Új privát üzeneted érkezett!

OLTÁSOK:a kötelezők,rota ,pneumococus,agyhártyagyulladás(azt nem tudom,hogy hívják),h1n1,egyszóval minden amit lehetett
barika2008
 
 


bettica írta: Egyébként meg nem azért nem kapta meg, mert olyanom volt


ezt nem is mondta senki, csak kérdeztem..... :roll:

bettica írta:Ha beteg a gyerek, akkor nem oltanak! Sőt, ha olyan betegsége volt, amihez antibiotikumot kellett szednie, akkor várni kell 3-4 hetet az oltásig! Szóval ezek mind olyan körülmények, amikről a szülő nem tehet, miért szívatják a szülőket ezért? Örülök, hogy nálunk ilyen "szabály" nincs. mégis milyen indokkal maradna otthon a szülő? Táppénzre nem mehet, hiszen a gyerek egészséges...


hát erre írtam én azt, hogy megvan erről is véleményem, mert biztos vannak ilyen esetek is......

Nekünk vinni kell a kis könyvet, és megnézik, hogy megkapta-e, és a 15 hóst is megnézték......

h1n1 - eddig még nem adattam be és nem is nagyon akarom!!
Bárányhimlő: még várok vele egy pár hónapot!
bszilvi25
 
 


Szilvi: A bárányhimlő ellenit érdemes mihamarabb beadatni, mert lassan jön a "szezonja". És még a védettség kialakulásához is kell 10-14 nap, ha jól tudom. Ha decemberben megkapta volna Bence a 18 hós oltását, akkor lassan már ezt is kaphatta volna. jobban örülnék neki, ha már túl lennénk ezen :roll:
Egyébként tényleg érdekel, hogy nálatok a bölcsiben kinek mi köze van a gyerek kiskönyvéhez. Azt csak a dokinak meg max a védőnőnek van joga megnézni, nem? Ha pedig a bölcsinek kell vmi infó, akkor arról max a doki adhat egy igazolást vagy véleményt írásban... Nem akarok kötözködni, de tényleg érdekelne az is, hogy az a szülő mit csináljon a gyerekkel addig, amíg nem veszik be a bölcsibe, mert ne adj isten a doki nem tudta valamiért beadni a gyereknek a kötelező oltást... Én decemberben kértem időpontot Bencének az oltáshoz (amikor végülis meggyógyult) és csak 1 hónappal későbbre kaptam. Ha lett volna szabad időpont akkor a két ünnep között is meghaphatta volna az oltást, de nem volt :( Túl vannak terhelve a dokik... Most akkor nekem otthon kellene lennem szabin a gyerekkel 1hónapig, ha oda járna Bence bölcsibe??? Azért ez sztem elég nonszensz, nem? Értem én, hogy a bölcsőde is védeni akarja a gyerekeket, de azért ez tényleg egy emlékeztető oltás... Én nem feltételezem, hogy a szülő azért nem adatja be a gyereknek az oltást, mert "olyanja" van. Nyilván van oka, amiért csúszik... Erről pedig tud a doki egy igazolást adni, amit a bölcsinek el kellene fogadni. Persze ez csak az én szerény véleményem... ;)

Kép

Kép
bettica
 
 

 
 

sziasztok!

Mi csak a kötelező oltásokat adatjuk be Kittinek. A meningot adtuk be meg a pneumot. Mást egyenlőre nem tervezünk. Úgyhogy ha minden jól megy, akkor majd csak 6 évesen oltják.

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Bölcsi témáról szeretnék kérdezni!
Hogy viselte a picurkátok amikor ot hagytátok őket?
Én is szeretném Mirkót beadni bölcsibe de félek ott hagyni! :roll: :roll:
Hogy birkóztatok meg ezel a dologgal!
Természetsen tudom hogy senki nem jo kedvéből adja be a gyerekét!
Csak mégis annyira kivagyok a gondolattól! :roll:
Vendég
 


Móni: Nálunk a beszoktatás egy rémálom volt :( Totál kikészültem a vége felé... Gyerek annyira megváltozott, hogy nem ismertünk rá. Egyáltalán nem hagyta, hogy 1 méternél távolabb menjek tőle! És ezt most szó szerint lehet venni! Apa nem vehette fel, nem etethette, nem pelenkázhatta, nem fürdethette, de még csak a közelébe sem mehetett, mert elkezdett sírni Bence.
Én amondó vagyok, hogy ha van lehetőséged otthon maradni vele, akkor csak annyi időre add be Mirkót, hogy társaságban lehessen. Mondjuk heti 1-2 nap. Esetleg ismerkedni, játszani menjetek oda eleinte, aztán ha megszokja, akkor már nem is kell nagyon ott lenned vele.
Egyébként Bence már nagyon jól viseli, reggel amikor beviszem, már el sem köszön. Kiabálhatok én utána, hogy pápá meg jó legyél, rám sem hederít. Viszont ez eleje naggyon durva volt! Kb 1 hónap kellett neki, hogy már akkor se sírjon, mikor reggel bent hagyom.

Kép

Kép
bettica
 
 


nálunk aki terhes az nem viheti a gyerekét bölcsibe!nincs hely!
de igazuk van minek is rázná le az a gyerekét aki nem dolgozik!!
barika2008
 
 


Államiba tényleg nem, de fizetősbe lehet...

Kép

Kép
bettica
 
 


Móni: kb azt tudnám leírni mint Betti.

Merci sem viselte jól az elején.
Éjszakánként felsírt (ami órákig tartott), őt dettó nem lehetett ott hagyni..... Mert volt zokogás bőven.

Ő úgy sztrájkolt, hogy ott egyáltalán nem evett semmit (hetekig!)..... :cry:
Ebből kifolyólag aludni is alig aludt (az éhségtől)

Aztán ez szépen lassan megváltozott.

Viszont Ő Bencével ellentétben akkor lett Apás!!!! Addig levegőnek sem nézte, de azóta meg van érte őrülve!!!!! Látni kellene!!!!!!

Már elvan, agyon dícsérik mindig, eszik-alszik mint egy kisangyal!
Csak akkor sír, amikor én viszem és megyek érte. Ha az apja, akkor szinte észre sem veszi, hogy ott van hagyva, vagy valami... :roll:
Ma is azt mondta a dadus, hogy ezek örömkönnyek. Csak nekem tök sz.r érzés, mert Mercin kívül egy gyerek sem sír amikor érte mennek.
Hiába szalad oda, és ugrik rám, szorít ahogy tud, olyan furcsa, hogy mindig sír hozzá!!!! De ez kb 10 mp-ig tart.
De én is azt mondom, hogy ha nem muszáj, NE add be Mirkót!!!!!
bszilvi25
 
 


ja igen fizetősbe mehet!de az felénk havi 70-80körül van
barika2008
 
 


Társaság miatt gondoltam hogy beadom Mirkót nem azért mert le akarom rázni!
És csak is kizárólag délig max.és fizetősbe gondoltam!
Felénk is 80 körül van!
Szilvi!
Akkor Merci nagyon ügyi!
Meg Bettica te Bencéd is már nem is érdekli hogy pápázol!Az kemény!
Na majd meglátom!
Még korántsem eldöntött a dolog!
Ja amugy Mirkó mellett is dolgozom itthon!
Ugyanis fodrász vagyok és idejönnek a vendégek!
:)
Vendég
 


aha társaság miatt...értem
barika2008
 
 


na nyomassátok a hsz-eket had pörögjön a topik :lol:
barika2008
 
 


Móni: Sztem nagyon jó ötlet, ha csak rövid időre is, de beadod Mirkót. Ahol csak egy gyerek van sztem sokat számít, ha már korán el tud kezdeni szocializálódni. Bencével a bölcsi előtti hónapokban igyekeztem annyit foglalkozni, amennyit csak tudtam, de nem akartam azt sem, hogy csak velem tudjon játszani, emiatt gyakran unatkozott. Gondoltam rá, hogy én is elviszem bölcsibe hetente 1-2 fél napra a társaság miatt, mert láttam rajta, hogy sokkal jobban le tudja magát ott foglalni (a játszó téren is jól elvolt, de azért mégsem lehettünk lent egész nap :( ), de sajnos mi nem engedhettük meg magunknak ezt anyagilag...
Szóval én amondó vagyok, hogy ha van rá lehetőséged és anyagilag is megengedhetitek, akkor ez egy jó lehetőség lenne Mirkónak szokni a társaságot. Ott lenne lehetősége megtanulni, hogy a kisebbekkel hogyan kell bánni, így mire megérkezik a tesó, addigra már biztos lehetsz benne, hogy pl nem fog rámászni, mint egy játékbabára vagy tudni fogja, hogy finoman kell közeledni a kicsihez :D Arról nem is beszélve, hogy a későbbiekben sztem sokkal könnyebb lesz majd az igazi beszoktatás a bölcsibe vagy oviba.

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica nem meritek beengedni móni az at-ra?és ezt most tök komolyan irónia és gúny nélkül kérdezem!!
barika2008
 
 


Bettica!Én is igy gondoltam!

Móni nem akar egyik csapatba sem menni Barika!
Én irnék itt ha nem zavarja becses személyed! :)
De hogy te miért irsz azt nem nagyon értem!
Nem is jár a gyereked bölcsibe!
És ezt most minden irónia nélkül irom! :)
Na megyek mert jönnek a csajok hoznak egy üveg Jagermaistert hogy jol berugjanak én meg végignézem majd iszom gyerek pezsgőt! :lol:
Vendég
 


kitudjakivagyok írta:!

Móni nem akar egyik csapatba sem menni Barika!
! :lol:


akkor meg minek könyörögtél iwiwen meg telefonon,hogy engedjünk be?
:roll: :roll:
az meg,hogy miért írok?legyen olyan relytéj számodra mint számomra a te
bizarr viselkedésed
barika2008
 
 


Bari, te tényleg 1 hozzászólás erejéig tudsz max "normális" felhasználóként társalogni, aztán a következő az, hogy belekötsz valakibe.
Én is szívesen beszélgetnék babás témákról,gyerekekről normálisan itt, de így nem lehet, hogy mindig a te kötözködésed van előtérben. Próbálj már meg csak azokkal társalogni, akik szívesen látnak.
junius
 
 


Az utolsó beírások azt jelzik, hogy kitudjakivagyok és barika2008 változatlanul a konfliktust szítják egymás között. Jelezni szeretném, hogy a mostani, utolsó figyelmeztetést követően azonnali törlés és kitiltás következik!

Kiss Andrej - apa
apa
 
 


Egyébként általános iskola 3. osztályában tanítják a ly és a j helyes használatát. Lehet, hogy ez nálad kimaradt, mint még sok más is?
junius
 
 


Itt egyvalaki van aki szitja!
De befejeztem!:)
Nehogymá kilegyek zárva innen is! :lol: :lol: :lol:
Bár ennek legalább lenne oka! :lol:
na de tényleg befejeztem és tatom magam ahoz a kijelentésemhez hogy nem szolok barika2008 hoz! :)
Vendég
 


apa írta:Az utolsó beírások azt jelzik, hogy kitudjakivagyok és barika2008 változatlanul a konfliktust szítják egymás között.

Kiss Andrej - apa


kitudjakivagy ez neked is szólt :lol:

szia kedves juniusi jkrisztike :wink:
augusztus
 
 


junius írta:Egyébként általános iskola 3. osztályában tanítják a ly és a j helyes használatát. Lehet, hogy ez nálad kimaradt, mint még sok más is?



kedves apa...nem szép dolog valaki helyesírását cikizni ugye?krisztike nem repülhet?bár még van egy pár hónap az évből
augusztus
 
 


......
Vendég
 


Fiam lesz!!!!!!! :) :) :) :) :) :)
Vendég
 


Móni, gratula az újabb fiúcskához!!!! :D :D :D
junius
 
 


Móni: gratula a kisöcsihez! :lol:

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


junius!
Nem tudom kivagy de köszi! :) :)
Andóca!
Neked is! :)
Vendég
 


Móni: gratula az újabb kukisodhoz :D Húha, férfiuralom lesz nálatok :lol: Gondolom mindenki ezt kérdezi, de azért felteszem a kérdést: van már nevetek?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bttica!
Köszi!
Még nincs nevünk de rajta vagyunk a dolgon!
Nehéz szép fiu nevet találni!
De amint megvan elárulom!:)
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Móni: grat!
junius: :?: :shock: ezért törölted magad :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Vendég
 


a topik fennmaradása érdekében további hónapok jelentkezését várjuk :lol: :lol:
augusztus
 
 


A topik marad ha lesznek ha lesznek hónapok ha nem!
Olyan szellemesek vagytok komolyan!
Csak álnevekkel irogattok!
:lol: :lol: :lol:
De nehogy félreértsetek engem nem zavar! :lol: :lol:
Vendég
 


"kitudjakivagyok"név is szellemes :lol:
augusztus
 
 


Ja annak is szántam de sajnos nem hagyott regisztrálni a régi nevemmel de nekem ott a vonalzóm ami alapján be lehet azonositani! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Helló!
Én nem töröltem magam. Az eredeti nickemmel nem enged be a babanet.
junius
 
 


junius írta:Helló!
Én nem töröltem magam. Az eredeti nickemmel nem enged be a babanet.


Aha :lol: :lol: :lol:
mindjárt elhiszem várj egy kicsit 8)
Vendég
 


Van akit nem enged be a babanet,van akit nem enged regisztrálni.
mik vannak? :lol:
augusztus
 
 


Bizony kedves agusztus mik vannak!
De elég nehéz a felfogásod ha nem veszed észre a Mirkó nevű vonalzót ami akkor is ott volt amikor regisztráltam ezzel a névvel! :lol: :lol: :lol:
De nengem nem zavar a nehéz felfogás! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


kitudjakivagyok írta:De nengem nem zavar a nehéz felfogás! :lol: :lol: :lol:

Engem meg zavar, ha valaki nem tud írni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kitudjakivagyok írta:amikor ot hagytátok


kitudjakivagyok írta:ezel a dologgal


és még soroljam????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


kitudjakivagyok írta:Bizony kedves agusztus mik vannak!
De elég nehéz a felfogásod


Már megint csak sértegetni tudsz mindenkit! :?
augusztus
 
 


Elög göz högy csök ö höjösirasumba tudol belekotni!
Dö nöm ös pözörölöm röd a bötüimet!
Én nöm sörtögöttölök!
Aztat öszre vöszöd! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kitudjakivagyok minden renben...jól vagy? :lol:
augusztus
 
 


Én tök jol érzem magam!
Jol mulatok! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


kitudjakivagyok írta:Én tök jol érzem magam!
Jol mulatok! :lol: :lol: :lol: :lol:


Ja értem!Ki így ki úgy.
Hát ha te így ,akkor kívánok további jó mulatást
augusztus
 
 


Én még mindig azon nevetek hogy te nem mered vállalni magad!
Amugy köszi én egésznap jó kedvű vagyok!
Nincs okom szomorkodni!Én 14h35 kor nem az internetet bújom és nézegetem vajon kinek szolhatok be,hanem a gyerekemmel játszom nem ugy mint egyesek!
Na de ki igy ki ugy kedves agusztus! :) :)
Vendég
 


Én 14.35-kor csenben vagyok és megpróbálom a billentyűt is halkan nyomogatni.Nehogy felébredjen a gyerek :lol:

Na mi van még a tarsolyodban kedves Kitudjakivagyok?
augusztus
 
 


De ha bölcsibe készülsz rakni a gyerekedet kedves Kitudjakivagyok,akkor jobb ha mihamarabb renbe teszed a rendszertelen életét,mert ott bizony nem lesz játsz játszi alvásidőben :wink:
augusztus
 
 


Na arra kiváncsi lennék hogy az én gyermekem vagy a te gyerekednek rendszertelen az élete!
Az én Mirkóm pontban délben eszik gyorsan bevágja az ételét és 12h20 kor már alszik 14 h-kor ébred!
És ha kicsit figyelmesebben olvastál vola azt is észre vetted volna hogy nem volt eldöntött dolog hogy megy bölcsibe de ehhez semmi közöd de megosztom veled hamár ilyen jol eldumálunk Mirkó nem megy bölcsibe! :wink:
Te gyereked meg aludjon cak egész délután biztos megalszik a tej a szájába! :wink:
De tudod mit nem irok többet ide mert már nehezemre esik leereszkedni a te szintedre!Ugyhogy szevasz tavasz kedves Augusztus!
Aztán irj valami bántot kérlek de ne egy órát gondolkodj rajta! :wink: :lol:
Vendég
 


kitudjakivagyok írta:Te gyereked meg aludjon cak egész délután biztos megalszik a tej a szájába! :wink:


Te tényleg nem vagy normális! :cry:
Nem minden gyerek alszik el fél 1-kor! :wink:

Ha engem kérdezel, a te szintedre sokkal nehezebb leereszkedni "kedves" Moni. Előbb tanulj meg írni, és utána beszélgethetünk! :lol:
augusztus2
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: