Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

3. babán gondolkodó anyuka vagyok. Sok kétely és sok érv is megfogalmazódott már bennem. Olyan anyukákat várok, akik szintén 3. babát szeretnének vagy már van is nekik, ezzel bíztatva a kétkedőket.
Vendég
 


Szia Nono, nálam pocakban a harmadik, remélem október közepén épen és egészségesen kibújik. Eredetileg kettőt terveztünk, de kis idő elteltével láttuk, hogy megy ez nekünk, így lesz egy harmadik is. Bíztatni bíztatlak, bár észérveket nem tudok felhozni a harmadik gyerek mellett, ugyanúgy ahogy az első mellett sem tudtam már. De, ha leírod a kételyeidet megpróbálom eloszlatni.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


szia datolya

hát nem is tudom.....mi ketten vagyunk apával és ha "baj" van mindenkire jut egy gyerek. Így minőségi a foglalkozás is és nem szakadunk ketté.
de kérdéseim leírva..... nem is tudom...olyan ostobán hangzik... :oops:
Mennyi idősek a gyerekeid?
Anyagilag nem félsz tőle h fogod bírni? Csak egy példát mondok, most betegedett le a mind a 2 láz nincs csak takony és arcüreg gyuszi de kezdődő. MIvel nem vagyok antibogyó párti így inkább homeóst kapnak. Oscilococcinum vagy mi a szösz a neve. egy doboz 1000 és egy nap 1 doboz/gyerek. Két napja szedik de már most 4e-nél vagyunk plus a stodal, még egy ezres. Ha egész héten kapják, márpedig a homeos dokink szerint 2 hétig kell akkor az már igencsak tekintélyes összeg, ráadásul ez 3 gyereknél...ijja.
És szeretnék mindent megadni nekik, szép kiscipő, játék ha szeretnének vmit és nyaralás nyáron vmi kellemes helyen és nem gatyaszíj huzogatva h nem tudunk sehova beülni és egy lángost sem venni pl a strandon mert nem fussa rá.....
hiába mondják nem minden pénz de ha pl csak az egésszéget nézem....már is sokszor a pénzen múlik meggyógyulunk e (lsd kórházi előjegyzések akár évekre, de ha van zsé akkor gey hét múlvára).
Segítségem nincs. Anyum is sokat dolgozik, anyósék is de ők támogatnak azért főleg anyagilag....szval nem tudom....annyira félek h nem leszek elég jó...h hányósan kell ellátnom a két gyerekt (mind2nél rókáztam elég durván) h szülés után depis leszek....(mind2-nél az voltam)....szval nagyon félek és nem bízom magamban h sikerül jó anyának lennem....
és megerősítést keresek h nem olyan nehéz ez mint amilyennek hiszem. :oops:
Vendég
 

 
 

Milyen neműek a gyerekeid? mi lesz a hármaska neve? én is októberi babát szeretnék. Most van egy nyári és egy tavaszi csemetém. Jó volt h hamar kimehettünk a szabadba nem kellett tonna ruha rájuk stb. de ha lenne jó lenne őszi/téli baba. :D
Vendég
 


Nono, a gyerekeim majdnem nyolc és öt évesek, mindketten fiúk és a harmadik is az lesz (a nevét még nem tudjuk). Anyagilag minket is segítenek a szüleink (ha kell), de a tőlük kapott pénz bankszámlákon hever szükség esetére, illetve üdülési csekket szoktunk kapni. Mi a harmadik gyerekre nem költöttünk még pénzt, mert minden megmaradt az első kettőtől, persze egy kórházból hazajövős új ruhát azért fog kapni. Mi is inkább homeós bogyókat használunk, ha nagyon kell, Oscillococccinumból csak napi 1-2 műanyag fiolányit, de azt is csak 2-3 napig, utána napi egyet. A Stodal sajnos nálunk nem vált be. Nem járunk homeós dokihoz, hanem a körzeti gyerekorvoshoz, és kórházban még szerencsére nem voltak a fiúk.
Eddig nálunk is az összes nagyszülő dolgozott, de Anyukám április óta nem, így ha éppen itthon van és szükség van rá, akkor többet tud majd segíteni.
Arról, hogy mennyit tudunk majd foglalkozni a gyerekekkel, ha megszületik a harmadik is majd beszámolok, ha már lesz tapasztalatom.
A terhességem alatt én a 19. hétig hánytam, amiből a fiúk szinte semmit nem vettek észre és mivel már elég nagyok voltak én is jobban bírtam, nem kellett őket cipelni, pelusozni stb.

Mennyi idősek a gyerekeid? Milyen neműek?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


sziasztok, jövök én is! :D még csak 2 vel de egyszer talán hárommal!

(mennyi nono van a fórumon...)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


datolya: a kicsi 2 a nagy 6 éves (lányok). mostmár nem nehéz velük. Jó lenne mostanság összehozni a tesót hogy beleférjünk a folyamatba, azaz, hogy a 3 éves itthonlét ne szűnjön meg. Megszűnt a munkahelyem és nem lennék sehova bejelentve márpedig úgy állást, hogy hamar teherbe akarok esni nem nagyon fogok találni....és kiszúrni a főnökkel sem szívesen, hisz azért neki sem két fillér ha én lelépek terhesség miatt. (személyi ügyekkel foglalkoztam és láttam mind a 2 oldalt...a munkáltatóét és az alkalmazottét is) így nehéz azért. :roll:
Vendég
 


Nono, hajrá, drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön! Ez azt jelenti, hogy megszületett az elhatározás?

Szia Doki, mostanság tervezitek a harmadikat vagy kicsit későbbre?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


szia datolya: én tervezem férjem még ellenkezik de majd meglátjuk....nem sürgős, a pici egy éves. Jó lenne úgy h a harmadik éve betöltése előtt h ne kelljen dolgoznom/állást keresnem. 2010 körül szeretnék terhes lenni de szívesen olvasgatnám 3 gyerekes anyuk hsz-eit. Érdekes egy világ és nekem is sok kérdésem és félelmem van. Bár nekem volt az egyeske meg a ketteske előtt is. Igazi paramami. Én attól tartok h ha igaz h egy gyerek nem gyerek de kettő már nem dupla hanem hatványozott feladat (ez igaznak bizonylt) akkor mi lesz hárommal? Az is hatványozódik? Ráadásul nekem relatíve kicsik, még sok foglalkozást igényelnek de háromnál hogy oldom meg ezt? :roll: A nagy most volt 4.
Látom máshol is gond h nincs hova (vissza)menni melózni.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Jövök én is ha nem baj! :)
Január óta 3 gyerekes anyuka vagyok. elég kicsi a korkülönbség. A legnagyobb szeptemberben lesz 5 a középső 3és fél, a kicsi 7 hónapos. nagyok fiúk, a kicsi lány!
Szerintem ha az ember felkészül rá, és elfogadja, hogy most nem Ő az első, hanem a gyerekek, akkor jól megy.
Tisztában kell lenni vele, hogy ez egy nem könnyű időszak, ..de nagyon szép! :)
Anyagilag pedig szerintem csak az vágjon bele, akinél 2 gyerek sem okozott gondot. Ahol már két gyereket is gond volt eltartani ott semmi képp nem ajánlom.
Nagyon-nagyon-nagyon nehéz!!!!!!!!!!!!!!!!
De legalább ennyire jó és boldog ez a z időszak, ha van az anya mellett egy apa!

Na most mennem kell mert a fiúk összeakaszkodtak :wink: és felkiabálják a kislányt :?

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!!

Benézek én is hozzátok!! :wink:

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon szeretnék 3-4 gyerekes anyuka lenni.
Van egy fiam, aki októberben lesz 5 éves, s kislányom májusban volt 2 éves. Mi már tavaly július óta terveztük a 3. babát, de sajnos nem sikerült. De nem adjuk fel. Novemberben megyek újra dokihoz, s utána remélem sikerülni fog.

Dr. Nono!
Neked is két vetélésed volt? És meg tudták mondani, hogy mi volt a baj?

Nekem is két vetélésem volt. Az első decemberben, akkor vérzésem is volt, s el is ment a baba. Majd májusban ismét + lett a tesztem, de júliusban meg kellett szakítani a terhességet, mert nem volt szívhangja a babónak. :(

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


sziasztok! dejó h szállingóznak erre mások is! :D

asiye: mire gondoltál h nagyon nehéz? az anyagiakra? nálunk nem okozott gondot kettő. Nem mondom h nem járt azért lemondással de semmi olyan ami megviselt volna és nem örömmel mondtam/mondtunk volna le róla a zurammal.
Szerintem két gyereknél ugyanúgy nehéz mint egynél. Az elsőnél még kezdők vagyunk és azért nehéz. A másodiknál mert meg kell szokni, hogy többfelé biztosítsunk 100%os munkát és ugye igaz a mondás, egy gyerek nem gyerek, kettő meg nem dupla hanem hatványozott munkát ad. A harmadik is nehéz, de az miért is?....pedig azt mondják a harmadik már "fel sem tűnik"...tudtam h nem lehet hinni a mondásnak! :wink:
Jah és én is 16kerben lakom, európa lakópark. Ti merre? :D Kicsi a világ! Amúgy én jövő őszre tervezem a hármaska születését és akkor lennék úgy mint te, 5 éves a nagy 2,5 a kicsi plusz a mini! Apát kell meggyőznöm de nem győzködöm annyira...nem akarom mindenáron csak ha ő is szeretné hisz ez neki is munka nem csak nekem. Én lélekben nagyon szeretném de kifelé nem mutatom azért ennyire. Néha elejtem h mit szólna. Régen a gondolatától is rosszul lett....mamár elgondolkozik rajta olykor. Szval ha lassan is de haladunk.

Azért bíztató h 3 gyerek mellett is vamnnak fórumozók! :D

regina: szia!

nmarya: őőő, vetélésem volt de az első gyerekem születése előtt. Okot nem tudunk. Inkább pü-ben de érdemleges infóm nincs igazán. Aztán született Szonja és 3 évre rá Márk. Őőőőő, félre érthető voltam amikor az előző hszemet írtam? Az első vetélés egy nem tervezett baba volt, becsúszott de csak akkor tudtam meg mikor elment, nagyon korai szakaszban voltam még. Nem akartuk, nem terveztük és ezért lelkileg sem viselt meg annyira mintha egy várt és akart baba hagyott volna itt. Utána rögtön megfogant Szonja (óvszer mellett...ennyit a biztonságos szexről ugye...) Márk már határozottabb volt, hó elején eldöntöttük, hó végére pozitívat teszteltem nyúl-korszak...de rég is volt...)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


asiye: honnan ezek a szép nevek? ilyen nálunk nincsen. (és hogy mondom ki azt h asiye?...hűdeciki ilyet kérdezni)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is. Én is októberre várom a 3. illetve a 4. gyerekemet. Van 2 lányom. 4,5 és 2 évesek. Mostohafiam 9 éves. Szerintem csodálatos dolog, ha valakinek sok gyereke van. Nem mondom, hogy könnyű. De azt sem, hogy brutális. Pl. amióta együtt vagyok a férjemmel 5,5 éve azóta idén nyáron tudtunk először elmenni nyaralni. 3 gyerekkel + pocakbabával. Őrbottyánból a balatonra vonattal. Jó volt. 4 éve nem aludtam át egy éjszakát, az órákig tartó forró fürdőről álmodni sem merek, de élvezem, és szeretem, hogy zajlik az élet körülöttem. Nagynénémnek 4 gyereke van. Tanítónő. Ő mondta, hogy egy gyerekkel a legnehezebb. És igaza volt. :wink:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


szia pattogobolha.
Nálunk ha összejön a nagyobb lakás jöhet a hármaska (és egyben ucsó bébi). Apával beszéltük.

Eltűntetek....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok,
Ugye nem szűnik meg a topic?
Hol vagytok?
lara
 
 


szia lara! Én mindig bekukkantok de sehol senki sajna.
Mesélj magadról!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?
Én jan végére-febr elejére várom a 3.-at. Nálunk nagy a korkülönbség (fiam 14, lányom 9). És nekem is vannak kételyeim...Mi 3-an vagyunk testvérek és én eldöntöttem, h nekem nem lesz 3 gyerekem, mert az nem jó. De az élet másképpen gondolta...

Kép
csipike09
 
 


csipike, miért nem jó ha 3an vannak? Nagy nálad már a korkülönbség, talán már nem kell aggódnod, hisz két nagy mellett nem lesz tln annyi féltékenység. Mitől félsz? Üdv itt amúgy, ez lemaradt! :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


dr_nono, az öcsémék és köztem is nagy volt a korkülönbség (6 és 8 év). Mindig vki kimaradt a játéból, hisz a legtöbb játékot párban kell játszani.Ezért gondoltam, h nem jó a 3....akkor legyen inkább 4 :D . Ez a baba a 2.házasságomból van és félek, h a 2 nagy gyerekem nehogy úgy érezze vmiből kimarad v kevesebbet kap, v akármi (apjuk lelépésének nyoma még mindig ott van a lelkükben, mint kiderült a baba érkezésének hírére)
Ti mikorra szeretnétek a 3. picurt (ha nem a lakás függvénye)?

Kép
csipike09
 
 


csipike: áruljuk a lakást, aztán meglátjuk. Már egy éve hírdetjük de a bolha se jár erre h megnézze. 70nm-en nem játszunk kicsi a rakást. Épp most vagyok túl egy nehéz időszakon és nem bánom h mostmár könnyebb velük. Igazad van ha 3 van akkor egy kimarad de kettőnél is van visítás rendesen.
Sajnálom h a gyerekeidet megviselte de talán ez tv-szerű. Talán nincs is olyan gyerek akit ne viselt volna meg. Biztos nehéz lehet megérteni egy gyereknek hogy már van új "apa" és anya szereti őt és a kapcsolatuk megpecsételéseként lesz közös babájuk de ettől a meglévőket sem szereti kevésbé. Egy kapcsolat azt hiszem a gyerekkel válik teljessé. (bocs ha vki nem így gondolja)
Azért biztos szeretni fogják a kics totyist és babusgatják majd sokat. Remélem így lesz. Mikorra vagy kiírva?
Amúgy én őszi babát szeretnék ha lenne már új lakásunk. Jövő őszre, azaz tavaszi gólyajárást. :D De millió kérdésem van ám és kétségem hakarom e valójában. Nagyon vágyom rá de arra is h dolgozzak egy kicsit és szellemi munkám is legyen a picik mellett. Sok a kétség a kérdés és sajna szemét világban élünk, aggódok az anyagiak miatt is. 3 gyerek azért már nem kis költség ha mindent szeretnék neki (is) megadni és később is.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


dr_nono, jan 30-ra vagyok kiirva.
Megértelek, és én most úgy érzem , h ezek a kételyek csak akkor szünnek meg, ha már kezemben lesz a baba (legalább is remélem).Valóban a mostani világ elég sz....r, de nézd a jó oldalát, végül is nem kell 0-ról beszereznetek mindent a picinek, hisz a nagyokról megmarad ez-az (gondolom).Viszont az ovi,suli stb nem kis költség....hát azt hiszem csak mérlegelés útján dönthetsz....nem lesz könnyü

Kép
csipike09
 
 


csipike: igen a szív nagy úr...de olykor kéne az eszemre is hallgatni.....de ez nehéz. Valaki azt mondta (és milyen jól) minél tovább gondolkodsz rajta annál több ellenérved lesz. A másodiknál nem mérlegeltünk. Akartuk és kész. Iszonyú erős vágy volt bennünk h legyen még egy babánk. Most ez nincs. De azt hiszem azért szeretnék. :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a topikot. Mi január elejére várjuk a harmadikat gyerekünket.

Nekünk most a kocsi okoz dilemmát, egy Suzuki Ignisünk van, amibe nem biztos, hogy belefér 3 gyerekülés...de nem igazán tudom, mire cseréljük. 5-6 éves Picassokat nézegettünk, de olyat is hallottunk, hogy nem túl megbízhatóak.
Van valakinek ezügyben tapasztalata? MIlyen autót érdemes nézegetni? (1,7 millió alatti kocsiban gondolkodunk)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,
csatlakozhatok én is? Gyakorló 3 gyerekes anya vagyok :)
jamina
 
 


szia uxi, szia jamina. jamina mesélj, tényleg igaz a mondás, ahol kettő elfér a harmadik fel sem tűnik? :D Mesélj a gyerekekről, hány évesek? Vonalzót nem csinálsz?

uxi: a renault scenic elég megbízható és 5-6 évesen kb ennyibe kerül. Az az igazság h használtban könnyű kifogni olyat ami csak a haszálat során derül ki h gázos. Szval egy citroen is lehet jó és rossz is de egy renault is.
Nem félsz h bírod majd? vagy van segítséged?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


jamina: ez egy nagyon hülye kérdés, de mit csinálsz ha mindegyik gyerek a kezedet akarja fogni ha pl sétáltok? Vagy épp mind a 3 a te öledben akar lenni? Hogy döntöd el h ki lehet ott és ki nem? Mert kettőnél ha kicsik még épp elférnek meg két keze van az embernek.....biztos nagyon gáz h ilyenek eszembe jutnak..... :oops: na ez off volt....bocsesz. :oops:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nekem a 2 nagy már nagyobb -ezt jól megmondtam :) -szóval ők már iskolások, 6,5 és 8 évesek. Tehát ők már nem igénylik annyira, hogy fogjam a kezüket, ha elmegyünk valahová. Vagy megyünk csatasorban: egyik kezemet fogja a kicsi, és az ő másik kezét valaemlyik nagy, a másik kezemet a maradék, vagy éppen apa, attól függ, mennyi hely van 8)

Szóval szerintem eljön az az idő, amikor már nem kívánkoznak ölbe, átadják a terepet a Legkisebbnek. De átkarolni simán át tudok egyszerre hármat :)

Szerintem igaz, hogy ahol 2 gyerek elfér, ott simán elfér a harmadik is. Sőt, 3 gyerekkel sokkal kevesebb gond van, mint eggyel. Mert eljátszanak egymással, vigyáznak egymásra.
jamina
 
 


Sziasztok!
Jamina, mennyi idős a kicsi? Nálatok nincs az, h vmelyik gyerek mindig kimarad a játékből?

Kép
csipike09
 
 


Uxi, nálatok mekkora a korkülönbség a gyerkőcők között?
Nekem volt Picassom és meg voltam vele elégedve.

Kép
csipike09
 
 


csipike09 írta:Sziasztok!
Jamina, mennyi idős a kicsi? Nálatok nincs az, h vmelyik gyerek mindig kimarad a játékből?
a Kicsi 3 éves, szóval ő sem olyan nagyon kicsi.
Úgy van, hogy a Legnagyobb fiú, a Középső és a Kicsi lány. Hárman is tudnak játszani, a 2 nagy is jó tud játszani együtt, meg a 2 lány is. Általában nem hagyja senki magát kihagyni, de egyedül is képesek játszani, nem nagy gond.
jamina
 
 


Jamina, akkor ezek szerint ezt is gyereke válogatja :wink: Nálunk amikor kicsik voltunk mindig kimaradt vki a játékból . Az is igaz, h csak a 2 öcsém között volt olyan kicsi a korkülönbség mint nálad, a hgyerekeid között. Lehet, h ez a megoldás és ti csináltátok jól :D Esetleg terveztek 4.-et is

Kép
csipike09
 
 


Bocsánat, belekotyognék, ha szabad...

Uxi!
Ha szeretitek a meglévő kocsitokat, esetleg meg lehetne közelíteni a problémát a gyerekülés felől. Hátha van olyan, ami alkalmas, és belefér....

Egyébként én is 3 gyerekes anyuka vagyok, bár ez remélem csak átmeneti állapot... :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nem, negyediket nem tervezünk. Legalábbis most semmi vágy sincs rá bennem.
jamina
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok ha nem baj. Azt még nem tudom mikor, de hogy lesz 3. baba az biztos :lol: Ha a férjemen múlna akkor most azonnal, de én még várnék egy kicsit, legalább amíg befejezem az iskolát. :roll: Persze ki tudja, lehet hogy az a vágy, hogy újra gyerekem lehessen erősebb lesz mint az, hogy ne kelljen halasztanom még egy évet :wink:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok!
Nekem egy 5 éves fiam, és egy 3 éves lányom van. Én egyke gyerek voltam és amikor férjhez mentem azt mondtam, hogy nekem 3 gyerekem lesz, bár a férjem sosem támogatta ezt az ötletet.

Szerdán sikerült kétcsíkos tesztet produkálnom. Meglepődtem, mert nem terveztük be. Először sírtam, azután elfogadtam a helyzetet és kezdtem beleélni magam, hogy mégiscsak 3 gyerekem lesz.
Aztán hazajött a férjem, aki nem repesett az örömtől és közölte velem, hogy jelentkezzek be minél hamarabb a dokimhoz és beszéljem meg vele, hogy mikor fekszek be a kórházba.
úgy érzem napok óta kerüli a témát, sőt engem is.
Nagyon csalódott vagyok.
Szeretném ezt a babát!
Egyébként az anyagiak miatt nem akar harmadik gyereket, Januárba mentem volna vissza dolgozni.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
laki
 
 


laki: én vallásos vagyok hiszek Istenben és hiszem hogy nincsenek véletlenek. Én sosem vetetnék el babát. De ez én vagyok. Nem ítélkezek mert nem voltam olyan helyzetben még sosem, hogy erről akár el kelljen csak pusztán gondolkodnom is. És szörnyű lehet ha egy édesanya ezt a megoldást választja. Van mikor muszáj, mert pl élettel összeegyeztethetetlen betegsége van vagy hasonló. Lehet h a napi betevő miatt muszáj megszakítani....de én ezeket nem éltem át sosem. Én semmiképp nem vetetném el. de mondom ez én vagyok és a másik oldalról nincs fogalmam. Azt hiszem ahogy elnézem azokat akik eddig írtak, mindenki azt mondja ahol elfér kettő ott 3 is simán. Sztem ne vetesd el. Csak azért mondom mert kérdezted.

klarissza, boeske és laki: üdv itt, jó h jöttetek! :D

boeske: csak nem babaprojekt van? :wink: Amíg 3 gyerekes anyu vagy mesélj, milyen? Jamina mondta h náluk nagyok, nem kell egyszerre mindenki kezét fogni. És nálad? Azért elég pici a két kicsi még. Nálad is igaz, ahol kettő van a harmadik "fel sem tűnik"?

Nekem nagyon nehéz volt mikor egy gyerekes szülőből kétgyerekessé lettem. NEm dupla, hanem hatványozott feladat volt. Háromnál is van ekkora váltás?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Laki, ülj le a férjeddel, és magyarázd el neki, hogy 3 gyerek egyáltalán nem kerül sokkal többe, mint 2. Talán megvannak még a ruhácskák, a többi babafelszerelési holmi; ha meg nincs, az sem nagy baj, hiszen olcsón lehet venni bizományiban, neten (halkan mondom, egy baba remekül fel tud nőni pl. babakocsi és kiságy nélkül is). Az első 6 hónapban a kaja egyáltalán nem kerül semmibe, utána is hosszú hónapokig alig eszik mennyiséget; a pelenkaköltséget is lehet csökkenteni textilpelenkával -nem arról a régi, hajtogatós fajtáról beszélek, ma már nagyon praktikus textileket lehet kapni!

A lényeg, hogy megértse, egy élet nem múlhat anyagi dolgokon. Ő belőletek van, a tiétek, és nagyon jó lesz, ha hárman lesznek :)
jamina
 
 


Látom fellendülőben van errefelé a forgalom.
Jamina, Laki, Chlarissa, Boeske, Csipike, Uxi, Lara, Pattogóbolha, Nmarya, Regina, Asiye, Sziasztok!

Laki, a dolog első részében egyetértek Dokival, ha egészséges a baba, biztos nem vetetném el, bár lenne még egy szempont, amit jól meggondolonék, mégpedig az, hogy a Férjem nemakarásának , milyen következményei lehetnek a családomra:
1. Nem megy-e tönkre emiatt a kapcsolatunk, ami ugye kihat a már meglévő két gyermekre is?
2. Esetleg változnak-e majd a harmadik gyermek vállalásával kapcsolatos érzelmei, gondolatai?
3. Ha mégis tönkremegy a kapcsolatunk (ez nem csak ebben az esetben következhet be), vagyok-e annyira felkészült lelkileg és anyagilag, hogy egyedül is felneveljem a három gyermekemet?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Sziasztok!

Dr_nono!
Nem, még 2-3 évig szeretnék a 3 gyerekesek közt maradni. De utána jöhet a 4.
Az, hogy csak 2 kezem van, néha tényleg kevés. Szoktam is mondogtani, hogy gyerekenként + 1 kéz igazán nőhetne. :D
Van, hogy egyszerre mind a 3 igényli, hogy felvegyem, ilyenkor közlöm velük, hogy tépjenek sorszámot, és szép sorban megdögönyözöm őket. :D

Érdekes, nekem a kétgyerekesség ment simábban, és a 3. volt kicsit nehezebb., De állítom, 2-3 gyerekkel könnyebb, mint 1-gyel. Amikor fél órája bizniszelnek a legókkal és plüssállatokkal, akkor hálát adok, hogy ezt egymással elintézik, és nem nekem kell ott ülnöm. :D

Laki!
Nehéz döntés. Nem is mondom, én mit csinálnék, mert ezt Neked/Nektek kell eldöntenetek. mindenesetre ne kapkodd el, még van jópár heted, amíg dönthetsz.
(Na jó, mégis elmondok valamit: néhány hónapja én is babás lettem váratlanul. 1 hét múlva spontán elment. Ez is benne van a pakliban.)

Ja, és az anyagiakról: 3. gyermekemnek össz-vissz 1 csomag pelenkát, ill. egy használt mózeskosarat vettem mikor megszületett. Na persze később lesznek majd nagyobb költségek, de a kezdést igazán jól megúsztuk.

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Laki!

Akiket én ismerek 3 gyerekeseket azt mondták nekem,hogy az ovoda + iskola könnyebb anyagilag 3 gyerekkel. Meg még ott egy csomo kedvezmény ( ha csak el nem veszik azt is) amit igénybe lehet venni a nagycsaládosoknak. Persze nem tudom, hogy tényleg igy van e, egyenlőre nem vagyok ebbe a helyzetbe, de mi is 3 vagyunk testvérek és tudom, hogy utazáshoz, belépőkhöz és még nagyon sok helyre kaptunk kedvezményeket. Szerintem ilyen érveket is felhozhatsz a férjednek. Én aki szeretnék még gyereket biztos nem vetetném el és szerintem is úgy van a hol 2 nem okoz nagy gondot, ott 3 sem fog! De persze a döntés csak is a tiétek, de azt tanácsolom hogy ne kapkodjátok el!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Csomó kedvezmény nincs, ez általános tévhit.
Van az ingyentankönyv -ami nincs mindnehol ingyen, mert van, hogy év végén vissza kell adni-, az étkezési támogatás, ami a felét téríti, és nagyjából ennyi.
Utazási kedvezmény, ha az egész család együtt vonatozik. Ez sztem viszonylag ritka. Még az Állatkertbe és a Vidámparka érvényes kedvezményes belépőt is elvették :(

Szóval azért a kedvezményekre senki ne alapozzon.
jamina
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket!
Én teljesen biztos vagyok magamban, hogy meg kell születnie! Képtelen lennék elvetetni, soha nem bocsátanám meg magamnak. Az életemben legfontosabb az anyaság, szeretek itthon lenni velük.
A két gyerekem között 21 hónap a korkülönbség, az első pár hónap nagyon húzós volt, de a férjem nagyon segítőkész volt, és ketten mindent meg tudtunk oldani.
A babacuccok közül szinte mindenünk megvan. A kiságyat adtam el, meg az állványos fürdetőkádat, sport babakocsink nagyon szép állapotban van, de a másik tönkrement teljesen. Viszont a családba 3 helyen is vannak kisgyerekek, úgyhogy mindent be tudnék szerezni, ami hiányzik.
Egyelőre a férjemmel nem ülök le beszélgetni, hagyom gondolkodni, szerintem megpuhul. A házasságunk biztos alapokon áll- úgy érzem.
Jövő hétre tervezem, hogy kérek időpontot a dokimtól, az ő véleményét is meghallgatom, mert az első 2 is császár volt, és ez is az lenne tuti!
Még annyit, hogy a férjem nem a kisgyermekes korszaktól fél szerintem, hanem inkább a középiskolás évektől felfelé, ahol már igen zsebbe kell nyúlni.
Bocs, hogy hosszúra nyúlt!
laki
 
 


Sziasztok!

Én is gyakorló 3 gyerekes anyuka vagyok :lol:
A két nagyobb gyerekem az első házasságomból született,a kicsi a mostaniból.nem volt kérdés,h akarok-e 3-kat,mert a mostani férjemnek nem volt gyereke,de én is mindíg 3at szerettem volna.
nálunk nincs testvérféltékenység.pedig azt hittem lesz,mert mikor Bence megtudta,h babát várok,örjöngött,h neki nem kell kistesó,és nem szólt hozzám napokig.ezzel szemben,mióta megszületett Betti,imádja.Pont a minap mondta,mikor fogta az ölében,hogy "anya,hogy tudom ennyire szeretni?"amúgy sokat segítenek.Lottikám simán tisztába teszi,felöltözteti,megeteti,ha van kedve.

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Laki!

nekem mind a 3 császár volt.sokkal gyorsabban felépültem a 3ik után,mint az elsőnél.és a két nagyom közt is 20-21 hónap különbség van.hát igen... A kamaszkor.már most érzem,h kezd kialakulni,h nem vesznek fel bármit.de majd lesz valami.én imádom őket és ha tehetném sorra szülném őket :lol: A férjem még szeretne egyet,doki is ráadta áldását.de helyhiányban szenvedünk.most 3 szobásban lakunk 3ikon.szeretnénk egy családi házat egy-két év múlva.a férjem is most indított vállakozást.minden ezektől függ.

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Uxi!

Nekünk renault scenic van,és nagyon szeretjük.megbízható autó,nagy a csomagtere. és elfér a 3 gyerek

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Bocs h nem írok mindenkinek,kajaidő van :lol:
Később jövök

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Sziasztok!

Nálunk viszonylag sűrűn jönnek a gyerekek, de azért nem olyan vészes, a két nagy közt 21 hónap van, a harmadiknál meg 2 év 5 hónap lesz. Eredetileg még nem most terveztük a harmadikat, aztán hirtelen felindulásból meggondoltuk magunkat, és jött is azonnal :wink: . Segítségem viszont nincs, a nagyszülők 140 illetve majdnem 200 km-re laknak, de majd lesz valahogy.

Boeske, most épp ezen vagyunk, szabócentivel járom abababoltokat, s az ülésvásárlásnál fő szempont a szélessége... (Emienk gondoltam háttámlás magasítót venni)
Lehet be is lehet zsúfolni a 3 ülést, csak az ajtót bajos becsukni, meg nem tűnik túl biztonságosnak, az egyik ülés kicsit ferdén van... de nem is csak az ülésekkel van gond, a csomagtartó nem fog hirtelen megnőni:(. Pedig milyen jó lenne egy teleszkópos kocsi,, ha még 20 centivel meg lehetne hosszabbítani a kocsit, meg 10 centivel szélesíteni. :D )

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mi Transporterrel járunk, abba simán befér 3 gyerekülés :lol:
jamina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: