Új privát üzeneted érkezett!

Én az ovi választáson kínlódok...Menjenek ugyanoda, ahova Lili és akkor 1 évig együtt járnak, vagy vigyem őket Lil jövendőbeli sulijához közel?? Amihez majd nem kéne bebummlizni a városba??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Azt nem lehet, hogy 1 évig odajárnak, aztán átviszed őket a sulihoz közel? Vagy ha elkezdik, maradjanak inkább ugyanabban a közösségben?

Én beírattam már őket Solymárra, egy keresztény óvodába. Összesen 15en vannak, nem fizetős, viszont nem kapnak enni, azt vinni kell. De inkább viszem a kaját, mint, hogy 35 fős csoportokban, vegyes életkor szerint nyomorogjanak. Főleg most, hogy bevezették a kötelező ovit.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Mizu? Megint nagyon leültünk... Szivvi: sikerült valamerre döntenetek? Mi lesz a melóval, szeptembertől mész vissza?

Mi hála Istennek most jól vagyunk. A tavasz is lassan beköszönt, remélem ez a tendencia megmarad most nálunk.
Lányok tök jól beszélnek, egyre önállóbbak.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

 
 

szia!
Ahonnan eljöttem, oda nem tudok/akarok visszamenni, mert borzalmas a munkarend..Ha adódik valami jó (nem hiszem...), akkor bevállalom..

Nálunk megint valami kezdődik :( Lili köhög, Emi meg full taknyos lett reggelre...Nem vészes egyik sem, remélem kitartunk ezen a szinten és nem lesz láz....

Ovi ügyben várom, hogy legyen nyílt nap, meg szeretném nézni (ez alapítványi fizetős, már 2 emilt írtam kérdésekkel, de nem válaszolnak, hogy mennyi az annyi...)
Az sztem nagyon jó, hogy te viheted a kaját! Liliéknél olyan borzalmasak a kaják, hogy fúú, rá tudnám borítani annak a fejére, aki főzi....

Nálunk Oli nagyon szépen, választékosan beszél-tegnap olyan édi volt, legozott és mondta a figura, hogy jó napot- mondja, hogy bocsánat, köszi, kérek. Emi nem nagyon halad, igaz a dudu egész nap a szájában lóg....
Élvezzük a kora tavaszt :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
remélem mi is kikeveredtünk a vírusokból, meg Dávidomnak megvoltak a szóbeki felvételik, jól sikerült, most várjuk az eredményt!

Abbey! Melyik ovi ez??? A barátnőm Remeteszőlősön kínlódott az ovi kereséssel!
egész napi kaját viszel, vagy fél napos az ovi?
Egyébként mikor lesz a beíratás , nem tudjátok? Különben még csak 2014től lesz állítólag kötelező.

Betegségek tűnjenek!

claire
claire
 
 


Hali!

Ovi: Solymáron van, Szivárvány Keresztény Óvoda. Elvileg fél napos az ovi, de lányoknak bent lehet aludni. Akit elvisznek, az általában otthon eszik, aki bent marad, annak meg vinni kell kaját, bent megmelegítik. Esznek, aztán leteszik őket aludni.

Hova felvételizett Dávid?

Remélem utolsókat rúgják már ezek a csúnya vírusok is mielőtt ránk tör a tavasz!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Pont ma ajánlottam a barátnőmnek, h nézzen utána, még nem olvastam akkor a nevét, de aztán meglelte. Köszi, lehet, h kelleni fog nekik, remeteszőllősön nincs ovi, max fizetős, ahova most jár a gyerek, az egyházi, de lejár a bérlet, ahol van, és mivel kell az önkorminak, ezért nem hosszabbít, szóval mehetnek, és még a levegőbe lóg, h hogy lesz. A tervek nem rosszak, kérdés meg lesz-e őszre :? !

Dávid 3 sulit jelölt meg: Trefort, Toldy, Rákóczi. Most várjuk az eredményeket, sorrendeket. A szóbelik jól mentek neki, de sajna úgy tűnik, h ott értékelték legkevésbé, ahova leginkább menni szeretett volna :( . Ott várhatjuk, h hányan mondják vissza, és elég soknak kéne, h beférjen. A Rákócziban gyakorlatilag bent van.... egyelőre ennyi.

akartam kérdezni, h mi lett a nemalvással, bácsival, aggodalommal. rájöttetek az okra? sikerült megoldani, vagy még ott kell aludnod?

Claire
claire
 
 


Este, amíg elalszik, addig bent szoktam maradni, de mostanában elkezdte átaludni az éjszakákat, uh nem panaszkodom. Elég kipihent vagyok. Időnként még felemlegeti, és kizárólag csukott ajtónál alszik, mert akkor "nem tud bejönni szőrös bácsi".

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Az jó, egyébként enyéim is úgy alszanak el, hogy befekszem közéjük, olvasunk mesét, éneklünk, hozzám bújnak, elalszanak. Odabújás lett a szopizás helyett, amit konkrétan 2,5 évesen sikerült elhagyni, de még most is sokszor benyögik, hogy szopi, szopi :roll: .
Nálunk hol egyik, hol másik beállít hajnalban a mi ágyunkba :).
Claire
claire
 
 


sziasztok, elnézést, hogy bepofátlankodok ide:) tegnap derül ki, hogy ikreket várunk, és lenne pár kérdésem, ha volnátok olyan kedvesek segíteni, mert vagy én vagyok béna, vagy nem tudom, de kevesebb ikres infót találok:(

ha van kedvenc blogotok, oldalatok a témában, esetleg megmondanátok a címét?

Ti mikor tudtátok meg, egy vagy kétpetéjű ikrek-e?:) nekünk természetes úton jöttek össze egyébként.

nagyon köszönöm, szép napot nektek:)))
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


szia!
ha van kedved, kérdezz itt, igaz hárman vagyunk állandóra :)
esetleg itt is körülnézhetsz
http://ikresek.hu/

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hi!

Persze, kérdezz nyugodtan. Nekünk is természetesen jöttek össze. Mi csak szüléskor tudtuk biztosan, hogy 2 petéjűek. Amúgy a 12. hét körül annyi infód lesz, hogy 1 burok és lepény van-e, ez esetben eléggé biztos, hogy 1 petéjűek, 1 lepény, 2 burok, szintén inkább 1 petéjű (bár tudtommal össze is nőhetnek, tehát ez azért nem 100%), 2 burok, 2 lepény, meg lehet bármi. Aztán a 16-hét körül, ha különböző neműek, nyilván 2 petéjűek. Igazából amúgy ennek akkor van jelentőségű, ha 1 lepény van, mert akkor vmvel nagyobb a kockázat, jobban kell figyelni, hogy egyenletesen fejlődnek-e. (ha vm baromságot írtam, azért szóljatok :) )
Hanyadik hétben vagy?

Claire: ciciznek még?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Persze kérdezz csak. Nekünk is természetesen jött össze mindkét ikerpárunk. Elég hamar tudtuk, h kétpetéjűek, mert vegyes páros!
esetleg érdemes itt is nyitnod egy idei ikres topicot, biztos van, aki uúgy keresgél,mint Te. És a dokit se kíméld, meg a védőnőt se, rossza a bizonytalanság.
Egyébként jó még a Métneki J: Ikrek könyve, legalábbis szerintem használható. Praktikus dolgokban viszont tuti érdemesebb ikres anyukákat kérdezni :D .

Abbey! pont2,5 évesek voltak, amikor sikerült őket ledumálni róla, mert még mindig úgy aludtak el, de még mai napig is szóba hozzák, néha reklamálják, meg Nonó úgy alszik el, hogy a hasamra teszi a fejét :) .

Claire
claire
 
 


Lányok is pont 2,5 évesek voltak, mikor sikerült lebeszélni őket a tápról :) Nagy megkönnyebbülés volt a pénztárcánknak :) Viszont azóta nagyon igénylik a közelségemet. Mostanában heti 1-2 alkalommal biztos, hogy vmik manó mellett kell aludnom éjjel. Uh éjjel közepén kanapé kinyit, megágyaz, és összebújva alszunk szépen reggelig :) hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szeretem. Nagyon cuki, ahogy hozzám bújnak, és hát ki kell élvezni, amíg maguktól csinálják, kettőt pislantok és kizárnak a szobából... :D

Mit szóltok a Húsvéti szánkózáshoz? :D Nekem már minden kukim ki van tőle... alig várom a tavaszt.

Szivvi: mi újság?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánunk!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Megvagyunk, végre 3 hét után talán mindenki egészséges.
Olinak megvolt a laktóz intolerancia vizsgálat. Határeset, úgyhogy marad a laktózmentes tej és 6 hónap múlva ismételik ezt a befújásos vizsgálatot. Mivel nem rosszak az eredmények, lehet, hogy csak a fosós-hányós vírus miatt lett ez..
Voltunk ovis nyílt napon, olyan természetesen viselkedtek :) Asszem odamennek, ahova most Lili jár, lesz egy tiszta kiscsoport, ennek örülök, Lilivel nem voltak jó tapasztalatok a vegyes csoporttal.
A szobatisztasággal nem nagyon haladunk, bár reggel és este fürcsi előtt wc-znek..amúgy nem szólnak :roll:
Olcsi szépen beszél, olyan köpései vannak, fetrengünk a röhögéstől..Emi is kezd talán magára találni, de sokszor van, hogy Oli fordít :lol:

Abbey
én együtt alszom mindhárom gyerekkel és mindegyik hozzám akar érni valamilyen szinten :mrgreen:

nyugis ünnepeket!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia Szivvi!

na, ez végre jó hír! :) tudod mit érdemes megnézetni még Olinál, a laktózérzékenység leggyakoribb kiváltója a gluténérzékenység. Lehet esetleg az okozza a gondokat.
Én is szeretnék menni ovis nyílt napra. Mégis inkább ide viszem a lányokat az állami oviba. Tudja vk, hogy mikor lesz a beiratkozás?
Lányok már csak éjjel pellusosak :) Balesetek sem nagyon vannak már.

NA megyek, mert csipogott a kenyérsütőm :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szivvi! Hurrá!
Amúgy eleve nem értem, hogyha ilyen felmerül, akkor miért nem nézik meg a többi érzékenységet is.

Abbey! Ügyesek a pelussal. Nálunk is inkább csak pucéron, átöltözésnél, fürdés előtt szaladnak a bilire. Várom végre a jobb időt, ilyen szempontból is! Meg amúgy is, nagyon nem akar tavasz lenni, pedig az a kedvenc évszakom, és utálom, amikor kvázi kimarad!

Ovis beíratás engem is érdekelne, sztem most lesz vmikor Húsvét után. Meg kéne nézni, nehogy lecsússzunk, mert az gáz. Miért döntesz mégis az önkormi ovi mellett? Felveszik ott a hozzátok legközelebb esőbe őket?

Ja, nálunk harc dúl, hogy ki fekszik a hasamra elalváskor :wink: :D.

A nagyobb ikreim meg most 9 évesek :shock: örüljünk most, hogy ilyen kicsik, meg bújnak, meg minden, mert iszonyú hamar elmegy ám! :(

claire
claire
 
 


Én most azt hallottam, hogy májusban lesz csak az ovis beiratkozás.
Igazából 3 okból döntöttünk az ökormi mellett:
1, gyakorlatilag a szomszédban van
2, ebéd kérdés
3, van néhány olyan dolog kint, ami nekem nem tetszik, és nem tudok vele kompromisszumot kötni
Bízom benne, hogy felveszik őket. Ovi érettek, állami, körzetes bölcsiből mennek.

Én is tavaszt szeretnék már, nagyon-nagyon. Készülünk Lilu orrmandi műtétjére is, és jó lenne, ha vége lenne a taknyos időszaknak addigra.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


hali
na sokáig nem tartott a jólét...Olivérnek 39 fokos láza van..Nagyok a mandulái (neki ált nagyobb) de ennyi..úgy szenvedett éjjel, mint a kutya. csak nyüszögött..Lili meg ugatva köhög, de olyan idegesítő...Erigont kapott, most van először ez, de olyan, mintha 10x annyira köhögne :?
komolyan, már a doki is azt mondta "na ez sem a maguk tele.."

Claire
Vérből néztek még allergiát, most minden nega, de hajlama van az allergiára :cry:
Abbey
veszek majd glutén tesztet,javasolta a doki is.
Meg azt is mondta (lehet csak nekem új..), hogy érdemes váltogatva adni a bélflóra helyreállítókat...
Úgy tudom, hogy a körzetes oviba kötelező felvenni a gyerekeket!
itt ápr 23-án lesz a beiratkozás. nekem ideiglenesen be kell íratnom anyámhoz őket. mikor fogom megügyezni??
áááááááááááááááááááá akarok tavaszt, napocskát és betegségmentes időszakot!!!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey
hogy-hogy műtét??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey! Nálunk az orrmandi műtét egyik minden érintett gyereknél bejött, unokatesóknál is. Joninak 15 hósan vették ki, sokan fenyegettek, hogy túl korai, de bejött még akkor is, ha esetleg visszanő, mint Dávidnak!
claire
 
 


Igen, tudom, hogy jó lesz neki, de azért eléggé féltem. Május 16-án reggel műtik, és 17-én már jöhetünk is haza. Végül a Heim Pál mellett döntöttünk, a fül-orr-gége főorvosnője fogja műteni.
Szivvi: a folytonos fülgyulladás miatt kell kivenni neki. Lehet Olinál is érdemes lenne megnézetni, ha alapból nagyobb a mandulája.
jajjj, az ugató köhögés szörnyű. És olyankor salvus vízzel párásítok nekik, az sokat használ. mióta ezt csinálom egyszer sem fulladtak be.
amúgy nem csak nálatok volt ilyen ez a tél. Az ismerősi körömben mindenki gyak egész télen beteg volt. Azt mondják, hogy a szokatlanul kevés napsütés okozza az immunrendszer ilyen drasztikus legyengülését.
nekünk is cudar egy telünk volt... megkoronázásaként, múlt héten elvetéltem 8 hetes babával. nem volt könnyű... :(
Uh jöjjön a tavasz, hogy mindannyian magunk mögött hagyhassuk végre ezt a szörnyű időszakot.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! :( az tényleg nem lehetett könnyű....érdekes, hogy pontt mostanában gondoltam Rátok, h lesz(nek)-e kistesó(k) vajon....
biztos lesz, és maradni is fog!
Orrmandula: Joniét ugye a gyerekklinikán csinálták, oda "protekciója" volt(na, ez hülye vicc)- Nekünk nagyon jó volt, előző nap bementünk a laborokra, de nem kellett bent maradni, másnap reggel bementünk, megcsinálták, du hazaengedtek! (anno Dávidét a Budaiban, majd a Jánosban csinálták, de ua az a doki, akkor egy éjszakát kelltt bent lenni, de kibírható volt).
Persze, hogy félted, altatás, műtét, naná, de minden OK lesz!

Ovi: igen, ezek érthető érvek, sztem egy ovinál nagyon fontos, h közel legyen. remélem jó ovi lesz, egyébként nagyon sok állami ovi nagyon jó, legalábbis ami az óvónénik igyekezetét, figyelmét illeti!

Betegség: szerencsére ennyire nem volt gáz nálunk a tél, de a gyerekek erőnlétén, hangulatán látom, hogy már nagyon hiányzik a napfény!

A nagyoknak tavaszi szünet van, iilyenkor máskor ezerrel kinti programokat nyomunk, most meg....na, mindegy, majd csak tavasz lesz már!

claire
claire
 
 


Abbey
jajj nagyon sajnálom :cry:

Műtéthez drukkok!

Én sztem okt óta adtam d vitamint mindháromnak, kb 2 hónapja elfogyott, azóta tényleg ránkjár a rúd, de sajna mindig elfelejtek iratni...kapják amúgy a cebion multit, de nem nagyon elég, úgy látszik....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Decemberben döntöttünk a férjemmel úgy, hogy szeretnénk még egy gyermeket. Levetettem a spirált, és végül is elég hamar összejött (febr. elején). Novemberre lettem volna kiírva. Ma megyek vissza a dokihoz kontrollra, hogy minden rendben zajlott-e, vagy kell-e kaparás (remélem nem). Most 2-3 hónap szünetet javasol, aztán meglátjuk hogyan lesz tovább. Most épp új orvost keresek, mert ezt nem tudom kifizetni. Claire, te kinél szültél a Jánosban? Mindenképp onnan keresek vk-t.

Ááá, a cebion multi nem túl jó. Én is adtam nekik, de semmi. Én most ribommunylt adtam, és elég magas dózisban C vitamint. Meg a D-t ha nem felejtem el... És vettem nekik a forevernél vm gyerek rágótablettát, azt szokták még rágcsálni. Nem vészesen drága, és 120db van benne.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Remélem minden OK lesz!
Nekem még régi fajta foreveres vitaminom van, szeretik, de most új van, jó?
A D-t én is elfelejtem néha :oops: pedig most a nagyoknak is kell adni :shock: ez az új módi!
Dr Szathmárynál szültem, magánban rendel Gazdagréten, mondjuk nem az elejétől jártam hozzá, és nem hívott feleslegesen, így túléltem. A régi dokimhoz simán tb alapon jártam terhesgondozásra....
De amúgy rendes volt a Szathmáry, meg jól is műt, minthogy nekem a végén az volt! (Nagyon sokat számított, h nem vágta át a hasizmokat, csak félrehúzta, így gyorsabb volt a gyógyulás!)
Na, most megyek, kádból kihalászni őket!
Fárasztó napunk volt, de: 7 gyerekkel voltam a Csodák Palotájában, 5 saját, és 1 unokatesó, 1 haver, és jött az anyám. Sajna most kint van a Camponánál, de jól sikerült! Holnap mezeit futnak a gyerekeim, utána meg a szülinapjukat köszöntjük, szóval még vár rám egy éjszakai torta készítés!
Claire
claire
 
 


A régi jobb volt, azt jobban szerették ízre, bár nekem ez ízlik jobban :D Amúgy összetételre, ez sokkal jobb.

Dokinál minden ok volt, szerencsére minden kiürült. Békében elváltunk, és ajánlott egy másik orvost. Dr. Bollobás Máté. ha aktuális lesz, felkeresem. Nincs magánja, kórházban rendel.

Lilunak megint fülbaja van :( Alig várom a műtétet, hogy legyünk végre túl rajta. Még várunk az antibiova, egyelőre algoflex, melegítés, és orrcsepp. Remélem kibekkeljük.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok!
Abbey
rem jól van Lilu!! Végre jó idő van, lassan csak kikeveredünk a kórságokból!
Az enyém kölkek szokás szt full taknyosak....lehet kéne antibiós orrcsepp :roll: nasivin nem segít...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: én nasivint már nem is használok. Csak a kevert orrcseppet. Bár most beszívtunk vele, mert hiánycikk a hidrocortizol, és nem tudták kikeverni... uh úgy kellett levadászni, hogy van-e valahol elkészítve.

Lilu most jól van. Remélem ma sem fázott meg. Vittem be a bölibe váltás ruhát, ők meg már kint voltak a kertben, meglestem őket, és láttam, h Lilun úgy van a sapi, hogy az egész füle kint van... :evil: direkt szólok mindig a gondozónőnek, h figyeljen már a gyerekre, h ne legyen kint a füle ,ilyen dög erős szélben.
Eszti meg tegnap úgy jött haza, hogy full szaros volt a segge, meg a bugyija (és nem bekakilt... ) hát ilyenkor úgy eldurran az agyam.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Mi ritkán használunk orrcseppet, ált elég a salvus + orrszi-porszi, néha nasivin, és csak egy évben 1x kikeverős orrcsepp, ha odáig jut a dolog, h orvoshoz megyünk. ez persze csak azóta van így, mióta Joninak nincs orrmandija. Sőt, azóta Nonó szokott nehezebben kimászni a takonyból. Kíváncsi leszek mi lesz, ha oviba mennek.

De itt a tavasz,m ostmár csak kisüti a napocska a sok taknyot az összes gyerekből!!!! :-)
claire
 
 


Na! Mi ez a kihaltság? Mindenki élvezi a jó időt?
Sűrű a hétvégénk, ma a barátnőm kisfiát kereszteltük, holnap futóverseny, karate verseny, színház, kinek-mi!
Jövő héten kiderül Dávidnak a gimi, meg a szolfézs alapvizsgájának eredménye, a középsőknek zeneiskolai hangversenyen szereplés, szóval megint unatkotunk! Ha vki olvassa, drukkoljon!
Zsebi! Ti hogy álltok a sulival? és amúgy? Lehet, h inkább felhívlak :) !
Abbey! Ovi beíratás mindneütt május első hete? Nálatok is?

Abbey, Szivvi! mostzmár jó az idő, remélem a gyerekek is jól vannak!

Claire
claire
 
 


Sziasztok
Megvagyunk, végre jó idő :) Az alváson kívül, egész nap kint ügyeznek a kölkök. Már a medencéért könyörögnek, de az még ráér sztem.
Sajnos nem haladunk a szobatisztasággal...Vettem bugyikat/gatyákat/boxert is, de nem szólnak, csak ha már baj van :cry: És a reggeli és esti wc-zést is elhagyták....
Még 6 hét ovi, utána szünet, végre, már várom. Lili szemüges (by Oli) lett, másfeles pluszos.
Nekem felvágták a mutató ujjam, megszúrtam és azt hittem szálka van benne...jó volt, még a kicsiket is Lili fürdette, ha apja nem ért haza :roll: most már begyógyult..

Abbey
Csajok jól vannak?
Claire
nem mondhatjuk, hogy unatkoztok :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali,

épp kicsit göthösek a lányok, főként Lilu. Remélem nem fajul el. A műtétet eltoltuk júni 7-re. Nagyon zűrös ez a május.
Amúgy töretlenül járnak bölibe. Így majd 1 év után feladtam az orrfolyással itthon tartást. Semmi haszna. Rajtam kívül úgyis beviszi mindenki. ráadásul most mindenkinek elég zűrös, uh nehéz lenne maradni velük. Meg már sztem immunisabbak is. Gyorsabban gyógyulnak.

Másfelesre adtak neki szü-t? Lilnek +3-as és nincs neki.

Ovival mi hír? Jövő héten van itt a beiratkozás. (olyan durva... annyira emlékszem még, amikor pocakosan beszélgettünk...)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Köhécselés eléggé eldurvult. Tegnap éjjel nagyon fulladt. 5ször adtam ventolint neki, mire kicsit jobb lett. Voltunk dokinál, de lényegében semmit nem tudott mondani. Nem sípolt, ami lehetett a ventolintól, vagy attól, h nem alsó, hanem felső légúti volt a fulladás.
Valaki magyarázza már el, hogy hogyan tudom megkülönböztetni a kruppot és az alsó légúti fulladást? Doki néni szerint lehet inkább rectodeltet kellett volna adni....

Amúgy jobban van. Köhécsel, de inkább reggel, meg du az éberdés után. Ma jól aludt.

Esztinek meg vírusos dobhártyagyulladása van, kapott fülcseppet.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
bakker :cry:
A krupp iszonyú hülye hangon történő köhögés. Amikor Olinak volt, egyből gondoltam, hogy ez az, nem lehet eltéveszteni más köhögéssel/fulladással! Hülye hang keletkezik, ahogy szívja be a levegőt! Ilyen sípolós..rém szar hallgatni is :(
Mostanában Olinak is mindig ilyen fullasztó köhögése volt, jellemzően semmi sem használt...Stodal, sinecod, rectodelt...semmi, elmúlt és kész..csak győzd kivárni :roll: És soha semmit nem talált a doki :!:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Olyan hülye dolog, de leírom..Szülinapra bicót szeretnék. Úgy lenne, hogy Lili kap nagyobbat, az övé jó lenne Eminek..Oli is kapna akkorát (12-es) De olyan szar érzés, hogy az Eminek a használtat adjam oda szülinapon?? alig kap új dolgokat, mert minden jó neki Liliről :|

vélemények??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey! Igen, már ovisak, olyan durva :roll: ! Dávid sose fulladt, de olyan kruppos típus volt, mai napig is ha köhög, akkor olyan ugatósan, húzósan, tényleg rossz hallgatni. Nekünk volt egy homeos bogyó, amit kikísérleteztünk, hogy jó neki! (azt hiszem a spongia volt, de ezt tényleg egy csomó közül vált ki, h ez használ, meg ha kicsit is kezdett köhögni, akkor fokhagymabogyó).
Persze már kinőtte, de köhögni még miindig rondán tud, ha úgy adódik.
Egyébként felvették a Trefortba, döbbenet, h gimibe megy!

Szivvi! Igen, ezt én totál értem, néha én is azért veszek vmi apróságot, h néha kapjon újat,pl most nonó is kapott egy kis rucit névnapjára, pedig van neki egy csomó, de legyen egyszer olyan, amit ő kapott. De egy bicó ehhez túl drága, és nem lesz attól jobb, h újat kap. Talán inkább vmi kárpótlást kéne kitalálni, vagy nem tudom. Lehet, h én azt csinálnám, h a másiknak is vennék vmi használt bicót, és szülinapojukra kitalálnék vmi mást, de ez is hülyeség, talán, bocs.
claire
 
 


Szivvi: hát ez jó kérdés. Én a cipőkkel vagyok így. Lilunak 1 számmal nagyobb a lába, így Eszti mindig az ő cipőit kapja. Olyan rosszul érzem magam, amikor megyünk cipőt venni, és Eszti is szeretne, de csak Lilu kap. Most voltunk kint ázsi centerben, és ott mindketten kaptak egy kis topánt (1500 ft volt), és Lilu még egy szandit, és így nem volt olyan feltűnő, úgyse emlékszik a tavalyi szandira Eszti.
Esetleg megpróbálhatnátok vmt változtatni a biciklin, mondjuk kis kosarat venni rá, vagy vm cuki kis szalagot, vagy ilyesmi. És akkor mégse teljesen ugyanaz lesz. Lányok húsvétra kaptak biciklit, és mostanra végre megtanultak menni rajta.

Én még nem tudom mit kapnak szülinapjukra. :?

Sztem nem kruppos volt neki, az Esztinek szokott lenni. Mostmár hurutosan köhög.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Köszi!
Igen abba maradtunk apjukkal, hogy vesz rá ilyen szalagokat a kormányra, lepucolgatja, rárakjuk a pótkereket...
anyóséktól medencét kértünk, de ilyen spécit, amiben kis csúszda van.
Emi mai akciója: mi bent takarítunk, egyszer csak éktelen sikítás, de olyan vérfagyasztó...iszonyú zokogás..rohanunk ki, már minden lefutott előttem..erre volt a lábán egy fekete bogár....úgy sírt, jajj aszittem megszakad a szivem. Apja hősiesen megmentette :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Bogár :roll: a frászt tudják hozni az emberre! Amúgy nálunk Joni múltkor nem mert tovább menni, mert egy bodobács "útját állta"! :lol:

Nálunk mindkettő a nagyobbaktól, meg unokatesóktól örököl :lol: :lol: . Na, azért olyan szokottt lenni, h átrakok vmi pólót Nonóhoz, mert Jonira már kicsi, aztán reklamál!

Tényleg Szivvi! Nálatok Oli nem szokott szoknyát kérni, Joni néha irigykedik, h Nonó hordhat pörgős szoknyát :lol: "pörög a forog a szoknya...", de már egész jól lenyelte, h a fiúk szerepe a pörgésben, h pörgetik a lányokat, így amikor Nonó szoknyát vesz (mindig ha teheti :lol: ), akkor hívja, h táncoljunk, pörgetlek! Nagyon cukik!

Ez a bicikli felturbózás sztem is jó ötlet!

Abbey! Rendesen tekernek a biciklin? Hú,Ügyesek! Nálunk még a motor megy. Én futóbiciklire gondoltam nyárra!
claire
 
 


Claire
dehogynem, szoknya, körömlakk, hajcsat.... :mrgreen:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


És te mennyire hagyod? :roll:
claire
 
 


őőőőőőőőőőőő semennyire... :shock:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Jó, jó, én sem igen szoktam, egyszer kipróbálta Nonó egyik szoknyáját, hogy hogy pörög "pörög a forog a szoknya" című dalra, azóta mondtam neki, hogy igaziból a fiúk forgatják a lányokat :D . Meg az a nagyobbaknál is volt, amikor a lányoknak coffit csináltam, és ők is akartak, akkor csináltunk a fejük tetejére egy "tollit", olyat, mint az indián toll!
De volt olyan ismerős, aki hagyta a fiait időnként, pl farsangon boszinak, meg lánynak öltözni, de láthatóan ez ki is elégítette a kissrác igényeit, azóta nagyobb, és nagyon fiú! Nem tudom mi a helyes. szerintem azért is akar időnként lány lenni, mert napközben Nonó van itt, meg én, meg nagymamák, többnyire, és most előszeretettel mondogatják, hogy ki lány és ki fiú, és ilyenkor nem akar kilógni a sorból! :lol:

Claire
claire
 
 


ja nálunk meg a "mindenki autószerelő lesz apánál" trend dúl :lol:
Mondom szép lesz a két nőci talpig olajosan :roll: De legalább nem kell izgulnom, hogy mi lesz velük, mindig szem előtt lesznek ;)
A szoknya/körömlakkra mondom, hogy apának sincs (igaz nekem se....) és egyelőre még ő a hős :mrgreen:

Abbey
hogy vannak a csajok??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Na, a szakma választásról: tavaly a Tiszatónál nyaraltunk, és mindig járkáltak ott a lovas rendőrök, nőci is volt köztük. Eszter lányom egyből döntött, h lovasrendőr lesz :lol:
Ja, azt mi is mindig elmondjuk, h apa és a nagypapák sem hordanak szoknyát, meg a bátyjai sem, de ez nem mindig elég érv :lol: , bár néha ő is elmondja. MÉg azt szoktam, h adok rá vmi olyan fiús cuccot, galléros póló, ünnepen nyakkendő, amiről elmondható, h lányok nem hordanak olyat :wink:
claire
 
 


Hali,

szórakoztató olvasni a lány-fiú dolgokat. Nekem egyszerű :D
Lányokon már most látszik, hogy mennyire különböznek. Eszti kis piperkőc, illeg-billeg a tükör előtt, már most ízlésesen öltözik. Igazi kis csajszi. Lillus meg inkább azt veszi fel, amihez kedve van. Viszont nagyon majmolják egymást, uh ha egyik szoknyát akar, akkor a másik is :)
Szerencsére a körömlakk, ilyesmi egyáltalán nem megy náluk. Én is ritkán szoktam kifesteni, megnézik, nyugtázzák, és kész. De én nem is engedném. Van 1-2 ismerősöm akik már az 1 éves lányaikat is lakkozzák... nekem nagyon visszataszító. :shock:

Kitaláltam a szülinapi ajándékukat. Családilag mindenkitől kapnak egy trambulint :) Nagyon szeretnek ugrálni.
Bicaj egyre jobban megy nekik. Már felfele is simán tekernek. Már csak fékezni nem tudnak. NEkem is jó kis edzés, rohanni utánunk :) A kondim is egyre jobb.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


A trambulin tök jó, nálunk is van, főleg télen nagy áldás, amikor túlteng az energia, a mienk ugyanis szobai változat. de ha van hely, meg anyagi kapacitás kertire, az is szuper, egy ideig volt egy kedves majdnem szomszédnál, néha átugrottunk, gyerekek őrjöngtek a nagy trambulinban, néha jöttek inni, enni, mi meg tudtunk kicsit dumálni :-D.
Hát sztem Nonó is többet látja Esztert magát festeni :-D, mint engem, bár rá is csak időnként tör rá, meg ha itt van a 16 éves unokanővére, és akkor nagyon nőcik :-). De Nonónak mi sem hagytuk eddig, eljön annak az ideje. Viszont ő most nagyon szoknyás, Eszter szereti sportos, feszes cuccokat, amiben csini, és jól tud ugrálni. :-)
Amit írtál, abból is látszik, h maguktól is van egyéniségük, stílusuk, és nem biztos, h minket utánoznak. van egy csomó cucc, amit nem is csak az, h nem vennék fel, de azt gondolom, h ő sem fog, aztán mégis, és meg kell hagyni, van ami abból is tök jól áll neki :-).
Ja, meg Nonó most rózsaszín, Eszter meg már kinőtt belőle :lol:még szerencse, h olyankor szeretik, amikor jól is áll nekik :wink: !

Claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: