Új privát üzeneted érkezett!

Sissy! Nem kell két helyre irogatni. Csak én nézem a régit, hogy van-e valaki, aki nem értesült róla, hogy zártak lettünk. Neked csak akkor kell nézni, ha valaminek utána akarsz járni.

Ja még a múltkor kérdezted: igen, terveztük a babát, aztán épphogy nekiláttunk, sikerült is. Még reggel-este szoptattam akkor, viszont 2 hete már egyátalán nem. El is fogyott a tej, meg hiába erőltetem, nem kell Fricinek. Pedig állítólag csak a 3. hónap körül változik meg úgy a tej íze, hogy esetleg nem fogadja el. No mindegy, már túl vagyok rajta. Sajnálom, hogy nem jött most össze, vicces lett volna, ha a másodikat is egyszerre szüljük :-D Nagyon szorítok nektek, tudom hogy már régóta foglalkoztat a kistesó-kérdés!

Cherryke! köszönöm a képeket. Mostmár tuti, hogy titeket láttalak a szeptemberfeszten!
Vendég
 


Köszönöm a kedves fogadtatás! :)

Akkor csak röviden Rólunk:
Nagyon szuper volt a várandósság, szerettem nagyon, semmi problémám nem volt. Csak a 33.héten autóbalesetet szenvedtünk, és innentől feküdnöm kellett. Viszont ez sem volt elég hatásos, a 36.héten először elkezdtem vérezni, majd 2nappal később elfolyt a magzatvíz. A szülés nem volt egyszerű (11óra). A végén már esett szegényemnek a szívhangja, az utolsó pillanatban sikerült megszülnöm természetesen: 2630g-al és 52cm-vel. Szerencsére van/volt tejem. Szopiztatom még mindig reggel és este. (És ha nagyon túlpörög akkor a délutáni alvás előtt is. :) ) A kajcsikkal amúgy nincs gond. Jóevő, és a cukkinin kívül bármi jöhet. (tehéntejet még nem adtam neki, de tejterméket már igen.) De a fő kedvenc az mindig az amit én eszek/ennék. :)
Pont most szerdán voltunk védőnőnél: 8,7kg és 74cm. (de nem nagyon volt kedve méreckedni, így csak kb.-ra nyújtotta ki a csaj, valószínű ennél magasabb.)

Még 2szer alszik, szerencsés napokon 2x1órát. (Kiskorába 20perceket aludt a 3órás ciklusok alatt…). 2fognál tart, és ezek is 8hónaposan jöttek ki, pont a nyaralásunk alatt. (Azt hiszem mi vagyunk a sereghajtók ezügyben :D )
Mozgás: Barni most ott tart, h vezetgetve lépeget szépen, és ha elfeledkezik magáról és van valami a kezébe, akkor megáll egyedül is.
Kedvenc játékai: a mobiltelefonom (ezért indult el kúszva anno.), ásványvizespalack, távirányító, vezetékek, és a lámpák.

Lina
Ezek szerint nem is csak egy napon szültünk, de egy évben is születtünk. Én is 84es vagyok. :)
Gratulálok a tesóbabához! Mi is szeretnénk lassan.

Cherryke
Nagyon jók a képek! :)
Csirkepörköltet már én is adtam Barninak, de nem ebédre, hanem miután megette az ebédjét, utána megkóstoltattam vele.
Jó nagy lába van tényleg Hunornak! Most Barninak 19est vettünk, de az még picit nagy rá.

Sissy
Jobbulást!
Nagyon ügyesek vagytok Lilivel, h már a bilit próbálgatjátok!

Kri
Szegény Brigi!
Mi lett az eredmény?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi: ásványvízes palack, nálunk is nyerő :D elosztó, kábelek stb :D persze kéne neki minden ami nem az övé, el is követ mindent, hogy megkaparíntsa :D
Hunor is 36.hétre született, de Ő 1990 gr 45 cm volt. Császáros. Nem tágult a méhem, utolsó pillanatba vették ki. Most nem tudom hány kiló, de közel 9kg, 78 cm. Behozta a kortársait ezügyben :) 9 hósan kezdett mászni a távirányítóért :D
Szerencse, hogy a balesetet ennyivel megúsztátok.

Kri: írj, ha megtudsz valamit...

Sissy: remélem jól vagytok már a kis angyalkával :)


Most kitaláltam, hogy ha hétvégén főzök valamit, azt fog kapni a gyerek. Hétközbe meg majd csak kitalálok neki valamit, bár már nem nagyon van ötletem :D
Ma 10óraira csak vajas kenyeret kapott sajttal. uzsira megint sötőtököt, tegnapról maradt. Ezekután nem fogja megenni az üveges sütőtököt, mert azt meg telenyomták olajjal és nem jó íze van már. Hívtam a barátunkat, hogy mennyi tök van még nála, felvásárolom a gyereknek :D na megyek vacsizok, Hunor már elaludt. Aztán adok a kutyáknak enni. Apáék elindultak haza, éjjel 3 körül érkeznek.
Feltöltök egy videót és felrakom :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Sziasztok!

A topik zárás elõugrasztja a zugolvasókat:)

Itt vagyok pl. én is:)

Anno regisztráltam , hogy majd én is irkálgatok ide, de valahogy úgy alakult, hogy az írásig nem jutottam el és idõközben pedig elfelejtkeztem a jelszavamról ez persze akkor derült ki mikor úgy gondoltam, hogy valami témához hozzászólok akkor meg már nem volt kedvem újraregisztrálni....na röviden ennyit a magyarázkodásról:)

Ha még nincs elegetek a hirtelen elõkerülõ emberkékbõl akkor írok egy rövid bemutatkozót:)
boodorka
Budapest
 
 


Lina:köszi!Amúgy még összejöhet... :) Én is kétszer szoptatok,reggel,este,úgy tervezném,hogy kb egy éves koráig,de olyan nehéz lesz leválasztani... :( Mi kb június óta nem gördítünk akadályt,aztán meglátjuk,de tényleg poén lenne,ha nem is egy napon,de kb egyszerre szülni... :)

Boodork:üdv,írjál, persze.Örülünk-vagy legalábbis én,hogy sokan visszajöttek,annál izgisebb a fórum,minél többen vagyunk!

Cherryke:köszi,asszem minden ok!Képzeld,úgy néz ki,Lili a borsófőzit nem szereti.Már kétszer volt,hogy nem ette meg.Ja,és Balcsin,mikor lementünk egyik Nagyi csinált tökfőzit,.Én vittem le üvegeset,ha éppen úgy jön ki,h nincs kaja,vagy haza felé.Utcsó nap adtam neki délben hawaisat,ímmel-ámmal megette,aztán haza felé lett volna üveges tökfőzi-véletlenül,é balhézott,hogy ezt hogy gondolom...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Boodorka, Wivianne, üdv itt, persze, hogy gyertek!

Zárt fórumban én is benne lennék.

Kri, Juli első négy nap nehezen ment be (sírt, sőt még a földön is fetrengett, pedig nem szokott), de napközben az első naptól jól érzi magát azt mondják. De szerinetm is így lehet, mert jó kedvű és lelkesen mesél. Aztán most 3. napja már nem is sírt. Hát csak így maradjon.
Remélem, nem találtak semmit Briginél. Juli is pont erre panaszkodik pár napja,én is arra gondoltam, hogy hét elején elviszem, de talán nála is csak az "érdeklődés" miatt van.

Pörit már én is adtam. Ilyenkor már mehet egy kis pirospaprika, ha jól tudom. Ma pl paprikás krumplit ettünk (igaz Andris főleg csak krumplit), de ez pl ízlett neki (ugye ő nem könnyű eset).

Na megyek aludni. Andriska már most 2szer felsírt. Hát nemtom mi lesz este.

Olyan jó, hogy megint így pörög itt az élet :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztot,

Nikinek és Hunornak nagyon boldog névnapot!

A laborja szerencsére rendben van, volt egy kis baktérium, így lehetett fertőzés is, de már negatív a lelet. Ülőfürdőt csinálunk pár napig, de már nem panaszkodik.

Edit,
remélem nálunk is javulni fog, mert már itthon is sírdogál, hogy nem akar menni. :cry:

Bodokra,
üdv közöttünk.

Dinuci?

Tavasziszél tűnt el még nagyon, róla hónapok óta nem hallani. Andinet is ritkán jön. Talán majd a zártban.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: köszönjük, meghúztam a fülét :D aztán megpuszilgattam :)

Nikinek boldog névnapot :)

Sissy: borsót, fiam megeszi.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Wivianne, Boodorka üdv itt :)

Boldog névnapot Nikinek és Hunornak!

A zárt topikban én is benne vagyok.

Wivianne: Na, akkor nem csak Bence nem alszik sokat :)
Ő is a mobilért kezdett el kúszni, és a többi játék is amit felsoroltál, akár én is írhattam volna. A vezetékeket bárhol megtalálja...

Kri: Örülök, hogy rendbe jött Brigi.
Na, Bettina és Bence egy napon születtek, mégis mekkora a különbség :) Persze ez így szép és jó :lol: Meg azt mondják a fiúk lustábbak.

Ma délután megyünk kicsit csatangolni, csak azt nem értem, hol a beígért 28 fok???

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Lina: jut eszembe, mért kellett neked fénykép, amikor már láttál élőben :D
Te toltad a bicajt és hátul ült a baba? Mert egy olyan nő elment mellettünk, csak nem nagyon tudtam nézni semmit. Mondtam is páromnak: én nem tudok biciklizni úgy hogy valakit viszek :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 




Sziasztok!!!!

Én már a terhesség alatt olvastalak benneteket de írni sosem írtam az elején azért mert problémás terhességem volt sokat voltam kórházban utána meg már nem mertem,viszont most rendesen beijedtem hogy nem foglak tudni benneteket olvasni ha zártba mentek így veszem a bátorságomat és írok.

sok segítséget kaptam általatok rengeteg dologgal kapcsolatban akár hozzátáplálás,fogzás,mozgásfejlődés és még sorolhatnám.

remélem befogadtok magatok közé!!!

Rólunk: Manóm a 36.hétre született életmentő császárral (2300g és 51cm)
szerencsére semmi baja nem volt mert én előtte kaptam tüdőérlelő injekciót így nem vitték a koraszülött osztályra hanem velem lehetett már az elejétől és a 6. napon már haza is jöttünk.
Azóta most 8900g és kb 77 cm azt nem tudom.

Befogadtok???
clevo
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok

Beteg a bébim :cry: ,de nem tudom konkrétan mitől lehet hasmenése!Néha szoktam neki venni bébiételt mikor nem tudom már mit főzzek neki vagy éppen nem olyat főzök amiből ő is ehet!Tegnap kecskeméti bébiételt adtam(bolognait),de reggel 2x is ez jött ki alól belőle és nagyon büdi volt Máténál nem emlékszem ilyenre!Nagyon gyanús,pedig a szav ideje jó volt mindig megnézem még akkor is ,ha a párom vette,mert tudom,h nem figyeli :roll: "férfi".
Hőemelkedése is van és elég levert a drágám meg gyenge.Kaptunk 3 féle gyógyszert,remélem minél hamarább meggyógyul,szomorú vagyok amikor beteg valamelyik.De lehet,h van valami járvány is most!
Na majd jelentkezem!!
iceberg
Budapest
 
 


Ice: jobbulást a babádnak...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


akkor röviden:

2010 október 18-óta vagyok kisfiús anyuka:) õ az elsõ babánk..Margit kórházban született 2 nappal hordtam túl és akkor is indították a szülést....56 cm és 4,1 kg volt.

és akkor a jelen : legutóbbi méricskélésnél 75 cm és 10,2 kg volt az úrfi
2 foga van úgyhogy eléggé le vagyunk itt maradva :) kapaszkodva megy a járás, pont a mai napon térdeléses guggolásból kapaszkodás nélkül felállt, de úgy meglepõdött ezen maga is, hogy gyorsan meg kellett kapaszkodnia:)....szóval csak megindulunk egyszer mi is:)

nálunk is a kedvenc játékok a kábelek, telefonok, laptopok ezeket nagyon villámgyorsan fel tudjuk fedezni és hihetetlen sebességgel tudunk rárohanni ha éppen valaki nem volt elég óvatos:)

evés: 6 hónapos koráig tudtam szoptatni.....egyébként szerencsére úgy tûnt eddig (nagyon nem akarom elkiabálni), hogy mindenevõk vagyunk legyen az anyafõztje vagy esetleg bébikajcsi zöldség vagy gyümi...igaz az utóbbi idõben kezd kicsit uncsi lenni neki az evés..hiszen annyi dolga van:)

képünk rengeteg van mert apa és anya is szeret fotózni majd megpróbálok feltenni

Iceberg: jobbulást !!...pont nemrég futott át az agyamon, hogy újra jön a hideg és vele a takonykór...remélem majd jól elkerül minden babát

Boldog Névnapot Nikinek és Hunornak:)

most hirtelen ennyi jutott eszembe:)
boodorka
Budapest
 
 


Sziasztok!

Boodorka, Clevo
De jó, nem is én vagyok az utolsó csatlakozó! :) :D :D

Iceberg
Jobbulást a kicsi bébidnek!

Cherryke
Hűűűű! Jó magas Hunor! :) Boldog névnapot Neki!
VÉgül adtál neki pörit? Ízlett neki?

Ceyla
Boldog névnapot Nikinek!

Varitus
Ne haragudj meg, de úgy örülök, h valaki hasonló cipőben jár mint én/mi. Körülöttem mindenhol csak jóalvó babák vannak!
Mennyiket alszik Bence napközbe?

Kri
De jó, h nincs baja Briginek!
Annyira szép neveket adtál a lányoknak. Nekem mind a kettő nagy favoritom volt/lett volna.

Etus
Nagyon ügyes Juli, h megszokta az ovit! :)
Jól emlékszem, h ti jöttetek haza külföldről? Nem volt gond Julinak a nyelv? vagy otthon mindig magyarul beszéltetek?


Lányok ti már beengedtétek a babákat a homokozóba?
Mert Barni nagyon imádja (kb. 2-3hete próbaképpen beleraktam a játszótéren) csak az a baj, h jön a foga, folyik a nyála és a keze mindig a szájába és nem tudok vele mit csinálni, akarva akaratlanul mindig "eszik" egy kis homokot is. Nem vagyok az a tipikus paramami, de azért ez nem túl egészséges....

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Hát Andriska nagyon lerobbant mára. 40 fokos láza is volt, de 38,5 alá egész nap nem ment. Megjártuk az ügyeletet, de nem láttak semmit, (valszeg valami csúnya vírus) úgyhogy most várunk és lázat csillapítunk :( Hűtőfürdőztünk is, utoljára én is beleültem, hát mit mondjak...
Szóval drukkoljatok, hogy hamar túl legyünk rajta.

Wivianne, én beleteszem a homokba, és figyelem, hogy minél kevesebb homokot egyen. És mi sem alszunk jól (nem csak most).

Clevo, jó, hogy előbújtál te is. Szerintem gyere bátran!

Na megyek, mert lehet, hogy nehéz lesz az éjszaka, meg vissza is kell nemsokára mérni a lázát.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Vivi: köszi :) igen meg is ette. Sőt tegnap du, étcsoki egy kockának a sarkát is adtam neki. Utána meg kérdően nézett rám :D
Homokozóba nem volt még. Csak sajátba tenném ha lenne... A játszótéren oda járnak a macskák :( na meg a tinik esténként oda nyomják el a csikkeiket.
Holnap zöldbabot adok neki, aztán csinálok tökpörit. Meg van padlizsánom is. Ahhoz darált hús kéne... majd darálok neki pipi mellet.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Clevo: Üdv! Hogy hívják a Manódat?

Én pedig még azt hittem, amikor csatlakoztam, hogy én leszek az utolsó tuti :lol:

Iceberg, Etus: Jobbulást a babáknak!!!!

Wivianne: Bence általában kb 1,5 órát alszik napközben. Egyszer 1 órát (van amikor ezt is 2 részletben, felsír fél óra elteltével, és visszaaltatom, ha látom, hogy menni fog), majd még egyszer fél órát. Tegnap 3-szor aludt, és így összesen többet, lehet a 2 órát is meghaladtuk. Viszont nem tudom, hogy emiatt vagy sem, de az éjszaka is sokkal jobb volt. 5 körül kelt csak fel, evett, majd majdnem 8-ig aludt :lol:
Viszont így meg úgy kialudta magát, hogy ma alig bírtam ebéd után elaltatni, pedig láttam hogy nagyon fáradt volt...
Jajj, tudom, hogy rendszert kellene vinnem a napközbeni alvásokba is, de egyszerűen, ha ilyen van, hogy később kel, akkor minden borul. :(

Homokozót még mi sem próbáltuk, de most nem is hiszem, hogy fogjuk. Bence is megint ezerrel a szájában van!

Valakinél olvastam (nem emlékszem kinél, most pedig nem találom), hogy a hűvösebb idő miatt talán hálózsákot akar. Bence már elég régóta abban alszik, és nincs vele semmi gondja. Még mászni is tud benne ügyesen :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Wiwi: látod,látod....lehet hogy én leszek az utolsó...

Köszönöm a kedves fogadtatást!!!

Etus: köszi
nálunk is volt ilyen 3 napos láz volt a végén derült ki,én is hűtőfűrdőztem még éjjel is csak az segített a lázcsillapítókkal együtt.

remélem hamar átvészelitek!!!

Varitus: Marcell Péter-nek hívják.

csak én Manó-zom mert a kórházban így hívták a csecsemősök hogy jön a mini-manó!
ráragadt.
clevo
Szigetszentmiklós
 
 


Kép

innen ered a Manó.ennek lassan egy éve már.
clevo
Szigetszentmiklós
 
 


Clevo: :) aranyos

Etus: nekem egy ismim babáját is leterítette ez a lázas vírus....remélem javultok....szegénykék ilyenkor úgy sajnálja az ember a picikéjét...

olyan fura hogy már nemsokára 1 évesek....tényleg rohan az idõ...nem rég még terhesek voltunk...most meg már az elsõ szülinapozásra készülõdhetünk:)

Iceberg: nektek is jobbulást

homokozós téma: mi már voltunk...de szerencsére nem volt evészet:)



[/img]
boodorka
Budapest
 
 


Sziasztok!

Milyen jó ötlet volt,hogy előkerült e zárt topic-téma,jó sokan lettünk! :)

Clevo:üdv,gyere gyakran!

Etus:remélem jobban vagytok már!!

Ice:Ti meggyógyultatok?Lilinek egy hétig ment a hasa... :(

Boodorka:Lili is a Margitban született! :)

Hát,tényleg durva,hogy már egy évesek lesznek lassan!Megyek,felkelt,jövök még...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: igen mindjárt 1 évesek lesznek.

5kor kelt, evett, visszaaludtunk én 7ig Ő fél 8ig. Vásároltunk, sétáltunk. Indítottam egy mosást, végzett a gép, beraktam a kiságyba, amíg teregettem. Elaludt... Legalább ebéd után fog aludni, nem előtte :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Clevo, nagyon édes volt a kis Manókád :)

Sissy, köszi, talán egy kicsit jobban, de még ma is lázas, csak már nem annyira, de azért 38,5 alá még így sem nagyon megy :( Nagyon remélem, hogy ez csak az a 3 napos láz, ami Julinak is volt, de ha holnap is lesz, akkor irány a doki. És szegény annyira nyűgös, ami mondjuk érthető, csak ma már én is nehezebben bírom, mert ugye nem is aludt valami fényesen. Most alszik, de mióta beteg napi 3szor alszika kettő helyett. Hát remélem, most már azért jobb lesz.

Nekünk azért még odébb van a szülinap, de tényleg irtó gyorsan röpül az idő.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: sajnálom és jobbulást.

Nem jött ez az ebéd utáni alvás. Fiam felébredt fél 11kor és olyan intenzíven játszott... Ennyire játszani még nem is láttam :D most meg kéredzkedett aludni :( gondoltam megetetem, de nagyon be akart menni a kiságyba.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!!

Itt vagyok nem tűntem el de a hétvégén nem voltunk itthon, telómon meg nincs net!
Már megint kicsit le vagyok csuszva rolatok szokás szerint, bocs :-)

Először is köszönöm szépen mindenkinek az együttérzést nagyon aranyosak vagytok!!! Hétvégén párom elvitt szorakozni de nem mondanám hogy jobb lett a közérzetem. Azért ő jol érezte magát :-D

Cerryke: szó szerint igaz: nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal! Ez igy van. Egyik ezt a hülyeséget a másik amazt mondja de mindegy is már egyikben sem lehet bizni. Látom Ti már 21 esw cipőt hordtok, én meg nem tudom milyent vegyek. Olyan magas Vivike lábfeje.... Amugy szerintem ilyen tortát is lehet Hunornak mmeg minden félét. Ha már a pöri is igy eszi :-D

Vivi: Üdv közöttünk, énis ilyen régi8-új vagyok :-D

Lina: szerintem csinálhattok uj topikot, de azért inkább én itt maradnék ( remélem nem ürül ki ez sem :-) )majd legfeljebb benézek oda is ha be engedtek :-)

Clevo: üdv mi még nem talákoztunk! Gyönyörű a "babád" :-)

Varitus: én egyszer tettem bele homokozóba, hát majdnem jol lakott. :-D Mi nem használunk hálózsákot pedig birja a babám. Van egy ujatlan ő is tüncin mászik benne

Etus: jobb bulást nektek!!! Vigyázzatok magatokra, biztos nagyon megviseli a láz a picit. Mi még nem voltunki lázasak, de nagyon meg ijednék ekkora láztóL!

Iceberg: nektek s jobbulást! :)

Rólunk: panelbeteg lettem!!!! El akarok költözni, rámragadt a fiam elvágyódása. Utálok itt pedig még csak 3hete. Nem bíííííííííííírom!!!
Vivi jol van teli ette magát huslevessel meg pudinggal :-D
Attika oviban délután jön haza az apjával.

Mennem kell csinálok fini körözöttet vacsorára, direkt fél kilo turot vettem a tésztához hogy maradjon :-)

Majd jövök további szép napot!!

dinuci01
 
 


Sziasztok!

Etus
Jobbulást Andrisnak!
Barninak is volt már ez a "3napos láza". A kiütéseknél a 3.nap én nagyon megijedtem, de gyorsan múltak.

Clevo
Nagyon édes a Mini-Manód! :)

Cherryke
Nagyon irigylem Hunor szuper kis alvókáját! Nekem órákat kell fárasztanom, h egyáltalán esélyem legyen letenni aludni. És van mikor hullafáradt már, de akkor is felkapaszkodik a állásba a kiságyba de a fáradságtól kidöl.... :(
De jó, h izlett neki a pöri! :) A padlizsánt majd megtöltöd? Azt hogy?

Varitus
Grat a a 8ig alváshoz! :)
Barni általában 6kor végleg felkel. Visszaaltathatatlanul.... :(
Bár azt észrevettem, h amikor jön a hidegfront, akkor kevesebbszer ébred éjjel. Pl. most este is "csak" egyszer.

Hálózsák téma: Barni abban alszik, és sajnos semmiben sem akadályozza. Ugyanúgy feláll, felül benne, és még oldalazva halad is.

Dinuci
Megértelek nagyon! Én családi házba nőttem fel falun és most egy kis lakásban élünk a városba. Néha szabályosan érzem, h rámcsukódnak a falak. Az mondjuk sokat segít, h napi 2szer minimum leviszem Barnit a játszóra 1,5-2órákra. Nem tudom mi lesz velem, ha jön a nagyon hideg... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Teszek fel én is fotót Barniról:

-ez kb.1 naposan:

Kép

Ezek pedig friss képek (11hónapos):

Kép

Kép

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi: igen a padlizsánt töltöm. Ugyanúgy csinálom, mint magunknak, csak nem fűszerezem. Bele a darált húst, rá a reszelt sajtot és be a sütőbe. Aztán a maradékot megesszük

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: töltött padliszán!!!!! hmmmmmmmm még sose csináltam egy receptet kérhetek? :-D Azt mondják isteni!

Vivi: gyönyörű Barnuska :-) Büszke lehetsz rá te is :-) Amugy én nem szoktam jáccora menni, utálok itt igy az emberekkel sem ismerkedem amugy sem leszek itt sokáig. Meg ez nekemj olyan chicagói negyednek jön le ... :-D Nem vagyok külömb az itteni emberekinél de azért....... nem érzem magam ide valónak.

dinuci01
 
 


sissy: akkor mi vagyunk a +1 margitosok:)

mi is hálózsákosak vagyunk olyan pörgés forgásokat rendez az úrfi, hogy egy takaró se bírja elviselni:)

cherryke: de kis tündér Hunor, hogy így jelzi, hogy álmos:)

ti miket adtok, tízóraira, uzsira a babuciknak?

a babák ruháját még külön mossátok?

Kép amikor még... Kép most [/img]
boodorka
Budapest
 
 


Halihó!

Boodorka:volt ott még egy Margitos lány,egyszerre voltunk bent pont... :) Csak ő már nem írogat ide. :( Szép a Babád!Mi szinte mindent eszünk már!ma rizskoh volt az uzsi.Nagyon kevés dolog van,amit még nem evett.A baba ruháit még külön mosom,de most gondolkodtam,hogy meddig kell.

Wivi:Neked is szép!

Dinuci:ez akkor jó,ha az egész csapat megy.Nem másik fórum,hanem zárttá tennénk,még,aki akar,és eddig zugolvasó volt,előkerül,aztán ott lenne folytatás.Nekem pl az is érdekes volt,hogy,amikor szóba került a zárt topic,akkor rögtön észlelték,és írta a moderátor,hogy hogy lehet ezt.Van,aki figyeli?

Hálózsák:nyáron nem volt,télen meg még nem volt gond,de most télen nem tudom,hogy hogy reagál majd,mert ugye abban nem tudom,fel tud-e állni reggel.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok lányok!

Látom nem csak én vagyok ilyen késö esti netezö :)

Clevo, Boodorka, Wivianne Örülök, hogy jöttetek. En nem vagyok valami nagy irogató, de azért néha tudok két sort irni, ha mind a három gyerek alszik :) (meg apa is ) :)
Nagyon szépek a babák, köszi a fotokat.

Edit, hogy van Andris, javult valamit vagy még mindig lázas. Nekünk még nem votl eza három napos láz, csak fogzáskor lett Nórinak magas láza. Jelentkezz, amint tudsz.

Töltött padlizsán hmmm, én már csináltam és nagyon fincsi. Igaz most nem nagyon álmodozok finom ételekröl, mert 3 napja megint nekifogtam keményen tornázni, igy az evést is lecsökkentettem a minimálisra. Nem emlékszem, hogy régen meséltem-e már róla nektek,´hogy Nóri elött letornáztam magamról kereken 10 kilót, na most is ezt próbálom, igaz most nem kell 10 kg, de 6 nem lenne rossz. Erre a nagy elhatározásra vártam és gyorsan neki is fogtam, remélem elég kitartó leszek.

A homokozó kérdéshez annyit, hogy Nóri már kb. 2 hóanapja homokozik. Nekünk nagyon bejött, persze, hogy az elején megkóstólta, na, de van annyi eszük a gyerekeknek, nem fogják marék számra enni a homokot, amennyit meg benyalnak, annyitól meg semmi bajuk nem lesz.


Dinuci, kitartás ha már ugysem laktok sokáig a panelban, egyébként hová költöztök? Attika hogy van, hogy megy az ovi ?

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sissyi ez a kérdés bennem is megfordult, sokkal gyorsabban reagáltak a zárt fórum kérdésre mint mi, ez érdekes.

Elfelejtettem kérdezni, ti milyen teát föztök a babáknak ?

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Dinuci: baba receptem van csak a padlizsánnal.

Hálózsák: most még nem, de ha itt a fűtés szezon, abban fog aludni, mert állandóan kitakarózik. Na meg hasra fordul és maga alá gyűri :D így 2 takaró van elő véve, mert nem tudom kivenni alóla :D

Tea: egyszer adtam neki teát, hálistennek nem kellett neki. Így nem teázik. Vízet iszik. Meg ha úgy van gyümilét.

Pohár: elkezdtem a poharazást. A gyógyszert simán megissza pohárból, meglátja nálam a kis poharat és már jön. Általában 2-3 korty. Már egy huzamba megissza :D
Gyümilét is van, hogy pohárból iszik néhány kortyot. Majd, ha lehet tejet adni, azzal akarom átszoktatni a pohárra. Azzal könnyebb lesz. Persze, ha szereti majd a tejet.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


10 órai: mindenképp gyümölcs. natúr, gyümölcs rizs, gabonával, túróval, natur joghurttal vagy activiával. Ha actíviát adok neki, egy egész banán bele megy. Egyszer activia után, du úgy összekakilta magát :D azóta vigyázok vele :)

uzsira: vajas kenyér, esetleg mellé sajt vagy túró. Ha gyümit kap uzsira, csak almát.

Sissy: ne aggódj fel fog tudni állni a hálózsákba :D mindent megtesznek a cél érdekében :D megtanulja azt is. Én attól féltem nem fog tudni mászni benne. De. Tudott :D Sőt élvezte :D

Megint mondták múltkor, hogy jön a lehűlés :D jól le van hűlve, megint közel 30 fok lesz.

Ja. Hunor bal szeme a sok széltől begyulladt. Kaptunk szemcseppet. 1 hétig kellett csepegtetni, pár nap alatt rendbe jött neki. Azt hittem majd harc lesz vele, de nem. Szépen tartotta a fejét és belepislogta. Én nem tudom milyen gyerek, de sose volt gond gyógyszerrel. Csak az orrsprayvel :D egyiket hagyta, másikat már nem :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy
Hálózsák: tuti, h fel fog benne állni Lili! (Barni most azt gyakorolja, h hogyan tud rácstól rácsig "elcsúszkálni" benne.

Rekus
Tea: Barni sem szereti, én is vizet adok neki.

Cherryke
Szerencséd van nagyon, h Hunor ilyen türelmes, amikor gyógyszer kell! Mielőbbi gyógyulást neki!
Pohár: Barni nem tud cumisüvegből inni, így pohárból itatom a vizet vele már kiskora óta. Már olyat is csinált múltkor, h fogta a kétfülű poharat és próbálta egyedül, de egyenlőre nem sok sikerrel!

Boodorka
Tízórai: általában gyümi keksszel, vagy túrórudi túrójával, és egy kiflicsücsök, amíg elérünk a játszóra, mert akkor csendbe van és nem kiabál minden autónak. :) :D
Uzsonna: joghurt keksszel, vagy mindenképpen valami tejtermék. (De van, h kér egy kis cicit is vacsi és uzsi között...)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Hát talán most van javulás. Este még tök lázas volt, most meg először nincs. Voltunk reggel dokinál, meg vettek vizeletet. Jól megijesztett a hugyúti fertőzéssel, de most egy kicsit bizakodóbb vagyok.

Én délután is szokatm adni gyümit, meg tejterméket is, de pont most gondoltam, hogy talán gyümit már csak délelőtt adok majd, hátha jobban meg tudnám tömni mással. Bár most a megtömnitől irtó messze vagyunk, mert nem eszik szinte semmit. Szegénykém szopizna folyton, csak már nem nagyon van mit.

Na megyek főzök egy brokkolikrém levest, mert az elvileg nagyon szereti. Még az a szerencse, hogy sokat iszik.

Ja eddig én sem adtam teát, de most, hogy beteg főztem, de csak filteres babateát, a férjem vette a DM-ben. Hibiszkusz-narancs-alma asszem, cukor nélkül és ízlik neki. Én most egy kis cebion cseppet raktam bele.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Edit, örülök, hogy jobban van Andris.
Mi az evéssel ugy vagyunk, hogy reggel ülünk az asztalnál és ö is szedeget egy kis kenyeret sonkát sajtot, utána délelött gyümölcs van, ebédre sajnos nem esz meg semmiféle zöldséget, semmi levest, igy nem tudom mit találjak már ki, csak nem ehet egész nap gyümölcsöt. Délután meg joghurt, sonka sajt, de egészen kis falatok.
A teát azért kérdeztem, mert éjszaka ha sir és már nem elég a cumi neki akkor mindig apa veszi ki az ágyból és fekszik mellé ilyenkor azért vagy szopi kell neki vagy valami a cumisüvegböl. Mivel most éppen azon vagyunk, hogy leszokjon az éjszakai szopizásról hát adnék neki szivesen teát, csak nem tudom, hogy milyent. Föztem egy párszor édeskömény teát, de mindig nem adhatok azt neki. A vizet próbáltam, de nem érdekli éjszaka. Tápszert pedig nem adok neki éjjel. Gyümölcslé se jó ötlet, mert cukros. Azt hiszem megnézem van-e itt is valami baba tea.

Nálunk a hálózsák egyik gyereknél sem jött be, üvöltöttek töle mindig. Most is takaró nélkül alszik mind a három még télen is, ezért kapnak télen jó vastag pizsamát. Persze azért minden éjjel megyek egy-egy kört és betakargatok mindenkit :) Nem tudom miért nem szerették, talán belevoltak zárva, vagy tul melegük volt nem tudom. Nekünk nem jött be.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok,

üdv az újaknak!

Bocsi, de alig van időm, reggel készülődni oviba, majd otthon főzés, takarítás + Betti. Majd 1/2 1-re ismét ovi. Brigóm ma reggel is sírt, hétfőn úgy fejtette le a nyakamról az óvónő. Hát nem egyszerű.

Ice, Etus
jobbulást a babóknak.

Mók?

Majd du-n még próbálok jönni.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kriszta, nagyon együttérzek veled, tényleg nem könnyü. Nem tudom emlékszel-e még amikor irtam, hogy a kissebbik fiam a Máté milyen nehezen szokta meg az ovit. Hónapokig minden reggel sirt amikor jöttem el az oviból, igaz hogy ö 2,5 évesen kezdte az ovit. a mai napig minden reggel megkér, hogy nagyon gyorsan menjek érte és pedig már 1 éve járunk oviba. Remélem nálatok nem tart ilyen sokáig. Bocsi nem akartalak elszomoritani a történetünkkel.
En is igy vagyok mint te, reggel készülödés az oviba, amig a 3 gyereket felöltöztetem 1,5 óra :) Haza, takaritás, ebédfözés, közben meg Nórit altatom, ha sikerül, és fordulhatunk is meg hazahozni a fiukat. Azt hiszem oktobertöl 3-ig fognak maradni a fiuk, mert igy tul stresszes nekem, semmire nincs idöm. Na, ne panaszkodjak, most éppen alszik Nóri. :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Szióka!

Előkerültem énis most végeztem mindennel. Baba evett, alszik kaja kész :-) ( sajtos baconos csirkemell)
Hamarosan indulok orvoshoz 2re aztán vissza 5 re fogorvos szóval csodajó délutánom lesz.
Nektek mi a program?

Rekus köszi kérdésedet, az óvóda nagyon megy neki de itthon maga a pokol :-( Minden éjjel most vergődik attika, azt mondta a pszihologus hogy ha ez igy megy tartósan pszihiáterhez kell vinni valami alvás segitőt fel iratni :-( Szóval borzasztó. Hogy hova költözünk? Nem tudom meg azt sem hogy mikor már várolistán vagyunk és adnak amilyent adnak :-( Muszáj lesz elfogadni, de az már cserélhető. Nálatok mi a hejzet?

Boodorka: tünemény a kisbabád :-)) És milyen nagy már.... Kérdésedre válaszolva n sosem mostam külön, és már 7 hónapos kora ota mindent megeszik Vivike. De tudod kinek milyenek a szokásai elvei :-)

Kri sajnálom hogy ez ilyen nehezen megy :-( Figyelj csak tudom nem a legjobb ötlet de ha esetleg mindig megigérnéd neki ha okos lesz anya jön és hozza a kedvenc édességed, vagy mindig elviszed neki a kedvenhc játékát mikor mész érte.

Etus:örülök hogy jobban vagytok

Sissy: értem én miről van szó :-) Egyébként igen lttam hogy beloeirtak ide és szerintem azért figyelik itt a dolgokat! Ugyhogy nem lehet teljesen elbujnunki:D

Cherryke akkor sajnálom :-( majd nézek a neten valamit ugy megkivántam hogy mondtad :)

Csajok ti mikor kezdtek vagy kezdtétek el az egyedül etetést. Nálunk szépen eszik villával de kanállal katasztrofa. Kéne még ezzel várni vajon?: Nem emléxem attika hofgy volt ezzel már rég volt.

Képzeljétek fujom ezt a hoodia sprayt és már fogytam 3 kg-t alig eszem. :-)) Bár mostis kivánom a kaját de nem tudom megenni...

dinuci01
 
 


Hunor még nem eszik egyedül... csak, ha a kezébe adom a kekszet vagy valamit. De azt is csak a babakocsiba útközbe. Én nem szeretem, ha trutyis minden, agybajt kapok a helyzettől. Mondtam is páromnak, 20 évesen is én fogom etetni :D

Óvoda: én nem tudom, de ha nekem ott sír az első nap én viszem haza :D aztán meg dolgozni :D én nem bírom ott hagyni sehol, ha sír. Minden reggel elviszem, ha sír, megyünk tovább.

Dinu: program: reggel nem aludt vissza, így séta volt. Megint én voltam a hülye anyuka, hogy felkeltem a gyereket :D ez 6kor volt :D aztán elaludt. 8kor kelt, vásárlás, gyalog haza. elaludt a babakocsiba 1 órát :D míg pici volt nem nem szeretett ott aludni. 10 órai, Játszás. Eljátszik Ő egyedül, csak üljek mellette :D elfáradt kimetünk egy kört, most alszik, aztán ebéd. Amíg reggel aludt, megcsináltam neki az ebédet meg a 10órait. Mostam, vasaltam. Mára ennyi. Apa jön haza aztán du 3asba játszás. Ami úgy néz ki, hogy a gyerek játszik, mi meg beszélgetünk. Ha a gyerek kitalál valamit, bekapcsolódunk :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!
Tea:én sima gyümiteát adok,amit mi iszunk.Meg vizet,kis citrommal.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák!

Bence tízóraira gyümölcsöt eszik, délben főzelékfélét, ekkor még szopizik kicsit, de erről hamarosan leszokunk. Uzsonnára gyümölcs joghurttal vagy túróval van általában. Reggel és este szopi, de ha mi eszünk, akkor vmit ő is kap, követeli :lol:
Még nem eszik önállóan csak babakekszet, vagy kiflit. Próbáltam elé rakni kis falatkákat, de leginkább a földön landoltak... Ami kibírta, azt felcsipegette :)

Teát én nem főzök neki, vizet iszik.
Ma nevettem is szegényen, este kapott kicsit száraz kiflit (a védőnő szerint jobb, mint a friss), majd ivott rá vizet. De azért nincs ilyen rossz sorsa, nem száraz kenyéren és vízen él :lol: Na, meg úgy örült a kiflinek :lol:

Tegnap megérkezett a járókánk, eddig úgy tűnik, jól elvan benne :D

Megint késő van :( Megyek végre aludni.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok

csak bekukkantok átfutottam most amiket írtatok,de majd jobban bele merülök.
Tegnap jöttünk ki a kórházból!Láza már nincs Balázsnak,de kaki még van meg este hányt is amit eddig pedig nem és remélem nem kell vissza menni,mert szörnyű volt!!Mátém is beteg egyedül vagyok 2 beteg gyerkőccel plussz én is beteg lettem elkaptam,éjjel is 39 fokos lázam volt.
Jelentkezem amikor jobban leszünk!

Ui:sok gyereket hoztak be a kórházba ezzel a vírussal közben is ahogy bent voltunk!ne menjetek nagy tömegbe vagy bevásárló központba ,vagy játszóra most én ezt ajánlom.
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg, jaj de sajnálom!!! Ez valami hasmenős vírus volt? Jobbulást mindannyiótoknak!

Nekünk úgy tűnik 3 napos lázunk volt, csak négy napig tartott, de mára már vannak kiütések a pociján, és már nem lázas (igaz éjszaka még az volt).
Pisije rendben, úgyhogy nagyobb gond nincs.

De szegénykém még mindig teljesen paff. Remélem ez még a betegség utóhatása, és nem lappang benne valami más is.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ja, mondtam a páromnak ezt a hamenésest. A reakciója annyi volt: ti nem jártok közösségbe... Van benne valami. Csak a bnőmmel szoktunk összejönni, sétálunk vásárolunk... Ha meg sikerül egyeztetni, átmegyünk és a 2 gyerek elvan. Egyik jobbra másik balra.

Minden betegnek jobbulást.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Rékus:
Mi ugyanúgy eszünk, mint ti. De pont ugyanúgy. DE te miket adsz neki ebédre? Mert én is nagy gondban vagyok, mert csak nagyon kevés zöldséges dolgot eszik meg. A brokkolikrémleves, a cukkíni meg tökfőzi, a sóska meg a spenót (de azt csak heti egyszer lehet), meg múltkor bejött a paprikás krumpli. A többi zöldséges dolgot max megkóstolja, de az ebédnek nem mondható. Úgyhogy én most mindig főzök neki olyat amit szeret, és utána kap még más zöldséget a levesünkből. De ha van gvalami, ami nektek nagyon bejön, azt én is szívesen kipróbálnám, mert nekem már nézni is sok ezta rengeteg tököt :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok!

Ma Vivike éjjel felriadt valamitől, elaludt 10 óra fele ( sose szokott) mostmeg ugy be fosott...... Nem tudom mi lehet. Azt mondják a foga... Hát lehet benne valami.
Most végeztem gondoltam meg nézlek titeket mizu erre. Zöldbabot főztem Vivi ost evett először. Itt most csend és nyugi mert alszik, én meg kisütöm mindjárt a fasirtot gondoltam ráérek még vele mert babának nem adtam tul fűszeres lett. :-/

Iceberg nagyon sajnálom ami veletek történt, igyekezzetek meg gyógyulni minél előbb :-) Sok erőt a törpének!

Cherryke mi sem járunk közösségbe, csak 4 esbe csavarogni igy remélem kevesebb az esélye a betegségeknek!? Mit főztél ma? Mi jot csináltok?

Etus:örülök hogy jobban vagytok, kitartás az uto hatás hamar elmulik majd sok erőt hozzá a picinek! Mi meg a gyümölcsökkel vagyunk igy. :-)) Inkább joghurt puding túrókrémj. Ez a sléger meg a főzelék minden mennyiségben.

dinuci01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: