Új privát üzeneted érkezett!

Na Egcsi, ez mar jo jel! Mindegy mi lenne a job, ugysem te valasztol. :)

Vikianya, pihenj! ha nagy izgulsz, menj el az ügyeletre és ott majd megnyugtatnak, minden ok-e?

Pokica, nem keltek fel, amikor iskolaba megy a gyerek? aztaaa micsoda önallosag! én minden nap elönek kelek fel, kirakom neki a reggelit, stb, ha netan Elisa is felkelt, elmegyünk az iskolaba egyutt, egyébként egyedül mennek, de föleg a kisebbik fiam sosem menne, ha mi nem keltenénk fel, agyuval sem lehet kirobbantani az agybol.

Panny, 2. osztalyban fejben osztas? aztaaa! Maté itt mar 3-s és még nem is tanultak az osztast! még csak most jarnak a szorzotablanal!

Nono? Nagyon eltüntél!

Mi tovabbra is küzdünk a kicsi asztmajaval és az emiatt nem evéssel. Hétfon megyek a gyerek tüdogyogyszhoz, kivancsi vagyok mit mond? szerintem még mindig nincs 7 kg! egyébként minden ok, szépen alldogal a butorok mellett, felmaszik a lépcsora, stb és rengeteget dumal, egész nap szinte, igazi csacsogo kislany lesz belole. nagyon aranyos. :)
na megyek ébreszteni a bandat, Alexnek 9kor kézilabdaedzés, Maténak egész délelott focimeccs, apaval mi meg csak soforkodunk.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi!

Hát én is kivok ettől h milyen nagy a követelmény a suliban....anno közel 30 éve nem volt ilyen nagy hajtás...szoktuk beszélni a többi szülőkkel h sajna ez van most...ha valaki nem tartja a tempót az könnyen lemarad és annak annyi...

Nálunk is én kelek már 5-kor hogy minden gyerekem kész legyen időben...Márk már simán mehetne egyedül suliba csak egy olyan aluljárón kéne gyalog vagy bicajjal átmenni ahol nincs járda és kanyarban van ráadásul és rengeteg baleset volt már...szóval egyenlőre ezért nem engedjük...és csak ez az egy út van...többen laknak itt az osztályból a telepünkön(ez egy lakópark szerű)és simán járhatnának együtt de sajna ez van...én nagyon sajnálom mert a Márk amúgyis nagyon önálló,másrészről nekünk se kéne a kicsikkel olyan korán menni...ráérnék egy óra múlva is....így az összes gyereket el kell készítenem legkésőbb negyed 8-ra..ez kemény néha.

Egcsi!

A hányinger jó jel!!!
Édes teher!:)


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Csajok!!!

Köszi szépen már jol vagyok.Csak aznap voltam annyira szarul,de azota semmi(kopp-kopp)!!
Valoszinüleg lesznek még ilyen szar napjaim...
Igen,hétfön uh,már nagyon várom.Izgulok szoszerint....
Kedden Afp.Szerdán védönö.Megint jo sürü lesz a hételeje,de legalább nem ülök itthon.

Épp valamelyik nap néztem én is Bogi matek könyvét,ellenörzésképpen,és akkor fedeztem fel én is hogy évvégén tanulják a maradéskos osztást.Hát nem semmi tényleg.Eleve csak 2-os,és évvégére berakni nekik ilyet.Jo nehéz évvége lesz.
A héten is 3 dolgozatot irtak.De szerencésre jol sikerült mind a 3 5-ös lett...

Szép hétvégét csajok... 8)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 

 
 

Orsi
Remélem Elisa asztmája helyrejön. Mit mond a doki, kinövi? Jó sportos programok, mi is megyünk állatokat lesni. :)

Tényleg jó kemény a suli otthon, szerintem nem jó. Túl nagy stressz :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok szép vasárnapot mindenkinek!

Igen hihetetlen a követelmény sajnos :( és szerintem a helyzet csak rosszabb lesz.. Az a baj hogy itt pld mßar az oviban el kezdödik ..itt arra gondolok hogy fiamat pld már most az iskolából tesztelték értelmi ill kommunikációs képeségét.èrdekes ez a teszt csak a mi tartományunkba kötelezö na mindegy.Na már most az én fiam 47,8 pontot ért el 48 pontól "normál".. így fogalmazott a tanárnö.. most akkor az én gyermekem most nem normál?!kérdeztem én.. válasz semmi minden estre újra meg kell csinálni a tesztet.. Meg kérdeztem hogy legalább a teszt lapot láthatom válasz:Nem...

Kérdeztem mégis mit tanuljak ill. milyen feladatotak gyakoroljak vele ,hogy a következö teszten a gyermekem normál legyen... válasz hát igazából erre a tesztre ootthon nem lehet készülni...

Na most légy okos...............`(fiam még nincs 4-éves és iskolából tesztelik........ )

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej
Szerintem egy tesztből nem lehet megállapítani, hogy a gyerek "normál" vagy nem. Semmi baja Beninek. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Vikianya!

Most nézem hogy a te nagylányod meg az én nagyfiam majdnem egyidősek:)...durván egy hónap csak a különbség:)

Hemej!

Sztem se aggódj...ezek a tesztek olyan szubjektívek!!Te látod h okos értelmes a kisfiad!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi lányok :lol:

Persze tudom én hogy fiam egy átlagos gyerek és ez így jó:-) csak az bosszant hogy szegényeket legalább ez elsö 6-évben hadják nyugodtan..Ha be kerül az iskolába teljesen más szakasz kezdödik.Most még csak az "dolguk",hogy fel fedezék a világot ill. játszanak:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Nalunk ovodatol kezdve, évente 3x kb 4db A4 lapon felsorolt képességlistan értékelik a gyerekeket, tehat kb 60-80 db képesség és tudnivalo van értékelve, borzaszto, 4 fokozat van, tudja, majdnem tudja, nem nagyon tudja, nem tudja... ezeknek a képességnek a felmérése minden egyes alkalommal papiron történik, pl matekbol van rajta vagy 20-30 feladat és ha 1 db hiba van, akkor mar nem jeles, hanem csak jo.

Na megyek, mert Elisa nekiesett a papirszemetesnek és sajnos nemcsak kipakolja, de imadja enni is a papirt! ezt bezzeg megeszi!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!!!

Panny:Nállunk Bogi 2002.08.26.-án született.

Hemej:Azért ez tényleg nem semmi....minek kell szegényeket már az oviban ilyennel "zaklatni"??!!Nem értem...de látom van durvább is mint Orsiéknál...
Nem hogy hagynák szegény gyereket,gyereknek lenni...

Tegnap voltam uh-on.Minden rendben van,minden megvan,fogta a fejét a kis kezével.Hallotam a szivecskéjét is verni.De sajna nem mutatta meg hogy mije van..össze volt zárva a kis térde...
Röviden ennyi.Ma megvolt az Afp-és vérvétel is...
Egyre többet érzem finoman mozogni,de inkább este aktivabb...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Orsi ez tényleg durva:-( szegény gyerekek:-(hihetetlen követelmény.

Vikianya:szuper hogy minden ok.Kis szegyenlös :-) talán lányra utal.... :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej:Én is remélem hogy azért szégyenlösködik,mert kislány....de hát majd csak a20. hti uh-on derülhet ki legközelebb...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya, örülök, h minden rendben van! na akkor izgi, mert nem mutatja magat.

Voltunk a tüdöorvosnal, sajnos egy komplett tesztsorozatot végig kell csinalni Elisaval, h kizarhassuk (nagyon remélem) a mucovisidosis esélyét (aki nem tudna: gyogyithatatlan genetikai betegség, ami eloszor a tudot majd a bélrendszert is megtamadja.. nincs ellenszere, halalos betegség). annak idején Alexnal is ezt keresték, de minden eredménye negativ volt.. annyira életrevalo kis csaj, de egyszeruen nem eszik... Ha a mucovisidosis negativ, akkor a sulyos asztma lesz a megmaradt ok, amiért nem hizik. Most még egy gyogyszert kap a masikhoz pluszba, nagyon sajnalom szegénykét. Elméletileg majd kinövi...... de én halalra izgulom emiatt magam....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Vikianya
Akkor még várhatsz néhány hetet, hogy fény derüljön a titokra. :)

Orsi
Remélem minden rendben lesz Elisával. Szegény leányka. :? Ezek a tesztek fájdalmasak? Alex már rendbejött teljesen?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Orsi:Nem is tudok szóhoz jútni :-( remélem nem találnak semmit.
mennek a +++++++++++ energiák

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Orsi!

Én is drukk h minden ok legyen Elisával!!

Nem lehet esetleg hogy lisztérzékeny?Ott is szoktak ilyen tünetek lenni h nem hízik,nem eszik...

Egyébként a legjobb barátnőm kislánya is hasnoló cipőben jár...két éves lesz 3 hónap múlva és csak 7 kg...nem nagyon eszi kés nem is hízik...ők most kezdik a kivizsgálásokat.

Vikianya!

Szuper h minden okés a pocaklakóval!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Egcsi,
nem, ezek a vizsgalatok nem fajnak, de reggeltol estig a korhazban kell maradni egy napot, vérvétel + az un. izzadas teszt, ahol a sotartalmat mérik az izzadsagban. azért reménykedem, h negativ lesz, mert sos izu a böre, ha pl puszit adok neki...
Alex most 120 cm és 7 kg, magyarul ilyen alkat, én is nagyon vékony vagyok... ez a + remény, h Elisa is ezt örokölte....
Egyébként jol vagy?

Panny,
2 éves és 7 kg! az durva nagyon. Elisa most érte el a 7 kg-t ezen a héten, tehat 10,5 honapos korara duplazta meg a sulyat... 1 évesen ugye mar triplazni illene...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi
Alex 17 vagy 27 kg? A 7 az tuti elírás. :) Hát akkor lehet alkati adottság, ha fiad sem egy díjbírkózó. Drukkok mennek! Mennyit kell várni az eredményre?
Köszi kérdésed, elvagyok. Hányinger, éhségroham, leragad a szemem állapot, normál dolgok. :)

Panny
Hogy alakulnak a dolgok otthon? Gratula Viola 2 hónapjához! Rohan az idő. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek csatlakoznék hozzátok, nagyon jó társaságnak tűntök :D
Gratulálok mindenkinek a picikhez!
Nálunk 2 lurkó van, igaz kissé másabb a helyzetünk mint a Tiétek, mivel én "készen kaptam" őket, de már tervbe vettük a harmadikat.
Legalábbis szóban :) Emiatt elég sok kétség gyötör, de igyekszek erőt meríteni az eddig elhangzottakból.
Szép napot, jó babázást!
andi1023
Gyula
 
 


Egcsi,
szoval Alex 7 éves, 120 cm és 20 kg.... jol elirtam... o mar 4 hosan 7 kg volt. Nala 6 hosan kattant be vmi, Elisanal 3 hos koratol van gond a hizassal.. 3 hosan 5 kg volt...
A vizsgalatokat majus 6-n fogjak csinalni, a legfontosabb eredmény még aznap meglesz, a vér immunologiai tesztjeibol van amire 3 hetet kell majd varni...
Csajok, bocs, h ennyit rinyalok, de most ez nagyon nagyon nagyon izgat, ki kell irnom magambol. A majus 6 még 16 nap, addig megoszulok..

Andi,
udv köztünk!! Mesélj kicsit milyen idosek a gyerekek? Fiuk, lanyok?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Egcsi,
reggel nagyon el voltam varazsolva, még vmit elirtam, szoval azért reménykedem, h negativ lesz az izzadasos teszt, mert NEM sos izu a bore, ha megpusziljuk. Ha sos lenne, az nagy baj lenne!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

A kg nos nagyfiam ö nagyon húsi baba volt.Mondjuk ö tápszeres volt és ö hát ja kis gömbölyü volt.Most ßatlagos nem vékony nem kövér átlag.Habár súly régóta nem mértünk.

Püpi (kisebbik fiam Philip) nos ö olyan ki vékonyka ö mindig "átlag"súly alatt volt most is kis vékonyka habár pld tegnap is szinte egésznap evet valamit :-)Ö volt az aki 2-évesen még nem járt :-( vizsgálat vizsgálat után sem találtak semmit... annyi hogy kis´izmai nem olyan erössek amilyenek kellene lenni... Szóval ö januárba kezdet el járni 25 hósan nagyon nehéz idöszak volt... Továbbra is járunk vele korai fejlesztöbe most már szinte alig észre vehetö a mozgásán hogy ilyen késön kezdett el járni...

Andi
üdv itt mesélj magdról :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


hemej írta:Sziasztok!

A kg nos nagyfiam ö nagyon húsi baba volt.Mondjuk ö tápszeres volt és ö hát ja kis gömbölyü volt.Most átlagos nem vékony nem kövér átlag.Habár súly régóta nem mértünk.

Püpi (kisebbik fiam Philip) nos ö olyan ki vékonyka ö mindig "átlag"súly alatt volt most is kis vékonyka habár pld tegnap is szinte egésznap evet valamit :-)Ö volt az aki 2-évesen még nem járt :-( vizsgálat vizsgálat után sem találtak semmit... annyi hogy kis´izmai nem olyan erössek amilyenek kellene lenni... Szóval ö januárba kezdet el járni 25 hósan nagyon nehéz idöszak volt... Továbbra is járunk vele korai fejlesztöbe most már szinte alig észre vehetö a mozgásán hogy ilyen késön kezdett el járni...

Andi
üdv itt mesélj magdról :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Bocsi a duplázásért :oops:

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Orsi, ne gondolj a legrosszabbra. Elhiszem, hogy nagyon aggódsz, ki nem aggódna?! De mint írtad valószínű családi vonás. Nekem Tündi volt az, aki nem akart enni a szopi mellé és a dokinőnk 1 évesen már a tápot fontolgatta. Nagyon sok tejem van még mindig, de az nem hízlalta annyira mint a "rendes" kaja, hiszen már rengeteget mozgott. Most meg már állandóan enne. Apa oldotta meg a kérdést, ő nagyon édesszájú és azt mondta adjunk neki csokit. Így adtunk, meg is jött az étvágya annyira ízlett neki, most már mindent megkóstol. :D Ezzel nem azt mondom, hogy csokit adjatok Elisának, csak azt, hogy vannak rossztul evő gyerekek.

Egcsi, megbízhatóság és önállóság terén nincs gond a nagylányommal, de lehetne okosabb is. :D Ő olyan kis sutácska, nem fog orvosira járni az tuti, érettséginél nem hinném, hogy többre viszi. Persze biztatjuk! :D Viszont egyre szebb. :wink:

Szia Andi! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szisztok!
Köszi a kedves fogadtatást. :)
2 fiunk van, 5 és 7 évesek, a nagy most kezdte az iskolát, ami nem volt könnyű, vagyis még a mai napig sem az, mert eszébe sem jut, hogy bármikor leüljön tanulni, csak ha noszogatjuk. Hivatalosan ők a párom gyermekei, de mi neveljük őket. Ezért is nehéz, hogy mikor jöjjön a tesó, mert nem igazán tudom, hogy mit fog kiváltani belőlük. Az is nagy trauma volt nekik, hogy az anyukájuk lelépett, aztán én beléptem a képbe, és most még egy baba is. Pedig mi nagyon vágyunk rá, de én még kicsit bizonytalan vagyok, hogy elbírnak e viselni ennyi mindent 2-3 éven belül. Elméletben nagyon örülnének neki, tetszik nekik az ötlet, na de mi lenne a gyakorlatban? :) Szóval ezek foglalkoztatnak most eléggé.
s.orsi: elég idegörlő lehet a várakozás az eredményekre, de csak pozitívan!!!
Bocsi ha hosszú lett :oops:
andi1023
Gyula
 
 


Andi:Nem semmi hogy ilyen gyorsan anyuka lettél :D a baba meg érzi majd mikor kell jönni :-) Mesélj csak nyugodtan :-)

Pókica ügyes a kis lányod :D sok fiatal egyszer csak be látja ,hogy tanulni az ö érdekük.Ki tudja mit hoz a jövö ha meg lesz az érettségi lehet hogy magától akkar majd tovább tanulni.De addig még van egy pár év :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


orsi, hadd erősítselek én is!!!Nekem a nagy fiú 5 hónaposan 7 kg volt (pontosan 7000 gr) és egy évesen is 7000 gr.Közben mi is végigcsináltunk ezer vizsgálatot (ezt is amit most ti kezdtek) aztán mindig is rossz evő volt, 17 kg-an ment 7 évesen suliba.ma 187 cm, tök okos, semmi baja, igaz csak 62 kg.És én most a picúrral is végigcsináltam ugyanezeket a vizsgálatokat 17 évvel később.....Soha ne gondolj arra, hogy beteg, egy pillanatig sem.Az én fiam is mindent csinált rendesen, igaz kicsit később mint a többi gyerek.De valahogy a mozgása, a kommunikálása (nem beszélt, de nagyon ügyesen kommunikált velünk) annyira normális volt, hogy el sem tudtam képzelni, h valami baja van.És nem is találtak semmit hála Isten!
Amit írt valaki, a lisztérzékenység mellé én még tejérzékenységet is írnék ami eszembe jutott mint laikusnak, mi a picivel a mai napig (tegnap volt ugye egy éves) nem eszünk semmi tejeset.(mivel tejem már nincs, tejmentes tápon vagyunk)
Drága Orsi, csak pozitívan, de tudom már ez milyen nehéz, és azt is ,h nem lehetetlen!!!!
süni69
 
 


Andi
Üdv a topikban! Nem könnyű helyzet.... :? Drukk a babához!

Pókica
Néha a szorgalommal többre viszi az ember, mint csak az eszével. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Annyira jol esnek a batorito szavak, köszi lanyok!!!!

Pokica,
igen nalunk is van vmi kakaofüggoség, kb 1 hete kinomban mar vettem neki kakos gabonapehely-mixet és abbol is kap egy kanallal a reggeliébe, azota jobban eszik. Meg azota, miota egyedül is tud, felkarikazott banant, parolt répat, stb, szoval azota szivesebben eszik, de kanallal még nem tud enni egyedül...

Süni,
pontosan ezt mondom magamban én is, ha ranézek, h egyszeruen nem lehet beteg, annyira kis ügyes, értelmes.
Tejérzékenység? erre még nem gondoltam, de csak 8 hosan vezettük be a tapot és csak 9,5 hosan a joghurtot és elotte sem hizott. Mai napig szopik, 3-4x/nap.

Hemej,
2 évesen kezdett jarni Püpi? akkor nektek is volt egy huzos idoszak, amikor az ember mar mindenre gondol...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Üdv Andi!

Sztem azért nem kell ennyire "túlmisztifikálni"a kérdést azzal kapcsolatban h mit szólnának a srácok a tesóhoz...
Eggyel több valakit tudnak szeretbin és eggyel több valaki fogja őket is szeretni :wink: Hidd el hogy nem lenne semmi"bajuk" természetese állapot ha kicsit féltékenykednének,de miután látnák h ugyanúgy szeretitek őket továbbra is biztos vok benne h még örülnének is a kistesónek.Tudod én azt szoktam mondnai hogy senki nem halt még bele h kistesója született :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi!

Sztem sem lesz semmi gond,bízz ebben!!!!

Egcsi!

A helyzet nálunk stabilizálódik...úgy értem megy minden a maga útján :wink: ..kialakult már egyfajta napirend reggel és este is ami jól működik.Este 6-kor eszik utolsó előtti szopit alvás előtt...így utána a srácokat tudjuk rendezni(vacsi,fürdés,fektetés)utána kb 9-fél10 fele Viola eszik utoljára és alvás reggel 5-ig...akkor eszik elsőként a kiscsaj és utána szintén tudom a srácokat reggel intézni...elmegyünk suli-ovi és mikor hazaértünk kb fél9 fele akkor szépen nyugiban tud enni Viola.Ez így tök jó.:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Orsi igen nehéz volt ráadásul akitöl támogtást várnál töle kapod meg hogy a gyermeked mozgás sérült toló kocsis lesz(férjem szülei) ne vállaljatok 3. gyereket mert tuti genetikai beteg lesz .. hát köszi...

Egyébként tényleg marhára érdekes amikor pld az emberek sajnálnak minket hogy érkezik a 3.baba föleg amikor közöljük hogy tervezet volt :shock: :shock: :shock: :shock: így szoktak lesni :D

Biztos nem lesz semmi sem Elisanál ahogy írod ti ilyen alkat vagytok.Hajrá továbbra is ++++++++++++

Panny azzért ez szuper hogy Violánk ilyen szuper napi rendje van nagyon ügyes kis csajszi........

Mi megyünk 4d-re annyira várom.

Szép napot mindenkinek mi megyünk az oviba húsvéti reggeli van ma.. fiam már reggel 6:00 menni akart :D

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Panny
Ez nagyon gördüklékeny napirendnek hangzik. Ügyesek vagytok! :)

Hemej
De jó nektek, irigy-irigy.... :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


orsi, a tej tud okozni gondot akkor is, ha te iszod.Engem nyáron letiltottak a tejről, tejszármazékról teljesen 4 hónapra.Amikor már elkezdett hízogatni, akkor mondták, hogy én próbáljak egy kis tejet inni, de szerencsére nem okozott gondot, de ő most sem kaphat.A joghurt és a normál tápok, a legtöbb keksz, gríz sőt a HA-s táp is tartalmaz tehéntejfehérjét, persze nem mind ugyanabban a formában.Ennyi idősen már lehet ezt is tudják vizsgálni, nekünk is időszerű, de mivel én asztmás vagyok amúgy sem szeretnék adni tejet,így lehet megkímélem a picúrt ettől még.
panny, nagyon ügyi vagy!!Nálunk is rend van, különben megbolondulnék négy gyerekkel,én is, de időnként sajna még így is előfordul, hogy minden a feje tetejére áll
süni69
 
 


Süni,
feltétlenül ra fogok kérdezni a tejérzékenységre!! meg a gluténra is... köszi a tippet!

Panny,
nagyon szuperül hangzik ez a rendszer nalatok! ügyesek vagytok!! és Viola szépen elvan fél10ig? és 5 utan mit csnal? még visszaalszik?

Hemej,
haat igen, az borzszto, mikor azok cseszegetnek, akitol pont nem varna el az ember! nagyon nehéz lehetett nektek.
No-ban sem divat a 3 gyerek... sok az egyke, nem?
mar irtam régebben, ezzel az eggyel nincs itt gondom, a franciaknal születik a legtöbb gyerek Eu-ban, és a 3 gyerek abszolut normalis + nagyon nagyon tamogatja az allam a 3 és több gyerekeseket, ezért is van ennyi baba, szerintem.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Igen Orsi sok az egyke mi nem tudtuk volna el képzelni hogy csak 1-nél maradunk:-) Támagatás nos Kindergeld pld 3. gyerektöl emelt lesz.. kedvezmény úgyebár adózás az jó :-) Ill. én egy évig kapok úgy nevezett Elterngeldet.3 gyerek után a Kindergeld ill Elterngeld nem lesz rossz.. habár a kiadások is többek... Most még kicsik el megy..... Meghát amin kiakadok az az hogy családi belépö valahova általában úgy van hogy (2felnött+ 2 gyerek) kérdem én és 3. ???

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!!!

Bocsi hogy ritkán vagyok,de szinte itthon sem vagyunk napok ota csak aludni járunk haza.Ráadásul ugyebár szünet is van,és Bogi is állandoan nyuz hogy menjünk valamerre....

Velem minden okés,pocaklako egyre aktivabb,már nappal is sokat érzem....

Ezuton Szeretnék Mindenkinek Kellemes Husvéti Ünnepet Kivánni,és aki Vágyik Rá sok-sok locsolot is..... :P

Sziasztok... :D

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok nektek és családotoknak!!!
süni69
 
 


Kép Kép Kellemes húsvéti ünnepeket!

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!
Remélem jól telt mindenkinek az ünnep, kinek locsolókkal, kinek pihenéssel.
Köszi a pozitív megerősítést, egyre inkább hajlok én is a babázásra, főleg, hogy apa is azt mondja, hogy lehet pont a kistesó tesz majd jót a fiúknak. Ha meg mégsem, akkor majd megoldjuk :?
Gratulálok Panny, nagyon ügyik vagytok Violával! És persze köszi a bíztatást is :)
Orsi! Van már valami hír vagy változás?
andi1023
Gyula
 
 


Hali,
nem voltunk itthon par napig, sokat kirandultunk, baratokkal, csaladdal, szuper volt...

Vikianya,
lassan félidos leszel!

Andi, akkor hajra!!
Annyi valtozas van, h mintha jobban enne Elisa mostanaban, majd kiderül a jovo héten a korhazban, hizott-e?

Hemej,
mikor lesz/volt az UH?

Egcsi,
és te mikor fogsz dokihoz menni? még nem voltal, nem?

Nonoval mi lehet??

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Reméljük megoldódik Elisa miatti aggódás is! Ha úgy látod jobban eszik, akkor az úgy is van! :)

Utólag is Boldog Nyusziünnepet!

Mi sem voltuk itthon hétvégén (már ránk is fért), sőt még csütörtökön elmentünk és csak hétfőn jöttünk haza. Vadkempingeztünk, nagyon szuper volt! Pénteken megint megyünk pár napra, jóformán mire kimosom az összes bekoszolt ruhát indulunk is vissza. :lol:

Panny, jól megszervezted a napirendet! :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Orsi
Jövő héten felhívoma dokit időpontért. Szerintem kb. két hét múlva megyek. :)

Pókica
De jó! :) Mi is megyünk majd a folyóra, ha vége a sulimnak, de anyós miatt most nem sátrazunk, nem jó a dereka, a szálloda biztonságosabb.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Kép

Sziasztok !

Mi is rengeteget csavarogtunk:-) állatkert és hasonlók.

Orsi voltunk uh szuper volt remélem sikerült egy képet feltölteni:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


s.orsi: mit jelent h Eliza nem eszik? Hány kg most? A nagylányom 3120-al érkezett, 5900 volt félévesen és 0 évesen 7900. Sztem ez elég kincsurka. Ő is veszett rossz evő amúgy de nincs oka csak a genetika, én se ettem sosem. Hátha nektek is csak ennyi.
dr_nono
 
 


Na Nono, végre! mi van veletek???
Elisa 3500 g-mal szuletett és 3 hosan 5 kg, 10,5 hosan volt 7 kg/71 cm. igen ebben fogodzkodom én is, h a genetika... azért néz ki olyan szarul a novekedési gorbe, mert 3 hos koraig a felso hataron volt, aztan hipp hopp megtort a gorbe és most mar surolja az also hatart...

Pokica,
ja emlékszem, ti sokat vadkempingeztek! Mi anyosnal voltunk 4 napot, aztan onnan kiindulva még par helyen.

Egcsi,
varjuk majd a hireket!!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Nono, jaj de jó, hogy itt vagy! Hogyhogy nem jöttél? Úgy hiányoztál innen!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Remélem minden jól van nagy a csend itt.

Orsi
:Mi újság Elisával?

Na remélem mindenki egy röviden jellentkezik.Szép hétvégét amúgy mindenkinek:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej
Általában hétvégén nincs itt mozgás. :) Velünk minden okés. holnap elmondom a szüleimnek a babát. Kíváncsi leszek a fogadtatásra. Nagy üdvrivalgásra nem számítok... :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hemej,
koszi kérdésed, Elisa jol van, mar csak 6 nap a hires vizsgalatig, addig még vhogy egészégesnek kell maradnia, kulonben tolodik az idopont....

Egcsi,
akkor holnap ird meg, hogyan reagaltak!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: