Új privát üzeneted érkezett!

Szbettyna, milyen jók a képek!!! Azért nagyon hasonlítanak egymásra! :)

Kép
szöszke
 
 


Mikor láttam, hogy 0:18 perckor volt hozzászólás, azt gondoltam Zsuzsu :) Tényleg, hol vagy Zsuzsu?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Clau..nagyon boldog névnapot!!!
Hogy vagytok????
:D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Na, itt is vagyok, csak közben szoptattam Bazsit!
Clau..szóval, remélem ma ünnepled és jól vagytok?Mesélj hogy telnek a napok?
Zöldség evés:azért látom a többségnél legalább egy-két féle zöldséget eszik a gyermek.Én hiába csinálok paprikából szmet vagy szájat a kenyérre..meg se hatja. :?
Szöszke..sajnos gyümit se nagyon akar enni Norbika. :( Nem is nagyon eszik tízórait és uzsit. néha pár falat almát elrágcsál, tegnap evett egy fél banánt..de amúgy semmi.
Ilyen hogy: narancs, mandarin, eper, málna, meggy, cseresznye dinnye..meg se kóstolta még soha :? :( Nem tetszik neki az állaga vagy passz. :roll: De az epres joghurtot meg szereti, és meggylevet is megissza.Remélem idén már hajlandó lesz epret enni és meggyet mert az van nekünk is a kertben.Szívem vérzett mikor nyáron nem ette meg a jó hazai, bio gyümit. :(
Üvegeset már nem veszek neki egy ideje.
főzeléket se akar enni :( Már azt csináltam hogy főztem vadas szerű szószt(répa, fehérrépa,karalébé, brokkoli)vegyes zöldségből és azt turmixoltam ízesítettem húslevessel és azt ette spagettivel.Mert a tésztát imádja. :)
mizu veled?Van még tejed?

Bettyna..igen ez furcsa hogy nem akar forogni, kis lusta :) Lehet érdemes lenne egy kis gyógytorna, nem?
Érdekes hogy ülni meg szeret.Nagyon rafinált tényleg. :lol:

Nem tudom írta e hogy Bazsit is kell vinnem gyógytornára.Mert nem támaszt le szépen és csak rövid ideig tartja a fejét.Az egyik kezét hátra is teszi. :( Mint annó Norbika is..
Most találtam egy itteni gyógytornászt aki házhoz jön, fél óra 1500ft.Tök jó így nem kell a korházi gyógytornára utazgatni 25km ide-oda időpontot kérni stb...így kikerüljük a neurológust is.Igaz az ingyenes lenne.De nekem most jobb így a két kicsivel.inkább fizetek. :)

Köszi a mai napunk amúgy jobb már, Balázs jó 2 órát aludt délelött és szépen szopott még 30 ml tápszert is evett utánna :)
Ja, és dicsekedni is szeretnék:
NORBI PISILT A BILIBE! :lol: Tegnap is este, ma is reggel 2x reggeli elött és után is.Nagyon együtt működő volt, türelmesen ült rajta,majd együtt kiöntöttük, ő húzta le a Wc-n, nagyon büszke volt és én is.. :oops: :lol:
Veszek is hétfőn még pár bugyikát neki, és asszem elkezdük a dolgot, persze nem akarom eröltetni, csak amég látom hogy ő is akarja. :)
Mennem kell, mert vasalok, ma anyukám főz :D Jó dolgom van!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Sanyikának, Claunak.....!!!

Köszi a hiányolást itt vagyok. Ábel volt brutál beteg, 2,5 napig alig bírt felkelni. Ha felkelt összecsuklott annyira gyenge volt. Csúnyán köhögött, kicsit lázas volt. A sok köhögéstől fájt a hasa és nagyon erőtlen volt. Alig evett, de sokat ivott így itthon voltunk. Vírusos torokgyulladás volt, homeopátiás készítményekkel gyógyult. Ma már jól van, de még pár napig nem viszem oviba.

Voltam szülői, Ábel ügyes, halad a beszéddel, de kapkod. A foglalkozásokon is kapkod, így most gyakoroljuk a türelmes, tökeletességre törekvő feladatmegoldást.
Sok programjuk lesz nyárig, így örülnék ha nem betegeskedne.
Készülnek húsvétra, anyák napja és lesz ovibál is.

Konstival voltunk játszócsoportban. A leendő ovisoknak van, heti egyszer két óra. legutóbb abban a csoportban voltunk, ahová elvileg ősztől járni fog. nagyon kedvesek az óvónénik, az egyikük negyvenes korosztáy, a másik huszon-egy-két éves.
nem lesz gond a fiammal, észre sem vesz, megy játszani. Ami gond az az, h amikor pld. bábozás van és le kellene ülni és figyelni, enyém gyerek akkor is játszik.....
Nem tudom ezt hogy lehetne fejleszteni.....Annyi előnyünk van az oviban, h Ábelt mindenki ismeri....200 gyerek van, de talán Ő az egyedüli Ábel. Természetesen Konstantin sincs még... :D
Mutatok képeket is a játszódélutánról.

Bicebóca!
Milyen volt a genetikai Uh???????? Hogy van Ádi???????

peva!!!!!!!!!!!
IMÁDLAK!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Gratula Dorkának mindenhez!!!!!!

Hol tudujuk meglesni a lányod????? (iwiw, facebook???)

Gyere, ha tudsz, nagyon örülünk mindenkinek!!!!!!!

L.Kata!
Norbi a képen rettentően hasonlít a varrónő barátnőm fiára!!! :oops: :D

Az enyémek is hadilábon állnak a zöldségekkel, de itt a tavasz (nálunk épp havaseső esik :evil: :evil: :evil: :evil: ) szóval ha jön a friss zöldség akkor többet fognak enni.
Az oviban az uzsonnához szoktak adni zöldséget, reggel nem.
A nyers répát szeretik, de Konsti csak szétrágja és kiköpi... :shock: :shock:

Bettyna!
Szenzációsak a képek!!
Az elsőn Bálint tiszta Szabi, a kacsás képen kacagtam, a tesós-ölelős kép pedig szívmelengető!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Veronika - Köszi, Szabival anno volt lehetősébem eljárni baba-mama tornára, ott tanultam egy-két fogást, mert ő is csak 5,5 hónaposan fordult meg. Azokat csinálgatjuk Bálinttal is, élvezi is nagyon a gurulást, de magától nem akarja csinálni. Még kap másfél hetet, aztán a 7 hós kontrollon rákérdezek a dokinál, hogy mi legyen.

Szöszke - Gergő még pépeket eszik??? :shock: Bocs, de ezen meglepődtem.

Kata - De jó, hogy jobb kedved van! Hatalmas gratula Norbikának az első bilibe pisihez!!!! Tök jó, hogy házhoz megy a gyógytornász. Nem tudom, hogy Bálintnak kell-e, mert egyébként meg bivaly erős. Ha épp nincs gond a pocijában, hason fekvésből a popiját is megemeli és billenti oldalra. És ülésből is hasra tud fordulni. A forgáshoz is tudja a technikát, de mégsem csinálja. Fura egy pasi.

Zsuzsu - Köszönjük a bókokat! Kondti is egyre inkább hasonlít Ábelra! Először simán rámondtam volna, hogy Ábi szemüveg nélkül. Úgy látszik ezeket a hasonlóságokat a kívülállók jobban látják. :wink: Tök jó, hogy te már tudod, hogy biztosan megy oviba Konsti és, hogy ki lesz az ovónéni stb. Itt még csak áprilisban lesznek a nyílt napok és azt sem tudom, felveszik-e, s ha igen, melyikbe. Elég nagy a dilemmám ezzel kapcsolatban.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szbettyna, jaj, nehogy már csak én vagyok a topikból, aki még ad pépet is a gyerekének??? :D:D
Muszáj, hogy egyen még pépeket, különben nem eszi meg az adott zöldséget. Pl. a borsót, kukoricát, répát csak kézi mixerrel darabosra összevágva hajlandó megenni (nem teljesen folyékonyra, hanem darabosra). Lehet, hogy a zöldségek színe vagy a formája nem tetszik neki, nem tudom. Akkor meg már inkább pépesítek, mert túl egyoldalú lenne a táplálkozása (amin most Lkata aggódik Norbival kapcsolatban).
Ma pl ez volt az ebéd: rántott hús darabok fűszeres vajban párolt, majd darabosra összeturmixolt kukorica-borsó-répa "főzelékkel". Az üveges gyümölcspépeket meg azért adom, mert olyan gyümölcsökhöz, mint pl. maracuja, egyszerűen itt nem jutok, és ha jutnék, gondolom, nagyon drága lenne. :shock: Az eljárás az, hogy ezeket a pépeket kiteszem neki egy kis műanyag bögrébe, korpás kenyeret kockázok föl neki (vagy piskótát tördelek szét), és a kanálra jobb kézzel fölvesz egy adag pépet, majd a tetejére dob bal kézzel egy kis kocka kenyeret (vagy piskótát), és együtt kapja be a kettőt.
Imádják a gyerekek a mártogatós dolgokat, egészen iskolás korig lehet alkalmazni...sőt, még felnőtt korban is nagyon egészséges...szerintem ezen nem kell megrökönyödnöd... :) És most már olyan ügyesen kanalazza egyedül, hogy egyáltalán nem eszi le magát. Én a főzeléket is úgy csinálom az esetek 95 %-ában, hogy egy kis fűszerrel megpároltam a zöldséget és aztán kb. a mennyiség felével sűrítettem be úgy, hogy összeturmixoltam...rántás vagy habarás "szökő évente egyszer", amikor hagyományosabb étkezési szokásokat tartó vendégek jönnek hozzánk. Gergő tejtermékek közül csak sajtot kap, azt is csak néha, amikor kér. De annyira nem rajong érte. A mazsola az egyik nagy kedvence. A múltkor meg liszt helyett zabkorpából csináltam a palacsintát, azt is két pofára tömte, töltelék nélkül, felcsavarva...
A másik tapasztalatom a pépekkel kapcsolatban, hogy sajnos vagy nem sajnos lényegesen nagyobb mennyiséget meg tud enni, mintha a gyümölcsöt feldarabolva adnám. (Az almát felkockázva eszi a legszívesebben, de most találtam nagyon olcsó almapürét és azt kapja, amíg el nem fogy. A körtét is felkockázva, a banánt egészben kapja, ő harapdossa le.) Az üvegesek közül meg kb. valahogy úgy tapasztaltam, hogy 3 egész gyümölcs kell egy 250 g-os adaghoz...hol eszik meg Gergő 3 egész gyümölcsöt, ha felkockázva adom neki? :? Almából pl. általában egy egészet is meg tud enni...vagy ha kettőt eszik, akkor eltelik 1 óra a két alma közt. Egy 250 ml-es gyümölcspépet meg bevág 10-15 perc alatt (kenyérfalatkákkal, mindennel együtt). Szóval becsapós...igazából váltogatva jó. Dolgoztathassa is a fogait, meg élvezhesse is az evést. Ez utóbbi a kis tömegű gyerekeknél nagyon fontos szempont. A férjemet egész gyerekkorában azzal nyaggatták, hogy rossz evő, és mindenféle "trükköt" kitaláltak neki, hogy egyen. Én nem csinálok ekkora felhajtást a kajálás körül, nincs a falatnak a szájba reptetése, meg "ezt anya kedvéért, ezt apa kedvéért", hanem megpróbálom érdekessé tenni ezekkel a mártogatós, ide-oda pakolós dolgokkal. Így szerencsére Gergő saját maga irányítja az evését, aktívan részt vesz benne, és egyáltalán nem rossz evő, csak valahogy olyan az anyagcseréje, hogy hájat nem növeszt. :) Nem is az én gyerekem. :shock: :D

Lkata, Gergő a tésztát nem szereti, mondjuk mi sem nagyon esszük, az tény. Hébe-hóba van, de inkább jázminrizs és krumpli. (Én már ezeket sem eszem egy ideje...pedig szeretem, különösen a rizst).
Sajnos megint van tejem. :( Már kértem tanácsot Linhbabától. Megpróbálok a jövő héten homeós szerhez jutni itt a környéken. Addig is növeltem, növelem az edzés adagomat, és csökkentem az evésemet, hátha észbe kap az agyam, hogy nem szoptatok már. :D
Május körül utazunk haza, addig nem akarok itt kint egy nagyszabású kivizsgálási sorozatba kezdeni vérvételekkel, jó ég tudja, mivel.
De jó nektek, hogy Norbi bilizett! Nálunk valahogy óriási mumus lett a bili. Arra gyanakszunk, hogy ki is fogja hagyni, és egyenesen a wc-be akar majd, bár egyelőre a wc közelében is csak úgy szeret lenni, hogy a pelusból kihajítom a wc-be a kakát, és ő húzhatja le. :) A frász se tudja, mit gondol. Az tény, hogy épp ma volt egy incidens, hogy fürdés közben úgy jelzett, mintha kakálnia kellene, de amikor kiültettem a bilire, üvöltött. Ez megismétlődött még 2-szer. Kérdeztem, hogy pelusba szeretne-e kakilni, erre azt mondta, igen, ennek ellenére nem kakilt...nem értem...

Peva, én is örülök, hogy jöttél, a múltkor elfelejtettem írni. :)

Zsuzsu, nagyon aranyosak a képek! Micsoda ügybuzgóság az ollós képen!!! :)

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu, biztos azért kapkod Ábel, mert annyira akarja azt a dolgot, amit épp csinálni kell...

Szveronika, a nyakláncos rettenetnek mi lett a végkifejlete? Tettetek feljelentést vagy bejelentést?

Kép
szöszke
 
 


Kaja: Zöldségek: Ádám sincs meg nagyon oda a nyers zöldségekért, csak ezeket eszi uborka, retek, hagyma (ezt imádja), tavaly nyáron mikor volt házi, kerti paradicsom, azt gyurta, de csak ha lehámoztam a haját, de pl az idén egész télen meg sem kostolta, igaz nem is vettem csak kb 2x, pedig a paradicsomszószt szereti. Gyümit viszont mindeniket nagyon szereti, nagyobb szeletekre vágom, ő harapdálja.
A tésztás dolgokat ő sem eszi, de én is ritkán szoktam csinálni. mostanában a halat sem nagyon, pedig régebb nagyon szerette, amugy mindent eszik, legnagyobb kedvence a töltöttkáposzta..3 tölteléket is bevág :))
Szerintem szokás kérdése, mikor nekifogtam a hozzátáplálásnak mindent adtam, mindig ugy probáltam a főzelékeket főzni,minél több zöldséget belefőzni, beosztottam 1 nap husi, masnap máj, hal, tojás...amit akkor vagy a szezon miatt vagy pedig mint a nyers zöldség nem kapott azokat nem nagyon kedveli mai napig sem.

Zsuzsu: nagyon jók a képek, kész nagy legények már! és tényleg nagyon hasonlitanak, két aranyhajú :)
genetikai uh: nállunk nincs ilyen név alatt, de szerintem ugyanaz a kettő...mint nállatok: 2 más tesztet kell csinálni, mindkettőben genetikai rendellenességeket néznek, de csak feltételesen, hogy mennyi az esélye hogy pl Down-koros lesz a baba...de 2 hét mulva kell menjek csak :(

Szbettyna: szerintem is várj még, minden gyereknek más a tempója, és egyik hamarabb ül, másik fordul, másik már mászik...szerintem nincs semmi gond, ilyen ő, nagyon érdekes, és figura :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Szettyna: elfelejtettem irni, h nagyon tettszenek a képek!! milyen jó hurkás Bálint :)

Lkata: Gratula a bilizéshez!!!csak igy tovább, ez szerintem a kezdet, én amikor Ádám igy kezdte, onnantól kezdve csak bugyikát huztam napközbe, és 4 nap alatt mindig szollt pisika előtt :))hajraaaa!

Mi: Végül aztán édesanyáméknál volt Ádám kedd reggeltől, csütörtök délutánig, munkából mentem érte. nagyon jól telt neki, szerdán melár egyáltalán nem is emlegetett , csütörtökön, pedig nem akart velünk hazajönni :), de azért olyan boldog volt, mikor meglátott...és annyit beszélt...mintha sokkal hosszabb ideig nem láttam volna :))
Nállam van viszont egy kisse szomorubb hir, már több mint 1 hónapja, tele lettem kis apró kiütésekkel, ami nagyon viszket, egyfolytában...eleinte gondoltam valami alergia, elmulik, aztán mégsem, igyhát most elindultam laborokba, vér széklet...
Vérből a prolactin-hormont nézettetem meg...mert Ádámmal szülés után amiatt ütöttem ki...hasonló tünettel. Ez az eredményem csak szerdán lesz meg, de a székletből kijőtt a lamblia-vagyis epeféreg. Ledöbbentem, főleg mert mielőtt belekezdtunk a babaprojektbe, féregtelenitő-kúrát csináltunkmind, mert Ádámnak kijött, és 2 hónapot kellett várjunk, meddig tisztul a szervezetből a méreg...
És most mégis ujból van :(, és semmi ellengyógyszert nem szedhetek egyáltalán, egész idő alatt, és tele vagyok kiütésekkel, annyira viszket, h sokszor falra másznék, éjjel sem tudok már aludni.Azt mondták a dokik, hogy türjek, egy ennyi áldozatot megér! hát meg is nem is fogok semmit szedni, csak nagyon elszomoritó...s még hol van a szopizás időszak...

Na tul hosszura sikerült.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Szöszke,
lehet, hogy nekem is meg kellene próbálnom pépesíteni, hátha úgy megenné a dolgokat! Ki fogom próbálni!

Nálunk meg még tápszer van, még mindig. Van aki még iszik tápszert? Mondjuk nálunk azért is maradt meg, mert a normál kajából nem eszik eleget, ebben meg benne van mindenféle vitamin és ásványi anyag + fehérje. Meg hogy folyadékot se iszik eleget, így meg a tápszer által lemegy napi 750 ml.

Reggel iszik kb. 150 ml-t, délutáni alvás után 300 ml-t és lefekvés előtt is 300ml-t.
Bár nem olyan rég a reggeli tápszert már nem kapja, mióta megkóstolta a kakaómat. Azóta reggel kakaót kér. Tudom, hogy nem jó, hogy tejet igyon, de hát tápszert se kaphat élete végéig... akkor meg mi tartalmasat igyon reggelire? (Reggelit kap a bölcsiben, de abból vagy eszik vagy nem, ez csak felkeléskor egy kis innivaló, hogy folyadékhoz jusson meg táplálja is valami biztosan, mert másféle folyadékból csak 1-2 kortyot iszik...)

Szöszke,
mikor anyukámat lefejelték, akkor kihívtuk a mentőket, rendőrséget, úgyhogy azonnal tettünk bejelentést. Kb. egyszerre értek ide, először a mentős ellátta, majd a rendőr kikérdezte, végül a mentő bevitte, mert ugye össze kellett varrni.

Múlt héten behívták anyut, hogy nézzen át pár fényképet, hogy felismeri-e. Mind roma kép volt, pedig ezt már a legelső kikérdezéskor is megkérdezték, és anyu egyértelműen mondta, hogy nem roma volt :evil: Akkor kérdem én mi a francnak rángatják be? Hátha mégis rámutat egyre és lecsukhatják? :evil:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Bicebóca, hogy lehet epeférget kapni? Csak hogy mire vigyázzunk? Nyers hústól vagy mitől? Megtaláltam a betegségnek a leírását, de a megelőzésről keveset írtak. Ahol néztem, ott csak elemzik...

Szveronika, huhh, ez a rendőrség!? :O De azért ez a "mind roma-kép volt" is eléggé elgondolkodtató...

Nem próbáltad Pálminak a higított kamilla teát? Vagy 100 %-os bolti/saját préselésű gyümölcsleveket felesben vízzel higítva? Gergő minden gyümölcslevet elfogad: alma, narancs, barack, trópusi, ananász...de higítva...a vizet is megissza, az esti fogmosás után csak vizet adunk neki, ha még kér egyáltalán. Meg éjjel, ha felébred szomjasan. Próbálok 100 %-osat venni, hozzáadott cukrot nem tartalmazót.

Kép
szöszke
 
 


Szveronika, még az jutott eszembe, hogy vajon azért mutogathatták a fotókat anyukádnak, mert feltételezik az emberről, hogy nem ismeri fel a roma-nem roma embert? Vagy egy egyszerű protokoll-eljárás...

Kép
szöszke
 
 


Szoszke: hát ez jó kérdés...a dokim azt mondta, h nagyon könnyű..pl mi hogy vidéken lakunk, az állatok ürüléke az uton, tehén, ló, kutya, stb, megszárad autók mennek, porlik, és akkár akkor is belélegzed, vagy meg nem mosott gyümölcs, kolbász, májkrémkonzerv, minden amit az üzletbe vásárolsz, s be van vagy akár nincs csomagolva, otthon a kezeddel megfogod, eszel, s igy már be is jutott a szervezetbe.
Azt mondta a doki h legtöbb emberben van, mivel ennyire könnyen terjed, nem nagyon lehet elkerülni, de nem okoz semmi tünetet, változást, s észre sem veszi az ember, viszont van szervezet amelyik nem birja, vagy ki akarja taszitani, s igy reagál.
Most Ádámnak is vittem ujból székletmintát a laborba, ezekszerint neki is van...töllem könnyen elkaphatta, csak a másik baj az, hogy egy hónapba 1-2 nap ürül székleten...igy nagyon nehéz kikutatni hogy jelen vannak vagy sem. Vérből kimutatható, de csak h féreg van jelen a szervezetbe, de az nem hogy milyen tipusu, mert abból is rengeteg van:orsoféreg, giliszta...meg meg...
Szerintem nállunk nagy lehet a fertőzőttek száma, h igy seperc alatt kaptam vissza, ujból valahonnan, valakitől.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Szöszke,
hát még fordítva megérteném, hogy ha azt mondta volna, hogy roma, de azért kap képeket vegyesen, mert az emberekben benne van az "ellenségkép" és hajlamosak esetleg rögtön rámondani, hogy ha bűnöző, akkor... De így nem igazán értem.

Pálmi az őszilét issza, meg néha az alma levet. De nem akarom, hogy csak ezeket igya. Teákat nem próbáltam, mert azt nem lehet hirtelen előkapni, amikor kell. Vagy vacakolni kell az elkészítésével - kihűtésével, vagy előre már megfőzni, hogy legyen készen mire hazajön a bölcsiből... viccesen hangzik de macerának érzem :oops: De azért majd kipróbálom :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!
Hú, mennyi téma :D
Szobatisztaság:Na, azért nem kell eldurranni Norbika teljesítményétől.Mert ha ráültetem a bilire belepisil, ha nem akkor simán bepisil.Reggel is ült a bilin negyed órát, nem pisilt, felöltöztettem és 5 perc mulva mindene tiszta pisi volt.Nem szól! :?
Kaja: Én is baba korától mindent adtam Norbinak ahogy te is Dalma, be volt osztva nálunk is.
Én tök büszke is voltam rá, mert mindenféle főzeléket megevett a paradicsomos krumplitól a tökfőzelékig(kivéve a borsó) párolt brokkoli, meg cukkíni..mindent evett 14 hós koráig.
Aztán szépen lassan elutasította az ételeket, most már szinte semmit se szeret amit régen szívesen evett. :shock: :( Nem értem.
Epeféreg???Hűű, carul hangzik! :(
Dalma..nagyon sajnálom ezt, sajnos ez olyan mint egy herpesz ha egyszer volt akkor bármikor kiújulhat mert nagyon nehéz kiírtani. Még az is lehet hogy nekem is van, ezt tényleg nehéz kikerülni. :( Egyszer volt erről egy műsor hogy milyen férgek, élősködők lehetnek az emberben :shock: :? pfúú, ne tudjátok meg,akkor nem is ettem húst vagy 1 hónapig. :roll: :lol:
Zsuzsu..nagyon helyes Konsti.sokat nőtt! :D Látszik rajta hogy jól elvan a gyerekek között, biztos szeretni fogja az ovit!! :D
sajnálom hogy Ábel ilyen nagyon beteg volt! :( Szegényke!
Most már csak jön a jó idő és megdöglenek ezek a fránya bacik és vírusok! :roll:
Veronika..nem macera a teafőzés, én reggel mindíg lefőzök egy liter gyümölcs teát, mézzel vagy barnacukorral ízesítem, pici citromlé, és mire megreggelizünk meg is hűlik kicsit, azt isszuk mind, mi nagyon szeretjük a teákat. :)
Naturland-os bodza, csipkebogyó vagy hárs teát szoktam venni néha más gyümiteát, ami nem tartalmaz koffeint.Ha kihűlik is fini...van hogy nyáron lehűtve is isszuk.Norbika is azt kap reggel és este.Mert ő tejet, kakaót nem nagyon akar inni és a tápszert se fogdja el december óta.
Néha adok neki 100 vagy 50%-os gyümilevet, szinte minden ízűt megiszik.Télen volt hogy a narancsot is lefacsartam neki mert amúgy meg nem akarja megenni.

Rólunk:Norbika elég jó kisfiú ma is, volt itt a Mira játszottak. :) Úgy szeretik egymást tök arik!Csináltam róluk fotót is. :D
Balázs megint nyűgös, ma 12órától fél 4-ig fennt volt, nem tudott aludni, csak sírdogált.Sajnos még hasfájós! :cry: Nem is szopizott csak keveset, közben is tekerte a testét és pukizott nagyokat :(
Fejni nem is tudtam egész napcsak előbb mert nem rakhattam le őt, egyből ordított. :roll: Nagyon nehéz eset!
Lehet felhívom holnap a dokit, mert nem tudom normális e ez az elhúzódó pocakfájás? :(

Norbi és Mira
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2011.03.22 16:28-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szveronika. :D:D abszolút megértem...mi reggel lefőzünk 2 liter teát, és arra járunk rá. :) Kamillából tényleg nem jó előre, mert az bezöldül. :shock: Ha túl meleg, hideg vízzel felhigítjuk, és mehet is az ivás. Persze, a gyümölcslevekhez nagyon könnyű hozzászokniuk, mert finomak, de úgy, hogy felesben higítom vízzel, igazából víz-íze lesz, jobban mondva a víz lesz kicsit gyümölcs ízű. Azért is jó váltogatva itatni mindenfélével. A szójatejet próbáltam, de nem kellett neki. Nem is baj, mert elég sok rosszat olvastam róla.

Biceboca, köszi az infót! És mi a helyzet a fokhagymával? Azt azért lehet enni terhesen is, mert minden élősködő utálja! A gyerekosztályon dolgozó kórházi nővér barátnőm szokott olyan fokhagyma-kúrát csinálni mindenféle járvány idején, hogy egy pohár kefirbe belenyom egy fej hagymát és azt szépen bekanalazgatja. Mondjuk senki nem marad meg vele egy szobában, viszont soha nem beteg. :D

Képzeljétek, szegény Gergőnek tegnap és tegnapelőtt akkora szorulása volt, hogy rosszul is aludt délután. Tudom, mitől, egy bolti mákos csigától. Valószínűleg a tésztájával van a baj...a mák nem okoz ilyesmit. Szóval úgy döntöttem, hogy a tettek mezejére kell lépnem, úgyhogy szegénykémnek meleg vizes beöntést adtam, olajjal is kenegettem a popóját, és kb fél óra múlva egy 5 cm (nem viccelek!!!) átmérőjű golyót szült meg. :shock: Elképedtem, hogy tudta kinyomni...lehet, hogy már kint vett fel golyóformát, de akkor is iszonyatosan megkínlódott vele szegény. Még libabőrös is lett az erőlködésben. Többször nem kap olyan sütit.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Remélem nem vetted zokon a megdöbbenésemet! Nem volt benne semmi rosszindulat. Amióta elköltöztünk nem sikerült "korunkbeli" barátokra szert tenni, így nem tudom igazán, hogy mi a jellemző a kortársakra.
De akkor gyorsan Szabiról:
KAJA - Nem is emlékszem, mikor vettem neki utoljára üveges kaját. Mi a hagyományos magyar konyha szerint eszünk és Szabi is azt eszi, amit mi. Már elég rég óta. Nyilván nem eszik nagyon fűszereset és csípőset, viszont eszik mindenféle húst, főzeléket, tésztát, májat, tejtermékeket stb. A szendvicset harapja, a gyümölcsöket cikkekre vágom, a héját leszedem, úgy eszi. Inni is iszik mindent a víztől a gyümölcsleveken át a tejes italokig (kakaó, macis kávé, tej). Nagyon szerti a joghurtot a natúrt és a gyümölcsöset is. Néha eszik gabonapelyhet, de azt csak ritkán. A főtt ételeket is többnyire egyedül eszi, csak a végén kell segíteni (leves, főzelék), a husit feldarabolom neki, villával szépen bökdösi, hozzá a krumplit, savanyúságot. Sajnos nagyon édesszájú, sütiből, csokiból bármennyit meg tudna enni. Ebben viszont szigorú vagyok.
Most, hogy Bálint is elkezdett kanalazni Szabi is megkívánja az ő hamiját, így dupla adagokat kell csinálnom. De azt hiszem ez így normális, nem!?
SZOBATISZTSÁG - Már csak éjszkára hord pelut, és a hazai használat is elmúlt. Úgy értem, bármikor bárhol el tudjuk intézni, ha szükséges. Az éjjeli projektet azt hiszem mi is kitoljuk nyárig.

Dalma - ÚÚÚÚÚ, ez roppant kellemetlenül hangzik. A babát nem veszélyezteti?
Köszi a bátorítást mozgás ügyben. :wink: Örökre tutira nem amrad fekve, nem igaz!

Kata - Nagyon cukik a képek.

Mennem kell, nyűglődés van!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!
Hű, jó régen voltam már, rengeteget írtatok :D

én is gyorsan írok magunkról:
Kaja: én a hüvelyeseket pépesítem tominak, mert nem hajlandó megrágni az esetek többségében. Azért van, mikor előfordul, de többnyire nem. Eddig a húst sem rágta meg, egy hónapja kb. viszont a rántott csirkemellfilé lett a kedvenc étele. Magában megeszik akár 2-3 szelet húst is - kézbe fogja és harapja. mióta bogi megszületett nem hajlandó kanállal egyedül enni, etetnem kell, kézzel viszont szívesen eszik. rettentő válogatós vagy étvágytalan, nem tudom melyik. Reggelit szereti elsumákolni, 1-2 falat vajas vagy sajtos kenyérrel (felvágott szóba sem jöhet és semmilyen nyers zöldséget nem eszik, kivéve a hámozott nyers krumplit, abból mindig elcsen egyet). tízóraira már nagyon éhes, ezt sokszor kihasználom és gyümölcsöt kap (banánt, almát mostanában). Ebédre sok mindent megeszik, bár mostanában elkezdett kialakulni nála a fantáziálás, ma pl. nem kellett neki a tarhonyás hús, mert nem tetszettek neki a "kis golyócskák". Ja, tényleg: levest nem hajlandó enni, semmilyent sajnos. (pár hónapja még imádta a leveseket). A tésztaféléket szintén 1-2 hónapja megutálta, már nem eszi meg, nem nagyon kedveli a rizst sem, inkább a krumplit favorizálja.
Tomi is nagyon jó evő volt egy darabig.

szobatisztaság: megy, de csak az itthoni wc-be vagy bilibe, így a Bogi babakocsijának és az autónknak alaptartozéka lett a bili. Ha valahol pisilni kell keresünk egy félreeső helyet és ott szépen bilibe csorgat :lol: Nagyon cuki olyankor. Utána nagyon büszke és mindig keresünk egy szép fát, amit meglocsol vele :D

Bettyna!
Ha jól emlékszem Timirosicka Sanyija feküdt és ült viszonylag sokáig, hogy aztán hirtelen, pikk-pakk behozza a lemaradását :)
majd meséld el, mit mondott a háziorvos, bár lehet, hogy addigra elkezd Bálint forogni.

Dalma!
kitartást! Hátha elmúlik a viszketés!

Szöszke!
Húúú, rengeteg ennivalót eszik Gergő. Tomi ezeknek az ételeknek a felét sem hajlandó megkóstolni.
Milyen a nyelvtanfolyam, elkezdődött már? Rizst miért nem eszel mostanában?

mennem kell

Kép

Kép
borkaby
 
 


Lkata, bármilyen liszttartalmú étel és cukor, amit eszel, savasítja az anyatejet, azért görcsölnek a gyerekek az első három-négy hónapban, mert idő kell nekik, hogy hozzá tudjanak szokni...szerintem teljesen normális időben vagytok még. Persze ahhoz, hogy az ember ne egyen ilyesmiket, nagy akaraterő kell, ami pl. nekem sem volt, úgyhogy Gergőke is szenvedett sajnos. :?
Aranyosak a képek! Norbi haját ki vágta le? :) Édes!

Szbettyna, jaj, dehogy, sőt, örülök, hogy rákérdeztél! Látod, így Szveronika kapott egy tippet...Pálmi is kis tömegű, Pálmi meg Gergő "kullogtak" tömegben a topik végén fej-fej mellett mindig...nem ártanak az ilyen jellegű rafinériák, ha a gyerekek evéséről van szó. :)

Bicebóca, megkérdeztem a kórházi nővér barátnőmet, és azt mondta, hogy próbáld úgy ki a fokhagymát, hogy vágj fel pár cikket, és vízzel vedd be, mint a gyógyszert. Úgy nem lesz büdös és a gyomrodat sem fogja zavarni...

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
igen Pálmival a végvonalban kullogunk súly szempontjából, de képzeld, ő még így is vagy fél kilóval több, mint amennyi én voltam anno :)

A kajáláson nem aggódom, mert valószínűleg nem kell nekik már annyi, már nem nőnek olyan ütemben. Inkább csak az lenne érdekes, hogy változatosabb legyen, nem az, hogy mennyiségre több. A lurkók szerintem érzik mennyi kell nekik.

A fokhagymás ötletet kipróbálom, immunerősítésként :) Bár szedtem fokhagymatablettát, de az érződött rajtam, legalábbis apa érezte... Kíváncsi vagyok így vízzel vagy kefírrel, joghurttal milyen.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szoszke: de igen, a férgek nem szeretik a fokhagymát, paradicsomlevet, és az olajos magvakat, pl a tökmag. Köszi, hogy érdeklődtél miattam :) most én is erre álltam rá, hogy ezeket a dolgokat figyeljek oda, hogy egyek, a fokhagyma igy jó ötlet, mert sajnos tényleg nem nagyon birja a gyomrom. Köszi
Szegény Gergő...nem semmit produkált, nagyon fájhatott neki, ugy sajnálom őket mikor igy kell kinlódjanak..ádám is volt 1x2x igy..na nem igy..érted, csak megszorulva

Lkata: nagyon jó képek, jól el vannak együtt. Ádám is nagyon szereti a gyerekeket, imádja, 2 hét mulva viszem ovodába, igy is terveztük, hogy amint jön a tavasz, viszem, elsősorban mert nagyon szereti a gyerekeket, és nagyon várja már, ugyis csak 12 óráig van nállunk ovi. Csak most már megvárom h legyek 3 hónapos, a mostani homlőjárványt nem szeretném elkapni :(
Görcsik: nem tudom ha emlékszel, de Ádám 1 éves kora után szüntek meg a görcsök, hátha nektem hamarabb kimarad..én akkor már gyógyszert kellett adjak, doki által felirt györcsoldót.

Borkaby: hát sajnos van ilyen is, kis hóbortos manók...nem tudom ezt miért csinálják..??egyszer tettszik egy étel aztán hirtelen már nem.

Szbettyna: mintha Ádámról irtál volna :) ő is ilyen.
szobatisztaság: én is pont gondolkoztam, mi legyen az éjszakai pelussal. Ádám most már lassan 2 hónapja éjjel felébred, sirdogál, hogy pisikálni kell, igy pisikálunk, aztán alszik tovább. de 1x2x előfordult, érzem a peluson, hogy belement egy pici...igaz ez is régen volt már...ágyneműt, hálózsákot sem szeretnék cserélgetni, de ez kész pelus pazarlás...sokszor már azért kell eldobjam mert nem ragad a derekán...nem mert van benne valami.
Szabinak helyrejött a kukija, teljesen felvállt?

Folyadék: Én is teát főzők Ádámnak, reggel fél liternyit kb, mert elég keveset iszik, édesités, citrom semmi nélkül szereti...szerintem igy szokta meg kiskora óta, hasgörcsök miatt akkor is rengeteg teát ivott igy.

A tej miért nem jó? azt iszunk reggel s este 600 ml összesen.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Ja..most jut eszembe fokhagyma..
én Ádámnak szoktam olyan ételbe amivel megy, nyers fokhagymát megtörök, és géz segitségével kicsavarom, h csak epp a leve menjen a kajájába...nagyon jó nekik is...imunerősitő, meg férgek ellen is...olvastam h nagyon gyakori gyerekbetegség.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Szöszke - NA, igen, nálunk az étvággyal és a súllyal sosem volt gond. :wink: Azt akartam már rég megkérdezni tőled, hogy milyen színű lett végül Gergő szeme? Emlékszem, mikor nálunk voltatok a talin, akkor még külnböző volt neki.

Borkaby - Szabinak a nyáron, amikor először volt pelus nélkül, ugyenez volt a mániája. Csak a kertben volt hajlandó pisilni. Aztán szóba jöhetett még a kád, mert vicces volt felállni a szélére és onnan belecsurgatni. Aztán a bili, de szigorúan állva, leülni nem volt hajlandó. Aztán egyszer csak megtört a jég és bármikor bárhol, ha kellett. A kakival ugyanez volt, csak most a télen.
Köszi a bátorítást fordulás ügyben. Még van durván 1 hete. De úgy látom most már annyira se izgatja, mint eddig. Most az ülésből hasrafordulást gyakorolja. És, ha megtámasztom a lábát, úgy, mnt eddig, amikor a furdulást gyakoroltuk (hasról hátra), már nem a fejét billenti, hanem löki magát előre a játékért. :roll:

Dalma - Köszi a kérdést, igen, teljesen rendben van a kukija. Egyedül mossa, csak ellenőrizni kell. :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna!
Lehet, hogy kihagyja a forgást és most majd inkább a kúszás fogja érdekelni, de a mászás a legeslegfontosabb, azt nem jó, ha kihagyja. Meg általában utólag be szokták pótolni a gyerekek a kihagyott nagy-mozgásokat, a forgást nem a legnehezebb bepótolni ;) Bár nem vagyok gyógytornász, szóval ez csak egyéni vélemény.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a dicsiket!!! Én is úgy látom, h sokat nőtt most Konsti, de Ábel magasabb volt 2,5 évesen.

Kata84!
boldog két és felediket Zsombinak (nem bizti, h jövök holnap) :wink: :D

Bettyna!
Van olyan kép, ahol nagyon hasonlítanak egymásra. Ábel is simán rámodja a saját kisebbkori fotójára, h tesó.....

Látod ez az előnye a falunak....kb lehet tudni, h melyik oviscsoportba kerül, ki lesz az óvónő és a társai....
Beiratás majd április második hetében lesz.

Nagyon szorítok, h minden a kedved szerint alakuljon az ovival kapcsolatosan!!!

Szöszke!
Itthon nincs olyan olló, amit Konsti kezébe adnék, így minden ami új az nagyon érdekes. (a baba is ilyen, látszik is a képen)

Igazad van, egyértelmű, h Ábelnek rengeteg közlendője van, ugyanúgy mint a kortársainak, csak neki jóval nehezebb és ez kissé görcsössé is teszi.... A feladatokban is próbál jól teljesíteni, csak nem mindig engedelmeskedik pld. a nyelve vagy épp a keze....

Gergőnek gyógypuszik, együttérzésem a kaki miatt!!!!

L.Kata!
Nagyon aranyosak Norbi és Mira.....!!!!! (mindig eszembe jut az a borzalmas betegség és ennek fényében látom Mirát, mennyire tündéri és életrevaló!!)
Norbi igazi gavallér....... :D :D

Rólunk: Ábel meggyógyult, de mivel az oviban nagyon sok a beteg (köhögés, hányás, hasmenés) így a héten itthon tartom, h erősödjön.

Konsti is lebetegedett, egy napig 4 óránként lázcsillapítottam, de már jól van, még orrszívunk...

evészet: én nagyon sokat aggódtam anno Ábelnél az evése -és nem evése miatt . Elképzelni sem tudtam mi lesz vele úgy az oviban., h alig eszik valamit, de aztán kellemesen csalódtam. Állítólag az egyik legjobb evő, nem válogat.........A közösség meghozza az étvágyat, na meg a következetes óvónő.... :D


Konstinál most egy fejlődési ugrás van a beszéd terén, folyamatosan csacsog, jegyzetelem az aranyköpéseit, de amit tegnap este tett az viszi eddig a pálmát....

Fürdetés zajlik, mindig mondják, h éppen melyik testrészt mossák....

Apa: mossuk meg a nyakadat...
Konsti: megmosom a nyakam
Apa: tisztára mossuk a tenyered...
Konsti: tisztára kezem...
Apa: ezt a kicsi kukacot se felejtsük ki....
Konsti: apaaaaaa! az nem kicsi kukac, az TARKABAB!!!!!
Apa nevet, micsoda??? tarkabab kukac????
Konsti : neem, ZÖLDBAB!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ha valaki megmondja miért hívja a kicsi fiam tarkababnak és zöldbabnak a kukacát, az jutalmat kap!!! :wink: :wink: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
hát ezen jót röhögtem! :D

Amúgy állítólag most Pálmi is jobban eszik, bent a bölcsiben...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szbettyna, szerinted? :D:D:D

Kép
Ez már nem fog változni...remélem, nem fog neki problémát okozni, ha közösségbe kerül. Itt a lakótelepen "csodagyerek"-ként emlegeti az egyik kisfiú, és mindig jól megnézi Gergő szemeit. :)

Zsuzsu, én is nagyot kacagtam! :D szerintem a golyók miatt mondja, az olyan, mint a bab. :D:D Gergő "kutigolyó"-nak hívja. :D:D

Biceboca, a tej-kérdésbe csak óvatosan megyek bele, mert itt többen is tehéntej-pártiak, és sokszor előkerült már ez a téma. Ha tényleg érdekel, akkor google-ban keress rá, hogy "a tej káros hatásai". A tejfogyasztást ellenzők álláspontja röviden: az ember még csak 10-15 ezer éve fogyasztja a tehéntejet, ezért nem tudott még alkalmazkodni hozzá kellőképpen, és mivel az egyik legallergizálóbb állati fehérje, ezért problémákat okoz így vagy úgy: valaki egyszerűen csak hasgörcse, hasmenése van tőle, valaki meghízik, valaki meg cukorbeteg lesz, gyerekeknél a korai fülgyulladásokat, mandulakivételeket, allergiákat is gyakran a tehéntej számlájára írják (magam is ismerek olyan családot, ahol napi fél liter tehéntejet megitatnak a gyerekekkel a "calcium miatt", és bizony a kicsi fiúnak 2 évesen vették ki az orrmanduláját, a nagyobbik lánynak már 2-szer kellett felszúrni a fülét "ok nélkül", a férjem is ebbe a táborba tartozott, őt is vitték fület felszúrni gyerekkorában, nem beszélve az allergiájáról, és szintén sok tejet itattak vele). Elmondhatom neked, hogy a tejfogyasztás kihagyása (Gergő még tápszerben sem kapott) semmilyen de semmilyen hátránnyal nem járt Gergőnél. Tökéletes vérkép, nagyon ritkán beteg, akkor is csak vírusos betegsége van, évente 2-3-szor legfeljebb, és gyors lefolyású betegségekről van szó. A Calciumot másból oldjuk meg: mák, aszalt gyümölcsök pl. mazsola, stb...
Ide kapcsolódó oldalak:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/tej.php
http://www.kristalyakademia.hu/meghokke ... os_hatasai
De mint írtam, te is találhatsz erre vonatkozó oldalakat, mert számos kutatás foglalkozik ezzel.

Kép
szöszke
 
 


Szveronika, szerintem a bölcsiben a falkaszellem viszi magával a gyerekeket. :) Én is emlékszem ovis koromból az evésekre, olyan jó volt: megterítés, nekikészülődés, vajas kenyér, miegymás...valamikor uzsonnára zsemle volt túrórudival :shock: Vagy egy fél narancs. :) Szép emlékek...volt egy nagyon brutál sztori. :D Nem tudom visszafogni magam, ha eszembe jut: az oviban az igazgatónőt (azt hiszem, Marika néni) át kellett hívni ebédelni a folyosón lévő szobájából, és ezt mindig egy éppen kiválasztott kisgyerek tette. Tehát egy teremben ebédelt az igazgatónő a gyerekekkel az óvodapedagógusi asztalnál, és az egyik gyerek állandóan túrta az orrát. Mire az óvónő megkérdezte a gyerektől, hogy "Marika nénit nem akarod megkínálni?" :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
ez jó :lol:
Gergő szemei gyönyörűek!
Volt egy boszis film, ott volt valami olyan, hogy az egyik boszorkány kislány kívánt ilyen szemű férjet magának, mert nem akart szerelmes lenni, és úgy gondolta, hogy ilyen úgysincs :lol: De a filmben is lett :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Egész hétvégém úgy telt hogy Bazsit ringattam, tornáztattam, görnyedtem a kiságy felett...3-4 órákat volt fennt és fél órákat aludt egész nap, tegnap is.. :( mindíg megébredt a görcsökre.
Most egy hete még rosszabbul is van.
A dokinő szerint a Beba senzitív tápszere a legkímélőbb, de a legszarabb ízű, ezért ha issza nem váltsunk.Mivel nem nagyon issza ezért hétfőtől mást fog kapni.De már elbizonytalanodtam, mert félek attól mégjobban hasfájós lesz.Így meg nem eszik csak 90ml-t 3 részletben.Mikor a dobozon 180ml van feltüntetve 3 hós kortól :roll:
Tök sajnálom szegényt, annyira leizzad úgy görcsöl, sokszor visítva tekeri a testét! :cry:
Holnap felhívom a dokinőt hogy ha ad is új tápszert ami finomabb akkor adjon valami komolyabb görcsoldót mert ez már nem normális szerintem. Szerintetek?? :(
Örülnék egy ultrahangnak is, de abba nem biztos hogy belemegy.
Most csak ennyi, bocsi hogy csak magunkról írtam, mennem kell.Mert most Fecó dajkálja Balázst és leváltom, ő meg vacsoráztatja Norbit.Még jó hogy itthon van, de holnap nem tudom mi lesz így? Fura hogy már fél 8 mult. :shock:
Mindenkinek puszi, remélem jól vagytok!Rohannom kell....
Jó éjt!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tényleg,
milyen görcsoldót adsz neki?
Én már nem emlékszem, mert keveset használtuk, de volt valami olyan, ami segített párszor... Talán Infacol?
Jobbulást szegénykének :cry:

Az nem számít mit írnak a dobozon... Pálmi 2 óránként evett 30ml még ennyi idősen... :roll: Én is csak néztem a dobozt...

Talán próbáld meg nem tömni, többször kisebb adagokat... De csak beszélek itt, már biztos mindent megpróbáltál... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok

Szoszke: köszi az infót, hat én most már azt sem tudom mit higgyek..ne értsd félre hiszek neked, ill nekik, és azoknak is akik pro vannak...
Nagyon érdekes Gergő szeme!!!

Lkata: szegény fejetek!! nagyon sajnálom Bazsit, mert én is igy voltam Ádámmal, voltak napok h vegig kinozta, a napját..nekünk a dokink Debridat-ot irt ki...nem tudom nállatok van-e, vagy más a neve, nekünk nagyon segitett, hatott fel orán belül.
Szerintem se nézd a dobozt, nekik az a lényeg h minél többet tüntessenek fel, Ádám is sokkal kevesebbet evett, mint azt előirta a dobozon.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Nahát! Nagyon szép kis szempár! Igazán különleges! Sajnos, a gyerekek sokszor gonoszak tudnak elnni, ha nem tanítják meg nekik a "másság"elfogadásást. Legyen az szem-, bőrszín vagy nemzetiség vagy bármi. Kívonám, hogy Gergőt sose érje atrocitás emiatt és ne menjenek az agyára a csodálkozó tekintetek! :)

Kata - Ó, szegény Bazsi! Sajnos nem tudoka okosat mondani! Szabi is a Bebát ette, neki szorulást okozott. Lehet, hogy tényleg váltani kell. Ennél rosszabb már nem nagyon, lehet. Ha meg mégis, még mindig vissza lehet térni. A dobozt tényleg ne nézd! Inkább azt, hogy Bazsi mennyit bír.

Rólunk - Képzeljétek Bálint megtanult összeütni két játékot, akár a kezét is, mintha tapsolna, untánzással öltögeti a kis nyelvét és a textil pelussal kukucsot játszik (az arcára húzza, lerántja és ennek nagyon örült). Annyira cuki!!!!! Imádom ezt a kort, amikor már látványosan "tanulnak" napról napra új dolgokat! Figyel és utánozni próbál! Annyira édes!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Veronika..nekünk az Infacol annyit ért mint halottnak a csók :? Aztán volt Espumisan és Gripe Water is..azok kicsit hatásosabbak voltak.
Tegnap levittem Bazsit a gyerekorvoshoz.Persze akkor tök jól volt, vigyorgott, majd kicsattant az egészségtől.Hát a dokinő szerintem engem egy hypohonder paramaminak tarthat :oops: :idea:
Mondtam a dokinőnek hogy a látszat ellenére sokat sír és visítva tekeri a testét, van hogy enni nem tud mert már akkor elkezdődik.
Írt fel új tápszert, Milupa Milumil optima 1-et(még sokkal olcsóbb is mint a Beba)az íze is jobb.
Bettyna..mondjuk nekünk nem volt bajunk a Bebától nem volt szorulása, Bazsi ha kakil akkor tök hígat és zöldet alakít! :?

Az új tápszernek még az illata is jobb.Elöbb evett is belőle 120ml-t! :D Meg is lepődtem, ennyit még sose evett!Meg kaptunk egy patikában kikevert görcsoldó szirupot,ma reggeltől azt kapja.
Lehet a tápszertől , lehet a görcsoldótól..de a mai napunk jobb, egyszer volt görcsölős sírás..most is békésen alszik! :D :D :D
De azért kaptunk Ultrahangra beutalót, pénteken leviszem.

Volt itt a gyógytornász, azt mondta nem lesz gond Bazsival, kicsit laza de nem súlyos. :) Mutatott gyakorlatokat.Bazsi végig vigyorgott rá.
:lol: Úgy örülök hogy a mai napunk jól alakul..remélem már így marad és elmúlik ez a kínlódás.
Bettyna...nagyon gratulálok Bálint ügyességéhez.Nagyon cuki lehet.Videót nem csinálsz róla mostanság?Tudod ilyen 1-2 perceset amit fel tudnál tölteni ide is. :lol: Úgy megnézném!

Linh..hol vagy?Jól vagy???Nem viselt meg ez a front?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, amikor írtad a zöld kakit, egyből az jutott eszembe, hogy amikor januárban Gergő pár egymást követő napon kapott tejberizst (boltit), hogy mégis kipróbáljuk, hogy mennyire bírja, akkor kakilt zöldet, nyálkásat és hasgörcsei is voltak. Amint elhagytam ezeket a termékeket, abbamaradt a rendellenes kaki is. Hirtelen arra gondoltam, hogy a régi tápszeretek erősen tehéntej-alapú lehetett...? Egyáltalán nem csodálkoznék rajta. Mert bármennyire odafigyelnek a gyártás során (steril meg csírátlanított, meg jó ég tudja, még mi), azért az csak tehéntej marad. Az Infacol valóban csak a buborékokat hozza össze, könnyebb szopi után a gyerekeknek böfizniük, de itt komolyabb dolgokról volt szó szerintem. Na, hátha megoldódik az új tápszerrel. :D

Biceboca, persze, ezért kell a saját tapasztalatokra hagyatkozni. :) Az orvosok is megosztottak ebben a tej-témában (mint sok másban is).

Kép
szöszke
 
 


Szöszke...én sem vagyok annyira tehéntej párti, direktbe nem adom Norbinak se.Nagyon elrettentett amit régebben írtál a tejről, azóta én is kevesebbet iszom.Most szinte semmit, hogy Bazsinak nem ártsak vele.
Norbi is csak 5 hós korig szopott, és sose volt elég tejem, Bazsi meg...hát olvasod mit csinál... :roll: Nem szeret szopizni.Sajnos már a csajtól se tudok hozni női tejet. :( Így marad a tápi.
Én sem értem miért bántotta a Beba, mikor az HA-s tápszer( vagyis törve vagy felezve van benne a tejfehérje hogy emészthetőbb lgyen) laktobacit is tartalmaz... :roll:
De ez a Milumil se az igazi sajnos. :( Ma délben kezdődtek a görcsök megint!Szegénykém fél 1től majdnem 4 óráig üvöltött a fájdalomtól, aztán meg a fáradságtól.Közben meg is éhezett újra, akkor cicizett...most alszik VÉGRE! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Kata - Ó, de sajnálom, hogy az új tápi sem az igazi! Drukkoltam, hogy eljöjjön a béke időszaka hozzátok! Szegénykém, mire kikeveredtek ebből kezdődik a fogzás!

Pont a tapsiról csináltunk egy videót, de még a fényképezőben van, majd, ha Tomi áttölti felteszem, jó?

Azt hiszem nem mondtam, hogy szombaton a Vasúttörténeti Parkban voltunk. Nagyon ajánlom mindenkinek, akinek a gyereke meg van veszve a vonatokért. :wink: Szabi imádta!
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Lkata, épp tegnap jutottam hozzá egy rádiófelvételhez, amiben arról beszéltek, hogy igazából ez a fajta tejfogyasztás, ami ma van, kb mindössze 150 évre tekint vissza. :shock: És a középkorban a tehenek kb. napi fél liter tejet adtak, amit max. a vaj kiköpülésére használtak fel az emberek. Ma meg már 15-20 liter a hozam...hihetetlen, hogy mit elért az ember a tudatos állattenyésztéssel.
Fogalmam sincs, hogy ezzel a tápszer-üggyel mit lehetne kezdeni, pedig biztosan valamelyik összetevőjét nem bírja a kicsi gyomra. :( Nem lehet kivizsgáltatni valahogy? Én biztosan kipróbálnék valamilyen tehéntej mentes tápszert...itt egy ilyesmiket találtam: ez 5 hónapos kortól jó:
http://www.amazon.de/Humana-Getreidebre ... 752&sr=8-3
laktózmentes, tartósítószermentes, színezékmentes, aromamentes, gluténmentes, lehet, hogy otthon is van...itt is drága, gondolom, otthon sincs ez másképp. :?
Ez meg születéstől fogva jó, ez tejmentes, fruktóz és laktózmentes, tartósítószer, színezék, aroma sincs benne:
http://www.amazon.de/Humana-Trinknahrun ... 752&sr=8-1
És nem lehet, hogy kell átállási idő a régi tápszerről az újra?

Szbettyna, nagyon jó ötlet ez a vasutas park. Ha otthon leszünk, akkor megpróbálunk elmenni majd, úgyis van üdülési csekkünk. Ott meg elfogadják. :) Mi még mindig a harangozás bűvkörében töltjük napjainkat. "Mozog a harang", "nem mozog a harang", "kicsi harang", "nagy harang", "mindkettő mozog". Az ezzel kapcsolatos kifejezés-termés. :)

Kép
szöszke
 
 


Hehe :)

Pálmi meg most "nagy" és "kis" bűvöletében él :) Többnyire minden nagy. Ő is :)

-Kérsz tejcsit? (az a tápszer)
-NAGY tejcsit!

-Takarózz be!
-NAGY takarót kérek!

-Gyere ide kicsikém!
-NAGY vagyok!

stb-stb... :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, de aranyos! :) Nálunk nagy sláger az "Ugata uta" és ennek variációi, ami abból áll, hogy mindenki ugat: ugataapa, ugataanya, ugatadédi, ugataGergő, ugataharang, stb. :D

Van egy kérdésem:
Ha Gergő október végén lesz 3 éves, akkor szeptembertől, ha otthon visszamegyek tanítani, akkor arra a 2 hónapra (szept-okt.) bölcsibe kellene adnom, aztán átíratni oviba??? Merthogy bölcsi 3 éves korig van, ovi meg 3 éves kortól...ráadásul ha jól láttam, mindenütt szoba- és ágytisztasághoz kötik az óvodai felvételt. Remélem, addigra megfelelünk majd ennek is. De különben ha ez így van, hogy addig bölcsi, akkor ide is, oda is be kell íratni gondolom...nem is biztos, hogy sikerül...?
Ki mit tud erről? Vagy mit javasoltok?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke!

Ez óvodafüggő! Sokan vannak, akik év közben költöznek és akkor iratják máshová a gyermeküket. Szerintem nem kell "szentírásnak" tekinteni a tavaszi óvodai beiratást.
mivel a nyári-őszi gyermekek elvileg évvesztesek, így Ők ugye négy évet járnak oviba. Emiatt simán járhat 4 éves koráig bölcsibe. Nem hinném, h kiraknák a bölcsiből. (nálunk nem teszik, aki már bejutott az marad, ameddig a szülő jónak látja)
Nagyon sok függ az intézménytől amelyiket választod.

Jól tudod az oviban nincs pelenkázás, de a kicsiknél gyakori a baleset. Az új környezet, az új helyezet is belejátszhat....


Velünk minden ok, kint vagyunk naphosszat.
Hoztam egy képet a tulipánfánkról. Tavaly csak három db virág volt rajta a fagy miatt, de idén újra a régi pompájában csodálhatom....

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke,
szerintem az adott ovinál kellene érdeklődnöd, hogy náluk mi a helyzet.

Mi lakhely szerint 3 oviba mehetnénk, ebből 1 itt van egy saroknyira, a másik kettő már buszos téma... Ezért én is elkezdtem érdeklődni, hogy mi az esélye, hogy ebbe az egy saroknyira lévőbe jöhessünk, főleg, hogy október végén lesz csak 3.

Azt mondták, hogy 11 hely van, ha 11-nél több jelentkező van, aki szeptember 1-ig betölti a 3-at, akkor azok élveznek előnyt... Novembertől pedig abba az oviba mehet a 3 közül, ahol lesz hely...

Mivel mondtam, hogy a másik kettő nem jó, a hölgy azt javasolta, hogy akkor tartsam még egy évig a bölcsiben, és akkor jövőre már sokkal valószínűbb hogy ide bejut, mert addigra ő is betölti szeptemberig a 3-at és akkor ő előre kerül, illetve nézik, hogy ki hol lakik, az is előnyös lesz nekünk ide... Úgyhogy most várom a május végét, akkor derül ki, hogy bejutunk-e idén ősztől vagy próbálkozunk jövőre és addig még egy év bölcsi...

Rákérdeztem, hogy ha bejut, jöhet-e már szeptembertől, azt mondta igen, de nem került szóba a szobatisztaság, én is úgy tudom, hogy csak akkor mehet.

Zsuzsu,
gyönyörű a tulipánfa! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Komoly 400 Ft volt a belépő azt hiszem, de lehet, hogy 800. :wink:
Ovi téma - Van olyan ovi, amelyik 2,5 évesen is beveszi a gyereket, ha szobatiszta. És van olyan is, ahol nincs tanév közben felvétel. Szóval szerintem is a helyi intézménytől kérdezd meg. Az egyik barátnőm bölcsiben hagyta a kislányát, mert novemberben töltötte be a 3-at. A köv. tanévben egyből középső csopiba rakták az oviban. Szerencsére a bölcsi után elég talpraesett volt a kiscsaj.

Mennem kell, megjöttek a szüleim.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Volt pár jó nyűgös napunk, nem kívánom senkinek! :(
Pénteken voltam Uh-on Bazsival, szerencsére előre engedtek.Nem találtak semmit, negatív.Doktornőnek nagyon tetszett Bazsi, úgy dícsérte :D Da, hát amilyen szép olyan nehéz vele :roll: .
Szerintem a megnövekedett tápi mennyiség váltotta ki ezt nála, mert már 110-120-at eszik.De a kakija szebb, már nem zöld és a bűzös puki sincs már!Ez jó jel. :D
Már kevesebb a tejci, csak 60 ml-t tudok fejni,szopizni még mindíg csak néha-néha akar.
De tegnap és ma már jobban volt, szerintem kezdi megszokni a tápszert. :D
Szöszke..köszi a linket azért elmentettem, ki tudja, én is gondoltam rá hogy tejallergia vagy valami más allergia van a háttérben, sőő még arra is hogy anyatej-allergiája lenne Balázsnak .De ezt nem fogják még vizsgálni, mert nincs rá elég tünet.Mivel hízik és akkor is hízott mikor csak anyatejes volt..ezért nem valószínű :)
Ovi/bölcsitéma:Norbika is ugye évvesztes, ő is most 3 éves kora elött kezdi az óvodát (persze a nappali szobatisztaság kötelező) ő mint minden évvesztes "mini csoportos" lesz :) ez is ilyen bölcsi szerű ovi felkészítő :wink: Utánna kezdi csak a kiscsoportot.Így ő is 4 évet fog járni óvodába.

Nah, mennem kell, Balázs hív! :)
Ma grillezni fogunk, már bepácoltam a cirkemellet, karikáztam fel hagymát, szalonnát :D Kész a tavaszi saláta mellé(persze abból csak a répacsíkokat és a salátát merem kienni) :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Itt a jó idő és mi állandóan kint vagyunk :D Ha minden jól megy jövő héten vagy már ezen a héten csinálunk kerítést,fűvesítünk és ha meglesz lesz egy kuytusunk is :lol:

Minden gyerköc és kistesó nagyon édes!!!! :lol: :lol: :lol:

Kata!Sajnálom,hogy nehéz esett Bazsi!Kezditek a hozzátápit 4 hós korba?Tudom,hogy most azt mondják 6 hónapig csak anyatej vagy tápi de én Zsebinek már 4 hósan inkább főzelékekket adtam mint tépit és nekünk a hasfájás is csökent :) Akkor most megy oviba Norbika?

Zsuzsu!Nagyon szép a fád 8) Köszönöm a köszöntést Nektek is angyon boldog 2,5évet :wink: Hogy áll az ovodai felvétel?

Betty!Édesek a fiúk!Ti,hogy áltok a hozátápival?

Óvoda/Bölcsi:Nálunk az van,hogy aki betölti a 3.életévét az mehet óviba!Én megkérdeztem a vezetőt,hogy beírassam-e Zsebit mert úgye évvesztes ha bölcsis lett volna akkor ott maradt volna +1 évet de így beírattam és fel is vették :lol: 8) :lol: 8) Szerintem aki ahova szeretné minél hamarabb érdeklödjön a vezetőnél és járja körbe mert nem egyszerü :roll:

Szobatisztaság:Az én fiam egy lusta disznó :oops: :oops: :roll: :roll: A pisit gyönyörüen tartja wc-be billibe megy de a kaki csak bugyiba :evil: :evil: Azt mondják ne agódjak mert fél év sok idő fölleg a nyár is benne van meg amúgy is én totál meglepödtem,hogy a fiam 1 hónap alatt eddig is eljutott :roll: de akkor is idegeíst :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata84, a kutyust gondoljátok meg, mert mi pl. sehová nem tudunk menni miattuk nyaralni. Ha van, aki arra az 1-2 hétre vigyáz rá, akkor persze mehet a kutyatartás, de szerintem elég nehéz dolog. Én már 10 éve ezzel szívok sajnos, akkor nem így terveztem...nagyon szeretem őket, de sok lemondással jár a kutyatartás. Általuk megmentettem két életet, ez vigasztal egyedül.

Bölcsi: köszönöm a válaszokat! Úgy látom, akcióba kell lendülnöm bölcsi ügyben, bár a család próbál lebeszélni a hazaköltözésről.

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: