Új privát üzeneted érkezett!


Szia,
csinaltam egy tesztet mult penteken es pozitiv lett, aztan meg egyet, csak a biztonsag kedveert, az is az lett. Csütörtök delelött van ipöpontom a nögyogyasznal, addig csak bizhatok benne, hogy tenyleg terhes vagyok Ha visszaszamolok, akkor majus körül fogok szülni, de gondoltam az meg belefer a juniusi kismamak csoportjaba, vagy? :lol:
ndora
 
 


 
 

igazabol nagyon varom mar hogy csütörtök legyen...hogy mit mond az orvos. Remelem ö is ugyan ezt. Bar ma egy kicsit jobban belegondoltam a dolgokba, es meg is remisztett a dolog ugyanis Nemetorszagban lakunk ferjemmel, es anyosom 400 km-re, anyu 900 km-re lakik innan, barataim ugy igazabol nincsenek, inkabb csak ismerösök, es mivel elsö baba, teljesen odavagyok mi hogy lesz. Semmit nem tudok az anyasagrol. Tenyleg nulla. Fogalmam sincs mit ehetek, mit nem, mit csinalhatok mit nem, Azt sem tudom mit kell majd vennem :shock:
Na jo, ez most most a kezdeti remület mondatja velem, majd biztos belejövök, de jo tudni hogy vannak ilyen forumok, ahol tapasztaltabb anyukak vannak es segitseget lehet kerni :D
ndora
 
 


Sziasztok!

Ha most összejött,nekem is júniusban kellene...
Az nagyon szép hónap,ugye??? :lol:
Majd meglátjuk 27-én! :roll:

Kép
orsitigris
 
 


igen, szerintem ez egy tök jo honap :)
nekem a fö örömöm, hogy tenyleg minden jol megy, es majusban szülök, akkor mar nincs olyan hideg, jön a nyar, szep az idö. Ami nalunk azert fontos, mert van egy kutyusunk, akivel napi 2-3x ki kell menni setalni es abbol a reggeli meg a deli seta az en feladatom, amit gyerektöl függetlenül is csinalni kell. Es csaj jobb ha nem a december-januari hidegben kell szerencsetlen gyereket kirangatnom setalni. Meg ha csak 20 percre is.
Van valamelyötöknek ilyen tapasztalata?
ndora
 
 


amugy hogy lehet kepet tenni a profilomba?
ndora
 
 



sziasztok!!!

Hát én is csatlakozom! Ha összejött vagy ma összejön, akkor júni 12-re leszek kíírva! nagyon reménykedem benne. Mi még csak június óta próbálkozunk!

d.dodó
 
 


szia d.dodo,
en is juniusban hagytam abba a gyogyszerszedest, es döntöttünk ugy, hogy aljunk neki a babaprojektnek, es lam, "mar" össze is jött. Bar nekem sok idönek tünt ez a par honap :)
ndora
 
 


nekem elvileg rossz a tickerem. mert ma még csak a 14.nap van. Mult hónapban a 15.napon volt peteérésem. Ma sem volt még alacsony a hőm, igy szerintem most is csak holnap lesz peteérés! Nem tudjátok véletlen hogy lehet megcsinálni a tickert? már csináltam egy jót, de nem tudom a régit törölni, és a helyére berakni! :x
Mindenesetre tegnap is beleadtunk apait anyait, ma is fogunk, meg szerintem holnap is! :)

d.dodó
 
 


Bevallom öszinten hogy mi pl abszolut nem voltunk igy rakattanva. Mar ugy ertem, hanyadika van, peteeres, közepidö, hömeres, stb...abszolut hagytuk ugy alakulni ahogy alakul. az elejen be voltunk zsongva, aztan ugy döntöttem hogy nem erdekel, majd jön amikor jön. Sok embert ismerek aki mindent megtesz es semmi, aztan mikor azt mondja eleg, nem erdekel, majd alakul, terhes lesz. ismerek olyat is, aki 12 ev utan, ugy döntött, hogy eleg, beletörödik, nem hömerözik tovabb, nem szamolja a napokat, nem szed vitamint, nem megy többet dokikhoz...3 het mulva terhes lett es ikreket szült :)
ndora
 
 


Én "csak" hőt mérek! Bár mondjuk én a peteérésemet amióta elkezdtem menstruálni azóta mindig megérzem. nagyon szabályos ciklusaim vannak, és közéidőm mindig érzem éppen melyik oldal a "soros"! Lh teszet nem használok! vitamint dikinőtanácsára szedem, mert azt mondta hogy mivel fogigátlótszedtem igy jobb. Viszont nem tudok "elvonatkoztatni" a témától! Nem tudom azt hogy lehet megoldani! Pedig elfoglalom magam mennyire tudom. Suliba járok, ma is megyek táncolni (salsa), és holnap meg tornára!

d.dodó
 
 


hat nekem is eleg szabalyos volt, szinte percre pontosan jött meg mindig. Aztan abbahagytam a gyogyszert, es tovabbra is total pontos volt, mint elötte. Meg is lepödtem. viszont be kell valljam hogy en eleg hanyag vagyok, es a gyogyszerszedes közben azert tudtam mikor jön meg, mert elfogyott a gyogyszer. Miutan abbahagytam, ma nem volt iylen egyszerü :D ciki, de en mar csak ilyen vagyok. mult honapban (pontosan ma egy honapja) volt a batyam esküvöje, es meg örültem is mert elötte mar megjött igy nem volt maceras utazaskor, esküvön, stb. (mindig fajt anno a hasam az elsö ket napban) ugyhogy ket hettel ezelött megkerdeztem a parom - mivel ö viszont szinte mindig tudta mikor jön meg - hogy mikor is volt, mert szerintem mar kesik. ezert vettem tesztet. Igazabol en ha ugy nezzük abszolut nem tettem erte semmit - leszamitva ugye ami minimum kell hozza :D :oops:
De azt hiszem en meg nem teljesen realizaltam a helyzetet. Mar mint hogy anya leszek. Talan majd csütörtökön ha az orvos is közli velem a hirt meg egyszer. Vagy majd ha mar jelei lesznek. Mert most meg semmi.
ndora
 
 


én is azon is meglepődtem, hogy gyógyszer abbahagyása után is ugyanolyan pontosan jött meg már gyogyi utáni első hónapban is!! Mondjuk csak fél évet szedtem, és éreztem, hogy nem jó a szervezetemnek, ezért inkább hamar abbahagytam! Csak reménykedni tudok, hogy most már hamarosan összejön! :)

d.dodó
 
 


biztos, föleg ha ilyen kitartoan vesztek reszt a projektben :)
en mondjuk majdnem 6 evig szedtem gyogyszert, közben 1x valtottam, mert az elsönel közöltek közel ket ev utan az egyik altalanos vizsgalat utan, hogy ja, ez nem jo am, es karosithatja a majad...holott ugyan ahhoz a dokihoz jartam, ugyan az irta fel 3 havonta...gyorsan orvost is valtottam.
En mindenesetre mindenkinek szurkolok, mert jo lenne ha az itt öszegyült kis csapat majd együtt tarthatna elmenybeszamolokat :)
ndora
 
 


Dóra!
Remélem hamarosan élménybeszámolóval jöhetek! :) Két hét múlva kiderül! Addig drukkokat elfogadok! :wink:
Persze én is drukkolok mindenkinek!!!

d.dodó
 
 


Vera!
Neked akartam még irni. Irtad az elején, hogy nyissam, ne nyissam? Mgyarul hezitáltál! Nagyon jó gogy nyitottad! Különben is hamarosan mindannyian bebabásodunk! :wink:
Szeretjük a pozitív hozzáállást, az optimizmust!!!

d.dodó
 
 


Dodó
Üdv itten is :lol: :lol: nekem az lh teszt ma úgy néz ki hogy negatív lett de tegnap nagyon pozitív és ma megszeretgetem a páromat és nagyon remélem hogy egy két napon belül felmegy a hőőőm.
Lásd a ciklusomat.
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Hogy tudnám a tickerem javítani? Ma vagyok még csak a 15. napon! Picit fáj is a bal oldalam.

Remélem majd mindenki egyszerre jön a jó hírekkel hogy bebabásodott!!! :)

d.dodó
 
 


Szep jo reggelt mindenkinek,
ki hogy aludt?
hol csinaljatok ezeket a tickereket, vagy miket?
nekem meg az sem jön össze hogy betegyek egy kept. Bar gyanitom ott a szerverrel van gond, met folyamatosan hibakodokat ir ki. Pedig a kep kicsi, kisebb mint az elöirt.
vera, neked mar van gyerköcöd, te mar tudsz ebben segiteni. (lehet hogy neked is van dodo, nem tudom) normalis az hogy en mar most 2-3x annyit jarok pisilni mint regen?
ndora
 
 


Dóra!
Nekem még nincs gyerkőcöm. De ettől függetlenül állítom neked, hogy normális, hogy már most ennyir jársz pisilni! a megnövekedő méh nyomja a hugyhólyagot! A későbbi szakaszban feljebb húzódik majd a méh, akkor nem lesz ilyen. És az utolsó harmadban ismét lesz, mert akkor már olyan hatalmas a méh, és szintén nyomja a hugyhójagot!

d.dodó
 
 


Ja, amúgy rákattintasz kétszer valamelyikünk tickerére, és kkor megjelenik az oldl, ahol csinálni lehet, és ott. Berakni a kész tickert már sajna nem tudom hogy kell!

d.dodó
 
 


Most elmegyek egyet barátnőmékhez babázni! Majd jelentkezem!

d.dodó
 
 


köszönöm,
gondoltam egyszerre letudom a kepet is :)

KépKép
ndora
 
 


Visszajöttem! :)
Olyan jó volt egyet babázi!! Hát a hőm alapján még mindig nem volt peteérésem. ezek szerint 30-ak lettek az eddigi szabályos 28 napos ciklusaim! :( Szóval elvileg holnap lesz ovum. Na, akkor ma még elkapom apát ha este hazajön gokártozás után! Remélem nem lesz hulla fáradt!

d.dodó
 
 


Csajok!
Tényleg senki nem tudja, hogy hogy lehet ezt a tickert teljesen kitörölni, és egy ujat berakni??

d.dodó
 
 



Amint látjátok sikerült az uj vonalzó....igaz nem egyedül...

Vonalzó alapján holnap lesz ovum (szép szabályos 28 napos ciklusaimból 30 lett :( )
Ciklus.hu alapján ma van. Hőm alapján nem ma van, mert feljebb is ment mint tegnap!

Linkelem a görbém!

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/5 ... 46400_.png

d.dodó
 
 


sziasztok
voltam ma reggel dokinel, agyan azt mondta. Terhes vagyok!!!!! :D
kb 5 hetes, de tök jol lehet latni a petezsakot vagy mi a neve magyarul. Istenem de jo lenne magyar dokim lenne, hogy mindent tökeletesen ertsek, dehat igy jartam. Ket het mulva van uj idöpontom, vervizsgalat eredmeny, meg uj ultrahang. Tök jo :)

KépKép
ndora
 
 



köszönöm
es nalatok mi a helyzet? :lol:

KépKép
ndora
 
 



Dóra!
Gartulálok nektek!!!

Vera!
Megy a drukk ezerrel!

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én május 15-re vagyok kiírva, de érzésem szerint később lesz az. Mindegy örülök nagyon!
:D :lol: :D
Pedig nem mostanra terveztük, hanem egy-két hónappal későbbre, (lakásfelújítás miatt) Szóval véletlen baba :oops: , védekezés mellett, de mostmár csak azon izgulok, hogy egészséges legyen (gondolom persze ezzel mindenki így van :), mert végigcsinált velem két esküvőt is, anélkül, hogy tudtam volna Róla:)))

Mondjuk, irtó izgamas lehet tudni, hogy vándorol a sejtecske és bármelyik percben összejöhet! Ebből kimaradtam, de majd legközelebb! remélem..

Ezer Drukk mindenkinek, akik mostanában állnak neki. Jó lehet, nekem sajnos egészen elment a kedvem az együttléttől pár hete. Tudja valaki hogy ez mikor múlik el?
És a hányinger?

Csók

Bors
Vendég
 




Szia Vera!

hol tartasz épp? de hát gykorló anyukaként csak nem izgulod halálra magad? :)
Most egy kis csajszira gyúrtok?

Pussz

B
Vendég
 


Szerintem végülis ma van ovum! Tegnap este tojásfehérje volt a váladékom! És ma a suliban majd megpusztultam ugy fájt a hasam, magyarul ma volt ovu!
Szóval jön nekem is a türelmetlen időszak, hogy megtudjam végre sikerült e! :)

d.dodó
 
 


Drukk Neked is Dodó!
Vendég
 




Üdv Borsika,
akkor te 6 hetes vagy kb? :)
Hat nekem meg semmi bajom. Van par kaja amit kivanok, meg amit nem. roka koma elkerült - eddig legalabbis. Együttlettel sincs meg semmi bajom. Bar ebben inkabb a munkam az akadalyozo tenyezö. (estenkent dolgozom)
Azert Vera irigyellek, 4 gyerek utan meg mindig van kedved 5ikhez!!!
Na meg persze szurkolok. Neked is Dodo.

KépKép
ndora
 
 


Ndora,

Igen kb 6 hetes vagyok, azt hiszem :) Bár csak az aktuális mensi előtt egy héttel kezdtem érezni, hogy valami más... :wink:
Magyarul fogalmam sincs, hogy mikor tornázták össze magukat eggyé :lol: Ja, szoval én se tettem sokat érte, ahogy te is mondtad.:)
De Te akkor szakértő leszel, ha mindezt németül csinálod végig! :)
Azért kíváncsi lennék, hogy ott mi más, már ami a vizsgálatokat illeti. Most épp mi várható nálatok?
Vendég
 


hat mivel nem tudom otthon milyen igy nem tudok különbseget tenni.
Az tuti hogy itt az orvos dolog tök mas. Rengeteg orvos közül valaszhatsz, ugy mesz hozzajuk mint otthon a maganhoz, de mindezt a betegbiztositasod fizeti. Nem küldenek el vervetelre ide oda, helyben csinaljak, minden rendelben van ultrahang, ez ott alapdolog. En egy viszonylag idösebb pasihoz mentem, egy ismerösöm ajanlotta hogy nagyon kedves. Valoban az volt, egy 50 körüli arab szarmazasu doki. A rendelöjere raferne nemi ujitas, olyan 80 as evek desige, de egy halali kedves ürge, meg sem erzed mikor hozzad er. Es mondom, ö mar kicsit elavult rendelövel rendelkezik, megis van ultrahangja. Szoval ebböl a szempontbol biztosan jobb. A korhazak egyertelmüen jobbak. A többi reszet meg nem tudom. Most csak egy sima vizsgalat volt, hogy valoban terhes vagyok-e. Megmutatta a kis fekte "placsnimat" a monitoron. Szerinte 5 hetes körül lehetek, szerintem 4 egeszen pontosan. :D Ott helyben levettek a vert. Ket het mulva kell visszamennem meg egy ultrahangra, mert valami olyat magyarazott, hogy ez lehet gyerek nelküli burok is sajnos a mai vilagban. Azt sem tudom miröl beszel? mi az hogy gyerek nelküli burok? Na mindegy, akkor csinal meg egy vizsgalatot, aztan megkapom a ver eredmenyet (azt megkaphatnam elöbb is, ha akarnam, de gondoltam minek menjek ketszer) + akkor kapom meg a kismamakönyvem. Addig meg elhoztam egy 70 oldalas füzetecsket olvasgatni csak eppen nem igazan ertek benne mindent a szakszöveg miatt.
Szoval nem hiszem hogy szakertö leszek, inkabb aggodo anyuka, hogy mindent megertettem-e. Mar itt is gondot okoznak a kifejezesek, nemhogy nemetül!!! Mindegy, majd viszem a kispapat is magammal, hogy segitsen, ha en nem ertek valamit (ö kettös allampolgar, tökeletes magyar es nemet nyelvtudassal) :D
A többi vizsgalatot meg nem tudom hogy van. Azt sem hogy mit kell fizetni, es mit nem. Az gondolom majd akkor következik, ha mar latszik a baba is. Vagy mit tudom en.

KépKép
ndora
 
 


Tudom, hogy nevetséges, de a szorólapok (illetve azok hiánya) miatt is aggódtam - ugyanis nem kaptam semmiféle írásos ismertetőt. Azt hittem majd egy tonna cetlivel jövök ki. Arra gondoltam (amit egy Svédországban élő kismama mesélt itt, neki a dokija mondta), hogy a 10. hétig még nagy az esélye a vetélésnek, ezért őt például nem is vizsgálta meg. De szerintem ez nem normális. Mindegy, talán majd az uh-n kapok könyvecskét meg ilyeneket.
Amúgy ez a doki magánorvos, csak az egyik kórházban van a szobája, így szerencsére van minden a közelben. A kezelés végén szépen elmondta az anyagiakat is, és nem is volt "annyira" vészes. Rendes, még arra is ő bíztatott, hogy írassam ki magam, ha gondolom, ő szívesen aláírja a betegállományos papíromat. A csökkenő népesség, ésatöbbi... mondjuk itthon dolgozom, és hivatalosan a férjem a főnököm, szal asszem emiatt nem kell aggódnom :)

Most azon gondolkozom, el kéne mennem valami tornára, mert már szinte ki se mozdulok itthonról. csak hát a hányinger...
na majd meglátjuk.

Ha valakinek van egy jól bevált helye (torna,jóga) a Kosztolányi D. tér-től nem messze, szívesen venném.

Üdv,
Vendég
 


szep jo reggelt mindenkinek,
hogy en milyen szarul alszom ugy 1 hete. Katasztrofa. forgolodom, sehogy sem jo, melegem van, aztan meg fazom. Kesz vagyok mar.
Hat ez a 10-ik hetig meg sem vizsgalnak...milyen baromsag ez. Persze, elvetelhetsz, de kesöbb is törtenhet barmi. Az uh az ultrahang? Nekem mar az is megvolt. Mondjuk könyvet en is csak ket het mulva kapok, mert meg nem lehet semmit latni, mar ugy ertem sehol egy kis embrioka a lathataron, ugyhogy igy kismama könyvem sincs meg. Majd ket het mulva.
Itt ez az orvos ugy van mint otthon a maganorvosok. Rengeteg orvos van, hiperszuper rendelökkel, A böseg zavaraban azt sem tudod kit valassz. A különbseg csak az, hogy 90%uk együtt dolgozik a betegbiztositoval, igy egy centet sem kell fizetned. Na jo, persze vannak vizsgalatok amikert igen, de az nem sok vizsgalat. Bar teny, hogy amikor fizetned kell az viszont huzosabb mint otthon. Dehat itt eleve minden szolgaltatats ara 2-3-4x annyi mint otthon.
Nekem azt mondtak, hogy ne üljek meg fekügyek egesz nap, semmi esetre sem. Mozogjak, setaljak nagyokat. Viszont a tornara azt mondta hogy ha valamit kitalalok hogy menni akarok, azt beszeljem meg vele elötte. Bar en ilyen kis fizetecsket is kaptam hogy mikor hol milyen tanfolyamok, tornak, elökeszitök vannak. De egyelöre kihagyom en meg, föleg hogy 5 alkalom altalaban 100-150 euro között van. Ugyis setalok en meg eleget a kutyam miatt, meg a munkam miatt is.

KépKép
ndora
 
 



na, csak nem par nap mulva gartulalhatunk? :)
a höröl fogalmam sincs hogy mikor hogy jo, de mi az hogy kezdesz szaradni?

KépKép
ndora
 
 


Nekem még egy hét a mensiig,de többször is ma majdnem kidobtam a taccsot. :oops:
Elég szarul voltam.
De viszont napközben a hasam is görcsölgetett.
Ez valami VÍRUS???????????????????

Kép
orsitigris
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: