Új privát üzeneted érkezett!

lafead: akkor én ne is szóljak semmit hogy csak a 27.héten derült ki,ráadásul én 170gramon vagyok ugye,nem 150-en... :roll: Fincsi süti biztosan lesz,mert már a férjem beígért egy egész dobos tortát,amiből minden nap megehetek 1 szeletet,hogy azért mégse hirtelen terheljem le magamat meg a cukromat... :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok! Én is ettöl rinyázok ettöl a terhességi cukortól! Mikor ott vannak a finomabbnál finomabb sütik meg kaják és majd nem ehetek belöle! Meg mondom öszintén, hogy ezt ugy szeretném majd kihagyni az életemből! Van erre lehetöség??? Valamivel ez megelözhetö????? Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ez engem nagyon érdekelne!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika: nekem azt mondták sokat számít az,hogy van-e túlsúly az illetőn vagy nem,illetve a terhesség alatti súlygyarapodás... :roll: talán ennyi amivel tudok neked segíteni. :roll: A túlsúlyon van a hangsúly.Legalább is az itteni dokik szerint... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 

 
 

Köszönöm!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nekem az első terhességem alatt 30 kiló jött fel, de ne mvolt gond a cukrommal. Aztán a másodikat nagy súllyal kezdtem, meg a harmadikat is, mindkettőnél cukros voltam. Pedig minimálisat híztam. Csak oda kell figyelni szerintem oké, hogy sütik, meg minden, de ki kell bírni, vagy megreformált recept szerint sütni.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


csibe76: igazad van,inkább ebben lehet hangsúly amit te írtál le...én is jelentős túlsúllyal indultam,és tulajdonképpen én sem híztam többet mint a nagy átlag eddig,mert +10kilónál tartok.Viszont ugye indítónak ott volt a nagy súly,és hát most itt a cukorbaj. :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Én nagyon keveset híztam, a másodikkal 2,5 kilót. most meg 1 kilót. Úgyhogy biztos az eleve nagy súly a lényeg.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Csibe!

Nemsokára itt a bébi!!! :lol: :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


én meg itt irígykedve olvaslak ám benneteket... :oops: :oops: :lol: :lol: Nagyon jó már nektek! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Igen, én már nagyon várom, és türelmetlen is vagyok. Bár most beteg a család, úgyhogy jobb, ha pár napig még bent marad.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Szia Csibe! Megy a drukk ezerrel! Vágod már a centit??? :D :?: :?: :?: :?:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!


Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, végig jó volt a cukrom a terhesség alatt pedig sok csokit ettem :roll: :D Szerintem nem feltétlen következik a sok kilóból a terhességi cukor probléma :roll: Ez hasonló mint a magasvérnyomás. Na nekem ez lett és az utcsó pillanatban, szó szerint az utcsóban, mert már a szülészeten voltunk, jelent meg a fehérje a vizeletemben :? Úgyhogy mákom volt ezzel a toxémiával :D


Nika!

Sok-sok boldogságot Gegének!
Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk! :wink:
Mesélj, hogy telt a nagy nap, Gege élvezte, miket kapott?


Csibe!

Látom egyben vagytok még... vagy már nem? :wink: :D


Mezsó!

Kitartás, 71 nap már nincs is olyan messze :wink:
Tudjátok már hogy kislány e vagy kisfiú lakik a pocidban?


Reni!

Ti is egyben vagytok még? Egyre izgibb nektek is, már ha még nem szültél :roll: :lol:


Lafead!

Valamelyik nap olvasgattam a babaneten össze-vissza, csak úgy és láttam hogy újpesti vagy :D ... én káposztáson nőttem fel, pár éve költöztem el onnan :wink: :D


Na hív a Ricsi, mennem kell...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Nócika!

Látom megújultál, jók a vonalzóid. A kövinek most már tudod milyennek kell lennie!?! :wink:

Hogy megy a hőmérőzés, voltatok valamilyen vizsgálaton már?


Na mostmár tényleg megyek, egyre jobban sír...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi, helló földim! :wink:
Vendég
 


Sziasztok! Köszi! :D Megy a hömérözés! De valahogy csak ilyen pár fok külömbségek vannak! Egyébként jók igy??? Vagy nagyobb külömbségeknek kéne lennie 2-3-4 fokok szoktak lenni! Jó ez így? Amugy még nem voltunk vizsgálaton! Majd a jövö hónapban mert ugyis csak márciusra van idöpontunk! Így mivel tegnap volt telihold volt most azzal egyeztettünk idöpontot, mert meg kértük a holdad, hogy adjon nekünk kisbabát mert nem akarunk menni ilyen vizsgálatokra! Ugy hogy remélem jön a baboca!!! :D :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Csak képzeletben vágom a centit, jó lenne a hétan megszülni, mondjuk ma?

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Szia Csibe! Miért UGY érzed :?: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nem, de azért jó lenne!

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok. Csatlakozhatok?
Most a 18. hétben vagyok. Az én védőnőmnél is jovval többet mutat a mérleg mint amennyi igazából vagyok. Ott 95 kg voltam az anyosomnál 86 kg, és az biztos jó, mert a lányom is 22-23 kg között volt,és annyival nem lehett több, és más mérlegeken is ö annyi, tehát amit ott mérnek az nem is annyira érdekel. a lényeg hogy én is tudtam 3 kilot fogyni, pedig pajzsmirigyalulműködésem van, és ezért is vagyoktulsulyos. Lány koromban 167cm.hez 60-70 kg között mozogtam.
Ti milyen diétát csináltok? Az én cukrom és vérnyomásom jó, bár a vérnyomásom 90/70 80/60 között van.

Kép
Kép
zslebi
 
 


zslebi , szia, én ch mentes diétát csináltam, 150 gr ch bevitellel inkább csak húst ettem meg zöldségeket, alig kenyeret, reggel is csak 1 pászka sok sok párizsival, 10 óraira joghurt 1 zsömlével, ebéd hús és zöldség, 4 órakor kevés gyümi de nem banán, vacsira meg kenyér bármivel.
én ezzel NEM híztam semmit sem a terhesség alatt.
Vendég
 


Momi!

Még egyben vagyok :lol:


csibe!

Hogy vagy????

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


m.reni, csibe: mennek a drukkok,hogy mostmár inkább a karjaitokban legyenek a kisbabáitok,és ne a pociban érezzék jól magukat! :wink:

momi: már csak 70nap!! :wink: :lol: Sajnos nem tudjuk biztosan ki lakik a pocimban... :roll: :wink: mert a dokim akihez járok,ő eddig fiút látott,viszont kb.2 hete voltunk 4 D-s UH-on,nem mutatta a lába közét a kis drágám határozottan,úgyhogy a 4D-s doki kislányt silabizált ki a lábak rengetegében...Szóval ez még a kisbabánk nagy nagy titka,hogy melyik nem mellé tette le a voksát. :wink:

zslebi: üdv köztünk,gyere sokszor!! :) Én is CH mentes diétán vagyok,de én 170gram CH-t ehetek meg 1 nap.Gratula a babához!! :wink: Látom már a 2.gyermeked! :) Nemét tudjátok már?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Átolvastam a topicot.
n nem kívánom annyira a hust, de a kenyeetsem. Néha remjön és akkor eszek, de nem tul sokat. Az édeségetsekívánom, heti egyszer egy szelet süti esetleg. Én eszek banánt de nem sokat. Tehát ha levest és gyümölcsöt eszek többségében akkor nem fogok tul sokathizni? Igaz eddig fogytam, pedig nem is igen hánytam, csak néha reggel, ami inkább roka volt.
Köszi a választ.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Reni, köszi megvagyok, most fájdogál a hasam, úgyhogy reménykedem, hogy a héten lesz valami.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


zslebi: hát akkor te szerencsés alkat vagy... :) én bezzeg... :? diétázok,és baromira szeretném az édességeket is,a gyümölcsöket is,de nem fér bele ebbe a 170gramba... :( Szerintem nem fogsz hízni sokat.Valamennyit tutira,mert a gyümölcsök is hízlalnak ám...most a cukorbetegségem miatt csodálkoztam rá,hogy mennyire sok bennük a gyümölcscukor. :shock: Amíg az embernek nem kell ezzel törődnie nem is gondol rá... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


mezso , nem, nem tudjuk a nemét, nem is szeretném tudni, csak egészséges legyen. Nekem nem mondta senki, hogy diétázak. Pedig beszéltem pár orvosal. Hétfőn megyek uh.-ra, a lényeg, hogy a baba egészséges legyen. Énmajd csak a honap elejénmegy védőnőhöz, és megprobálok nemhizni, vagycsak keveset.

Kép
Kép
zslebi
 
 


zslebi: a diétát,majd csak a cukorszűrés után szokták mondani,ha lesz egyáltalán rá szükséged...itt nálunk a 26.héten volt az a vérvétel ami a cukrot szűrte.És utána derült csak ki hogy gond van.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Így van. Bár nem vagyokszerencsés alkat, telle vagyok striákal, föleg jobb oldalt mert a kisasszony onnét tolta ki a popóját, de úgy érzem ez a baba is jobb felemet választotta egyenlőre. A szénhidrátra nekem is figyelni kell, mert a mamám is cukorbeteg és pm. alulmüködése van neki is. Neki is szülés után lett eza nyavajája, tehát nekem sem tul egyszerű. De legalább én már tudom,mire vigyázak.

Kép
Kép
zslebi
 
 


nekemmajdnem havonta nézik a cukrot. és már terheléseset is csináltak ,de hál isten az szuper lett, csak a pm. hormonom nem, de azonmegint állítottak. :)

Kép
Kép
zslebi
 
 


mezsó!

köszi a drukkot! :lol:

Csibe!
Elöször fogok szülni,és szerinted akkor induljak majd a kórházba ha már 5-percesek a fájásaim?Akkor neked már a héten meglesz a babád :wink:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


mezsó!

köszi a drukkot! :lol:

Csibe!
Elöször fogok szülni,és szerinted akkor induljak majd a kórházba ha már 5-percesek a fájásaim?Akkor neked már a héten meglesz a babád :wink:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Reni, 5 perces fájásokkal mindenképpen menj be, ha rendszeresek, főleg, ha legalább 1-2 órán leresztül 5 percenként jönnek, és erősnek érzed őket, nem csak keményedésnek. Az első szülés általában tovább tart, de inkább menj be feleslegesen, mint hogy késő legyen.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Csibe!

Köszi az infót!
Csak azért kérdezetm,mert nekem is azt momdták,hogy 5perces fájásokkal menjek a kórházba,de sok oldalon olvastam,hogy 10percesnél már illő bemenni.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Lányok!

Ha egy nap alatt fogyok három kilót az víztől lehet? :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem, lehet attól is...azért figyelj oda és ha gáz van vagy további fogyás, doki!
Vendég
 


Lafead!

Érdekes dolog ez nálam. Tegnap mértem magam és elszörnyedtem, hogy egy nap alatt 1 kilót felszedtem. :oops:
Ma mértem magam újra és 3 kiló lement az egy kilóval együtt...
91 ről 88 lettem...
Ha tovább fogyok, az mit jelenthet??? Hű ne rezeltess be...
Bár étvágyam nem nagyon van, max naponta kétszer eszek vagy háromszor, de elég keveset. Aztán vannak napok, amikor ennél többet, de inkább kevesebbet.
Felel annyit eszem, mint terhesség előtt..

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem, azért ne éheztesd magad!!!lehet hogy csak víz, de oda kell figyelni, nem terhesnél sem egészséges a gyors hortelen fogyás!
ne parááááááááááázzzzz, nem szabad!
Vendég
 


Lafead!

Annyira azért nem paráááááááázok.... :roll:
Lehet, hogy többet kéne ennem....hétfőn lesz két hete hogy a védőnőnél 90 kiló voltam , azóta nem híztam, csak fogytam. De már akkor lecseszett, hogy sokat híztam terhesség eleje óta. összesen 10 kilót.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: szerintem a vizesedés tud ilyen ingadozásokat csinálni...esetleg nem szoktad magad nézni,mondjuk lábadat vagy a bokádat,hogy vizesedsz-e?

Kép

Kép
mezsó
 
 


1-2 kiló súlyingadozás normális minden esetben, függ mindíg attól, hogy mennyit ettél, ittál, előtte, voltál-e WC-n, és hogy éppen mennyi vizet tartalmaz a szervezeted, valamint hogy milyen ruha van éppen rajtad. Emiatt nem kell még aggódni. Próbálj mindíg azonos időben mérni(mondjuk reggel éhgyomorra), és azonos ruhában, de ne minden nap, elég hetente 1x. Tudom, hogy nehéz megállniu nekünk, akik plussz kilókkal rendelkezünk, hiszen állandóan a súlyunk körül forog az agyunk, de ne méri meg a sok aggódás.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok!

Szia Zslebi! Üdv köztünk! Gratulálok a babodhoz!

Reni! Mi ujsi? Látom egyben vagytok még! De azt is látom, hogy már csak 13 nap!! Ezerrel megy a drukk! Sok puszi :D

Csibe! Látom még ti is egyben vagytok! Nektek is ezerrel megy a druk és sok puszi nektek is!!! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Egyetértek momival én 103 kg-val kezdtem és tökéletesebb cukor lelet mint az enyém volt nem volt másnak sem:) pedig mivel a babám nagy volt 36 hetesen újra csináltatták velem a cukor vizsgálatot és semmi ugyanolyan jó volt mint előtte pedig aki engem ismer tudja hogy nagyon édes szájú vagyok és terhesen is rengeteget ettem nem vontam meg magamtól és a babám sem cuksros pedig azt hitték azért nagy :):):): szerintem nem a csak a súly felelős a terhességi cukorért legalábbis nem egyedűl az

nika70
Salgótarján
 
 


Mezsó!

Szerintem vizesedek és a védőnő is mondta. Látszik rendesen a zokni nyoma... :oops:
Egyébként ma is még 3 kilóval kevesebb vagyok... :roll:
Majd mire megyek védőnőhöz febr. 11.-én meg már 4-5-tel több:oops: Csak nem...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: ismerős gond...én is vizesedek rendesen,a zokni nekem is bevág nagyon... :roll: :oops: terhességgel ez is gyakori gond...mondjuk nálad csinál ám rendesen súly ingadozást! :shock:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!

Szerinted szóljak a védőnőnek vagy a dokinak, hogy egyik napról a másikra lement 3 kiló???

Most is totál laza (szinte alig van gumija) zoknit vettem fel és még annak is simán ott van a lábamon a nyoma.
Mondjuk terhesség előtt is volt olyan, hogy a gyűrűm nem jött le, mert beledagadt az ujjam :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem, ha ennyire vizesedsz, inkább a nődokidnak mondd!!!
Vendég
 


lafead írta:Ollem, ha ennyire vizesedsz, inkább a nődokidnak mondd!!!


Én úgy hallottam nálunk vizesedéskor kórház... :?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: szóljál mindenképp a vizesedésről!!Én ennyire szerintem nem vizesedek mint te,de mégis tudja rólam már a nődokim,védőnőm,és a házidokim is.Fontos hogy tudják!!Mert ha nagyon vizesedsz akkor nem árt ha emellé még vérnyomit is figyelnek,meg vizelet fehérjetartalmát is mert csak akkor tudják megnézni nincs-e komolyabb baj...Nekem a héten volt a vizesedésem miatt 24órás vérnyomásmérő felhelyezve,és 24órás gyűjtött vizeletből összfehérje meghatározás.De hála istennek nincs még baj. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!

Meglátjuk , mi lesz még február 11.-ig, aztán ha nagyon gáz lesz a bokám, akkor szólok. a védőnő már tud róla...
A vérnyomim legutóbb magas volt, addig pedig normális.
Itthon megint normális volt. Bár szerintem legutóbb felhúztam magam egy pillanat alatt, hogy azt mondta a védőnő, hogy sok a súly... :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mezsó!

Meglátjuk , mi lesz még február 11.-ig, aztán ha nagyon gáz lesz a bokám, akkor szólok. a védőnő már tud róla...
A vérnyomim legutóbb magas volt, addig pedig normális.
Itthon megint normális volt. Bár szerintem legutóbb felhúztam magam egy pillanat alatt, hogy azt mondta a védőnő, hogy sok a súly... :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: