Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Én jelenleg az 5-ik babámat várom szeptember legelső hetére. Mivel nincsen még ilyen topik de szép számmal gyűlnek a pozitív tesztek így szeretettel várok minden szeptemberre babát várót hogy megoszthassuk egymással a várandóság búját baját.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


helló vera,
velünk már meg sem osztod a nagy hírt??? :cry: :cry:

Szabad GRATULÁLNI, vagy még várjak vele?

1Bambi

Kép
1bambi
 
 


 
 

Sziasztok!

Csatlakoznék. :)
Alig pár napja lett zebrás a tesztem és "orvosilag" még semmi sem biztos, de szeretnék ide is járni majd az elkövetkezendő 248 napban. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 



Sziasztok!

2007 szeptemberi topikos vagyok, de azért jöttem, hogy nagyon boldog babvárást kívánjak! A mi topikunk felfedezte, hogy már Ti is léteztek :D és sokakat déja vu érzés keltett hatalmába.
Hajrá, mamikák és legyen ez a topik legalább olyan fantasztikus, mint a miénk :P :P

Kép
granda
 
 


Sziasztok!

Vera!

Hááát szerintem a legtöbben most tudják csak meg hogy jön hozzájuk a gólya és még nem mernek itt jelentkezni. :D

Granda!

Köszi! :D
Milyen az élet a szeptemberi babákkal? Hogy telnek a hideg téli, hamar sötétedős napok? :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 



Vera!

Szurkolok! :D Írj majd hogy mi volt, nagyon kíváncsi vagyok!

Én hétfőn megyek majd. Úgy szeretném én is ha dobogna, de inkább legyen meglepi, nem várok semmit. Tökre izgulok egyébként. :D
Nekünk első babánk, Te már átélted párszor, biztos csodálatos érzés lesz először hallani. Ha dobogni fog, biztos bőgni fogok. :lol:
A közvetlen kolléganőim közül még ketten szintén babásak. Az egyik kismami május végén fog szülni, a másik július közepén, én/mi meg szeptember elején. Igazi baby boom lesz itt a munkahelyemen. :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Harivera
köszi, Neked már volt/van részed a boldog babázásban! És le a kalappal előtted a sok lurkó nevelgetése miatt!

Monee

Olvassatok át néha (ha van időtök), akár a korábbi hozzászólásainkat, akár az aktuálisat, érdekes, de bizti Nálatok is nagy egyéniségek lesznek :P A legkorábbi "babánk" júliusban, koraszülöttként jött a világra, ma csodás lady....A mi topikunk annyira összetartó volt, h a Babanetes találkozón nyáron csak a szeptemberiek gyűltek össze, és azóta is volt egy babás-mamás találkozó. Szerintem isteni volt nyáron várandósnak lenni (úgy értem, a pocis hónapok nagy része jó időre esett) - bár a melegrekordokat megemlegeti mindenki, 8 hónapos várandósan nem semmi volt :shock:

Még1X sok-sok örömöt :D

Kép
granda
 
 


Harivera!

Mikorra mész ma UHra?
Nagyon kívácsi vagyok hogy lesz-e szívhangotok!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok.
Voltam dokinál és láttuk a petezsákot de ennyi. Még semmi mást báár én láttam pulzálást de a doki szerint még nem látni se szik hólyagot se bébit. Jövőhét pénteken kell visszamennem mert egy kicsit szabálytala szélű a petezsák és fél hogy üres. :cry: :cry: Én nem várom meg a pénteket mert tudom magamról hogy nem fogom kibírni így kedden elmegyek az sztkba valami ürüggyel és ott megnézik. És akkor majd kiderül hogy látszik e valami már vagy............. :cry:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera :)
Ne keseredj el, ha jól tudom, ennyi idösen ennyit kell látnotok! Tudod mikor volt a peteérésed? Ha az a középidötöl sokkal hamarbb volt, akkor van esély ilyenkor babácskát látni, egyébként sztem csak petezsák látható ilyenkor.

Drukk, hogy minden rendben legyen :)

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakozok, január 3.-án teszteltem pozitívat. Ez egy meglepi baba, de ha már jön/jött, akkor szeretném, ha minden ok lenne vele, és itt is maradna. Azért félek egy kicsit, mert ha visszaszámolok, bizony, peteérés után pár nappal iszonyú beteg lettem, vírusos nyavalya, ezért nagyon szeretném, ha a 12 hét után lennék már.
Remélem szeptemberig ,minimum, ide irogathatok.

(Egyébként internetes dokit persze már rögtön megkérdeztem erről a vírusos nyavalyának a lehetséges következményeiről, és azt a választ kaptam, hogy ne aggódjak, ezért nincs baj, mert akkor nem lettem volna eleve terhes. De azt azért még hozzátette, hogy, ha valami baj, mégiscsak van, akkor max. elvetélek:( .. )

Ki mikor ment el először uh.-ra? Mikor érdemes? Hiába van már két gyerekem, nem emlékszem, akkor hogy volt, és akkor nem is volt bennem ez a para a betegség miatt.

Üdvözlet: Kolkok
kolkok3
 
 


Bocs, az uh.-s kérdésemre fentebb ,megtaláltam a válaszokat, csak nagy búzgóságomban, hogy gyorsan írjak, nem olvastam túl figyelmesen elsőre.

Mindenkinek jó egészséget!
kolkok3
 
 



Harivera!

Sajnálom! Nagyon remélem hogy minden rendben lesz jövő héten!
Szerintem én is hasonlóval fogok találkozni hétfőn (ugyanannyi napos lesz a bébi, mint a Tied) és valszeg nekem is vissza kell mennem szivecske dobogást nézetni. Ne kenődj el! :wink:

Kolkok!

Üdv! Már 3-an vagyunk! :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok lányok!!!

Gratulálok mindenkinek!

Vera- neked külön is... :D szerintem még nem kell pulzálnia annak a szívnek, majd csak pár nap, 1 hét múlva. Úgyhogy ne is idegeskedj!!! És bíztató, hogy te már láttál valamit...

Várjatok meg engem is!!!! ( ma van peteérésem, akkor elvileg még beleférek a topikba nem? szurkoljatok a kiskatonáknak légyszi)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is jönnék. Igaz még halovány a második vonal a teszten, de két teszt( biztos ami biztos) nem téved.
Lányom 15 hónapos, így még rémlik a terhesség 9 hónapja. Én jövő héten igaz még csak a 4. hétben leszek, de megyek orvoshoz, mivel lányom előtt volt egy vetélésem, így ír fel duphastont. Remélem.
judit103
 
 



Hát igen. Pont azon agyalok igyak e vizet ha megyek hozzá (hasi uh) vagy ne (hüvelyi uh). Hüvelyin már látná ha mást nem a megvastagodott méhfalat. Lányomnál azt csinált. Mindegy magánrendelésre megyek biztos ami biztos (de voltam decemberben nála direkt rákérdeztem azt mondta persze óvjuk a terhességet). Már azon gondolkodtam nem e maradt az előző terhességemből.
Remélem veled minden rendben lesz kedden.
Neked mekkora a legkisebb gyerkőc?
judit103
 
 



Sziasztok csajok!

Voltam UH-n délelőtt, íme a hírek:

Az én 5 hetes :lol: bébi kezdeményem jól van, a méhben van, és szép szabályos az alakja. Van szikhólyag és kemény 7 mm az átlag magassága. :lol:

Örülök! Nagyon!

2 hét múlva újra randi az UH géppel és a dokival, megnézzük hogy nőtt-e, dobog-e. :D

Asszem mára ennyi jó hír pont elég.
Sajna sztár fotót nem kaptunk, de két hét múlva kérni fogok. :wink:

Harivera!

Te végül elmész sztk-s rendelésre megnézetni hogy mi a helyzet? Mikor mennél?

Judit!

Szerintem hüvelyi UH lesz. Az én 5 hetesemet is "alig" lehetett látni. Mikor mész?

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia!

Csütörtökön. Én is 5. hétben vagyok, nem is iszom vízet ahol a magánrendelése van ilyen régi az uh gép, azzal pláne nem lát semmit. Szerintem is hüvelyi. Esetleg viszek magammal 1 liter vízet ha azt mondja eliszogatom. De addig a két hétig amig nem látja normálisan miért nem előlegszik meg a dupastont? Engem csak az érdekel hogy kapjam. Vagy ez buta kérdés volt?
Azért szeretném én is már biztosra tudni, elindult valami….
judit103
 
 


Judit!

Hát szerintem a dupastont felírhatja UH nélkül is. Bajt nem csinál, max addig amég abba nem hagyod, nem jön meg. De az úgyis pár héten belül kiderül hogy lakik-e nálad valaki (miért ne lakna?! :D) és érdemes-e tovább szedni, vagy sem.

Én is kicsit aggódok a progi miatt. A bebabásodásom előtti hónapban néztek ciklus végi hormon labort és katasztrofális lett a progi eredményem. Sajna nem mértem hőt abban a ciklusban, uh nem tudom hogy ez most az évenkénti anovulációs ciklus volt vagy valami gáz van. Ez az egyetlen egyébként ami miatt aggódok jelenleg. Remélem hogy nem lesz baj belőle, de most sajna nem tehetek mást mint megpróbálom így. A dokim nem írná fel a pótlást addig amég nem lát okot rá.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia judit itt is :lol:
Én holnap megyek ultrahangra. Most a táppénzel szenvedek.
Próbálom magamat egyéb okok miatt kiíratni de a körzeti nem akar. Hajtogatja hogy csak is kizárólag 12 hetes kort betöltötteket írhat ki mert a terhesség nem betegség és minek vállalok ennyi mellet mégegyet ha eleve veszélyeztetett ISTEN BIZI HÜLYE EZ!!!! úgy hogy nekem ez még nem lefutott ügy sajna. Én holnap megyek az sztk-ba és ha ott már dobog akkor megpróbizom annál kiíratni magamat. Ha nem sikerül akkor megint itthon maradok az egyik fiammal úgy is köhög nagyon az egyik és utána megpróbizom megbeszélni a munkaadómmal hogy adjon 2 hét szabit és akkor már a 12-ikbe lennék. Húúú nehogy valami is simán menjen ezzel a gyerekkel. Én akarom ezt a gyereket és nem fogom kockáztatni holmi hülye törvény miatt azt hogy elmenjen!!!!!!! ÁÁÁÁ CSEPPET SE VAGYOK MOST MÉRGES. NE TUDJÁTOK MEG HOGY PÜFÖLÖM A BILLENTYŰZETET.
Na mindegy. Valahogy csak elintézem.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera!

Legközelebb a házidokiba rúgj bele egy baromi nagyot! Szakadjon le a képe hogy ilyet mond! Ha a 17. gyereked lenne, akkor is ugyanolyan fontos lenne mint az előző 16. :evil: :evil:

Most ez komoly hogy a 12. hét előtt nem lehet kiírni? Ez tök érdekes...
Én pont ma beszéltem a dokimmal hogyha bejön az influenza járvány, szeretnék elmenni TPre. Annyit mondott csak hogy oké, akkor hívjam fel és adja is a kiskönyvet és mehetek a háziorvoshoz, aki majd kiír. Pedig ahogy hallottam, jön a járvány. 2 héten belül szerintem tuti elér hozzánk is. Addig én is még csak 7 hetes leszek és mégis elengedne a doki TPre.

Úúúúúútálom az ilyen idióta orvosokat! :evil:

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!

Bocs, de ide is beleolvastamm, remélem nem haragszol! :oops:
A nőgyógyász javaslatára köteles kiírni a házidoki, viszont papír nélkül nem! Vera most pont ezzel szenved, mert ugye a nődoki nem ad neki papírt még, a házidokija meg nem írja ki anélkül! :? Én is minden hónapban viszek a nődokitól újabb tápénzes javaslatot, és akkor kapok táppénzes papírt!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 



Sziasztok lányok,

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Számításaim szerint pont szept. 1-re lennék kiírva, így még beleférek ebbe a topikba. Nekem szimpatikusabb a szeptember, mint az augusztus, mert az újdonsült apuka is szeptemberi. :D

Ez az első pocaklakónk, így minden nagyon izgalmas és érdekes számunkra. Én már a 7. hétbe léptem és csütörtökön fogom meglátogatni először a dokim. Remélem mi már hallhatjuk a kicsi szívhangját. Mindketten - az apucival - már nagyon várjuk a csütörtök délutánt, mert így már hivatalossá válik, hogy áldott állapotban vagyok. Eddig csak két (három :D ) teszt igazolta ezt, de még mindig vannak napok amikor nem tudom elhinni.
asszonka
 
 


Helló Asszonka!

Üdv. itt! Remélem hamarosan sokan leszünk, mert mi még ugye "csak" szeptember elejénél tartunk!
Nem csinálsz magadnak egy vonalzót? Akkor mi is láthatnánk hogy mennyi idős a babóka...

Viki!

Hümm... ezt nem tudtam. Ez egyébként tök érdekes hogy millió cikket olvastam már a terhességről, a terhesség alatti járandóságokról, stb. de pl az ilyenek nem voltak leírva sehova. De miért nem?!
Persze hogy nem baj, én is átkukkantottam a 2008-as topikba hogy megnézzelek! :D
Nem akarok itt anyagiaskodni vagy mi, de Neked Peti még nincs 3, tehát jár a GYES. A betegszabi alatt többet kapsz mint a GYES, vagy ilyenkor a betegszabi + GYES is jár?

Vera!

Örülök hogy sikerült elintézni a TPt! Tudsz pihizni a család mellett?

Csajok!

Nem tudom hogy Ti hogy vagytok vele, de én annyira szeretném már ha tavasz, mondjuk április lenne! Annyira jó lenne ha már látszana... tökre be vagyok sózva. Dübörög bennem a türelmetlenség. :lol:
Nem vagytok rosszul? Hányinger, hasfájás, álmosság? Osszuk már meg a tapasztalatokat! :lol:

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!

Én táppénzen vagyok, és a férjem van gyesen, munka mellett, így én kapom a tp-t, ő meg a fizuját és a gyest! :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki!

Áhhháám, mostmár értem :!: Ez tetszik! :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee85

Szivesen csinálnék vonalzót, de nem tudom hogy kell. :(

Kérhetek egy kis segítséget?


A pocak látható növekedését már én is nagyon várom. Minden este amikor lefekszem nézem, hogy látszik e már valami. :) A férjem is beszélt már hozzá. Vicces volt :lol: A másik dolog amit nagyon várok, hogy világgá kiálthassam, hogy Kismama vagyok :) A párommal megbeszéltük, hogy csak a 12 hét után avatunk be fűt, fát, virágot, addig csak a két nagyszülő és tesók, meg hát a barátném.

Hál isten engem elkerült a hányinger és émelygés, de vannak kaják amirre még gondolni sem merek, mert felfordul a gyomrom, de ez csak az elmúlt héten kezdődött.

Fáradtnak fáradt vagyok, főleg mert reggel 8-tól délután 4-ig húzom az igát. Most ezzel az influenzával egy kicsit rámhoztátok a parát. Rögtön körbenéztem és vagy két kolléganőm köhécsel és trombitál rendesen. Remélem azért az Elevit segít elkerülnöm a bacikat. A férjem is 3 napig elég beteges volt szegénykém, de nekem még - lekopogom - semmi bajom.

Hasfájásom viszont van, eddig csak esténként volt enyhe görcsöm, de ma napközben is előjött.
asszonka
 
 



asszonka
Úgy tudsz vonalzót csinálni hogy amelyik megtetszett arra kattint és kijön az ottani dolog és ott csinálj egyet és a bbcodos linket kell a profilba bemásolni az aláíráshoz.

Lányok. Tudjátok min csodálkozom?
azon hogy én nagyon hamar megéreztem ezta babót de ha így folytatom akkor nem én leszek a sereghajtó mert ha most vagyok még csak az 5-ik hétbe akkor már jóval szeptemberbe járunk mire megszülöm. És az a röhely hogy a mensi számítás alapján elméletbe ha normális lenne a ciklusom akkor augusztus 20 lenne a dátum. Szóval még ez a 6 hét se tuti. Amit a vonalzóm mutizott

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Köszi Harivera a vonalzós segítséget. Remélem sikerült.

Ezen már én is gondolkodtam, hogy ugyan 7 hetes vagyok, de tulajdonképpen csak 5. :? Ja és a kalkulátor szept.1 -t mutatott, tehát nagy az esélyem az augusztusra.

Kép
asszonka
 
 


szívesen.
amúgy te hol laksz? és hol fogsz szülni? van egy táblink majd oda felvehetlek ha minden rendicsek a babóval.

Tévedtem. Itt még nincsen táblik így ha szeretnétek csinálhatok egyet vagy honlapot

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Harivera

Nyíregyházi vagyok és itt is fogok szülni, de ezt még nem akarom elkiabálni. Egy kicsit babonás vagyok e téren. Viszont a 12 hét után szívesen veszem, ha feltennél a készülődő táblánkra :)
Szerintem nyugodtan csinálhatsz táblát, bár friss topikosként fogalmam sincs mi az, de biztos jó.

Igazán irigylésre méltó anyuka vagy, ha 3 gyerkőc mellett még erre is van energiád.

Kép
asszonka
 
 


sziasztok!
Én is csatlakoznék, mert ha jól számoltam és minden jól is alakul, akkor szept. elején babánk lehet!! Egyelőre alig hiszem :)
Még csak teszteltem és éppen azt számolgatom, hogy mikor menjek nőgyógyihoz. Szívem szerint a 10. hétig nem mennék, de közben meg rémlik, hogy az előző terhességemnél szedetett velem valami progeszteron gyógyszert, amit talán most is kéne (de nem rémlik a duphaston neve, mi más lehetett???)
Most hogy ilyen jól átgondoltam, azt hiszem holnap legalábbis felhívom (de még nem akarok elmennnniiiii!!)

Bocs, ma nagyon bizonytalan vagyok (vagy mégsem....) :oops: :roll:
Vendég
 



Hárivera!

Mi újság, voltál uh-on? Egész nap gondoltam Rád!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


mpart
Igen voltam de tegnap mert gondom volt a körzetivel. nem akart kiírni mert szerinte egy terhesség nem betegség és ha meg veszélyeztetett a terhesség akkor minek tartom meg!!!!!! Tiszta idióta.
így elmentem az sztk-ba hétfőn azaz tegnap de nem lettem okosabb mert ugye még csak 3 nap telt el az előzőtől és ez az ultrahang mást mér meg a doki is másképp mérte. De szerintem kerekedett mert ő nem mondott semmi rosszat sőőt ki is írt és írt fel gyógyit. így majd pénteken megyek a sajátomhoz

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Szóval csak a szokásos köcsög-doki-ijesztegeti-a-kismamát kálvária. Lassan megszokom én is, de elfogadni sosem fogom!
Örülök, hogy minden rendben, nagyon-nagyon szurkoltam!!!!!!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Harivera,

Bocsi :oops: te tényleg "vén róka" vagy akkor gyerek nevelésbe. Legalább lesz kihez fordulni segítségért. Ha táppénzre íratod magad az állapotod miatt, akkor a fizud hány százalékát kapod? Vagy nincs különbség a terehességi táppénz és a betegség miatti táppénz között? Most lehet, hogy hülyeséget kérdeztem :oops:

Kép
asszonka
 
 



Harivera,

Köszi az infot. Már is tájékozotabbnak érzem magam :)

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok!
No, mostmár nem csak belekotyogok, hanem bejelentkezek, bár kicsit félve :)

Szóval, úgy tűnik, "Pötty" nálunk is szeptemberi lesz. Van már egy kisfiunk, Nándi, ő 2 és fél éves. Nyáron volt egy vetélésem, igy most kicsit még aggódok, hogy minden rendben menjen.

Hétfön voltam dokinál, 10 mm-es petezsákot láttunk, irt fel Utrogesthant is.

Tünetek: cicifeszülés, és egséz nap émelygek, bár sztem ez most az Utro miatt, Nándorommal csak a 7. hét környékén kezdödött a rosszullét.

Minike :)
én a helyedben minél hamarabb mennék, föleg, ha az elözö terhességnél kaptál progeszteron pótlást :!: :!: :!:

Vonalzót még nem csinálok, majd kicsit később :)

Szép napot mindenkinek!

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,

Nem mondod, hogy a 7. héttől jöttek a rosszullétek én már azt hittem megúsztam. :cry:

Kép
asszonka
 
 


asszonka :)
dede :roll: 7.-töl enyhe rosszullét, 8-11-ig brutál hányásos-egész nap nem felkelös-4 kilót fogyós agonizálás, 11-13-ig már csak reggeli émelygéses, utána teljesen jól levös. Szóval nekem nem túl jól indult, mert ráadásul 48 kg volt akkor versenysúlyom és abból fogytam 4-et, tehát már kórházzal fenyegetözött a dokim-teljesen jogosan, de végül megúsztuk. De természetesen ez nem általános, sztem ez a ritka kivétel :roll:

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: