Új privát üzeneted érkezett!

:D
Na lányok; akkor hajrá!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mákszem
 
 


Ügyi vagy, köszi!!

Akkor itt a répaleves receptje, eléggé gyorsan megvan és nincs sok macera vele.:
40 dkg sárgarépa
1,5 l húsleves (én egy kockával szoktam csinálni)
2 kisebb vöröshagyma
5 dkg vaj
1 csokor kapor
1-2 db babérlevél
1 pici citromlé
1,5 dl tejszín
só, bors (én fehér borssal szeretem)

1. Meghámozzuk a répát, felkarikázzuk, a húslevesben 10 percet főzzük.
2. Megtisztítjuk és kockára vágjuk a vöröshagymát, a vajban megpirítjuk. A répakarikákból kiveszünk egy merőkanálnyit dísznek és a hagymát a leveshez öntjük. (vajjal együtt).
3. A kapor szárát és a babérlevelet beledobjuk és 5 percig főzzük.( én össze szoktam egy kis cérnával kötni, így könnyű kivenni) Kivesszük őket és turmixoljuk a levest.
4. Citromlével, sóval , borssal, tejszínnel ízesítjük.
5. Tálaláshoz összeaprítjuk a kapor levelét és a répakarikákkal a tányérba tesszük, így merjük rá a levest.

Nálunk ez kedvenc, pedig apukám igazi húsevő, magyaros konyha imádó, de ez nagyon bejön neki is. Remélem nektek is.

KépKép
columbine
 
 


Nikinek ajánlva:):

Sült csülök

A csülköt, mi sütni szoktuk, ha nem füstölt, megtűzdelem szalonnával, fokhagymával, ezt úgy, hogy lyukakat vágok bele és abba dugdosom a cuccost, jól bedörzsölöm sóval. Be is szoktam jól irdalni. Aztán pici víz, lefóliázom és a sütőbe vele, aztán, amikor már kezd puhulni, elkezdem sörrel locsolgatni. Nem rövid idő amíg megsül, de megéri, a bőre nagyon ropogós szép aranyszínű, a husi meg jó puha illatos a sörtől Smile puha kenyérrel, mustárral a legjobb, de krumplival is finom.

KépKép
columbine
 
 

 
 

Padlizsános tészta

Olivaolajon hagymát párolunk, beleteszzük a felkockázott pritaminpaprikát, padlizsánt, ha megpuhult akkor hozzáadjuk a felkockázott hámozott paradicsom konzervet, paradicsomlevet vagy sűrítményt. Fűszerezzük sóval, borssal, kapribogyóval, oregánóval, bazsalikommal. Összekerevjük a tésztával és a tetejére friss parmezásnt reszelünk.
Vendég
 


Akkor közkívánatra a körömpörkölt receptje: ) külön ajánlással Csengének és Barbinak:)

Körömpörkölt

Hozzávalók:
2 kg köröm feldarabolva
kb. 1 kg hagyma
só, bors, vegeta
2 ek. olaj
pirospaprika
1 tk erőspista:)
petrezselyem
majoranna
őrölt kömény

Elkészítés:
Összedarabolod a hagymát, majd kevés olajon kb. 3/4 órán keresztül párolod. Beleteszed az összedarabolt körmöt, sót, borsot, vegetát, pirospaprikát ízlés szerint, majd felöntöd annyi vízzel, hogy jól ellepje. Hosszú lére kell engedni, hogy jól meg tudjon benne a köröm puhulni. Kb. 3-4 órán keresztül lassú tűzön rotyogtatod, akkor jó, ha a csontról szinte leesik a fincsi kis enyves bőrke:) Szakácskönyv enm írja, de én szoktam beletenni menet közben 1 teáskanál erőspistát, attól egy picit csípős lesz, illetve, petrezselymet, őrölt köményt és egy pici majorannát:)

Nagyon fincsi főtt krumplival, de kenyérrel is tuti:)

Jó étvágyat hozzá!![/b]

sniky
 
 


Joghurtos vajaspogácsa

Hozzávalók:
70 dkgf liszt
3 tojássárga
1 élesztö
25 dkg vaj
4 dl tejföl (vagy helyette natúr joghurt)
3 kávéskanál só
kb. 1 dl tej
kevés cukor
teteje kenve plusz sajt

2 óra kelés hütöben
200 fokon 15 perc
Vendég
 


Pulykamell mediterrán módra

Fél kg friss pulykamell apróra vágva
ízlés szerint füszerek, só, bors, bazsalikum, oregano, ami még eszetekbe jut
Olivaolajban átsütni, majd a kockára vágott friss paradicsomot (3-4 nagy paradicsom), 1 kockára vágott mozzarellát belekeverni, megszórni jó sok olivabogyóval és átsütni, míg a mozzarella sz´wt nem olvad.
Hozzá valami jó kis tésztát fözni.
Egyszerü és nagyszerü.

Jó étvágyat!
Vendég
 


Túrótorta

Hozzávalók a tésztához:
200-250 gr liszt
80 gr. cukor (én kb. 60-at teszek bele)
1 tojás
1 csipet só
125 gr hideg vaj vagy margarin

Az egészet összegyúrni egy linzertésztává és fél órát állni hagyni, majd kinyújtani a kerek forma méretére, alulra és oldalra kiszabni a tésztalapokat és a formába helyezni.

Töltelék:
6 tojás fehérje és sárgája külön
750 gr túró (20% zsírtartalom)
150 gr cukor (én ennek a felét, max. 2/3 veszem)
egy citrom lereszelt héja
1/8 l tej
1/4 l tejszín (teljesen el szoktam hagyni, nem hiányzik belöle)
ízlés szerint 2-3 evökanál mazsola bele

A tojásfehérjét egy csipet sóval (ha nem akar megállni) kemény habbá verni és hütöbe tenni.
A túrót a többi hozzávalókkal jól összekeverni, végül a felvert tojásfehérjét aláemelni és óvatosan elkeverni. A kész tölteléket a formába önteni, a mazsit beleszórni és óvatosan belenyomni.
Az elömelegített sütöben a következö menetrend szerint sütni: 200-220 fok, összesen 60 perc.
Elsö 20 perc eltelte után egy tompa késsel a tésztaperem mentén elvágni a tölteléket az alaplapig körbe-körbe. Tovább sütni, majd újabb 20 perc után alufóliával letakarni, mert különben megég a teteje. Még 20 percig sütni és kész. Ha minden terv szerint halad, a töltelék kiemelkedik jópár cm-t a formából, de amikor kihült, a tésztaperemmel visszakerül egy szintre.
Jót tesz neki, ha egy nappal késöbb kerül csak megevésre, kicsit nedvesebb lesz és az íze is egyenletesebb.

Ízlés szerint lehet a töltelék alá barackot vagy körtét tenni, azzal is nagyon finom.

Jó étvágyat!
Vendég
 


Kókuszos süti

9 tojásfehérjét habnak felverünk, bele 30 dkg porcukor, 25 dkg kókuszreszelék, 5 ek liszt. Zsírozott-lisztezett tepsibe belesimítjuk, 10 percig sütjük.

Krém: 1 vaníliapuding, 2,5 dl tejjel megfőzzük, lehűtjük, 1 margarint (25 dkg) 10 dkg porcukorral, 3 tojás sárgájával és 4 vaníliáscukorral habosra keverünk, hozzákeverjük a vaníliapudingot. A krémet a kókuszot tészta tetejére kenjük. Tepsiben szeleteljük. Tetejére fahéjat szórunk.

yuyu79
 
 


Titok süti

Hozzávalók:
• 1 csomag háztartási keksz
• 1 nagy pohár tejföl
• 1 kis pohár tejföl
• 6 csomag vaníliás cukor
• ízlés és idény szerint gyümölcs
• 5 dkg mazsola
• tortazselé (piros vagy színtelen, a gyümölcs szerint)

Elkészítés: Egy üvegtál alját beborítom tejföllel, amibe előzőleg belekevertem a vaníliás cukrokat és a mazsolát.

Erre egy sor kekszet teszek. Majd újra tejföl és újra keksz következik, amíg a hozzávalók elfogynak. A tetejét tejföllel fejezem be.

Erre teszek egy réteg (bármilyen) gyümölcsöt. Banánt felkarikázva, de lehet barack, meggy, eper, ananász, ízlésre és fantáziára bízva. Legvégül ráöntöm az előre elkészített tortazselét.

Egy teljes éjszakát hűtőben pihentetem.

Megjegyzés:
Isteni finom, nagyon olcsó és egyszerű.
lei
 
 


lei
 
 


Fonott Kalács
Hozzávalók: (15-20 szelethez)
50dkg liszt
2,5dl tej
8dkg cukor
4dkg friss élesztő
8dkg vaj
½ teáskanál só
1 tojás
20dkg reszelt alma
5dkg mazsola(én nem tettem bele)
1 citrom reszelt héja
5dkg mandulaforgács
vaj és 1tojássárgája a megkenéshez
5dkg mandula a díszítéshez

Készítés módja: A lisztet tálba tesszük és egy kis mélyedésbe belemorzsoljuk az élesztőt a cukrozott kb.2 ek. tejet pedig ráöntjük. Betakarjuk lisztel és várunk amíg a liszt felszíne elkezd repedezni. Ekkor adjuk hozzá a többi tejet, sót, tojást, és reszelt almát. Az egészet simává gyúrjuk és 30p.-ig kelesztjük(lehetőleg meleg helyen).
Amennyiben mazsolát is teszünk a tésztába úgy egy kis langyos rumos vízbe a citromhéjával együtt beáztatjuk addig amíg kel a tészta, majd utána hozzágyúrjuk a mandulaforgáccsal együtt.
A tésztát 3lehetőleg egyenlő részre osszuk és formáljunk belőle egyenlő hosszú tekercseket és fonjuk össze egy copfba.
Kelesszük még 20 percig(már a tepsiben) majd kenjük meg tojássárgájával és szórjuk rá a maradék durvára vágott mandulát.
Villanysütőben 200C, gázsütőben 3-4 fokozaton kb.60p.-ig süssük.

Jó étvágyat hozzá!
feluca
Mezőszemere
 
 


Fahéjas cseresznyés pite:

Hozzávalók:
140 g sütőporos liszt
1 teáskanál őrölt fahéj
50 g finomított barna kristálycukor
2 cs. vaníliáscukor
1 tojás
4 ek. tej
85 g olvasztott vaj
35-50 dkg lédús, kimagozott cseresznye (én most befőttből csináltam és isteni lett)

Tetejére:

25 g finomliszt
1/2 teáskanál fahéj
25 g barna cukor
25 g vaj, kockákra vágva és megpihítva

Elkészítés:

Melegítsünk elő a sütőt 180 fokra és vajazzunk ki egy kerek kb. 25 cm átmérőjű tortaformát. Szitáljuk a lisztet, fahéjat és a cukrot egy tálba. Adjuk hozzá a tojást, tejet és az olvasztott vajat. Keverjük össze és alaposan dolgozzuk ki, hogy sűrű, síma keveréket kapjunk. Keverjük hozzá a kimagozott cseresznyét és kanalazzuk a tortaformába. (Ne ijedjetek meg tőle kb. olyan sűrű lesz, mint a muffin tészta, én éppen el bírtam egyengetni a tortaformába, szépen meg fog nőni:))

A tetejéhez valókat borítsuk egy tálba és morzsoljuk össze a puha vajjal, hogy morzsához hasonló keveréket kapjunk. Hintsük a tészta tetejére és irány a sütő. Kb. 30-35 perc alatt elkészül, akkor jó, ha a közepébe szúrt hústűre nem ragad rá a tészta. Hagyjuk a tortaformában kihűlni. Porcukrot szórhattok a tetejére igény szerint és máris fogyasztható.

Jó étvágyat hozzá:))

sniky
 
 


Íme a sajtos-spenótos kosárka receptje, binyeknek ajánlva:)

Hozzávalók:

Töltelék:
5 tojás
10 dkg mozzarella sajt
10 dkg eidami sajt
1 dl tej
450 g mirelit spenót

bors
petrezselyem
1 fej vöröshagyma apróra vágva
4 gerezd fokhagyma felaprítva

Tészta:

1 cs. mirelit levelestészta

A tésztát szobahőmérsékleten megvárjuk amíg kienged, közben a töltelékhez valókat egy tálban összekeverjük. Két 12 db-os muffinformát olajjal kikenünk. A tésztát kb. 3 mm-es vastagságúra kinyújtjuk, majd kb. 6 cm átmérőjű kerek formával 24 lapocskát szaggatunk belőle. A tésztát beleigazgatjuk a sütőformába, megtöltjük a töltelékkel majd irány az előmelegített sütő.
Kb. 25-30 perc alatt készre sütjük.

Isteni a végeredmény, jó étvágyat hozzá! :)

sniky
 
 


Aszaltszilvás-almás lepény

Hozzávalók
A tésztához:
40 dkg liszt
20 dkg vaj
4 ek. cukor
2 tojássárgája
1 dl tejföl
csipetnyi só
1 tojásfehérje

A töltelékhez:
1 kg alma
5 dkg aszalt szilva
5 dkg dió
15 dkg cukor
fahéj (ízlés szerint)
citromlé

A tésztához a liszttel elmorzsolom a vajat, majd mehet hozzá a cukor és a tojássárgája, végül annyi tejföl, hogy jól gyúrható legyen. Két cipóra osztom és hagyom 30 percet pihenni, közben megcsinálom a tölteléket. Az almákat négybe vágom, megpucolom, meghámozom és lereszelem. Időnként kicsit megspriccelem citromlével, hogy ne barnuljon meg. A cukrot hozzákeverem, beleteszem a fahéjat és úgy 10-12 perc alatt megpárolom. Szűrőbe teszem és hagyom kissé lecsepegni meg kihűlni. A diót megdarálom, a szilvát apróra vágom, utóbbit az almához keverem. Az egyik cipót kinyújtom 20x30-as formába, megszórom a darált dióval, mehet rá egyenletesen elosztva az almás töltelék, végül rányújtom a másik cipót. A tojásfehérjét kissé felverem és megkenem vele a tetejét. 200 fokra előmelegítettt sütőben úgy 35 percig sül, amíg szép barna nem lesz a teteje.

szuszu
 
 


Joghurtos fánk

Hozzávalók (kis adaghoz):
15 dkg liszt
1 tojás
1 Danone joghurt (natur)
1 csipet só
1 sütőpor
1 vaniliás cukor
5 dkg cukor

Elkészítés:
Az egészet össze kell gyúrni, elnyújtani ujjnyi vastagra és kiszaggatni a kis fánkocskákat (a közepét én kicsit el szoktam vékonyítani, mint a szalagos fánknak), majd forró olajban kisütni. Nem kell pihentetni, azonnal süthető. Epéseknek jó hír, hogy nincs benne élesző, így egyáltalán nem okoz gondot, ha melegen fogyasztjátok. :) Egy kis olvasztott csokival leöntve még finomabb!! Jó étvágyat hozzá!

k.a.t.i.c.a
 
 


Kiflifelfújt
Két személyre

Hozzávalók:
2 közepes kifli (lehet kenyér is, ami éppen otthon van)
vaj
citromlekvár - de ízlés szerint változtatható
1 tojás
2 dl tejszín
kevés tej
cukor

Elkészítés:
Vágjuk a kifliket vízszintesen ketté, majd hosszában 3-ba. Mindkét oldalukat kenjük meg vajjal, az egyik felet lekvárral, és jól nyomjuk össze.
Kapcsoljuk be a sütőt a legforróbb fokozatra.
Egy kb. 20 cm-es kerek jénaiba állítsuk őket egymás mellé (az illesztés legyen függőleges) egy sorban, majd a maradékot oldalról, hogy kitöltse az edényt.
Külön tálkában habverővel keverjük el a tojást (nem kell felverni), majd fokozatosan adjuk hozzá a tejszínt, végig keverve. Látjuk, hogy nagyjából a keverék ellepi-e a kifliket, ha nem, szükség szerint tejjel pótoljuk. Aki édesebben szereti, itt adhat hozzá cukrot is. Ráöntjük a kiflikre, és kb. 10 percet hagyjuk állni. A "kilógó" részeket megkenjük egy kis vajjal, majd az egészet megszórjuk cukorral, ízlés szerint.
Ezután berakjuk a sütőbe, betakarva. Kb. 20 perc után levesszük a tetejét, és addig sütjük, amíg kicsit megbarnul a teteje, illetve a tejszínt részben magába szívja, a maradék pedig kicsit besűrűsödik.

Jó étvágyat!

Beus

Kép
félhold
 
 


Krémtúró

A TV Paprikán láttam a receptet, nem bonyolult, és ebben legalább nincs tartósítószer és színezék, stb.
Én előző este szoktam elkészíteni, másnap műanyag dobozban hozom a munkahelyre, és máris megvan a finom uzsonna. :)

Hozzávalók:
25 dkg túró
1 dl natúr joghurt
méz ízlés szerint
fakultatív: friss vagy mirelit gyümölcs, ami éppen van otthon, de e nélkül is finom

Elkészítés:
A túrót jól összekeverjük a joghurttal. Aki szereti, ha nagyobb darabban van benne a túró (mint én), az egyszerűen villával törje össze a túrót. Aki a simább krémet szereti, az botmixerrel vagy turmixxal keverje össze a túrót és a joghurtot.
Ezután mézzel édesítjük (ki mennyire édesen szereti), és mehet bele még gyümölcs is tetszés szerint.

Beus

Kép
félhold
 
 


Szórt túrós:

Hozzávalók:

- 3 dl rétesliszt
- 3 dl cukor
- 1 sütőpor

Ezt egy kis tálkában összekeverem.

Egy kis tepsibe alufóliát teszek a fényes felével felfelé, majd kb. 2 dkg vajat megolvasztok és szétkenek a fólián. A lisztes keverék felét beleszórom a tepsibe és szépen elegyengetem.

Rámorzsolok 0,5 kg túrót, mazsolát, reszelt cirtomhéjat, majd egy citrom levét ráfacsarom. Rászórok 3 cs. vaníliacukrot. Ezután rászórom a lisztes keverék másik felét.

3 tojást elkeverek 3 dl tejjel, ráöntöm és elegyengetem a tepsiben. 5 dkg olvasztott vajat rácsepegtetek a sütike tetejére és irány a kb. 170 fokos előmelegített sütő.

20 perc alatt szép pirosra sütöm, kikapcsolom a sütőt és pár percig benne hagyom. Ha kihűlt szépen apró kockákra darabolom és máris fogyasztható:)))

Ez lesz a kedvencetek, gyanítom:))[/b]

sniky
 
 


Sziasztok!
Kinövés miatt néhány holmit szeretnék eladni. Van mindenféle a kengurutól a játszószönyegen és a mellszívón át az autós hordozóig.
Bővebben itt: http://www.egoikrek.hu

Mindenkinek sok szerencsét, egészséget és boldogságot.
Kata

Kép
egok
 
 


Még nem is írtam ide, de a régibbi recepteket már nem keresem meg. Íme egy nagyon tuti:

Töltött karalábé

4-5 nagy fej karalábé friss zöld levelekkel(inkább tavaszi-nyári, nehogy fás legyen)
Fél kiló darálthús
2 tojás
Szárazabb kenyér, zsemle
Paradicsom
Tejföl
Liszt
Fűszerek: bors, só, édes anna, vegeta, petrezselyem(só helyett lehet)

A karalábékat lehámozom és egy kis késsel-kanállal kikaparom. Vigyázni kell, hogy minél nagyobb legyen az üreg, de nehogy kilyukadjon valahol. A kikapart darabokat kb ugyanakkorára vágom és mehet bele egy nagy lábosba.

Másik edénybe teszem a darálthúst, tojást, fűszereket, tejbe áztatott és jól kinyomkodott-összemorzsolt kenyeret és az apróra vágott paradicsomot.Jól összegyúrom, kb formázható puhaságúnak kell lennie, hogy ne essen szét. Ha nem elég kemény, zsemlemorzsával lehet rajta segíteni. (ez amúgy sima fasírtalap is, ha nincs sok idő főzni, be kell vágni a sütőbe letakarva kb 1 órára, mellé bármilyen köret, nagyon fincsi)
Utána jól megtöltöm husival a karalábékat és legalább 6-7 megmosott levelet is, úgy, hogy felcsavarom, majd a két végét visszatömködöm.. Ezeket is a lábosba teszem, a karalábék közé a töltött leveleket, biztonság kedvéért, hogy nehogy szétessenek. Ha maradt még husi, akkor kis pogácsákat csinálok és ez is mehet a lábosba. (a legnagyobba szoktam tenni, mert helyigényes)
Felöntöm vízzel, hogy ellepje, majd felforrás után lassú tűzön főzőm legalább másfél-2 órát)
Ha megpuhult a karalábé, kiveszem óvatosan a levelekkel, pogácsákkal együtt egy szép nagy lapos jénaiba, a megmaradt főzőlét pedig jó sok tejföllel behabarom. Inyenceknek ajánlom még bele a végén a kaprot, nagyon feldobja.
Majd a lével meglocsolom a töltelékeket.

Kicsit hosszadalmas, de az eredmény magáért beszél, eddig csak sikerélményem volt vele.
Jó étvágyat!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!Bocsi ,hogy csak betolakodom közétek,de van egy eladó babakocsink,téli lábzsákkal,2 funkciós,megkímélt állapotban.Ára:15000ft+pk.Ha vkit érdekel:geosel.klara@freemail.hu
geosel.klara
 
 


Kép
geosel.klara
 
 


Epres túrótorta

Hozzávalók a tésztához:

15 dkg margarin
15 dkg cukor
1 cs. vaníliás cukor
3 tojássárgája
2 kiskanál sütőpor
15 dkg liszt
2 ek. tej

Túrótöltelék:

50 dkg tehéntúró
10 dkg porcukor
2 cs. vaníliás cukor
2,5 dkg zselatin
3 dl tejszín

tetejére:

30 dkg eper
1 cs. piros zselépor
5 dkg mandula

tortaforma kikenéséhez:
margarin, liszt

Elkészítés:

A tésztához a margarint a cukorral, vaníliás cukorral habosra keverjük. A tojássárgáját, a sütőporral összeszitált lisztet és a tejet apránként beledolgozzuk. Egy margarinnal kikent, liszttel behintett tortaformába simítjuk és előmelegített sütőben kb. 25 perc alatt megsütjük. A formából kiemelve hagyjuk kihűlni.

Közben az áttört túrót a cukorral, vaníliás cukorral simára keverjük. A zselatint egy kevés vízben feloldjuk, majd forrásig melegítjük és a túróba forgatjuk. A tejszínt keményhabbá verjük és lazán a túróba keverjük. a kihűlt tortalapot a folpack fóliával kibélelt tortaformába visszatesszük. A túrókrémet rákanalazzuk és hűtőbe tesszük, hogy megderemedjen. Ezután az epret apró szeletekre vágjuk és a torta tetején elrendezzük. A tortazselét a tasakján lévő leírás szerint elkészítjük és az eperre locsoljuk. HAgyjuk megdermedni, majd a formából kiemelve oldalát mandulalapokkal díszítjük.

Jó étvágyat hozzá:))

sniky
 
 


Mézes- Mustáros csirke

Általában egyben sütöm a fél csirkét, de csak mert így kapjuk, így kb 2 óra, de lehet simán sztem csak combokat, szárnyakat is. Egész csirkénél érdemes félbevágni hogy a belső részek is ízesek legyenek.

Amikor már felolvadt, jól bedörzsölöm sült csirkés fűszersóval, majd állni hagyom 10 percet. Aztán mehet rá a mustár jó vastagon. A fél csirkére én simán ráteszek 3-4-5 evőkanál mustárt. Majd erre mázcsurgatóval ráteszem az akácmézet, azt is jó sokat, a sarkokba, comb-szárny alá is.
Először csak kevesebbet mertem rá tenni, de aztán egyre bátrabb lettem, mondjuk mi nagyon szeretjük az erősebb ízeket.
Ezért pontos mennyiségeket nem is tudok írni, érzéssel, ha az első kicsit "halovány" ízű, a másodikat jobban meg lehet kínálni.

Ezután megint hagyom állni 10 percet. Lehet hogy ha több időm lenne és többet állna, akkor még fincsibb lenne, de nálunk az éhség nagy úr! :lol:

A sütőbe teszek libazsírt 2-3 kanállal és kb 2-3 dl vizet alá.
Ha römmerben csinálom, vagy nagyobb sütőben, akkor mellé vágok krumplit, negyedelve hogy ne essen szét a sütés végére, de ha a csirke darabolt, lehet kisebbre is vágni. Aztán a krumplira is csurgatok mézet, mennyei íze lesz tőle, olyan rózsakrumplisan édeskés.

Majd mehet be a sütőbe.

nagyon egyszerű, rövid idő alatt előkészíthető és kb ennyi ideig is tart, mert nálunk abszolút kedvenc.

hajrá és jó étvágyat hozzá!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Túró-rudi muffin

Hozzávalók:
- 25 dkg túró
- 2 ek porcukor
- kb. 1/3 pohár tejföl (ízlés szerint)
- 5 dkg liszt
- 0,5 tk sütőpor
- 10 dkg étcsoki apróra vágva
- 15 dkg kristálycukor
- 3 tojás
- 3 ek tej
- 7,5 dkg vaj
- 1 cs. vaníliás cukor

Nagyon fontos, hogy a 4-féle alapanyagot csak a sütés előtt keverjük össze közvetlenül, mert az a jó muffin titka, hogy ha a lisztes-sütőporos cucc összetalálkozik a nedves dolgokkal, akkor utána lehetőleg azonnal süssük (addigra legyen meleg a sütő, legyen kikenve a muffin forma - a szilikonost nem kell kikenni)

1. Összekevrjük a vajat a kristálycukorral és a tojássárgákkal (én gépi habverővel csináltam)
2. Összekeverjük egy másik tában az apróra vágott csokit, a lisztet és sütőport.
3. Egy harmadik tálban összekeverjük a túrót a tejföllel, a tejjel, a porcukorral és a vaníliáscukorral
4. Az utolsó tálban kemény habbá verjük a tojásfehérjét

A végén a négy tál tartalmát összekeverjük, a fehérje kemény habja menjen bele utoljára, azt óvatosan forgassuk bele, hogy ne törjön össze. Utána beleadagoljuk a kikent muffinformákba és irány a sütő. Ez a tészta adag nekem egy 12 adagos formába volt elég.
A sütőt 180 fokra kell melegíteni (légkeverésest 160-ra), süssük amíg meg nem sül, kinek milyen erős a sütője. Az enyém gyengusz, ezért majdnem fél óráig sütöttem. Tűpróbával meg lehet nézni, hogy jó-e. Ne ijedjetek, ha kicsit szottyosnak tűnik majd a közepe, mert pont ez a jó benne.

szuszu
 
 


Juhtúrós muffin

Hozzávalók:
4 tojás
20 dkg túró
egy csokor kapor
2 gerezd péppé zúzott fokhagyma
1.5 dl kefir
30 dkg liszt
két kávéskanál sütőpor
egy kávéskanál só

A tojásokat habosra verjük a sóval. Összekeverjük a lisztet és a sütőport. A tojáshoz hozzáadjuk a túrót, kefirt, kaprot, fokhagymát, majd végül a lisztet. Közben folyamatosan habverővel keverjük. Ha már csomómentes, sima a massza, a muffinformába adagoljuk és kb. negyed óra alatt meleg sütőben (160-170 fok) kisütjük.

Jó étvágyat!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


Sajtos kelbimbós rakott csirke: Zsófinak ajánlva;)

Hozzávalók:

2 db filézett csirkemell vékony szeletekre vágva
0,5 kg fagyasztott kelbimbó
szárnyas fűszerkeverék
vaj
400g tejföl
só, bors, petrezselyem
liszt
2 tojássárgája
15 dkg reszelt sajt (simán trapistából csináltam, de lehet vmi fűszeresebbel is próbálkozni)

Elkészítés:

A csirkemell szeleteket a fűszerkeverékkel jól megszórom, picit állni hagyom és vajban félig átsütöm. Közben a kelbimbót serpenyőben pici vegetával, vajjal megpárolom (kb. 5 percig, hogy ne essen szét)
Közben a tejfölt kikeverem 2 tojássárgájával, sóval, borssal, petrezselyemmel, pici fűszerkeverékkel ízesítem. Kb. 1 ek. lisztet belekeverek és 10 dkg reszelt sajtot.

Egy tűzálló tál aljára szépen elrendezem a csirkemell szeletkéket. a tejfölös öntet 1/3-át ráhalmozom, majd a megpárolt kelbimbót, a maradék tejfölös cuccot, végül a tetejére a maradék 5 dkg sajtot és irány a sütő. Kb. 1-másfél óra alatt szép pirosra sül és lehet tálalni.

Nagyon fincsi egytálétel:)) jó étvágyat hozzá!


(Bocs, hogy kétszer ment el, de menet közben vmit megnyomhattam és idő előtt elküldtem:))))

sniky
 
 


most nézem, hogy nem is ment el kétszer:))) bamba vagyok:)))

akkor íme a saját fejlesztésű tökfőzelékem Ritusnak ajánlva:))

Tökfőzelék

1 nagyobb fej vöröshagymát apróra vágva pici olajon megfuttatok. Majd 1,5 kg tököt meghámozok, lereszelek és hozzáadom. Sóval, pici cukorral, kaporral, pici ecettel, vegetával megpárolom. (Kb. annyi vizet öntök rá, hogy majdnem ellepje, mert a tök is enged némi levet). Kb. fél óra alatt jól megpuhul. Közben egy 400 g-os tejfölt 2 ek. finomlisszttel és pici pirospaprikával csomómentesre kikeverek és behabarom vele a tököt. 2-őt, 3-at hagyom rottyanni és máris ehető:))

Ha bármi kérdésed van Ritus, csak szólj bátran:)) jó étvágyat hozzá:)

sniky
 
 


Sziasztok!

Édesszájúaknak!

Tiramisu


Hozzávalók: ( nagy adagra számítva)

-2 csomag babapiskóta
-2 doboz (500mg) natúr vajkrém
-4 db tojás
-4 adag fekete kávé lefőzve+2 kiskanál cukor
-1 kis ampulla rumaroma (vagy 2-3kiskanál rum)
-20 dkg kristálycukor
-kakaópor (+ fahéj)


A lefőzött fekete kávéba 2 kiskanál cukrot, 1 ampulla vagy 2-3 kiskanál rumot teszünk, melybe belemártjuk a babapiskótát. Felével (1 csomaggal) kirakjuk a tál alját ( tál nagyságától függ, hogy 1 vagy 2 sorban fér el)( Ha friss meleg a kávé, gyorsan vegyük ki a belemártott babapiskótát, mert hamar elázik).
Felverjük a tojások sárgáját a cukorral, majd hozzákeverjük a vajkrémet. A tojásfehérjét is felverjük és hozzáadjuk a vajkrémes krémhez. A krém felét rákenjük a babapiskótára, majd ezt követően a kávéba áztatott babapiskóta maradék másik felét, és a legtetejére a maradék krémet. Fahéjas kakaót szitálunk díszítésként rá. Hűtve fogyasztjuk.


Jó étvágyat! :D

Üdv.: Petra
petra79
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat hogy idepofátlankodom! Először is gratula a pocakossághoz :) én májusban szültem de mintha ezer éve lett volna :)

Esteleg ha még vki nem vett hordozót és pont ezt a típust keresi akkor 15990 ft helyett most 9000 Ftért eladó a miénk..
nagyon jó és szép csak mi időközben kaptunk ajándékba igy a picurim csak a kórházból jött ebben haza:





Infó: 4 funkció: biztonsági autóülés 0-13 kg-i
g, etetőszék, hintaszék, babahordozó.Fejpárna, 3 pozícióba állítható alufogantyú, 2 vállmagasságba helyezhető, párnázott, központi feszítésű, 3 pontos öv, levehető, mosható huzat, hátratolható naptető. Súly: 3 kg

esetleg akit érdekelne annak tudok még képet küldeni
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat hogy idepofátlankodom! Először is gratula a pocakossághoz :) én májusban szültem de mintha ezer éve lett volna :)

Esteleg ha még vki nem vett hordozót és pont ezt a típust keresi akkor 15990 ft helyett most 9000 Ftért eladó a miénk..
nagyon jó és szép csak mi időközben kaptunk ajándékba igy a picurim csak a kórházból jött ebben haza:

Kép



Infó: 4 funkció: biztonsági autóülés 0-13 kg-i
g, etetőszék, hintaszék, babahordozó.Fejpárna, 3 pozícióba állítható alufogantyú, 2 vállmagasságba helyezhető, párnázott, központi feszítésű, 3 pontos öv, levehető, mosható huzat, hátratolható naptető. Súly: 3 kg

esetleg akit érdekelne annak tudok még képet küldeni
Vendég
 


tegnap este a TV Paprikán láttam a bécsi túrótorta elkészítését! már nagyon várom, hoyg megcsinálhassam

Bécsi túrótorta

Süssünk valamit
Hozzávalók 8 személyre:

* A tésztához: ½ kg liszt
* 20 dkg porcukor
* 23 dkg vaj
* 2 tojás
* 1 evőkanál vaníliás cukor
* ½ citrom reszelt héja
* csipet só

A töltelékhez

* ¾ kg túró
* 22,5 dkg vaj
* 12,5 dkg porcukor
* 10 dkg kristálycukor
* 6 dkg étkezési keményítő
* 8 db tojás
* só
* reszelt citromhéj
* 1 evőkanál vaníliás cukor
* 1 tojás sárgája a bekenéshez
* porcukor a beszóráshoz

A tészta hozzávalóit gyorsan összegyúrjuk. A tészta igen melegérzékeny, ezért nem szabad hosszan gyúrni, mert az összetevők szétesnek. ¾ órán át a hűtőben pihentetjük.

A kézmeleg vajat porcukorral, vaníliás cukorral, és a reszelt citromhéjával habosra keverjük. A tojássárgákat, a túrót, és a keményítőt is hozzáadjuk, és jól elkeverjük. A tojásfehérjéket, a kristálycukrot és a sót kemény habbá verjük, és a kapott habot óvatosan belekeverjük a masszába.

A hűtőből kivett tésztát 3 mm vastagra nyújtjuk, és kibélelünk vele egy tortaformát. A túrós krémet beleöntjük a tésztával kibélelt formába, és előmelegített sütőben maximum 160 °C fokon sütjük.

40 percnyi sütés után alufóliával vagy papírral lefedjük, és felig nyitott – kiakasztott – sütőajtónál készre sütjük. (csak akkor nyissuk ki a sütő ajtaját, ha az nem légkeveréses)

A sütési idő kb. 70 perc.

Ha kihűlt, kivesszük a tortaformából, és porcukorral megszórjuk.
Vendég
 


Bocsi az ismételt zavarásért, csak egy gyors hirdetés, ha valakit érdekel, priviben jelentkezzen :)

Eladó a képen látható BabyFehn játszószőnyeg, keveset (talán 4-5x) használt, tökéletes állapotban van! (mint mindenből, ebből is többet kaptunk, így van, amitől meg kell válnunk)
Csörög, zörög, zenél, sipol, csipog, tükrös, pihe-puha anyagból :)

Eredeti ára 15 ezer Ft:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?productid=165976&pageno=1&whid=32

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Meg tudom oldani a személyes átvételt a XI. kerületben, vagy valameddig el is tudom vinni Bp-en belül!

Köszi, és bocsi még egyszer :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Bözsinek ajánlva:

Pozsonyi kifli

Tésztához:

250 gr liszt
140 gr vaj vagy margarin
1 dl tej
fél kocka élesztö
1 tojássárgája
1 evökanál (por)cukor
csipetnyi só

Töltelékhez:
1 dl tej
150 gr darált dió
100 gr cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja

tetejét tojássárgával megkenni, majd 10 perc után az eredeti irányra merölegesen is megkenni.

Tészta értelem szerü. 17 kis cipót formálni belöle, oválisra kinyúljtani, megtölteni, felgöngyölni és kifli formába hozni. A töltelék összetevöit tejben meg kell fözni.

Kb. 25 perc 180-200 fokon, amíg szép pirosasbarna nem lesz. Isteni!
maass
 
 


A kíváncsiaknak: Kakaóscsiga vagy Bukta
A tészta mindkettönél ugyanaz, mert az én csigám kelt csiga, nem leveles tészta alapú. A kettö között a forma és a töltelék a különbség.

Tészta hozzávalói:
kb. 20 darabhoz
700 gr liszt
60 gr cukor (aki édesebben szereti, 100 gr)
1 egész kocka friss élesztö
300 ml tej
120 gr vaj
egy csipet só és 2 egész tojás.

A felállás a szokásos, az élesztöt a tejben felfuttatni, a lisztet, a sót és a cukort összekeverni, belemérni a vajat, beleütni a két tojást és az élesztös tejet és jól összegyurni egy nem ragadós, kellemes állagú tésztává. Én rögtön ki szoktam nyújtani a csigatésztát, közben olvasztok kb. 60 gr vajat, azzal megkenem a szökletesre nyújtott tésztát, keverek rendes kakaóból és cukorból egy tölteléket és azt rászórom. Hagyományos fözökakaóról van szó, nem édesített kakaóitalporról!
Utána feltekerem a téglalapot a hosszanti oldalról csigává, kikenek egy jénait vajjal és a hosszú csigarúdból kb. 20 olyan 3 ujjnyi széles csigákat vágok és a csigamintával fölfelé besorakoztatom egymás mellé a jénaiba. Tetejét meg lehet kenni tojássárgájával, de én legutóbb nem tettem, inkább sütés után porcukroztam.

A bukta majdnem ugyanígy megy, csak nem kell kinyújtani és így tölteni, hanem kis lekerekített kockákat formázni a tésztából és a közepébe lyukat fúrni az ujjunkkal, megtölteni azzal, ami éppen van otthon, lekvárral vagy a pozsonyi kifli diós töltelékével, vagy meg se tölteni akár. Berakni a jénaiba szépen sorba és leönteni ill. lekenni folyékony vajjal, majd a tetejét meghinteni fahéjjal cukorral.

Sütése mint a csigánál.

Kb. 35 perc 180-200°C.
Vendég
 


Fonott kalács

Hozzávalók:
500 gr liszt
100 gr vaj
50-80 gr (nekem 60) cukor
1 tojás
fél kocka friss élesztö
kb. negyed liter tej
csipet só, aki szereti, mazsola

Összegyúrni az egész cuccost a felfuttatott élesztövel, 3 részre választani a tésztát, minden egyes részböl hosszú kígyót képezni és megfonni. Kelni hagyni, majd megkenni tojássárgájával, megszórni durva cukorral és mandulalapokkal. Sütni 180 °C 35 perc, de az utolsó 10 perc alufólia alatt, ha túl piros lenne már.
Vendég
 


Linzertorta

Hozzávalók:
250 gr vaj (!), de én már csináltam 180 gr-ra redukálva
250 gr liszt
2 tojás
250 gr cukor (szerintem a fele-kétharmada is elég)
250 gr darált mandula
2 teáskanál cseresznyelikör? (Kirschwasser)
1 csipetnyi szegfüszeg
10 gr fahéj
fél zitrom reszelt héja
1 evökanál kakaó
rátétként eper- vagy málnalekvár
megkenni 1 tojássárga

A hideg vajat a már összekevert liszt-mandula-cukor-fahéj-kakaó-szegfüszeg keverékkel összegyúrni, hozzáadni a tojást és a többi alkatrésszel összedolgozni. Egy órát hütöben pihentetni. A tészta kétharmadával a k. 28 cm átméröjü formát kiteríteni (kinyújtani nem lehet, mert ragad ezerrel), de úgy, hogy a szélén magasabb legyen, megkenni lekvárral és a maradék egyharmadból hosszú kígyókat gyártani és abból rácsot rakni rá, megkenni tojássárgával.

Sütés 180-200 fok, kb. 35-45 perc.
Vendég
 


Flódni

50dkg liszt
25dkg margarin
1mokkáskanál szódabikarbóna
5dkg élesztő (fél pohár tejben megfuttatni)
4ek porcukor
1cs vaníliás cukor
1dl tejföl
1üveg baracklekvár (a lapok megkenéséhez)
A lisztet összegyúrjuk a margarinnal,szódabikarbónával,felfuttatott élesztővel, majd hozzáadjuk a porcukrot,vaníliás cukrot, és a de4ci tejfőlt. Alaposan összedolgozzuk a tésztát és fóliába csomagolva legalább 1 órát , d még jobb ha egy egész éjszakára hűtőben pihentetjük.
A tésztát 4részre osztjuk, amelyeket vékony lapokra nyújtunk. A méret legyen akkora, amely egy közepes, vagy kisebb tepsibebelefér. A tepsit kikenjük,vagy sütőpapaírral kibéleljük és belehelyezzük az első lapot,amit megkenünk baracklekvárral és rásímitjuk a kihűlt mákos tölteléket.
A második lapot ráhelyezzük, megkenjük baracklekvárral és az almaszeletekkel betakarjuk. A harmadik lapot is megkenjük lekvárral és rásimítjuka diós tölteléket. Erre ráhelyezzük az utolsó tésztalapot és villával meszurkáljuk. Előmelegített forró sütőben megsütjül. Ha elkészült, megvárjuk amíg kihűl, és vaníliás cukorral meghintjük. Sokkal fimomabb,ha egy napot álni hagyjuk és csak azután tálaljuk.

Almás töltelékhez
1kg alma
4dkg vaj
fél citrom leve
cukor
Az almát megmossuk meghámozzuk, kimagozzuk és vékony szeletekre vágjuk. Serpenyőben a vajjal és citromlevével,valamint annyi cukorral,hogy ne legyen túl édes,megpároljuk. Félre tesszük hűlni.

Mákos töltelékhez

1dl tej
13dkg cukor
25dkg darált mák
A tejet felforraljuk a cukorral, majd összekeverjük a mákkal

Diós töltelékhez

1dl tej
11dkg cukor
25dkg darált dió
A tejet felforrraljuk a cukorral majd összekeverjük a dióval.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Sajtos brokkoli krémleves

Hozzávalók:
- 50dkg brokkoli (én felesben cukkinivel is szoktam)
- 30dkg krumpli
- 1 fej hagyma, 2 gerezd foki
- olaj
- húsleveskocka
- 2 dl tejszín
- só, bors
- cheddar vagy gouda sajt, de a trappista is megteszi

A hagymákat az olajban üvegesre párolni, hozzáadni a zöldségeket, rövid ideig kevergetni, majd felengedni egy szűk liter vízzel, bele a leveskockát és a tejszínt, lefedve főzni, ha puhák a zöldségek leturmixolni, bele a só, bors és a sajt.

KépKép
jazmin2005
 
 


Tejszínes ragu

Hozzávalók:
- konzerv zöldborsó, én kukoricát is szoktam bele tenni
- szarvacska tészta
- gépsonka és bacon, én a bacon helyett fekete erdei sonkát szoktam beletenni
- 1 nagy fej hagyma
- néhány gerezd foki
- fél liter tejszín, illetve tészta mennyiségtől függő
- oregánó, őrölt szerecsen, bors
- trappista sajt
- leveskocka

A sonkát, bacont és az apróra vágott hagymát megpirítani, csapott kanál liszttel megszórni. A leveskockát kb. egy deci vízben 5 percig főzni. és összeönteni az előzőekkel, majd fűszerezni fokival és a többi fűszerrel. Tésztát megfőzni és összekeverni az előzőekkel illetve a borsóval és kukoricával illetve a reszelt sajt felével, leönteni a tejszínnel, tetejére is sajt és megsütni.

KépKép
jazmin2005
 
 


Gofri /Waffel

25 dkg margarin(RÁMA)
15 dkg cukor ezt kikeverni 6 tojássárgájával.
Fél liter langyos tejet hozzáöntök majd 2 csomag vaniliás cukor
50 dkg liszt és 1/2 csomag sütőpor

6 tojásfehérjét kemény habbá verni 1 csepp citromlevet csepegtetni bele és hozzákeverni. és már sütheted is!

Garantáltan isteni.... Kép
Vendég
 


Igazi Bejgli recept, Puha mézeskalács, Mézes puszedli receptek találhatók a mellékelt Word dokumentumban...

Kép Kép 1226562355.8308.pdfházikó alaprajz Kép

és a receptek : 1226562597.1648.doc

a bejgli képe nem a saját készítésű...
Vendég
 


Gazdag csokoládés szelet truffle-palástban

Ez a sütemény az egyik legtökéletesebb desszert vacsora után
vagy partikon, és akár egy nappal a fogyasztás előtt is elkészíthetjük.
Hidegen is tálalható. Nem tartalmaz lisztet!
 
6 tojás
110 g barna cukor
400 g olvasztott étcsokoládé
250 g tejszín
80 ml Cointreau (narancshéjjal ízesített citruslikőr)
 
Melegítsük elő a sütőt mérsékelten melegre. Kenjünk ki alaposan egy 22 cm átmérőjű tortaformát, béleljük ki sütőpapírral. Verjük fel a tojást és a cukrot egy nagyobb tálban elektromos mixerrel kb. 5 percig, amíg krémesen sűrű lesz. A langyos olvasztott csokoládét folyamatosan adagolva keverjük hozzá, amíg egynemű keveréket kapunk. Fém kanál segítségével óvatosan forgassuk bele a már elvegyített tejszínt és likőrt. Öntsük a keveréket az előkészített tortaformába. A formát állítsuk egy nagyobb edénybe. Öntsük az edénybe annyi forró vizet, hogy a forma feléig érjen.
Süssük mérsékelt lángon kb. 30 percig. Lazán fedjük le alufóliával, és süssük további 30 percig. Távolítsuk el a fóliát, és hagyjuk a formában kihűlni. Helyezzük a süteményt egy nagyobb tálra, és lefedve tegyük hűtőbe egy éjszakára.
Ízlés szerint kakaóporral meghintve tálaljuk.
Tizenkét-tizennégy adag lesz belőle.
Tipp: a narancslikőrt helyettesíthetjük más likőrrel is, pl. mogyorólikőrrel vagy akár rummal. Nagyszerűen illik hozzá a friss málna vagy a málnaszósz. A csokoládéval gazdagon borított szelet négy napon túl is tárolható légmentesen záródó edényben, hűtőszekrényben.
 

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


 Kétemeletes krémes szelet

250 g vaj, darabolva
150 g fehércsokoládé, feldarabolva
440 g porcukor
250 ml tej
300 g finomliszt, egy kávéskanál sütőporral elkeverve
1 teáskanál vaníliaeszencia
2 tojás, könnyedén felverve
2 evőkanál kakaópor
600 g tejcsokoládé, durvára vágva
250 ml tejszín  
Melegítsük elő a sütőt alacsony hőfokon. Kenjünk ki két 22 cm átmérőjű tortaformát, és béleljük ki sütőpapírral.
Keverjük össze vajat, a fehércsokoládét, a cukrot és a tejet egy közepes lábasban. Állandó keverés mellett – forralás nélkül – addig főzzük, amíg krémes nem lesz. Öntsük át a keveréket egy nagyobb tálba, és hagyjuk hűlni 15 percig. A fehércsokoládés keverékbe kézi habverővel dolgozzuk bele a lisztet, a vaníliaeszenciát és a tojást. Öntsük a keverék felét az egyik előkészített tortaformába. A maradék keverékbe kézi habverővel dolgozzuk bele a kakaóport, és öntsük a másik előkészített tortaformába. Süssük alacsony hőfokon 50 percig. Hagyjuk a tésztát a formában hűlni 5 percig, majd helyezzük sütőrácsra, hogy teljesen kihűljön.
Keverjük össze a tejcsokoládét és a tejszínt egy lábasban, majd állandó keverés mellett főzzük krémesre. Öntsük egy tálba, és lefedve tegyük hűtőbe. Időnként keverjük meg – mindezt addig ismételjük, amíg a krém kenhető, habos állagú lesz. Tegyünk félre 1 csészényit belőle a torta tetejének borítására. A kihűlt tortalapokat vágjuk ketté.
Helyezzünk egy tortalapot egy nagyobb tálra, kenjük meg fél csésze tejcsokoládés krémmel. A rétegezést ismételjük meg, váltogatva a különböző színű lapokat. A torta oldalát és tetejét borítsuk be a félretett csokoládékrémmel.
Tíz adag lesz belőle.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Csokoládés-vajkaramellás szelet


25 g kakaópor
250 g vaj, darabokra vágva
1 evőkanál aranyszirup (helyettesíthető mézzel is)
185 g finomliszt, két és fél kávéskanál sütőporral elkeverve
220 g barna cukor
2 tojás
125 ml tej                                               

Mascarpone krém
250 g mascarpone sajt                      
300 ml sűrű tejszín                              
Karamellaszósz
60 g vaj
110 g barna cukor
60 ml tej
150 g porcukor
Melegítsük elő a sütőt mérsékelten melegre. Kenjünk ki egy jól 20 cm átmérőjű, mélyebb tortaformát, és béleljük ki sütőpapírral.
Szórjuk a kakaóport egy nagyobb tálba, és adjuk hozzá a többi anyagot. Verjük fel alacsony fordulatszámon elektromos mixerrel, amíg jól elvegyül. Állítsuk a mixert közepes fordulatszámra, és verjük tovább, amíg a keverék színe megváltozik.
Süssük közepes lángon kb. 1 órát. Hagyjuk a tésztát a formában 10 percig hűlni, majd helyezzük át egy sütőrácsra, hogy kihűljön. Egy éles késsel vágjuk a tésztát három lapra. Helyezzünk egy lapot egy tálra, kenjük meg a mascarpone krém és a karamellaszósz egyharmadával. Borítsuk be a következő tortalappal. Ismételjük meg a rétegezést, a tetejére is mascarpone krém és karamellaszósz kerül. Villa segítségével márványos mintát alakíthatunk ki. Tegyük hűtőszekrénybe 30 percre, vagy amíg a krém megszilárdul.
A mascarpone krém elkészítéséhez kézi habverővel verjük fel a mascarpone sajtot és a tejszínt, amíg krémesen sűrű lesz.
A karamellaszósz elkészítéséhez melegítsük fel a vajat, a barna cukrot és a tejet egy kis lábasban. Állandó keverés mellett – forralás nélkül – addig főzzük, amíg a cukor elolvad. Ekkor vegyük le a tűzről, adjuk hozzá a porcukrot, és addig keverjük, amíg habos nem lesz.
Tíz adag lesz belőle.
Tipp: vigyázzunk, hogy ne mixeljük túl a mascarpone krémet, mert megalvadhat.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Tejcsokis korongok

23 dkg tejcsoki
23 dkg finomítatlan nádcukor
2 tojás
3 dkg vaj
3,5 dkg liszt
1 kk. sütőpor
5 dkg mogyoró
10 dkg étcsoki
1 kk. nescafé
csipet só
Gondoltam reprodukálom a Chili&Vaniliától kapott korongokat, tejcsokis változatban. A mogyorót durvára aprítom - mezzaluna rulez :) -, a csokit és a vajat gőz felett összeolvasztom. A két tojást a cukorral fehéredésig habverem az elektromos mixerrel (azért lett 23 deka, mert jól elnéztem egy sorral feljebb :), de végül gondoltam nem tragédia, mert a nádcukor nem olyan édes, mint a kristálycukor). A nescafét feloldom egy evőkanál forró vízben - utólag azt mondom, a tejcsokis változatból ezt kihagynám, az étcsokival harmonizál, a tejcsoki mellől erősebben kiugrik az íze - hozzáadom a tojásokhoz, az olvasztott csokival együtt. Mehet bele a mogyoró, a liszt, a sütőpor, a csipet só és a duráva vagdosott étcsoki. A massza megy félórára a hűtőbe. Sütő 170 fokra előmelegít, tepsi sütőpapírral kibélel. Az eredeti két teáskanálnyi masszából vizes kézzel formázott korongok nagyon szétfolytak és szétlapultak sülés közben, a köztük hagyott 4-5 centis hely dacára (talán a több cukor miatt?), úgyhogy kisebbekre vettem őket. A felhasználásra váró massza a köztek időket a hűtőben tölti. Egy-egy adagot 11 percig kell sütni, nekem három tepsi lett.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Joghurtos csokoládétorta

A tésztához:
12 dkg étcsokoládé
18 dkg vaj
20 dkg finomítatlan nádcukor
1 ek vaníliaesszencia
3 tojás
1,5 dl görög joghurt
15 dkg liszt
fél csomag sütőpor
 
A krémhez:
12 dkg étcsokoládé
5 dkg vaj
35 dkg porcukor
0,9 dl görög joghurt
 
tejcsoki a forgácsokhoz
Elsőként a tortaalap készül el. 200 fokra előmelegítem a sütőt. A puha vajat a cukorral habosra verem. Hozzákeverem a vaníliát, a felvert tojásokat, a görög joghurtot és a felolvasztott csokoládét, majd a sütőporral elkevert lisztet. Sütőpapírral bélelt, kivajazott, 24 centis átmérőjű kapcsos tortaformába elsimogatom a masszát és 35-40 percre a sütőbe teszem, amíg meg nem szilárdul a teteje és a tűpróba jónak mutatja. Rácsra téve hűlni hagyom, ha kihűlt, félbevágom. Jöhet a krém: a csokoládét a vajjal összeolvasztom, majd hozzákeverem a porcukrot és a görög joghurtot, s sűrűsödésig verem. A felét a két tortalap közé kenem, a másik felét a torta tetejére. Zöldséghámozóval tejcsoki forgácsokat gyártok rá.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Aszalt gyümölcsös és magos csokikupacok

5 dkg aszalt szilva
5 dkg aszalt sárgabarack
5 dkg hántolt napraforgómag (lánykori nevén szotyi :) )
5 dkg mogyoróbél
5 dkg dió
20 dkg tejcsoki
7,5 dkg fehércsoki
3 dkg étcsoki reszelék
pár darab banánchips
A szilvát, sárgabarackot, mogyorót és diót apró darabokra vagdosom. A tejcsokit és a fehércsokit együtt megolvasztom vízfürdő felett, majd az összes gyümölcsöt és magot beleszórom. Muffinkapszlikba kanalazom a masszát, a tetejére mehet a csokireszelék és még mielőtt további megjegyzések érkeznének a külzetre, a látvány enyhítése végett mindegyikbe belenyomok egy fél banánchipset :). Ha teljesen kihűlt, csak akkor mehet a hűtőbe.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Gyors réteges
 
10 dkg narancsos étcsoki
10 dkg tejcsoki
10 dkg babapiskóta
0,5 dl Bailey's
2,5 dl tejszín
10 dkg mascarpone
1 ek. vaj
Előző nap elkészíthető, sőt, elkészítendő édességre készültem, amely projekt bebukott az este 11-ig tartó dumálással. Úgyhogy aznapra maradt a gyors desszertkészítés, amiből ez lett. A kétféle csokit gőz felett összeolvasztom a vajjal, majd hozzákeverek 0,5 dl tejszínt. A babapiskótákat beletunkolom a Bailey's-be és egy rétegben lerakom, majd ráöntöm a csokikrémet. A maradék 2 deci tejszínt felverem és összekeverem a mascarponeval, ez lesz a harmadik réteg rá, ha a csoki kihűlt. Négy személy desszertje.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: