Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki! Szeretettel hívlak meg Titeket ebbe a topikba, aminek a célja a közös tervezgetés, várakozás, együtt örülés minden apróságnak azon a néha rögös, néha könnyed úton, ami a gyermekhez vezet. Olyanokat várok, akiknek fontos az empátia, a tapintat és az őszinteség és akik nyíltan, de érzéssel közelednek az emberi problémákhoz. 38 éves, 3 gyerekes anya vagyok, két vetélés után próbálkozom a 4. babával. Minden érdekel, ami a nők lelkével és testével kapcsolatos, hiszen a kettő csodálatos összhangja nem nélkülözhető a siker érdekében. És ami még nagyon fontos: tudjunk jókat nevetni a hülyeségeinken! Írjatok!
zora7
 
 


Szia Zora! Szeretnék kapcsolódni!!!!
30 éves leszek nemsokára. Az első babánkat tervezzük. Ősszel kezdtünk komolyabban próbálkozni. Hosszú ideig nem figyeltem a testem jelzéseit, hőt se mértem, de mostanában már minden apró pici jelet figyelek magamon. A hőmérőzésem az előző hónapban kudarcba fulladt, mert volt egy maratoni ciklusom, és az elvette a kedvem. Kb.: a 49.nap után abbahagytam a méregetést.
A mensim kezdete óta újra nekifogtam a hőmérőzésnek. A ciklusom végén picit megijedtem, mert nagyon erős volt a vérzésem és sokáig tartott. Dokihoz rohantam. Megnyugtatott. UH-on figyelt és mindent rendben talált. Szóval most itt tartunk. Mindjárt mutatom a hőmet.
Vendég
 


Szóval, így néz ki a görbém a hosszú mensis napokon. Olyan maratoni a ciklus, hogy már azt sem jelöltem végig a fertin... Egyelőre, csak csütörtökig vannak az értékeim bepötyögve, mert az itthoni gépemen ezt nem tudom vezetni. A m.helyemen szoktam (persze nagy titkosan, nehogy megtudják hős terveimet :lol: )

Íme:

Kép
Vendég
 

 
 

Szia Mo! LÉgy üdvözölve! Figyelj csak? Te nem tapasztalsz váladékot a termékeny napokon? Sok felesleges hőmérőzéstől megkímélnéd magad, ha csak a száraz napok után kezdenéd a mérést, hiszen a ciklusod első felére jellemző hődet már ismered. Persze néhány hónapig nem árt egész hónapban figyelni, csak nem szeretném , ha elmenne a kedved tőle, mert nagyon hasznos, hogy biztosan tudj a tüszőrepedésről utólag. Így nem reménykedsz és csalódsz feleslegesen, ha éppen egy tüszőrepi nélküli hónapot fogsz ki és a negatív tesztek sem sokkolnak. Szóval várom a hődet! És nagyon,nagyon örülök Neked!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
zora7
 
 


Pontosan miket szedsz most és mit tanácsolt a doki, mikor megnézett?
zora7
 
 


Köszi a szíves fogadtatást! :lol:
Megmondom őszintén nagyon zöldfül vagyok, azaz voltam. Ha volt is váladék, átsiklottam az ügyön, mert nem volt a babaügy olyan fontos, mint mostanában. A hőmérőzés is nagyon új. Néhány hónapon át biztosan mérem majd, még akkor is ha keservesen kelek is fel miatta a hétvégéimen. Maca Vibe kapszulát szedek és cickafarkot ittam a mensim miatt, ami nagyon rendetlen volt az utóbbi időben. A ciklusaim hol 35, hol meg 42 naposak. Azért a múltkori 56 nap reményekkel töltött el, utána meg jól rámhozta a frászt. :?
A dokihoz azért rohantam, mert a ciklusom végén nagyon erős (cafatos, sűrű) vérzésem volt, és 10-12 napig tartott. Először a csodaszerekre gondoltam, mert a ciklus végén kezdtem el szedni, ami jól összekutyulhatta a folyamatokat. Az orvos hormonprofilt javasolt. Azt mondta, a hosszú ciklus ideje alatt is lehet pé-m. De nem ártana egy profil. Sajnos nem az én orvosom volt, mert nagy pánikban voltam és csak egy épp akkor ügyelő orvost kaptam el. Ezzel a hor.profilos dologgal nemsokára felkeresem az én orvoskámat is (aki persze tuti ugyanezt mondja majd). A köv ciklustól kell kezdeni és vérvételekre kell majd járnom. Háááát, még talán adok magunknak néhány hónapot. Hátha összejön e nélkül is... :oops:
Zora mesélj egy kicsit magadról! Mi van veled? Hogyan éled át ezt a babavárós időszakot? Mit mondott a dokid a babák elvesztése után? Mikor lehet újra próbálkoznotok?
Vendég
 


Mo, figyelj! Én igazán tisztelem a természetes dolgpkhoz való ragaszkodásodat, magam is ilyen vagyok. Majdnem belepusztultam, mielőtt bevettem az első progeszteron tablettát, hogy most mi lesz, az egész természetes rendszert megzavarom. De az igazság az, hogy sajnos éppen a zavarban kell rendet teremteni, és hidd el a hosszú ciklusok nem normálisak és éveket patzarolhatsz el emiatt. Én óvnálak ettől, hiszen látod mennyire megviseltek az eddig történtek is, kinek kell ez? Figyelj, nekem is következő hónapban kell elkezdenem a vérvételeket. Kezdjük együtt és így jobban viseljük majd a macerát és az izgalmakat. Ez még csak vérvétel, nem beavatkozás!!! Lehet ugyan így is peteérésed, de látod a hőgörbéd alapján nem volt az előző ciklusban, ami lehet normális, de a babához azért ez nem árt. Én valszi 2 hónap múlva újra próbálkozom, ha megvan a progeszteron eredmény, és most várom ezzel kapcsolatban Radványi doktornő válaszát is. Majd megírom. A váladékra figyelj, nagyon fontos, ha babnát szeretnél!!! Írok még.
zora7
 
 


Mo! Szeretnék avatart csinálni, de nem tudom, hogy kell. Segítenél?
zora7
 
 


Pontosan miket szedsz most és mit tanácsolt a doki, mikor megnézett?
zora7
 
 


Már sikerült! Hát ez vagyok én Zora kutyával.

Zora
Kép
zora7
 
 


Éva! Megkaptam a privit és válaszoltam! Várom a levelet.

Zora
Kép
zora7
 
 


Itt vagyok, itt vagyok!!
Zora! Nagyon szívesen segítettem volna, de nagyon ügyesen megoldottad. Addi-addig keresgéltem, míg a végén én is találtam egy másik kis képecskét magamhoz. :lol: :lol:
Szuper ez a kép rólad!!! Nagyon csinos vagy!!
Valóban segítene, ha együtt vészelnénk át ezt a vérvételes időszakot! Úgy érzem, felkeresem a dokimat és belevágok a kivizsgálásokba, mert igazad van. Évekig pedig teljesen felesleges lenne várnom!!!
A természetes szereken kívül nem szedek semmit. Cickafark és Maca Vibe. Ez a kettő most a "nyerő". Van Elevitem, de néhány napra elegendő még a Maca V., utána fogom csak szedni az E-t.
Ha ilyen kis ügyi vagy, lehetne egy jó kis vonalzód is! Mit szólsz?

Hány naposak a ciklusaid? Ha megkapod a doktornő válaszát, azonnal írj! Várom!!!!
Vendég
 


Jaj, Mo! ÍÍÍrtó ciki, de nincs sok érzékem a géphez, és az avatart a férjem rakta be. Félek a vonalzóhoz kellenél. 27-33 naposak a ciklusaim és mivel jó erős középidős fájásom van, néhány nap múlva megtudom visszamenőleg a ciklusom kezdetét (a műtét miatt bizonytalan, de a peteéréstől számolom majd vissza). Te is szép vagy a képen, pont ilyennek képzeltelek :lol: :lol: ! A doki nagyon helyes, én támogatlak , megígérem. Képzeld, Éva is csatlakozik, úgy örülök!

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora! NEM CIKI!!!! Ha tudnád, hogy miket bénázok a gép előtt.....hmm, biztosan néznél nagyokat!!! :lol: :lol:
Pötyögd be: TickerFactory.com-ot! Angol az egész. Ha elakadnál kérdezz! Úgy emlékszem, kérdezi a ciklusod hosszát, a mensid első napját. Pötyögd be! Keresgélj a vonalzók alaplapjai között, unána a vonalzón lévő kis ábrák között! Ha találtál aranyosat, akkor a számát (url-t) be kell másolni a profilod aláírásába. Írhatsz aláírást is, néhány enter után pedig a volnazód számát kell beszúrni. Na, ha az avatar ment, akkor ezzel se lesz gondod! Kérd meg a párod! Biztosan segít! :D Van itt a babaneten próba oldal is. Ott gyakorolhatsz! Délelőtt én is ott voltam az avatarom miatt. Jó szórakozást!
Évaaa jöön?! Jajj, de jó!!!!!!! ÉVA GYERE!!!! NAGYON VÁRLAK!!!!!!
No, ha itt lesz Éva, ő tuti tud ebben segíteni!! NAGYON PROFI.
Vendég
 


Zora! Lehetne olyan vonalzód is, mint ami nekem van. Ez fertis. A FertilityFriend.com-on kell regisztrálnod. A hőgörbéhez igazodik a vonalzód és ha mensit pötyögsz be a táblázatba, akkor előről kezdi a vonalzód a számlálást. Ez sokkal könnyebb, hiszen teljesen automatikus. Na ezért van nekem ilyen.
Vendég
 


Tök Jó! Az a gond, hogy sajnos az esti tanítóképzőhöz még nem volt kötelező a nyelvvizsga. Egyszóval nem tudok angolul. Komolyan mondom, a latinnal kevesebb a problémám. Te milyen szakos tanár vagy? Én elkezdtem a bioszt, de sajnos nagyon felemelték a tandíjat és így nem folytattam. Nemsokára remélem elvégezhetem a dúlaképzőt, ez a legnagyobb álmom a baba után!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!

Szomorúan tapasztaltam,hogy elpártoltatok a másik topicból,de persze megértelek Titeket!
Remélem itt majd jól érzitek magatokat,és csak olyanok fognak hozzátok csatlakozni, "akiknek fontos az empátia, a tapintat és az őszinteség és akik nyíltan, de érzéssel közelednek az emberi problémákhoz".

Ne haragudjatok,hogy bepofátlankodtam,és írtam Nektek!
KÍVÁNOK NEKTEK NAGYON GYORS BABÁSODÁST,ÉS SIKERES BABAVÁRÁST!
Vendég
 


Én is minden szépet és jót kívánok Neked Little, gyere bármikor! Azért nem hiszem, hogy ennyire egyszerű ez, de igyekszem majd kezelni a problémát, hogy mindenki megússza nagyobb sérülések nélkül.

Zora
Kép
zora7
 
 


Kedves vagy Little! Nagyon boldog voltam, amikor olvastalak!! Bármikor gyere hozzánk! Szeretettel várunk!!!

Zora! Tanítónő vagyok. Tanári végzettségem nincs. Term.ism. szakon végeztem a fősulin.
5.és 6.osztályban taníthatnék (term.ismereti tárgyakat).
Jelenleg minden tárgyat tanítok a második osztályban. 20 tündi-bündi gyerekem van.
Dúlakpző?! Hmm, csodálatos hivatás.
Nekem sincs nyelvvizsgám. Makogom az angolt, meg az oroszt.
Találtam még vonalzós oldalakat: snugglepie.com (ticker, azon belül:TTC)
tickercentral.com
Nem tudod elrontani. :lol: :lol:
Mikor kapsz választ a doktornőtől?
Vendég
 


Valószínűleg a jövő héten. Most egy kicsit mennem kell , 8 körül még benézek. Egyébként ugyanaz a végzettségünk, tök jó! :lol:

Zora
Kép
zora7
 
 


Most, hogy a mensimnek vége, és újra próbálkoznánk, szerinted hagyjam abba a kapszulák szedegetését? Kezdjem el az Elevitet? Pé-m még sokára lesz (ha lesz), hiszen a ciklusaim nagyon hosszúak. Még kb.: 8 napra elegendő, ha 3x1-et veszek be belőle. Nem tudom.
Ha 8 napig szedem, akkor már lehet, hogy a pé-hez közel leszek...nehogy bekavarjam a dolgokat!!
Vendég
 


Ha jól tudom ezek a kapszulák serkentik a női működéseket. Nem kéne abbahagynod, hiszen talán éppen ettől lesz rendes peteérésed. Viszont a peteérés után pár nappal abbahagynám, mert az esetleg létrejövő terhességnek árthat (nem biztos, olvasd el a tájékoztatót). Tehát mindenképp szedd be, aztán kezdd el az Elevitet. De hangsúlyozom: az orvosi segítséget ebben az esetben fontosnak tartom, nem szeretnélek félrekezelni :wink:

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok, csak ma emlékezős napom volt és az nekem mindig nagyon fájdalmas.

34 éves vagyok (lassan 35 :cry: )
Az első házasságomból 2 gyönyörű és okos lányom van, 15 és 10 évesek.
A második házasságomból pedig egy rosszcsont kisfiam, aki két éves lesz.
Igazából Balázs születése óta nem védekezünk, de 5-6 hónapos volt, amikor komolyan eldöntöttük, hogy jöhet a kistestvér. Még szoptattam Balázst 10 hónapos koráig és 2006 novemberig nem is aggódtam, mert tudtam, hogy a szoptatás okozta hormonális változások lassan alakulnak vissza. Novemberben mentem el az orvosomhoz , akkor még volt egy pici tejem. Kiderült, hogy magas maradt egy picit a prolactinom ami akadályozhatja a teherbe esést. Bromocriptint szedtem kb 1 hónapig és a laborértékeim normalizálódtak. Azért biztonság kedvéért készült egy hormonprofil és a párom is kapott egy beutalót az andrológiára. A férjem szerencsére teljesen egészséges, nálam kiderült, hogy alacsony a progeszterinem, tehát ezt még rendezni kellett. A ciklus 16 napjától szedem a Duphastont. Elvileg a 25. napig kell, de ha esetleg kiderül, hogy terhes vagyok, akkor nem tudom, hogy abba kell-e hagynom. Az előző hetem szintén vérvételekkel telt a 19-21-23 napon progeszteron néztek, az eredmény szerintem kedd magasságáben lesz meg.
Közben írtam Radványi doktornőnek, aki szerint szintén a progeszteron szint lesz a probléma. Javasolta nekem is a Maca Vibe-t, cickafark teát, akupunktúrát, homeopátiát.
A vizsgálatok szüneteiben azért nem volt eseménytelen az élet, mert először egy diónyi csomót találtak a mellemben, amiről kiderült, hogy csak egy kötőszövet szaporulat és nincs jelentősége, majd a pajzsmirigyemen találtam egy csomót, az egy cysta. Szóval nagyon ki vagyok vizsgálva.
Kicsit kezdek türelmetlenné válni és már borzasztóan útálom a hőmérőzést és a különböző testi jelenségeim megfigyelését.

Zora!
Milyen szép vagy a képen!!!!
Képzeld a Dúla képző nekem is megfordult a fejemben. egyébként én egészségügyben dolgozom (amikor nem babázok), diplomás ápoló vagyok, de hozzám inkább az intenzív terápia, idegsebészet, tarumatológia ál közel, ilyen osztályokon is dolgoztam. Néha nagyon hiányzik, de többé nem adom fel a családi békét és nyugalmat a 3 műszakért!

Mo!
Nagyon boldog vagyok, hogy itt vagy te is!!!!
Én is azt gondolom, hogy a nem jókor elkezdett gyógynövények és a stressz okozhatták most ezt a hosszú ciklust és erős vérzést!

Felteszek egy görbét:
Kép

Majd megkeresem (mert én is lestem) hogyan készül!
Egyébként holnap, vagy holnap után tesztelek, mert hétfőn kellene abbahagynom a Duphastont.

Éva

Kép
balimama
 
 


Végre Éva! Olyan jó, hogy megérkeztél! Remélem megkaptad a levelem! A görbéd nagyon rendben van, a Duphastonról mindent tudok. Ugyanezt csináltam végig a most végetért terhességemnél. Hétfőn reggel tesztelj, hogy biztos legyen. Ha pozitív (de vigyázz, mert ilyenkor még nagggyon halvány a csík!) , akkor ne hagyd abba, sőt a dokiddal azonnal irass Utrogestan kúpot. A Duphaston kevés a terhesség alatti hormonpótlásra. Ha negatív, akkor hagyd abba és a nyálkahártya 2-3 nap múlva a progiszint csökkenése miatt elkezd lelökődni, tehát új hónap, új esélyek. És szerintem jobb, ha nem írom, hogy jaj Éva, olyan babás ez a görbe!, mert szerintem ez egy igéretes görbe, de a baba az bizony pontosan tudja, hogy mikor szeretne jönni. És jó neki, hogy Te leszel a mamája, szerintem nem várat már soká!

Zora
Kép
zora7
 
 


És még valami lányok! Ne utáljátok, hogy a testetek cserbenhagy hónapról-hónapra. Inkább kezdjétek el élvezettel figyelni minden apró rezdülését, mert az egy csoda! Gondoljatok a méhetekre, mint egy meleg fészekre, és örüljetek minden apró jelnek, ami a működésünkre figyelmeztet. Tudom, hülyén hangzik, de ez az én legnagyobb tanulságom az elmúlt fél év gyötrelmeinek fényében. Olyan nyugalmat érzek most, ami irreális, hiszen veszteséget éltem át, de mégis erővel tölt el! Furcsa ellentmondás....Szép jó éjszakát!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok! Ma egész nap a Mátrában leszek, este benézek! Jó hétvégét mindenkinek!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!
Örülök, hogy ide is írsz Éva! :lol: :lol:

Nagyon kezdő vagyok ezen a téren, jó hogy ennyi mindent tudtok. Érdekes, hogy a Radványi doktornő természetes szereket ajánlott. Amikor az ügyeletes orvoshoz elvittem a Mac.Vib-t, alig tudta kibetűzni... és mosolygott, hogy micsoda neve van. Na, erről ennyit.
A köv. ciklusomtól valószínű, hogy kezdem én is a horm.profilt, mert felesleges lenne ennyit várakoznom..... ha valami tényleg nincs rendben.
Tudom, hogy nevetséges, meg olyan mintha nem is szeretném annyira a babát.... csak olyan macerásnak tűnik most minden. Rettegek a dokiktól, utálom a vizsgálgatásokat, a gyógyszereket, meg minden. Nagyon naív vagyok (voltam)....másnak olyan könnyedén mennek a dolgok. Mindegy. Belevágok!!! :lol:

Éva! Hasonlóan érzem én is magam. ELEGEM VAN!!!

Zora! Ezért szeretlek!!! Te vagy a nyugalom, pedig annyi szenvedésen végigmentél!!! A szombat esti utolsó írásodat jól eltettem magamnak. Köszönöm!!!
ÉREZD JÓL MAGAD A MÁTRÁBAN!!! Arrafelé küldtem a jó időt!! Remélem megkaptad! Itt most esőreálló, szomorkás..... ide jó lesz most az is... :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Zora!
Igazi kiránduló idő van, biztos nagyon jól fogjátok érezni magatokat! Mi is nagyon szeretünk kirándulni, de sajnso Balázsal még nem lehet egész napra elmenni, így csak a közeli erdőben sétálgatunk.

Mo!
Tegnap este elgondolkodtam azon, hogy az utóbbi időben szinte csak anya voltam és félretetem minden mást,a mi addig nagyon
fontos volt nekem. Szerettem kézimunkázni, sütögetni, olvasni, tornázni... Mostanában alig szakítottam időt magamra.
Azt hiszem elő kellene vennem újra azokat a dolgokat, amiket szerettem csinálni. Talán meghozná az eredményt!
Talán nem jól kezdtünk bele ebbe a nagy izgulásba!

Egyébként ma reggel teszteltem egyet. Természetesen negatív lett. Persze ez megint az én hülyeségem, mert igaz,hogy a ferti szerint a 10 napon volt a tüszőrepedés, de szerintem biztos, hogy a 12-13. napon. Szóval kedd reggel újra próbálkozom.

Nagyon szép napot kívánok Nektek!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Háááát Éva!!! Ez a teszteléses dolog csak borzolja az idegeket!! Valami önkioldós cellába kellene zárnod a teszteket ami ebben az esetben mondjuk pont kedden nyílna ki. Vagy esetleg egy harapós kutyával őriztetném és a gazdáját keddre hívnám át hozzátok, aki persze tudna parancsolni a mérges ebnek. :lol: :lol: :lol:
Most kapaszkodj meg! Szedem a Mac.V-ét, aminek a szervezet élénkítésében van nagy szerepe, enyhén felturbózza a szervezetemet, majd szétcsattanok az vágyaktól... és közben már több, mint 16 napja nem volt összebújás. Na, jó. Összebújás volt de semmi széttépés és marcangolás :oops:
Így nem lesz baba....
Azt hiszem ha nem találsz harapós kutyát, akkor szólj nekem! Majd vigyázok én a tesztedre, hogy ne használd idő előtt!! Hrrr.. :lol: :lol: :lol: Kellően fel vagyok doppingolva.... legalább nem megy kárba ez a drága Maca nyavalya.
Vendég
 


Képzeld Mo!
Én azt olvastam, hogy a férfiaknál nagyon jó a potencia fokozására és erősebb, életképesebb kiskatonák lesznek. Az utóbbi hasznos, na de mi van az előbbivel?! Főleg, ha rád is ilyen hatással van!
Nem is tudom hogy tudhatnék meg többet ezekről a gyógynövevényes, homeopátiás módszerekről.
Az a baj, hogy én hivatalból gyógyszerpárti vagyok. De meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről is, csak sajnos mivel én elsősorban sürgősségi ellátásban dolgoztam, hát ott szó sem lehet próbálkozásról. Persze tudom, hogy a gyógyszerek egy része is gyógynövényekből készül.

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva! Anyósom könyvespolcán leltem rá egy könyvre: Egészség Isten patikájából.
Így kezdődik:" A gyógyszereket a földből adja az Úr és az okos ember nem veti meg őket."
El sem akartam hinni, hogy pl. a csalán mennyi betegségre jó. Járok a herbáriába is. Nagyon rendik az eladók. Jókat beszélgetek velük. A cickafarkot is ők ajánlották először. Ott szoktam beszerezni náluk. Ezt már régóta ismerem... a jótékony hatását pedig érzem.
Kisgyerek koromba darázsfészekbe léptem. Milliónyi darázs csípte meg a talpam. Később (lehet, hogy ez miatt) tyúkszemek (szemölcsfélék) lettek a talpamon. Vérehulló fecskefűvel kezelgettem és mind eltűnt.
ÉN NAGYON BÍZOM A GYÓGYNÖVÉNYEKBEN!!!!
Van egy másik (igen vaskos) könyvem, Gyógyító növények címmel. Nagyon klassz az is, bár a MacaV. alkotóit nem találtam meg benne.
Körülnézek, hogy hol találhatnál jó kis írásokat gyógynövényekről.
Vendég
 


Ezt egy pár napja találtam és szépen félretettem:

Termékenységtea

Hozzávalók:
Azonos mennyiségű rétilóhere-virág, málna- és földieperlevél, réti palástfű és cickafark.
Elkészítés:
Forrázzunk le 1 ek. keveréket ¼ l vízzel, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le.
Adagolás:
3 hónapon keresztül fogyasszunk naponta 2-3 csészével. Ezután tartsunk szünetet. A réti lóhere növényi ösztrogéneket tartalmaz, a réti palástfű és a cickafark javítja a sárgatesthormon termelését, a málnalevél a méhizomzat rugalmasságára van hatással, az eperlevél a májat segíti az ösztrogén-anyagcserében.

Éva

Kép
balimama
 
 


Na ugye! Érdemes lesz kipróbálni.

Mondjuk, málnalevélből nem lesz hiány, mert 7000 négyzetméteres területen azzal foglalkozunk.. :lol: :lol:
Csak bírjam ki tavaszig... :lol:


A MacaV-ről ezt találtam:

"A Maca, más néven Lepidium Meyenii egy évelő növény, melyet Peruban a középső felföldeken termesztenek és nagy tisztelet övezi. A retekhez hasonlító ehető gyökér a helyi lakosok legfőbb tápláléka már több mint 2000 éve. A legenda szerint az inka harcosok a csaták előtt Macát fogyasztottak, hogy erejük és állóképességük növekedjen. A spanyol hódítók "az inkák szexuális növényének" hívták. Ma a perui ginzengként emlegetik. A modern kutatások szerint a maca növeli a libidót, a szexuális potenciát és az enegiát.
A perui nők kisgyermek korban elkezdik fogyasztani, amitől erősek, termékenyek, produktívak maradnak, és életerejük jócskán az érettebb korban is megmarad.

A szárított maca gyökér tápértéke igen magas. 60%-ban tartalmaz szénhidrátokat, 10%-ban proteineket, 8,5%-ban élelmi rostokat és 2,2%-ban lipideket. A Maca szexuális és termékenységi funkcióra gyakorolt kedvező hatása valószínüleg a magas fehérje tartalomnak, és a benne található sok létfontosságú tápanyagnak köszönhető. A Maca protein tartalmának nagy része aminosav formájában van jelen, mely szükséges a szervezet számos funkciójához - köztük a szexuális és megtermékenyítő funkcióhoz. Szükségesek olyan anyagok előállításához is, amelyek jeleket szállítanak az idegrendszerbe, és fontos szerepet játszanak a szexuális izgalmi állapot kialakulásában és a szexuális aktusban nyújtott fizikai teljesítményben. A legfontosabb aminosavak, melyek számára ezek az anyagok szükségesek: fenilalanin, tirozin, hiztidin - melyek mindegyike jelentős mennyiségben megtalálható a Macában."



Na, ezért kerül ez 5000 Ft-ba. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


gyogynoveny.lap.hu

biomed.hu

drogorigo.hu

Beleolvasgattam. Nagyon jók.
Vendég
 


Lányok!

Titi írt, hogy Eszternek meghalt a kisbabája!
Az élet legszörnyűbb megpróbáltatása elveszteni a vágyott gyermeket!
Nagyon megrázott, hiszen valahogy egymás életének részesei leszünk azáltal, hogy együtt örülünk, együtt várjuk egy kicsit mindannyiunknak fáj! Bárcsak segíthetnék!

Éva

Kép
balimama
 
 


Helló lányok! Ha itt vagytok, most ne mozduljatok! Először is , hogy Eszter babája????? Azért is nagyon meg voltam döbbenve, mert olyan rossz érzésem volt vele kapcsolatban, még rá is pirítottam, amit a lányok nem vettek jónéven, csak egyszerűen kitört belőlem , mint egy segélykiáltás, mert azt éreztem, amit akkor, mikor velem Történt mindez!!! Annyira sajnálom, mit is mondhatnék? Írok neki mindenképpen!
Kedves Éva! Hihetetlen, de tegnap mikor írtam neked, kitöröltem egy rész, hogy nehogy okoskodásnak tűnjön. Ez így szólt:" Nekem gyanus ez a ferti, mert szerintem neked a 13 napon van a peteérésed a görbe szerint, ezért a teszt lehet hogy becspós lesz! Ezért kérdeztem a váladékot! Hát hihetetlen, hogy ma ugyanezt olvasom Tőled! Szóval szedd szerintem addig a gyogyit, amíg biztos a teszt eredménye!
Mo! Ne aggódj a vizsgálatok miatt, hiszen csak egy tükröt tartanak eléd és ebbe bele kell nézned, mert ennyi tudatosság bizony kell azért. Aztán lesznek dolgok, ami tényleg csak hit és szeretet kérdése, de a tények azok tények, és éppen Neked ezt tudnod kell.

Zora
Kép
zora7
 
 


Mo! Nem kell aggódnod, ezt együtt csináljuk végig. A sors akaratából mi hárman szinte ugyanonnan indulunk, és ha belegondolok , ez nagy ajándék! Írt a Radványi!!! Azt mondja, ha a hormineredményeim jók, a nyálkahártyám elég vastag, akkor meg kell nézni a vércukoranyagcserét, pajzsmirigyműködést, méhnyakváladék bacikat. Ha minden ok., akkor a jövő hónapban már próbálkozhatunk!!!! Ha nem jó a hormon, akkor Clostyval szintén. Szuper! Látod, mindhárom csaj egy szép hormonprofilt készít hamarosan, Éva kicsit előbb, ő lesz a főtanácsadó! Ez tök jó!

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia Zora!

Biztos nagyon jól esett ez a mai kirándulás!
Nekem mindig olyan ijesztő az, amikor valaki a terhesség elején vérzik. Sajnos Eszterrel is ez történt. Tudom, hogy van ilyen és akár normális is lehet, de én nem szeretném így kezdeni a terhességem.
Évekig készült rá, már akkor kismamaruhát vett, emikor még nem is próbálkozhatott és minden hónapban meghalt egy kicsit, amikor megjött. Úgy fáj érte a szívem!

Hát igen, a ferti is csak egy program, ami bizony tévedhet is. A biztos,amit érzek. Megfigyeltem magamon, hogy a 12-14 nap körül valami hihetetlenül görcsöl a hasam és kb. 24 óra múlva lehet tüszőrepedésem, mert akkor mesgzűnik a fájdalom teljesen.
Egy kicsit ijesztő is, hogy ennyire tudom hogyan működik a testem és mégsem leszek terhes.

Nagyon klassz, hogy ilyen hamar válaszolt a Doktornő. Tetszik benne, hogy nem akarja az embert rábeszélni arra, hogy várja ki azt az egy évet, ha nem lesz semi, akkor talán tehetünk valamit. Talán azért mert ő is nő és mert neki is van 3 gyermeke.

Nagyon jó hír, hogy ilyen hamar próbálkozhattok!
Nekem sajnos azt mondta az orvosom, hogy felesleges serkenteni a peteérést majd lesz baba magától is. Hát nem tudom, a Radványi meg pont az ellenkezőjét mondta!

Sajnos az ember sokszor fél a bizonyosságtól, pedig jobb a bajok elébe menni! Főleg, hogy ezek nem lehetnek olyan nagy bajok!
Mindig arra gondolok, hogy ma már csak az lehet akadálya annak, hogy valaki anyává váljon, ha nincs méhe, amivel kihordja a babát. Egyébként mindent meg lehet oldani.

Vettem egy tesztet kedd reggelre, de még nem tudom hová fogom eldugni! :lol:

Zora!
Írj le légyszíves mindent, ami eszedbe jut! Ne törödl ki! Sokszor a saját magunk helyzetét a legnehezebb reálisan látni!

Éva

Kép
balimama
 
 


Szia ! De jó, hogy itt vagy! Hát igen, nagyon igazad van. Figyelj Éva, ha ez a doktornéni ennyire jónak tűnik, miért nem járunk hozzá? Képzeld, milyen poén lenne, ha hárman bejelentkeznénk! Remélem , nem csak azért tetszik, mert azt mindja, amit hallani akarok. Valahogy úgy érzem, hogy a testünk tudja, mikor jó az időpont. Azt viszont tényleg nem árt tisztázni, milyen a testünk , lelkünk jelen állapota. Már csak azért is lehet, hogy meg kéne keresnem, mert mégsem mondhatom a dokimnak, hogy a Radványi üzeni, mérje meg a nyálkahártyám vastagságát, stb. Viszon a gatyámat sem akarom ott hagyni a dokiknakl a semmiért. Valakiban tényleg bíznom kéne végre!
Esztert nagyon-nagyon sajnálom, de hiszem, hogy nincsenek véletlenek. Sajnos a természet szelektál és utólag igazolódik az életünkben, mi miért volt.
Az nagyon klassz, hogy tudod, mikor van a peteérésed, hiszen akkor már jó úton vagy a baba felé. Hiszen, ha nincs elzáródás, akkor már csak a hormonokon múlik, azok pedig most reméljük, rendbe lesznek szedve!!

Zora
Kép
zora7
 
 


Egyébként az okosok azt mondják, hogy az igazolódott progihiányra tényleg a Closty jó, mert a rendszert már ott a legelején kell serkenteni, később már csak fél eredményt lehet elérni. Hajlok rá, hogy ez igaz, hiszen én hiába szedtem a Duphastont, a baba ugyan gond nélkül sikerült, de megmaradni már nem tudott. Éva! Egyszerűen nem bodogulok a vonalzókkal és hőgörbékkel! Ha megadom az adataimat, esetleg megcsinálnád nekem valamikor? Remélem jól telt a hétvégétek, sokat gondoltam rátok!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok! Itt vagyok. Egy picit halkabban és merengőbben. Olvastam amit Titi írt nekünk Eszterről. Látom Éva, te is írtad. Nagyon sajnálom szegényt!!! Egyszerűen nem találok rá szavakat. Mintha áramütés ért volna. Tudom, hogy megmagyarázzák majd a dokik, és valószínű volt is valami oka, hogy a babája elment... de a szívben, az agyban, a lélekben lejátszódó folyamatokra nincs orvosság.... na és ez a legkeményebb. Talán ez fáj majd a legjobban, itt fájdogál majd legtovább.
Huu. Ne haragudjatok, de kikapcsolt az agyam.
Vendég
 


Olyan jó, hogy itt vagytok nekem!!!! Nagyon sok erőt kapok tőletek!!!
Zora! Jó lenne ha egy orvosunk lenne, de mi van akkor, ha egy időben is szülnénk nála?! :lol:
Tényleg jó fej ez a doktornő. Nekem is tetszik minden egyes válasza. Szóval akkor együtt kezdjük. De jó! Egyedül nem menne, de így már nem olyan félelmetes a dolog. Hűha!..... tükröt tartanak elém?!.....akkor lehet, hogy mégis ijesztő lesz :lol:
Rengeteg vizsgálat vár rád Zora. Olyan nyugodtan, örömmel mondod. Komolyan mondom, akkora bátorságom lesz tőle, hogy bármire képes lennék az olvasásod után.
Szóval Éva, Te kezded. (Most még titokban örülök is, hogy ilyen hosszú a ciklusom.... hiszen ezt a köv. mensi kezdetétől lehet indítani.)
Éva! Vágd a centit! Keddig ki kell bírnod!! (Egy időben minden jeles esemény előtt én is vágtam a centiket, mint a katonák szerelés előtt. Ez most komoly!!!! ..mielőtt még azt hinnétek, hogy már megint csak vicceskedek.)
Vendég
 


Évának igaza van!!! Minden nekünk szánt gondolatot írj le bátran!!

Zora! Egy gépről csak egyszer lehet regisztrálni. Éva nem tudom, hogy tud-e neked segíteni a hőgörbében. A vonalzó szerkesztése sokkal könnyebb, főleg ha fertiset akarsz, mert akkor egy helyen mindkettőt megoldhatod. Megpróbálok én is utánanézni a regisztrálás menetének...
Vendég
 


Zora!
Természetesen nagyon szívesen segítek!!!!

Lányok!
Azt beszéltük a férjemmel, hogy megvárjuk a laboreredményeket és meglátom hogyan dönt az orvosom a további terápiával kapcsolatban. Lehet, hogy megkeresem a Radványi doktornőt.
Hát én sem szeretné legatyásodni, de ha belegondolok, hogy a mostani orvosomnak is adok, (pedig nem várja és a szülés után sem akart elfogadni semmit, pedig be kellett hívni!) és lehet, hogy még fél évig járkálhatok hozzá eredmény nélkül, akkor inkább beruházok egy kicsit többet és utána már terhesgondozásra járok.
Nehezen hagyom itt a mostani orvosomat. Fantasztikus ember, pedig még nagyon fiatal. Amikor Balázs született még nem volt szakorvos. Véletlenül találtam rá a területi terhesgondozáson és komolyan mondom megható volt a gondoskodása. Az egész terhességem alatt nem fogadott el semmit.
Most is mindig olyan szeretettel fogad és tudom, hogy a tudása legjavát adja.
A másik topikban kérdezték a lányok, hogy érzek-e valamit. Hát igazából tele vagyok terhességi tünetekkel, de olvastam a Duphaston mellékhatásai között, hogy okoz mellfeszülést, gyomor-bélrendszeri tüneteket szóval nem tudom, de most először érzem azt, hogy nem leszek csalódott, ha megjön.

Mo!
Tekintsd úgy ezt a kivizsgálást, hogy közelebb kerülsz a célhoz és biztosabb lesz, hogy szép egészséges, boldog terhességed lesz!
Mert az nagyon fontos a baba testi és lelki egészsége szempontjából!

Éva

Kép
balimama
 
 


Megtaláltam még a 2006-os topik elején a ferti működését, azt hiszem Mesi nem haragszik meg, ha ide bevágom:
szóval:
www.fertilityfriend.com

Megnyomod a Join Now It's free! gombot
Choose a nickname: ide beírod a felhasználói nevet amit szeretnél

Your e-mail address: megadod az emil címed. (Ide kapsz egy levelet a jelszavaddal.)

How did you hear.... itt kiválasztod pl a friend gombot, vagy a chat room-ot.

Megnyomod a Next gombot.

Nézd meg az emiledben az elküldött jelszót.
Ezek után beléphetsz:
Login: ide beírod a felhasználói nevedet
Password: ide a jelszavad
OK

Rámész a Chart fülre.
A megfelelő dátum megnyomásával megjelenik a táblázat:
Temperature: hőmérsékleted
Time: mikor mérted (én ezt nem szoktam kitöteni)
Cervical Fluid: hüvelyváladék (ezt sem kötelező kitölteni)
Menses: megjött-e
Intercouarse/Insemination: Volt-e akció

Megnyomod a save gombot és látod a görbédet.
Az ovulációt majd automatikusan kijelöli neked.

[url][/url]

Éva

Kép
balimama
 
 


Nagyon igazad van Éva. Köszönöm!
Ami meg a dokit illeti, gondolkozz rajta még! Én is így találtam meg az orvoskámat. Alig ismerték őt. Most meg, ha időpontot kérek tőle telefonon, egy napig kell próbálkoznom, mert annyira terhelt a vonal, ha ő rendel. De jó! Gyorsan tudtál segíteni Zorának. :)

Zora! Ha a fertiben tudtál regisztrálni, akkor a vonalzódat is elkészítheted ott.
Bal oldalon lesz egy menüsor. Keresd meg a sharting-ot---Tickers---Customize your (keregélj a formák között!! Itt beállíthatod, hogy milyet szeretnél)----next-----next---Personal Message részt hagyd ki!----next----fogsz egy kódot találni. Ezt kell ide, a profilodhoz (az aláírás részhez) bemásolni. Tedd a neved alá!

Búcsúzom mára! Jó éjszakát! Holnap nem tudom, hogy tudok-e jönni, mert késő estig dolgozom. Megpróbálok azért benézni hozzátok. Sziasztok!
Vendég
 


Na hát, tegnap nam tudtam kivárni, hogy átgyertek a másik szobából! :lol: :lol: De az az igazság, hogy a kirándulás teljesen kimerített, pedig szinte minden héten megyünk. Azt hiszem, le kéne adnom végre egy pár kilót, mert babásodni is jobb lenne ideális súllyal. De ez az 5 kg most nem akar mozdulni! Na mindegy!
Olyan kedvesek vagytok ezzel a fertis gyorstalpalóval, még ma megcsinálom! Nem baj, ha nem tudunk mindig a neten lógni, hiszen ott a család és a munka, nem cél a függőség. Viszont mindennap kukkantsunk be, és hagyjunk üzenetet, hogy mikor leszünk fent, így talán összefuthatunk egy időben. Én délután dolgozom, tehát délelőtt és este érek rá leginkább. Elsőseim vannak és imádom őket szintén!
Éva! Ha ennyire szereted a dokidat, el ne hagyd, de mindenképp mondd el neki a másik orvos véleményét, ha tényleg jó fej , akkor nyitott lesz más elképzelésekre is. Szerintem a hiteles emberek onnan ismerhetők fel, hogy képesek kételkedni a saját igazukban.! Egyébként is a végzettséged miatt nyudodtan hivatkozhatsz az ismereteidre, partnerként kell bánjon veled!
Mo! Görbét kérek!! Ha tudnánk , mikor peteérsz :oops: , nem kéne megvárni a következő ciklust. Minek, az is csak így fog indulni. A hormonprofilt a peteérés után egy héttel nézik, ha jól tudom. Vagy nem? Éva, nyilatkozz! Addig is Mo, szerezz be lh tesztet (az enyém tegnap jelezte a peteérést!), az sokat segíthet. Na puszi! Jó, hogy vagytok! Azért durva, ha belegondolok, hogy négyen vártunk babát szeptemberre és már csal Little maradt. Szívből drukkolok Neki! Ebből is csak az a tanulság , ne tesztelj korán! És tudomásul kell vennünk, hogy az első tizenkét hét bizony nagyon bizonytalan!

Zora
Kép
zora7
 
 


Ja igen,Ildikót kifelejtettem! Neki sem sikerült múltkor. És persze Éva, tudom, hogy Neked kell tesztelned, de ha az ember nem szed gyógyszert, akkor tényleg felesleges, mert sokkal többször vagyunk babások, mint gondolnánk, de a természet elvégzi, amit kell még az első hetekben. Tehát nagyon fontosnak tartom, hogy előtte mindent megtegyünk, ez hatalmunkban áll. Óvni a létrejött kis életet minden módon szintén. De el kell fogadnunk az Ő döntését, ha most éppen visszafordult még. Én például úgy éltem meg, hogy a kicsim biztosan nem érett még meg a döntésre, hogy bátorsága legyen megszületni. A Földet nézve én nem csodálom. De bátorítom őt, hogy én majd vigyázok rá, csak jöjjön bátran! És igyekszem barátságos fészket készíteni! Hát lehet, hogy most furcsán néztek rám eme eszmefuttatás miatt.... :wink:

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok, én is jönnék néha közétek, ha nem baj :)
Igaz, én egyelőre nem megyek hormonprofilra, de azt hiszem, attól lesz közös témánk :)

Rólam: 32 éves vagyok, novemberben kezdtünk el próbálkozni az első babáért. Decemberben a mensi elött is és után is pozitivat teszteltem, de a doki semmit nem látott - rá 2 napra már a teszt is negativ lett.
Jelenleg hőmérőzök, és szedem a doki által előirt E vitamint és folsavat.

Éva, már azt sem tudom, hova irjak neked :) - de azért meg akarom mondani, habár te is tudod, hogy a teszt korai volt :) - de már megszoktam tőled, hogy korán tesztelsz :). A görbéd viszont biztató, és én nagyon de nagyon drukkolok érted!!!!
Szerintem is nagyon okos ötlet lenne olyasmivel foglalkozni, ami régebb fontos volt számodra, és ami le tudná kötni a gondolataid.

Mo, neked már rég mondtam, hogy rá kellene vedd magad a kivizsgáláshoz - nagyon szoritottam neked - és persze most is szoritok, hogy ne legyen minderre szükséged, de néha nem éppen ilyen egyszerű az élet, és jobb, ha mi is megpróbálunk beavatkozni, mint hogy karbatett kézzel várjuk, hogy mi történik.
Még valami: én is nagyon szeretlek :) - és nagyon remélem, hogy egyszer alkalmunk lesz élőben is találkozni, persze gyerekekkel együtt :D

Zora, téged még nem ismerlek annyira, de úgy érzem, jól kijövünk majd egymással :wink:

Esetleg, ha nem szeretnétek, hogy ién is irjak ide hozzátok, nyugodtan szóljatok!!!

Szép napot/ hetet nektek!

Ildikó

KépKépKép
ildiko74
 
 


Szia Ildi! Nagyon nagy örömmel üdvözöllek! Minden ember, aki bármilyen formában támogatja álmai megvalósulásában a másikat, nagyon sokat segít a jelenlétével! Én is szeretnélek megismerni! Még írok!

Zora
Kép
zora7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: