Új privát üzeneted érkezett!

Gyertek csajok!
Biztos nem vagyok egyedül :lol:

Kép
niki30
 
 


niki30 írta:Gyertek csajok!
Biztos nem vagyok egyedül :lol:


Nem bizony:D Május, még sosem vártam ennyire:D:D

Kép
horpika
 
 


Szia!

Hányadik hétben vagytok?
És hogy érzed magad?
Mesélj egy picit!

Niki

Kép
niki30
 
 

 
 

Sziasztok, május 28-ra vagyok kiírva! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Elizabeth, örülök, hogy nem vagyok egyedül.
Ez nagyszerű. Én május 25.ére:)
Érzed már, hogy mocorog?
Én már 5-6 napja érzem őt és annyira megnyugtató, jó érzés!
Melyik kórházban szűlsz?

Niki

Kép
niki30
 
 


Niki van msn-ed? vegyél fel, vadsonja@freemail.hu

A Kútvölgyiben, te?
Nekem három napja rúgdos!

Kép
elizabeth25
 
 


Nah, holnap ráérek, MSN ügyben is, most csak pár szó magamról:D
31 éves vagyok, első babucim jön májusban:D Eddig minden rendben ment, minden vizsgálatom jól sikerült. Egyszer sem hánytam, kis émelygések voltak. Lassan mocorognia kell, néhe érzek olyasmit, de mégcsak tippelem hogy ez az:D A BM kórházba járok, mert párom ott műtős, remélem ott is szülök, a dokim egy drága ember, nagyon vigyáz ránk:D
Elizabeth, nekem is kérdéses a szemem, lézerrel műtötték, szemorvos mondja meg, szülhetek-e természetesen. Én szeretnék:D
Lassan 5 hónaposak lszünk, és még a nagyja hátra, jó hogy itt megoszthatjuk majd élményeinket, tapasztalatainkat:D
Ja, és szégyenlős a drága, még nem tudtuk meglesni, millen nemü is őkelme:D

Kép
horpika
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenkinek kellemesen teltek az Ünnepek és Kívánom, hogy mindannyiotoknak Békességet, Boldogságot és Egészséget hozzon ez az új év, jobb legyen, mind az előző volt!

Holnap megyek a kórházba a 20. hetes genetikai uh-ra...meg beszélek Vida dokival a szemem miatt, tudjátok -8-as, de nem szeretnék csaszit :(, meg találkozom Zachár Erikával, ha sikerül a sima szülés, akkor ő lesz a szülésznőm! :)
Drukkoljatok!

Amúgy párommal vettünk tündéri kisruhákat a Tescoba, hát behaltok olyan aranyosak :))), ilyen kis rugik, pontosan 6 db-ot vettünk, illetve három kiszoknit! Haláliak! :)


Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Nagyon Boldogságos Új Évet kívánok Mindannyiotoknak!

Örülök, hogy 3 aktív felhasználója van a topicnak. Bár ahogy elnézem, a 2007 júliusi babák topicban rengeteg hozzászólás van.
Remélem ez a brigád is bővülni fog.

Horpika, nagyon jó, hogy ilyen jól viseled a terhességet. A ti picuritok is kis szégyenlős? Voltatok 4d-n?
Mi voltunk és képzeld, a miénk is úgy tűnt, hogy eléggé szégyenlős, ugyanis végig keresztbe volt a lábacskája. Dehát a doki látta a belső szerveit, így meg tudta állapítani a nemét. Meg én meg is álmodtam, hogy kislányunk lesz, ami be is jött:)
Szóval, lehet, hogy Nektek is lányotok lesz, ha ilyen szégyenlős? Kiváncsi vagyok! Egyébként érzel valamit?

Melinda, puszi Neked is!

Niki

Kép
niki30
 
 


Hali!

Hát mint kiderült, mégsem viselem túl jól. Szombaton vérezgttem, rohanás be a kórházba. Szerencsére nem volt nagy baj, baba jól volt, 70% hogy fiú:D:D De a vérzés jelezzte, elég melóból, nem szabad állómelómat folytassam, kedtől betegállományba vetek.
És a legszebb, hogy hétfőn meg leforráztam magam, a cicim, szóval most kész vagyok kicsit:D Szerencsére az sem komoly. Remélem te jobb híreket mondasz!

Kép
horpika
 
 


Horpi nekem is volt ilyen vérezgetés....háromszor is a 20. hét alatt, de egyszer voltunk csak éjszakai ügyeleten.....aztán megnyugodtam, hogy még max. előfordulhat de ez nem jelent rosszat! A doki megnyugtatott! :)

Cicid hogy van? Javulgat már? :(

Lányok ma nem nagyon leszek, ünneplem magamat! :lol:
Puszi mindenkinek és további szép és kellemes napot! Azért majd megpróbálok benézni! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Horpika, akkor gondolom most már rendben vagy. Igen, az álló munka biztos nem tesz jót hosszú időn keresztül. Szóval tényleg jobb, ha elmész táppénzre.
70%-ban fiú? Nah, gratula! Név megvan már?
Szegényke, még le is forráztad magad? Na de az begyógul.
Azért vigyázz magadra és a picire!

Melinda, hogy-hogy ünnepled magad? Talán ma van a születésnapod?

Niki

Kép
niki30
 
 


Niki, igen :)

Kép
elizabeth25
 
 


elizabeth25 írta:Horpi nekem is volt ilyen vérezgetés....háromszor is a 20. hét alatt, de egyszer voltunk csak éjszakai ügyeleten.....aztán megnyugodtam, hogy még max. előfordulhat de ez nem jelent rosszat! A doki megnyugtatott! :)

Cicid hogy van? Javulgat már? :(

Lányok ma nem nagyon leszek, ünneplem magamat! :lol:
Puszi mindenkinek és további szép és kellemes napot! Azért majd megpróbálok benézni! :)


Nos, eengem is megnyugtatott a doki, és mondta, nem lesz gond, de pihiizzek mostmár. Napi 10-11 órát álltam kasszában, az tényleg nem tett jót:(

Cici gyógyulgat, 3 hét és rendbejön kb.

Kellemes ünnpelgetést:))))

Kép
horpika
 
 


Akkor nagyon boldog születésnapot kívánok Melinda!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma megtörtént az első igazi kommunikáció a kislányommal. :)
Már eddig is rugdosott, de ma felelt nekem.
Reggel elénekeltem neki egy dalt és utána megkérdeztem tőle, hogy tetszett e. Erre semmi válasz nem volt. Utána azt kérdeztem tőle, nem tetszett? Erre rugott egyet. Ezt újra megismételtem és ő újra rugott egyet. Utána kérdeztem, énekelje e újra anya, erre semmi. Aztán megkérdeztem, ne énekelje újra anya, erre ismételten rugott egyet.
Nem tetszett neki, amit hallott:(

Ti próbáltatok már vele kommunikálni? Kinek milyen élménye volt már? Meséljetek!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok,

bár már jónéhányszor benéztem ide,most szánom rá magam először hogy írjak, igaz eddig is sok erőt merítettem a társalgóbeli hozzászólásokból.
a 21. hetemet taposom, és már elég sok mindenen mentem keresztül az elmúlt hetekben, de azért igyekszem tartani magam a normál életvitelhez, persze azért sok pihenés mellett.
A mai legújabb traumám, hogy alapban rövid a méhszájam a doki szerint, csak 2000-es a méhnyak értékem 3000 helyett. Persze azt mondja nem túl nagy a gond, mert egy évvel ezelőtt is ilyen volt, tehát most a terhesség miatt nem változott, de azért én persze utánaolvastam amilyen hülye vagyok a WHO honlapján, meg egy csomó kos tanulmányban, és mindenhol azt írják hogy ez eléggé megnöveli a koraszülés esélyét. Hallottatok esetleg hasonló esetről?
Na de nem akarok depis kezdőhozzászólást írni, mert mint mondtam én tök jól érzem magam. 30 éves vagyok első babuci (ha nem számítjuk hogy tavaly volt egy röpke 8 hetes terhességem... korai záróakkorddal).
Arra koncentrálok hogy most minden rendben van. A kislányunk sokat rúgdalózik, már 4 hete érzem a mozgását, és egyre intenzívebb, már az apukáját is rugdossa :-)
Május 20-ra vagyok kiírva.
MOstantól majd igyekszem gyakran betekinteni ide, .

Sziasztok.
pici76
 
 


pici76 írta:Sziasztok,

bár már jónéhányszor benéztem ide,most szánom rá magam először hogy írjak, igaz eddig is sok erőt merítettem a társalgóbeli hozzászólásokból.
a 21. hetemet taposom, és már elég sok mindenen mentem keresztül az elmúlt hetekben, de azért igyekszem tartani magam a normál életvitelhez, persze azért sok pihenés mellett.
A mai legújabb traumám, hogy alapban rövid a méhszájam a doki szerint, csak 2000-es a méhnyak értékem 3000 helyett. Persze azt mondja nem túl nagy a gond, mert egy évvel ezelőtt is ilyen volt, tehát most a terhesség miatt nem változott, de azért én persze utánaolvastam amilyen hülye vagyok a WHO honlapján, meg egy csomó kos tanulmányban, és mindenhol azt írják hogy ez eléggé megnöveli a koraszülés esélyét. Hallottatok esetleg hasonló esetről?
Na de nem akarok depis kezdőhozzászólást írni, mert mint mondtam én tök jól érzem magam. 30 éves vagyok első babuci (ha nem számítjuk hogy tavaly volt egy röpke 8 hetes terhességem... korai záróakkorddal).
Arra koncentrálok hogy most minden rendben van. A kislányunk sokat rúgdalózik, már 4 hete érzem a mozgását, és egyre intenzívebb, már az apukáját is rugdossa :-)
Május 20-ra vagyok kiírva.
MOstantól majd igyekszem gyakran betekinteni ide, .

Sziasztok.

Pici 76
Nekem is 2000, nem hiszem, hogy nagyon aggódnod kellene:D De persze én is aggódom! De igyekszem keveset, hogy ne érezze a babucim:D Én mingyárt 32 vagyok, tehát ismerős a kor miatt érzett aggódás is. Persze jobb lenne, ha mondjuk 25 lennék, de úgy gondolom, ha a dokim nem aggódik a korom miatt, én miért tegsem?:D És örülök, hogy te is írtál, mesélj még nyugodtan, azért vagyunk:D
Pussz!

Kép
horpika
 
 


Sziasztok lányok!

Csak azért ugrottam be, hogy mindenkinek kellemes és szép hétvégét kívánjak! Ma meg holnap nem nagyon leszek, ma nemsokára jön a legjobb barátnőm, és sütünk-főzünk, készülünk a du-táni szülinapi bulira, holnap meg anyuméknál ünnepelünk!
Úgyhogy majd holnap este visszaolvasok és írok!

Mindenkinek pusy és babásodást! :)

Niki30, ez tök jó hír! :) Nekem tegnap reggel rúgott úgy igazán először, hogy a hasamra tettem a kezemet, feküdtem az ágyba és éreztem! :) És most is érzem! Tök furi, de nagyon szuper érzés! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Horpika,
köszönöm a biztatást:-)
Igyekszem minél kevésbé hergelni magam, hiszen most jól érzem magam.

További jó hétvégét nektek!
pici76
 
 


Sziasztok Kismama társak!

én 27. hetes várandós vagyok. ápr elejére vagyok kiírva - áprilisi topicot viszont nem találok :roll: azért is írtam ide hozzátok, mert olvastam h néhányatoknak volt vérezgetése a terhessége alatt. én u.ebben a cipőben járok: a 10. héten volt először vérzésem, majd utána még kb 3 alkalommal ismétlődött egy-egy héttel később. a méhszájhoz közel tapadt a lepényem, de úgy tűnik h szerencsére feljebb húzódott már, úgyh hál' Istennek, minden rendben! :) :) :)
eredetileg pszichológusként dolgoztam, de a vérzés miatt rögtön állományba vettek - úgyh most van időm énekelgetni a babának, relaxálni és gondolkodni. úgy gondoltam h talán érdemes volna kicserélni a tapasztalatainkat a "veszélyeztetett" v bmilyen problémás terhesség kapcsán, uis én alig találtam ezzel kapcsolatban infokat. szeretnék majd arról egy cikket írni h hogyan lehet megbirkózni a várandósság folyamán felmerülő nehézségekkel úgy h saját magunkon és a babánkon is segíteni tudjunk ezáltal.
privit v mailt is írhat, akinek kedve van és szívesen beszélgetne velem ezügyben.

üdv.
doo
Vendég
 


bocsi h kétszer küldtem el, csak először úgy tűnt, mintha nem ment volna át :oops:
Vendég
 


Sziasztok

A buli nagyon jól sikerült, hattól kilencig voltak a vendégek, de pont elég volt, mert kellőképpen kidőltem a végére, de nagyon jól érezték magukat és én is! Nagyon jó szülinapi ünneplés kerekedett belőlle! :) Az egyik barátnőmtől olyan édes gyerekruci együttest kaptak, hogy majd behaltam! (van benne kissapi, rugik (egy teljesen zárt, meg egy nyári), kis cipők, előke), nagyon szép kék és nyuszik vannak rajta! :)

További jó hétvégét mindenkinek! :)

Pusy

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok, most értem haza anyuéktól! :)

Szemészeti ügy a -8-as szememmel kapcsolatban:

Voltunk ma a párommal a szokásos helyen megrendelni az éves kontaktlencsémet......pont ott volt a doktornő. Mondtam neki, hogy nézze már meg a szememet, mivel ugye a szemfenék állapotától meg a szem állapotától teszik függővé a csaszi vagy sima szülést! Azt mondta, hogy a szemfenekem...a szemem nagyon szép, semmi elváltozást nem lát....sőt mondta, hogy cukorbetegséget és egyéb szemből megállapítható betegséget sem! DE, akkor sem engedne ilyen dioptriával simán szülni..., mert nagy a rizikó, és a szemem világa a legfontosabb! Azt mondta, hogy egyenlőre 50-50% nála a dolog....kiváncsi más orvos mit fog mondani! Amúgy aranyos volt!

Kép
elizabeth25
 
 


Lányok, ti mennyit híztatok terhesség alatt?
Én a 18 hétig semmit, most meg mintha repülnének rám a kg-k! :( Ez nagyon gáz!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

örülük hogy felszaporodtak a hozzászólások:-)
Elizabeth,
úgy tűnik ti már mindent megvettetek a babának:-) én eddig csak egy cumit kaptam a kollégáimtól, persze tervezgetjük miket akarunk majd venni, de még semmit nem vettünk meg. Arra gondolotam áprilistól úgysem dolgozom, majd akkor bevásárolunk ami kell.
Más: Nekem 6-os a szemem, és a hónap végén megyek szemdokihoz... abból amit neked mondott az orvos, én sem számíthatok túl sok jóra azt hiszem... na majd meglátjuk
Képzeljétek ahogy itt írok, Zsófi egyfolytában rugdal:-) olyan mintha ki akarna jönni. Elég vékony a hasfalam, mármint hogy nincs túl sok zsír rajtam és a 17. hét óta érzem hogy rúg-kapál, most már minden nap ezzel kezdődik és így is zárul:-) és amikor leülök, lepihenek ő mindig rákezd, néha úgy érzem mintha lenyeltem volna egy alient:-)
Hízásban elég gyatrán állok, amit őszintén szólva nem bánok, most a 22. hét elején kb 2 kg plussz van rajtam, igaz nem vagyok egy nagyevő, azért igyekszem.

Doo isten hozott a csapatban:-) április-május oly mindegy. Neked majd írok külön.

Sziasztok
pici76
 
 


Szia doo,

nekem is volt még az első harmadban vérzésem, azok után hogy 2005 végén elvetéltem 8 hetesen, eléggé be voltam ijedve. Ráadásul sokat repülök a munkám miatt, és akkor éppen Hollandiában voltam egy hetes tréningen, elég para voltam.
Aztán a dokim hormont írt fel, amit az első három hónapban kellett szednem és kb 1 hét alatt elmúlt a vérzésem. Azóta sem volt, bár volt húgyúti fertőzésem és herpesz vírusom a 12. hét körül. Persze mindig be voltam ijedve, de amint jobban lettem, úgy döntöttem nem hagyom hogy betegként kezeljenek ha én is és a baba is jól vagyunk. A dokim az előző vetélésem miatt veszélyeztetett terhesnek nyilvánított, és azt diktálja minden alkalommal menjek táppénzre. Szerencsére a munkaidőm rugalmas, a főnököm Hollandiában van, ha gyengén vagyok itthonról dolgozom, vagy 1-1 napot kihagyok, de amióta most már 2 hónapja teljesen jól vagyok, nem vagyok hajlandó itthon ülni mintha beteg lennék. A babám jól van, és én egészséges vagyok, nem értem miért kezelenek betegként. Persze a baba az első, de ha nincs semmi gond, szerintem több pszichés traumát okoznak az orvosok és a családtagok azzal hogy betegként kezelnek minket. Én nem hagyom magam, és mindenkinek azt mondom, hogy ha jól érzi magát ne hagyja hogy rábeszéljék hogy fekvőbetegként töltse a terhesség hónapjait:-) Persze nem most kell sivatagi túrára menni, de én igyekszem amennyire lehet normálisan élni.
Na most egyenlőre ennyi. Amint látod elég sok feszültség van a témában bennem, de szerintem mindenki maga érzi a legjobban mi a jó a babájának és neki, és az orvosok gyakran túlbiztosítják magukat és felesegesen borússá teszik ezeket a szép hónapokat.
Én nem hagyom magam:-)
Szia
pici76
 
 


Pici, dehogy vettünk meg mindent! Ne viccelj már! Pár ruhácskán kívül még semmit sem vettünk!
A babakocsit és a hordozót a legjobb barátnőméktől kaptuk 2 éve tök újonnan, úgyhogy arra sem kell költeni! Kiságyat, majd csak márciusban veszünk, ill. folyamatosan a többit!
Amúgy neked a nőgyógyászod nem mondott a szemeddel kapcsolatban semmit sem?

Kép
elizabeth25
 
 


mi sem vettunk meg semmit - momentán ez is nyomaszt egy kicsit. bar ledumaltam egy baratnommel h megveszem a babakocsijat, ami mindig is nagyon tetszett, mert haromkereku es nagyon olcson ideadja, meg kaptam egy kisagyat is egy masik lanytol, de ezenkivul semmi :( soha nem voltam egy babaruha-rajongó (most jut eszembe h ide írhatok ékezetet, csak a mailem nem tudja kezelni :) de most vhogy vagyom ra h baba rucikat nezegessek-vasarolgassak es belekepzeljem a kislanyunkat :) mert lanyka van a pocakomban, ferjem legnagyobb oromere.

Pici,
ezt nagyon jó volt olvasni! :) írok majd privit, mert a többieket nemtom mennyire érdekli ez a téma és ha belekezdek, hajlamos vagyok hosszasan írni ;), de nem akarom a helyet foglalni.

üdv.
Dóra
Vendég
 


pici76 írta:Szia doo,

nekem is volt még az első harmadban vérzésem, azok után hogy 2005 végén elvetéltem 8 hetesen, eléggé be voltam ijedve. Ráadásul sokat repülök a munkám miatt, és akkor éppen Hollandiában voltam egy hetes tréningen, elég para voltam.
Aztán a dokim hormont írt fel, amit az első három hónapban kellett szednem és kb 1 hét alatt elmúlt a vérzésem. Azóta sem volt, bár volt húgyúti fertőzésem és herpesz vírusom a 12. hét körül. Persze mindig be voltam ijedve, de amint jobban lettem, úgy döntöttem nem hagyom hogy betegként kezeljenek ha én is és a baba is jól vagyunk. A dokim az előző vetélésem miatt veszélyeztetett terhesnek nyilvánított, és azt diktálja minden alkalommal menjek táppénzre. Szerencsére a munkaidőm rugalmas, a főnököm Hollandiában van, ha gyengén vagyok itthonról dolgozom, vagy 1-1 napot kihagyok, de amióta most már 2 hónapja teljesen jól vagyok, nem vagyok hajlandó itthon ülni mintha beteg lennék. A babám jól van, és én egészséges vagyok, nem értem miért kezelenek betegként. Persze a baba az első, de ha nincs semmi gond, szerintem több pszichés traumát okoznak az orvosok és a családtagok azzal hogy betegként kezelnek minket. Én nem hagyom magam, és mindenkinek azt mondom, hogy ha jól érzi magát ne hagyja hogy rábeszéljék hogy fekvőbetegként töltse a terhesség hónapjait:-) Persze nem most kell sivatagi túrára menni, de én igyekszem amennyire lehet normálisan élni.
Na most egyenlőre ennyi. Amint látod elég sok feszültség van a témában bennem, de szerintem mindenki maga érzi a legjobban mi a jó a babájának és neki, és az orvosok gyakran túlbiztosítják magukat és felesegesen borússá teszik ezeket a szép hónapokat.
Én nem hagyom magam:-)
Szia


Nos, én sem szeretem ha ijesztgetnek:D De! Nem feltétlenül látom úgy, hogy a doki szándéka az lenne, hogy tönkretegye életünk egyiklegszebb időszakát. Magam is, és párom is egészségügyis családból származom(van nővér, műtős, rötgenes), és sajnos nem egyszer látják azt, hogy a kedves beteg jobban tudván a dolgokat, olyan bajba csöppen, amit meg lehetett volna előzni, vagy ki lehetet volna kerülni. Én bizony úgy jártam, hogy dolgoztam állva napi 10-11 órát, hiszen se fájdalom, sem rosszul lér, és bizony mikor véreztem két hete szombaton, szilveszter előtt, semmi vágyam nem volt, csak hogy babuci megmaradjon. És szót fogadván az orvosomnak inkább itthon csücsülök, jóllehet én is utálom. De tudom, hogy én a magam részéről mindent megtettem:D Egyébként nem ülök egész nap, bolt, főzés, hivatalos ügyek, séta, pakolászás belefér mértékkel.
Nem tekintem betegnek magam etőől függetlenül, de 32 évesen elveszteni egy babát már "luxus".
De a másik része az, hogy ha te tényleg jól érzed magad, és úgy érzed, megy a munka, és van lehetőséged pihenni(nekm sajna nem volt), akkor valahol megértem, hogy nem akarsz otthon űlni:D
További jó gömbölyödést:D

Kép
horpika
 
 


Sziasztok

Voltam ma a barátnőméknél....neki apuja orvos....nőgyógyász....dumcsiztunk meg minden, meg láthattam Domcsit megint uh-on. :)
Nagyon sokat nőtt, valami hihetetlen kg-ra és cm-re is! Egy hét alatt! El sem hiszem. Apuja azt mondta, hogy tuti 4 kg felett lesz, kb. 4200 grammra számíthatokés val.szinű nem 51-52 cm-el fog születni, hanem többel! Jó mi? :)

Kép
elizabeth25
 
 


sziasztok,

csatlakoznék - május 31-re szól a kiírásunk (első kölök), és az még ugye május :D

olyan 2 hete érezgetem a babszit, és tegnap éjszaka végre először apája is elcsípte bukfencezés közben :lol: nagy bódottáá :D

a szemészeti résznél halkan jegyzem meg, hogy ez valami speciális magyar butaság, hogy rövidlátás/távollátás miatt császárt javasolnak. Sehol máshol a világon. :? Na ez azért elgondolkodtató... Nekem is volt lézeres szemkorrekciós műtétem (8 éve) én a külföldön élő orvos ismerős javaslatára elmegyek 1 szemfenék vizsgálatra és ha az OK (eddgi mindig OK volt, tehát nem aggódom), akkor emiatt semmiképp se szülök császárral. :wink: (mindenkinek csukott szemmel kell nyomni és kész)

Leg
leglesscat
 
 


Leglesscat, gondolod akkor nekem is engedni fogják a sima szülést igy, hogy rendben van a szemfenekem meg minden, attól függetlenül, hogy -8-as a szemem? :(

Kép
elizabeth25
 
 


szia elizabeth,

Szerintem érdemes lenne utánanézned máshol is, akár magyar, akár külföldi orvosi portálokon (ha annyira sok bajt okozhatna, akkor valszeg rengeteg szüléskor megvakult anya lenne szerte a világban... és hát valójában nincs :D)

Ja ezt itt a babaneten találtam neked:

"A szemészorvos véleménye:
Az fiatal anyukák a szülésvezetés módjáról elsősorban a baba és a szülőcsatorna téraránytalansága, vagy a baba helyzete alapján döntsön a szülész. Az anyuka, ha megtanulta helyesen a légzést és nem a fejbe erőlködik, akkor még a kötőhártya bevérzése sem lép fel. Van mindenre példa és ellenpélda, egyedi elbírálást igényel a kérdés. Magam 5 szülése után mondhatom: a természetes utat kell választani, hacsak nincs valami komplikáció. A rövidlátó szemeken a direkt ütés, nehéz emelés okozhat problémát, de a császármetszést nem a dioptria határozza meg, különösen nem a kis és közepes rövidlátás esetén. ( -2- 8,5 Dioptria között).
Dr. Sényi Katalin"


leg
leglesscat
 
 


sziasztok

én is utána néztem ennek a szem dolognak, és ugyanezt olvastam több helyen is amit leglesscat bekopizott. Én is szeretnék természetes úton szülni a magam 6 dioptriájával.... szeretném megtanulni hogyan kell "nem fejre nyomni":-) és akkor bizot nem lesz baj, persze a végső szó majd az orvosé lesz, de ő is a természetes szülés híve ameddig csak lehet

horpika
egyetértek veled hogy az orvosoknak nem az a célja hogy ijesztgessenek minket. és általában nem is csinálják. Valszínűleg azért vagyok kicsit érzékenyebb a témára, mert a férjem és az apósom meg az anyósom meg a fél családjuk orvos, ráadásul apósom nőgyógyász... és túl sok mindent hallok... nehéz egyensúlyt találni, de azt hiszem azért megoldom:-)

doo, várom a privid.
pici76
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy bővül a májusi kis csapatunk! Hurrá :D

Mindenkinek gratula, akik érzik a babájukat. Tényleg fantasztikus érzés. Nagyon durva, hogy szinte azt is látni már, melyik részén helyezkedik el a méhemnek. Érezni, hogy ott keményebb és jobban kifeszül a hasam.

Ehhez a szem dologhoz én sajnos nem tudok hozzászólni, de remélem azt, hogy mindannyian az elképzeléseteknek megfelelően fogjátok megszülni a babákat.

Pici, Doo! Nem csináltok vonalzót?

Ez a pihenés dolog nagyon érdekes egyébként. Én sem kíméltem magam, mondván, hogy a terhesség nem betegség. És valóban nem az, DE az orvosom felvilágosított néhány régi statisztikáról, adatról, miszerint nagyanyáink idejében rengeteg vetélés, illetve koraszülés történt. Ugye ők nem tehették meg, hogy nem dolgoztak, sőt ők ugye elsősorban fizikai munkát végeztek, ami ugye elég megterhelő volt. Namost halljuk tőlük, hogy ők bírták és így volt az rendjén, stb..., de ami érdekes. Az ember a lelkiismeret furdalását hogy tudja a legkönnyebben helyrebillenteni? Ha azt mondja, hogy az úgy volt jó. Pedig belül ők is tudják, hogy nagyon nem volt az úgy jó. Szóval lányok én csak azt mondom, hogy aki egész nap álló munkát végez, vagy nagyon stresszes a munkája, az inkább kímélje magát és sokat-sokat pihenjen.
Fő az elővigyázatosság. Nem kell úgy éreznünk magunkat, mintha burokban élnénk, de a manóknak mi vagyunk a burok.
Szerintem mindenki érzi, mennyit bír, és aszerint tegye a dolgát!
Vigyázzatok magatokra!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!!!
Magyar Eta vagyok.Sajnos még csak most találtam rátok..... A mi babánk is májusban jön pontosan hetedikén!!!!!!Sok jó és kevésbbé jó dolgot szeretnék megosztani veletek,remélem lehetséges????????
eta78
 
 


eta78 írta:Sziasztok!!!
Magyar Eta vagyok.Sajnos még csak most találtam rátok..... A mi babánk is májusban jön pontosan hetedikén!!!!!!Sok jó és kevésbbé jó dolgot szeretnék megosztani veletek,remélem lehetséges????????

szia!
Már hogyne lenne az:D Ezért(is)jönnek létre ezek a topikok!

Kép
horpika
 
 


leglesscat írta:szia elizabeth,

Szerintem érdemes lenne utánanézned máshol is, akár magyar, akár külföldi orvosi portálokon (ha annyira sok bajt okozhatna, akkor valszeg rengeteg szüléskor megvakult anya lenne szerte a világban... és hát valójában nincs :D)

Ja ezt itt a babaneten találtam neked:

"A szemészorvos véleménye:
Az fiatal anyukák a szülésvezetés módjáról elsősorban a baba és a szülőcsatorna téraránytalansága, vagy a baba helyzete alapján döntsön a szülész. Az anyuka, ha megtanulta helyesen a légzést és nem a fejbe erőlködik, akkor még a kötőhártya bevérzése sem lép fel. Van mindenre példa és ellenpélda, egyedi elbírálást igényel a kérdés. Magam 5 szülése után mondhatom: a természetes utat kell választani, hacsak nincs valami komplikáció. A rövidlátó szemeken a direkt ütés, nehéz emelés okozhat problémát, de a császármetszést nem a dioptria határozza meg, különösen nem a kis és közepes rövidlátás esetén. ( -2- 8,5 Dioptria között).
Dr. Sényi Katalin"


leg



Most én i8s tennék hozá:D

Barátnőm Új-zélandon él, férje orvos, mégpedig kutató orvos. Mikor meséltem a barátnőmnek, hogy itt a dioptriát is nézik szülés előtt, szegény férje vinnyogott röhögéstől. ---ott ez nem szokás, kivéve, ha műtve volt a szem, különben felesleges dolognak tartják. A kedvemér utánanézett azért, kollégáknál, de megerősítették ezt a dolgot. Szóval szerintem ez nálunk kicsit túl van lihegve.

Kép
horpika
 
 


vonalzót? asszem én olyat nem tudok, béna vagyok :oops: majd mindig beírom a végére h hány hetes vagyok :wink:

én megfogadtam az orvosom tanácsát h feküdjek, pihenjek - az elején, amíg magam is éreztem h muszáj, de akkor volt egy hét h még a lépcsőn sem mentem le, ki se moccantam a lakásból. aztán amikor már UH-n azt mondták feljebb húzódott a lepény, már lazítottam a dolgon és sétálgatok, sőt még kismama tornára is elengedett a dokim. ünnepek előtt talán kicsit sok házimunkát végeztem, de most újra visszavettem a dologból és sztem minden rendben lesz. mindenkinek van vmi igazság abban, amit mond: úgy látom h vannak orvosok, akik túl-paráztatják a kismamákat és vannak, akik vhogy nagyobb pszichológiai érzékkel viszonyulnak a dologhoz - sztem az enyém az utóbbi, bár ő is túlaggódta sztem a terheléses cukromat, ami 120. perc után volt 5.87. elküldött dietetikushoz - azt is betartottam (160 g szénhidráttal), de azért ezt túlzásnak éreztem. és néha hallok olyan orvosokról is, akik teljesen felelőtlenül, nemtörődöm módon állnak a dolgokhoz - na, az sem jobb.

én nem vagyok érintett szemészeti ügyben, de találkoztam 10-en felüli dioptriással, aki ragaszkodott a normál szüléshez és minden OK volt. most meg hallottam egy itteni (tatabányai) szülészt a szülésfelkészítőn, aki azt mondta h nálunk mindenkit elküldenek az egyik helybéli szemészhez, aki állítólag egy neves szaktekintély és ő szinte senkinek nem javasol szemészeti indokkal császárt!


Dóra
27. hetes + 2 napos várandós :D
Vendég
 


Nos, az enyim is választási lehetőségeket adott, befektet egy hétre, vagy pihizzek otthon, de vegyem komolyan:D Nos, mivel tudtam, hogy bizony én is ludas vagyok, napi 10 óra állás, és még a házimunka is, nem tettek jót, igyekeztem sokat pihenni. Viszont a főzésről, meg a reggeli boltról nem mondtam le, sem egy kis sétáról. És talán szerencsés vagyok, mert a dokim sosem azt mondta, hogy ez vagy az lesz ha nem tartom be a dolgokat, hanem mindig csak azt mondta, most már ezt, vagy azt kéne:D Most is, hááát, dolgoznia már nem kéne:D Párom az, aki aggódik össze-vissza, és mivel naponta látja a dokim, lehet hogy agyára mgy már neki:D Szóval a dokim türelmes, nyugodt típus, sosem éreztem hogy valamit túllihegne, mindig megkérdezte, én hogy érzem magam, én hogy érzem. Sajnos hogy nem mind ilyen:D

Kép
horpika
 
 


horpika - szimpatikus a dokid hozzáállása. Hasonló az enyémhez :) első alkalommal rögtön azt mondta, hogy ha jót akarok, akkor elfelejtem a könyveket :) és én magam élem át a saját babavárásomat. Amit feltétlenül tudnom kell (vizsgálati protokoll) azt elmondja, megbeszéljük. Ha kérdésem van, akkor neki nyugodtan tegyem fel, akármikor (megadta a mobilját is). Egyébként figyeljek a testem jelzéseire, mert az pontosan tudja, hogy mi a jó neki és mi nem. ... és ÉLVEZZEM! :lol:
Na ennél jobb tanácsot azóta se kaptam :o pedig nálam is akadt 1-2 apró probléma...
Szóval én nem vagyok parázós kismama :wink:

(OK, tudom, hogy ez így rém egyszerűen hangzik és aki komoly problémával szembesült közben, az lehet, hogy másképp látja, de szerencsére nekem pont erre, ilyen dokira volt szükségem)

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok,

En majus 27-re varom az elso babamat.
Szul valamelyikotok az Istvan korhazban? Sok jot hallottam rola.
Hogy erzitek magatokat? Panasz?
Nekem a derekam akar leszakadni...de hat ez a terhesseg elott is igy volt.
Hogy alltok a szulessel? En izgulok!!! :)
Hogy tudom ide bemasolni a vonalzot?

Lorcika
lorcika
 
 


Horpika, Leglesscat,
sztem az ilyen orvosokat klónozni kellene ;) kevesen viszonyulnak úgy a pácienseikhez h felnőtt emberként, felelős, értelmes, döntőképes lényként kezelik.
nekem is mondott ilyesmit egy doki h ne olvassak, bár az nem a saját orvosom volt, de egyetértettem vele.

Leglesscat,
sztem akkor is igaz, ha az embernek komoly problémája van h jobb elsősorban a saját orvosára hallgatnia és nem túlparáznia a dolgokat. én mondhatom h "parázós" alkat vagyok, a várandósságom alatt mégis sikerült ezt kordában tartanom (pedig volt problémám is), mert vhogy most úgy érzem h a Sors kezében vagyunk, az történik, aminek történnie kell, legbelül úgy érzem h minden rendben lesz és azzal tudom a legtöbbet adni a babámnak, ha igyekszem lelki nyugalmat biztosítani a számára.

D.
Vendég
 


Lorcika, egy napra vagyunk kiírva! :))

Kép
elizabeth25
 
 


doo - :mrgreen: örülök, hogy te is így látod

lorcika - keress 1 olyan oldalt, ahol lehet ilyet gyártani (lilypie.com, babafalva.hu) és ha elkészült, akkor a profilodba be tudod másolni aláírásként a kész vonalzó url-jét.

:D

én is mostanában derékfájlalok... lehet, hogy éjszakára megpróbálok 1 xtra párnát a fejem alá tenni :? meglátjuk, hogy segít-e

ti használtok szoptatós párnát fekvéshez/alváshoz? én egyelőre csak szemezek vele :shock:

leg

Legi

Kép
leglesscat
 
 


lorcika írta:Sziasztok,

En majus 27-re varom az elso babamat.
Szul valamelyikotok az Istvan korhazban? Sok jot hallottam rola.
Hogy erzitek magatokat? Panasz?
Nekem a derekam akar leszakadni...de hat ez a terhesseg elott is igy volt.
Hogy alltok a szulessel? En izgulok!!! :)
Hogy tudom ide bemasolni a vonalzot?

Lorcika


Én ugyanarra a napra vgyk kiírva. Én a BM kórházban fogok szülni, a párom ot dolgozik, így nem volt nehéz a választás:D

Kép
horpika
 
 


Lányok, akkor hárman is 05.27.re vagyunk kiírva? Nem semmi! :)

Én a Kútvölgyiben fogok szülni, ha minden igaz! A szüléstől még nem félek...annyira! :)
A derékfájás nálam is egyre rosszabb, főleg sok állás vagy séta után...és ahogy nő a pocink, szerintem ez úgy fog "romlani". :(

Kép
elizabeth25
 
 


Huu de klassz, hoyg ugyanarra a napra vagyunk kiirva! :)
Latom akkor a derkefajassal nem vagyok egyedul. :(
Ti dolgoztok meg? En mar nem birom sokaig, plane hogy Szigetszentmiklosrol jarok be a varos masik vegebe at Amerikai utra.....mar nagyon pihiznek.
Lehet, hogy elintezem a dokival, de februartol mar tuti nem akarok jonni.
Tudjatok mar, hogy fiu lesz-e vagy lany? Nekunk multkor csak a popsijat mutatta a kicsike....ezt nekunk!!!!! :):)
lorcika
 
 


lorcika írta:Huu de klassz, hoyg ugyanarra a napra vagyunk kiirva! :)
Latom akkor a derkefajassal nem vagyok egyedul. :(
Ti dolgoztok meg? En mar nem birom sokaig, plane hogy Szigetszentmiklosrol jarok be a varos masik vegebe at Amerikai utra.....mar nagyon pihiznek.
Lehet, hogy elintezem a dokival, de februartol mar tuti nem akarok jonni.
Tudjatok mar, hogy fiu lesz-e vagy lany? Nekunk multkor csak a popsijat mutatta a kicsike....ezt nekunk!!!!! :):)

Én már nem dolgozom, szilveszterkor volt vérezgetés, és a dokim nem jvasolta, hogy tovább melózzak, napi 10 órát állva. Úgyhogy itthon vagyok, bár a benti csajok hiányoznak, de viszonylag közel van a bolt, néha rájuk nézek:D
Derekam nem igazán fájogat, szerencsére, igazából elég jól vagyok:D Sokat pihizek, olvasok, meg levelezek, és persze babucival kommunikálok:D
És nagyon várom a Májust!:D

Kép
horpika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: