Új privát üzeneted érkezett!

Game over.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Kiskavics, ne....én sem így terveztem a topikindításkor, de önhibámon kívül lett ennyire nehéz Zétivel.

Most amúgy jobb egy fokkal, mármár élvezzük is a szitut.:-)

Én szuper képeket tettél fel a wiw-re sokx kukucskállak ám ott Benneteket.

Többiek?
Zita pl ezer éve nem volt...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Remélem még nem tűnt el mindenki!

Rólunk pár szó: Dóri csütörtökön lesz 5 hónapos, el sem hiszem, hogy már ennyi idő eltelt:)
Szépen fejlődik, már majdnem 7 kg és 64 cm. Nagyon ügyesen fordul a hasára, pillanatok alatt, és már vissza is néha-néha sikerül neki.
Mindenért nyúl és amit elér, azt tömi a szájába:)
Mostanában az elalvással vannak gondjaink, általában elalvás előtt sír vagy 2-3 percet és csak utána nyugszik meg és alszik el, sajnos nem tudom mitől lehet. A védőnőm szerint sok baba viselkedik így, de majd ezt is kinövi.
A napirendünk szerencsére beállt, 1 óra csúszás ide-oda szokott lenni, de nem vészes. Az éjszakát még mindig átalussza, bár a frontok nincsenek rá jó hatással. De ekkor is csak nyöszörög egy kicsit, cumi be és alszik tovább, enni nem kér éjszaka, csak a reggeli 7-8 közötti kelés után.

Remélem veletek is minden rendben.
Aprooka? javul a helyzet?
Többiek?

puszi mindenkinek és szép napokat

andicsiga
 
 

 
 

Sziasztok!

Igen, sztem határozottan javulunk, köszönjük, már csak az a kérdés, hogy ez is csak átmeneti, mint a múltkori, vagy hosszabb távú....most egyenlőre jóóóóó. És a pozitív hozzáállás fényében ez már így is marad!!!!
Szép nagy baba Dóri is akkor!
Nekem furi Zéti, mert Levi ebben a korban már rég forgott, Zétinek meg túl méretes a sejehaja meg a pocakja (ahhoz képest hogy nem eszik, azért rendesen hájcika, bár most meglendült) és ugyan már 2 hónapja megmutatta, hogy simán tud átfordulni, de azóta lustika.

De az alvásunk vmi kattttasztrófa, ebben Levire hasonlít. Napközben nem ér rá, benn az ágyában csak ordít, délelőtt alszik egy 40 percet, ebéd után 20 és ha épp szabad a kezem és utána hurcolom, akkor még 40 erre, de ez elmarad párszor és utána még max 30 olyan 4 körül. És slusszz. Ezután meg éjjel kb 6-7- alkalommal kel, ebből kettő kaja az nem is vészes, de 5től-7ig félóránként felsír. Sztem a foga, mert már látszik az első kettő....

Na, de nem panaszkodom, erre fel voltam készülve és ha lecseréljük evésre az alvást, nekem okés!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megvagytok, Zitáékról hallottam régen?
Mi épp takonyban úszunk, kötőhártya gyulladással. De nem vészes. Sok az unokatesó és állandóan megy a csókolgatás.

Amúgy elkezdtünk almát, banánt enni. Nagyon élvezi, a banán a kedvence. :-) Kicsit szomorú vagyok, hogy ilyen nagy fiú kezd már lenni, de persze ez így normális.

Aprooka ez nálunk is így van. 3 hónaposan fordult, Koppa, akkor örült neki és egy csomót gyakorolta, most viszont semmi. Illetve a fenekét maga alá húzza és löki előre. Ez más formája a mozgásnak, szóval nem aggódom. Azt mondják, ha egyszer már megcsinált egy mozgást akkor azt tudja csak nem érzi szükségét gyakorolni és van gyerek, aki tovább is lép rögtön egy másik mozgásformára.

Itt vannak az e havi képeink:

http://picasaweb.google.com/littlejohan ... HakOnVtAE#

Most mennem kell, de még majd írok!

Üdv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!
Vagyok én folyamatosan, de csak olvasok mert a gép meghalt, a laptop is haldoklik (nem írja a betűket). Nem semmi, pedig még csak 1 éve vettem, épphogy lejárt a gari...
Csak a telefon maradt ami jó, de azzal meg sokáig tart írni és lassú a net.
Örülök, hogy mki jól/jobban van.
Nálunk is megy a hamizás, egyenlőre napi 1szer kap fél üveg bébiételt Roli.
Az alvása kicsit megváltozott éjjel mert 2szer min. kelünk enni.
Napközben teljesen leamortizálnak a fiúk, Roli nem szeret a kiságyban lenni mert ahogy hempereg kidugja a rács közt a lábait annyira, hogy nem tudja visszahúzni...így az ágy van kihúzva neki, de ott meg vele kell lenni, hogy ne guruljon le. Aztán ha Botond kitalál valamit akkor megy a hordozóba nézelődni, hogy vele is tudjak játszani. Újabban este 10ig bírja a mókát...

Kép
Kép
zita79
 
 


Most röviden ennyi...

Kép
Kép
zita79
 
 


Most röviden ennyi...

Kép
Kép
zita79
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretnem ujra ajanlani webaruhazamban talalhato baba-termekeimet, a hideg tel bekoszontevel elsosorban az egyedi kulseju es kivitelezesu babakocsi-zsakot.

Kép

A leghidegebb idoben is melegen tartja a gyermeket a babakocsiban, vedi a szeltol. Extra hosszu, akar 4 eves korig hasznalhato, koszos cipo eseteben az alja nyitva hagyhato.

Most pihe-puha baranygyapju-utanzat belsovel is keszul, az extra hideg idokre.

Kép

ez a zsak a kovetkezo anyag-kombinacioval is kerheto:

Kép Kép

Ezen kivul megprobalunk egyedi kereseket is kielegiteni, ha mas mintat, vagy nevet szeretnel a zsakra varratni, batran irj privit!

Mas jellegu termekeket is talalsz boltomban:
www.babymarket.webs.com

Nagyon Boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!
Niki

littlebabymarket
Budapest
 
 


Sziasztok!

Koppa nagyon édes, bár eléggé nehezen tudtam megnyitni, pár napig nem sikerült. De mekkora pasi már!

Olyan hihetetlen, nekem Zéti olyan, mintha nem is nőne, de aztán visszanézve a képeket....én is tettem fel a picassámra a srácokról.

Zita, jó, hogy bejelentkeztél, gyere gyakrabban.

Mi pár napja rettenetesen nyűgösek vagyunk, egyre kevesebbeket eszünk megint, de most más is van, tegnap délelőtt az alvás úgy nézett ki, hogy 10 perc tologatás után 5 percet aludt kb. Ezt 3x, tehát sikeresen negyed óra volt az egész 3 részletben. Ezek után a déli nagyalvás volt 40 perc és még délután tolt egy fél órát. Ennyi, és persze emiatt 6kor már totál készen van, de akkor nem akarom még letenni, mert reggel így is 5kor kel. No, azt gondoltam hogy nem lesz jó alvó, de ez extra gáz, éjjel meg kelünk 10, 12, 2, 3, 5 és helló. Múltkor mindezt úgy hogy 3-5 között már nem aludt semmit, de napközben ugyanúgy a 3xfél óra volt.
Szóval vagy fogzik, vagy nem tudom, de most nagyon szar...
:cry: :?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Aprooka, ha ez megnyugtat (bár ettől Te többet nem fogsz aludni :-) ) az elmúlt pár napban az alvás nálunk is elég érdekes. Mármint az esti. Én azt mondtam, hogy a szél miatt, meg a nagy hideg miatt, miután több barátnőm is hasonló helyzetben van a babájával. Nálunk normálisan 8 kor leteszem Koppát, kel 3-kor, aztán 6-kor és még vissza tudom dugni 8-ig. De mostanában 1,5 óránként ébred, sírva és van hogy csak a mi ágyunkba hajlandó elaludni. NAgy nehezen tudom csak visszacsempészni a sajátjába. Most este meg 4-kor arra ébredtem, hogy játszik az ágyában. 1 órát így elvolt, aztán megéhesedett, majd mikor vissza akartam tenni sírt... Fura.

Napközben nekem jól alszik szerencsére.

Nem tudom mennyire szereted a hordókendőt, de amikor nagyon nyűgös napközben Koppa, akkor ebben mindig elalszik és tudok jönni menni, tenni venni mellette.

Zita! HA van időd tegyél fel képet Roliról. Ő is biztos nagyon nagy már.
Amúgy én is csak a fotókon látom, hogy mekkora már a fiam és hogy milyen sokat változott... :-(

Na minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Képet sajnos nem tudok rakni mert a gépünk meghalt, pont a vinyója ráadásul, most próbálják menteni róla az adatokat...
Roliról pl. azon voltak/vannak a képek. Remélem nem vesznek el :/
A héten megjön elvileg az új telóm amit rendeltem, azzal talán jobb lesz netezni. És képet is lehet talán felrakni...
Az éjszakai alvás nálunk is elég gáz. Zombi leszek és még kávézni sem lehet :p

Kép
Kép
zita79
 
 


Na, én most bevetettem minden homeos nagyágyút és újra "csak" 2x kelünk éjjel, persze reggel már 5-6 között, de addig legalább csend van. Tutti fogacska meg mellé minden este kicsit segíteni kell a kaktuszt, magától nem megyen. Na, de majd oldódik ez is.

Zita, sajnálom a gépet, ezt velünk is eljátszotta a gép, de szerencsére megúsztuk a képek nem tűntek el, de új gép az kellett.

Sajna erősödött kicsit a refluxunk is, szóval az is bánthatja Zétit, de ezek a nemalvások, ma 2x1 órát aludt eddig, most szendereg, remélem lesz fél óra, mert különben rettenet az este Levit is ugye intézni kell.
Tegnap este párom ügyelt, de hazaugrott fürdetni, erre épp mind a négyen fürizünk, apa épp borotválkozik, mi hárman a kádban amikor behívták....szuper volt, gyorsan felöltöztette Levit, a többi maradt rám, Levi kakaó, Zéti kaja és öltözés és persze altatás. Na, ez sem a régi már hogy csak be az ágyba és nosza....nyílik a csipusz rendesen, hogy mit lehet és mit nem művelni anyáékkal.... :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na, mindkét törpe szundít... Ritka, hogy egyszerre sikerül nekik. Persze mennem kéne havat seperni meg mosogatni-pakolni, de kicsit eldőltem mert kész vagyok :p
Roli valamiért alig eszik, de csak tejet, barackból benyomott egy üveggel simán...Inkább nézelődik meg elhempereg ha lefekszek vele enni...Persze Botond sem épp segítőkész mert épp akkor jött rá a labdázhatnék és hiába szólok rá vagy százszor...Sokszor szerintem szándékosan csinálja, hogy felidegesítsen...
Azért van valami jó is a mai napban, 3kor 'jön' haza a gépünk. Szerencsére nem veszett el minden kép...Holnapra már be lesz üzemelve úgyhogy tudok feltenni képet.
Megyek iszok egy kávét aztán irány a hó és 'rom' eltakarítás.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, csak azt hittem ide már senki nem fog írni többet.

Rólunk: nagyon szerencsém van Boldizsárral, igen jó kisfiú. Nappal nemigen alszik az igaz. Délelőtt csak fél órát bólint, ebéd után többnyire sikerül őket egyszerre elaltatni. Olyankor másfél- maximum két órát alszik. Aztán még fél 7 körül szundít egy 20-30 percet. 9-kor fürdetünk, utána viszont elalszik reggelig. Fél 9 körül szokott ébredni. S aminek a legjobban örülök: Egyedül alszik el.

Eleinte aludt ő mindenhol, épp hol érte a végzet, kiságyban, babakocsiban, járókában, bébihordóban. Aztán szépen tudatosan átszoktattam a kiságyba. Mihelyst leteszem, már csukja is be a szemét. Tudja, hogy ott van az alvás.

Épp tegnap emlegetttük férjemmel a régi szép időket, mikor Szofit csak a fene tudja, mennyi idő után sikerült elaltatni, ringatva, hordozva, stb. Ha nyekkent a padló, már fönn is volt, s kezdhettük elölről, s ez így volt nála a hajnali szopik után is. Volt, hogy 2,5-3 órát is "játszottunk" vele, s mire elaludtunk volna, már ébredt, hogy éhes...

Na, ez a múlté. Nagy ritkán szopik már csak éjjel, de olyankor is csak egyszer, fél 3 körül. Fel sem ébred, szopik 10-15 percet, büfi és alvás tovább. Tényleg egy szavam se lehet rá!!!!!!!

Ami még könnyebbséget okoz, Szofi egyik napról a másikra, december 1-jén szobatiszta lett. (Ha valakit érdekel, leírom, hogyan.) A nappaliban van a bilije, s ha szükségét érzi, odamegy és mindent egyedül elintéz! Nekem már csak ki kell öntenem.. Egy pelust használunk, az éjjeli alváshoz, de az is száraz többnyire. Mikor Boldizsár éjjel cicizik, akkor Szofit is megpisiltetem, sokszor szegény magánál sincs, de ügyesen csurizik. Reggel aztán ismét száraz a pelus. Baleset csak az első 3 nap fordult elő, azóta nem. S ha megyünk is valahová, előtte itthon pisil, s mondjuk neki, hogy legközelebb majdcsak, ha odaértünk, csak akkor tud.

Boldizsár a 4 hónapos mérésen volt 6900 gramm és 64 centi. Azóta nem tudom, mennyit hízott vagy nőtt. Egyelőre még csak szopik. Bár a Jézuska majd hoz neki cumisüveget is. Na abból majd a teát vagy vizet megkóstoltatom vele.

Mozgás: Oldalra már régóta forog, alig tudom bepelenkázni. Ahogy leteszem, már vágja is a hátra a fejét, s irány. Hasáról hátára sokszor sikerül, de imád hason lenni, úgyhogy nemigen próbálkozik gyakorolni ezt. Tárgyak felé két kézzel nyúl, meg is fogja őket. A cumit kiveszi a szájából. A melltette lévő játékokat is sikerül felvennie, ha háton fekszik. Hason egyelőre csak jobb kézzel nyúl a játékokért. Lábait felfedezte, már sikerül is neki megkóstolnia. Legújabb mániája, míg pelenkázom, leszedi a zoknijait.

Nagyjából ennyi.

Ha kifejeltettem valamit, kérdezzetek! Puszi!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Bocs a hibákért, de rohanok befűteni.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Hú, de mérges vagyok, tegnap írtam egy csomót, erre látom, hogy nem küldte el....

Na mindegy, most meg ugye délelőtti nyüzsi van, főzés, altatás, Levijáték, szóval m ajd estefelé tudok csak jönni.
Megvagyunk, kicsit zehernyések a kölkök, nem tudom miért, de majd csak alakul a dolog....
Tegnap voltunk neuró kontrollon, kutya bajunk továbbra sem Zétivel, nagyon megdicsérték, marad a hold-elmélet vele kapcsolatban....

Majd jövök!

Hu, Zita, jól álltok hozzátápival hogy már ennyit bepuszil Roli.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki itt van!

Mi a héten befejeztük a képzéseket. Most nyugi lesz márciusig.
Ti miket adtok enni a babótoknak? Alma, banán, barack? És még? Zöldséget? Mi még csak banánt, almát ettünk igazából.

Bogyókám, 2 hónapos kihagyás után, egyre többet fordul. Tolja a fenekét az égbe, rugózik, próbál kúszni. Írtó aranyos.

Szerintetek az normális, hogy lelassult a súlynövekedésünk? Olyan max 100 grammokat hízik hetente Koppa?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Hú, de jó hosszú szünet márciusig! Az nagyon szuper.
Hajaj, gondold el ha nem lassult volna le a növekedése....tök normális sztem. Én már a hetit rég nem is nézem, mert mi egyik héten fogyunk, másikon hízunk, totál rendszertelen, de ekkora babáknál már minden lehet.... Ha dupláz akkor minden ok.
A hozzátápival meg, jaj, akkora viták vannak mindenhol, sztem csináld úgy, ahogy Te jónak látod. Csak egy példa, évekig a banán volt ugye a második ami adható, most arra hivatkozva, hogy ez is mediterrán, és aprómagvas, szigorúan tilos adni 1 éves korig. Na, nem mintha én betartanám, mert sztem marhaság, de ezt mondják most épp. Meg pl egész Európában 7-8 hóig tiltólistás az alma is, mivel rengeteg savat csinál. Na, ez nálunk tök igaz,ha nem párolom, akkor egész délután üvölt Zéti.

De ezek csak példák, ezért mondom, hogy utána kell olvasni ennek is és ami tetsz, azt megfogadni, a többin meg átlépni szépen.
Én pl már adtam répát, utálta Zéti, sőt sztem lassan adok majd már husit is, lévén tápisok vagyunk....

Meg ugye most már 4 hóstól kellene adni a kekszet, mivel glutén.

Ki hogy áll a karácsonyi készületekkel? Mi még soha ilyen jól, eléggé vicces, már minden megvan! :-)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hogy egy kis karácsonyi hangulatot csaljak ide... Kép

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Nagyon édes Koppa! De jó, nekem most még annyira nincs karácsonyi hangulatom, pedig lassan kellene, nemde? :oops:

Csak ezek a napok....
Kicsit meggyötör ez a nemalvás.
Zéti reggel 5kor kel, Levi is 8 helyett 6kor. Hiába visszük ki, 20 perc után üvölt, hogy be akar jönni, benn meg már nem jó semm sem olyan 10től, de akkor meg még nem tehetem le?!
Aztán délben legkésőbb elalszik, jól belakva és ugye szegénykém eléggé nehezen kakil, persze a nagy ebéd után olyan 30-40 perccel már szól, hogy kaki van. Akkor peluscsere, de onnan meg már nyűglődik, nem tud visszaaludni. És ahogy besötétedik, 5 körül addig rohan körbekörbe amíg el nem esik és nem vérzik vmilye. Tehát olyan max. 20 percet alszik napközben. Majd jön az éjjel, amikoris (régen mukk nélkül végigaludta) legalább 2x felsír és kezdődik minden elölről hajnali 6tól. Neki sem elég, látható, kezelhetetlen, egész nap verekszik, üvölt, harap. Már egymagában bőven elég lenne, de mellé Zéti ugye 5től fenn, 9kor alszik 30 percet, ezzel elvan délig, megkezdené a nagyalvását, amit be is fejez mert felébred kerek 20 perc után és üvölt torkaszakadtából. Nincs magánál, felébredni nem akar nem is tud, ki sem nyitja szemét csak sír. Ha ölbe veszem és járkálok vele akkor még akár 2 órát is alszik, de ha vagy a járkálást vagy a popsiütögetést abbahagyom, azonnal ébred és sír tovább. Tegnap már hányt is tőle annyira sírt. Sztem meg marhára nem jó, ha azt szokja meg hogy nekem minden nap van 2,5 órám arra hogy seggrepacsit játsszak vele, miközben Levihez is rohangálni kell és talán jó lenne le is ülni mondjuk úgy 5 percre...
Még délután is alszik egy fél órát, de olyan fél5től fenn van lefekvésig. Persze totál hulla fáradt és végighisztizi az egészet.
Az ember azt hinné ettől annyira kifárad hogy éjjel alszik legalább, de nemodabuda, van hogy hajnali1től már óránként kel.
Szóval ez most még működni látszik, így hogy Péterem itthon van ebben a hónapban, de egyedül nem tudom hogy fogom csinálni, mert így is már 3 kávét iszom és kb 5 percenként harapok a nyelvembe, hogy nem mondjak semmi elhamarkodottat.

Annyira reménykedtem hogy minden egyszerűbb lesz majd, meg hogy a második gyerek sokkal egyszerűbb eset, de úgy tűnik, nálunk ez a fogalom nem ismeretes.

NA, mindegy...
Zéti épp az imént hányt ki az egész reggelijét, addig sikítozott meg rugdalt, úgyhogy megyek takarítani.

De a nemalvást leszámítva egyenlőre jól vagyunk, remélem ez a hányás csak tényleg a totál felspannolt állapot miatt volt és nem megint vmi vírus...majd kiderül ha felkel és hajlandó enni, hogy bennmarad-e.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Jó,hogy mindenki előkerült:)

Kiskavics, gratulálok a nagylányodnak, hogy szobatiszta lett. Ez biztos nagy könnyebbség neked.És örülök, hogy jól vagytok!

Koppa nagyon helyes, jó kis karácsonyi "asztaldísz":D Nagyon szép kisfiú.

Aprooka, nem semmi milyen lelki erőd és kitartásod van, el sem tudom képzelni, hogy lehet bírni az ilyen zűrös napokat, persze tudom, hogy muszáj és az ember sokszor emberfeletti dolgokra is képes, de azért így 5 hónapja már nem aludni.... azt kívánom, hogy rendeződjenek a dolgaitok. Egyébként mindkét fiú nagyon aranyos a képeken. Továbbra is sok kitartást kívánok.

Zita, jó, hogy te is jöttél, és hogy veletek is rendben vannak a dolgok.

Rólunk: mi is elkezdtük a hozzátápit, na jó ez lehet túlzás, nálunk ez annyit jelent, hogy minden délelőtt kap valami gyümölcsöt, igazából ízlelgetjük a dolgokat és tapasztalatokat gyűjtünk, hogy mi tetszik neki és mi nem. Eddig almát, sütőtököt, barackos bébiételt és banánt evett. Legjobban a sütőtök és a bébiétel ízlett neki. A banánra-almára eleinte fintorog, de a harmadik kanál után már ízlik neki. Egyébként továbbra is anyatejezünk.
Mozgás: Dóri forog jobbra balra, hasról hátra, hátról hasra. nem sokat van egy helyben, már az egész nagy szőnyegünket "bejárja", hasán teljes kört tud leírni a saját tengelye körül.
Sokat kiabál, mert rájött, hogy van hangja:D, gügyög és néha már hangosan nevet, nagyon édes.
Szerencsére egészségileg is minden rendben van.
Egyetlen gondunk az elalvással van, általában elalvás előtt 5 perc sírás, üvöltés van. Csak ölben vagy a nagy ágyban mellettünk tud elaludni, utána már be lehet tenni a kiságyba és végig alussza az éjszakát, de ott nem tud elaludni. Egyedül alvás egyelőre esélytelen, de úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legnagyobb gondunk, előbb-utóbb majd meg tanulja.

na jó hosszú lettem.
puszilok mindenkit és vigyázzatok magatokra.
Aprooka, neked mégegyszer sok-sok erőt és kitartást küldök!!!!

andicsiga
 
 


Aprooka, délben hogy altatod őket? Én régebben jól kiszúrtam magammal.

Most csak a déli alvást írom.

Szegény Szofimnak volt egy jól kialakult napirendje, amit az öcsike jól megbolygatott. Boldizsár épp akkor ébredt mindig, mikor Szofit aludnom kellett volna vinni, olyan 1 óra-fél 2 körül. ( vagy már épp letettem kb. 2 perce, erre felordította) Eredmény: egyik sem aludt. S mire Boldizsár aludt volna el, olyan 3 fele, arra meg már Szofi átesett a ló másik oldalára, és énekelt, motorozott, stb. , hogy az öcsi se tudjon aludni. Nekem meg csak gyűltek a tennivalóim, mert ugye délelőtt mindig vittem őket levegőre, hogy majd jól aludjanak délben (ha-ha).

Úgyhogy úgy döntöttem, Boldizsárnak még nemigen van napirendje, akkor igazodjon Ő hozzánk, s ne mi hozzá. Megbolygattam a napját neki rendesen. Eleinte NAGYON kemény volt, de megérte.

Először is nem mentünk ki délelőtt. Én szépen elláttam a dolgom ( vagy így, vagy úgy). Szofit bevontam a teendőkbe. Bár ez eddig is így volt, szerencsére ő nem nehéz eset ilyen téren, max lassabban ment a móka. Bár ő a tv-is el lóg úgy 2-3 órát is... khm...ja.

Közben Boldizsár figyelmét pedig hol így, hol úgy próbáltam lekötni. Kicsit hintázott a bébihordóban, ha megunta hempergett a járókában, majd újra bébihordó, vagy odahúztam babakocsiban mellénk, hogy ő is mindent lásson. Ha meg egyik se jött be, akkor
-rondán fog hangzani-, sírt...

A lényeg, próbáltam az evés idejét kitolni, vagy épp lerövidíteni. Úgy akartam alakítani, hogy következő evés MINDENKÉPPEN délre jöjjön ki. S a délelőtti szopinál nem adtam neki annyit, hogy dudára lakjon, mert akkor délbe csak keveset szopizott volna. S ne arra ébredjünk a nagyalvásból, hogy ő éhes.

Alvás: délelőtt ő is csak 30 percet szundít. Na, ehhez igazítom picit Szofi ebédjét. Boldizsár olyan 2-3 órát bír ébren lenni. Vagyis, ha mondjuk 11 kor ébred, akkor tudom, hogy 1-fél 2 körül majd le tudom már tenni. Ehhez őt megszoptatom olyan negyed 1 körül, Szofi meg eszik háromnegyed 1 körül. Aztán pisi, pelus, büfi, stb. Negyed 2 körül már alszanak is.
(Hozzáteszem, ha korán keltek, akkor ez már lehet akár negyed 12 is. Evett már Szofi 3/4 11-kor ebédet. De ez a ritkábbik eset, mert már olyan szépen beálltunk erre.)

S amit még átalakítottam az az alvás helyszíne. Írtam, hogy Boldizsár hol itt, hol ott aludt. Főleg a babakocsiba szokott bele, mert ugye ő mindig nagyot aludt a délelőtti levegőzés alatt, s már nem vettem ki őt, ha bejöttünk. Szofit meg mindig a saját ágyába tettem le, s 1 óra után felsírt, hogy át akar jönni a nagyágyba.

Na, ha Szofi ígyis-úgyis ott köt ki a mi ágyunkban, akkor az első lépés az volt, hogy őt már eleve oda raktam le. Nem volt nehéz dió, mondanom sem kell.:)

Boldizsárral nehezebb harcot vívtam. Eldöntöttem, hogy ha alvás, akkor kiságy és punktum, ebből nem engedek. ( már csak a légzésfigyelő miatt is nyugodtabb vagyok így.) Ha láttam, hogy álmos, vártam, hadd nyekeregjen picit, s úgy vittem csak be, de mindenképp ébren. Eleinte ahogy leért a feneke, már üvöltött is. Jó, ha nem vagy álmos, kiviszlek. Nem próbáltam csitítgatni, se erőszakkal elaltani, ölben meg végképp nem. Volt, hogy 12-szer vittem be, mégsem volt hajlandó ott elaludni. De kénytelen volt rájönni ( márpedig egy idő után már annyira fáradt volt), ha aludni akar csak ott tud, mert nem kínáltam fel neki más lehetőséget. Ez van és kész, felőlem sírhat. ( Ésszerű határokon belül.)

Hozzáteszem, lehet szívtelennek hangzik, de nem vagyok az. Muszáj volt valahogy rendet tennem a napirendünkben mindannyiunk érdekében. Neki se jó egy állandóan fáradt, feszült anyuka, egy őrjöngő kezelhetetlen nővérke, és egy elcsigázott apuka. S ezt a rendet csak az ő sírása által tudtam elérni.

Most tényleg az van, hogy ha álmos, beviszem, leteszem, max picit nézelődik s elalszik, vagy már akkor csukódnak le a szemei, mikor teszem le. Délben együtt eszünk. Először szopik Boldizsár, utána eszünk mi Szofival, s mindhárman megyünk be a mi szobánkba. Boldizsárt csak beteszem a kiságyba, Szofival meg bebújunk a nagyágyba, s pihi. Így én is tudok pihenni picit. Ha valami dolgom még elmaradt, fél órát pihizek, majd kiosonok, s befejezem, vagy alszom velük. S ha felébredtek, 3-fél 4, néha 4 körül, akkor eszünk újra, s akkor megyünk ki levegőre. S így már én is nyugodtabban sétafikálok, ha dolog megvan, gyerekek aludtak, ettek. Délután meg már tényleg csak ők vannak, míg apa meg nem jön. A többi dolgom estére marad. ( De az sem tragédia, ha nem jutunk ki levegőre minden nap. Majd nagyobbak lesznek, vagy nem lesz tél, nem kell 3 öltözet ruha, egyszerűbb lesz. Ez van. )

Hál' Istennek nagyon jó ez most így nekünk. Végre én is 'normális' vagyok.:) Persze, biztos szerencsém is van Boldizsárral meg Szofival, attól függetlenül, hogy elég "kemény" vagyok velük.

A szobatisztaságon meg én is meglepődtem. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól sül el. Fölöslegesen nem koptatom a szám, ha valaki kiváncsi, csak akkor írom le, hogy csináltam.

Közben Boldizsárt már be is vittem, alszik.

ui.: Visszaolvasva tökre úgy jön le az írásomból, hogy én milyen ügyes, meg szerencsés vagyok, meg hogy milyen jól csinálom a dolgokat, s felvágok ezzel. Kérlek, ne értsetek félre!!!!! Azért írom le, hogy én hogy csinálom, hogy hátha ezzel tudok segíteni másnak. Mert például nekem eszembe nem jutott volna ( DE TÉNYLEG!!!!!!!), hogy bolygassam meg a napjukat és délben egyszerre tegyem le őket aludni, míg egy kedves ismerősöm ezt nem tanácsolta nekem. Megpróbáltam, s bejött. Apró kis változtatásokkal nagy dolgokat lehet elérni. A szobatisztaság viszont az én ötletem alapján jöttbe, s erre viszont tényleg büszke vagyok.

Na, puszi!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Szobatisztaság: nálunk ez marha nehéz, mert agyilag totál érti és megérett rá Levi, de egyszerűen a csakazértse verzió áll fenn. Szóval sztem az lesz, hogy egyik reggel egyszerűen csak kisgatyát kap és slussz. Nála ezek sokkal jobban működnek, mint a beszéljük meg drágám..hahaha. Kedvenc szavajárása, napi 600x elmondja hogy anyí, ez nem vitatéma....ha vmit megtiltunk, vagy kérünk. Ezek után mit magyarázkodjak neki, egy oroszlánnak? Jó vicc....

Kiskavics, nem hangzott egyáltalán úgy, mintha dicsekednél,de tudnod kell, hogy ez nem ilyen egyszerű.
szóval megpróbáltuk mi is, 2x kellett ágyat húzni, mert annyira üvöltött Zéti hogy totálba összehányta a vackát, és mellé kihagyta teljesen a délutáni alvást.
Mondok egy példát, este annyira összeköti az alvást a fürdi-kaja dologgal, hogyha anyóséknál vagyunk és Levit ott fürdetjük, akkor tudunk csak hazaindulni amikor már alvásidő közeleg, tehát marhára fáradtak mindketten. Pocak tele, mert fél7 körül eszik Zéti és ez olyan fél8-8 körül esedékes, mármint a hazamenetel. Hiába szól csendes nyugis zene, hiába van sötét, Zéti MINDIG végigordítja a hazautat, bármennyire fáradt, ha mondjuk előtte 4 órától már fenn van, akkor is.
A nagyalvása meg délután bárhol kezdi, véget is ér 20 perc után, mert NEM TUD mélyálomba kerülni. És ez nem függ attól, hogy kiságy, babakocsi, vagy a csillár teteje. Felébred és akkor mit kezdjek vele? Ha nem rázogatom, nem alszik vissza, és ez nem jelenti azt, hogy akkor majd du. alszik egy nagyobbat, csak annyit, hogy jó szar lesz a napunk.
Szóval jó amiket írtál, csak "gyerekanyag" is kell hozzá, aki képes napközben hosszabb alvásra....
De ugye Boldizsár éjjel is szuper alvó, hát Zéti nem...
Tehát a fejem tetejére is állhatok a végeredmény ugyanaz, hányásig ordítja magát, de nem alszik jobban sőt.....:-(
Ja és kizárt, hogy mi 2ig kibírjuk, vagy akár 1ig is a fennlétet, így hogy Levi már 6 körül fennvan. Ti meg ugye 8-9 között keltek. Mi 5kor.

De Levi is ilyen volt, 13 hós koráig, megőrjített a napközben 20 perces alvásaival és az éjjeli min 5xi keléseivel. Evvan, majd kinövi, már csak 7 hónap, legalábbis Levinél akkor tört meg a jég.

Andicsiga, tök ügyes Dorka és tényleg ez legyen a legnagyobb bajotok, az alvás eleji hiszti. Még van ideje erről leszokni!
Már összevissza forogtok? Juj, de jó. Mi nagyon lustik vagyunk ezek szerint...menne, menne, de nnneeeemmm, akkor inkább óbégatunk, minthogy megemeljük a kis seggicink. Bár hason már bizosan kúszik mert a minap is lepottyant a matracról. Na, nem hatotta meg, csak azt láttuk hogy a nagypárna helyett Levi ágyának kerekeit rágja Zéti...
:roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Kb. 1 hónapja fordul a hátáról a hasára és kb 1 hete kezdte a hasról hátra fordulást és azóta szó szerint produkálja magát, nagyon tetszik neki, hogy már nem csak egy helyben van. Mindig jól meglepődik amikor átfordul és utána vigyorog, meg kiabál:D
Néha éjszakai is annyit mocorog, hogy átfordul és olyankor hangot ad neki, hogy átmenjünk hozzá, de szerencsére visszafordítom ahogy volt, cumi be és általában alszik tovább, persze valamikor nem megy neki, ilyenkor egy kis cici és alvás.

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Van pár gondolatom a leveleitekhez, gondoltam akkor már írok magunkról is pár szót.

ALvás: Nálunk az este 5 órai időszak volt sírós. Akkor vezettem be, hogy 3 vagy 4-5-ig kendőbe magamra kötöttem Koppát. Ez volt az egyetlen hely ahol nem sírt. A családtól megkaptam a magamét, hogy hogyan szoktatom, anyás lesz, nem fogom elbírni, ha majd 10 kiló lesz stb... én eleinte a délutáni sétát oldottam meg, így, aztán rájöttem, hogy otthon is tudok tenni-venni kendőben, szóval abban sem akadályoz, hogy otthon legyen. Több gyerekesek azt mondják, hogy azért jó mert a naggyal tudsz foglalkozni, míg a kicsi rád van kötve. Még le is tudsz ülni vele. Na és most már eljutottunk oda, hogy elmúltak a hiszti rohamok és egyedül elalszik a kiságyában délután. Biztos vagyok benne, hogy neki a közelségem kellett, és ettől nyugodott meg. És az hogy nem fogom elbírni... Ha egy kendő jól van felkötve akkor nem is érzed a gyerek súlyát.
www.imami.hu
Itt lehet kölcsönkérni is kendőt kipróbálásra.

Nálunk is megy a forgás, de Koppa valahogy ne tekinti haladásnak a forgást. Egyszer-egyszer megfordul, mindkét irányba, viszont amire rákapott a kúszás. Még nem megy neki igazán, de ami a közelében van, hason csúszva rá tud közelíteni, illetve most már 2x volt, hogy 4 kézlábra támaszkodott és rugóztatta a fenekét. Aztán persze előre esett, de így megkaparintotta a tv irányítót. :-)

Érdekes a babaagy. Koppa az almát és a banánt bármikor megeszi. Fél banán, vagy egy párolt alma, ez a délelőtti adag. Viszont a sütőtöktől megborzongott.

Engem érdekelne a szobatisztasági dolog!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igigig, most mondhatod, hogy nekem semmi sem jó, de.....és előre bocsájtom, tényleg így van, szóval meg vagyok lőve:
Ugye Zéti erősen refluxos, ezt írtam is. Kaja után alig egy percig büfi aztán szigorú felügyelet mellett fél óra háton fekvés, mert ha ez nincs, elkezd bukni. Annyira mozgékony és rugdos, hogy minden jön vissza. Nem is tudom mi lesz, ha majd elkezd úgy nagyon forogni,mert akkor hiába teszem le ugyebár.
Nekem van rugalmas kendőm, belekötöttem, mindent rámhányt, mert szorította a pociját. Nem kaja után rögtön, hanem majd 2 órával később. Csecsemőkorában bírta, most rakhatom el, pedig nem két ft volt...:-(
Mei tai-om is van, szerettem Levivel, nagy hordis voltam, Zétivel azt próbálgatom épp, de valahogy nem komálja a dolgot sajna.

A kúszás nálunk is most nagy sláger, most is benn van már a szekrény alatt, megyek is kibányászom...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Kívánok Nektek Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Örömökben Egészségben Gazdag Új Évet!

Andi és Dóri baba :D

Ui.: azért most írok, mert ünnepek alatt sokat mászkálunk, családozunk és nem biztos hogy lesz időm netezni

andicsiga
 
 


sziasztok!

Isten éltessen Benneteket ezen a nagy napon, Béké, Meghitt Szentestét kívánok Nektek!

Én már úgy várom a holnapot, mert ugye mi ma nem karácsonyozunk....na de majd holnap!!!!

pusza Nektek

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Kinek hogy telt a karácsony?

Bár nekünk még 30.-án is van karácsonyi meghívásunk, meg addig is, kb. csak ma vagyunk itthon, mert Peti este ügyel....
Íme a 25.-e Tökölön, Péter családjánál:
Alap a 20 literes kondérban főzött falusi csirkeleves, aztán birka, bárány, 2 féle csirke rántott és sima grill, és persze min. 1 féle malacka, mellé 3 féle köret és 3 féle sali. Utána 5-6 féle süti, most volt képviselő fánk is, nyámi. Ezt végigeszük 4ig, utána 1 óra szuszó és át a másik családhoz, ahol detto kb ennyi féle cucc, csak még nyuszi és kacsa is volt ma. Szóval 1 hét is kevés lenne végigkóstolni, de én olyan rosszul vagyok hogy jaj! :-)

"Szentreggel" jól sikerült. Mert ugye mi 25.-én karácsonyoztunk ügyelet miatt. Levi extázisba esett teljesen, főleg a távirányítós daru és a fabábukból álló pakolgatható Betlehem volt csúcs, de a többi játékkal is persze eljátszott volna, ha nem sietünk családozni...
Zéti meg kapott olyan pihepuha takarót, ami összecsatolható babakocsi pokróccá, meg amolyan kis pólyává.Nagyon szép puha és nekem is meglepi volt, még jó hogy nem rendeltem olyat anno....Levi is kapott ugyanolyan anyagú takarót csak nagyot. Meg dokitáskát, burago autópályát, szerszámkészletet és persze könyveket. Meglepiként egyik nagynéni meg megdobta egy duploszettel, amiben van teherautó meg betonsimító is. Ugye Levi imádja ezeket a melós-gépeket, szóval ettől is totál kész lett. Nagyon durván sok mindent kapott, de ezek olyan akciósak voltak hogy na. ÉS gondolkodtam hogy elteszem a felét máskorra, na de melyik felét? Most imád doktorosat játszani meg szerelni, lehet hogy 2-3 hónap múlva már nem kötné le...:-)

Mi meg kaptunk mozijegyet, ezen nevetünk azóta, mert tavaly is ezt kaptunk, de akkor nekünk kellett volna választani, szóval csak egy levélke volt, de nem jött össze, ugye nem jártunk moziban 4 éve Péterrel, erre anyós és sógornő "bedühödött" és konkrét mozijegyet vettek, szóval nincs visszaút, szülinapi mozizás lesz most 28.án...
Meg kaptunk egy kosárpalánkot, Peti régen kosarazott, azt hittük ezt is Levi kapta de fel lettünk világosítva hogy tavasztól családi ugrabugri kezdődik a kertben....mert biza ez nekünk jött nem a skacoknak.
És amit még nem láttam, van muffinsütő is olyan mint a melegszendó meg a gofri....van vkinek? Tapasztalat?
Zéti kulcstartót, keljfeljancsit kapott még meg kis plüssöket, édesek.

Tegnap délután mentünk bátyámékhoz, aki közölte, hogyne lehetne hozzájuk feljutni a hegyre. hehe, tükörjégben mentünk fel, arra ráesett még 3-4 cm hó, abban szánkáztunk haza. Másfél órát jöttünk hazáig, a gyerkők is fél10 után feküdtek.

De oltári volt, Zéti végig sikongatta az elmúlt két napot, annyira örült mindenkinek....mellé mindennap délben hajlandó először elaludni, akkor is 20 percre, tegnap 6x aludt 15-20 perceket, hát ez van. Levi meg iszonyúan élvezte az unokatesókat, akik abajgatták egész délután. Rollerezett, ping-pongozott, csillagszórozott.
Mellé újra nem eszünk persze a Bütyökkel..100at alig bírom beletömni 3-4 óránként.
Továbbra is küzdünk a reflux banyával, ha nem lenne karácsony, tutter gyógyszert váltanék, sztem az nem kóser, mert Zéti most már minden reggel hány, ha üres a pocak akkor is, csak nincs mit. Sztem éjjel túl sok lesz a sava és ezért nem akar enni sem reggel, meg később sem.:-(

De Levi újra jókat alszik végre!!!!

Kisregény befejezve, Ti jöttök!:-)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hahó csajok, azért még jöttök ebben az évben? :wink: :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Én igyekszem...:) De rövid leszek, mert mennem kell főzni. És sajnos most nem nagyon van időm visszaolvasni.

A karácsony jól telt, bár nagyobb "durranásra" számítottunk karácsonyfa-ügyben. Szofin nem látszott igazából se meglepődés, se öröm... Talán ha magától ébredt volna, kipihenten, s nem pedig az öcsike sírására fél 7-kor, akkor talán jobban értékelte volna a mi éjjeli munkákodásunk gyümölcsét, vagyis fáját..:)

Ajándékok közül a sláger a babakonyha, pénztárgép, meg a takarító-szett. Kapott még rengeteg társasjátékot, babát, gyöngyfűzőt... stb, nem sorolom, mert tényleg csak pár percem van.

Aprooka: Szofi is bukós volt, NAGYON ( mint utólag kiderült tejallergia miatt), s Boldizsár is bukós, de most már okosabbak vagyunk, s tudom, csak akkor, ha ha tejet, tejterméket iszom, eszem ( amit vagy 3 hónapja nem teszek). Vagyis ő is tejallergia gyanús, később lesznek rá vizsgálatok. Most, hogy semmi tejtermék, semmi gond.

Viszont nekünk meg úgy mondták akkoriban Szofinál, hogy kaja után inkább ültessem, bébihordóba mondjuk, s kiságyat is megemeltük a fejrésznél egy 15-20 centivel. Na mindegy.

Igigig: A szobatisztaság december elsején történt. S úgy , ahogy aprooka írta. Egyszerűen levettem róla és kész. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sajnos lett egy " gyönyörű" pelenkakiütésünk, amivel nem jutottunk dűlőre már egy ideje. Semmi nem volt jó rá, pedig millió dolgot kipróbáltunk, de tényleg. NAgyon fájt neki, sírt fürdésnél, pelenkázásnál.

A legjobb dolog a szellőztetés, úgyhogy mondtam neki, amíg pelus van rajt, sose fog meggyógyulni a bibi, ezért leveszem a pelenkát, s ha pisi, kaki lesz, itt a bili, szóljon, vagy üljön rá. A tükörben is meg kellett neki mutatni a bibis hátsóját.

December 1-je révén kapott épp egy csoki-kalendáriumot, tudjátok, azt az ablaknyitogatóst. Na, az Istennek nem értette meg, hogy 1 nap csak egyet lehet kibontani. Na, itt jött az ötletem, hogy összekötöm a bilit a kalendáriummal. A bilit bevittük a nappaliba, s mellé az adventi naptárt. Mondtuk, akárhányszor sikerül a pisi, kaki a bilibe, mindig nyithat egy ablakot. Mondanom sem kell, 2 nap alatt elfogyott az összes nyílászáró.:) Vennünk kellett még egy naptárt, de azt már nem nyitottuk ki végig, mert eltettük szem elől, ő meg nem kereste.. Első nap 3-szor, második nap kétszer, harmadik nap egyszer pisilt be, azóta sose. Sőt, már délutáni alvásnál sem kell pelus, és éjjel is csak a biztonság kedvéért van még fenn, de hamarosan lekerül. A csokit csak eleinte kérte jutalomként, aztán rájött, hogy kényelmesebb a bugyi, s már nem is akarta a pelust.

Hozzáteszem, nem vagyok híve a csokiért, ajándékért pisilünk, kakilunk vagy csinálunk valamit-nek, de úgyis tudjátok, épp csak egy falatnyi kis csoki van minden ablak mögött, s nem pedig egy egész szeletet, táblát kapott érte. Ha meg sírt a csoki után, megmutattuk neki apa " legszebb" fogát példának, hogy bizony ezt művelik a fogmanók, ha sok csokit eszik valaki. :?

Na, ennyi voltam. Örömmel olvasnék a többiektől is pár sort.

Kellemes pihenést még így az év utolsó napjaira! Aztán meg Boldog új évet mindenkinek!

Írjatok! Sziasztok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Én már le sem merem írni az elmúlt pár napunkat, mert ha nem velünk történik komolyan fontolgatom, hogy igaz-e.....tiszta gáz, remélem végleg lezártuk az évet ezzel a tragikomédiával....

29.-én alig értünk haza keresztapáméktól, Peti már repült is a füribe, ki sem jött amíg el nem kellet indulnia melózni, mert persze lemondani...na azt neeeemm....Estére annyira szarul lett, hogy a benti nővér rábeszélte egy infúzióra, de megszédült, leesett a vizsgálóasztalról és szétnyílt a feje, mehettek az ügyeletről a kórházba összevarrni.
Ciki nem ciki, de Petim nem bírja a tűket, doki létére, sőt intenzíves....csak ha Ő szúrhat, vicces mi?
Szóval hányós-fosósa volt, infúzió, leesés,mentők, kórház, fél éjjel ct, röntgen, idegsebész....minden, mert a feje, a szája az orra mindene szétment. 5 öltés van a fején, 3 a száján, az orrát nem varrták mert nem lehet. Agyrém az egész, komolyan és mellé tök gyenge még most is és hétfőn kezd az új melóhelyén...sztetek?? Most már tényleg ki kell mondanom, bocsánat, de a nem létező facom is tele 2010-el....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka: lassan tényleg kezdhetsz könyvet írni... :? Átok ül rajtatok?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!
Jól eltűntem.
Mozgalmas volt a karácsony, meg a mostani időszak is az.
Mi 24-31ig azaz 2.áig folyamatosan hol vendégségben voltunk, hol hozzánk jöttek. Nálunk van egy 24-i rituálé, amikor is otthon ünnepelünk, majd este nagypapámhoz megyünk és régebben éjféli misére. Ez utóbbi idén kimaradt, de bőven elég volt a családjárás is.
Amúgy minden jól sikerült, Koppány a csomagoló papírokat értékelte leginkább :-) Találtunk is a pelusban, miután nagyira bíztuk a gyereket...

Nagyon beindult nálunk a fogzás. Nem sokat alszunk hajnalban. Már Minden népi praktikát bevetettem, de nincs nagy hatása. A végeredmény a hajnali nyekergés, szopizás, cumizás, paplanrágás, és még egy kis nyekergés és végül, amikor már nem bírjuk cérnával, magunk közé vesszük és ott nagy nehezen elalszik.

Holnap megyünk babaúszásra. Már nagyon várom. Ma elmentünk megnézni a helyet, Koppa majdnem beugrott a vízbe a gyerekek közé. Nagyon szereti a vizet, ahogy csillog-villog és a gyerekeket is a vízben, na és a vizijátékok... Csak visított ott örömében.

Amúgy napok óta be nem áll a szája. Eddig sem volt szűkszavú, de az elmúlt napokban úgy kiabál, hogy se beszélgetni, se telefonálni nem lehet mellette. A sláger az appapapapapapa és a babababababababa. Ezek közöztt még nagyokat köpdös is, így körülötte minden csupa nyál.

Nagyanyja megtanította neki, hogy hogyan kell a nyelvét kidugni. Ez annyira bejön neki, hogy a anyukámat meglátja rögtön kidugja a nyelvét, ha meg idegennel találkozik és az elkezd bohóckodni neki, arra is rányújtja.

Aztán még ami nagy szám az állás. Amit tudom, hogy nem szabad, amíg nem áll önállóan, de ha kézben van akkor is keresi azokat a pontokat ahonnan elrugaszkodhat, ha meg a földön van és talál valamit amibe belekapaszkodhat, akkor elkezdi felküzdeni magát. Írtó pipa ha nem segítünk neki felállni. Persze tartom a törzsét közben.

Ami nem túl jó hír nálunk, hogy januárban is kell dolgoznom, pedig gy terveztem, hogy csak február végén fogok. Hát ez van.

Minden jót nektek 2011-re!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Én is eltűntem, de írtam is hogy az ünnepek alatt semmi időm nem lesz netezni:) Hát így is lett.
Az ünnepek alatt sokat vendégeskedtünk, sokan jöttek hozzánk.
Dóri nagyon jól viselte és neki is legjobban a csomagolópapírok jöttek be:D

Képzeljétek 23-án este kibújt az egyik alsó foga és 1-jén pedig a mellette lévő is kibújt.
Most meg sajnos náthás a kis drágám, biztos valamelyik vendég hozta a kórt. Nagyon folyik az orra, ezért aztán alig alszik éjszaka, egyszerűen nem kap levegőt. Már kezd jobban lenni, remélem utána rendeződnek az éjszakáink is, mert így nem sokat alszom én sem.
Ja és pénteken mentünk volna babaúszásra, de így ez a jövő hétre tolódik:( na de sebaj, remélem addigra meggyógyul.

Aprooka, nem is tudom mit írjak, hihetetlen, hogy mi minden történik veletek, remélem a 2011-es év jobban alakul.

Örülök, hogy azért a többikkel minden rendben van nagyjából.

Igig, a fogzást nekünk a Dologel nevű krém segítette. Ugyan az első fogacskája úgy bújt ki, hogy nem is nyűgösködött, a másodiknál már nem ez történt, és a barátunk tanácsára vettük ezt a krémet és kb kétszer kentem be neki az ínyét és már nem is volt nyűgös és kb 2 nap múlva ki is bújt a fogacska.

Most mennem kell, felébredt a kisasszony.

ja egy kérdés mindenkitől hozzátáplálással hogy álltok?

puszi

andicsiga
 
 


Sziasztok!

MI megvagyunk, lassan telnek a napok apa nélkül. De jó az új melóhelye!

Hozzátápival sehogy nem állunk, egy hétig evett napi max.100 ml-t Zéti, azóta szájzár, néha lecsúszik 30-40 ml. Sztem majd 7-8 hósan talán lehet érdemben kajakiváltással foglalkozni, addig meg majd túlélünk

Dologél meg tényleg nagyon tutti!

Fogacskákhoz gratula, nekünk majd az is sztem 1-2 hónap múlva, ahogy tesónál is.

Andi, milyen volt a babaúszás? Én Levivel nagyon akartam, de a műtét miatt elmaradt, aztán meg már annyira nem is akartam....sok a prokontra érv, de a gyerekek imádják, hellyel-közzel. Az első alkalom a vízválasztó, ha nem üvölt akkor nyert ügy!:-)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Nálunk a babaúszás megvolt, nagyon-nagyon élveztük, mondjuk Koppánnyal már voltunk úszni, de persze ez más jellegű. Élvezte nagyon és mi is apával. Előtte masszázs van azt végig kacagta, a vízben meg csapkodott, rötyögött, haverkodott. :-)
Szerintem amúgy csak azon múlik, hogy a szülő hogy áll hozzá. Ha parázol, akkor a gyerek is. Nagyon megérzik. Ezt a csaj is mondta az úszáson, aki tartja. Mi az elejétől kezdve figyelünk arra, hogy ha meg is ijedünk, ne mutassuk felé. Mártottuk már víz alá is és nagyokat nevettünk mikor kibújt a víz alól. Most szeret zuhanyozni, pancsizni, uszizni. Örülök nagyon neki. A babaúszáson a 3. alkalommal lesz merülés, már várom nagyon.
Amivel engem "riogattak", hogy nagyon nagy macera az egész. Egyáltalán nem érzem. Mindenhol van járóka, amibe letehetem ha nincs szabad kezem, szoptatós sarok és akik ott dolgoznak ők is segítenek bármiben.

ELég keveseket eszik mostanában Koppa (tejcit), banánt, almát vagy őszibarackot adok neki 1x, zöldséggel a héten próbálkozom majd. Ma mértem, mert olyan érzésem volt, hogy fogyott, de nem. Inkább nőtt. 7850 g most. Lassan döcögünk a 8 kilóhoz.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igigig!

Azt hiszem félreérthető voltam...én nem félek a víztől, versenyeztem is amatőr módon persze, de lételemem a víz. Szóval rajtam félelmet nem látna azt hiszem...
Ellenben rémes dolgokat lehet összeszedni mert nem igaz, hogy a babamedence csak a babáké. Hiába hirdeti ezt minden babauszis....Amúgy mondom, ettől függetlenül első babával mentem volna, de aztán Levi folyamatosan beteg volt, ennyi éppen elég volt a műtétje utáni hónapokra. Így is kb 3-4 hetente antibioztunk, mert a dokink félrediagnosztizált, másfél évesen derült ki Levinél a középfülgyuszi, ami lehet, hogy hosszú hónapok óta megvolt, csak nem vették észre, mert a bogyók tünetmentessé tették pár hétre....na de ez már a múlt!

Na, és mire ezt megírtam, eltelt 50 perc mert folyamatosan felsírt a Kicsi, De elaludt, én is megyek, mert rettenetesen éhes vagyok (90 naposozom) ma gyüminap volt, ilyenkor hamar elalszom, hogy ne érezzem.:-)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért.

Kedves Lányos Anyukák!

2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!



Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Leírom az első élményünket a babaúszásról:
A foglalkozás 45 perc, 10 perc lazító torna, masszázs és utána a vízbe és pancsi. Most elég sokan voltunk (kb 15-en, de egyébként kb 8-an szoktak lenni),de Dórit nem zavarta, élvezte a sok baba társaságát. A nagy víz is tetszett neki, nevetgélt és láthatóan élvezte az egészet, a végére elfáradt, ezért sírdogált egy kicsit, de mivel a foglalkozásnak úgy is vége volt már ( a szabadfoglalkozás jött) így kimentünk a medencéből, úgy gondoltam elsőre ennyi elég volt neki. Még sose volt ennyit vízben. Utána képzeljétek kb 2 órát aludt egyhuzamban, meg se moccant:) édes volt nagyon :)
Nagyon kíváncsi leszek a következő alkalomra, bár ha elsőre tetszett neki, akkor remélem továbbra se lesz gond.

Rólunk pedig
7380gramm és 65 cm volt a 6 hónapos kontrollon. MI a gyümölcsöknél tartunk a hozzátápival, szinte mindent megkóstolt már és kb egy fél üveg bébiételnyit kap mindennap. A jövő héten kezdjük a zöldségeket, először krumpli, aztán répa, majd meglátjuk mit szól hozzá.Egyelőre ezekkel még nem váltok ki szopizást, mert ugyanúgy szopizik mint eddig, csak kicsit kitolódnak az evések. Egyébként jól vagyunk és minden rendben velünk.

Ha van időtök írjatok

puszi

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Andi, hova jártok úszni? Koppány is irtóra élvezi. A masszázst végig neveti, a vízben pancsol, kacag és megvallom nekem is jól esik emberek között lenni. Elvileg a jövő héten mi merülünk is, persze ez függ a babáktól.

Koppa átlépte a 8 kilót. Pontosan 8100 g és 71 cm. Már tud előre is haladni négy kézlábban, bár a technikája sajátos. :-) Ja és feltérdelt, persze támaszkodva.

A zöldség dolog nem jött be, még a sütőtököt is csak almával keverve hajlandó megenni. De sebaj, majd eljön az ideje. Most a 10 óraink már csak gyümi, tejci már nincs ekkor. :-(

Kaptunk egy mailt egy Babakutató Labortól, ahol megfigyeléssel vizsgálják a babákat és játékos helyzetben a viselkedésüket. Hallottatok már róla? CEU - Central Europian Univerity Ha van infó leírnátok?

További szép napot!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Szia,

Mi a Pólus Hotelbe járunk úszni, ez van hozzánk a legközelebb.

Szép méretei vannak Koppának :D, dehát egy kisfiú legyen is stramm kölyök :D
Én még nem hallottam erről a kutatásról, de majd utána keresek hátha találok róla valamit!

Szép napot!

andicsiga
 
 



Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igig!

Ti hova jártok úszni?
Koppa nagyon édes és milyen ügyes :D ahogy felkapaszkodott két lábra...
csak ámulok :D

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Mi a XI. kerületbe járunk A Rubin Hotelbe. Elvileg ma is megyünk, bár el kell mondanom, hogy 2 órát aludtunk az éjjel. A többit bőgéssel töltötte a drágám. Szerintem a foga, de mivel a lázkúp mellett is csak két órát aludt, azt mondta a védőnő, hogy vigyem el a gyerekorvoshoz. Eléggé kétségbe vagyok esve. Nemsokára elutaznánk síelni, de ha beteg lesz mi a fenét csinálok...
Amióta egyedül feláll, nagyon nehezen tudom altatni, meg szerintem meg is viseli ez a gyors mozgásfejlődés, mert 3 óránként kel éjjel újabban. Most ez az éjszaka viszont maga volt a horror. Most is kendőben alszik rajtam, mert ahogy vízszintesbe kerül jön a sírás.

Na jó kissé szét vagyok esve én is, megyek megpróbálom becsempészni a kiságyába.

Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Mi volt a dokinál?
Tegnap mi se sokat aludtunk, amióta ez a fog mizéra van, Dóri is 3 óránként kel. először a foga miatt, de már kibújt mindkét alsó, aztán náthás volt, de most elvileg semmi baja mégis tartja a 3 óránkénti kelést.
A védőnő azt mondta, hogy vagy a mozgásfejlődéstől van, vagy elindultak a felső fogai is.
Na hát nem tudom, de azért jó lenne már aludni egy kicsit.

Nektek is minden jót, remélem nincs semmi komoly baja Koppának!

andicsiga
 
 


A dokinál minden rendben volt, semmit nem látott, szóval ez tuti fog.
Ma este mindent bevetettem homeo, nurofen, dentinox. Így oldalt fekve aludt két órát, majd jött a sírás... Aztán magam mellé vettem és így hanyatt fekve még 2x felébredt. Mint egy zombi úgy érzem magam.

Kiskavics! Téged sem irigyellek! Kifogtátok rendesen.

Andi! Ha nincs semmi baja a babának se has, se fog és mégis kel este, azt mondják, hogy érdemes megpróbálni, hogy uzsira adsz valami laktatót. Banán, alma, krumpli pl., mert elképzelhető, hogy egyszerűen nem elég már a tej. A barátnőmnek bejött ez. 5-kor kel a 6 hós fia.

Aprooka mi van veled? Hogy vagytok?

Üdv Mindenkinek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kiskavics,
Rotát kaptátok el? vagy valami más vírust? Jobbulást nektek és kitartást!

Igig,
Lehet kiprobálom, mert tényleg nem tudom miért nem alussza át az éjszakát. Bár ma 4ig aludt, ez az utóbbi időben eddig a legtöbb volt.
Mi fogzásra a Dologelt használjuk, ez gyógynövényes és bármikor bekenhető vele az íny. sztem segített neki,

üdv a többieknek is

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Kiskavics, jaj, nagyon sajnálom mi novemberben csináltuk szó szerint ugyanezt végig, engem el is akartak zavarni a felnőtt belre....de nem hagytam magam. Rota volt Nektek is?
Jobbulást!

Vagyunk, vagyunk amúgy!
3. hete taknyosan, köhögősen, már azt hittem vége, de Levi megint orrhangon beszél és nem kap levegőt, ami a nátha kezdeti stádiuma, szóvak a hét elején elviszem azért őket egy fülészet kontrollra, az ördög sosem alszik alapon. Zétibe meg nem tudom hol fér el ennyi taknyi...

Szóval felváltva szívjuk az orrukat, meg próbálunk kilábalni, de nem vészes, nem lázasak, meg ilyenek.

Levi továbbra is hétördög, hihetetlen mennyiséget karattyol, de már pl a híradós nővel együtt mondja a híreket, 5-10 mp csúszással. Írtó vicces, bár mi semmit nem hallunk, csak azt hogy fejhangon visítva trappol végig a lakáson kb ilyen szüvegekkel: a kojmány megint benzinyájat emej, baleset-baleset a Balatonnál, Ojbány Bjüsszejben....
Tesó-ügy tart, rettenetesen nehezen viseli, nagyon büntet, de csak engem....kmm....rosszul fogalmaztam, én viselem nehezen... de 3 napja szétharapta a cumiját, kidobattam vele a kukába, nagyon fájt a szívem érte, mert nagyon sírt, de 3 napja könyörögtem neki hogy ne harapdálja. Aznap délután nem aludt, este 1 órába telt elaludnia.
Azóta sem alszik el egyedül, ilyet egy éve nem csinál, meg éjjel felsír sokszor( de ez előtte is volt szóval nem emiatt) meg sokszor alszik nálunk újra. DE: tegnap este meg ma már nem is kereste egyáltalán, pedig Zétinél látja, eddig mindig el akarta venni, most azt sem, szóval koppkopp, de talán túlvagyunk rajta.
Már csak a pelust kellene letenni, de arról hallani sem akar. Kezdek emiatt elszontyolodni, bér ez a cumiletétel felvidított nagyon!

Zéti fókázik, még nem emeli egyszerre a hátsóját meg a kezeit, de már majdnem. Riszál, továbbra is alapvetően jókedélyű, jól alszik,kivéve amikor nem, kaják továbbra is harcosak, hozzátápi eléggé felejtős(szájzárat kap ha kanalat lát....be sem tudom tenni a szájába :-) ), örülök, ha a tápi bennmarad, de szépen fejlődik így is.
Sokat bukik, hiába minden vacak gyógyszer. Tegnap este művelte élete legijesztőbb akcióját. Hulla fáradtan betettem az ágyába, magától alszik el este 3-4 perc alatt, nem igényli a ringatást, sőt zavarja ha vki ott van. Na, tegnap elkezd ordítani, mire beértem, már éreztem hogy bukott de nem nagyot, és pont amikor fölé hajoltam, elkezdett sugárhányni. De háton, ami persze visszafolyt, ellilult, jáj, nagyon ijesztő volt, obégattam Péternek meg ütögettem a hátán, aztán pár mp csend után felüvöltött és még kihányta a maradékot. Gyakorlatilag mindene olyan lett, új fürdés, hajmosás, minden leszerelés az ágyról, összes játékot, plüsst, rácsvédőt mostam ki éjfélig ment a gép. De persze a lényeg, hogy nem lett nagyobb baj, minthogy szegény totál bepánikolt, fürdés után ölben 5 mp alatt mély álomba zuhant, szóval vacsi nélkül aludt el....úgy sajnáltam kis csórikámat...és azóta persze még szarabbul eszik, de megértem, mi sem akarjuk azt enni, ami kijött. Levi a rota óta nem eszi a legkedvesebb ételét a paradicsomot. Én 10 éve nem eszem kefírt. De Zétinek nem tudom lecserélni a tápiját. Talán veszek vmi más ízűt, hátha de nem hinném, hogy ettől javulna. Na majd meglátjuk...

Koppa álldigálásához gratulálok, Levim volt ilyen gyors, és igen, átlag 6-7 alkalommal keltünk minden éjjel....laktató kaja sem segített, nem azért kelt mert éhes, hanem mert kukac volt a fenekében.:-) Kitartás, el fog múlni előbb-utóbb!
Jó, hogy nem lettetek betegek!

Uszi meg szuper lehet!

Fogacskák tényleg nagyon fájhatnak, szóval én megértem a piciket. Sedatív Pc-t nem próbáltátok? Nem fájdalomcsillapító, de Zétinél remekül bevált a nyugtalanságra, nemalvásra!
Ja, fogunk még egy szál se, Levinél is azt hiszem olyan 7 hósan kezdődött a buli, már próbálok rá lelkiekben készülni...

Na, végszóra keltek a Bütykök! Milyen rendesek, hagytak írni egy regényt....bocsi a ritkább jövésmenésért, de eléggé kipukkasztóak a fiúk. Igyekszem!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: