Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is olvasalka titeket! :)

hét nyaralda megvolt, szuper volt, majd dobok képeket ha lesz rá időm.

Jövőhéten nekem is Gergőnek is sulikezdés, hétvégén pedig még nyaralunk egyet, addig viszont boltozok! :) :)

De utána jövök ám!

Jah és Levente szigorúan cumisüvegből iszik, csőrős pohárral nem tud mit kezdeni...pohárból megy neki ha van türelmem meg időm kortyoltatni belőle! :) :)

Puszi addig is!

KépKépKép
bogyra
 
 


Gyps, nem ér csak olvasni!!!! tessék írni is! ráadásul Te tuti fel is tudnád rázni a topicot a punnyadásból! :wink: :lol: szal eljött a te időd!!! 8)
Vendég
 


sziasztok

no megpróbálom feldobni a topicot. Én nem értek egyet azon elmélettel, hogy a különböző vélemények miatt halt ki a topic, ha tényleg így van akkor nagyon hülyék vagyunk. Mert totál normális hogy különbözők a vélemények, sőt néha szöges ellentéteik egymásnak. Szerintem inkább az időhiány, legalábbis részemről bizti.

Bölcsizünk már két hete. Jól elvan, bár reggel van egy kis sírás, meg délelőtt is, de azt mondta a dadus, hogy könnyen megnyugszik. Enni eszik bent, eleinte a reggeli nem kellett neki, mert kenyeret kapnak és ő azt nem csípi, de már abból is eszeget. Egyedül még az alvással van probléma, mert elalszik ő egyből, mivel elfárad, viszont max háromnegyed órát alszik. Hát igen, itthon is ez volt rá jellemző. Úgyhogy még jövő héten is hamarabb kell így érte menni, de folyamatosan tovább ottmarad. ma is du. 2-ig maradt, tehát még két órán kell dolgozni, mivel én majd négyre tudok érte menni ha egyenesbe jövünk. Képzeljétek el, két csoportban, ami jelenleg 12 fő - még fog bővülni - összesen csak három fiú van! Jót röhögtünk apával, ő bezzeg bírná az ilyen "melóhelyet":-)))

amúgy nagyon jól érezzük magunkat az új kéróban. A kiscsaj még mindig köztünk alszik, még a szopi is megy, sőt..... Volt olyan, hogy túlóráznom kellett - azaz 12 óráztam - hát elázott blúzzal mentem haza... Persze gondolom emiatt is a tesó kérdés még nem megoldott, valószínűleg így nem is fog összejönni, hogy még mindig ekkora a tejtermelés. De nem bánom.

Röviden ennyi, remélem egy kicsit sikerül beindítanom a topicot:-)))

Márti
stella2007
 
 

 
 

Sziasztok,

gondoltam én is írok pár sort.. jó lenne hallani felőletek.
Márti, mi is már második hete nyomjuk a bölit, igaz múlt héten pénteken nem vittem be, mert folyt nagyon az orra, hamar összeszedett valamit :( de hétfőn már jobban volt, és láza sem lett, úgyhogy megyünk töretlenül. Zsófi elvan mint befőtt, ma is csak segítettem neki kezet mosni az előtérben, kinyitottam a csoportszoba ajtaját, ő meg besétált úgy hogy vissza sem nézett :shock: még kukucskáltam utána, ment egyenesen a játékos polchoz játszani... asszem szerencsés alkat ilyen szempontból :wink:

Nálunk is az a gond hogy csak 1,5 órát alszik, amíg a többiek 2,5-et... de azt mondják majd igazodik ebben is a csoporthoz.
Tartottam tőle hogy nem fog ott aludni, de már a 4. napon ott aludt, úgyhogy most mi is 2-re járunk érte, de a jövő héten már ott is fog uzsizni úgyhogy 4 körül megyünk majd érte.

Nem semmi Márti hogy mág mindig van tejed ennyi meló, meg költözés meg bölibe szoktatás után :roll:

Jó lenne olvasni mindenkiről pár sort.

Csajok, írjatok már ha erre jártok.
pici76
 
 


Sziasztok!

Bocsi a betolakodásért, de talán érdemes benézni!

ÚJRATÖLTÖTTEM A MARADÉK RUHÁKAT
kislányom kinőtt márkás ruhái


Eladom kislányom kinőtt márkás szép állapotú ruhácskáit, melyek nagyon a szívemhez nőttek, de mivel most kisfiút várunk ezért nem tárolom tovább őket.

A ruhákat az alábbi linken lehet megtekinteni, melyet folyamatosan töltök fel, ahogy időm engedi.

Postázást nem vállalok, személyes átvétel Újpesten a STOP-SHOP-nál lehetséges.

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=305500


szép állapotú márkás kislánycipők, minden cipő 500.-Ft-al olcsóbb

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=294050

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok! bocsánat, hogy bepofátlankodok..Tud valaki valamit Melcsiékről? remélem jól vannak Köszönöm a választ.Szép NAPot!
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánatot kérek a betolakodásomért. SOS segítségre lenne szükségem. Szakdolgozatot írok és kevés kérdőívet sikerült egyelőre visszakapnom. A kérdőív csak két oldalas, nem kérek személyes adatokat - kivéve a gyerkőc születési dátumát 1239972211.0291.doc . A kérdőívben arra kérdezek rá, hogy mit mikor csinált először gyermeketek, pl. mikor fordult meg, mikor ült, állt fel, stb, illetve a másik része arról szól, hogy mi a véleményetek a babaúszásról, jártatok-e rá, ismeritek-e, illetve van 1-2 kérdés arra vonatkozóan, hogy ha jártok bölcsibe, akkor hogyan zajlott a beilleszkedés.
Nem tudom, hogy hogyan oszthatnám meg veletek visszaküldhető formátumban a kérdőívet. Mindenesetre megpróbálom feltölteni ide mellékletként és megadom az e-mail címem, amire ha dobtok egy-egy e-mailt, akkor átküldöm mindenkinek és ugyanígy vissza is tudjátok nekem küldeni. Tehát az e-mail címem: gumilany@gmail.com
További örömteli gyerkőcnevelgetést mindenkinek!
Előre is köszönöm a segítséget
Sárköziné Erika

Kép
gumilany
 
 


Sziasztok csajok,

egy gyenge próbálkozás ha még jár erre valaki... a szülinapok révén, feleleveníthetnénk a régi szép napokat egy ypicit, kíváncsi lennék kivel mi van:-) Na jó meg azért is vagyok ennyire aktív, mert úgy néz ki új pocaklakóm van, érkezik ketteske remélhetőleg.
Ha erre jártok, írjatok be pár sort, kivel mizu:-)
Tsók mindenkinek!
pici76
 
 


hali

Gratula kistesóhoz!! Nálunk várhatóan december 15-én várható kistesó születése:-)))

Talán visszatér egy-két emberke...

Márti
stella2007
 
 


Szia Márti,

na akkor majd beleolvasok a decemberi topikba hogy vagytok:-)
Gratula, én is szeretnék már egy hónappal előbbre tartani...

Bogyra írt, talán ő is babásodik, hátha más is jár erre, jó lenne hallani mi van a többiekkel.

Stellával mi újság? Bírja a bölit?

Enikő
pici76
 
 


Szia

Bocsi,hogy csak most írok, de behalt a gépünk és szerelőnél volt. Hát a decemberi topikból nem sok mindent fogsz megtudni a hogylétemről, mert most sem vagyok nagy fórumozó, inkább olvasgatok:-)) Még dolgozok, úgyhogy időm sincs, főleg most nyáron, mivel meló után kötelező játszótér van a lányommal. Hát a bölcsit nagyon szereti, viszont rengeteg betegségen vagyunk már túl. Jövő hónapban meg kiveszik az orrmanduláját, mert a fül-orr-gégészeti vizsgálaton a hallásteszt már nem volt tökéletes.

Ti hogy vagytok? Nagylány bölcsizik? Hogy bírod a pocakosodást? Én az elején nagyon gáz voltam de most is. Sokkal nehezebb, mint az első volt... És már akkora a hasam mint Stellával félidőben.... félelmetes, mi lesz még decemberig????

Márti
stella2007
 
 


Szia Márti,

ja közben rájöttem hogy nem talállak ott meg :wink: na hát mi is így jártunk a bölivel, Zsófi sokat volt beteg, egy hetet ment aztán egyet nem .. úghogy fél év után, márciusban kivettem.
Azóta két napot babysitternél van, aki inkább pótnagymamánk mint babysitter, nagyon szereti az egész családjuk Zsófit, és ZSófi is őket, ott még nincs unoka, és Zsófi tölti ki az űrt :)
Két napot pedig anyukám van itt nálunk , akor ő van vele, pénteken pedig aki épp ráér a családból ,másik nagyi vagy férjem vagy én.. ez most nekünk nagyon működik, Zsófi azóta most volt először beteg a héten... 4 hónap betegség nélkül maga volt az álom :)
persze nem olcsó a babysittert fizetni még két napra sem, de ha megengedhetjük, úgy döntöttünk így lesz jobb, és inkább erre költök mint gyógyszerre..


Sokat émelyegtem én is , most iszom a gyömbért szinte redszeresen így jobb, puffadás elmúlt, az durva volt két hétig, még a terhes gatyáimat is elővettem... a fáradtság viszont gyilkos..

Már elmondtad a munkahelyeden? És hogy tervezed, megint csak fél évet leszel otthon? Férjed bevállalta megint a gyedet utána?

Szia
Enikő
pici76
 
 


szió

hülyén hangzik tudom, de némileg "megnyugtató" számomra, hogy nem csak az én lányom beteges a bölcsiben. A gyerekorvos úgy adta elő, hogy egyedi eset vagyunk, hogy ennyit beteg a lány....

Elég hamar elmondtam a munkahelyen, de nem volt titok, hogy "rajta voltunk" szóval számoltak vele. Még a nyarat végigdolgozom ha bírom, aztán ősztől fészket építek:-)))

Te meddig dolgozol még?

Stellát is készítjük a tesó érkezésére, ha megkérdezzük tőle, hogy hol van tesó akkor már mondja, hogy anya pocakjában. Bár néha az ő kicsi saját pocakjában van. Megpróbálok feltenni róla képet! Ha gondolod te is tegyél fel egyet a lányodról, én nagyon kíváncsi vagyok rá!!!

Márti
stella2007
 
 


SZia Márti,

hát akkor mi is egyedi eset vagyunk :wink: Anyós azt mondja két éves kor előtt gyakoribb a betegségek összeszedése... hát mi jól be is mutattuk.. Ennyit a szoptatás áldásáról.. Zsófi is 11 hónapig szopizott, meg emlékszem te is sokáig szotattál még munka mellett is...
De gondolom már jobb a helyzet nem? És hogy oldottátok meg amikor beteg volt Stella? Ki maradt otthon vele?

Hát sajna én valszínűleg még november közepéig, végéig dolgozom.. majd meglátom mennyire bírom, de amióta pozitív lett a tesztem ,eléggé elvágyom innen (mármint a munkahelyemről..)
de ha szeretnék visszajönni, ki kell bírnom..

Én is kérdeztem Zsófit milyen kistesót szeretne, kislányt rendelt, na meglátjuk mennyire lesz malaca :lol:

Teszek majd fel képet, csak egy ideje nem találjuk a letöltő kábelt a géphez, így csak a fényképezőn retkelnek a képek, de majd előkurkászom valahonnan, már sokfele adós vagyok képpel, majd ide is töltök fel.

Tegyél fel te is Stelláról képet!

Szia

Enikő

jó kis kétszemélyes topikunk lett :lol:
pici76
 
 


szió

igen, már én is mosolyogtam azon, hogy kétszemélyes topik vagyunk:-)))

Én még két hónappal ezelőtt szoptattam. végülis az "új" baba miatt választottam el Stellát, mivel nagyon fájt a mellem, meg az orvosom sem javasolta. Így legalább pihen a mellem egy picit.

Jó sokáig melózol még akkor. Minden elismerésem. Én egyik nap szívesen dolgozok, másik nap meg azon agyalok, hogy rögtön felhívom a nőgyogyit és kiíratom magam:-)) a hormonok...

Hát úgy oldottuk meg, hogy anyukámék otthagyták régi életüket és átköltöztek Szegedre, így anyukám munkanélküli lett, ráadásul, hogy beütött ez a gazdasági válság sehol nem kap állást, így tudott Stellára vigyázni. De nekem már ég a pofám, hogy így "kihasználom". Rettentő nagy áldozatot hoztak - azért 50 év után teljesen új városba költözni, elég nagy áldozat- ezt nem hiszem, hogy meg lehet hálálni.

Ja elfelejtettem azon kérdésedre válaszolni, hogy apa bevállalja e most is a gyedet:-)) Hát egyértelmű:-)) Apa igazi pasi és útál dolgozni:-))) viszont a gyerekekhez ért. A próbált kiállta, Stella jólnevelt kislány lett. Agyon dícsérik a bölcsiben, hogy milyen jó kislány. Kár, hogy nem látják itthon, mikor hisztizik:-)))

Meleget hogy bírod?? Én a meleggel még elvagyok, de az emberek bűze a tömegközlekedésen...

Rakom a képet!!

Márti
stella2007
 
 


Kép Kép
stella2007
 
 


Hú nem semmi, akkor sokáig bírtad a szopizást.. én már nem is emlékszem milyen volt :shock:

A munkával én is úgy vagyok, hogy néha jó, de néha már nem kívánom... de muszáj húzni az igát ha vissza akarok majd jönni..

Hát igen , nem semmi a mi szüleink korosztálya mikre nem képes.. szerintem a mi korosztályunk ennél már önzőbb (általában) biztos van kivétel :oops: én anyum nyugdíjas, Győrben lakik, de csak egy telefon és pár óra múlva itt van, bármikor..
Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod anyud miatt, egyrészt mert végülis az ő döntésük volt. Másrészt nekem azt mondja mindig anyu, és szerintem tök igaza van, hogy amit a szüleinktől kapunk, képtelenség nekik visszafizetni, mi majd a gyerekeinknek adju kmindazt a jót "vissza". Szerintem ez nagyon így van.

Látom azért férjed drukkol. hogy ketteske fiú legyen;-) Daddy'S favourite boy :lol: Szerencsés vagy hogy ennyire élvezi a gyereknevelést, azért ez ritkaság!
Jó régen láttam Stelláról képet, de nagyon hasonlít akkori magára, csak most már kész kisasszony :) Hétvégén megígérem én is teszek fel Zsófiról! Nálunk is van egy csomó születésnapos kép.

Szia

Enikő
pici76
 
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


sziasztok

de jól tettem, hogy hosszú hónapok után benéztem ide is! jelentkezem harmadik topikosnak :D

Pici, Márti - gratula a második gyerkőkhöz, ahogy nézem, ők is nagyjából egyidősek lesznek, nem csak az elsők ;) Stella gyönyörű nagylány már :lol:

Nálunk januárban született meg Zsigmond, alias Zsizsó/Zsizsi/(Hédi tolmácsolásában) Zsiokka. Munkás dolog 2 picivel manőverezni nap mint nap, de talán most már kezd könnyebbedni a dolog. Szerencsére a testvérféltékenység még sehol, áhítattal csüggnek egymáson (kicsit reménykedem, hátha így marad és nem fogják egymást ölni 1 év múlva, de asszem ez csak 1 hiú, szülői ábránd) :roll: :D :D :D

Rakok 1 nem túl friss képet róluk

Kép

Legi

Kép

Kép
idoru
 
 


Sziasztok!!
De jó hogy jöttél te is Legi :) Nagyon édesek a gyerkőcök, remélem ZSófi is így fogja imádni a kistesót :)
Szóval sutyiba beelőztél egy évvel, kicsit irigykedem hogy már túl vagytok a kezdeti nehézségeken. Abszolút semmi féltékenység nem volt Hédi oldaláról? Pedig gondolom azért jóval kevesebb időd jut rá.. besegít ZSigi körül?


Na ígértem még a hétvégére képeket én is ZSófiról ,kicsit megcsúszva itt vannak :)
Kép Zsiráfókkal
Kép Szülinapos
Kép a húsevő
pici76
 
 


sziasztok

Szia Legi!! Gratula a két gyönyörű gyermekhez. az biztos, hogy feladat lesz a két gyerek, de akkor te már el tudsz látni bennünket tanácsokkal!!!

Pici, gyönyörű lányod van!! Igazi kis hölgyemény!

Én meg csak csodálkozok, hogy két év alatt mennyit változott - legalábbis itt Szegeden - a terhesgondozás. Mikor Stellával voltam várandós akkor még fizetős volt a toxoplazma szűrés, most kötelező az AFP-vel együtt csinálják, plusz még általános vérkép, meg még szűrnek hepára meg mit tom még mi, hát hétfőn nem marad bennem vér az biztos...

Jövő héten megyek uh-ra, az már betöltött 16. hét lesz, reménykedem, hogy meglátjuk a lába közét:-)) De legkésőbb júli 27-én bizti, akkor lesz a genetikai uh. Most, hogy már elmúlt a rosszullét néha el is feledkezem arról, hogy babát várok. Kivéve ma reggel, amikor nagy nehézségek árán gomboltam be a nadrágomat...

Márti
stella2007
 
 


Én még csak most voltam először a dokimnál tegnap.. eddig csak após megnézett UHval.. most kezdődnek majd a vizsgálatok, remélem nem lesz belőle legalább több mint 3 éve..

Júúj de izgi, majd írj ám, hogy mi az eredmény, van -e egyéb lóbálni való a köldökzsinóron kívül :wink:

Még mindig beleférsz a gatyáidba? :shock: én néha úgy felpuffadok, hogy muszáj kismama gatyát felvennem.. de azért még vannak jó napok, amikor rámjön 1-2 a normál gatyákból :)

Legi, tényleg írj milyen volt az első pár hét, mennyire volt könnyebb kezelni ketteskét? Számít valamit a tapasztalat?
pici76
 
 


Sziasztok länyok.
Eleg reg neztem ide, midnenkinek gratulälok.
Diohejban rolunk annyit, hogy tavaly oktoberben elhagytuk az orszägot, s most nemetorszägban probalunk boldogulni.
Damitörpim beszokott a bölcsibe, söt kimondottan szereti a haverjait. Remelem holnap lesz kepem rola, dobok fel egyet, gondolom ti is igy vagytok a tieitekkel, nekem ö a legek lege....de nem biztos, hogy sokäig, ugyanis en is ugy kerültem ide, hoyg kiväncsi voltam van-e 2010 märciusi topik, azaz a het elejen pozitiv lett a teszt...2 eve abszoltu bevält termeszetes fogamzasgatlas ellenre. Ugyhogy megprobaljuk a kvazi-lehetetlent...
majd meg jelentkezem!
Puszi es gratula midnenkinek (bär nem vagyunk valami sokan....)

Kép
kriemhild
 
 


Szia Gyps, nekem már csak Gyps maradsz, a Kriemhild olyan új nekem :) de ha zavar, átszokok :wink:
Gondolom az avatarodon Dami képe látható.. öcccsém nem semmi milyen csinos kis pasi , nagyon dögös :) tuti kis szívtipró lesz belőle :lol: A haja még mindig nagyon jól fésült :D

Hogy keveredtetek ki Németországba?

Jó pocakosodást és kellemetlenségektől mentes első trimesztert kívánok neked a következő hetekre!

Na hátha másnál is kopog a gólya és ide is bejelentkezik :)
pici76
 
 


Szia Pici,
nem nem, jo a Gyps, semmi baj vele...
Hääät nemetbe ugy keveredtünk ki, hogy vissza kellett volna mennem äprilistol, mert ugye 23 ezerböl a 75ezres hitelt... nos egy ismerösöm kapott akkoriban itt älläst abszolut tapasztalatok nelkül. es gondoltam ha neki ment nekem mert ne menne...igy elkezdtem pälyäzni. Igy lett, aztan januär vegen a ferjem is jött utänunk. Nem volt egy rozsäs idöszak az induläs az tuti. Nem csinälnm megegyszer, bär otthon meg nem tudom mit ennenk, szoval fene tudja.
A jokivänsägot köszi, szintugy, de ne köszönj mär el hetekig!!!
Meselj kicsit veletek mi van!
Lätom Zsofi is egesz nagyläny lett mär olyan hihetetlen...szobatisztasäggal hogy älltok? Beszed? Erdeklödes??? Mondtätok mär neki, hogy kisteso erkezik?
Tenyleg, tervezett baba??

Kép
kriemhild
 
 


Szia Gyps,
nem állt szándékomban hetekre elköszönni, csak gondoltam nem kívánok minden alkalommal jó pocakosodást :wink: :)
Mit dolgozol ott kint?

Zsófit márciusban kivettem a böliből mert minden második héten beteg volt, azóta csak egyszer volt beteg, sokkal kiegyensúlyozottabb, pedig szerette a bölit, de látszik rajta hogy egész nap csak vele foglalkozik valaki . Két napot jár egy bébiszitterhez, aki inkább olyan 3. nagymamaféle nálunk és 2 napot van anyukámmal , az ötödik napot meg vagy velem vagy férjemmel, vagy másik mamával van.
Nekünk ez most nagyon bejön, bár bébiszitter elég drága..
Jövő szeptemberbe megy majd oviba, addig marad velünk.

Iszonyatosan sokat dumál, bár még nem mindig tisztán, de egyre több mindenki érti, mi mindent értünk persze, és imádjuk ahogy kombinál a kis eszével :)
Sokat olvasunk, játszizunk, szereti a szerepjátékokat, 1-2 hónapja kezdett el babázni, főzni, "boltba járni", nagy segítség lesz kistesó mellett, a babáit füröszti, eteti, pelenkázza mesét olvas nekik, sőt 2 hete látta a barátnőm szoptatni azóta ő is szoptatja a babáit :lol:

Ha nincs rajta pelus szól ha pisilni kell, mindig, napközben hagyjuk otthon pelus nélkül, és nem pisil be, van bilije otthon is mamánál is bébiszitternél is, de ha megyünk valahova én még nem tartok ott hogy WC után rohangáljunk, akkor megy a pelus rá. Asszem majd akkor lesz teljesen szobatiszta ha már én is felkészültem rá :)
Kakilni eddig kétszer kakilt bilibe, az általában még pelusba megy.
Nálatok mi újság ezen a fronton?

Kistesót terveztük, ha jól értem akkor nálatok nem tervezett volt :wink: Zsófi tudja és nagyon várja már, elmondtam neki hogy nem tudom már emelgetni nagyon mert akkor fáj a pocakomban a kistesó :lol: sokat simogatja és puszilgatja a hasam, és néha azt mondja kisfiút néha meg hogy kislányt szeretne.. azt hiszem még nem dönötte el, mint ahogy mi sem.. mindkettő jó lenne más más szempontból.. csak egészséges legyen! Azóta sokszor játszik kisbabásat , már hogy ő a kisbaba, olyankor percekig cak azt hajlandó ismételgetni hgoy oá oá , elég muris :)

Szóval jól vagyunk, már nagyon várom a 12 hetes Uht és hogy bejelenthessem a munkahleyemen, család már nagyjából tudja.

Te hogy tervezed, ottkint szülsz? Meddig lehet ott kint otthon lenni a gyerekkel?



Na jó hosszú lettem, írjon mindenk iaki erre téved hosszan!
pici76
 
 


sziasztok

kicsit eltűntem,de engem kikészít ez a párás idő... No voltam tegnap a dokimnál, csinált uh-t, 17 hetet töltöttem és úgy néz ki, hogy kislány. Bár nem mondta tutira, de Stellánál is így volt és akkor sem tévedett. Úgyhogy lassan gondolkodhatunk lányneveken mert eddig csak a fiú név volt meg. Kérdeztem, hogy mennyi esélyem van normál szülésre, hát csak 15 %. Mondjuk ez bizti annak is köszönhető, hogy akkora vagyok mint egy vágósúlyban lévő sertés... Mert én nemhogy fogytam de híztam a szoptatás alatt, amit ugye most májusban szakítottam meg..... Mostmár nagyon odafigyelek, mert már nem nagyon nőhetek tovább....

Gratula Kriemhild és le a kalappal előttetek, hogy bevállaltátok hogy kimentek. Én ilyen téren mindig beszari voltam és vagyok is.

Nolépek, apjuk jönne az esti szórakozására!!!

Márti
stella2007
 
 


Szia Pici,

ugyanazt csinälom mint otthon, egeszsegügy.

Azta nem semmi. A baratnöm is meselte ugyanannyi idös kislänya van, mnt Dami, hogy fagyit ärul a kiscsaj meg ienek...hät nem tudom, Dami elegge különc. Ö 8 honapos kora ota csak autok iränt erdeklödik. Most azert bövült a kör: a markolo is nagy kedvenc es egyeb nagy, kerekkel rendelkezö munkagepek, de hat nälunk csak autok tologatäsa läthato. Probältam meset olvasni, nezegetni köyvet, mondokäk satöbi, de rämszol, hogy hagyjam abba. Szoval mär nem is eröltetem. Meg egyedül Rupert maci a nagy kedvenc, abbol minden nap ket resz van neki megengedve. Ha hazalätogatunk beväsärolok belöle meg a kis piros traktorbol, otthon sokkal olcsobbak ezek.

A beszeddel nincs gond, föleg ha azt veszem ö ket nyelven tanul. Magyarul összetett mondatokban beszel, ugyan akiejtesen meg lehet javitani, de godnolom az majd alakul. Elvezi, hogy ki tudja fejezni magät szavakban. Nemetül meg egyszerü mondatoknäl tart es gondlom nem is tulnagy a spektrum, de azert en abszolut elegedett vagyok, fel eve jär bölcsibe, en se tudnek jobban. Neha van, hogy a nemet jut elöbb eszebe, mi meg nezünk nagyot es nem ertjük mit akar, mert azt hisszük valami magyar szot modnna de nem szepen ejti... vicces szokott lenni, a gyrek mär üvölt, mert annyira biztosa dolgäban, a ket lökött meg nez rä, hogy mit akar :D

ÄÄä, pelustema nälunk elegge kilätästalan. Sztem egy darabig marad is. Mindegy egy evig meg gyis bölcsikoru, mär nem idegesitem magam rajt. Söt megvallva az öszintet eleggge kenyeles anya leven nem is bänom annyira. ugyan love a pelenka, de mig neha beülünk a kocsiba egy egyfolytäban 750-800 km, csak öülök, hogy nem kell megällni oräkent, mert anya pisilni kell...majd mire amäsodiknak kell pelust venni addira talän ö elhagyja... :)
Mellesleg mär nem egy helyröl hallottam, hogy a länya hamar vältott, a fia sokära, szoval lehet a fiuk ienek...

Persze hogy itt szülök, hol mäshol. Magyarba eleg vicces lenne, gyorsan 8 ora alatt hazaszaladni... meg hät ott fizetnem is kene mindent ugye nem vagyok ott tb biztositva. Valoszinü Bambergben fogok szülni, az olyan 1 ora autopälyän. De gondozäsra helyben järhatok. Itt nincs olyna, hogy vegig egyetlen dokit lätsz csak es annl is szülsz. Itthn maradni 14 honapig lehet, abbol 2 az apänak kötelessege. Nälunk ugy lesz, hogy az elsö 6 honapban en maradok utäna meg a ferjem amennyit tud. Aztän megy bölcsibe kis szivem, ö korän fogja kezdeni. De hät sajnos vagy ez vagy abortusz, ugyogy gondoltam inkäbb ez :)

Hät a 12 het nekem meg eleg messze van, de nem is bänom. Pont akkor megyünk haza, anyueknak is akkor modnom meg, sztem jobb ha elötte itatok apukämmal pär pohär bort, anyukäm antialkoholista neki meg valamit ki kell talälnom....:O

Stella neked is gratula es köszi. Te vagy akkor a legelörehaladottabb közülünk.

En kicsit fosok mi lesz a szülessel, jo lenne ha szülhetnek termeszetes uton, de igazabaol nem tudom, felek töle, a csäszär nekem nagyn nem jött be, de legalabb tudom mire szämitsak....

na jo 7veget mindenkinek!

Kép
kriemhild
 
 


Tegnap írtam egy hosszút de elszállt... :evil:
kezdem előről..

Nem Márti tart a legelőrébb, hanem LEgi, neki már kész babája van :wink: de azért én is szívesen cserélnék most Mártival, szó sem róla.. még két hét a genetikai UH-ig..
pedig kénytelen leszek korábban bejelenteni, mert akkora a hasam mint az állat... ZSófival 5 hónaposan volt ekkora.. minden reggel fél órába telik mire találok vmi ruha kombinációt amiben viszonylag kevésbé látszik.. de erősen fontolom hogy ma túl esek a bejelentésen nem akarom megvárni amíg elkezdenek találgatni..
behúzni meg már nem tudom :wink: :lol:

Márti, bocs de nem emlékszem, Stellát császárral szülted? Azért olyan kevés az esély a normál szülésre? A plussz kilók csak nem jelentenek kvázi automatikusan császárt.. :shock:
Őszintén szólva én most inkább már császárt szeretnék.. ha már úgyis felvágtak , legyen emgint kés.. legaláb az alsófertályom maradjon egyben.. nagy kicseszés lenne ha most meg ott kéne összevarrni.. :(

Márti inkább fiút szerettetek volna? Hülye kérdés mndjuk ,mert úgysem számít.. mit szeretne az ember..
Én egyik nap fiút akarok, hogy azt is kipróbálhassam, mási knap meg inkább kislányt, mert azt már tudom milyen, és talán jobban ellennének együtt Zsófival. Aztán majd jön aminek jönnie kell, meglátjuk mit dob a gép :)

Gyps, előttem van a kép ahogy Dami a bamba szülőknek :lol: MI csak egy nyleven beszélünk, de ilyen nálunk is előfordul :wink: :lol: Nem smemi hogy fél év alatt ilyen szinten megtanult németül.. úgy látszik ebben a korban még tényleg ragad rájuk.

Autós téma miatt szerintem ne aggódj, a környezetünkben nem egy kisfiú van akit csak azok a játékok kötnek le aminek van kereke :wink: Sőt az egyik kollégám mesélte hogy a másfél éves kisfiával a téeszbe járnak kirándulni, mert a gyerek csak a gépeket akarja bámulni egész nap, kombájn meg traktor, ezek voltak az első szavai :) és amikor családi bevásárlás van náluk, akkor anyuka a nagylánnyal megy be a boltba ők meg járják a parkolót és nézegetik az autókat :lol:

14 hónap azért nem hangzik rosszul, és tök jó hogy apukának is ki kell vennie a részét, ilyen rendszert itthonra is el tudnék képzelni..

na megyek dolgozni... szép napot nektek

Legi, ne tűnj el!!!
pici76
 
 


Sziasztok!

Uristen ez nem jo jel..mär a nagy pocak 10 hetesen....en itt tagadom a terhessegem (hosszu, hogy miert jobb igy, a fönök is csak privät tudja, üzemileg nem) es en meg szeretnek november vege-december eleje befäradni a bankba egy hitelert, mintha mi sem lenne törtenöben...teljesen örült vagyok valoszinü, de MUSZÄJ sikerülnie!!

Pici szokäs szerint megitn eleg hasonloan gondolkodunk, most acsäszärra ertem, vegülis en is igy ltäom, legaläbb odalenn nyugi van, meg tudom mire szämitsak, de az igazsäg az, hogy dami kb 1-2 honapja ha van, hogy elkezdett kötödni. Es en sem voltam az az igazi anya, mint mondjuk a sajätom. Es en ezt a csäszär szläjära irtam eddig, jo lenne egy rendeset kirpobälni, de ha megis csaszar, akkor ha beledöglök is, a cicimre teszem, amint legkoräbban megkapom. Es miutän megszületett perrel fenyegetem a korhäzat ha nem adjäk oda 5 percre, a mellkasomra. :evil:

A nemek tekinteteben detto. Azaz apjuk nagoyn länypärti, de nem tudom egy kislännyla hogy autozna el Dami, max a barbihäz epitkezesenel segithetne be a markoloval, szoval sztem inkäbb legyen kisfiu, es majd 4-5 ev mulva meg bevällalok egy kislänyt. :D

Jaja, hallottam mär hasonlo eseteket, csak megis olyan borzaszto, mikor a gyereked rädszol, hogy hagyd abba a mondoka dudoläsät... :shock:

Kép
kriemhild
 
 


sziasztok

Tegnap kicsit elkeseredtem. Tegnap vették volna ki Stella orrmanduláját, de mivel kicsit megvan fázva, ezért az altatóorvos azt mondta, hogy halasszuk a műtétet. Átettük szeptemberre. Most anyu vigyáz a héten Stellára, mert persze a bölcsit előre lemondtuk. Annyira nem beteg, nem lázas csak folyik kicsit az orra meg kicsit köhög. Nagyon megszenvedjük ezt az egészet, szegény kincsem már egyáltalán nem retteg a fehér köpenytől, már teljesen hozzászokott... remélem szeptemberben már összejön a dolog, nem szeretném ha teljesen a fülére menne. És remélem meggyógyul hamar, mivel a hónap végén megyünk a Balcsira.

Én is császárral szültem és nekem bár nagyon hamar talpra álltam egyrészt csalódás is volt másrészt meg nem túl kellemes élmény... Nálam a szoptatással, kötődéssel nem volt gond, pedig mivel altattak én szülés után négy órával láttam először a gyermeket.

Én nagyon fiút szerettem volna,de végül már egyáltalán nem bánom, hogy esetleg lány. Én többet már nem szülök.

Azért a lányok is tudnak fiúsak lenni, az én lányom odáig van a villamosért, a troliért meg a buszért. No és a kukásautó. Ha meglátjuk akkor meg kell állni és végig kell nézni ahogy a bácsik a kukát öntik a kukásautóba. A bácsik pedig lelkesen integetnek a kíváncsi kislánynak.

No lépek, mert kijött a gyermek a kádból, rá se ismerni olyan szép tiszta lett:-)))

Márti
stella2007
 
 


Kötődéssel nálam nem volt gond.. talán az az eufórikus érzés szülés után nem volt meg, de amikor leadtam az első kórteremben töltött éjszakára, és hajnalban visszahozták, úgy zokogtam mint a záporeső, asszem én akkor szültem meg őt lelkileg :)

Nagyon sajnálom Márti hogy el kellett halasztani a műtétet :(
talán azért most ebben a pár hétben nem fog újra megfázni és összeszedni megint valamit, bár az időjárás szó se róla elég változékony.. Mi is július végén megyünk Balcsira, párom családjának van nyaralója Siófok Sóstón, ti merre mentek?

Nálunk a MOTOR az isten, ahogy ZSófi mondja a MOHOR :lol: van hogy 1 órát kint állunk a legforgalmasabb úton és nézzük a mohorokat.. és a múlt héten nem volt hajlandó megmozdulni amig végig nem néztük hogy két mohoros bácsi beöltözik,. és elindul, és odajöttek hozzánk mert látták ahogy ZSófi bámul és megkérdezték fel akar -e ülni, és anniyra megszeppenet hogy meg sem mert szólalni, mondtam a srácoknak majd 20 év múlva felülhet :lol:
Na ezt a sztorit hogy hogyan vettük észre őket. hogy öltöztek, és odajöttek hozzánk mit beszéltünk ezt napjában azóta 10-15 ször el kell mesélnem neki.. és amikor befejezem mondja hogy még még meséld el anyuci a mohoros bácsisat :lol: nagyon muris

háát Gyps, miért kell várnod a hitellel novemberig? Addigra már tök nagy lesz a hasad, vegyél egy jó nagy poncsót :lol:
pici76
 
 


Szia Pici,

hät az van, hogy legkoräbban egy evi itt dolgozäs utän kapok ällando munkavällaläsi engedelyt es ezzel hatarozatlan idejü munkaviszonyt. Ugyhogy ezt nyomato most ezerrel, nem tudom mi lesz belöle. remelem nagyon hideg es jo nagy telikabat :)

Na ma voltam reggel dokinäl es ott volt a kis betolakodom, häla egnek csak egy :)

Mellesleg en borzaszto szarul vagyok, ällanodan ki akarok dölni, ällandoan okädnek, en aki sose häny....valahogy ez nehezebben megy mint az elözö. Na mindegy azert valamikor csak elmulik :) lassan csak eljön a köv trimeszter

Kép
kriemhild
 
 


sziasztok

együttérzek veled Kriemhield, sokkal nehezebb és rosszabb volt az eleje nekem is. Kövezzetek meg, de volt olyan, hogy arra gondoltam, hogy elmegyek az orvoshoz és "elvetetem". - nem lett volna merszem, de már kétségbe esésben gondoltam rá -. Nagyon nehezen bírtam az elejét, állandó hányinger és álmosság. És mikor hazamész végre melóból nem az van, hogy lefekszel, hiszen ott van az elsőszülött no és a háztartás.

A második trimeszter sokkal könnyebb - legalábbis nekem -. A végétől viszont megint csak parázok kicsit. Emlékszem Stellával az utolsó héten még a boltba sem tudtam elmenni annyira fájt a derekam, hát nem tudom mi lesz...

ráadásul amúgy sem a kedvességemről vagyok híres, most meg ugye ezek a fránya hormonok sokkal hamarabb felkapom a vizet és hát elég pokróc vagyok. Ma behívatott a főnök és ezért lecseszett. nem értek vele egyet, és unom már, hogy soha nem a munkámat nézik hanem hogy nem bratyizok meg nem kedveskedek a többiekkel. Szerintem annál a cégnél ahol én dolgozok nem ez a lényeg. Többet dolgozok kismamaként mint más kolléga... No comment. Ráadásul ma van a házassági évfordulónk, meg Stella névnapja. Hát az ünneplés elmarad, a könnyeimet nyeldesem négy óra óta....

Márti
stella2007
 
 


jajjaj csajok, depizés hébe-korba engedélyezett, de azért remélem nem hagyjátok hogy nagyon eluralkodjon rajtatok..
tegnapelőtt én is bőgtem .. jó nagy baromságon.. api nem úgy várt haza ahogy én azt elképzeltem, és innen indult a kis fejemben a lavina hogy már nem is szeret etc etc.. szerencsére 20 perc után elfáradtam, ő meg kiengesztelt :) minden jó ha a vége jó

Márti, miért maradt el az ünneplés? A rossz kedvedből kifolyólag?
Remélem már te is azóta jól kisiírtad magad és rájöttél hogy nem is olyan gyalázatos az élet! Köcsög főnök, hogy lehet így lecseszni egy kismamát.. remélem mondtad neki hogy ha nagyon akarja akkor inkább otthon maradsz a következő fél évben (is) :evil:

Gyps, nekem is szarabb volt az első trimeszter, de már 1 -2 hete jól vagyok, ZSófival nem émelyegtem egyáltalán, most meg egy hónapig egyfolytában.. de hányni nem tudtam :? és a fáradtság sem 1-2 hétig tartott most hanem 5-6 hétig... de már az is elmúlt!!!
Kitartás!!
Gondoltam rád vmelyik este, mondtad hogy Dami annyira nem szereti a könyvből mesélést, nálunk most az a menő hogy Zsófinak 1-2 perces meséket gyártok a vele történtekről. Merre járt aznap, mi történt vele. Nagyon sok story van amit szeret, és kéri a napokkal /hetekkel korábbi történeteket is vissza újra meg újra.. pl hogy volt amikor elvittük a kutyát az állatorvoshoz, vagy amikor csúzdázott és megrúgta az unokatesója fejét, vagy a motoros bácsik odajöttek hozzá.. csak összeszedem hogy kik voltak ott, ki mit mondott, mi történt és már vége is :) ő meg még még anyuci mond el hogy .. .és kezdjük előről:-) na ez hátha bejönne Daminak is az jutott eszembe :) a mese az mese, mindegy hogy ki írta :wink: persze sok vizet kell inni közben különben kiszáradok :wink:

KÉpzeljétek Zsófi hétvégén belesett anyóséknál a medencébe, mert megbillent egy slagon a motra ahogy száguldozott.. szerencsére api ott állt pont a medence mellett, és utánaugrott, és rögtön kikapta... én már csak azt láttam hogy kint állt a medence mellett csuromvizesen és ordítva.. majd megőrültem..szerencsére nem nyelt vizet, mert a férjem nagyon gyors volt, hamar megnyugodott, és hétfőn simán ment újra fürödni.. mély nyomot talán nem hagyott benne az eset.. bezzeg bennem.. motor azóta a teraszon elkobozva.. medence közelébe csak gyalog mehet ha legalább két felnőtt van kint..
Most olyan nehéz, mert bár óvatos duhaj szerencsére , de egyre ügyesebb, mindenre felmászik , mindent kipróbál, olyan mozgékonyak 2 évésen.. nem akarom mindenre azt mondani nem lehet.. egyfolytában szemmel kell tartani..
pici76
 
 


Märti, dehogy kövezünk meg! Az en mostani värandossägom alapbol ien gondolatokkal kezdödött, persze nälam nem a tünetek maitt, akkor az meg nem is volt. Mellesleg neha eszembe jut, nehogy valami kis undok gyerek legyen az olyan rossz erzes lenne. HOgy kväzi megtartottam, mert nem volt szivem elvetetni, hoott über rosszkor jött,e s aztan meg cserebe egy jo rossz gyerek is lesz belöle...remelem nem. Nagoyn aranyosnak ekll lennie!!!

Hät värom amäsodik trimeszetrt, csak ultra rossz, hoyg neha elfekszem az asztalon, mert nem birok mär magammal,a ket kollegäm meg nez....gondoljäk, ez hülye.

Märti, nälunk ma van a häzassägi evf. erdekes, nekünk 2006ban volt, gondolom nektek nem, mert akkor pentek lett volna...de nyugi,mi sem üneplünk. Ugy volt, hogy beülünk az etterembe a föteren, de hät a damjanics azt tuti nem birja kivärni, meg ugy ämblokk a hangulatnka is oda...szoval iden sem....:(brühühüüü

Pici ez a medencebe ese sez borzalmas, meg igy is, hoyg jo a vege, en sztem sokkot kaptam volna ha meg lätom is. (zärojelben megjegyzem de jo egyeseknek, ahol medence van, azt sugallja, hogy ott jo idö is van...itt össze vissza 2 szep szabadnap volt...es mär juli közepe van)

Köszi az 5letet, de sztem daminäl ez nem nyerö. Mellesleg a teherautokrol meg targoncäkrol meg markolokrol folytatott elbeszeleseimet szereti, de azokat mindg ebedelesre tartogatom, mert ugy figyel, hogy közben lehet tolni akajat a szajaba, borzalmas etvagya van. Nem tudom irtam-e mär, a Rupert maciert viszont minden nap megy ahiszti, a mozgokep az jöhet.

Kép
kriemhild
 
 


Nos mi is csak azért voltunk házassági évfordulózni idén egy hosszú hétvégére .. mert megszerveztem.. foglaltam szállást, intéztem programot.. mondjuk wellneselni voltunk nagy programot nem kellett intézni :lol: és muszáj volt mert otthon nehéz volt megfelelő időt találni ketteske létrehozására, valameliykünk vagy utazott vagy ügyelt, vagy ZSófinak volt rossz napja.. na de ott a hétvégén sikerült :wink:
persze akinek spontán , véletlenükl becsúszik már másodszor, az nem tudja miről beszélek :wink: :lol: sokan irigyelnének emiatt.. persze persze tudom .. nem mindig jön a legjobbkor

én a klotyóban szundítottam néha egyet.. szerencsére a szagokra nem voltam érzékeny :wink:
pici76
 
 


Rupert macit nem ismerem.. nálunk Noddy mánia van..
pici76
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


Lányok hol vagytok?

Én is itt vagyok! :) :)

KépKépKép
bogyra
 
 


sziasztok

üdv Bogyra és gratula a harmadik csemetéhez!!!

Engem tönkre tesz ez a meleg, ma kénytelen voltam hazajönni a melóhelyről, mert totál bedagadt a lábam, meg majd beszakadt a hátam, derekam.

Eltelt gyorsan a három hét szabi. A gyerek nagyon élvezte, hogy anyával volt, szinte állandóan kint voltunk, a Balatont nagyon élvezte és szerintem legalább 1 kilót ha nem kettőt hízott:-))

Jövő héten megyek dokihoz, akkor már tutira meg tudja erősíteni vagy cáfolni bő egy hónappal ezelőtti tippjét, hogy ismét lányom lesz. A 20. heti kötelező uh hányinger volt, 5 perc alatt elintézett a doki, komolyan csak azért nyugodtan meg egy kicsit, mert láttam, hogy ver a szíve, láttam, hogy megvan két keze két lába. És érzem, hogy iszony sokat mozog... De amúgy.... Hát teljes csalódás volt.

ti hogy vagytok, hogy viselitek ezt az ismét perzselő meleget??

Bogyra fiaid? Tehetnél fel képet róluk!!!

Márti
stella2007
 
 


Hät Stella, nälunk nincs ien hüde meleg... de meg tudom erteni, nekem neha a 25 fok feletti is ötült sok. De melegebb nemigen van.

Bogyra gratula a babäsodäshoz, erdekes, hogy azert összejöttünk päran a regi brancsbol, na mindjuk benne vagyunk a pocakosodo korban ez igaz...

Tök jo, meg ket nap es szabi es megyek haza apäval es ujra lätjuk a nyuszinkat, mert most a mamieknäl üdül, mig csukva a bölcsi. :(

Szegeny Roliek, borzaszto lehet, borzaszto.

Kép
kriemhild
 
 


Pici veletek mizujs??

(A vonalzomat ti sem lätjätok??Vagy csak az en gepem reszegedett le..)

Kép
kriemhild
 
 


SZiasztok, velünk miden rendben van de hetek óta nem jártam erre... először nyaraltunk aztán meg azóta annyit dolgozok mint az állat . Kifacsarják még az utsó csepp véremet. Szerencsére jól bírom.. meg hát úgy akarok elmenni hogy legyen hova vissza mennem 2011 januárjában..
Nagyon brutál tényleg ez a meleg.
Jövö héten megyek a 18- 20 hetes UH ra már nem láttam a csöpit 6 hete... Zsófival ilyen nem volt... napersze második gyerek
pici76
 
 


Hehehe, gyűlünk, gyűlünk rendesen... :D

Gratulálok mindenkinek az újabb babához ;)

Stella, ha választhattam volna annak idején, én biztosan mégegy lányt szerettem volna. Úgy éreztem nem tudnék mit kezdeni 1 fiúval. Aztán amikor kiderült, hogy hátbiza kukcos érkezik, az első pánik után teljesen természetes volt, hogy fiam lesz.

Pici, nem tűntem el, csak net nélkül voltam majd' egész nyáron.. :roll:

Gyps, Bogy : nahát, de jó, hogy ti is újra itt!

Szal az első jópár hetünk állati macerás volt, segítség nélkül nem is tudom mi lett volna, pedig így sem volt rózsás a helyzet. Az egész még nehezítve volt azzal, hogy tavaly ősszel eladtuk a lakásunkat és átmenetileg anyósékhoz költöztünk, oda érkezett Zsizsi. MIndegy túl vagyunk már rajta, időnként még most sem egyszerű a 2 gyereket egyszerre logisztikázni, de sokkal könnyebb már minden. Az első 3 hónapban minden nap a túlélésért küzdöttünk, gondolom a kicsi korkülönbség nehezítette meg ennyire a dolgot (19 hónap). Mondjuk a terhesség vége is marha nehéz volt, az utolsó hónapban már akkora voltam mint egy léghajó, és kb úgy tudtam mozogni mint 1 Michelin-figura. A kiírásra persze majd' 1 hetet ráhúzott az gyermek, és január 3-án született meg 4590g és 56cm (khm, természetes úton, gátvédelemmel, jófej dokinőnél). A szülés az tényleg nagyon jó élmény volt, aztán a kórházban pihentem a legtöbbet, mert utána jött a robot. MOndjuk közben halálra aggódtam magam a nagyobbik kicsi miatt, hogy vele mi van, azért 3 nap távollét nagyon sok még egy másfél évesnek, akinek még hiába magyaráztam előre a dolgot, nem nagyon értette. Szerencsére első perctől imádják egymást, és ha Hédinek vmi nem tetszett, és idegeskedett, azt mindig rajtam vezette le, az öccsét sohasem piszkálta.

Na most mennem kell, remélem most már gyakrabban tudok jönni!

Jelentkezzetek azért ti is!

Kép

Kép
idoru
 
 


Viszonylag friss nyári kép...


Kép

(gyerekkorom egyik kedvenc játéka a talicskázás a papával :D nemhiába, a gyerekeim is szeretik)

Kép

Kép
idoru
 
 


Edesek a kicsik, le a kalappal, nem lehet eccerü!
En nem is tudom mi lesz majd velünk. Na mindegy, nem parazok...

irjatok meg, olyan szivesen olvasom!! Ritkän järtok erre!!

Kép
kriemhild
 
 


Hello,

igyekszem gyakrabban jönni, a 2010 januári fórum olyan szinten pörög hogy nem tudom felvenni a fonalat, inkább ide írok.

Nagyon jó a kép Legi, egy talicskányi gyereked van már :wink:
Akkor ezek szerint Hédi sem jár bölibe? Nem is tervezed? Én tervezem azért Zsófit továbbra is leadni majd a babyszitternek heti 1-2 napot akkor is ha már otthon leszek, főleg ha kistesó is emglesz, hogy kcisit olyankor összeszedjem magam.. főleg télen gondolom nehéz lesz Zsófival mit kezdeni a házban.. iszonyat milyen mozgásigénye van... mindig azon röhögünk, hogy 10 hóanpig egyhelyben ült csak mint a tök, azóta meg olyna mint a duracell nyúl, álmomban sem gondoltam volna ilyen válzotáson mehet át egy gyerek.

De nagyon imádjuk, esténként leülünk és elmeséli mi törént vele aznap,. illetve el is játsza :) halálos ahogy előadja hogy esett el és hasalt bele a fagyiba, és nyög meg nyüszít meg sóhajtozik és kacag közben, felér száz színházi előadással :D

Gyps, nálatok mizu? Dami ott van már újra?

Márti is eltűnt..

Én tegnap voltam dokinál, gyerek pont olyna paraméterekkel rendelkezik mint annak idején ZSófi, kcisi fej, hosszú láb :)
Direkt mondtam a dokinak hogy nem akarom tudni a nemét, igyekezett ezért elkerülni a lába közét :) Remélem sikerül nem megtudnunk, jó lenne ha meglepetés lenne, olyan izgatott vagyok valahányszor belegondolok, vajon mi lesz, fiú vagy lány, néha így érzem néha úgy, nagyon jó érzés :)
pici76
 
 


hm vajon miért nem látszik a vonalzóm?
Gyps te mit csináltál hogy a tied visszajött?
pici76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: