Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is lecsúszott.Pedig soha nem szerettem,de most kitéptem a férjem kezéből :D
220g-os ch diétát kaptam kezdésnek.ha bevállik maradhat.
Megengedte doki bácsi itthon csináljam a 6 pontost....
a McDonalds-ban pl ott van a grill csirke sali,jó nagy hús van rajta meg sok zöldség.Szinte semmi CH.

nicike
 
 


nicike

Tök jó neked, én 180g-osat csinálok... a grillcsirke salit én is kipróbáltam, és ebédre egy kis sült krumpli is belefér. Állítólag a sült krumpli lassabban szívódik fel, mint a főtt/tört, bár természetesen több benne a zsír.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Remélem beállítja a cukrom,mert ezt igy eltudom viselni :D
Szinte meg sem érzem,bár eddig se voltam nagy cukor meg kenyér evő.Hála Istennek a husit meg a salit eszem évek óta inkább...
Na de a sült krumpli....Hát igen...Az a gyengém.Imádom->A legnagyobb kisértés lesz :lol:

nicike
 
 

 
 

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Olvasom a leletem és 9,3 lett a vércukrom (2 órával 75 g cukor után ) . Úgy olvastam, hogy 7,8 fölött már rossz, de 11,1-ig "csak" csökkent glukóztolerancia van, orvosommal kedden találkozom.

Szerintetek ez nagyon magas érték? Mit egyek/illetve ne egyek addig, amíg a dokival nem beszéltem?

Köszi, ha tudtok segíteni!
dóri797
 
 


Szia Dóri!
Nekem 8,1 lett, és másnap mennem kellett a kórházba ujabb vérvételre,belgyógyászához aki kiszámolja mennyi szénhidrátot ehetsz 1 nap.Aztán a dietetikushoz aki meg segít össze állítani az étrendet.
Az igaz h 7.8 a határ,engem 8.1 nél 220 g CH diétára fogtak a terhesség végéig.És hetente majd 2 hetente 6 pontos cukor mérés.

nicike
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy mindenki betér ezek szerint a Mekibe, én is, mindig sajtbucit szoktunk enni a férjemmel, évek óta, úgyhogy most fura, hogy nem azt kérek, de tényleg jó a grill csirke sali meg még prémium grill csirke szendvicset ettem.
És most túrtam be egy jó kis adag fagyit, olyan Algida Light csoki-vaníliát, tök jó.
Amúgy mióta mondta nekem a doki, hogy inkább természetes cukrot egyek, azóta inkább Túró Rudit vagy ilyen Kinder Pinguit vagy mit szoktam enni időnként.

Dóri, nekem is úgy emlékszem ennyi lett a terheléses, aztán azóta csupa jó értékeim vannak, az igaz persze, hogy megy a diéta is mellette.
Erről a csökkent glükóztoleranciáról én is olvastam, de nálunk a diabetológián ezzel nem foglalkoznak, egyszerűen terhességi cukrosnak vesznek és kész.
Az első oldalon Gabi sok jó dolgot ír le, de röviden cukor, banán, szőlő tiltva, rizs, krumpli, tészta hetente egyszer-egyszer, pékárukat le kell cserélni, barna vagy teljes kiőrlésű cuccokra.
Most így hirtelen ennyi. Ja húsok, saláta, sajt, felvágott mehet.
Gondolom neked is 180 grammosat fognak javasolni.

Én nagy nasizós vagyok, de egész simán megy a lemondás az édességről, az igaz persze, hogy a jó eredményeim miatt azért nem kell annyira görcsölnöm a diéta témán.

A súlyomat pedig tartom most már egy hónapja, pedig előtte...!

Kép
teó
 
 


Nici, köszi az infókat! Akkor én is számítok ezekre!

Teó, köszi neked is! Gondolom a dobozos gyümölcsleveket akkor szintén hanyagolni kell, ügye?
dóri797
 
 


Na igen...ennek a cukornak is vannak előnyei. Én se híztam egy grammot se miután elkezdtem.

Nekem 10,4 lett a terhelésesem.Elsőre nálam is 180 grammos diétát írtak elő, aztán a 6 pontoson kiderült, hogy diéta mellett a reggeli cukrom 8 körül volt még csökentették 15 grammal.Így lettem 165 grammos. :(
A 160gramm a legkevesebb.
Érdekes ez egyébként mert találkoztam egy ikres várandós lánnyal akinek a 2 baba mellett kellett tartania a 180 gramos diétát.

Hát én sose nasiztam aztán miután diétára fogtak csak csokikat láttam magam elött.
2 nappal a szülés után levonszoltam magam a büfébe és reggel 7-kor kakaóscsigát ettem, lekváros tekercsel, epres tejitallal. :D

És én imádom a fehérkenyeret nekem nagy kín volt a barnakenyereket meg fogyi kenyereket enni.De egy szendvicssütő csodákra képes.Így olyan mintha minden nap fincsi melegszendvicset ehettem volna.

Van egyébként olyan kenyér amit kimondottan cukrosoknak készítenek.Egyes pékségekbe meg nagyobb áruházakban láttam.
Töröm a fejem de nem jut eszembe a neve.

Timi
Kép
Kép
nyerkit
 
 


Vannak dobozos light gyümölcslevek :D

Timi
Kép
Kép
nyerkit
 
 


Dóri!

Nekem 8-as volt a 2h-s eredmény és 180g-os szénhidrát diétát írtak fel. Én azt javaslom, hogy amíg nem mész dokihoz, addig is nézegesd a táblázatot, amit az előző oldalon találsz, abból tájékozódhatsz, hogy a főbb élelmiszerekben mennyi a CH-tartalom. Hasznos lehet, ha beszerzel egy vércukormérőt, és akkor étkezés után 1h-val meg tudod magadnak mérni, hogy mennyire megy fel. Ha gyakran 7 fölé megy, az nem jó. Az első oldalon leírtam egy 175g-os diéta tipikus leosztását 5 v. 6 étkezésre, próbálj meg 3 óránként enni. Ha ezt elkezded most gyakorolni, mire orvoshoz kerülsz, már lesznek saját tapasztalataid, és kérdéseid a diabetológushoz. Én is csak 1 hét után jutottam először orvoshoz, de megnyugtató volt, hogy méregettem magamnak a vércukromat.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Nyerkit, Gabi, köszönöm!
Párom pont most állított be egy vércukormérővel, holnap ki is próbálom és elkezdem olvasgatni a táblázatot és a leosztást!
dóri797
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon elcsendesedett ez a fórum.

Gabi, mi van veletek, most nézem, hogy neked már csak 4 nap! Mikor elkezdtem ide írkálni, akkor voltál valahogy a 36. hét környékén, jól elrohant az idő! Írj mindenképp, ha már esetleg kórházban lennél, akkor drukkolok és várom, hogy majd jelentkezz,bár sok időd biztos nem lesz.

Dóri, veled mi újság, hogy áll a diétád, mit mondtak?

Nekem szerencsére megint jó lett a vérvételes cukrom. És végül beszereztem egy vércukormérőt, és a jó eredményeim tudatában benyomtam egylekváros buktát egy bögre tejjel, és jó lett ezután is,már jól tudom az értékeket.
Ugye ez is 7-ig jó? Mert ezt nem tudom pontosan.

Kép
teó
 
 


szia teó!

Még 2 in 1 vagyunk :( , pedig már jó lenne túllenni a szülésen, egyre nehezebben vonszolom magam. A diéta még mindig megy, bár egyre többször csábulok el, és néha olyan is lecsúszik (kisebb adagban), amire eddig nemet mondtam. De még mindig vigyáznom kell, mert ilyenkor egészen 6,9-ig is felmegy a cukrom (szerencsére 7 fölé még nem ment - kérdésedre válaszolva, nekem a doki azt mondta, ez a kritikus határ, efölé nem szabad mennie).

Bár nagy álmokat szövögettem arról, hogy szülés után mi mindent fogok újra enni, azért most így jobban belegondolva, szerintem vigyázni fogok egy jó darabig még, és tovább méricskélem a vércukromat, mert félek, hogy nem múlik el egy csettintésre az egész. No meg jó lenne majd fogyni is, mert sajnos most már 12,5kg hízásnál járok (bár remélem az utóbbi hetek mérlegébe inkább a vízvisszatartás számított bele).

Remélem a topik nem hal ki, és a többiek is betérnek elmesélni a tapasztalataikat. Ha meglesz a baba, én is megírom, mi történt velünk. Addig is kitartást mindenkinek a diétához, és jó babavárást!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Hát, nem sok jó történt :(

180-as diétán vagyok, de nagyon nehezen tudom betartani, mert én ennél kevesebb szénhidrátot szoktam enni vagy ha mégis eleget/sokat ettem, akkor pont olyanból, amit nem lehet.

Volt olyan napom, hogy 5,7 volt már reggel az éhgyomri, ettem egy zsemlét 2 dl tejjel, ez ügye pont 40 g és mégis 10,1 lett egy óra múlva. Ma reggel pl egy fél zsömlét ettem és egy fél almát, ez úgy 25-30 g szénhidrát volt 40 helyett és így is 7,6 lett.

Nem hinném, hogy bármit is rosszul csinálnék, nem értem miért ilyen rossz. Az az érdekes, hogy mindig a reggeli, tízórai és uzsonna utáni vércukrom a gáz :? Ebédre és vacsira tök mindegy mit eszem, mindig jó lesz.

Lányok, ebből inzulin lesz??? Úgy félek, hogy valami baja lesz a babának... :cry: Egyfolytában azon aggódom, hogy esetleg szervi vagy értelmi baja lesz ...

Olvastam egy cikkben, hogy érdemes lemenni sétálni egyet kaja után és akkor nem ugrik meg annyira. Na, hát én ma reggel nemhogy kevesebb szénhidrátot ettem, hanem még fél óra lassú sétára is rávettem magam, mégsem lett jó.

Nincs valami ötletetek mit csinálhatok rosszul, min kellene változtatnom?

Néha persze eszem olyat is, amit nem kéne, pl nokedlit vagy rizst, sőt, ma sima jégrémet is ettem, de ezek után meg teljesen jó volt a cukrom..., egyszerűen nem értem .

Köszönöm a segítséget!
dóri797
 
 


Szia Dóri!

Nagyon sokat én nem tudok neked segíteni, mert én nem vagyok olyan rutinos diétázó, meg hogy jók az eredményeim, azért picit lazábban is veszem.

De az biztos, hogy reggel a tej szinte tilos, én is knb 5hónapon át ittam reggelente fél liter tejet, imádtam, doki néni majdnem beájult, mikor meséltem, merthogy a tej főleg reggel nagyon megdobja a cukrot, úgy emlékszem, 10óraira javasolt a leginkább, mértékkel. Én most már alig iszom, szerintem ezzel már egy csomót segítek a cukromon. Nehezebb lemondani róla, mint a nasikról.

A másik meg, hogy én is 180-ason vagyok,én reggelire 30-at ehetek, de az egy zsömle ki is teszi azt a 30-at, ha iszol mellé még tejet, az egy plusz 10-es. Persze lehet nekd másképp van a 180 felosztva.
Ja most olvastam el mégegyszer, amit írtál, hogy 40-es a reggelid. Hát akkor lehet, hogy a sima zsömlét ki kell iktatnod, valami barna, teljes kiőrlésű cuccra, vagy abonettre. Olyanokat szoktál enni? Próbáld ki reggelre, ha nem.

Milyen gyakran kell járnod a diabetológiára?


Gabi. hogy vagytok?

12.5 kiló? Szerintem az tök jó.

Kép
teó
 
 


Dóri!

Annak idején nekem is a reggeli érték volt túl magas, ezért azt tovább kellett csökkenteni egész addig míg az evés után 1 órai méréskor 7 alatt nem maradt.
A végén a reggelim 15 Ch-s lett.Ebbe max. egy vékony szelet fogyi kenyér vagy graham vagy valami hasonló barna kenyér fért bele.Felvágottal, mellé semmi.

Teónak igaza van a tej reggelire semmiképp nem ajánlott és igazából ez a helyzet a gyümikkel is.A gyümölcscukor gyorsabban felszívódik mint a répacukor ezért gyorsabban megdobja a cukorértéked amire reggel a szervezet sokkal érzékenyebben reagál.
Szerintem reggelire maradj a hagyományos 1 szelet kenyér, abonett plussz valami husos feltét mellett.(de ne fehér kenyér vagy zsömle legyen). Igyál mellé teát édesítővel vagy sima vizet.

Timi
Kép
Kép
nyerkit
 
 


Teó, Nyerkit, köszönöm szépen a segítséget!

Ez a tej dolog nagyon megvisel engem is, valahogy erről a legnehezebb lemondanom.

Ma reggel csak 15 gramm szénhidrátot ettem, tízóraira egy keserű almát, ez is kb 15 gramm szh. Ebédre levest ettem, ebben semennyi nem volt és túrós "palacsintát", amiben víz volt tej helyett, teljes kiörlésű liszt, a töltelékben édesítőszeres túró, egy darab pali kb 9 g. szh-ra jött ki, ebből ettem 3-at, tehát az egész ebéd volt maximum 30 gramm (50 helyett ) és így lett kerek 7 egész a vércukrom. Tehát eddig ma nekem meg kellett volna ennem 40+20+50=110 gramm szénhidrátot, ehelyett ettem kb 15+15+30= 60-at, ami majdnem a fele. Egyszerűen nem értem, hogy ez hogy lehet???

Diabetológiára hétfőn megyek, 3x szúrnak meg, aztán délután megyek az orvosomhoz. Nagyon be vagyok tojva...

Főleg attól félek, hogy esetleg átirányítanak másik kórházba/dokihoz emiatt az egész miatt :(

Nem tudjátok, hogy az inzulinnos variáció mikor lép be a képbe? Erről a nőgyógyász dönt?
dóri797
 
 


Dóri, jobb lett azóta a helyzet?

Amiket kérdezel, sajnos nem tudok segíteni, de azt gondolom, hogy az inzulinról nem a nőgyógyász, hanem a diab orvos dönt.

Kép
teó
 
 


Teó, köszi , úgy néz ki, hogy alakul a dolog! :D Kaptam egy-két szuper tanácsot és azt hiszem most már menni fog a diéta. Sajnos az a kategória vagyok, aki ránéz egy szelet barna kenyérre és attól is felmegy a cukra :roll:

Hétfőn megyek ellenőrzésre, remélem jól sikerül majd!
dóri797
 
 


Sziasztok,

Én múlt hét pénteken tudtam meg, hogy "lehet" terhességi cukorbetegségem van. Azért írom, hogy lehet, mert a cukorterheléses értékem pont a határon van azaz 7,8 . A védővnőm szerint el kell mennem Teszt Ebédre. Holnap fogok menni, már megcsináltam az előírt ebédet is, ami mit mondjak nem egy nagy adag :)

Örülök, hogy rátok találtam, mert már elkezdtem olvasgatni és igen hasznos dolgokat olvastam, amit a neten nem igazán találtam. A holnapi eredménytől függ, hogy beállok e hozzátok a sorba vagy sem.

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok,

Túl vagyok a Teszt Ebéden. Hát mit is mondjak? Sokkal többet vártam. Be mentem 1/2 1-re , hogy levegyenek egy kémcső vért. Erre elküldtek pisilni , meg a kezembe nyomtak egy kémcsővet, hogy ebbe lesz majd levéve. 1 óra után pár percel az összes kismamit behívták vérvételre, ami gyorsan ment. Közben foghegyről mindenkit megkérdeztek, hogy mennyi a súllya és mennyivel kezdte a terhességet. Azután közölték, hogy óra - másfélóra múlva lesz eredmény. Miután megjött az eredmény mindenkit egyesével beszólítottak. Feltűnően gyorsan ment. Egy doki gyorsan elhadarta, hogy bár most jó lett a vércukrom azért terhességi diabetesről kell hogy beszéljünk. Adott pár oldal tájékoztatót, amin csak általánoságok voltak és ebből egy oldal szólt a terhességi cukorbetegségről. Semmi táblázat vagy étkezési tanácsadás csak annyi , hogy tartsak diétát.
Csalódtam, de nagyot! Csütörtökön megyek a nőgyógyomhoz hát ha tud nekem tanácsot adni. Amúgy nekem a terheléses vércukrom 7,8 lett.
Szerintettek hány gr-os diátára álljak rá?

Kép
asszonka
 
 


Asszonka, szia!

Ez a 7,8 tényleg pont a határ, remélem megúszod egy egyszerű diétával!
Én a Margitban kaptam egy nagyon tuti tájékoztatót, ami a honlapjukon is fönt van, ami viszont kb egy hete nem működik, így leírom a lényeget!

Nálunk elvileg 200 és 180 grammos diéta van, de én eddig csak olyanokkat találkoztam, akik 180-ason voltak. Elosztás első körben:
reggeli: 40
tízórai: 20
ebéd: 50
uzsonna: 20
vacsora: 30
pótvacsora: 20
(nekem a reggeli vércukrom a húzós, ezért 2 hét után rögtön át lett belőle tolva 10 g tízóraira )

Itt a legtöbb ételnek fennt van a CH tartalma:

http://dieta.extra.hu/tapanyagtablazat.php

Ha mázlid van, akkor csak annyit kell majd tenned, hogy az egyébként megszokott kajákat szét kell osztanod a napra a beosztás szerint. Ha nincs mázlid, akkor tök más cuccokat kell majd enned (mint pl nekem, de nekem a terheléses eleve 9,3 volt )

Már lehet, hogy itt a lányok korábban írtak a glikémiás indexről, ami megmutatja, hogy az egyes ételekből mennyire szívódik fel a cukor. Sajnos ez baromi sokat számít! Szólj, ha ezt nem találod, akkor a fontosabbakat beírom neked.

Nem mindig ugyanaz a kaja okozza a problémát, de leírom neked az én tapasztalataimat:
- tej semmilyen esetben nem jó, hirtelen és nagyon megdobja a vércukrom, főleg reggel, helyette sok sajt, túró, yoghurt stb. A yoghurtoknál figyelj arra, hogy a gyümölcsyoghurtokban van hozzáadott cukor és az nem jó
- semmilyen finomított cukros kaja nem jó: cukrozott dobozos üdítők, sütemények, kakaó, csoki, de még a csemege uborkában is van cukor, befőtt, nem jó a méz stb
- kenyérből semmiylen sima lisztes, csak barna, teljes kiörlésű stb. Nekem pl még ezekre sem szabad ránéznem sem, én spec, csak korpovit keksszel és zabkrpával tudok szinte csak gabonát bevinni
- magas cukortartalmű gyümik, ezeket már írták korábban (banán, szőlő, sárgabarack, csereszny, körte, szilva ) Ami nekem bejött: alma, görögdinnye, málna, ribizli és az eper
- husiknak nincs CH tartalma, a májjal kell csak számolni, de abból gondolom most úgysem habzsolsz

Most így hirtelen ennyi!
Ha van valami kérdésed szívesen segítek, ha tudok!
dóri797
 
 


Help :D
Ettem túrós tésztát tegnap a cukrom 1 óra mulva 4,3 lett.
Ma ettem ebédre, másfél óra múlva a cukrom 6,8.Nem bírtam megállni és elkezdtem kb 5 percenként mérni és 7,1 majd 7,3 aztán 7,8.
Ilyenkor mit kell csinálni?????
Nem értem ahogy telik az idő, nem vissza kéne esni-e?
Az igaz h a jó értékek 3,5-6,5 között mennek?

nicike
 
 


Nicike, én sem tudom erre a tudományos magyarázatot, de nekem is pont ilyet mesélt egy anyuka a kórházban, amikor cukor ellenőrzésen voltam.

Viccből mondtam, hogy mi lenne, ha a reggeli után nem egy órával mennék be, hanem mondjuk 10 perccel később (de tényleg csak viccből mondtam :lol: ), mert akkorra biztos lejjebb megy és jobb lesz az eredmény. Erre szólt az egyikük, hogy még ha komolyan gondolnám is, akkor sem fog bejönni, mert egy óra múlva pont elkezd emelkedni a cukor és kb másfél órával a kaja után normálizálódik rendesen (innen van állítólag a 90 perces vércukor-mérés elmélet )

Na most én innentől kezdve már végképp nem értettem, hogy akkor miért is 60 perc múlva kell mérni... , de biztos én vagyok a buta.
dóri797
 
 


hú de jó :shock:
én már végképp nem értem, de Én is másfél óra után mértem és másfél óra múlva is emelkedett...
Ez a babának nagyon nem árt ugye??????????????

nicike
 
 


Hát, nem vagyok szakértő, de nem gondolom, hogy ártana. Rám is rámpirítottak a kórházban, hogy ne menjen 7 fölé, de egy orvos azt mondta, hogy ha néha-néha felszalad, de 8 alatt marad, az teljesen okés.
Azért a túrós tésztát hanyagold innentől! :D
dóri797
 
 


eddig nem volt vele baj,mert soha ment tőle fel.meg a tészta is speckós tészta volt.nem sima,hanem ilyen teljes kiörlésű és csak 40 grammot ettem belőle,ami kb 35 g ch.
Na mindjárt betolom a szalámis zsemlém,megnézem mitművel a cukrom utánna.

nicike
 
 


Majd mesélj, hogy alakult a zsömlétől!
dóri797
 
 


Köszi Dóri a tanácsokat,

Ez a glikémiás index egy kicsit most megrázott. Szóval nem elég nézni a szénhidráttartalmát az ételnek?

Amúgy meg a Teszt Ebéd után ami párolt rizs volt natur szelettel 4,7 lett a vércukrom. Szerintem ez tök normális, olvasva hogy nektek 7 körüli.

Kép
asszonka
 
 


Ez tényleg tök normális, nem igazán értem miért szívóznak veled. Az első terhelésest hogyan csinálták?


Itt meg tudod nézni, hogy az egyes ételeknek mennyi a GI-je:

http://www.fitt.info/object.1b82bb68-4f ... 6ec85c.ivy

Ez azért fontos, mert ha pl megeszem 20 gramm Ch tartalmú alacsony GI-s ételt ( pl főzelékfélét ) , akkor jó lesz utána a vércukrom, míg ha fehérkenyérből eszem meg a 20 gramm ch tartalmú mennyiséget a vércukrom az egekbe szökik.
dóri797
 
 


sziasztok

ha megengeditek csatlakozom néha hozzátok
múlt héten voltam cukorterhelésen és az éhgyomrim 4,6 lett, ami jó
az 1 órás: 10,6 lett és a 2 órás: 7,7 lett.
a házidokim beutalt diabetológira, ahová június 6ra van időpontom, ami majdnem még 3 hét.
Védőnénim tancására már diétázom, azért sok az a 3 hét.
szóval szerintem még határértéken vagyok, de nem bánom hogy nem hagyják annyiban. azért kíváncsi leszek mit mond majd a diabetológus.
első kérdésem mielőtt végigolvaslak titeket, szerintetek hány grammos diéta kellene ilyen értékek mellett?
javaslat?
beosztással

köszike előre is
Andy

Kép
andyfekete
 
 


Szia!

Pont ma 10 körül írtam le amit a diétáról tudok mondani így hirtelen!
A nőgyógyászod mit szólt a lelethez?
dóri797
 
 


szia dóri

a nődokimnál tegnap voltunk(tegnap mutatta meg magát a picurink is, 25 hetes vagyok- és kislányunk lesz)
mondta hogy kapok majd a diabetológián tanácsot, meg diétástanácsokat. meghogy mindenképpen menjek el, mert 6 körül kellene lennie 2 óra után és hogy a 10is magas 1 óra alatt.
hát nem bánom hogy ilyen szigorúan veszik

képzeld a rozsos zsemle szénhidráttartalmát sehol nem találom.
mennyi lehet?

Kép
andyfekete
 
 


Rozsos zsemle: 53 g

Ha nem találok valamit, akkor a googlba beírom ezt:
rozsos zsemle szénhidrát táblázat

Gratulálok a kislányhoz! :D
dóri797
 
 


Köszi Dóri a GI táblát.

Nekem a cukorterhelésem úgy zajlott, hogy előző nap már nem ehettem 19 óra után. Reggel 7-re kellett mennem éhgyomorral vérvételre, de mivel sokan voltunk kismamik és közben a cukor is elfogyott kb. 8.15-kor vette le az elsőt. Kaptam 75 gr. szőlőcukit amit feloldottam egy kis citromos vizzel, majd két óra múlva 10.15 körül levették a második vért is.
Az éhgyomrim: 4,2
a terheléses: 7,8 mint azt írtam.

Kép
asszonka
 
 


Dóri a zsömim után 5,6 volt.
De hozzám képest az is sok.Nekem eddig a max 4,9 volt :shock: Na majd holnap szólok dokinak

nicike
 
 


Asszonka, nekem is így csinálták, ez szerintem elég tuti módszer.

Nicike, az azért nem rossz! :wink:
dóri797
 
 


Két hét múlva visszahívtak kontrolra. De annyit nem mondtak, hogy reggel vagy délbe menjek. Egyek vagy ne egyek.
Ez hogy szokott zajlani?

Kép
asszonka
 
 


Az a tuti, ha reggel mész éhgyomorral!
dóri797
 
 


Értem, végül is akkor tényleg nincs még bennem semmi.

Nem tudod véletlenül, hogy a 3IN1 mennyi Ch-t tartalmaz?

Kép
asszonka
 
 


Az mi? :lol:
dóri797
 
 


Instant kávé tejjel és cukorral.
Egyszerűen nem találom meg rajta.

Kép
asszonka
 
 


Milyen márkájú? Zacsiján nincs rajta? A csomagolt termékekre általában ráírják!
dóri797
 
 


Annyi van ráírva, hogy 11%.

Kép
asszonka
 
 


sziasztok!

asszonka! nekem ugyanezek voltak az értékeim, és egyből diabetológiáőra külkdött a házidoki. úgy láccik, mindenhol máshogy nézik

amúgy akkor ne rozsos zsemlét egyek, merta sima az csak 25 g/db
akkor mit egyek? rozskenyeret?

Kép
andyfekete
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, néha benéznék :) Visszaolvastam és láttam linkeltetek be hasznos oldalakat.
2 hete voltam a vércukorterhelésen, 7,72 lett az érték. Doki diabetológiára küldött, ahol kedden jártam is. Határon vagyok így mondta ez nem betegség, 170g-os diétára fogott, anyagot még nem kaptam, jővő héten ad a nővérke egy előadás keretén belül. Cukorterhelés ismétlés 4 hét múlva.
Minden héten egyszer mérnem kell egy vércukor profilt, szombaton kezdem.
Egyébként ott reggeli után egy órával (3/4 korpás kifli) 6,3 lett a cukrom. Az sok? Semmit nem mondtak rá...

Na most próbáltam ezt-azt szerezni a neten, Viki táblázatait is elkértem és azok alapján próbálok tartani egy diétát. Napi beosztást nem kaptam, jővő héten rákérdezek.

Joghurtokat nem szeretem és olvastam itt fejlebb, hogy a gyümölcsös a cukortart. miatt nem jó, akkor milyet egyek? natúrra ránézni sem bírok, örülök, ha a gyümiset lenyomom :(

Egyénként kislányommal jó volt a cukorterhelés, 13kg-ot híztam és 3,5kg-mal született 38 hétre.
Most eddig 7kg-ot híztam, de az elmúlt 2 hét alatt amióta odafigyelek a hamira 60dkg-it híztam, máskor egy hét alatt jött majdnem ennyi.

Még annyi, hogy mi rendeljük ált. az ebédet egy normális kifőzdéből, most akkor hogyan számoljam a szénhidrátokat :( A többi étkezéssel nincs úgy bajom.

Köszi a segítséget, Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


szio edi78!
te is 78-as születésű vagy?
én is tegnap csatlakoztam be ide, és ugyanilyen eredményekkel.
nekem 2 hét múlva van időpontom a diabetológiára, de akkor nekem is ezt mondjákk majd mint neked, mert nekem is a 2 órás terhelésem 7,7 lett, ami határ.

a 170es diéta az akkor nekem is jó lehet. amit fentebb leírt a Dóri beosztást próbáld követni
reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, utóvcacsi
ma kezdtem, de már tegnap délután számolgattam mindent
de msot még mindig nem tudom hogy mit egyek: kiflit, zsemlét? korpáskiflit? vagy roszkenyeret?
melyik a legkevesebb szénhidráttartalmú?

edi!
megkérdezhetema bébid adataid az utolsó uh szerint?
látom egyidősek vagyunk, kb.
nekem a bdp: 65 , az AC: 191-kicsi a hasa, és az fl: 46
a súlya csak 540 g, nem kevés az? bár a haskörfogatnak már 210nek kéne lennie egy táblázat szerint-.bár a doki azt mondta minden rendben van.


ti mit esztek csajok szendvicsnek?
mert ugye aszalámi mehet bele az 0 g szénhidrtát, a vaj si elenyésző, sé a paradicsom is.-de a zsemle nem mindegy.

ma ittam először meg a teámat édesítőszerrel, dehát az nem az igazi, mindigis sok cukorral szerettem: 3 kanállal.
te a pici érdekében mindent.

Kép
andyfekete
 
 


Andy, ne tévesszen meg, hogy a sima zsemlének alacsonyabb a Ch tartalma, mert mint korábban írtam, nem ez az egyetlen szempont. Ha barna, teljes kiörlésű, de főleg rozsos vagy korpás kenyeret/zsemlét eszel, akkor az lassabban emeli meg a vc-szintet, tehát egy szép folyamatos görbét írnának le az értékek, míg egy sima zsemlétől nagyon felszökhet hirtelen a vércukrod.

Leírom, hogy én hogy jártam a diéta első hetében: sima Ch beosztás szerint kezdtem enni, majd pár nap után találomra otthon reggel megmértem a vércukrom reggeli után egy órával: 10,1 lett. Pedig csak 40 g CH-ot ettem: 1 zsemle (30 ) , 2 dl tej (10 ) . Na innentől kezdve elkezdtem a kaják után méregetni a vércukorszintem és rá kellett, hogy döbbenjek, eddig mindent rosszul csináltam. Én pl semmilyen kenyeret nem tudok megenni, teljesen pánikba estem, mert ha nem tudom 7 alá küzdeni az étkezések utáni értékeket, akkor sajna jön az inzulin. Az index fórumán kaptam rengeteg segítséget, azóta kenyér helyett korpovit kekszet eszem, egyszerűen erre teszem rá a sonkát és a sajtot, vajat stb.

A diéta célja nem az (illetve nem csak az ) , hogy adott mennyiségű Ch-ot vigyél be egy nap, hanem hogy a nap folyamán egyenletes legyen a véredben a vércukor, ne legyenek nagy sűllyedések, kiugrások. A véred, vércukrod ügye átmegy a babába, de az inzulinod már nem, tehát a babának egyedül kell megbírkózni azzal a vércukorszinttel, amit küldesz neki. Éhezni sem szabad, ezért az előírt adagot sajna meg kell enni. Na ez nekem nagyon nehéz volt az elején, mert vagy kenyeret akartam enni tejjel vagy csak sajtot, husit és egyik sem jó.

Edi, a natur yoghurtot én sem szeretem, csak a gyümölcsöset, ezért azt szoktam csinálni, hogy ebbe teszek műzlit és zabkorpát, ebből egy tökéletes tízórait/uzsonnát lehet összehozni, de tehetsz bele friss gyümölcsöt is.

Sajnos a súllyal nem feltétlenül függ össze ez az egész. Én most tartok kb 8 kiló plusznál és mégis szenvedhetek a diétával, de a cukros terhesgondozáson is csak elvétve láttam olyanokat, akik akár picivel is többet híztak volna a kelleténél.

Nálunk a dietetikus eléggé preferálta az édesítőszerek használatát, én viszont alig használtam: egyrészt borzalmas az ize, másrészt mégiscsak vegyszer.

Kennyérre visszatérve, lehet, hogy ti tökéletesen bírjátok majd, nem kell hozzám viszonyítani, mert nekem tényleg gáz volt már a terhelésesem is. Viszont ezt csak úgy lehet kideríteni, ha az ember vesz magának egy otthoni vércukormérőt. Én kb másfél- két hétig méregettem, megjegyeztem mit bírok és mit nem, azóta csak akkor kell mérnem, ha valami új kaját iktatok be. Nem vagyunk egyformák. Én pl annyi almát eszem amennyit akarok, de ismerek olyat, akinek egy féltől is felmegy a cukra az egekbe.
dóri797
 
 


Andy!
Igen 78-as vagyok, márc. végi, te?
Nagyon kiváncsi vagyok neked mit fognak majd mondani.
Én írom miket eszek, de nem számolgatom olyan durván. Jővő kedden kapunk vmi anyagot, de addig is ugye kell vhogy nézni, vki belinkelt ide egy tök jó oldalt, azt nyomtattam ki, minden rajta van miben mennyi Ch van.
Én reggelire teljes kiőrlésű kiflit, zsömlét eszem (ma kiderült a pékségben 60% teljes kiőrlésű…na mindegy), vajkrémmel, sajjtal, felvágottal, zöldséggel. Vacsi ugyenez. Tízórai gyümölcs + ma vettem abonett, uzsi joghurt, pékárú+körözött, stb.
Ebéd nálam a necces, mert nem mindig, sőt mondjuk így néha főzöm, azt nehéz lesz számolni.

Írom a bébi adatait, ha nem baj a kislányom anno adatait is, legyen összehasonlításod, de ne aggódj, ezek csak becslések, ha arrébb teszik a keresztet máris 100g-ot tévedhet.
Kata: 24+1.hetesen BPD: 59,4, AC: 204,8, FL: 43,3, súly : 709g
Akkor is nagy volt a pocija és születéskor is, meg ma is :lol: :wink:

Pocaklakó (fiú) : 23+5. hetesen : BPD: 61,2, AC: 215,9, FL: 47,8, súly: 862 g
A fej mindkettőnél kisebb volt, mint a kor (készülék szerint), de a has meg nagyobb.
Jóval nagyobb volt a kisfiú, de más készülék, más orvos mérte. Valszeg nem lesz kis gyerek, de majd meglátjuk :wink: ezért is figyelek a cukorra...

És ahogy Dóri írta az egyenletes vércukor a fontos, ingadozások rosszak. Ezért én papámtól holnap kölcsönkapom a vércukor mérőt, bár neki is mérni kell, vagyis örülnék ha mérné…és nekem hétvégére ideadja, ez is segítség. Akkor mérek egy napos profilt, meg másnap reggeli előtt, után és remélem egy picit okosabb leszek. Na meg jővő héten kedden viszem adatokat diab-ra és remélem ott is segítenek.

Dóri!
Vettem előbb sima joghurtot, vhogy megbírkózom vele :wink:
De akkor a gyümis joghurt mennyi ch-tartalmú lehet, nem fér bele egy uzsira?

Vettem epret, hmm, alig várom, nagyon szépet sikerült kifogni 20dkg-ot eszek + még vmit.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


azt elfelejtettem, hogy minden héten mérek profilt, dokinő mondta kell, vagy veszek, vagy kölcsönkérek cukormérőt vagy beutal hetente egy napos vérvételre, hát tudod ki megy, inkább én intézem magamnak, nem fogok csalni.

Kép
Kép
edi78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: