Új privát üzeneted érkezett!

Kia ! Hogy vagytok, vmi vírust kaptatok el ?

Zsuzsi ! Gratulálunk ! Neked akkor tényleg gyorsan ment a 2.szülés, ha van egy kis időd írjál milyen 2gyermekes anyukának lenni ?

Ezt az időjárást én se bírom, utáloooooooooom!
Jó lehetett a bölcsis nap :)

Én nem vagyok fodrász, korábban marketinges és PR-os voltam, én csak az elméletet egy részét tanítom a fodrászsuliban ( vállalkozástan,marketing... ) . Ehhez gazdasági + tanári diploma kell. A fodrászoknak meg a Műszakin :) kelllett diplomát szerzniük, hogy szakismeretet oktathassanak.

Bogi te mivel foglalkoztál a gyerekek előtt?
Vendég
 


Kobuki, én bankban dolgoztam a gyerekek elött, ami elég húzós volt. Szóval kérdéses mi lesz. Nem szeretnék este a bölcsibe meg oviba menni a picikért. Szerintem majd most ősztől már elkezdek komolyan foglalkozni a témával, mert ahogy hallom nem könnyű állást találni.
Jó lenne valami 4 vagy max. órás állást találni. Majd meglátjuk.

Kia, hogy vagytok? Elkezdtem olvasni egy blogot, annyira jó, alig bírok elszakadni tőle. Ilyen jó, és humoros blogot.... Szóval a blogíró is említette hogy elkaptak valami nagyon dúrva fosos hányos vírust, és még mintát is leadott az ANTSZ-nek, mert a kisfia már több napja semmit nem evett, és csak ment a hasa. Írta a vírus nevét de már nem tudom. Itt a blog címe:http://lustanyu.blog.nlcafe.hu/index.php?page=1
Jó szórakozást mindenkinek!:-)))

Kép
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
GRATULÁLOK Sárához ...még1x!

Anna
Hajrá fogacskák!


Köszönöm... sajnos beteg vagyok... Levi már jobban van... vittem ma bölcsibe..
...de ma már én is kaptam a dokitól antibioikumot :(
Alig van hangom...

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Sára Isten hozott, Zsuzsi gratulálok. :)

Kia Ti pedig gyógyuljatok meg. Mi is fűtünk :(

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Tegnap lázas volt és hányt Levi... ma elmentünk az ügyeletre...tüszős mandulagyull. :(
..ismét nincs meló és bölcsi... :?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jobbulást Kia!
Mától jobb idő lesz, hajrá lányok!
Gigi pénteken olyan álmos volt, hogy a nagyinál állva! elaludt, úgy hogy a fejét ráhajtotta a kanapéra. Nagyi felnyalábolta, ez de. 11kor volt, betette az ágyába és du 3ig aludt. Vas. du-ra lett annyira jól, hogy babakocsiban! ő kérte sétálgattunk az utcákon. Nagyon élvezte, ettől is elfáradt, de tegnap voltunk kinn Surányban, és akkor már remekül elhomokozott, meg hintázott a nagyival, meg már aránylag szépen evett is, úgyhogy ma már ment bölcsibe. Hőemelkedése nem volt péntek óta.

Kép
nyafi
 
 


hú szegény Gigi jó beteg volt.

Lányok alszik még mindenkinek napközben a gyereke?
Panna pár napja lázad. Ma is kb 2 órahosszán át kijárkált, aztán mikor majdnem összeesett a fáradtságtól jól leszidtam, így lefeküdt és azóta is alszik.
De lehet, h most fog teljesen leszokni a nappali alvásról?
Olyan kicsi még.. :?

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem lesz laptop és net...

Levi sem akar aludni nappal..
Ma pl. nem aludt... és még most sem alszik, csak fekszik az ágyban.. :?
A bölcsiben azért alszik 2 órácskát..
A héten talán meggyógyul... szerencsére már nincs láz és hányás... és újra indul a bölcsi...

Örülök, hogy meggyógyult Gigi!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


kia azért várunk vissza pár nap múlva! Miért nem lesz net? Kecóval hogy álltok?
Betty Gigi még alszik, eddig 3x fordult elő, hogy kimaradt az alvás, de nagyon elfáradt du 2 től már hulla volt. Nem csodálom, hogy nem akarod még, hogy ne aludjon. Nem hiszem, hogy leszokna róla, ez inkább próbálkozás. Ill. van akinél nem alszik már ilyen korban, de azért ez olyan fokozatosan megy, nem, hogy egyre kevesebbet alszik, és utána elmarad.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Betty
Nálunk karácsony után volt egy két hetes időszak, amikor nem akart aludni Csabi. Szörnyű, mert estére tiszta hiszti volt. Meg kellett értetni vele, hogy az alvás jó dolog, és hogy utána sokkal pihentebb lesz és jobb lesz játszani is. 5 éves koráig biztos, hogy nem engedem, hogy fent maradjon, főleg ha hisztis.
Szerintem próbáld megértetni vele (nehéz lesz), hogy ez az ő érdeke.

Kobuki
A szülést azt hiszem, te kérdezted. A 2. gyerek a mérvadó, a Csabinál csak homeós gyogyit szedtem, azért valamit segített. Boginál homeós gyogyi szülésznő javaslatára 4 hétig, és gátmasszázs, amit férjem csinált. Nem kellemes, de két tolásra kint volt Bogi és reggel fél7-kor keltem, 10.15 re megvolt a lány. Úgy, hozzáteszem, hogy majdnem a folyosón szültem meg.

Zsuzsi

Itt is gratulálok!

Betti
Nagyon szépek a lányok, és te is szép karcsú vagy! :wink:

Mi nálunk minden rendben azt leszámítva, hogy időm nulla. Amikor lenne este, na akkor Petié a gép. Ezért nem írtam hetek óta.

Bogi (végre) mászik, de mindezt egy napon produkálta a felüléssel, úgyhogy most hol mászik, hol ül. Szörnyen nő, amit úgy értek, hogy én még ilyen hisztis gyereket nem látttam. Ha valamit 2x elveszel tőle, harmadszorra visít. Ha valami nem megy, nyafog, bőg. Ha valami nem kényelemes, úgyszintén. Valami nyűgje folyton van.
És most elég nehéz, mert ha kint az ágyból, akkor a Csabi nem tud rendesen játszani, de ha meg bent van, 20 perc után hisztizik.
NA most akkor TEGYÉL IGAZSÁGOT!

Csabi aranyos nagyon, ő élvezi, hogy Bogi mászik, folyton elfut előle, mint aki menekül és várja, hogy jöjjön utána :lol: Ha éppen elfelejti, hogy a Bogi még pici, akkor meg megragadja mint egy cselgáncsozó, hogy gyere Bogi játszani. :lol:

Felvették az oviba!!! Itt nálunk, ímádom az ovit, úgyhogy nagyon örülök. 1 csoport, 23 gyerekkel és 2 gyereket már ismerünk is a helyi "brancs"ból. Én csak ide adtam be a jelentkezést, mert nekünk az óvodavezető el is mondta, hogy úgyis oda veszik fel a gyereket, ahova tartozik. Főleg azt, aki több helyre jelentkezik.
De ez a kerület sztem szerencsés, mert van vagy 6 ovi, egyik-másikban 2-3 csoport is indul.

Csabi igazi rosszcsont lett, de szeretem attól még persze. :lol: Nem is tudom, hogy mit emeljek ki, mert az építőjátékokat kívéve mindennel játszik: gyurma, rajz, nyomda, puzzle, autók, mesekönyv nézegetés, diafilm, dominó, hangszerek (nekem elég sok volt gyerekkoromban :oops: :lol: ) és ez csak néhány.
Az evéssel akadnak gondok, mert 2 hete nem eszik húst. Konkrétan semmilyen formában nem eszi meg, egyedül a virslit, de abból is már meghagy.
Szobatiszták vagyunk, ami pisilést illeti és mindezt 2 hét alatt, ami nem én lepődtem meg. A kaki nehézkes, mert vagy reggel gyorsan csinálja, amíg még pelus van rajta, vagy 3 napig tartja, vagy mint ma pl. nem bírta, nem szólt és bekakilt a játszótéren, amit csak itthon vettem észre. És olyan édes volt, mert tudta, hogy mikor kakilt pontosan, és mikor megkérdeztem, hogy miért nem szólt azt mondta, hogy mert ő bilibe akart kakilni, de bili nem volt. :lol: Olyan édes volt!!! :D

Ami nagyon fura nekem ugye, hogy már játszótéren abszolút elvan a nagyokkal. Nem is kellek, csak figyelnem kell, hogy ne vaduljon, mert nagy zsivány. Tele van energiával!

Bogi meg reggel-este kap tápot, és ezen kívül annyira falánk, hogy sokszor 2 gyümi és 2 főzelék kell neki.

Ki megy még oviba? Nem tudjátok véletlen, hogy az ovis beszoktatás hogy működik? (júni10-én lesz szülői, de tegnap vitáztunk, mert az egyik kisfiú anyja szerint mindenki egyszerre szeptemberben kezd, de sztem meg csak abban a hónapban, amikor betölti a 3-at -- Csabinál pl)--->az ő fia 2007 januári.

Teszek majd képet, de most gyorsan teregetek, mielőtt a lány felkel, mert ő nem könnyű eset, de tényleg.
8 foga van, de cseszik rágni... :? Ha babakekszet kap, vagy icipicit is darabosabb a kajája, már öklendezik, hány, lusta rágni.
Nem tudom mit tegyek, egyelőre pürésítek ezerrel.

Betti - Anna
Mi mindent esznek már a lányok? (van egy olyan sejtésem, hogy Boginál még jobban vigyázok, mint Csabinál.... :? )
fcicus
 
 


Cicc, nálunk a Pancsa szinte már mindent eszik. Sütőtök, paradicsom, krumpli, cukkini, már tésztás bébiételt is adtam neki. Ami engem is nagyon felfúj, borsó, bab, sima tök, azt még nem merek adni neki.

Pancs mindent baromi hamar csinált. 6 hónaposan ült, és kúszott, Majd hat és fél hónaposan, már mászott, és amin nagyon meglepődtem, hogy a kereken hét hónaposan felállt. Mára már a kanapét fogva sétál. Őrület, Levi 9 hónaposan állt csak fel.
Viszont meg vagyok lepődve azon amit írtál, hogy Bogi hisztisebb. Én határozottan meg vagyok arról győződve hogy a fiukkal nehezebb volt. Pancsa egy kis angyal szinte sosem sír, de szó szerint. Max. 1-2-szer van egy kis hiszti de annak oka is van, fáradt, éhes vagy teli a pelus. Szóval egy kis angyalka.
Levi meg olyan okos. Olyan beszólásai vannak hogy szó szerint szarrá röhögöm magam. Egyszerűen ő az én kis szerelmem. Már előre félek hogy jön egy kiscsaj aki elcsavarja majd a fejét. Már van egy kislány, Eszti akit imád, ma is itt voltak nálunk. Tőle még a játékait sem félti, pedig aki ismer minket azt tudja hogy Levike és az ő játékai elválaszthatatlanok. Ő jövőre még nem megy oviba. Még marad a bölcsibe, amit nem bánok mert jó csoportja van. Mivel neki van helye a bölcsiben ezért is nem veszik fel az oviba. De már nem bánom. Januártól kérhetném, de úgy vagyok vele menjen majd jövő szeptemberbe, mert akkor nem egy jól összeszokott csoportba fog kerülni, akkor több az új gyerkőc is.

Kia remélem már teljesen jól vagytok.

Zsuzsi, ilyen kétgyermekesnek lenni? Mesélj, belerázódtatok?

Nyafi milyen a munka? Jó hallani felőletek is.

Betty nálunk is van még alvás, nem bírná Levi. Szerintem is korai lenne még elhagyni. Bár ha Panna így is bírja estig.?

Mi lenne ha tartanánk egy babatalit a városligetbe, van játszó és sétálni is tudunk. Ki lenne benne?

Kép
Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!
Cic mi jelentkeztünk oviba januártól, még nem tom az eredményeket, de nem hiszem, hogy felveszik, itt a XV-ben van vagy 20 ovi, de rengeteg a gyerek. Mindegy marad még akkor egy évet a böliben, ha meg mégis, még akkor se biztos, hogy beadjuk, mert a böli még csak jobb neki, és én is úgy okoskodok mint Anna, hogy egy jól beszokott társaságba nem szivesen adnám januártól. Szóval nálunk még kétséges. Az hogy mikortól veszik fel, az az ovitól függ, jelenleg két rendelet van érvényben, ovija válogatja, hogy melyiket használja. Vagyis, hgoy a betöltött 3. év után, vagy ha dec-ig betölti a 3-at, akkor már szeptembertől mehet...Hívd fel az ovit. Nálunk a betöltött 3 év után van.
én úgy tennék igazságot, hogy ha már a kicsi benn van 20 perce a kiságyában, akkor kivenném, addig meg Csabi játszon azokkal, amikhez a kicsi nem biztos, hogy jó, ha nyúl.
Anna a melóm még mindig szupi, igazából nem kell halálra dolgoznom magam. Tegnap pl túlóráztam egy kicsit, mert kinn kellett lennünk az irattárban (elég poros volt, nem sokan vállalták, önkéntes meló volt) úgyhogy emiatt mára szabadnapot kaptam, ma ki is mentem ennek örömére a Széchenyibe.

Kép
nyafi
 
 


Cic örülök, hogy írtál.

Kingi, szívből gratulálok!

Betty, édes képek.

Kia kitartás a betegséghez.Lesz még :evil:

Boganna, benne lennék, de gondolom, nem hozzám igazodtok, én dolgozom, nekem hétköznap nem jó.

csak gyorsan:
Hunor nem megy oviba, nem engedtem.jó a bölcsi.
mindent tud, számol 20ig, két nyelven beszél tisztán, ezer dalt és mesét és mondókát tud mindkét nyelven, imád csacsogni és járatni a kis agyát.

egyébként még pici mindig, de nem baj.12 kg most talán 12.5

egyszer meg mentő vitte kh-ba de végül csak agyrázkódása lett hálistennek.nagy volt a riadalom, de ott is tette az agyát, amint kicsit magához tért.ekkor nyugodtam meg, ekkor tudtam, nincs gond a buksijával, nem ütötte be.

júni 30-án pedig kiveszik az orrmanduláját.

én dolgozom ha épp nem tp-en vagyok, tesó nem lesz egy darabig, ezért nem is jelentkezem már nagyon ide mert kívülállónak érzem magam, hogy nálunk nem téma a kistesó most.
Vendég
 


olvastam a délutáni alvást.Hunor nem alszik délután, csak a bölcsiben egy kicsit, itthon vagy ha megyünk valahova nem alszik.ilyen.ma pl egész nap a rex kutyaotthonban voltunk és nem aludt.nem is szokott.ellenben ilyenkor már alszik reggelig.

boldog gyereknapot holnapra mindenkinek!
Vendég
 


Hellobello!

Hunci dejó, hogy írtál!
Mi szívesen találkozunk veletek hétvégén is! Akár családosan is tudnánk :wink: :) Néhány hónapja írtad egyszer, hogy Hunor ügyesen memóriakártyázik. Képzeld, még 1 éves szülinapjára, Csabi kapott fa, 16 db-os memóriakészletet. Játszhatott vele, szerette is, de nem memóriaként. Aztán tavaly nyáron már próbáltam elmagyarázni, de nem hagyta, és szétdobálta, elvettük tőle. Mostanában adtam vissza neki, de teljesen idegen neki (piros a kutya pl), és bár mutatom, hogy hogyan kell, még sokat kell gyakorolni.
Szóval gondolkodtam, hogy vennék neki valami vidámabb, kevés darabból álló színes memóriakártyákat vagy fából vagy bármiből (már arra gondoltam, hogy én készítek matricákból). Szeretném megkérdezni, hogy milyen van Hunornak?

Az ovival kapcsolatban furcsállom, hogy milyen sokan ellenzitek, vagy legalább is a ejj ráérünk arra még elvet valljátok, mert még emlékszem, mikor bölcsiről volt szó.
Persze minden ovi más, és ez jó is így.
A mi ovink NÉGY ÉVES!!! Eleve úgy van kialakítva, hogy összesen négy csoport van: kiscsop, kisközép, nagyközép, és nagycsop. 1-2 gyerek elmegy a nagyközép után iskolába, de azt mondták, hogy többnyire maradnak az oviban végig. Négy terem van, minden csoportnak van egy. Egy teremben két évig van egy csoport, utána váltanak egy nagyobb teremre. Van az ovinak belső udvaros felújított játszótere (idén újították), és tornaterme, ahova minden nap vagy minden második nap mennek tornázni. A nagycsopisok úszni járnak. (eddig a kerület fizette, 10-én kiderül, hogy mi mit kapunk, akkor lesz az első szülői)
És mivel most többnyire 2007-ben születteket vettek fel, így teljesen a saját korosztályuk lesz (2008 márciusi a legfiatalabb) és nem egy beszokott csoportba fog kerülni, mert ÉS MOST FIGYELJETEK --- MÁR NYÁRON elkezdődik a beszoktatás. Nekem ez tetszik a legjobban.
Először kijönnek a leendő ovisnénik meglátogatni, utána pedig egy héten 2x max bevihetem a gyereket a játszótérre, hogy ismerkedjen velük, a hellyel és a többiekkel (ha éppen akkor mennek ők is). És bár decemberi a Csabi, de az óvoda vezető néni azt mondta érdeklődésünkkor, hogy semmi akadálya annak, hogy már november végén elkezdjük a bejárást (aztán lehet, hogy korábban kezdünk) és addig is a játszóra bemehetünk.
De ez a környék amúgy is kicsi ebből a szempontból, mert nagyon sokat a templomkertbe hozzák a kicsiket még ovi után is játszani, futkározni, motorozni stb, úgyhogy elég bensőséges (aztán majd elválik, hogy jó-e ez nekünk)?!

Najó, egyelőre ennyi...

Ki mikor hova megy nyaralni?

Mázlink van, vaterán megszereztem egy szeptemberi szombathelyi nyaralást (7 éjjel -- 18.000 forintért egy házikó), önellátós a tóparton. Ez szept. első hete lesz.
A csak1nap.hu-n pedig egy siófoki 3 napost szereztem meg féláron, az meg júni 28-30 félpanzió, gyerek ingyen eszik és létezik, mindenféle cucc használattal (plusz éjjeli pezsgőfürdő :lol: gyerekkel :lol: ), na az meg 35-ért. Nálunk így néz ki, plusz nővéremék kitaláltak egy közös balatoni négy napot, amit úgy néz ki, hogy ők fizetnek a családnak( nekem névnapi ajándék plusz házassági évf.), szintén önellátós a siófok-szabadis kempingben.
De a nagy melegben (július) itthon leszünk, úgyhogy van valakinek valami jó ötlete , hogy hova mehetnék hétköznap két gyerekkel a játszótereken kívül?

Kép


Kép
fcicus
 
 


de jó olvasni a nyaralásokról ! de most már kicsit kezdek izgulni, milyen lesz ez a nyár! mi hétvégente balatonon vagyunk, de a múlt hétvégén is alig sütött a nap, elképesztő ez a sok eső....
mi augusztusban végég balcsin leszünk, aztán szeptemberben 1 hét olaszország :))))

Lorin tegnap kapott bárányhimlő elleni oltást, most különösen sokat alszik, egyébként minden nap 2-2,5 órát

Nálunk most pénteken, lesz csak kirakva,hogy kiket vettek fel az ovikba. Én 5-ben voltam és Lorin a decemberi születésével legkorábban januárban kezdhet. Nagyon izgulok,hogy vhova felveszik-e várólistára.

szegény Hunor, mitől lett agyrázkódása?

Bogi hogy bírja ezt a francos időjárást ?
Vendég
 


Cic,
mi Balcsira megyünk nyaralni feltéve, hogy a mandulaműtét után szépen lábadozik.
nálunk is 4 éves az óvi, mégsem engedem.

agyrázkódás, leesett háttal a pelenkázóról állva...rohammentő vitte be, mert elájult, de felébresztettem, nem hányt.

memóriakártya, én csináltam :wink: állatos kártyákat lehet venni, az is jó, olyan is van, meg matricálat együtt ragasztottunk témánként lebontva, védőfólia, kivág és kész.állatost vettem, a többi gyümis, házt cik és egyéb téma.plusz újságokból vágok ki dolgokat.

hétvége tökéletes :lol: rádcsörgök és megdumcsizzuk :lol: gyertek mind :lol:

Kobuki, hány oltást adsz neki a barihimlő ellen?
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi az infót alszik pár napja.
De azért még be-be próbálkozik.
Lili még csak most kezd kúszni..
Foga sincs még.:)

Memóriakártyát én is csináltam, nekem micimackós van, kinyomtattam lamináktam, h tartós legyen és szétvagdostam.
Ha gondolod elküldöm. Panka már nagyon rég szeret vele játszani.

Ja és Pank még most sem szobatiszta.
Ha ráültetem a bilra, vagy wc-re, akkor pisil, egyébként nem szól és gyakran becsorog..
Akkor szól, h adjak másik nadrágot.. :?

Naralni nem megyünk..

Panka szeptembertől megy oviba, mert Lili is megy bölcsibe, és h ne egy csoportba kerüljenek így átmegy a másik szobába, az már az ovi. :)

dhbetty
 
 


De jó, hogy ennyit irtatok!
Cic ki mondta, hogy ráértek az ovival? Mi Pécs mellé megyünk egy hétre Ivánbattyánba júliusban, a böliszünetben. Lesz még egy hét, mikor én leszek a gyerekkel a böliszünetben (összesen ugye öt hetes) akkor úgy terveztem, hogy megyünk állatkertbe, megpróbálkozunk a pelustalansággal, (az épp elég progi nekem) meg ha ráér a barinőm, akkor lemegyünk a balatoni nyaralójukba.
Huh de gáz Hunci, hogy leesett. Gigi is zakózott már le a pelenkázóról, de nekünk ott a szennyestartó, úgyhogy abba pottyant bele.
Kobuki repülővel mentek? Mi jövőre megyünk oda elvileg. Ha még itt dolgozom, akkor vonattal.

Kép
nyafi
 
 


Hunci

A most hétvége nem jó, mert vasárnap kereszteljük Bogit, úgyhogy szombaton egész nap sütögetek (meg ahogy én azt eltervezem):-))

Bogi két hete kb. (nem sokkal azután, hogy łrtam) felült és elindult mászva. Plusz, hétvégén felállt a kiságyban, de az azóta nem sikerült neki.

Ma találkoztam egy kislánnyal, az anyukája mesélte, hogy csupán 14 :!: hónapos korában kezdett el mászni, addig csak hason és háton.!!! Aztán egy hónap alatt felült, felállt és elindult, most lesz 2 éves a kislány.

Szeretek különböző játszóterekre menni. Annyi féle fajta kisgyerekkel és anyukával találkozom, néha igen szórakoztató tud lenni.
Gyermekem (a nagyobbik) kicsit durvábbnak tűnik a többieknél (persze ha 3-4 éves fiúkkal van, akkor semmi gond), mert elég erős, masszív és sajnos szörnyen akaratos. Mindenkivel játszani akar, mindenkit ölelget. :lol:
Tegnap ÖTSZÖR ment neki valaminek, vagy fejelt le valamit, és megúszta egy karcolás nélkül.

Bogival időjárás szempontjából semmi gond. :) (kopp kopp kopp) A melegben kicsit nyugtalanabbul alszik, de inkább az zavar, hogy ahogy éledezik a csipája egyre többet játszik evés közben, és néha szinte lehetetlen etetni. Most éppen azt találta ki, hogy ha jön a falat a szájába beveszi, de utána olyan jó móka szépen lassan visszacsurgatni, hagyni, hogy kicsorogjon az étel a szájból. :lol: Azt az igazság, hogy mint anyát, ez azért dühít, de mint egy olyan embert, aki még félig maga is gyerek, baromi viccesnek tartom és legszívesebben én is kipróbálnám. És aztán ott van a mosolya... gyönyörű.

Szobatisztaság miatt nem aggódnék (főleg, ha nem mentek oviba), mert nálunk meg bár itthon működik a pisi (kakilni nem kakil, mint Annáéknál először), SEHOL MÁSHOL nem tud pisilni.
Illetve ez így nem igaz. Az utcán tud pisilni, a játszótéren tud. De a nagyszülőknél, bármely más rokonnál, vagy helyen, nem. Szépen visszatartja. Néha becsurgat egy cseppet, mert olyan sokáig húzza, de akkor meg már fut a biliért. Amúgy nem egyedül csinálja, mindig kell szólnom, hogy most már menjünk pisilni. Aztán megörül annak, hogy jön.

Betty
Megtennéd, hogy átküldenéd nekem azokat a Micimackós képeket?Nagyon megköszönném.

sz.beatrix@gmail.com

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kép Ő Bogi Kép Ő pedig az alkotó mester

Kép


Kép
fcicus
 
 


asszem összesen 2 lesz, most kapott és majd szeptember, mielőtt közösségbe kerül.

Mucit felvették a Bólyai ovi várólistájára, annyira roszz volt,amikor sorra jöttek az elutasító levelek. 4 oviba jelentkeztünk itt a kerületben. Hát remélem 1x bejut, nem kell még 1 évet várnunk. Nektek hogy sikerült bejutnotok a bölibe vagy oviba ? lehet,hogy borítékot kellett volna vinnem,nekem ehhez annyira nincs pofám...
Vendég
 


kobuki melyik kerületben laktok? És melyik ovi az, ahova tartoztok?

Irtam korábban, hogy pl nálunk az óvoda vezetője elmondta, hogy mindegy ki hány oviba jelentkezik (sőt, itt még rossz is, ha többe adod be), oda veszik fel, ahova tartozik (ha befér)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!
Mi nagyon jól vagyunk, Giginek jövő héttől nincs bölcsi, én már mától szabin vagyok, úgyhogy Gigit el is hoztam ebéd után, majd du megyünk le a játszóra. Alszik mint a bunda 12 óta.
Nagyon semmi nem történik velünk, jól vagyunk sokat nevetünk, nagyon édes és kifejező lett a kisasszony. Imád gyurmázni, mondókázni és locsolni a homokozóban a locsolókannával. A hét elején megint megkérdeztem a bilit, vagy wc-t, az lett az eredménye, hogy két napig nem kakilt. Úgyhogy hiába tökéltem el magam, inkább békén hagyom, majd szól...Oviba előjegyzett lett, és még ketten vannak elötte, hát valószínű, hogy nem veszik fel, de nekünk van azért böli, hála az égnek. Tegnap volt a ballagása. :lol: Nem vittem a gondozóknak ajándékot, majd kapnak, ha megy Gigi júliusban bölibe megint, legalább nem felejtik el, hogy mi az...Ennyi van velünk.
Kobuki körbejártad már az összes ovit. Sajnálom. Jegyzőhöz nem fordultál? Ők tudnak segíteni.
Cic szépek a gyerekek nagyon!!!

Kép
nyafi
 
 


mi a 2.kerületben lakunk és nem az az ovi tett a várólistájukra, amelyikhez tartozunk, az elutasított.
A Lorin 16. a listán, ez nem tudom jelent-e vmit, de asszem csak az abc sorrend miatt,azt mondta az óvodavezető szeptember végén telefonáljak, addigra talán kiderül mekkora a mozgás.
Nekem nem sürgős,az apja meg azt mondta, ő oda se adná.....azért jövő év elején jó lenne ha felvennék.
Össze kéne pakolnom hétvégén megyünk Balcsira:)

Mucika mostanában nagyon válogatós, a hátsó fogai is jönnek, ti miket esztek mostanában, nincs vmi tuti receptetek? a gyümölcs megy,de egyre kevesebb zöldséget eszik, a husit is szinte csak rántva...
Vendég
 


Kobuki milyen volt a balcsi? Van ott telek, vagy kivettetek egy házat? Lorin hogy érezte magát? Szupi időtök volt. Mi Szentendrén és a Dagály strandon töltöttük ezt a két meleg napot. Szentendrére hajóval mentünk, mindenkinek ajánlom, gigi nagyon élvezte.
Nagyon szereti a rakott cuccokat, az jó, mert van benne némi zg is, a bölcsiben! (itthon nem) szereti a főzeléket, valamint a zg. levest és a húslevest.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

...régen jártam itt...
Anyós szerzett egy szgépet, ami bírja a netet .... a laptopunk még most is szerelőnél (Szegeden) :? - ezért nem volt net , Nyafi..

A lakás.... még semmi , most adtuk be egy közvetítőhöz, aki azt mondta még idén eladja... :?

Betty, Kinga, Orsi
Utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!

A déli alvás...
Nálunk is gond.... főleg ha nem megy bölcsibe...
Ott alszik a többiekkel, de itthon nem akar...

Ovi
Mi majd jövőre megyünk.... remélem addigra el is költözünk, hogy oda járhasson, ahol lakni fogunk...

Nyaralás
Én a héten lefoglalom... egy panziót szemeltem ki... Gyopárosfürdőn.
6 éjszaka, félpanzió, 4 napi fürdőbelépő, internet, bicaj, csónak, gyermekágy, stég (Apa horgászni is akar), ...stb használattal 85 eft - így el is költöttük az üdülési csekkemet :roll:

Cicus
Szép nagylányod van!
...és Csabi nagyon ügyes művész!

Hunci
Levi is 12 kg körül van... alig hízik... de szépen nő....de nem lesz 2 méteres szerintem... :lol:
Az orrmandulaműtéthez DRUKK!!!

Majd hozok képeket, ha lesz laptop... Ott jobban szeretek szerkesztgetni...

Szombaton levágtam Manó haját.... Apa melózott, Anyós sem volt itt.... volt nagy meglepi este...
Most kb 1 cm-es... jól áll neki... és legalább nincs melege...
De nagyon furcsa... mindig nézem, hogy ki ez a gyerek... olyan szokatlan... :roll:
Anyós este jött - raktam Levire sapit... amikor levette Manó.. majdnem sírt - ő nagyon sajnálja a göndör fürtöket...

Tegnap kisgagyában volt pelus helyett Levi néhány órát - azt mondta az Apja, hogy mindig szólt, ha pisilni kell.... (én dolgoztam) remélem a nyáron leszokik...

Holnap megyek a pajzsmirigy eredményekért...

Szép napot!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


A pajzsmirigy biopsziám negatív....
a következő UH és vérvétel novemberben... :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kia ez nagyon jó hír!
mi megvagyunk...utolsó hét a bölcsiben aztán csak szeptemberben megyünk.... Egyenlőre nincs féltékenység, az éjszakáink is jobbak ugyhogy csak remélem hogy így marad, tejem egyenlőre van, már nagyon sokat nőtt a Sára.

Dolgom is van bőven, férjemnek is kell segíteni, nem unatkozom.

puszi: Zs

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsu
Örülök, hogy jól vagytok!
Jöhet 1-2 kép a nagyfiúról és a nagylányról! :wink:

Képek:
Kép
ZOO
Kép Kép Kép
Haj... Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kérdés: Csabinak MÚLT HÉTEN CSÜTÖRTÖKÖN volt egy kisebb hasmenése, háromszor kakilt 30 perc alatt! Bilibe!!!!
A pisi mindig bili vagy wc, ő választhat!
De azóta megint NEM AKAR KAKILNI!!!
Mi a szöszt csináljak? egyre kevesebbet eszik, gondolom tele a bele. Inni iszik rendesen. Volt múlt héten pénteken EGY NAPIg láza, hogy mire nem tudom, voltunk dokinál, ő is azt mondta, hogy nem beteg, másnapra már semmi nem volt... én pszichésen gondoltam a lázat.
De féltem a pocakját.
Pukizik, mint az őrült, ma azt hitte, hogy bekakilt az alsóba, hozta, hogy kakis, de csak puki volt.... valahogy fél tőle, pedig pár napja ment... most mi van ilyenkor?

Kép


Kép
fcicus
 
 


ha most egy kúppal segítenél neki ? biztos komoly szorulása van már szegénynek.... én adnék neki Normaflore-t és gyümölcsleveket..... aztán ahogy sikerül most, ahogy ő szeretné.... aztán utána megint jöhet a bilitéma....én így csinálnám.

Balatonon szuper volt, Muci imádta a strandot! anyósoméknak van Csopakon nyaralója, ott kecózunk minden hétvégén. Szerencsére ő a másik nyaralójába jár, a Duna mellé. Baromi rendes...

Kia örülök,hogy minden rendben!

Múlt héten vettem 1 gyümölcscentrifugát, Mucinak minden nap készítek gyümölcslevet,amibe belecsempészek zöldségeket és issza!!!! Az almalébe tettem sárgarépát, fehérrépát, 1 marék brokkolit, tegnap karalábét így bele tudom nyomni a zöldségeket...így nyersen még több vitamin van benne, mintha főzeléket enne. Azt hittem bele kell töltenem Kubus üvegbe, úgy akartam trükközni, de még arra sincs szükség :)) úgy megnyugodtam ....
Vendég
 


Kia nem semmi a rövid hajú fiad! Tiszta nagyfiú már!!!
Kobuki tök jó, hogy mehettek minden hétvégén. Kár hogy ilyen rossz az idő. Bár mostanra jót mondanak! Úgy legyen.
Cic az én lányomnál ugyanez volt, még mindig nem rendeződött a helyzet, konkrétan már az is stresszeli, ha megkérdem. Úgyhogy nem kérdem és azóta rendben van. Ami segít: először is kúp, ha már legalább 3 napja nem kakilt. Nem szabad gyakran, mert hozzászokhat. Utána tudsz segíteni: actimell, pro+kid (ez gyógyszertári, olyan mint a normaflore, csak olcsóbb és kimondottan széklet helyrehozásra.) kamilla tea. És meg kell vele beszélni, hogy anya és apa és kistesó és mindenki kakil, kakiljon ő is. Tök mindegy hogy hova.
Holnap megyek házat nézni, holnapután meg behívtak állásinterjúra a postára. Egy éve adtam be a jelentkezésem, nem pörögnek túl gyorsan. a férjem azt mondta, hogy menjek el, még ha jól is érzem itt magam, hátha ott még jobbak a feltételek.

Kép
nyafi
 
 


Köszi Nyafi!

DRUKK a postához és a házhoz... :wink:

Lorin ügyes! csak így tovább a zöldségekkel, gyümölcsökkel! :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Levi milyen helyes kissrác! jól lekaptad a haját:)

Csabi hogy van ?

Nyafi írj milyen volt az interjú ! és a ház tetszett?
Vendég
 


Sziasztok! ház pukkanat volt, a meló meg nem lett volna jó, mert 16 40ig van a munkaidő. de nem is vettek fel. a fizu jó lett volna, meg maga a munkakör is.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Levi nagyon -nagyon pasi!Örülök, hogy minden okés a pm-eddel!

Zsuzsi, örülök, hogy jól vagytok!

Cic, kiderült, mi a baj Csabival?

Nálunk:
én leszereltem és megyek 6 hós próbaidő mellett máshova dolgozni.Elegem lett és berizikóztam egy próbaidőt dobva a védettségemet.
Gyereknek szerdán lesz egy hete, hogy kivették az orrmanduláját.Alakul.Én bizakodom.
Gyerek jól van, majdnem szobatiszta már, állandóan beszél, énekel , vereseket mond, 100ig felismeri a számokat, 50ig mondja is, 10ig meg számol (mármint hozzáad és elvesz), a számokat is kétnelven nyomja, tudja az ABC-t is, felsimeri a betűket, imádja tenni az agyát, és mutogatni, hogy bezzeg ő angolul is nyomja a dolgokat :lol: :oops: Kis okos krapek lett.
Vendég
 


Hunci, nem akarlak megbántani, de nem sok ez egy kicsit? Ilyen kis gyerkőcnek már összeadni és kivonni??? Az édes hogy 10-ig el tud számolni, de a többi... Miért akarod hogy ilyen hamar csinálja ezeket a dolgokat.

Nyafi sajna a munka meg a ház miatt. Nálunk még van 3 szabad ház;-)) Gyertek ide. És a kistestvérnek is meg lenne oldva a szoba. ;-)
Ja még azt akartam kérdezni hogy az miért nem jó ha 16:40-kor van vége a munkának.

Mi jól vagyunk. Néha betegen, de nagyon jól elvannak a lurkók. Én most hétvégén megyek először el, férj és gyerkőcök nélkül két napra a barátnőmmel wellnesselni. Szóval lesz egy kis pihenés, addig apa, és a nagyszülők tartják a frontot:-)))))))))))))))))

Kép
Kép
boganna07
 
 


Anna, ha akarom, ha nem, tudja.Hallja, megjegyzi.Ráadául mivel kétnyelvű, az agyának ez a része fejlettebb továbbá a zenei hallás is emiatt jobb.Összefüggnek a dolgok.Szerintem nincs gond ezzel.Én is matekos agyú vagyok, zuram is, sőt ő még inkább,logikus volt, hogy ő is az lesz, pláne ha fejleszti magát.No meg ha kérdez, mit mondjak, ha elveszek ennyit ebből miért marad annyi?Csak???hát nyilván megmondom, ő pedig megjegyzi ezeket.

Wellnesért irigy.

Nyafi, ezt én is kérdezni akartam, 16.40 vége tök korrekt, nálunk, leginkább a mostani új helyemen fél8-16.30 (17.00) a munkaidő.
Vendég
 


Hunci de ügyi a fiad. emlékszel, mikor mondtad, hogy sokat sír a babauszin, én meg mondtam, hogy akkor lehet, hogy nem lesz vizilabdázó, de költő még lehet. Hát az is lehet, hogy matematikus lesz. Azok manapság gusztustalanul sokat keresnek. Az se rossz. Manduláját hol vették ki?
Nekem azért sok a 16 40, mert itt a böliben az összes gyerek megy haza negyed ötkor. Ha addigra érek oda, ált. ő az utolsó. És olyankor eléggé nyűgös. Elvileg fél 6 ig van böli, de ha én 16 40ig dolgoznék, akkor 17 15re érnék oda legjobb esetben, ha soha nincs túlóra és az azt jelenti, hogy egy órát hót egyedül ül a gondozóval. Tudom lányok, hogy neki az a dolga, de higyjétek el, nem lenne olyan kis kedvenc a böliben, mint így és nekem nagyon fontos, hogy szeressék a kislányom és ne fújjanak rá. A mostani melóhelyemen meg csak azért vagyok minden nap 3ig-1/4 4ig, hogy pénteken fél 2-kor már léphessek és így meg tudom oldani a heti bevásárlást is.

Kép
nyafi
 
 


Lányok nem tudtok jó gyerekpszichológust? A lányom még mindig nem hajlandó normálisan kakilni. Nem kemény a kakija, 3. nap este, ha addig nem tette megindítom neki kúppal, hogy ne is legyen az. Ált 10 naponta kell kúp, a többi nagyjából kis sírással sikerül. Mondom, nagyon odafigyelünk a kajára, így van hogy még folyósabb is...Tegnap a férjemnek sikerült kiszedni belőle ennyit, mikor kérdezte, hogy miért nem akar kakilni, azt mondta hogy nehéz munka. Tuti stresszel.

Kép
nyafi
 
 


Panna is alváskor kap már csak pelenkát. Viszont vele is történt valami a bölcsiben, mert tegnap óta többször bepisilt, ilyen nem tudom mikor fordult elő utoljára. Ráadásul alig várta, h este megkapja a pelenkát, azonnal belekakilt. Eddig az sikerült wc-be.
Nyafi én sajnos nem tudok sőt a problémához hozzászólni sem, mert fogalmam sincs mit tennék.
Cicc nálatok hogy alakul?

Mi ugye Münchenben élünk, Panna német bölcsibe jár és ő is számol 2 nyelven 10ig de általában magyarul beszél, ha ott vagyok amikor németül beszélnek hozzá, akkor zavarba jön. Igazából ő még csak most kezdett el magyarul is mondatokat összerakni. Dehát ráér..nekem így is ő a legokosabb.:)

Lili rohamsebeséggel kúszik. Foga még nincs. :)

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem...

Jövök majd bővebben..

Levi beteg ,a bölcsiben ismét elkapott valamit (vírus)... köhög, folyik az orra.. és nekem is fájdogál a torkom..

Remélem Ti jól vagytok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a Levi - haj dícséreteket!

Levi meggyógyult, nekem még nem jött vissza a hangom... :?
Apa levizsgázott... most már tiszt lehet :D

lakás...
Ma megyünk háznézőbe.... csere lenne, de nagyon régi a ház...
Ismét levittem az árat, de még lejjebb kell vinni... megvehetné már valaki :evil:

Nyafi
Sajnálom, hogy nem teteszett a lakás és a meló :(
A kakihoz DRUKK!!
Levinek megy - szerencsére de csak itthon és csak a pelusba :roll:

Manó egyre gyakrabban pisil Wc-be és bilibe... :roll:

Már csak pár nap és jön a nyaralás... :wink:

Hunor
Nagyon - nagyon okos!!

Manó a kocsikkal van így.. minden márkát felismer, ha megyünk kocsival nézi a táblákat - a lámpákat és mondja, hogy melyik milyen... (pl. Stop táblánál mindig meg kell állni, piros a lámpa , Anya álljunk meg... stb :lol: )

Levinévnap
Kép
Csúúúsz
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nyafi, van valami kakiügyebn?egy ismerősnek voltak vannak ilyen problémái, de semmit sem talált sajna.

A bölcsi témához annyi, én 4ig dolgoztam a régihelyen túlóra nélkül, túlűrával néha rohadt sokáig, ekkor apa ment a gyerekért, meg amúgyis ő ment, mert a régihelyemről kb fél6ra értem haza, szóval esélytelen, kivéve a péntek, az új helyen meg később kezdek így később végzek és megint egy óra az út szóval megint esélytelen, de uram is dolgozik, így megy 5 körül a gyerekért, ez van, nem tudok mit kezdeni, itt minden szülő elviszi a gyerekét már vagy 3kor 4kor mi nem, így enyém az utolsó rám is szólnak de nem érdekel, mit tudok ezzel kezdeni, ilyen a munkánk.

Kia, édes képek, névnapra torta?Betegség?Lakás?van valami a lakással?láttam, egyre lentebb vitted az árat, sajnálom.

Betty, és keveri a szavakat?Vagy tudatosan tudja, mikor melyik nyelvet használja?H keveri egy kicsit de rászólok, átvált szépen, és ahol tudja, hogy nem értik meg az angolt, csak magyarul beszél, rafkós, velem meg szórikázik.

Rólunk:megyünk Balcsira, megint kifogtuk, mint minden évben, szar idő evvan, még alig fürcsiztem a Balcsiban.állandóan fagy volt akkortájt, így elmondhatom, idén sem, majd 50 évesen hátha összejön
H jól van, kopkop.tanítom most, hogy csukja be a száját, de már orron vesz levegőt,nincs horkolás, köhögés, trüszi semmi, szóval alakul.kopkop.
SZOBATISZTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ő kérte és most fullra az.utat is bír ki simán.most egy a gáz, kicsit visszaesett, egy hétig anyósnál volt vidéknen és kakinál nem szól most, de talán visszaáll. egyébként kb 1 hét alatt lett totál szobatiszta, műtét előtti napon kérte, műtét napján pelus, másnap haza és folytattuk, műtéáthez képest egy hétre már szobatiszta lett teljesen :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hunci:gratula a szobatisztasághoz. :D

Kia:jók a képek!Meggyógyultál már?

Rólunk:Flórának kishúga lesz,egész nap a pocakomat simogatná.

Pont egy hónapja megműtötték.15 napot voltunk kórházban,abból 13 napig ki volt kötözve keze-lába.
Ja és a lényeg,h miért?!
Lehet,h néhányan emlékeztek rá,vesetágulata volt.Meg kellett műteni,mert nagyobb lett a tágulat és félő volt,h tönkre megy a bal veséje.
Nem tudok mást mondani Flórámra csak annyit,hogy ő egy HŐS.Egyáltalán nem volt őrjöngés-hiszti-ordítás,sőt a kórházi körülményeket is könnyen vette.
Szerencsére jól van,műtét jól sikerült,tegnap voltunk kontrollon,seb szépen begyógyult,egyedül a lovaglástól van eltiltva októberig.
Ő is szobatiszta 90%-ban,oviba nem megy,majd csak jövőre.

Puszi Mindenkinek,vigyázzatok Magatokra!
kingiii
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre én is!
Velünk minden ok!Vivi bölibe jár,szereti is!Szobatiszta ő is!(január)
Amilyen beszólásai vannak,! :lol: :lol:
Én már dolgozok újra márciustól,3 műszakban!

Kingiii!
Gratulálok kistesóhoz!+++
És ahogy irtad is Flóra egy HŐS!Nagyon ügyes volt!Örülök h minden rendben,Majd bepótolja a lovaglást!
:D

ja.most néztem vissza,hogy már tudjátok is h kishuga lesz??Mikor érkezik?

Kép
aniko...
 
 


Sziasztok!
Hát nem irigyellek Hunci az idő miatt. Mikor mentek, hova? Állítólag csütörtöktől már meleg lesz. Grat a szobatisztasághoz.
Anikó Vivinek is. Hol dolgozol?
Gigi is szobatiszta, már 10 napja, nyaraláskor kezdtük. Du-i alváshoz nincs pelus már egy hete és éjjel is száraz neki, de azt még nem vettem le róla. Szépen megbeszéltük másnap már nem adtam rá és azóta egy baleset volt.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jövök később....
addig is...
Boldog Névnapot Kingi és Anikó!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Csajok nagyon el vagytok tünve? Mindenki nyaral? Ki hol volt? Érdemes lenne összeírni, hogy ki volt olyan helyen, ami gyerekbarát, jól érezte magát, vagy esetleg isten ments, hogy odamenjünk!
Próbálom én kezdeni. Mi Ivánbattyánban voltunk a Battyán vendégházban, Isteni volt!!! Képek a neten. A közelben rengeteg látnivaló és élmény van.

Lányom: szerdán leadtuk a székletmintát, szerda reggel volt utoljára hőemelkedése, de azért beadtam az antibigyót, mert a doki mondta, hogy akkor legközelebb nem fog ellenanyagot termelni. Csak vírus volt. Tegnap hívom az sztk-t, hogy mi van a széklettel, kiderült, hogy el se küldték az antsz-hez, hanem KIDOBTÁK! Mert nem rakta rá a férjem a matricát…csak mellé. Nem is értesítettek, pedig rajta volt a Gigi neve és felvették az adatait. Ezek után mondtam a dokinak, hogy tök egészséges, adjon egészséges igazolást, mondta, ok. Vírus volt, szivesen ad, látja hogy tök egészséges. Eszik mint a ló…vigyorog, rohangál. DE! A bölcsinek a bölcsöde orvosa kiadta, hogy Gigi csak egészséges székletmintával mehet, (megtudta egy anyukától akivel beszéltem telefonon, hogy a doki kért székletmintát, mert az ő fia is beteg volt és nekik ő a háziorvos is és elkotyogta, hogy ők is kaphassanak antibiotikumot.) és utána elment szabira múlt pénteken. A bölcsis gondozók meg nem vehetik vissza mert fegyelmit kaphatnak. Hát nem csodás? Úgyhogy most várunk a kakira, anyósom a gyerekkel, szegény kardjába fog dőlni, meg Gigi is unatkozik

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: