Új privát üzeneted érkezett!

Gyertek Lányok!
Ide tölthetitek a jó kis recepteket, aztán később a babapapikét is :-)

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Akkor feltöltöm a süti recepteket.

Kép

KINDER BUENO

Hozzávalók:
6 db tojásfehárje
6 ek cukor
1 ek étolaj
2 ek Liszt
2 ek zsemlemorzsa
1/2 csomag sütőpor
15 dkg vágott dió
1/2 üveg mogyorókrém
háztartásikeksz

Krém:
6 db tojássárgája
25 dkg cukor
1 csomag vaníiliás pudingpor
3 ek Liszt
10 dkg csokoládé
25 dkg margarine
2 dl tejszín

A tészta hozzávalóit összekeverjük, tepsibe tesszük és megszórjuk a vágott dióval, majd megsütjük.
A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel. A tejből, tojássárgájából, cukorból, vaníliás pudingporból és a lisztből krémet főzünk, elfelezzük.
Az egyik felébe belekeverjük a megolvasztott csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.
A tésztát megkenjük mogyorókrémmel, majd rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott háztartási keksszel, erre jön a csokis krém,
A tetejére a 2 dl tejszínből vert kemény habot tesszük.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


EZT MEGCSINÁLTAM, S NAGYON FINOM LETT!!!!!!


Kép

KINDER PINGUI

Tészta hozzávalói (2 laphoz):

6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál meleg víz
6 evőkanál Liszt
2 evőkanál keserű kakaópor
1 csomag sütőpor


Tejszínes krém:

5 dl tejszín (édes Hulala növényi készítmény)
1 evőkanál zselatin (vagy 1 csomag zseléfix)
1 evőkanál folyékony méz
1/2 kávéskanál vanília aroma

Csokoládés krém:

15 dkg csokoládé
10 dkg Ráma margarin / vaj
1 evőkanál víz
2 evőkanál olaj

Bevonat:

20 dkg étcsokoládé
10 dkg Ráma margarin /vaj
3 evőkanál olaj
1 evőkanál víz
1 evőkanál porcukor

Elkészítés:

A tészta hozzávalóiból 2 lapot süssünk ki, külön-külön, mert vékony lapokat kapunk. Legjobb, ha a hozzávalókat elfelezve, külön keverjük ki a lapokhoz a masszát.

Ehhez a tojások sárgáit keverjük fehéredésig a cukorral, apránként adjuk hozzá a vizet, és keverjük bele a sütőporos, szitált lisztet.
A végén a kakaóport szitáljuk bele, és lassan elegyítsük el a masszával, mert így jó sötét színű tésztát kapunk, majd a tojások keményre vert habját is óvatosan keverjük hozzá.
A tepsi alját kenjük ki olajjal, béleljük ki sütőpapírral, és azt is kenjük meg, így könnyen Le tudjuk majd választani a kisült tésztáról. Öntsük rá a masszát, ügyeljünk arra, hogy egyenletesen terüljön el.
Előmelegített sütőben, 200 °C-on süssük ki.
Hamar készre sül, ellenőrizzük tűpróbával!

A krém hozzávalóit felezzük el, és ezt is külön-külön készítsük el.
A zselatin felét áztassuk be 3 evőkanál vízbe, 5-10 percig hagyjuk állni, míg megduzzad, majd lassú tűzön, kevergetve langyosra oldjuk fel, hogy áttetsző zselét kapjunk.
Közben verjük fel a tejszínt kemény habbá, 2-3 kanálnyit keverjünk a zseléhez, és így adjuk a teljes mennyiségű habhoz, így biztos nem csomósodik meg.
Lassan csorgassuk bele a mézet, és verjünk kemény habot belőle.
Az alsó lapot visszatesszük a tepsibe, a krémet egyenletesen simítsuk rá, és tegyük hűtőbe.

Gőz fölött olvasszuk fel a csokoládét (pici vizet, vagy tejet is adjunk hozzá, hogy lazább legyen), és amikor már felolvadt, adjuk hozzá a margarint és AZ olajat, és jó alaposan keverjük el, míg egyneművé válik.
Ha kissé lehűlt, terítsük a tejszínes rétegre.
Ismét tegyük hűtőbe dermedni!

Amikor a csokis réteg megdermed, keverjük ki a tejszín másik felét, és azt is kenjük rá.
Erre kerül a másik lap, amit szintén csokoládéval vonunk be.
A süteményt tegyük vissza a hűtőbe.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 

 
 

Kép

KINDER TEJSZELET

6 ek víz,
8 dkg olvasztott vaj vagy sütőmargarin
30 dkg sima Liszt
4 dkg keserű kakaópor,
1 cs sütőpor,
1 tk mézessütemény fűszerkeverék
Tepsi kikenéséhez: vaj vagy margarin és Liszt a felületre vagy sütőpapír

krémhez:
4-5 ek cukor,
4-5 cs vaníliás cukor,
3,75 dl tej,
3,75 dkg ( 1,5 csomag ) zselatinpor,
8 dl habtejszin,

mázhoz:
25 dkg étcsokis torta bevonó,
8 dkg vaj/margarin

Elkészítés:
A tojás sárgáját cukorral fehéredésig keverjük. A vizet és a puha vajat/margarint hozzáadjuk és pár percig tovább habosítjuk. A lisztet a kakaóporral és a fűszerkeverékkel összeforgatjuk és a keverékhez adjuk. A fehérjét kemény habbá verjük, és a kakaós keverékhez adjuk finoman belekeverve.

A tepsit ( kb. 30 x 35 ös ) előkészítjük ( vagy kivajazzuk és lisztezzük, vagy kibéleljük sütőpapírral ). A massza felét belesimítjuk. A sütőportól megfelelő méretűre fog nőni sülés közben.Előmelegített sütőben közepes lángon 12-15 perc alatt megsütjük, majd a másik lapot ugyanúgy. Hagyjuk kihűlni.

A krémhez a kétféle cukrot a tejbe szórjuk, és kevergetve felforraljuk. A zselatint belekeverve, kis lángon addig főzzük amíg a zselatin elolvad. Vegyük Le a tűzről és hűtsük langyosra. Addig a tejszínt kemény habbá verjük, és a langyos zselatinos tejet belecsorgatjuk. Gyorsan amíg a krém meg nem köt, addig símítsuk rá AZ egyik tésztára, majd tegyük rá a másik lapot úgy hogy egy kicsit nyomkodjuk is bele.

Hideg helyre tegyük legalább 1,5-2 órára.

Máz: a csokoládét a vajjal megolvasztjuk, és rásimítjuk a süti tetejére. Egy késsel a csokiba jelöljük meg a szeletek helyét. Vízbe mártott késsel felvágjuk

Tanácsok:
A mézes fűszerkeveréket,el is lehet hagyni,úgy is finom, kipróbáltam :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmarya 2010.03.31 21:07-kor.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép

SNICKERS SZELET

Hozzávalók:
A tésztához:
225 g finomliszt
75 g cukor
175 g vaj

A töltelékhez:
200 g vaj
400 g cukrozott sűrített tej (a tubosos undormány :-)
4 evőkanál cukor
250 g sózott földimogyoró

A csokimázhoz:
125 g tejcsoki
125 g 85%-OS étcsoki

A tésztát gyors mozdulatokkal összeállítottam. Kibéleltem sütőpapírral egy 20×25 cm-es kistepsit és beledöngöltem. 160 fokos sütőben kb 40 percig sütöttem, míg a teteje egy kis színt kapott. Hagytam kihűlni.

Egy nyeles edényben a mogyoró kivételével kimértem a hozzávalókat és feltettem főni. Közben folyamatosan kavargattam. Ahogy felforrt, elkezdett pöfögni, de hálistennek nem lövöldözött, így égési sérülések nélkül megúsztam. Kb 10 perces kavargatás után érezhetően besűrösödött és kissé karamellizálódott a massza. Ekkor belekevertem a mogyorót és a tésztára simítottam.
Mikor kihűlt, a papírt lefejtettem róla és egy tálcára csúsztattam. Így nézett ki: Vízfürdő felett felolvasztottam AZ étcsoki-tejcsoki keveréket és bevontam a tetejét. Hűtőbe dugtam, majd egy óra múlva szeleteltem.

Szerintem egész jó lett. Mondhatni remek. A tészta erősen vajas ízű, ami jó kontrasztott ad a csokinak és a sós mogyorónak. A töltelék állaga valami egészen fantasztikus: nem kemény, nem túl ragadós, Pont jó.
Kíváncsi lennék milyen lenne ha:
1, Vaníliát tettem volna a tésztába?
2, Kakaós tésztával csináltam volna?
3, A töltelék cukormennyiségét először karamellizáltam volna, aztán adtam volna hozzá a sűrített tejet és a vajat, hogy kicsit intenzívebb karamell íze legyen...?

Nem hiszem, hogy a közeljövőben elkészítem (ki kell pihenni ezt a kalóriamennyiséget), de jövőre talán kísérletezek még vele...

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari! Nagyon ínycsiklandozó recepteket tettél fel! Tuti el fogom készíteni őket, köszi! :-)

Én most Húsvétkor ezt a kalácsot szeretném mesgüstni! Érdemes kipróbálni, mert isteni!

OSTOROS RÉTES – TÖLTÖTT KALÁCS

Hozzávalók:
tésztához:
• 60 dkg liszt
• 3 tojás sárgája
• 3 evőkanál olaj
• 6 dkg kristálycokor
• 4 dl langyos tej
• 5 dkg élesztő
• 1 mokkáskanál só
töltelékhez:
• 25 dkg margarin
• 20 dkg kristálycukor
• 3 evőkanál kakaópor
tetejére:
• 1 db tojás

Elkészítés:
Az élesztőt kevés langyos tejben felfuttatjuk. A tésztához valókat bedagasztjuk, és kb. 1 órát kelesztjük.

A töltelékhez kikavarjuk a margarint a cukorral és a kakaóval.

Ha megkelt a tészta, akkor lisztezett gyúrólapra borítjuk, és 2 egyforma részre osztjuk, majd további 3-3 részre.
Az első hármat egyenként téglalap alakúra nyújtjuk, és megkenjük a krémmel. (A krémet is osszuk 6 részre.)
Az első 3 tekercset feltekerjük, majd hármasfonássa kalács formát készítünk belőlük.
Ebből a mennyiségből 2 kalácsunk lesz, melyeket kikent, keskeny és magas falú tepsibe teszünk (hogy minél magasabb legyen a kalács), tetejüket felvert tojással kenjük meg.
Kb. 10 perc pihenés után, hőlégkeveréssel, közepes lánggal, 35-40 percig sütjük.
Az utolsó 5 percnél kinyitjuk a sütőt, és meglocsoljuk a kalácsot langyos, vaníliás tejjel (ettől lesz igazán foszlós a kalács), majd visszatoljuk és készre sütjük.

Megjegyzés:
Én már fahéjas töltelékkel is elkészítettem. Isteni lett úgy is, érdemes kipróbálni (esetleg fele-fele adagba megsütni.)

Még soha nem fotóztam a sajátom, de Interneten találtam hozzá képet:
Kép

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Azta Lányok, ez igen. Hát egy pár hétre meglesz a süti 7végenként. Mert az tuti, hogy mindet kipróbálom majd.
Én is gondolkodom rajta, hogy mit tegyek fel.
De ugye nem csak süti reciket lehet tenni? :oops: :oops:

Kép

Kép

Babe:)
babe3
 
 


Husvétra :lol:


Tormakrémes sonkatekercs

Hozzávalók:
10 szelet gépsonka (lehetőleg téglalap alakú)
18 dkg vaj vagy Ráma margarin
4 csapott evőkanál liszt
kb. 5 dkg reszelt ecetes torma
2 dl főző tejszín
2 dl tej
20 dkg francia saláta
só, fehér bors
a díszítéshez: kemény tojás szeletek, uborka, paradicsom, paprika, petrezselyemzöld, stb. tetszés szerint
a fényezéshez: aszpik (ld. aszpik gyorsan)


Elkészítés:
8 dkg vajat/margarint megolvasztunk, beletesszük a lisztet, melyet fehéredésig kevergetünk benne. A tűzről félrehúzva a hideg tejjel és tejszínnel csomómentesre keverjük. Visszatéve a tűzre jól besűrítjük, végül a sóval és a fehér borssal ízesítjük. A maradék vajat/margarint habosra keverjük, hozzáadjuk a kihűlt besamelt, valamint a reszelt tormát. (Ha esetleg nem eléggé éreznénk a torma ízét, bátran tehetünk még hozzá.) Robotgéppel krémesre kikavarjuk. A sonkaszeleteket megtöltjük a tormakrémmel, felgöngyöljük. (A tormakrémből hagyjunk annyit, hogy a tekercsek végeire habzsákból rózsákat tudjunk nyomni.) Franciasaláta alapra helyezzük, a tekercsek tetejét tetszés szerint díszítjük, végeikre tormakrém rózsákat teszünk, végül aszpikkal átfényezzük.

Kép
Adri
badró1
 
 


Nagyon szupik ezek az alkotások !!!
Íme a mi kalácsunk :
50 dkb liszt
10 dkg porcuki (keverni szoktam vaníliással)
7,5 dkg vaj (tényleg vaj) olvasztva
2 egész tojás
fél kocka élesztő
2 dl langyos tej
pici só
és citromhéj (ebből nekem van itthon hárilag reszelt és finomra darált és szárítva persze)

Én a gépben dagasztom aztán a sütőben sütöm .
Ha felemásra szeretném akkor elfelezem a tésztát és belegyúrom az egyikbe a kakaót . Meg fonom , ha van rá időm , de anélkül is mutatós .Ha nem fonom akkor egy kicsit kinyújtom és feltekerem.
Tojással megkenem és 30 perc alatt a hőlégkeveréssel 150 fokon sütöm .
Rácsra teszem és kihűtöm .Néha esélytelen ,mert a siserehad megsemmisíti kihűlés előtt . Pedig majdnem egy kilós !

Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Íme fonás nélkül :
Kép

Gépben sütve lapát nélkül :
Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Csajszik! Ezek gyönyörű mesterművek! Az embernek összefut a nyál a szájában a látványtól! Nagyon ügyes anyucik vagytok!

Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Sziasztok !!

Annamari ezek a sütik, meg Edina, Kanga a kalácsok !!! A sonkatekercs is tuti, de számomra a sütik a nagy trúvájok mert azokhoz igazi analfabéta vagyok...

Csak gondoltam még gyorsan beugrom a hagymalevessel... h

Hozzávalók:
10 dkg margarin, 1 szál póréhagyma, 2 csomag petrezselyem, 2 db erőleves kocka, 3-4 dl tejszín, bors, só, liszt - sajt, pirított kenyérkocka
(ez az alap, de én több margarinon szoktam legalább 4-5-6 közepes fej vöröshagymával, így legalább lehet érezni, hogy van a levesben cucc !! És egyáltalán nincs hagymaíze !!)

Szóval a margarinon megfonnyasztom a hagymát, apróra vágott petrezselyemmel még egy picit tovább pirítom, ezután sózom, borsozom ízlés szerint, majd meghintem 1-2 evőkanál liszttel és felöntöm annyi vízzel amennyi levest szeretnék.
Ha felforr beledobom a 2 erőleves kockát, így még kb. 10 percig főzöm, ezután mehet bele a tejszín (én habtejszínnel csinálom) még azzal rottyanjon egyet és kész.
Tálaláskor a tányérba reszelt sajtot teszek (füstölttel még jobb!) , rá a forró leves, kenyérkocka bele és nyami - remélem nem fog csalódást okozni annak aki kipróbálja!
2x-3x már csináltam cipóban is, úgy is nagyon finom !! Jó étvágyat !!

Van még valami ami eszembe jutott, az most aktuális is,

TÖLTÖTT TOJÁS

Hozzávalók:
1 nagy tejföl, 1 nagy tubus majonéz (univer), 10 db tojás, fél kg gomba, hagyma, vegeta

A tejfölt és a tubus majonézt összekeverem jó krémesre (ez géppel ugye egyszerűbb), félreteszem.
A tojásokat keményre főzöm, félbevágom és kikanalazom a sárgáját - félreteszem.
A hagymát megdinsztelem, ráteszem a felszeletelt gombát, vegetával ízesítem és az egészet megpárolom.
Ha kész a gombás cuccot, a tojás sárgáját és egy-két kanál majonézt összekeverek, hogy olyan krémes, tölthető állaga legyen - ezt a masszát töltöm vissza a tojásokba.
Tálalás: egy nagy ovális tálba öntöm a maradék majonézes mártást és erre a "majonéz-ágyra" pakolom a töltött tojásokat.

Legközelebb biztos lefényképezem... úgy biztos jobb lenne, remélem azért nem voltam túl zavaros !!
szilva1015
 
 


Szilva!

Én is hasonlóan csinálom a hagymalevest, csak külön főzőm meg a húslét. Én petrezselymet nem szoktam bele rakni.
Ha nem bánod én is leírnám a hagymalevesemet.

Hagymaleves:
4-5 fej közepes hagymát (nem szoktam apróra vágni, csak felszeletelni) olajon megpárolom, s hozzáadok 4-5 nagyobb fej fokhagymát. Megszórom őrölt borssal, curryvel, összekeverem, majd 2-3 evőkanál lisztet, attól függően, milyen sűrűre szeretnénk. Majd felöntöm a már előre megfőzött 1 l húslével, s fél l főzőtejszínnel. Egyet rotyantom, s botmixerrel összeturmixolom. Majd szórok bele felkarikázott póréhagymát.
Tálaláskor én is reszelt sajjtal és kenyérchips-szel tálalom. Vagy szeletelt kenyeret megkenem vajjal, rá reszelt sajt, s be a sütőbe, míg rá nem olvad a sajt.


Kakaós csiga

A tésztához:

* 50 deka liszt
* 7 deka puha vaj
* 2 tk. szárított élesztő
* 3 dl tej
* 1 tojássárgája
* 4 ek. cukor
* 1 mokkáskanál só

Ezen kívül:

* 1 csésze cukor
* 3 ek. cukrozatlan kakaópor
* 1,5 dl tej
* 1-1 ek. vaj

A hozzávalókat a kenyérsütőben dagasztottam és kelesztettem, majd egy hosszú keskeny, kb. 25x50 cm méretű lappá kinyújtottam.

Egy evőkanálnyi puha vajjal megkentem a tésztát. Egy csészényi cukrot elkevertem 3 evőkanál cukrozatlan kakaóporral, és a tésztára szórtam. Amennyire lehetett, szorosan felcsavartam, majd éles késsel 2 cm vastag szeleteket vágtam belőle. A csiga külső végét jól aláhajtottam, hogy ne folyjon ki az összes kakaó sülés közben. 175 fokra előmelegített sütőben sütöttem készre, ami talán 25-30 percig tartott. Félidőben, amikor már kezdtek színt kapni a csigák, kikaptam a tepsit, és forró tej-vaj keverékével meglocsoltam őket, majd visszatoltam.

innen van a recept: http://www.macikonyha.com/2007/05/kakas-csiga.html

de tényleg nagyon finom. nekem nincs kenyérsütőm, csak összedagasztottam, s 1 órát pihentettem. nem előmelegített sütőbe tettem be, hanem beraktam, s akkor kapcsoltam be a sütőt 175 fokra, addig is szépen kelt, míg melegedett a sütő. Majd mikor felmelegedett, utána sütöttem 12 percig, lekentem, s visszadugtam, majd 15 percet.

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Lekváros bukta

60 dkg liszt, 3 dkg élesztő, 3 ek. porcukor, 1 mk. só, 10 dkg olvasztott vaj, 3 dl langyos tej, 3 tojássárgája

Élesztőt 1 dl langyos tejben felfutatjuk. Majd az egészet jól összedagasztjuk. Duplájára kelesztjük.
Majd kinyújtjuk, megkenjük sütő lekvárral, s szépen egymás mellé tesszük a tepsibe, amit előzőleg vajjal jól kikentünk. Közben is olvasztott vajjal megkenjük az oldalát, s tetejét.

180 fokon fél óra alatt készre sütjük.

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sajtos tallér

Tészta: 50 dkg liszt, 25 dkg Rama, 2 dl tejföl, 2 kk só, fél sütőpor
Jól összegyúrjuk, 4 részre osztjuk, s a következő krémet vékonyan bele kenjük.

Krém: 25 dkg Rama, 30 dkg reszelt sajt, pici só

Ha belekentük a krémet, jó szorosan feltekerjük. Egy éjszakára hűtőbe tesszük, s másnap 3 mm vastagra szelve, világosra sütjük.

200 fokon 17 perc


Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, már, hogy a viharba bánnám, tök jó, hogy leírtad !! Nagyon jól hangzik ez is ki fogom próbálni !!

Kis kieg. az enyémhez - a hagymát apróra vágom, a Tiédet olvasva rájöttem, hogy ez nálam kimaradt - csak ezért ugrottam be hirtelen.

Nagyon jól néznek ki a csigák, bukták, tallérok !!
szilva1015
 
 


Annamari! Ezekről a buktákról olyan nagymama íz világ jutott eszembe... azok a kedvenceim :) Van egy jó almás pite recim anyumtól... ő meg az anyujától tanulta. Na az is ilyen. Mindig garantált vele a siker... legközelebb felteszem!
Hasonló kakaós csigát én is csináltam már... de elég rég... elő fogom venni megint a recit (vagy a tiedet), mert tényleg fini!

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Sziasztok. Van egy nagyon finom süti receptem leírom, de képem az nincs hozzá, majd legközelebb ha csinálok ilyet akkor képet is készítek róla és felteszem.



Banános tekercs



Tészta: 6 tojás, 1 ek. liszt, 12 dkg. cukor, 1 mk. szódabikarbóna
A 6 tojás felvert habjához hozzáadjuk a cukrot, egyenként a tojássárgáját, a kakaót és a szódabikarbónát.
Vajazott lisztezett tepsiben kisütjük. (Én mondjuk sütőpapíron sütöm)

1. Krém: 20dkg. vaj, 14 dkg. porcukor (jól elkeverjük)
2. Krém: 1 tojás, 3 kanál liszt, 3 dl. tej. (ezt fözzük)

A két krémet összekeverjük, ha kihült. Aztán kétfelé osztjuk és az egyik adagba kakaót teszünk.
A tésztát megkenjük a fehér majd a barna krémmel, banánt teszünk bele, majd feltekerjük. Hütőben állni hagyjuk.


A tésztánál még fontos hogy ha megsült és kiveszed a tepsiből akkor nedves konyharuhába rögtön fel kell tekerni, hogy ne törjön meg amikor a végén töltve betekered.
Felszeletelve nagyon guszta, és nagyon nagyon finom is.

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


Sziasztok!

Nálunk egyszerűen elkészíthető süti van mindig, mert nem vagyok vmi ügyi :oops:
Ez a Brownie viszont eddig mindig sikerült, és a fiúknak is nagyon ízlik. Nagyon egyszerű elkészíteni!!!

Hozzávalók:
185 g vaj/Rama
185 g étcsoki
3 tojás
150 g kristálycukor
1 vaníliás cukor
55 g liszt
55 g darált dió/dejó
csipet só

- a vajat és a darabokra tört csokit a mikróban összeolvasztom
- a tojást a kristálycukorral és vaníliás cukorral habosra keverem
- lisztet diót és sót szintén összekeverem egy külön tálban
- ezt a hármat egybe keverem
- az így kapott masszát egy sütőpappírral kibélelt kisméretű tepsiben 180 fokon max 20 percig sütöm. A lényeg, hogy míg kívül szépen "megkérgesedik", belül kicsit masszás marad. Isteni!

Előfordul, h nincs itthon elég étcsoki, volt, h narancsos vagy málnás Milkával pótoltam ki a hiányzó mennyiséget - ettől csak még extrább lett!

Kép
Kép
Kép
ziti77
 
 


A kínaim képekben . Ha összeszedtem a gondolataimat akkor recit is adok .
Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Emletes élvezet
Hozzávalók:

1. szint

25 dkg darált háztartási keksz

5 dkg margarin

5 dkg porcukor

kevés tej (annyi, hogy gyúrható legyen a massza)

1 evőkanál mandula aroma (ez nem volt a receptbe, én tettem bele, nagyon jó ízt adott neki, mintha marcipán lenne alul)

2. szint

20 dkg túró

ízlés szerinti porcukor (ki milyen édesre szereti)

2 dl tejszín

1 csomag vaníliás cukor

1 zselatin fix (ez se volt a receptben, de enélkül nagyon folyós lett volna)

3. szint

2 csomag vaníliás Aranka puding vagy Gála (nem főzős)

5 dl tej

1 csomag vaníliás cukor

4. szint

2 dl tejszín

5 dkg porcukor

1 habfixáló

5 dkg reszelt csoki

Elkészítés:

Kapcsos tortaforma alját beszórjuk kis darált háztartási keksz-szel, hogy majd ne ragadjon bele a torta. Majd az első szint hozzávalóit összegyúrjuk és belesimítjuk egyenletesen a tortaformába. Ezután a második szint hozzávalóit jól kikeverjük, utolsónak a zselatin fixet keverjük bele és az egészet a kekszes alapra simítjuk. A harmadik szinthez a fél liter tejben elkeverjük a pudingokat, majd robotgéppel addig verjük míg jó szilárd nem lesz (minél tovább verjük annál keményebb a puding) és ezt is rásimítjuk a túrós rétegre. Végül a tejszínt a porcukorral kemény habbá verjük (tipp: a Hullala másnap is tartja magát egész jól, de ha valaki tutira akar menni akkor tejszín helyett a Dr Oetkeres habport veri fel tejjel és abba kever egy szintén Dr Oetkeres habfixálót, mert az tuti megmarad másnapra is). Ezt a habot kenjük a tetejére egyenletesen. A tetejére csokireszeléket szórunk. (tipp: esetleg felolvasztott étcsokit csurgatunk), majd néhány órára hűtőbe tesszük. Tálaláskor szedjük le róla a kapcsos részt.


Az én tippem én megcsináltam már igy is demesináltam már ugyis hogy simán sütöttem 5 tojásból piskótát egy kis tepsiben.nem szoktam tortaformában csinálni.

zsyke
Sárbogárd
 
 


Gesztenyelikőr

Hozzávalók: fél liter tejszin
3 tojás sárgája
15-20 dkg cukor
3 dl szesz(vodka)
1 gesztenyemassza
Elkészítés: A tejszint a cukorral és a tojás ságájával felfőzzük,kihütjük és hozzáadjuk a gesztenyemasszát és a szeszt,jól lehütjük fogyasztás előtt.
Én szitán átszürtem mielött üvegbe töltöttem, a gesztenyemasszát a vodkával kevertem el kézi turmixal,úgy kevertem össze a tejszines alappal.

Nusi
KépKépKép
nusi76
 
 


Túrótorta sütés nélkül
Hozzávalók: 10dkg háztartási keksz,12,5 dkg kakaós keksz,15dkg vaj,1dl málnaszörp,25dkg túró,10dkg porcukor,1 citrom leve és héja,1 narancs héja,10 lap zselatin,5 dl tejszin,1 cs.vanilliás cukor.
A tetejére gyümölcs,1 cs.tortazselépor,5 dkg cukor
Elkészítés: A kekszet ledaráljuk,a vajat felolvasztjuk,összedolgozzuk a kekszmorzsával és a málnaszörpel.A masszát egy 26 cm átmérőjü kapcsos tortaforma aljára nyomkodjuk egy kanál segitségével.
A túrót villával jól összetörjük,elkeverjük a porcukorral,hozzáadjuk a citrom és narancshéjat.
A zselatinlapokat a csomagoláson olvasható utasitás szerint hideg vizbe beáztatajuk.Amig ázik,a tejszint a vaniliáscukorral kemény habbá verjük.A zselatinlapokat jól kinyomkodjuk,kevés vizben felmelegitjük,hozzáadjuk a citrom levét.
A zselatint a túróhoz adjuk,elkeverjük,végül összeforgatjuk a felvert tejszinnel.A tortaformába simitjuk,és legalább 2 órára hütőszekrénybe tesszük.
A gyümölcsöket felszeleteljük és elhelyezzük a túrókrém tetején.A tortazselét a tasakon olvasható utasitás szerint elkészitjük kissé hülni hagyjuk,majd bevonjuk vele a torta tetejét.A kész tortát még további 2 órára hűtőszekrénybe rakjuk
Kép
Kép

Nusi
KépKépKép
nusi76
 
 


Almás Piskóta


25 dkd porcukor
2 egész tojás
Ezt jól kikeverjük, majd hozzáadunk 25 dkg reszelt almát, 1 kávéskanál fahéjat, 25 dkg lisztet és 1 csomag sütőport.

Én sütőpapíron szoktam sütni kb. 30 percig.

Tetejére csokimáz:

10 dkg porcukor
2 evőkanál kakaó
2 evőkanál tej és diónyi vaj.
Ezt is jól kikeverni simára és a forró piskóta tetejére kell ráönteni.


Ez a süti nagyon finom és nagyon gyorsan, egyszerűen elkészítehető.
Kép

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


TÚRÓTORTA

Nagyon egyszerű a tészta:
3 ek. liszt, 3ek. cukor, 3 ek. olaj, fél csomag sütőpor, 3 tojás

Tojásfehérjét külön felverni, és óvatosan beleforgatni a többi hozzávalóból összekevert masszába.
Előmelegített sütőbe, légkeveréssel (2. szint), 170 fokon, kb. 25 percig sütni.

Krém:
1/2 kg. túró, 1db kocka RÁMA, cukor (ízlés szerint ... gőzöm nincs mennyit tettem bele), 1cs. vaníliás cukor,

2,5 dl tejszín + fél csomag habfixáló (felverve belekeverni a fenti hozzávalókból kikevert krémhez),

1 kis cs. zselatin (kb. 7 ek. vízzel felfőzni és belecsorgatni)

Mehet még bele reszelt narancs vagy citromhéj... csak még finibb lesz tőle! :wink:

Tetejére:
epres tortazselé (3dl. vízzel felfőzni) + eper

Kép
És felvágva (Annamari):
Kép

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Ezt szeretném a hétvégén megcsinálni

Madártej szelet
Tésztához:
8 tojásfehérje
8 ek porcukor
8 ek liszt
1 cs sütőpor
Krémhez:
25 dkg margarin
15 dkg porcukor

Főzött krémhez:
8 tojássárgája
5 ek porcukor
5 ek liszt
2 ek vaníliás cukor
4 dl tej

Tetejére:
0,5 l Hulala

A tojásfehérjét felverjük kemény habbá, és óvatosan összekeverjük a porcukorral, liszttel és sütőporral. Vajazott, lisztezett tepsiben kisütjük.A főzött krém hozzávalóit simára keverjük, és felfőzzük.A margarint a porcukorral habosra keverjük, és a kihűlt főzött krémhez keverjük, és a tésztára kenjük.Tetejére egy fél literes cukrászati habot kenünk.

zsyke
Sárbogárd
 
 


Mártogatós:

1 pohár tejföl, (kicsi), őrölt fehér bors, oregánó, fokhagyma granulátum, vagy fokhagymakrém. Jól összekevered, s hűtőbe teszed. (ezeket ízlés szerint)

Sárgarépát vékony csíkokra vágod, s ebbe mártogathatod.

Én a chips-hez is ezt csinálom, a gyerekek imádják.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Bodzaszörp télire

Hozzávalók: 20-25 nagyobb bodzavirágzat, 4 kg cukor, 6 liter víz, 5 db citrom, 10 dkg citromsav, 1 kávéskanál nátrium-benzoát (tartósítószer).

A bodzavirágok gyűjtésekor a teljesen kinyílt virágtányérokat keressük.
Tisztaságmániások hideg vízben lemoshatják a bodzavirágokat, bár ezzel az értékes, ízes virágpor egy részét is eltávolítják.
Tegyünk fel forrni 5 liter vizet, amelyben keverjünk el 3,5 kg cukrot. A maradék fél kg cukrot karamellizáljuk egy edényben, majd ha kész, öntsünk rá 1 liter vizet. Ne ijedjünk meg, amikor a hideg víz hatására a karamellizált cukor megkeményedik, hiszen tovább melegítve hamarosan feloldódik a vízben.
A cukros leveket öntsük össze, és együtt forraljuk fel.
Miután kihűlt a szirup, tegyük bele a bodzavirágokat, a felkarikázott citromot, a citromsavat és a tartósítószert.
4-5 napig hagyjuk összeérni az ízeket, ezalatt rendszeresen kevergessük.
Szűrés után öntsük tiszta üvegekbe.

Ízlés szerint 1:6 - 1:7 arányban vízzel vagy szódával hígítva egész évben fogyasztható.


Kép

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Epermisu

A babapiskóta mártogatásához egy cukorszirupot kell készíteni:
10 dkg cukor + 2 dl víz + egy citrom reszelt héja
Ezt kell összeforralni.

A krém:
50 dkg epret összepépesíteni, hozzáadni a 25 dkg mascarponét + 10 dkg vízgőzön felolvasztott fehér csokit. Egy pici tejszínnel fellazítani.

Ezután a babapiskótát belemártjuk a cukorszirupba, lerakunk egy sort. Rátesszük a krém kb. felét. (ide rakhatunk eperdarabokat is). Aztán megint babapiskóta és megint krém, és készen is van. A tetejét érdemes díszíteni eperrel. Ezután egy jó pár órára hűtőbe kell tenni.

KépKép

KépKép
gladys
 
 


A tegnapi ebédünk receptjét írom le.
Mi csak malackának hívjuk, nem tudom miért, hiszen csirkéből készítjük.

Tehát:

Malacka

Csirkemellet (kb. 70 dkg) szeletekre vágunk, sózzuk, borsozzuk őket.
Tölteléket készítünk, amit beleteszünk a csirkébe, feltekerjük, és bacon szalonnával áttekerjük. Rizzsel, sült krumplival is tálalható.
Töltelék: 15 dkg sajt, 15 dkg uzsonnasonka(kis darabokra vágva), egy konzerv kukorica és egy tejszín. Ezt összedolgozzuk a tűzhelyen, addig míg a sajt megolvad.

Ez lenne az.
Jó leírás, biztos értitek, miért nem írok szakácskönyvet. :)

KépKép

KépKép
gladys
 
 


Aranygaluska:
1/2 kg lisztet 2 db egész tojást, az élesztőt, kevés olvasztott vajat és két marék kristálycukrot összedagasztunk, közben annyi tejet adunk hozzá hogy összeálljon. Aztán hagyod kelni.
Mikor duplájára dagadt, akkor olvasztott vajjal kikensz egy mély tálat, vagy tepsit.
A maradék olvasztott vajba belemártogatod a kanalat és úgy szaggatod bele a tésztát az edénybe. Egy sor galuska egy sor cukros dió.
Végül a tetejét meglocsolod olvasztott vajjal és a sütőbe teszed közepes lángon (180fok) 30-40 percig.
Én hozzá kakaós pudingot szoktam főzni csak hígabbra mint máskor.

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


Baracklekvár - ahogy az én mamám csinálta :)

Szóval a híres lekvár titka, amelyről mindig mindenki csak azt kérdezte, hogy húú, mi a titka, most feltárul előttetek:

Nem főzzük a barackot! :)

Barackot megmossuk és leforrázzuk, épp csak annyira, hogy a héja könnyen lejöjjön. Kivesszük a forró vízből, lecsöpögtetjük és hagyjuk kihűlni. Akkor leszedjük a héját és kimagozzuk, majd ledaráljuk, mondjuk az elektromos húsdarálón csináltam. Ezt a ledarált mennyiséget kell lemérni.
Mamám szerint a barack:cukor arány 1:1, de azt én sokallom, én egy kiló barackhoz mondjuk 60 deka cukrot teszek, baracktól függően lehet, hogy csak 50.
Összekeverjük, és egy nagy lábasban, vagy kinek mi van, elöl hagyjuk legalább 24 órát, és ha arra járunk, mindig megkevergetjük.
24 óra után hozzákeverünk egy kevés nátrium-benzoátot, majd üvegekbe töltjük, úgy, hogy az üveg aljára is teszünk egy kis nátrium-benzoátot.

Aztán várunk és majd megesszük :)

n
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noemiolah-nagy 2011.07.18 07:50-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Dinnye süti

Hozzávalók: 50 dkg darált háztartási keksz, 25 dkg margarin, 1 kiskanál rumaroma, 15 dkg porcukor, 1 evőkanál baracklekvár, 1 üveg málnapiros ételszínező (20 g ), 1 üveg kivizöld ételszínező ( 20 g ), tortadara

A hozzávalókat összekeverjük, majd megfelezzük és belerakjuk az ételszínezőt, pirosat az egyikbe, zöldet a másikba. Mindkét színből 8 golyót készítünk. Hűtőbe tesszük. Kis idő múlva kivesszük, a zöld golyót kilapítjuk és belecsomagoljuk a pirosat. az így kapott golyókat vissza tesszük a hűtőbe. Amikor jó kemény 4-8 részre vágjuk, és magokat (tortadara) beletesszük.

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


1 hetes lángos recept

1 kg liszt, 1/2 liter tej, 5 dkg élesztő, 2 egész tojás, 2 dl tejföl, 3 csapott kk. só,

Élesztőt 1 dl tejben felfuttatni. Majd az egészet jól összedolgozzuk.
Olajozott tálba vagy, nylon zacskóba tesszük. 2 órára hűtőbe tesszük, bő forró olajban sütjük.
1 hétig is eláll, ha hűtőben tartjuk zárt nylon zacskóban. Annyit vesszünk ki, amennyire szükségünk van.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kefires lángos

3 dl kefir, 2 tojás, 50 dkg liszt, 1 dkg só, 2,5 dkg élesztő, kb. 2 dl tej.

Jól összedolgozni, hűtőben letakarva keleszteni, s 1 hétig is eláll

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Krumplis lángos

50 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 3 dl tej, só, 3 kisebb főtt, áttört krumpli

Az egészet jól összedolgozzuk, majd duplára kelesztjük. Majd újra átgyúrjuk, kiszaggatjuk, s még 10-15 percet újra kelesztjük, majd bő, forró olajban kisütjük.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Itt a gyömbéres keksz receptje, hogy otthon is jó illat legyen )))

17dkg liszt, 1 tk.őrölt gyömbér, 6 dkg vaj, 10 dkg méz, 1 tojássárgája habosra verve, 1/2 tk. szódabikarbóna, csipet só.

Előbb a száraz anyagokat keverjük össze, és a vajat, majd mehetnek hozzá a méz, és a tojássárga. Alaposan összedolgozzuk, celofánba csomagolva legalább fél órát a hűtőben állni hagyjuk.
A pihent tészát, legalább 2-3 mm vékonyra nyújtjuk, zsírpapírral kibélelt tepsibe rakjuk a tetszőlegesen szaggatott formákat.
Lehet ezt is díszíteni tojásfehérjés porcukorral, de nélküle is nagyon finom. A sütés hőfoka és ideje nem volt leírva a papírra, de gondolom 160-180 fokon légkeveréssel, és a tészta vékonysága miatt ennek sem kell több 10 percnél.

Kép
epike
 
 


KANGA MÉZESKALÁCS RECIJE :


Jaj még bepötyögöm a mézeskalácsot . Meg teszek képeket , mert olyan tündériek vagytok , hogy ennyit dicsértek .

Szóval :

30 dkg liszt
10 dkg margarin
1 tojás
7,5 dkg cukor (én barnát használok)
1,5 dl méz
1 teás szódabikarbóna
1 teás gyömbér
1 teás szegfűszeg <--- ezek persze őrőlve
1 teás fahéj
de lehet 3 teás mézeskalács fűszer is .
Melyet bele narancshéj .
Mindent összekeverni és hűtőbe tenni pihenni . Nagyon lágy lesz a tészta nyújtáskor sok lisztet elbír .
Hetekig el van a hűtőben és elég mindig kicsit kivenni belőle , csak amennyi időnk van éppen . (nekem most 3 adag van).

kb 8- 10 perc sütés kell neki .

Kép
epike
 
 


Almaleves

Nem a nagymamámé, hanem a netről :D

Hozzávalók:

alma (mindegy mennyi)
víz
cukor
darabos fahéj
szegfűszeg
liszt/pudingpor
tejföl/tej
csipet só

Alma hámoz darabol (kockára vagy cikkekre), majd megmos és fazékba tesz. Felöntjük annyi vízzel, hogy jó két ujjnyira elfedje. Bele fűszerek (én teatojásba szoktam, hogy ne kelljen turkálni) Fel tűzre. Cukorból én először csak 2-3 kanálnyit teszek, és ha kell, akkor még a végén pótolom. Ha az alma megpuhult, akkor behabarjuk. Na és ezért tetszett a reci: Egy deci vízhez egy vanília vagy tejszín pudingport. Hozzá még 2 dl tej, és összerázzuk. Ha csomómentes, akkor a leveshez öntjük. Újra felforr, és kész. Ha kihűlt, kell kóstolgatni, és akkor még cukor, citromlé, stb. mehet bele.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


BEJGLI 2005.

A receptet írta Kiszhalász sógornője, aki cukrász.

"Ez a beigli mindig nagyon jól sikerül.
Sokáig puha marad, nemcsak a tészta, de a töltelék is.

Tészta:
1 kg finomliszt
30 dkg zsír (!)
10 dkg margarin
8 dkg porcukor
5 dkg élesztő
2 tojás sárgája
2,5 dl víz
1 dkg só
1/2 citrom reszelt héja
A tésztát jól összedolgozni, először csak a liszt felével, és utána fokozatosan hozzá adni a többit. Fél óra pihentetés a hűtőben. Nem kell liszten nyújtani, mert nem ragad le.

Töltelék:
80 dkg dió vagy mák (vagy fele-fele)
40 dkg mazsola
10 dkg édes darált keksz
40 dkg cukor
2,5 dl víz
fahéj
reszelt citromhéj

A mazsolát meleg vízbe áztatni majd a diót, vagy mákot összekeverni a keksz darálékkal, fahéjjal, citromhéjjal, leszűrt mazsival.
A vizet és a cukrot forralni és ráönteni a töltelékre. í
Összedolgozni, hűlni hagyni A töltelék és a tészta egy súlyban legyen!
Tölteni, tekerni, majd lekenni tojás sárgájával, meleg helyre tenni míg megszárad, mégegyszer megkenni, de most hideg helyre tenni míg megszárad. Így szép fényes és márványos lesz és garantáltan nem reped. Szúrkálni és közepes lángon sütni.
Nagyon finom beigli. Mondhatom, hogy már megettem a beiglim javát de ez valami csuda finom és szép is mindig.
Nagyon tudom ajánlani mindenkinek. Jó sütögetést! "

Latsia:
- féladagot csináltam, szarvashiba volt!!!!!
ÉN MÉG ILYEN FINOM BEJGLIT ÉLETEMBEN NEM ETTEM, EZENTÚL CSAK EZT FOGOM CSINÁLNI ÉS AJÁNLANI MINDENKINEK!

Kép

KépKép

KépKép
rjudi
 
 


Kanga, remélem nem bánod, de ide átrakom. :D :D


Kanga család kedvenc tortája


babapiskóta (sok) Smile
1 vödör tejfől , de jó 2 nagy pohár is
mirelit eper
banán
porcukor

A tejfölt összekeverni a cukorral (kóstólgatni kell és kellemes édesre kavarni) .
Epreket félbe vágni , banánokat felkarikázni .
Kapcsos tortaformába egy réteg piskóta , rá tejfől és arra a gyümi vegyesen , aztán megint piskóta és tejföl és gyümi és piskóta tejföl és gyümi ... amig van muníció . :)Tetejére gyümi . Egy éjjelre hűtőbe . Én szoktam másnap zselét tenni rá , de nem muszáj . Késsel körbe"vágni" a peremnél és kitenni . Nálunk mindenki oda van érte és senki nem hiszi el , hogy tejföllel van .

Kép zselé nélkül

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Dobos Torta


Tészta:
9 tojásfehérjét felverünk 15 deka porcukorral, majd a 9 sárgáját habosra keverünk 8 deka porcukkal, majd teszünk bele 18 deka lisztet, elkeverjük és óvatosan beleforgatjuk a fehérjét.
( én a kapcsos formát sütőpapíron lerajzolom 6-szor, mivel 6 lapot sütünk).
A masszát 6 részre osztjuk, s előmelegített sütőben 225 fokon 6 percig sütjük. ( gáztűzhelynél 4-es fokozat)

Krém:
( recept szerint)
1 zacskó csoki pudingpor, (főzős)fél l tej, 4 deka cukor, 12-13 deka ét tortabevonó, 25 deka margarin
A pudingot az előírás szerint megfőzzük, tortabevonót felolvasztjuk, vajat kikeverjük a cukorral, majd kanalanként beletesszük a pudingot és a kihűlt tortabevonót. Simára keverjük. Megtöltjük vele a lapokat, s a torta oldalát.

Karamell
Teflonserpenyőben16 deka cukrot 1 evőkanál vajjal és 1 teáskanál citromlével karamellizáljuk . A legszebb lapra simítjuk. A karamellás tortalapot olajjal megkent késsel 12 részre osztjuk.

Én karamell nélkül csináltam és a következő krémmel:
2 zacskó vaníliás pudingpor, 1 cs vaníliás cukor, fél liter tej, 15 deka cukor, 25 deka margarin
4 dl tejbe beletettem a cukrot, vaníliás cukrot, s felforraltam. 1 deci tejben kikevertem a 2 cs. pudingport, majd bele a felforrt tejbe, hagytam kihűlni.
Margarint habosra kevertem, s kanalanként hozzákevertem a kihűlt pudingot, s jó habosra kevertem.
2-3 evőkanálnyit félre tettem a díszítéshez, a megmaradt krémhez kevertem 20 deka olvasztott ét tortabevonót, s jól kikevertem.
A barna krémet kentem a lapok közé, s legfelülre is. Fehér krémmel díszítettem.

Kép Karamellel ( nem lett valami szép) Kép krémmel

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Pizzásrúd


50 dkg liszt, 2,5 dkg élesztő, 1 dl tej, 1,5 dl tejföl, 10 dkg margarin, 1 tojás, 1 ek só, 15-20 dkg reszelt sajt, 1 tubus pizzakrém

Élesztőt tejben felfuttatjuk, majd a liszttel, tejföllel, margarinnal, sóval, tojással jól összedolgozzuk. Langyos helyen 15-20 percet pihentetjük. Majd még egyszer átgyúrjuk, s újból pihentetjük.
Lisztezett deszkán 2 centi vastagra nyújtjuk, lekenjük pizzakrémmel, megszórjuk sajttal, majd csíkokra vágjuk, s 200 fokon előmelegített sütőben kb. 15 perc alatt megsütjük.
( recept még írja, hogy oregánóval is meg lehet szórni)



Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Hozzávalók:
8 tojás
50 dkg margarin
50 dkg porcukor
2 cs. vaníliás cukor
2 cs. sütőpor
60 dkg liszt
kakaó
1 v. 2 üveg magozott meggy

Az első, hogy a meggyet le kell csöpögtetni szűrőben, ha ezzel kezded, akkor már nem lesz nagyon leveses, mire bele kell tenni. Ja, és én mindig 2 üveg meggyel csinálom, mert szeretjük, ha sok van benne.

Aztán elő kell melegíteni a sütőt 180 fokra.
A 8 tojást robotgéppel kikevered a porcukorral és a margarinnal (én a margarint mikróban teljesen folyékonyra szoktam olvasztani és így sokkal lazább lesz a tészta, szebben feljön sütéskor), beleteszed a 2 vaníliás cukrot, aztán kanalanként hozzákevered a sütőporral elkevert lisztet.

Én a legnagyobb tepsiben szoktam csinálni, olyanban, amilyet a sütőhöz adnak, ami a sütő teljes nagyságát kitölti.
Kibéleled a tepsit sütőpapírral, és a tészta nagy részét beleöntöd, ezt még el lehet simítani. Utána kell rászórni a meggyet. A maradék tésztát kikevered még kakaóval, és abból nagy pacákat teszel a tetejére. Ezt már nem kell elsimítani, mivel a tészta elég folyékony, szépen el fog oszlani és szép foltos lesz tőle a sütike.
180 fokon kb. 40-45 percet kell sütni, de oda kell figyelni azért rá. Fogpiszkával meg tudod nézni, hogy megsült-e rendesen.

KépKép

KépKép
rjudi
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Rizsfelfújt


4 dl rizs, 8 dl víz, 4 tojás, 5 dkg margarin, 15 dkg kristálycukor, 1 cs. vaníliás cukor, só

A rizst megfőzzük a vízben, sózzuk, s beletesszük a vaníliás cukrot. Puhára megfőzzük, ha megfőtt, hagyjuk hűlni.
A tojásokat szétválasztjuk. Sárgáját habosra keverjük a kr.cukorral, margarinnal, majd belekeverjük a rizst és a felvert tojásfehérje habot.
Kisebb tepsit ( én 23x32) kivajazunk, zsemlemorzsával megszórjuk, s beleborítjuk a masszát.
Előmelegített sütőben 180 fokon 40 percig sütjük.



Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Almás lepény

Tészta:
45 dkg liszt, 30 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 1 cs. vaníliás cukor, 1 tojás

Töltelék:
1,25 kg alma, 15 dkg kr.cukor, 1 cs. vaníliás cukor, fahéj, citromlé

Töltelék alá:
2 ek sárgabarack lekvár, 2 marék búzadara

A tészta hozzávalóit jól összegyúrjuk, majd 60-40 arányba ketté választjuk.
Tepsi méretűre ( 25x36) kinyújtjuk, széleit picit felhúzzuk. Megkenjük lekvárral, megszórjuk búzadarával, majd bele a reszelt alma, megszórjuk fahéjas cukorral, majd rá a másik tészta kinyújtva. Villával megbökködjük és egy tojással lekenjük.
Előmelegített sütőben 180 fokon 40 percig sütjük.

Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kakaós és pudingos csiga


75 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 1,5 dl olaj, 1 mk só, 5 ek cukor, 4 dl tej, 2 tojás, kis tejföl, kakaópor, 1 cs. vaníliás pudingpor+ fél liter tej

Élesztőt tejben felfuttatjuk, közben a lisztet, cukrot, tojást, tejfölt, olajat, tejet, sót, kelesztő tálba tesszük, majd a felfutott élesztőt is. Jól összedolgozzuk. Duplájára kelesztjük.
Közben elkészítjük a pudingot, a leírás szerint, hagyjuk hűlni.

Ha megkelt a tészta, 2-felé vágjuk. az egyiket kinyújtjuk, megkenjük olajjal, s megszórjuk kakaópor és kr. cukorral. Feltekerjük, felvágjuk, tepsibe tesszük, s előmelegített sütőben 200 fokon 20 perc alatt megsütjük. Ha megsült langyos, cukros tejjel lekenjük.
A másik felét a kihűlt pudinggal megkenjük, feltekerjük, felvágjuk, s ugyanúgy megsütjük.

Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Feketeerdő torta

1 db tortalap
0,5 liter tejszín vagy flakonos tejszínhab
1 üveg meggybefőtt
5 dl meggylé
1 csomag vaníliás pudingpor



Elkészítés Elkészítés

1. A késztortalapot vízszintesen három részre vágjuk. A tejszínt habbá verjük.





2. A vaníliás pudingport felfőzzük a meggylével és ízlés szerint cukrozzuk, majd ha a krém már sűrű lett beletesszük a lecsepegtetett meggyet. Majd a krémet hűlni hagyjuk.



3. Miután a krém kihűlt, megkenjük vele az alsó tortalapot, majd a krémre tejszínhabot teszünk. Ezután a következő lapot is megkenjük a krémmel majd a tejszínhabbal. Majd jön az utolsó lap, melynek telejére és a torta oldalára a maradék tejszínhab kerül.

Hullala tejszinnel készitettem és tettem bele 2cs.habfixálót igy nem esett össze a tejszín.
Torta lap sima piskótatészta .

Nusi
KépKépKép
nusi76
 
 


Elég szájbarágós recept, a nagyja duma.
Én a kakós piskótához kb. 2 dekányi lisztet helyettesítettem kakaóporral.

Piskóta tortalap készítése

Hozzávalók:
6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál liszt
késhegynyi sütőpor
Elkészítés:
A lisztet púpozottabban mérjük, mint a cukrot, azonos súlyban legyenek (a cukor nehezebb, mint a liszt).
Munkánkat kezdjük azzal, hogy a sütőt melegítsük elő (legalább 10 percig, 220 °C - on), s helyezzünk a kezünk ügyébe minden eszközt, anyagot, amire szükségünk lesz. Mire végzünk, a sütő is felmelegszik kellőképpen.
A tésztát középes, egyenletes hőmérsékleten fogjuk sütni, kb. 180 °C-on a középső sínre helyezve.
Előkészítjük a tortaformát (vagy tepsit, vagy akár egy zománcozott lábas is megteszi, 3 - 4 literesben megsüthető egy 6-8 tojásos lap), kizárólag csak az alját kenjük ki, ugyanakkorára szabott sütőpapírt helyezünk rá, azt is megkenjük, így sütés után könnyedén le tudjuk húzni a tésztáról. Ha az oldalára is kerül zsiradék, nem emelkedik fel.
A tisztára mosott, friss tojások fehérjét, sárgáját szétválasztjuk.
Legjobb, ha robotgép habverőjével dolgozunk, így biztos, hogy rövid idő alatt alapos munkát végzünk, de ennek híján a hagyományos kézi habverővel is jól boldogulunk.
A keverőtál, habverő legyen zsírmentes, és egy csepp sárgája ne kerüljön a fehérjékhez, mert nem tudunk habot készíteni.
A fehérjéket habbá verjük (pár csepp citromot, vagy ecetet is tehetünk bele, hogy könnyebben verődjön), beleszórjuk apránként a cukrot, tovább habosítjuk, míg jó kemény lesz.
A hab felverése a leglényegesebb része a piskóta készítésnek, kezdetben csak lassan verjük, egyenletesen.
Ezt a műveletet folyamatosan végezzük addig, míg a hab kellőképpen nem lesz szilárd (szinte vágható), és a cukorszemcsék teljesen feloldódtak benne.
A habot nem szabad túlverni sem, egyenletes, sima hab legyen, és ne verjük darabosra.
A tojások sárgáit egyenként hozzáadjuk, tovább verve a habot, majd óvatosan, hogy ne törjük a masszát, belekeverjük a sütőporos, szitált lisztet.
Ezt a műveletet lehetőleg kézi habverővel vagy fakanállal végezzük, ügyelve arra, hogy liszt egyenletesen keveredjen el.Fontos, hogy a fakanál mindig félkört írjon fentről lefelé.
A kikevert tészta állaga akkor megfelelő, ha jól megduzzad habosra, és szinte buborékossá válik a beledolgozott levegőtől.
A keverőpálcáról, habverőről a habot ne ütögessük le a tál széléhez ütögetve, mert ezzel a levegő egy része elillanhat a habból.
A kész anyagot azonnal tegyük be sütni, ne hagyjuk állni. Öntsük formába, egyengessük el a tetejét.
A sütő ajtaját érdemes egy hurkapálcával, vagy más vékonyabb tárggyal picit kitámasztani, hogy a gőz el tudjon távozni, ugyanis gőzmentes sütőben lesz szép magas.
A hőmérséklet ne legyen túl forró, mert a cukor hamar megéghet, a tészta felülete keményen megkérgesedik, a belseje pedig nem sül át. Ezért az első 10 perc után csökkentsük le a hőmérsékletet takarékosabb, mérsékelt hőfokra. Kb. 35 perc alatt készre sül.
Amennyiben úgy ítélnénk meg, hogy gyorsan barnul, sütőpapírral takarjuk le a tetejét.
Több tojásból készült a süteménynél 40-50 percre is szükség van.
A sütőt ne nyitogassuk, főleg a kezdeti időszakban ne, mert összeeshet a tészta, a sütési idő utolsó harmadában már megengedett.
Ha bizonytalanok vagyunk a sütési időt illetően, a befejezés előtti időszakban tiszta hústűvel szúrjunk a közepébe (tűpróba), s ha nem ragad rá a tészta, teljesen száraz marad, akkor jó.
A sütés idejét, a hőfokot mindenkinek ki kell tapasztalnia a saját sütőjével, a recepteknél megadott erre vonatkozó adatok mindig csak irányadóak.
A kész tészta érintésre nem horpad be, rugalmas a felülete.
Amikor kivesszük a sütőből, pár percig még pihentessük, majd a forma oldala mentén éles, vékony késsel óvatosan lazítsuk meg a tésztát, s lisztezett deszkára borítsuk ki. Kicsit mozgassuk meg, hogy a gőztől ne ragadjon le, a papírt húzzuk le róla, majd rácsra téve hűtsük ki, így a gőz szabadon eltávozik belőle.
Csak akkor szeleteljük lapokra, ha már teljesen kihűlt, ezért érdemes előző nap kisütni, a friss lapot nehezebb egyenletesen vágni. Hosszú pengéjű, jó éles kést használjunk, vagy vékony, erős cérnát igazítsunk rá körbe, s a két végét, egymással keresztezve óvatosan húzzuk meg, így szépen el tudjuk szelni vele a tésztát.
Tortafűrészt is használhatunk, különböző magasságra állítva a huzalt, egyenletesen tudunk vele dolgozni, nagyon praktikus.


Ja, és még Nusi receptjéhez: ha legközelebb csinálom, biztos, hogy több Hulalát fogok használni, mert akkor több marad díszítésre. A fél liter annyira volt elég, hogy vékonyan beborítottam kívülről is, és 8 kis bogyókát nyomtam a tetejére habzsákkal. Most nem is kellett több dísz, mivel beleszúrtunk 60 szál gyertyát is :D

KépKép

KépKép
rjudi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: