Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Volt már egy topik ilyen témával, privát lett, hosszú történet.....de azért remélem még páran életet adunk ez év júliusában.
Új fórumozók, előbújni vágyó zugolvasók gyertek, osszuk meg egymással az Örömhírt és minden egyebet ami még hátra van a nagy napig és persze utána is!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szia, sziasztok:-)

Valamikori zugolvasó voltam, akkor még javában dolgoztam és ennyi telt:-) Most már időm van bőven...:-)és örülök, hogy létrehoztad a júliusi babákat.... mert hát hiányzott!!!!! Július 5 körül -re várom a második kisfiamat de már nagyon:-) Az elsőnél 27 éves voltam most 35 hát nem mindegy:-)Hát, nálad meg nem lesz nagy a korkülönbség, ők majd tudnak együtt játszani. Nálunk meg majd lesz, 1 nagy, okos bátyó:-)
krisz74
 
 


Szia!

Igen, bár én nem dolgoztam, de sajna egy másfél éves mellett tőlem sem telt több, így lemaradtam, mint a borravaló. :roll: :lol:

Uh, akkor Neked sem könnyű a dolgod. Igen, tudnak majd együtt játszani, ha túlélik az első évet. Mert Levim megvan győződve róla, hogy egy kész 10 kilós egysúlyú játszópajtit kap. Mindennap hívja játszani....bevallom, már eléggé vonszolom magam, pedig nekem még van jócskán időm. De a 29. héten volt a "Kicsi" 1680gr körül és a 26. héttől már mindenki mindenórásnak néz. Pedig kilóban nem is jött fel sok, de ez az ifjú legényke úgy döntött megmutatja mekkorát tud nőni. Szóval nem gondoltam volna, hogy ez ennyire megvisel. Bár most kicsit negatív vagyok, mert elkaptam vmi csúnya vírust és emellé most vagyunk túl egy fürdőfelújításon ami után még lenne mit rendezkedni a lakásban és még ott a 4 zsák babaruha, babakocsi mosás....Te ezekkel hogy állsz?

Első szülés milyen volt?
Csinálsz vonalzót?
Bátyuska hogy reagál(t) a tesó érkezésére?

Gyertek, gyertek bátran, ha nem is lesz annyira pörgős, de azért legyen már a babaneten egy júliusi topik is. Olyan kíváncsi vagyok a babóinkra!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

 
 

Hello!

Irtam 1 kisregényt az előbb elszállt :twisted: összefoglava.... lehet, hogy csak mi szülünk júliusban?! :lol: Én is beteg vagyok vmi felsőlégúti vírus péntek óta.... max-an megtudlak érteni!Édes lehet a kisfiad persze honnan tudná, hogy 1 bőgőmasinát kap hónapokig, aki eszik, alszik, sír! Még az én 8 évesem sem fogja fel igazán, Ő egyébként talán kezdi elfogadni, hogy nem ő lesz a világ közepe. Ennyi idő után neki rosszabb sztem. Minden elismerésem azoknak az anyukáknek akik ilyen pici korülönbséggel bevállalják a második bébit! Kemény lesz.... lesz segítséged? Vonszolás: Hát én brutálul meghíztam akárcsak az előzőnél 35 kiló, eddig igaz a kezdő súlyom kevés volt de hát akkor is :lol: a szervezetem tők kész van!!!! 8 éve simán lement fél év alatt remélem most is! Amúgy a cukrom, vérnyomim alacsony ezért a doki csak mosolyog, hogy ő már nem akar mérni többet , védőnő dettó!!!

krisz74
 
 


Nem engedett tovább irn,i ugyhogy most folytatom, babaszoba lassan kész a babaruhák, ágynemű sbt... na az még sehol, kéne mosni de folyton vihar van és én kint akarom a teraszon szárítani.Vonalzóóóóóóóóóóóóó! Nem- nem csinálok reggel annyira feldűhített, nem tudtam bemásoni pedig nem vagyok szőke :lol: Amúgy nekem császár lesz... 8 éve nem inditották a 42 hétig aztán belekakilt a mvízbe és sürgösségi lett belöle. Most nem lesz, nem lehet ilyen!!!!! 5-én vagy 7-én felvág! Azóta persze dokit cseréltem!Neked még viszonyleg frissek a szülési élmények és a babagondozás :lol: én néha azon filozóm úristen elfeljtettem, mit is kell majd csinálni 1 újszülöttel :lol: mostanában nálam a szórzótábla meg a maradékos osztás van porondon lévén újra másodikba a járok :lol:

krisz74
 
 


megnéztem a fotókat, nagyon szép a kisfiad!!!

krisz74
 
 


Sziasztok!

Én is hébe-hóba olvastam az előző topicot, az elején még írtam is, de miután dolgozom egyszerűen nincs időm írogatni. Még mindig dolgozom, tehát hébe-hóba leszek itt is.
Én 19-re várom a kisfiamat. Első babóca.
Elég hipohonder típus vagyok, pláne így a vége felé. Szóval rémtörténeteket kérlek ne írjatok :-)

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Ezekszerint már 3-an szülünk júliusban... alakul!
Oké horror sztori nem lesz, nyilvánosan :lol: Szép, hogy még dolgozol. Én két hete fejeztem be ill. még telefonon imélen vagyok de már kész voltam a mindennapi bejárástól!

krisz74
 
 


Sziasztok!

Igigig, nagyon ismerős volt a neved, de akkor ezért... :wink: mármint hogy már láttalak.

Megértem a meló ügyet, 2 éve május végéig akartam max. dolgozni, de kikönyörögték a július első két hetét benn és még vagy 3 hétig otthonról telefonkészültség.
Hiába kértem helyettest, az, hogy ki viszi tovább a melóimat, utolsó hét szerdáján derült ki. Szívott mindenki, főleg én, mert 350 függő aktám volt és 4 felé kellett osztani, mivel most 4 ember csinálja azt amit én anno. Persze sokkal részletesebben, aminek nagyon örülök, mert sült a képemről a bőr, hogy mindenbe csak belekapkodok és félmelókat csinálok.
Aztán jött mág hozzá, hogy Levi több mint két héttel előbb jött, így kb. semmire sem volt időm.
Most meg már hajt a harci frász, mindent meg akarok csinálni, emiatt meg estére alig bírok elvánszorogni az ágyig.

Rémtörténetek: van olyan? :wink: A végeredmény a lényeg! De akkor én nem írom le a szüléstörténetemet, ok? :shock: :)
Új idők, új doki, új baba...szóval most még pozitívan állok a dologhoz, remélem így is marad.

Kriszta, ha gondolod, segítek vonalzó ügyben!
Köszi a dicséretet, igen, Levi szépen összejött, bár senkire sem hasonlít. Egyenlőre. Legalábbis szerintünk a férjemmel.
Nagyon kíváncsi leszek, milyen lesz öcsike, mert most 4d már nem fért bele a dologba.
Igen, sztem nálatok sem lesz könnyű, pont a nagy korkülönbség miatt, de mindkét esetnek megvannak a maga előnyei. Tesóim és közöttem van nagy korkülönbség, 16 és 12 év, nem mondom, hogy laza menet volt, de túléltük és nagyon csípjük egymást!
Segítség: háááát, az én családom nincs túl közel, de apum kijön heti min. egyszer. Csak hát Ő már 70. lesz és azért nem tud már Levi után futkosni egész nap. Péterem családja meg, persze sokat segítenek, ha mi megyünk, de anyósom sztem max, ha 3x jött át Levihez, ami ugye ha itteni ügyek vannak, jobban jönne, mint hogy mi megyünk. Meg itt a közelben élnek a nagyszülők, gazdálkodnak és vannak hirtelen ötleteik. Pl. most már második hétvége volt, hogy hirtelen menni kellett disznót vágni, méheket pakolni, stb...és ha azt vesszük, párom doki, eleve heti min. 3 éjjel nincs itthon mert ügyel, és akkor a maradékból is lecsippent a család még 1-2 napot....na, szóval néha morcogok emiatt.

Kilók: de jó Neked, nálam meg épp az a baj, hogy a szopival rámragad egy csomó és nem akar elmenni. Pedig nem is ettem sokat anno. Szóval mi eleve kb. 5-6 kiló plusszal indultunk, én most olyan 8-10 kilónál járok, de ez épp elég. Lesz mit lefaragni, csak mondom én a szopitól félek megint.
Szerencsés vagy, hogy lement hamar, biztosan most is így lesz.

Igigig, és Te hogy állsz babaszoba, rucik és egyebek terén? Nevek vannak már, vagy már az is biztos?
Kriszti, Ti? (Kriszta vagy Kriszti?) Nagyobb fiadat hogy hívják? És a Kicsinek van már befutó névválasztás?
Hol fogtok szülni?

Na, lelövöm magam, mert ez a nap is hosszú volt, átrendeztem a gyerekszoba szekrényeket, kipakoltam az összes nagyrucit és helyet csináltam a csecsemőruháknak, ha végre nincs ez a pocsék idő, jövő héten nekiállok fertőtleníteni és kimosni a cuccokat!
Előtte meg auchanoltam és még főzni is kellett.
Holnap meg mennem kell, képzeljétek, ma véletlenül rákérdeztem barátnőméknél, hogy a párja nem tudja-e, miért zakatol a kocsink. Erre közölte, megnézi az olajat. Egy csepp sincs benne kb. Nem is jelzett, de ha leég a motor az egy millás játék, tehát mehet a kocsi a bontóba. Pedig most műszakiztatták 3-4 hónapja olajcserével. :evil: Hétvégén meg keresztberepedt a szélvédőnk is, így holnap megyek randizni két autószerelővel is. Szép kis nap. Mert mikor máskor történnének ilyenek...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Beköszönök én is, igaz szerintem már június közepén megszületik a babóm, de hivatalosan július 3-ra vagyok kiírva.
Majd írok bővebben is amint a manóm engedi :P

Mindenkinek szép napot :)

zita

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Most jöttem 1 kis nst-ről hétfő óta alig éreztem az amúgy redkívűl aktív babámat... reggelig bírtam felhívtam a dokit.... másfélórát rá voltam kötve semmi, hozzták a magzatsokkolot :lol: én igy hívom a kisketyerét ami hangot ad ki, igy ébreszti a babókat, de semmi Ármin mert ez a neve aluszkál tovább. Akkor már 3 doki állt körbe, hogy mi legyen most? a szívhang tőkéletes de ösz-visz 6 db pici kapirgálást nyomott ennyi idő alatt, kaptunk 1 reaktív eredményt! Utána ultrahang ott is tökéletes minden, de mégsem az... visszarendeltek szombat reggelre vmiért azt érzem onnan én már nem jövök ki 1 hamar. Még csak a 35 héten vagyok:-(és hogy tök jó legyen minden, a 8 évest is rángattam magammal mert ő hajnali 4 óta vízet fo...ik már bocs de nem megy máshogy :lol: mondjuk vigyáztak rá a nővérek! És most hazarohantam babruhát mosni meg összepakolni a kórházi cuccokat aminek a fele hiányzik mert nem gondoltam volna multkori 42 heti túlhordás után, hogy van ilyen is :lol: a 8 éves meg végre fekszik tök kivan csórikám diéta sok folyadék stb... Ugyhogy lányok MINDENKI KÉSZÍTSE EL A KÓRHÁZI TÁSKÁJÁT :lol: és a babákét is :lol:

krisz74
 
 


Amúgy a délpestiben szülök, mert lőrincen lakom :lol: ti merre?
Zita: miért jön neked is korábban, olyan fura, hogy sokaknak korán jön nekem akkor 8 éve megváltás lett volna a 40 hét is :lol: Te is le lehetesz terhelve... nem kicsit a másfél évessel :lol: hát kicsit parázok amióta megjöttem azóta is figyelem tudatosan de semmi Ármin nem mozog :( ennyit nem aludhat... nem? Szerintetek?
a 9 évvel ezelötti terhességemnél még nem voltam ilyen tudatos és nem is emlékszem, hogy számoltam -e a mozgásokat!

krisz74
 
 


Jaj, Kriszti, javulgatást!

Levivel absz. nem néztem a magzatmozgást, illetve egy ideig igen, de amennyire nem volt, csak frászoltam volna. Gyakorlatilag a 23-24. héten éreztem először és utána sem volt semmi nagy. Aztán idekinn meg....uh, nem is részletezem, de sokan érdekesen néznek ránk játszótéren. :wink: :lol:
Mazsola meg pont az ellenkezője, kifejezetten fáj, amit csinál, megy benn a buli rendesen.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj! A 35. hét már szupi. Mekkorának mérik most Ármint?
Szépen nyugiban pakolj össze, de csak a legfontosabbakat és egyél sok sok étcsokit, az totál bepörgeti a Manókat odabenn. És még a nagyobbnak is jót tesz a fosira. Jobbulást neki is!

Mi ma totál ko. Tegnap ugye kiderült, kb. a motor ég, nincs olaj a kocsiban, ma szervíz, félig gyalog haza a forgalom mellett 5 méterre, aztán barátnőm értünk jött, ez az 50 fokban gyaloglás már nem nekem való. Délutánra kész az olaj és mehetek a szélvédőshöz. Vicces egy nap, sztem este nem kell majd altatni engem.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!


Tudom, hogy semmit nem jelent az, hogy mennyit mocorognak bent :lol: sem a súly és a méret amivel születnek!!!! De 1 aktív babából nem lesz egyik pill-ról a másikra narkolepsziás :lol: amióta hazajöttünk eccer mocorgott, amikor a hintaszékbe ültem :lol: ezt imádja ebbe fogom szoptatni is. Kocsi:
4 éve nekem totál tönkre ment 1 autóm mert nem volt benne olaj :cry: többet nem indult el.. leégett a motorja :cry: Nem akarok rád licitálni :lol: de 2 hete amikor a brunonak / 8 éves/ mandulaműtétje volt, na aznap este a férjem összetörte a kocsinkat nekiment a falnak :cry: akkor kicsit elbőgtem magam a gyerek ébredt az altatásból se kocsi se a férjem sz...r volt.
De azután kisütött a nap egészen ma reggelig :cry: Ármin kb 2,3 lehet... most kezdtem csak a 35-öt :cry: ugyhogy nem akarom, hogy kivegyék :cry: még nem!!!! Csoki neeeeeeeeem, étcsoki meg pláne :lol: ezekszerint neked nincs gondod ezzel, szerencsés vagy nagyon!!!!! A Mazsola jó név :lol: nem tudjátok vagy nem akarjátok tudni a nemét? A Fogyásra visszatérve: Nekem pik-pak lement a 38 :lol: az utolsó 10 kiló akkor, amikor a bruno 10 hó-os elindult és egésznap rohantam a nyomába :lol:

krisz74
 
 


Annó Botondot én is 2 héttel túlhordtam és akkor is infúzióval indították a szülést, vagyishogy csak próba volt, hogy megindul vagy sem.
Jól sikerült, aznap 11:55-re már ki is bújt. Kb. 2 óra hossza volt ami komolyabban fájt...
Most azért gondolom, hogy nem lesz túlhordás mert már most fél ujjnyira nyitva van a külső és belső méhszájam, és a méhnyakam alapból nagyon rövid műtét miatt...
A doki fekvésre ítélt, ami persze lehetetlen, nameg gyógyszert kell szednem.
3*1 Nospa, 2*1 Magnézium és Pipolphen 3*1...
Jövőhéten megyek a dokihoz a 36 hetes uh-ra meg gondolom meg is vizsgál, kíváncsi leszek, hogy nyíltam tovább vagy sem mert hát nem nagyon változtattam a tempómon a nagylegény miatt...
Legutóbb a doki azt mondta, hogy reméli, hogy nem találkozunk hamarabb a megbeszéltnél :P Addig már csak egy hetet kell kibírnom, de utána még 2 hét van amit ki kéne mindenképpen bírnom...
A babaruhamosás nálam is program, még holnapra jut egy adag aztán már csak pakolni meg vasalni kell őket.
A kórházi csomagom még sehol sincs, igaz csak apróságokat kell vennem mert előző akcióból sokminden maradt...

Nekünk nincs autónk, de biztosan gáz amikor az ember megszokja és aztán egyszer csak nincs...

Kép
Kép
zita79
 
 


Aprooka, most nézem csak, hogy egy idősek kb. a gyerkőceink :P
Botond augusztus 21-én bújt elő :P

Kép
Kép
zita79
 
 


Kinek lesz fia/lánya? Nevekkel, hogy álltok?

Nálunk fiú lesz a kistesó is és a Roland név mellett horgonyoztunk le...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Nálunk is fiúcska a második, a név is megvan már, de egyenlőre nem mondjuk el, mert Péterem húgai eddig minden nevünkre mondtak mindent és ez az egy név az, ami végre apájának is nem fúj, meg nem "hogy akarod Te az a szegény gyereket hívni...".
A csaj név megvan 10 éve, de Levi is a szülőszobán dőlt el, fiúkkal hadilábon állunk. :lol:

Kriszta, akkor Nektek is most kicsit besűrűsödtek a dolgok. Én is úgy érzem, rettenetesen ránk jár a rúd. De majd csak lesz jobb is.
Hát, én hiába futottam Levi után, pedig Ő is 10 hósan már rohant, nekem maradt még "barátságövem". :-)

Szép neveket választottatok. Nálunk mindenképp két név van, az első ősmagyar, a második a keresztény a keresztelkedéshez.
Szóval arra gyúrunk, hogy passzoljanak is, meg szép hangzatos legyen.
Mint Levinél. Pluszban vagy apa, vagy vmelyik nagypapa neve legyen a második, hogy boldogság legyen mindenhol....ááá, kicsit sem vagyunk behatároltak. Apum László, após Antal, ehhez lett volna a Nimród (ez lett volna Levi, mármint Nimród Antal) most meg majd meglátjuk.
Ha rózsaszínesednénk, akkor lenne anyum után Zselyke Zsuzsanna, mert őt elvesztettem 2 évesen. De csak adatik majd nekünk egy kisleányzó is, bár már sok lehetőség nem nagyon lesz.


Zita, igen, Levi aug.1. De 25 óra után szedték ki végre, szóval ott drukkoltak, hogy még júl. 31. legyen, mert akkor Ő lett volna a 100. a hónapban az osztályon. Mivel már délelőtt a szülőszobán voltam, mindenki joggal hitte, hogy meglesz a kerek szám. Na, igen, én is drukkoltam, csak a dokim volt ....mindegy, fő a végeredmény.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Én Botonddal kb. 22 kilót híztam, most kb. 12-nél tartok, persze az indulósúly is más volt.
Mire vissza nyertem volna a verseny súlyomat addigra ismét terhes lettem :P
Én nem híztam a szoptatás alatt, pedig 20 hónapos volt Botond amikor azt mondtam neki, hogy mostmár nincs cici :)

Tegnap este kitettem magamért, elaludt manóm és nekiálltam kisruhát vasalni, kb. a 3/4-e meg is van, majd leszakadt már a derekam.
De, hogy nehogy elfogyjon még egy adagot mosok ma :D
Már csak a szekrényt kell megcsinálni apának hétvégén ha hazajön, hogy el is tudjam pakolni, egyenlőre az üres kiságyban sorakoznak :P

Aprooka, ti hogy oldjátok majd meg a közös sétákat?

Kép
Kép
zita79
 
 


Jó reggelt :o


Szuper idő van , igazi babruhamosó :lol: lassan én is végzek a legkisebekkel..., nem is emlékeztem mennyi ruhánk van :lol: 8 év nagy idő :lol: a baba azóta sem lett aktívabb, 2x 3x adott életjelet magáról este óta! Ez nem kevés szerintetek? Várom a holnap reggel, hogy újra rá legyek kötve a gépre, és azt halljam minden ok csak alszik :lol: addig ideges vagyok, nem kicsit :cry: 22 kiló az jóóóóóóóó, legalábbis ahhoz képest, amit én csináltam most is :lol: de nem érdekel majd lemegy.Életet adunk megint 1 embernek kit érdekel, hogy nézünk :lol: jövö ilyenkor...esetleg zavarna a súlytöbblet de sztem akkor már rajtam nem lesz :lol: most, hogy itthon vagyok a nagyobbikkal egészen át érzem a ti problémáitokat.... ugráltat, hisztizik rájátszik 1 kicsit de nem baj én pattanok, csak gyógyuljon meg :lol: szép napot lányok :lol:

krisz74
 
 


Nekem a 22 kg is sok volt. Akkor 51 kg-ról indultam. Nem is szerették a pipaszár lábaim a többletet :p Mindenhova bicóval mentem a végén aztán meg taxival.
Én most készülök teregetni épp :D Persze ha be tudom csalni a manót addig amíg kiszedem a ruhákat a gépből.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Juj, de belevágtatok ebbe a rucimosásba.
Én ma egy nagy adag plüssállatot mostam, most jött volna a második, ha nem kellene Levi csont sáros cipijével kezdenem. Sikerült az amúgy kisköves parkoló egyetlen feketesáros-dagonyás pocsolyájába belehajtania, miután olyan hisztit vágott le a játszón, hogy el kellett jönnünk. Persze lefejelte a csúszdát, de ez még nem lett volna olyan nagy gond, de a homokozóban egy kb 5 éves nagyfiú úgy ráordított kétszer, hogy csak na. Aztán még velem sajnálkoztak az anyukák, hogy miért ilyen sírós Levi. Szóval inkább otthagytam a fenébe az egészet. Pedig semmit nem csinált, csak volt ott egy nagy teherautó és Ő is bele akart lapátolni homokot.

Nekem még szoknom kell az ilyen helyzeteket, mert tudom, Levi sem könnyű eset, első gyerekként, meg ugye megszokta, hogy minden az övé itthon, illetve a játszón is így gondolja sokszor, de azért az, hogy csak az én gyerekem ilyen meg olyan és azzal senki nem foglalkozik, ha vele ordibál egy másik. Én meg utálom más gyerekét nevelni, nem is a feladatom, meg nem is gondolom, hogy nekem kellene, de így meg kissé egyoldalú a dolog.

Na, mindegy, hazajöttünk, amúgy is fáradt volt a fiatalúr, mert tegnap újfent túlette magát, ez kb. havi 3-4 alkalommal előfordul és akkor fekvés előtt 5 perccel, hulla fáradtan mindent összehány. Remek kis progi, így tegnap este is fél10 volt mire mindent rendbetettem és le tudott feküdni. Ma meg pótolja sztem a kaját is és az alvást is. Utóbbit remélem, mert tegnap 40 percet aludt és ez megviselte délután. De az ebédemet szemrebbenés nélkül belapátolta és még kért volna kekszet.

Súly: Én Levivel 13 kilót híztam, amiből 9 lement szüléssel és vissza is jött szopi alatt. Aztán lement kb. 10 és így 2-3 kiló plusszal kezdtem Mazsolával. Most meg majd nem eszem szopi alatt csak levegőt.... :lol:

Séta: nehéz ügy, mivel Levi még mindig imádja a babakocsit, de ha azzal megyünk, nem fárad ki és nem alszik rendesen délután. Kismotorral meg se lát se hall Aladár.
Van egy játszó, a község másik végén, sztem oda fogunk kijárni kocsival, mert az körbe van kerítve, egy magasabb domb van rajta, amin még nem engedem Levit egyedül motorral, mert nagyon vadul. Meg van egy nagy csúszda, azon esett ma el, szóval még az is necces. De legalább nem tud a kocsik közé futni mint a mi közelünkben lévő játszón, ahol a kerítést lespórolták. :?
Meg remélem újra beleszeret a felfújható nagy medencébe, mert tavaly ki sem lehetett venni belőle...és akkor lesz nyugis itthoni kertes napunk is. Már nagyon várom!

Kriszta, hajrá holnap!!!!

Akkor ezek szerint csajos anyucink még nincs is itt?
Azt látom, hogy sokan zugolvasnak, de hogy miért nem írnak is?....

Zita, jó sokáig szoptattál! Pocakosan nem viselt meg?
Mi megküzdöttünk ezért a dologért, mert Levit pocakkal műtötték 8 hetesen és akkor egy hétig nem volt szopi. Mindent újra kellett tanulni, de szerencsére, bár eszement nehéz volt, de kihúztuk mi is 14 hós koráig. De akkor meg már pont jó volt, hogy abbahagyta! Azóta nyugisak az éjjelek is, mert ki is költöztünk mellőle.
Nálatok hogy volt az éjjeli szopi?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Botond is még szeret babakocsizni, ráadásul ő délben ott szokott szunyókálni is :P
Én beruháztam egy használt tesókocsiba, azzal eljutunk pár helyre legalább együtt.
Mivel kocsink nincs és bicóval nem igen tudok menni egy újszülöttel meg a nagylegénnyel egyszerre így nincs más.
A játszótér itt elég jó, nincs messze tőlünk, körbe van kerítve és van minden korosztálynak játék... Csak valahogy sosem fogom ki, hogy legyen Botonddal kb. egykorú játszópajtás... Tulajdonképpen itt a környéken nincs is olyan akivel tudna játszani igazán...
Na majd a tesóval később :P

A szopi nem volt megterhelő, de mivel görcsölgetek így nem javasolt...
Botond velünk aludt és még alszik is néha úgyhogy az éjjeli szopi megoldott volt...
Én is megszenvedtem kicsit mert volt 2 műtétem és utána csökkent a tejállomány valamennyire, vedeltem szó szerint a teát, hogy visszajöjjön...

Kép
Kép
zita79
 
 


Hát valóban nektek sokkal nehezebb lesz mint nekem.Én max a suliba tolom el a bébit a nagyfiamért, utána meg mehetünk a játszótérre, persze csak ha kész a lecke :lol: Én lassan kész vagyok ki is vasaltam a ruhákat persze csak a 56-62 -et ennyi telt :lol: igy is leszakad a derekam :lol: Jó olvasni titeket, ahogy irtok a babás dolgokról, szoptatásról stb... nekem ez annyira rég volt és ugy várom már, hogy újra átéljem!!!

krisz74
 
 


Sziasztok!

Én is elkészültem a plüssökkel, már csak egy árva fehér cica maradt, mert azt elvermelte Prücsök és mát utólag nem tudtam betenni. Mire jó a felültöltős mosógép, eddig az volt, most kellett lecserélni és szokatlan, hogy nem lehet utólag rucit pakolni az elöltöltősbe. :lol:
Meg lemostam egy újabb ablakot is....

na, megjöttek a fiúk, majd még benézek...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, akartam kérdezni, hogy mit csinálsz Levivel, hogy ilyen jó evő...
Botond életében nem ette túl magát, sőt...
Végülis nem aggódok mert nő és hízik is hónapról-hónapra... Most volt 90 cm és 13 kg. De nem viszi túlzásba az evést...

Én mostam-vasaltam még nagyobb cuccokat is, később még ennyi időm sem lesz :D

A manó még most sem akar alukálni, de szerintem azért sem fog mert várjuk apáját haza, neki ez most hosszú volt mert eddig minden nap itt volt most meg vidéken dolgozik és már nem látta szerda óta. Persze majd megszokja mert ez így lesz még vagy 4 hónapig tuti. Lehet, hogy szülni is egyedül megyek hacsak nem hétvégén akar kibújni a tökmag :P

Nekem is újra meg kell szoknom azért a picit, tartani kell a fejecskéjét, fogni kell a kádban, rá kell tuszkolni a ruhát stb. A szoptatás az nem lesz gond, még csak pár hete hagytuk abba :D

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem tudtam jönni, mert Levi nagyon sírós volt egész este, meg nincs bőr egyik lábán sem. Tényleg Ti hogy vészelitek/vészeltétek át ezt az időszakot. Nővérem mesélte, hogy Ők mosogatószivacsot kötöztek a végén a fiuk térdére, mert állandóan újra beszakadt a seb. Már nem merek rövidgatyót adni Prücsire. :cry:

Zita, hidd el, Levinél rosszabb evőt nem láttál még. Etetőszékben nem eszik, csak ha mese van, 7-8 hós korára jutottunk el napi egy üvegesig. Soha nem evett meg se szopiból se másból 120nál többet. Amikor már mindenki 230-300akat evett, Ő akkor is max. 120.
Szopi is 80-100 volt a max. Még fél évesen is.
Reggeli /esti kaja csak futás közben és inni is max. 2 decit inna/nap, ha nem ülnénk le vele mesézni vagy vmit ami leköti és közben nem itatnánk a mai napig. Senkinek sem kívánom! Remélem Mazsola nem lesz ilyen, mert két gyerekkel ezt már nem lehet megoldani majd.
A túlevés nem a mennyiségtől van, hanem mert sok levegőt nyel kakózás közben. Este 7 körül van vacsi és 8-9 között iszik még kakaót, max. 2 decit. De tegnap előtt pl. másfél deci bizonyult soknak.... :? :shock:
Szóval nem egy egyszerű eset a lelkem. Csak nem szól, ha már elég, mert annyira leköti a mese közben. Kis zizzent, de imádjuk. Csak első gyerekként jól feladta a leckét már születésétől kezdve.
Nem szopizott, 3 hetes korától nem aludt napközben csak kétszer 20 percet és csak ölben volt el. Hónapokig sajna még főzni sem tudtam, úgy hiányzott a házi kaja már. Aztán éjjel fél óra, óránként keltünk amíg abba nem hagyta a szopit. Ehhez jött még a nem evés és nem ivás. A vicc, hogy egy dolog volt, amit megevett, 8 hós korától, az a dédi háziszalonnája. :lol:

De emellé már 5 hósan ült és 8-9 hósan már lépegetni próbált. Szóval nincs lemaradva semmivel, meg sztem nem is rossz a súlya, de azért 13 kilók még nem vagyunk.
Boti mennyivel született?
Mert Levi 3200 volt, de 2900al jöttünk haza, annyira nem akart enni, hogy haza sem akartak minket engedni. Szóval mi mindig pont annyit híztunk, hogy még ne szálljanak ránk a védőnők. :roll: :lol:

Na, lépek, mert fő végre a karalábéleves. Totál rákattantam, kb. hetente csinálok és egy tonnányit. Apa sztem már a fülén is karalábét növeszt...

Kriszta, gondolok Rád, mesélj majd, remélem azért még hazaengednek!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Tömören.
Koppányunk lesz. Ezt már akkor eldöntöttük, amikor még a nemét sem tudtuk, de fiúnak terveztük Czeizler szerint :-) és az is lett, szóval lány neven nem is gondolkodtunk igazán.
A család persze nyavalygott, nyavalyog, hogy hogy lehet így hívni egy gyereket, meg nem lehet becézni stb. De mi határozottak vagyunk abban, hogy egy igazi kis vezér :-) Már amit odabent művel az alapján. A 17. héten már olyanokat rúgot, hogy csak na. Pedig azt mondják az első szülő anyák nem érzik ezt meg a 20. hét előtt.
Én 14 kilót híztam, ki is vagyok tőle bukva, mert az eleje óta ezzel cseszegetnek. Alapból egy nagy darab nőci vagyok, inkább izmos típus, de a súlyom akkor is nagy volt és most ez a plusz 15... Pedig hastáncolok, biciklizek, nordic walkingolok és bazi sokat mozgok. 8-tól 5-ig dolgozom, csoporttornákat tartok, ahol én is csinálom a gyakorlatokat, szóval nem igazán értem. Már az eleje óta visszafogtam a kenyér és egyéb szénhidrát evést, hogy ne piszkáljanak (védőnő, orvos) és mégis. Persze hozzá kell tennem, hogy akkor jönnek fel a kilók, amikor valami tanulmány úton vagyok és nem tudom megválogatni hogy mit eszek. Akkor egy hét alatt 3 kiló is feljön... Arra gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy az átlagoshoz képest mégis kevesebbet mozgok. Napi 30 kilométereket bicóztam még tavaly a munkahelyemre és haza. Ez most nincs :-( Ami érdekes, hogy a gatyáim rámjönnek, mármint a fenekemre meg a combomra, csak a hasamon nem tudom összekapcsolni őket. Tehát nem tudom, hol az a 14 kiló. A FÉRJEMNEK MEG SEM MEREM MONDANI.
A munka: Úgy néz ki, hogy július 2-ig még oktatok, ez a másodállásom, a főállásomba még egy hetet megyek aztán szabit veszek ki, a maradékot. Bajban vagyok tgyás, meg gyes ügyben, mert augusztus végén muszáj egy képzést megtartanom és így aztán nem jár, viszont fogalmam nincs hogy mi tévő legyek. Szóval ügyvédeket, munkajogászokat kajtatok épp, hogy mondjanak valami okosat.
Amúgy épp a szobákat festjük, hogy a kicsi szép új otthonba jöjjön haza. Az elején velünk lesz egy szobában, de szeretnénk ha saját fészke is lenne. :-)
Na most én is kitettem magamért!

Jó hétvégét.
Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igigig!

Szia, jó tömör voltál, mindig legyél ilyen! :wink: :D
Koppány sztem nagyon szép név, nálunk is játszott egy időben, de aztán háttérbe került. Látod, mi pont ezért nem mondjuk el a családnak. Ha meg megszületett, akkor meg már úgyis mindenki olvadozik és nem a nevére fintorog.
Mivel nálunk a nagycsaládban mindenhol, de tényleg mindenhol a 4. lett kiscsaj, mondtam apájának, hogy ha a 3. is fiú lesz, tutti Zaránd lesz, másban ne is gondolkozzon, most még engedem lebeszélni magam róla, de mivel negyedik nem hiszem hogy lesz nekem, ezért ez lesz a "fájdalomdíj" ha esetleg nem kapok a Jóistentől egy csajszit.
Persze erre a névre is kitört a harci balhé, kíváncsi leszek Mazsola neve mit hoz majd. :wink:

14 kilóra Rád szólnak? Na neee, milyen dokid van? Az még a normál tartományon belül van. Nekem vannak ismerőseim 30 kilós teljesítménnyel is. Ha nincs gond a cukroddal, lépj át a berzenkedők megjegyzésein.
Párod meg nem hiszem hogy duzzogna, hiszen az Ő fiát várod, nemde?
Amúgy sztem pont a sport csökkenés miatt lehet, én olyan nádszál voltam, hogy ijesztő, de csak amíg pingpongoztam versenyszerűen. Aztán jött a dupla kartörés, ugyanaz a csont kétszer, kihagytam egy évet és utána csak kezdőre vettek volna vissza. Azt meg nem akartam, abbahagytam és hipphopp a 10-15 kiló úgy ugrott föl, hogy csak lestem....
Ne aggódj, le fog az menni hamar, főleg, ha ilyen sportos csaj vagy!

NA, megyek, megebédeltetem a bandát. Apusom is kijött hozzánk. Így 3 pasit kell degeszre tömni.
:)

Kriszta, ne szívass! Mizuuuuu??????

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Krisz74 mi a helyzet?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Mi ma egész nap csavarogtunk!
ezért nem jöttem, apa úgyis 24 órázik a kórházban, így jobb valahil csövelni, mint itthon ülni ebben a lüke időben!

Kriszta, remélem nincs baj. Ha babázol már, akkor majd csak pár nap múlva, de gyeeerrreeeee!!!!

Többiek?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasni jutottam ide. Pénteken apánk éjjel 2-re ért haza :roll:
Ma hajnalban meg mehetett vissza a melóba. Most megint nem lesz egy hétig :p
Csak ne ilyenkor akarjon kibújni a picúr azon imádkozok.
Nagymanó már szerencsére szundikál, totál lefárasztott, nem lehetett kimenni mert egész nap szakadt az eső. Délben totál el is áztam, de muszáj volt menni valami harapnivalót venni...
Annyi eső esik mostanában, minden ki fog rohadni szó szerint a kertben, áll a víz mindenhol.
A cserkó is kezdene érni, de már a félig érett szemek is repedeznek. Nyilván csak lekvárnak való lesz mind.
Remélem a héten lesz normális idő is mert még nem jutottam el megvenni a kórházi cuccoshoz egy-két dolgot... Nameg pénteken mennem kell a dokihoz is. Jó lenne nem csurom vizesen beállítani :D
De nyilván holnap is elugrok hozzá mert nem írt ki elég bogyót és péntekig nem lesz elég :P Nem mintha nem lennék meg nélküle, de nem merem nem bevenni mert mivan ha épp az lenne a baj...

Botond szerencsére ha esik akkor ügyesen szokott, kisebb karcolásokkal megúszta eddig, komoly sebe nem is volt még...

Ő 3850 grammal született... Nyilván a tesó sem lesz kisebb, legalábbis a pocakomból ítélve...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!!!!

2 gyerekes anya vagyok:-) kicsit előbb mint vártam....... szombaton megszületett Ármin baba, 1970 gramm 45 centivel,35.hét-re mert 2 hete megállt a fejlődése:-( de egészséges, gyönyörű, 2 napig volt inkubátorba megfigyelték... ma reggel már végre megszoptattam 10 milit ki is szívott: :lol: azért ki készültem ám rendesen, az összes könnyemet elsírtam az elmúlt 3 napban :cry: de minden oké csak pici, ha eléri a két kiló 20-30 at hazajöhetünk :lol: most ennyi telt, még jövök és kitartás lányok :lol: ja, amúgy császár volt, na mennem kell sziasztok

krisz74
 
 


Húúúú, Kriszta, először is nagy nagy gratula Árminhoz. Picike szépség!
Gondolom, hogy megviselt, de az szuper, hogy már szopizott ma magától. Ez azt jelenti, hogy kis vasgyúró, mert ebben a korban/súlyban ez probléma szokott lenni.
Kitartást Nektek, remélem pár nap és hazaengednek Benneteket. Addig éjjelente hazamész már?
Majd képet ha tudsz hozzál.

Juj, azért mindennek ellenére irigykedem és az meg tényleg szuper, hogy ennyire ráéreztél.
Mi volt a gond? Méhlepény?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Én is nagyon gratulálok a pici úrhoz!
Örülök, hogy minden rendben!
Te mikor mehetsz haza? Egy kórházban vagytok. Ugye?
Képet kérünk, amint lehet!

igigig

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Új vagyok és eddig nem igazán találtam olyan topikot ami nyitott lenne. Eddig bármelyikbe írtam zárt közösségre találtam.
Ide lehet még csatlakozni? Július 12-ére várom a kisbabámat és jó lenne beszélgetni hasonló kismamákkal.
Ha lehet csatlakozni írok még pár sort magunkról.

Köszi
Andi
andicsiga
 
 


Szia Andi!

Amint látod, még kezdő topik vagyunk. Volt egy júliusi, de az is zárt lett.
Ezért gondoltam, hátha akad még, aki nyílt vizeken is szeret úszkálni. :lol:
Természetesen lehet csatlakozni még!

Mesélj magatokról! Hogy vagy, hol szülsz, baba neme, merrefelé laksz, meg amit akarsz!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Köszönöm a fogadtatást:)
Szóval én 26 éves vagyok és Budapesten élek a párommal.
Ezen héten töltöm be a 34. hetet, a baba pedig kislány lesz.
Bajcsy-Zsilinszky kórházban fogok szülni, mert a doki akihez régóta járok magánrendelésre ott dolgozik hivatalosan.
Szerencsére eddig minden rendben velem és a picivel is. Nagyon sokat mocorog és most már egyre erősebbeket rúg, párommal jókat nevetünk, amikor annyira ficánkol, hogy szinte hullámzik a hasam:)
Röviden ennyit rólunk, kicsit beletanulok az oldal használatába és teszek fel képet is.
andicsiga
 
 


Kriszti, nagy-nagy gratula :)

Andi, üdv köztünk :)

Hát csajok, este azt hittem mehetek is szülni. Elkezdtem görcsölni és máris 2 percenként követték egymást. Persze se kórházi csomi összerakva, se apánk itthon... De máshogy helyezkedtem és megpróbáltam másra gondolni aztán elmúltak szerencsére. Ma meg már 3 nospánál tartok ésmég milesz estig. Betáraztam magnéziumból is. Kíváncsi leszek, hogy meddig húzom még. :p

A pénteki uh és nst el lett halasztva hétfőig, persze a doki jó pofa volt, megkérdezte, hogy addig kibírom-e, hát nem vagyok benne 100 %-ig biztos, persze nagyon remélem, hogy igen...
Mondjuk apánk ma jön haza, talán nemsokára itthon is lesz :) Most ő is tudna jönni :P De még korai lenne... Holnap megveszem az utolsó elmaradt dolgokat és becsomagolok mindenesetre :P

Kép
Kép
zita79
 
 


Jaj nekem hova siettek csajok?!

Zita, nem lehet, hogy az idő tesz be? Nekem minden vihar előtt iszonyú keményedéseim vannak és úgy kidugja vmilyét Mazsola, hogy csak lesek!
De ez az elmúlt két hét viharaira vonatkozik, csak arra, előtte nem volt gond....

Mondjuk nekem előbb jött Levi több mint két héttel, de senkinek sem kívánom. Meg persze a túlhordás sem nyerő dolog. De még tényleg maradj egyben legalább 1-2 hétig.

Én drukkolok a hétvégi jóidőnek, mert akkor elkezdenék mosni mindent. Lesz vagy 8 adag, ha beleszámolom a hordi huzatot, meg a babakocsik huzatát is.

Ma napközben széttört a kapunk zárja és persze ma éjjel vagyok egyedül, apa ügyel. Kicsit sem aggaszt a dolog! Még szerencse, hogy a környéken "jó" híre van a kutyánknak...mert amúgy a légynek sem ártana de a kapu előtt elhaladókat idióta módon szét akarja szedni, és ezért félnek tőle. Ilyenkor ez megnyugtat egy csöppet.

Na, lépek, most sikerült csak letennem Prücsköt, mert ma ugye nem tudott eleget mozogni az eső miatt és kissé túlpörgött estére.

Andi, várjuk a képeket és végre egy kislányos anyuka is! Azért remélem nekem is megadatik, bár már sok lehetősége nem lesz a dolognak, de hátha!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!
Elnézést zavarásért!

Szeretném felhívni figyelmeteket egy új márkára:fairybaby

itt megnézhetitek folyamatosan bővülő termékeimet!
http://picasaweb.google.hu/101508694688 ... Fairybaby#

sutimano76
 
 


Nagy a csend lányok!

Mindenki szül? Vagy mi van? Itt maradok egyedül?
Ti tudtok arról valamit, hogy mi van akkor, ha a kismama nem jogosult tgyás-ra? Akkor táppénzre megy a gyerek születésekor? Ha igen meddig lehet táppénzen?

Írjatok pár sort mi van veletek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Mi megvagyunk, csak nagyon összejöttek a dolgok.
Levi fülecskéje már lassan 3 hónapja vacakol. Illetve kb másfél ve elkezelte a házidokink és most végre egy fülész komolyan vesz minket, de ez rengeteg kontrollal jár. És kezd már kicsit sok lenni.

Meg bevallom, ez a sz idő is totál ko már.
Levi minden nap 20 perc alvás után felsír és egész délután kezelhetetlen, amitől én is azzá válok, mire férjecském hazajön, aki meg nem tud nagyon mit kezdeni két hisztipékkel. :roll: :oops:
Szóval most már a vége felé kissé nehezebb a dolog, mint arra számítottam.

Igig, sajna ezt nem tudom, de az OEPnél tuti tudnak segíteni, meg van egy szakbarbár nevezetű fazon a neten, aki nagyon otthon van a témában.
www.csaladinet.hu
Itt a fórumon belül találsz sztem olyan linket, amibe beletartozik a tgyás, táppénz. ez a fickó tényleg nagyon tud amúgy! rengeteg ismerősömnek segített!
És Neked nem jár tgyás? Hogyhogy? Azonnal visszamész dolgozni? Szülési szabi?

Kriszta, otthon vagytok már?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Íme egy webshop, ahol szép, minőségi német árukat, ruhákat, játékokat lehet kapni!

Pár kattintás és pár napon belül az otthonodban foghatod a kezedbe a terméket! Garancia, jótállás, számla alap!

www.bevina-natur.eu

Kérlek, hogy ha Téged nem is érdekel, ne töröltesd a linket!
4 gyermek édesanyja a tulajdonosa a webshopnak, egyelőre ennyi a jövedelme kizárólag, ami itt befolyik!
Hátha másnak fontos lehet, hogy itt ez a link!

Megértésedet köszönjük!
kiskincsunk
 
 


Még egyben vagyunk :)

Doki vizit + első nst megvolt. Minden ok csak éppen további pihi mert a doki szerint már nem sok kell ahhoz, hogy beinduljon a szülés... Magyarul bármikor jöhet a tökmag.
A súlya most 2700 gramm felett van úgyhogy elvileg nagy baj nem lehet már...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Zita, akkor tényleg nagy baj nem lehet. Jó kis súly!
És ha minden okés és zárt, akkor hogy lehet a doki szerint közel az idő?
És hogy oldod meg a pihit? Főleg ebben a melegben? Mert Levi nem kímél, rendesen megadja a módját hogy estére totál paff legyek.
Boti rendesen viselkedik? :wink: :roll:

Mi még mindig fogzunk, bár ma azért aludt szerencsére 2 órát Prücsök, ebből háromnegyedet én is, de olyan mélyen, hogy azt sem tudtam hol vagyok, amikor elkezdett hívni. :oops:

Meg felállítottuk a kis pacsamedencét. Az első 15 percben berzenkedett, hogy ez hideg, meg hogy Ő pucér (ezt nem szereti, ha vkit rövidgatyában lát az utcán arra is kiabál már messziről, hogy néni/bácsi pucccéééérrrr. :lol: :lol: ) de aztán irtóra élvezte a dolgot.

Legkisebb topiklakónk hogy van? Kriszta?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Már egy hónapja nyitott a méhszájam, de a lényeg, hogy nem nyílt tovább.
A pihi annyi, hogy kint üldögélek a kertben amíg a legény játszik és nem talál ki semmilyen huncutságot.
Bent általában leginkább rosszcsont szokott lenni, állandóan szemmel kell tartani...
Estére én is kész vagyok :P

A fogzás még nálunk is napirenden van, néha úgy behisztizik tőle, hogy kezelhetetlen, olyankor tudjuk, hogy jöhet a fájdalomcsillapító...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra és szeretnék csatlakozni hozzátok. Én is írtam a régibe ami zárt lett, de mivel csak ritkán tudtam, így lemaradtam róla. :) Most már nem dolgozok és a költözésen is túl vagyunk, úgyhogy már van időm.
Én július 15-re vagyok kiírva. Az első babánkat várjuk és kisfiú lesz. A neve még nincs eldöntve, de már csak pár esélyes név van. De ezt valahogy nem is akarjuk elsietni, mert akkor mindenki beleköt, úgyhogy majd az utolsó pillanatban. :)
Most így a végefelé már kezdem én is nehezen viselni a pocakomat, kezd igazi terhesség lenni. De azért remélem még marad pár hetet. Már megvettünk mindent, a héten én is mosással és vasalással töltöm el a napokat. Bár még szeretném majd beszerezni a nyomtatványokat is ami a különböző juttatásokhoz kell, hogy a páromnak minnél kevesebbet kelljen rohangálnia a szülés után.
Vendég
 


Látom azért itt már többségeteknek második babája lesz. Legalább lesz akiktől kérdezhetek. :) Jó nektek mert Ti már tudjátok, hogy mire számíthattok. Én meg ahogy így közeleg az idő egyre jobban parázok, de szinte mindenen. És hiába nehéz már így a vége felé, most valahogy azt kívánom, hogy maradna még bennt vagy 10 évig. :) Mert mihez kezdek én majd egy csöppséggel???
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok. :)

A kisfiammal a 36.héten járunk, hát gyakorlatilag minden rendben, de dagad a lában, ingadozik a vérnyomásom és reggelre meg sem bírom mozdítani a kezem annyira fáj. Ti tapasztaltatok ilyen tüneteket?
gajdangy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: