Új privát üzeneted érkezett!

Jóóóóóó reggelt!

Lepedőt vasalni? Nektek még ilyenre van időtök..?
Bevallom nem szoktam vasalni :oops: igaz, időm lenne, de mire Zalán alszik egy jóízűt, olyan gyűrött, hogy az hihetetlen.
A pelust a feje alatt szabályosan galacsinná gyűri össze :D

Felhívom minden fórumozó figyelmét, hogy nem sokat írni ma, mert nem leszek 8) Nagyszülőzünk, és innentől már elég zsufi a heti programunk.

Gabi
Vendég
 


Reggelt!!!

Türelem elvesztése:na,csak várjátok ki az első behányós,földönfetrengős hisztit....én egy-egy ilyen után teljesen kivagyok...szó szerint egy nap- az életemből :cry:
Állítólag van is a briteknél erre valami kifejezés,a rettenetes 2évesek,vagy valami ilyesmi...

Mi napunk tegnap nagyon jól telt,bár D taknyos kissé,de nem vészes.
Délelőtt 2 órát játszottunk az udvaron,G meg aludt a babakocsiban.Aztán ebéd,alvás,G ismét aludt 2 órát.Aztán elmentünk auchanba.Este elaludtak fél 9-kor,G most kelt,evett és újra alszik.D még alszik 8) 8)

Csillag,hogy vagy??Van már tejcsi????

Lemon,el kell keserítselek.Ha olyan sok van,h gyullad,akkor csak a fejés segít.Nekem anno ezért volt tele a fagyó és ezért van D-nek 6 tejtesója.Csináld meg a kivizsgálásokat és legyél tejleadó.Jó pénz ám,nagyon.Mi anno elwellneszeztük a árát.... :oops: :oops:

Gombi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szerinted én miért nem vasalok soha :?:

O'hara,köszi.Ez nagyon jó ötlet,lehet,hogy csináltatok belőlük képeslapot és ez lesz a keresztelő-meghívó :idea:

Kép Kép
meli1118
 
 


Nagyon mérges vagyok a freemailre!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Folyton elküldi a leveleimet magától , és még nem is irtam semmit!!! Ugyhogy bocsi az üres levelekért!!!!
És van hogy nem is tudok belépni, vagy nem nyit meg!! Utálom! :evil:
Vendég
 

 
 

Reggelt!
Én sem vasalom már a dolgait, néha felhúzás után 1 órával megy a szennyesbe, és megbeszéltem magammal, h úgyis minden csúnya élőlény szívinfarktust és agyrászkódást kap az 1000 fordulatos mosógépben, így nem kell amiatt sem vasalnom..... :lol: :oops:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Én eddig úúúúútáltam vasalni, de ezeket a csöpp ruhákat nagyon szeretm. A mi ruháinkat nem vasalom, csak amit nagyon muszáj. Noel ma reggel egy hisztigép!!! :evil: Folyton nyüszög, kézben lenne el. De a szívtelen anya nem bírja el sokáig a majdnem 7 kg-ját. És persze ülve nem jó ha fogom, álljak és mászkáljak is.....
Vendég
 


Melinda, nálunk napok óta ez volt, sehogy nem volt jó, csak ha állva riszálom a közel 7 kilós sonkáját, de még az autóban is olyan cirkusz volt, pedig azt imádja. A parkolóban úgy nézett rám mindenki, mintha ölném szegényt, és nem csak sírt, hanem visított, ordított.....ma jobbnak tűnik eddig, de már leírni is félek!
Kitartás!

KépKép[/url]
domi06
 
 


Melinda, tök ugyanezt csinálja ma nekem is! És én sem bírom már el hosszú távon, úgyhogy ülök mellette és simogatom a fejét. :?

Vasalás: mostmár bevallhatom, hogy a gyerek születése sem vett rá vasaló beszerzésére. :oops: Eddig még nem panaszkodott érte, hogy vasalatlan cuccokban járatom (a bőre sem). A gumis szélű lepedő kivasalása pedig nyilvánvalóan mission impossible! :lol: Szóval Gombi, ne büntesd magad tovább, eleget küzdöttél, inkább pihenj le és egyél valami édeset, megérdemled! :lol:

/
lemonsong
 
 


Úgy látszik a nagy termetű babák melegfront-érzékenyek is. :lol: Pont most tettem le ma tizenkettedszerre az egyébként beájulás szélén álló tökit némi ringatás után az ágyába. Szerintem 10 perc múlva megint programom lesz...

/
lemonsong
 
 


Szép reggelt!
Az enyém babám kicsi, de mégis nyűglődés van :) Én a kiságyához megyek be ötpercenként, és simogatom vissza álomba. Strapás, de a derekamnak még mindig jobb a kiságyba hajolgatás, mint féloldalasan négy és fél kiló cipelése :oops: Ráadásul, ti nem tudom, hogy vagytok vele, de én csak egyik oldalon bírom vinni, meg büfiztetni is. Tiszta gerincferdülésem lesz itt év végére :?

Ti babátok szokott "rágózni"? :shock: Emi tök sokszor úgy csinál, mintha rágna valamit, néha még kattog is hozzá. Ez nem tudom, mi lehet.

Ja, ne tudjátok meg, milyen tündérke volt tegnap a látogatókkal. Eszméletlen a csaj. Nézegetett körbe-körbe, egy nyüsszögés sem volt. Aki ölbe vette, annak is csak félmosolyokat adott, hogy azért túlzottan ne bízza el magát, de persze így is el volt tőle ájulva mindenki :lol: Amint elmentek visszajött a kisördög :twisted: Meglehetősen szociábilis és exhibicionista a kiscsaj 8) :lol: Mondjuk már a pocakban ilyen volt. Amikor dokihoz mentünk mindig szépen fejjel lefelé fordult, különben meg paráztatott engem, hogy pörgött össze-vissza :D

Domi: idegbetegség dettó! :evil: Pláne ha az ember egyedül van, nem lehet a végtelenségig bírni.

Hisztikorszak szép lesz :roll: Abban bízom, hogy háromévesek hisztijével már sok tapasztalatot szereztem. Talán az segít majd kicsit elviselni azt az időszakot...

briell
 
 


Na jónagyot kívánok!

Judy!
Én is megszeketem a "nem röhög" felszólítást!

Csillag!
Nagyon szorítok Neked, és egészségedre!!!! (a sört)

Domi!
Csak fő a nyugalom! (nekem sem megy ne aggódj!)

Mi ma voltunk csípőszűrésen, és a bal oldal kötöttebb. Menni kell uhura 17.-én. Annácska meg visongott egy kicsit. Bár nekünk sincs valami jó napunk. Meg tegnap sem volt. Gondoltam most már megpróbálom kimozdítani a megszokott ritmusból, elmentünk shoppingolni. Amit kicsinek bírt, hogy kocsiztunk, most üvöltött. Csomó idő volt míg lenyugodott. Pedig köröztem is a városban, hátha bealszik. De nem.


Ja!
És dr azt mondta hogy vmi hordozóeszközbe kössem magamra Annácskát, mert az nagyon jó a csípőjének. :D
Vendég
 


Csillag! A sörnél én javaslom neked, hogy keverd ki a savat, mert hasfájást okozhat a piciknél a szénsav. PB elég érzékeny pocakú, szerintem ne kockáztass!

Fejtartás: Kata, ne aggódj Réka fejlődése miatt! Zéti a fórum első babája, még ő sem nyomja ki magát csak a fürdés előtt ha a hátát masszírozom, de csak pár pillanatra. Egyébként emelgeti a buksit, és néha úgy lök magán, hogy folyton készenlétben van a kamera, hogy lekapjam az átfordulását, de ilyen kinyomós képeket csinálni nem tudok még, mint amik a levlistán vannak. Nálunk a gond olyasmi, mint Gabiéknál. Csak nálunk nem az elalvást váltja ki a hasra fektetés, hanem az emelgetéstől mindig bukik. Függetlenül, hogy mennyivel a kajcsizás után tettem hasra. Így nekünk még 5 perceket sem tesz ki egy alkalommal a hason töltött idő. Így nálnuk szerintem ezért lassabb a fejlődés ezen a téren. Nagyon hamar tartotta a fejét, de ennél előrébb nem tartunk. De nem baj, nem hinném, hogy gond az ha kicsit később jön el ennek az ideje náluk. Aztán lehet, úgy beindulnak, nem győzzük kapkodni a fejünket az újabb tudományaikat látva.

Gio! Ma megkérdezem az uszodát az árakról. Ugye jól rémlik, hogy építkeztetek? Ez rendes építkezést jelent, vagy felújítást? Úgy irigyellek a költözés miatt. Mi anyósoméknál lakunk. Már nagyon vágyunk egy sajátba, de nem sikerül eladni a házat! :cry:

Briell! Egy a megoldás: minden napra vendégeket kell hívni. Ha a kisasszony erre vágyik, és legalább neked is lesz társaságod! Mi is nagyobb társasági életet élünk, mint eddig bármikor. Ma is jönnek vendégek hozzánk.

Nyűgös babákat nagyon sajnálom. Zéti estefelé az kicsit, de szavam sem lehet, egész nap elég jól elvan.

Csajok, én még mindig az etetéssel szenvedek. (az altatás mellett). Zéti az egyedüli baba, aki össze-vissza eszik? Ma is fél 7-kor evett, majd fél 8-kor, ekkor már bukott is egy nagyot. Majd 2 óra ébrenlét után alvás jött volna. Erre sírás ezerrel. Férjem elkezdte mondani, hogy tuti éhes, mert csak akkor balhézik ennyire ha éhes. És igen, evett ismét! És megnyugodott, és elaludt! A férjem persze megjegyezte, hogy a gyerek mindig "szól" ha éhes, miért nem adok neki (ez már a többedik alkalom volt). Hiába mondom, hogy nem gondoltam hogy ennyi kaja és bukás után (át is kellett öltözni) újra enni szeretne. Sajna tényleg szól, ha éhes, de óránként kétóránként??? Már 4órnként kellene ennie, nálunk még a 3óránkénti is hol megvan, hol nincs. Inkább nincs.

Ki, hogyan tölti ki az ébrenléti időt? Nálunk kezd 1,5-2 óra lenni. Ebben van ugye a szopi, büfi ami kb. 20-30 perc, tisztába tétel, kis önálló játék, majd ha kezd nyűgös lenni, közös. Ekkor jön a hasra tétel, beszélgetések, lepedős gurítás, amit Domi javasolt. Mikor már ez sem jó, már nem tudok mást, csak sétálni vele, és énekelni, mondókázni. Ez kb. fél óra most már. És ez után jön az altatás. Nekem ez a fél óra csak ölben vagyok el idő nagyon sok! Főleg, ha utána nem alszik el önállóan, akkor még altatni is ölben kell. Nálatok jobban ki engedi használni az éber időt a csöpp?
Vendég
 


És gyógytornára nem kell menni a kötött csípő miatt?

Gombi már kérdezni akartam, ha MT-ban sétáltok, hogyan öltözteted fel Maját? Kabátod alá, vagy felé kötöd fel? Ha a kabát alá kötöm, elég ha úgy öltöztetem fel, ahogy magam plusz egy réteg? Vagy rugdalózó és overáll?
Vendég
 


Jó regg, nekünk most van reggel. :oops:
Freemail halál, úgyhogy itt reagálok.

Domi, jók a képeid, Dominik nagyon cuki és szép a te szemed is,ha lehet ilyet megjegyezni :oops:

Gio, Gratula a kitoláshoz, lám, Dóri nem csak szépséges, de ügyes is!!

Melinda, ugyanígy vagyok, asszem elkapódtak a gyerekek maguktól, mert ugye nem mi voltunk... :shock:

Meli, néha alig várom, hogy 2 éves legyen, de akkor mégsem :lol:

Én a gyermek ruháit vasalom, lepedőt, türcsit nem. Sőt, egyik nap nem maradt pizsi-rugi, ( :shock: ) így azt is vasalatlanul kapta.
Eddig nem tapasztaltam ebből következő problémát.

Olga, köszi a választ, még rágom egy kicsit, lehet, mindkettő lesz.

Endaj, neked is tünemény a kiscsaj!
Vendég
 


Rita, Áron múlt héten úgy evett, ahogy írtad, hétvége óta normalizálódott, de nálunk is van, hogy másfél órára eszik.

Áron sincs el sokat egyedül, csak olyan 15 perceket. Ez lehet játszószőnyeg, pihiszék, ritkán kiságy, de ha éber, igényli a foglalkozást. Hason kitolja magát(félig), megfog dolgokat, de nem tartja 2-3-4 mp-nél tovább.
Ha nyugtalan, folyton kézben lenne. Ezért hajlok a kendő felé, hogy ne 3 óráig tartson a vasalás, pl.
Vendég
 


Ohara! Nálunk is nyugodt esetben ebből áll az ébren töltött idő. Nálunk telejeen beállt a 4 óránkénti etetés, amit az elején én erőltettem ki, mivel sokat eszik egyszerre. Most már csak 4 óránként igényli az evést. Önálló alvás nagyjából oké, bár ma nagyon nyűgos a fiatalúr. A hasrafordítást is erőltetnem kellett, de csak addig hagytam amig nem ordított. A kézben cipelést, háááát fél órát nem bírnám, az biztos! És az alvás napközben alig több mint 1 óra. :cry: Ez elég kevés hogy valamit tudjak csinálni... De olyan érdekes, hogy mindig panaszkodom hogy nem nagyon tudok csinálni semmit a lakásban, bezzeg szgépezni van időm! :oops: :oops:
Vendég
 


3 óráig Judit? Nekem van hogy napokig tele a vasalódeszka! Most is ott tornyosul a tegnapi mosás. De ma remélhetőleg végzek vele, megkértem a férjem, hogy ma ő sétáljon Zétivel. Egyedül még nem is voltak sétálni! :shock: Na, itt az ideje!

Egyébként én is vasalom mindenét a törülköző kivételével, bár lehet azt se ártana. Mostanában folyamatosan kakis lesz Tegnapelőtt meg a vízbe kakilt! Persze amikor már végeztünk, hogy kezdhessem elölről Tuti érezte,. hogy már ki akarom venni, gondolta kér egy kis repetát. Okos fiú ő! :lol:
Vendég
 


Melinda, ez az egyetlen kikapcsolódásunk. Nekem legalábbis. Nehogy lelkiismeret furdalásod legyen!
Vendég
 


Én is vasalok, és mint Melinda, szeretem az apró ruhácskákat vasalni. A mieinket viszont nem :oops: Úgyhogy a gyerek csini-vasalt, mi meg gyűrött igénytelenek vagyunk:-) Kivéve vasárnap amikor kénytelen vagyok a férjemnek inget vasalni :)

Judy
de ügyes Áron hogy már meg is fog dolgokat! Dóri a lógó csörgőket ezen a bébitornáztatón meg-meglökdösi és olykor úgy látom már tudatos.
Aztán lehet tévedek:-)
Ma mész? Mikor? Szorítok!

O'hara,
én is mindig attól félek hogy a vízbe kakil:-) De mikor beletesszük a kádba a fenekét elfelejt minden ilyesmit, hason úgy csinál mint aki mindjárt elúszik:) Jár a keze lába, közben meredten koncentrál:)) Amikor ezek után hanyatt fordítja apa a kádban kiborul. Szóval ez a gyerek totál hasi gyerek:)
Nem építkezünk - hajh jó is lenne! A férjm szolgálati lakást kap ami 2x akkora mint a jelenlegi úgyhogy nem utasítjuk vissza, mert akkor legalább a mostanit ki tudjuk adni . (Ha tudtok vkit aki albérletet keres szóljatok.). És így hogy ez bevétel nem kell visszarohannom a tgyás lehárta után dolgozni, ami nagyon-nagyon szuper lenne/lesz, mert ugye mi ha Isten is úgy akarja hamar szeretnénk kistesó/ka/t.

Nálunk sincs amúgy túl nagy rendszer. Azaz én nem csinálok. kb. 3 óránként szoptatok, de van hogy hisztibe fullad olyankor kitolódik, de volt már olyanis mostanában hogy 2 óránként cicin lógott. Utána rendszerint bealszik min. egy órára. Délelőtt éberebb, akkor 2-3 órát ébren van még szopcsi után is. Olyankor pihiszék, csörgők, mondókázás(könyvből:-) )., aztán ha mosolyt kívánok csalni orcájára zene és anya táncol, ettől ő is lendületbejön, jár keze-lába és kacag. - szóval biztos elég hülyén nézhetek ki
:)
Vendég
 


én a gyerek mindenét vasalom! :shock:

Mostmár naponta többször hasra teszem nem alvási céllal, hogy gyakorolja a fejemelgetést, jó nagy üvöltés a vége, természetesen letett fejjel. :lol: :evil:

Gombi: UHUn minden ok volt, egy kivétellel: a hasa full gázos. Azt mondta a doki hogy lehet, hogy tejcukor érzékenység miatt. Jókor találják ki, már 3 hónapos... :twisted:
De kérdezni nem lehetett semmit, azt mondta h beszéljem meg a gyerekorvosommal. felhivtam, péntek este kell mennem konzultálni, gyerek nélkül.... :roll: többet nem árult el telefonon! :? bal..szok ezek mind....

a nyűgi időkre jó a hordozókendő!!
én is annyit cipeltem rékát, hogy a bal csípőm és a bal oldali váll, könyök és csuklóízületem full tropa lett!!! ezért most olyankor "felkötöm" magamra. és tetszik neki!! :D

Kép
apkata
 
 


Ohara! Igazad van! :) Tényleg nincs nagyon más kikapcsolódásunk.
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap mi is voltunk orvos(ok)nál. Kezdtünk a Bethesdában egy csípő uh-val, aztán délután visszamentünk a beutalót adó ortopédus bácsihoz. Közötte meg bementünk apával a munkahelyére hogy mindenki jól megcsodálhassa Ivánt, aki ezt olyan jól tűrte, hogy csak na.

Azt hiszem ez a front nem csak a gyerekekre van hatással: én úgy érzem magam, mint akit kimostak...szerencsére Iván alszik, de ő is elég nyűgös volt reggel.

A vasalás nekem se jóbarátom. Én mondjuk nem törődöm a cimkékkel és gépben szárítom a babaruhákat is, meg a textilpelusokat. Néha a pelenkákat kivasalom, de csak ritkán. Magunknak is csak egyszer-egyszer vasalok, ha nagyon kell.

Ja, és én négyóránként etetek. Olyan szempontból szigorúan tartom, hogy annál többet nem hagyom, hogy "éhezzen". Ez ilyenkor azt jelenti, hogy képes vagyok akár felébreszteni, ha idő van. Egyébként nem jellemző hogy korábban éhes lenne. Esetleg egy fél órát szokott csúszni a történet. Viszont cserébe éjszaka ő ébreszt fel engem négyóránként... :shock: :shock: :shock: tudom, hogy végigtudná aludni az éjszakát, mert már egyszer megmutatta, hogy tud ilyet...azóta már azt is tudom, hogy nem egyszerűen nem akarja. (halkan jegyzem meg, hogy ez legyen a legnagyobb problémám :oops: )
tedorka
 
 


Enyém is nyűgös, lehet, tényleg idő miatt, de még alig volt el nyüszi nélkül. Csak reggel, ébredés után, meg persze éjjel, 3kor evett, és csak fél 5kor aludt el megint.

Gio, holnap megyek, gondolom stílszerű, ha kérem, imádkozz értem... :)
Vendég
 


én annyira ki tudok akadni!!!!
nem iszik a gyerekem cumisüvegből!!!!!!! :shock: naponta borítom a csapba a megmelegített (egyébként friss, nem fagyasztott) anyatejet!!!! mi lesz ha nem lesz tejem :?: :?: most is kb. épp elég. annyira kivagyok ezen!!!! nem elég hogy full egyedül vagyok, még a gyerek is éhségsztrájkol ha nincs cici.... :twisted:

Kép
apkata
 
 


Sziasztok anyukák!

Én is vagyok csak ketteske gluténmentes(GM) táplálásának átállása miatt nem sok időm van egyenlőre erre járni!A legtöbb időmet GM receptek keresésével,letöltésével töltöm.Na meg persze az itthoni sütés főzéssel.Vettünk egy kenyérsütő gépet ketteske GM kenyerének sütéséhez...egyenlőre sajnos nem nagyon eszi meg... :( ..pedig mást nem ehet!
Próbálkozok a kukoricalisztes főzésre és sütésre is átállni,mert olcsóbb mint a GM liszt(GM liszt 1000.- a kukorica pedig 300.-,vagy kevesebb).Tegnap például sütöttem muffint kukoricalisztből,és egész jó lett!Esetleg ha van bevállt kukoricalisztes receptetek,akkor szívesen fogadom...mert neten találtam sokat,de azt nem lehet tudni mennyire jók!

Hármaska nagyon éédes.Hatalmasakat mosolyog és nagyon imáádom!
Pókica olvastam a gyerekkézbencipelős történeted.Hááát nem könnyű!Én például a múltkor a picit kellett kivegyem a babkocsibólmert ketteske nem volt hajlandó gyalogolni! :evil: Na egy parádé volt ahogy kezemben a babával toltam a babakocsit,ami dög nehéz volt,mert az alja tele volt a bevásárolt cucokkal!

mennem kell,túl nagy a csend ketteske szobájában...rosszalkodik tuti! :shock: :evil:
Vendég
 


Vasalás: Utááálok vasalni!Nem is szoktam...a szárítógépből kiszedve egyből összehajtom a ruhákat így nem gyűröttek!...annyira... :lol:
Vendég
 


Tulip, sajnálom ketteskét! Biztos nehéz így, de te ügyi vagy, ezt is megoldod. :)
Vendég
 


Kata
és most azért eteted cumisüvegből hogy szokja? Én is megpróbáltam múltkor mikor sírt a cicin, de Dóri is teljesen elutasította, köpte, rúgta..stb. Rajtam is átfutott hogy mi van ha nem lesz tejem ?? :shock: De akkor csak lesznek tán olyan éhesek hogy be fogják kapni a cumisüveget is
Pedig Dóri még ugye eleve cumizik is, a cumiüveget mégsem szereti...Kórházban még elfogadta pedig. Tejed meg biztos lesz! Hisz eddig is jó sok volt,

Dorka
Mennyit eszik Ivánod egy alkalommal így hogy 4 óránként van etetés?
Én visszaszoktattam Dórit a 3 óránkénti evésre, kivéve éjszaka, akkor 5-6 órákat egyben bealszik általában - kivéve amikor nem mint pl. ma, de ez engem sem zavar,

Tulip
dejó látni! Nemsemmi ez a spec táplálkozás. De csak kinövi egyszercsak nem?

Judy
jah igen ma szerda van, de én egész nap azt hiszem csütörtök.
Vendég
 


azért próbálnám cumisüvegre szoktatni, hogy esetleg ha meglépnék egy-két órára, apa is meg tudja etetni. de esélytelen vagyok. :(
és szégyen-nemszégyen kezdek befordulni így 3 hónap egyedüllét és magány után, megáldva egy nehézfejű hisztérikával... :(

Kép
apkata
 
 


Nekünk is már 1,5-2 óra az egyben ébrenlét a kaják és az alvások között. Én általában azzal kötöm le, hogy szövegelek neki, vagy betolom Halász Jutkát és együtt énekelünk. :lol: Közben tornáztatom a lábát, mert neki is kötött a csípője és azt naponta többször kell. Időnként lerakom a játszószőnyegre, de ott max 10 percet van el. Ha arra a napra meg már totálisan lefárasztott, és már nincs erőm szórakoztatni, akkor szoktam hagyni tévét nézni is. :oops: Erre a célra letöltöttem mindenféle lebutított klasszikus zenékkel babáknak készült videókat (pl. baby mozart), ami abból áll, hogy idegesítő prüntyögős babaváltozatra alakították át a zenéket, és közben mindenféle színes, mozgó játékokat mutogatnak, szóval felnőtt embernek kihullik a haja tőle, de a gyerek tátott szájjal élvezi. És nekünk is van 15-20 perc, amikor csak kézben lenne el, ezt nála sikerült kiváltani azzal, hogy felteszem a pelenkázóra és ott masszírozom, ettől mindig lehiggad. Utána pár perc ringatás, majd ágyba lerak, kis nyüsszögés, bealvás, pár óra múlva elejétől újrakezd. :lol:

Én is hordozóban viszem sétálni a gyereket, és a jó hír az, hogy már nem is kell kabát! :lol: 10 fok van napközben, és néztem időjárásjelentést, a héten egyre javul! Szóval a gyerekre ráadom a kezeslábast, már eggyel vékonyabbat mint a téli anorák, és úgy teszem bele a hordozóba, én meg csak egy polármellényt veszek, és ez elég is.

/
lemonsong
 
 


Gio: a lisztérzékenység genetikai betegség...egész életében diétáznia kell... :(
Most vizsgálják a nagyfiam és az én véremet is,keresik,hogy még ki az a családban,és hogy kitől örökölte!Hármaskát majd csak két éves kora után lehet megvizsgálni!
Vendég
 


Sziasztok, csak gyors leszek, mert Maja nagyon nyűgös az oltástól.. azóta sír és kesereg felváltva :(
Szegénykém, ezt kapta a teljesen átaludt éjszaka után :(

4,78 kg, centit nem mértek. vagyis hosszt...

Nektek nézték a babó szemét? Tiszta ideges vagyok, mert elküldtek minket szemészetre, a doktornénink szerint az egyik szemére nem lát jól Maja :?

Ohara: kabát felé veszem MT-ben Maját és csak egy overált adok rá, vékonyabbat, mert MT jól melegíti..
Vendég
 


Amúgy ennek ellenére jól vagyok!
Süt a nap és ez teljesen feltölt energiával! :D ..(hol van a napszemüveges emotikon???)
Vendég
 


Apkata próbáltad több formájú cumival is?
Ajsa például az Aventest nem szereti, a MAM-ost igen(az olyan lapos féle)...és jó az aventes cumisüvegre az is!
Én péntekenként délután pár órára elmegyek itthonról!Mindig!És ez teljesen feltölt!Nekem is kell pár óra magány,vagy sütizés és trécselés egy barátnővel! :D
Vendég
 


Tulip
nem lehet szerzett? A barátnőm kisfia 10 éves korára elmúlt.
Vendég
 


tulip
erre vágynék én is...
többfélét próbáltam, mam-osat még nem de ki fogom :wink:

Kép
apkata
 
 


Hajrá Apkata! :D
Próbáld minden etetésnél megkínálni cumisüveggel,hogy szokja a formát! :)

Gio a lisztérzékeny csak tünetmentessé válhat,de a diétát szigorúan tartani kell,a doktornő szerint,(és a dietetikus is ezt mondta)mert súlyos következményei lehetnek a be nem tartott diétának!!!!!! :!:
Vendég
 


Hát én sem járok el itthonról:-( És nekünk a séta is ritkán jön össze. És ma itt nem süt a nap. Fogalmam sincs mibe kellene öltöztetni a gyereket, az overált már kinőtte, bundazsák meleg...A kocsit meg még mindig nem tudom levinni:-O Tiszta gáz vagyok...érzem....A kendő ilyenkor még hideg kintre?

Kata megértelek, a szopi miatt az ember max. 3 órát lehet távol és azt is ki kell számolni mikor - mármint ha egyedül akarunk elmenni mondjuk barátnőzni vagy valami. Nekem is a net az egyetlen szórakozásom.
Mi szívesen kiugrunk hozzátok ha jó vmikor. Férjem kidob,majd értünkjön legalább jó levegőn kicsit babakocsizunk is.

Gombi
azt a dokinéni miből állapítja meg hogy az egyik szemével esetleg nem lát jól?? :shock:
Vendég
 


Kata, mi is szívesen meglátogatunk :wink:

Gio: úgy csinálta, hogy először az egyik szemét takarta el, aztán a másikat, és hogy az egyiknél hisztizett a csajszi, hogy nem lát, a másiknál meg nem hisztizett :?
Olyan idegbe lendültem, el sem tudom mondani!!
Vendég
 


És arra véletlenül sem gondolt a dokinő hogy utálta hogy letakarja a szemét és ezért hisztizett??
Vendég
 


Tulip: nagyon rosszul hangzik ez a lisztérzékenység :(

Én még ugyanúgy öltöztetem sétához, mint eddig :oops: csak takarót nem teszek rá pluszban. Hol süt a nap???!!! Itt miért nem? :x :cry:

Gombi:Ezt honnan lehet sejteni, hogy nem lát jól? Mi holnap megyünk szemészetre, de más miatt. Esetleg rákérdezek majd a látásra.

Én is gondolkoztam már, hogy sokat netezek. De ez tényleg olyan, hogy egész nap megy a gép, és ötpercekre leülök elé. :? Porszívózni, felmosni nem lehet így. Én még vasalni is nehezen állok neki, mert utálom, hogyha abbahagyom, mindig ki kell húzogatni a konnektorból... :? Ja, és így úgy érzem, kommunikálok is felnőttekkel. Látogatók jók lennének, de ide azért program kijönni :( Ilyenkor sajnálom kicsit, hogy már nem Zuglóban lakunk.

Nem tudom, ki kérdezte :oops: Már nem fejem le a tej elejét, gyakorlatilag nincs időm rá, örülök, ha utána egy órán belül tudok fejni. Így is szörnyű hallgatni az éhes ordítást, amíg a nutritont megcsinálom neki. Épp ma gondoltam rá, hogy ha ilyenkor valaki megnézné az adrenalinszintemet... :lol: Amúgy egy ideig jónak tűnt, de aztán érdemi javulást igazából nem tapasztaltam. Mintha a tejem több lett volna. Csinálnám egyébként, de annak nincs értelme, ha egy nap kétszer-háromszor sikerül. Éjjel pl. sosem tudnám megcsinálni.

Nálunk jó pár napja az ébrenlét a kakilásról szól :x Már nagyon unom. Emi az egész délelőttöt végigszenvedi, nyomja, zokogja, mire sikerül neki. De háromszor-négyszer kakil egy nap, és jó folyósat. Nem tudom, mi segíthetne. A szorulás elleni dolgok nem csinálnak hasmenést? Adhatok neki szirupot, vagy kamilla teát szerintetek?

briell
 
 


Gombi: ez azért kicsit furán hangzik. :? Bár lehet, hogy így vizsgálják tényleg, de nekem nem tűnik túl "tudományosnak" az indoklás...

briell
 
 


Mondjuk, ha belegondolok, mindkettőnk családjában van szemüveges, én is az vagyok (csak hiú kontaktlencsés :oops: ), a de hogy ilyen korán?
Na hiába okoskodom itt, felhívom a szemészetet időpontért, és megyünk mielőbb...
Briell, ha folyósat kakil Emi, akkor nem a pukik miatt megy esetleg nehezen? Nekünk Maja is szenved, de neki egyáltalán nem folyós a kakija, a tápszer fogja neki rendesen :evil:
Vendég
 


Gio: passz, majd azért próbálgatom neki én is, délután, hogyan reagál arra ha én takarom le a szemét felváltva!
Vendég
 


Sziasztok!

Napirendünk nekünk sincs, még két egyforma nap és éjszaka sem. Tegnap este pl. 9-kor bealudt (máskor 11-ig képtelenség letenni) és hajnal 5-ig nyomta az ágyat. 8) Máskor van, hogy a 10 órás etetés után éjjel 1-kor már kel. Nem értem én ezt...
Nappal max. 10 percekre szundít be, ha sétálni megyünk azt végigaludja, de mivel kocsival nem tudom behozni, így mikor kiveszem fölébred. Ha apával vagyok és ő felhozza egyben, még órákat képes aludni a kocsiban az előszobában. :) Na ez a ritkább, mert napsütést vadászva inkább dél körül megyünk ki és akkor apa sehol. Az ébren töltött idő szopival, büfiztetéssel, kis önálló nézelődéssel -kb. 10 perc addig én eszek- beszélgetéssel, kis ölben ringatással telik ha jó napja van. Ha rossz, akkor sírással és nyugtatással telik az idő.

Tejcsi: hát a sört nem nekem találták ki, csukott szemmel lehúztam valamennyit a cél érdekében. Nem tudom attól vagy a mellszívóval macerálástól, de talán kezd visszatérni a jobb cicimbe. Most már 45 ml sikerült lefejnem.

Látás: már gondolkoztam én is vajon hogy lát, apja egyik szeme elég rossz, 1 éve már nekem is van 1,5-es szemcsim. Este kipróbálom, bár nekem sem tűnik túl tudományosnak...
Gombi, drukkolok hogy nem legyen semmi baja Maja szemecskéjének.

Vasalás: a mi ruháink nem vasalásigényesek, a babáét vasalnám ha hagyna rá időt, de nem hagy, így nincs vasalva. :lol:

Tulip, sok türelmet kívánok a GM tápláláshoz. Nem lehet egyszerű...

Kata, látod már ugranak is a lányok, hogy legyen társaságod! :wink: Nálunk sem játszik a cumisüveg (mostani teás próbálkozásnál már jól fogadta, de utána a cicivel bánt másképp) próbálom 1-2 órára szorítani a vásárlásokat, levegőzéseket addig tuti bírja apa ha előtte szoptattam. A kicsi tovább is bírná kaja nélkül -hiszen éjszaka már 6 órát is elvan- de nem akarom apa idegeit nyírni, ha épp végig üvöltős szakasza jön elő. Meg van beszélve, hogy amíg bír vele addig nem szól (ha sírós akkor sem) amikor már végképp elszakad a cérna és üvölt bármit csinál vele, akkor telefonál, hogy már vegyem hazafelé az irányt. Persze így rendes programot nem nagyon lehet csinálni, mert a fodrász keze alól nem pattanhatok ki ilyenkor, max. a vásárlást hagyom abba.
csillag25
 
 


Na már üvölt, úgyhogy megyünk ki ha sikerül összerakni őt meg magamat is.
csillag25
 
 


Sziasztok!

Olvastam, hogy többeteknél használatos hasfájásra valami szer. Javasolnám nektek a Pro Kid terméket, amit lehet használni hasmenésre, székrekedésre is. Én például akkor használtam amikor tejkiütéses lett a babám, nagyon szépen elmulasztotta. Csak javasolni tudom:) (Egyébként ennek a felnőtt változata a Bonolact, az is nagyon jó mindenféle emésztési panaszokra).
Már egy pár hete olvasgatlak titeket, csak most találtam ide, pedig a terhességem eleje óta olvasgatom a babanetes fórumokat, de ezt valahogy nem találtam meg :(
Nekem egy hat és fél hetes kislányom van, Emília.

Remélem nem haragszotok, hogy írtam!

Szép napot!
Borka

kaborka
 
 


Nálunk sem süt nap,sőt...ma sétálni akartunk kenguruval v mt-vel,de ki kellett állni a kocsival helyette,ahogy mentünk dédit köszönteni :? na mindegy,majd holnap talán.

Én szinte minden napra csinálok magunknak programot,ha más nem csak kimegyünk az udvarra,vagy elsétálunk kedves z.séges néninkhez répáért...mindegy,csak itthon ne gubbasszak velük.Holnap hüllőkiállítás lesz a könyvtárban,meg megyünk apámhoz Gézát köszönteni.....izgi lesz :? látta vagy 2x a gyereket....

Én amúgy nagyon kevés ruhát adok rá,mint mondtam,izzad,mint egy ló.MT alá vékony rugi tetejére kiskabát,nadrág.Ennyi.Overál elköltözött tőlünk...

Gombi,ez rosszul hangzik,remélem nem így lesz.

Judy
:lol: :lol: hozzáteszem,sokkal könnyebb,mióta D ilyen nagy és önálló.Napi egy hiszti azért belefér,pláne,ha én is türelmesebb vagyok.Így,hogy alszom éjjel én jól tűröm már...

Ébrenléte alatt én is általában gyorsan elvégzek ezt-azt,játszom Dénessel,ő meg játszószőnyegezik.Nagy segítség,h apa majd'nminden nap itthon vagy déltől.

Tulip,hát nem lehet egyszerű.Kukoricalisztből készült dolgokat ehetünk szopi alatt????Nem puffaszt,mint maga a kukorica???Kitartás a 3 gyerekhez...nem lehet könnyű!

Kép Kép
meli1118
 
 


Gombi, nem semmi. Drukk, hogy Maja rendben legyen!

Briell, én kérdeztem, akkor nálad sem tartott sokáig.
Folyós kaki itt is van, nekem azt mondták(2szeri kakaivizsgálat, negatív lelet után), hogy ez is a laktózintolerancia miatt van.

Áron megint 2 órája alszik. Mi lehet vele?

Itt volt egy kolléga, örültem volna, ha Fiatalember ébren van és épp nem ordít, erre ő inkább aludt.
Ő elfogadja a cumisüveget, de csak, ha nagyon éhes. Teával egyáltalán nem boldogulok, de volt már, hogy cici után éhesnek tűnt, csináltam egy kis tápit és nem kellett neki. Na, most vagy nem volt már éhes, vagy cumiból nem kellett.
Vendég
 


Szia Borka!
Ez a Pro Kid micsoda?
Enyém gyermeknek a pukik jönnek marha nehezen, arra is jó?
Vendég
 


Szia Judy!

Ezt a "hivatalos" leírást találtam róla: Az első, kifejezetten gyermekeknek kifejlesztett magyar probiotikum
A Bonolcat pro+kid csecsemők és kisgyermekek élettani sajátosságai figyelembevételével kifejlesztett, 5 féle probiotikus baktériumtörzset tartalmazó speciális - gyógyászati célra szánt - tápszer, melynek fogyasztása károsodott bélflóra (antibiotikum szedése, hasmenéssel járó megbetegedések, korai tápszeres táplálás) esetén javasolt.
Arra való, mint a Normaflore és társai, csak annál jobb :)
A pukik ugyebár azért alakulnak ki, mert a csecsemő bélflórája, emésztőrendszere még nem működik tökéletesen,ezért még az első hetekben, hónapokban az anyatej emésztése is nehéz lehet a babáknak. Így szerintem ezen a gondon is segíthet.
Persze jó megkérdezni a gyerekorvos véleményét is.
Én azért használom szívesen, mert az egyik családtagom fejlesztette ki, és hát ugye benne megbízom :)

Üdv

kaborka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: