Új privát üzeneted érkezett!

:DDDD Claire.......hát nem csoda(mármint,h.hülyén néztek) :D ez nagyon jó! Szerencsére én sem ismerem,h.mi az (vetélés), de nem is szeretném.
Én mindig benézek, de ha nincs senki, akkor........Ikresek.hu-t még nem néztem.
Jaj, hát nálunk nemsok minden van, még mindig kevés a nappali alvás....Zozóka ebéd után alszik 1 órát, aztán meg séta közben du. kb. felet. Igaz, ő nem ébred föl éjszaka :). Levente kicsit többet alszik.........de egyre több a dolog, amit szeretnék megcsinálni napközben és azt veszem észre,h.egyre kevesebb az időm rá..... :D szinte panaszkodhatnék, de nehogymár! :D Tényleg, csak néha azt veszem észre,hogy pakolok, holott a fiúkkal lehetnék...de az a baj,hogy ha sokat vagyok mellettük egy ideig, akkor ha elmegyek tőlök, akkor sírás van.......szinte megsértődnek,h.mást is csinálok :D. Remélem lassan ez elmúlik, ha már mászni fognak, bár nem tudom,hogy fogok közlekedni a lakásban :D (35nm). Babakarámra gondoltam,h.kéne a szoba egyik felébe vagyis részébe, de hát izé....nem olcsó. Valami ötletetek esetleg, csajok? Mert hát azért mindent nem rakhatok el lentről, nincs hova :).
Fogunk még mindig nincs!!!!!!!!!!! :D Holott már szerintem 2 hónapos koruktól emlegetem,hogy lehet kibukkan........
Még nem fordulnak meg maguktól hanyattból hasra, csak hasról hanyatt, ezt is csak ritkán..........pedig mutogatom hogy kell

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W ... redirect=1
(ezt élőben is megmutatták). ...és állítólag minden oké a két kis babócával :D nagy a hangjuk....most a károgás a menő :D....
Látta valamelyikőtök a kisvideót,amin egy ikerpár "beszélget"? Ez tényleg így lesz? :D
http://www.youtube.com/watch?v=BDJ9hC5Capc
deni78
Budapest
 
 


Ez milyen módszer, amivel tornázataják? Miért?

Duma: igen, az enyémek is szokták így, és nagyon röhögnek egymásnak, biztos viiccet mesélnek!!
c
claire
 
 


Hát nem is igazán olyan tipikus "módszer", csak ezt mutatták,hogy így....de nem muszáj tornáztatni, csak könnyíti majd a későbbiekben a mozgást......ennyi(most igaz- e vagy sem, majd kiderül.....vagy nem :D, ártani biztos nem fog) Amúgy Makk Ádámnak hívják a konduktort. A nővérem mindjárt bepánikolt,h. konduktorhoz csak "olyan" babák járnak, nem? Aztán mondtam,h.hát nem, de mi azért mentünk el, mert a fiúk koraszülöttek és hogy rendben legyen minden.
Telihold......megúsztuk eddig :). Bár inkább a teljes holdfogyatkozásnál van nagy grabanc........akkor indult el a magzatvízszivárgásom is....... :D vagy már írtam. Na akkor bocsi :)))
deni78
Budapest
 
 

 
 

Amúgy mást nem zavar be a holdállás? Vagy csak vissza kéne olvasnom a hozzászólásokat? :) Már nem emlékszem, bocs. E tekintetben hal vagyok. Rövidtávú memóriám súrolja a 2 mp-et :D.
Alig várom már,hogy újra mehessünk Anyumékhoz a jó levegőre. De az majd csak tavasszal lesz.......
MOst tudtam meg,h.2013-ig kapom a gyed-et, aztán pedig..... :? öregségi nyugdíj (min.) duplája .........hűűűűű........hát az nagyon kevés. AKkor irány dolgozni? 3éves koruktól mégiscsak ovisok lesznek??? :cry: én szeretnék velük itthon lenni.........úgy elszomorított.........remélem minél több időt lehetek velük, amíg iskolások nem lesznek.........
Na, elég , mert még teleírom a blogot :).........vagy mi is ez......
deni78
Budapest
 
 


Nálunk a telihold érezteti a hatását, de még a nagyokon is, meg vannak buggyanva akkor. Kicsik is nyügibbek, nehezebben alszanak.

Igen, ezt megértem, kicsit elveszti őket az ember, amikor ovisok lesznek, de amúgy nekik nem rossz ám az ovi, pláne, ha nem nyitástól zárásig van ott.

Konduktor: én Dévény Annáéknak mutatnám meg, persze biztos más módszer is jó, nekem ezzel vannak legjobb tapasztalataim. (Katona módszer is volt nálunk).

Claire
claire
 
 


Deni, Neked is ilyen keveset alszanak? Epp most panaszkodtam a 2010-esben, hogy az enyemek remesen nullat alszanak napkozben. OK, ejszaka nyugi van teljesen (vszleg erre ment ra a tejem, de vegulis 10 honapos korban mar nem volt katasztrofa); de napkozben Hanna sokszor max. 20 percet szundit... Nekem is nagyon kene tobb ido.

Babakaram... A vegen en vettem, mert ikrekkel nem lattam at, hogy lehet megoldani neha anelkul (Pl. ha ki kell rohanni a kapuhoz hirtelen, vagy ha egyiket viszem a felso szintre, mit csinalok biztonsagban a masikkal, stb), ugyan a 4 korabbival nem volt. Sajnos tenyleg rohadt draga, en nagyon probaltam hasznaltan venni, de mikor a 20. hasznaltat ajanlottak "barati" aron rohadt kedvezoen (az ikreseken, babaneten es vateran), a bolti arnal is dragabban, akkor besokalltam, es megrendeltem asszem a babakaram.hu-n (talan itt volt a legolcsobb, es jo minosegu bukkfabol van). A baj vele, hogy nagyon slendrianul van eldolgozva es eleg szalkas, de vegulis nem volt belole meg gond.

Nem hasznalom olyan sokat, de azert volt ra precedens, hogy nagyon jol jott. Most gondolkodom, hogy tobbet kell bevetni; most nagyon pakolos korszak van, a fiokokat is rajottek, hogy kell kinyitni, Pannat tegnap a hutobol kellett kiszedni, miutan 5 percig nem vettuk eszre, ne tudjatok meg, hogy nezett o ki meg a huto meg a fold... Eddig ugy dolgozgattam mellettuk, hogy itt volt egy rakas jatek mellettem, a gepet nem ertek fel; de most mar helyette az iroasztalbol pakolnak ki, a nyomtaton ugralnak; ugyhogy ki kell talalnom valamit. Csak a karamban meg hamar elkezdenek bogni.

Nehogy azt hidd, hogy fuggetlenebbek lesznek, ha maszni tudnak - akkor utanad is mennek, hogy belekapaszkodjanak a labadba... Bar en ezt imadom, es olyan jo; iszonyu cukik; de az biztos, hogy nagyon nehez 1-rol 2re haladni.... Vagy sokszor akar 1rol 1-re...

Ovi: azert ne aggodj. En nem tudtam ellenallni a kulso nyomasnak es beirattam oket 3 evesen; de nem vittuk tulzasba sosem a jarast, ez nem iskola (hacsak ez is meg nem valtozik); pl. a mult heten egyaltalan nem vittem be, rahuztunk a teli szunetre; maskor is heti 1-2 napot allatkerteztunk, babszinhazaztunk, vagy ilyesmit ovi helyett. Ha olyan az ovi, h. ezert szolnak (az enyemek eddig szerencsere nem), akkor sokat "betegek" - vegulis szinte mindig log az orruk az ovis evekben, tehat nem nehez olyant talalni, ami miatt nem viszed be. Azt az idonkenti 3-4 orat pedig megkonnyebbulesnek fogod erezni - akkor vegre elintezhetsz olyan dolgokat, amiket regota nem tudtal...

Deni - a fog miatt pedig ne aggojd; addig jo, amig nincs... Az enyemek mar honapok ota csunyan harapnak, neha felsikoltok a fajdalomtol... :shock: :mrgreen: Hannacskanak pedig, kepzeljetek, furan nott ki az also 1-ese, vszleg ossze van nove a 2-essel, mert az nem no ki, az 1. meg szelesebb... Meg nem is hallotam ilyent :(

Joejt!
zsebibabak
 
 


Köszi Claire, lehet,h.majd kérünk időpontot náluk is. Néztem az oldalukat, biztos jó szakember.
Zsebi, nem aggódok én....... :D de köszi a vigasztalást....tényleg nagyon ovi ellenes voltam, de most,hogy mindketten írtátok.........végülis én is jártam.......sőt, bölcsibe is..... :D na, majd lesz valahogy.
Amúgy ma Zozóka egész délelőtt nyüfög, sír, de azért takarítottam, mert már kellett.....
Karámról szerintem leteszek........."szövök hálót" :D köréjük. Párom azt mondta,h. szerinte nem kell.....ja, nem ő van itthon a fiúkkal :D.
deni78
Budapest
 
 


Igen, az ovi azért más, mint a suli, én is vittem őket ide-oda, ha úgy jött ki a lépés!

Nálunk nincs, de néha jól jönne, csak annyira alkalmatlan bárhova lerakni. Most, ha minden kötél szakad, akkor a szobájukban hagyom őket, de persze veszélyeset azért ott is lehet csinálni, meg sokszor egymásra jelentenek veszélyt, az meg gyakorlatilag nem kivédhető. Pl ha neki áll csépelni egyik a másik fejét.... :roll:
Egyébként nálunk szabadon mászkálnak a lakásban, előszoba felé zárva az ajtó, így a lépcsőn nem tudnak leesni, és ha nem tudok utánuk menni, akkor itt a nappaliban vannak, becsukom az ajtót a többi szoba felé, és itt rájuk látok. Igyekszem csukni a fürdőszobaajtót, meg a mi szobánkat. A galériára egfyelőre nem tudnak felmászni. A nappaliban a tálaló szekrény ajtaja összekötve, h porcelánt ne pakoljanak, a TV leterítve, így kevésbé vonz, de persze így is rá lehet cuppanni a hifi toronyra, fel lehet mászni az asztalra, bent a közös gyerekszobában a nagyok asztaláról le lehet szedni ezt-azt, stb...

Claire
claire
 
 


na, ez a tévé letakarás jó ötlet......akkor nem kell köré rács (alatta van a hifi, legalább az is láthatatlan lenne).. :D nagyon jó, kérek szépen még ilyen ötleteket :), köszönöm.
deni78
Budapest
 
 


:D ha van, szívesen. de egyébként le tudják húzni, de ritkán szokták, vhogy így nem olyan ingerlő nekik.
Különben én sem szeretem nézegetni, réhen is mindig letakartam pl karácsonykor, h ne az legyen, h egy TV figyel a karifa mögött minden fényképen!
claire
 
 


Nálunk most a székre, asztalra mászás a sláger, ami elég veszélyes. Háttámlával az asztal felé szoktam ilyenkor fordítani a székeket, vagy támlával egymásnak, így legalább nem borul, max mellélépnek :wink: . Meg ha a támlán is át kell mászniuk, úgy nehezebb feljutni az asztal tetejére. Fura, de ezt a nagyok sosem csinálták, a másik ikrek viszont igen, lehet, h ez társas elfoglaltság :lol:.
C
claire
 
 


Zsuzsko, Claire - igen, nalunk is a minel magasabbra maszas a tema. Mar honapok ota. Bogika is epp, hogy csak felallt, mar maszott is minel magasabbra, igy csak Himalajamaszonak titulaltuk; Dorka nevezte el meg hegymaszo-idegenvezetonek, mert mindekozben magyarazta a dolgokat. Most folyamatosan felmaszik a szekekre, samlira, amire csak tud, es persze esik le rendesen, es csak nem tanulja meg, maszik tovabb.... Tegnap nagyon cuki volt, kicsit a szobaban hagytam, leszaladtam valamiert, hat egyszercsak nagy csond, nagyon megijedtem, rohantam fel, semmi hang - hat erre beleult a gyerek-karosszekbe (ilyen IKEAs, de meg sosem lattam benne egy gyerekemet sem ulni, csak mi felnottek...), es ott elaludt... Ott ult es aludt... Mint egy nagyapo.

Lehet, hgy fel kene hivni Mezit. Amikor a gondok voltak (tenyleg, pont egy eve volt kb....), akkor megirtak a szamaikat. Biztos szivesen irna nekunk, ha megtudna, hogy hianyzik itt mindenkinek... En is nagyon kivancsi vagyok; jo, hogy Zsuzsko, Te is irtal...

zsebi
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy érdeklődtök utánam, nagyon jól esik. Igazán nincs semmi gond, csak nem nagyon érzem, hogy itt a helyem, egygyerekes anyukaként. De azért néha bekukkantok és elolvasom, mit irtok.
Olivér szép nagyfiú már, január 30- án már 1 éves lesz. Most kerültük el a 10 kg-t és több, mint 75 cm (ez két hete mért adat).
El se hinné az ember, hogy 1450 g-al és 41 cm-el született.
10 hónapos kora óta mászik, feláll, lépeget. Szereti felfedezni a világot. Imád pakolni. Főleg a cipőket, ruhákat. :D
Elkezdődött a fogzás is. A mikulás hozta az első fogacskát. Aztán 3 hét szünet, a héten pedig kibújt még kettő és már útban a harmadik. Egy kicsit megviseli, főleg éjszaka. De bevetünk egy csomó "csodaszert" és átvészeljük a rossz éjszakákat.
Nagyjából ennyi történt velünk az utóbbi időben.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


De, de, itt a helyed! Mi is írunk ide Zsebivel, pedig mi meg 2010esek vagyunk :wink: !
Nem is olyan kevés, ami veletek történt :D ! Gyönyörű nagyfiú !! Kérünk képet is :D !
Örülök, hogy jól vagytok, és ilyen fantasztikusan fejlődik Oli!!!
(Nonót már túlnőtte :lol: :wink:)

Claire
claire
 
 


Kép A kis vigyori

Kép Nagyon fincsi :)

Kép Pakolni jóóó!!!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Cuki!!!! :D
C
claire
 
 


Jaj, de drága kisfiú! :) ..és milyen szorgalmas!!! :))) Mezi, segítséged már van.

Claire, hát nem várom azt a székes-asztalos elfoglaltságot, ami társas :)))

Zsuzskó, óvd a szíved, még sokáig szükséged lesz rá! Mi még nem mászunk, csak Zozóka hátra, Levike meg "ejtőernyőzik". :)

Ja! A nagy hír:D Zozókának alul megjelent a két foga, "kopog"mindenen vele :)). De ma nagyon nyüfi volt..........hm...remélem holnapra elmúlik.
deni78
Budapest
 
 


Akkor legyek büszke, h van 6 gyerekem, és nincs ősz hajam? haha
(Múltkor csodálkozott is a fodrász, mondtam, nem vagyok még olyan vén :lol:azért, de azt mondta, h már egyetemistáj is jönnek úgy hozzá, h tele vannak ősz hajszállal :shock: . Persze én is ismerek 1-2 korán őszülő típusú embert, de nem gondoltam, ha az gyakori!Ez csak egy kitérő volt, az ősz hajról jutott eszembe!)
Nonó is kivan 2 éjszaka óta, lehet, h neki is a foga! Lehet, h ő jobban megküzd vele, mint Joni, aki elég lightosan adja elő, és már 14 fognál tart :shock: , Nonó 6.
Lehet, h hülye vagyok, de arra gondoltam, h Dévényéknél a kissé hipoton gyerekeknek a pofiját is megkezelik időnként, lehet, h az a kis masszírozás besegített fogzásilag??

Lányok maradjatok csak szépen, ez nem egy zárt ikres klub :lol:!

Űclaire
claire
 
 


.......szenvedés az itt is van.......de bírjuk.
Claire, Te ilyen fiatal vagy??????? :) nuku őszhajszál?
Zsuzskó, slusszkulcsot oda ne add...városban veszélyes vezetni!!! :wink:
deni78
Budapest
 
 


Fogzási csodaszereimről már regényt lehetne írni. Mindig van a hűtőben rágóka, igaz, nem mindig jön be Olivérnek. Van, hogy megfogja és jó messzire eldobja. Máskor meg percekig csócsálja. :) A babapiskóta, háztartási keksz is nagyon jó, masszírozza az ínyt és olvastam, hogy könnyebben áttör a fog, ha sokat rág a gyerek. Aztán van a dentinox, amire édesen tud cuppogni. Ha látom rajt, hogy majd megörül annyira kínozza, akkor szoktam bekenni. Aztán ha nagyon szörnyű a helyzet, akkor panadol. Ja és van a köztes átmenet, amire homeopátiás szereket szoktam adni. Kezdetben chamomillát, aztán most próbálom az osanitot. Mostanában nagyon szenved, szinte minden éjjel felébred, virrasztunk vele, adagoljuk a csodaszereket. Aztán este lefekvés előtt nekiálltam adni az osanitot, onnantól megint végigaludta az éjszakákat. Csak már bújna ki, mert most ezzel nagyon szenvedünk. Ja, és elég későn kezdődött a fogzás, ezért most turbó tempóra váltottunk. Egyszerre három akar jönni. De a legviccesebb, hogy alul van egy és felül van egy fagacskája. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nagyjából ennyi. Felébredt Olivér, úgyhogy megyek. Még annyit, hogy Zsuzskó, nagyon ügyes Gyurka baba. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, DEJOOOOOOOOO, hogy irtal!!

Ez milyen csacsisag, hogy itt nincs helyed, mert nem ikreid vannak!!! azert az irasok legtobbje nalunk sem arrol szol, hogy 2 van, hanem altalaban csak a gyerek(ek)rol. Ugyhogy tessek csak szepen maradni. Te alapitottad ezt.

Latszik a kepeken, hogy Oliver is gyonyoru, de a ferjed is gyonyoru munkat vegez - milyen szep az a kandallo-vedo... (ugye o csinalta? Neked asztalos a ferjed, igaz?)

Fogzas - erdekes, en 6-bol egynel sem vettem eszre, hogy megviselte volna oket... Soha semmit sem kellett adnom nekik ra.... Persze pl. ma "foghattam volna" a hisztijeiket fogzasra (ugye ebben a korban mindig jon valahol egy fogacska...); de egesz biztos vagyok benne, hogy csak azert csinaltak, mert megereztek, hogy ma nem nagyon van idom/idegem veluk foglalkozni (surgosen kellett sielesre szallast keresnem es utana csomagolnom - legalabbis kellett volna...), es igy egesz nap uvoltottek, mint a sakal, nem lehetett oket letenni -
"mami, foglalkozz inkabb velunk!! kerjuk vissza a figyelmedet es napi csodalatodat!". Es persze meg mindig nem tudok kettot tartani hosszu tavon, igy az egyik automatice uvolt, meg ha mindent eldobok, es az egyiket fel is veszem...

Az ilyen helyzeteket Ti hogy oldjatok meg? (OK, Mezi, ez eppen pont egy "ikres" kerdes... de ritka!)

amugy kis tipp: a Pozsonyi Pagonyban (a legjobb gyerekkonyvesbolt szerintem) meg holnap (szombat) is tart a 30%-os akcio MINDEN konyvre; ugyhogy ha vannak reg vagyott gyerekkonyvecskek, erdemes benezni.
zsebibabak
 
 


Könyveket holnap kapjuk meg (bookline), múltkor is onnan rendeltünk. Olcsóbb is meg kényelmesebb....hú, mire végeznék a könyvesboltban........ :)))
Ma jár itt a védőnőnk, minden oké, szépek és okosak, na és persze ügyesek a fiúk :D (ezt sosem kell mondani, úgyis tudjuk :wink: ).
Azt mondta,h. tegyek kekszet az almapéphez már nyugodtan.....hm......olvastam a neten,h.van, aki vár 1 éves korig az ilyennel.....(tojás, glutén).
Szerintetek? Vagy Ti hogy csináltátok?
Még a tejpépből is inkább a gluténmenteset vettem (eddig).
Amúgy az újholdat megint megéreztük......főleg napközben, ki voltam purcanva :D
Időről mit tudtok, lesz még tél?
deni78
Budapest
 
 


Glutén: most 4 (szoptatottnál6)-8hós között bevezetik! Régen inkább vártak, de sztem akkor már nem gáz. Én olyan gabona vagy köles pépet (Dm-es), kevertem a gyümijükbe! Fő, h találkozzon vele, nem kell nagy mennyiség!
Tojás: 1 éves korig nem kaptak, nemrég kezdtem el, és akkor is jól megfőzve a sárgája, úgy kell kezdeni, toji fehérje nagyon ráér!

Hold: :roll: még a nagyokon is érezni!

Tél:idén még egy hóembernyi sincs :( .

Claire
claire
 
 


Én is adtam Olivérnek az almához kekszet. Kicsit laktatóbb a kajcsi.
Tojás sárgáját kb. 9 hónaposan kapott először, fehérjét pedig most már elvileg kaphat.

Olivér ma 1 éves. Ha belegondolok mennyi mindenen mentünk keresztül 1 év alatt és már milyen távolinak tűnik...
Tegnap volt szülinapi bulija. Nagyon jól sikerült. Olivér is jókedvű volt, csak a sok ember fárasztotta kicsit. Nagyon cukker volt, amikor a saját tortájában turkált és két kézzel falta. Azt hittem megzabálom. Mindjárt kicsinyítek egy képet, hogy Ti is lássátok.
A rokonság meg csak ámult, mennyit beszél már Olivér és nem csak halandzsázik, hanem érthetően mond szavakat. Az a legjobb, ha hall valami olyat, ami neki tetszik és megpróbálja utánozni. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Azt el is felejtettem írni, hogy kibújt a harmadik fogacska! Végre... :)


Kép

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Köszi Lányok az információt :)
Olivérnek boldog születésnapot!!! (így utólag is) :)
deni78
Budapest
 
 


Boldog szülinapot! :D Tényleg döbbenet ez az egy év, nem is tudom hogy tudtátok feldolgozni, még eg ysima menet is sok a születéstől az első szülinapig!
Fantasztikus, h már beszél, nálunk (is) az első fiúnk volt ilyen, és ő is így a neki tetsző szavakat ismételgette utánunk, aztán hipp-hopp használta! Figyeld, mindjárt mondatocskákat fog mondani, aztán nem is győzöd majd mondani, h "fogd már be kisfiam a szádat" :lol:
Nagyon turbó a fiad! Ja, és nálunk a kettőnek együtt van kb annyi haja, mint Olivérnek!! :D
C
claire
 
 


Köszi Csajok!
Szoktam mondani, ha Olivér kislány lenne, már copfba lenne a haja, annyi van neki, főleg a feje tetején. :) Kis fürtös bébi. Mit bébi, hisz már kész nagyfiú! :D
Azt már nagyon tudja mondani, hogy "anya, add ide", enni, inni, kukucs, durr, oda, úgy, jah és megjelent az apa is a szókincsben. :P
Tüneményes. De egyben nagyon anyás lett. Elvan mindenkivel, még kettesben is, csak ne lásson engem. De ha hallja a hangom, már kiabál, hogy anya.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ismerős ez az "ana, ana! anyázós változat, de ki kell használni, néhány év, és nem utánunk fognak kiabálni :lol: , sőt! Majd jön a "hagyjál már, anya korszak is!"
Az "adodide", meg "adá, adá" nálunk is az alap szókincs része, mindkettőnél :lol: .
Haj: lehet, h a mi hajunkat is nektek osztották :lol:
majd rendelünk tőletek parókát, ha már nyírjátok! :lol:
Igen, döbbenet, h már Olivér sem csecsemő, hanem kisgyerek!
Claire
claire
 
 


Kedden voltunk zenés - mondókás foglalkozáson Olivérrel! Kerekítő, ölbeli játékok! :) Már másodszor voltunk. Először Olivér annyira nem élvezte, fáradt volt akkor éppen. Most viszont olyan cuki volt, azt hittem felfalom, megzabálom a kis Maszatkámat. :D Hagyta, hogy az összes mondókánál vele együtt csináljuk a "feladatot". Aztán volt egy rész, hogy a nőci, aki tartotta a foglalkozást gitározott és énekelt, az én pici fiam, uzsgyi ki az ölemből. Bemászott a szőnyeg közepéig, ott lecsücsült és nézte ahogy a néni gitározik. Olivér meg végig tapsolt. Annyira cukor volt! :D

Tegnap voltunk tanácsadáson, az 1 éves státusz miatt. Jelenleg 10,22 kg és 78 cm. (41 cm-el és 1450 g-al született) Sütötte a pogácsát a doktornéninek és megmutatta a kerekecske gombocskát is, agyon dícsérték :D
Jah és tegnap voltunk neuron is. Ugyancsak 1 éves vizsgálat. Minden a legnagyobb rendben van. Mindent tud, amit egy ennyi idős gyereknek tudnia kell. Jót mosolyogtak Olivéren az orvosok. Imádja produkálni magát.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, jó ezeket olvasni!
A zenés foglalkozás nálunk is favorit :DOtt furulyázni szokott a nő, az is lenyűgöző :lol:
Ami a méreteit illeti, Nonót már túlnőtte :lol: :lol:

Zsuzskó! pihentetek kicsit? Kitartást!

C
claire
 
 


Zsuzskó, hogy vagy?Azóta eltelt pár nap...remélem jobbra fordult a helyzet.
Kerekítőt mi könyvben vettük meg, kettőt...hát tényleg nem ártana hozzá egy kis muzsika...bár némelyik ismerős és még emlékszem a dallamára is :) igaz, az nem ér föl egy hangszerrel, (zongorázás megy, de hangszer nincs itthon, lehet,h.jó lenne egy xilofont beszerezni?:) )
Claire :D remélem építitek a hóembereket a hegyen...nagyon jó kis tél van most....annyira jó,h.minden fehér és sokáig világos van...:)..és nem utolsó sorban a levegő is jobb(legalábbis úgy tűnik).
deni78
Budapest
 
 


Manók a hóban:
Kép

Claire :D
claire
 
 


Cuki! És még rendesen ül a székben, nem csinál ilyeneket :roll: :
Kép
claire
 
 


:D kacagó kis gézengúúúúúz!

Claire.....első reakcióm a kép láttán: tejószagúatyaúúúúúristen!!!..aztán :D na, nálunk ilyen nem lesz...lekötözöm őket!!!! :))) De milyen kis okosan állnak ott...Anya fotóóóz, megvárjuk :D .

Nekem már most is égnek áll a hajam.....földön vannak a fiúk, de mindig úgy forognak, mászank, tekeregnek,hogy tuti egyik a másik szájába kerül valahogy...........aztán meg ez a "jujdeszéppofijavanatesónak.hadfogjam meg" mozdulat....ááááááááááááá...aztán meg minden más....és még mi jön ez után???? asztal?! kidobom inkább :D eszünk a földön...máshol is van úgy, nem igaz? :)))))
Ma nagyon nyüfik voltunk, du.össz-vissz a kinti sétával együtt aludtak a fiúk 2*30 percet, délelőtt meg kb.20-at, reggel nyolckor keltek, de éjfélig sokszor felébredtek előtte....szóval hm. De amúgy meg............ááááá :) olyan édesen, okosan tudnak nézni...és még a jobb szemöldöküket is felvonják néha :D
Jaj, egy kérdésem lenne, szeretném elhagyni itthon a nedves popsitörlőt...mivel helyettesíthetném? Most per pill úgy csinálom,hogy kis pohárba viszek be vizet és papírtörlő (jobb féle, ami bírja a vizet). De néha csak kenem szét.....
deni78
Budapest
 
 


Ó, Deni, van ahol látszik, h táncikálnak. Ne remélj, fognak még kitalálni ezt-azt, ha kidobod az asztalt, majd feltalálják magukat. Néha tényleg veszélyesek, múltkor leszaladtam a pincébe, kb 3 perc, játszottak. Mire feljöttem, így találtam őket fent az asztal tetején :roll: Most ilyenkor sírjak, vagy röhögjek?

Én a nagyobbaknál simán vattát használtam, kis műanyag tálkában vittem be langyos vizet, kis darab vatta, bemárt, kicsavar,,,nekem működött. Ha meg nagyon kakisak, csap alá dugtam őket! ma pl Joninak olyan hasmenése volt :roll: , és regggel ugyi még az éjszakai pelusba, h a zuhany alatt kötött ki :? . Miért iktattad ki a popsitörlőt? anyagiak vagy a bőrük nem bírja?

claire
claire
 
 


Claire, is-is, bár inkább az anyagi része.....
Na, a pelenkaár meg........eddig dm-s kuponokkal oldottam meg, így a pampers darabja maradt 40 Ft alatt...de az is drágább lett. A gyedet meg lejjebb vitték..........logikus :D (igaz, csak annak lett kevesebb, akinek eddig is kevés volt).......

úgy hallom föl kell mennem, a néni süket, de én nem :D
deni78
Budapest
 
 


Ez vicces, meg kedd van, de a babanet azt irja, hogy Deni ezt szerdan irtad :D

Deni, en gyakorlatilag sosem hasznaltam torlokendot (anyagiak is, de szakmam kornyezetvedelem es tul sok toxikologiat tanultam: a boron at szivodik be a legjobban minden, tehat amit nem ennek meg, nem szeretem a borre sem kenni - a sok "anyuka ezt a termeket vedd meg mert imadni fogod az illatat es a puhasagat" cuccal nem akarom mergezni a babat.).

Amig kicsik voltak, kamillatea (kesobb idohianyban viz...) volt egy kis kocsogben a pelenkazon, es siman pamutvattaval inteztem. Most, hogy nagyobbak, inkabb viszem oket a csap ala - mashogy nehez a jo nagy adagokat kisuvickolni... :? .

EGy kicsit irigykedve olvastalak Titeket. Mi is ma voltunk az 1 eves statuszvizsgalaton (igaz, masfel honap kesessel, de mostanra kaptunk idopontyot). Sajnos nekem sem puszilni nem puszilnak (bar Hanna valami hasonlot csinal, amikor tegnap angol mondokaban volt egy "pussy cat", akkor is odatolta a pofijat a konyvhoz, de semmi tobb); a csipcsipcsoka es ilyenek nem nagyon erdeklik oket; a kerekecsket nem tudtam meg egyszer sem megcsinalni; az elment vadaszni mar nem tudja leloni, mert kikapjak a kezuket :cry: :cry: . Konyvet olvasgatni legalabb Pannacskaval lehet kicsit, de Bogyot az sem nagyon erdekli. LEgalabb amikor plussallatokkal babozok nekik, azt utanozzak cukin azokkal; de kb. ennyi :( . Lehet, hogy szolni kellett volna a dokinak, de o mindent rendben talalt.

Mit tudnek csinalni? :(

Mezi, minket is jocskan lekoroztetek - mi 8.2 es 8.8 kilok vagyunk, es mar 13.5 honaposak! 73 - 72 cm. De ezt is rendben talalta, igy nem banom, mert nagyon edes csoppek, imadom oket, vegulis csajszikent nem kell oriasnak lenni.... Igen, hajacskank is kevesebb, mint Oliver egy furtje, de ettol is csak bajosabbak/babasabbak meg.
zsebibabak
 
 


Babanet órája el van egy órával állítva! :lol:

Régen én is csak vattáztam, aztán elmenethez bejött a törlőkendő, és időnkénmt itthon is elcsábulok. :oops: Igaz, a legolcsóbb Dmes típus, és persze időnként csap, az a legtisztább :lol: !

Enyémek 3as és 4es méretet hordanak, és huggiest szoktam venni, a legnagyobb csomagos, Dm kuponnal, illetve 15%ossal, így tudom leszorítani az árát! Persze megy fel folyamatosan :roll: !
Én anno szerettem volna pelusból vmi környezetbarátabb megoldást, de nem volt meggyőző egyik sem :( .

Méretek: Nonó a negatív csúcstartó a maga8,47 kgos 18 hós testtömegével? De már hosszabb, mintegy 75 cm! :D
Cuki, csini! Látjátok a méretkülönbséget, Joni egy nagy maci, Non egy kis egérke :lol: !

Zsebi! Neked mondjam, h minden gyerek más? így a leírásod alapján nem hiszem, h el lennének maradva!
Nálunk a zene nagyon menő, itthon is, meg Diridongón is! Tényleg Zsebi! Nem jössz a lányokkal Diridongóra a MArczira? Tavasztól utána játszózni is lehet kint a művház kertjében! Mi kedd délelőtt járunk!

claire
claire
 
 


Ugy latom, az ikres mamak ejszakaznak! :(

Deni, Claire - hol szereztek DM-es kuponokat? Amugy megoszthatnank egymassal jo pelenkaakciokat...

Torlokendobol amugy most az Auchanban van olcso Pampers, asszem 5 Ft alattra jon ki egy db (igen, Claire, elmeneshez en is azt hasznalom!)

Mi is Huggies-oltunk, ha olcson kaptam, de kezdjuk a 3-ast kinoni (bosszanto - volt meg egy adagom Bencerol, aki sosem lepett be a 4-esbe; es most megertettem, miert: a 3 evvel ezelotti 3-as Huggies az vagy 1.5-2 cm-rel nagyobb, mint a mostani... igy az aproka lanyaim mar kinovik azt a meretet, amit Bence sosem nott ki, amig pelusos volt). Akciosan Auchanban stb 35 Ft-ert vettem darabjat.

Claire - OK, egyszer elmegyek a Diridongora! Csak lennek tul par hataridon ;( . Igy delelott az a munka (meg ok hamar be is alszanak).

Nem igazan aggodom, csak szomoru vagyok, es nem ertem, mit rontok el, hogy oket nehezen tudom lekotni olyanokkal, amiket a masik 4 mar imadattal csinalt regen ekkora koraban.... :cry:
zsebibabak
 
 


Na, akkor vattát kell vennem (gondolom nem korongvattára gondoltatok ).
Kuponok- Dm-ben a kártyával lehet kiváltani (dm active beauty).
Éjjel ébren voltak a fiúk és már ébredeznek :D ehh....Levinek már jár a kerepelője :D
Mindenkinek szép napot!
Claire, kis fitness bébik :) Nálunk Zozó hord most még 3-asat, Levi viszont már 4-eset, mert lassan 9 kiló, vagy már lassan 10? :D De nem duci, csak masszív bogyóóó :) Zozóka meg kis virgonc, örökmozgó (kb.7 kiló).Utolsó mérésnél azt hiszem 65 és 69 cm-k voltak a fiúk.
Ja, még az este néztem, hogy telihold volt.............na, akkor az is bejátszott.
deni78
Budapest
 
 


Zsebi! Én szilveszterkor veszem észre, h hogy hozzászoktunk az éjszakázáshoz, régen olyan lassan jött az éjfél, most meg olyan, mint bármely más este :lol: !
DM kártya :arrow:pontok :arrow:kuponfüzetek :arrow: sztem neked is jól jön, én azt szoktam szeretni, ami a vásárlás teljes összegéből enged 15%ot, na, olyankor bevásárolom családi szükségletet, a mosogatógép sótól a pelusig és a müzli szeletig mindent, sőt, anyámnak is, ami kell. Ha olyankor más kupont is beváltasz, pl pelus, akkor arra levonják a kedvezményt, + a 15 %ot, így már egészen tűrhető árakhoz jutunk! :roll: (gondolkozzatok el, milyen profit lehet, ha ennyi engedmény adható!)

OK, Dirodongó!

Én a beszéddel vagyok kicsit így, a többi előrébb tartott, de aztán időnként ugranak, mert múltkor még azt gondoltam, h nem építenek tornyot, csak szétdobálják a kockát, aztán múltkor anyósoméknál látom ám, h remekül építik a gyerekeim a tornyokat, 5- szintig :shock: :D!

Deni! Hát nem egyformák, szép ez így!

telihold: nem is néztem, de az tényleg mindig bejátszik!

Claire
claire
 
 


Húúúúúúúúha! Mennyi hozzászólás. :D

GYED csökkenés: akinek 163 ezer forint alatt volt a bruttója szülés előtt, annak jár kompenzáció. Ha jól tudom, az OEP-nél kell igényelni és ez a tgyás-ra is érvényes.

Hát lányok, nálunk nem sok hó esett. Amikor meg esett és örültem, hogy kivihetem Olivért szánkózni, úgy fújt a szél, hogy én se akartam kimenni, nem hogy még őt is kivigyem. Ez volt tegnap. Ma szépen süt a nap, dejó! megyünk szánkózni. Mire kijutottunk az a kevés hó is elolvadt... Úgyhogy ennyit a szánkózásról...

A pelenkák tényleg húzós áron vannak, még egy gyereknél is, nemhogy többnél. Mi is a dm-es kuponokat használjuk ki, vagy figyelem, hol vannak az akciók. Több fajtát kipróbáltam már, több fajta be is jött és az ára alapján választom ki, melyiket vegyem. Most például dm-eset vettem, de általában pampers -t használok, ebből is a sleep & play-t, az intersparos és a mülleres is jó volt. Van egy ismerősöm, akitől most rendeltem kipróbálásra másodosztályú pelenkákat 40 Ft-os darabáron. A pamperst pedig állítólag 43 Ft-ért tudja hozni. Az árak a 4-es méretre vonatkoznak.

A gyerekek fejlődése annyira érdekes. Van egy kisfiú, nem messze lakik tőlünk, ő is koraszülött volt és 5 héttel idősebb Olivérnél. Gyakran összejárunk. Ég és föld a különbség a két gyerek között.
Én is jártam már úgy, hogy gondoltam magamban, már hányszor megmutattam a gyereknek ezt vagy azt hogy kell csinálni és azért se csinálja vagy nem is tudja még. Aztán hopp! anya nem figyel és a gyerek már csinálja is. Pl: gyűrűpiramis, kosárba bepakolás...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Lányok, tapasztaltátok már,hogy fogzás alatt hőemelkedéses a baba(Zozó 37.7)?plusz többszöri nagyon híg széklet(nem sok)?
Vagy gyanakodjak valami másra? Nem adtam rá semmit....de már kétszer is fölébredt evés után...most csendben van és alszik...olyan rossz,h.nem tudom mi baja lehet.
deni78
Budapest
 
 


Ez mind lehet a fogtól, persze azért nem árt résen lenni!

Mezi! Az jó, nekem a nagyobbaknál volt ilyen lehetőségem, német niname peluis volt, kartonszám hoztuk egy diszkontból, nagyon jó volt. (sőt a karton dobozok olyan jó méretűek és minőségúek voltak, h még ma is használjuk őket!
Én nem tudom, ahol én nézem a pampers mindig drága!

DMest szoktam venni, de jó, h írod, h a sparos is jó, majd megnézem!
claire
 
 


Deni, en azt gondoltam, az en gyerekeimnek sosem volt gondjuk a fogzassal, es hogy erre csak ra szoktunk fogni mindent, amit nem tudunk mashogy megmagyarazni (sosem lattam rajtuk szenvedest emiatt es nem is adtam nekik semmi gyogyszert/kencet); de most elbizonytalanodtam. Pl. Bogyokanak is pont ilyen hoemelkedese volt mult heten masfel napig, semmi mas tunettel a nyugossegen es extrem anyassagon kivul, es kozben kibujt egy ragofoga. Most pedig a dokino mondta, hogy esetleg az, hogy hetek ota rem rosszul esznek, lehet a nagyon jovogeto ragofogak miatt. En persze azert meg mindig inkabb arra gyanakszom, hogy inkabb a tesok csokijai miatt van! Ugyanis amiota felfedeztek, hogy ki lehet ramolni a titkos csokiraktarokat es nagy egyetertesben lehet beloluk a csondes delelottokon titokban lakmarozni (a naiv mama meg azt hitte, vegre milyen aranyosan csondben elvannak, es boldogan csinalta a dolgat...) - azota hirtelen minden mas kajat nagy ivben kopnek ki! :x

EGyszoval - lehet; a hig, nyalkas szeklet is, tipikusan fogzastol. De azert, ahogy Claire is irta - legy resen!
zsebibabak
 
 


Résen leszek, köszönöm :)
Zsuzskó, jó wellnessezést!!!!! :)
deni78
Budapest
 
 


Többször voltam már vele én is úgy, hogy mindent ráfogok arra, hogy jön a gyerek foga. Igen ám, de 1-2 nap és jött is a fog, aztán ezzel egy időben abbamaradt a nemalvás, nemevés és hiszti. Úgyhogy szerintem van összefüggés.
Olivérnek a fogzással mindig együtt jár a lazább széklet, de azért figyelj oda, jobb résen lenni. Viszont soha nincs hőemelkedése. Még amikor teljesen beteg, akkor sem.
Zsuzskó! Jó pihenést! Nem is lesztek olyan messze tőlünk. Mi is zalában lakunk. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, akkor most en is remenykedni fogok, hogy a nemevesnek is vege lesz, ha kibujnak a ragofogacskak :( . Csak meddig tart... :(

Zsuzsko, erezzetek jol magatok - szerintem annal nincs csodalatosabb, mint havas tajban a hevizi toban uszkalni! (csak addig mit csinaltok a baboval?)

Zsuzsko - mar tobbedszerre probalkozom, bocs, ha valaszoltal, de nem vettem eszre: Neked mi lett a cukroddal a szules ota? Tartasz valami dietat, vagy csak vigyazol, vagy semmi? Te merted?

Engem idegesit a dolog, de persze terhelesre se idom elmenni meg felek is... :( Csak mostanaban viszonylag sokat iszom (nem erzem, hogy koros lenne, szoptatok is, stb) - csak en mindig talalok aggodnivalot!

Na, Deni, elmult a hoemelkedes es laza kaka?
zsebibabak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: