Új privát üzeneted érkezett!

Hjajj nem is meséltem, hogy ma délután Vius belekakilt a vécébe és fürdés előtt bele is pisilt (mindig felültetem már hónapok óta, néha belesikeredett, de most láttam hogy tudatosan nyomja, és jött is :lol: ) És kiabált hogy apa, apa deje, és apa jött tapsolni :lol: És 3an körbeálltuk és tapsoltunk, meg lent a játszótéren is mindenkinek elmondtam és mindenki nagyon megdícsérte. Lehet ezért ment bele a pisi is? Mert nagy volt az üdvrivalgás, meg a dicséret? :D :D
Olyan büszke vagyok rá, mit nem adnék, ha sikerülne leszokni a pelusról legalább nappalra...
Bár a fejlesztőbe azt mondték hogy az is kisebb csoda lenne, ha az ő állapotában 4 éves koráig szobatiszta lenne.. :(
Hát nagyon nagyon szeretnék rácáfolni a tudomány jelen állására..... :wink:

Tudom, hogy off, de én annyira örülök :oops: 8) bocsiiiiii

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kb 4x eszik naponta..... A doki is azt mondta,10óraira gyümi,ebédre főzelék,uzsira gyümi. Reggel meg este tápszer. Ezért sem néz ki tipikus felfúvódott tápszeres babának... Mindig megdícsér minket(apa is jön tanácsadásra),hogy milyen jólfejlett babánk van... Azt mondta,a méretei,meg amiket csinál,az 8hónapos babának felel meg. Ha nem kapná meg a szükséges dolgokat,nem lenne ilyen....

Kép
cs.adri
 
 


Persze,ha nekem csak az lenne a dolgom,h egész nap Trúdival foglalkozzak,biztos minden jobb lenne....

Kép
cs.adri
 
 

 
 

Enikő!!!! Ez csuda jó hír! Nagy-nagy gratula a nagylánynak!!!!!

Íme itt meg két kép a bébikompról. Beletettem a gyereket a fénykép kedvéért.
Kép
Kép

Kép
nenoke
 
 


oooops, kicsit nagy lett, bocsi. Még nem ismertem ki ezt az új képszerkesztő programot. :oops:
nenoke
 
 


Adri: Nem kételkedem a dokitok szakmai tudásában,(nekünk épp a fentieket mondta a mi orvosunk, és 3 gyerekemből 3 volt tápszeres és csak Vius volt felfújódott változat, -de utólag kiderült egyéb okok miatt, szal nem a tápitól :? )
Én naponta 1 étkezést váltottam ki eddig másra! :roll:
A napi étkezések száma 5-6 nálunk (tápis dobozon is ezt írja.)


Bocs nem akartam tolakodó és bántó lenni, és kioktatni se akartalak, bocs ha annak tűnt..... :oops:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nenőke: Bébikomphoz nem fűznék kommentért (nem értek hozzá, de így ránézésre nem rossz :lol: ) de az a gyerek benne azzal a hatalmas mosolyával egyszerűen gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűű :D :D :D :D :D megzabbantom MOST! :lol: 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Ez már tényleg nagy haladás, hogy Vius ilyen ügyesen irányítja a kis és nagy dolgait. Emlékszem én is mennyire örültem ezeknek a korszakot lezáró vagy inkább új korszakot nyitó dolgoknak! És valóban azok. De ahogyan hallom, volt Vius eme tettében bőséges megerősítés is. :D És most bocsi az őszinteségemért, de ezek után bennem az az érzés fogalmazódott meg, hogy talán egy kicsit lebecsülik Vilcsi képeségeit. Jó, a gyógyszer hatása is itt van a háttérben, de sztem ezt nem a gyógyszer produkálta, hanem ő akarta, hogy így történjen. Nem?

Adri!
A tejbegríz -amit mi készítünk- emészthetőség tekintetében jelentősen eltér a babáknak gyártott tejpépektől. Korábban sem rögtön teljes tejet adtak a babáknak, hanem volt feles tej is. Bizony sok probléma gyökere ide nyúlott vissza, a túl korai tehéntej fogyasztáshoz. A másik pedig a búzadara, ami köztudott, hogy glutént tartalmaz.
Nem tudom -eddig számomra nem derült ki legalábbis-, hogy a védőnőtökkel milyen a kapcsolatod. Sztem egy beszélgetést mindenféleképpen megér. Én is sokszor kérdeztem meg a védőnéninket kezdő anyukaként, hogy mit és hogyan javasol. Nem bántam meg. (A tápszer táplálási tanácsadóját is érdemes elolvasni a doboz hátoldalán.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Hogy az első gyerekkel mindenki bénázik??? Szerintem ez kicsit durva... Nem hiszem,hogy én bénázok vele... :oops: :oops: :oops:
Már 4hónapos kora óta hozzátápláljuk(doki tanácsára,aki már 67éves,tapasztalt). Azt mondta,ne csak tápszerezzük. Azt mondta,már a K betűsek mehetnek(karalábé,kelbimbó) meg sóska,spenót stb...

Kép
cs.adri
 
 


Természetesen feles tejjel volt a tejbegríz és olyan hígan,h a cumisüvegen átfért....
A védőnöt eddig 1x láttam,de vmi kis 23éves kezdő,aki csak azt szajkózza,amit a "nagykönyv" leír...... Hát az olyat eleve meg se fogadunk... Nekünk nagyon is tetszik és beválik,amit és ahogyan a szüleink,nagyszüleink alkalmaztak... Hisz itt vagyunk,egészségesek,élünk meg minden....

Kép
cs.adri
 
 


Klári! Dávidunk nagyon élvezhette a kompját! :D Legalábbis nekem úgy tűnik a fotók alapján. Húúú, ez tényleg fullextrás komp, aszta! És kaptátok? Így mégjobb. :lol:

Adri!
Én azért javasolnám a védőnénit, mert az orvosok nagyon gyakran -tisztelet a kivételnek- nem a leginkább naprakészek ebben a témában. Ők leginkább az orvoslásban, gyógyításban kompetensek. A védőnő hivatott a baba táplálásában korszerű tanácsot adni.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


A védőnő hivatott a baba táplálásában korszerű tanácsot adni.
----> máramelyik hajlandó keresni is a családot....

Kép
cs.adri
 
 


Adri!

Senkinek a tanácsát véleményét nem hallgatod meg, de miért nem?
Pedig hidd el, itt sokkal tapasztaltabb anyukák vannak, és segíteni szeretnének, de csak folyton azt szajkózod, hogy Te mindent jól csinálsz.

Én tutira nem adnék tejbegrízt neki, de Te tudod, nem ijesztgetni akarlak, de elég komoly bajon származhatnak ám belőle!
Sógórnőm kisfia is allergiás lett, pedig ő nem is evett ilyen dolgokat, neki elég volt az ami az anyatejből jött, és szegények nem győznek szanatóriumról szanatóriumra járni, szal Te tudod, de én akkor sem értelek meg, annó én is ezt is azt is ettem, de az akkor volt, ma már nagyon sok minden megelőzhető ha kicsit körültekintőbbek vagyunk, és az csak a mi szerencsénk, hogy annó nem lett semmi bajunk.
Abortuszra meg tényleg nem írok semmit, inkább nem...

Egyébként meg nem a gyereken kell spórolni...
Vendég
 


Én a gyerekn spórolok????? :shock: Szép.....
Egyébként meg én nem írtam,h én mindent jól csinálok,bocs....

Kép
cs.adri
 
 


Nenőke!

Naggyon cukker a kis vőlegényünk, és menő a járgánya, de ha ezzel jön háztúznézőbe akkor igen ki fog ám fáradni mire ideér! :D
Vendég
 


cs.adri írta:... De...rászoktatom a tejbepapira. Olcsóbb... :

Ismerős, ez legalábbis nekem így jön le, de részemről téma lezárva, léptem....

Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Adri! Gondolom, hogy a havonkénti súlymérésnél vagy korábban a kötelező oltásoknál csak váltottál a védőnőtökkel pár szót. Ami a házhoz kijárást illeti valóban, az elején házhoz mennek és megbeszélik a további találkozásokat. De sztem ha probléma vagy csak bizonytalanság adódik, ők is készséggel állnak minden anyuka és kisbaba rendelkezésére akár az ő otthonukban is. Csak erről előszöris tudomást kell, hogy szerezzenek.
Az, hogy fiatal miért baj? Te nem voltál kezdő a saját szakmádban? Lehet, hogy bizonyos dolgokban nincsen meg a saját tapasztalatuk lévén, hogy esetleg még gyermektelenek, de talán többet foglalkoztak azalatt a 4 év alatt a babákkal kapcsolatos dolgokkal, mint néhány anyuka ez alatt a pár hónap alatt. (És igen nagy a valószínűsége, hogy nem a két szép szemükért kapták a diplomájukat.) Nekem két barátnőm is védőnő és olykor döbbenetes dolgokat mesélnek. Azt gondolná az ember, hogy a mai világban felvilágosultak az emberek, de nagyon sokszor pont az ellenkezője derül ki.
És igen, teljesen igaza van Hencsinek. Sokkal jobb megelőzni a bajt, mint utána orvostól orvosig rohangálni és gyógyszerekre rengeteg pénzt költeni.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


játszunk :?: :wink: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Nenoke :)
A komp nagyon kafa! :D A tulaj is élvezi, látszik. :)

Enikő :)
Gratula a WC. ügyhöz! Vius beelőzte a fiamat, ő nem hajlandó WC-be kakilni... :roll: Mondjuk amúgy szobatiszta. 8)

Adri :)
A tejbegríz szerintem is korai.... :?

Mütyürke :)
:?: :?: :?:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hali!

Ceniko: nagy gratula a wc ügyhöz, Bors is küld egy tapsi-tapsit :D ovi ügy :(

Egon nagyon aranyos!!! Jártok pekip-be? Épp tegnap meséltem egy kinnt élő ismerősömnek, hogy Ti jártok és menjenek Ők is:D

Dávid is!!! Képzeljétek, Dávid megsimogatta a kezem a talin :D . Üzenem Boginak, hogy vigyázzon, ha nem küld több képet magáról, addig az ilyen vén csajokkal kell beérnie a pasijának :wink:

Mütyürke: jó játék :wink:
ckat
 
 


ááááááááááááááámármegint?????????????

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Enikő az ilyen offokat(is) nagyon szeretem!!!Ügyes volt Viola!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Jó reggelt!

Dávid nagyon aranyoska a kompjában :lol:

Adri: szerintem is itt mindenki csak jószándékkal írja amit ír! Én mit nem adtam volna ha 14évvel ezelőtt valaki ilyen tanácsokat-tapasztalatokat adott volna át nekem! Én akor hasonlóan csináltam mint most te, sajnos meg is lett az "eredménye" :cry: Danim tápis lett, ami még magában nem baj, de korán elkezdtem a hozzátápit, kaptt tejet, tojást, mondván mi is kaptunk mégis felnőttünk. Akkor nem is volt baja tőle, viszont 3.5éves korában asztmás lett, rengeteget voltunk kórházban, nem egyszer rohammentővel vitték be mert 10perc alatt úgy befulladt :cry: Volt egy alkalom, hogy ha 2percel későbben érünk be már csak a gégemetszés segített volna rajta :cry: Rengeteg vizsgálat megállapította, hogy szinte mindenre allergiás, és ezt bizony a korai hozzátápi, főleg a tehéntej okozta, még ha higitva is kapta :cry:
Ez nem azt jelenti, hogy nálatok is megtörténik ugyanez, de ha el lehet kerülni, miért kisértsük az ördögöt!
Ez az én tapasztalatom!

Enikő: gratula a nagylánynak! Nagyon ügyi! Máté egyszerüen hallani sem akar sem wc-ről sem biliről :cry:

Mütyürke :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!

Bocsi a belekottyért... :oops: :oops:

Adri: Mi nemrég kaptunk át a szomszéd babától egy tejpépet ami 8 hónapos kortól van. A kislány 1 éves, de már nem ehet ilyesmit, mert az anyuci 4 hónaposan adott neki tejbegrízt meg sok más még nem neki való dolgot és a kicsinek allergiája lett. Lisztérzékeny és tejallergiás.. már most!:( Szóval, érdemes megfontolni.
Azért ide írtam és nem privibe, mert másnak is hasznos lehet. :oops:
És ahogy láttam, többnyire olyanoktól kaptál tanácsot akik többgyerekesek. Szóval, tudják mit beszélnek.
Nekem is 3 van, de mindig tanulok új dolgokat, és van olyan is hogy épp az 1 gyermekestől. :oops: 8)
Én úgy látom hogy feszült vagy most a történések miatt, és úgy érzed mindenki ellened van. De biztos lehetsz benne hogy itt nem akar senki bántani!!

Bocsi a belevauzásért. :oops: :oops:

Szép napot Mindenkinek!
Vendég
 


Hahó! Köszi a dicséreteket, tényleg nagyon élvezi Dávid a kompot, kár, hogy még nem használhatja. :( De majd nemsokára. Hencsi,s szerintem addigra lesz neki olyan lábbal hajtós motorja is, azzal gyorsabban Hozzátok ér háztűznézőbe. :lol: Tücsi, igen, ajándékba kapta. Anyósék nyuszija tojta, csak kicsit korábban, hogy ha hamarabb ülne, ki tudja használni. :lol:

off Egcsi, ne haragudj a hülye kérdésért, de ugye jól van Bence? Álmomban leesett a lépcsőnkről,é s olyan keservesen sírt. Tudom, hogy hülyeség, de úgy elkezdtem aggódni. :oops: on

Kép
nenoke
 
 


Sziasztok!

Meglepődtem …

„Persze,ha nekem csak az lenne a dolgom,h egész nap Trúdival foglalkozzak,biztos minden jobb lenne....”
ezt hogy értetted? Enikő írásaira írtad,vagy ...?
:? Szerintem itt mindenkinek van más tennivalója is a gyermek/gyermekek mellett!

A tejbegrízen én is megakadtam, de nem szólok bele, csinálja mindenki belátása szerint!

Brigi küldhetnél egy kis tortát, maradékkal is beérem, myamiiiii
Egcsit isten éltesse!
Klári Dávid csudaszép! És Bence is!!!!!
Enikő nagy gratula Viusnak!!!!!!!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


"Hogy az első gyerekkel mindenki bénázik??? Szerintem ez kicsit durva... Nem hiszem,hogy én bénázok vele..."
"Egyébként meg én nem írtam,h én mindent jól csinálok,bocs...."
de az jött le belőle! :?

na de téma lezárva, folytatódjon a nyugodt topikélet! :wink: :wink: :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


LÁNYOK MI LENNE HA NEM HAGYNÁNK MAGUNKAT????????
LÉPJÜNK TÚL RAJT OK!!!!!!!!!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


OKÉÉÉÉ :wink:

kezdetnek dobj egy képet a kis Álmosról :lol: :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


mindjárt "megtömöm" tízóraival és utána jön a kép

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Emi: küldök majd, de csak frisset, ez már elfogyott kb 10perc alatt:lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Na, akkor nyugodt topikélet jegyében a beígért farsangi kép. :wink: Sajnos a délelőtti alvás előtt készült, úgyhogy kicist bágyadt volt a gyerek, semmi mosoly, dehát végülis egy szigorú üzletember nem is mosolyog. :lol:

Én vagyok az üzletember,
Fejemen egy nagy cilinder.
Mellényemen óralánc,
Kezemben a Financial Times.

Kép

Kép
nenoke
 
 


Nenoke :)
Jaj, de aranyos vagy, hogy aggódsz...nincs a lakásban lépcső. :D Bence jól van, köszi! :wink:

Lynia :)
Köszi! :)

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Kép
nenoke
 
 


Enikő! Én is tapsolva gratulálok Viusnak! Mindig nagy szó, ha egy gyerek a wc-be kakil, akárhány éves! (ja, és én, a terrorista kijelentem, ez nem off!!!! ;) )

Nenoke! Komp fúj (mert ugye legfőbb ellenzője vok ;) ), de Dávid csuda édes. Ekkora vigyort csak boldog babák nyomnak! ;) Ügyes vagy, hogy a nem-alvás ellenére ilyen nevetős babád van! A jelmez meg csúcsszuper!

Éjszaka
megint csak 3x keltünk. Azóta, hogy múltkor írtam, ez volt az első ismétlés. Jól felpörögtünk mindketten a hirtelen jött kipihentségtől. Már van süti, hajatmostam, mostam, pedig vagy 1,5 órát játszottunk is.
Hozzátápi. A betegség meghozta a kajasztrájkot… Semmi szilárdat nem fogad el. :( Kezdhetem majd elölről. Mondjuk számítottam rá.

Brigi! Új képek a vonyalzóban?
Mütyürke! Én nem értem a játékos kérdést... :roll: :roll:
Vendég
 


A kép haláli :lol: Monopoly Guy :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Bori, köszi. :lol: És hogy álltok a napközbeni etetési gyakorisággal? Azért már ritkul?

Én meg most elkezdtem nevelni Dávidot. Éjszaka csak háromszor kapott cicit (Enikő is mondta, hogy 5-6 étkezésnek kéne lenni, és napközben 4-nél többet nem szopik, akkor is csak 120 gr körül, és egyszer van a tízórai gyümölcs), egyébként meg ringatás. A következő lépés az lesz, hogy ringatás helyett bent hagyom az ágyban, és simizem. De lassan, fontolva haladok. :wink: Így persze még jobban hulla vagyok, mert hosszabb ideig tart ringatással lenyugtatni, mint cicivel, de hátha hosszú távon segíteni fog. Bizakodok. :lol:

Anyósék megint voltak, hoztak aranygalust. Juhhhéééééj! :lol: Ha gondoljátok, megkérem, hogy tartson egy "hogyan legyünk álomanyósok" kurzust. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Sziasztok!!

Hihetetlen, hogy hiába próbálom nem tudom a képeket csatolni. Mindegy! Emőke egyre szebb és ügyesebb és ülésből a járókában gond nélkül feláll. A fekvés nem pálya a felülésnél a kezemet, vagy a rácsot még segítségül hívja de lelkes!! Távirányítóért küzd, de parkettán általában csak hátrafelé tud haladni. :lol:

Figyeltem mostanában a topikot. Tavaly valahogy békésebb volt. Úgy érzem nem sok jogom van beleszólni, így nem is szólok, de van egy két furi dolog itt nekem. Mindegy!!

Violának nagy gratula!! Nagy dolog és én is veletek örülök!
A képeket nagyon szeretem, és ha nem haragunátok szívesen mennék egy következő topik talira. Jól sikerült a képek alapján, irigykedtem nagyon!

Ha eszembe jut valami írok! Szeretnék gyakrabban jönni. Remélem sikerül! Addig is, akit érdekel febrár 9én 8-1ig bababörze az FMH-ban!
Vendég
 


Hátha most sikerül... Kép Kép karácsonykor Kép unokatesókkal
Vendég
 


EGcsi heppibörzdéjtuju neked!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Orsi: Emőke gyönyörű, látom mosolygyáros ő is :D Miket eszik már??

Nenőke: Sztem remekül csinálod, csak legyen benned elég erő végigcsinálni :wink: Drukkolok! Dávid nagyon dzsentlemanus ebbe a szerelésbe 8)

Bori: Köszönöm :oops: Sztem se off ha azt vesszük, mert előbb utóbb mindenki oda jut, hogy szobatisztaság felé irányítsa a manóját... :wink: És ha te vagyok a legnagyobb, akkor én a 2. legnagyobb komp ellenző :lol:

Köszi mindenkinek a Viusdicseket, ma is többször próbálkoztunk, ő akart, olyan büszke vokk rá. (bár ma még nem sikeredett bele, de ami késik nem múlik :lol: )

Fáj a derekam valaki megtaposna? :lol: 8)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nenoke! Hát, én leááltam a neveléssel. Nem tudom szívvel lélekkel csinálni, állandóan felmentem magunkat, úgy meg nincs értelme. Én is a lassú alakítást választottam. Amikor tudom, nem kap cicit, csak ringatom, és néha Párom veszi fel. Be kell látnom, hogy csak arra lehet nevelni a Gyereket, ami saját meggyőződésünk. Ugyanez van nappal. Én hiszek az igény szerinti szopiban, meg be is állt 1,5-2,5 órás cicizésre, nem tudok szigorkodni, ha én sem hiszek a fontosságában. És nem is érzem megterhelőnek.
Viszont napirend az már egész megbízhatóan van (Ádám csinálta). Mondjuk leírni nem tudom, meg többfajta sablon is van (2 v. 3 alvás), de én mindig érzem, mit fog csinálni. És mindig ugyanakkor kel, fexik, ebédelünk, vacsizunk. Nekem ez elég.

Többgyerekes, napirendesek! Mindig kérdezni akarom: az első gyereketekkel is volt napirend? Milyen? (ez most kicsit kötekedés szagú, de tényleg érdekel!)
Vendég
 


Bori: Volt ám, méghozzá ugyanilyen. Anyukám javaslatára és a 3 gyerekes védőnénim javallatára. Ha nekik bevált 8)
Amikor újszülöttek voltak, később volt a fürdetés, olyan 9 fele, hogy "jobbat" aludjanak, és ahogy múlt az idő fokozatosan hoztam előbbre a fürcsi időpontokat! És kb 3 hós korukra beállt ez a fél7-7. És ennek köszönhetően az elalvás is korábbra került, ami nem baj, mert éjjel alszanak a legmélyebben legpihentetőbben (ezt klinika tesztek bizonyítják és a saját tapasztalatom is megerősíti 8)
Akkor reggel frissen üdén ébrednek, nincs nyafogás, nyűgösködés.
És a szoros napirend biztonságérzetet is biztosít nekik, tudják ugyanúgy telik minden,ugyanakkor...és ez fontos a szellemi is lelki fejlődésükhöz!
Cserébe minden gyerekem átaludta az éjszakát elég hamar! Bogi kb 4 hós korától, Vius 3 hós korától, Zalán 2- 2,5 hós korától (kivéve nyilván ha fájdalmaik vannak, betegek, stb) Most pl Zalán fogzik és extra nyűg éjjel is. Ha panadollal alszik nem ébred meg, de nem akarom azzal tömni, csak végszükség esetén....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ceniko, én is a napirendesek táborát erősítem (annyira nem szigorú, de vannak dolgok, amik ugyanakkor vannak) és Marci mégse alussza át az éjszakát. Sőt újabban 3szor-4szer kel.

kispiskóta
 
 


Orsi, Emőke nagyon szép!!! A "karácsonykor" kép az nagyon tündéri!!!

kispiskóta
 
 


Zsú: Azért azt vedd figyelembe hogy tápis gyerekim vannak, sztem a tápitól jobban alszanak, mert később éheznek meg! :roll: És ha csak újabban csinálja ezt Marci akkr nem lehet h fogzik, vagy már nem olyan tápláló a tejed és előbb megéhezik? Csak egy ötlet volt.... :roll: hátha...

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Beninek kijött a második foga, s sajnos egyre többet harap. Ma úgy megharapott, hogy vérzett a mellem. :? Tudom, elvileg azt kéne neki mondani, hogy "nem", de hiába mondom... S váratlan volt, most nem szopi végén, hogy résen lehettem volna, hanem előtte.


Viszont ma félévesnek nyilvánítottam :D, hisz ha nem hordom túl már betöltötte volna: kapott fél kiskanál reszelt almát kb 3 részletben. Na lesett ám, de csak eltűnt az az alma a kis pofiban. Persze a kanál jobban érdekelte, szép fűzöld. Jaj, hogy ette (a kanalat)!


Bori!
Nálunk Eminél is volt napirend. Még sokkal kötöttebb, mint most, megvoltak az etetési és az alvási időpontok már 3 hónaposan. Beninél még csak mostanra alakult ki, nagyjából már ő is ugyanakkor eszik-alszik. Még éjjel is várható, hogy mikor csekkol, 1 körül, fél4 körül és fél6-6 körül:? .
Nálunk ami szigorúan van véve, akárcsak Enikőéknél, az esti fürdés-fekvés.
negyed 7 körül vacsi, 3/4 7 körül Emi fürcsi, fél 8 -ra leglkésőbb már fekszik, utána Beni fürdik, majd 3/4 8 körül szopi, ez tart, amíg tart, ált. fél 9 körül vége, de ő már az elején bealszik.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na kimaradt: alvás is nagyjából ugyanakkor van: délelőtt fél 10 és 12 között, délután fél 3 és 4-fél 5 között valamikor, de a délelőtti a hosszabb, mert akkor rázza őkelme sejhaját a babakocsi.

Jó lenne előrébb hozni Beni fektetését is, de Emi miatt nem tom, felcserélni sem tudom őket, mert Beni sokáig szopik este és azt csak nyugalomban tudom, amikor Emi már nem sertepertél. S mivel mindkettőt én fürdetem-fektetem, ez van.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Enikő!

Olyan 4hósan kezdte el. Fogának híre-hamva sincs. Este kap főzit, és így se alszik. Én is azt hittem, hogy a tejci a bibis, de ezek szerint nem.

kispiskóta
 
 


Köszi Zsú Emő nevében is!!
Napirend: Hát iggyekszem én is. Reggel 6 fél7 fele kelünk apával, majd 8-9 fele szopi. 4 órára kaja és szopi, jó esetben alszik előtte egy félórát legalább. Na anagy kajálás után kocsiba vágom és elmegyünk sétálni. Délután még van gyümi és szopi és 8körül fürcsi és ha szerencsém van hamar bealszik és 10 fele befejezi az evést. De éjjel legalább kétszer jelentkezik ha nem háromszor. De már egyre kisebb az alvásigényem :wink:

Enikő: Kóstolta már a sütőtököt, salátát/kruplival, krumplit, banánt, na ezek nem jöttek be és evett almát, mandarint, répát hatalmas mennyyiségben és szívesen fogadja a kiflit, kenyérhéját és a kolbászt is :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: