Új privát üzeneted érkezett!

Olvaslaqk, csak nehezen irok, mert a gzerekek el'll\tottak vmit$ :roll:
Claire
claire
 
 


Dejo, hogy igy beindultatok, lanyok!!

Balazsne - teljesen egyutterzek Veled. En is eletem vegeig szeretnek csecsemot-kicsit a csaladban, es nagyon fajo, hogy el kell fogadjam, hogy most mar 6 utan netovabb. Nem csak a korom es a kockazatok miatt (mar volt 2 csaszim, csomo nemsikerult terhesseg, kaparas, stb), hanem valahogy most erzem ugy, teljesen a kapacitasom hatarain vagyok, es mar nincs honnan kiszoritsak tobbet nekik (ha eszrevettetek, ide is csak ejjelente irok, ha valami miatt ki tudom hagyni az alvast; sokminden mar csak ilyenkorra fer be). Az is rossz, hogy ugy erzem, nem tudok eleget lenni vagy eleg figyelmet adni egyiknek sem; bar latom, nekik nem hianyzik annyira, mert helyette rengeteget kapnak a tesoktol; raadasul vszleg nagyon sok 1-2 gyerekes csalad van, ahol ugy is kevesebb figyelmet/idot kapnak (a sajat eletembol mar mindent lefaragtam es minden a gyerkocok, meg a munkaban fennmaradas, korul forog). Meg persze ahogy nonek szeretnek is, hogy kevesebbet figyeljek rajuk.... De en meg ugy erzem, meg nincs itt az ideje...

Ugyhogy a csecsemoskodesert nagyon irigyellek - en amikor a 2.kal voltam a korhazban ertettem meg, hogy ha lenne meg egy eletem, ezt a palyat valasztanam. Meg ovonoseget. Ugyhogy nagyon megertelek. Remelem, megadatik majd, hogyha mar az enyeim kiroppennek/kevesbe lesz ram szukseguk, valamilyen formaban tudjak majd ismet kicsikkel foglalkozni...

Mindezt ugy irom, hogy soha egy masodpercre sem bantam meg, hogy 6 gyerkoc lett (OK, "csak" 5ot terveztunk... Es neha lelkiismeret-furdallasom volt, hogy a baba-maniam miatt hozni ujabb eletet a vilagra, hiszen majd nagyobb is lesz - de az irantuk valo szeretetem csak no a korukkal).

Az ikrek meg kulon ajandek (bocs, Zsuzsko es Mezi...) - szinte minden nap halat adok a Joistennek, hogy ilyen "grand finale"t adott: egy ujfajta boldogsag az ikrek...

Zsuzsko: hiszti: nagyon fejlett Gyurka, hogy 9 honaposan mar megerti a NEMet; nekem most sem igazan hajlandoak... (pl. a hutoben pakolas megy 3 percenkent... nez ram, szerintem tudja, hogy nem szabad, de azert csinalja.... ). A legjobb az a korszak volt, mikor mondom, hogy NEM, ok razzak velem a fejuket, hogy "nem", es kozben csinaljak tovabb...

A hiszti is van: ha valami nem ugy van, ahogy ok szeretnek, hatast dobnak, foleg Bogyo. De ez egeszen ongyilkos-modokig: pl. az etetoszekbol siman hatra kifejelne ilyenkor, ha nem kapnam el.

Szerintem csak most fedezte fel, hogy lehet hisztizni; biztos, nem mulik teljesen el, de beall majd egy szep egyensuly...

A maszatolashoz pedig jobb, ha hozzaszoksz - az meg jo par honap szerintem, hogy megertsek, hogy az nem poen... (a ferjem anyagvizsgalati gyakorlatnak szokta ezt hivni...)
zsebibabak
 
 


Zsuzskó: Olivér is szokott hisztizni. Nálunk az nem vált be, ha olyankor kérlelem, "fenyítem". Én egyszerűen nem veszek róla tudomást. Úgy teszek, mintha ott se lenne. Kb. 2 perc és csönd van. Amúgy Olivér se régóta csinálja ezt a hiszti dolgot. Kb. 2 hónapja. Kezdetben jobban, most már egyre kevésbé, hogy látja, nem vevő rá a család. Csak annyi gond van ezzel, hogy ha a szüleim itt vannak, ők elrontják a nevelésemet. Mert ha akkor hisztizik a fiatalúr, anyáék mindjárt, hogy így kisfiam, úgy kisfiam, mi a baj, stb...
Olivér tegnap volt kint először úgy, hogy nem babakocsiban, vagy az ölünkben volt. Kivittük neki a bébitaxiját és azon közlekedett. Nagyon élvezte. Látta, ahogy teszek-veszek a sziklakertben, erre ő is nekiállt a füvet szedni és rakta a kerítésre. Nagyon haláli volt. Mindjárt rakok fel róla képet. :)
Szombaton voltunk bölcsis nyílt napon. 2 éves korától szeretném, ha bölcsibe járna. Jövő héten lesz a beíratás. Nagyon tetszett neki a bölcsi, nagyon jól eljátszott. Az egyik nevelőnőt kiszemelte magának és ment oda hozzá folyamatosan.

Kép

Kép
mezi_84
 
 

 
 

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Jaj, de szép nagy fiú már Olivér!!! :)

Lányok, kötelező oltás......most néztem (olvastam, hallgattam) róla ezt-azt....inkább ne tettem volna. (azt gondoltam,h.csak az ilyen influenza félék a "kamuk").

Vagy most mit is gondoljak?! ááá, nem jó az,ha az embernek "ennyi" ideje van a netre :D (épp alszanak a fiúk, lakás elfogadhatóan tiszta,ki van mosva...ja, vasalnom kéne :) ).
Megyek is inkább vasalni :)

Szép hetet!
deni78
Budapest
 
 


Balazsne!

Beszeltem egy BLIKKes ujsagironovel aki engem interjuvolt meg mas ugyben, es erdekli a tema!

priviben megadom a szamat, ha erdekel. szerintem ossze kene tobb ilyen esetet szedni, es fellepni - hogy ne vesszen el (tobbet... Neked szerencsere volt erod; de hanynak nincs...) tobb kicsi elet ilyen hiba es helytelen/embertelen szakmai hozzaallas miatt!!

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Deni! Mit értesz azon, h "kamu" a kötelező oltás? Nem hat? Vagy szükségtelen??? :?:

Mezi! cuki a fiú!
Miért adnád bölcsibe? Dolgoznál vagy csak hogy szocializálódjon?

Claire
claire
 
 


Mezi: nagyon szép kisfiú, látszik a tekintetén, hogy nagyon boldog gyermek.

Zsebibabák: Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy a Jó isten ide adta a gyerekeket épen és egészségesen annak ellenére, hogy mennyit idegeskedtem, megköszönöm és megpróbálok minden haragot és dühöt kiűzni a szívemből,hogy a csodálatos családomra tudjak koncentrálni minden energiámmal.

Bár ez még nagyon nehéz.

Szocializáció: A kislányom, négy és fél éves és itthon van velem, szerintem a gyermeknek 5 éves koráig az édesanya mellett van a legjobb helye, természetesen ha anyuka megteheti, hogy ne dolgozzon.
balazsne
Ömböly
 
 


És rá még nem vonatkozik a 3 éves kortól kötelező ovi? vagy azt mikortól vezetik be? enyéim is kb 4-4,5 évesen mentek, de sztem nem maradtak ki semmiből, sőt, még így is 3-4 évet jártak oviba, sztem az elég. Én közben visszamentem dolgozni, de lehetett úgy osztani, h ne érintsen minden napot, ls amikor tanítottam, akkor anyukám volt velük.
Persze nálunk itt a házban tesók-unokatesók annyian vannak, h van gyerek társaság, ahol ez nem adott, ott azért van az a kor, amikor már jó, ha szokja a társakat, meg azt, h vki más "dirigál", nem anya.

Claire
claire
 
 


Mivel Olivérnek nem lesz kistestvére egyenlőre, de lehet hogy soha és a GYED nagyon kevés, ezért visszamegyek dolgozni, jövő év februárjában. Az én munkaköröm nem olyan volt, hogy heti 1-2 nap lerendezem a munkát és akkor vigyázhatna rá valamelyik nagyszülő. Bár az se kivitelezhető. A szüleim még dolgoznak, nem tudnának segíteni.

Deni, mit hallottál a kötelező oltásokról?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Értem. Igen, a gyed után a gyes nagy zuhanás, ezt én most ki fogom próbálni sajna, mert én anno először fél állásban mentem vissza, azért volt elég néhány napot bent lennem, persze az sem fenékig tejfel, mert oskkal többet dolgoztam, mint fél állás, és persze otthonra is jutott bőven, de hát hosszúak az éjszakák. Ja, és igen, nyilván ennek feltétele egy "szabad" nagymama, aki ráadásul be is vállalja, mert ez sem csak azon múlik, h dolgozik-e!
Nekem ebben nagyon mázlim van, és tényleg rengeteg segítséget kapok, illetve nagyon jó azt tudni, h van kire számítani, ha szükséges!
Különben szerintem pont a 2 éves kor az, amikor már nem gáz a bölcsi, én előbb nem adnám, persze vannak kényszerhelyzetek, de ismerek olyat, aki kényszer nélkül is benyomta 6 hósan, nekem az brutál.
Mit dolgozol?
Claire
claire
 
 


http://antalvali.com/hirek/az-oltas-bio ... ldasa.html

Többek között ezt is néztem, hallgattam.....
De mivel ellene (kötelező védőoltások) nem fogok tenni, ezért struccpolitikát folytatok ( meg hát a lelkemet is "békén"hagyom, már amennyire ezek után lehetséges).
Elmeséltem Apának,h.miket olvastam.....hát igen, tudjuk jól,h.mire képes a gyógyszeripar. De! Minden éremnek két oldala van.......................................vagy nem is??? Húú...komolyan mondom néha jobb nem nézegetni dolgokat, annyira föl tud kavarni.....
De aki meg van róla győződve,h.igenis, az kell a babának már pár hetesen, az ne is nézze meg ezt a videót. (Én is így gondoltam, de most már nem így gondolom....)
(Mindig is tudtam róla,h.vannak, akik ellene vannak....gondoltam: jogukban áll....ám tegyék. Na, de ez kólintott fejbe!!!!: hogy de NEM áll jogukban! Harcolni kell annak az embernek érte, aki nem szeretné,h. beoltsák a gyerekét. Sőt! Fenyegetik? Kérdem én (magamtól) "óóóó, de vajon miért?" :shock: Van ott egy történet is egy kislányról, aki betegen született, neki is kötelezővé tették idő után(holott nem tudták,h.hogyan fog egy ilyen beteg szervezet egy ilyen erős oltásra reagálni.......fúúúj, szóval már gusztustalan....Na, már abba sem bírom hagyni.)
deni78
Budapest
 
 


Én megnéztem Deni, engem azt hiszem egészen más okból rázott meg. Rengeteget írhatnék erről, azt is, hogy biológus vagyok, tanítok egészségtant, és hogy aki kicsit konyítja ezeket, annak megüti a fülét, hogy jajj, az oltásban lévő kórokozó mutációt okoz, tehát megváltozik a genetikai állomány, és nem tudjuk hogy, mivel tudja, h az mindenféle külső hatásra folyamatosan hoz létre mutációkat, amiből egy csomót kijavít, és sokat nem, stb. Írhatnám, h aki valaha hallgatott egy kis biológia történetet, az tudja, h az oltás pontosan onnan indult, h akik legyengítve találkoztak a himlővel, de folyamatosan, azok nem kapták meg, stb, lásd Pasteur, írhatnám azt, h mennyi kórság van, ami nem terjed ma, lásd gyermekbénulás, de csak azért, mert a népesség magas szinten átoltott. És persze kontra felhozhatnám azt is, amit normális gyerekorvost ha kérdezel el fogja mondani, h igen, lehetnek mellékhatásai, reagálhat rá egyedien a gyerek, válthat ki allergiát, sőt helyenként az autizmus kiváltódását is ennek tulajdonítják, hogy ismerek olyan gyereket, ahol ugyan közeli rokon volt epilepsziás, de a gyereken valszeg nem véletlen az oltások után jött ki. tehát ismerem a pro és kontra érveket.
de igaziból csak egy dolgot akartam írni: Jonatán 7 hetesen agyhártyagyulladást kapott, és csak hajszálon múlt, hogy túl élte...ezt egy olyan baci okozta (Haemophillus influensea) amire 2 hósan már oltották volna..... Amíg nem kapsz el semmit azok közül, amik ellen oltanak, addig könnyebben kételkedsz, hogy kell-e. amikor a gyerekedről napokig nem tudod, hogy megmarad-e, aztán hetekig, hónapokig, hogy nyom nélkül ki tudja-e heverni, és egy héttel később már egy oltás megvédte volna ettől, pont úgy, mint az összes testvérét, akkor kicsit másképp kezdi néini az ember az ilyen okoskodó bejátszásokat is.
bocs, biztos elfogult vagyok, és akinek az oltástól kapott vmit a gyereke, az máshogy látja, de az mindenképp túlzás, hogy úgy próbáljuk bemutatni, ha a filmben lévő szereplők bezzeg milyen felelősek, és tudatosak. Milyen tudás alapján? Mi alapján vállal fel olyan döntést, ami kihat az egész közösségre? És aminek a hatását legalább úgy nem tudja kiszámolni, mint esetleg az oltás mellékhatását!
(és akkor nem elemztem az olyan csúsztatásokat, h nem lehet tudni, mi van benne. Létezik gyógyszerkönyv, lehet, h nem egyformák a szabványok a különböző országokban, de megvan, h mi van benne. És fel lehet hozni amerikát, de akkor azt is meg kell említeni, h ott ugyan nem vagy köteles beoltatni a gyerekedet, de a közösségbe adásnak feltétele még a bárányhimlő elleni védőoltás is...)
Na, lelövöm magam, bocs, h hosszú voltam, és elfogult, mindezzel együtt én mindig megkonzultálom a dr néninikkel, okkal bízom benne, és nem adatok be felesleges oltásokat, ha nem muszáj.!: Claire
claire
 
 


Kedves Balazsne!

Megertelek. En is, a csaladom is hasonloan voltunk, mikor a nagybatyamat meggyilkoltak a korhazban (tuladagoltak az altatojat; sosem ebredt fel). En rendeltem igazsagugyi boncolast: mi volt az eredmeny? "gyogyszertuladagolas: ongyilkossag".... a zart osztalyon... Ha az lett volna, akkor is ok a felelosok: hogy juthat zart osztalyon annyi gyogyszerhez, amivel ilyet tehet? De nem volt semmi oka, indikacioja; biztos, hogy nem az volt; 45 eve volt skizofren, par evente bekerult, akkor altattak, kezeltek, 1-2 het mulva hazament es ujra jol volt evekig. (amugy a boncnokok hogy tudjak, hogy onkent vette-e be, vagy az apolok adtak tul sokat? a mellette fekvok mondtak, hogy folyamatosan panaszkodtak az apolok, meg ok is, hogy folyamatosan jarkal ejszaka, es idegesito oket - hat most mar nem jarkalt igy tobbe). Ugyhogy tenyleg vedi magat az orvostarsadalom.

De nem csinaltunk semmit, az embernek egy ilyen eset utan faj ezzel foglalkozni.

Csak megis jo lenne, ha valaki ezeket felkarolna, es megis nyilvanossagra hozna - addig meg tobb elet fog hiaba elveszni, amig nem lesz ezekbol eleg nyilvanossag. Ilyeneknel sokkal banalisabb dolgokbol van nagy botrany azokban az orszagokban, ahol a csecsemo- es anyahalandosag sokkal kisebb. Ha tudnak az orvosok, hogy nem tehetik konzekvencia nelkul, azert nem lenne meg nekik nagy az arcuk 36 hetesen... (mert tevedni emberi dolog, es az orvostudomanyban ez benne van; de ezt akkor ugy kell felvallalni).

De tonkepp a megfelelo website is eleg. Pl. a babaneten vannak korhazas websiteok. a te korhazadeba azert leirhatnad. Emlekszem, a 4. fiam szuletese elott sokat beszelgettem itt a babanet mav-os oldalain, rengeteget segitett az orvos- es korhazvalasztasban. Es kiderult, hogy a korhazi dolgozok is olvassak, es tartanak tole, mi kerul oda. Pl. valahogy az apolonok kitalaltak, hogy en en vagyok (pl. elbucsuztam, mikor indultam a csaszira), es nagyon sziven utott, mikor valahogy, hogy en is halljam, azt mondtak egymasnak "vigyazz, mert aztan holnap rajta leszel a babaneten!" vagy valami ilyesmi. pedig senkirol nem irtam le - talan sajnos - a durva eseteket, csak a jokat; pedig volt par durva dolog....

aztan evekig el is ment a kedvem a babanettol a szules utan :cry: , amig nem jottek az ikrek, es Ratok es a 2011es topic lanyaira nem bukkantam... most is nagyon sokat jelentetek nekem!

Deni, nincs idom most sajnos megnezni a linket. De az, hogy kotelezo a kotelezo oltas, az azert van, mert igy lehet csak kiirtani a jarvanyokat. Ha marad par alany, aki nincs beoltva, igy maradnak a betegsegek. Vegulis par fertozo nyavalyat mar teljesen kiirtottunk; tobbet pedig a fejlett vilagbol - pl. Afrikaban es fejdolo Azsia sok orszagaban a gyerekek jo resze nem eri meg a pareves kort, pl. malaria miatt - Europaban es Amerikaban ugyanolyan eghajlaton mar reg nincs malaria a "jo" egeszsegugyi helyzet miatt. Azert ezek nagy eredmenyek. De mondom, az ellenerveket meg nem neztem meg, majd meg fogom.

Bolcsi: szinte a vilagon alig van orszag, ahol olyan szerencsesek a nok, mint mi: a legtobb helyen vagy visszamesz par hetes (max. honapos) koraban dolgozni; vagy annyi az allasodnak. Es azert ott is jol felnonek a gyerekek; bar ami Amerikaban van, az mar szerintem tenyleg embertelen es nem szeretnem azokat a csaladi kapcsolatokat, de (Nyugat-) Europa legtobb orszagaban normalis. Raadasul sok no van, aki bar nagyon jo anya, alig varja par honaposan, hogy visszamehessen melozni. A diakjaim kozul szuper jo anyakat ismerek, akik igy voltak.

Tehat szerintem, aki ugy dont, vagy a kenyszer ugy hozza, hogy vissza kell mennie, szerintem egy picit se aggodjon - meg mindig tobbet volt otthon a gyerekevel, mint a vilag legeslegtobb orszagaban a legtobb anya! es mashol is jol felnonek a gyerkocok.

Csak annyi, hogyha magambol indulok ki, azert az meggondolando, hogy nem fogja-e megbanni az ember, plane, ha mar nem lesz tobb baba. En az elso 2 utan eleg hamar visszamentem, es bizony elegge banom. Kulonleges idoszak ez, es sosem jon vissza; az ember dolgozhat eleget utana egy eleten at. Nekem mondtak ezt, de nem gondoltam, hogy en igy fogok erezni. Aztan nagyon is igy lett.

Ugyhogy aki ugy dont, vagy a sors ugy hozza Neki, hogy bolcsi - azoknak csak azt kivanom, ne forduljon az erzelmetek sose ugy, hogy megbanjatok! En hiszem, hogy a gyerkocnek akkor a legjobb, ha a mama jol erzi magat a boreben, akar otthon, akar meloban - de amikor vele van, akkor teljes szivebol van ott, boldogan, es nem ketsegekkel tepodve, hogy inkabb mast csinalna, vagy mirol marad le.

szep keddet!
zsebibabak
 
 


zsebi!
Osztom mindkét témában a véleményedet! (én anya, bölcsi témában a franciákat látom közelről, ott is az van, amit írsz!)
de most én is úgy vagyok, h ha 1 mód van rá 3 éves korukig maradok, bár a gyed után a gyes nagy szívás. a másik ikrek 2,5 évesek voltak, amikor visszamentem félállásba, azt is kipróbáltam, minden előnyével és hátrányával.
C
claire
 
 


Az biztos, hogy a gyes nagyon kevés, mi is nagyon szűkösen éltünk amikor a kislányommal gyesen voltam, de minden pillanatát élvezni akartam, hogy vele lehetek.

A fiúkkal is szeretnék 4 éves korukig gyesen lenni, remélem összejön.

Eddig 5 évesen volt kötelező az óvoda, nem volt időm utána olvasni, hogy mióta változott, hogy van, de eddig nem jelzett a főnököm, hogy Lilinek kellene járni oviba.

Volt egy olyan törvény is, hogy akinek pedagógus az anyukája kérheti, hogy otthon maradjon a gyerek.

Szeptembertől mindenképpen elkezdjük az ovit, akkor lesz 5 éves, de nem fogom erőltetni.

Háromévesen amúgy járt egy fél évet (mikor vissza kellett mennem dolgozni) tehát tudja, hogy milyen az ovi,de úgy döntött marad velem/velünk itthon.
balazsne
Ömböly
 
 


Zsuzskó!
hozzánk jöhet, takarítani való mindig akad, bár van némi konkurenciája a segítésben! :lol:
claire
 
 


:D :D Nagyon ééééééééédes!!!!!
Hozzánk is jöhet, legalább megmutatja a fiúknak,h. nem csak a padlót kell portalanítani :))
deni78
Budapest
 
 


Nagyon ügyes Gyurka!!! :) Olivér is hasonló módon segít. Igaz, ő a porszívó csövét is húzogatja és bürrög hozzá, mert úgy az igazi. Nagyon ügyesek ezek a picurok, ahogy segítenek és próbálják a nagyokat utánozni... :)

Olivér minden kötelező oltást megkapott és azon kívül is még párat. Koraszülöttsége miatt ingyenesen megkapta az RS oltást, aztán beadattuk a rotát is még. Én is hasonlóan gondolkodom oltás terén, mint Zsuzskó. Annyi, hogy influenza ellen nem oltattuk.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sztem nektek influ ellen nem is érdemes még, otthon vagytok velük, OK, h apa hazahozhatja, de ennyi, megteheted, hogyha dühöng a járvány, nem mész vele közösségbe.
Én tavaly Joni betegsége után oltattam az egész bandát, mert nagyon nem hiányzott volna, h még azt is hazahozzák neki. És azért 4 ovis-isis gyerek tud ám szállítani ezt-azt :roll: .
Idén is járt nálunk 1-2 undok vírus, csak azért már más a helyzet, mint tavaly. tulképpen kaphattak volna emlékeztetőt, de folyton járt-kelt vmi, ami miatt elmaradt. Nem is tudom érdemes-e még.

Claire
claire
 
 


Jó kis cuccok voltak.....
(a képeken néztem meg).
Ma megvolt a műtétünk (körbemetélés)..nagyon jól viselte Zozóka, még bohócdoktorok is voltak :). Persze itthon már kiment az érzéstelenítés (azt is kapott) hatása...meg hát a betadinozásnál is..........jaaaaj, az ember szíve szakad meg, de olyan hősiesen viseli ez a kis ember....annyira HŐS...hát a tesó meg...vele érez...szóval együtt megy a bömbi... :). De most már csend honol.....
Készül valaki a hosszú hétvégén "nyaralni"? :) Mert ahogy hallottam szinte nyáriasan tavaszias lesz az idő :))). hurrráááááááá!
deni78
Budapest
 
 


Szerintem nem gáz....(néha elfelejtem én is, de van,h.azt felejtem el,h.már be adtam e, és hát még egyszer pedig nem szeretném).
A múltkor kérdeztem a védőnőt, hogy vajon miért kell ennyi ideig adni(bár szerintem a "napfényes" D vitamin az igazi :) ) Azt mondta,h. segít a betegségek megelőzésében és ha minden igaz, akkor már 3 évig kell szedniük a gyerekeknek.De 1 éves korig biztos. Hát nem tudom.........tényleg ilyen "csodaszer"az a d vitamin? :D
Hát elég sok gebasz lehet a kukijuk körül ..lehet,h. le van tapadva, vagy ilyesmi, de azt tudom,h.húzogatni nem szabad a bőrt, mert attól reped meg és jöhetnek az újabb bajok. Ahogy nő a gyerek úgy az is "tágul". Hát remélem,h.Levinél minden oké lesz, eddig nem volt gond.
deni78
Budapest
 
 


Mindenki "nyaral"? :D
deni78
Budapest
 
 


Azajóóóóóó :)
deni78
Budapest
 
 


:DDDD júúúúúúúúj, teletabi :DDDDD. Anno én még bébisintér koromban tanultam meg fejből (persze csak a zenéjét, németül) ott is nagy kedvence volt a kislánynak.
Levente nálunk meg a kisbaba fotókon nevet :). De mozogni csak módjával mozgunk :)).
Zozóka meg olyan gyors, hogy egyszer még a szobában van, aztán meg már a konyhában játszik a szőnyeggel! Ja! ...és úgy tudják egymást tépni, hogy csak na!!! Szörnyűűűűű. Levente tovább bírja Zozó kínzását, de általában amúgy ő a tépősebb (szegény Zozóka, pedig elslisszolhatna onnan nyugodtan, de inkább elkezd síííííííírni). De Zoltát sem kell féltenünk :) . Annyira gézengúzok, hogy atyagatya..mi lesz még később. A játékokat is elszedik egymástól, már most!
Na, jó, hogy nincs itthon teletabis történet, bár lehet,h.nosztalgiából beszerezzük :))))(most,h.említetted).
Ja! és mindenhol az ajtót csukják...........hiába húzza rá a kezére, szépen letolja, aztán mehet minden tovább...ki kell támasztanom a szoba és a konyha ajtót is, h. nehogy ne tudjak közlekedni :))))).
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok! Mi tényleg "nyaralunk", Dobogómajorban, élvezik rendesen, csak Nonó belázasodott éjjel, 40 fok :shock: , ma jobban volt, remélem itt megáll a történet, és nem kezdi Joni!

Egymás gyötrése: még az enyéim sem szaladnak el, inkább csak sírnak, néha jönnek, és mutatják, h hol csapkodta meg a másik :(.

Teletubbi: kizárólag egy most Nonó által hordott kis felsőn van nálunk belőle, a nagyok is felnőttek nélküle, terveim szerint a kicsik is így fognak járni :D. Különben döbbenet, mikre rá tudnak cuppanni, én igyekszem őket mindennemű képernyő bámulástól távol tartani, kb 5 éves korig, de ez egyre nehezebb így a többediknél!

Claire
claire
 
 


Hurráááááááá :)
Gratula :))!!!!!
Akkor vigyázzatok magatokra!

Claire, remélem Nonó átvészelte gyorsan ezt a lázas dolgot és élvezhette tovább a nyaralást :) Gyönyörű az időőő.


Szép hétvégét Nektek!
deni78
Budapest
 
 


Júj, nálunk meg Zozó most teljesen nyüfis, alvás előtt pedig sír, lehet az napközben vagy este. Enni is alig akart. Úgyhogy mi is várjuk a másik kettő fogacskát :?
deni78
Budapest
 
 


Hú, micsoda hírekre jövök :shock: :shock: Nem semmi, gratulálok! És már most tudjátok a neveket? Ehhez külön gratulálok :lol: :lol:

Köszi, Nonó jobban lett, és élvezte a további napokat, de ma éjjel újra kicsit lázas volt, úgyhogy mostmár elég, leviszem reggel a dr nénihez!!!!

Fogak :roll: kitartást!

C
claire
 
 


gratulálok Zsuzsko!
balazsne
Ömböly
 
 


Zsuzskó, micsoda hírek! :)

Képzeljétek, tegnap Olivér megtette első önálló lépéseit! Nagyon kis ügyes és élvezi az önállóságot. Ma már kb. 2-3 métert is tudott jönni úgy, hogy nem esett el. Olyan büszkék vagyunk rá! És közben meg vigyorog saját magán, hogy ő milyen kis ügyes! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


:D gratuláaaa!
C
claire
 
 


Biztos felemelő érzés, amikor megteszik az első önálló lépéseket :) .

Használt, vagy használ valamelyikőtök gyümölcshálót? Érdemes "befektetni"?
deni78
Budapest
 
 


Milyen gyümölcshálóra gondolsz? Ja, amiből kieszegeti a gyümit? Nekem nem volt, igaziból nemrég láttam, úgyhogy csak a legkisebbeknek lehetett volna, de végül elmaradt, most meg már azt hiszem mindegy! De sokan mondták, h jópofa, meg ugye attól is függ, h mikor kezded elválasztani a gyerkőt, enyémek fél éves korukig csak szoptak, így később került elő mindenféle más kaja, így kevesebbet pépeztem, mixeltem, passzíroztam, stb, mint aki picike korában már kezd mást enni.
Claire
claire
 
 


claire
 
 


Nagyon cuki, tényleg nagyon gyorsan megy, de ne aggódj, térülsz fordulsz, és újra babázhatsz! Na,m akkor fogod csak igazán látni, h milyen nagy már a fiad, pedig még csak most született szinte!

Nálunk meg a nagyobb ikreket ünnepeltük ma, holnap lesz a 8 éves szülinapjuk :roll: !

Claire
claire
 
 


Gratula :) Sok boldogságos szülinapot Nekik!
Hát Gyurka nagyon ügyes!!!!! :) ..és tényleg mekkora nagyfiú már!!!!
Nálunk még nincs rágás....darabos kaja néha lecsúszik, de néha bizony alig esznek belőle, na de sebaj, ami késik nem múlik.... :) Majd a mamánál (Anyukám), ápr.végén megyünk le 3 hétre, tuti sok minden újat ki fogunk próbálni, úgy merészebb leszek én is,h.lesz mellettem valaki napközben is.
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó, köszi :D

Deni! nem kell erőltetni, amíg nincsenek rágófogai remdesen kinőve, addig nem tudja jól megrágni, így megemészteni sem. Érdemes a fognövéshez adni neki kenyérhéjat, ilyesmit, de nyugodtam pépesítsd neki. Nálunk pl Nonónál sokáig láttam, h megeszi a darabost, de nem emészti jól, átmegy rajta, és akkor még eg yideig nem forszíroztam. Közben Joni akkor már sokkal jobban bírta, iigaz, több foga is volt!

Claire
claire
 
 


Claire, de attól félek, hogy leszakítja a megpuhított részét a két alsó fogával és kész...Zozó már tuti enné, mert neki már adtam a szájához kenyérszélét és már rágta is, meg neki már fölül is jön a két foga. Levi még csak nyaldosta :D Nagyon édes volt :D

Vaterán lesem ezerrel a hordozókat, vacilálok,h. kendőt vegyek (MILYET??) vagy ami már ki van szabva.
deni78
Budapest
 
 


Nekem azt mondta a védőnő, h kicsit legyen száraz-szikkadt, pl kiflivég! De volt, h meg piríítottam, jól nyammogták! és persze szemmel kell tartani,

c
claire
 
 


Köszi lányok.
Szárítom a kenyér héját :D . Holnap megkapják a fiúk, vagyis egyszerre csak az egyikük kap, nem merem másképp....
Liliputi Mei Tai-on gondolkodom....még nézek egy-két véleményt a babaneten is.
deni78
Budapest
 
 


Édi! És micsoda kék szemek!!
C
claire
 
 


júúúúúúúj :)))) Nagyon édes!
Na, ma megvolt a kenyérhéj nyammogás :D Tetszett nekik nagyon, de hamar elvettem tőlük, féltem, hogy már megpuhult az a darab, amit folyamatosan rááágtak.
Holnaptól 1 hétig kölcsönben lesz nálunk egy Hunbaba mei tai hordozó. Jó lenne, ha jóóó lenne .
Ma jutott eszembe, hogy Húsvét :D .
Szép a telihold :).
Lekopogom, de fiúk alszanak ..hihetetlen...pedig ma egyedül is vagyok (ilyenkor általában ezerrel megy a bömbi lefekvéskor), apa edzésen.

Kicsikkel készültök valamilyen módon a Húsvétra?
deni78
Budapest
 
 


A kenyérhéj nálunk is nyerő. Van, hogy csak azt eszik, mert nem fogad el mást. Mostanában amúgy is megérek valamit beletömni a kis szájába. Igaz, nem látszik rajta! :)
Nekünk egy Gremese mei tai-unk van. Igaz, most már árulom, de én nagyon meg voltam vele elégedve. Nagyon jó, sokkal könnyebb benne a gyerkőc, mintha csak az öledben fognád. Jókat aludt benne Olivér még anno.
Ehhez a Húsvéthoz már semmi kedvem, látva milyen pocsék idő van. Úgy terveztük, hogy holnap egy igazi nyuszi lesz a kertünkben és mellette ott az ajándékok elrejtve, de csak annyira, hogy egy 14 hónapos megtalálja. De hát ha ilyen idő lesz, akkor lakásba jön a nyuszi, ami szerintem nem az igazi, dehát ez van.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nálunk Húsvét hétfő reggelére "tojik" a nyuszi a kertbe, ha nagyon rossz az idő, akkor a házba.
A nagyobbakkal már készülnék, tojás festés, kalács sütés, stb, (és persze az a kicsiknek is érdekes, ha más nem , nézni),de egyelőre küzdünk a takarítással, azt hiszem nem is lesz idő igazán másra :( ma vacsira anyámékhoz megyünk, utána templom, holnap anyósomékkal ebédelünk, du vendégségbe megyünk, ha igaz, aztán itt a hétfő...
De azért az akkor sem megy, h a én meggebedek a takarítással, aztán jópofizunk a készülődésssel. Azzal tudnak kiborítani, amikor kiadom nekik, h mit kell csinálni, pl elpakolni az elől lévő könyveiket, és elkezdi válogatni, h ezt nem ő vette elő, azt nem rakja el. És hiába mondom, h a ruháit sem én piszkolom össze, mégis én mosom, h ha én nem vagyok éhes,majd én se főzök, 1000x megbeszéltük, de miond hiába. Folyton méricskélik, ki mit , mennyit csinált..Á , mindegy, abba hagyom a dühöngést, csak tényleg szörnyű, h a legjobb részekre nincs időnk. Mindegy, már eltökéltem, h nem engedek ebből, úgyhogy bukták a dolgot a drágák. És az a legkiakasztóbb, h tökre nem ezt látják maguk körül! Itt nálunk tényleg segítőkész mindenki, sokszor hívás nélkül is segítünk egymásnak!!! Honnan veszik ezt??? :twisted:
bocs, h nektek puffogok itt, de ez most nagyon kijött!
Na, megyek, a kicsik talán elszunnyadnak, ki kell használnom az időt!

Ha nem jönnék:
MINDENKINEK SZÉP HÚSVÉTOT KÍVÁNOK!
Claire
claire
 
 


Én sem szerettem a húsvétot, ugyan ezek miatt :D, bár én faluban laktam kertes házban........
Claire, biztos az oviban hallják, hogy mki azt rakja el, amivel játszott. Hát tuti nem könnyű, de olyan igazad van! Tanulják csak meg...máskülönben ajajajjjj.
Nektek is kellemes húsvéti ünnepeket! :)
deni78
Budapest
 
 


Lányok, sehol senki?
Remélem mindenki jól van, mi pénteken lépünk Anyumékhoz 3 hétre.
Amúgy fiúk jól vannak, minél csintalanabbak és gazfickók!!! :D
Vigyázzatok magatokra! 8)

Kép
deni78
Budapest
 
 


Nagyon cukik!!!szemük sem áll jól :lol: lesz még velük dolgod, de roppant helyesek!
Hol laknak anyukádék! remélem jól sikerül, minden szempontból, és ki is kapcsolódsz egy kicsit!

Claire
claire
 
 


Claire, köszi :). Istenmezején laknak . Szép hely, nagyon szeretjük (kb.5 éve laknak ott Anyuék, azt hiszem :roll: )
deni78
Budapest
 
 


Köszi Zsuzskó! :)
Á, ha hétfőn mész csak, akkor én nem fogom tudni, hogy mi van Veletek(de ami késik nem múlik!!!).
Szerintem jól teszitek, ott biztos jobb lenne. Azt mondta nekem az egyik anyuka, hogy nagyon meleg nyarat jósoltak.....lehet, hogy mi is többször fogunk utazni? :) Kb. két órás az út, remélem most is nyugis lesz, mint tavaly. Bár most Zozóka a villamos látványától is kiakad....hát igaz, ami igaz...csúnya sárga :D. Utazni sem szeret rajta (kétszer mentünk). Bár a hátamon még nem vittem Bkv-n, lehet, hogy úgy nem lenne kutya baja sem, mert ott nagyon szeretnek nézelődni, mindketten.
Ma gáz nélkül leszünk (legalábbis ez van kiírva), az utat már 7-kor bontották, úgyhogy megvolt az ébresztő a fiúknak. Az alattunk levő pedig cseréli az ajtófélfákat a lakásban :D ..........hát várhatott volna mindkettő dolog jövő hétig, de engem a kutya sem kérdez!!!!! :D
deni78
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: