Új privát üzeneted érkezett!

laki papné írta:Hát én egyáltalán nem érzem úgy :(

Visszatérve a gyógyszerekre. Én kétszer nagyon rosszul voltam az antibiotikumtól, úgyhogy ha csak lehet kerülöm.


Pedig lenne miért úgy érzned! Ejnye, na... Olyan értékeket testesítesz meg, amelyek már nagyon ritkák /sajnos/.. nézz magad körül szét, a csodaszép s okos, ügyes gyermekeid vannak, akik sütnek főznek, illemtudóak, jól neveltek, s sorolhatnám. Ami családi fotót láttam rólatok, sugárzol /s most nem csak a szépségre gondolok, mert az ugye tőlünk független valami/, hanem valami belülről fakadó harmóniára, összhangra... Ez az, amit kívülről lehet látni. A harcaid, s a kereszted nem látszik, arról nem tudok érdemben mit mondani, általánosságokat pedig nem akarok...

Egyszer mindenképpen összefutunk, olyan jó lenne egy nagyot beszélgetni mindenről :) :) :)

vicger
 
 


Köszönöm :) :oops:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna,elsősorban tőled kérdezném,hogy visszeres -e a lábad?mert nekem eléggé és azt mondták,hogy a terhességektől van,de szerintem örököltem is.nem tudsz rá valami gyógymódot?

mó73
 
 

 
 

:wink:

vicger
 
 


Mó, bár nem tőlem kérdezted :D, de a másik fórumban ajánlották visszérre: PLERUDIN FORTE. -t

vicger
 
 


Az én lábam nem visszeres, körömvirágot, vagy vadgesztenyét ajánlanak rá, de tapasztalataim nincsenek.

NA, így jó évzáróra menni. Öt iskolásból 4 kapott jutalomkönyvet :D :D :D :D . Nagyon büszke vagyok rájuk.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


vicger ,Anna köszi.

mó73
 
 


Anna, hatalmas gratula a csemetéknek! :)
Szerintem enyém gyerkőcök nem fognak könyvet kapni kb még legalább x évig :D mármint a suliban évzárókor :)

Holnap megyünk nyaralni, jók legyetek és vigyázzatok magatokra és a gyerekekre! :)

vicger
 
 


nekem is kapnak könyvet mindig,de teljesen csak a 11éves fiam kitűnő.de emellett még sportolnak is. képzeljétek a barátnőm múlt szerdára volt kiírva és még nem szült meg,szerdáig ha nem ,akkor indítják.

mó73
 
 


Pedig van olyan, hogy a babák tovább is jól éreznék magukat odabent...

Kriszti, jó nyaralást és várlak!!!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hát egy bizonyos ideig igen,de azért a túlhordás lehet veszélyes! mi is elmegyünk pénteken 4 napra Romániába kirándulni,vissza fele Debrecen,élményfürdő,stb... most a 11éves fiam könyvét ,oklevelét és a 13éves fiam oklevelét mutatom: Kép Kép Kép Kép

mó73
 
 


A barátnőmnek beindult ma spontán a szülés,este 7-kor meglett a kisfia.3,25kg.jó,hogy nem kellett indítani!

mó73
 
 


Az tényleg nagyon jó. Isten éltesse a kisfiút a szeretteivel együtt! :D

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


köszönjük.

mó73
 
 


sziasztok,mi van veletek?itt mindenki eltűnt?Anna ,veled mi újság?melyik kórházban fogsz szülni?

mó73
 
 


Huhh, egy kicsit elmaradtam... :oops:

Gratulálok a gyerkőcök eredményeihez!
A kicsi babát pedig Isten hozta e Világban, jó egészséget és boldogságot kívánok az egész családnak!!!!!!!!!

Képzeljétek, Ati, most már mondhatom, h hetek óta a saját ágyában alszik el minden gond nélkül, ráadásul gyorsan, sőt nélkülem, s alszik reggelig :D :D :D :D Olyan nagyon büszke vagyok Rá! :)

Vicámék az Anyunál nyaralnak, annyira hiányoznak, hogy nagyon...

Remélem mindenkinél jól telik a nyár :) !

vicger
 
 


vicger,akkor Ati nagyon ügyes,szerencséd van.mindenkinek jó nyarat kívánok!

mó73
 
 


Kriszti, megdicsértem itt tegnapelőtt a kisfiadat, hogy milyen ügyes, de úgy látszik elszállt a hozzászólásom.

Nekem is nagyon tudnak hiányozni, amikor nincsenek itt, de ha meg mind beszorulunk a lakásba, az nagyon kiakasztó tud lenni :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


hát igen,az is igaz.Anna ,hogy vagy?már kb. 2hónapod van szülésig?nagyon jó lehet.Anna írtam privit.

mó73
 
 


Köszönöm, délelőtt mindig nagyon jól vagyok :wink: :) és kb. 6 hetem van hátra (Krisztinek kicsit több) - legalábbis az orvosok számításai szerint.

Válaszoltam a 2.-ra is!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


de jó neked,és már tudod mi lesz a neve?

mó73
 
 


hogy hogy csak délelőtt vagy jól?nem egészen értem.

mó73
 
 


Még nem tudjuk, mi lesz a neve, mert nem tudjuk, hogy fiú lesz-e vagy lány :wink:

Délelőtt jól vagyok, de este néha vannak összehúzódásaim és a pánikrohamok is este szoktak rám jönni, de dolgozom rajta.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


oké,akkor pihenj,köszi a priviben írtakat,te nagyon rendes vagy.

mó73
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy így ismeretlenül betolakodom Közétek, de tanácsot szeretnék kérni.
Mint látjátok a vonalzókból, nekem "csak" 3 csemetém van. :) A problémám az, hogy elkezdték a nagyok bántani a kicsit. Pontosabban a fiam tolja arrébb a kicsi fejét pl a babakocsiban, autósülésben, vagy ha hasal, akkor nyomja le a földre, nem éppen finoman. A nagylányom meg nagyokat nevet ezen és biztatja, hogy még egyszer, még egyszer. :? Ráadásul a kicsikém már kúszik, mindent elér, amit szeretne (és a nagyobbak kincse), gondolom ez is olaj a tűzre.
Próbáltam megbeszélni velük, hogy nem muszáj szeretni, de bántani nem szabad. Mit tegyek? Van valami jó ötletetek?
Előre is köszönöm!

Tünde

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


szia Zita,szerintem mond nekik,hogy őt is szeretni kell,mert ő még kicsi és ő is a tesójuk.nálunk meg inkább a nagyobbak szoktak veszekedni,a kicsire nagyon vigyáznak,elis lett kényeztetve rendesen.az ikrek meg sose veszekednek,mert ők különlegesen imádják egymást.remélem jövőre eljutunk az iker talira,mert most nem sikerült,mert pont ma van,és ma esküvőre megyünk.rohanok is mert készülődnöm kell,majd hétfőn jövök,és örülök,hogy te is csatlakoztál hozzánk.merre laktok?terveztek még babát?vagy elég a 3? :D

mó73
 
 


Anna,hogy vagy?mennyi idő van még hátra szülésig?tudod már mi lesz a bébi neve?

mó73
 
 


Anna,már nem soká letelik a 2 hét,remélem sietsz vissza,addig is dobok Alexról egy képet: Kép

mó73
 
 


anna,még mindig??hol vagy?? egy kis finomság : Kép

mó73
 
 


Tegnap este jó későn jöttünk haza.
Kukorica már van a mi kertünkben is :wink: A gyerekek főztek is az este.
Még nem tudom, mi a neme, így aztán még nincs is neme.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna,örülök,hogy megjöttetek!már hiányoztál. :) már nem sok időd van a szülésig, pontosan hány hét?

mó73
 
 


Hát a kiírt idő szerint 5, de van olyan gyerekem, aki három és van olyan is aki 4 hetet késett!! (21 és 28 nap), úgyhogy majd meglátjuk.

MA volt UH, és kislánynak látszik.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna,és most hány fiú van ,hány lány? akkor tudsz kislány nevet már?de jó neked,hogy megint babázhatsz.

mó73
 
 


Eddig van 5 lány és 3 fiú, tegnap végigolvastam az anyakönyvezhető nevek jegyzékét, de babácska nem jelezte, hogy hogy hívják :wink:

Még előbb meg kell szülnöm :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


ja értem. akkor majd utólag megmondod.te nem tudsz tenni a gyerekekről képet?szívesen megnézném őket. :)

mó73
 
 


Nem tudok képet feltölteni, bocs. túl nagyok, én meg most nem vagyok tanuló-állapotban

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


kár! na mindegy. már biztos nagyon várjátok a picit,a gyerekek is.jó nektek.hogy telnek a napok?tudsz pihenni is?én nem pihentem soha,mert egyedül voltam,de jól bírtam. :)

mó73
 
 


Én, ha elfáradok, pihenek. Nem érdekel, hogy rendetlenség van (össze-vissza költöztetjük a gyerekeket a lakásban, hogy mire kezdődik a tanév, és jön a kicsi, a helyükön legyenek). Főzni is a gyerekek szoktak mostanában, vagy hideget eszünk - néha még szervezni se bírok. De mivel, lehet, hogy ő lesz a legkisebb, hát szeretném a lehető legmélyebben átélni ezt a néhány hetet. Ami nem lesz kész, úgyis megvár (korábban is mindig úgy volt :roll: :oops: :wink:
Én nem bírnám pihenés nélkül :wink: , nem vagyunk egyformák :D

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


ezzel én is így vagyok,a munka megvár, a gyerekek nálam is szoktak főzni,elég sűrűn.hogy érted,hogy legkisebb,még szeretnétek babát utána is,nem?

mó73
 
 


Sziasztok :!:

Most találtam meg ezt a topicot. Pedig már pár éve itt olálkodok a babaneten.

Nekem 5 lányom van, és most vágunk bele szeptemberben a lombikba. Remélem elsőre sikerül :roll:

Mindenkinek gratulálok a nagy családhoz :D

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


szia surmi ,üdv. itt. mekkorák a lányok? lombik mind? spontán nem jön össze?merre laktok? látom 89óta tart a házasságotok,én pedig a férjemmel 1990óta vagyok együtt. :)

mó73
 
 


surmi,írtam privit!

mó73
 
 


Szia Mó :!: 17, 15, 13, 7, 5 évesek. Mind spontán.

Most azért nem jön össze mert, az utolsó szülésnél elkötöttek, ugyan vissza állították, de semmi :cry: 3 spontán szülésem volt, utána 3 császár. ezzel indokolták az elkötést. A kisfiamal volt az első császár, mert faros volt, de születése után 9 órával meghalt :cry: ez 9 éve volt. Azóta sajnos nem tudtam túl lépni rajta. Ezzel kellek , ezzel fekszem, és már kezdek begolyózni. Már a munkát is ott kellett hagynom.

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


szia ,megint írtam privit. hogy hogy meghalt a pici?miért? én úgy hallottam az elkötést nem lehet vissza állítani,neked hogy volt?

mó73
 
 


koraszülött volt, gerinccsatornavérzése. amire azt modták, hogy valószínű valaki rosszul fogta meg és megsérült. mivel meghakt , nem pereltünk. elég volt a temetést túl élni, nem, hogy bíróságról bíróságra menjünk. ha megmaradt vokna , akkor igen, mert ematt lett volna sérült. Talán a Jó Isten nem akarta, hogy életében szenvedjen, így most jó helyen van.

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


az elkötéssel annyit, hogy teljesen új mikrosebészeti módszerrel vissza tudják már csinálni. én az elsők között voltam , akiken ezt csinálták ( gyakoroltak rajtam, fel is vették a műtétet dvd-re oktatás céljából). amikor felébredtem az intenziven , egy tucat doki volt az ágyam fölött és magyarázták a profok a többi dokinak, hogy , hogyan csinálták. Hát egy kicsit megalázó volt, mert úgy éreztem magam mint egy kisérleti nyúl. de hát végül is az voltam :wink: a Pécsi Női Klinikán és a Bp. II. számú Női Klinikán csinálják ezt a módszert. Persze a sikeres műtét a nő petevezetékének állapotátol is függ, szép -e a felszíne , nem-e gyulladt, és nem utolsó szempont, hogy elég hosszú legyen, hogy vissza lehessen állítani a méh falára.

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


Mó: megnéztem a blogodat, szépek a gyerekek, a kicsi fiad meg nekem egy álom :D

Kép
surmi
kockasfulunyul
 
 


megértem ,hogy akarsz kisfiút !!! :) rólatok nincs fotó?nem tudsz tenni?szerintem 1év múlva már babázol!kb.július végén. :) majd jövök.szia

mó73
 
 


Szia Surmi! Nekem az a kérdésem, hogy a megkérdezésed nélkül kötötték el a vezetéket, vagy azért megkérdeztek előtte?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: