Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi: óóó most lett volna :( Te voltál dokinál???

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok,

Timikém, élek, bár épp hogy csak :wink:
De pofám nincs csak bejelentkezni, hozzászólások reagálása nélkül, pedig olvaslak ám Benneteket!
Hétvége zsúfolt, hétköznap még zsúfoltabb, kialvatlanságtól kimerülésben múlok ki.
Örülök, hogy jobban vagytok!

Zsófi, jobbulást!!!! Talán most már hamarosan kikeveredtek ebből a nem éppen könnyű időszakból!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Jó reggelt!

Törpikém! Csak jelentkezz be bátran, jobb az, mint hogy eltűnsz napokra! :wink:

Zsófi: jobbulást nektek! Jól elkapott most benneteket is, de talán ezzel letudjátok jó hosszú időre! :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

 
 

Gyerekeim már 6-kor kelnek. :( 11-kor már enni is alig akarnak annyira álmosak, 2-ig szunyálnak és 7-ig alig bírom őket ébren tartani, hogy fürödni menjünk. Amióta este nincs tej, nincs viháncolás sem és alig ér le a fejük már alszanak is. :shock: Reggelihez próbálkozom a kávéval, kakaóval, tejjel, de bögréből nem isszák, csak fintorognak. Nem értem én ezt a cumisüvegben ugyanez volt, abból meg 2,5-3 dl-t lenyomtak. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


jo reggelt ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most meg még túl sok is leszek :wink:

Timi, ugyebár mi kicsit idősebbek vagyunk, mint Ti, de még mindig cumisüvegből megy a reggeli, esti kakaó. Alapötletnek nem rossz, hogy a tejmentes napok apropójaként le lehetne szokni a cumisüvegről, de ehhez szerintem azért kevés egy-két nap. Aztán az is elgondolkodtató, mennyire fontos a gyerekeknek ezt a tejnek hívott vizezett cuccot inni. Nem lehet-e napközben valamivel pótolni a benne lévőket. Nem vagyok képben e téren teljesen, csak ötletelek. Lehet, hogy még ez a tejszerű cucc is jobb, mint a semmi.
Mi nagyon messze vagyunk még a leszokástól, de hát az én lányaim a mánia emberei :roll: Érdekes, a bölcsiben zokszó nélkül alszanak cumi nélkül, itthon kérik :shock: És nem tudom, mikor fogom tudni lerakatni velük :( Bölcsiben csak pohárból isznak, itthon csőrösből, sportüvegből, de csak néha pohárból. Pedig vettem nekik csilli-villi rózsaszín pacis poharat is. A kezdeti lelkesedés már a múlté :lol: :lol: :lol:

Jut eszembe, bölicsi, nálunk a közgyűlés megszavazta a költségelést a bölcsikben, de csak szeptembertől, minket az meg már nem érint. Most ovit kéne szerezni már :shock:

Ja, és nem mellesleg, nem hiába érek rá pötyögni; fél10-kor csöngött a mobilom a BÖLCSI számával. Jó lenne, ha mennék, mert Míra kipöttyösödött, bárányhimlős lett. Még mielőtt bárki kérdezné; nem oltattam (köveket nem kérek). Ma még csak 4-5 pötty van a gyereken, aminek a felét már mire odaértem érte sikeresen elvakarta. Azóta békén hagyta. Doki ránézett, felírt Fenistil cseppet meg mentolos hintőport. No, így állunk mi most. És nagyon várjuk, hogy Míra pöttyinek száma ne sokszorozódjon meg, illetve Emmán is napokon belül kijöjjön, ne pedig két hét múlva :shock: Ja, és engem pedig kerüljön el :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi, tőlem mehet a zárt.

Hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: jujj! :( Hát hamar és könnyedén vészeljétek át, azt kívánom! Ugyan ki kövezne, mert nem oltattál?! :wink:
Tej: enyémek rengeteg tejterméket esznek napi szinten, úgyhogy ami kell abból biztos meg van, szerintem túl is teljesítjük. :? És nem hiányolják, már nem is kérdezik meg. Reggeli mellé mindíg odateszem nekik a bögrében a kávét, kakaót, mikor mit, ma eljutottunk oda, hogy belekóstolt finnyásmanó is, bár közölte :" ez nem jó, nem finom, nem kérem." Azt, hogy ma reggel mennyit evett, alig mertem elhinni, másfél szelet májkrémes kenyeret tolt le, még a héját is és nagy szeletek voltak. Amíg volt cumisüveg nem is evett. Szerintem értékesebb már az, amit a rendes kajával bevisz, mintha tejet inna csak, ahogy eddíg, de azért a lelkem akkor lenne igazán nyugodt, ha reggel meginnák a szendvicshez a tejecskét.

Zárt topik: okés, de, ha már zárt, akkor a szökőévente bejelentkezőknek sem gondolom, hogy kellene hozzáférés. Hű, de fogok én most hideget-meleget kapni ezért! :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


hüha Törpi gyors és kevés pöttyösödést akkor :(:(:(
Zsófi: gyogyujjjá akkor ;)
Timi: nem vagy egyedül ha bögrében van a tej meg se szagolják nálunk :? :lol:
zárt felölem is okés ;) itt bneten ugye?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: hu de kis koránkelök lettek Csajszikáid :?
sztem nálunk majd oviban megisszák a szendvicshez a tejecskét :lol: remélem :oops: :lol:

Csajok melyik napra kérdezzem meg a játszit és mikor-mennyi idöre? aztán még eldönthetjük h akarjuk-e vagy sem ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


itt a tavasz jaj olyan jot játsziztunk maszat után meg is lett eredménye 13.15kor már szunya volt ebéd mind elfogyott :lol: :lol: remélem marad is ez a joidö

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


azért az tök durva h tegnap még havat lapátoltunk meg popsicsuszkáltunk ma meg tavasz van 10-12 fok különbség egyik naprol másikra :?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


juj nagyon neki kellene már állni átválogatni a rucikat ujakat kimosni kirakni de leginkább a régieket eladni lustiii vagyok :oops: :oops: :oops: ja persze mikor mondom h gyertek probáljuk fel h jo e még hallani se akarnak rola :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


kérlek, írj ide egy mélt: szerkeszto@babanet.hu

Írd bele, hogy mi lenne a topik neve, és ki lenne a moderátor (felhasználónév és email kell hozzá).

Zsófi így ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


cumisüveg...én nagy cumisüveges voltam sokáig, Anyum mesélte :):):) egyszer magamtol mondtam Anyumnak h én már nagylány vagyok és kidobtam magamtol a kukába :):):) jaaaa panel-9. em-szoval olyan igazi ledobosba :):):) ennyi volt ;)
ez is olyan h senkin nem marad pelus 18 évesen ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


mindennek eljön a maga ideje csak a gyerek tempoját hagyni kell sztem ;) jaj h én mennyi mindenre mondtam h mi ezt soha aztán tessék :):):)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


hát igy több mint 3 évesen eljutottunk oda is h nem válogatják ki a borsot a levesböl :lol: :lol: :lol: köszi APG ;) azért fözelékkel hiába probálkoztam... még ;)
ha már APG
ide szeretnénk majd elmenni:
http://medveotthon.hu/

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


na jol leléptetek :cry: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: :lol: K. kezdi a műszakot az ünnep előtt, de még nem tudom hogyan indulnak, még ma megtudakolom!

Zárt: ha már zártba megyünk és tényleg mi 6-an a mindennapjainkat osztjuk meg (ahogy eddíg is, max nem cenzúrázunk), akkor egy nagyritkán bejelentkező, aki ezt nem teszi, számomra ugyanolyan jogosulatlan, mint egy idegen, aki sosem ír. :? Bocsi, tudom, eléggé végletes vagyok, de nem az én szavam dönt, ez csak az én véleményem, érzésem, max. cenzúrázok tovább. :wink: Szóval többség dönt! :)

cumisüveg: nem keresik, nem kérik, pedig látják a szekrényben. Ma megkérdeztem Alexát kér-e tejecskét cumisüvegben és határozott NEM volt a válasz. Én is azt hittem, hogy de messze van még, amikor lerakjuk és ha nincs ez a betegség biztos sokáig szó sem lett volna róla -bár én már törtem rajta a fejemet, hogy hogyan legyen, dehát ezt is, mint sokmindent megoldott az élet. :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Zsófi! nincs mikor megyünk, azért kérdeztem ti mikor jöttök mert ahhoz igazítottuk volna,
de apa azt mondta nem alszunk ott, uhogy szerintem majd vasárnap megyünk

Törpi! én sem olttattam, viszont én nem bánnám, ha elkapnák még mostanában
nálunk is vAN most bárányhimlő, skarlát, fosós hányós, meg influenza oviban bölcsiben

Mi most!!! vettünk új cumisüveget :lol: :lol: :lol:
a bölcsiben pohárból isznak, meg mostmár itthon is egyre inkább, és a víz cumisüvegből már szinte egyáltalán nem kell nekik max. éjjel
de a vizet amúgy már egyáltalán nem is kérik mióta bölcsibe járnak :twisted: :twisted: ennek nem örülök

na megyek boltba, mert bezár (tök furi már, hogy itt bezárnak fél 5 kor :? elszoktam tőle)
majd jövök még

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni, lehet, félreérthető voltam, örülök, hogy elkapta Míra, és reménykedek Emmában is, csak azt nem szeretném, ha én elkapnám.
Érdekes, csajaim innivalót a bölcsi eleje óta nem kérik cumisüvegből, de a kakaózás csak abból megy. Kivéve hétvégén reggeli közben, akkor a cumisüveg után jöhet akár csészéből is.

Timi, eleinte nem értettelek, miért az elzárkózás, de így már fogom, mi a háttere, és meg is értelek, valahol igazad van.
Cumisüveg miatt én nem parázok, nekem csak a fogmosással van bajom. Ugyanis fürdéskor megmossuk a fogukat, de az ágyban meg meseolvasás közben még isznak. Na, ez nem jó, mert hát a tiszta fogacskáknak annyi :(

Babus, asszem én ebből a tali körből kimaradok :( Szinte biztos, hogy Emma addigra csupa pötty lesz. Úgy azért nem vinném közétek. Ha mégsem, meg bennem lenne, hogy még lappang. Ha mégis átesünk rajta addigra, majd max csatlakozunk.

Zsófi, remélem hamar rendbejössz Te is!!!!!

Na, ki lesz a moderátorunk? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


De kár,hogy elvonultok :(

Eszti

Kép
szotyo
Kiskőrös
 
 


jött egy néni leolvasni a villanyórát...lányok azt hitték, h a néni megszereli a lámpákat...Tami: de Anya, Apa a legjobb szerelő, majd Ő megszereli a lámpákat :):):)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus :lol: :lol: :lol: :lol:

Na mi van Csajok, már most is priviben megy a chat, csak én maradok ki? :wink:
Végre itthon vagyok napközben, írni is tudnék, Ti meg sehol :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Felhívtam barátnőm, akinek mellesleg a lányával együtt cseperedtek eddig a csajok, valamint egy bölcsibe járnak. Mai napig hatalmas a barátság köztük, a kiscsaj tesóinak hívja a lányaimat. Miközben próbálok az anyukával beszélni, átveszi a telefont a lánya, és kéri a Mírát :shock: nem döbbentem, ááááááááááá!!! :lol: :lol: :lol: Majd átadtam Mírának a telefont, és ezek ketten elcsevegtek. És mivel ugyebár ők hárman barátnők, így Míra egyértelműen átadta Emmának is a telefont. Na ezek után el sem akarom képzelni, mi lesz itt később, ha már 3 évesen ez megy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi, meg tudnád nekem annak a habnak a nevét? Még nem súlyos a helyzet, de az arcán lévő egy pöttyöt nem szeretném, ha elvakarná. És ki tudja, még mennyi lesz rajt a következő 4-5 napban :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: :lol: a két csicsergős, nem is tudom kire ütöttek! :lol:
Enyémek is telefonálnak, még csak apával meg mamákkal, de nem akarják visszaadni, ma Hanga közolte: még beszélek anya! :shock:

Babus: ajaj :lol: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Csajok,nem vagyok túl jó passzban,csak átfutottam az oldalt...Törpi,a piros pöttyös az igazi :lol: remélem hamar túl lesztek rajta! :wink:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Zsófi, köszi, úgyis csak holnap jut el apa gyógyszertárba.
Fogmosás nekünk is kádban, bár ők már köpnek. Sőt, követelik, hogy öblíthessenek.
De ma beszigorítottam. Zuhany után (bárányhimlősen nincs pancsi :( ) meseolvasás közben megitták a kakaó javát, ők tehették be a hűtőbe, ezután mentünk fogat mosni. Persze Míra még inni akart az ágyban, de mondtam, ilyenkor már csak vizet. Apja hozott neki, ezzel megnyugodott és elaludtak. Ez persze még csak egy nap volt, de próbálom következetesen innentől.

Timi, én amúgy gondoltam szívószálas megoldásra első lépésként cumisüveg helyett, hátha. A következő újításom az lesz, most először bejáratom a fogmosás után csak vizezést :lol:
Hát, Hanga jogosan szólt, Te sem szereted, ha beledumálnak a dolgodba, nem? :wink: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyuszi, naaaaaaaaaaa, mi a gond? Tudunk segíteni?
Mondják is ám, hogy pöttyös túrórudi a Míra.
Na meg telefonon mindenkinek újságolja: Bárányhimlóóóóóós lettem (Hisz Pákó lánya, ezt már egy éve, mióta beszél, tudom. Csak nehéz elfogadni.)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi! :lol: :lol: :lol: :lol:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Jó reggelt!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: na legközelebb azért ne a pöttyös az igazival gyere :wink: :lol:
óóóóóóóóó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó reggelt :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz: beszéljünk, remélem jó idö lesz ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


jó reggelt!Lányok,köszi priviket,sms-eket,nem jól fogalmaztm :oops: csak annyi,hogy hulla fáradt vagyok,az utóbbi pár napban egész éjjel hordtuk őket vissza az ágyukba,4 napja fáj a fejem,szerintem ez a szeles idő,és a fogorvosomhoz is vissa kéne menni,mert fáj az egyik fogam....és néha annyira elszabadul a pokol a gyerekeknél,hogy úgy érzem valamit nem jól csinálok,eddig egy kis ördögöm volt,már kettő van. Lányok,néhpany lidlben megmaradt készlet lány köntösből.asszem ezer valamennyiért van mától,de nézzétek meg hol,mert nem mindegyikben...amúgy nagyon szép.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: sajnálom az éjszakákat, tudom milyen érzés. Kitartás, előbb utóbb ezt is megunják. Remélem a tieid előbb, mert mi 3/4 éve küzdünk, jobban mondva talán most kezd normalizálódni az éjszaka. :? Fej-fogfájást sajnálom, jobbulást!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: azért elég ez a "csak annyi" :( kitartás ;) durva h a felnötteket is igy megviseli ez az idöjárás hát még akkor a gyerekeket :? hu nekem is megfájdult egyik estére a fejem :? :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Csajok ki mennyi turot és darát rak a turogombochoz?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: ejha nagyon ügyesek Csajszikáid az üveggel ;)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: mai reggeli: 1-1,5 szelet pástétomos kenyér, fejenként 1 aktivia. asszem nem fog a tej hiányozni :shock: :lol: Zabálják a joghurtot, kefírt, sajtot, tejfölt. Sokat kivett belőlük ez az 1 hét, most pótolnak szerintem.

1/2 kg túróhoz 12,5 dkg búzadarát szoktam tenni, 2-3 tojás, attól függ mekkorák.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: jaj de jo h ilyen kis hamikások lettek :):):) nálunk a kefirt nem eszik, sajton viszont elélnének :lol: :lol: :lol: joghurt meg szivoszállal :oops: :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


köszi vmi ilyesmit szoktam én is

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: esetleg te? :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


tavaaaaaaaaaaaaaaaasz :lol: :lol: :lol: :lol:
Nyulasz: köszi játszot :wink: na a végére még a köteles felmászot is észrevették aszem mindent kiprobáltunk :lol: ja és fel tudtak mászni egyedül :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi kettő szavazat ha vállalod :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


nem vagyok még hozzászokva a joidöhöz Nyulaszék már mellényben mi még kabátban bár miután elmentetek Nyulasz elment a napocska akkor jonak éreztem a kabit :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok,

mi is egész délelőtt az udvaron, felraktam a hintákat, visszakerült a nagy csúszda, és a homokozó teteje is felnyílt. Déli harangszóra tudtam bejönni ebédet csinálni, de addigra már úgy belemelegedtek a homokozásba, hogy úgy kellett bekönyörögni őket fél 1 után. Eleinte mi is kabátban nyomtuk, de a végén Míra már vetkőzött. El kell ismerni, a szakácsművészet megizzasztja az embert, még ha az alapanyag homok is :D

Nyuszi, zűrös éjszakákat nagyon sajnálom, talán hamar leszoknak. Szél képes fejfájást, levertséget okozni, remélem már jobban vagy! Két kisördög sokunknak ismerős :? Bár vallom, nálunk bölcsi sokat javított. Második napja vagyok velük itthon, és szárnyalok a boldogságtól velük. Sokkal kezelhetőbbek, mint régen, és látom, hogy ők is élvezik, hogy úgy lehetünk hármasban itthon, mint régen. Fáj is a szívem rendesen :cry: Bőghetnékem van, ha arra gondolok, hogy holnap már megint dolgoznom kell menni és jövő héten sem én leszek már megint velük. Szeretgetnek, ölelgetnek, puszilgatnak, és többnyire :lol: szót is fogadnak.

Timi, jaj de jó, hogy nem kell a kajálással szenvednetek!!!! Éljen, éljen!

Zsófi, köszönöm!!!! Bár kopp-kopp, nem kapirgálja a pöttyeit. Valahol szerencse is, hogy tél van, nem izzad, és jól fel lehet öltöztetni, nincsenek keze ügyében. Igaz a pöttyök száma kb duplája lett, így 20-30 körül tartunk, de jól tűri egyenlőre a csajszi. Emma meg csak a hidegkiütéseitől pöttyös még mindig :?

Babus, nálunk is túrógombóc volt ma a menü :roll:
De ügyesek már! Eszembe jutottál ma délelőtt, mikor a csajokkal örömködtem, hogy Neked meg már igazi partnerek lehetnek mindenben a nagylányaid :wink:
Kefírt nálunk is csak Emma eszi, Míra ritkábban, csak ha a cél, hogy Emma elől elkanalazhassa :lol: Joghurt szívószállal? :shock: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: jaja ha éppen jokedvük van akkor igazi partnerek :lol: :lol: azért vannak még meccseink :? :lol:
ne nevess szivoszállal legalább megisszák :oops: :lol: :lol: :lol:
Törpikém tavasz van elirtad :wink:
drukkolok további nemkaparáshoz :wink:
használjátok kis akkor 3asban :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Hát ma én is álltam a szekrény előtt, hogy mit is adjak rájuk, de egyenlőre a kabát győzött és el is bírták. Holnapra viszont lehet előveszem a mellényt. :?

Szívószál, nálunk fújják, merthogy azzal tanultunk az úszáson buborékot fújni. :lol: Joghurtot kikanalazzák, vagy én kanalazom be a nekik, ők meg közben ketten ülnek a fotelban és versenyeznek ki tudja nagyobbra nyitni a csőrét. :lol: Mondjuk enyémek sűrű joghurtot kapnak, át sem menne a szívószálon. :lol:

Törpi: mi is nagy hintázásban vagyunk, egyik még a műanyag babahinta, másik már fa -bár ez nagyon régi, még K. hintája volt. Viszont nem ártott neki az idő vas foga. :wink:

Mostanában én is kezdem élvezni a csajok társaságát és már nem folyton csak a veszekedés megy. A betegség sokat változtatott rajtuk. Valahogy elfogadóbbak-szófogadóbbak lettek (bár még így is messze elmaradunk a kívánatostól), meg olyanokat játszanak együtt, hogy csak lesek. :shock: Hát erről beszéltetek Törpi-Babus. És nem hittem ám nektek! :wink: De most már látom, hogy enyém gyerekek is tudnak néha kulturáltan játszani. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: na láááááááááááááátod :wink:
hát én is jobban örülnék vmi tartalmasabb joghurtnak de... :( most láttam uj activiát gyümik nélkülit kiprobálom :lol: de tényleg hihetetlenek a gyümilevesböl zabálják a csersznyét a joghurtbol meg nem eszik :shock: :shock: :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: