Új privát üzeneted érkezett!

Mazsan: nem baj, hogy nem hízott Panki, van hogy stagnál a súlyuk. Szerintem szép méretei vannak. Sok helyen nem adják a bcg oltást, állítólag nem is hatásos pár év után.
Kamilla ma is nyűgös, most a szél miatt ez már tuti, megfigyeltem ilyenkor nagyon nyűgös és a hasija is fáj, ha front jön széllel.

Bogi: jó, hogy jöttél, írtál.

Szívesen vállalom a moderátori szerepet, ez csak annyi, hogy én veszem fel a tagokat. Akkor írok a babanetnek, hogy én leszek, és leírom a részleteket, hogy lehet belépni, és akkor végre tudunk tényleg mindenről beszélni! :wink:

Menion: remélem már jobban vagy!

Cicóka, Zsani, és Hadedit is régen volt már!! Halihó gyertek néha!!!!

Kép
cedis
 
 


Majd el felejtettem Mazsan: így majd megnyugszotok, ha szakember mondja, hogy semmi baj, max. egy pici torna kell. Mikor mentek?

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Eper: most néztem, hogy egy napon születtek a lányaink? A hajnali duma partit én annyira nem élveztem, nagyon álmos voltam, és mikor végre elaludt, akkor már én nem tudtam.... Most is cuki volt, félálomban beszélgetett :D De már alszik.

Mazsan: mi is 6-kor kelünk mostanában, ma ráhúztunk 1 órát, de annyit fenn voltunk hajnalban (többet is :? ). De nem panaszkodom, este 8-kor minden nap alszik. És ti a BCG-n kívül a többi oltást ugyanúgy kapjátok, mint mi Mo-n? Néztem a blogodat, nagyon édes Panka :P

Olvasom, hogy sokan jártok dévényesre. Miből vettétek észre, hogy szükség van rá?

Nekem ma totál bedugult az orrom, biztos allergia :? Fáj a fejem is, tényleg front van?

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 

 
 

menion!
mit szedtél, amit ennyire nem bírzs?
immunszupresszáns???

lányok!
ti az állati dolgokat mikor próbáljátok adni a törpéknek?
én gondoltam, hogy ha most túl leszünk a 2 új dolgon (gesztenye és zöldborsó), akkor megpróbálom a csirkemájat... kb pont mire 5hós lesz.

egyébként köszi a forgással kapcsolatos válaszokat... nem aggódom... unokahugi is már régen állt egyedül, mire meg tudott fordulni... aztán meg ha állásból eldőlt, úgy kapálózott, mint a büdösbogár, és visított segítségért :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Anyukák!!! :) Így utólag én is mindenkinek Boldog anyák napját kívánok. :)
Mindenkit megint nem tudtam elolvasni. Ezer bocs érte.

Olyan jó érzés ez....... :D Én még virágot is kaptam az én drágámtól. Apa reggel mikor hazaért a munkából egy szál tulipánnal állított be és azt mondta éjjel nála járt Réka és meg kérte , hogy hozzon nekem 1 szál virágot Anyák napja alkalmából . :D Tényleg nagyon jó érzés volt.

Aniat! Üdv nálunk! JAjj annyira szép mindenki babája!!!!!!!! :D

Orsi! Már nem járok. Nincs rá se energiám, se időm, se pénzem. Maradt a diéta és ha időm engedi napközben a futás :)

Videót most töltöm fel,amin már négykézláb áll,de múltnap is fel akartam tölteni és nem ment. Kb. fél órája töltöm és még felénél van. Pedig csak 1 perces. :shock:

Lányok kinél mennyit eszik a baba? Réka 3 óránként 150 milinél nem eszik többet, csak éjjel mikor felébred és reggel 180-at.Azért 3 óránként, mert nem bírja tovább . én próbáltam húzni az időt,de nagyon nyüglődik- és még akkor sem eszik többet. NApközben sinlakot 1x kap és adtam már répát és sütőtököt is, de lehet ez utóbbi meghajtotta, mert ma 3x volt hasmass. Aztán lehet a fogzástól,nem tudom. A súja azért gyarapodik. 11.én megyünk mérésre.

Kép
bei
 
 


Kép

Kép

Kép

ÉLETEM ÉRTELME!!!!! A LEGNAGYOBB KINCS, AMIT EGY NŐ KAPHAT! :)

Kép
bei
 
 


sziasztok
megint csak az utolsókat olvasva írok mert holnap nagyon sűrű napunk lesz és próbálok rápihenni

julcsi és a többiek
igen immunszupresszáns konkrétan Imurán amit próbáltam de úgy néz ki nem szedhetem :cry: ezt se :cry: mert a másik ilyet amit tudok azt is próbáltam már évekkel ezelött de attól is rosszul voltam....ez után nem tudok mást már csak a szeroidot :(

ma az ortopédián voltunk és képzeljétek bár a lábujja még mindig olyan behúzott tartásban van amit le is írt de a lábfejének a tengelye már egyenes ami az utolsó vizsgálatkor befelé volt vagyis szépen lassanként haladunk a jó irányba :lol: az ujja miatt pedig elküldött az ottani gyógytornászokhoz írt javaslatot így oda is tudunk menni és azt mondta hogy "bár ez nem dévényes torna de van olyan jó ez is" úgyhogy lehet hogy hamarosan gyógytorna túlkínálatban lesz részünk :wink:
és a hátát pedig megdícsérte mert mondtam hogy az "gyatra"volt a neurológus szerint de a 2 torna után az is nagyon sokat javult most ő azt mondta hogy azzal már semmi baj nincs nagyon szépen tartja magát de nagyot csodálkozott hogy 2x voltunk tornán én azt hittem keveselte ezért mondtam hogy "mert 5000/alkalom" végül utólag lehet hogy nem azért csodálkozott hanem lehet hogy azért mert hogy 2 után ennyit fejlődött nem tudom...mindenesetre ez is segített abban hogy kiírja a gyógytornát aminek ésn nagyon örülök!
holnap pedig már reggel el kell indulni beutalóért a gyerekdokihoz hogy vigyük a bethesdába aztán elötte el kell érjem az immun dokimat ami nem lesz sétagalopp(orvost elérni telefonon szinte lehetetlen)aztán a most javasolt gyógytornászt is el kell csípni telefonon és utána mehetünk majd a bethesdába...
amúgy hívtam azt is ahol várólistán vagyunk torna ügyben de már látom miért ilyen hosszú a sor :? pénteken egész nap nem dolgoztak hétfőn meg a még nem még nem már nem esete volt vagyis mindenhol lófrált a gyógytornász csak ott nem volt a helyén..aztán 2ig volt bent és 14.08perckor is megpróbáltam és akkor már nem volt a rendelőben :shock: szóval nehéz bármit intézni telefonon...végül elértem másnap és akkor meg a pultnál volt így nem tudta megnézni a listát hogy hol tartunk de nagyon kedvesen ismét javasolta hogy keressem fel a dévény alapítványt :twisted: nem okosítottam ki hogy ha lenne rá pénzem akkor nem kinlódnék a telefonvégen napokig hogy elérjem őket és kösz a semmit...
na de holnap lehet hogy ez is megoldódik...majd írok...meg akkor végre olvasni is lesz időm sziasztok!

Kép
menion
Budapest
 
 


Helló!!!

Áh,ebbe a ház nézésbe már belefáradtam...és közben a 2 gyerkőc meg egyebek.Folyton rohanok...Iza takarója még mindig nincs kész,ettől meg agybajt kapok:))

Cedis!
Oké,én rád bízom a döntést,vagyis a moderálást:)))Majd írj h mi van hogy van,jövök ám!!

Blogomban van egy kis videó,majd nézzétek meg ha arra jártok:)

Látom bővültünk!Üdv itt Aniat!!

Bei!
Jaj de édes!!!

Eper!
nagyon tetszett az anyák napi köszöntlsed:)

Mennem kell,vendégem jött:)

annus11
 
 


Sziasztok!

Most csak a ZÁRT TOPIC miatt jöttem! Megvan a helyünk, mármint a topicot megcsinálták, és akkor én tudok tagokat felvenni.
Azt még nem tudom, hogy kérni kell-e, vagy én felhasználói név alapján automatikusan be tudlak benneteket tenni. Ennek a mai nap folyamán utánajárok, és este legkésőbb jelentkezem.

Most mennem kell nekem is.

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Lányok, ti milyen popsikrémet használtok? mióta pelusmárkát váltottunk, már másodjára pirosodott ki a feneke. Most visszatértünk a régire, de nem akar múlni, a sudocrem-től amit eddig használtunk még pirosabb. Most bepanthen-el kenem, mintha szebb lenne tőle.... Jártatok már így?

Bei: Réka is csodaszép, a vigyora pedig zabálnivaló. A fülbevalóját nem piszkálja? Lottinak még az van a fülében, amit belőttek, de ki szeretném cserélni. Csak mostanában állandóan a fülét gyűrögeti, félek, hogy belekapna :?

Annus: megnéztem a blogodat, tündérek a lányok. A legjobban az tetszik, amikor Iza pelenkázza Nikit :D Megzabálom :!: :!:

A játszószőnyeget ti mivel tisztítjátok? Nem tudom, hogy bele merjem-e tenni a mosógépbe :roll:

Szép napot!

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Hellótok :)
Bei...tündéri Réka, nagyon édes, formás :lol: Ne aggódj, jó az a 150 ml szerintem :D Balázs is így eszik, sőőt ő sokszor meghagyja, inkább csak 120ml fogy el az övegből :roll:

Julcsi..én nem adnék májat még, és a hússal is várok 6 hós korig.
A máj lehet jó vasforrás, de a legtöbb mérget tartalmazza hisz az állatokná is a méregtelenítés fő szerve :(
Inkább csirke mell husival kezdj. :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


aniat....Mi eddig a doktornő által felírt patikai krémet haszáltuk(kék tubusost), most Sudokrem van.Nekünk az jó :)
Lehet a pelust kell cserélni.Nem tudod eladni valakinek??
A játszószönyeg alját én már mostam mosógépben 30 fokon.Nem lett baja.

Menem kell, gyors dobok egy friss képet :D

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kép
Így próbál kúszni :) [/img]

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


lovaszkata: én is csak az alsó részét akarom mosni, akkor megpróbálom a gépben. Pelusból csak egy pár db maradt, az nem probléma. Nagyon édes kispasi Balázs :D

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!!

Cedis várjuk a hireket :!:

Micsoda szépségek vannak itt kérem :D Gyönyörüek a babáink :D

Aniat mi is a gyógyszertári krémet használjuk :wink: Lehet a pelusváltás volt a bünös :wink: nem birta a popsija :wink:
Szerintem is moshatod gépben a babaszönyeget én is ott mostam :wink: Mi 50km-re lakunk egymástól.Végre valaki a környékről-.

Bei lehet Rékának ennyi az igénye :wink:
Kincsö 200-at eszik sokszor nem is elég
:wink: Üvegesből is megeszik egy 3/4üveggel :) az előbb vágott be 1 banánt :lol: nagyon megjött az étvágya :D

Annus az tuti hogy nehéz ez a ház ügy mi is most nézegetünk :wink:

Mi nagyon nyügösek vagyunk szerintem a szél a bünös :evil: már jöhetne a szép idő :wink:

t katinka
 
 


Sziasztok! Köszi lányok! :)

Aniat:
Nagyon édes Lotti.:)
Én is mosógépbe mosom a játszó szönyeget, már jó párszor, mert sokszor bukik Réka na meg a nyála..... Én 40 fokon mosom és nincs baja. Réka nem piszkálja a fülbevalóját. Van hogy néha odanyúl kicsit babrálja,de nem akarja kiszedni. Szerintem nyugodtan cseréld ki te is észre se veszi a különbséget. Én alvás közben cseréltem neki- másképp nem hagyta volna. :) De akkor még 2 hónapos volt. :)
Én is gyógyszertári popsi krémet használok,annál jobb nincs, viszont ha kiütéses, piros akkor tényleg a legjobb a bepanten, ha elmúlik visszatérhetsz a régire.

Kata! Réka is sokszor csak 120-at eszik. De 3 hónaposan is ennyit evett,azért gondolom, hogy kevés, mert hát azért nő és rengeteget mozog. Csak akkor áll le, ha alszik.

A másik, hogy sokszor aza mindig nagyon nyugtalanul alszik el kész kínszenvedés az elalvás. Képes nyűglődni 1 órát is és akkor sem tud elaludni bármit is csinálok vele,pedig már nagyon álmos , látom rajta. de ha elviszem sétálni,akkor gyorsan be alszik. De nem vihetem örökké mindne alvásnál sétálni. Meg így nagyon hozzászokik, vagy már hozzászokott. Mit csináljak szerintetek?

Menion! Örülök a gyógytorna sikerhez!!! CSak így tovább! :)

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Na,újra itt... :wink: Ne haragudjatok,nem tudtam megint csak jönni,de még csak olvasni sem... :oops: Itt volt a tavaszi szünet,4 gyerkőccel voltunk itthon... akkor a húsvét... vendégek,család,utazás (egy kis siófoki kirándulás)... végre kicseréltük a kocsit egy 7 személyes családi autóra,na azért egész Egerig utaztunk le... kocsi papírjainak intézése... és még sorolhatnám... :?
De köszönöm a kedves "újra" fogadtatást! :lol: :wink: Az első két napban még tudtam olvasni vmit,az tuti,ha este elalszik a legkisebb,akkor mindent visszaolvasok,3 oldal "csak". :wink:
Alapban meg drága Zsófikát úúúúúúúgy elkényeztették a nagyobbak,h. szinte már csak kézben van el,így bármilyen házimunkára akkor van csak időm,mikor Őfelsége alszik... :?

Az esti alvással nekem is gondom van,már annyira kimerült vagyok,h. férjem kel fel és eteti meg éjjel,na de basszus akkor már nem tudok visszaaludni!!! :evil: Úgyhogy 2-3 órás alvással nyomok végig egy napot,már elég régóta. :( Nappal pedig esélyem sincs a kicsivel bealudni,mert ugye a házimunka... Na jó,elég a panaszáradatból. Mindjárt hozza férjem haza a nagyobbakat,így ennyire futotta.
Amint látom,ismét bővültünk :D , Aniat üdv. közöttünk! Szép a babád!!! :wink:
Mindenki picikéje amúgy csudaszép,már amit itt láttam,a g mail-en majd este nézek meg mindenkit... már hónapok óta nem jártam ott sem... :oops:
Bei-Réka videójára is nagyon kíváncsi vagyok!!! :wink:

Most megyek,este minden olvasnivalót-fényképnézegetést pótolok és jövök valamikor...

Puszi mindenkinek!!!

Cicus

Kép
cicus78
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, az utolsó oldalt tudtam csak elolvasni. Megjöttünk anyukámtól, nagyon szuper volt. Holnap visszaolvasok rendesen és jelentkezem.

Cicóka

cicóka
 
 


Sziasztok!

A szőnyeg a mosógépben, remélem nem teszem tönkre :? Nem akarom elkiabálni, de használ a bepanthen, már szinte el is múlt a pirosság.

t katinka: melyik irányba 50 km? Akkor te nem Nyiregyen szültél? De úgy látom egyidősek a lányaink :)

bei: az altatáshoz én is várnám a tanácsokat, mert az nálunk sem megy könnyen :? Csak cicin hajlandó mostanában elaludni, pedig volt egy időszak, amikor elég volt csak az arcát simiznem. Hogy mitől változott, azt nem tudom. Nekünk a babakocsis alvás sem túl nyerő, kb. fél órát alszik benne :? Szóval csatlakozom hozzád, és várom az ötleteket :)

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


csak gyorsan, mert megy dr. ház :D

aniat!
mi a sima czoboly-krémet használjuk (receptre felírós, kikeverős, tégelyes). nagyon szeretem, és nem csak a popóra, hanem bárhova, ahol száraz, piros, kiütéses... vagy csak éppen a kezemen maradt, és a lábaszára van legközelebb :lol:

ja, és a füle mögé (hanyag anya nem tudja rendesen megtörölni, így megesik, hogy kipálik :shock:) pedig a megmaradt gyógyszertári mellkenőcsöt nyomatom.
gyulladáscsökkentő és hámosít! reggel még sebes, esti fürdésre nyoma sincs :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


altatás:
ha sikerül elkapnom a 2. ásítást, és leraknom a kiságyba, elalszik... de van, hogy a játszószőnyegen is.
ha ez nem sikerül, akkor bizony kínlódunk még 3 órát, a következő alvásig :?
este pedig fürdés, cici, mese, villany lekapcsolás, és otthagyom. 10ből 9x mese végére már alszik :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Aniat gyonyoru kek szemei vannak Lottinak! :)
A BCG-n kivul mindent megkapunk itt is.
Szenvedtunk mi is peluskiutestol, amikor valtottam pelust. A sudocrem rendbe hozta es persze masik pelust kezdtem hasznalni. Azota tobbfele pelust is hasznalok minden nap. Igy, hogy valtogatom nincs semmi baj azota. Az akkor bunos pelust is hasznaljuk.
Az elalvas nehez ugy nalunk is sokszor. Azt vettem eszre, ha rendesen lefarasztom napkozben, akkor konnyen megy. Ha eszreveszem, hogy almos berakom az agyaba es otthagyom. Ha tenyleg almos elalszik magatol. Viszont ha nem akar aludni, akkor kinlodunk orakig este is. :roll: Nekem azota alszik jobban a lany, amiota 2x setalunk naponta. Szepen nezelodik vegig odakint es ez total lefarasztja. Mostanaban azert eleg nyugtalanul alszik o is...talan a foga miatt. (?)
Amugy az en lanyom is azon a napon szuletett magyar ido szerint csak a vonalzom a kanadait mutatja. :lol:

Annus megneztem a videot! :) Szepek vagytok! Kitartas a hazkereseshez! Gondolj arra milyen jo lesz majd ha mar ott lakhattok! :D

Bei nem csak nagyon ugyes, hanem egyszeruen gyonyoruseges ez a lany!!!!!!! :D Ne aggodj a kaja miatt, ilyenek az igenyei Rekanak! Nem jon Reka foga? Attol is aludhat nyugtalanul.

Menion hogy vagy? Mi van veletek?

Julcsi miert pont a csirkemajjal szeretned kezdeni?

Lovaszkata helyes ez a kislegeny! ;)

Cicus jo hogy jottel! Hat nem tudom, hogy birod 2-3 ora alvassal... :? No meg a 4 gyerek...nagyon csodallak! Gyere ha tudsz!!!

Cicoka gyere mar hianyolunk nagyon! :wink:

Tkatinka kuldom a napsutest, de csak annyit, hogy itt is maradjon belole! :wink:

Cedis varjuk a fejlemenyeket a topik ugyben!

Na lanyok holnap reggel 9:30-ra kaptunk idopontot gyogytornara. Az elso alkalmon diagnozist allitanak fel es van egy kezeles is. Majd jovok az eredmennyel. Szoritsatok, hogy ne kelljen sokat jarnunk oda!
Ahogy mar irtam feljebb Panka is nyugtalanul alszik napok ota, sokszor felebred sirva ejjel. Ilyen nem volt korabban. Amikor ejjel ehes volt, akkor cuppogott es nyuszogott, de nem sirt. :roll: Most ejjel is ugy megijedtem, amikor felsirt, hogy kiugrottam az agybol. :roll: Es nem is volt kajas, mert kicsit megszeretgettem es visszatettem aludni.

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

bei, Aniat: nagyon szépek és ügyesek a lányok.

Aniat: Úgy tudom, hogy pelenkaváltástól lehet kiütéses a popsija, mi ráálltunk egy fajtára és csak azt használom és gyógyszertári popsikrémet.
Lotti nem kapott BCG-t a kórházban születés után?

Alvás ügyben nem tudok tanácsot adni, szerencsére azzal nincs gondunk.

lovaszkata: A fiadat egyszerűen megzabálnám ha a kezembe kerülne annyira tündéri.

Cicóka: Gyere mesélni, hogy vagytok.

Képzeljétek, Réka pár napja szopizás közben sír. Eszik abbahagyja, sír, eszik, abbahagyja, sír. Már kezdem rosszul érezni magam, hogy esetleg nem jó a tejem vagy nem is éhes, de akkor miért fordul vissza a cicimre? Éjszaka meg reggel nem csinálja. Aztán ha jól lakott elkezd rám mosolyogni, egyáltalán nem értem, hogy mi lehet az oka.
Próbáltam, hogy abbahagytam a szoptatást, felvettem de az se volt jó.
Van valami ötletetek?

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Julcsi: ezt a fajta krémet nem ismerem, de majd rákérdezek tanácsadáson, bár nekünk olyat ír fel a doki aminek hal szaga van, de azt nem használom. Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma, reggelre teljesen letisztult a feneke :) Nekünk ez a mesés altatás azért nem nyerő, mert bealszik a cicin, és ha felébred hiába mesélnék én neki, csak a cici kell :? De majd próbálkozunk.

Mazsan: éjszakai felsírás nálunk is van, de mire átmegyek ugyanúgy alszik tovább. Drukk a gyógytornához, biztos gyorsan javulni fog a kis nyaka :)

Eper: Eddig mi is csak egy fajta pelust használtunk, és ezek után is csak azt fogjuk. De, kapott oltást a kórházban, miért kérdezed? A szopi közbeni sírás nálunk is volt, kb 1 hónapig. Nem minden alkalommal, de ha igen, akkor feszítette magát, elfordult, az okát én sem tudom :( De már elmúlt :)

Végre, süt a nap :!: :!: :!:

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok

Bei nalunk is ilyen maci van a kadban, de mar jo regota...probald ki, hogy engedsz jo sok vizet a kadba, hogy szinte lebeg Reka hata :D nalunk nagyon bejott, nagy biztonsagerzetet a a muanyag-maci a kis pindur teste alatt. Ossze-vissza csapkod kezeivel, labaival , sokat jatszik.

Majd meg jovok, de sir :roll:

Puszi

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

Altatás: Úgy van ahogy Julcsi is írta, hogy el kell kapni azt a pár percet mikor álmosodni kezd!
Mikor ásít vagy megdörzsöli a szemét, bangul vagy nyűgösködni-kiabálni kezd(egyforma,elnyúló hangon kiabál az enyém) az azt jeleni -Segíts anya, álmos vagyok! :wink:
Volt hogy nem ugrottam rögtön, mert teregettem vagy Norbival voltam elfoglalva és jól megszívtam mert annyira túlfáradt hogy utánna 1 órán keresztül kínlódott, volt hogy el se aludt! :(
Nekem Norbikát csak hasra kellett tennem, kicsit megpaskoltam a fenekét és elaludt.Bazsit már elkényeztettem, ő nehezen aludt el mindíg is, és már csak karon, ringatva alszik el.Akkor is van hogy sír és feszíti magát, ilyenkor SUSOGOK, Dúdolok....arra legtöbbször megnyugszik, és elernyed a teste.
Már nagyon nehéz így altatnom mert több mint 7,5 kg és fáj a hátam a karom már tőle. :?
Nekem is erőt kell venem magamon és begyakorolni a "felvesz-letesz" módszert!Suttógó mindent megold cmű könyvben leírtak alapján!Mert Norbinál bevállt csak türelmesen kell próbálkozni, aztán a kicsi megtanul egyedül elaludni.Érdemes mert utánna egész gyerekkoron keresztül működni fog.
Norbika most is befekszik az ágyba betakarom, adok neki puszit és elalszik, külön ágyba, külön szobába! :D Bazsit is erre kell majd szoktatnom. :roll: Nehéz dió!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok!
A védekezéssel kapcsolatban kérdezném hogy ismeritek a MIRENA hurkot? Használja valaki???
mik a tapasztalatok?
Gyógyszert nem szívesen szednék , a spirálba nem bízom, de ez a hurok más mint a spirál úgy tudom.
Jó drága, de jó 5 évig!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy csak le kellett írnom kopp kopp kopp. Ma javult a helyzet, szinte egyáltalán nem sírt szopizás közben.

aniat: Úgy emlékeztem, hogy azt írtad, hogy Lotti nem kapott BCG oltást azért kérdeztem.

lovaszkata: Tesómnak februárban tették fel, most gondolkozik, hogy levetesse, mert annyira zavarja meg folyamatosan fáj a hasa. Viszont a barátnőmnek most szedték le 5 év után és semmi baja nem volt vele.
Biztos ez is egyedi, hogy kinek válik be.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!!

Mazsan drukkolok nektek++++++++++Köszi a napsütést ide is ért :) csak a szélet kéne már elküldeni :roll: mert utálom :evil:
Vasárnap óta olyan szeles idő van :evil: Kincsőkét meg nagyon megviseli olyan nyügös :(
Nem tudom lerakni az ölemből vagy ha le is rakom mondanom kell neki meg játszanom vele mert hanem sir :roll: Pont ugy vagyunk most mint Brumikáék :wink:

Eper akkor jó ha megoldodott a gondocska :wink:

Elalvás nálunk ölbe :wink: nekem is nagyon ki van a derekam :? ha nem akar dudolok vagy csücsögtetek mint LKatáék ez be szokott vállni :) viszont érdekes mert reggel meg este elalszik magától :roll: eszik büfi egy kicsit fogom és utánna lerakom hasra és elalszik :) de nappal nem :wink:

Kata nem tudok tanácsot adni a hurokról én gyógyszert szedek :wink: félek az ilyen dolgoktól :roll:

Aniat Kisvárdát ismered?ott szültem de Papon lakunk.

Cicus küldök neked egy kis erőt pihenned kéne mert egyszer kimerülsz nagyon vigyázz magadra :wink:

Cicóka várunk gyere és mesélj :wink: biztos jól telt anyukádnál,egy kicsit irigykedtem :oops:

Ja voltunk ma doki néni megnézte az mondta van egy nagyon pici zörej adhtnám az ambroxolt.6400gr,és nem nőttünk továbbra is 58cm.Anyára ütöttt :P

t katinka
 
 


Elalvás:mindkét gyerkőcöt csak letettem,max felhúztam vmi zenélő izét és ennyi.vagy elaludtak rögtön,vagy nem tom mikor mivel kijöttem:)Persze ha sír akkor bemegyek,megnézem stb.Aztán kijövök ha minden oké.De igen,figyelni kell h ne legyen annyira fáradt,meg fáradt is legyen...Viszont Izánál most vannak elalvási gondok...vagyis 1,5 éves kora óta.És előtte meg minta példány volt elalvásban...nem tom mi történt :?


Pelenkázás:én nem használok egyáltalán krémet!Általában a pelus is ugyan az,a DMben ha kiváltom a 25%os kuponnal akkor ugyan ott vagyok mintha vennék egy olcsóbbat máshol.Ha véletlenül piros lenne a popsi,akkor meg sudocrem.De eddig 1 kezemen meg tudom számolni hányszor kentem Niki fenekét.

Hozzátápi:na úgy néz ki mi is elkezdjük.Niki sokszor kel éjjel,van h napközben is sír még h éhes,de más nem kell neki csak a cici...Most HA tejpépet irattam ki,vagyis a doki is mondta ha nem elég a tej akkor ezt adjam.Tegnap 40ml,ma meg már 90mlt megevett!És szépen nyitogatta a száját!!Várok pár napot h beválik e,éjjel vissza tér e az átalváshoz,vagy max 1szer keléshez.És akkor majd jöhetnek a gyümik is.

Amúgy ma voltunk tanácsadáson.6490g a kishölgy:)

Aniat!
Nekem is ezt csinálja Niki:))Meg túrja a földet,ma elég sokat haladt is vele:)


Kata!
Hát igen,csak kéne egy fiú... :lol: Annyira pasis!

Na ma itt is akkora szél van...meg is fájdult a fejem!

annus11
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy nem jövök. A manóm nagyon fogzik, már 2 napja napközben is folyamatosan nyűgösködik, sír,ordít. Alig alszik. Rág, nyálzik, de nem úgy mint 2-3 hósan. Nagyon keményen. Sokszor meghánytatja az öklével magát. Ma vettem neki foggélt. Ettől legalább 20 percig jobb a kedve és elenged néhány vigyort is. Mondom is neki---Vissza akarom kapni a régi Norbikát. Szegénykém megszenvedi. Szerintem pár nap múlva elő is bújik neki. Mégegszer bocsi a nem jövetelért , de mihelyst nyugisabbak leszünk jövök. Most csak ennyi. Mi is forgolódunk ezerrel. Gyümit és tejpépet is nagyon szeressssük!!!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


mazsan!
mittomén, miért a csirkemáj :?: mert az a legegyszerűbb... és azt szokták legelőször adni...

eper!
Áron hetek óta így szopik, ahogy írod... szív párat, sír, megint szív, sír.
általában bejön, hogy ilyenkor hónaljtartásba átrakom, mert úgy tűnik, akkor törik el a mécses, ha már nem folyik a tej, hanem dolgozni is kellene érte.
(ha hónaljtartásban is sír, akkor jön a "kisfiam, aki nem szívja, az nem éhes, akkor nincs cici" szöveg... majd 5-10 perc múlva újra megpróbáljuk... ha akkor sem hajlandó szívni, akkor legközelebb csak következő étkezés van).

egyébként pont ma vettem észre, hogy nagyon sok tejcsit bent hagy a ciciben, így hogy már dolgozni kéne érte... 3 óránként eszik... lehetséges, hogy még nem éhezik meg ennyi idő alatt?
de ha 4óránként etetném, borulna a napunk, és nem lenne meg az étkezések száma...

ja, ma megkóstoltuk a zöldborsót (miután a méregdrága barack-italt apa itta meg), és az első kanál fintora után 2 kézzel kapott a tál után, ráhajolt, én meg nem bírtam olyan gyorsan lpátolni, ahogy ő nyelte :shock: :lol:

aniat!
sztem a czoboly-féle popsikrém a legalapvetőbb cucc... nem is értem, miért írják fel olyan ritkán... nekünk már a kórházban is erre adták a receptet.
a mesét azért vezettük be, mert kell az esti szertartás (ha bealszik cicin, akkor is felébresztem, mert nekünk nagyon sokáig gondjaink voltak a büfizéssel, így mindig megbüfiztetem), hogy tudja: ilyenkor hosszú alvás jön...

lovaszkata!
én nem vagyok spirál-párti... nem lehet mellette tampont használni (legalábbis általában, hogy ez igaz-e a mirena-ra, nem tudom), az nekem pedig a véget jelentené.
úgy tűnik, az azalia bejött...
amúgy, ha jól rémlik, mivel hormonos a mirena (ugye, ez az? vagy lehet másra gondolok?) így elég sok vérzéses mellékhatása lehet...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Eper nalunk is volt ilyen siros szopizas es nem tudtam megfejteni miert. :? Gondoltam arra, hogy faj a hasa, vagy a foga jon es az zavarja. Olyan viszont volt sokszor mar, hogy csak levegot nyelt es akkor sirt szopi kozben.

Orulok, hogy odaert a napsutes, amit kuldtem! :wink: Itt meg beborult az eg. :evil:

Megjartuk a gyogytornaszt. Sajna az van, amit gondoltunk. :( Nem szimmetrikus az izom ketoldalt. Az egyik oldalt hosszabb. Ezert nem tudja balra rendesen elforditani a fejet Panka es ezert biccen jobbra a fejecske. De nincs nagy baj szerencsere!!!Megnyugtatott minket. A feladat az, hogy erositeni kell a nyakat es nyujtani az izmot. A kezeles abbol allt, hogy megmutogatta nekunk, hogy milyen gyakorlatokat kell vegezni. Tornazhatunk jo sokat. :) Jovo heten is megyunk, akkor megnezi, hogy haladtunk. Ezen kivul csomo tanacsot adott, hogy mit csinaljunk. Nagyon sokat kell hasra tenni (mondjuk ezt eddig is csinaltuk), a kornyezeteben mindent baloldalra kell tenni, hogy arra forduljon tobbet. Es amin meglepodtunk, hogy fuggolegesen kell lennie sokat. (kenguruban szallitsuk tobbet meg olyan jatek is jo amiben ul es leer a laba-nem tudom hogy hivjak, de rakok ide kepet rola) Azt mondta hanyagoljuk a pihenoszeket a babahordot, amiben tamasztva van a feje, mert erosodni kell a nyakanak. Jaj lanyok egy vagyonba kerul itt ez a dolog... :roll: A mai egy oaert 100 dollart (kb22000Ft) fizettunk es a tovabbiak 70 dollarba kerulnek majd. :shock: Na mindegy legalabb latja szakember.

Kép Ugralos jatek-Panka nagyon elvezi

Kép A kis zokniszaggato :)

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


aniat
én úgy tudom hogy el eljön idővel a babáknálhogy az addig barátságos vigyori manó a ritkábban látott vagy ismeretlenektől félni kezd és bizalmatlan lesz... vagy olvastam vagy valaki mondta már nem tudom de szóval ez normális!
nagyon szép a kislányod!
minket neurológus küldött dévényeshez...de az ortopédián is mondták hogy kell a lábát masszírozni
popsikrém gyógyszertári és semmi pirosság sose volt!pedig minden pelusmárkát végigzongoráztuk már most a no name-et (nagykereset)használjuk és az én babán olyan hófehér mint a hó szóval elég kényes elvileg a bőre

mazsan
az oltást nem tudom de beszéltem a féloldalt tartásról a gyógytornásszal és azt mondja hogy akkor szokott ez lenni ha az egyik oldan be van merevedve szóval az izom olyan nagyon görcsbe van hogy nem tudja szimmetrikusan mozgatni a fejét...persze láttatlanban ez csak találgatás de ha már ott voltam megkérdeztem :?
ja látom már indultok szakihoz na jólvan akkor majd átmozgatja kilazítja neki és akkor jobb lesz!de ha úgy van ahogy fent írtam akkor lehet hogy sírós lesz a torna arra készüljetek fel!

nenu
akkor úgy látom az a terv hogy olasz o-ba nőjön fel a manó...

brumika
én a domestosra esküszök...bár répás műanyagos problémám nem adódott még....amúgy nekünk se jó ez a botmixer mert hiába pörgettem habosra már a banánt akkor is csak volt benne egy csomó csomó :wink: és mivel a kanalazás nem megy nekünk hát a cumisba csak olyan megy át mai csomómentes :roll:
nálunk is így van hogy torna után megtáltosodik aztán pár nap múlva sajnos visszamerevedik az izomzata szóval ha tudod jól nézd meg miket csinál a tornász és otthon csinálgasd vele mert az akkor fenntartóként elhúzza a két torna közt a hatást...amúgy hidd csak el hogy egy torna után ennyire beindul!
mi megvagyunk!nem fényesen de azért már derékig kinn a c@rból...munkáról hír még semmi....

eper
szuper jó hogy így forgolódtok! mi nem nagyon de elmagyarázták a tornán hogy azért nem akaródzik mert fáj neki a nagyon feszes izom miatt....ha kicsit ki van mozgatva ami megint csak fáj :( akkor aznap mindjárt forog is meg támaszkodik is nagy elánnal :D

cedis
a bcg oltás nagyon csúnya is lesz most ez még a kezdet :? ha begyűlik meg ki is fakad és ez többször is lehet hát akkor se lesz szé de ez van!ennek így kell kinéznie én is most tudom csak
és akkor ugyan így kell majd belépni?

orsolymors
hááát ha visszamegyek akkor előfordulhat sajnos...és amilyen idióta akkor is tök részeg lesz ...a bíróságon is totál szét volt csapva a feje biztos minden nap esik-kel a részegségtől szóval van rá esély hogy az ügyeleten köt ki :(
metál zene 50 méterről? jaaaaaaj....
állítólag a babák agya úgy van "programozva"hogy amikor szükségük van a pihenésre akkor minél nagyobb a zaj annál jobban "bekapcsol"az a folyamat amivel elaltatják magukat vagyis nincs értelme lábujjhegyen járni mert ha nincs szüksége több alvásra akkor is felébred ha van zaj ha nincs :roll: hát nem tudom hogy ez igaz-e

julcsi
én husit asszem majd akkor adok neki ha majd kanállal tudunk enni mert cumin át azt már tutira nem tudom adni :oops: nálunk szerintem a koraszülöttség nagyon belejátszik ebbe a kanállal evés dologba

bei
szerintem ha 8x eszik akkor nem is kell hogy többet egyen...de add össze egy napi kajáját és akkor fogod tudni....(tskg x 150ml=napi adag) de a képek nem azt mutatják hogy alúltáplált lenne :D fantasztikus a nevetős fotó

lovászkata
jjjaj de cuki vigyori :D

Kép
menion
Budapest
 
 


bei
nem tudom nálunk nincs ilyen baj :( max olyan hogy elkezd sírni nagyon aztán a tejcsitől megnyugszik és úgy ájul el hogy fennakadnak a szemei...tudom hogy ez se jó megoldás mert így meg a vércukrát tartom fenn folyamatosan ha a kajával nyugtatom na de ha nem használ már semmi :roll: hát próbáld ki a hajszárítós trükköt :P ki tudja? hátha attól kikapcsol a kis agya

cicus
én csodálom hogy egyáltalán írni tudsz...le a kalappal!

eper
én nem vagyok ugye ebben mérvadó de ahogy leírod szerintem azért "lázad" mert nem dől a lé és dolgozni kell a kajáért.....mivel éjszaka és reggel nincs ez én ebből gondolom....ugyanis akkor többet szoktak enni és nagy elánnal esznek...akkor nincs erejük külön műsort csinálni csak a lényegre koncentrálnak aztán szunya....de lehet hogy nem jól tippelek :roll:
na látom julcsi is ugyanezt írta

annus
de jó neked hogy tátizik...ezek szerint ha eljön az ideje a hozzátápinak akkor nincs gond a kanalazással :roll: lehet hogy nekünk még korai hisz a korrigált korunk most 4,5 hónap lenne

mazsan
jesszusom ilyen pénzeket kérnek el :shock: jó hát gondolom a fizetések is nagyobbak ott na de akkor is durva! és nem sírt a kis manócska?mert azért ezek a nyújtások elég fájdalmasak tudnak lenni...nagyon szuper ez a beülős játék!!! láttam már hasonlót de az én lányom szerintem max 5 percig lenne el benne aztán oááááá
nektek is ez a dévény torna kéne tuti...sajnálom hogy kanadában vagytok és minden drága....én is ezzel küszködök na de itt azért elérhető is meg kifizethető is csak mi keresünk rosszul :cry:

Kép
menion
Budapest
 
 


ma vagyun fél évesek :D

na szóval kedden az ortopédiával zártam a soraim...
azóta az történt hogy voltunk a bethesdában és mivel vittem beutalót az így ingyenes lesz...legközelebb kedden megyünk....itt is egy órát forgatta nyomogatta de mivel az első 5 perc után irdatlan ordításba kezdett és olyan görcsbe feszült így nem nagyon tudott vele dolgozni...szerinte nem csak a lába hanem az egész gyerek testszerte túl feszes és ebből is adódik az is hogy nem nagyon forog nem támaszt stb.próbálta a karjait kimozgatni de nem nagyon sikerült(mondjuk nekem ma simán ment a fülei mellé mert éppen elkaptam egy jó hangulatú alkalmat)de ott ez nem ment mert annyira bekrenkölte magát :cry: azt is mondta hogy nincs helyén az izület szóval lehet hogy tényleg nem oldja meg a masszírozás és a torna :cry: de lényegében csinált egy csomó nyújtó és lazító mozdulatot a vállával mellkas izmaival és a lábát is kimasszírozta ami már jó :? jöttek be kollégák is az osztályról mert annyira üvöltött és nyomogatták oda a plüssöket erölködtek pedig mindketten mondtuk hogy ilyenkor ezekkel már nem lehet lenyugtatni na de úgylátszik ott is vannak okosok :roll: lényegében egy órán át ordított úgyhogy utána a kocsiban már azonnal kidőlt és utána is aludt otthon :?

közben felhívtam a másik gyogytornászt az meg szabira megy de azt mondta csütörtökön van ideje így hát elmentünk.....
na hát az is volt valami mert semminek azért nem mondanám :roll:
eleve fél óra volt...meg hát semmijét meg se nézte csak a lábujjára koncentrált(ami amúgy nem baj csak mint tudjuk nem külön lábból állunk hanem összekapcsolódó testrészekből)na de mind1...
fél órát "böngyörgette" a lábikáját amit nagyon jókedvűen viselt a mininő vigyorgott és tetszett minden neki :wink: persze hisz itt nem feszegette senki a feszülő izmait inait itt csak feküdni kellett oszt jónapot....hát nem volt azért ez se hasztalan mutatta miket csináljak
dumáltunk közben a dévényes módszerről...mesélte hogy vidéken csomó helyen ingyenes és emiatt leköltöznek családok oda :shock: mondta a képzést is hogy megy és egyre nehezebb bekerülni...

na én velem meg az van amit mondtam...nehezen de tudtam beszélni a dokival persze gyorsan mondjam mert ő rendel :roll: mondtam mi van erre hát ha még nem szedtem a gyógyszert akkor nem attól van a láz...mondtam de újra kezdtem és megint lázas lettem...jó akkor ne szedjem :idea: jöjjek majd a megbeszélt időpontban addig szteroid...mondtam nincs időpontom mert nem beszéltük meg az új szer miatt...akkor tartsam ad a nővérnek...legközelebbi időpont másfél hónap múlva....KÖSZÍÍÍ
antitesteket utoljára nyáron néztünk most majd 6 hetet várok és utána ír ki labort az megint min 6-8hét mire lesz eredmény....hát és ne pusztuljon meg az ember :cry:

na és egész héten bnónt ettünk :lol: az nagyon ott volt a szeren!győztem mosogatni a nagy pancsot de úgy szívta mintha az lenne a manna...ma viszont vettem kecskeméti üveges sütőtököt :shock: hát az valami borzadály...Laci szerint nem nekem kell tessen ezért ment a manónak na de ő is azt mondta hogy c@r!szívott 2-t aztán legörbült a szája sírt...na emmán nem banán :P :cry: holnap tejcsivel keverem hátha úgy lecsúszik de szerintem nem gyerebe...
sikerült vennem natúr gesztenyét úgyhogy az lesz a következő és utána meg a céklát akarom kipróbálni...
jaaaa ééééés vettünk tejpépet is IGAZI vaniliával(milupa) azt este megette csak mivel nem mertem csak fél adagot adni elsőre(hisz sok új dolog van benne neki kukorica rizs vanilia) nagy kiabálás volt a vége hogy méééééééég....amúgy az a bizonyos igazi vanilia mindössze 0,2% aroma de az legalább fincsi!
bár úgy adagoltam ahogy a dobozon írták de nekem nem állt össze totál folyékony volt....de mivel cumival adtam ez így nem is gond

holnap pedig megyek az uncsihugi anyáknapi műsorára :lol: lesz pityergés :P

ennek örömére hajat festettünk persze éjszaka altatás után :lol: aztán hogy a pólóm ne legyen festékes zacskót húztam a fejemre...ekkor még a kutyákat meg kellett etetni szóval kint álltam fél 10kor zacskózott fejjel mikor egy srác vadul sms-ezve battyogott az utcán :lol: gondoltam ha nem mozgok akkor nem vesz észre de nem így lett....rámnézett aztán onnantól sehova :lol: majd keresztül esett a saját lábán....eszembe jutott hogy mondhatnám hogy az ufók ellen véd a zacskó de már szerintem így is sokkoltam...lehet hogy ezentúl tömböt kerül :P
na szép reggelt mindenkinek talán ezzel az utolsó sztoryval megalapoztam :P

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na végre van időm egy kicsit írni. Én is ledugtam a manóm, mert sajna a nappali alvások nálunk sem mennek könnyen. ha nem kapom el az első két szemdörzsölést, akkor megette a fene, akkor hiába megyünk babakocsizni, ott is max félóra a penzuma. Ráadásul az én manóm totál be van szokva a babakocsiba, nem kell, hogy menjen, van úgy, hogy csak belerakom a mózesbe, fel sem teszem a vázra, csak úgy ott a szobában és alszik. ha időben elkapom, akkor magától elalszik, fejére húzza a takarót, oszt csicsi, de ha nem rázhatom a seggét :(
Aztán napközben sokszor csak 20-30 perceket alszik, szóval pont nem elég semmire, hogy elkezdjem.
Este azért OK, eszik, büfi ebbe már sokszor elalszik, de ha nem akkor még énekel egy kicsit az ágyában, és ha aludni akar, akkor szól, bemegyek simi, vagy egy kis dajkálás és alszik.

Nagyon jó volt anyánál, nem volt gond az alvással sem, vagyis nem lett rosszabb, este is simán elaludt 8kor. Ott is volt átaludt éjszaka, 1szer kelős, 2szer kelős, sokszor kelős, mint itthon. Az ágyat is simán elfogadta. Anyukám jött húsvétkor hozzánk, így nem egyedül autóztam vele. Mondta neki az autóban, hogy Kiskörén aztán mindenkire tessék mosolyogni!!! Na a gyerek szót is fogadott, bárkire, aki fölé hajolt vigyorgott, kurjongatott, mosolyalbumnak hívták. (minél kevesebb foga volt az illetőnek, és minél ráncosabb volt, a fiam annál jobban nevetett rá!)Volt jó sok látogatónk is, rengeteg az új játék, amitől most pörög ezerrel.
A forgásokat abbahagyta :cry: ettől kicsit kivagyok, mert háton közlekedik. Tegnap voltunk tornán, azt mondta a csaj, hogy forgatni, hason segíteni a nyúlásokat, kúszást imitálni...stb. Már én is gondolkodom a Dévényesben, hátha haladnánk, de a férjem szerint meg tudja csinálni már megmutatta, hagyjuk az ő tempójában. :?:
Egyébként egyfolytában dumál, minden nap újabb hangokkal lep meg, patakokban folyik a nyála, a bal közép alsó fogának a csücske már kinn van. Jó éles!

Kaja: nálunk meg volt a cékla, cukkini is. Sárgabarack üvegesben, és szilva, meg körte - na azok nem voltak túl jók. Sajna a kaksi nehezen megy, kúpolni kell kaja előtt, mert az hozza meg az ingert, de csak a kanalas kaja. Én is küzdök az idővel, hogy meglegyen a napi étkezések száma, úgy érzem egyfolytában csak etetek. Nálunk reggeli 7-8 között van, utána gyümi fél 10 körül, 11 után ebéd: főzi+tápi, utána ha még belefér a napba akkor kétszer van tápi délután vacsi előtt, majd vacsira tápi. Délután van cici is. Éjjel nem eszik, vagyis nem adok neki, mert amikor adtam, akkor sem aludt jobban, és 10-12 óra után így sem eszik többet reggel. Éjjel általában először fél4 körül kel, akkor cicizik 15 perc oszt szunya, de 5 körül már kezd kukorékolni, ha szerencsénk van cumival még alszik, tegnap pl fél8ig, de inkább 6-n7kor kelünk.
Jövő héten megyünk a 2. menigo oltásra, akkor majd íratok tejpépet és próbálom délután adni.

Na megyek mert már hallom, hogy énekel. Bocs, hogy most nem reagáltam senkinek sem, de jövök még ma...vagyis remélem

cicóka
 
 


Sziasztok Lanyok :!:

Ismet itt, mivel tegnap is voltam, leirtam egy csomo mindent es mire elkuldtem (elfelejtettem masolni) volna, eluszott minden :twisted:

Eper 600 km az ut hazaig, haza fele 8 ora , visszaut meg 7 ora volt. Megalltunk ketszer, peluscsere+kaja (na meg rendor) , setaltunk 10-10 percet, mert hat az en hatam is megfajdul a sok ulestol, gondolom Noele is, csak meg nem tudja mondani :roll: Az egesz uton aludt.

Mazsan ugye nem is olyan rossz ez a kettos unneplosdi , a maradek 363 nap ugyis a babak napja :) na de vasarnap tuti nem jut ram egy perc sem, mert ma este megerkeznek anyosek, es hetfon este mennek el. Ennyit a 2. anyak napjarol :roll: Na azert orulok hogy jonnek, utoljara decemberben voltak itt azota meg nagyon sokat valtozott Noel. Jaj, most jut eszembe, hogy neked meg logok egy storymmal, leirom priviben mert a lanyok mar vegig kovettek egyszer (lehet ezt mar irtam :roll: ) Orulok , hogy nincs komoly baja Pankanak, igy gondolom ti is megnyugodtatok , jo tornazast nektek :!:

Annus reszvetem a haz keresehez, nekem mar a gondolattol is faj a fejem ha koltozni kell, na es a ket hercegnoddel kulonosen nem lehet egyszeru jobbra-ballra rohangalni. Szoval sok sikert , kitartas :!: :!: A videot meg nem volt idom megnezni, de amint lesz egy percem bepotolom , kivancsi vok.

Menion 99%-ban az en es csaladom elete mar itt folytatodik, olaszfoldon, azert nem irom, hogy 100% mert soha nem lehet tudni mit hoz a jovo. De ha minden legalabb igy marad ahogy most, nagyon nyomos ok kellene ahhoz, hogy feladjak mindent es vissza menjek Magyaro.-ra, na meg nem utolso dolog , hogy nekem nehezsegeim mar nincsenek a nyelveket illetoen, de ha paromnak kellene magyarul tanulni megoszulne :wink: Boldog is vagyok mert Noel egyik ajandeka egy fischer price magyarul beszelu labda, igy legalabb lesz ra esely hogy Lucio is megtanulja, hogy a negy utan nem a hat jon :P

Tegnapi ebedunk (mai is ez lesz) : levest foztem ( cukkini, zeller, krumpli, sargarepa) , zoldsegeket kivettem, majd 200 gramm lehez adtam 4 kanal rizs port (biztos tudjatok milyen gondolom otthon is van) 1 kanalka oliva olaj 1 kanalka reszelt grana. Draga kisfiam az utolso kanalig megette , pedig egy jo tanyernyi pep lett belole :)
(Igazsag szerint igy " kellett " volna kezdenem es nem rogton a krumplipure meg a repapure, de mivel nem tudtam ezert most igy folytatom...es kb. 1 het mulva maradnak a zoldsegek is a levesben)
Aztan 2 het mulva elkezdem a csirkehusit is.

Julcsi itt is a csirke mell, vagy pulyka mell az elso nem a maj, de mivel Aron is olyan mint Noel, (ha jol emlexem ) mindent eszik szivesen biztos ezzel sem lesz gond. A forgason meg ne is gondolkodj tovabb, Noel kb. tegnapelott beindult vegre es van koztuk egy par het kulonbseg, tehat tuti Aron is ha jonak latja megmutatja mit tud :)

Aniat en is sudocremet hasznalok, de bepanthen is nagyon jo, remelem sikerul legyozni a pottyoket es nem kell pelenka vevot keresni :!:

Cicoka a delelotti alvasok nalunk is kitorlodtek teljesen, eloszor ebed utan alszik el. Ugyesek vagytok ti is mennyi finomsagot esztek mar.

Cicus mit is irhatnek neked, csodallak en is 4 gyerkoccel bonyolult az elet , gyere mikor csak tudsz :!:

Lovaszkata nem is hallottam meg , hogy letezik ez a hurok, igy nem tudok segiteni sajna. Nalunk is bonyolulta valt a vedekezes kerdese, en is gyogyszert szedtem es tokeletesen meg voltam elegedve. Erre most nogyogyaszom egyaltalan nem ajanlja : abortusz, Noel hugi/ocsi nem fejlodott tovabb, verproblema....szoval total ellene van. En meg kovetem megbizom a dokimban teljesen.

Szep napot mindenkinek, megyek takaritani mert este anyos+apos ellenoriz :D

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

Boldog 6 hónapot Anna Flóra :!: :!: :!:

lovaszkata: ezt a hurkot nekem is ajánlották, de mivel soha nem volt még, idegenkedem tőle. Nem tudom, milyen lehet, én is várok róla tapasztalatot.... Altatással ügyes vagy te is, lassan mi is próbálunk ráállni :roll:

t katinka: persze, ismerem Kisvárdát, Pap-ról is hallottam már, de azt nem tudom hol van :) A szeles idő nálunk is bekavar, de mára végre elmúlt, csak kicsit hűvös van még :? Kincsőnek is szép méretei vannak, nálunk (sajna) Lotti nem az én magasságomat örökölte, nagyon úgy néz ki, 67 cm és 7 kg :D

Annus: a pelenkából mi pempit használunk, csak 6 kiló körül a 3-as totál elszorította a combját, akkor jött a liberó, mert az nem, és itt kezdődött a probléma. De megoldódott, már használjuk a 4-es méretet. Többet nem variálok :wink: Ügyes Niki, ő már legalább halad is :D

Julcsi: Szerintem ahány kórház, annyi féle, nálunk pl. a kórházban nem is írtak fel semmit, majd csak itthon a gyerekorvosunk. Majd azért megnézem ezt a krémet, bár a mi dokink a halszagút erőltetné :? Tényleg nem lehet a spirál mellett tampont hsználni? Akkor nem is kellene :!:

mazsan: tök jó ez a járgány, elsőre azt hittem bébikomp, de látom valami más :) Örülök, hogy nincs nagy baj, egy kis tornával biztos hamar helyrejön a kis nyaka :) Nem semmi árak vannak ott sem! Akkor én nem is szólok semmit a 8ezres csípőuh-ra :shock:


Mennem kell, felébredt :D Később folyt. köv.

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom mit nem csinálok jól, este megnézetem a férjemmel a zárt topicot, mert valami nem stimmel.
Már egy csomó tagot felvettem elvileg, de gyakorlatilag nem.
Többek között bei, -j-, tkaitinka, cicóka, Annus már fel van véve.
Ti kaptatok valamit priviben?
Sokunkat viszont meg sem találtam a nicknév alapján, szóval egyenlőre káosz az egész, de rajta vagyok.

Bei: nagyon édes Réka! Kamilla nem szeret fürödni, lehet jó lenne nekünk is egy ilyen maci.

Nenu: Tök szupi lesz Noelnek, hogy két anyanyelve lesz. Te magyarul fogsz vele beszélni?

Aniat: nekünka Libero vált be a legjobban, de a Huggiest is szeretem, a Pamperst meg nagyon nem.

Annus: Megnéztem a blogon a Nikis összeállítást, és olyan megható, gyönyörű!!!

Menion: Otthon tudjátok, ezt az izomlazító tornát csinálni? Biztos, hogy jobb lesz a helyzet pár alkalom után. Az ufós sztorin jót derültem.

Balázsnál is ma lesz az oviban az anyák napja, de tegnap már minden poént lelőtt Balázs, elmondta a verset, és azt is mi lesz az ajándékom, pedig nem faggattam.

Mazsan: jól megkérik az árát egy ilyen vizsgálatnak! Ebben a csodaszerkezetben már tök egyenesen tartja Panki a fejecskéjét!

Julcsi: én is úgy tudom csirkemell, pulykamell, és utána jöhet a máj, de csak heti egyszer.

Lovaszkata: a Mirena is spirál, csak az hormontartalmú, és sok vérzési mizériát tud okozni, nekem nem javasolta a dokim.

tkatinka: majd gyere számolj be, mi volt anyák napján!

cicus: Jó, hogy jöttél, majd tegyél képeket a gmailre a gyerekekről.

cicóka: ne aggódj Barni forgása miatt, Kamilla is abbahagyta egy időre, és most újra kezdte.
Ő is megkapta két hete a meningot, de a dokinő, csak egyet írt fel egyszerre, most meg nem lehet kapni már egyáltalán a Meningitec nevű oltóanyagot, így nem tudom, hogy júniusban mit fog kapni, mert ugye akkor kellene a másodikat kapnia.
Kamilla is alig alszik nappal, és éjszaka is elég felszínesen, lehet jön a foga, de még nem érzek semmit.

Nektek nem fogdossák folyton össze a baba kezét? Én már megőrölök, hogy mindenki egyből oda nyúl, és szólni sincs időm, hogy ne fogja meg, máris tapizzák.

Kép
cedis
 
 


cesdis: a kézfogdosást én is utálom, ettől már csak a kézpuszilgatás rosszabb :evil: Az ovis anyák napjának már a gondolatától is meghatódok, biztos végig fogom majd bőgni, ha nekünk is lesz :P

Rugós hintát használt már valaki? Nekünk van, állítólag 6 hótól lehet beleültetni, de van ahol 8 hónapot írnak. :shock:

A g-mailre tehetek én is fel képeket? Segítenétek, hogy beléphessek?

A kézfogdosásról jut eszembe, hogy Lotti mostanában elhúzza a kezét, ha valaki meg akarja fogni. Biztos ő sem szereti :D

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Na Niki 140ml tejpépet bezabált :lol: és még reklamált,de nem adtam neki többet:)

jó lenne mr aludni...kezdek megint zombulni!Na ennyi most!

annus11
 
 


Cedis!
Nekem nem jött semmi...szólj ha segítsek,vagysi nem to h tudok e vmiben segíteni ez ügyben,de szólj ha igen :wink: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Annus: Nagyon szuper az összeállításod. Szép ajándék Nikinek meg magatoknak is.
A tejpép amit felíratsz az tápszer? vagy az nem az?

menion: Boldog 6. hónapot. Szerintem nagyon szerencsés Anna, hogy több gyógytornász is foglalkozik vele, biztos hasznára lesz még ha szenved is közben szegényke.

mazsan: Akkor most megnyugodhatsz! Torna, torna, torna ezt eddig is csináltad csak most profin fogod és minden jó lesz. Panki baba gyönyörű!

cedis: Nálunk is most lenne esedékes a 2. Meningotec, nem lehet sehol kapni, van két másik fajta oltóanyag amit lehet helyette adni. Most megpróbálom beszerezni a Neis Vac-C nevűt, remélem azt kapok valahol.

Cicóka: Gratulálok nektek is a hozzátápláláshoz. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat vidéken, remélem tudtál pihenni is.

nenu: Nem semmi!!! Réka csak éjszaka alszik ennyit. Még szerencse, hogy ilyen jól bírta ezt a hosszú utat.
Milyen finomságokat főzöl a kisfiadnak, ügyes vagy.
Jártok még babaúszásra?

Köszi mindenkinek az ötleteket szopi-sírás ügyben, javult a helyzet, hogy mitől nem tudom, remélem így marad.
Ma nincs valami jó napunk, Réka alig aludt még, egyfolytában a szájában az ökle és nyűgös szegénykém.

aniat: Milyen rugós hintátok van? Szeretnék én is egy benti hintát, de nem tudom milyet vegyek.

Kép
eper74
 
 


cedis!
nekem semmi nem jött priviben...
de az emiljeimet még nem néztem. lehet, oda ment???

engem különösebben nem zavar, hogy a babát fogdossák, akár keze, akár arca legyen is az... őt sem zavarja a legkevésbé sem, hogy kiszedem alóla a kakás pelust, és rögtön elkapja a kezem, és a szájába veszi... hiába kiabálok, hogy jaj, jaj! azt nem szabad! legalább had menjek el kezet mosni...

ma megettünk egy egész üveg zöldborsót!
most evett először egész üveg kaját!
utána rászopizott egy csomót... aztán amikor felemeltem, kiborult e gyerekből :shock: :lol: de hát nem is csodálom. szegénykémnek kellett is vagy 20 perc, mire újra meg tudott mozdulni a hordótól, ami a pocójába költözött :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!!

Elnézést, eltűntem picit :oops:

Menion, boldog félévest nektek!!! :D

Lányok, mit szólnátok egy talihoz???

Javaslatom Örs vezér tér IKEA egyik délelőtt május végén
Érveim:
1. jól megközelíthető
2.abszolút bababarát
3.gyerekek imádják
4.délelőtt alig vannak, sok a hely
5.össze lehet kötni egy kis ebéddel, vásárlással, étteremben ingyen babaétel is van
6.szuper baba-mama szobák vannak, mindennel ellátva
7.tágas tér, barátságos környezet

Nos, mit szóltok???

sajnálom nagyon egyébként, akik nem fővárosiak és nem lehetnek itt!! :cry:

ki voksol igennel?????????? többit majd közös emailen!!!!!!!

szép estét mindenkinek

Kép
brumika
Budapest
 
 


Brumika!
Én benne vagyok!Szerda v csüt lenne nekem a legjobb,mert akkor el is tudok menni Nikivel,Iza a bölcsiben van akkor.Amúgy nem tudnék metrózni a testvérkocsival...

Én már a múltkor is sajnáltam h nem jelentkezett szinte senki a talira:((

Eper!
Ez tejpép,tehát nem tápszer.Vízzel kell kikeverni és pép,tehát kanalazni kell.Amúgy milupa HA.Ebbe mehet gyümi is pl.Iza is imádta,úgy látom Niki is:))

annus11
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a képeket gmail-en, és újra megállapítottam, hogy csodaszépek a babáitok :D Mindenki, egytől-egyig nagyon édesek. Töltök ma én is fel magunkról, aki kíváncsi ránk megnézheti :)

Sajna a tali nekem tutira nem jó, túl messze van :?

eper: ilyen a hintánk http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=42 Jó lenne már kipróbálni, de még nem merem, féltem a gerincét.

Julcsi: Nem semmi étvágya van Áronnak, pedig nem is látszik rajta :wink: Nagyon édes kis husis :D

Kép
aniat
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Annus, tök jó lenne!!! :D

Én akit tudok a lányok közül és Bp-i az biztosan:
Cicóka, Eper, Menion, Cedis, Cicus, Bogi meg te és én, ez már önmagában szép tali lenne :D , de lehet, más is van még fővárosi? :oops:

Szóval gyűjtöm az igeneket, a napot meg jelöljük ki a közösben, vagy ha végre zárt lesz a topikunk!!! :D

Rólunk. Mi megálltunk az alma-krumpli-sütőtök variációknál, a rizspép sem csúszik, Annus, ha lesz tali átadhatom 2 tábla Milka Noisette-ért egy bontatlan csomag Milupa vaniliás HA-t???
Megvettük, de a kettő csomagból a bontottat én ettem meg nagy keserűen :wink: :lol: :(
Nem megy a répa, a babán, az őszi, most mivel folytassam??? :roll:
Most variálgatom a 3 beváltat, de uncsi már :shock:
Banános nem HA-s riszpépből le tudok tuszkolni 10-20 ml-t, háááát nem nagy mennyiség!!!

Ejnye, bejnye, nem emlékeztek mit össze kínlódtam pár hete, hogy keveset eszik a fiam??? Itt elemezgettük! No para, visszaáll, nekünk a súly és a mennyiség is több hét után ugrott meg újra!!!

Nálunk elalvással, evés közbeni sírással nincs gond, de éjjel maradt a 2 kelés, 2 és 5-kor, néha 5-ös evés után már nem is alszik vissza a picim, bezzeg én :lol: :lol: de elvan egy darabig önállóan is az ágyban mellettem :lol: :lol: de fél szemem így is rajta :)
Mindenesetre Cicus, minden elismerésem, én kivagyok ettől a szakaszos alvástól, de azért nem 3-4 órára jön ki, mégis hullik a hajam, erőtlen a testem, fázom és szédelgek a kimerültségtől és a legyengült szervezetemmel összeszedtem egy jó kis női fertőzést :oops:

Azért még futni nem fogunk :lol: , most leállt a tudományunk, pedig voltunk tornán! Nekünk egyébként először a védőnő mondta, hogy kötött a fiam, nézessem meg!!

Most ennyi, várom az igeneket!!! :D

Kép
brumika
Budapest
 
 


Na azt hiszem most sikerült a zárt fórum elindítása. Aki rendszeresen írt, mondjuk visszamenőleg egy hónapra annak küldte hozzáférést. Szóval most már átköltözhetünk oda.

A címe 2010 decemberi babavárók ZÁRT TOPIC

Jelezzetek vissza légyszi, hogy most kaptatok-e valamit!

brumika: én is benne vagyok a taliban. :D Bár messze van, de valahogy megoldom.

Kép
cedis
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: