Új privát üzeneted érkezett!

Szia!Most 679g a kisfiam súlya kb.Én sem aludtam valami jól az éjjel,bár nem hiszem,hogy a hidegfront miatt,szerintem inkább azért mert tegnap nagyon elfáradtam,fájt mindenem.Szerintem inkább a dokidra hallgass,mert,a méhednek is fel kell készülnie a szülésre,amibe az is beletatozik,hogy legyen már méh összehúzódásod,illetve jóslófájásod.De ha a magnéziumot szeded,akkor az akadályozza ebben.legalábbis szerintem.amúgy mindenki azt írta,hogy a 36. hétig szedték.szerintem már bátrabb lehetsz a csavargás terén is,mivel ha már esetleg történne valami,akkor sem lesz koraszülött a babód.A 37.hét után,meg már jó is ha mozogsz,mert azért kell az erő a szüléshez,és a sok pihitől legyengül az ember.de ez csak az én véleményem.Igen,majd most megy a Csenge az oviba,már nagyon várja.én nagyon nem örülök,mert ugye az elején elég sokat betegeskednek a gyerekek.nem hiányzik!Vigyázz magatokra!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia! Én ezzel a koraszülött dologgal nem vagyok tisztában. Van ahol már a 36. betöltött héttől számolják, de van ahol a betöltött 37. héttől. Ráadásul én eddig azt hittem, hogy a betöltött 36.hét már a 9. hónap, de van aki szerint a 8.

Szép súlya van a kisfiadnak, és már a 24. hetet taposod. Csenge várja már a kistesót?
Az óvodai beszoktatásról nem tudok mit mondani, mert nekem első babám, de az iskolai beszokásról van tapasztalatom. ( tanár vagyok)
Mennyi mesélnivalója lesz minden nap mikor hazaér!
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!Én úgy tudom,hogy a betöltött 36.héttől számolják,mindenhol ezt olvastam!A te pici lányod nem lesz koraszülött!!!Igen várja már a Csenge az öcsikét,azt mondta,hogy fog segíteni :)Már a babáján gyakorol!:)Milyen tanár vagy?Van fogadott orvosod?Hogy szeretnél szülni?van valami elképzelésed?Ott milyen lehetőségek vannak?

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 

 
 

Szia! Matekot és informatikát tanítok egy nyolcosztályos gimnáziumban. Már 6 éve. És neked mi a foglalkozásod?

Van fogadott orvosom és szülésznőm is. Mire gondolsz amikor azt írod hogy szeretnék szülni?
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!Én a Csengét úgy szültem,hogy labdán ülve vajúdtam.Nagyon fájt a derekam,ezért nem tudtam feküdni.A párom meg tartott,hogy le ne guruljak a labdáról!:)Csak akkor feküdtem amikor,már a tolófájások jöttek.Én kaptam gázt is,mert nagyon erősek voltak a fájások.Nálatok milyen lehetőségek vannak?Nekem kereskedő a szakmám,anno boltban dolgoztam.Vigyázz magatokra!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia! Ha jól emlékszem akkor a szülésznő mutatott labdát, meg valami széket is amin középen van egy lyuk. Mutatott még egy vajúdó fotelt (talán így nevezte) de az csak annak használható aki gátvédelemmel szül, mert nem lehet rajta varrni.

Viszont cak 2 olyan szoba van ahol ezek az eszközök rendelkezésre állnak. A többi szobában csak ágy van. És a szülőágyon nincs olyan lábtartó, mint a vizsgáló ágyon.

Azt hiszem talán ennyi lehetőség van.
De kezdek egy kicsit megijedni, mert sok rosszat olvastam szülészetről.

És hogy vagytok? Felétek is még mingig nagyon meleg van?
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!akkor elég sok lehetőség van a" nyugalmas" vajúdáshoz.Ne félj nem lesz semmi baj!!!!!!!!!!!Bár nekem sincs jó emlékem a szülészetről,de bárcsak ott tartanék már!Még annyira sok van hátra nekem!A dokihoz is majd csak 2 hét múlva kell mennem,addig meg izgulhatok,hogy mi van a méhszájammal.Ma megyek az oviba szülőire,kiderül mikor mehet a lánykám az oviba.Holnap meg cukorterhelés. :cry: Igen itt is nagyon meleg van,nehezen viselem.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia! Ne aggódj a méhszáj állapota miatt. Nekem közel 7 hét alatt semmit nem változott. Vannak keményedéseid?
Szerintem ilyenkor az idő csigalassúsággal telik.
Mocorog sokat a kis Csongor?
Nekem a cukorterhelés most éppen a felső határ. Az orvos nem reagált semmit a védőnő szerint diétáznom kellene.
Neked mi a véleményed a védőnődről?
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!Igazából nem tudom milyen az a keményedés.:(A lányomnál nem is figyeltem,most viszont ugye minden mozdulatot lesek.Ha állok akkor kemény a pocim,meg úgy húz lefele,viszont amikor lefekszek akkor visszapuhul.Fájdalmat nem érzek.Az idő az nem akar menni.a 28 hét után,már könnyebb lenne.:(Csongor sokat ficánkol,néha úgy érzem,hogy kibújik annyira lent rugdos.kíváncsi leszek a cukromra,mivel 2 hete diétázom.Nekem rendes a védőnőm,nincs vele gond,a körzeti doki,ill.ő a gyerekorvos is,a férje.Ha a bébi meglesz,jön az egész család!:)Csak már ott tartanák!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia! Eleinte a 20. hét körül voltak fura érzéseim, olyan volt a hasam alja mintha görcsbe rándult volna az izom. De semmi fájdalmat nem éreztem. Azt hittem nincs jelentősége. Egyszer éppen vizsgált az orvos amikor ez megismétlődött.
Akkor megkérdezte a doki, hogy gyakran keményedik a hasam? Én meg azt válaszoltamm, hogy egyeltalán nem szokott. Erre ő, dehát most is kemény.
Na és akkor itt végem lett. Azóta minden apró nem megszokott jelenségnél azt hiszem, hogy baj van.
El tudod képzelni milyen elmúlt 7 hetem volt. De a magnéziumtól egyébként teljesen elmúlt. :D

De már csak pár heted van. Szerintem gyorsan el fog telni az idő, főleg hogy Csenge elkezdi az ovit. Szerintem ez kellően le fog foglalni.

Nekem is az kellett volna, hogy lefoglaljam magam, de megmozdulni sem mertem. :?
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!



Szia!Már azt hittem,hogy talán érkezik a pici lány,hogy nem írtál!:)Azért még várjon,1-2 hetet.:)Nagyon szorítok nektek.Ma lesz meg a cukor eredmény kíváncsi leszek rá.Tegnap megvettem az ovis ágyneműt,meg amit még vinnie kell a lánykámnak.Jövő héten családlátogatásra jönnek,utána hétfőn mehet az oviba.talán tényleg gyorsabban mennek majd a napok,ha máson is járni fog az agyam!Csongornak még nem vettem semmit,igaz a ruhán,apróságokon kívül minden megvan,szerinted mikor állhatok neki pakolni? Csengénél ilyenkor már minden a helyén volt,már a kis ruhákat vasaltam,most meg még nem merek nekiállni semminek!:(

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia! Most egy kicsit összeszaladtak a dolgok. Vettem nemrég egy lakást, még annak az utolsó simításait kell végezni. Tegnap vettünk egy autót, még azt is át kell íratni. Mondtam Nórinak( így fogják hívni a kislányunkat) maradjon még egy kicsit amíg mindent elrendezek.

Bár már egy kicsit nyugodtabb vagyok mert ma elkezdtük a betöltött 37. hetet! Egyes családtagok napok óta ki akarják beszélni belőlem Nórit. Mindig mindenki azt álmodja, hogy éppen szülök. Elég idegesítő.
Most éppen azon kezdek aggódni, nehogy rátekeredjen a köldökzsinór, meg kevesebbet is mozog. Mindig keresek magamnak valami aggódnivalót. Szerintem nem vagyok normális.

Ráadásul tegnapelőtt éjszaka nagyon fájt a hasam, és nem tudom lehetséges-e de olyan mintha megfordult volna. Eddig szépen fejvégű volt, most meg olyan mintha keresztben lenne.

A vásárolgatással kapcsolatban, nekem amint először mondták, hogy lány gyanús azonnal vettem neki egy kisruhát. Ez volt a 16. héten. És azóta mindig vettem neki valamit. Én nem vagyok babonás, azt vallom a születése után is lehet gond nem csak előtte. (Sajnos 3 hónaposan meghalt a testvérem annó 25 évvel ezelőtt.)
Én azt mondom, nekem jobb a lelkemnek ha mindig veszek valami apróságot neki és ő is tudja, hogy nagyon várjuk.

Na most egy kicsit hosszú lettem. (Ja és mégsincs keresztben éppen most számolja a bordáimat. :shock: :D :lol: )

Kitartás és vigyázz magatokra!
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia!Akkor van tenni valód elég! :D Jaj én is ilyen aggódós vagyok,látod még a másodiknál is!Bár most azért gond is van.Képzeld a Csenge végig far fekvésű volt,az utolsó pillanatban fordult meg,mikor már azt mondták,hogy már nem fog!Gondolhatod,hogy egy 4kg-os gyerek tekereg az emberben!:)Pont azon gondolkodtam,hogy a lányommal még az utolsó hetekben is 100km-t kocsikáztam,úgy hogy én vezettem,egész nap talpon voltam,most meg 25 hetesen itthon vergődök,nem merek kimenni a házból. :( az a baj,hogy ilyenkor még be is képzel magának dolgokat az ember!:(Igazából nem ért meg itthon senki,mert nem tudják milyen az,hogy nem tudom,mikor teszek jót.Ha fekszem egész nap,és kupi van az egész házban,és ezért tök ideg vagyok,vagy nekiállok takarítani,és azzal marcangolom magam,vajon nem árt-e a babának.Sehogy sem jó ! :(

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


A megértéssel nálunk is gondok voltak. Mindenkitől azt hallottam, hogy jaj nem olyan nagy gond ez. Ja persze nem az ő babájuk. Meg az orvos is csak viccelt amikor azt mondta feküdjek.
Anyósom a másik véglet. Amint hazaértem az orvostól ront be az ajtón szinte sírva, hogy jaj hallom baj van. Gondolhatod mit éreztem. Én persze szinté nem tudtam mivel teszek jót. Feküdtem, dehát a házat is rendben kellett tartani.

A párom nagyon aggódott értünk, bár ő is a 32 hét körül született, a tesója pedig 35-36 körül. De mindig örültem amikor még egy hét eltellt.
Azzal nyugtattam magam, hogy manapság nagyon jó az orvosi ellátás.
De neked még mindig sokkal jobb orvosságod van: Csenge.
Szerintem nála jobban senki nem tud neked erőt adni. Bár nekem első babám, de így gondolom. :wink:
tinam1
Füzesabony
 
 


Igazad van,csak ő is észreveszi,hogy anya nem jön sétálni,fürdetni,fagyizni!:(Az elején sírt is miatta,mert nem értette miért,főleg,hogy előtte mindig mindent együtt csináltunk,csak mi ketten,mert a párom sokat dolgozott.Hála a páromnak már másik munkahelye van,sokat van otthon,és segít.Eldöntöttem,hogy szép lassan nekiállok ruhát válogatni rendezni a helyet az öcsinek,mert az legalább erőt ad,és legalább addig sem gondolok minden hülyeségre.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Újra bekapcsolódok, a nyitott méhszájas csapatba.Pár oldallal "korábban" szültem a kisfiam, 103 nap fekvés után, első terhesség volt 24-ik héten C1111 volt a méhszájam, kitüremkedett a burok a hüvelybe, és kihordtam a kisfiam, 38+4-en :lol: 3580gr, 56 cm-el született végül császárral, úgy kellett kifüstölni, esze ágában se volt kijönni.Indították a szülést.

Most 22-ik hétben vagyok, 16-ik héten össze varrták a méhszájamat C 1100 volt, azóta egyben, nem változott a helyzet.
Próbálok sokat pihenni, feküdni ami nem olyan egyszerű örök mozgó egy évessel :shock: , de nagyon optimista vagyok, és bízom benne, hogy másodszor is sikerülni fog!!!

Izolda!
Tudom milyen szar a sok fekvés elhiheted, és nekem is folyton a dilemma, hogy mivel teszek jót???Ha fekszek jó Nórinak, de a fiamnak nagyon hiányzok.Nekem szerencsére rengeteg segítségem van, a nagymamák 1000-el pörögnek, mindig velem van valaki, és nem kell emelgetnem Kornélt 10 kilósan.De akkor is kihordjuk a babáinkat!!!!!!!

Tinam!
Nyugi már nem lesz semmi baj!!!!Gyönyörü egészséges babát fogsz szülni
:lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Szia Keny!Nem örülök,hogy te is ilyen problémával küzdesz!:(De talán segíteni tudsz,hogy ép ésszel ki lehessen bírni ezt a problémát!Hiszen még olyan sok van hátra!Te az első babával kórházban,vagy otthon feküdtél?Azért én nem tudok egész nap feküdni,mivel főznöm,ill.a törpét is el kell látnom,és most megy majd az oviba.Még szerencse,hogy anyós,és a párom is azért foglalkozik vele.autóval közlekedek,ha nincs dolgom vízszintbe vagyok.Szerinted ez elég?A dokim azt mondta,hogy nem kell feküdnöm,de hamar elfáradok,húz a hasam lefelé,gondolom ez a méhszáj miatt van.Az első babámnál semmi gondom nem volt,40 hétre 4kg született.A doki szerint az ő nagysága miatt nem úgy jött helyre a méhszájam ahogy kellett volna.Most meg tiszta ideg vagyok,számolom a napokat!Ja és irigykedek Tinam-ra,hogy már ott tart! :D Ja a lakás romokban,ugye mert a férfiak nem úgy takarítanak ahogy kéne! :D Anyós meg itt ne pakolásszon,mert azt sem szeretném! :D Ne haragudj,hogy ennyit írtam!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Keny!Neked is Nóri-d lesz?A Tinam-nak is!De jó! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Igen ez egy elég nehéz időszak nekünk, de hidd el ki lehet bírni!!Én a fiammal kórházban voltam, fel se nagyon kelhettem az ágyból, ha megláttak a folyosón rám szóltak a növérek.Nem volt hirtelen kinyílás, már a 20-ik héten rövidült a méhszájam.Aztán 24-en kórház, 28.héten még egy kicsit rosszabb lett akkor 2 téglát tettek az ágy lába alá, így még szarabb volt feküdni, mert folyt a savam a torkomba brrrrrr...., aztán csak teltek-múltak a napok, hetek, minden reggel hálát adtam Istennek, hogy adott még egy napot.Aztán jött a 36 betöltött hét, akkor össze pakoltam és haza mentem, nagyon jó volt, sírtam örömömben.Aztán már abszolút nem kíméltem magam, piacra jártam, vásároltam, takarítottam, és Kornél mégsem esett ki belőlem!Végül burkot repesztett a doki, mert már nagy volt a baba.
Szóval így történt.Tudtuk, hogy a második se lesz egyszerű, és doki már előre mondta, hogy össze fog varrni.De ez már a második babám, így nem félek annyira.Sokan voltak a klinikán többedszer szülők nyitott méhszájjal és egyik se szült meg idő elött.Azt figyeltem meg, hogy akit befektettek és egy héten belül nem szült meg az már simán kihúzta.Aki viszont megszült, annak volt valamilyen fertőzése, és azért repedt meg ideje korán a burka.Szóval ebből kiindulva, nagyon vigyáztam magamra, wc-fürdő használatakor.De ez ugye itthon sokkal könnyebb, kaptam a dokimtól annó is és most is hüvely PH fenntartó kúpot, időnként Betadine kúpot, hogy tuti ne kapjak semmilyen fertőzést.Szerintem ez a legfontosabb, a magnézium, Diaphillyn tabletta csak ráadás, ha keményedsz.
A hasam nekem is húz ha felkelek, de hát hogyne húzna hiszen terhesk vagyunk :lol:
Közel nem fekszek annyit mint a fiammal, de nem is tudok.Bízom benne, hogy ennyi is elég lesz.Szerintem nálam ez valami szöveti gyengeség lehet.És ha az első perctől fekszem akkor is kinyílt volna.
Kitartás!!!Te már lassan eléred a 28. hetet az vízválasztó onnantól óriási baj nem lehet, aztán jön a 32.hét onnan is nagyot ugranak az esélyek!
Igen-igen nekem is Nóri babám lesz :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Szia Keny!Most egy kicsit megnyugtattál!Köszi!Én borsavas hüvelygolyót kaptam a fertőzés megelőzésére,remélem ez is jó.Néha csíp ott lent,folyásom nincs,vagyis normális.remélem nincs baj.Gyógyit csak a magnézium citrátot szedek 4x1-et.Hétfőhöz egy hétre megyek vissza a dokihoz.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Én is a borsavast kapom az sztem nagyon jó.Örülök, ha kicsit megnyugodtál, tudom nagyon nehéz, de az idegeskedéssel, kombinálással nem segítünk magunkon.Fő a pozitív hozzá állás :lol: Biztos vissza olvastál itt a fórumon, szinte mindenkinek sikerült.Az a kis mozgás amit csinálunk nem fog megártani, így legalább nem kell kapnom a véralvadás gátló szurit minden nap mint a kórházban, a trombózis megelőzése érdekében :wink: Kornéllal elég "intenzíven"éltem.Dolgoztam, jöttem-mentem heti 2x-3x terhes tornára jártam, sose feküdtem.Ehhez képest most nyugdíjas vagyok hahaha :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!igazad van!csak a semmitevés miatt,van ideje az embernek hülyeségeken gondolkodni!:)ha már majd a 28. héten leszek,akkor kicsit könnyebben veszem majd a dolgokat.megvan a vérképem,legalább a cukorterhelésem jó lett.kicsit lazíthatok a diétán,bár híznom nem nagyon kéne a doki szerint.a lányommal közel 20 kg-ot híztam,most még csak 7kg tartok!:)

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Már csak 3 hét a 28-ig aztán jön a következö cél a 32, aztán a 36
:lol: :lol: :lol: és így tovább!!!
Jövő 7-en megyek én is cukiterhelésre, meg vérképre.Már most hányok ha a cukros löttyre gondolok brrrrrr....
Én 5kg híztam eddig, kevesebbet mint múltkor.Kornéllal a végére 16-ot :shock:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!Én egy húzásra lenyeltem a cukros lötyit,csak bent tartani volt nehéz arra a két órára! :D Te hol fogsz majd szülni?Kornél hamar meglett a burok repesztés után?Nálam is repeszteni kellett a burkot,mert nem tágultam a fájásoktól,ill.a derekamba jöttek a fájások nem a pocimba.Azért megszenvedtem a 4kg babáért,nehezen fért ki!:)Remélem Csongor azért picit kisebb lesz!3,5kg már beérem! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Mennyi minden történt az alatt a fél nap alatt amíg nem voltam itt.
Sajnálom keny, hogy te is megint ilyen helyzetbe kerültél. Kicsit kilógok közületek. Már most kezdem kívülállónak érezni magam. :(
keny!
Nagyon jó, hogy az első babád ilyen szépen sikerült kihordani. Jó ilyen történeteket olvasni. Most a másodikkal meddig lesznek bent a varratok? Lehet, hogy Nóri karácsonyi vagy szilveszteri baba lesz?

Szóval még alig híztatok. Ez jó. Nekem éppen ma reggek mondta a védőnő, hogy 1 hét alatt 2 kg-t híztam. Elkezdtem vizesedni és a vérnyomásom is magas lett. A cukrom is magasabb egy kicsit.
És ha már ilyen "jó" híreket kaptam, elmentem délelőtt csavarogni. Legalább a közérzetem jó lett. És szerintem Nóri is örült, mert egész délelőtt mocorgott. Olyan mintha ki akarna törni.

Izolda! Igaza van keny-nek, fő a pozitív hozzáállás. (mondom én, aki a gyomorkorgást is bajnak véli :lol: )Bár én megmondom őszintén a 36. hétig úgy be voltam tojva, hogy nem mertem az ágyból felkelni. :oops:
Örülök,hogy jó lett a cukrod. Átadtad nekem.
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia Tinam!Örülök,hogy előkerültél! :D Csengével nekem is a 37 hétben már előjöttek a nyavalyáim.Vizesedés,igaz nem volt azért vészes.Én az nst-n buktam meg mindig.hol gyorsan vert a pici szíve,hol lassan ,hol a vérnyomásom volt magas az idegtől,hol a gép döglött be nálam! :D már mondta a néni,hogy inkább szüljek meg,ne menjek többet.nem is mentem többet! :D örülök,hogy csavarogtál picit,helyettem is! :D remélem sok-sok pozitív gondolatot szippantottál magadba,hiszen veled már csak jó dolgok történhetnek! :D A Keny meg majd felmos,ha a padlóra kerülök! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Majd csak lenyelem valahogy viszek citromot hozzá.
Kornéllal 2 ujjnyira voltam már nyitva reggel 8-kor, inditották a szülést, burokrepesztés+oxytocin infúzió.11-re eltűnt a méhszáj.Szülésznőm mondta is, hogy nagyon jól tágulok, labdán üldögéltem és nem volt vészes a fájdalom.Nem kaptam EDA-t mert azt hittük hamar kinyomom.Aztán fél egy körül kezdtem nyomni, de nekem nem volt toló fájásom, nem igazán jött le a fejecske és rosszul illeszkedett be a medencebemenetbe.Hiába nypmtam nem jött, 1-kor mondta dokim, hogy ennek nincs értelme nem jön ki a baba.Vittek is a műtöbe, nem is bántam mert addigra már majd beszartam úgy fájt.Aztán ott pikk-pakk kikapták :lol:
Nóri is tuti császár már megbeszéltük dokimmal.Szűk a medencém.
Nem is tudom Te, hogy tudtál kitolni egy 4 kg-os babát elsőre
:shock: De Csongor is legyen csak jó nagy baba!!!!!Akkor tutira időre szülsz :wink:

Tinam!
Tudom milyen 36 hetesnek lenni nyitott mszáj után!Nagggyyyon jóóóóóó :lol: Nem haragszunk amiért már kívül érzed magad, mert már kívül vagy a veszélyzónán :D Most már a szülésre koncentrálj, és a kis babácskádra akit nemsokára a kezedben tartasz.És aludj sokat mert arra aztán nem lesz időd.
Azzé figyeljetek a magas vérnyomásra, cukorra!

KépKép

Kép
keny
 
 


Ja én Bp-i vagyok a SOTE I-es Női klinikán szülök, ott van a dokim már 13 éve.Ti hol?

A varratokat remélem csak császár elött veszik ki amikor már beadták a gerinc érzéstelenítést.

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!Én Veszprémben szülök,a Csengét is ott szültem.Itt nincs EDA csak a gáz,azt azért kaptam,amikor már öklendeztem a fájdalomtól.Azért gondolhatod,hogy kellett párat nyomnom,hogy kibújjon! :D Főleg,hogy csak 52 cm volt,a 4 kg-hoz.Na de nem részletezem,nehogy megijesszem Tinam-ot. :D végigcsinálnám 100x is :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
A szülés fáj igen, de én már másnap azt mondtam jöhet a következö :P Nincs EDA??Az meg, hogy lehet??De a veszprémi kh-ban van PIC ugye?Bár nem lesz rá szükség.
Ja és hidd el még szerencsés vagy, hogy otthon fekhetsz ez sokkal de sokkal jobb mint kórházban lenni.

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!igen van Veszprémben.az EDA erre felé nem divat,azt mondta anno a szülésznő.a gáz is jó volt,igaz egy kicsit sokat szívtam,mert már vigyorogtam tőle! :D A tolónál már nem adtak,mert ugye akkor nem éreztem volna,hogy mikor kell nyomni. :D Az biztos,hogy otthon jobb feküdni,most éppen fekve párna csatázom a lánykámmal! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Na akkor abból a gázból én is kérek :lol: :lol: :lol:
Én is hempergek a kanapén Kornélt levitte anyukám sétálni+játszóterezni.

KépKép

Kép
keny
 
 


Én is haza akartam vinni a gázt,de sajna nem engedték! :D Soha nem próbáltam semmiféle kábító hatású szert,gondolhatod milyen élmény volt lebegni,mondtam is,hogy bizti meghaltam azért repkedek! :D aztán megnyugtattak,hogy ez csak a gáz! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
Jó a gázos story :P

Fúúú nekem ma reggelre úgy fáj a derekam majd leszakad.Kornél elég rosszul aludt, jön a foga, attól nyavalygott :cry:
Amúgy ma betöltöttem a 22 hetet :lol: , megint eltelt egy hét!

Tinam!
Mizu?Gondolom már kész van a babaszoba.

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!

A tegnap délelőtti csavargásnak meglett az eredménye. Illetve a délutáninak is. Nem bírtam magammal :P elmentünk egy baráti párhoz.
Amikor hazaértem olyanokat szúrkált a hasam, hogy csak na.
Elfelejtettem, hogy 7 hét fekvés után nem kellene egy nap alatt mindent bepótolnom. :evil: De már megtanultam.

Most vendégek érkeztek, mennem kell, de ha elmentek visszajövök.
tinam1
Füzesabony
 
 


Tinam!

ÁÁÁÁ ne is törődj a szúrkálással, élvezd a szabadságot megérdemled!!!!!Már nem sokáig, ha megérkezik az új főnököd, nem lesz nyugi :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok lányok!Keny!Gratula az új héthez!Még vagy 18-at! :D Hány fogacskája van már Kornélnak?Hú azt én sem szerettem,mikor a lányomnak bújtak,hiába kenegettem,semmi nem használt neki! :( Tinam!jaj de irigyellek! :D Nemsokára karodban tarthatod a csodát! :D Már én is ölelném,az én kis kukisomat ! :D A Csenge már nem nagyon szereti ha babusgatom! :( Le kell fogni,ha puszizni akarom! :( Tiszta apja! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Köszi, neked mikor van a forduló napod?Mert a vonalzódból nem derül ki.Mikkora is vagy pontosan kiírva?
9 foga van K-nak, most a jobb felső kisőrlője jön/ne, de már 2 hete be van duzzadva, és nem tud áttörni :cry: .Ma baccus már 5-kor felkelt, brrrrr... nagyon korán kelő baba, viszont este 7-kor már alszik :wink:
Jajj puszilgatást ne is mondd, K már most nem nagyon szereti a babusgatást csak ha álmos, de hát azt mondják a fiúk ilyenek, azért várom már a kis nunisomat :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!Nekem szerdán van a hét forduló.Dec.15-re vagyok kiírva.Karácsonyra otthon szeretnék lenni! :D De ha mégsem,akkor utána tartjuk meg! :D Voltál már 4 D ultrahangon?én pont 1 hete voltam.Anyósnak 4 lány unokája van össz.ő lesz az 5.gondolhatod,mennyire akarták,hogy fiú legyen.Kapott is egy képet a kukacáról! :D Én a lánynak is ugyanúgy örültem volna.Most minden ki kell cserélni fiúsra! :D furcsa lesz a kukac a pelusban! :D :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Igen voltam már 4D-n a 18-ik héten, de az babám nem mutogatta magát hátsó falon tapad a lepényem és totál bele volt bújva, a kezét az arca elé tartotta, alig lehetett látni belőle valamit :lol: szégyenlős kiscsaj.Bezzeg fiam, tök jó képeket tudtak csinálni a 20-ik 7-en, és a kukacát is folyton mutogatta 8) .Nálunk viszont nagyon kell a kislány eddig 4 fiú, 1 lány van a családban :lol:
Ja és én simán ráadom K ruháit majd Nórira.Neked rosszabb mert egy fiúra nem adhatsz rózsaszínt, míg a lányra simán mehet a kék, zöld is.
Kukacra majd vigyázhatsz, mert ha kibontod a pelusból rögtön lepisil mindent sugárba hahahaha :lol:
Karácsonnyal én is kiegyeznék :wink:

KépKép

Kép
keny
 
 


Te csak várd ki a sorodat! :D Majd januárban.Jó meleg van ma is. :D Ti családiba laktok?Mi igen.Ki tudsz azért menni a levegőre?Én délutánonként kifekszem a hintaágyba,egy kis D vitaminért.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


ááááá ne is mondd, most anyóséknál vagyunk mert eladtuk a lakásunkat az új meg még nincs kész, de már a finisben van még kb egy hónap.Itt most az a baj, hogy a negyediken vagyunk és nincs lift, így kedd óta nem voltam lenn, de most épp tervezek egy túrát szép lassan, mert itt bekattanok.Terasz van, ki is tudok feküdni de az nem az igazi.Van balcsin nyaraló, mehetnék oda is de már nincs kedvem cuccolni ide-oda, elég volt múlt héten a költözés :shock:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!Vigyázz is magadra,főleg a lépcsőzéssel!Hol van a nyaralótok?Én Tapolcáról kerültem ide a Bakonyba.Mi is voltunk nyáron 1 hetet Szigligeten nyaralni.Csengének ,apának újdonság a Balcsi,nekem nem ,hisz ott nőttem fel.Mi egy nagy családiba lakunk anyósékkal.Ők lent ,mi fent,külön bejárattal.Nagyon nem jó,de ez van.tudod szeretnek mindenbe belekotyogni,de már megszoktam.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Keny!Mi ismerjük egymást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Legalábbis én emlékszek rád!!!!!!!!!!!!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Nahát lányok most olvasom, hogy a cukorterheléshez cukros valamit kell innotok? Nálunk 1 zsemle és 2 dl tej. Milyen különbségek vannak !!

Hogy vagytok? Olyan jó nektek, hogy már a második babátokat várjátok.
Keny tényleg vigyázz a lépcsőzéssel, úgy hallottam az veszélyes lehet.
Most már ki tudtok menni levegőzni és talán az idő is hűvösebb. Amikor én feküdtem akkor idebent is 30 fok volt. Nagyon-nagyon lassan teltek a napok.

A családi ház nagyon jó, csak nem az én esetemben. Nem elég, hogy a ház szalad még az udvar is. Az összes virágom tönkrement a nyáron, szomorú ránézni.

Keny neked is jó, hogy ott a kisfiad, mondtam már Izoldának is. Így van aki erőt tud adni, ha már nehezen bírjátok.

Nektek mondta az orvos, hogy mennyit kell feküdni? Nekem annó nem és ez elég nagy gondot okozott.

Izolda, a héten lesz a családlátogatás?

Irigyellek titeket a nyaralás miatt. Nekem ez idén nyáron kimaradt. :cry:
tinam1
Füzesabony
 
 


Tinam!Igen cukros lötyit,ami nálam mindig vissza akart jönni! :( Igen a héten lesz majd a családlátogatás,apának lesz dolga előtte! :D Amúgy aranyosak az ovónők,egész nap puszilgatják,szeretgetik a piciket!A Csenge csoportjába 4 kiscsoportos lesz.Ők együtt vannak a nagyobbakkal,mivel itt falun,kevés a gyerek.Nekem a doki,csak annyit mondott,hogy azért a kétajtós szekrényt ne tologassam! :( Ennyi.Utána tudtam meg,hogy azért ez annál komolyabb.Valaki ilyenkor már befekteti a kismamát a kórházba,doki válogatja.De velünk minden rendben lesz,mert így kell lennie. :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Tinam!

Elsőnél nekem is zsemle+tej volt, most meg a cukros szar fujjjjj, de majd behörpintem :shock:
Igen könyebb szerintem ha már a második babával csinálod végig, legalább is nekem már nem volt akkora sokk mikor kinyílt a mszájam.Másrészről viszont nehezebb mert nem tudok annyit feküdni a gyerek miatt.Az időt viszont jobban kitölti a baba.Hogy állsz a gyerek cuccokkal, szobával?

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!Holnaptól kezdhetem a visszaszámlálást,100-tól visszafele! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Iza!
100 nap ahhhh azt már fél lábon is kibírod :wink:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!reméljük! :D Tinam nagyon eltűntél!remélem csavarogtál helyettünk is! :D

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: