Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Várok mindenkit, aki decemberre tervezi vagy már várja a babáját.
Tegnap teszteltem, és mind két tesztem pozitív lett :P. Orvosommal majd ma beszélek telefonon, hogy mikor érdemes megnéznie. Számításaim szerint ma lehetek 6 hetes várandós.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Kiszámítottam szüléskalkulátorral, hogy mikor érkezne a baba, november 23-ra. Kicsit elszámoltam magam :roll: , de azért nem bánom , hogy megnyitottam ezt a topicot :wink:
Csütörtökön megyek az orvosomhoz, remélem látjuk már a bébit, és hamarosan ki is derül, hogy ide, vagy a novemberi fórumba tartozunk.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Szia Orsi!

Gratulálok!

Én csatlakozom, remélem 9 hónapig! November 29-re számolta ki a kalkulátor a születést, de szerintem a decemberi babavárók között a helyem, hiszen inkább december már, mint november :)!

Én már egy hete teszteltem pozitívat, de dokihoz csak a 9. hét körül fogok menni az előző tapasztalataim alapján. Van már egy két éves kisfiam, és kétszer vetéltem azóta. Remélem ez a baba hozzánk akar majd jönni, és minket választva közöttünk marad!

titokbaba
 
 

 
 

Szia Titokbaba!

De jó, már nem vagyok itt egyedül. Gratulálok Nektek én is!
Remélem ezzel a babával nem lesz semmi baj.

Odettel a terhességem elején véreztem, de az Utrogestan segített.
Jó lenne, ha most ez elmaradna.

A kalkulátor szerint én 7 hetes vagyok,de vonalzót nem készítek, míg nincs meg a végleges dátum.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Tényleg minden terhesség más és más. A fiammal minden könyv szerint ment, még a szülés is. A második fiammal is úgy indult, aztán 21 hetesen egy vírusfertőzés miatt megrepedt a magzatburok és meg kellett szülnöm a babát. A harmadik alkalommal pedig a 8. héten nem volt szívhang, és befejezték a terhességet. Ott sem véreztem, a hasam sem fájt, nem is görcsöltem. Egyszerűen a folyásom volt bővebb a szokásosnál, ezért mentem dokihoz. Azt hittem valami kijött rajtam, de kiderült akkor, hogy már nem él a babóca. Három nap múlva volt a befejezés, és addig egy barna pötty nem hagyta el a szervezetem. Szóval nem jelent semmit az sem, ha vérzel, és még az sem jelenthet jót, ha nem...

Most biztos nem lesz semmi baj nálatok! És már a 7. hétnél tartasz, úgyhogy mindjárt itt a biztonságos időszak ;)

Minden esetre nálam addig biztos, hogy titokbaba marad, amíg a 12. hetet át nem lépem, utána tudni fognak róla egy páran, de a nagy nyilvánosság csak a 24. hetet követően fog értesülni. :)

Remélem egyre többen leszünk majd, bár én ritkán tudok jönni a munkám miatt, de azért délben, munka után és lefekvés előtt mindenképpen ide kuksizok majd:)!

titokbaba
 
 


Titokbaba!

Atyaég, még olvasni is borzalmas, amit írtál. Nagyon sajnálom :( .
Ezek után megérdemelnéd, hogy semmi baj ne legyen. Nem lesz, és punk tum :roll: .

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


A próféta szóljon belőled :D! Köszönöm, hogy szurkolsz nekem/nekünk. Április végéig pedig ki kell húznom, addig nem akarok orvoshoz menni, mert a 9-10 hét környéke azért már jobb, mint 6-7 hetesen. Bár ahogy magamat ismerem, úgysem fogom kibírni ;). Na majd adtok nekem segítséget!

Orsi: Csütörtökön mész a dokihoz? Mennek a drukkok! Mikor volt az utolsó pirid? És ahogy látom alig egy év lesz a két lurkó között :). Nálatok van olyan, hogy inkább fiút vagy inkább lányt szeretnétek?

titokbaba
 
 


Titokbaba

Igen, csütörtökön, este fél 7-re megyek orvoshoz. Bármit tudok, utána jövök.
Az utolsó mensim első napja február 16.
A párom fiút szeretne a lány mellé, én megint lányt :roll: .
Kisfiút érzek :roll: .
Igen, ha minden rendben lesz 1 év és 5 hónap lesz a kettő kicsi között :P .

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Nekem már sajnos hajnaltól indult a napom, és alig láttam az úton a szakadó eső miatt. Ráadásul már előjött az ólmos fáradtság érzés is, úgyhogy sokszor gondolkodtam azon, inkább félre állok és szundizok egyet :). Legyen szép napotok! Az orvoshoz mennek a drukkok!

titokbaba
 
 


Jó reggelt!

Itt is esik az eső, még fekszünk az ágyban :roll: . A fáradság, álmosság érzés már engem is elért. Végre az egy hétig tartó megfázásnak úgy néz ki vége, végre jól tudtam aludni éjszaka.
Mit dolgozol?

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt, és egyben még csak reménykedem, hogy babánk lesz decemberben. Ő lesz az első babánk, ha minden és mindenki úgy akarja. Érdekes ez, mert magam sem tudom eldönteni, hogy most mi van. A melleim eléggé érzékenyek lettek, néha émelygek is egy kicsit. Ráadásul a gyomrom is vacakol sok esetben. Többet kell wc-re járnom, a szagokat is jobban megérzem. Ez lehet az? Nagyon szeretnénk..
De a mostani napokban -kb. 2-3 napja- szinte mindig fáj a hasam. Úgy érzem, mintha mindjárt megjönne. Tegnap kellett volna megjönnie, de nem tette. Attól tartok, hogy a hasfájásom annak az oka, hogy meg fog jönni. Tesztet majd csak pénteken veszek, addig mindenképpen várok. Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Sylvi007
sylvi007
 
 


Sziasztok!

Üdv Sylvi! A tünetek alapján elég nagy esélyed van arra, hogy ketten vagytok;). A majdnem megjön érzés, szerintem majdnem mindenkinél megvan. Szorítok, hogy pénteken zebrás legyél!

Orsi: Remélem jól vagytok Ti is. Nekem ma káosz volt a napom, csak most tudtam gép közelbe kerülni. Állami szférában dolgozom, és emberi sorsokról hozok komoly döntéseket, de majd ezt később kifejtem. Annyira a munkám sem publikus :)

Vigyázzatok magatokra! Puszi Csajok!

titokbaba
 
 


Sziasztok!

Sylvi

Én is érzek egy kis megjövős szurkálást a hasamban, de nem görcsöt, szerintem ez normális dolog, Odettnél is éreztem ilyet. Annak ellenére , hogy ez normális tünet, mindig félve megyek a wc-re, nehogy megjöjjön.
Nem vagy fáradt, álmos állanóan? Én szinte így visszagondolva, ahogy teherbe estem, azóta álmos vagyok. Már este 8-kor mennék az ágyba, pedig aztán semmi megterhelőt nem csinálok itthon. És már most sokszor járok pislantani.

Miért vársz péntekig?


Titokbaba

Csak azért kérdzeztem, hogy mit dolgozol, hogy fizikailag fárasztó -e vagy nem.
Én is a közszférában dolgozom(vagyis dolgoztam), iroda@ként :D .

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt. Remélem tényleg ketten vagyunk, de ez majd pénteken kiderül. Azért csak pénteken, mert a férjem ma érkezik haza, és holnap ha minden jól megy az örömhírrel ébreszthetem.
Orsi!
A wc-s élethelyzetet én is átérzem! Én is pont úgy vagyok vele, ahogy te. Álmosság? Na az van!!!! Bár én alapjáraton is elég korán feszem és korán kelek fel,de mostanában erre 2 verzióm van. Ha sikerül aludnom az éjjel, akkor biztos, hogy 1 órával többet alszom, mint eddig. De sajnos sok esetben az is előfordul, hogy egész éjjel max 2-3 órát alszok.
Várom már a holnap reggelt! :lol:

Sylvi007
sylvi007
 
 


Sylvi

Akkor várjuk együtt a holnapi napot.
Nagyon keveseket alszol :roll: Én nem bírnám.Dolgozol nappal?

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi!

Igen, dolgozom. Minden nap minimum 8 órát. Igaz ülőmunka, de 8-4-ig minden nap. Azt vettem észre, hogy a nap végére egy picit nyomódik a hasam alja, valószínű a sok üléstől. Remélem, nem csak bebeszélem magamnak!!! :oops:

Mindenkinek örömteljes babavárást!

Sylvi007
sylvi007
 
 


Sziasztok.
Kriszti vagyok.
Ma lettünk 5 hetesek a Picivel.
Nagyon új még a dolog, nehezen tudom felfogni is, hogy mi történik velem. Első baba lesz, nagyon izgulok.
Több mint másfél év után sikerült és remélhetőleg december elején meg is születik a Pici-babánk.
bbkrisz81
 
 


Szia Kriszti!

Gratulálok a babához. Orvos is látott már titeket?

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Szia Orsi.
Még csak időpontom van április 13 ra.
Egyenlőre nagyon nyugis minden. A derekam fájt csak 2 napig, a hasamat csak néha-néha érzem.
Remélem, hogy ilyen szépen telik majd a hátralévő 8 hónap is.
bbkrisz81
 
 


Készülődök a dokihoz, gondoljatok ránk. Este jövök, remélem jó hírekkel.

Kriszti, nekem is este óta fájdogál a derekam, Odettnél ilyen nem volt.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Remélem lassan egyre többen leszünk itt, gondolom sokan csak most ébrednek majd rá, hogy babát várnak.

Orsi
Sok sikert a dokinál :)

Kép
bbkrisz81
 
 


Üdv Krisz közöttünk! Én is azon drukkolok, hogy 9 hónapig együtt maradjunk :). Gratulálok! Én még később, majd csak április végén megyek el dokihoz, addig nem is stresszelem magam :).

Orsi: Szorítottam érted! Jelentkezz, hogy mi volt a dokinál!

Sylvi: Holnap reggelre mennek a drukkok! Írj, amit megláttad a zebrát ;)!

Jó éjt csajok! És mindenki vigyázzon magára!

titokbaba
 
 


Sziasztok

Sajnos nem lettem okosabb a doki látogatása után.
Jól megvizsgált kézzel kétszer is, hasamat is jól megnyomkodta, ultrahanggal is alaposan megvizsgált, és közölte, hogy nem lát semmi.
A mensim alapján 6 hetesnek kellene lennem, de mondta, hogy a szoptatás miatt nem lehet pontosan tudni, mikor eshettem teherbe, így még vagy korai még nagyon a terhességem :roll: , és azért nem látszik, vagy méhen kívül van :( .
Mondtam neki, hogy tegnap este óta fáj a derekam, vese tájékon bal oldalt, nem mondott rá semmit. Most utána néztem a neten, húzó deréktáji fájdalom az egyik jele a méhen kívüli terhességnek.
Odinál nem volt ilyen tünetem, és tudom, hogy nem jelent jót.
Mondta is, hogy a császármetszés miatt (Odikámmal műtöttek, de ezt majd később) nagyobb a kockázata a méhen kívüli terhességnek.
Két hét múlva, április 15-én akar újra látni, és aznap el kell végeznem még egy tesztet.
Sajnos abszolút nem nyugodtam meg, sőt....
Hosszú idő lesz ez a két hét..., remélem addig nem kell beszélnem az orvossal.
Hétvégén megyünk Esztergomba pihenni, nagyon jó lett volna, ha biztosabbat tudtam volna.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi!

Nem is tudom mit írjak... Egyrészről tudom, milyen érzés, amikor az ember úgy érzi, valami nincs rendben, és még a doki sem nyugtatja meg. Másrészt pedig valóban nem tudhatod, hogy mikor estél pontosan teherbe. Nekem a második babót csak a 7. héten (az én számításaim szerint) lehetett látni. Addig semmit. Ezért nem rohanok én most orvoshoz. Fölöslegesen nem akarom magam paráztatni. Bár el kell mondjam, hogy a fiam születése után 3 hónappal volt olyan terhességem, amit a teszt és a vérvétel kimutatott, de petezsák mégsem volt. Majd 42 napra megjött....

Szerintem ne olvasgass most fölöslegesen! Azzal jót biztos nem teszel sem magadnak, sem a babának. Higgy az ösztöneidnek, annak, hogy érzed ezt a babát! Kapcsolódj ki Esztergomban, és arra gondolj, hogy amennyiben meg akar születni ez a baba közétek, akkor meg is fog! Márpedig megakar!!! Szorítok, és ne legyél borúlátó! Csak pozitívan!!! Nagy ölelés neked!

titokbaba
 
 


Titokbaba

Marad a várakozás, és a bizakodás.
Igazad van, csak pozitívan.
Köszi, és jó éjt.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Én ehhez nem tudok mit reagálni, mert nem volt még ilyen tapasztalatom, arra viszont rájöttem már h csak magunkat idegesitjük azzal, hogy mindenféle tünetekkel azonosítjuk be a saját magunk terhességét. Én is ilyen vagyok, sokszor paráztatom magamat, és már nem egyszer volt hogy magamra vettem dolgokat holott a felsorolt 10 tünetből csak egy volt rám igaz. De akkor pár napig csak azon agyaltam, hogy biztos nekem is az van. Megpróbálom az ilyen oldalakat kerülni és pozitivan állni mindenhez. És csak várni azt a bizonyos 12.hetet. Csak még nagyon messze van.

Meg kéne tanulni nekem is pozitivan gondolkozni csak sajnos annyi rosszat hallani.
bbkrisz81
 
 


Ha visszagondolok az első terhességemre, ugyanígy jártam, mint ma.
Teszt, pozitív, doki, nem látott semmit. Egy hét múlva már az uh mutatta a petezsákot.
Remélem tényleg most is csak hamar mentem, pedig ahogy számítottuk nem is lett volna már annyira korai, még reménykedtem, hogy lehet majd látni a szívobbanást is.

Kriszti

Csak rámentem a méhenkívüli terhesség tüneteire, csak annyira néztem utána a dolognak, mert tudom, mennyire tudok parázni.

Jó éjt lányok, megyek aludni.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi még annyit akartam írni a témához, hogy a méhen kívüli terhességet szerintem ugyanúgy látnia kellett volna a dokinak! Ha nem látta, az pedig azt jelenti, hogy egyáltalán nem látszik még terhesség, tehát korán mentél! Ha hat hetesnek számolod magad, és a méhedben nem lát petezsákot, akkor máshol látnia kellett volna, ha ez a petesejt méhen kívül tapad meg. Szerintem nincs miért izgulni! Két hét múlva már ott lesz a babó a petezsákban :)!

Kétségtelen, hogy annyi rosszat hallani, és én vagyok az élő példa, hogy annyi rosszat tudnék mesélni is, de a terhesség egy gyönyörű korszak a nő életében, és olyan butuskák vagyunk, hogy ezt a parázással így elrontjuk. Én két vetélés után már a sztoikus nyugalommal várom, hogy majd lesz valami. Egyet megtanultam. Hallgatni kell az ösztönökre. Azok mindig megsúgják, ha valamire figyelni kell. Egyébként pedig a sok infó, amit a neten lehet összeszedni tényleg csak arra jó, hogy gyomorgörcse legyen az embernek! Szóval, örömteljes napokat csajok!!! :D

Szép napot mindenkinek!

titokbaba
 
 


Jó reggelt.

Nektek egyébként mi a legzavaróbb tünet igy az elején?
Szerencsére a rosszullétek még nem értek el, de én már 1 hete éjjel nappal melltartóban tudok csak létezni. Sokszor éjszaka is felkelek mert nagyon fáj. Nem tudom, hogy köze van e hozzá, de engem sajnos megáldott a sors ilyen téren, és egyébként is érzékenyebbek.
Próbáltam már kenegetni gyógynövényes krémekkel, de nem tudok rájönni mi tenne neki (k) a legjobbat.
Nektek valami ötlet????
bbkrisz81
 
 


Sziasztok!

Felhívtam a dokit, mondtam, hogy tegnap véreztem a vizsgálat után, és hogy most egy kicsit barna színű a folyásom.
Mondta, hogy lehet meg fog jönni, és várnunk kell 2 hétig.
Rákérdeztem mégegyszer az Utrogestanra, és mondta, hogy elhiszi, hogy pozitív a teszt, de a gyógyszerszedéshez meg kellene bizonyosodnunk róla, hogy tényleg terhes vagyok. Ha esetleg most meg akarna jönni, akkor a gyógyival visszatartanám azt.
Szóval türelem...Nehéz.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi!

Nagyon-nagyon drukkolok!!!! Mennyire megértem, hogy nehéz várni! És gondolom minden egyes WC-re menésnél kuksizol, hogy mi van. Tényleg csak pozitívan! Gondolok rád!

Krisz!

Nekem nem fájnak annyira a melleim, és egyik terhességnél sem fájtak annyira, hogy az már átlépje a nagyon kellemetlen határt. Sajnos nem tudom, hogy mi lehet jó erre.

Sylvi!

Mi történt ma?? Megcsináltad?

Puszi

titokbaba
 
 


Szilvi, várom a híredet nagyon.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Nagyon nagy a csend. Mindenki készül az ünnepekre? :)
titokbaba
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Bár egy kicsit félve írok még. Még éphogy betöltöttem a 4. hetet. És már sajnos volt két vetélésem, de bízom nagyon, hogy most minden rendben lesz! Már nekem is van egy kisfiam és ő megérezte a kistesót, sőt az udvarunkon pár napja naponta többször is leszáll a gólya. :)) Szóval ezek már biztató jelek:)
Nem olvastam végig a fórumot, mert most nincs sok időm, de Orsinak nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen és a pozitív tesztekhez is!:)

Titokbaba: Te a két vetélés után voltál kivizsgáláson?
Én voltam, de mindent rendben találtak. Most egy rakás vitamint és vérhígitót kell szednem és jövőhéten Utrogestant is kapok, amitől félek, hogy késő lesz, bár a dokim azt mondta, hogy ha sárgatest elégtelenségem lenne, akkor ez csak a 7. héttől okozna gondot.
erus30
 
 


Szia Erus!

Először is nagyon gratulálok nektek! Én is félve írok, de bízni kell, hogy egyszer majdcsak összejön :)! Nekem mind a két terhességem vírus miatt ment el. A 21 hetes babánál még jártam a fiammal babaúszásra, ahol elkaptam valamit. Állítólag megtapadt a magzatburkon és szép lassan megette azt. Az is lehet, hogy a 15. héten kaptam, de az is, hogy csak a 20-ban. Ezt nem tudták megmondani. A babának semmi baja nem volt, de mégis meg kellett szülnöm :(

A másik vetélésemnél pedig 6-7 hetes voltam akkor, amikor a fiam hazahurcolt egy A típusú influenzát. Nekem nem lett bajom, nem voltam lázas, de a babának ott bent igen. Épp olyan fejlődési fázisban volt, hogy nem élte túl. Az a baba a 8-9 hét között ment el. Vizsgálatok voltak, bár nem olyan nagymértékű. Tenyésztették a váladékot, vért vettek és megnézték mindkét alkalommal a babákat. Ezekből hozta ki a doki mind a két alkalommal, hogy vírus miatt mentek el. Én még nem voltam dokinál, és csak három hét múlva szeretnék menni. Most még csak 6 hetes leszek holnap a menszim szerint. Ha később fogant, akkor csak parázni fogok, a 9. hét körül pedig már lehet látni mindent. Ha baj van, azt már úgyis érzem, és azonnal rohanok.

Egyébként ez a terhességem sem indul felhőtlenül. A fiam ismét benyelt egy vírust, és kórházban voltunk pont akkor, amikor meg kellett volna jönnie. Ott is csináltam meg a tesztet. Majd én is elkaptam tőle, és 3 napig szedtem a Semicilint. Most vitaminokkal tömöm magam, és remélem minden rendben lesz. Ha a Jóisten akarja, akkor meg fog születni, ha ő nem akarja, tehetek én bármit. Viszont itt az ideje, hogy Isten felkaroljon, és közén engedje ezt a babót! Nagyon drukkolok nektek is!!!! És november végén. december elején együtt örülhetünk felhőtlenül :)!
titokbaba
 
 


Sziasztok!

Először is üdv. Erus :P !!!!

Megjöttünk
Megjött .

Kirándulás jól sikerült, csak a gondolatom járt mindig máson....
Szombaton reggel indultunk, 10 körül érkeztünk meg Szentendrére, jót sétáltunk, Odi ott aludta a délelőtti alvását. Semmi gond.
Délután elfoglaltuk a szállást Esztergomban, bementünk sétálni a városba, tök jó volt az egész nap. Este, mikor visszamentünk a szállásra vettem észre, hogy barna folyásom van. Végre rábeszéltem apát, hogy hívja fel az ismerős dokit, mert már sírtam. L.A.-ben van, nem tudtunk vele beszélni. Felhívtam az esztergomi kórházat, ahol egy dokinővel beszéltem, mondta menjünk be, hátha méhen kívüli.
Bementem, megultrahangozott, nem látott semmi, sem hasi vérzést, sem petezsákot.
Mondta, hogy igaza volt a dokimnak, nem adhat addig Utrogestan-t, míg nem látszódik a petezsák, mert ha méhen kívüli miatti vérzésem lenne, azt a vérzést is lehet visszatartaná, és így még jobban életveszélybe kerülhetnénk. Rendes volt a nő, mondta, ha feküdjek be, de tudnom kell több napig is eltarthat a kivizsgálás. Saját felelősségemre jöttem el a kórházból.
Ja, és mondta, hogy ágynyugalom, és mondta, hogy lehet , hogy a sok sétától barnázok.
Vasárnap délelőtt bementünk megint Esztergomba, egész nap kb. 1,5 órát voltam talpon, végig ültem, már délután 4-től a szállásunkon feküdtem az ágyban, pihiztünk.Kicsi barnázás volt, de azt megint betudtam a vizsgálatnak, vagy a sétának.
Ma reggel a wc-én látom vérzek. F@sza... Csináltam tesztet, pozitív.
A dokik szerint , ha elmegy a baba utána még 10 napig + a teszt, de egyre halványodni fog a csík.
A teszten ugyanolyan erős a + jel.
A reggeli után indultunk is haza, délre már Kecskeméten voltunk. Útközben fájdogált a hasam , így az esetleges méhen kívüli t. miatt úgy döntöttünk bemegyünk a kórházba.
Persze nem volt nálam betét, csak tisztasági ami már átázott mire a kórházba értünk, így Odi Pampers 4-es pelenkáját használtam . Sajna nem az én dokim volt az ügyeletes. Megnézett a doki ultrahangon, nem látott petezsákot, sem hasi vérzést, csak azt, hogy a petefészkem kinézete szerint, megjött.
Holnap mondta csináljak még egy tesztet, és hívjam fel a dokimat, és még mindig nincs kizárva a méhen kívüli t.
Végülis , ha visszagondolok, ezt mondta a dokim is, biztos látszódott már a csütörtöki uh-n is, hogy meg fog jönni, ne ijedjek meg.

Hazafelé az úton a kórház felé kicsit sirdogáltam, inkább azért, hogy ne hogy bentfogjanak, és akkor nem láthatom Odit napokig.

Ha nem csináltam volna meg a tesztet a héten, akkor jó lett volna a hétvégénk, és örültem volna, hogy megjött.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi!

Nagyon sokat gondoltam rád a hétvégén. Azért örülök, hogy a megpróbáltatások mellett pihentetek és egymással voltatok! Bár nem sokat számít, de azért megpróbálom a babás helyzetet egy kicsit más szemszögből megvilágítani neked. Elsősorban azt szeretném mondani neked, hogy megértem a lelki fájdalmadat, hiszen egy újabb gyermek lehetősége felhőtlen örömöt okoz, és óhatatlan, hogy ne kezdjen el tervezni az ember. Viszont sok szempontból jobb, ha ilyenkor és így történik. Nehéz ilyenkor ennyire gyakorlatiasan gondolkodni, de ha egy kicsit is megpróbálsz, akkor rájössz arra, hogy a helyzetből a lehető legjobban jöttél ki. Amennyiben méhen kívül is, akkor is magától ürül ki. Ha nem volt életképes a baba, akkor mindez olyan időpontban ment el, amikor a szívhangját még nem hallottad, és a kötődésed sem olyan mély még. És ebben az esetben nem kell várnotok sem a következő babával, hiszen magától indult be minden, nem volt művi befejezés! Szorítok, hogy hamarosan csatlakozz egy újabb topikhoz, és Odettnek hamarosan kistestvére legyen :)! Ne szomorodj el! Amikor én elvetéltem, akkor tudtam meg például, hogy mennyi nőnek volt körülöttem már vetélése. Csak sokan nem mesélnek róla. Tudom, ez nem vigasztal, csak arra akarok utalni, hogy jövő hónapban ettől még lehet baba a pocidban! Írtam már neked, hogy a fiam születése után 3 hónappal nekem is volt hasonló esetem, és 42 napra jött meg. Ezt követő 2. ciklusnál pedig ismét babás lettem.

Huhh, bocsi, ha túl okoskodtam magam... Gondolok rátok. Odettnek pedig nagy cuppanósat! Gyönyörű kis göndörke!!! :)
titokbaba
 
 


Titokbaba


Köszi, nehéz feldolgozni az egészet, de én is úgy látom, hogy most könnyebb, mintha hallottam volna a szívverését.
Ja, és én is beteg voltam, lehet nálam is bejátszott a dologban a vírus, mint nálatok.
Köszönöm, hogy gondoltál ránk.
Pozitív vagyok , nem kesergek, mert hála itt van mellettem Odett, aki annyira aranyos, hogy feledteti minden bánatom.

Nem tudom, hogy jövök e még erre, nagyon örülök, hogy megnyitottam ezt a topicot, szurkolok minden kismamának, és a növekvő pocaklakóknak.

Puszi csajok.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én vagyok a legfrissebb kismama.Elmesélném a történetemet ha nem gond.Már van egy 4 éves kisfiam.Most a tesztek(2db) szerint ismét babát várok.
Pénteken csináltam meg a második tesztet.Ott már teljesen tisztán látszott a második csík is.Fölhívtam a dokimat.Azt mondta ha nagyon ráérek másnap menjek el uh-ra.Hát tökre ráértem persze és elmentem.Nem nagyon látott semmit.(Utolsó mensim febr 25.)csak egy kis foltocskát.De mivel nagyon hátra nyúló a méhem nem mondta biztosra.De már foltocska van.Valami mindha dobogott volna de az mondta hogy az én szivhangom az.(ezt nem nagyon értem).Mára visszahívott de nem ő uh-zott meg.Szerintetek?Ő sem látott semmit.És még megkérdezte mit rohangálok ilyen korán uh-ra.Ja és elfelejtettem a lényeget.Mindkét uh.hasi volt nem hüvelyi.Na mindegy.Fölhívtam a védőnőmet és ő is azon a véleményen van hogy hasival még egy pár hétig nem is fogják látni.Most azon gondolkodom,hogy elmegyek egy másik korházba hüvelyi uh-ra.Szerintetek?
hadedit82
 
 


Sziasztok.
Gratulálok a 2 új Kismamának :)

Üdv közöttünk.

hadedit: pont egy idősek vagyunk, Nekem is 25 volt az utolsó mensim.
Sztem menj másik dokihoz, de Nekem azt javasolták, hogy a 6.hét után menjek csak. 04.13. án fogok menni. Akkor már látni fogják biztosan

Kép
bbkrisz81
 
 


Csak-csak gyülekezünk :) Isten hozott Hadedit! Örömteljes babavárást neked is ;)! Én sem mennék még el a héten a helyedben. Szerintem a 6. hét után, de inkább a 7. héthez közelebb érdemes menni, mert akkor kevésbé jön el csalódottan az ember :). Akkor már látszik minden. Bár, ha hátrahajló méhed van, akkor a 8. hét körül a legtutibb.

Sylvi csináltál tesztet???

Erus? Mi van veletek? :)

Puszi
titokbaba
 
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamáknak!

Orsi nagyon sajnálom, ami veled történt, de azért még drukkolok, hátha még sincs olyan nagy baj!

Én most eléggé letörtem. Tegnap voltam a dokimnál, és nem látott semmit, csak a megvastagodott méhnyálkahártyát, pedig hüvelyivel vizsgált, de lehet csak a hátrahajló méhem miatt? Remélem. Egyébként tegnap voltam 4 hét 5 napos. De szerinte ez normális, hogy ilyen korán még nem látszik. Majd egy hét múlva kell visszamennem. Írt fel Utrogestant, szedem a Magnerotot, Aspirin protectet, E- vitamint és Femibiont. Ennyi rásegítéssel már remélem megmarad a babám.

Szép napot mindenkinek!
erus30
 
 


Erus

Biztos ott van az a babóca :P , majd jövőhéten látni fogjátok már, biztos vagyok benne.És pihenjél sokat.

Majd néha azért benézek, és ha megyek jövőhéten orvoshoz, leírom mit mondott.

Jó éjt!!

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Remélem nem kapkodtam el hogy írok. Már 9 napja késik a mensim, tegnap este csináltam tesztet és ma reggel is két különbözőt. Mind a 3 teszten van egy második csík, bár sokkal halványabb mint a kontroll csík.

Számomra hihetetlen az egész, mert előzőz hónapban gőz erővel rajta voltunk apával a tesó "gyártáson", és nem sikerült.
Ebben a hónapban Dóri babámmal kórházban voltunk egy hétig, persze pont azon a héten, és ebben a ciklusban egyetlen egyszer voltunk apával együtt a 20-25. nap között. Nem is emlékszem, mert még agyilag a kórházat kellett feldolgoznom. Szóval nem is számítottam arra hogy egy késői együttlétből baba lesz, mikor előző hónapban annyit és úgy szerettük egymást, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Jövőhét csütörtökön megyek orvoshoz, akkor leszek 7+1 napos, remélem már fog látszódni valami, addig is figyelgetem magam, és remélem nem jön meg.

Most visszaolvasom a topicot.
Vendég
 


Szia Zsuzsi!
Üdv közöttünk :)! Általában így szokott lenni. Ha beindul a gyártás, akkor nincs termék, ha meg leáll a gyártósor, akkor egyszer csak előkerül valahonnan egy meglepetés :D :D! Gratulálok nektek!

Erus!
Ne izgulj!!!! Minden rendben lesz, és ne is csodálkozz, hogy nem látott semmit. 4+5 naposan szerintem semmit nem lehet látni. Még petezsákot sem! Főleg akkor nem, ha hátrahajló méhed van! A következő alkalommal már biztos többet fog megmutatni magból az a lurkó :)!

Orsi!
Én örülnék neki, ha megosztanád velünk, hogy a doki mit mondott, és rendszeresen benéznél hozzánk :)!

Puszi Csajok
titokbaba
 
 


Üdv minden új kismamának!
Remélem egyre többen leszünk.Tök jó ,hogy a család bevonása nélkül tudunk csevegni.ha minden jól sikerül akkor a leges leg szűkebb családnak szombaton elmondjuk a nagy hírt.Biztos hogy minden kismamánál ott van az a pici baba csak még azt akarják hogy izguljunk egy kicsit.Nekem a cicim nagyon nagyon érzékeny és nagyon fáradékony is vagyok.De ez a Dominál is így volt.Remélem most is megúszom hányás nélkül.A kisfiammal nagyon könnyű terhességem volt.Majdnem végig dolgoztam.Mi itthon méhészkedünk és az nem egy könnyű munka.Most még próbálom a könnyű részét csinálni amíg nem avatjuk be a családot.Aztán meg már nem nagyon fognak hagyni úgysem.Jó hogy ne egyedül vagyok ezzel a hátranyúló méh "problémával".Úgy döntöttünk hogy még megvárom a következő uh-és ha ott sem látnak semmit elmegyünk másik uh-s dokihoz.Még eléggé az elején vagyunk.A Nőgyógyászokkal nincs szerencsém.Ezt majd legközelebb.
Puszi mindenkinek és kitartást!Együtt várunk!!!!!
hadedit82
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok, bár a novemberi topicban is vagyok, november végére várjuk a harmadik babánkat, de december is lehet belőle :)

Orsi, sajnálom ami történt! Kitartás!

A kezdet most nekünk sem volt egyszerű, január 21-én jött meg utoljára, lett is abban a ciklusban pozitív tesztem, majd negatív tesztem, valószínű az a terhesség felszívódott, de rögtön utána jött még egy baba, akinek már a szíve is dobog :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok.. :)

Történetünk:
Van egy 2 éves kisfiam, aki sok-sok sikertelenség (inszem, lombik) után spontán fogant, akkor, mikor alkalmasak lettünk az örökbefogadásra.

Idén januárban érkezett a telefon a Tegyesz-es ügyintézőnktől, hogy lenne egy örökbefogadható kisfiú. Második kisfiúnkat február 3-án hoztuk haza, akkor volt 3 hetes.

Április 6-án pedig teszteltem egy pozitívat :), voltunk orvosnál is méretek és szívverés alapján 5 hét körül vagyok, 3 hét múlva kell visszamennem hozzá. Azért nem tudja még most megmondani pontosan a kort, mert nem tudom, hogy mikor volt meg utoljára :). Az biztos, hogy a szívszerinti babánkat hazaérkezése után valamikor...

Előljáróban ennyit magunkról.

Orsi!
Sajnálom ami történt, azért nagyon szorítok nektek!

Kép

Kép

Kép
vmaja
 
 


vmaja!
Ez egy igazi sikersztori!
Tök jó!Akkor most biztos nagy az izgalom nálatok!Hogy bírod?Az ilyen történetekből lehet erőt szedni!Gratulálok!
hadedit82
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak már egy ideje Benneteket, mondjuk, hogy a legelső hsz-tól.... : )
És nem akartam írni az első orvosi vizsgálat előtt....de csak nem bírom ki :oops:
Végül Maja története sarkallt bejelentkezésre- hisz ilyen történetet ritkán hall az ember! Fantasztikus! NEm tudok mást mondani! És a pici fiacskátok eszerint még nincs 3 hónapos? Mit szólt a nagyobbik gyermek a pici érkezéséhez? S most mindjárt mégegy... : )

Orsi köszönjük, hoyg megnyitottad a topikot és egyben nagyon sajnálom, hogy mégsem egyszerre tudjuk majd átélni a szülés-születés csodáját, ám ha lehet én továbbra is szívesen hallanám a történeteteket!

Végül rólunk: Háztáji számításaim szerint most 5+2 korú a második gyöngyszem, aki mihozzánk kíván érkezni. : )
Dokibácsi nem látott még, csupán két csíkocska és némi anyai megérzés jelzi számomra a várandósságot!
Április 19-én megyek csak doktorhoz, és márc 3. volt az utolsó pirosbetűs ünnepem.

Ha elfogadtok topiktársnak, akkor csatlakoznék!
Kellemes szavazásos hétvégét mindenkinek!
Cs.
cigabiga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: