Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Meg vagyunk mi is, csak az elmúlt napokba annyit nyűglődik Ráhel,hogy semmire se maradt időm, állandóan kézbe kell tartani, nem akar az ágyába lenni. De ma csináltam neki helyet a nappaliba és ott kicsit el volt alvás előtt. Remélem ez segít majd.Tegnap voltunk az 1 hónapos vizsgálaton, és 5540gramm és 55cm. A védőnénink azt mondta,hogy kicsit vegyek vissza az adagból (120ml-t eszik), mondom az nem lesz egyszerű.... Nem tudom mi az oka,de van,hogy így is 2 óránként enne, de teázással, pelus cserével, babusgatással próbálom kihúzni a 3 órát. Szerintem a nyűgösségnek az időjárás is lehet az oka,mert én is nehezen viselem ezt a borús időt. Kedden egész délután lent voltunk az utcán,csak etetésre vittem föl,és utána mentünk le megint, olyan szuper idő volt 8) .

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,bár tegnap is meg ma is iszonyat nyűgös Aisa.Én is az időjárásra fogom,remélem nem lesz tartós ez az állapot.
Szerdán mérte a védőnő:59 cm,4410 gramm.

Napirend:nálunk még csak éjszaka alakult ki.fél 7 kor fürdés,és fél 8kor már alszik,éjfélig,majd 3-4 között ébred,majd 6-7 körül. a nappalok még változóak.
nagyon szeret kint lenni,még tegnap is és ma is sétáltam vele a szakadó esőben...:)

Nem tudom mennyit szopizik,de ha ilyen jól fejlődik akkor nem is érdekes.és van tejem bőven.én néha adok neki pár korty vizet is.

A BCG még eddig egy kis pont,ha begyullad,és kifakad az a piciknek fáj?mivel kell kezelni??

ekriszta:3kerületben megkérdezhetem hol laktok?ha közel akkor mehetnénk néha együtt sétálni,persze ha te is szeretnéd.

kacsamama:te betartod a 6 hetet?mármint a sexet illetően.tudom hogy orvosi előírás,de ezt tényleg nagyon szigorúan kell venni???én is császáros vagyok.
a mai napig összeszorított fogakkal tartom magam,de olyan nehéz....:))

Kép
ani983
 
 


Napirend:nalunk az nagyon nics :?
Foleg azert mert ugye 3 het korhazzal indult szegenykem es miota itthon vagyunk mintha csak most szuletett volna. 7 hetes epp ma es 4kg. Mivel a mutet utan ugye nem igazan kapott enni es igy lefogyott tobb mint fel kg-t.
3,47-el szuletett.
Az itteni vedono aki csak 1x jon ki kozolte velem, hogy tul sokat eszik Oli mert csak napi 520 ml-t kene ennie es adjak neki vizet.
Ekkor meg 2 orankent ettunk es mondta huzzam ki 3 orakra az etetest.
Most probalkozunk, de enni ugy 700-800 ml-t eszik egy nap. A vizet kikopi.Most ne adjak neki enni?
Napkozben velem van a nappali-ban, ahol kis feszket csinalok neki takarobol ahogy a korhazban is volt igy napkozben ott alszik.
Gyakran sirdogal mostanaban es amiert kicsit merges vagyok, hogy az apjanal egybol csondben van meg sem mukkan. :x
En meg jarkalok vele fol ala , hogy lenyugodjon. Mondjuk az apjat csak keso este latja mert szegenykem melozik allandoan.

Koszmo:tiszta kiutes lett az arca es a szemoldoke felett meg sagra szaraz bordarabkak jottek elo! Hat sirni tudtam volna mi a fene ez.
A doki adott kremet de nem mondta mi ez, mire lefotoztam es a hugom talalta meg a valaszt a neten :)
Paraffin zselevel kenem neki meg melle, a sarga borke lejott mar de a kiutes szeru pottyok meg ott vigyorognak az arcan :evil:
Valakinek volt hasonlo problemaja?

Kép

Kép
valijja
 
 

 
 

Viki:Miért ne eshetnél teherbe. Ha van peteérésed akkor lehetsz. Én is fogok kérni antibabyt vagy óvszer.

Ekriszta: az időjárás miatt nálunk is nyűgös. Szerdán még nem volt semmi gond, de ahogy jött a rossz idő. 2 óránként enne, de ebben benne van az is hogy már szívat és szeretne kézben lenni napi 24 órában.

Ani: A BCG nem fáj, és nem kell kezelni semmivel.
A sex 6 hétig tiltott, de ha nem fáj sehol, a varrat is szép, be van gyógyulva, nem váladékozik ééés jól esik, akkor szerintem lehet. Én nem vállaltam most be-Boginál igen- mert megjött és elkezdett fájni a belső varratom. Szóval nem tudom most mi lehet a baj. Szóval ha nincs semmi baj akkor mehet a sex, én is fürödtem már Jázmin 4 hetes korában.

Valijja: Szerintem egyen annyit amennyit akar. Olívia tudja mennyit szeretne, persze az operáció miatt ode kell figyelni. Apásak a lányok ez van, el kell fogadni. Bogi is miután 2 évig rajtam csüngött most csak apa altathat, ha baj van ő csitit, amikor Bogi felkel akkor az első szava apa. Keresi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Jó volt olvasni a a "vitákat", csak mire végig olvastam mindent, hát az most jött el, nagyon le voltam maradva és mindig csak kicsit tudtam olvasni, mert napközben Kristófé vagyok, na meg a lakásé (főzök, mosok, takarítok, vasalok) este meg apáé, bár már nem vagyok túl használható.
Nálunk a napirend hogy reggel 5 körül kelünk szopizni, elindítom apát munkába, Kristóf alszik általában fél 9i, majd 11-2-fél 6 körül szopi, este 8kor fürdés, majd kaja és alvás, ezután éjjel 2 körül kel fel. Napközben nem sokat van fent a két kaja közt max egy órát, ez gond???? Szeret aludni, hiába beszélek hozzá, elalszik. A sétát nagyon szereti, nem akar aludni, élvezi és nagy tágra nyílt szemekkel nézelődik, persze ott se bírja egy óránál tovább, ha haza megyünk még kinyitom a nappaliajtót ami nagy és még így levegőn alszik. Kétszer szoktunk kint sétálni. a reggeli 9-es szopi után és a délutáni után megyünk egy kisebb sétára(fél óra-óra)
Nekünk inkább este kezd el nyűgösebb lenni, de akkor is meg lehet nyugtatni, csak egy kis idő után újra kezdi a nyüszit vagy a sírást, változó. Néha azt csinálja szopi közben hogy nyüszizik legörbült szájjal majd gyorsan szív egyet kettőt, majd egy kis idő után megint nyüszizik. Én arra gondoltam hogy talán azért csinálhatja, mert amikor elkezd enni, szinte folyik a tejcsi elég sokáig, aztán a végén már biztos dolgozni kell vele és ez nem tetszik neki.
Nekünk a BCG piros és duzzadt, tegnap voltunk egy hónapos vizsgálaton a doktor néninél és azt mondta minden rendbe van. Egy kilót hízott Kristóf és 4 cm-t nőtt.
Én nagyon élvezem az anyaságot, egyenlőre jó baba Kristóf, bár akkor sem leszek feszült ha esetleg sír.
Férjecském egyfolytában kérdezi hogy nem vagyok- e depis, de nem. Remélem nem is leszek.
A házasélet már nekem is hiányzik, bár nem tudom mennyi erőnk lesz majd rá ha már szabad.
Nagyon megörültem neki amikor olvastam hogy volt hogy valakinek csak 8 hónap után jött meg, én azt hittem innentől kezdve mindig megjön minden hónapban. Már vártam is, de nagyon jó hogy nem jött meg, már nem is várom. Na jó ennyi már majd azért megpróbálok sűrűbben jönni, de kicsit nehezebb most már.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Az egyik ismerősömnek nem volt meg ugye 9 hónapig utána meg 2 évig. Szóval hajrá csajok. Én már kiestem ebből.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Ani: mi békáson lakunk.
jó ötlet a közös séta,ha a közelbe vagytok.

Bcg: Nekünk még csak csomó van az oltás helyén,de 6 hónapos koráig bármi lehet. Nekem a nagylányomat kellett csak újra oltani a fiúkat nem.

Valijja: az a sárgás száraz izé a szemöldökén az koszmó, olyan lehet a kutacson is. Fürdésnél a textilpelussal óvatosan dörzsölgesd,persze nem fog elsőre lejönni,de minden fürdésnél dörzsölgesd és el fog tűnni.
Ráhelnek is vannak "pattanásai",nekem a védőnéni azt mondta rá,hogy fehérje túltengés lehet,mert hogy sokat eszik. Szerintem békén kell hagyni. :)
Etetés: etesd meg amikor ő kéri, én nem vizet adok neki,hanem teát, mert a tápszertől szomjas lesz. Az anyatej oltja a szomjat is,de a tápszer nem.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Nekem Reginél 6-7 hétig is tartott a gyermekágyas vérzés, és utána legközelebb csak 15 hós korában volt először menzeszem. Most Zalánnál úgy néz ki 5 hétig tartott a vérzés-folyás, aztán majd meglátjuk meddig sikerül szoptatni, és mikor jön meg a menzeszem. Mondjuk nem bánnám, ha idén nyáron semmiképpen.

Körkérdés!
A jobb mellem nagyon fáj szoptatáskor, illetve az első percben, nem sebes, hanem egy kis részen szétnyílt a bőr, és hiába gyógyul be a szopik közt, amint cicire teszem, egyből szétnyílik. Nagyon fáj, és egyre hosszabban nyílik szét a bőr, nem tudom lesz-e még rosszabb. Ha jól emlékszem Reginél is így volt, de nem tudom mikor kezdődött, és mikor javult. Bimbóvédő erre nem megoldás, mert ahogy beszippantja a cicit, akkor is szétnyílik. Aloe First-öt fújok rá néha, aztán szoptatás előtt lemosom, de az sem használt nagyon.
Vendég
 


Sziasztok!

Kacsamama: Tudom, hogy teherbe tudok esni már bármikor, nem ezzel van a baj, azaz nem is baj, hanem nem tudtam, hogy nem szabad teherbe esni a császárosoknak egy éven belül....
Én a gyógyszert nem merem ismételten bevállani, mert nekem sajnos rossz vége lett a gyógyszernek, így más megoldást kell találnunk.... Tudom rengeteg lehetőség van, így nem is félek igazán, csak meg kell találnunk a legjobb védekezési módot :D

Nálunk a BCG teljesen bepirosodott és ki is fakadt, viszont úgy néz ki kezd leesni a válláról a heg. :D

Szerintetek nagy gáz hogy 6 hetesen képes egy evésre 310 ml tápit megenni a csajszim? Utána nincs semmi baja szerencsére és még vissza sem adja. Csak én egy kicsit sokallom ezt a mennyiséget.....

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Viki: Mi lett az antibaby-ből??? Hál istennek a nagy súlyomra tekintettel féltettek ne hogy meghízzak még jobban tőle, de nekem csak pozitív jellemzője volt. Kevesebb ideig volt meg, kevesebb mennyiség és nem is fájt a hasam annyira. Szóval én örültem neki.

Ja és nincs semmi baj a 310 ml-vel. Az én lányom is annyit evett. Annyi a különbség a többiekkel szemben hogy gyorsabban nő. Az énlányom 2,5 éves több mint 1 méter és 17 kg körül van most. Bementünk a bölcsibe a hasonló korú gyerekekhez és óriás volt hozzájuk képest. DE Bogi 4-6 hónaposan volt hogy megette a 300 ml-t és fél- 1 óra után benyomott még estére még 300-zat szóval végülis 600-zat evett. A keresztanyja azt mondta hogy ha nem látja nem hiszi el. És egyáltalán nem dagadt csak magas. Ha nálatok te vagy apa magas akkor teljesen természetes.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Szasztok!

Képzeljétek, hogy jártunk. Már napok óta nagyon fáj Jancsikának a hasa. Egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy mitől. Már kezdtem beletörődni, hogy ez van, mire a férjem egyik kollégája előállt a megfejtéssel. Gondolom ti is olvastátok, meg itt is írta valamelyikünk, hogy a baracklé is tejserkentő. Hát úgy tűnik, hogy az én kisfiamnak viszont, ettől fáj a hasa! A férjem kollégájáék is így jártak. Most már két napja nem ittam és, tényleg múlnak a göcsök. Magamtól biztos nem jöttem volna rá.
Az igaz, hogy 3 hónapos korára elmúlik a hasfájósság? Valakinek vann ebben tapasztalata?
A bcg-nk továbbra is olyan mint egy duzzadt szúnyogcsípés, az anyukám szerint nem mindenkinek fakad ki.
Az időjárás változást most egész jól viseljük. Csak a délutáni nyűgösködés maradt meg. Ja és reggel 4 után már nagyon nehéz rábeszélni, a kisfiamat, hogy aludjunk még egy kicsit :)
Dicsekszem is, 3 hete, ha olyankor teszem le hasra, amikor neki nincs kedve hozzá, visszafordul a hátára! :D Teljesen ledöbbentem, mikor először csinálta, és ahogy figyelgetem, nem véletlen, hanem ő át AKAR fordulni. Olyan büszke vagyok rá! És ezt a gyereket akarta a kórházi gyerekorvos gyermek neurológiára küldeni, mert nem tartja rendesen a fejét. :?
Voltam pénteken dokinál is, minden rendben, és ahogy ő fogalmazott "mindent lehet, csak fokozatosan" :D
Amúgy, ha majd megön lehet már tampont használni? Ezt elfelejtettem megkérdezni.

Legyen szép napotok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna: Igen 3-4 hónapos korában már azért nem szoktak hasfájósak lenni. Meg 4 hósan már kezded a hozzátáplálást az segít.
BCG: Nem mindenkinek fakad ki.
Jancsika átfordul már? Irigy. Ha ébren vagyunk mi is utálunk hason lenni, de Jázmin inkább hátról próbál hasra fordulni. Oldalra már megy. Különben Jázmin is lusta volt a vizsgálatkor a fejemelés termén, de nekünk vissza is kell menni kontroll-ra áprilisban.
Ja és 6 hét után főleg hogy a doki is mondta nyugodtan használhatsz már tampont.

KÖRKÉRDÉS: Én már nem tudom hogy volt a nagylánynál. Azt tudom hogy a hasi és koponya UH- kötelező szűrés, de az ortopédia is? vagy csak csípő ficam gyanúnál van ez?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


SZiasztok!

Velünk majdnem minden okés, Pannika szépen fejlődik, hazajövetelkor 3580gramm volt, 1 hetesen pedig 4004gramm szóval tejcsi van és jól is lakik vele.
Nekem tejcsomó elzáródásom lett, emiatt szopiambulancián voltunk, kifejték, marhára fájt, de megindult, lázam van, és fáj a fejem is.
Azt mondták kb 4-5nap és elmúlik, de folyamatosan kell fejni.
Meg maszírozni.

Kacsamama!
az orthopedia is kötelező vizsgálat az Essek mondta, hogy a következő kötelező vizsgálatok a hasi és koponya uh, meg az orthopedia. csak én meg azt nem tudom mit mondott hogy mikor kell menni??? tiszta lukas az agyam. :roll:

IGen, a baracklé hasfájást tud okozni, ahogy a barack önmaga is akár babánál akár felnőttnél, ilyen még a cseresznye.

Örülök hogy mindenki jól van, és szépen fejlődnek a babák, attól h nem írok azért mindig beolvasok :)
Panni egyenlőre napközben alszik az ágyában, éjjel eddig mellettem volt, főleg most a gyulladás miatt, h sokat szopizzon, h ürüljön a tejzacsi.

Nálatok hogy van az altatás? Mert nálunk általában szopi alatt bealszik, büfi, megébred, szopi, megint bealszik és büfi és utána lerakom aludni, de nincs ébren. Szerintetek így jó?
Lili lányunknál elrontottuk mert hasfájós időszakban ringattuk és bizony megszokta jó soká 1 éves kora után tudtam leszoktatni mert bekrepált a derekam. Egyenlőre jónak tűnik. Engem nem zavar ha szopin alszik el, csak ne kelljen ringatni meg ne legyen az h nem alszik el csak ölben. Lili sokáig ölben aludt napközben. Na az sem volt leányálom aztán a férjem leszoktatta róla 5hónaposan.
NEkem nem volt erőm - depi miatt sem.

Most hál istennek nem vagyok depis, csak most gatyául érzem magam a gyulladás miatt.

Lenne még egy kérdésem, nektek a babáitok mocorognak álmukban, úgy értem kb 5-10 percenként nyöszörög, vagy hortyant, mocorog...stb. Olyan fura h Panni ezt csinálja, Lili nem volt ilyen.

Millió pussz mindenkinek!!!
Jó babázást!!!!
sziasztok

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


brita80: KÖRKÉRDÉS :A bimbó mely részén repedt meg a bőr? Szopi után, ha szabadon hagyod a melled és bekened egy kis anyatejjel vagy lanilinnal (ha nincs gyapjúallergiád) az segíthet. :) Ha nagyon fáj, akkor szopi helyett a jobb melledet 1-2 napig fejheted, amíg begyógyul. :) Kipróbálhatsz egy másik szoptatási testhelyzetet is, hátha segít. :)

Judysz: A tápszer elkészítve számít. :) Kiszámoltam, olyan 6 x 100ml lenne a tápszer adagja a súlyához. Nem baj, ha kicsit többet eszik, bár a gyomruknak még jobb, ha gyakrabban esznek kevesebbet. :)

ani983: Nagyon szépen gyarapodtok gratulálok! :) Ilyen gyarapodás mellett tényleg nem fontos, hogy mérd, hogy mennyit szopik egy alkalommal. :) (Ha van mérlegetek, heti 1 x fürdéskor megmérhetitek, hogy lássátok, hogy milyen szépen gyarapszik. :) ) Vizet mi miatt adtál neki? Szopizáskor az anyatej "első része" kiváló szomjoltó. :)
Ha kifakad a BCG az nem szokott fájni és kezelni sem kell semmivel. (Ha gondolod, akkor egy steril gézlapot tehetsz a felkarjára, hogy ne legyen olyan a bodyja.)De nem is biztos, hogy ki fog fakadni. :)

pöcök24: Jó, hogy a babád jó alvó, nem baj, hogy még nincs fent túl sokat két szopi között. :) Jó, hogy ti is ilyen szépen gyarapodtok és ügyesen szopiztok. :)
Amíg gyakran szoptatsz (2 szopi között nem telik el 6 óra), addig nem valószínű, hogy megjön, mert a magas prolaktin hormon szint (tejelválasztás) gátolja a peteérést elősegítő hormonokat. Persze a szoptatás nem 100%-os fogamzásgátlási módszer.

Viki0503: Szerintem is sok egy kicsit 310ml tápszer egy 6 hetes babának, de gondolom ez a mennyiség nem rendszeres. Miért kapott ilyen sokat, sírt nagyon a szokott adagja után? Általában mennyiket eszik?

kittyna: A legjobb, ha szoptatás alatt sima ásványvizet iszol. :) A legjobb tejserkentő szer pedig a gyakori szopizás. :) :)
Lehet tampont használni 6 hét után, de amíg gyakran szopiztok nem valószínű, hogy megjön. :)

littlebaby: Kiderült, hogy mi miatt alakult ki a tejcsatorna elzáródás? (Több oka is lehet pl: szoros melltartó, telített zsírsavakban gazdag étrend, tej túltermelődése, időhöz kötött,korlátozott hosszúságú szoptatás) Jó lenne tudni az okát, ha van időd, akkor hívj majd, hátha rájövünk. :) Szopi előtt egy kis meleg borogatás segíthet. :) Négykézláb is próbálhatsz szoptatni, illetve célszerű mindig az érintett mellel kezdeni a szopizást. (Szopik között rövid ideig jegelni is lehet. :)
babuci1
Gyula
 
 


Sziasztok!

Vali: Hanga arca is tiszta pötty, de ez "tejkiütés" ne aggódj miatta. A koszmó ellen pedig javaslom este a fürdés előtt az olajozást. Nekünk nincs szerencsére, de minden fürdés előtt olajozzuk a fejét (is).

Pöcök: Jó, hogy jöttél! Örülök, hogy Kristóf továbbra is jó baba! Napközben Hanga is sokat alszik, este fürdés előtt van ébren, amikor hazajön Apa, mintha megérezné!

Viki: 310ml?? nem semmi... :shock:

Kittyna: ügyes Jancsika, hogy átfordult, de azért figyeld, hogy nem "túl feszes-e", mert a túl korai átfordulás lehet azért is.

Kacsamama: ortopédia nem tudom, hogy kötelező-e, de szerintem vidd el Jázmint! Elvileg 4 naposan, 4 hetesen és 4 hónaposan kell szűrni a protokoll szerint, de én is 6 hetesen fogom vinni. Érdemes erre elvinni, mert jól szűrhető és minél hamarabb észreveszik, ha probléma van, annál jobban, gyorsabban kezelhető. Lányoknál meg amúgy is gyakoribb!

Littlebaby: Nagyon édes Panni! Hanga is néha nyöszörög álmában, kicsit helyezkedik, de nem ébred fel, alszik tovább.

Velünk minden rendben, hétvégén voltunk mindkét nagyszülőknél, jól bírta a csajszi. Szombaton mértük, 280g-t hízott egy hét alatt!

Végre újra süt a nap!!!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Babuci: Köszönöm a hozzászólást, mindig úgy örülök amikor írsz. Én személy szerint nagyon örülök hogy "vagy nekünk". Amikor jön a védőnő, szerintem azt hiszi hogy semmi sem érdekel, mert mindig kérdezi, hogy van e kérdésem,de persze nincs, mert itt mindent megtudok.

Grapefruit: Szépen gyarapodtok! Ügyik vagytok.

Littlebaby: Hát nem irigyellek az elzáródás miatt. Remélem már meggyógyult. Nekem is néha fája a szopi eleje, akkor csillagokat látok, de aztán már nem fáj, szerintem néha már csak cuminak hiszi a bimbót.

VIki: nem semmi adag? Mindig ennyit eszik? Néha nekünk is van hogy brutálisakat eszik de szerencsére nem rendszeres, így is a kis drágán már olyan kis tokás.

Most arra szokott rá hogy napközben többször eszik, vagyis ezt egy pár napja csinálja így hogy 2-3 óránként eszik és mindig tök hamar bealszik a cicin, ez talán csak azért jobb mert hasfájósok vagyunk mostanában.
Kittyna: jó hogy rájöttél a hasfájás okára. Én minden nap mást eszek és csak vizet iszok így nem tudom mitől lehet. Gratulálok a fordulás miatt! Nagyon ügyesek vagytok!

Nekünk is vannak néha pötyik az arcunkon, de hamar elmúlik. Ez mitől lehet? Hallottam azt is hogy túl sűrű a tej és azért pattogunk ki. Hát nem tudom.

Na majd jövök
A hajunk nagyon vészesen hullik, nagyon kis kopi. :)

Kép Kristóf mostanság Kép Kristóf mostanság

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


ekriszta:sajnos nem fog összejönni a séta,a nagy távolság miatt.(Bécsi út)

babuci:megmondom őszintén nem mindig issza meg a vizet,de a védőnő tanácsára adtam neki,illetve anyukám is tanácsolta.tudom az anyatej mellett semmit nem kell adni,de kipróbáltuk.

litlebaby:először is JOBBULÁST!!!Aisa is napközben rosszabb alvó,mint éjszaka.nappal mocorog,mindenre felrezzen,éjszaka teljesen jól alszik.

Aisa arca is pöttyös,van olyan nap amikor úgy látom múló félben vannak,de másnapra erősödik,kíváncsi vagyok mikor múlik majd el.
most 4620 gramm,és 59 cm.
mi még csak jövőhét pénteken-6 hetesen- megyünk először egészséges tanácsadásra a gyerekorvoshoz-nem gond szerintetek?4 hetesen kellett volna,de a védőnő kicsit szétszórt,így ma kérdeztem rá,hogy nem kellene menni???erre ő csak jövőhétre tudott már csak beírni minket.
a csípővizsgálatot is 7 hetesen csinálják,az gond???nem gáz hogy nem a 6 hetes korában viszem????
kell még a picinek valami vizsgálat???,mert a védőnő nem említett mást.

üdv.mindenkinek:
Ani

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk egészséges rendelésen és Jázmin nagyon szépen növekszik, meg is dicsért minket a védőnő is meg a doki. 3300-zal jöttünk haza 5 hét után 4900 g és 56 cm.

HASFÁJÁS: Nekem a tápszerváltás jött be. Persze ment a kamilla tea is,de most már nincs szükségünk egyáltalán rá. Most humana Ha 1-et használunk.

Pöcök: Kristóf Apa karján hason fekve olyan édes!!! Nagyon édes. Gondolkodik.

Ani: Nem gond a késés, de azért nem jó. Ezeket a státusz vizsgálatokat nem árt időben megcsináltatni. Ha van gond akkor idejében észrevegyék. Nálunk is pont ez volt hogy a doki leszarta az egészet és én kérdeztem rá hogy akkor most mi is van. És mire megkaptuk az időpontot addig túl csúsztunk 1-3 héttel. Mi is 8 hetesre kaptunk az UH időpontot. Az ortopédiát meg még nem tudtam elérni.

KÖRKÉRDÉS: VÁLASZTHATÓ OLTÁSOK!!! Ki milyet mikor? Most kérdeztem meg hogy mire kérjek receptet, hogy idejében elkezdjünk "spórolni". Mondta hogy a rótát, mondtam hogy azt nem akarom, ő meg hogy de ÉN AZT AKAROM. Mondtam hogy nem, mert Bogi sem kapta meg (sem a betegséget, sem az oltást) ráadásul 2x vagy 3x 20 ezer FT körül van. Az összes többit beadattuk Boginak, bár már nála is gondolkodtunk hogy a bárányhimlő elleni is fölösleges volt, de ha ő megkapta akkor már Jázmin is megfogja.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Grapefruit, hogy érted azt, hogy "túl feszes"?

Pöcök, Kristóf gyönyörű! :) Nincs rá más szó. Nekünk is kopik a hajunk, de már bújik az igazi :D

Mi ma voltunk Pécsen, sikeresen kiborítottak. Az van a zárójelentésen, hogy 6 hetesen koponya és hasi UHra kell vinni Jancsikát. Erre, amikor odamentünk, megkérdezték, hogy koraszülött-e? Mondtam, hogy nem, erre meg azt kérdezték, hogy miért vagyunk itt? :shock: :shock: :shock: Mondtam, hogy azért mert rajta volt a zárójelentésen. Aztán szó szót követett és rájöttem, hogy a kórházi gyerekorvos elcseszte a zárójelentést, mert a koponya-hasi UH a koraszülötteknek kötelező, míg minket csípő UHra kellett volna küldenie. :? Szóval a lényeg, hogy igaziból potyára autóztattam a gyerket kétszer 2 órát... Éljen!
Szerdán megyünk ortopédiára, majd a szakorvos megmondja, hogy kell-e mennünk UHra.
Pénteken lesz még egy utunk Pécsre, akkor hallásvizsgálatra megyünk.

Babuci, az mitől van, hogy néha két szopi közt, szabályosan bekeményedik a mellem, annyira feltellik, máskor meg nem; de ettől még valószínűleg van benne elég tej, mert jól lakik belőle Jancsika. Néha kicsit megijedek, hogy nem elég a tejem... De minden este többet és többet mérek meztelen súlyra. Ma 4540g-ot mértem :D A hosszát nem tudom, 3hete 55,5 cm-t mért a doktornő, azóta "sokat"nyúlt.

Kelemes estét, nyugodt éjszakát mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kacsamama, én úgy tudom, hogy a rota védőoltás 3részből áll, és összesen 34-36 ezer. Nekünk már felírta a doktornő.
Nem akarlak megijeszetni, de a rotavírus nem csak egészen pici gyerekeket támad meg. A Hugom 8 éves korától 14 éves koráig minden nyáron összeszedte a rotát a strandon és a 3 hetes nyaralásból 2 hetet végig hányt/fosott. :?

Ezen kívül a meningococcus elleni oltást irattam fel és a bárányhimlő ellenit is fel fogom iratni.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Babuci: Hozzád lenne már megint kérdésem. Ugye említettem hogy Kristóf hasfájós néha, de én ezt szeretném megelőzni és szerinted ha én iszom a mecsek teát akkor az úgy is hat Kristófnak? Mert ő nem iszik semmit, nem fogadja el a cumisüveget. Ez csak azért érdekes mert a cumit meg elfogadja, na mindegy, ez más.
Köszönöm előre is majd a válaszod.

kacsamama: Köszönöm a dicséretet. Tényleg édi, ez lett a kedvenc képem. Én az oltásokról még semmit se tudok, nem is tudom milyenek vannak, mit lehet és mikor célszerű. A rotát mi nem fogjuk beadatni, de ezt mindenki saját maga dönti el, mi Így döntöttünk.

Én a csípő ultrahangra 2 hete kértem időpontot és májusra kaptam csak. Akkor már majdnem 3 hónapos lesz Kristóf, mondtam a doktornéninek de azt mondta hogy nem gáz.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Koszi a koszmo tippeket!A fejen csak picsike volt de most este az lejott,mert szerencsere otthon vettem Koszmo elleni sampont.
Az arcan a pottyok remelem elmulnak mert ugyutalom latni, hogy a szep kis arcan van valami :?

Az otthoni gyogyszertari mosakodokremet hogyan kell hasznalni?
Csak bedorzsolom vele mikor mar a vizben van????

Itt semmifele UH-rol nem hallottam es biztosan nem is lesz, amin mar meg sem lepodom.
A haziorvos 5 hetesen megnezte a csipojet es azt mondta szerinte ok. :idea:
Hat remelem rendben van mert annyira nem bizom ezekben!!!!


Kristof nagyon edes!!!Igazi kis gondolkodo :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Kittyna: Hasi és koponya UH mindenkinek kötelező nem csak a koraszülőtteknél.

Pöcök: Nekünk is 2 hónap volt a várakozási idő a nagy lánynál ezért most a heim Pálba kaptunk beutalót. Minél korábban mész el az ortopédiára annál könnyebb javítani a gondon.

Valijja: a mosdókrémet fel kell oldani a vízben.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


sziasztok.

sokat olvasok itt és nagyon hasznos.

gyönyörűek a babáitok!

oltások: még nem tudok sokat róluk. A gyerekorvos javasolta a himlő ellenit is, mivel már a himlő sem a régi. Sokkal agresszívabb, mint anno a mi időnkben. Én is beadatom majd a rotát is.

koszmó: nekünk még nincsen.

bcg: az nálunk csak egy piros folt, még nem buborékos.

fürdető kenőcs: mi sima neogranormont használunk, mert a dokink nem szereti a gyógyszertárit.

uh-ok: én nem hallottam, hogy felénk kötelező lenne, de holnap megyünk egy hós státuszra és rákérdzek, de én mindenképpen viszem majd Bogit, ha kell, akkor magánra. Picike volt a hasam és az magával hordozza, hogy kötött a csípő ízülete, miközben normál súllyal született.

rólunk: szuper napjaink vannak. Bogival igazán szerencsénk van. Persze nem mintagyerek, mert vannak nyűgösebb napjai, órái, de ez kell ahhoz, hogy tudjuk, hogy gyerek van a háznál. :lol:

nappal 4 óránként eszik. reggel felébred olyan fél9 körül. Mostanság olyan 10ig szórakoztatjuk egymást, majd bealszik. Olyan dél körül eszik, majd séta, ahol sokat nézelődik és bealszik. Olyan 3-4 körül eszik, majd megint nézelődés, majd bealvás jön. Aztán cici, fürdés olyan 7körül. Újra cici és fél8körül alvás van. 10 körül ébred. Aztán 1-2 között, majd 4-5 körül és utána fél9ig tente.
és éjszaka már elég hamar, olyan fél óra alatt végzünk a szopival és mindenki megy a saját ágyába, saját szobájába.
képek:
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Koszi Kacsamama :)

Kép

Kép
valijja
 
 


Uhhh, szijjjasztok... alig bírok írni úgy remeg a kezem...
ma 1 hónapos a kicsi fiam, és holnap megyünk az 1 hós kontrollra. Minden héten kedden mérem.
3430-l született 3290-l jöttünk ki, és múlthét kedden mértem 3670.
Ma újra lemértem...
aztán újra...
aztán megint...
nem hittem el.... 4230-t mutatott a mérleg....
560-t ízott egy hét alatt, igaz 1 hónap alatt meg 800-t, ami úgy ok.
De azt hittem rosszul látok... majd holnap megmondja a védőnő meg a gyerekdoki hogy oké-e, de azért meglepődtem.
Nagyon jó gyerek Ruben, télleg csak akkor sír, ha éhes. Éjjel fürcsi után 5 órát alszik, meg napközben 12-17ig amikor Ligetbe megyünk, vagy az erkélyen van. Egyébként általában 4 óránként eszik 120-t.
Mi 6 hetesen megyünk csipő kontrollra, uh-kat a kórházban már születéskor megcsinálták szerencsére.

Valijja: fürdetőkrémet mi úgy oldottuk meg, hogy beletettük egy ilyen pumpás vacakba, amibe a folyékony szappan is van, hozzáadtunk vízet, és így kinyomjuk a kezünkre, vagy bele a fürdetőjébe... koszmóra meg fürcsi előtt olajozás (napraforgó, patikából), utánna víz, aztán Babe koszmó elleni sampi. nincs is neki szerencsére. A popija kicsit csúnya, de szerencsére nem vészes.

Remélem holnap mindent rendben találnak, és elmesélik milyen oltásokat lehet kérni... Bár nagyon figyelem, hogy ti miket kértek.

Kép
Kép
judysz
 
 


kittyna: Örülök, hogy szépen gyarapodtok. :)
mellkeményedés (teltségérzet) függ attól, hogy mennyi idő telik el 2 szopi között, a baba mennyit szopik egy alkalommal, mennyi ideig milyen technikával szopik. Ha gyakran (legalább 8 x szopiztok), akkor és addig amíg szeretne, akkor be szokott állni a "tejtermelés-tejfogyasztás" (kereslet-kínálat) egyensúlya. :)
Nem baj, ha néha már puhább a melled, ha gyakran szopiztok, termelődik annyi tej, amennyire Jancsikának szüksége van, ez annak a jele, hogy már kezd beállni az egyensúly. :)

pöcök24: A Mecsek teát én Kristófnak nem javasolom, de írtad, hogy nem is fogadja el a cumisüveget, ami egyáltalán nem baj. :) Jól szopó babák egy része nem fogadja el, mert más a szopási technikája a cumisüvegnek. (Más babáknál meg akik elfogadják a cumisüveget előfordul, hogy ez megzavarja őket és utána a cicit nem fogadják el, vagy nehezen szopiznak.) Te kipróbálhatod a Mecsek teát valamennyi biztos átmegy az anyatejbe, de erről nincsenek adatok. Nincs azonban rá garancia, hogy ez segít, illetve az is előfordulhat érzékenyebb babáknál, hogy rosszabb lesz.
babuci1
Gyula
 
 


Valijja: Koszmóra én is az olajozást és ledörzsölést ajánlom. :) A fürdetőkrémet meg a babára is lehet tenni, meg a vízben is fel lehet oldani, ahogy neked jobb. :)

CSÍPŐSZŰRÉS: Ez nagyon nem egységes a különböző városokban. Van ahol rutin szerűen nézik 6 hetesen vagy 3 hónaposan, máshol meg csak a gyermekorvos nézi és, ha problémát lát, akkor ír beutalót és küldi tovább. :)
babuci1
Gyula
 
 


judisz: Hatalmas baba Ruben! Mi is tegnap voltunk egy hónaposak és ma megyünk az egy hós státuszra. Pár napja nem mértem, de akkor volt 3760g. 3200-al született és 3030-al jöttünk haza. Bogi is olyan 80-100-140-eket szopik, de csak olyan 4 óránként.

kislányom két napja cirkuszol a cicin. Beleszív 3-at, majd hangos tombolással kiköpi. :roll: Pedig jön a tejcsi rendesen. Ja! Éjszaka nem csinálja ezt. :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


megjöttünk az 1 hós státuszról.
bogicát 3030-al hoztuk haza, most 4040, és 52,5 cm. valószínű, hogy születésénél elmérték pár centivel, mert keveseltük, főleg, hogy az 56os rucikat növi ki. egyébként megdicsértek minket.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Na fasza mert most látom hogy az előző írásom elveszett, illetve nem került be. Röviden voltunk Ortopédián Bogi is és Jázmin is a Heim Pál-ban. Mondanom sem kell tömeg nyomor viszont azonnal fogadtak nem kellett időpontot kérni, éés a csecsemőket előre vették, így Bogi is mehetett a tesóval. Szóval gyorsan sorra kerültünk. Boginak boka süllyedése van, amire a doki azt mondta hogy ebben a korban normális, nem betegségre utal, és hogy ez fejlődési szakasz is lehet. De azért begyünk Salus, vagy Szamos cípőt. Jázminnak meg kicsit laza a csípője, de nem ficamos, azért terpeszpelenkát kell hordania.

JA és képzeljétek a csecsemőknek van "sírás-kikapcsoló-gombjuk". A doki megnyomta a köldökét és abba hagyta Jázmin a sírást. Azt mondta hogy ez mindenkinél bejön.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Babuci: köszi a választ. Én két napja iszom vagyis ez volt a második nap, ma nagyon jó volt a pocija nem akarom részletezni a dolgot, de remélem érted. Lehet hogy tegnap az idő változást érezte Kristóf hogy nyűgösebb is volt mert ma nagyon jókat aludt és amikor fent volt nem volt nyűgös. Igaz reggele volt egy kis pocifájás de aztán elmúlt.

Na most ennyire volt időm és erőm.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


pöcök: ez érdekel engem is! Csak vártam Nálatok az erdményt és lehet, hogy kipróbálom én is. Szóval ez a mecsek tea? Elkészítés? mennyit iszol? Mikor?
Bogim is nagyon hasfájós, mert zabál és rengeteg levegő megy vele. Tegnap a dokibácsi is megjegyezte, hogy levegős a pocija. Pedig szedünk is egy általa adott löttyöt a kaják előtt. Nem az infacolt, mert az nem vált be nálunk, hanem egy készítőset, de ez működik.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati:
Igen a dm-ben vettem mecsek teát, fél litert iszok, 10 percig áztatom fedő alatt és változó hogy mikor iszom meg de általában napközben van hogy délelőtt van hogy délután. Remélem hogy ez segít, mindenre rá lehet fogni, de majd kiderül.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!


Na mi van csajok nagyon alszik a topic. Tudom jó idő van mi is fél napokat vagyunk kint. Na voltunk nőgyógyásznál, Minden rendben van. Kaptam receptet anti-baby-re, de még nem váltottam ki mert fél vagyon. Szóval majd hétfőn. Minden rendben velünk Jázmin szépen eszik és gyarapodik. Bogi már kezd egy kicsit flúgos futamot játszani, mert nem tetszik hogy sok mindent nem szabad Jázmin miatt csinálni (ablak kinyitás, dobálás stb.)

KÖRKÉRÉS: elsősorban azoktól akiknél van testvérke is. Nem tudom ki hogy van vele. Bogi amikor született eleinte féltem elmenni otthonról nem azért mert ki szalad az útra hiszen akkor még nem futott, de hogy a postán, boltban elkezd hisztizni és mindenki engem fog nézni. Tudjátok az a -miért nem hallgattatja el az elkényeztetett gyerekét- nézéssel néznek majd.
Most már nem félek, de azért rossz szájízzel indulok el, mert rendszeresen megyünk boltba 3-asban. Bogi motorral mi meg babakocsistul. Bogi nagyon szófogadó sőőt nagyon is meglep mert a sarkokon megáll, megvár stb mindent úgy ahogy kell. DE elég csak egyszer rosszalkodnia és kész a baj. Ráadásul olyan helyen vezet az utunk ahol keskeny a járda és nagy a forgalom. Szóval ti hogy vagytok ezzel??

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Igazad van Kacsamama, nagyon alszik a topik, de érthető.

Tényleg itt a jó idő, mindenki sétálgat gondolom, legalább is mi délelőtt is egy órát sétálunk meg délután is. Már beállt a napirendünk, csak egy kis poci fájás vagy egy kis szél borítja fel, egyébként nincs semmi gond Kristóffal. Eszik és kicsit néz én beszélek vagy énekelek hozzá, aztán alszik. Még mindig eltudok ájulni tőle olyan kis édes ahogy nézni tud, elvarázsol! De gondolom mindenki így van a sajátjával. Szóval minden rendbe van.
Remélem mindenki jól van, növögetnek a kicsit mi meg csodáljuk őket.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk hallás vizsgálaton, minden rendben volt. Kicsit tartotam tőle, mert el kellett altatni Jancsikát; de hál' Istennek elaludt az autóban, és nem ébredt fel amikor kivettük.

A héten elég sokat autóztunk és lehet, hogy ezért, de szívesebben alszik a hordozóban, mint a babakocsiban. Árthat neki, ha sokat van a hordozóban? Mi számít soknak?

Egyébként jól vagyunk, Jancsika nagyon szépen fejlődik. Kicsit csipásodik, ezért voltunk a dokinéninél, kaptunk szemcseppet, amit egy hétig kell használni, naponta 5ször, de emellett megdícsért minket, hogy szépen fejlődünk :D Ő 4850g-ot mért, én itthon még csak 4650g-ot. Viszont lassan végigérjük a 62-es rugikat/bodykat. :D
Koszmót én még nem találtam, de nem akarom megvárni, hogy legyen, ezért már vettem a gyógyszertárban napraforgó olajat és minden este bekenem vele a fejét fürdés előtt.
Mi is sétálunk minden nap, vagy legalábbis kint van a teraszon. Nagyon szeret a levegőn lenni. :)

Kellemes estét, nyugodt éjszakát mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


kati: Jó, hogy ilyen szépen gyarapodtok! :) Írtad pár napja, hogy napközben nem nagyon akar szopizni. Változott valami az elmúlt napokban, ami megzavarhatta a szopizást? (Bár lehet,hogy ez a kérdés már azóta megoldódott nálatok. :) )

kittyna: Nektek is gratulálok, ti is szépen fejlődtök. :) Az autósülésben alvás tényleg nem a legideálisabb, de függ attól is, hogy milyen a hordozó.(Az a jó, ha minél inkább vízszintesen van a pici.) De ha lehet akkor egy nap 1-2 óránál többet ne legyen benne.

pöcök:Örülök, hogy ti is jól vagytok és minden rendben van nálatok is. :)

Szép hétvégét és jó sétákat mindenkinek. :) :)

(Ferike sajnos elkapott egy vírust, 2 napig magas láza volt, de már jobban vagyunk.)
babuci1
Gyula
 
 


babuci: napközben minden oké volt. este csinálta a műsort, de rájöttünk, hogy minden délután volrt valami program, amiért nagyon elfáradhatott-ezért lehetett a buli. tegnap szépen evett este is és ami a legjobb, hogy 9-4.40-ig aludt. és most megint alszik. én fejek éppen, de megyek vissza tentizni.

judisz: kipróbálom a teát, köszi! :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Mi is fejlődünk szépen, és lekopogom kopp-kopp-kopp Panna nagyon jó kisbaba, eszik-alszik és csak akkor sír ha éhes vagy álmos. Ez a hidegfront kicsit megzavarja, emiatt délelőtt nagyon nyugtalan volt, sokat szopizott, meg ölben is volt, de nem aludt, aztán fél11re elfáradt és sikerült bealudnia, azóta is alszik. Napközben 2-3óránként kér enni, éjjel van hogy 5órát is kibír, az általános, hogy 1:15 és 04:15 kor szopizik, a többi időpont függ attól hogy előtte mikor evett. Rendkívűl nyugodt baba, remélem így is marad.
Lilikém már megszokta, és már nem olyan féltékeny velem szemben, csak a hiszti lett erősebb nála, bár ritkán teszi, de akkor kiborító. Hát igen valahol az ő lelkének is ki kell élni ezeket a változásokat.

Kacsamama!
Nálunk még ugyan nincs sétálgatás, de még Panni születése előtt "beleneveltük" Lilibe, hogy ha autó jön akkor azonnal az út szélére megy és megáll. - ha úton motorozunk, mert járdán ugye nem lehet mert olyan sok kutya van és nyitott kapu, hogy mi inkább az úttestet választjuk. Szóval emiatt nem félek, de viszont
ha már 3asban megyünk akkor is ezt fogom tartani, nekem szerencsém van Lilivel, valahogy benne van hogy az utca veszélyes emiatt elég körültekintő, nézi hogy jön-e valami. Attól én is tartok, hogy boltban pl. ha majd vásárolunk, a kicsi a bevásárlóban, Lili mellettem, de ha egy pillanatra nem figyelek nehogy lerántson valamit vagy elszaladjon - bár ez nem jellemző - hát mindenkiben van szerintem ilyesfajta félsz, de hát muszáj megbírkózni vele, mert azt nem szeretném hogy csak azért nem megyek el, mert mi van ha.....??? Szerintem próbálj szembenézni ezzel a dologgal, és menjetek minél többet, és Boginak közben magyarázd el hogy figyeljen oda, meg hogy álljon meg, ahogy eddig is tetted. Nem lesz semmi baj.

Mi tegnap elkezdtük a levegőzést 5percig voltam kint Pannával bebugyolálva, és úgy bealudt a levegőtől hogy 4óra múlva kért enni!!! :wink: :) Tök jó, remélem a sétákat is így fogja élvezni.

Mindenkinek szép hétvégét és jó babázást!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

JAj nagyon fasza esténk volt, pláne hogy 4:45 kor keltünk. És nem azért mert a gyerekek keltettek hanem mert kivetett az ágy. Az esténk meg úgy kezdődött hogy lefektettem a lányokat. Bár Jázmin negyed 9 körül még kért enni, DE aludt is fél 4-ig a régi idő szerint. Csak az volt a baj hogy nem tudtam kihasználni hogy ilyen jól alszik mert megint rossz a gyomrom. (HONNAN LEHET TUDNI HOGY VALAKI EPÉS??), mert nem ettem semmi különöset tegnap, semmi nehezet virslit hagymával, reggel egy gyros. Na 3/4 éjfélkor felkeltem hogy fáj a gyomrom, na volt WC, volt salvus víz, rubophen hátha fájdalom csilapítónak jó. Meg fél litel kamilla tea. Na az segített. Akkor kelt fél 1 körül Bogi hogy bepisilt és átjött hozzánk. (átöltöztetés stb) Akkor fél 4 kor Jázmin etetés. és most már ébren vagyunk és már megint teázom. Ja és mivel mondták és igaz hogy jó ilyenkor a meleg a gyomornak ezért pulcsiban aludtam és szarrá izadtam magam, debevált. Most már megy a pancsi víz jó forron, hogy rendbe jöjjek.

A gyerekek jól vannak, bár játszóház van ma a művelődési házunk ban és így nem tudom hogy tudunk elmenni, azért megpróbáljuk :( :( :? :?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Hát nekünk ma nem igazán volt jó napunk. Nagyon nyűgös volt a Kisfiam. Igaziból csak addig volt nyugodt, amíg szopizott. De hát ez van. Egész nap esett. Mostanában nagyon korán kelünk, 4-5nél tovább nagyon ritkán alszik.

Szombaton voltak vedégeink, képzeljétek, kaptunk szobahintát :D Annyira örülök neki! Én is akartam venni, de így jobb. Persze még nem tudjuk használni, de majd 3 hónapos korától igen. Legalábbis azt írták, hogy onnantól lehet, mert dönthető a háttámlája. Babauci, neked mi a véleményed a dologról? Még korai lenne?

Mózeskosaras babkocsit meddig "szokás" használni? Mikor lehet átcserélni sportkocsira?

Kellemes estét, nyugodt éjszakát!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

CSAJOK egy kis aktivitást. Kedd van. 2 napja nem írt senki. Egyedül tartsam fent a topicot????

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Szia Kacsamama, én itt vagyok! Tegnap beleolvastam a topikba, de nem volt időm, erőm írni. Tegnap nagyon nyűgös volt Kristóf, alig aludt napközben. Na és most kelt fel, megyek és majd jövök délután, este.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Nálunk nem igazán történik semmi, szóval nem nagyon tudok mit írni :D
Tegnap kifakadt a bcg-nk. :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Megijedtem Kacsamamától, úgyhogy rögvest írok is... (Bár tök igazad van :-) )
Csak mindig mikor írnék meggondolom magam, mert mindig csak problémák jutnak az eszembe, bár Ruben nagyon nagyon jó gyerek. Csak néha úgy rám ijeszt, hogy most vége mindennek, és brutál napok kezdődnek.
leginkább ezzel a tápi dologgal kergetem magam az őrületbe. Követem a doboz utasításait, és így már 150 ml-nél tartunk étkezésenként. Engem ez megijeszt, főleg, hogy egy ismerősöm 5 hónapos lánya 70ml-t szopik. Nem szeretném elhízlalni babókámat, de nem is a kinézet miatt, hanem a szíve és a tüdeje miatt, nehogy túletessem... első hónapban 800-t hízott, amiből 600-t az utolsó héten. Ma fogom megint lemérni, de előre félek mennyit mutat majd a mérleg.
Éjjszakák tökéletesek nálunk, etetem, és visszateszem a kiságyba, és alszik is.
Nappal is ok, csak néha nagyon húzza a lábát. Tápis babáknál előjöhet az 5. héten a hasfájás? Ha nem nagyon sír, akkor is adjak neki köményt forrázva?

Remélem többiek is jól vannak, csak babókák lekötik az idejüket.
pussssz

Kép
Kép
judysz
 
 


Judysz mi is hasfájósak vagyunk. Nekünk be jött a mecsek baby tea (kamilla és édeskömény van benne), illetve az esti szopi előtt kap egy adag espumisan cseppet, így jobban alszik.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Judysz mi is hasfájósak vagyunk. Nekünk be jött a mecsek baby tea (kamilla és édeskömény van benne), illetve az esti szopi előtt kap egy adag espumisan cseppet, így jobban alszik.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Na, szép... ezt meg hogy csináltam? :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: