Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudom, hogy van már ikres topik, ezért ide olyan kismamikat várok beszélgetni, akik most várják a babáikat... :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Itt vagyok! :D
Nárciszka, hol vagy? Kép És Nyulasz? És a többi ikres leendő anyuka? :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Most vettem észre ezt a topicot. Nagyon jó ötletnek találom, mert itt legalább a várandóssággal kapcsolatos élményeinket megbeszélhetjük. :D
Én ma voltam dokinál. Mindent rendben talált: zárt volt a méhszájam és a gyerkőcök súlya is megfelelő volt (1650g és 1450g). Nálunk nagy valószínűséggel császár lesz, mivel farfekvésesek, de tulképp erre is készültem az elejétől.
Nálunk valószínű egy kisfiú és egy kislány lesz. Nálatok? Tudjátok már a nemüket?
Hol fogtok szülni?
Egyenlőre ennyi, hamarosn úgyis jobban megismerjük egymást, aztán remélem több ikres kismami is fog hozzánk csatlakozni.
Jó éjt!

Kép
vucuska
 
 

 
 

Szia Vucuska!

Örülök, hogy idetaláltál! :lol: Gratulálok a két kis babához, már jó nagyok! :lol:
Mi még csak az egyik Baba nemét tudjuk, ő kisfiú lesz, a másik még nem biztos, de a doki őt is annak látta. :lol:

Érdekes, én is császárra készülök, a babák egészsége és biztonsága a legfontosabb. :lol: Én Zalaegerszegen fogok szülni.

Rana!
Szia!!!

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár én már nem tartozom közétek,de remélem,hogy nem gond,ha írok nektek!
Ahogy Zsófikukac írta,a gyereknevelésen belül is van ikres topic.Ott sok sok gyakorló ikres mami beszélget (köztük én is). Mi már mind túl vagyunk mindazon a boldogságon,ami rátok vár!!!Így azt gondolom,sok hasznos tanácsot,segítséget tudunk nyújtani.Ha van kedvetek vagy épp kédésetek vagy csak kíváncsiak vagytok a "jövőre",nézzetek be hozzánk is!!!! :D :wink:

Mindenkinek problémamentes pocakodást,könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a babákhoz!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Helló Drágáim! :lol:

na jó ha nem is pocakosan, de még friss ikres anyukaként jöheteeeek???, :lol: 8) még sokmindenre emlékszem ám a terhességből :wink: :lol:

nekem a 38 héten jöttek a lurkók császárral 3250 és 2920 grammal makkegészségesen hálistennek...egyébként lombikbébik :lol: elsőre sikerültek :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát persze, hogy jöhet mindenki!!! csak meglévő topikba már nehéz bekapcsolódni, csak ezért indítottam el egy újat!!! :lol:

Edit!
Köszi, hogy szóltál, oda is be szoktam nézni, és sok hasznosat olvasok! :lol: Ha van kedved vagy valamiről véleményed, stb. Te is írj ide!

Lmami!!!!
Hát kit látok itt??? Úgy örülök Neked, tudod az én Babáim a Tieidet követik. :lol: :lol: :lol: Hogy vannak a drágák?

KépKép
zsófikukac
 
 


Csajok, egy (buta?) kérdés: "dupla adag" :D babához dupla adag vitamint kell szedni????? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Edit, nem semmi, HÁRMASIKREK????? AZTAAAAAA! :shock: Hogy bírtad a terhességet és a szülést??? És a babák hogy bírták?

Vucuska, én még egy kérdésedre se tudok válaszolni, mert nagyon az elején vagyok. :oops:

Nárciszka nem jössz???????? :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok kismamik! :lol:

Én is bekukkantottam Hozzátok a másik Várandós Ikresből. Csatlakozom edithez, gyertek Nézzetek be néha hozzánk is, bár mi eléggé pörgős topik vagyunk.
Írjatok sokat és gyakran egymásnak, nekünk segített! Hasonlóan jó csapatot kívánok Nektek is, mint a miénk lett!

Jó pocakosodást! :lol:

Petra
Kép
petricsek
 
 


rana
"dupla adag", nem így nevezném, de én sok MagneB6-ot és Manézium Citrici-t szedtem. Ja és a Gravidától rosszul voltam, nekem az Elevit volt jó.

Petra
Kép
petricsek
 
 


Zsófikukac!
Nálunk is már a 15. héten kiderült hogy az egyik baba kisfiú. A Baba-mama expón voltunk és kedvezményesen uh-tak. A babám olyan szépen beterpesztett hogy mi is egyből kiszúrtuk a fütyköst. :D

Rana!
Tényleg, látom hogy még az elején vagy, de nagyon gyorsan el fog szállni az idő. Hipp-hopp.
Nem hiszem hogy dupla adagot kellene szedni a bogyókból, mert ugye ha úgy táplálkozol, akkor a táplálékkal is sok vitaminhoz, ásványi anyagjoz jutsz.
Én Femibiont, Magne B6-ot meg folsavat szedtem a 12. hétig, majd abbahagytam a folsavat mivel a Femibin 2. részletét kezdtem el szedni, abban több folsav van. Aztán a 24. héttől Magnézium port szedek az orvosom javaslatára napi 4* a Magne B6 helyett. Az nagyobb dózis és csökkenti a koraszülés kockázatát. Még Magnerotot szedek vaspótlásra. Próbálok sok gyümit, zöldséget enni, Rio Mare-t, főzelékféléket (sóska, spenót), teljeskiörlésű lisztből készült dolgok. Azért csúsznak az édességek is, de próbálom kordában tartani.........amennyire tudom.


Petricek, Legyekmamai, Edit!
Én már sokszor jártam a többiek által emlegetett topicban -általában olvastam a történteket, néztem a cuki képeket- és tanácsot is kértem. Nagyon segítőkészek voltatok! :D
Ha meg lesznek a babák mindenképpen fogok csatlakozni oda további jó tanácsokért. De most jó megbeszélni még a várandóság élményeit. Azért jó ha ide is néha benéztek és hozzászoltok a dolgokhoz.
Engem most a szoptatás foglalkoztat leginkább, nagyon szeretném a két kis porontyot szoptatni. Ti tudtatok?


Egyébként az én babáim is lombikosak. Túl vagyok 6 inszemen, 1 lombikon és a 2. fagyis beültetés sikerült. 3 babát kaptam vissza, belőlük maradt meg ez két kis szépség. :D A Budai Meddőségi Kp-ban fogantak a drágáim.
Én a Jahn Ferencben fogok szülni.

Kép
vucuska
 
 


vucuska
én szerencsére kb. 7 hónapig szoptattam, de már az elejétől kaptak tápit kiegészítésnek a koraszülés miatt. erről a témáról egyébként oldalakat lehetne írni, annyira egyénenként változó. én csak annyit mondok, NEM SZABAD rágörcsölni, túlparázni. ha megy, megy, ha nem nem. ikreknél elég fárasztó így is a dolog. 8)

Petra
Kép
petricsek
 
 


Bár még messze vagyok tőle, de ikreknél nagyon valószínű a koraszülés és a kisebb súly, ugye? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok új ikres kismamik!
Petra említette a topikot, így én is bekukk :lol:

Mindenkinek gratulálok a kis pocaklakókhoz!

Vucuska!
Én még mindig szoptatok, most még 3X naponta.Kiegészítést a kórházban kaptak 4 napig, én nem adok/adtam....így is elég nekik. Szóval, amit Petra írt, így igaz...no görcs. Ha kérdésed lenne, tedd fel nyugodtan, persze nem akarok tolakodó lenni! :oops:

Szép napot!

Kép
riddencs
 
 


Egyébként nekem is lombikbabáim vannak, 2 inszem és 1 lombik után a 2. lombik sikerült: két blasztobabát kaptam vissza, és mindkettő itt csücsül a pocimban! :D :D :D Még most sem hiszem el, hogy sikerült (nem nehéz nem elhinni, mert szinte semmi terhességi tünetem nincs :roll: )!!!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Riddencs, és EGYSZERRE szoptatod őket (egyiket az egyik ciciből, a másikat a másikból), vagy külön-külön? Lehet egyáltalán egyszerre??? Ha külön-külön, akkor nem türelmetlen addig a másik? Bennem ilyen kérdések merültek fel. :roll:

Vucuska te hány éves vagy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rana33 2009.03.13 11:34-kor.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Igen, előfordul, de sokan ki tudják hordani a 37-38. hétig és akkor már a súly sem kicsi. Ld.: legyekmami-nem semmi! (és én még azt hittem az én babáim nagyok :shock: )

Na eldugultam, ez a ti topicotok! :oops:

Kép
riddencs
 
 


Miért, mekkora babáitok voltak????? A hasatok becsíkosodott????

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana! :lol: Míg kicsik voltak, kb. 2 hó-s korukig ált. egyszerre szoptak, igen, mert türelmetlenek voltak és sokáig is tartott. Többféle technika van, nekem mind2 bölcsőtartásban feküdt párnákon. De kellett segítség. Ha gondolod, küldök képet, ide azért nem, csak priviben! :lol:
Most már külön, egymás után. Mindössze 5 perc....és én is szeretem olyankor egyenként simizni őket.

Kép
riddencs
 
 


Helló ikresek :D én is itt vagyok...aki nem ismer,annak leírom,hogy 6.lombikra sikerültek,és eddig úgy néz ki,az egyik 100% kukacos,a másik "talán" nunis.Holnap megyünk megnézni őket,már nagyon várom.
Vucuska,szép nagyok a babáid :D ...és már csak 60 nap :shock: neveket tudhatunk?
Edit,én is szoktam nálatok leskelődni...nem is gondoltam,hogy ikrek mellett ennyire tudtok fórumozni,úgy pörögtök,alig győzöm néha olvasni...látom fiúkból jól álltok :lol: esetleg egy nunist nem akartok 8) nyugodtan lőjjél le... :lol:
Lmami,de jó,hogy itt vagy :D asszem mindenki arra vágyik,hogy ekkora szép babákat szüljön...
Petricsek,igen pörögtök rendesen :D és láttam mindig milyen szeretettel fogadtátok,ha egy kismami írt nektek...tündéri csapat :wink:

Kukackám,Rana és Nárciszka nagyon jó ötlet volt ez a topic :D
Vendég
 


Riddencs, jöhet! :D Hát igen, gondolom pár hónap után gyakorlatra tesz szert az ember..... :roll:

Helló Nyulaszkám itt is.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Riddencs,nem semmi,hogy még szoptatsz...megértem,ha ide nem raknál fel róla képet :lol:
Vendég
 


Rana! 3050 g, 2560 g. Tontica-nak volt egy táblája, ahol mindenkié benne volt, de most nem találom...Hasam nem lett csíkos, csak a köldököm körül az utsó héten, de visszahúzódott.Kentem Vichy-vel.

Kép
riddencs
 
 


Sziasztok! :lol:

Itt vagyok! Hú de sokat írtatok!
Átfutottam csak, majd visszaolvasok.
Rana nálam is felvetett a kérdést a barátnőm, és megkérdeztem az orvosom, elég csak egy vitamint szedni!
Egyébként én tegnap vettem Hipp natalt. Bár van femibionom, nem bírtam megállni. :wink: Sztm egyik nap ezt, másik nap a másikat fogom használni.
Kukacka!
Én is endós vagyok/voltam!
Ja, és első lombik csajok!
Edit! :shock: Azt a mindenit!
Nyulasz!
Láttam, h a beültisben van sok ikres várandós!Ezért gondoltam!
Vurcuska!
Én az I. Klinikán.
Legyekmami!
Gyere csak, mert sztm. lesz egy csomó kérdésünk! :lol:
Rögtön az első!

Mi a véleményetek a komibnált tesztről?! Azt mondták ha két baba van akkor még jó!
Szterintetek érdemes bejeletnkezni? Én szeretnék!

Akit kihagytam bocsi! Pótolok! :wink:
nárciszka
 
 


Riddencs, tényleg nem rossz súlyú babák. Hány hétre születtek? Császár volt?
A Vichynek van ilyen terhességi krémje? Hányadik héttől kented magad???
Jó a kép, remélem megmutathatom Apának, hadd örüljön ő is (így legalább neki is lesz valami haszna ebből a fórumozásból). :lol: :lol: :lol: :lol:

Nárciszka, a Hipp Natallal én is szemezek. Csak engem az idegesít, hogy pl a Femibionban is egy csomó vitamin nincs benne, pl A vitamin vagy D-vitamin, de nincs benne pl cink, kalcium meg vas sem, pedig azok is fontosak lennének, nem? Amúgy én is a Femibiont szedem.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


szoptatási technika:
én egymás után szoptattam és tápiztam, sajnos elég tejem nem volt a kizárólagos szoptatáshoz. volt, hogy 2 órát etettem, utána kezdődött előlről. :lol:

csíkosodás:
DM-es Babylove-os mamaolajjal kentem, nem csíkosodott a hasam, combomseggem annál inkább. :wink:

Mi 34-35. hétre szültünk, császárral, Bendegúz kb. 2400grammal, Zsombi kb. 1340grammal. Igen, gyakoribb a koraszülés, de SOKAT KELL PIHENNI, INTERNETEZNI és NEM TALPON ZSEZSEGNI! :lol: :lol:

na én is lelépek és hagylak Titeket! :wink:

Petra
Kép
petricsek
 
 


Sziasztok!

Gratulálok nektek és jó pocakosodást kívánok. :)

Ikreket nevelni a világ legjobb dolga!!! (még akkor is, ha ezt az első pár héten nem így gondoljátok majd. :))

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Húha, lehet hogy ez is egy elég pörgős topic lesz. lementem egyet sétálni és mennyien írtatok! :D :) :lol: :shock:

Rana!
Gratulálok a sikeres lombikhoz. Nektek hol jött össze?
Az én babáim súlya uh alapján egyke babáknak is elmennek, legalábbis a dokim ezt mondta. Meg sok felől hallottam hogy 3 kg körüli súllyal születtek ikerbabák.
Nekem se volt semmilyen tünetem, szóval szerintem örülj neki hogy tünetmentes vagy. Mondjuk fáradékonyabb voltam, de hányni szerencsére nem hánytam.
32 éves leszek szeptemberben.
Nekem egyenlőre nincsenek csíkjaim -kopp-kopp-kopp- remélem nem is lesznek. Én már a terhességem elejétől kenem magam krémmel: kezdetben Milupat használtam, majd Vichyt, most meg Aventes olajjal fujkálom magam.

Riddencs!
Köszi. Egyáltalán nem tolakodsz, SŐT köszi hogy leírtad. Nem parázok, plvastam hogy a hozzáállás is sokat segít, illetve nem szabad stresszelni mert az a legrosszabb.
Én is kérek szépen képeket priviben.
És fejtél is melletette vagy elég volt szoptatni?

Petricsek!
És hogy indult be a szülés?

Nyulasz!
Gratulálok. Hú 6. lombik. Nem semmi. De a kitartásodnak meg lett a gyümölcse és egyszerre ketten is beköltöztek a pocidba! :D Gondolom ti is iszonyú boldogok voltatok.
Nálunk a fiú, apja után András lesz, a kislány meg Bernadett. Még egy fiú nevet azért még tallonban kell tartani, de még azt nem találtuk ki.
Ti milyen neveket találtatok ki?

Nárciszka!
Én voltam kombinált teszten az Istenhegyin Hajdú Krisztinánál. Az orvosom említette hogy a lombik miatt jó lenne megcsinálni a magzatvízvételt, de nem igen szerettem volna, mivel 1-2% a vetélés kockézata. Megbeszéltük hogy akkor először megcsinálom a kombinált teszetet, megnézzük az mit hoz ki és azután meglátjuk kell-e magzatvízvétel vagy sem. Az Istenhegyin volt vérvétel majd egy alapos uh. Uh-n mindent rendben találtak és kb 2 óra múlva meg volt a véreredmény is. A Down korra 1:15.555/gyerek, 13+18 triszóma eltérésre meg 1:127.611/gyerek számoltak. ezek jó eredménynek számítanak ,ert a Down-nál az életkori kockázat 1:779, a 13+18 triszómánál meg 1:6.381. Szóval az Istenhegyin azt mondták minden rendben, integrált tesztre se kellett visszamennem.
Szóval szerintem menj el, ha tudsz. Úgy tudom hogy kórházakban már ingyen is csinálják.

Ikres mamik!
Ti mennyit híztatok?
Az utolsó hetekben már csak feküdtetek?

Kép
vucuska
 
 


Vucuska,igen mi nagyon kitartóak voltunk :D hosszú volt az út idáig,de sosem adtam fel,és nagyon örülünk,hogy ketten vannak.Még hat lombik egy tesóért elég húzós lett volna :shock:
Nekem fiú névből a Balázs,lányból meg a Ramóna és a Szonja a favorit.Balázsból már megegyeztünk,még a Noémit taglaljuk...Szép neveket találtatok :D
Kamilla,köszönjük :D
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Itt nosztálgiázom,ahogy olvasom a kérdésieteket!!!!Én is ezeken rágódtam,ezen dolgok miatt aggódtam 4évvel ezelőtt! :lol:

Szoptatás: no para!!!Ha megy,magy!Ha nem,akkor a tápszer vagy mástól kapott anyatej is tökéletes!!!!Csak az a lényeg,hogy döntsd el,akarod!Tégy meg mindent érte,de ne légy a szoptatás áldozata!!!Ez nagyon babafüggő is!És az is előfordul,hogy egyik babának megy,másiknak nem.
A nagy szopipárna (főleg a hungarocell golyós) nagy segítség,ha egyedül leszel majd a babákkal és nem lesz állandó segítséged.Érdemes használtat venni,hisz a huzata mosható!!!!!

Vitamin: egyféle elég!!!Ne vigyétek túlzásba,mert az sem jó!!!Ha kell,akkor terhesvitamin mellett legyen vaspótlás és magnézium.Ez az utolsó a legfontosabb,főleg félidőtől!!!!Mindenképp mondjátok meg az orvosotoknak vagy legalább a védőnőnek,ha olyat szedtek,amit nem ő javasolt!!!!!
Nekem pl. a 24héttől már az Elevitet se javasolta a dokim,mert a babák szempontjából már nem volt jelentősége.Nekem meg nem kellett pluszban híznom!!!!

Nárciszka!
Kombinált tesztről nem tudok neked mit mondani.Én nem ismerem!

Nyulasz!
Ha tutira tudnám,hogy lány lesz,vállalnám!De az uram megmondta :wink: ,hogy ő csak fiút tud!!!! :lol: Meg ő már nem akar több gyerkőcöt.

Vucuska!
Én 5hónapig szoptattam őket,de csak külön-külön tudtam.És folyamatosan kaptak tápszert is!

Rana!
Nekem teljesen problémamentes terhességem volt.Az enyémek természetesen úton fogantak!34hétre születtek programozott császárral: Oli 1960gr és 43cm,Marci 1700gr és 44cm,Beni 1770gr és 42cm volt.3hétig voltak koraszülött intenzíven,de csak hízni.Marci 1napig kapott oxigént búrán keresztül,amúgy ezt leszámítva teljesen egészségesek voltak.
A terhességet én jól bírtam.Bár a pocakom nagy volt és ez sok mindenben gátolt.De nagyon segítőkész volt a családom,így egész nap tudtam pihenni.(pl. mikor már nagy volt a hasam,a nagyfiam húzta le a csizmámat :wink: :lol: ) A hasam nekem is sokszor keményedett,az igaz.Meg Oli nagyon fent feküdt,így sokszor nyomta a tüdőmet.Olyankor nehezen kaptam levegőt és csak félig ülve tudtam aludni.De ezektől az apróságoktól eltekintve semmi gond nem volt.
A mai napig azt gondolom,hogy a hosszú és sikeres babaváráshoz (főleg több baba esetén) egy hozzáértő szülész-nőgyógyász kell,egy segítőkész család és egy szófogadó kismami.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Rana!
Én vichy-t használtam anno (igen van neki terhességi csíkok elleni krémje),de nekem az se segített sokat.

Petra!
Neked hogy hogy olyan pici súllyal született Zsombi?Gond volt?

Lányok!
Mindenkinél kétpetéjű ikrek vannak?


Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,apa csak fiút tud :lol: akkor majd lesznek helyes kis menyecskéid :wink: Igen,kétpetéjüek :wink:
Vendég
 


Nyulasz!
És lesz belőlem egy ronda,zsémbelődő anyós! :shock: :twisted: :twisted: :twisted:

Csak azért vagyok ilyen darabos,mert épp altatok!És ma valahogy megint nem nagyon akarnak a tökmagok elaludni.Így már többedszer kellett hozzájuk átmennem,hogy végre csend legyen!
De talán most már elalszanak.

Hogyan álltok a babakelengye vásárlásával,babaszoba berendezésével?Ki hogyan képezeli az együtt vagy külön alvás kérdését?

edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,háááát,azt mondják,Isten óvjon a csak fiúgyerekes anyósoktól :lol: enyémmel rendben vannak a dolgok :roll: úgy ahogy,pedig két fia van :D Mi van a nagyobb fiad vonalzójával?Olyan furi,most akkor volt már szülinap,vagy most lesz,mert ez a 6 hetes szöveg,nem értem :shock:
Különszoba,az tuti,babakelengye nálunk még semmi,csak nézelődés szinten...
Most viszont mennem kell,jók legyetek!
Vendég
 


Edit!
Nem semmi. Spontán fogantak a kismanók.... :D És ők egypetéjűek? Milyen az élet, ha ilyen férfiuralom van a háznál?
Azért 34. hétig kihúzni, az szerintem szép teljesítény. És a 37. hetet lőttem be magamnak, addig nagyon szeretném kihúzni. Sokat pihizek, de azért el szoktam menni boltba, tezsek-veszek a lakásban, de azért főleg pihenek.
Mi már beszereztünk mindent. Aztán hogy még mire lesz szükségünk, azt nem tudom. A babakocsit (JANÉ Matrix) már a 26. hét körül megvettük. Először Firstwheelt meg Peg peregot néztünk, de azok annyira nem jöttek be.
1 kiságyatá állítottunk fel, szerintem az első hetekben egy ágy elég lesz. Szerinted?

Ikres mamik!
Első hetekben 1 kiságy elég?
Szerintetek velünk egy szobában legyenek vagy külön?
Bocsi a sok kérdésért............. :roll: :roll: :roll: :roll:

Úgy vagyok a szoptatással hogy a lényeg hogy valamennyi anyatejet valameddig kapjanak.

Kép
vucuska
 
 


Nyulasz!

Babafalvás volt a Dávid vonalzója és az csak 12éves korig tud számolni (hogy miért,ne kérdezd).Most megváltoztattam és így már jó!!!

Vucuska!
Beni és Marci egypetéjűek,Oli meg külön pete!!!Érdekes őket egymás mellett látni.Beni és Marci még levegőt is együtt vesznek,Oli meg mint aki más bolygóról jött! :lol:
Csak szeretnék,hogy férfiuralom legyen!Nálunk a méhek életmódja érvényesül!!! :wink: Egy királynő van,a többi meg a dolgozó! :wink: :wink: :lol:

Majd a többi kérdésre is válaszolok!Bocs,de most mennem kell!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Nem semmi. Kétpetéjűek is, meg egypetéjűek is és spontán babák. :shock: :shock: :shock:
Annak idején ezt hogy fogadta a férjed meg a környezeted? Ritkaság számba megy az eseted, az biztos. Mekkora lehet ennek a valószínűsége?
Ha te vagy a királynő, akkor jó dolgod van........ :D :D :D

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!
Miután 6hetes voltam dokinál és megállapította,hogy tényleg terhes vagyok,közölte,hogy 1 "babát" lát.Majdan 8hetesen hüvelyi vérzés miatt kórházba kerültem,ott már 3 szívhangot láttak.Mikor bejött a férjem látogatóba,mondtam neki,üljön le,mert olyan hírem van!!!!Közöltem vele,hogy 3babát láttak.Erre ő:akkor én elmegyek dolgozni!!!! :lol: Kb. 1hétig nem tértünk magunkhoz!!!!Aztán szép lassan elrendeződtek a dolgok.Voltak,akik velünk voltak,volt olyan is,aki nem tetszésének adott hangot.Na ez utóbbit kiiktattuk az életünkből!
Alvás: nyugodtan próbáld ki az egy ágyban alvást,mert vannak babák,akik nagyon szeretik.De azért legyen tarcsiban még egy kiságyatok,ha mégsem tolerállnák egymást a babák.
Ja és ha légzésfigyelőt akarsz használni,akkor nem tudod őket egy ágyban altatni!
Egy szobában vagy külön: mármint a szülőkkel egy szobában gondoltad,ugye?Attól függ!!!Pl. a párod tud-e,fog-e majd segítei az éjszakai etetésben vagy őt mennyire zavarják a babák a pihenésben,milyen munkája ven stb. Itt is azt mondom,hogy egyenlőre tedd magatokhoz,a ti szobátokan.Aztán majd meglátod!!!Meg persze az is fontos szerepet játszhat a döntésben,hogy hasfájósak lesznek-e vagy sem,appnoéra hajlamosak-e vagy sem,bukósak-e vagy sem a babák.Próbáljátok úgy kialakítani a lakást/házat,hogy bármikor igény szerint tudjatok változtatni,átrendezni!
A babakocsidat nem ismerem.Teszel fel róla képet?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Jó kis történet. :D
Köszi a tanácsokat.
2 ágyat vettünk, de egyenlőre még csak az egyik van felállítva.
Már van két légzésfigyelőnk, de akkor ezek szerint ha egy ágyban alszanak, mit sem érnek. :cry:
Mi az az appnoé?
Nálatok voltak ilyen problémák?
Babakocsi: http://bababolt.echt.hu/babakocsi/jane?cid=33268
A mózes része egyben autósülés is. És nekünk Jeans színben van.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!
Apnoe=légzéskimaradás.
Ez a légzésfigyelő lényege:ha meghatározott ideig nem vesz levegőt a baba,beriaszt. Ha egy légzésfigyelőn alszik 2baba,pont a lényeg veszik el!
Nálunk sose volt ilyen probléma,szerencsére.A fiúk az első másodperctől önállóan lélegeztek és semmi problémánk nem volt később se.
Gyönyörű a babakocsitok!!!Nagyon tetszik.Ha jól látom,ebben mindkét baba vízsszintesen tud feküdni,így tudod használni az első napoktól kezdve.Nagyon praktikus.És jó színt választottál!!!!
Amúgy jól eldumálunk itt kettecskén!

Többiek hol vagytok?Mindenkit megvisel ez az idő???(itt ma már jég is esett)

Most tényleg mennem kell,mert ébren vannak már a fiúk és nyafognak!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Bizony, mi most itt Edittel nagyon jól eltársalogtunk, remélem visszajöttök kismamik. :roll: :oops:

Edit!
Igen a mózes és az autóülés egyben van és 180 fokban hátra lehet hajtani.
Persze foglalkozzál a fiúkkal, így is jól lekötöttelek a mai napra a sok kérdésemmel. KÖSZI A VÁLASZOKAT, TANÁCSOKAT!!!!!

Kép
vucuska
 
 


Edit,nem semmi a sztorid :D

Nekem ezek a babakocsik tetszenek,de örülnék ha használtan kapnék:
http://www.bababorze.hu/product_info.ph ... ts_id/2908
Kép

és ez:
http://www.impakt.hu/herqules/minta2.php?tkod=7
http://iker.freeblog.hu/categories/babacuccok/
Vendég
 


Fúúú de jó sokan vagyunk szuupper----úgy irigyellek titeket máris én imádtam terhes lenni még a végén is fürge voltam ne féljetek elbirjátok :wink: én vezettem be a kórházba a 38. héten befekvésre csak ennyit mondok :lol: szerintem ez is mint sok minden hozzáállás kérdése...egy ikres mamának amúgy is több türelemre van szüksége , mert nehezebb a terhesség, nehezebb az első pár hét de a lényeg a két cukkero...(vagy három :wink: )

AMNIO:

mi nem voltunk mert hárman indultak és az elhalt magzat miatt az eredmény értelmezhetetlen lett volna, én az istenhegyin jártam genetikai Uhn a Hajdú Kriszta doktornőnél az ő szava szent :lol:

Vitaminok:

én nem nagyon szedtem csak magnéziumot de abból ipari mennyiségben nem is fájt a hasam végig, 3x2 béres 250 mg os magnézium fogyott...ez főleg mikor vashiányos lettem volt jó, mert akkor sem volt szorulásom

SZoptatás

nekem nem ment, de megmodnom üszintén nem is görcsöltem rajta....annyi meló van a két picurral megkíméltem magam az agybajtól, és hamar meggyőztem magam, hogy attól még jó anya vagyok ha nem is kapnak anyatejet :wink: . tényleg NE görcsöljetek rajta, ha megy megy ha nem nem ahogy nagyon okosan írták a csajok :lol: DE NEM vagyok tápszerpárti éljen az anyatej ha megy de ha nem akkor inkáb forditsátok az energiátokat a többi dologra szükség lesz rá :lol:

Altatás

az elején egy ágyban aludtak de nagyon hamar különvettük őket kb egy hónap után mert nem fértek el...szerencsére két hónapos koruk óta végigalusszák az éjszakát egy szavunk nem lehet rájuk :lol:

na assszem sok mindent leírtam majd teszek képeket is ha nem bánjátok a főcukukról 8)
Vendég
 


Lmami,várjuk a képeket! :D cukkero :lol:
És mindenkitől!!!!

Ja,én babakocsi ügyben kérnék véleményeket.
Lmami,nektek milyen van?
Vendég
 


Kép
Vendég
 


:D :D :D tényleg cukkerók :D
Vendég
 


Lmami!
Jaj, nagyon cukkerók a babók!
A kis kopasz a kislány a kis frufrus meg a kisfiú? Nagyon édesek! :D
Én is nagyon élvezem a terhességemet és nagyon hiányozni fog ez az állapot, annak ellenére hogy már geyre nehezebben mozgok. De a kismanók hullámzása, mocorgása annyira jó.

Nyulasz!
Mi is egymásmelletit akartunk először, aztán azért döntöttünk az egymásmögötti mellett mert talán nagyobb lesz a helyük. De inkább annak a véleményére hallgass akinek már vannak tapasztalatai.
Egyébként jól néznek ki a kocsik.

Kép
vucuska
 
 


Nyulasz!
A te kieszemeltjeid is szuperek!!!De ezek az árak! :roll: :shock: Úristen!Borzasztó!

Babakocsi ügyben jól gondoljátok át,hogy milyen terepviszonyokra veszitek,hol fogjátok tárolni,mire használjátok(sétálásra vagy kell-e ügyeket intéznetek),autóba fogjátok-e szállítani,télen egy kb. fél éves baba felöltöztetve,takaróba bugyolálva ekfér-e majd benne.
Enyémek 1,5évesen már nem voltak hajlandóak babakocsizni!!!!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Vucuska,Nyulasz!
Ezeknek a babakocsiknak a mózeskosara mit tud?Vagy csak arra való,hogy a babkocsiból bevidd a babákat a lakásba?

Lmami!
Juj,de kis zabálnivaló husikák!!!Mekkorák most?

Na akkor az enyémekről pá kép:

3hetesen
Kép

2,5évesen a keresztelő után( a sorrend Marci,Beni,Oli)
Kép

Ez pedig szilveszterkor készült:
Oli
Kép

Marci és Beni
Kép

Kép

Kép
edit73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: