Új privát üzeneted érkezett!

domi:köszike a bíztatást még egyenlőre itthon egyben de talán lesz már valami
látom nálatok már zajlik az élet picurka is kezdi megszokni az új környezetet minden jót nektek puszi

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


halihó !végre nagynéni lettem megszületett húgom kisfia Balázs 4500 dr és 60 cm jól vannak mindketten
de fáradtak

én még egyben sajnos de már legrosszabb estben is csak egy hét :)

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


sZIAsztok!

Timi megszült, tegnap késő este írta:
"Sator Mátyás vagyok! 3420g és 51 cm. 21:45-kor születtem császármetszéssel. Nagy fekete hajam van"

Gratulálok mégegyszer!

Kép
Kép
onlány
 
 

 
 

végre van időm leülni a gép elé és a gép is itthon van :)
Red, remélem minden okés veletek, valamint a pároddal is stimmel minden.
Gota,
az meg hogy ringatom és hozzászokik, senkinek semmi köze hozzá, magamnak csinálok plusz melót nem másnak. amúgy pedig nem lenne szívem hallgatni egy néhány hetes (esetedben 2) baba ordítását csak azért mert nem akarom a karomba venni.
teljes mértékben egyetértek veled! Én is sajna ezt teszem, mert sajnálom hallgatni, bár ő nem sírós baba, meg nálunk a mentség, hogy egy kb 8nm-es szobában nyomorgunk 4en anyósnál.... és nem akarjuk, hogy Lizi felébfedjen, így már a kezdődő nyögdécselésre felkapom.
Kismami, gratulálok a tesódnak! NEm lehetett egyszerű a tesódnak a szülés, szép nagy bsba lett!
Domi, köszi :) anyósodnak a tápihoz semmi köze, kiváltképp azért, met nem ő szülte.... Öltöztetés terén amit tudok mondani, hogy ha a lába, talpa pontosabban hideg, akkor fázik. A keze nem mérvadó.

Kép
Kép
onlány
 
 


Szüléstörténetem:
Csütire voltam hivatalos a befekvéshez, hogy péntek reggel elsőnek műtsenek. 8ra megjelentem, 3helyen kellett felvetetnem magam. Mindenki kedves volt, egy nővér meg leszarom stílusú volt, de kibírtam. Meg uhuztak, ctgt csináltak és megvizsgáltak. Aztán mondták, hogy várjak a szobámra, mert kész vagyok, de sajnos teltház van meg még a műtőben és a szülőszobán is. :shock: ezek a fránya megérzések.... A dr volt kiakadva, hogy 1órakor még a padon ücsörögtem. Na ekkor már minden bajom volt, kértem ebédet -hisz felvettek-, kaptam is. Nagyon fini volt (gyümilves, krumplipüré és grillpipi). Megnézett a drim, hogy mi a helyzet, majd megjegyezte viccesen, ha haza akarok menni, menjek. Erre felcsillant a szemem és elkezdtem szedelőzködni. Erre hangosan felnevet, hogy csak viccelt. :( aztán egy fél óra múlva jött, hogy pakoljak, mehetek haza, másnap fél 7e vár. NA ekkor én nevettem ki és mondtam neki, hogy ne szórakozzon. (nagyon jó fej dr). Azt mondja, hogy most nem viccel, mert nincs szoba. Majdnem sírvafadtam. HAzacuccoltunk. Egész éjjel aludtam vagy 2-3órát. Elindultunk a vágóhídra. Hihetetlen ideges voltam, annyira stresszeltem magam, hogy iszonyúan elkezdtem szédülni. Beballagtam egyedül, mert Gyula is ideges volt és el kellett szívnia egy cigit. Erre benyitok az osztályra és a drim vigyorogva, kávéval a kezében várt. Tök jó neki, hogy rutin, én meg ott aggódtam. És akkor elkezdődött a procedúra- 3 egység infúzió lement, 4féle szert szúrtak az infúziómba, aztán egyszer csak -szemben volt a műtő- mint a hollywoodi filmekben a műtőben felgyulladtak a lámpák és kitárult az ajtó, mint az ufók, beöltözve de nagyon kedvesen invitáltak be. A szülésznőhöz kétségbeesve fodultam, hogy nem e lehetne visszacsinálni. Kinevettek :( Na ekkor már teljesen kivoltam. Jött az EDA, nem fájt, de nem volt jó érzés. aztán pikpak zsibbadt mindenem, nem úgy mint az elszőszülőttnél... mikor mondtam, hogy már alig ézem, felpakoltak az asztalra és éreztem nagyjából ahogy a katétert felnyomják, de nem fájt. Aztán nem tököltek, nyissz. Jó gyorsak voltak, még magamhoz se tértem, mikor mondják, hogy a feje már kinn van, erre nagyon elkezdték nyomni -közben valamelyik dr azt mondta, hogy kissebbre számítottak- annyira, hogy már akarrtam szólni, hogy a bodámat tuti eltörik, és akkor olyan keserves sírás jött :) megszületett az én kis drágám! Hangosan mondtam, hogy Hanna, egyetlenem, itt vagyok. Közben hozták oda egy pillanatra és a hangomra kinyitotta a szemét és keresett!!!! rámnézett és elhallgatott. Hát ez részemról szerelem volt első látásra.

Akkor elvitték és elkezdtek összestoppolni. A műtét kicsit megviselt, mert 2szer majdnem elhánytam magam, egy drnő ott tartotta a tálat, aztán a szívem hihetetlenűl elkezdett verni, meg elöntött a foróság, közben nagyon remegtem. Ekkor a számat az a nő megmosta és kaptam borogatást. Majd a bal oldalamban kibírhatatlan fájdalmat éreztem, de nem mondtam, sznvedtem. Kitoltak az őrzőbe. Ott könyörögtem a fájdalomcsillapíóért, de levegőt már alig kaptam, annyira fájt. Aztán jött a megváltás, egy nagyon erős f.csillapítót kaptam. meg utána még 3AT... Behozták hozzám Hannát, hogy cicire tegyék. Mondtam, hogy még a homokzsákot sem tudom elviselni, úgyhogy bámennyire is fáj a szívem érte, de nem szeretném. Aztán apja kapta meg. :) Szuper érzés, látvány volt!

A mese folytatódik holnap, ha netán a gép itthon lesz :) Annyit még, hogy valami dudor lett a hasam bal oldalán. Én sérvre tippelek.... pénteken megyek megmutatni. Drukkoljatok, nagyon félek, mertt nem akarok még egy műtétet...

A drim szuper munkát végzett! első nap már rohangásztam. NEm akarták elhinni, hogy aznap műtöttek. NEm fáj egyáltalán, a heggem is olyan már jó ideje, mint ahogy azelőtt volt, semmi nem látszik. Köszönöm az őrangyal drijaimnak :)

Kép
Kép
onlány
 
 


Timinek gratuláció!ma én jövök ! :D

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Sziasztok!

Én egy másik topikon létezem, de remélem nem baj, hogy kérnék egy kis segítséget!?

A fiaim részt vesznek egy babaversenyen és szeretném ha szavaznátok rájuk. Persz, csak ha nincs más ismerős, aki ezen részt vesz.

Az alábbi linken lehet szavazni:

http://www.delmagyar.hu/jatek/nicsak-ki ... how_vote=1

Köszönettel!

Odry

Kép

Kép
odry
 
 


timi
Gratulálok. Sok boldogságot a picihez.
onlány
Közben úgy néz ki nem melegkiütésünk van, hanem valami más. Most a homlokunk kezd tisztulni, de a pofink meg pöttyöslabda lett. Tegnap a doki írt elocomos keveréket. Hát nem tudom erről meg olvastam rosszakat, bár az nem kevert, hanem a kész elocom kenőcs. De hallottam jókat is róla, akik rég használják. Nem tudom a tejalapú táptól is lehet tejkiütés? Mert ezek totál úgy néznek ki. Kis pattanásszerű kiütés, ami melegen, síráskor pirosodik be.
Onlány nem volt semmi mire kis Hannácska kibújt :lol: Nekem is van keményebb csomóm, meg a vágás mentén végig ilyen kemény, mintha belül lenne valami heg. A csomóm, is olyan, ott égettek le valami bevérzésemet műtét közben.

Kép
domi001
 
 


Timi,

gratulálok. végre túl vagy rajta.

a topikban már csak kismami van hátra. illetve ahogy olvastam elvileg tegnap ő is túl lett rajta.

Onlány

ügyes voltál. a vonalzód leállt?

Red,

iwiwen néztem képeket, tündériek a babáid.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok.
Csak egy gyors beugrás.Tegnap jöttünk meg a kórházból.Képek vannak fent az IWIWEN.Mennem kell szoptatni puszika.
gtimi83
Győr
 
 


Timi,

tündéri babád van. tejcsivel hogy állsz?

mi még mindig szoktunk küszködni. egyszerűen nem értem mi van. szopizik 20 és 70 gramm között, mikor mennyit, és utánna elkezd ordítani, mint akinek fáj valami. a cicit ilyenkor nem is tudom a szájába berakni, mert akkor még jobban ordít. viszont a cumit, vagy ha a cumisüveget rakom a szájába, azt elfogadja. az üvegből ki is szívja a cuccot. van amikor egyáltalán nem veszi be a cicit. valakinek valami hasonló, vagy ötlet?

holnap megyünk dokinénihez. tápszert akarok feliratni vele, meg megkérdezni ezt a dolgot. ráadásul anyám beparáztatott, hogy az egészségügyi ABC könyvben olvasott valamit, ami illik babóra. a héten ugyanis híg volt a széklete, és egymás után 3-4szer is volt. ráadásul túrós is volt. kíváncsi vagyok mit fog mondani.

én ma voltam a 6hetes kontrollon, minden oké. sajna a petefészekben már kezdenek megjelenni a kis ciszták. de hát ez van. apci volt addig a gyerekkel, teljesen készen volt, szinte végig ordított.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Timi! Gratula a babóhoz! :) Azért ide is tegyél képet légyszi!

Domi! Nálunk is volt kiütés, milliárd a fején (még a haja alatt is), vállán, nyakán, hátán.. Elocomos keveréket akartak nekünk is adni, de mondtam, hogy inkább kenem popsikrémmel. Korai lenne szteroiddal nyomni őket. 3 nap alatt leszárította, további 1 hét alatt a bőrszárazság is elmúlt. Védőnő szerint álljak le a csokiról és a tejtermékekről. Megtettem, most kezdek tesztelni, hogy vajon tejterméktől volt-e... Nálatok kicsi vagy nagy pöttyök voltak? Elmúlt már?

Gota: nekem ilyen problémám nem volt. Állítólag akkor utasítják el a cicit, ha fáj a hasuk. De akkor cumi és cumisüveg sem kéne neki. Ha kiszopizta a 70-et marad még tej a cicidben?

Onlány: ölbebaba van nálunk is, ha Dani alszik. Nagyon nem lenne jó, ha őt felébreszteni Krisz sírása, mert akkor éjszaka 1,5 óra mire visszaaltatom, nappal pedig vissza sem alszik, ellenben tiszta nyűg..

Egyébként mi jól vagyunk, most épp fent vagyunk, azaz nem volt Daninál hiszti 3 hete. Jövő héten megyünk oltásra..

Kép

Kép
monccs
 
 


gota:
nálunk ez akkor kezdődött ez, mikor megelégelte a kínlódást a cicin. kevés jött neki/nehezen. ezért volt az, hogy az üveget meg egyből elfogadja utána hisz abból jön is értelmesen.
persze lehet h nálatok nem ez van, nem elkeseríteni akartalak.
a túrós-hígabb/sűrűbb kaki lehet a tápszer+tej vegyes fogyasztásától is. nekünk aztmondta a dokker , h olyankor túrósabb, ha hamarabb jött új adaga pociba, minthogy az előző mennyiséget totál megemésztette volna.

köszi a dicsit a képekről :D
én is nézegettem a hajasbabádat, sztem pannának még most sincs feleannyi haja se, mint Rebekának.. sárgulok is rendesen ... ;)

onlány. nálunk is ölbeBoti van, hogy Panna tudjon aludni. nappal nem is aludna vissza, éjjel meg szintén kínszenvedés, éppen mint Monccséknál.
hááát, ha már így rákérdeztél: pannát és minket is eléggé megviselt a műtét, még nem is heverte ki teljesen. egy rémálom volt :(
a férjemmel eléggé hullámvasútszerű a kapcsolatunk, igyekszünk helyrepofozni bár félek, hogy ez kevés lesz.
de azért még próbálkozunk.

Domi:
nekünk is voltak tejkiütések mind2 kölöknél, és én sem mertem rákenni az Elocomosat. nekem azt javasolta a védőnő, hogy a legdurvább pöttyöket alkohollal+hintőporral szárítgassam, amúgy semmit nem kell tenni vele mert úgyis elmúlik, mikor az anyai hormonok végleg kiürülnek a kicsi szervezetéből.

timi, gratula a kicsidhez!!! :D

Kép

Kép
redwings
 
 


sziasztok!


Életjel magamról... iszonyat fárasztó a 2gyerekes lét, de megéri. amikor alhatnék, akkor meg nem jön álom a szememre. Gota, nekem is cici ügyben uez a problémám. De nekem jönne a tej, mert egymerő tej lesz a gyerek, meg a ruhája, de kényelmes nagyon és a 2.órában megunom és tápot adok neki. a cicim emiatt nagyon be van durranva és fájnak. nem tudom mi tévő legyek. már elgondolkodtam azon, hogynincs értelme így a szoptatásnak.

Na Liza szólít, visít... majd jövök még. Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
onlány
 
 


Köszi lányok a válaszokat. azért vagyok tanácstalan, mert nem lehet mihez kötni a sírását. a ciciben még lenne tej bőven, volt hogy teljesen be volt durranva annyi volt benne. megnyomtam, és a tőlem két méterre álló apcit lespricceltem vele.
na mindegy, lehet megoldódik a probélma ma még nem volt ilyen (kopp-kopp). ma voltunk dokkernél, 4600 gramm és 58,5cm. azt mondta, hogy gyakran etetjük. mondtam, hogy általában 3óránként, de néha 2óránként. azt mondta neki már 3,5-4 óránként kellene ennie. ma kipróbáltuk. voltunk lent sétálni, úgy időzítettem a végét, hogy a 4órát kibírjuk. annyira éhes volt, hogy csak úgy szopizott, bár kellett egy kis pótlás is. annyi hogy több mint egy órát tartott míg evett. úgy elfáradt a drága, hogy altatás nélkül elaludt büfizés közben. ez volt 7kor. (fél hattól evett) még most is alszik (elmúlt 10óra). kíváncsi leszek az éjszakára, majd beszámolok.

Kép
gota79
 
 


monccs, red
Én azért rákentem neki az elocomost. 2 napig használtuk, és elmúltak. Hétvégén nem kentem rá, így tegnap újra előbújtak. Nem olyan nagyon csúnya még. Az a baj, hogy én nem szopiztatom ugye, csak tápszert eszik és nem tudom mitől lehet neki. Pedig annyira szép volt a kórházban a bőre :cry: Teljesen kikészít, hogy nem tudni mitől van. Most kaptunk HAs tápszert, hátha attól volt, és most bekentem megint neki az elocomossal, hogy elmúljon és kiderüljön a tápszer okozza-e. No meg a kakival is küzdünk, mert vannak napok mikor nincs. Amikor van, akkor is nagyon kell erőlködnie :cry: No meg a csipánk is kezd kiújulni :cry: Olyan sok baj van, de főként a pötyijei miatt aggódom.

Kép
domi001
 
 


Domi: a pöttyök miatt én is aggódtam, mert iszonyúan nézett ki.. Gyakorlatilag egy miliméternyi hely nem volt pötty nélkül.. De vigasztalt a védőnő, hogy nyom nélkül el fognak tűnni a pöttyök. Szóval ne aggódj, el fognak tűnni nektek is, és újra szép baba bőre lesz Fruzsinak! Milyenek a pöttyök? Kicsi/nagy, piros, vagy piros és fehér a közepe? Elocom mellett próbáld meg a gyógyszertári popsikrémet is, hátha segít.
Kaki nekünk 2-3 naponta egyszer van, pedig brutál sokat eszik és csak szopizik. Tápisoknál úgy tudom, ennél ritkábban is lehet és normális, de meg lehet próbálni másik tápra áttérni. Egyébként ha a szenvedésnél arra gondolsz, hogy egész nap nyög és erőlködik, akkor az a pukik miatt van leginkább. Krisz is ezt csinálja, még éjszaka is néha arra ébredek, hogy hallom, hogy nyög. De mostanában ritkul a nyögés, szóval van remény. :) Ha nagyon zavarja Fruzsit a kaki, akkor szélcső a legolcsóbb és sokak szerint a leghatékonyabb megoldás, próbáljátok ki.
Csipára nem tudok mit mondani, kamillás lemosás naponta sokszor?

Kép

Kép
monccs
 
 


Red: de jó olvasni rólatok!!!! Azért csak fog rendeződni a férjeddel a dolog, én drukkolok nektek. (egyébként mi is hasonló cipőben vagyunk..)
Műtétről kicsit bővebben? Mi történt, nem bántak jól veletek? De azért jól sikerült?

Gota: várjuk az eredményt! Reméljük minden ok lesz! Egyébként szerintem nyugodtan ehet akkor, amikor kéri. Nálunk is van olyan, hogy Krisz már 4 órát vár az evéssel, én meg nem erőltetem, majd szól.

Onlány: fárasztó, jaja. :) Cicit le kell fejni és máris megspóroltál csomó tápit. Persze az is macerás, sterilizálni, fejni.. Még adj egy kis időt neki, hátha jobban fog menni a szopizás..

Kép

Kép
monccs
 
 


monccs
Olyan pici pattanásszerű pöttyök. Picik pirosak és közepük mintha sárgás lenne. Nem is aggódnék, ha szopizna, mert nekik a tejfehérje miatt van, ami az anyukából bejut nekik, no de nekünk???
Melyik popsikrémre gondolsz pontosan? Van sok gyógyszertári.
Kakinál ma reggel nagyon nyomta, szegény feje totál lilulva. Laptunk laevolac szirupot, azt mondta a doki, ha nagyon szenved napi 1*30 ml-t adjak neki. No ma adtam neki, meg feldugtam a lázmérőt a fenekébe és láss csodát rögtön egy halom lett :lol:
No de amin meg beparáztam a lázmérő 37,3 fokot mutatott. Olvasgattam azt írta a net, hogy a fenekébe mérve fél fokot le kell vonni az eredményből és az a valós. Igaz ez?
A másik a száján, felső ajkán ott középen, ahol olyan kis cücsöri tegnap lett egy vízhólyagszerű képződmény, az mi lehet?
Szemét kamillázgatom. Nem olyan brutális, de félek a könnycstorna megnyitástól. Nem tudom az milyen???
red
Nagyon lemaradtam. Milyen műtéten voltatok? A férjemmel nálunk sem felhőtlen a viszony mióta Fruzsi megszületett. Nagyon sokat vitatkozunk, nehezen fogadja el a helyzetet és hajlandó elfogadni, hogy neki is ki kell venni a részét és nem csak számítógép, illetve ne úgy kelljen mindent mondani neki, hogy csináld meg ezt csináld meg azt, hane vegye észre mit tud megcsinálni. Már azt mondta váljunk el, de ez mindig ilyen múló rosszulét. :lol: No meg az is fáj neki, hogy most nem ő van nálam központban nem vele foglalkozom és estére hulla vagyok. No de 24 órás műszakban vagyok, mert éjjel nappal az enyém, szóval ki vagyok purcanva este 11 körülre.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Domi!
Olyan kis hólyagszerű nekem is volt a Matyi száján de elmúlt neki szerintem a szopástól volt.

A szoptatás megy van is tejem a Matyi ha ébren van csak azzal tudom megnyugtatni.Egyik éjjel arra ébredtem hogy az egész pizsim el van ázva mert mindkét mellemből ömlött a cucc.

Matyi átaludta az éjjelt ébredés nélkül.

Náluk az volt a gond hogy nem áll ki a bimbóm és nem tudott rákapni a pici fiam de mostmár szépen megy neki a dolog.

Képet majd teszek fel ide is.

gtimi83
Győr
 
 


Domi: nekünk ilyesmi pöttyeink vannak! Egy picit sem szopik? Lehet, hogy pici is elég a pöttyökhöz. Nem tudom. A gyógyszertári az unguentum infantumra gondoltam. Van tubusosba is, az kék, és van tégelybe is. Védőnő szerint jó a sudocream is. Próba cseresznye, hátha elmúlnak..

A popsiban mértből tényleg le kell vonni! Ez igaz.

Lázmérő is ugyanolyan jó, mint a szélcső. Látod, ügyesen megoldod te a problémákat, még a Leavolac sem kellett. :)

Timi: és magától tanulta meg, vagy bimbővédővel szoptattál egy ideig?

Kép

Kép
monccs
 
 


domi:
igen, tényleg le kell vonni fél fokot a popsiban mértből.
ja, és az jutott még eszembe, hogy panna elég szorulásos típus sajna (mind a mai napig) és anno a védőnő a lelkemre kötötte, hogy tápi mellé minden nap itassam meg külön vízzel is! némileg több pelus fogy, de legalább a székletet is lazítja valamennyire.
a tápiváltással is lehet próbálkozni, hátha...
meg hogy HA-t kapjon normál táp helyett.ú, mert amúgy más dolog a tejfehérje miatti kiütés ami tulképp allergiás reakció a kicsi bőrén, és más dolog a "tejkiütés" néven ismert minipattanás-szerű kiütés ami meg az anyai hormonoktól van.
a vízhólyagszerű dologszerintem is azlehet, hoyg szétszívta a száját :D botinak gyakran van :D


hát ha már kérdeztétek a műtétet, leírom.. .de vigyázat, hosszú lesz mert ezt nem tom rövidebben...
na szóval panna polydactyliával született, vagyis szám feletti ujjacskákkal, neki mindkét kezén a kisujjából nőtt 1-1 plusz csökevényes kisujj, még köröm is volt rajta, meg benne inak, idegek stb.
ezeket 10 hetes korában leműtötték és minden okés is volt, de az utóbbi pár hónapban a bal kezén megint növekedének indultak a sejtek. ezt kellett megint leszedni :(

Veresen a Misszió központban voltunk, a helyszínről csak jókat tudok mondani (szemvizsgálaton is ott voltunk korábban, már akkor is tetszett): minden tiszta, rendezett, modern, a személyzet kedves, segítőkész, türelmes.
(Normál kórtermük nincs, hanem kb úgy néz ki a "bennfevkős rész", mint a Vészhelyzetben az osztály: paravánok / mobil falak, meg függönyök választják el az ágyakat, fura volt, idehaza nem nagyon láttam még iylen megoldást eü-intézményben)
Panna volt az első műtétes aznap, időben fel is vették az osztályra, utána jött a sebész meg az anesztes, tájékoztatás stb...
kapott nyugtatót meg fájdalomcsillapítót málnaszörpbe keverve. elvileg ezek hatására fél óra múlva aludnia, vagy totál kábának kellett volna lennie és így vitték volna be a műtőbe, hogy elkerüljék a sokkot: elszakadás a szülőktől, idegen hely, félelem stb... - na ehhez képest panna 45 perc múlva is még totál éber volt, kissé lelassult ugyan a mozgása, de totál eszénél volt. azonban nem lehetett tovább várni, és újabb adag drogot se kaphatott.
így a kapálózó/tomboló/félelmében foggal-körömmel csimpaszkodó gyereket én vittem át ölben a műtőig és kellett átadnom a beteghordó fiúnak ( gyakorlatilag ez úgy nétzett ki, hogy apjával ők ketten kelletek hogy lefejtsék rólam)
képzelhetitek...

odebent kapott maszkot és gázzal bekábították, úgyhogy kb csak 2 percig hallottuk a visítását.
utána meg vártunk és vártunk és csak vártunk
15-20 perces rutinműtétnek ígérték, de mikor már 35 perce volt bennt, akkor már nagyon közel jártam a bőgéshez. de szerencsére akkor meghallottuk hogy ébredezik: vagyis elkezdett tombolni.
kb 10 perc múlva hozták ki és csurom vér volt a bal oldala meg a szája (mert első szabad mozdulatából letépte a kötést és elkezdte tépkedni meg szétrágni a varratokat, akkor lekényszerítették az ágyra és megint bekötözték. de egyszerűen nem mertek neki több gyógyszert adni, mert ez ugye súlyfüggő és ő már megkapta a maximumát, ráadásul jó sokat vérzett is - és nem tudni hogy miért nem hatott rendesen). A beteghordó srác egyből az apja kezébe nyomta és átkísért minket az osztályra, aztán egyből elrobogott a következő betegért mert ugye panna miatt eleve csúszásban voltak.

ezután egy közel egyórás tombolás következett.
mivel nem volt teljesen eszénél, ezért semmivel nem lehett rá hatni, nem ért el a tudatáig semmi. csak sírt és üvöltött és vergődött és menekült minden érintés elől. és egyfolytában le akarta tépni a kötést. alig bírtuk ketten megakadályozni, szabályosan önveszélyes volt. persze közben valami átöltözést is kellett ügyködni neki, ami jelen körülmények között legkevésbé sem volt egyszerű.
közben kb 100-an kukucskáltak be a függönyön át, hogy ki nyúzza ezt a szerencsétlen gyereket (szerintem az egész intézmény tőle volt hangos), és természetesen véleményezték, hogy micsoda szülők vagyunk mi hogy hagyjuk így hisztizni...
na kb egy óra múltán kifulladt anynira,hoyg a saját hangján kívül mást is képes volt meghallani, és a gyógyszerek is elillantak még jobban, úgyhogy sikerült kizökkentenem és megnyugtatnom. Aludnia kellett volna de nem tudott az osztály zajaitól így csak összebújva olvasgattunk meg énekelgettünk, közben egyfoyltában inni meg enni kért csak túl fáradt volt már hisztizni is. műtét után két órával ihatott először egy picit, aztán újabb két óra elteltével "megehette" a folyékony tejpépet meg a joghurtot amit vittünk.
közben megunta a fekvést és járkálni kellett vele (mármint ölben hurcolni fel-alá mert sétálni gyenge volt). na ekkor már a régi kedves és okos pannám volt. verseket, mondókákat meg énekeket szavalt (mivel be volt rekedve nem tudott énekelni), elbűvölte az összes nővérkét, csodálkozva mondogatták, hogy miként lehet uyganaz a két gyerek, aki oylan borzalmasan tombolt meg ez a kis angyalka).
közben azért egyfolytában kajáért reklamált, felsorolta az összes ételt amit ismer, hogy ő most azt kér. És MOST és AZONNAL... de akárhányszor arra jött valami köpenyes férfi, könnyekre fakadt és belémbújt hogy " nem bánt dottojbácsi, anya nem hagyom!!!" és pár percig a kaja se jutott eszébe olyankor.

kb délután 5re értünk haza, fásultan vette tudomásul hogy még mindig nem ehet emberi kaját, és bealudt mire a feje a párnára ért.
nyolckor felébresztettem mert sikoltozott álmában, akkor meg is fürdött, eszegetett egy kis ez-az folyékony kaját és megivott 5 dl kakaót.
zaklatott éjszakája volt és 2x kellett panadolt is adnom.
reggel úgy kelt mintha semmi nem történt volna előző nap, tök nyugis és jókedvű - bár extrém fáradékony - volt egész nap. kivéve egyetlen dolgot: néha valami iszonyat nagy indulat alá kerül és alig bírja visszafogni magát, ami épp a keze ügyében van , az repül vagy törik, ha meg én vok épp ott akkor üt-vág-csíp. de közben kiabálja hogy "nembánt anyát! simmogat! simogat!" és remeg azegész gyerek és ahogy elsült a pofonja vagy belémcsípett remegő kézzel, mér ölelget is vagy kergebirka módra szalad két kört a szobában.
biztos hogy a sokk, nem találok rá más magyarázatot. és ez azóta is így van, néha totál bezizzen és alig lehet ráismerni...
majdcsaK megbirkózunk ezzel is valahogy

Kép

Kép
redwings
 
 


halihó csajok!
ismét jövök majd 2010 május 13-ánmegszületett a kislányom ALINA TÍMEA 3850 gr és 53 cm vel sajnos sürgősségi császárral de erről majd máskor .
Mindkettenjól vagyunk május 18 -ánjöttünk haza .MInden okés van sok tejcsink és Alina jó kis baba sokat eszik alszik sírni nemnagyon szokott .Éjszaka is 2 szer ébred szopizni aztán reggelig alszik .

puszi nektek gmailre rakok felképeket

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


red
Szegény kislány, ez egy rémtörténet. Madj biztosan idővel megnyugszik és újra a régi Panna lesz. Nem tudom én hogy bírtam volna végig csinálni. Annyira sajnálom szegényt, hogy ennyi idősen ilyen dolgokon kell keresztülmennie.
Egy kérdésem volna, hogy annak idején ezt tudtátok, azaz UH kimutatta ezt az eltérést a kezecskéin? Vagy derült égből villámcsapásként ért titeket?
Jobbulást a kis drágának, nektek meg sok türlemet hozzá.
A vizet nekünk is mondták székletlazítónak, csak egy gond van nem issza meg. Most próbálkozunk teával. Na az tetszik neki, bizonyára a kis cukor miatt. Azzal meg az a baj, hogy nagyon szereti és sokat inna belőle. Nem tudom mennyit lehet egy nap adni neki? Kamillateával próbálkoztunk eddig, de tegnap vettem ezt a mecsek baby teát, mert ez nem csak a székletre jó, hanem a ritka pukira is. Nem tudjátok ezekból mennyit lehet adni egy nap neki?
[b]monccs

Picit sem szpozik sajnos már Fruzsi, mert totál elapadt a tejem, amikor volt, akkor is annyira kevés, hogy a végén már hajlandó sem volt szopizni. Gyakorlatilag kb. 2 hete nem kap anyatejet. Viszon pattanászerűek a kiütéseink, ami meg nem alergiás kiütés vagy igen? És csak a fejen jelennek meg. Testén egyáltalán nincs, hogy gyorsan le is kopogjam. Azt a popsikrémet lehet recept nélkül is venni? A sudocreamet próbáltam, de nekem azzal semmi jó tapasztalatom nincsen. Annak idején a mellbimbómra is mondták, na azt is úgy kiszárította, Fruzsi bőrét is, hogy csuda, de amit kellene neki eltüntetni azt nem teszi :cry: Apájának tetszik, mert az ő pattanásait és egyéb arcán megjelenő dolgokat eltünteti.
kismami
Gratulálok Alinához, sok boldogságot. Sajnos én nem tudom az iwiwes képeket sem, meg ezt a gmailest sem megnézni, nem tudom hogyan lehet, illetve az iwiwest tudom, csak nem tudom milyen néven kell keresni. [/b]

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!
Legújabb problémánk a bukás. Azt vettem észre, hogy mostanában többet bukik és előfordul, hogy evés után másfél órával az ágyban bukik olyan szépet, hogy orrán is folyik kifelé. Jó ez ritka, de a kisebb bukások elég gyakoriak. Lehet, hogy köze van a tápváltáshoz, meg a teázás bevezetéséhez? Ez normális dolog? Egyébként hízunk, mint a kismalac. 4320 grammok vagyunk.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Moncs!
Magától tanulta meg a Matyi.Kicsit türelmetlen volt az elején de sikerült azért.

Kismami Gratula a babához.
gtimi83
Győr
 
 



Kismami,

én is gratulálok a kislányodhoz!

Kép
gota79
 
 


Red,

nem irigyellek amiken keresztülmentél. szerintem én együtt bőgtem volna a gyerekkel.

Kép
gota79
 
 


sziasztok!

látom nemküldte el a hsz-mat :evil: a rendszer :evil: pedig írtam rendesen.
Apötyik szerintem az anyatejtől vannak, bár nem vagyok bőrgyógyász. A tápitól, pláne ha HA-s akkor szerintem nem lehet. Nem viszitek el bőrgyógyászhoz? Én meg a csípásodástól vagyok ki... A dr azt mondta, hogy kötőhártya gyulladás, de ha egy hét múlvase múlik, akkor átmossák a könnycsatornáit :shock: amit én nem szeretnék és nem fogok engedni. Valamint amivel rémiszteget, hogy naponta több kakás pelusnak kéne lenni :shock: jó, beszéljen Hannával.... mert ha nincs ennyi akkor mi lesz és mit fog csinálni??? na erre már nem válaszolt.
Nálami is cici téren illetve tejügyben ugyanez a helyzet, hogy spriccel, de a kisasszony csak hobbinak tartja. Fejni meg nem mindig tudok, kb napjában 1-2szer :( egyszerűen nincs időm, bármennyire szeretném...

Kismami, gratulálok a gyönyörűségedhez! :)

Mennem kell bocsi, lányaim nem bírnak magukkal

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány
Mi is voltunk csipásak és kaptunk szemcseppet. Egy hétig azt használtuk, plusz kamilla.Utána még kamilla reggel és este és hogy lekopogjam az elmúlt. Nekünk is átmosást igértek. De a védőnő mondta, ha újra előjön, akkor próbáljam meg ezüskolloidot higítva cseppenteni, mielőtt átmossák, mert egyik ismerősének sikrült azzal helyrehozni.
Kiütésekkel a bőrgyógyász is igaziból csak találgatna. A HAs tápszert 4 napja esszük, addig nem azt ettük. Igaziból a kis pattanásszerű kiütések száma már minimális, csak a régieknek a helyén vannak dudorok, amik ha úgy esik rá a fény, vagy bepirul a feje síráskor, akkor látszanak jobban. Remélem azok elmúlnak és nem lesz kis ragya az arca.
Kakink nekünk ma negyedik napja, hogy nincs. Bár tápszeres babáknál van ez a székrekedés. olvastam, hogy akár 4-5 nap nincs széklet. Ma adtam neki Laevolacot, meg megin lehet, hogy lázmérő lesz a vége.
Mi a bukással küzdünk, bár ma nem volt, de tegnap minden evés után, tegnapelőtt meg volt, hogy az orrán is jött.

Kép
domi001
 
 


onlány:köszi a gratulációt!
nálunk Alina még a kórházban átszokott at 5 óránkénti szopira itthon úgy etetem hogy amikor kér adok neki nagyon sok tejcsink van hála istennek és Alina nem lusta rábukik és addig nem is hagyja abba amíg nincs tele apocak :)) nagyon ügyes kislány nem sírós és éjjel is csak egyszer ébred enni.Józsika imádja a drágát tegnap voltunk kint először sétálni imád a levegőn lenni .Én jól vagyok főzök mosok takarítok vasalok a párom itthon van velünk egész héten és mielőtt hazajöttünk nagy takarított még a gáztűzhelyemet is megpucolta :))
szóval megtartom dédi volt itt hozott kajcit meg apuék is tegnap szóval ma nem főzök de olyanjó itthon lenni és 2 gyerekes anyukának háziasszonynak és feleségnek lenni élvezem és Józsika annyira önálló hgy rá csak annyi gondom van hogy szeressem éppen anyira mint Alinát

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Bukás nálunk is van, nagyon durván.. Rajtam napi egyszer ruhacsere, mert már nem bírom elviselni, hogy ahol már nem véd a textilpelus (lábszár, zokni, hátam közepe, fenekem) tiszta visszabukott cucc. Krisz napi 4-szer tuti átöltözködik, pedig már védőszerelésben van. :) Ja, és minden evés után, akár többször is, bukik, és minden alkalommal fel kell mosni a követ, mert komoly mennyiség jut oda is.. Tiszta tejpazarlás. :) Na viccet félretéve: Fél éves kor után elmúlik, Dani is ilyen volt. Mohóság, sokat eszik, nem fér a gyomrába, vagy a csuklással jön ki, vagy a puki-erőlködés miatt is. (halkan jegyzem, hogy az ágyon már védőlepedő van, aminek az egyik oldala vízhatlan, hogy a matracot védjem, és reggel csak a lepedőt kelljen cserélni).

RED: ez horror.. Többet nem is tudok írni..

Kép

Kép
monccs
 
 


monccs
És mit lehet tenni, ha olyankor bukik, ha az ember nincs már ott? Mert nálunk előfordul, hogy órákkal a kaja után bukik. Kiságyba kitámasztom oldalra, de ma reggelre elmászott és hanyatt keltettem reggel. Mi van ha ilyenkor bukik? Meg előfordul, hogy fürdés közben. Párom retteg, hogy séta közben lesz a dolog, pedig most egyedül sétálnak már két órája :lol:

Kép
domi001
 
 


Domi: Krisz rengetegszer bukik úgy, hogy háton van. Általában köhög egy-kettőt, közben folyik a szája két oldalán a cucc.. Egyébként ő is képes 3 órával evés után bukni. Ha arra akartál kilyukadni, hogy mit tegyél, ha fuldoklik, akkor a könyvek szerinti eljárást tudom javasolni. (fejjel lefelé lógatás, hátát nem brutálisan ütögetni). Nekem ilyet még egyik gyereknél sem kellett, pedig extra bukós volt Dani is, és most az Krisztián is. Ne aggódj, Fruzsi is ügyes kiscsaj, nem lesz semmi baj!

Mindenki tehetne fel friss képeket a kölkökről!!! :lol: (én is fogok, csak most megyek főzőcskézni)

Kép

Kép
monccs
 
 


Kép

Kép

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyórs jelentkezés.Nem igen van időm ideülni és olyan fáradt vagyok hogy állva is leragadnak a szemeim.

Domi édi a Babyd Matyinak is ilyen nagy kezei vannak.

Matyi szépen hizik épp arányossan ahogy kell neki nappal nem alszik de éjjel szokott.

Akinek császija volt nem lett csomó a heg alatt?Nekem igen és nem tudom mitől lehet.

Puszika

gtimi83
Győr
 
 


gtimi
Nekem császár volt és én is beparáztam mikor leszedtem a ragacsotitthon és elkezdtem tapogatni, mert a vágás mentén végig kemény. Olyan csomószerű, plussz van egy kis gombócom is, ahol égettek ki valam bevérzést. Felhívtam a szülésznőt sos. Állítólag azt mondják az a belső heg és sajnos van olyan kolléganőm, akinek a legfiatalabb gyerek is 23 éves és neki még most is olyan kemény a varrat alatt. Engem már nem is érdekel, mert nem fáj. Lehet, hogy az így jó, mert ma beszélgettem egy ismerőssel, aki babát vár. Az előzője császis volt és most 31 hetes és azt mondja, hogy kis gond van, mert a császárnak a belső hege elvékonyodott neki 5 mm-re és ha nagyon elvékonyodik, ennél is jobban akkor azonnal ki kell szedni a babát. Remélem én nem járok így a másodiknál. Akkor csak maradjon ott az a vasatg belső heg.
De jó neked, hogy Matyi már most nappal éber, éjjel alszik.Nekünk fürdés után volt éber eddig. De lekopogjam most második napja elvan fürdés után is. Fürdés után, kaja közben kakilt egy jó nagyot, aztán bőgés a pelus miatt. Peluscsere, közben természetesen kis bukás a ráncigálás miatt, a maradék elfogyasztása és szunya. Tegnap meg fürdés előtt annyira összekakilta magát, hogy az egész ruha olyan lett. Még jó, hogy volt a hordozóban pelus és az lett még olyan. Úgyhogy sos fürdés volt, előkészület nélkül. Szellőzetetés, mosás. :lol: De utána evés és alvás következett.
Matyi nappal, ha fent van mit csinál???

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Domi reggel olyan 4,5,6 körül kel aztán peluscsere szopi és még alszunk egy kicsit aztán megint kaja és esetleg reggelizhetek én is ha olyan a kedve.Aztán megint kaja egy kis szunya én is ebédelek majd fél 2 séta olyan négyig fél 5-ig alszik a levegőn megint kaja este 7 fürdés megint kaja aztán ha szerencsém van fél 9 és 10 között alszik már.Hát szinte egész nap eszik. :)

gtimi83
Győr
 
 


Timi,

akkor neked nagyon jó babád van. mondjuk ez elején Rebeka is ilyen volt. bezzeg a héten napközben alig aludt valamit. ráadásul nyűgös is volt a fáradtságtól.

Kép
gota79
 
 


Totál készen vagyok. ugye korábban írtam, hogy Rebeka hasfájós, és a doki által felírt gyógyszertári lötty jött be. kedden mikor voltunk irattam fel újat, mert 1hó a szavi, meg el is fogyott. az volt az újonnan felírtánl a furi, hogy babónak amikor beadtam, fintorgott, visszajött neki, és kb 20percet sírt utánna. azt mondtuk apcival, hogy nem adjuk neki, és kapta az espumizant. de nem jött be. ma újra nagyon fájt a hasa, gondoltam adom neki újra. ugyanúgy sírt, öklendezett. anyukám pont ott volt és megkóstolta. hát majdnem elhányta magát, azt mondta olyan keserű, savanyú, ecetes volt. ja amúgy az volt még a fura, hogy az elsőre az volt írva a szavi egy hó, naponta 3x5ml, és fel kell rázni. erre pedig 2x1kávéskanál nem kell felrázni és decemberig jó a szavi.
délután visszamentem a dokihoz írt másik receptet. azt mondta a két gyógyszer amit ő felírt ugyanaz. lehet más szirupot raktak bele, vagy kevesebbet. visszamentem a gyógyszertárba. a nő csak hebegett habogott. azt mondja lehet elírták a cimkét
holnap megyek vissza a gyógyszerért, de még lesz egy osztás, csak ma az idegtől semmi nem jutott eszembe.

Kép
gota79
 
 


ja és mondja a nő, lehet másik gyógyszerész csinálta. kérdem én, ugyanazt a gyógyszert két különböző gyógyszerész hogy tudja különbözőképpen megcsinálni???????????????????????

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Íme egy webshop, ahol szép, minőségi német árukat, ruhákat, játékokat lehet kapni!

Pár kattintás és pár napon belül az otthonodban foghatod a kezedbe a terméket! Garancia, jótállás, számla alap!

www.bevina-natur.eu

Kérlek, hogy ha Téged nem is érdekel, ne töröltesd a linket!
4 gyermek édesanyja a tulajdonosa a webshopnak, egyelőre ennyi a jövedelme kizárólag, ami itt befolyik!
Hátha másnak fontos lehet, hogy itt ez a link!

Megértésedet köszönjük!
kiskincsunk
 
 


sziasztok!


Elnézést, hogy nem jövök, de egyszerűen nincs időm jönni.Nem gondoltam volna, hogy a 2 gyerek mellett semmi de tényleg semmi időm nincs.
Most nagyon beteg vagyok és stikában kijöttem megnézni a babanetet, de csak a kép megnézéséig volt idpm. Gyönyörű a picurka Domi!

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány,

jobbulást!

nem csodálkozom, hogy nincs időd kettő mellett, nekem egy mellett sem jön össze, csak ritkán.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdoív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


sziasztok!

Látom, nem nagy írogatás volt az elmúlt időben :( Végre egy szusszanatnyi időmvan :) Gondoltam benézek... Hoztam néhány képet!
Azért nem jöttem, mert elköltöztünk megint, anyóst már nehéz volt elviselni és neki is elege lett belőlünk. Nekünk meg kiváltképp abból hogy kb 8nmen éltünk... aztán ugye netem sem volt és a két csajszi eléggé lefáraszt nap végére. Remélem mindenki jól van!

Kép
Kép Kép
Kép Kép Kép [/img]

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány!

Nagyon édik a Babykék!

gtimi83
Győr
 
 


Onlány,

nagyon aranyosak a babáid!!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


Az én Matyi fiam ilyen változtattam a vonalzón!

gtimi83
Győr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: