Új privát üzeneted érkezett!

Fogacskák..én a múltkor megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, h.ráérünk 1 éves kortól mosni. Mi még nem kezdtük el, de majd ha már ülnek a kádban, akkor biztos nekiállunk.
Apa ma hamarabb hazajött :) így kimentünk sétálni, hogy majd nyugisan alszanak a kis gézengúzok .... :D :D :D :D :D 25...szóval huszonöt percet aludtak...megőrülök....remélem a jó levegőn majd ez is beáll egy kicsit hosszabb időre (mármint az ebéd utáni alvás).
Na, az sem lehet piskóta kávédarálóra ébredni :roll:
deni78
Budapest
 
 


Húúú, az igen!!!! :) Remélem felénk is eljön ez a szép időőőőőőőőőőőő :))))
deni78
Budapest
 
 


Kiköltözés: sztem már csak azért is megéri, mert az anyukának is levegő és terep változás, no, meg nincs otthon, tehát nem látja, h mit kéne megcsinálni a háztartásában. Legalább is én ilyen vagyok, nekem ezért (is) fontos elmenni itthonról.

Fog: elvileg amikortól van foga, akkortól azt illik mosni, de legalább is hozzászoktatni a dologhoz. Lehet kapni a DMben ujjra húzható fogkefét, nekünk az nem volt,a nagyobbaknál anno még csak azt mondták, h textilpelust csavarjuk az ujjunkra, és azzal kicsit dörzsöljük meg. Ami viszont mindegyiknek volt, szintén DM-es,ilyen kis bébi fogkefe készlet, az első inkább rágóka, a második gumitüskés fogkefe, a harmadik mini fogkefe. Ja, és most már egész tűrhető bébi fogkrém is van, de azt én még ilyen picinek nem használtam. És én eleinte inkább este mosogattam a fogukat, nem minden étkezés után :D . Különben változó, h mikor mennyire hagyják,most pl kevéssé, ők akarják csinálni,az viszont még nem megy ... :roll: :

Alvás: enyémek fel vannak pörögve, tegnap a bébi zenén is nyüzsögtek. Ma meg nem aludtak el uszi után, és túllendültek a fáradtságon, én már itt kornyadoztam du., de őket alig tudtam legyomrozni. :roll:

Claire
claire
 
 

 
 

8) Jó hírek, szóval tökös legény :D
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó: gratulálok a tököshöz! :) Jó ötlet, hogy kimozduljatok a nyárra. Gyurkának, Neked és a babának is jót fog tenni a kiszakadás a mindennapokból és a friss levegő.
Fogacskák: mióta kibújt Olivér első fogacskája, én mosom neki az ujjra húzhatóssal. Aztán kapott közben tanulófogkeféket, amit a Claire is írt. Na azzal már ő mossa minden este fürdés közben a fogát. Ha azt látom, hogy inkább csak mellette rágicsál vele, akkor megmosom még én, ha hagyja, de általában ez már önálló tevékenység. A fogkrém viszont még korai nekik. Majd 2 éves kor után ráérünk fogkrémet adni.

Csajok, egy kérdés. Nem tudom, hogy nálatok ez hogy volt, de most ismerősök felvetették a témát, hogy ha elindul a gyerek, akkor megint el kell vinni ortopédiára. Claire te elvitted a kicsiket? Mert nekem nem is mondta a doki, hogy vigyem majd, ha elindul Olivér.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nem vittem, sztem ez nem vonatkozik mindenkire. Jonit meg ugyis nézték Dévényék, meg látták Nonót is. Az ismerős gyerekével lehet, h vmi, csípőficam gyanú, v tudom is én.

Fogkrém: a nagyoknak nálunk sem volt, mert fluorosat nem akartam, de most van a kicsiknek xilites, és az önmagában is jót tesz a fognak, rágóba, meg rágható gyerekvitaminba is azért teszik bele. Vmi nenedent vagy mi a neve, szeretik.

Claire
claire
 
 


Én se gondoltam, hogy vinnem kellene, csak többen mondták, hogy nekik kellett. Megnéztem a leletet, amit a 4 hónapos vizsgálatkor kiadtak, de arra is az van ráírva, hogy további kontrollvizsgálat nem szükséges. Úgyhogy akkor nem megyünk. :)

Zsuzskó, hogy vagy? Hogy viseled a várandósságot? Más, mint a fiúkkal volt? Remélem jól vagy, és örülök, hogy Gyurkával sincs gond.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzskó: én a fiúkkal már megízleltem a terhesség tüneteit ezerrel. Volt émelygés, hányinger, kétszer hányás is. De a világ legjobb és legédesebb rosszullétei voltak. :) Már várom, hogy személyesen is megismerjelek Benneteket, nagyon jó, hogy lesz rá lehetőségünk. Olivér amúgy is imádja a gyerekeket, biztos jól ellesznek majd Gyurkával.
Mi jól megvagyunk. Olivér napról napra egyre nagyobb csibész és élvezi a helyzetet, igaz mi is. Nagyon édes, ahogy próbálgatja magát. Minden nap mond valami új szót. Tegnap kapott egy papucsot, és így a tegnapi új szó a papu(cs). Az étvágya nem az igazi. Nem tudom eldönteni, hogy a foga zavarja, vagy annyira elfoglalt és örül, hogy már tud menni, hogy lehet, csak nincs ideje és kedve enni, mert annyira sok mindent kell kétlábon is megnézni. Mindegy, nem agyalok rajta, mert akkor csak rosszabb. Három hónapja nem bújt ki új foga, még mindig csak 4 vagy, már szabályosan rikít az íny alatt, de nem bír szegényemnek áttörni. Talán egy-két nap múlva ez is meglesz.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ne aggódj, életkori sajátosság is, és persze temperamentum kérdése, h mennyire. Más anya meg attól van megijedve, h mulya a gyereke, és mindent elvesznek tőle! Sztem nem tudsz jobbat, mint magyarázni neki, meg én pl időnként "beavatkozom", és ha tényleg csak úgy odament, elvette, a másik meg visít, akkor győzködöm, h adja vissza, de ha nem, előbb-utóbb elveszem és visszaadom a tulajnak. Ehhez nálunk játszó sem kell :roll: itthon is megy! Nálatok is fog, ha a kistesó beindul, és elveszi a játékait, erősítsd meg a lelkedet! :roll:
Sajnos, meg néha szerencsére is, de a természetüket sem csak tőlünk öröklik. Ez néha jól jön, néha csak csodálkozik az ember, h ezt meg honnan veszi ez a gyerek :roll: !

Claire
claire
 
 


Hú, nem kispályázik, gratulálok!
claire
 
 


Nézz körül, szerintem, használtak között is, mert nem biztos, h érdemes újat beruházni, iszonyú árak vannak!
Előtte gondold, sőt, mérd végig, h hova kell beférned vele. Én amikor a második fiam született, akkor jártam hasonló cipőben, akkor vettem egy "MARCO TANDEM" kocsit. Nekünk ez nagyon bejött, még most is ez van az ikreknek. Közben volt egymás melleti, felfújható kerekű a másik ikreknél, igaz, h be lehetett vele menni az erdőbe, viszont utcán, pláne lent anyáméknál lakótelepen, lift és egyebek, nem volt alkalmas. Ez a marco viszont régi sztem már nincs ilyen, de :( láttam hasonlót, modernebbet.

És igen, fog kelleni. Érdemes még azt nézni, h mindkettőt el tudd fektetni, lehetőleg egymástól függetlenül, ez nálunk kicsit nehezített, de nem megoldhatatlan.

Ennyit tudtam így hirtelen hozzászólni.
Claire
claire
 
 


Megnéztem a neten, létezik még, és képtalálatot ios ad fel, így meg tudod nézni, össze tudod vetni mások ajánlatával :D
claire
 
 


Még egy infó: nekem egyes kocsim volt több, de a Peg-pergo márkát nagyon szeretem. Ha jól tudom abból is van iker, ill testvér, szembe ülnek egymással.
claire
 
 


Sziasztok!
Ó, de szépek vagytok, Zsuzskó!!! :)
Megérkeztünk a hétvégén, jó volt, szép volt, elég volt, örülök, hogy itthon vagyunk :D. Fiúk irtó sokat fejlődtek. Megismerkedtek a fűevéssel, földtúrással :D. Mindketten felálltak a kanapé mellett, szerencsére itthon még egyikük sem állt föl, de ahol csak tudnak feltérdelnek...
Visszaolvastam....terhességi rosszullét.....:DDD na nekem duplán kijutott...de olyan szinten (egész végig hányingerem volt), hogy besötétült előttem minden egyszer(jöttünk haza piacról, igaz, akkor már nagy pocakkal), le kellett ülnöm a virágágyás szélére, aztán hopp, ki is hánytam magam. Apa mentőt akart hívni, de mondtam, hogy neeeeeeeeeeee. Aztán minden oké volt, mehettünk tovább. Szerencsére nem forgalmas helyen... :) .
Zsuzskó, el tudom képzelni Gyurka hangját, nálunk Levente is irtóra tud kiabálni....mi még nem ülünk, úgyhogy játszótérre sem megyünk még.

Lányok! Szerintetek merre érdemes menni (Budapesten) majd strandolni? Voltatok már? Tóra mikor lehet menni a babákkal? Biztos fönt van a neten, de engem most a Ti véleményetek érdekelne és tapasztalatotok. Köszi.
Kép
Kép
deni78
Budapest
 
 


Enyimek augusztusiak, de az előzők áprilisiak, no, őket első nyarukon még nem vittem be a Balcsiba. A kicsiket tavaly akkor, ha jó meleg volt a víz!(1 évesen)
Élővíznél jól meg kell nézni sztem, h milyen. Persze uszinál is, csak máshogy. Nálunk mindenki 3 és 9 hós kora között megkezdte a bébiúszást, attól függően, h melyikkel hogy jött ki a lépés., tehát a víztől nem óvtam őket egyáltalán.
Bp: marha drágák a strandok, 1000 éve nem voltam, akkor a Palatinuson, meg a Dagályon.

C
claire
 
 


Enyimek augusztusiak, de az előzők áprilisiak, no, őket első nyarukon még nem vittem be a Balcsiba. A kicsiket tavaly akkor, ha jó meleg volt a víz!(1 évesen)
Élővíznél jól meg kell nézni sztem, h milyen. Persze uszinál is, csak máshogy. Nálunk mindenki 3 és 9 hós kora között megkezdte a bébiúszást, attól függően, h melyikkel hogy jött ki a lépés., tehát a víztől nem óvtam őket egyáltalán.
Bp: marha drágák a strandok, 1000 éve nem voltam, akkor a Palatinuson, meg a Dagályon.

C
claire
 
 


Köszi Claire :)
Hát max.strandra mennénk...kb.aug-ban, addig semmiképp (legalábbis így tervezem, aztán ki tudja mi lesz belőle).
deni78
Budapest
 
 


Hunbaba mindkettő. Bp-en vettük.

Mi is a Velencei tóra jártunk (Velencére, vonattal) eddig, imádtuk.
Na, olvastam a neten, hogy milyenek a "bababarát"strandok :( (Budapesten)...nemhogy drága, de még nem is figyelnek oda az úszómesterek, hogy minden szülő betartsa a szabályokat a babamedencéknél.
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó: Nekem is van egy hasonló hordozóm és eladó! Olivér már lassan kinövi, neki már nem kell. Gremese mei tai, nagyon szerettem. 15 kg-ig lehet hordozni benne a babát. Ha érdekel szólj.
Ja és a www.gremese.hu oldalon többet is megtudhatsz róla. :)

Olivér januári, de tavaly nyáron mi se vittük még vízbe, csak az otthoni pancsoló volt kb. 2-szer. Idén viszont tervbe van véve egy-két strand. Ja és lecseréltük a bébi pancsolót, nagyobb gyerekmedencére.

Nagyon ügyes Gyurka, hogy már megy! Nem semmi, akkor megkezdődik a futkozás! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mi 10éve kb Balatonmárián nyaralunk, házat szoktunk bérelni, de sztem az nektek nagy, mivel mi mostmár 14en megyünk, tesómék, szüleim ,mi. de Bmária nagyon csendes, játszóteres szabadstrandok rendes vizes blokkal, amit éjjelre zárnak. A nyaralók többsége gyerekes család.
Voltunk 1x velencei tónál is, oda mondjuk tényleg érdemes akár egy napra is leugrani, sokkal jobb, mint egy strand Bpen.
Gyerekkoromban jártunk Rómaira, de az még más világ volt :lol: .

Claire
claire
 
 


Mi idén felpróbáljuk a Tisza tavat.

Elapasztás: passz. fokozatosan választottam el őket, még akkor is, amikor vártam a másodikat és a nagy még szopott, és akkor fokozatosan apadt! De nehezen választom el őket :oops:

Claire
claire
 
 


Mi idén felpróbáljuk a Tisza tavat.

Elapasztás: passz. fokozatosan választottam el őket, még akkor is, amikor vártam a másodikat és a nagy még szopott, és akkor fokozatosan apadt! De nehezen választom el őket :oops:

Claire
claire
 
 


Claire, megkérdezhetem, hogy Ti anno az ikreknek milyen etetőszékeket vettetek?
Helyszűke miatt jó lett volna az asztalra rögzíthető, de az asztalunk nincs meg 2 cm vastag (ami a minimum).
deni78
Budapest
 
 


Nálunk forgalomban volt olyan tálcás, összehajtható is, meg ikeás is, ami szintén tálcás. Egyik páros a szüleimnél volt, a másik itthon. Most az ikeás van itthon, nem annyira a hely tágassága miatt, hanem mert ebből másztak ki kevésbé, meg a szüleimnél a lakótelepen még ennyi hely sincs, és ritkábban is vagyunk ott, így ott praktikusabb az összehajtható. A gond csak annyi, h az egyik összehajthatót már eladtam, így ezeknek az ikreinknek csak egy van, a másik az ölemben ül , ha a szüleimnél vagyunk, pont most készülök kölcsönkérni egyet, mert venni már nem nagyon akarok. Az asztalra akasztható ott sem alkalmas, mert a kinyiotható asztal sem elég stabil ahhoz. Nyaraláskor szoktunk olyat használni, mert van a családban. sztem még nagy hátránya annak, h a gyerek helyből az asztalon pakol, kicsit nyugisabb, ha van saját tálcája, és azon garázdálkodik. no, meg az növeli az asztal felületet, ha meg odaakasztom, az csökkenti, ez ilyen létszámú csláadnál, mint a mienk, szintén szempont! :lol:

Claire
claire
 
 


Köszönöm :)
Az ikeásat láttam,h.sokan meg voltak elégedve vele, de valaki azt írta, hogy szerinte nem jó, mert nem stabil. Ez mennyire igaz? Tudom, nem lehet összecsukni, de ha tényleg stabil és ugyebár könnyebb is letörölni, mint a többit :D, akkor inkább csinálnék kettőnek helyet :).
deni78
Budapest
 
 


Jaj, Lányok....most nézegettem a neten, hogy mit adjak a fiúknak enni, valami újdonságot szeretnék, már annyira unom (szerintem ők is, mostanában az étvágyuk sem az igazi), hogy délben csirkehusi, zöldség, krumpli. Meg bébikaják (cukormentes). Még mindig nem eszik meg, ami darabosabb....sem amit én mixerelek, sem ami bolti (8 hó). Holott már 11 hónaposak (igaz, koraszülöttek, ezért én kicsit lelassítottam a hozzátáplálás "elő írt" vátozatát).
Claire, írtad anno,h.ne erőltessem, ha nem akarják. De még most sem eszik meg a darabosabbat (alig hagyok benne nagyobb darabokat, vagy a vett bébiételben lévő kis darabok pedig omlósak, mégsem eszik meg). Mit tegyek? Bolognait is adnék már nekik, kicsit pépesítve, kevésbé fűszeresen, meg kölesgolyót...ezeket szabad? Mit mondtok? Amúgy mindent megkóstolnának ami a kezünkben van...... engedjem? Sajt? Kenyér?
Olvastam,h.tojássárgáját már ehetnek. azt hogyan adjam? Mihez?
.... :? "csak" ennyi a bajom.
Amúgy este megéreztük az újholdat :D . De máskor...... :roll: minden nyifi-nyafi nélkül elalszanak :mrgreen:
deni78
Budapest
 
 


szoptatás: hát igen, tudok ezzel azonosulni :(de neked már ott is az utánpótlás :D

Kaja: sztem még nyugodtam mixelheted nekik. egyébként lehet, h a nagyobb darabokat, pl kenyér kocka, elcsócsálnák, de a darabos kaja még nem megy. krémlevesek kruplival sűrítve elég tartalmasak tudnak lenni, viszonylag sűrű, de pépes, és megeszik. abba bele lehet áztatni a kölesgolyót is.
tojássárgája: jól megfőzött tojássárgája mehet bele főzibe pl. (pl tökfőzi)

A darabos bébikaját az enyémek sem igazán szeretik, szerették, a rendes felnőtt kaját mostmár eszik, de bőven nem mindent!

Claire
claire
 
 


Köszi szépen :) Megkóstolták du. a fiúk a kölesgolyót :D . Keveset kaptak, de szépen elnyammogták a leharapott részt.
Holnap megkóstoljuk a tojássárgáját is.......
deni78
Budapest
 
 


Na, tojássárgája ma elmaradt.

Viszont vettünk a piacon ma padlizsánt is. EGY A BAJ: :D nem tudom, hogy kell elkészíteni. Meghámozzam, megfőzzem (kockára vágjam?)? Gondolom mehet ugyanúgy főzeléknek, vagy ehhez kellene valamilyen fűszer? Persze utána összeturmixolom. Vagy sütöben puhára "sütni" a héjában? (olyat már láttam :) ). Köszi előre is a választ.....kíváncsi vagyok, mit fognak hozzá szólni a fiúk :D .
Időjárás..........húdenyafikvagyunk :roll:
deni78
Budapest
 
 


Padlizsánt így sosem adtam nekik, szóval passz. mi krémnek szoktuk amúghy megcsinálni, kenyérre, ahhoz meg kell sütni, de az elég fűszeres, hagymás. Meg persze rakottan, de az sem nekik való!

claire
claire
 
 


Oó, akkor lehet,h.mi fogjuk megenni? :o
Köszi :)
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok, ikresek!

Elkezdtem a szakdolgozatot ikres téma, szeretném megkérdezni, hogy felhasználhatom-e a hozzászólásotokat a dolgoztomban?

Akinek van ideje, és leírná, nekem a tapasztalatát az szívesen veszem, már összegyűjtöttem az oldalról az összes anyagot, eddig is tudtam, hogy jó kis csapat vagytok, de így visszaolvasva, örülök, hogy rátok találtam.

Tudtok-e nekem könyveket, internetes oldalt ajánlani ahova jártok, pocakosan, amikor lett volna időm, babonából nem olvastam könyvet az ikrek neveléséről, most meg már az idő kevés, ezért én inkább az ösztöneimre hagyatkoztam.

Bár az elején TTTS szindrómáról mindent elolvastam, ami a neten megtalálható volt, de hála istennek a gyermekeimet fére diagnosztizálták, mint később kiderült, mivel ez a betegség csak egypetéjű ikreknél alakul ki!

Tejapasztás:

Nálam ezzel is voltak problémák, a kislányom másfél éves koráig szopott, aztán egyik napról a másikra abbahagyta, állítólag érezte a terhességet, de spontán elvetéltem. Aztán hiába nem szopott a gyerek, a tej nem apadt, voltam nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy ha jön, a tesó ez a probléma úgyis magától megoldódik. A következő terhesség meg is jött, de a petezsákban élet nem volt, ezért műszeres befejezés következett. Aztán már ez lelkileg sok volt, így kértem a hormonos tejapasztást gyógyszerrel, és utána jöttek a fiúk.

Úgyhogy a listám a következő:
2006 méhen kívüli terhesség (műtét bal petevezető eltávolítás)
2007 kislányom születése
2009 spontán vetélés
2010 üres petezsák műszeres befejezés
2011 ikerszülés

Már nem is olyan drasztikus, de elég volt ezeket végigcsinálni.
A fiúk születésekor az orvosom kérdezte a sterilizálást, de mondtam, hogy nem kérem amúgy is csak egy petevezetőm van, erre egy másik orvos csodálkozva megjegyezte az igen egy petevezetővel is lehet ikreket szülni.
balazsne
Ömböly
 
 


Miért ne lehetne, hiszen tudunk kettős peteérésről, és ez lejátszódhat egy petefészken belül is, csak nyilván kisebb az esély.

Én Métneki Júlia Ikrek könyvét elég jónak tartom, bár helyenként "megijesztgeti" az embert, de ha úrrá tudsz lenni azon, h miért kéne minden hülyeségnek velem megesni, akkor egy elég korrekt, tudományosan megalapozott, de laikusként is használható könyv van a kezedben. Ráadásul van benne sok érdekesség, az ikerség különböző kultúrákban való megítélésétől kezdve érdekes ikres sztorikig.

Pontosna mi a szakdoli címe, témája? hova is írod?

Claire
claire
 
 


Miért ne lehetne, hiszen tudunk kettős peteérésről, és ez lejátszódhat egy petefészken belül is, csak nyilván kisebb az esély.

Én Métneki Júlia Ikrek könyvét elég jónak tartom, bár helyenként "megijesztgeti" az embert, de ha úrrá tudsz lenni azon, h miért kéne minden hülyeségnek velem megesni, akkor egy elég korrekt, tudományosan megalapozott, de laikusként is használható könyv van a kezedben. Ráadásul van benne sok érdekesség, az ikerség különböző kultúrákban való megítélésétől kezdve érdekes ikres sztorikig.

Pontosna mi a szakdoli címe, témája? hova is írod?

Claire
claire
 
 


ikrek gondozása, nevelése.

csecsemő szak Kecskemét
balazsne
Ömböly
 
 


Métneki Júlia könyvét szintén olvasom..fokozatosan :). Kölcsönben van, de nem kell sietnem vele. Tetszik.
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!


A tanárom a következő könyveket ajánlotta:

Rajnai Gitta és Wessely Márta Hurrá, ikrek!
Métneki Júlia: Az ikerterhesség

Úgyhogy biztosan jó a Métneki könyv, még nem sikerült megszerezni, megrendelni meg elég húzós.
Nem tudjátok, nem lehet valahol letölteni?
balazsne
Ömböly
 
 


az szerintem nem ikerterhesség, hanem: ikrek könyve
én a másikat nem olvastam, csak részleteket belőle.

A 2010es ikres topicban ír Abbey, ha egyéni interjú is kerül a dolgozatba, ő egy jó alany: neki van egy lány ikertesója, a férjének is van egy lány ikertesója, és ikerlányaik vannak. :D

Claire
claire
 
 


Jó "kis" családfa :).
deni78
Budapest
 
 


Istenke éltesse sokáig erőben, nagyon jó egészségben, boldogságban az egész családjával együtt!!!!! :)))))
(17-én mi is betöltjük :D ). Rohan az időőőőőőőőőőőő :cry: :)
deni78
Budapest
 
 


Jaaaaaaaaaaaaaj :) ANnyira jó a videó Gyurkáról, hogy meg is könnyeztem :)).
Nagyon ügyesen megcsináltátok!!!!!! 8)
deni78
Budapest
 
 


És az idő, mintha gyorsulna :shock: Jajj, az enyémek augusztusban már 2 :shock: :shock:!

ISTEN ÉLTESSE GYURKÁT, ÉS PERSZE A SZÜLEIT!

Claire
claire
 
 


Nagyon sok boldog születés napot Gyurka babának!!! :) Tényleg, hogy rohan az idő...

Nekem megvan mindkét könyv, a Hurrá, ikrek! és a Métneki Júlia: Ikrek könyve is. Ha valakit érdekel, olcsón eladom, nekem nincs rá szükségem. Amúgy én még terhesség alatt olvastam a Hurrá, ikreket, nekem tetszett. A másiknak csak nekiálltam, később meg már nem akartam végigolvasni. Szóval, ha valakit érdekel, csak szóljon.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Szép nyárias hétvégét mindenkinek! :)
Hogy vagytok?
Mi jól, fiúk lassan betöltik az 1 évet :D wááááááááááá
Kúszunk, mászunk, seggre esünk, ülni egyedül nem szeretünk, etetőszékben imádunk :D Kell ennél több??
3nappal ezelőtt észrevettem reggel Zozó karján 5 fognyomot :shock: , aha, mondom, lehet, hogy megharapta magát........na de nem lehet, Zozónak 6 foga van.....meg volt a tettes! Álmos volt az :D Neki még csak 5 van!!!! :lol: Tiszta kiskutyák néha, még morognak is hozzá :)))))).

Valamelyikőtök nem járt babástul Fonyódon? Vagy babák nélkül esetleg? Milyen hely? " Biztonságos" egy nyaraláshoz? Meghívtak bennünket aug-ra.

(Zárojelben megjegyzem, voltunk végre verejték vizsgálaton-cisztás fibrózis gyanuval Zoltánál:megrekedt anno a magzati széklet-NEGATÍV lett ) :))))))))).
deni78
Budapest
 
 


Deni! Csupa jó hír!!!! :D Csak így tovább! Most többre tőlem nem telik, ez a tanévvége kicsit brutális (év zárás a suliban, zenesuli vizsgák, felvételik, sportokon bemutatók, beígért gyerekbulik pótlása :lol: ! Majd jövő héten, mondja bennem a naiv. :lol:

Claire
claire
 
 


Köszi szépen Zsuzskó!!!! :)

Hogy vannak a fiúk??? :) Te hogy érzed magad??
deni78
Budapest
 
 


Claire, milyen zenesuli vizsgák? Ki jár, játszik hangszeren? ...na és a sportok? A srácok gondolom....vagy Te? :)
deni78
Budapest
 
 


Szülinaphoz gratula!!!!
Zene: Ábel ütőhangszereken tanul, kamara zenekaruk is van, ráadásul idén szolfézs alapvizsgája is volt! Tegnap már el is ment zenetáborba :D . Dávid zongorázik, most volt 3.os belőle.
Eszter zongorára felvételizett, Ádám gitárra. Bár ők még csak a zenei előkészítőt kezdik, de mivel csomót jártak zeneoviba, stb, ezért ha lesz hely, felveszik őket hangszerre. Sajna még csak a váró lista van meg!
Sport: Ábel karate és egy kis atlétika, Dávid vízilabda és sakk, Eszter idén aerobic, úszás, sporttánc, foci :lol: , Ádám: úszás, sporttánc, foci. Én ma már csak néha elmegyek futni, meg ilyesmi. Párom most újra kezdte a karatét a gyerek edzőjénél.
A két kicsi még csak bébi úszás, bébi zene :lol: ! Egyszerű , nem? :roll:
Fonyód: passz, Balatonmáriát ismerem, az nagyon gyerekbarát hely!

Claire
claire
 
 


Először is köszönjük :)
Másodszor meg wooow, woooooooow, woooooooooooow :)))) Aztamindenit! Nem semmi. Csodálatos! Imádom a hangszereket, úgyhogy wow!!!! :))) Gratulálok, hogy ilyen nagyon oda tudtok a gyerekekre figyelni...zene, sport. Húúú, ez olyan jó.
Biztos gyerekkoromból maradt meg a zene (általános iskolai órák után zongoratanulás ment 8 éven keresztül, ennek sajnos vége lett), felnőttként meg wing-tsun kung fu, de most az is szünetel. Én is nagyon szeretném, ha a fiúk megszeretnék a zenét és a sportot és tanulnák is. Remélem megtehetik majd :).
Na, megyek neten megnézem Balatonmáriát. Jó éjszakát! :)
deni78
Budapest
 
 


Igyekszünk, így leírva jól hangzik, de persze nem mindig fenékig tejfel! Saját tapasztalatomból tudom, h a zene is,. sport is rengeteget tesz hozzá az élethez, hosszútávon is!

Mi Bmáriafürdő részén szoktunk házat bérelni, nem bent a faluban. Közel a jó kis szabad strand, vizes blokk van, játszó van, nincs ezer diszkó, büfé, fagyizó, stb. szeretjük, bár idén nem oda megyünk, de 10 évet jártunk oda.

Claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: