Új privát üzeneted érkezett!

Hát szép lista. Nem sok mindent ehetünk ezek szerint.

Ma is ment a pukizás nálunk rendesen. Érdekes módon Koppa délelőtt szenved e miatt.

Akik mellszívót használtok. Mikor szoktátok használni? Cicizés után? Csak mert kb egy hete használom én is és 40 ml-ket tudok leszívni cicizés után. AZ édes kevés, hogy lefagyasszam. Van tippetek, mit csináljak hogy több legyen?

Üdv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

HUh, ez a lista eléggé vicces...és ugye ott a másik véglet, akik azt mondják, hogy mindent lehet enni és az egész humbuk...
Sztem valahol aranyközépút.
Pl Zéti két éjjelt ordított végig a sima házi paradicsomból készült levestől, holott a lista szerint simán ehető.

Gondolom ez gyerekfüggő.
Azért csak nem várja el senki hogy párolt csirkén éljen a szoptatós anyuka több mint egy évig.

Amúgy sztem az elején érdemes jobban odafigyelni, aztán már a pocakgondok elmúltával mehet a menet.

Kiskavics: cukkinileves füstölt krémsajttal?
Sztem menj fel a mindmegette.hu-ra, írj be olyan alapanyagok amit ehetnél, mondjuk csirkehusi, vagy bármi és kidob egy csomó kajcsit. :wink:

Igigig, sztem nőni fog a mennyiség, ha sokszor csinálod. Nekem sose ment a fejés, kivéve az első pár napot, most meg időm sincs rá. Pedig jó lenne itthonra egy kis tartalék.
És sok kicsi sokra megy, ki ne dobd a tejcit: jégkockatartót moss ki és a 40 ml az kb 4 kis kocka. Így 1-2 hét alatt összejön egy nagyobb mennyiség. Ami megfagy kiveszed kis zacsiba teszed el a fagyóba és onnan mehet egyenesen a cumisüvegbe ha azt használod. Így ha csak hozzápótolsz mondjuk, nem kell 200ml-t felengedned és a felét kidobni, meg ha marad a gyümikorszakra, akkor is elég 1-2 kocka ízesítésnek, ha magában nem eszi meg Koppány az aktuális kaját.

Mi ma rengeteget sírtunk, de semmi baj nem volt, csak egyszerűen matrica lett Zéti és nem megy hogy egész cepeljem...Levi is igényt tart rám, szóval sztem meg kell küzdenünk ezzel a Zétény fiúval. :roll: :? :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

igigig: Én csak a kórházban fejtem. Akkor szopi előtt, ha már nagyon feszült, meg néha szopi után. A kicsit is tedd hűtőbe, mert a 24 órán belülieket össze lehet önteni. Így már összejön nagyobb adag is.

Most már nem fejek, mert beállt a mellem Bobó igényeire. Igaz, így le is csökkent a tejci mennyisége, így most iszom a Laktoherbet 2 napja. A fagyasztóban van 4 liter lefagyasztva arra az esetre, ha valamiért kellene. Ha meg most újra beindul a teától, akkor lehet, hogy lefejem újra.

De azért sem fejek, mert kezdenek kilenni a melleim a minimum 1 órás szopitól... :cry: Van, hogy 20 perc alatt megszopja a 130-at, de van, hogy 7 órás alvás után is noszogatni kell, mert állandóan bealszik rajt, és másfél óra altt sikerült 50-et "belediktálni"...

A tegnapi nap "katasztrófa" volt, 4-szer szopott össz-vissz, és csak 60-70-eket, de mindegyik másfél óra hosszat tartott!!!!!! Közben masszíroztam, "csipkedtem", mert beájult. Buta kérdés: Lehet úgy is sárgasága valakinek, hogy a színe nem sárga?? :?
Mert komolyan, néha aggódom, hogy nem azért alszik-e ennyit...

A kórházban picit sárgult csak be, de nem érte el azt a határt, aminek kék fény kellett volna, meg eleve kapott 5 napig antibiotikumot, így nem is tudott rajt rendesen kijönni. Gyerekorvos azt mondta hazajövetelkor, már nem várható otthon sárgaság... Hát, nemtom. :?

Aprooka, köszi a tippet, majd megpróbálom. A paradicsomra valaki azt mondja, mehet, valaki meg azt, hogy erősen allergizál, azért nem ajánlják két éves kor előtt se... Hát, én a paradicsomos dolgokat is kihagytam a repertoárból.

Aprooka, hogy van a heged? Emeled már Levit? Én még nem mertem nagyon a csajszit. Fel, már feltettem ide-oda, de cipelni nem merem, sőt nem is akarom. Szerencsére egyenlőre meg is érti, hogy anya pocakja bibis...

Még egy kérdés: Ugye normális, ha napi 5 széklete van Boldizsárnak? Szép, aranysárga színű, de elég vizes, híg....

Na, ebéd!

Sziasztok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 

 
 

Kiskavics: Nekem két hát után muszáj volt emelnem, mert párom visszament melózni és Levi nagyon anyás-apás lett. De volt hogy a műtét után négy nappal az ölemben volt a szobában és közölte, hogy hánynia kell (édes, mindig bejelenti és sajna nála ilyen zsaroló hányással jön ki a tesódolog, de már múlóban van), szóval akkor is emeltem és rohantam vele tök ösztönösen, utána cidriztem csak hogy nehogy szakadjon. Egy picit nekem el is vált, kb. 1 öltésnyit a szélén. Evvan, Levi mellett nem lehet nem emelni.

És hízik szépen az úrfi? Mennyinél álltok? Minden szopit mérsz? Látod, én ezért nem teszem, mert a hajamat tépném. Mondjuk mi absz. igény szerint eszünk, van hogy napi 12-14 alkalommal is, akkor meg persze becsúszhat 50 ml-s kaja is, ha csak szomjas.

Paradicsom: Levi már rég eszi, de Zétit rettenetesen megkínozta sajna.

Kaki: Nálunk is legalább 6-8 van naponta, általában kicsi mennyiség, pukival jön és napi egyszer sajna kell a szélcső is, hajnalban mert nagyon küzd, akkor nagy adag jön ki, de túrós és nagyon folyékony állagú. De mitől lenne kemény? Az anyatej is folyékony...nem?

Amúgy ma Zéti is egész nap alszik, sztem a vihar és utána ez a car meleg tesz be nekik!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


aprooka:

Hát ez az, hogy mi is igény szerint eszünk. És ez neki megáll napi 4 szopiban... :? Ezért keveslem az 50-et. Egyelőre méricskélek (ha már egyszer kikölcsönöztük), engem ez "nyugtat meg", ha látom, mennyit evett.

Védőnő azt mondta, a tiszta súlyának 1/6-át kell, hogy egy nap megegye. Ha ez tényleg így van, mi még a közelében sem vagyunk... De nem érdekel, mert 1 hete vagyunk itthon, 12 dekát híztunk ezidő alatt. A súlya most pucéran 3450 gramm, tegnap este mértük. (3190-re esett vissza, onnan indultunk)

Paradicsomot Szofi is imádja, én sem vártam meg, hogy 2 éves legyen. Magamnak tettem tiltólistára a Legkisebb Királyfi miatt. :lol:

Kaki: Nem arra gondoltam, hogy szilárd legyen (furcsállanám is..), hanem hogy neki is eleinte túrós volt, (" emésztett tejes"), most meg nem látok benne túródarabkákat... Mintha sárga víz lenne. Akkor jó, ha nektek is ennyiszer van. Mennyiségre nekünk sem sok, mindig csak pici. Nálunk a szelekkel nincs gond, járnak rendesen (apja fia :lol: :lol: :lol: ).

Megpróbálok feltenni képeket, csak le kell kicsinyítenem őket előbb.

Puszi Mindenkinek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics!

Gyönyörűek a gyerekek!

Nálunk is túrós a széklet. Azt mondta a védőnő, hogy akkor jó, mert akkor tuti rendesen megemészti. Én már nem számolom hányszor kakál, van, hogy tetőtöl talpig kakis a gyerek akkorákat pukkant. Mi ez a szélcső dolog? Nagyon küzdünk a szelekkel, leginkább délelőtt. Lehet hogy nekünk is beválna.

Úgy tűnik mi fordítva működünk, mint más gyerek. Koppány 2 napja reggel 9 és délután 5 között max. félórákat, órákat alszik. A többit vagy a mellemen, vagy a cumiján tölti, ami persze ha kiesik a szájából, akkor jön a balhé. Tegnap az egész napos nem alvástól úgy ordított, hogy tiszta vörös volt a gyerek. Meg is ijedtem tőle. De a cicire rendeződött a színe...

A szoptatást azért kérdezem, mert nekem is pont annyi tejem van amennyi Koppának kell. Viszont a jövő hét utáni héten egy képzést tartok, ahova velem jöhet. Azaz az apjával lesz, amíg én tartom az előadást, de arra gondoltam, ha idő előtt megéhezik tudjon az apja valamit adni neki enni, jó lenne, ha lenne biztonsági tartalék. És ha viszont 40-eket szívok le, az édes kevés, pláne, hogy estére el is fogy :-) Apa gyakorolja vele babóca etetését. A jégkockafagyasztós dolog jó ötlet, bár nem tudom mennyire kell sterilen tartani a tejet. Az meg nyitott. Esetleg kapor íze lesz :-)

A kaja mennyiségre nekem is azt mondták, hogy ne stresszeljek egyen annyit amennyit ő akar. Időnként persze én is mérem, mert nem mindig tudom belőni, hogy eleget evett és azért ájult be, vagy csak "elbóbiskolt" és ebben az esetben viszont ha beteszem az ágyába kipattan a szeme és kezdhetem előröl...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Na ne!!!!! Tök sokat írtam ,s mert 2 percre el kellett innen mennem, elszállt az egész.... :cry: Újra be kellett lépnem... Kész! :roll:

Majd valamikor újra beírom, ha lesz türelmem..

Sziasztok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nem tudom, hogy mi van, de 2 napja icipicit vérezgetek. Megfog jönni a szoptatás ellenére? Vagy a gyógyszer kavart be?
Pedig már örültem, hogy végre vége.

Amúgy minden ok velünk. Szélgörcsök továbbra is kínozzák Rolit, remélem hamarosan javul a helyzet. 2 óránként evés van többnyire, de éjszaka már van, hogy csak 1szer kel.
Szerencsére rendbejöttem annyira, hogy nem fáj a szoptatás, csak akkor fejek ha feszül a cicim. Egy homeos bogyesz elmulasztotta a berepedéseket.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Nálunk nagyjából okés minden, de a szopik....két perc alatt akar leszívni egy cicit, ami sztem sikerül is neki, mert ennyi egy evés és még hízik is mellé....de minden kortynál hallom ahogy levegőt nyel, fuldoklik, meg akar halni és üvölt, majd tuszkol el és karmolászik.
HA előtte leszívom úgy sem jó, mert van hogy a végén csinálja ugyanezt, mert nagyot akar szívni, de már más technika kellene a lassan jövő tejre más akkor is rettenetesen sok levegőt nyel. És persze szopi után meg jön az üvöltés emiatt meg a szélcső....pedig én úgy szeretek szoptatni, de ez néha rémálom, hogy nincs az a nyugodt összebújós szoptatás. HIÁNYZIK!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nálunk is sokszor van üvöltős szopizás. Dettó mint nálatok Aprooka. Csak annyi a különbség, hogy ő nem tuszkol és karmolászik. Egyszerűen csak nem akar tovább cicizni, de ha ráhagyom akkor meg pár perc múlva újra kér enni. Így is 2 óránként van evészet.

Kép
Kép
zita79
 
 


Jaj, Zita, de nálunk meg most az a helyzet, hogy nem kér enni, csak 3-4 óránként és ez zavar, mert sztem 2-3 perc alatt nem eszik eleget.
A súlya még nő, bár tegnap kevesebbet mutatott 20 gr-mal, de eddig mindig szopi után mértük fél9-9 körül, most meg éhesen 8kor.
Szóval sztem nem csökkent, mert ugye egy kaja is sokat dob a mérlegen, a 20 meg nem olyan nagy mennyiség. Majd ma kíváncsi leszek, mert alig volt cicin, de közben meg jókat alszik....csak nem akar épp éhen halni..... csak ugye Levi pocakműtétje miatt, a 12. hétig minden ilyen akciótól parázok, mert félek az ismétlődéstől. Aminek az esélye kb.0, de akkor is.

Meg sajna a pocakfájás miatt is legalább napi 2 szopi fullad kudarcba, mert annyira fáj szegénykémnek hogy inkább ordít és nem eszik.

Szóval sehogysem jó ez így. Azt hittem már másodjára könnyebb lesz, de mindig van min aggódni....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nekem meg Botondnál nem volt se cicifájás se ordítás szopi közben. Ő szimplán csak óránként akart enni. Akkor mindig féltem, hogy nincs elég tejci. Most is ez a parám :D

2-3 perc az tényleg nem sok. Nálunk kb. 15-20 perc amikor dolgozik is a legény.
Zétinél nemlesz gond, nemsokára kinövi a pocifájást és belendül.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok,

bocsi a zavarásért. Én is júliusban szültem.
Lenne egy eladó medela mellszívóm, 1 hetet használtam. Ha valakit érdekel, írjon nekem egy emailt: mercedes79@freemail.hu-ra.

Jó babázást!!!

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Sziasztok!

Sajna, jók voltak az anyai megérzéseim, hogy valami nem stimmel a babókánkkal. (sokat alszik, lassan cicizik, kevésszer egy nap) Persze ezek a tünetek még normálisnak is nevezhőek egy 2 hetes újszülöttnél. Csak hát az ösztön súgta, nem oké...

16-án éjjel rohammentő vitt minket kórházba... Bejelzett a légzésfigyelő (15 másodperc után csipog). Arra már teljesen ernyedt, szürke volt a kisfiam, szemhéjai padlizsánlilák... További 20 másodperc légzés nélkül. Aztán lassan elkezdett levegőt venni, de se felsóhajtás, se felsírás, alig észrevehetően szuszogott csak. Abszolút ébreszthetetlen, még az ügyeletes orvos+mentősöknek is. Szemhéjai zártak. Útközben egyszer le kellett állnia a mentőnek, onnantól oxigént is kapott... SENKINEK NEM KÍVÁNOM AZT AZ ÉJSZAKÁT!!!!!

Csak a lényeget írom: a kórházban még újszülöttként kapott fertőzésre adott antibiotikum valószínű nem fejtette ki teljesen hatását. Így annak szövődményeként tüdőgyulladást kapott. Ezért szopott lassan, mert elfáradt a tüdeje, nem volt ereje, s ezért aludt be olyan hamar. De ha nincs neki ez a légzésleállása, lehet későn jövünk erre rá, mert se nem köhögött, se láza nem volt, s miért is gondoltunk volna tüdőgyulladásra.

2 napig infúzión volt, plusz kaptunk újabb antibiotikumot, ezúttal 7 napig. Most már 20 perc alatt erőteljesen szopik, 130-150-eket, 3-4 óránként, de van hogy sűrűbben. S már van olyan nap, hogy többet van ébren, mint amennyit alszik. De olyan édesen el nézegeti a külvilágot, csak akkor szól, ha éhes, vagy ha cumi kell. Legszívesebben egész nap szorongatnám, de mihelyst elbóbiskol, már teszem is a kiságyba, s kapcsolom be a légzésfigyelőt. (Kórházba is sajátot kellett vinni, mert nem tudtak adni...no comment)

Ja, még egy aggódnivaló.

A légzésleálláshoz hozzásegítette, hogy szívzörejt találtak nála, ami úgy néz ki, szervi eredetű: a két kamra közti hártya nem záródott rendesen, és egyikből a másikba átszivárog a vér. Kardiológus csak pénteken van, de most 20-a miatt nem volt szakrendelés. Így most pénteken megyünk szívultrahangra meg ekg-ra, hogy megnézzék, milyen mértékű az átszivárgás, kell-e további lépéseket tenni...

A kórházból este tegnap hazajöhettünk, mert nagyon sok most a beteg gyerek, s fertőzőek is, így mi már jobban vagyunk itthon erősödünk. Látogatók, nagyszülők, rokonok kizárva, nehogy egy újabb fertőzés újabb légzésleállást okozzon, főle míg a szív-ügyünk nincs tisztázva.

Szóval ez van velünk most... Azt már nem is írom, hogy a sok kórház miatt összesen 4 hetet töltött a kislányom nélkülem, nagyszülőkkel... Így most az ő lelkét is ápolgatni kell...

Az én lelkemről meg jobb, ha nem is beszélünk...

Remélem, ti jobban.

Szép napot nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Juj, Kiskavics, rettenetesen sajnálom a dolgot!
A Jóisten vigyáz Rátok, nem lesz semmi baj. Az uh miatt ne aggódj! Nekem kötelező volt elmennem szívuh-ra Zétivel, mert ahol szültem ott protokoll volt, 22e-ért...... :?
És ott mondta a dokinő, aki az ország egyik legjobb, spéci magzat és csecsemő szonográfusa, hogy a magzatoknál mindegyiknél ez van, mármint nincs teljes összenövés, és a születés után is jópár hét lehet amíg ez kialakul. Ezért nem is értem teljesen a dolgot bár nem értek hozz persze, hogy az sem vész, ha még nem záródott teljesen össze. :roll: :?:

Most már nyugisabb napokat, illetve neeem, ne aludj kislegény, hanem vigyorogj ezerrel. Szofinak meg kitartást.

Nálunk is folytatódik a műsoros szopi, bár ma egész nap cicin lóg, szóval lekopogom a rettenet hasfájáson kívül, amitől se aludni se szopizni nem tud hosszan, de egyenlőre vége a szopisztrájknak, mert ma nem utasít el annyira.

Viszont: megjártuk a dokinőt, aki közölte, hogy már újszülöttként meg kellett volna vágni, mert szte le van tapadva a nyelve és ez minden baj forrása. Szóval nekünk holnap hasi uh, meg koponya, és csípő, remélem nincs pocakgondunk, meg pylorusunk, mint Levivel, a hasfájás meg nem anatómiai eredetű és ha ezzel megvagyunk, akkor irány a gégészet és a sebészet....én még reménykedem hogy nem kell vágni, csak közlik majd, hogy kitartás anyuka, további car pár hónap az etetés meg bénázni fog továbbra Zéti, amitől meg behisztizik, de talán kinövi....viszont ha vágni kell, az marha fájdalmas állítólag.

Na, velünk ennyi meg egy bambi.

Többiek?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Kiskavics örülök, hogy minden rendben veletek mostmár! Horroisztikus amit leírtál, nem csodálom, ha ki vagy merülve! Remélem most már ki tudod Te is pihenni az elmúlt 3 hetet és a babócáid is rendben lesznek.

A pocakfájás nálunk múlóban, úgy tünik, eddig már minden fajtáján végigmentünk. Az evés közbeni gyomorfájás, a kakilásos fájás és a hascsikarás már mind járt nálunk is. Ami nekünk nem jött be: Infacol, homeos bogyók (mind a hármat próbáltam), ami viszont bejött: Pro+Kid probiotikum. 3 hónapos kortól ajánlák, de a dokinéni azt mondta, hogy fél adagot kaphat simán és úgy néz ki hatott.

Nálunk a vasárnap volt katasztrófa. Reggel 11 és este 10 között egy hunyást nem aludt Koppa. Én hétfőn kezdtem a képzéseket tartani és sztem érezte, hogy arra akarok készülni. Hát nem tetszett neki. Délelőtt még elvolt a kezünkben, de délután már csak az ordítás maradt. Amúgy az utóbbi napokban 5 óra körül valamiért nem tud elaludni. Ilyenkor fáradt, túlpörög és begerjeszti magát, majd ordít kb fél órát. 2 napja úgy csillapítottuk, hogy beültem vele a kádba és ott lenyugodott. Őrület! De legalább napközben nyugi van...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kiskavics, szörnyű még belegondolni is nem, hogy átélni amit leírtál...
Még jó, hogy volt légzésfigyelőtök...
Nekünk nincs és nem is volt Botondnál sem... Lehet, hogy kéne egy?
A lényeg, hogy nem lett nagyobb baj és kezelik a dokik a helyzetet... Mielőbbi gyógyulást a pindúrkának és persze megnyugvást neked...
A szívecskéjével meg meglátod, hogy nem lesz gond... Majd kinövi... Ha komoly lenne akkor nem is engedtek volna ki a kórházból...
Tapasztalatból tudom, nővérem kislánya többször volt műtve a szívével, végül kapott egy pacemakert. És aki nem tudja ezt és nem látja a hegeket amik végigfutnak a mellkasán annak eszébe nem jutna, hogy valami baja van/volt, egy állandóan izgő-mozgó kislány... Már 9 éves...

Aprooka, nem semmi amilyen vizsgálat-sorozaton ti is átestek már ilyen piciként. Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond. És persze drukkolok a szopi miatt is.

Igigig, a Pro+Kid-et recept nélkül adják? Valahol olvastam már róla, hogy másnak is bevált, de amikor rákerestem nem kifejezetten a kólikára ajánlották.
Igazából mindegy is mert nálunk már úgy tűnik, hogy múlóban van a pocakfájás.

A szopik is rendeződtek, nem sebesedik, nem reped be a cicim mostmár. Végre tudok normálisan szoptatni :) Leszámítva azt amikor Roli nekiáll küzdeni a pocakban a levegőkkel :P

Kép
Kép
zita79
 
 


Aprooka, mi újság az ultrahanggal?

Kép
Kép
zita79
 
 


Kiskavics!
Örülök, hogy mostanra rendeződni látszik minden. Borzasztó volt olvasni, amin keresztül mentetek. Nekünk is van légzésfigyelőnk, bár eleinte nem akartam, de most már nagyon örülök neki, sokkal nyugodtabban tudok pihenni. Remélem a kis szívével nem lesz semmi komoly gond. Kitartást neked és jobbulást a picurnak.

Aprooka!
Mi szeptember 1-jén megyünk csipő, koponya és hasi UH-ra. Majd írd meg mi volt nálatok és hogy milyen ez a vizsgálat.

Igigig és Zita!
Örülök, hogy nálatok minden rendben, leszámítva a pocakfájást! Úgy néz ki ez mindannyiunkat elérte!

Nálunk a hasfájás továbbra is meg van, ami nem használt az az Infacol, így most Espumisan-t használunk pár napja, ez úgy néz ki jó, mert egyre kevesebbet sír és jó nagyokat büfizik és pukizik. Nyugodtabbak vagyunk!

szép napot!

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Mi voltunk már csípőszűrésen, minden rendben. Nálunk hajlam van a csípőficamra, szóval örülök hogy Koppa nem örökölte.

A Pro+Kid-et recept nélkül lehet szerezni. Nekünk bejött. Napközben egy angyal Koppa, jókat büfög és kakál :-) Viszont ami lassan már rendszer, aza 17-20 óra közötti őrület. 5-kor egyszerűen nem tud visszaaludni, behergeli magát és bömböl torkaszakadtából kb fél órát. Utána megnyugszik, kajál és elalszik. Egyszerűen nem értem. Olvastam már minden fele erről, hátha tudok valami okosat. Erre is azt írják hogy pocak fájás, de a hasgörcsöket nem látom ilyenkor, szóval nem hinném, hogy az.

Ti hogyan altatjátok el napközben a kicsit? És szerintetek hány fok a normális a baba szobájában?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Mostanában egyre többet hallom, hogy mennek a babókkal csípő, hasi, koponya meg mindenféle uh-ra.
Nálunk még akkor sem kellett menni amikor kijöttünk Botonddal a kórházból és tornáztatni kellett mert kötött volt a csípője...

Nálunk nincs igazán altatás. Szopi után vagy bealszik egyből vagy kicsit még nézelődik és aztán alszik el...

Nagy altatom ha sír, cumi a szájába, buksiját simizem és felhúzom a zenélős maciját...
Van mikor a maci is elég...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!
Túl vagyunk a 2 hós oltáson. Szerencsére nincs láz és nyűgizés is csak tegnap volt.
Volt mázsálás is, 6 kg és 60 cm Roli.
Remélem mindenki jól van.
Aprooka, ugye csak azért nem jössz mert nincs időd...

Kép
Kép
zita79
 
 


sziasztok!

Vagyunk, vagyunk....csak nem túl fényesen, az uh-k, mert több is volt, megjártuk a Heim Pált is, szóval egyenlőre negatív, annyit mondtak, hogy extrán tele van a pocak, bélrendszer levegővel, és ezt nem bizti hogy kinövi. Csak majd hónapok múlva, addig marad az ordítós hiszti és verekedős szopi. Éljen, éljen. Bár azóta már jobb, a napközbeni szopik csak verekedősek, de nem mind fullad 2 perc után sírásba.
Csüt. éjjel 3 órát aludt összesen, de azt sem egybe Zéti és száraz volt a pelusa, így pénteken kórházaztunk. A főorvos uh-zott, azt mondta, hogy kevés ennyire gázos pocakot látott pedig jópár 10 éve dolgozik, szóval nem csodálkozik, ha üvölt a gyerek, de nincs rá semmi, csak az idő. :-( Meg a mi hajhullásunk.
Szóval gááááz.

Ezért is tűntem el picit, olvasok olvasok, de Levi után is depis voltam, ez most is elővánszorgott kicsit ugye ott rátett a kórházas buli most meg úgy reménykedtem hogy könnyebb menet lesz, de egyenlőre úgy fest, nem. És a pylorus is fenyeget a 12.hétig.

Az esték a dúrvák, mert 5-6 után nem akar enni, mert nyűgös, fáj a pocak, minden baja van, kézben is sír Zéti. Ilyenkor max hangon megy a hajszárító, mert az megnyugtatja, van hogy 40-50 percet.

A másik, meg hogy Levit sajnálom nagyon, mert hiányzik, hogy nem tudok vele annyit lenni mint szeretnék és ugye fáradtabb, idegesebb is vagyok. És látom rajta hogy ez nem jó. Ilyenkor csak ölelgetném órákig! Tudom, hogy máshol is ez a nagyobb gyerek sorsa, de nekem is meg kell szoknom, hogy nem csak Ő van és az állandó lelkiismeretfurdalást is el kell űzni....

Zita, szép méretek ám! Mennyivel is születtetek? Grat Rolihoz!

Kiskavics, gyere mesélj picit, hogy vagytok? Ugye nincs gond?

Igigig, örülök, hogy nincs gond a csípővel! Altatás: mostanában megébred Zéti a babakocsiban is, eddig nem volt ezzel gond, reggeli után azonnal mentünk, mert Levivel sem lehet másképp bírni ki kell tenni a szűrét.... :roll: :lol: a kertbe. Benn ha nagyon radt akkor pihiszékben is bealszik Zéti, amúgy kézben inkább, ha meg csendipihi van Levinek, akkor bemegyünk a mi hálónkba, így két ajtó választ el Levitől. Ő nem olyan mély alvó, ezért jó így, ha esetleg sír Zéti akkor sem riasztja fel Levit. Szóval mi addig a nagyágyban bohóckodunk. Ebben a két órában van 100% Zétitime. Masszázs, simi, szopi, összebújás és ha szerencsém van, közös alvás.
Hőfok: 18-20at írnak a nagykönyvben, sztem az hideg picit. Olyan 22 szokott nálunk lenni, de mivel régi falusi ház, ez hidegebbnek hat télen.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sZIASZTOK!

Aprooka, nem próbáltad ezt a probiotikumot? Nekünk bejött a puffadásra. Meg azt a Gipe Watert istenítik, bár én nem próbáltam.
Nehéz lehet két babóval. Minden elismerésem Nektek! Most úgy gondolom, hogy megvárom, hogy 3 éves legyen Koppa és majd utána tervezek babát. Talán akkor már könnyebb lesz.

Mi most a szél miatt nyűgösködünk. Tiszta nyügi 2 napja, mióta ilyen viharos az idő. Hajnalban állítólag földrengés volt nálunk. Nem érzékeltük, pedig fent voltunk.

Be kellett fűteni nálunk, mert hírtelen lement a hőmérséklet 26-ról 20 fokra és eléggé tüsszögött babóca. SZép augusztus vég....
Nagyon nem tudom ilyenkor hogy hogyan kéne öltöztöztetnem a babát. Na meg előbb utóbb rá akarnám szoktatni a 20-21 fokra, de most még fázik, pláne ilyen hőkülönbségek mellett.

Most jelentkeztem be koponya és hasi uh-ra. A doktornő javasolta, és mivel a páromnak vese bajai voltak ezért jobbnak látjuk, ha megnézetjük a kicsit, mert a "tünetei", bár remélem nincs baj, hasonlóak mint a férjemnek voltak pici korában.

Teszek fel egy képet Koppáról.



Kép Koppa a rapper

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, "jól vagyunk". Holnap viszem doktornőhöz Bobót, mert pár napja zöld, nyálkás a széklete, meg ma szinte csak zöld vizet fosik.(BOCS) Az elmúlt két napban ő is nagyon nyűgös, bár ezt a szeles időnek tudom be, Szofival sem lehetett ilyenkor, s még most sem bírni.

Csak ritkán tudok jönni, minden másodpercem foglalt. Hasonló a gondom, mint Aprookaának: Állandó lelkifurdalásom van Szofi miatt, hogy nem jut rá annyi idő, mint eddig, sőt szinte alig. Számítottam rá, hogy ez lesz, de nem gondoltam, hogy ennyire , s lelkileg nagyon megvisel mindkettőnket. :( :(

Boldizsárnak a szívével minden rendeben volt, nincs semmi átszivárgás, s nem is értik, miért ijesztegettek engem ezzel... Jó mi?

A legjobb az, hogy a védőnőm megsértődött (MA VOLT ITT, S JÓL FELHÚZTAM MAGAM!!!!), mert múlt héten kértem tőle (is), hogy ne látogasson minket, majd csak ezen a héten. Erre ő felhívta a kórházat, kérte a kezelőorvosunkat, s érdeklődött, hogy ugyan már mi a baja a gyereknek, hogy nem látogatható.. A vicc az egészben, hogy a kezelőorvos közölte vele, hogy NEM IS VOLT TÜDŐGYULLADÁSUNK, CSAK AZÉRT TÖBB KREDITPONTOT KAP A KÓRHÁZ, S AZÉRT SZEREPELT A ZÁRÓJELENTÉSÜNKÖN!!!!!!! Kérdem én: Akkor mire föl kaptuk az antibiotikumot?????? Miért nem tudtam erről én?????? És ha a szívével is minden rendben, akkor mégis mi okozta a légzésleállást???? (mert eddig a tüdőgyulladásra, meg a szívére fogták....) AZ AGYAM ELDOBOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, megint fölhúztam magam. S így legyen az embernek teje...

Sziasztok! Majd jövök, ha lehiggadtam, meg ha lesz még szabad időm..

Igigig: Gyönyörű!!!!!!! :)

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Halihó

Most csak egy perc: Kiskavics, sztem akkor keress egy normális dokit, aki elmondja mi volt a baj, mert így azért nem egészen tiszta az ügy, nem?
Vagy kérdezz rá a másik dokinál hogy akkor most mi van!
De ha a szívuh okés akkor nagy gáz nem lehet. Szépen híztok?

Koppa nagyon cuki és mekkora már! Hány kiló?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka: Őszintén, egyik dokit sem éreztem "normálisnak", mindegyik a másikra adta az utat, s még ők sem tudták megmondani, hogy ki is a kezelőorvosunk tulajdonképpen... Mert mindennap más volt viziten és bármit/bárkit kérdeztem, senki nem tudott semmit...A "rendes" gyerekorvosunk rendes, hozzá megyek holnap.

Hízás rendben. 3500-tel született, 3200-re esett vissza, s vasárnap volt 1 hónapos: aznapi pucér súly: 4020 gramm. Szóval 82 dekát híztunk.:)

Szép estét nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Hát távol álljon tőlem, hogy szidjam az egészségügyet, vagy akár szidhatom is mivel én is ott dolgozom, dolgoztam, de félelmetes, Kiskavics, amin keresztülmentek. Én is utánajárnék a dolognak, hogy megnyugodjam.

Én a munkám miatt érzek lelkifurdalást, hogy nem vagyok eleget Koppával. Bár időnként olyan érzésem van, hogy lehet, hogy ő neki jobb így, hogy nem lesem minden pillanatban hogy mi van vele. Ma is be kell mennem két órára. A nővérem lesz itthon vele, aggódok is rendesen. Persze a tesómnak 3 fia van, tehát nem kell elmagyaráznom neki a gyermekgondozást... De akkor is aggódom, mivel nem ismerik annyira egymást.

60 cm hosszú volt a múlt héten Koppa és 4500 g (3700g-mal született 3500g-mal jöttünk haza) . Az első hónapban 1 kilót hízott, ez sztem meglesz a másodikban is. Azt mondják picit sok, de nem zavar, majd lefogyja :-)

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Aprooka, nem lehet könnyű dolgod.
Roli 3620 grammal és 50 cm-el született, 3200al hoztuk haza...

Igigig, nagyon tündéri Koppa :)

Kiskavics, nem semmi ez a mizéria... Röhejes, hogy mi megy már a kórházakban, persze mindenki a másikra mutogat amikor gond van...

Nálunk haláli nyugalom van ehhez képest amiket írtatok, igaz nem könnyű Botonddal mert mostanában rosszcsont meg hisztis, de azért csak eljön mindig az este és elalszik :P Olyankor nyugi van tutira :)
Roli nagyon jó baba, ügyesen elvan a kiságyban szinte egész nap, magától elalszik, csak néha sír ha már unatkozik meg éhes...

Kép
Kép
zita79
 
 


És végül egy kép :) Kép

Kép
Kép
zita79
 
 


szaisztok,elnézést a zavarásért:)))
rengeteg rucim van,szépek és olcsók:)))200-600ft-ig mindent megtalálsz,nem bálás és nem turis rucik,általában egy gyermek viselte!!
ha érdekel kukk meg az albumot és irj privit:)))további jó babázást:)

http://picasaweb.google.hu/113450104542 ... fiu07Evig#

bibar
 
 


Hova tűnt mindenki? :)
Gondolom mindenki babázik és gyönyörködik a csemetékben :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Én időnként fellépek, de miután kong az ürességtől az oldal, így én sem írok.

Ma vagyunk 2 hónaposak :-)

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igigig grat. a hófordulóhoz :) Csak úgy rohan az idő...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Én is jövögetek, de írni nincs energiám. És őszintén most kedvem sem.
A gondjaink nem oldódtak meg, sajna egyre rosszabb, ma is Klinikákon voltunk, holnap is megyünk egész délelőttre.
Zéti már alig eszik, nagyon fáj neki, de nem tudják mi.
Nekem meg totál kész az idegrendszerem, csak akkor eszik, ha alszik, vagy épp ébred és még kómás, nem tudja mit csinál. Egész nap kb ugrásszerűen kell várni ezeket a pillanatokat, hogy vmicske tej belemenjen. Ezt meg egy kétéves örökmozgó mellett képtelenség és kínzás, így Levi is rettenetesen kezelhetetlen és szeretethiányos.
Ez meg tönkretesz, mert egyiken sem tudok segíteni. :cry: :cry: :cry: :cry:

Szóval most nem vagyok túl jó társaság, de igyexem majd benézni meg megírni hogy mizu.

Addig is legyetek jók és nőljetek nagyra! Mármint ne Ti, csak a babák!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Aprooka nagyon sajnálom, hogy így vagytok!
És pláne, hogy nem tudni az okát.

Kiskavics veletek mi van?

Zita! Köszi. Azzal ünnepeltük, hogy bevettük azt az írtó keserű K vitamint, majd estére benáthásodott. (Én már napok óta beteg vagyok.) És éjszaka 1,5 óránként sírva kelt, hogy nem kap levegőt, a köztes időben meg olyanokat szörcsögött, hogy időnként azt hittem megfullad. A reggelünk is hasonlóképp alakul. Engem ráz a hideg, ő szörcsög és nem tud aludni. Holnap mennénk uh-ra. Szerdán kapnánk oltást, csütörtök meg el kell utaznunk. Szép hét elébe nézünk, de ma átviszem a gyerekorvoshoz.

Minden jót Nektek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Aprooka, nem semmi amit átestek egy ilyen csöppséggel :(
Sok-sok energiát és kitartást... Majdcsak javulnak a dolgok ahogy növögettek...

Igigig ha beteg a manó lehet, hogy meg sem kapjátok az oltást, sőt...
Én nem utaznék el a helyetekben csak ha nagyon muszáj. Remélem hamar meggyógyultok, próbáld minél többször orrszívózni Koppá-t...

Kép
Kép
zita79
 
 


Én is nézegettem a fórumot, de mivel nem írt senki gondoltam mindenki babázik
Jó hogy jöttetek!

Aprooka!
sajnálom, hogy ilyen gondok vannak, remélem hamar kiderítik mi a gond és elmúlnak a fájdalmai, mert ez így tényleg nehéz lehet.

Zita! Veletek minden rendben?

Igig! grat a hófordulóhoz, Dóri csütörtökön volt 2 hónapos. Remélem mindketten hamar meggyógyultok.
Így betegen is szoptatsz? Vagy tápszert adsz neki?

Kiskavicsról tudtok valamit? Bízom benne, hogy jól vannak!

Velünk szerencsére minden rendben, Dóri szépen fejlődik és úgy tűnik kezd a hasfájása is elmúlni (bár nem akarom elkiabálni), az Espumisan csepp és a cseresznye mag párna nagyon jó hatással van rá. Sokat segít!

Kitartást és minden jót mindenkinek!

andicsiga
 
 


Andicsiga, nálunk szerencsére minden ok.
A szopik kicsit macerásak néha de fájdalom mentes és a mennyiség is jó szerintem amit eszik Roli, igaz nem mérem. De nyugodt és sokat alszik, nyilván nem éhes. :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Már jobban vagyunk sokkal, persze szívom Koppa orrát rendesen. Utál is érte. Nem tudom hova fér abba a kicsi arcba ennyi takony...

Igen szoptatok. Azt mondják nem megy át az anyatejbe a baci. Arra elég hogy rálehelek... És ráadásul az anyatej teli van immunanyaggal, tehát előbb meggyógyul. Az orrfolyásra is anyatejet kell nyomnom az orrába. Ennek sem örül annyira. Ezen kívül megemeltük a kiságy elejét, hogy ne vízszintesbe kelljen szenvednie az orrfolyással. Így könnyebben kap levegőt, bár az ágya inkább katapultra hasonlít így mint kiságyra. :-)

Szerencsére lázasak nem voltunk. És tegnap már nem is volt annyira nyűgös. AZ éjszaka is jobban telt bár többször felkelt. Persze el vagyok kényeztetve, mert az utóbbi hetekben este 8-kor elaludt, 3-kor kelt hajnalban enni, kb 10 percre és utána 6-kor szintén 10 percre, aztán 8-9 körül ébredt fel rendesen. Most ez picit sűrűbb, de az első beteg éjszakához képest sokkal jobb.

Van tippetek mit lehet csinálni ínhüvelygyulladással? A barátnőmnek mind a két kezén van és már fogni sem tud...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk mi is.
Sajnos azóta is náthás, a széklete sóskazöld, hurutos, nyúlós, nyálkás. 5 napja hozzátársul hasfájás és nehezen kakilás, 10 perc után verekedős cicizés, napközbeni sírdogálás.:( Holnap újra doktornéni...
Az az érdekes, hogy ő alvás közben kap levegőt, csak mikor már ébredezik, hogy éhes,akkor kezd el tortyogni, szörcsögni. Hiába szivatom az orrát, nem jön semmi. Pedig jól belecseppentek, belefújatok előtte amit kell.
Hasa eddig nem fájt, most az is. Védőnő szerint a nátha nekiment a beleinek, bélhurut... Majd holnap kiderül.
Idáig napi 6-8-szor kakilt, most örülök, ha kétszer tud, de szegénykém annak is úgy kínlódik, mintha szorulása lenne.
A "nagylány" extra nyafogós lett, gyakran nem fogad szót, és naná, hogy mindent akkor akar, ha szoptatok, vagy pelenkázok...
Nehéz összeegyeztetni a két pindurt egyelőre. Nagymamák dolgoznak, segítség nincs.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hál' Istennek a szopimennyiség oké, én még bőszen mérem, sőt túl sokat is eszik (doktornő szerint..), de mit csináljak, vegyem el tőle???? (150-220 között eszik) Alvás napközben a sírdogálás miatt nincs sok, csak 20-30-re bóbiskol el, na meg persze a Csaj is gondoskodik róla, ho y ne tudjon belemélyedni.. Éjjel szerencsére 4-5 órát is alszik egyben.
Na, mennem kell, mert cici lesz.
Sziasztok! Majd jövök még, ha tudok.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


igigig: Ezt már én is hallottam, hogy jó anyatej náthára, csak még nem próbáltam. Hogy teszed az anyatejet az orrába? "Belespricceled", vagy lefejed és cseppented? És mennyit egy alkalommal? Hányszor egy nap? Köszi, ha írsz!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics!

Megmondom őszintén, hogy én nem lefejem a tejet, hanem mikor bazi erőseb megszívja és beindul a tejleadó reflex akkor belespriccelek. Ettől kissé fuldokol. Minden étkezésnél megcsinálom.
Persze nekünk is megy még a szörcsögés de a közérzete sokkal jobb. Az orrszívó porszívónál rájöttem, persze ti már lehet hogy ezt rég tudjátok, hogy akkor tudom kiszívni az orrát hatékonyan, ha az orra mellett a kis arcocskáját elhúzom oldalra, így nem tudja az orrcimpáját befeszíteni és akkor kijön a cucc. Ezt van hogy kelés után fekvés előtt is megcsinálom, nem akarom, hogy az arcüregére húzódjon. Utál is ezért... Plusz a Nasivin (?)-ből van 0 éves kortól változat és abból is cseppentek naponta többet. 20 perc után hat és akkor rendesen el tud aludni.

Kérdezd meg a védőnőt, de én úgy tudom, hogy ez a Pro+Kid nem csak a hascsikarásra jó, de ha durván igénybe van véve a kicsi gyomra (slájm) akkor segítenek a probiotikus bacik megemészteni azt.

A 220 ml az tényleg durva. Nekünk a 140-re mondta a védőnő hogy sok...
Talán már írtam, hogy Koppa is ütögetett meg sírt evés közben egy ideig. Akkor azt csináltam, hogy lefejtem kicsit a tejből mielőtt evett, hogy ne jöjjön nagyon erősen, így kevesebb levegőt nyelt + kb fél percenként büfizetettem. Ezt most is így van. Megtanult szerencsére ügyesen büfizni. Akkorákat böfög, mintha kocsmában lenne. :-) És még most is elég szakaszosan eszik (persze az orrdugulás miatt is). Eszik, büfi, pihi, majd újra evés és stb. De így nem nyekereg legalább.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a klinikákon ismét.....meg sem tudták csinálni a h2 kilégzéses tesztet, mert a kezdő éhgyomri érték olyan szar lett, hogy sírhatnékom van tőle....most laktáztabi, probiotikum és 5 nap türelmi idő. De csak találgatás egyenlőre, szóval vmi lebontási zavar.
De hogy ne legyen ennyire "egyszerű", mellé jött egy dévényes, végignyúzta Törpit, aki végig vigyorgott, de ahogy a szájába nyúlt, eszeveszetten üvöltött: totál beállt arcizmok, emiatt is lehet, h. nem tud szopizni+hasfájás, bélcsikarás. A dévényes meg csak néz, hogy önmagában ilyen problémát nem látott, hiszen a gyerek amúgy szuper izomzatú.....

Nos, ennyi jutott erre a hétre, jövő héten újabb menetek ha nem javulunk.

Nálunk alig ütjük a 100at szopinként.:-(
Kiskavics, a 220 mellett tök érthető, ha fáj a pocak!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


igigig: Köszike a részletes leírást, megpróbálkozom én is vele. (tejci orrba+széthúzni orrcimpákat, meg lehet a pro+kid-et is) Hétfőn fül-orr-gégészetre kell vinnem, valószínű nagyok az orrmandulák, s szűkek az orrjáratok- csak tudnám, mit kezdenek majd vele...-, aztán vettek le újra székletmintát, kedden várható eredmény, s aztán kapunk majd beutalót neonatológushoz is... Szofival fele ennyi gondunk nem volt...
Aprooka: csak most olvasom visszafelé a korábbi írásokat, s látom, nektek aztán jól kijutott!!! :cry: Csak türelmet és kitartást tudok kívánni, s mielőbb legyetek túl ezen a mizérián. Szegény picurka, szegény nagyobbacska, szegény te, szegény ti... Drukkolunk Nektek!
Szép estét! Teszek fel 2 képet a lurkókról, ha sikerül.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kép Kép

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nagyon szépek vagytok!

És hogy hasonlítanak egymásra!

Tényleg gyönyörű mind a két babóca!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Ja a Pro+KId ből fél mérőkanál a minibabák adagja a doki néni szerint.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: