Új privát üzeneted érkezett!

Az órát nem igazán jól jelzi az elküldési idönél....
Megpróbálom át állítani...ha sikerül :roll:
omena
Budapest
 
 


ok Omena: majd levetkőztetem mielőtt felteszem a finnországba tartó gépre :lol: :lol: (majd jól azt mondom hogy ez az új finn biztonsági előírás :lol: :lol: :lol: )
vonalzót nincs kedved csinálni? szép neve lesz a kis makacs csajodnak :D :D jófej :D már most bírom! :D :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Omena: üdv itt! Tényleg nem semmi a -18, de a -24 fok sem. Hogy fogod öltöztetni a babót? egyáltalán mikor viheted ki először? Mi már a 0 foktól is aggódunk.

Kislányod nem vmi szófogadó, reméljük ha kijön változik majd.

Az én kisláynom is szófogadó volt, de már nem tudom melyik héten, dokim mondta, hogy még farfekvéses, beszéljem meg vele, hogy forduljon meg, de azért még van ideje. Másnap beszéltem vele, és rögtön egy akkora bukfencet levágott a hasamban, hogy tuti megfordult, következő uh-n már fejjel lefelé volt.

Össze jöttünk kislányosok! :wink:

Gabolino: én is már gondolkodok a szülésről, néha pozitiv dolgokon, néha meg teljesen elbizonytalanodok és elkezdek aggódni, úristen, hogy fogom kibirni. De egyszer már kibirtam, másodjára is biztosan.

Mondjuk rá jól vagyok. Köhögésem már 2 hete nem múlik. A 3. köptetőmet fogyasztom. Közben az asztmám is kijött, arra fújom minden este a gyógyszert. Jó lenne ha már elmúlna, az ügyeleten is mondták, hamar ki kéne gyógyulnom ebből, mert a köhögés méhösszehuzodásokat okoz, de kösz gondoltam magamban, mitől gyógyuljak meg ha nem adnak rá semmit.
Citrom, méz, fokhagyma minden napos, teától már herotom van.

Közben elkezdtem vizesedni, láb és kéz fejem nagyon, rögtön fel is jött +3kg. :shock:

Keményedések vannak folyamatosan, menszi görcsök éjszakánként, igazság szerint már elegem van. :lol:

Lusta vagyok, pedig rengeteg dolgot kéne még csinálnom. :roll:

Gabolino te már beszerzted a házassági anyakönyvi kivonat másolatát?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 

 
 

Csjuhúúúúú! :D Alig hiszek a szememnek! :) Ennyi hsz egy nap! :lol:
Ahhaaa, hogy ti máshova irogattok 8)

Omena,
Üdv. köztünk! Örülök,hogy jöttél! Remélem érkezésed tényleg fellendíti a topikot.
Duuuurván hangzanak ezek a mínusz fokok! :shock:
Kiscsajaink viselkedést tekintve akkor tényleg pacsizhaunk. :D
Mi értettél az alatt,hogy " ma volt megfordításom"? Kívülről beforgatták pozícióba a lánykát? Nekem már mondta ezt legutóbb a dokinőm, de én szerintem ezt már nem szeretném vállalni, ha mégsem fordul meg. Elég volt a sok macera a várandósság alatt, szóval ha ő úgy gondolja,hogy valamiért farosan kell,hogy csücsüljön,akkor ebbe már nem akarok beleavatkozni.
Jaj, bocsesz, most vettem észre, hogy átugrottam egy hszt. Szóval már értem. Akkor tényleg megforgatták Néked. Nem volt nagyon kellemetlen?
Szép lesz a neve a lánykátoknak!

Adryn,
Sajnálom a labor eredményeket. Reméljük,hogy jövő héten javul a helyzet!
Én valszeg ezért is nyugodtam most meg teljesen, mert most olyan érzésem lehet, mint anno Andorral volt. Vagyis,hogy most normalizálódott a helyzet, nincs ellenanyag probléma, talán be is fordult, szóval ahogy lenni kell. (mert ugye az ellenanyag veszély miatt volt az hogy vérszegény lehet és ezért akár előbb meg kell indítani a szülést. De akkor ez most már nem áll fenn gondolom)
Mondjuk még a streptococcus tenyésztés visszavan, de attól nem tartok. Andornál pozitív volt - én tünetmentes voltam - dokinő szerint ez gyakori, szóval ez van, kaptam infúziót szülés közben oszt kész. Persze örülnék, ha valamilyen módon most negatív lenne, de én anno olvastam valamit, hogy lehet az ember hordozó,úgy ,hogy nála tünetmentes, szóval ez nem tudom, hogy azt jelenti-é,hogy akkor ez állandóan bennem lappang-e.

Goofyka,
Sajnálom az allergiát, köhögés. Az biza nem kellemes. Nekem is volt még jóóóó pár hete pár köhögős napom...hát nem volt kellemes nagy pocakkal köhögni az tuti.
Házassági anyak.k.másolatát már megkértem és pont ma kaptam meg postán- mert,hogy mi Balatonfűzfőn esküdtünk, Szabolcsom városában. Viszont észrevettem egy hibát benne, amivel nemtmo kell-e foglalkozni. A vezetéknévnék az Engelhardt végéről lemaradt a "t". Pontosabban egyedül csak ott, ahol a születendő gyerek nevét tüntetik fel. Lehet holnap felhívom őket, hogy van-e ennek jelentősége, vagy ez csak a hórháznak kell bizonyításul,hogy ki az apa.
Ti hogy tudjátok ezt lányok? Számít ez?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Adryn,

mmm jó ötlet, ha még szadistábbak akarunk lenni akkor ne is rakd gépre, mond hogy gatyába gyalogoljon át a Svédországot és Dániát összekötö hídon és tegye meg a távot Finnországig gyalog...hajót használni TILOS :!:

Lassan nekifogok a vonalzónak is, csak a mai nap zsúfolt volt...
omena
Budapest
 
 


Omena: :lol: :lol: :lol: :lol: látom egy penden húrolunk... 8) :lol: de azért úszni, úszhat, igaz? :roll: :lol: aztán kiszáll a vízből és elkezdi énekelni a "csiga biga gyere ki-t" :lol: :lol:

Goofyka: uff köhögés.... de ha száraz a köhögésed már ne köptetőt használj mert az köhögtet.... inkább köhögéscsillapítót.

Gabolino: a kókusz nekem negatív lett Niconál is meg most is, viszont hogy ne legyek nyugodt volt már herpeszem alul (sajna akinek a száján van előfordulhat hogy alul is kijön :( ) most izgulhatok azon hogy nehogy kijöjjön, mert ha akkor aktív amikor szülnöm kéne tuti császár lenne, mert a babánál agyhártyagyulladást okozhat :shock:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Gabolino,

Hát igen, hátha beindul a végére és aztán a kis életek kezdetére :D

Japp...durva, de bírható, söt ilyenkor sokat süt a nap;-)

Nagyon féltem a megfordítás elött, persze néztem videót a youtube-on róla...meg olvastam is, de azért mégis bennem volt a félelem.

http://www.youtube.com/watch?v=6AM6wDwTjmc

Mikor bementünk volt 1 UH ahol doki felmérte a terepet, majd 30 perc CTG, majd UH control alatt megfordítás, majd ismét 30 perc CTG. Volt 2 szülésznö meg a doki. Szülésznökböl 1 vérprofi volt ö sokat segített, adta a tanácsokat...ha szükség lenne rá részletesen leírom.
Kellemetlen, de nem kibírhatatlan és ha fájna abbahadják, töled függ...Sajnos ezt nem csak egyszer csinálják itt van, hogy egyszer nem is elég megfordítani, lehet visszafordul, és még kell 1x 2x 3x.
Reméljük buksi lent marad a babódnál és megy minden normálisan, ezt kívánom magamnak is! :wink:
omena
Budapest
 
 


Omena,
Köszi a videós linket. Mondjuk nem bírtam végignézni, meg hang nélkül ment, meg a víz levert től, meg picit be is keményedtem, szóval azt hiszem nekem ez végleges döntés, hogy ebbe már nem megyek bele. (nem tudom mennyire követted az eseményeket itt, de elég sok minden volt nekem ez alatt a terhesség alatt, kezdve úgy,hogy vetélésem volt előtte májusban, majd ennél is volt pecsételés, pozitív kombi teszt, ezért biopszia, ellenanyag...stb.-szóval most már nyugit akarok. szépen megszülni, vagy ha más nem császi és kész)
Igen, én is olvastam róla, meg hallottam eseteket is,hogy akár vajúdás alatt is befordulhat, szóval ezért sem akarom megbolygatni.
De Te egy hős vagy,hogy belementél!!! Kívánom,hogy így maradjon most már a kicsi lányka! :)

Adryn,
Jeeessszus, azért durva amit írsz. Ahhh, szarok ezek a dolgok. Mondjuk a streptonak is van ugye veszélye, de szerencsésen megúsztuk anno.
Neked már le is vették? Nekem itt a 36. hét utánra mondták. Vagyis gondolom ha megyek kedden, ez akkor lesz esedékes.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok,

Ma -29 fokra ébrettünk :shock:

Nekem is sok gondot okozott, hogy miben hozzam haza a törpillát, de minden megvan, csak még egy meleg sapi hányzik amit ma megveszek, ha minden igaz.
Figyeltem az itteni babókat mibe vannak öltöztetve, meg a támadónötöl is kaptam tanácsot...Meg úgy vagyok vele ide születik ezt kell megszokni...
A nagyik aggódnak...persze, hogy meg fagy az a gyerek, de gondolom ha itteni babók kibírják akkor az enyém is....majd trainingezünk...
A jó benne, hogy mikor kicsit délebre megyünk akkor egy kicsit melegebb is nyár lesz neki :lol:
A mediterán meg trópusi kánikula... :lol:
Van ennek kérem elönye is :D

Tegnap keményedett a hasam, gondolom a sok nyomkodástól öklözéstöl... :roll:
Viszont mára o.k.-s. Jót aludtam, igaz 4 órától óránként vagy fél óránként fordulok, mert fáj a csípöm...ez megy vagy a 27. hét óta és egyre rosszabb, de gondolom itt a vége hamarosan :wink:

Holnap ha minden igaz lesz szopi fotelem, meg pelenkázó asztalom...
Ma meg megyünk újszülött osztályt nézni, hogy hova is kerül sajtkukacka születése után :P
Utánna kell menni bevásárolni, amihez kell listát írni...mindíg egy szenvedés kitalálni mit fözzek a köv. héten :roll:
Megyek gondolkozni....= szenvedni :roll:

gabolino,

Hajrá és alakítsuk meg a Babófej Lentartásra Szakosodott Egyesületet! Azaz a BLSZE-t :lol:
omena
Budapest
 
 


Adryn: már hurutosan köhögök, azért szedek köptetőt, most éppen a Lándzsás utifűvet iszom.

Omena: hát igen a lánykádnak nem lesz más választása, meg kell szoknia az időjárást.

Gabolino: szerintem nem probléma a "t betű lemaradása, mert ugy sem csak azt nézik.....de persze gondolom én.

Hát velem tegnap óta történtek dolgok, de most nem a babával kapcsolatosak.
Tegnap meghuztam a kocsimat, mindenkivel összevesztem, még a párommal is, ma meg kolléganőm 7,5 hónap tanitásom után felmondott végleg, ott hagyott a carban. Igy ma telefonáltam 10-12-ig egyfolytában, hogy legyen vmi az üzlettel, mert embert találni igy az uccsó pillnatban nem könnyű.
Ezek után nem csodálkoznék a holnap megszülnék, mert annyira ideges voltam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok!

Omena,
BLSZE!!! :lol: :lol: :lol: Hajrá!!! Bár én tegnap este felé megint úgy éreztem,mintha farosan lenne. Én már nem tudom.... Kíváncsi vagyok mit mutat majd a keddi uh.

Goofyka,
Sajnálom a kalamajkákat, meg a kolléganő felmondást. Csjúúú de azért még ne szülj meg e miatt holnap, légyszi!!!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: még egyben vagyok!

Ma szomszédom megkérdezte, hogy előrébb akarom hozni a szülést? Mert felgerblyéztem az egész kertet, és kitakaritottam az egész lakást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Omena

Üdv köztünk! Húú ez a videó bizarr, de elég szakavatott kéznek nézett ki..Ilyenkor nem félnek, hogy a köldökzsinor össze vissza akad?

Gabolino

Strepto:
Rolónál pozitív volt, most Natinál negatív. Szülésznőm azt mondta, ha egyszer pozítív mindig kapnod kell szülés előtt két szurit, akkor is ha most negatív. Hisz benned van, csak nincs előtérbe. Én úgy vagyok ezzel, hogy adjanak, inkább mint hogy bármi baj legyen...

Adryn
Herpesz. Nekem is para. Volt nekem is odalent. Félek is Apával együtt hálni, nehogy összeszedjek vmit így a finishben. Bár most gondolkozok a gumizoknin, csak úgy utálom!! :twisted:
De tudom, ha most nem akkor 6 hétig, ugye nem lehet... :roll:

Ti hogy álltok ezzel?

Pénteken voltam Uhun és Nati még mindig csak 2500gr. Mondjuk azt mondták téved a gép, de jó esetben akkor is csak 2800. És már a 38.ban vagyok....
Fiam se volt nagy, a huga se lesz az... :roll:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Ronmay: nekem sajna még legalább 3 hétig nem kérdés szex vagy nem szex... nem lehet, mert a múltkor mikor együtt voltunk azt hittem megszülök éjszaka :( pedig nagyon óvatosak voltunk. azóta is nyomatom naponta az 1500 (!) mg magnéziumot még 2 hétig hogy ne keményedjek annyit.. de nektek már simán lehet hancúrozni! zokniban vagy anélkül.. (bár azt én is utálom.. )

KépKép
KépKép
adryn
 
 


a baba méretével meg ne foglalkozz szerintem.. Nico sem volt nagy, szülésznő és doki szerint a huga sem lesz az, sebaj, majd kint megnőnek :D mondjuk én sosem akartam nagy újszülöttet.. :roll: :twisted:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


ronmay,

Nem veszélytelen, de folyamatosan követték a babát + zsinórt UH-gal a fordítás során és utánna is ellenörizték, hogy hol van a zsinor, meg kioktattak mire kell figyelnem itthon és ha valamit nem érzek rendben, akkor azonnal ügyelet.

Statisztika: a babák 50%-a van abban a helyzetben amikor meg lehet fordítani (far, kereszt, trans a többit nem kell mert fejes) és a fordítás után a babák 50%-a marad ott....szal rajtam állt akarom-e vagy.

Nekem aznap éppen faros volt, elötte héten keresztbe volt....Viszont úgy nyomta a májam, ereim, hogy miután megfordították megkönnyebbültem, neki meg csökkent 10-el a pulzusa, korábban 160 felett volt mozgások során, meg 170 is ilyenek.
Próbált ö fordulni csak nem ment szegénynek. Nekem nem körte, hanem szív alakú a méhem, égy deformitással nehezebb.
Szóval megkönnyebbültünk...remélem így is marad :!:

Pénteken megyünk támadónöhöz, remélem jó hírekkel szolgál és alátámasztja a feltételezésem :!:

Sex: hmmm 3 betü, vannak róla emlékeim és mi vonyítunk a luk mellett :lol:

Ha minden igaz látható lesz a vonalzóm :roll:
omena
Budapest
 
 


most már megy :P

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Szerintem sem sokszor mérvadó az UH-gal mérhetö babasúly, mert az is téved.
Ez egy becslés + - 2-300 g, úgy ahogy minden becslés...ez se 100%.
A lényeg, hogy egészséges a többi meg feltornázható idekinn is :D

Vajon azok a márciusiak akik átmentek a zárt topikba, azok között van már aki babázik ? :roll:
Vajon itt a kis topikunkban ki lesz az elsö?

Én úgy érzem az én lányom nem olvasta a 9 hónap címü könyvböl azt a részt, hogy születés... :shock: Olyan mintha élvezné a kérót, és ott szeretne maradni...remélem azért a méhem egy távoli zugában ott a kis pakkja és készülödik ki, lassan...
Nagyon szeretném a kezembe tartani :!:

Már gyakran keményedik a hasam, de ennyi....

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Sziasztok Lánykák! :)

Ronmay,
Köszi a streptoval kapcsolatos infót. Nekem is volt Andornál, vagyis ,hogy pozitív volt, szóval holnap mindenképp megbeszélem az egészet a nődokival,hogy akkor hogy is lesz ez. (még ha negatív is lesz a tenyésztés)

A súllyal szerintem sem kell foglalkozni, lényeg,hogy egészséges legyen.
Nekem Andorom 3820 g volt és a leguccsó uh alapján a dokinő Blankát is ilyen méretekre saccolta :shock: Majd meglátjuk, csak szépen, rendben szülessen meg a többi nem érdekel. Persze nem tagadom, volt olyan gondolatom, hogy nem bánom ha picit kisebb lesz, nem is súlyban hanem hosszban, mint Andor volt (60cm), mert a többi csöpp között ő simán akár 2 hósnak is kinézett :lol: De szép kisimult arccal jött a világra és egészségesen! ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, megbecsülni!

Omena,
Nekem is a májamat nyomta Blanka sokszor, amikor legutóbb farosnak diagnosztizálták, viszont sajna most megint olyan érzésem van., hogy inkább keresztbe, ill. a májam felé van, mint lefelé fordulva. És lehet biza farosan. Nem tudom...
De én nem hiszem,hogy meg merem kockáztatni a forgatást. Pontosabban eddig úgy voltam/vagyok vele, hogy ezt nem szeretném.
A méhem formájáról nem tudok semmit, majd holnap megérdeklődöm a helyzetet. Kíváncsi vagyok nagyon.
3ra megyek, utána majd írok mi volt.

Én is egész sokat keményedek, de amúgy semmi. Illetve naaaagy ritkán, néha keményedés közben (azt hiszem) olyan mensi előtti érzésem van, amolyan kis fájás.
Amúgy nekem Andornál sem volt semmi extra jel a keményedésen kívül. Egyszercsak jött, időre.

Én vasárnap elkezdtem a málnalevél teát, meg a homeós bogyeszokat.
Ti használtok ilyesmit?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino,

Nekem itt mondták az elején, hogy szív alakú a méhem, de akkor is elöfordul, hogy nem akar megfordulni, meg forog erre-arra, mikor többedig terhesség, több helye van...nem kell hozzá fejlödési rendellenesség...

Nekem mondták myomám is van, de kiderült csak a két fél szív ahol össenött ott van benne egy myomával összetévezhetö szöveti összenövés...

Én nem szedek semmit, itt a tajgán a málnalevél se nö, csak zúzmó :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Ti látjátok néha, hogy a köldökötök bagasságában hullámzik piciket, olyan mint egy sinus görbe...szaporán :?: :roll:
Nem egyszer volt ilyen...

Esetleg ha valakit érdekel, hogy hogy tudja behatárolni milyen fekvésbe van a baba...? Itt van pár tipp..

http://www.associatedcontent.com/articl ... tml?cat=25

Nálunk kezd melegedni, csak -15 van és süt a nap, meg péntektöl még melegszik -8, -6, -4.....lehet vége lesz ennek a kö kemény hidegnek.

Jaaa, férjem talált üveggyapotot a ház körül, felhívtuk az illetékeseket, akik azt mondták, lehet mókusaink vannak a padláson és szaggatják a szigetelést, mert fáznak és akarják, hogy jöjjön föl a meleg tölünk :shock:
No meglátjuk mit intéznek és kijön-e valaki megnézni :roll:
Tény mókusok vannak ám a környezö fenyökön, szóval könnyen meglehet :(

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Szép jó reggelt Lányok! :)

Omena,
Csjúúú ez a mókus dolog elég komoly! A kis furfangosak.Remélem azért nem tették tönkre a szigetelést Nálatok.

Pici hullámzás: szerintem tudom miről beszélsz. Amolyan ritmusos lüktetés szerű? (Nem csuklás!!! Az más) Mintha izomrángás lenne, de a baba csinálja? Nekem ilyen volt néha-mostanság nem észlelem, de 1 hete még simán. Picit meg is ilyedtem, meglepett. Lehet ma ezt is megkérdem. Nem tudom mi ez. Lehet csak álmodott és így reagált. Mert védőnőnél meg voltam, ahol nézett szívhangot és azzal minden rendben volt. (mert hirtelen ijedtemben eszembe jutott olyan is,hogy a k.zsinór szorítja vagy nemtom és azért valami nem okés. De biztos nem ilyen dolog volt)

A linket köszi, máris nézem. Én nagyon keresztbe feszítést érzek az utóbbi 1 napban :(
Éjjel Andorom is felébredt és ahogy átmentem hozzá, akkor meg annyira középen púposodott, gömbölyödött a picikém és annyira lent volt a pocakom, hogy szinte rémisztő volt :D De azóta már ismét a "normális" formáját vette fel.

Anyum itt van holnapig, szóval most ő Andorozik kint, én meg pihizek picit. Megyek még fodrászhoz nődoki előtt, de mondtam a csajszinak, hogy muszáj lesz itthon megmosnom előtte a hajamat, mert nem bírok befeküdni a hajmosó székbe. Ugyanis náluk szinte feküdni kell és tuti rosszul lennék. Múltkor a védőnőnél sem bírtam a hanyatt dekkolást míg a baba szívhangját kereste.
No mindegy, lényeg,hogy le legyen még vágva a hajam picit, mert már eléggé a szemembe lóg a frufrum :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


hihi, a csuklást én is így gondoltam, mint a szövegben: vagyis,hogy mostanság lent érzem nagyon ismét, így lehet van mégis esélyem,hogy szépen befordulva van. :)

No, elolvastam...ez alapján én fejvégű pozit jósolok :D
Délután meg majd elmesélem mi volt az aktuális diagnózis.
Viszont azt még el kell mondjam,hogy reggel óta,bal oldalon lent a csípőcsontomnál eléggé nyom valamivel, mintha (az előbbiek alaján) kis kéz vagy könyök szorult volna szinte oda :) de legalább ez nem féj, mint anno a májamnál...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


nos,

Épp tegnap írtam, hogy haskeményedésen kívül semmi jele sincs a készïlödésének.
Erre ma du. jóslóim voltak, lefeküdtem mikor már jobb volt és mikor már csak derekam fájt meg elaludtam.

Ez egy nagyon szxr nap volt :!: :evil: Nem volt jó sehogy, se ülni, se állni.....
és még nincs vége...páromnak muszálj volt mennie 8-ra találkozni a kolegáival és így tök egyedül leszek remélem csak vagy 22.30-ig :roll:

Gabolino,

Pont olyan kis pulzálások, de nem csuklás...akkor te is ismered.
Hogy volt a dokinönél?

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Nah, most értem gépezet elé :)
Mondjuk jó sokáig el is tartott a vizsgálat, mert ctg, uh is volt, plusz átbeszéltünk jópár dolgot.

Omena,
Pulzálás:nem tudott erre mit mondani a dokinő, mosolygott, hogy érdekes dolgokat tudnak produkálni. De mivel pont előtte uh-ozott és megnézett mindent, és minden rendben volt, így az is biztos,hogy semmi komoly nem lehet. MOndtam neki amúgy,hogy amolyan izomrángás szerűség talán, csak mintha a baba produkálná, és mondta,hogy ez náluk is előfordulhat.

És akkor a "jelentés" :D BEFORDULT!!! Jupiiiiii!!! És a becsült méreteiből ő sem fog sokáig 56os rucikat hordani:
Súly:3232g ; BDP:93mm ; AC:330mm ; FL: 73mm ; OFD:117mm
37+6 naposnak látszik az uh alapján, ami ugyebár jóval nagyobb!
1 ujjnyira nyitva vagyok, puha a méhszáj, ctg rendben,volt jópár 60-70 körüli keményedés és 2 majd 100as,de azok csak rövidek,én sem igen éreztem azt hiszem.
Azért anno Andornál ilyen eredményeket már csak az X.-edik ctg.nél produkáltam ha jól emlékszem :)
Nem bánom ha már jövő héten babázhatok, de ezt persze csak Blanka tudja mikor jó neki kijönni :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


wow gabolino,

Nagy Gratula a szép eredményekhez és beforduláshoz :!:
Csak így tovább :D
Huh, komolyan 1 ujjnyi, meg puha méhszáj ....kezd komoly lenni :wink:
Azaz most elkeztem izgulni :shock:
Hát akkor Blanka úgy néz ki becsomagolt és útrakész :D
Az enyém még a böröndöt keresi :lol:
Hajrá :!: Hajrá :!: Hajrá :!:
Akkor figyeljük az eseményeket :wink:
Van valakid aki betudja írni ide hogy megszületett a kis hercegnö :?:
En nagyon várnám a híreket és azt hiszem ezzel nem lennék egyedül :wink:
Izgulok :!:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Omena,
A nyitott méhszáj szerintem mondhatni semmit nem jelent. Andornál a 31-32.héttől 1 ujjnyira nyitva voltam és tök időre született. A puha méhszáj meg...már elég rágóta ilyen, dokinő szerint mivel nem első baba.... fene tudja....
Izgis mindenesetre az tény! :D
Persze, Drágámat meg tudom/fogom kérni, hogy pötyógje be a híreket, sőt szerintem képeket is fog tenni. Anno Andornál is igen lelkes volt :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Jah, Omena,
Én is holnap egyedül leszek egy darabig este, mert Szabolcsom díszvacsira kell menjen, céges mókára, de elvileg az csak 9ig tart. Remélem tényleg nem lesz hosszú és nem is lesz még esemény azért. Amúgy nem hisz...
Sose lehet tudni, a jövő hétben már nem lennék meglepve, talán fel is lennék készülve lelkileg, de mondjuk Andornál is azt gondoltam,hogy 38. hétre fog megszületni. Oszt mégsem...a

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


próbálom korrigálni a vonalzóm... siker majdnem

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Gabolino

JUHÉÉÉÉ!!!Szuper hogy befordult! Aztaaa micsoda méretek! :lol:
Az én Natim:
38.héten:
BPD:93mm
HC: 315mm
AC: 309mm
FL: 68mm
És ugye 2500gr.

Aztaa én 57cm-es kisasszonyt jósolok neked! :wink: :lol:

Omena

Sztem rossz kódott illesztesz be:
A Forum signatures:ból a PseudoHTML, UBBCode and BB Code menj rá és ott alul megjelenik egy:
[url-el kezdődő kód. :wink:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Sziasztok!

Ronmay,
Gratula a szép méretekhez!
57cm-es kisasszont mondasz nékem? :lol: Totál nem kizárt. Andorom 60cm volt!

Ma reggel összehasonlítottam a tegnapi ctg-met az Andornál készültekkel és ilyen görbéket csak frankón a szülés előtt héten illetve napokban produkáltam. Persze lehet ez nem jelent semmit. Nem tudom. Csak hát ugye a kíváncsiság :lol: Izgis mindenesetre.

Te hogy bírod Ronmay?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Reggel vadásztam a kisasszony szívritmusát, persze nem a köldököm alatt találtam meg hanem a bal bordám alatt :shock:

Szóltam klinikára,meg támadó nönek..megfordult Esthi baba...holnap 10.00-re megyünk támadó nénihez Péntek helyett, így aztán ha úgy látja beutal UH-ra...aztán ki tudja mi lesz.

Ebéd után, meg most este ugyan ott éreztük a szívhangot mint korábban...szóval teljes képzavar...igaz sokat, és nagyokat mozgott ma...... :roll:

Kicsit el is fáradtam, majd meglátjuk mi lesz holnap...

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Omena,
ÁÁÁÁÁ, ez kész. Remélem ha forgott is a kisasszony, akkor most már jó poziban marad. Drukkolok!

Én d.u. elég furán éreztem magam, vagyis frankón voltak jóslóim, keményedtem és mensi előtti pocifájásom volt (ilyet sem tapasztaltam anno Andorral). Majd szundítottam egyet, míg Andorom is aludt és frankón elmúlt minden. MOst még menni is könnyebb, mert d.e. annyira fájt a csípőcsontom, hogy csak nah. Alig bírtam ülés után elindulni. De most megint rendben.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


ronmay,

Gratulálok én is :!: És tényleg, hogy vagy, hogy érzed magad :?:

A vonalzó o.k.-s volt csak a dátumot rosszul írtam be a Lilypie-on. Nézem, nézem...mondom ma vagyok 37+0, akkor miért nem azt mutatja....aztán ellenöriztem és javítottam...most megy, de majad checkolom még :wink:

A februári topikot olvastam és már lebabáztak mind :P Van egy márciusi kismama ott ö még nem. Gondolom, mivel a márciusiak zártba mentek így aki nem ment az vagy a februáriba vagy az áprilisiba ment.... :roll:

Wow, most már mi jövünk :!: cool

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


gabolino,

Köszi! Remélem én is :!: :!: :!:

Tegnap én is így voltam alvás után mintha kicseréltek volna :wink:

Megyek és nézünk egy kis Asterixet lefekvés elött, anyukám küldte :wink:

Szorítsatok :!: :!: :!:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Összefoglaló a tegnapi napról,

Reggel mentünk támadónöhöz, aki jól megnyomkodott, mivel próbálta megnézni, kitapintani hogy fej vagy milyen fekvésbe, van.
Persze Esthibaba ismét heves mozgásokkal reagált..nagyon nem tetszett neki a nyomogatás!

Hab a tortán, hogy az ezek után megmért szívhang is magas volt...
A lányom, úgy felpörgött mint aki kávét ivott... :shock:
Mondom ez nem az elsö reakciója támadónöre...

Majd mondta, ha akarunk be mehetünk a klinikára, hogy megnézzék tényleg fejjel van lefele...persze mint aggódó szülök bementünk...

Elöször volt CTG, majd hömérözés meg vér és vizelet teszt, nincs-e véletlenül fertözésem. Amiért magas lehet a szívritmus...
Hála Istennek mind negatív volt :!:

Mondom szülésznönek szeretnék enni mert nagyon éhes vagyok...hát mondta o.k. de semmi édeset, csak valami salátát vagy rozskenyeres szendvicset...o.k. legyen.

Kaja után, kislányom megnyugodott, poci tele lett, szívfreki vissza ment a normálisra...Szülésznö kijelentette: úgylátszik a gyerek szörnyen éhes volt...mondom az lehet mert nem sokat reggeliztem és a védönönél se volt kellemes.....duplán kiakadt a kiscsaj...

Itthon mindíg ficánkol, de soha nem úgy mint amikor a védönö megnyomkodja...
Szeret a napocskával játszani mikor rá süt a pocimra. szeret zenéthallgatni, de amúgy tök kis nyugis ficánka kiscsaj....

Mellesleg beindultak a CTG alatt a fájásaim, 5 perces rendszeres fájások voltak, 20-asok.
4 óra CTG és UH meg vacsi után csökkentek, majd éjjel szinte teljesen elmúltak, majd reggel kezdödtek ismét, de nem rendszeresek....

Mondták, hogy ha erösödnek, rendszeresek lesznek akkor szóljunk elöször telefonon, mert most mindenkire rájött a szülés és a szülöszobák tele vannak...
Lehet egy másik kórházba kell menni, de mondták ott is mindent tudni és látni fognak rólunk a computer alapján....

Aztán lehet gyerek erre sztrájkolt be és meg akarja várni míg lesz hely :lol:

A méhszáj nyitva, de a cervix zárt valamint babu jó pozícióban van, csak fenn, így meg van az eséje annak keresztbe fordul, így ha a víz most menne el, akkor azonnal lefekvés, párna a medence alá és hívni a mentöt...
Mivel a köldökzsinór elöre eshet, víz kisodorhatja és ott a baj!
Jelenleg a feje nem állja el a cervixet, nincs lenn. :roll:

No hát alakulunk. Ez volt a tegnapi nap termése.

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Omena,
Jessszus!!! Hogy mik vannak!!! :shock: Hogy a baba fent van és a köldökzsinór előreeshet??!!! Nálunk ilyenekre nem is hívták fel a figyelmet, pedig jogos. Drukkolok,hogy rendben legyen minden. De úgy lesz és kész!!!!!! :)
Nekem Andornál a nyakán és pociján is rajta volt a k.zsinór, esett is a szívhang, de a dokinő még rendben találta. Meg is tudott szerencsére nyugtatni, biztonságban éreztem magam. De mondjuk ez által is elég lassan tudtam megszülni. Lassan is tágultam. Mondjuk így volt idő gátégdelemre, az tuti, szóval legalább azt megúsztam (mármint a gátmetszést).

Én tök jól vagyok a derékfájást leszámítva. Most is kéne kimenni már lassan Andorral, de muszáj még egy picit pihennem, mert nem fogok bírni kint annyit állni egyébként. Így is az utóbbi napokban csak 1 órát voltam kint vele, amit eléggé zokon vett - volt egy kis cirkusz befelé-, mert amúgy 2 órá simán kint vagyunk délelőtt. De azt már nem bírom egyszerűen.
Plusz ugye az itthoni teendők.

Jövő hétre most rendeltem kaját, egész hétre, szóval a főzés alól most mentesülök. Nem rendeltem így még, csak max néha 1-1 napot valahonnan. Remélem ehető is lesz :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


ups Omena: akkor már Ti is készülődtök!!! :D

én is tegnap voltam kórházban, Veletek ellentétben enyémcsaj feje túlságosan is lent van.. ezért fáj már 1 hete minden lépés :( ( de nézzük a jó oldalát.. azóta jobb az étvágyam és nincs savam.. ) viszont én tegnap töltöttem a 34. hetet.. még legalább 2-őt ki kéne húznia bent.. tegnap beszéltem is a kis buksijával, hogy anya is nagyon szeretné már látni, de higgye el neki még most ott a legjobb ahol van, és várja meg míg hazajön apa legalább.. egyébként is marha hideg van, maradjon csak a jó meleg fészkében még picit :lol: édes kicsi lányom jelzőértékkel rugdosott párat aztán elaludt :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


gabolino,

Igen, nagyon körültekintöek a finnek! Olyan kis segítö készek, kedvesek! volt már negatív tapasztalatom is pl. fogorvossal, megy egy ügyeletes orvossal aki mellesleg nem volt finn:-(

Szülésznö mondta, az nagyon jó ha sokat mozog mert akkor jól érzi magát odabenn. Az a gond ha keveset mozog, mert akkor nem érzi magát jól...
Hát o.k..

Következö UH az jöv. hét csütörtökön lesz.

Mondtam a férjemnek: én ha kihúzom márc. 10-ig egyben, ugyanis akkor megyünk ismét támadónöhöz, akkor mondom neki, hogy az elözö UH alapján fejes volt így, mindenféle nyomogatás nélkül halgassa meg annak alpján a szívét szivét.

Hiszen én is azt szoktam itthon...tudom hol találtam meg a szivritmusát reggel és annak alapján feltételezem ugyan ott van este....ha nincs megszívtam:-(
Mindent elkövetek, hogy ne idegesítse fel a babát! Persze tudom ez nem az ö hibája, de mit csináljak, ha így reagál én meg csak aggódom..... :cry:

Nekem sokszor fárasztó állni, ülni,kocsiba beszállni (fáj a szemérem csontom, mikor meg kiszállok lentmarad a pocakom...), hosszú távon egyhelybe maradni...

Már én is párszor gondoltam az étel rendelésre, de az a rendszer ami Mo.-on van itt nincs igazán....lehet étteremböl rendelni, de így futár szolgálat max. pizzából van.
Ez nekem is megkönnyítené a dolgom néha...meg ha ember egyedül maradna, míg mi a korházba, feltételezve, hogy nem kapunk family room-ot, akkor jó lenne, ha nem kapcsolná be a platnit, mert szeretnénk még hazajönni és nem csak felrobbantott házfalakat látni :roll:
A baj nem az, hogy bekapcsolja, hanem az mikor elfelejti kikapcsolni... :shock:

Anno én rendeltem Pl: Gastroyal-ból nekem nem volt vele semmi gondom, nem házi koszt, de rövid távon hasznos, idöt spórol stb...hmmmszép vizsgaidöszakok...ahhh...
Most zöldséges-nokedlis-virslis levest föztem (remélem nem fújódom fel a borsótól, mert elfelejtettem kivenni a tányéromból :roll:) meg sütök még áfonyás piirakkát, magyarul a töltelékes sütemény név áll hozzá a legközelebb.
Persze a tésztát nem én gyúrtam azokat legalább készen lehet kapni. Általában én gyúrom a tésztákat, de most a pocak miatt nehéz hozzáférni a pulthoz...

A levegözés nekem sokszor nyüg (pedig nálunk nincs nagy tesó), mert megnézem a höméröt és elmegy a kedvem a kintléttöl :shock: Meg sok a macera a felöltözéssel....
Pedig kell minimum napi 25 percet :roll: csak ne lenne ilyen hideg...most.
Nyavajgás befejezve :!:

adryn,

Hát szeretnék cserélni fejcsi lent helyzetet! Nekem akkor nem kéne paráznom azon, hogy jajj elöre ne essen a köldökzsinór, mikor elmegy a víz :roll:
Mondjuk találnék akkor más parázni valót...
Remélem hallgat rád és úgy gondolja még egy 2-3 hétig benn marad, mert bármennyire is vonzó ítt kinn, klassz rucik vannak, meg játékok...anya, apa tesó mindenki szeret :razz:, de még erösödni kellene!!!
Hajrá kislány, anya tudja mi a jó neked :!:

Jó látom, sikerült dönteni a névben és Angela lesz?

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Omena: igen, jól látod :) Angela lesz a hercegnőm (angolosan ejtve) levegőzés: hát voltam kint Nicoval 1 órácskát.. nincs nagyon hideg (-2 körül) viszont olyan erős jeges szél fúj a tengertől... de a kiscsávónak meg muszáj mozogni, energiát levezetni.. :? így meg nekem is megvan a napi mozgásadagom... lemászni a 4. emeletről, gyors séta, (Nico motorral) aztán visszamászni a 4.re.... nekem is fájnak a csontjaim alul nagyon... mondta doki attól mert lent van a buksi és nyom mindenféle ideget... kaját én is rendelnék ha lenne itt ilyen lehetőség.. de dettó Finnország: max pizzát hoznak házhoz.. ott sem arról a helyről ahonnan venni szoktuk mert nagyon fincsi.. szóval marad a főzés :(

Nico alszik, én nem merek mert akkor este nem tudok.. :? így uncsi van....

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,

Nagyon szép név az Angela, nálunk is angolosan ejtendö, írandó az Esther. :razz:
Apa canadai, de Erdélyböl származik, így beszél magyarul. Mostmár apósomék szerin nagyon jól :D
Ö ötlete volt, hogy Esther legyen, mert angolban is jó és finnben is van, meg magyarban is.
A sógornöm szerint csak a mamikat hívják Esthernek Canadába meg az USA-ba..., (de minket ez nem zavar), persze ö nem beszél magyarul, se finnül, meg itt európába egy tök szép név...szerintünk :!:
Ö lesz a kereszmama és akarja még az Anna nevet hozzáadni az Eszterhez, de a 2 nevet apa, meg apósom nem akarja...engem nem érdekel csak az hogy egészséges legyen :!:
O.k. minden névbe én se mennék bele, de az Esther a férjem ötlete volt anno és nekem is tetszett...

Akkor hasonló a helyzet kajarendelés szempontjábó ott is :roll:
Nekem is a fözés marad...meg néha kinn evés.

Nagyon remélem Esthibaba feje is száll lefelé azért érzem ezeket az alsó húzódásokat :roll:

Nálam is hasonló a napközbeni alváshoz való hozzáállás...én tudnék aludni, de mi van, ha alszom és este ezért nem..... :roll:

Megyek bevásárló listát írni....

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Adryn,
Korábban nem más név volt már meg a lánykának? vagy rosszul emlékszem?-elképzelhető ezek szerint. Szép név!!! :)

A baba feje szerintem nekem is elég lent van, mivel brutál tud fájni a csontom lent, meg ha lépek stb.
Én most ébredtem...
Szigorúan ledőlök Andorral egy időben, mert különben kész van a derekam. Csak fekve jön helyre picit, de már attól sem az igazi.
Szerencsére engem nem befolyásol,hogy d.u. alszom-e vagy sem. tudok ettől este is. De csak várandósság alatt szoktam amúgy.
Szerencsére ez a jó tulajdonsága Andornak is megvan: ha később is kerül fektetésre d.u. és pl. naagyot alszik és akár 5 után ébred, attól még simán le lehet tenni este szokásos időben-ami nálunk 8 óra, de mostanság ki szokott tolódni fél9re, mert annyira élvezi az Ablak Zsiráfból való "mesélést" :D nem akar semmi mást, csak ott mindent elmond,hogy mi micsoda, meg ki mit lát. Olyan édes pofa!

Főzés: a héten még főztem, meg hétvégére is kell, de a derék helyzet miatt úgy döntöttem,hogy a jövő hét már legyen rendelős.
Úgyis vár egy valag vasalni való, amit már szerintem csak ülve fogok kivasalni- anno Andornál is így voltam a végén. De hogy az mennyire volt a vége arra nem emlékszem, de ugye nem is mérvadó sajna :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino,

mmm...ülve vasalás erröl az én ülve zöldség pucolásom, meg tésztanyújtásom jut eszembe.... :D

Mit fogsz rendelni, választottál már?

Nálunk apa elment bevásárolni én meg hagymát eszek sonkával...ha most menne el a vizem és kellene hívni a mentöt, azt hiszem nem maradnának meg mellettem a hagyma szagtól :oops: De nagyon jól esik... :D:

a sütim sikerült :wink: de kicsit édes lett így nem lehet sokat enni belöle, de a tej segít rajta...

na megyek skype-olni anyukámmal míg ember haza nem jön.

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Köszi lányok még egyben..sajnos :twisted:
Egyre nehezebb kisfiam ilyenkor már egy hetes volt :roll:
CSak annak tudom be hogy még hízni akar a drága, persze parázok a túlhordástól is.
Keményedések vannak, enyhe derékfájás, de amúgy semmi jele, hogy szülnék.

Adryn

Én is más névre emlékszem...talán NAdja vagy vmi hasonló? :roll:
De ez is szép név nagyon :wink:

Omena

Húha drukkolok neked hogy minden ok legyen!

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


sziasztok,

igen sokat vaciláltunk a neveken.. Nadia már régóta nem volt befutó (nem tetszett kimondani.. leírva nagyon, de mondani többször fogom, szóval ugrott) aztán amíg nem volt tuti név nem változtattam a vonalzón ;) volt Natalie még a lehetségesek között, de nem akartam hogy bárki lenatáliázza a lányom otthon .. mert az a név nem tetszik. aztán persze volt sok olyan ami nekem tetszett de apának nem és fordítva.. aztán kikötöttünk az Angela-nál (angolosan mondva)

Ronmay: ha szereted igyál tonikot, és egyél sok fahéjas cuccot ;) na meg a jó öreg szex a legjobb szülésmegindító :lol: :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


nocsak.. laptető.... ez a régi topikomban azt jelezte hogy az megy szülni.... én még nem akarok.. szóval tessék teleírni gyorsan!!!!!

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok,

Én úgy látszik 2 naponta jóslózok...vajon mikor lesz ebböl szülés?
Tegnap 16.00-17.30-ig voltak+mesis görcs + derékfájcsi, de ennyi...nem lett erösebb.
Mondjuk remélem abban segítenek, hogy baba feje lemenjen... :!:

Ronmay,

Lehet csak meg akarja várni a márciust, mert az a kedvenc hónapja, csak még nem tudja neked mondani :D
Beszéltetek már a kobakjával, lehet segít ha megbeszélitek vele...Ahogy látom Adrynnál nagyon ügyesen beválik :wink:

Doki, szülésznö mit mond? Ajánlottak valamit?

o.k. ez túlhordáskor ajánlják, de egy olvasást megér:

http://www.kismamablog.hu/szules/tulhordas

Megyek fözni....
:roll:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


kukucs,

Hol van mindenki :?: :roll:

Adrin,

Szögezzük le, hogy ha valaki nincs még a 37. hétben, az hiába kezd laptetöt, NEM megy szülni, arra nem vonatkozik:wink: így bátran kezdheted máskor is!
Bár ha ennyire pörgünk akkor még sokáig te maradsz a tetején :roll:

Èn nem jóslóztam tegnap, azaz kimaradt a 2 napos jóslórendszer....
Csütörtökön UH.
No és még mindíg reménykedem, hogy jó fekvésben van :!:
Megyek is mert lassan csak a magam hozzászólásaira fogok reagálni :shock: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


ups,

Adryn

BOCSI :oops: :D

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: