Új privát üzeneted érkezett!

igen hallottam R.Kenedy 11 császárjáról.de akkor nekem miért mondták,hogy nem ajánlanak többet,ez idegesít.félek,nem tudom.azért van érdekes nevük,mert a férjem örmény és az ő családjából válogattuk a neveket.a férjem majdnem pap lett,8évig tanult Aleppoban,aztán abbahagyta.....

mó73
 
 


Te mindet simán szülted?te még akarsz szülni?úgy érted a 9.után?egy idő után állítólag a méh is elfárad,habár régen is sok helyen volt 12-13 gyerek is.végül is én is szülnék,de látod milyen helyzetben vagyok.de ha nem lesz több ,azért boldog vagyok így is,szépen neveljük őket,2 már közép iskolás,jár mindegyik edzésre,.stb.holnap jövök.szia

mó73
 
 


senki nem ír?én unatkozom,reggel óta már vagy ötször voltam itt,na majd....most teszek egy -két képet. Kép Kép Alexom 3éves lett februárban,a másik képen az ikrek és Alex .A 3 nagyobbról majd legközelebb.

mó73
 
 

 
 

Szia Mó!
Él Aleppoban egy barátom, örmény református lelkész :) Kb. 10 szót tudok is örményül. Kaptam kárpátalján egy örmény bibliát, de nem tudom olvasni. A férjed ortodox?

Szerintem Kennedy asszonyt sem bíztatták semmi jóval, de őt valószínűleg nem érdekelte.
Erről a méhelfáradásos dologról én is hallottam, de én ezt nem hiszem el. Az én méhem nem renyhébb, mint 25 évesen, szerintem nagyon is edzett és erős (szülés után néha olyan erősen húzódik össze, hogy hányok).

Én szeretnék még szülni. Úgy terveztem az életem, hogy 45 éves koromig szülök, de még egy ilyen zűrös várandósságot nem tudom, hogyan viselne el a család (a nagyobbak utálják kimosni a kicsit, én meg nem bírom el), úgyhogy lehet, hogy kiegyezünk még egyben, illetve hát, legyen meg Isten akarata az életünkben.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


szia laki papné! nagyon örülök,hogy egy ilyen gondolkodású nővel levelezek mint te. igazi anya vagy,én sem hiszem el,hogy elfárad a méh.,én azt érzem,hogy még kibírnék egyet,és nagyon vágyom rá,az jár az eszembe folyton.de nekem a 2.császár után ,mind a 2 doki aki műtött,szóval mind a kettő mondta,hogy nem javasol többet.én kérdeztem ,ha mégis lenne?az egyik azt mondta,hogy találnom kéne dokit,aki elvállal,a másik meg azt mondta,hogy a 38.héten programozott császár lenne.azóta sokat olvasgattam a császárról,a legtöbb orvos 3nál nem javasol többet,nekem van most 2 ismerősöm ,aki a 4.császárjára készül.az egyiknek most csütörtökön a másiknak júniusba lesz.én is megtanultam a férjemtől örményül beszélni,meg írni is tudok.igen ortodox a férjem.ha van időd írj,szia

mó73
 
 


A császárokkal kapcsolatban fel kéne venned a kapcsolatot Geréb Ágival, ő - annak ellenére, hogy szülész-nőgyógyász szakorvos - sokmindent másképpen lát (www.szules.hu).
Nekem a harmadik után mondták azt, hogy nemhogy szülni, de teherbe esnem sem szabad egyáltalán. Ahhoz képest... (méhsüllyedésem volt)
A te testedet te ismered, te érzed, nem az orvosok. Nekem legalábbis ez a véleményem.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


szerintem igazad van.neked van orvosod vagy nem egy dokinál szülted mindet?

mó73
 
 


Sziasztok!

Szia Szilvi, és Mó! Örülök, hogy jöttetek! :) Szilvi, gratulálok a babához, Mó, neked pedig a szép gyerekekhez! :)

Végre én is lecsüccs egy kicsit a gép elé...
Anna, mi újság? Mi volt az uh-n?

vicger
 
 


Sziasztok, bocsánat, hogy eltűntem, kórházban voltam egész héten, majd hétfőn írok bővebben.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


laki papné,mi van veled?már izgultam,írj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mó73
 
 


Már jól vagyok, csak most nagyon sok dolgom van, mert vasárnap konfirmál a nagylányom, és két nappal el vagyunk maradva...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


de mi volt a baj?miért voltál kórházba??????

mó73
 
 


Anna, örülök, hogy már minden okés!!! Légyszíves vigyázz magatokra, és vedd komolyan a pihenést!!!! Már alig van hátra pár hét! ;)

Most gyártottam le 10 liter bodzaszörpöt :))))))))) imádjuk, ráadásul frankó immunerősítő, és állítólag a szülést is könnyíti :D Bár nekem anélkül sem volt rossz egyik sem :D

vicger
 
 


Elfelejtettem eldicsekedni, hogy a 3. lányom 6. lett az országos Kaán Károly természetversenyen.

Kriszti, még 4 hónap!

A bodzaszörp szuper, mi is csinálunk vasárnapra limonádét (nincs több bodzánk)

Háromperces összehúzódásaim voltak hétfő hajnalban, kaptam infúziót, estére elnyugodott, de az antibiotikum-injekció és a megfigyelés miatt csak szombat reggel engedtek ki.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


nekünk a kertünk tele van bodzával.de nem nagyon szeretik,a 6 gyerekből 2 igen.

mó73
 
 


Anna, csodás gyermekeid vannak, nagyon büszke lehetsz rájuk!!!! Egyik ügyesebb a másiknál!!!!

Nem még 4 hónap, hanem már csak 4 hónap!!! Azért ezek a 3percesek akárhogy is mentális oka van, akkor is ijesztő, na...

Nálunk sincsen bodza /3. lakunk :D/ Anyóséknál szedtük a kertben, és a faluban ahol nem járnak autók :) Mi nagyon szeretjük mindannyian. Igaz most én nem iszom belőle, lévén cukros, majd augusztusban /ha marad belőle :) /

vicger
 
 


Kriszti, én szoktam olyat, hogy 2-3 virágernyőt beáztatok egy kancsó vízbe és vagy minden ízesítés nélkül vagy egy kis frissen facsart citromlével iszom. Így nem hízlal. Nagyon jó, hogy fogytál 4 kilót :D , a kórházban én is fogytam egyet, de én sem bánom, elég asszonyos vagyok így is :wink: . Egyszerűen a levesen kívül semmit sem tudtak adni, amit meg tudtam volna enni.
A hétvégén még melegebb lesz :( . Én azt nem szeretem, hogy reggel még fázom...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


sziasztok,nekem is kéne fogynom,de nem bírok.ez van

mó73
 
 


most jött haza a 12 és a 11éves fiam,mind a kettő gólkirály lett ma a kupán,mert fociznak,ez nagyon jó hír.örülök!!!!

mó73
 
 


Anna, na ne viccelj, hisz egy deka felesleg sincs rajtad, legalábbis ami képet láttam rólad, azon tökéletes vagy! :)
A 4 kilónak én is örülök, igazából, ha már nem hízom az is nagyon jó, de persze ha fogyok nem fogok megsértődni :D
Ezt a bodzás beáztatást ki fogom próbálni, remélem nem virágzik el hétvégéig a bodza...
van pár módszer ami beválik, ki kell tapasztalni kinek mi a jó. Nekem pl a 90 napos tökéletes, a norbis már nem. Az édesítőszerekre és a mesterséges anyagokra nagyon haragszom. Annának is van egy nagyon jó módszere, írni kell mit eszel, s ebből látszik, hogy mitől hízik az ember lánya. Na azokat ki kell hagyni. De bővebben majd Anna leírja :)

vicger
 
 


oké,írjátok le bővebben,várom.pl:nálam az volt a baj,hogy sok kólát iszom ,az nagyon hízlal,de most 3.hete nem ittam,nem tudom meddig bírom.na meg azért a kajálás,a férjem jól főz,finomak,örmény,török kaják,stb....folyton eszünk,plussz az édesség..... most 1-én lesz a 18.házassági évfordulónk,akkor 18évesen 57kiló voltam,most meg 36évesen 90.hát jó lenne ,ha 70kiló lennék.

mó73
 
 


Anna, megcsináltam a cukor nélküli bodzalevet, valami isteni, köszi :!: :!: :!: :D :D :D :D
, bővebben, szóval írni kell mit eszel, mindent, az utolsó szelet csokiig, kenyérig, mindent. 3 héten keresztül. Majd megnézed, hogy mitől hízol, pl kóla, sütik, cukrok, édességek stb. Ezeket nem eszed majd a jövőben. Helyettesíted pl zöldségekkel ;) Minden étkezés terített asztalnál történjen, s mikor szedsz magadnak, megkérdezed, h valóban mindet meg akarom enni? majd szépen a tervezettnek csak a felét mered ki. Nagy vonalakban ennyi :) Ha a leadni kívánt súly felétől sikerült megszabadulni, akkor a másik fele is le fog menni. Csodát várni nem szabad, és a gyors fogyás sosem jó, ha igazán le akar fogyni az ember, akkor életmódot kell váltani, és ez nem könnyű, de meg lehet csinálni.
Nálam pl attól függ, h megérett e rá a lélektani pillanat. ha igen, akkor megy, mint a karikacsapás, mint pl most ;)

vicger
 
 


És a lényeg, hogy élvezz minden falatot. :wink: Ha a harmadik kocka csoki nem ízlik, tedd le, ne edd meg. Csak azt edd és addig, amíg igazán élvezettel tudod enni, és rengeteg VIZet igyál. Ha koffein kell, vegyél valami igazán finom kávét és idd keserűn, de a citromos víz is élénkít, és - írjam ezt egy hatgyerekes anyának? - pihenj annyit, amennyire szükséged van.

Az általam borzas sütinek nevezett édesség örmény változata fele annyira se édes, mint a török :wink:

Szívesen, Kriszti :)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ja, igen a víz, az elengedhetetlen!
S az sem árt, ha az ember kerüli a mesterséges anyagokat, pl édesítőszerek, leveskockák, fixek stb. Ezek csak lerakódnak a szervezetben több kárt csinálva, mint hasznot. Ide tartoznak a gyorséttermek is, pl meki és társai. Mindegyik hájnövesztő bajnok :evil:

Anna, tényleg félelmetesen finom, abszolut nem hiányzik belőle a cukor!! Most már csak azt kell kitalálni, hogy magát a bodzavirágot hogyan lehet a legtovább megőrizni úgy, hogy felhasználható legyen ilyen formában.... most egyelőre a maradék a hűtőben van, remélem két napig még minimum bírja...

vicger
 
 


Én szoktam szárítani, a teája is nagyon jó. Nem ugyanaz, de jó. És akácvirágból, mentából, levendulából, hársfavirágból is lehet ilyen ázalékokat csinálni - kalóriája, mintha vizet innál, de nem unod meg az ízét :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ki fogom próbálni. A hársfát azt tudtam, de pl a levendulát már nem :D
Anna, Te ugye mosódióval mosol? Hogy vált be? Erősen gondolkodom rajta, nem csak a környezet tudatosság miatt, belejátszik a pénztárcatudatosság is :lol: A mosási hatékonysága milyen akár 30 °C-on? Jobbára gyors, energiatakarékos programot használok, úgyhogy ez számít :)

vicger
 
 


A színes ruhákhoz nagyon jó. Ha nem tömöd tele a gépet, akkor szép tisztára mos (nálunk néha a gyerekek teletömik, de akkor semmivel se lehet tisztára mosni). Én a 40 fokos legrövidebb programot szeretem használni. Viszont a fehérek elszürkülnek tőle, azoknak jobb valami más (én most Ökonet szappannal mosom a fehéreket), Ecettel öblítek - ez is lényegesen olcsóbb, mint bármely más öblítő, ráadásul a vízkövet is oldja a gépből, viszont ha nem kint szárítom, előfordul, hogy ecetszagú marad a ruha, de ilyenkor lehet kint szárítani.
A mosódiót több, mint fél éve vettem, 1 kilót, egyharmada még megvan, pedig elég sokat mosunk :wink:

A citromfüvet és a kakukkfüvet kifelejtettem a sorból

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


én ki nem állom az ecet szagát,de vízkőtelenítésre szoktam használni,leginkább a vízforralómhoz.

mó73
 
 


A napon teljesen kijön a ruhákból :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


az jó,akkor majd kipróbálom,úgyis a napon szárítok!látszik már a babád neme??????????esetleg már tudod milyen nevet adtok neki?múltkor még azt felejtettem el írni,hogy mondtam a dokinak ,hogy R. Kenedy feleségének 11 császárja volt és mit szól ehhez,ő meg csak azt mondta,hogy a kivétel erősíti a szabályt. nem semmi.

mó73
 
 


Ez nagyon jól hangzik... Ökonet szappan.. még nem hallottam róla.. Szerintem belevágok egy mosódiós progiba. Megnéztem az ökonet folyékony mosószerét, 2063 ft ha jól emlékszem, de azt nem írják mekkora kiszerelés.. Az ecetről már hallottam, s azt is h lehet tenni mellé pár csepp illóolajat. Igaz nem lesz illóolaj illatú a ruha, de szerintem ecet szagú sem.

vicger
 
 


Egy kicsit megmarad az illóolaj illata...
A szappannal mosogatni, meg kezet mosni is lehet, bár én az illatát nem szeretem annyira és van belőle ötliteres, de nem tudom, mennyibe kerül.
Gondolom R. Kennedynek az orvosa is olyan vagány volt, mint ő :wink:
Megyek, mer' má' harangoznak :)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


sziasztok,mindenki eltűnt? vannak új képek.egy-kettőt mutatok ,Alex: Kép Kép

mó73
 
 


Én most tűnök el pár napra :wink: Vár a kórház, ahol születtem :roll: hát nem romantikus :lol: :lol: :lol:?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ma a kisebbik kutyánk meg akarta enni a kislibákat, a tyúkok össze-visszavertek egy csirkét, szétcsúszott a torta tetején a tejszínhab, egész nap hideg volt és esett az eső - az összes gyerek bent őrjöngött, ki kellett jönnöm az istentiszteletről, de azért mindent összevetve egész jó kis nap volt :D .
Most mennem kell megkeresni egy pizsamanadrágot, mert a gazdája nem találja (tegnap se találta) - háromévesekkel előfordul :)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna jó kis buli volt :D :D Remélem mindenki kiheverte, főleg a kislibák! :)
Tejszín: hu-la-la növényi tejszín, nem fog szétcsúszni, próbáld ki! Elve édes, kevesebb cukker kell bele.

: micsoda mini pókemberetek van! :) :) :) Kis aranyos! :)

Én most extra hisztis vagyok, idő, meleg, front, és a balfék emberek. Na meg a négy fal. Asszem az sem tesz jót...

vicger
 
 


Én azt szeretem a kertben, hogy ha kiakadok, csak kimegyek és sétálok egyet. Megnyugtat.

a Hu-la-lát én nem szeretem - nagyon rosszízű, ami visszajön utána a torkomba :(

A vasárnap egész jól végződött, még a csirke is rendbe jött másnapra, pedig inkább holtnak látszott, mint élőnek.

Hétfőn reggel Margitka elég nyűgös volt, visszaküldtem az ágyba: 39,4. Ő már azóta jól van, most Hetény van soron, neki reggel 39,9 volt a hője. Nagyon remélem, hogy legalább Samuka nem kapja el (és én sem).

És van 10 pici nyulunk is. Nagyon aranyosak.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Ez nem érvényes! Hetény belehányt az ágyamba!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


az nem kellemes, az én lányom már 2évesen kirohant a wc-re ,ha hánynia kellett,a többi is rohant ,ha hányásos időszak volt,de volt,amelyik félútig bírta csak ki,de már túl vagyunk az ilyen dolgokon szerencsére.

mó73
 
 


Nagyon beteg volt tegnap, különben ő is kiment volna (3 és fél éves), de hála Istennek mára teljesen rendbe jött. Semmit nem volt hajlandó bevenni, csak homeopátiás szereket. Egyre jobban meggyőződöm arról, hogy a homeopátia jó és igenis használ.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


szegény,örülök,hogy jobban van!!!!!!!!!!! a homeopátiás szerekben nem hiszek! amikor elment a hangom ,vettünk és sokkal rosszabbul lettem tőle,mindennap rosszabbul,végül csak az antibiotikum használt ,én abban hiszek!antibiotikum = gyors gyógyulás.nekem. az én szervezetem ilyen,de ritkán vagyok beteg szerencsére!

mó73
 
 


Én füvesasszony vagyok- legjobban a gyógynövényeket szeretem. Van olyan gyerekem, aki nem vesz be semmit, és két nap alatt meggyógyul, van aki, a hagyományos gyógyszert kéri, van, aki a homeopátiás bogyókat szereti (nagyon nem mindegy a szerválasztás, ugyanarra a betegségre csak akkor jó ugyanaz a szer, ha ugyanolyan hatásra javul vagy romlik az állapot, különben tényleg ronthat), és van olyan aki illóolajokkal és bedörzsölő olajokkal szeret gyógyulni. Én meg rájöttem arra, hogy a legjobb, ha engedem őket a saját gyógyulási folyamataikat erősíteni, és ebben az is szerepet játszik, hogy ő mit hisz, hogy mitől fog meggyógyulni.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, örülök, hogy jobban van Hetény!
Én is homeo párti vagyok, igaz, h az antibiotikum gyorsabb, de jobban szeretem a természetes módszereket, mint a drasztikusakat. Más kérdés, ha pici babáról, v gyerkőcről van szó, s komolyabb betegségről, akkor nem ragaszkodom a homeós bogyókhoz, mert az is sokat jelent egyes betegségeknél, h mennyi idő alatt gyógyulnak meg. Hála Istennek, egyáltalán nem beteges egyik gyerkőc sem, két évente egyszer influenza, s ezzel letudjuk :)

Ma elég rémes napom volt... néha befordulok, s egy kicsit bedepizek. De majd elmúlik.

Anna, másik topikba nem írtam személy szerint, de le a kalappal előtted, fantasztikus Nő vagy!

vicger
 
 


Hát én egyáltalán nem érzem úgy :(

Visszatérve a gyógyszerekre. Én kétszer nagyon rosszul voltam az antibiotikumtól, úgyhogy ha csak lehet kerülöm.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én meg ritkán vagyok beteg ,de olyankor elkezdem rögtön az antibiotikumot és aznap vagy másnapra jól is vagyok.

mó73
 
 


Ma elmentünk az állatkertbe,Alexnak nagyon tetszett. Kép Kép Kép Kép

mó73
 
 


a többiek nem voltak ott?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


A nagy fiúk és a férjem elmentek Debrecenbe tegnap,csütörtökön jönnek,mert diákolimpia van,bejutottak!!!!!!ezért csak én voltam,a kislányom és a nagylányom.de a kislány leginkább a játszótéren érezte jól magát ,így ők szinte végig ott maradtak,mi meg inkább az állatokat néztük.

mó73
 
 


Az nagyon jó. Mit sportolnak a fiúk?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Fociznak,de nagyon jól!! A lányom meg vív. Ja és még zongorázik is.

mó73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: