Új privát üzeneted érkezett!

Anabique :)
Ezt nem is lehet lezárni, újat indítanak csak nekünk 8)
20140901114303
 
 


Zárt topik
Nem tudom, hogy akkor most mi is van...
Egyszer volt egy hsz, amiben írták, hogy lehet itt zárt topikot... aztán Csöppke megkérdezte, neki azt mondták, hogy ez marad, mi kapunk egy újat...
Viszont... szoktam olvasgatni a többi topikot is... főleg amikor születnek a babák, olyan izgalmas az az időszak... aztán egyik napról a másikra eltünt a 2011. áprilisi babavárók topik...ők is szervezkedtek zárt topik-ügyben.... :roll: :roll: :roll:


Majd lesz valami.....

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Én mondtam a találkozón, hogy zárt topik párti vagyok, egész más hangnemben zajlanak ott a beszélgetések és nyilván a képeket is másként kezelnénk.

Fairytale
Igen, Luca nagyon az én lányom, bár aki látta már apukát, az felfedezi benne az ő vonásait is :)
Párom is meccsezik, úgyhogy szerintem én is netezni fogok ;)

Linacska
Miket vettetek?

Palacsintaaaaa :D Bodzaszörppel.... hmmm.... de jó is lenne ;)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Addisz,
semmi extrát, csak egy olyan színes 6db-os ikeás gyerek tányért (én nagyon szeretem, de csak 1 db volt itthon), meg egy szürke A/4 fényképkeretet, hogy Lili ovis fotóját a másik mellé tudjam tenni.

Amúgy azt én is észrevettem, hogy anno eltűnt az áprilisi topic, tuti valahogy ezt is zárttá lehetne tenni.

Nálunk is meccs van, de én is szeretem, úgyhogy nézem :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Panndi,
nálatok hogy indult Fruzsi szobatisztasága? Azt hiszem Levinél is kb. 1 hete elindult valami. Mindig szól, ha bekakilt, de ma már akkor is, ha bepisilt, és azonnal veszi le a pelust. Hát nem túl gazdaságos napi 10-12 pelenka!
Reggel nem akart bilire ülni, de elől maradt, ráadtuk a pelust, aztán kb. 10 perc múlva pelusostól ráült, és tele is pisilte. Éreztem, friss, meleg volt, szóval tuti ezért ült rá. Lilivel mi sokat szenvedtünk, 3,5 évesen már pszichológusnál voltunk, szóval nem tudom, hogy ha úgymond így megy a dolog, hogy tudnám jobban elősegíteni. Vagy hagyjam, hagy haladjon a maga útján???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Most már én is tudom, milyen meccsről beszéltek :) .. Nálunk is az megy :roll:
20140901114303
 
 


A pasikat is össze lehetne hozni legközelebb egy közös meccsnézésre :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

linacska: Fruzsi 14 hónapos kora óta használja a WC-t, de csak kedve szerin. Sokszor ráült, belekakilt, de nyilván akkor mér éretlen volt a szobatisztaságra. MOst, hogy bejött a jó idő, kinn az udvaron nem adtam rá pelenkát, csak bugyit, és így nagyon hamar ráérzett. Napok óta alvás alatt sem pisil be, hanem ébredés után megy WC-re, és akkor pisil. A pisi eleje néha még becsúszik a bugyiba, de akkor is megállítja és rohan a WC-re. Tócsás bepisilés már nincs, szerencsére azokon még a jó időben az udvaron átestünk. Ha van lehetőségetek sokat kinn lenni, én levenném róla a pelenkát.

Tali jó lehetett, én is szeretnékj képet látni, ha szabad!

Szemem még mindig gáz :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Örülöük hogy jól sikerült a tali:)

Én beszéltem már telón babanetes-apával a topiczárásról, akkor mondtam is hogy döntsük el, hogy zárunk-e, de mivel alig 1-2 válasz érkezett, így hagytam a dolgot.:)
Ezt a topicot lezárni nem tudják, mert nem lenne fair azokkal szemben akik valaha írtak bele...aztán egyszercsak eltűnne a hozzászólásuk. Ezért van az a verzió, hogy ez marad így, és nyitnak nekünk egy újat, ami zárt és láthatatlan. :wink:

Csak egy telefonba kerül, és megkapjuk az újat, csak akkor egységesen döntsünk, hogy mi legyen. :lol: Oda emil alapján fel lehet venni az embereket, csak kell egy topic-admin, aki ezt vállalja. Én szívesen megteszem, de ha valaki másnak jobban van hozzá kedve akkor hajrá. :D


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Ja, Zsófi főruma úgy működik, hogy van a nyílt topic, oda írunk alapból, de a kényesebb és személyesebb infokat a zártba írjuk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


A meccsen bealudtam. Állítólag még horkoltam is. :)
A képek nagyon jók lettek. Nekem tetszenek. :)

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


sziasztok!
Panndi: küld el a címedet priviben, és átküldöm a képeket! :) kár, hogy nem tudtál jönni :(

Mindenképp támogatom a zárt topik ötletét. Múltkor mikor felvetődött az ötlet, szerintem a többség támogatta, csak utána bejelentkeztek még 3an, akikből asszem Fairytale maradt csak. Valaki akkor felvetette, hogy várjunk a babák születéséig, és utána legyünk zártak. Azt hiszem, itt akadt el a történet :)

Csöppke: :) tök jó, hogy elvállalnád a topic-adminságot! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Csöppke,
én ezt nem értem. Aki eddig tag volt, ha csak egyszer is írt, az tag maradna a zártban is, nem? És akkor nem tűnik el a hozzászólása. Legalábbis nekem így logikus. Az áprilisiak is megcsinálták valahogy. Vagy ha ezt bezárnák, mi más alapján maradna tag valaki?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


szívesen elküldöm Wordben, ha vki szeretné!

http://www.libri.hu/konyv/baratnoim-a-t ... rol-1.html

hopihe79
Budapest
 
 


linácska: szerintem az lesz tag, akit az admin felvesz a tagok közé mail cím alapján. Nem mindenki, aki valaha is írt ide, főleg, hogy ha nem adják meg az emailcímüket, akkor nem is lehet felvenni őket.

hopihe79
Budapest
 
 


Nem mindenki lenne tag a zárt topikban, vagy nick, vagy emil-cím alapján kellene a felvételt jóváhagyni.


Csöppke
Intézed akkor? Mert akkor én nem kavarok bele...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


hopihe79 írta:szívesen elküldöm Wordben, ha vki szeretné!

http://www.libri.hu/konyv/baratnoim-a-t ... rol-1.html


Én szeretném....


Képeket köszönöm :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Szerintem jó egy zárt topic, ott azért mégis szívesebben osztunk meg dolgokat egymással.

Maradt színes falfesték. Apa meg elment szervízbe, szabadon garázdálkodhatok... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hmmm. Szerintetek néhány virág Lilla falára?

anabique
Budapest
 
 


sziasztok!
én nagyon régen jelentkeztem, talán már van 3 hónapja is, szégyellem is magam, de mentségemre szóljon, hogy részmunkaidőben dolgozom, aztán viszem-hozom a gyerekeket, este meg hulla vagyok. Az elmúlt 1 hétben kevesebb volt a munka, így el kezdtem képbe jönni, kivel mi van itt a fórumon.
Örülök, hogy nagyjából mindenki jól van, pocakok nőnek.
nagyon jó lenne, ha lenne egy zárt fórum, én pl. nem szeretek képeket feltenni nyílt fórumra, meg személyesebb dolgokat sem szeretek leírni.
még egy hónapig dolgozom, utána vége. már csak a babavárás van hátra.
Velem is minden ok, voltunk 4D-n egy hete, nem sokat láttunk az arcából, viszont mindenét átnézte a doki és rendben talált mindent. nem lesz nagy baba, kb. 1 héttel kisebb a súlya, mint a korának megfelelő.
A tali jó lehetett, tényleg nagyon összeszokott társaság vagytok.
Remélem én is vissza tudok csatlakozni mielőbb.
majd még jövök és írok.
sziasztok!

KépKép
pusa
 
 


Köszi a képeket, nagyon szépek vagytok :)

addiszt, linacskat, brunhildot és anat be tudtam egyedül is azonosítani, most rém büszke vagyok magamra :lol:

Két napja nagyon fáj a fejem, a vérnyomásom a szokásos 100/60-am helyett 136/90 körül mozog. Lehet, hogy ezért vagyok ilyen vacakul?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi :nem lehet a hidegfront miatt? :(
hópihe: én szeretném, ha elküldenéd word-ben :) Az e-mailom már tudod :) Köszike
Zárt topic: szuper :) De akkor most maradunk itt is? Vagy hogy?
kivancsika
Budapest
 
 


Ana
Biztosan szépek lesznek a virágok :lol: :lol: :lol: :wink:

Panndi
Méregessed a vérnyomásod!

Kiváncsika
Itt a babaneten szeretnénk zárt topikot... nem kell új regisztráció, új felület... itt már ismerjük a rendszert...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


elkezdtem (egyenlőre gondolatban) összeállítani a kórházi csomagot. Hálóingileg nagy gondban vagyok. Ti mit visztek? mennyit? milyet? :)

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe
Érdemes legalább napi 1 db-vel számolni. Legyen az eleje gombos, hogy könnyen lehessen benne szoptatni. Nem kell nagyon csicsásnak lennie, jó a legolcsóbb kínai pamut is, amit nem sajnálsz, ha esetleg ki kell dobni... (kórházban nem adnak?)

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Pihe: Én ma voltam a chiccoban hasfogót venni. Hát éppen nem volt, de mióta megkaptam a nyári brendon katalógust azóta én is gondolkozom, hogy mit kell venni. Mert legalább itthon legyen meg, ha nincs is összepakolva. A brendonban amúgy van egy lista, hogy mit ajánlatos vinni. Esetleg átküldjem? Vagy felírjam ide. Vannak benne totál felesleges dolgok is szerintem, de a lényeget magába foglalja.


Ana : sok sikert a festéshez. Ha kész kérünk képeket. :)


Én épp unatkozom....2kor elvesztettem Petit. Ekkor vetette bele magát az Ikea konyhatervezőjébe. Azóta semmi életjel, néha egy két káromkodás. Én meg azt hittem, hogy az lesz nehéz, hogy időben meglegyen a lakás. Erre most jön, hogy melyik falat verjük ki, és milyen szinűre fessük a megmaradtakat. Bár legalább a festővel megbeszéltem az időpontot. Juni utolsó hetében fest....remélem nem lesz késő. Na meg, hogy nem öl meg a védőnő, amikor jön kelengyét nézni.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Fairytale: köszi, küld át légyszi! :) van nekem is listám, elvileg kiválogatva, de sosem árt! :)
Dolgoznom kéne, semmi kedvem, így olvasgattam a júniusi topikot. mi vár ránk 1 hónap múlva! :) az egyik csaj írta, hogy galoppszökdelésben utánzott valakit (37 hetesen) és most nem tud menni, csak hátrafelé. Úgy sajnálom szegényt, de annyira vizuális típus vagyok! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Tündi, de bátor vagy ezzel a festés dologgal. Én már nem bírnám olyan sokáig :)

Leo: 140/90 és 133/80 között mozog. Ez még belefér?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ana: a virág jó ötlet! én pillangót is fogok! :)

tegnap este még elmentem koncertre, jó volt kimozdulni, csak picit hangos volt.

hopihe79
Budapest
 
 


De kreatívak vagytok! Én nem tudok festeni. Vagyis tudok, csak nem szépen :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Fairytale
Elveszett ember :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Enyém dolgozik... azért érek ennyire rá netezni :wink:

Panndi
Határeset... :?
Nem csak egy dolgot kell nézni, hanem az egész embert összeségében...
Mennyire vizesedsz? Egy vizeletet se ártana nézni...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Panndi: Hát az a baj, hogy Peti tesójáék csak a pünkösdi hétvégén költöznek ki. Szóval azelőtt semmiképp se tudjuk, meg a festő is totál be van táblázva addig.

Én nemtudok vérnyomást mérni, de épp a gyomrom ég. :S Az viszont már 3 napja. Borzalom.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is szeretném megnézni a képeket!

Pihe küldjek email-t?

Zárt topik szerintem is jó ötlet.Én is olvastam az áprilisi topikot és egyik napról a másikra eltüntek.Akkor most nem értem hogy ezt mért nem lehet zártá tenni!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


igen, priviben mailcímet! :)

hopihe79
Budapest
 
 


hópihe,
ha lehet, én a kórházi hálóinget használom, abból annyit vérezek össze naponta, amennyit akarok, és még csak nem is nekem kell mosni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok!
Pihe! Nekem is átküldenéd a képeket ha lehetséges?
Zárt topikban is benne vagyok
Mi voltunk ma a Városligetben. Iszonyú tömeg volt. Eszti viszont nagyon jól érezte magát.
Én eléggé elfáradtam.

Én még mindig dolgozom kb 1-2 hétig még tuti.
Szerencsére vizesedés még nincsen. De viszerek annál inkább. Még ott is. Ugye ez lehetséges?
Napközben jól bírom a kiképzést, de azért estére már elég fáradt vagyok.
nálunk is tart az átalakítás. Igaz csak a csajok szobájában.
Kórházi motyó még sehol, babaruhák és egyéb dolgok a pincében. De bízom benne hogy még van időm bőven.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Csajok,
nem gyűjti véletlen valaki a Sparos dzsungeles matricákat?
Nekünk már csak 5 db hiányzik, azt próbálnám csere útján beszerezni, mert amúgy elég reménytelen. Cserealapunk van jó sok. Ami hiányzik: 4, 47, 62, 140, 172

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok! Kicsit lemaradtam ma, pedig nem is volt semmi extra... autókat néztünk, vásárolni voltunk, délután átjöttek barátaink (amúgy nagy terveink voltak, telepakoltuk az autót kiránduláshoz, csak aztán annyira csúszott minden, hogy változtatni kellett a programon :oops: )

Anabique, várjuk a képeket a virágos falról :lol: :wink:

Fairytale: haskötőt/tartót vehetsz olcsóbban is a neten, én is itt rendeltem Anita hastartót: http://www.babavar.hu/kismamaruha/fehernemuk-furdoruhak/pocak-tartok.html Én M-es méretet vettem (és jó), neked biztos S-es kell csak.
Konyhatervezés :lol:

Hopihe, a Bajcsyban sem adnak hálóinget (csak szüléshez), nekem kettő van még Etelétől, az elég is elvileg. A lényeg, hogy legyen pamut, szellős és nagyon sok gomb elől (az enyémen köldökig érnek a gombok)

Panndi: szemed és vérnyomásod :( Ha így marad, tényleg el kéne menni orvoshoz a vérnyomás miatt...
20140901114303
 
 


leo: vizesedni nem vizesedem, de fehérje hetek óta van a vizeletemben :?
Na meglátjuk mi lesz reggel. És köszi!

Tündi, kitartás a festéshez, de milyen jó lesz utána! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Linacska, utolért minket is a mánia, de duplánk még nincs..Igaz, nehéz is lenne, mivel 3 könyvünk van :roll:

Klarissza, mi újság Vilikével?
20140901114303
 
 


brunhild,
nem semmi, 3 könyv????? Szerencsére Levinek még nem kellett külön. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Igen, 3 :? Igaz, Nimród még nem vette észre, hogy a matricákat bele kell/lehet ragasztani, úgyhogy a nagyok azokat "lenyúlták" tőle, és egyelőre "csak" két könyvet "kell" megtölteni :roll:
20140901114303
 
 


sziasztok!

volt pár matricacsomagom, de odaadtam a kolléganőm lányának :( megkérdezem, hátha van ezekből a számokból.

bkrisztike: küldöm :) jó, hogy jelentkeztél!

hopihe79
Budapest
 
 


Panndi, engem miről ismertél fel?! Vérnyomás emelkedés nem olyan jó, tényleg figyeld!

Ja, és ki az a Tündi? :D

Fairy, én örülnék a Brendonos listának. Vagy fent van a weboldalukon?

Linácska, annyira elgondolkodtattál azzal a sztorival, amit a talin meséltél (remélem nem keverem, és te voltál), hogy ismerősödnek végig fiút mondtak, aztán Edina lett belőle. Lehet, hogy biztos ami biztos alapon legalább egy lánynévvel érdemes lenne készülni...? Sparos matricákat megnéztem, de ezek pont nincsenek meg.

Brunhild, milyen autót néztetek? Ezek szerint nem volt jó? Na és a hastartó hogy vált be?

Szerintem képekkel várok addig, míg zárt lesz a topik. :) Amúgy érdekes lett, Lillának viszont kifejezetten tetszik, és ez a lényeg. :)

Pihe, a pillangó is jó ötlet! Majd kérünk képet!

Csajok, akkorát haladtunk ma, hogy csak na! Férjem egész délután Panna új szobájában molyolt, és a bútor 95%-ban összerakva, kezdhetek átpakolni. Amit azért vártam nagyon, mert így felszabadul Berci leendő szekrénye, és kezdhetem végre a babaruha vasalást és szortírozást, no meg átnézést, hogy kell-e még valami. Nagyon izgatott vagyok emiatt! :)

anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Pihe
Nekem is átküldöd word-ben a könyvet? Köszi :)
Hálóingből tényleg a legolcsóbb - valahogy kinéző - kínai is megfelelő, nekem volt, hogy napi 2 kellett (hol tiszta tej lett, hol pedig véres... :roll:)

Linacska
Nekünk már betelt a könyv (hál' istennek :)), de ha esetleg az oviban felbukkannak ezek a számok, akkor megkaparintom nektek :)

Bkrisztike
Bizony, ott is lehetnek visszerek, én már hosszú hetek óta szenvedek vele, nagyon csúnyán néz ki és fáj is. Detralexet lehet rá szedni, valamennyit javított a helyzeten.

Panndi
Jobbulást, vigyázz magadra!


Mi is a Városligetben voltunk, nem is tudtam, hogy ennyire klasszul megcsinálták a műjégpályát, szuper kis csónakázótó lett belőle, mindenféle érdekes kiálítási tárggyal a vízben. Viszont tényleg borzasztó tömeg volt. Azért Luca jól érezte magát :):


Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


anabique,
igen, én meséltem. Nekünk mondjuk van lánynév, de ekkora kukiból már tuti nem lesz lány :lol:
Aztán volt még egy egyetemi évfolyamtársam, ok, jó 25 évvel ezelőtt történt, hogy 1 lányt vártak, és 2 fiú érkezett. Szegény pasi mesélte, hogy rohant beszerezni még egy kiságyat, még egy babakocsit....

addisz,
köszi, ha tudsz nekem szerezni matricát. Közben már kaptam máshol felajánlást, szóval ami igazán hiányzik, az a 62 és a 172

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linacska írta:Csöppke,
én ezt nem értem. Aki eddig tag volt, ha csak egyszer is írt, az tag maradna a zártban is, nem? És akkor nem tűnik el a hozzászólása. Legalábbis nekem így logikus. Az áprilisiak is megcsinálták valahogy. Vagy ha ezt bezárnák, mi más alapján maradna tag valaki?


linacska,
tagokat emailcím vagy nicknév alaján lehet felvenni a topicba.. Nyilán aki már nem ír hónapok óta azt nem vesszük fel, csak aki jelentkezik :) Ha jól tudom az áprilisiaknál is volt keveredés ebből a zártságból adódóan, mármint ahogy őket zárták. Ezt szeretné babanet-apa kikerülni, ezért lenne legjobb az, hogy ez a topic marad, szép szmájlijelekkel lezártnak tekintjük :lol: és egy másikban folytatjuk a traccspartit. :D

Holnap akkor elindul a folyamat, felhívom Andrejt, de javaslom, hogy amíg nincs mindenki felvéve, addig itt beszélgessünk még, hogy ne induljon két szálon a dolog. :D Nem tudom milyen gyorsan megy a felvevés, de igyekszem. Szerintem pár nap és ott mehet tovább.

Így jó?


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


mrsleo írta:
Csöppke
Intézed akkor? Mert akkor én nem kavarok bele...


Persze, szívesen intézem ha kell. Igazából csak egy hívás/emil kell, és megcsinálják a topicot. Ha az megfelel, hogy én vegyem fel az embereket. Ha nem, akkor javasoljatok valakit, és Őt tolmácsolom az illetékesnek. :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


panndi, a vérnyomásodra tényleg figyelj :( Az nem jó, hogy hirtelen ilyen magas lett...


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Ana, én is a héten állok neki kimosni-kivasalni a ruhákat. :D És a kórházi pakkomat is összeállítom, eldöntöttem. :lol: Olyan jó időszak ez. :)

Leo,
31 hetesen volt UH-m, ahol a méhlepény I-II st. volt. Volt kzs flow, az teljesen jó lett. Legközelebb 37 hetesen lesz még egy UH, előtte 2 hétig szabin van a dokim. De azon filóztam, hogy mi van ha addig hirtelen III-as lesz a lepény, és esetleg már nem látja olyan jól el a bébit. Elmenjek esetleg máshova a köztes időszakban?
Vizsgálatra 35 hetesen még megyek a dokimhoz, akkor rákérdezek Tőle is...

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Brunhild: Köszi a linket, meglesem!!! Na igen a chicco elég drága. :S

Ana: itt a lista. Nemtudom fenn van e a honlapon, de úgyse baj, ha ide is felrakom esetleg. ( Tündi amúgy én vagyok)
Mit vigyen a kórházba?

szoptatós melltartó
szoptatós hálóing
köntös
hasleszorító bugyi
pocak, és mellregeneráló krém
steril eldobható bugyi
intimbetét
intim tisztálkodó gél
mellbimbóra krém
melltartóbetét
bimbóvédő szoptatáshoz
mellszívó készülék
tejserkentő teakeverék
zokni
wc ülőke papír
terheskönyv
gátmasszázsolaj
ami még fontos lehet: ülőpárna gátsebre, gátregeneráló spray

Csöppke: Nekem tökéletes, ha vállalod a moderátor címet. :)

Addisz: Jó kis pillanatkép. :) édes, ahogy száll a haja. [/i]

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: