Új privát üzeneted érkezett!

Zsu,én sem lenni orvos,de én is inkább azt vallom,hogy lelki eredetűek a betegségek.Meg fogom neked nézni a könyvben,hogy mit írnak,csak visszaszerzem,mert kölcsönadtam :oops:

Fizikai jellemzői:
A bél cső alakú üregrendszer, melynek belvilága a test egészén térbelileg belül van ugyan, mégis szervezetünk számára ez külterület; egy külvilággal közlekedő tér, csatornarendszer, amelyben passzív és aktív módon kívülről érkezett anyagok áramlanak, haladnak tova. Ezt testünk valódi szöveti terétől egy jellegzetes sorompó választja el, egy sikamlós nedvvel bevont hámréteg, a nyálkahártya. Míg a nyálka a belekben szállított anyag mozgását segíti elő, addig a hámréteg határt képez, amely nem ereszt át „senkit és semmit”, tökéletes választófalat képez a kül– és a belvilág között.
Ha ez a határ egészséges, rajta csak speciális anyagok juthatnak át egyik vagy másik irányban (ha tehát van „útlevelük” és azt a hámsejtek „kezelik” is). E jelenséget, ha befelé zajlik, felszívódásnak, ha kifelé, elválasztásnak nevezzük.
Kevésbé költőien fogalmazva: a hámréteg egyik oldaláról a másikra történő bármilyen anyagtranszport csupán és csakis a sejten keresztül történhet. A hámsejtek közötti réseket ugyanis egy szoros összeköttetés, egy úgynevezett zárólánc-rendszer tökéletesen lezárja.
A bélben az aktív felszívó működést a hámfelszín kesztyűujjszerű kitüremkedései végzik. Ezek a mikrobolyhok, melyek a felszívódási felszínt rendkívüli mértékben megnövelik. 1mm² bélhámfelszínen százmillió mikroboholy üldögél.
A vékonybél falának mirigyei és a hasnyálmirigy (lásd ott) termelik azon enzimek sokaságát, amelyek a táplálékot lebontják. Az emésztés során így nagyszámú, olyan egyszerűbb vegyület keletkezik, amelyet már a bélhám képes felszívni. E folyamatok csupán a vékonybél felső szakaszán játszódnak le. A távolabbi terület a vastagbél világa. Itt számos baktérium békés és hasznos együttlétben él testünkkel. Az immár emészthetetlen béltartalom egy részét még lebontják, s ezenközben B-vitaminokat termelnek számunkra.

Lelki jellemzők:
A belügyek!
A feszívódás, feldolgozás és a dolgok (tapasztalatok) beépítése a szervezetbe valamint a felesleg kiürítése. Jórészt mindenkinek a saját belügyének számít: hogyan, miként és mit épít be életébe, fontos, lényeges részleteket.
Csak nagy vonalakban térek ki a bélszakaszok jelentésére, mert a könyv mérete nem teszi lehetővé a bővebb ismertetést, de remélem, kezdetnek elegendőnek bizonyul.
Vékonybél: szükségünk van egy életfelfogásra, mellyel megközelítjük a tapasztalatokat, táplálékokat. A táplálékot, melyekből a szükséges életerőt, tapasztalatot merítjük. Ezek az elvek fogják meghatározni a táplálékhoz való viszonyunkat. Amikor a vékonybélben keletkeznek működési zavarok, akkor zavar keletkezett a felfogásunkban.
Vastagbél: a „finom” munka. Azaz itt kerülnek lebontásra azok az apróságok, részletek, melyek színessé, teljessé teszik életünket. Pangás alakul ki (lásd még székszorulás), amikor nem szívesen foglalkozunk a részletekkel.
Vakbél: a vakvágányok. Előfordul, hogy olyan dolgot is szeretnénk megemésztésre félretenni, aminek hiábavalóságáról meggyőződtünk. Vagyis tisztában vagyunk azzal a ténnyel, hogy nem kellene „bespájzolni”, de azért félretesszük későbbre. Amikor ráébredünk hiábavalóságára, amikor lázadni kezdünk ellene: gyulladás keletkezik. (lásd még vakbélgyulladás)

FORRÁS: http://www.posa.hu/?sid=&pid=170001&sel ... elect_1=24

Kép
v.andi
 
 


Képek, igenis, értettem :-D ide rakjam őket, vagy picasara? :roll: láttam, Frocli írta, hogy lassan betelik a picasan a tárhelyünk ?! :roll:

Bendi már 11 óta alszik :shock: (inkább csak 30-45 perc alvásra van kalibrálva napközben 8) mondjuk "megfenyegettem", hogy ha nem alszik el, lemegyünk sétálni :lol:

Madar: kitartás!! :-)

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


szezso írta:Húú, zárt topik?? Utsó pillanatban jöttem? :-)

Úgy tudom, ezt is zárttá lehet tenni, csak a Moderátornak kell írni (apa nevű felhasználó).


igen, ahogy mondod. én erre szavazok :)

Süti drukk, h hamar elmúljon.

Andi, de jóóóóóóóóóóó, majd ha sikerül felapplikálnom a kreálmányt, akkor kiabálok :) de lehet, hogy csak szólok, kiabálás nélkül :D:D:D:D:D

Zsú, én is vmi pszichoszomatikus dologra gondolok első körben, ahogy Babci is írta. Az anyagcserés gondoknál ez nagyon hangsúlyos, s minden hatás könnyen a "gyomorra megy" ahogy mondják is.

vicger
 
 

 
 

Én úgy tudom,hogy nincs babaneten zárhatóságra lehetőség.
Ezért is ment el nagyon sok kis csapat máshová,de ha lehet áldásom rá!!!

Kép
v.andi
 
 


Szerkesztő írta:
apa írta:Szia kchriske,
tegnap már válaszoltam mailben a felvetésedre a citromail-es címedre.
Abban leírtam mindent, így azt is, hogy nem teszünk zárttá topikot. A társatok hozzászólásaiból törölhetünk néhányat, ami megoldhatja a felismerhetőség problémáját.
Egy nyilt, közösségi fórumon mindenkinek annak tudatában kell írni a postokat, hogy azokat mások is olvashatják és nem csak a topik aktív tagjai.
apa

Kép
v.andi
 
 


Viki végre!!!!! De tessék, megjössz aztán tűnsz is el. Melyik téma akasztott ki???
Én is benne vagyok a zártban!
Jó lenne, ha mindenki nyíltan beszélhetne....(Viki, Andi és biztos vannak mások is) igazából láthattátok, nekem mindegy volt, tegnap sokminden kibukott. Írhattam volna blogba is, de nem érdekelt...

Szezso üdv. Most már maradsz? :wink: édes a fiacskád.

Süti.... kiskanállal jó sokáig tart. Tegnap este a panadolos fecskendővel tudtam beleimádkozni valamennyit. Az sem volt sokkal gyorsabb. :? :?

Zsu, biztos kivárjátok a pénteket?? Remélem javulni fog!!!
bex13
 
 


Ja és Zsu-nak mégvalami!!!

Látom Réka 4 éves, az én fiam kb. ennyi idősen, ha lázas lett már futva menekült, mert félt a kúptól, akkor már valahogyan olyan intimnek érezte, hogy én a fencijébe dugjak valamit. Lehet attól fél, jajj bocsi, már megint okoskodom. :oops:

Még egy mondat és befejeztem. Van egy jó ismerősöm, aki gyerek pszichiáter, és online is válaszol, és egyébként az ő fiának voltak olyan tünetei, mikor nem éppen jól mentek a dolgok az anyjával ( elvált szülők), hogy lavorral közlekedett, lavorral szállt be apa autójába és ott is maradt míg náluk volt, de mikor mentek vissza anyuhoz akkor kellett ismét a lavor, szóval ha érdekel a dolog akkor megírom priviben a nevét és elérhetőségét :wink: És befogtam.

Szezso!! Bendi nagyon cuki, helyes fiú!!!

Kép
babcika
 
 


Szóval itt nem teszik zárttá :roll: nem tudom, az miért jobb, ha kivonul egy egész topik a babanetről??? Mindenhol lehet már zárt topikot csinálni...

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso,itt sajna nem lehet.Elég butaság,de nem én vagyok az üzemeltető.
Biztos sokan maradtak volna itt

Kép
v.andi
 
 


zárt: Andi, ez mikori belinkelt válasz? ... egy kérdést talán megér ... vagy ??? .. én is támogatom :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


madar írta:zárt: Andi, ez mikori belinkelt válasz? ... egy kérdést talán megér ... vagy ??? .. én is támogatom :wink:


2010 Január 21 Csütörtök

Kép
v.andi
 
 


kösz :) akkor nincs mit kérdezni :wink: :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


csütörtököt mondot :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
madar
 
 


hoztam néhány 5 hónapos Mogyoró fejet :)
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
madar
 
 


Szezso: Szia ismét! Bende tényleg csodaszép és igazi kispasi már!

Sírás: Én sem hagyom sírni, pedig nálunk ugye már meglehetősen más a helyzet nagytesó miatt. Azért őt sem lehet teljesen háttérbe szorítani, mégha Andris végtelenül türelmes is, segít ha kell Máté körül, de nem szeretném ha tudat alatt besokallna, mert neki kevesebb jut belőlem. Így ha sírás van, mindig felveszem Mátét (kivéve ha pl Andrisnak kell azonnali segítség). Ha sehogy se jó neki, akkor jön legjobb barátunk, a Manduca, abban nézeget vagy elalszik, és én tudok olyan dolgot játszani Andrissal (foci, kosárlabda, kirakó, tánc), ami így is kivitelezhető. Így nagyjából mindkettő elégedett. Ma pl rám kötve ebédeltünk, mert nem lehetett letenni. És nem azért, mert hisztizik, hanem mert baja van (lehet, hogy csak társaságra, közelségre vágyik, de mivel ugyi még nem önjáró, ezért kéri, hogy vegye fel az ember), sokszor csak érdeklődve nézeget a konyhában, fürdőben, ahova egyedül nem tud még eljutni. Aztán jön majd a mászás, akkor már abból a szempontból könnyebb lesz, hogy cipelni nem kell, csak megvárni, míg tud követni mindenhova. :)

Ja, és - tudom már 10x legalább leírtam, bocs, de muszáj ismételnem önmagam - anno Andrissal a depim miatt voltam sokkal távolságtartóbb, hagytam sírni, mert nem tudtam felkelni hozzá, nem volt erőm, a sírása megőrjített, de nem volt erőm uralkodni magamon és a problémát orvosolni, pl hordozással. Kár, hogy akkor nem ti voltatok mellettem, mert pl Kriszti biztosan tudott volna segíteni ötletekkel. Máig üldöz a lelkiismeretfurdalás, hogy ingerült, türelmetlen, sokszor undok voltam vele. :oops: :( Azt már megmásítani nem tudom, pedig megtenném. :oops: Mátéval teljesen más, érzem is a kapcsolatunkon. Így Andi sejtem mit érzel a fiúkkal kapcsolatban.

Viki: Nagyon hiányoztál ám! Köszi a levelet, megkaptam, cuppanós érte! Ha csak kettőtök miatt is, Andival, de tőlem is mehet a zárt. Szeretnék rólatok többet hallani. :wink:

Timi: Jó, hogy jöttél újra!

Zsu: Kineziológus nem tudna segíteni? Mert ha lelki eredetű, úgy rá lehetne lelni a probléma gyökerére.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Madar: Gyönyörűűűű! És egyre Julcsibb, nem? Kedvencem a középső sor, bal oldali.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Akkor én is dobok párat:

Nénik, a pólóm tessék figyelni, a Jézuska hozta ezt nekem a nagybácsimhoz. :lol:

Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
hgrita
 
 


És még egy nagytekintetes... :)

Babci: Régebben kérdezted, az orra hegyén látszik egy duzzanat a bőr alatt (olyan, mintha csak nagy bumszli orra lenne), ez élőben eléggé kék, azt lézerezik majd.

Kép

Kép

Kép
hgrita
 
 


Babci: De dinnye vagyok, örülök, hogy minden rendben van veled és hogy Blankiról is lekerült a pelus. :) Apukádnak drukkolok továbbra is.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita!!! és Móni!!!

Nagyon szépek vagytok!!!! Meg a gyerekek is :lol: :lol: Mert így értettem ám :wink:

Rita, mi volt csípő szűrésen???

Kép
babcika
 
 


Jól elvagyok itt magamban :oops: :) :lol:

Móka: Jövő kedd vagy csüt délelőtt? Flora-val már egyeztettem, ha minden igaz, neki mindkettő jó. Képzeld, a kerületben már csak úgy lehet leadni támogatásra kérelmet, ha a védőnő igazolja rajta, hogy életvitelszerűen a kerületben laktok. Így nektek még mázlitok volt. Ez január 1től van így. Így most nem is tudtam elintézni, mert csak jövő héten megyünk rendelésre, ott találkozunk védőnénivel. Szerintem rengetegen falsra bejelentették magukat csak a pénzért. Így ezt most már nem lehet.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Sziasztok!

Kár,hogy elmentek zártba,de ha igy döntötettek...

Egyik legjobb csapat vagytok itt a babaneten maradjatok mindég
ilyen jó kis társasaág :wink: :wink: :wink:

Én holnap vonulok be pár napon belül már Hannázok!

Pusszantalak benneteket!

:D :D :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Köszi kérdésed, 4re megyünk. Este referálok. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


szintus: addig még itt leszünk, vagy itt is ... vigyázz magadra .... mennek a drukkok +++++++, de minden rendben lesz ... sztem pedig, Te kicsit már hozzánk (is) tartozol :wink: :wink: :wink: :wink: és jelentkezz!!!!! várunk!!! :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


És Flora, boldog névnapot, ha ma ünnepled!!!

Kép

Kép
hgrita
 
 


bex13 írta:Frocli Te is mázlista vagy Bencével.... :wink:


Igen, ezzel egyetértek, hálás is vagyok nagyon. :) És biztos, hogy nem azért ilyen jó gyerek, mert én ilyennek neveltem. :)

És amúgy is csak bólogatni tudok, arra amint az előbb írtál. Sírni én sem hagyom Bencét, igaz ez nagyon ritkán fordul elő. Mostanában van, hogy elalvás előtt nyügizik, sírdogál, de nem így torkaszakadtából, és akkor sehogy sem jó neki, sem kézben, sem ágyon, sehogy. Akkor beszélek hozzá, simogatom, dúdolgatok, és akkor egy idő után megnyugszik...

Kép
frocli
 
 


Hú, de sokat írtatok....
Még utoljára aze gyüttalvásról, ,sírnihagyásról aztán többet nem akarok erről írni
Ráfekvés: mi 220x220 as ágyon alszunk kettesben Lottival, így esélytelen a ráfekvés.

Sírnihagyás:
Annyira más ez a dolog huszonévesen és idősebb korban több gyerekkel....
Vikivel anno eszembe se jutott, hogy kikapkodjam az ágyból, ha sír. Úgy gondoltam, MEG KELL tanulnia, mi arend. És megtanulta. Egy idő után tényleg nem sírt. Mert ezt szokta meg. És a babák iszonyú alkalmazkodóképesek.
Aztán most vén fejjel mindent másképp látok. És senki ne értsen félre, hogy esetleg az nem szereti a gyerekét, aki sírni hagyja egy kicsit, csak én már megtehetem azt a luxust, hogy ÉLVEZEM minden pillanatot, hogy együtt vagyunk.Még akkor is, ha baromi nehéz és vannak pillanatok, amikor azt hiszem, ennél nehezebb nem lehet.
Valószínű az is közrejátszik, nekem ő már témyleg az utolsó gyerekem és még egyszer nem élhetem át ezeket a pillanatokat.
Tudom, kicsit nyálasnak hangzik amit írok, de én tényleg ezt gondolom. Ezt a fajta szimbiózis, rámutaltság soha de soha nem jön vissza és utólag, amikor már nagyobbak lesznek, nem hiszem, hogy a rossz emlékek maradnak meg.
Na..ennyi volt..téma lezárva.

Visszaolvasok, mert látom sokan előkerültetek ma....

Kép
arvaerika
 
 


ez a köcsög babanet eddig nem engedett, biztos megutált :cry: reggel egy hsz-t el tudtam küldeni, és épp még zsalyamnak akartam írni, mikor nekiállt szenyózni, szóval lehet ezt már nem küldte el de lehet, hogy igen, na mindegy.......a poén az volt, hogy azt írta, a lap nem megjeleníthető, én meg már azt hittem, hogy kikapcsolták :evil:

akkor mégegyszer részvétem a papád miatt zsalyam :cry:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Zsalyam: Részvétem a Papád miatt!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Szép napocskásos délutánt!

Amilyen szép bentről olyan hideg kintről... brrrr... azt hittem leesnek az ujjaim a de-i séta alatt. Tudom, aki hülye haljon meg, ha ne húz kesztyűt! :lol:
Éjszakánk egy hangyafacnyit jobb volt... most sikerült egyszerre 2 órát egyben aludnom!!! hurrááá... már a kicsinek is öülni kell. De az biztos, hogy ha még sokáig nem alszom ki magam, akkor nekem lőttek. És az az egészben a legrosszabb, hogy Míra is és Ákos is csak 1x ébresztett.... de én valahogy mindig felébredek és győzök visszaaludni... minden jár a fejemben, miket kell megcsinálnom másnap, mivel maradtam el... tudom nem vagyok noooooormális. :?

A teljesség ígénye nélkül:

Átfordulós babáknak gratulaaaa!!! Megggyez! ;)

Kriszti, horváto... mi minden évben kérünk friss prosikat http://hu.croatia.hr/Home/ és az alapján szoktunk választani... Próbálunk mindig új helyre menni, de vannak favorítok is, ahol már többször voltunk és vaészeg még vissza is fogunk majd menni. Van ahol lehet lakókocsikat is vagy apró kis faházakat is bérelni.

Orsi, Frocli jók a képek picen. :lol:

Móni, látom nektek is carok az éjszakák :? simi és veled vagyok... fent éjjel is... :? és még csak most lesz telihold? :shock: mi lesz itt akkor???

Brumi, kitartás a két Piros Pöttyöshöz!!! :lol:

Bex, főzivel kezdeni a hozzátápit? :shock: hmmm...

Babci, le se tagadhatnátok egymást Blankival. :lol: Hurrá , hogy már nem kell az a csúnya terpeszpelu!!!

Már mindenki kóstoltat? Mi még nem semmit... sőt cumisüveget se látott még... kanalat is csak pár alkalommal, mióta Osanitot kap... Dokinéni is mondta, ha nem akarom, akkor nyugodtan várjak még vele. ;) Ezt meg nem kell nekem 2x mondani. :lol:

Andi, kösz a hozzátápis linket.

Zsú nagy simi nektek. Doki mit mond mi lehet a baj?

Kiságyas altatásos dolgoknál tartok, de most végre csend van így próbálok vmit hozni az éjszakai fentléten.

Majd még jövök. ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


babci, istenem, annyira örülök!!!!!!!!!! látod, nm lett semmi baj!!!! :wink: apudnak természetesen szorítok még!!!! még jobban, mint eddig, bár lehet, már meg van az eredmény, de még nem jutottam odáig....

süti: ez összetett, sok lépcsőből álló dolog, most a fontossági sorrenben visszafelé:
azért nem érek rá a nap 24 órájában fölötte állni, mert én szoktam főzni, mosni, felváltva anyóssal, rendbe tartani a dolgokat, de ez hanyagolható, nem ez a fő, hisz ez ráér akkor, mikor alszik, vagy anyós megcsinálja, ez nem magyarázat, de benne van....

mint mondottam volt annak idején, csak szerintem nem sokan emlékeznek rá, én író vagyok, illetve próbálkozom az írással mint megélhetési forrás is, meg mint hobbi. és ha azt akarom, hogy esetleg valamikor kiadhassak könyvet, azon dolgozni kell, márpedig mivel nekem 0,001% a munkakapási esélyem addig, amíg állabácsi vissza nem adja azt a pénzt, amit azért kaptak a cégek, mert fogyatékosokat alkalmaztak, ...így muszáj néhanapján ezzel is foglalkoznom, ha egyszer ebből pénzt szeretnék keresni....ez az egyik fő ok, a másik, meg ha megszokja, hogy mindig vele foglalkozok, egyenesen ki fogja kérni magának, ha nem....

erre mondtam, hogy sokféle vélemény, nem egyezőek, én meg nem akarom, hogy banyának tartsatok, meg összeveszni sem akarok senkivel.... én így teszek, mert ezt látom jónak, te meg azt, ha később ebből problémáink lesznek, akkor tanulunk belőle, és változtatunk...ennyi

én abból, amit az évek során láttam a környezetemben, főleg azokon, akikkel együtt nőttem fel, akiknek tudom a családi háttereket, láttam, hogy kivel-hogyan-mit-miért, és látom, hogy ezekből a gyerekekből milyen ember lett. én ezért csinálom úgy-ahogy, ezt tartom helyesnek. de ettől az én gyerekem nem szenved hiányt sem belőlem, sem szeretből, gondoskodásból. amiből hiánya van, az az apja, de ezt igyekszem kompenzálni, bár tudom, hogy nem helyettesíthetem, és nem is akarom....de számomra fontos, hogy megtanuljon önálló lenni....

folyt.köv. persze ha van rá érdeklődés, kifejtem én bővebben, hogy megértsetek, és ne utáljatok, mert nem kényeztetem a gyerekem, de tényleg nem akarok összeveszni egyikőtökkel sem azon, hogy más állásponton vagyunk, mert én nagyon szeretek idejárni, és ami ennél is fontosabb, hogy szeretlek titeket, a barátaim, a családom részesei vagytok számomra :cry:



most fejek, addig olvasok vissza, ameddig elérek, aztán viszem a törpémet barátnőzni :wink:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Szia Viki, köszi a rám gondolást. :)

Szezsó hali, én is az újak közül vagyok, de azért néha eszembe jutott merre vagy. Imádom az aláírásod melletti avatárodat. ;-)

Babcika, grat az eredményhez, szurkolok, hogy a 3.. hír is ilyen pozitív legyen.

Szintus, gogogo! Gondolunk rád 29-én, meg után is. :)

Zárt topik: felőlem ok, most, hogy már csatlakoztam. :roll:

Kép
frocli
 
 


arvaerika írta:Hú, de sokat írtatok....
Még utoljára aze gyüttalvásról, ,sírnihagyásról aztán többet nem akarok erről írni
Ráfekvés: mi 220x220 as ágyon alszunk kettesben Lottival, így esélytelen a ráfekvés.

Sírnihagyás:
Annyira más ez a dolog huszonévesen és idősebb korban több gyerekkel....
Vikivel anno eszembe se jutott, hogy kikapkodjam az ágyból, ha sír. Úgy gondoltam, MEG KELL tanulnia, mi arend. És megtanulta. Egy idő után tényleg nem sírt. Mert ezt szokta meg. És a babák iszonyú alkalmazkodóképesek.
Aztán most vén fejjel mindent másképp látok. És senki ne értsen félre, hogy esetleg az nem szereti a gyerekét, aki sírni hagyja egy kicsit, csak én már megtehetem azt a luxust, hogy ÉLVEZEM minden pillanatot, hogy együtt vagyunk.Még akkor is, ha baromi nehéz és vannak pillanatok, amikor azt hiszem, ennél nehezebb nem lehet.
Valószínű az is közrejátszik, nekem ő már témyleg az utolsó gyerekem és még egyszer nem élhetem át ezeket a pillanatokat.
Tudom, kicsit nyálasnak hangzik amit írok, de én tényleg ezt gondolom. Ezt a fajta szimbiózis, rámutaltság soha de soha nem jön vissza és utólag, amikor már nagyobbak lesznek, nem hiszem, hogy a rossz emlékek maradnak meg.
Na..ennyi volt..téma lezárva.

Visszaolvasok, mert látom sokan előkerültetek ma....


Igen Erika, ebben igazad van, másképp viselkedik az ember 20, 30, 40 évesen, és másképp az első, második stb. gyerekkel.

Kép
frocli
 
 


Manó Én se nem kóstoltatok még, kivéve a reklámújságokat 8) nem is áll szándékomban... linket köszi :):)

Szintus, jössz velünk ;) ha megyünk... mert ez így megint több kérdést vet fel... párhuzamos írás, vagy teljesen anyatanyás. De múltkor meg arról volt szó, h bármi,csak ne anyatanya, nem? de lehet, h rosszul emlékszem :roll:
Holnaptól nagy nagy drukkok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor sms majd jön, ugye?

na futok tovább Móniféleistenicsokitortát sütni :) Már rég volt :roll: :)

vicger
 
 


andi: gratulálok az éjszakához!!!!!

dorkamartini: na végre, hiányoztál!!!!!!!!

zsu, lányodnak sok gyógypuszi!!!!!!!

süti: az megint más tészta, ha horkolás miatt amúgy is különalvás...enyém is horkol, jól megbökdösöm, és abbahagyja....amúgy én is, szóval én oldalam is zsibbad néha :oops: :lol: :lol:

babci, ha mi apáméknál alszunk, gyerek az ágyon, mi a földön....inkább alszom a földön, de így jó mindhármunknak

bex, nem untatsz vele engem legalábbis, szerintem a többieket sem, írd ki magadból!!!!!!

frocli, én akkor vagyok így, ha úgy alszunk, hogy a karomban van, hozzámsimulva, pl ma is így aludtunk egy órát ( ezért is mondtam, hogy megkapja ő amit igényel), szóval olyan én is felületesen alszom, én meg csak akkor álmodom, ha felületes alvás, így ilyenkor többségben rémálmok :cry: most például azt álmodtam, hogy faterom félholtra vert, mert nem bírtam csitítani a gyereket, apa az udvaron egy nővel füvezett, a gyerekemet meg úgy akarta fater elhallgatatni, hogy zacskót húzott a fejére.....na ha ezt egy álomfejtő megfejti, sejtem, mi lesz az eredmény :cry: és ez csak lightos volt.....

bex, köszi, hogy megértesz, és sokmindenben egyetértesz.....jól esik :wink:

na ez el, és majd este jövöök

KépKép
Kép
scooper
 
 


Manó: hát, én nem mentem ki ma, nagyon fáztam, sztem valami van bennem, torkom nem százas, fázom, hideg ráz .... bentről élvezem a napocskát. Jó az a 2 óra is egyben, én is nagyon értékeltem éjjel.
Hozzátápi még nálunk sincs, semmi, még teát sem adok, hasfájós időszakban próbálkoztam vele, de sokat nem jelentett, így le is álltunk vele ... de egy hónap múlva azért elkezdek megmutogatni neki ezt azt, mert látom, hogy nagyon érdekli már, hogy mi mit eszünk, jár a szája olyankor, nagyon helyes :)

Scoop:
nem utál senki, hisz Te magad is írod, hogy ki így, ki úgy, sőt tényleg mások vagyunk az egyik gyerekkel és a másikkal is, ahogy Rita vagy Babci is írta ... szval ha el akarod mondani a véleményed a dologban, akkor gyerünk, a többiek is azt teszik, ettől még nincs veszekedés, utálat, csak értelmes véleményütköztetés .... csk én nem bírok most fogalmazni :roll: de azért remélem, érted, mit akartam :wink:

Rita:
Andris csodálkozós nagy szemei ... gyönyörűűűű, a póló meg húúú, de laza :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Manó,. mi is csak szoptatunk. Szerencsére...

Jaj Süti, kitartás a szopisztrájkkal kapcsolatosan... Nálunk is volt ilyen, nem könnyű.... Próbáltál fekve, felette térdelve vagy álomba szoptatni? Nekem ezek bejöttek.

Kép
frocli
 
 


jaj, ezt leírom, nem tudom, miért most jutott eszembe ...

egyik este vacsora asztalnál ültünk és beszélgettünk, Julcsi persze állandóan közbeszólt, mindannyiszor szépen elmondtam neki, hogy én is meg szoktam várni, ha Ő éppen mesél valamit apának, és utána kezdem csak el stb. ... jaj, igaz-igaz, bocs anya .... hallgat, közben alig várja, hogy beszélhessen, erre Veronika az ölemben megszólal "eöööhe" .. Mire Julcsi mutatóujját felemelve: "ne szólj, közbe! meg kell várni, amíg a másik befejezi!" .... nem bírtuk ki, hogy ne röhögjünk :lol: :lol:

KépKép
KépKép
madar
 
 


madar írta:jaj, ezt leírom, nem tudom, miért most jutott eszembe ...

egyik este vacsora asztalnál ültünk és beszélgettünk, Julcsi persze állandóan közbeszólt, mindannyiszor szépen elmondtam neki, hogy én is meg szoktam várni, ha Ő éppen mesél valamit apának, és utána kezdem csak el stb. ... jaj, igaz-igaz, bocs anya .... hallgat, közben alig várja, hogy beszélhessen, erre Veronika az ölemben megszólal "eöööhe" .. Mire Julcsi mutatóujját felemelve: "ne szólj, közbe! meg kell várni, amíg a másik befejezi!" .... nem bírtuk ki, hogy ne röhögjünk :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: és milyen igaza van :wink: :lol: :lol:

Kép
babcika
 
 


madar írta:jaj, ezt leírom, nem tudom, miért most jutott eszembe ...

egyik este vacsora asztalnál ültünk és beszélgettünk, Julcsi persze állandóan közbeszólt, mindannyiszor szépen elmondtam neki, hogy én is meg szoktam várni, ha Ő éppen mesél valamit apának, és utána kezdem csak el stb. ... jaj, igaz-igaz, bocs anya .... hallgat, közben alig várja, hogy beszélhessen, erre Veronika az ölemben megszólal "eöööhe" .. Mire Julcsi mutatóujját felemelve: "ne szólj, közbe! meg kell várni, amíg a másik befejezi!" .... nem bírtuk ki, hogy ne röhögjünk :lol: :lol:


De ééééédes Julcsi!!! Fő a következetesség... :) :)
Jó pihenést Madár (már ha alkalmad lesz rá), remélem a mai éjszakátok még jobb lesz!! Veronika napközben sokat alszik? Nem lehet, h. mostanában azért ébred ilyen sokszor éjjel? Vagy a foga miatt?? Már előre félek, hogy mi lesz, ha jönni fog Tomi foga... :roll: :roll:

Süti! Drukkolok, hogy csak átmeneti legyen a szopisztrájk!!

Szia Viki!! Jó hogy jöttél!! Szegény Dóri, jobbulást neki, legyen túl gyorsan a fogproblémákon!!

Timi, jó, hogy újra vagy!! Írj majd mielőbb!! :)

Szia Szezso! Édes nagyon Bendi!! Jó hallani rólatok! :wink:

Ha zárt lesz a topik, azért szóljatok, hogy mit hogyan, hová... :)

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Mivan? :shock: újra felmerült a zárt topik kérdése???? Én most is támogatom.

Folytatom a visszaolvasást, mert naon nem vagyok képbe.....

Kép Kép
manósziget
 
 


Zárt topik
figyuzzatok,én megcsinálom,leírom a PIC-re,mit hogyan.Megnézzük,és eldöntjük mi legyen.
Mit szóltok?????

Kép
v.andi
 
 


v.andi írta:Zárt topik
figyuzzatok,én megcsinálom,leírom a PIC-re,mit hogyan.Megnézzük,és eldöntjük mi legyen.
Mit szóltok?????


Szóhoz sem jutunk :lol: :lol: :lol: de viccet félre, nekem jó, ha másnak is, nálam műxik veletek kapcsolatban a birka elv, teszem amit a többi :lol: :lol: :lol:

Kép
babcika
 
 


madar írta:hoztam néhány 5 hónapos Mogyoró fejet :)
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép


Annyira de annyira éééééédesssss!!!
Az utolsó képen tiszta Julcsi!

Kép
v.andi
 
 


madar írta:hoztam néhány 5 hónapos Mogyoró fejet :)
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép


ez naaaaaaaaaaaggyyon éééééédes!!!annnnnnnnnnnnnyyyyiiiiiiirrraaaaa gyönyörűűűűűűűűűűűűűűű,at utsón tiszta Julcsi!!!!!!!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Nekem utolsó előtti, és az fölötti kép a favorit :D

Kép
babcika
 
 


babákok egyszerűen zabálni valók!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vicger
 
 


Manó: olvasgass csak! :))

Peppino: a szokásosat alussza napközben, délelőtt egy nagyobbat, délután több rövidebbet vagy egy nagyot ... szval ebben nincs változás ... foga vagy passz ??? de aggódj előre Tomi miatt .. én Julcsi fogzására nem is emlékszem, olyan simán ment :wink:

Rita: írtam Neked is Süti témájához a blogban :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Mogyoró is grimaszmatyi :) Máténak pedig én nem látok semmit a nóziján :roll:
Manó, Ákos nagyon vagesz módon nyomatja az ülést 8) :D :D :D :D De láttam, az orvosi kontroll azért ott van :):)

Andi. blogháttérnek valót teszek fel a picre.. s ha időd s energiád, valamint Urad s Parancsolód engedi, ha tudnál vele mit kezdeni, nagyon megköszönném :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: adatok mennek püben

Lucám énekel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jajdenagyon nőőőőőőőőő :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

vicger
 
 


Nagyon aranyosak vagytok :wink: . Most az van. hogy egy nagyot rottyantott, de nagyon világos barna volt. :? Most, hogy diétázik a vasszöget is megenné (miért mindig a tiltott az ami kell? :roll:) ma még nem hányt ez jó és a kedve türhető, de mindent írok, hogy legyen anamnezise a dokinak. Remélem most már csak javulunk. Lelki...a családba inkább én vagyok a lelkizős, vagy ő is csak elfolytja nem tom, de nem kap kevesebb figyelmet az biztos, mondjuk most kezd anyásabb lenni, mert eddig inkább mamás volt. Andi köszi a linket, és Babci nem voltál sok!

Nálunk sincs még hozzátápi, védőnéni mondta lassan a barackot elkezdhetjük. Nálam ez a lassan még 1,5 hónapot jelent :D

Veronika gyönyörű 8) Máté és Andris meg zabálni való!

Manó
: simi az éjszakáért...kapcsold ki a hátsó memóriád éjszakára :wink:

Scoop
: mindenki máshogy csinálja és ez így van jól. Sértődés meg nincs ozt kész. Szerintem ez nem az a csapat :wink: Tök jó anya vagy és kész. Aki nem hagyja sírni az is tök jó anya, aki meg hurcolássza az is aki meg aki nem az is. És ez vonatkozik azokra akik itt vannak ebben a topikban! Mert a lelketlenek nem rágódnak ezeken a témákon az tuti!

Kép

Kép
zsu9
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: