Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Sziszkó, nagyon örülök, hogy kibékültetek!!! :)
Már egyszer mi is összevesztünk mióta várjuk a babát, de hamar beláttuk, hogy nem teszünk jót. Mondanom sem kell, hogy én én voltam a hunyó, mert nagyon gonosz voltam: direkt kiborítottam a ropogós kenyeret, hogy kihulljon a morzsája, annyi mentségem volt, hogy ő akkor már felhúzott :oops: De hamar rájöttem, hogy nem szabad ilyet csinálni, és rögtön megbántam, amit tettem :oops:
Biztos klassz lesz a karácsonyi hangulat, jó elképzelni :lol: Várom a képeket a kandallóról! :)
Már csak másfél hét és itt van 16.-a ! :D
Tényleg nagyon csini vagy !

Heni, aranyos vagy, hogy gondolsz rám, igazán jól esik ! :)
Beni baba nagyon szép példát mutat a mi csemetéinknek :) :D
Majd, ha jössz legközelebb, teszel fel róla képeket ? Már kíváncsiak vagyunk! :lol:
Szerintem, ne aggódj a kilók miatt, de a baba előtt is sokat fogytál, és azt mondom, ha egyszer sikerült, akkor fog újra! :)

Timi, fantasztikus érzés a mocorgása, lehet, hogy hülyén hangzik, de amikor egyik oldalon jól kidudorodik, azt nagyon élvezem :lol: Tegnap estétől ma reggelig nagyon nyugis volt, már kezdtem parázni, hogy csak 2 hét volt a nagyon aktívkodása, de reggel újra beindult.
Lehet, hogy a hétvégi strapa ártott meg neki, mert vendégek voltak, és sokat készülődtem, pedig alig csináltam valamicskét. :oops:

Vettünk egy téli overált, meg sem mertem mondani anyósnak, de a párom megoldotta :lol: :lol: :lol: és nem is szólt semmit, v. nem mert :shock: 8)
wepe
 
 


Évi!

Vagy mert semmi köze hozzá. :lol:

Most nekem is okoztál egy kis örömet, mert visszagondoltam milyen volt, amikor még Noé mocorgott így bennem. Elképzeltem, hogy a mostani Noé bent van a pocimban, és izeg mozog ezerrel, teljesen más így utólag elképzelni. Drágám... :oops: :D

Szerintem amúgy simán az időváltozásokat is megérzik, vagy csak egyszerűen aznap, vagy abban az időszakban nincs kedvük annyit ficánkolni. :wink: Noé mindig is aktív volt, én sosem aggódtam, félek is, hogy a következő babu, ha nyugisabb lesz, végigparázom a várandósságomat, ha épp nem mozdul meg. :?

Sziszkó!

de jó, hogy kész a kandalló!! :D Én is várom a képeket!

Nekünk is mocorog valami...mármint a védőnő mondta, hogy alul jobb oldalon lát valamit, nyáladzik is ezerrel, meg tömködi a kezét és nyügös. Én ugyan nem látok semmit, de ő tudja...nagyon rossz estéink voltak mostanság, sokat sírt Noé. Talán a hasa is fájt, de most már én is biztos vagyok benne, hogy a foga is, mert tegnap adtam neki homeopátiás szert, ami jó a fogzásra és egy nyikk nélkül le tudtam fektetni. Hozzáteszem, hogy ilyen nálunk nagyon ritkán volt, még a fogacska előtt is. Mindig sírt, kicsi simizés után megnyugodott, de minden este úgy kellett kimenni a szobából, hogy sírt. Aztán belealudt. sajnos rá kellett jönnöm, hogy Noé ilyen. a babakocsiban is ha álmos, sír egy kicsit aztán elalszik. Már megnyugodtam, mert sokan mondták, hogy így zárja ki a külvilágot. Eddig nagyon zavart, azt hittem én vagyok rossz anya, hogy nem dajkálom végletekig a gyerekemet, de bíztattak,. hogy az lett volna a rosszabb, mert akkor még éjfélkor sem aludt volna. Így meg sír egy kicsit, majd elalszik.

Heni!

Gratula a fogakhoz!! Már jobban vagyok ám lelkileg, csak amikor azt az e-mailt írtam elég mélyen voltam... :oops: Egyszer lent egyszer fent. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Timikém, ne aggódj, mostanában én sem vagyok topon. Talán ezért is kezdtem el tanítani megint... így jobb, mert kevesebbet foglalkozom azokkal a dolgokkal, amikkel nem kellene... Nem volt még időm az iwiwre, bocsi. Ha felmegyek, csak elolvasom az épp érkezett üziket és annyi, válaszolni már nem igen tudok. Az biztos, (erre már rájöttem), h néha magunkra is kell időt szakítani a babók mellett, különben nem érezzük jól magunkat. Kell a mi lelkünknek is egy kis kényeztetés, olyasfajta, amit a babák még nem tudnak adni... Szóval nálam sem épp rózsás a helyzet. :)

Évi, jól tetted, hogy megvettétek az overált. :) Anyóssal ne foglalkozzatok, mert abból csak feszültség van, annyit meg nem ér.
Én is imádtam, amikor Beni még a pocimban mocorgott. :) De most, hogy a karomban mocorog, már nem is hiányzik annyira. Egyelőre. ;)

Fogacskával kapcsolatban: van egy rokon kislány, akinek 15 hónaposan jött ki az első foga. Ehhez képest Beninek sztem 15 hónapos korára már egy pár kint lesz... Viszont tényleg csak ajánlani tudom Nektek, hogy ha van lehetőségetek Ausztriából vagy Németországból megszerezni az Osanit nevű homeopátiás bogyót, inkább azt adjátok a babáknak, mint a Caomilla Vulgarist. Az ugyanis semmit nem használt. Amióta viszont az Osanit van, azóta semmi baja Beninek. Még csak a bal első fogacska van kint, de sztem néhány nap és a mellette lévő is kibújik.

A kép: tegnap előtt készült. :)

Kép

Sziszkó, tényleg várjuk a képet a kandallóról. Biztosan nagyon hangulatos és szép. :)
16.???? :shock: :shock: Az már mindjárt itt van..............

Heni

Kép
tücsök75
 
 

 
 

Heni!

Én is az Osanitot adom neki, és csak esti kajcsi előtt, de az elég is, mert már tuti, hogy az hat, hiszen mióta ezt adom, egy nyikk nélkül elalszik. :shock: Hihetetlen, hogy tényleg ilyen hatásos! :D

(de szerinted mennyi ideig fog kitartani egy doboz? :roll: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Heni!
Tündéri a kis Beni! :lol: :lol: :lol: Megzabálom,olyan édesen mosolyog! :wink: :wink: :lol:

Tabati!
Érdekes,hogy Noét ott bírod hagyni az ágyikójában sírdogálni,aztán elalszik!Szerencsés mami vagy! :lol: :wink: Majd én is kipróbálom ezt a módszert,ha Martin is ilyen lenne! :D

Ma voltam NST-n,minden oké!Méhösszehúzódásnak semmi jele,Manó mocorog rendesen! :lol: Szerdán megyek uh-ra,itt a 38.-ik héten még van egy kötelező uh.Meg aznap megyek egy méhszájvizsgálatra is.

Ma elkezdetm inni a málnalevélteát.Lányok,ti mennyit ittatok meg naponta?Nekem a nőci azt mondta a gyógynövényes boltban,hogy a 38.-ik hétig napi 1 pohárral lehet inni,utána napi 2 pohárral.
Ezt kicsit keveslem,mert az októberi kismamik közül sokan napi 1 litert is megisznak.Most akkor mennyit lehet :?: :?: :?:

Jelentem,hoztam Nektek képet a kandallóról és még csináltam párat a lakásról! Íme:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Bárpult a nappaliban

Kép Ez egy ilyen modern kandalló :-)

Bocsika a sok képért! :oops: :oops: :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


HAHÓ LÁNYOK HOL JÁRTOK???????

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Nagyon szép a lakásod!!! :D Főleg a konyha meg a fürdő tetszik. Mondjuk én konyha és fürdőmániás vagyok. :lol: A konyhában ahogy fokozatosan megy a csempe, az nagyon tetszik. Jó ötletet adtál, ha lesz rá lehetőségünk mi is csinálunk bele ilyet. :wink: Étkező nekem túl modern... :oops: Meg az üvegasztalokat se nagyon szeretem, de a maga nemében szép, csak nem az én stílusom. :wink: Bárpult nagggyon vagány!! 8) kandalló nekem megintcsak modern, tudod, már mondtam, hogy cserépkályhapárti vagyok.. :lol: de nem akarod körbe valahogy kidíszíteni? Mármint úgy gondolom, hogy túl fehér a fal mellette, olyan kopár. Terveztek oda még valamit? Kár hogy nem látszik a szoba többi része, érdekelne, hogy illik a szobához. A bárpult is ott van valahol? Mert akkor ahhoz például tök jól illik ez a modern kandalló! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Heni!

Én is megtapasztalom, milyen az, amikor jön a fog. :evil: Elég durva, Noé sokat sír, ma már dokinál is voltunk, aki azt mondta, hogy nem a foga jön, csak a hasa fáj. De hárman (anyu, anyósom, védőnő) egymástól függetlenül mutatták meg nekem, hogy melyik foga jön, és tényleg fehér az ínye, ömlik a nyála, és ez nem olyan sírás, mint amikor a hasa fájt. Nem értem a dokit...adott kanalas gyógyszert a hasára, most ezt adom neki...ja! És hasmenése van, ami állítólag megintcsak fogzáskor szokott lenni. Nektek is volt? Osanit eddig használt, már nem nagyon... Tegnap este volt a legdurvább. (sziszkó! na akkor nem hagytam sírni az ágyban, mert tudtam, hogy nem a fáradtságtól sír, bár a kezemben is keservesen sírt, de aztán szopi közben elaludt és be tudtam tenni az ágyába, szegény biztos nagyon kimerült a sok sírásban. :( )

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
Köszi a dicsit! :lol: :lol:
Hát igen,a lakásunkat próbáltuk modernül berendezni.nekünk ez jön jobban be.De barátnőméknek például teljesen más stílusú a konyhájuk,sok minden fából van,és fenyő színű.Nekem az is tetszik mondjuk.Nem vagyunk egyformák! :lol: :lol:
A kandalló falára szeretnék valamilyen képet,mert ez így tényleg kopár kicsit! :roll:
Amúgy a nappaliban van ez is,meg a bársarok is.Majd valamelyik nap csinálok még a nappaliról képet,hogy lásd egymás melletti sarkokban vannak.Ja és még kihagytam a múltkor a hálót.De az nem olyan szép.De azért arról is dobok egy képet.

Szerdán megyek uh-ra!Már nagyon kivi vagyok,Martin mennyit hízott 3 hét alatt! :lol:
Már nem bánnám,ha lassan kibújna,mert a bokáim bedagadva,az úkkaim is néha virsliformájúak! :lol: :lol: :lol: És nagyon fáj a szeméremcsontom,ahogy ékelődik be a fejecskéje!
Amúgy jól vagyok! :wink: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Bocsi, hogy nem jöttem, csak elég sok dolgunk volt.

Heni, nagyon helyes kis egészséges baba Beni, biztos jól meg lehet szorongatni - persze óvatosan :D

Timi, sajnálom, hogy Noé nehezebben viseli a fogácskájának az érkezését, remélem, hogy mihamarabb túl lesztek rajta !

Sziszkó, nagyon szép a lakásotok! Nekem tetszik, nagyon ügyesek vagytok ! De gondolom, hogy egy vagyon mire kész lett, mi is így voltunk. És mindig tudnék valamit venni, vagy újítani, bár most már nem ez a legfontosabb :lol: :wink:
A kandallónál látom, hogy burkolatváltás van ( járólap és parketta/laminált lap ), arra van a konyhátok ? Már be is fűtőtettek :?: , mert ma már elég hideg van :evil:
Majd ha tudsz akkor, gyere, hogy mi volt az uh-on! Kíváncsi leszek, hogy pénteken jön-e Martin ? :shock: :D :D Várjuk ám az sms-t :wink:
wepe
 
 


Ja, rólunk elfelejtettem, hogy szombaton a párom is érezhette a baba mocorgását! És nagyon tetszett neki ! :) :) :) :) Tegnap, biztos új helyzetet vett fel, mert úgy érzetem, mintha keresztben állna :lol:
A Lisa kutyánkat a múlt héten meg kellett műteni, mert a szemén lett egy daganat, és el is altatták, akkor már a fogkövét is leszedték. Olyan kis esetlen volt, több óra volt, amíg fel tudott tápázkodni. A párom kezét nyaldosta, mert látni sem látott, úgy bekábítózták. De most már sokkal jobb, azóta kamillázzuk neki.
wepe
 
 


Wepe!

Szegény kutyi...édes lehetett :) Kutyáról is szednek fogkövet? :shock: Én épp egnap gondolkoztam, hogy majd januárban hova kéne sürgösen elmenni. Fogorvos....(korona, tömés, fogkő :x ), kozmetikus (úgy nézek ki, mint egy kamasz) aztán kontaktlencsét csináltatni (bár az már most sem ártana...)
Most hogy Noé ilyen nyügös, tuti nem tudok elszabadulni sehova. Ráadásul a kengurunk nem vált be (csak fektetve, de úgy már nem jó Noénak), úgyhogy szeretnék egy kötős kengurut, arról mindenki ódákat zeng és nekem is szimpi. Lassan alakulgatunk.

Kanalas gyógyszer talán használt, mert nyugodt volt az éjszakánk. Kicsit köhög is Noé, mondta is a dokibá, hogy piros a torka picit, de nem vészes. Lehet, hogy arra is használ a szer, ugyanis úgy kellett kikeverniük a gyógyszertárban.

Mi már fűtünk, plusz fürdetésnél még a hősugárzót is bekapcsoljuk...

Én is alig vártam, hogy párom is érezze a mocit. :D MIndig amikor nagyon mocorgott, szóltam páromnak, hogy adja a kezét, de egy csomó ideig nem sikerült megéreznie, mindig abbahagyta olyankor a ficánkolást. :lol:

Sziszkó!

Akkor én olyasmi stílusú lehetek, mint barátosnéd, mert én meg csont vagy vaj színű konyhabútort szeretnék szintén fából, üvegajtós betétekkel. De lehet, hogy fenyőszínű lesz, mint a nappali polcrendszere (oda meg olyat tervezek)

No én is lefotózom már valamelyik nap a házat így ablakostól. :wink: (csak ne esne az eső) Meg az üvegtéglát is a konyhámban. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Timi, sajnos kutyáknál is van, valamelyiknek altatás nélkül is le tudják venni, neki nem :roll:
Nekem is kellene mennem fogorvoshoz, de most annyira nincs kedvem, nem akarom, hogy piszkáljanak a számba, így hogy babát várok :twisted: Azon gondolkodom hogy úszhatnám meg 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Nálunk is már megy a fűtés, de mi is használtuk a hősugárzót, lett is villanyszámla :shock: :shock: :shock:
Mocorgásnál nálunk is nehéz volt elkapni, elég mély a párom hangja, és biztos hallotta :lol:
Noénak gyors javulást !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)
wepe
 
 


Évi!

nem akarok belekotyogni, de szerintem mindenképpen menj el a fogorvoshoz, asszem a kiskönyvben van is ilyen rublika, de nem azért, hanem ha szülés előtt alakul ki valamilen gyulladás, vagy ilyesmi, abból koraszülés is lehet. Nem kell megijedni, de szerintem muszáj megnézetni. Én is elmentem, pedig nem fájt a fogam, csak gondoltam utána ki tudja mikor lesz időm babával eljutni. (szóval ez sem utolsó szempont) Fodrászt, kozmetikust is ajánlom, de szerintem azt a végefelé érdemes, hogy minél tovább kitartson. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Timi, Beninek is ment/megy a hasa... az Osanitban meg az a rossz, hogy állítólag, ha rendszeresen adod neki, megszokja, mint minden homeopátiás készítményt. Viszont Beni sem úgy sírt, mint ha a hasa fájna, de aztán jobb lett. Én a Dentinox krémet is szoktam alkalmanként használni. Csak egyszerűen bemasszírozni az ínyét vele és elmúlik a fájdalom. Remélem, már jobban van Noé...

Évi, sztem is menj el fogorvoshoz. Ezzel nem szabad játszani, mert tényleg baj lehet belőle.

Sziszkó
, már nagyon izgatott lehetsz a "nagy találkozás" miatt... Gyönyörű helyre érkezik Martin! Szép a lakásotok! :) Remélem, pihensz sokat![/b]

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Heni, Timi nagyon köszönöm, hogy szóltatok a fogorvos miatt. Én teljesen a másik végletet gondoltam. :oops: Mert egyébként nem parázok a fogorvostól, de most ezt komolyan mondom! Attól tartottam, hogy a babának ne legyen baja!!!! Van is rublika a kiskönyvbe, és védőnő is mondta. Még egyszer köszi Nektek ! :) :) :)
wepe
 
 


Évi!

És ne félj a fájdalomcsillapítótól, olyat használnak, ami mehet nyugodtan, nem lesz a babádnak baja tőle. Csak röntgent ne engedj, de gondolom ezt tudod, meg ha mondod, hogy várandós vagy, akkor a dokik is tudják. :wink:

Heni!

Képzeld, én már egyáltalán semmiben sem vagyok biztos. Lehet, hogy nem is jön még a foga, csak belül mocorognak a fogcsírák, mert a doki szerint nem az volt a gond... Mára meg nem is volt annyira nyügi. Majd meglátjuk, most már kíváncsi leszek mikor jön ki az első foga. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Sziszkó mi volt tegnap ? Már nagyon kíváncsi vagyok !
A másik ( Forgácsos ) topikban holnap születik meg az első baba császármetszéssel. :) Gondoltam Rád, hogy Ti is ezt néztétek ki :wink:

Timi, Heni puszi a kisfiúknak! :)
wepe
 
 


Sziasztok!

Reggel írtam Nektek,aztán elszállt minden! :evil: :evil: :evil: :evil:

Wepe!
Azt hiszem,majd Neked küldöm az sms-t,mert a lányok úgyis babáznak,Nekik kevesebb idejük van jönni! :) (De remélem ezért nem lesz harag,ugye Timi,Heni?)

Heni,Wepe!
Nektek is köszike a lakásdicsit! :lol: :lol: :lol:

Wepe!
Hát igen,egy családi háznál mindíg van mit csinálni! :roll:
Jól láttad,ahogy megyünk ki a nappaliból ott már az ebédlő van a konyhával egy légtérben.Azért van a burkolatváltás. :lol:
Ja,ja!Már befűtöttünk a kandallóba párszor!Muszály,rohadt (bocsi :oops: ) hideg van a napokban.Jöhetne már az az ígért 10-12 fok.Most annak is örülnék! :? :? :roll:

Heni!
Igen,pihenek sokat! :wink: Párom se engedi,hogy sokmindent csináljak.A háztartásban ami muszály megcsinálom,de azt is szép lassan.Nem kapkodok,nem szalad el semmi! :wink: :mrgreen: :mrgreen:

Timi,Heni!
Fürcsikor Nálatok hány fok van?Mármint a babának mennyi kell?És éjszaka alváskor? :roll: :roll: :roll:

Rólunk:
Szóval a tegnapi uh-n megtudtam,hogy kicsi fiam már nem is olyan kicsi!A súlybecslés 3500 gramm volt!!!!Tudom,nagy lehet a szórás.De azt mondták pluszban is és mínuszban is! :roll:
Magzatvíz mennyisége átlagos,placenta érettségi foka I-es.Szóval minden okés.Voltam méhszájvizsgálaton is,amikor is csillagokat láttam! :roll: De még mindíg 1000-es vagyok,méhszáj teljesen zárt! :shock: :shock:
Úgyhogy nem valószínűsítem,hogy a holnapi nap a miénk lenne! :cry: :roll: Na mindegy,nem stresszelem magam ezen,úgyis jön,ha jönni akar! :lol: :lol: :lol: :wink:
Ma voltunk védőnőnél.Kölcsönöztünk egy mérleget egy hónapra.Azt mondta a védőnő,hogy addig épp elég!Lányok,Ti mértétek otthon a babákat?
ja és kaptam egy papírt,amin minden nap írnom kell,hogy mennyi idő alatt rúg 10-et! :) Ma pont fél óra alatt megtette ezt a teljesítményt! :wink: :lol: Ügyes fiú! :wink:

Na jó éjt Lánykák! 8) 8) 8) 8) 8) [/b]

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, várom az sms-edet, akár mikor írhatsz ! :D
Ne is stresszeld magad az időpont miatt, Martin tudja mikor akar jönni :) :) :) A lényeg, hogy rendben van minden!!!
Hát jöhetne még 10-12 fok, mert tényleg hideg van. :twisted:
Szerintem 25-27 fok biztos kell a fürcsikor. A súlyt mérésről gőzöm sincs :oops: :shock: :lol:
Ami még engem is érdekelne, hogy a kiskukinak mi a speciális ápolása ? - bocsi lányok, ha hülyeségeket kérdezek :oops: :oops: de úgy gondolom, hogy erre nagyon oda kell figyelni :!:
wepe
 
 


Wepe!
Az októberi topicba pont valameilyik nap dobtam fel ezt a kukis témát.És már meglévő fiús anyukák azt mondták,hogy nem kell bántani.Max fürdetéskor egy nagyon picit felhúzni,de semmiképp se kell húzogatni.
De van aki azt mondja,1 éves koráig hozzá se lehet nyúlni! :shock:
No,ilyenkor legyen okos egy kezdő kismami! :roll: :roll: :roll:
Úgyhogy Tabati,Heni én is várom erre a válaszotokat! :lol:
De majd a védőnőt meg a gyerekdokit mindenképp megkérdezem! :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó,
én is így sejtettem, hogy egy idegig nem kell húzogatni, csak az időben nem voltam biztos. Attól is elég para leszek, hogy itt lesz a kis újszülött bébink :lol: és mindent jól csináljak 8)
Én is több mindenkit meg akarok majd kérdezni, eddig a lányos unokanővéremmel beszéltem róla :lol:
wepe
 
 


Hú,Lányok!
Már csak 11 napunk van hátra! :shock: :shock: :shock: :shock:
Vészesen közeleg a vége! :roll: :roll: :roll: :roll:
Már a héten elkezdődtek a telefonhívások is,hogy: egyben vagymég,mikor szülsz stb... kérdésekkel! :roll: :roll: :roll:

Ha nem jönnék,kellemes hétvégét Nektek! 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, nem tudsz aludni 8) :wink: jó korai vagy :lol:
11 nap és ez már csak kevesebb :wink: de ne idegeskedj :!: :!: :!: :)
Nektek is jó hétvégét !
wepe
 
 


Sziszkó!

Már én is nagyon izgulok ám, hogy mikor jön el a te időd! :wink:

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy nappal 22 fok, éjjel 20 fok az ideális. Fürcsihez nem tudom, csak azt, hogy míg nem volt hősugárzónk, mindig sírt amikor kivettük a vízből, mi meg naívan azt hittük, hogy sajnálja, hogynem fürödhet tovább. Na persze mióta pluszban melegítünk semmi sírás, úgyhogy fázott... :oops: :oops:

Kuki!

Én még akkor sem tudtam mit szeretnék, vagy mit lenne jó tenni vele, amikor már megszületett. Mindkét vélemény (húzogassuk, ne húzogassuk) logikus volt. Az egyikre azt mondták, ha nem húzzuk, akkor letapadhat, aminek műtét lehet a vége, ami nem gáz, de azért mégis.... Ha meg húzogatjuk, akkor mikrorepedések alakulhatnak ki, felsérthetjük, az meg azért gáz, mert begyullad stb. Barátnőm szerint 1 éves koráig ne nyúljunk hozzá. Védőnő álláspontjára nem emlékszem. Anyósom mindkét fiának húzogatta, szép fokozatosan, ahogy engedett a bőr. Párom szerint hallgassak rá, mert látom milyen jól működik az övé is, soha nem volt vele gond. :lol: :lol: Hát én meg nem tudtam dönteni... :oops: Első fürcsinél megpróbáltam picit felhúzni, de nem ment, úgyhogy hagytam. Erre a doki az első vizsgálaton hirtelen felhúzta neki csutkára :shock: és közölte velem, hogy azt a fehéret (tényleg volt ott neki lepedék) nyugodtan mossam ki fürdetésekkor. :shock: Na, azóta én is fel tudom húzni neki, és mindig húzom fürcsinél és megmosom. Tuti nem lett baja, mert ez már 3 hónapja volt és minden oké, pisil rendesen, és nem gyulladt nem fáj neki. Anyósomnak mondtam, és kicsit kiakadt, hogy azért szerinte fokozatosan kelllett volna, de most már örülök, hogy túlvagyunk rajta.
Hát nem is tudom mennyit segítettem...


Mérleg!

Volt 2 is, egyik sem digitális, de akinek digis volt, az azt mondta, hgy ha a normálison nem tudom lemérni akkor azon is ugrál a szám. Szóval Noé nagyon izgága volt, nem lehetett normálisan mérni. Én végül feladtam. De az első időkben szokták javasolni, úgyhogy nem árt.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Sziszkó, fürdetéshez legalább 25 fok kell, a víz kb 36 fokos legyen, de egy hőmérőn be van jelölve, hogy mennyi az ideális a babának. Általában 36-38 fokos vízben érzik jól magukat. Egyébként a lakásban 20-22 fokot mondanak normálisnak, ahogyan Tabati is írta. (Képzeld, Beni kb ugyanúgy van öltöztetve, ahogyan én szeretek lenni, ami azt jelenti, hogy most 22 fok van a lakásban, én rövid ujjúban vagyok, rajta azért egy hosszúujjú body van és egy harisnya, mégis szakad róla a víz... nem értem én ezt!)
De jó, h már csak pár nap! Remélem, minden rendben lesz Veled, és szép élmény lesz a szülés!

Kukitéma: én minden fürdetésnél felhúzom Beninek, amennyire lehet. A fehér lepedéket én is letörölgetem róla, mert én is úgy jártam, mint Tabati. Először nem mertem hozzá nyúlni sem, mert a tapasztaltabb anyukák azt mondták, egyéves koráig ne bántsam... de a doktornéni jól letolt, hogy ezzel nem szabad játszani. Óvatosan és mindig vízben szabad csak, mert ha szárazon csinálod, akkor fog begyulladni. A víztől még csak nem is fáj neki.
Mérleg: szerencsére én még meg tudom mérni Benit, mert sztem tudja, hogy ha oda teszem, akkor nyugiban kell lennie. :) Nekünk is egy digitális van, kölcsönben...

Tabati, úgy tűnik, nagyon készülődik a 2. fogacska... Az első már tök aranyos. :)

Wepe, Neked kitartást! Már Neked sincs olyan sok hátra... Egy bnőm február 25-re van kiírva, úgyhogy róla mindig el tudlak képzelni, hogy hogy nézel ki... :D

Anikóval vajon mi lehet? Megtalálta a tornát, amit keresett?[/b]

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Sziasztok Lányok !

Sziszkó írt!!!
Bárdóczy Martin vagyok, ma reggel 7:28-kor csaszival születtem 3350 grammal, és 55 cmvel! Én jól vagyok, anyát megkínozták! Puszilunk Mindenkit! Martin & Sziszkó!
wepe
 
 


Lányok elnézést, hogy csak most írtam!!!
wepe
 
 


Sziasztok még egyszer !

Vendégek voltak ma, és csak nagyon röviden tudtam írni.
Remélem, hogy minden rendben van Sziszkóval, nem hittem, hogy ilyen gyorsan jöhet Martin :oops: tegnap még itt voltunk 8) és ma reggel már meg is született :D Nagyon kíváncsi vagyok rájuk! Lehet, hogy honlap fel is hívom, hogy mi lehetett az oka a császárnak, és hogy miért kínozták meg :(
Most visszaolvaslak Titeket!
wepe
 
 


Timi, Heni nagyon köszönjük a kuki hozzászólást :lol: :oops:
Nekem sokat segített mindkettőtök leírása!
Heni, csak annyi kérdésem lenne: a fürdővíziben csinálod, ami babahabfürdős, vagy az legyen teljesen tiszta ? Bocsi, hogy ennyit kérdezek.
Tulajdonképpen én 24-ére vagyok kiírva, csak a hetek + a napok miatt írtam 20-át a nagyonbabán.
Így hogy Martin ilyen gyorsan jött - legalábbis nekem - kapkodom a fejem, hogy ez ilyen gyorsan történik :lol: meg a para, hogy mi lesz.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy én császárral vagy normálisan szülök :shock:
Jó éjt Nektek! Ha holnap beszéltem Sziszkóval, akkor mindenképpen írok helyzetjelentést !
wepe
 
 


Jééééééé!!!!! Egy Martin a világon!!! Üdv közöttünk Földlakó!! :D :D Sziszkó gratulálok!!! Remélem azért annyira nagyon nem kínoztak meg!!! :roll:

Évi!

Köszi, hogy megírtad. Én nem is tudtam korábban jönni látod!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Évi, köszönjük a hírt!
Bárdóczy Martin Isten hozott a világon! Nagyon vártunk már, remélem, olyan jól fogod érezni Magad itt, amennyire csak lehet!
Anyának kitartást, remélem, hamar felépül. Sok-sok tejcsit kívánok Nektek!

Évikém, a habfürdővel még egyelőre sehogy sem állok. A doktornő szerint 6 hónapig csak azt kell használni, amit a gyógyszertárban lehet kapni, mert allergiás pöttyök lehetnek a baba testén. Ahogy betöltötte a 3 hónapot, én egyszer használtam egy Penaten márkájú "Gute Nacht-bad" nevű fürdetőszert, aminek ugyanolyan az illata, mint a Johnsons-nak, és tényleg nem jött be. Úgyhogy egy darabig biztos a fürdetőkrémet fogom használni. Kukihúzás meg mindig az elején van, akkor meg még tiszta a víz. Gondolom, azért nem lenne jó, ha a krémből kerülne vami illetéktelen helyekre... egyébként már szépen feljön Beni bőröcskéje is... :)

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Sziasztok !

Sziszkót nem akartam zavarni, sms-t írtam neki, most válaszolt, hogy javulgat, pénteken mehetnek haza. Normál szülésnek indult, kb. 4 órát vajúdott, de nem bírt kibújni, mert kiderül, hogy a vállán és a nyakán volt a köldök zsinór.

Timi :wink:

Heni, köszi a választ :)
wepe
 
 


Pénteken? :shock: Jó sokat bent tartják! :shock: Engem a normál úton szülőkkel küldtek haza, biztos úgy gondolták, hogy rendben vagyok, nem kell kivárni a négy napot. Szerintem őt meg már nyugodtan hazaengedhetnék csütörtökön. No, mindegy, a lényeg, hogy minden oké már, az a fránya köldökzsinór nekünk is gondot okozott. :roll:

Heni!

Jól is teszed, hogy nem fürdeted mindenféle illatos bigyóval. Én még sokáig nem tervezem. Most is ekcémás Noé lába, (én is az vagyok), úgyhogy egyáltalán nem is ihatok tejet, és a tejtermékeket is vissza kell fognom. Remélem elmúlik neki, mert nekem sok gondot okozott már az ekcéma az életemben. Pont gyerekkoromban. Azt mondták kinövöm...na persze... :evil: MOst már nem zavar, együtt lehet vele élni, néha kijön, néha elmúlik. Csak a tenyeremen van.

Kép
Kép
tabati
 
 


Én is 3 nap után jöhettem haza... nem is tudom, mi volt a jobb. Itthon aggódtam, h beindul-e a tejcsi rendesen, lesz-e mit adnom Beninek enni, így az első napok itthon is szörnyű nagy aggódással teltek. Viszont a kórházban sem lett volna jobb. Ott iszonyú meleg volt, és nem figyeltek ránk többet... De annyira sem, hogy az orvos a lelkemre kötötte, hogy kérjek jeget a sebemre, mert begyulladhat. Az ápolónők meg közölték, hogy nincs, mert már így is túl sokat adtak másoknak, és különbenis sokáig tart, amíg megfagy a víz és csak egy fagyasztó van. Na, köszi... egy szülészeten tán fel kellene készülni ilyesmire... Lehet, hogy jobb is, hogy Sziszkó tovább lesz szem előtt... azért otthon biztosan többet sürögne-forogna, mint szabadna.

Tabati, Te egy zseni vagy! Most jut eszembe, hogy miért lehet ekcémás az én kezem is. Eszembe nem jutott volna a tejtermék, ha nem mondod... igaz, én nem tejet ittam, hanem sajtot és túrót ettem ezek szt többet, mint kellett volna. De majd vigyázok én is.

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Heni!

Nem zseni vagyok, hanem tényleg sokat szenvedtem ezzel kiskoromban. :evil: Először még a dokik nem is tudták, hogy miféle bőrbetegségem van. Mintha az ekcéma nem népbetegség lenne... :shock: azért mentünk végül a Heim Pál kórházba, mert a rendes bőrdokik össze-vissza kísérletezgettek rajtam. Ott persze rögtön tudták, hogy mi a bajom. Befektettek és pár nap alatt kikezeltek. Ugyanis akkorra már az egész testem viszketett. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Sziszkó, remélem, szerencsésen hazaértetek tegnap, és majd egy pillanatra tudsz jönni, hogy mesélj, és képeket hozzál nekünk !
Én már nagyon kíváncsi vagyok ! :) :lol:

Heni, Timi, remélem Ti is jól vagytok !!! :) :) :)
wepe
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan bejelentkezek!Köszönjük szépen Mindenkinek a gratulációkat!Tegnap jöttünk haza!Még nagyon nem értem utól magam itthon,és még segítségem is van.
Amint lesz egy szabad órácskám,leírok mindent! :roll:
Az iwiw-re meg ide rakok holnap képet a fiatalemberről! :roll: :roll: :roll:

Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Majd érdekel, hogy érzed magad, meg miért alakult úgy, hogy császár lesz, esetleg ha lesz időd szüléstörténetet is szívesen olvasgatnék. :wink: No és természetesen az is érdekel, hogy milyen baba Martin. Alszik e sokat, éjjel hagy e titeket aludni, szopizik rendesen? Hogy alakulnak a napjaitok? Nem akarok belekotty, de valamiféle napirendet állítsatok fel, mert mi későn tettük, pedig sokkal könnyebb így, és valószínűleg sok kínlódástól megkíméltük volna magunkat,ha ez előbb sikerül. Csak én mindig azt mondogattam, hogy Noé mindent össze-vissza csinál, semmi rendszer nincs benne, pedig van, csak meg kell találni. Én felirogattam a napjainkat, és visszaolvasva találtam benne rendszert, ha nem is órára pontosan, de volt. Utána már következetesen próbáltam mindent én alakítani. :wink:

Évi!

Hogy vagy?

Heni!

Képzeld nekem is jön a magánnövendékem (nekem csak egy volt tavaly is), kicsit izgulok is, hogy ne Noéra figyeljek, míg tanítok. (anyósomra hagyom, de az csak egy szobával arrébb lesz...)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, tegnap is benéztem, csak nem írtam, hogy én is várlak ám! :wink:

Köszi, Timi, jól vagyok/vagyunk a ma hajnalt leszámítva :evil:
Pár hete meghúztam a hátam, amikor keltem fel, és mostanra annyira gáz lett, hogy nem bírtam csak hanyatt fekve aludni, és azt is csak 4 órán át, mozdulatlanul. Pityeregtem is, mert féltem a babánkat :cry:
Ma megyek a házi orvoshoz laborleletekért, de nem is tudom, hogy mondjam-e neki, mert úgy sem fog tudni semmit sem tenni.
Most már annyira nem fáj, de érzem, hogy nem múlt el.
Csütörtökön nődoki, és jövő hét kedden fogorvoshoz is megyek.

Ma megy a magánnövendéked ?
wepe
 
 


Sziasztok Lányok !

Megnéztelek Titeket az iwiw-en, mert már nem bírtam a kíváncsiságommal :wink:
Nagyon édes Fiaitok vannak ! :)
Jó Nektek, hogy túl vagytok a szülésen, és már kezeitekben vannak a legféltettebb kincseitek :)
wepe
 
 


Évi!

Te nem vagy fenn az iwiwen? Már nem is emlékszem... Kérjek meghívót, jönnél? :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Köszönjük Martin nevében is a bókokat! :lol: :lol: :lol:

Wepe!
Vannak képek Martinról az iwiw-en!Ha tudod nézd meg!Ahhoz,hogy ide felrakjam,le kell őket kicsinyítenem,de nem sok időm van.Na jó,a kedvedéert egyet mindjárt berakok! :wink:

Szüléstörténetem: Röviden csak annyit,hogy ugye este 8-kor elkezdett folyni a magzatvizem,de fájások nem voltak.Éjjel 2 -től reggel 7-ig megjártam a poklot!És nem vagyok egy nyápic csaj,de ez tényleg húzós volt!Reggel már 4 újjnyira voltam tágulva,meg 1 perces fájásaim voltak.A végén már én kértem volna a dokinőmet,hogy legyen császár,ha Ő nem mondja.Szegény Martin már nagyon meg akart születni,ott volt majdnem kinnt,csak a köldökzsinór a nyakán és vállán volt. Ezért hiába küzdött szegénykém!

Még annyit akarok írni,hogy sajna Martinnak nem kell a cici,ha rárakom,elkezd ordítani.Így nem is nyüstölöm szegényt.Viszont így elég kevés tejem van,kb 3 óránként fejek,és a két mellemből 25-30 milli van csak.Sajna tápszerhez kellett nyúlnunk,de nem volt más választásom.
Valamelyikőtök járt ilyen cipőben?????? :roll: :roll: :roll:

Egyébként még ezt is elfelejtettem leírni Nektek,de Martin dongalábbal született.Örökölte tőlem. És mikor megszületett,nagyon ki voltam bukva ezmiatt,de megnyugtattak,hogy 100%-ban helyre tudják Neki hozni.Végül is,31 éve,engem is helyrehoztak!
Szóval,voltunk a Heim Pálba hétfőn,megnézték Neki,és holnap kell visszamennünk.Begipszelik mind a két kislábát és ezentúl minden héten pénteken mennünk kell gipszeltetni.Lehet,hogy majd kell műteni,de nem biztos.Attól függ,hogy a gipsszel mennyit tudnak korrigálni rajta.De mire elkezd menni,addigra rendberakják Neki! Úgyhogy nagyon bizakodóak vagyunk! :roll: :wink:

Tabati!
Azért engedtek csak pénteken haza,mert a krházban időközben kiderült,hogy íMartin még a pocakban fertőzést kapott és arra kapott 5 napig antibiotikumot! :roll: De mire hazajöttünk,jók lettek az eredményei! :wink:

Kép Zabálnivaló :-)

Kép A kép magáért beszél :-)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Timi, nem vagyok fenn az iwiw-en, csak a barátnőm eljön, akkor szoktam körbe nézni.
Köszönöm a meghívót, de nem szeretnék fenn lenni.

Sziszkó, sajnálom, szegény Martint, de biztos, hogy fognak tudni segíteni, hogy kinője ezt a problémát! Ezt akkor teljesen örökölte, vagy esetleg kicsi volt a helye odabent ?
Biztos, nehéz lesz a gondozása, pelenkázása, fürdetése, de nagyon drukkolok, hogy gyorsan helyre jöjjön ! Erre nem tudnak, műanyag gipszet adni ? Ez csak egy ötlet :shock: hátha, könnyítené a dolgotokat a fürdetés erejéig.
Írjál, hogy viseltétek a dolgot!
Vigyázzatok Magatokra !
wepe
 
 


Sziszkó!

Tudod, mi is tápszereztünk, nem vagyok elene, úgyhogy nem kioktatásként, csak tudod én is sokat küzdöttem. Segítség, aztán meglátod: én a helyedben azonnal felhívnék egy szoptatási tanácsadót, jobb minél korábban. MIndjárt keresek neked linket, ahol vannak telószámok, hívjatok fel pároddal valakit. Csak azért, mert ha nem szopik Martin, akkor apadni fog a tejed. Szerintem hiába fejsz, az nem ugyanaz, mintha a baba szívná, arról nem is beszélve, hogy bele fogsz őrülni a sok fejésbe. Persze olvastam már olyat is, hogy valaki csak fejéssel fent tudta tartani a tejtermelést akár 6 hónapig is, meg ha nincs más, akkor muszáj, de tényleg sürgösen keress meg egy szakembert. Lehet, hogy nincs is komoly gond, csak mondjuk rosszul tartod, vagy bármi amit simán lehet orvosolni. No, mindjárt nézek neked oldalt!

Kép
Kép
tabati
 
 



Kép
Kép
tabati
 
 


Most látom csak, hogy már odaírták, hogy fizetős. :evil: Én is fizettem, előttem meg senki. :evil: Mindegy, lehet, hogy telefonnon is tud segíteni, aztán ha mégsem, akkor kimegy. Én 5000 ft-ot fizettem. Addig is szerintem próbálkozz, ha sír akkor is próbáld rárakni picit. És mivel adod a tápszert? Mert a cumisüveg sem jó, nehogy később azért ne fogadja el a cicit. Pont én vagyok a kivétel, mert Noénak nem volt gond, de ha igen, akkor nehéz visszaszoktatni. Martin még olyan pici, nem eszik sokat, próbálkozz kanállal, vagy kis pohárból adni neki. Fő a türelem!! Tudom, nehéz, de megéri, később nincs kínlódás. Jajj, úgy aggódom értetek, kommolyan! :oops: :? Csak ügyesen és kitartás!!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Na majd felhívlak valamikor még ma, mert annyira izgulok! :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


No, végül jól nem hívtalak fel... :oops: Viszont éjjel még eszembe jutott, hogy hátha túl tele vana cicid, kemény, vagy hiába van benne tej, nem indul meg a tejelválasztás (aról azt írják, hogy olyan, mint az orgazmus, ha valami bezavar akkor nem indul be) Martin meg még pici, gyengén szív és nem jön neki, azért sír. Ezért kipróbálhatod azt is, hogy először fejsz egy kicsi így beindítod, majd utána teszed rá MArtint.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Begipszelték pénteken Martin lábacskáit.A doki azt mondta,hogy a jobbik lábát lehet nem is sokáig kell gipszelni,mert nagyon szép.Minden pénteken kell mennünk gipszeltetni.Valamelyikőtök kérdezte,hogy kihez járok a Heim Pálba,a doki neve: Éles László.Szimpi doki.
Amúgy kissé vicces volt,mikor elkezdték gipszelni,Tomi mondta a dokinak,hogy még ne vegyük le a pelust,nehogy össze pisiljen mindent.A doki válasza:nyugodtan vegyük le.Erre Martinom egy embereset f@sott és pisilt egyszerre a doki irányába! Még épp,hogy félreugrott a doki bácsi.

Amúgy az éjszakáink elég nyugisak.Ha este 8 körül megetetem,akkor kelt éjjel 1 körül és hajnali 5 körül.
Gondolom van,akinek a babája többször ébred éjszaka.?
Elég ha csak 2X eszik az éjjel?Most etetésemként iszsik meg 100ml-t.Ebből kb 30-40 ml a tejcsim,a többi tápszer.

Timi!
Köszi,hogy ennyire aggódsz értünk,aranyos vagy és jólesik! :oops: :lol:
Köszi a linket is!
Sajna még nem nagyon haladunk előre cici ügyben,de azért néha rárakom,hátha rákap az ízére! :lol: :wink: nem keseredek el,ha nem akarja,akkor nem erőltetem! :roll:
Na lányok,mára ennyi futotta!

Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: