Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy tűnik, teherbe estem, aminek nagyon örülök!!! Azonban szorongok is, mert jelentős túlsúllyal küzdök. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mire lehet számítani? Mi az amit tanácsoltok?
egylany111
 
 


Szia!

Én is hasonló cipőben vagyok Kép
Ami tanácsokat kaptam: figyeljek arra, hogy mit eszek (minél több gyümölcs, zöldség, és minél kevesebb szénhidrát), és próbáljak meg minél kevesebbet hízni a terhesség alatt.

A húgom példáját tudom mondani, aki az első gyerekével 20 kg-ot hízott, a másodikkal 4-et. A második terhessége alatt, a második trimesztertől terhestornázott.

Ha még alacsony is vagy hozzá (mint én Kép), akkor lehet arra számítani, hogy az utolsó hónap nagyon nehéz lesz Kép

Hanyadik héten vagy?

szamy
szamy
 
 


Sziasztok!

Én végigcsináltam 2 terhességet így. Ami jó volt, hogy a terhességek alatt én nem híztam semmit, aztán a szopi alatt jó sokat sajna. Az első terhesség után aztán sikerült lefogynom 25 kg-t, amit a 2. szopi időszak alatt megint felszedtem, most megint a lefelé idpőszaknak kellene már jönni, de egyelőre még várat magára, várom a jó időt. :). A lényeg, amire számítani lehet.

magas vérnyomás, magas AFP érték, cukorbetegség, ezeknek a rizikói nagyban megnőnek, de tulképpen minden rizikó megnő, de ez nem jelent semmit. Lehet, hogy semmi baj nem lesz, a korotoktól is függ. Én nagyon jól viseltem mindkét terhességet, igaz diétáznom kellett mindkettő végén a szénhidrát intolerancia miatt, de ez meg kibírható, sőt. :) A gyerekek egészségesek, gyönyörűek.

Melyik kórházban vagytok?

Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok.

Panni
uran
 
 

 
 

Sziasztok! Sajan én is nagyon túlsúlyos vagyok:( Most vagyunk 8 hetesek és már most parázok, hogy a védőnő mit fog mondani... Én 174 cm magas vagyok.
rozi79
 
 


Sziasztok!

En is tulsulyos vagyok de senki nem gondolna hogy annyi a sulyom amennyi! 175cm magas vagyok... De meg nem vagyok kismama! Most probalok fogyizni vmennyire de ha babas leszek csak gyumi zoldseg salata johet! Hallottam olyant is hogy fogyott a terhesseg alatt!

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok!!!!
Szombaton voltam kismami boltba és vettem egy kismam nacit. xxl-t. Tudtok esetleg ajánlani olyan üzletet ahol lehet kapni nagy méreti kismama rucikat??????

Edit
rozi79
 
 


sziasztok!

Én is túlsúlyban szenvedek a pajzsmirigy kicseszett velem,10 hetse terhes vagyok 1,5 kiló már fel is reppent,

175/91 hát rettegek a végétől.

én is örülnék nagyméretű kismam rucinak,ötleteket kérnék hol lehet

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok lanyok!

Nem kell am felni. En is rettegtem attol, hogy mennyit fogok felszedni, mert en is jelentos tulsullyal 180/94-gyel indultam. Aztan most mar a 41. hetben vagyok, es egyetlen kilot sem szedtem fel !!! Igaz, hogy vegig nem volt etvagyam, es vegigrokaztam a 9 honapot, ez azert sokat segitett. Sokkal kevesebbet ettem a varandossagom alatt, mint elotte. A baba jol van, es ez a lenyeg.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy elore ne rettegjetek, mert lehet, hogy nem is lesz egyaltalan problema. A gyumolcs, salata meg nem mindig megoldas, mert nekem terhessegi cukrom lett, es akkor nagyon oda kell figyelni pl. a gyumolcsfogyasztasra -> egyaltalan nem lehet korlatlanul enni, viszont arra is, hogy a megfelelo mennyisegu szenhidratot bevigye az ember, mert a bebinek szuksege van arra is a fejlodesehez.

Boldog, problemamentes varandossagot kivanok mindenkinek :wink: :P

KépKép
Kép
humanka
 
 
 
 
 


Élesszük fel ezt az oldalt!
Várok olyan kismamákat, akik túlsúllyal küzdenek, és 2009-ben fognak szülni!
Magam is ebben a cipőben járok.
Míg az első terhességemmel 80 kg-ról indultam, most 90 volt az indulóm, amit 1,5 évnyi kemény diétával sikerült elérnem (105 volt a legtöbb).

Szóval: remélem lesz, akivel dumálhatok! :wink:

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Szia,Gabi!
Velem mindenképp... :D

Bár nem vagyok terhes (még!),de nekem is fogynom kellene,ha babázni akarok valaha (van már egy kisfiam)... nagyon nehezen megy :roll: ...
Te hogy fogyiztál?... (bár szívböl utálom ezt a szót...sokkal inkább önmagamra találásnak hívnám)
Ebböl is kikövetkeztethetö,hogy én most a lelki oldalt gyúrom, mert nálam igencsak "ott van a kutya elásva"...
Mivel már elmúltam 35,idöm sincs sok...szóval érintett vagyok a témában...
És bármilyen ötlet érdekel... :wink:

Betti
betti444
 
 


Szia Betti!
Örülök, hogy egymásra találtunk.
Nekem is van már egy 5 éves kislányom. Az ő születése előtt sem voltam sovány, viszont utána borzasztóan meghíztam.
Főként a mozgáshiány és lelki okok miatt. (Míg sok depis nem tud enni, nálam ez mértéktelen zabálással járt.)
Mivel nagyon szerettem volna még egy babát, ezért, és persze az egészségemért kezdtem el fogyizni. (Ez tényleg hülye egy szó, épp úgy mint a terhes :D )
Nekem az alapot a 90 napos diéta adta, mivel egyszerűen képtelen voltam rendszeres tesmozgásra rábírni magamat. Persze néha tornáztam is, de sajna nem rendszeresen.
Totál kihagytam mindenből a cukrot, és a pékárukról, sütikről is lemondtam.
Piszok nehéz volt. De megérte. Kétszer álltam neki. Elsőre feladtam kb 3-4 hét után. Másodszor nagyon szigorúan, következetesen kezeltem a dolgot. Tudtam, ha egyszer is engedek egy kicsit, már nem tudom folytatni.
Jó cikkeket találsz erről a www.Wellnesscafe.hu-n

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


De örülök,hogy írtál! :D

A 90 napossal én is próbálkoztam,de a gyümöcsnapokon rendre elvéreztem.. :( Az nem az én gyomromnak való...
Neked ment?
A második nekifutással fogytad le a 15 kilót?

Én sem voltam soha vékony,s én sem a várandósság alatt híztam tovább,hanem a szoptatás dobott ki vinkliböl...kifejezetten testi,de természetesn lelki tényezök is közrejátszottak...
Egy túlevönek a kisgyermekes lét tele van rizikófaktorokkal, s nagyon jó szervezést igényel, ha drasztikus hízás nélkül akarjuk megúszni...ezt akkor még nem tudtam...most már igen...
De most itt vannak a pluszkilók, azokkal kell megküzdenem... :roll:

Igazából engem a tartós megoldások érdekelnek csak, ezért is startoltam rá a lelki oldalra... :)
Te most hogy állsz a "gyarapodással"? :)
S mennyi idös a babó a pocakodban?
Azért nagyszerü érzés lehet így, a célegyenesben...
Kislányodnak testvérkéje lesz...kell ennél nagyobb öröm ?!
De nem akarok regényt írni...
Majd lesem,mikor jössz... :wink:
Betti
betti444
 
 


De lüke vaok, hisz van vonalzód... :roll:
Méghogy mennyi idös?!
Bocsi... :)
betti444
 
 


A lányom most engedett újra a géphez. :D

Hát, a gyüminapok irtó nehezek voltak nekem is. Nyáron a dinnye mentett meg, meg a töménytelen banán. Nem néztem, hogy milyen gyümölcs, meg hogy mennyi. Volt, hogy egész nap csak zabáltam. Lényeg, hogy gyümi.
Amúgy tök igazad van, lelkileg kell rendbeszedni a dolgokat, addig nem megy. Nekem kellett hozzá egy munkahelyváltás, mert a régi főnököm egy igazi seggfej volt, teljesen kiagyalt, és hazaérve csak veszekedtem és tömtem befelé a kaját. A mostani helyem kevésbbé gázos.

Ja, és a diétát szeptember végén hagytam abba, és bár normálisan ettem - a cukor helyett továbbra is édesítőt használva, és minimális pékárut - nem híztam semmit november elejéig. Akkor viszont már sejtettem, hogy sikerült összehozni a bébit, úgyhogy most azt eszem, amit csak megkívánok. Őszinte leszek: eddig 4 kg jött fel.
De ha azt veszem, hogy a kislányommal ilyenkorra már 6 kg-ot sikerült gyarapodnom, pedig ott 80-nal kezdtem, akkor nem olyan rossz a helyzet.
Ja, és még egy: most már tudom, hogy igenis képes vagyok rá! Ez nagyon fontos!
Neked mekkora a kisfiad?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni! Én az előző terhességemet 86 kg-al kezdtem, 86,5 kg-al fejeztem be (annyival mentem szülni is). 78 kg voltam, amikor hazajötem a kórházból, viszont szoptatási idő alatt és után (4 hónapig tudtam csak szoptatni), tehát 8 hónappal a szülés után voltam 94 kg (!!!). Szerettünk volna mihamarabb kistestvért, de ahhoz ugye fogynom kellett előbb... Így 6 hónap alatt leadtam 13 kg-ot, teherbe is estem 81 kg-al. Most is annyi vagyok, eddig nem híztam. Csak hogy jobban képbe legyetek, ezekhez a kg-okhoz tartozó testmagasságom 156 cm!!! Szóval van miből leadni!
Vendég
 


Hú,de simogatja a lelkem egy ilyen sikertörténet... :)

Szóval banán is ment rendesen?...nekem azt mondták, max.négyet naponta,de én egyébként a többi gyümitöl nagyon savas leszek, gyomorégés egyéb "finomságok"..de ez jó,hogy Te nem egy "szabályos" 90 napozó vagy... :lol:
Nekem még kicsit bezavar,hogy nem eszem húst,de ez is biztosan beilleszthetö vhogy...
Majd átgondolom, s talán kicsit megreformálva én is nekifogok...
A reggeli gyümi ment?...
Rendeltem most egy jógás könyvet, sokat várok töle,mert anno -lánykoromban :wink: -szép testi-lelki sikereket értem el vele...

A kisfiam most múlt négy és fél,nem is bánnám, hogy nagyobb lenne a korkülönbség,nekem eléggé megterhelö volt a pici babás lét,talán mert segítségem nem igazán volt...
A Te kislányod is szerintem élvezni fogja a babázást élesben...
Van már vmi sejtésed,milyen nemü a pocaklakód...?

Holnap jövök... :wink: :)
Betti
betti444
 
 


Adrienne! Szió!

Tegnap nem is vettelek észre,bocsi... :)

Szntem most nagyon jól állsz a kilókkal...a Te eseted is a miénkhez hasonló...mégpedig hogy sokunknak nem a várandósság az igazi kilónövelö,hanem az utána következö hónapok...
Szoptattál az alatt a 8 hónap alatt?
Gondolom, a fogyi alatt már nem...
Te is 90 napoztál?
betti444
 
 


Hupsz...figyelmetlen voltam...szóval csak 4 hónapig tartott a szopi...azért kérdeztem,mert állítólag a tejtermelés mellett gyakran lassul le az anyagcsere,ami ugye hízással jár...emlékszem, néha csak almát ettem egész nap,mégis megesett,hogy heti 1-1.5 kilót is híztam, mikoözben a kisfiam 24 órát lógott a cicin...
nehéz idök voltak... :roll:
betti444
 
 


Sziasztok!
Nem, én nem 90 napoztam soha. Én a kalóriát számolgattam, napi 1100-1200 kcal-t ettem, 5x-i étkezésre... Aztán ezt leváltottam, mert nem igazán tudtam tartani, na meg amúgy is az előző terhességem alatt terhességi cukros lettem, és mivel készültünk a kistestvérre, így tudtam, ha teherbe esek, akkor is úgy kell majd ennem, ezért a 150g-os CH (szénhidrát)diétára álltam át. Azóta ezt csinálom.
Vendég
 


sziasztok.
Látom bővülünk :D
Szóval: igen, én ettem banit rendesen. Tuti nem az a diéta csúcspontja, de én elárulom, hogy a megadott dekákhoz sem ragaszkodtam (pl: 20 dkg párolt zöldség), hanem csak ahhoz, amit ettem, és az elosztáshoz: Reggelim általában banán volt vagy alma - én az almát jobb szerettem, nem okozott olyan szorulást. :oops: , esetleg amikor hozzáfértem, dinnye, sárgadinnye, barack.
Citrusgyümölcsöket csak ritkán még gyümölcsnapon is, mert azoktól nekem is felment a savam.
Nem vagyok magam sem nagy húsevő. Nálunk a hal nagyon menő - volt -, de szerintem a lényeg itt a fehérje, tehát pótolhatod tejtermékekkel, tojással, szójával is. Lényeg, hogy minden egyéb nélkül.
Hozzáteszem: valakinek ez megy, valaki könnyebben boldogul, ha mennyiség van megszabva, nem az, hogy mit eszel.
Adrienn- te is nagyon ügyes vagy. Én még a kalóriaszámlálást eddig nem próbáltam, kicsit bonyolultnak hittem. De lassan rájövök, hogy nem az, hisz most hirtelen két cukros is lett a közvetlen ismerőseim között, és ők ugyanezt csinálják: grammoznak, szénhidrátot számolnak.
Egyébként a terhességi cukortól nagyon félek én is. Az első babámmal is eléggé dundika voltam, most meg még feljebbről kezdtem, és a védőnőm sikeresen agyonijesztgetett vele.
Idézem: nekem még minden túlsúlyos kismamám terhességi cukros lett.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Azért a 150 g-os szénhidrát diéta elég durva, nem?
Milyen elosztásban kell enned? Reggeli- tizórai-ebéd-uzsi-vacsi-utóvacsi mennyiségek érdekelnének.
Meg ha esetleg lenne kedved néhány napi "menüdet' mennyiségekkel leírni, annak nagyon örülnék.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


hendegabi! Az a helyzet, hogy valóban nagy az esély a terhességi diabéteszre, ha van túlsúlya a kismamának. Vagy van esetleg a családban cukorbeteg.
Persze, szívesen leírom Neked a diétát, de ezt a 150g-os diéta elég durva, és ezt orvosi ellenőrzés mellett szabad csak a kismamáknak alkalmazni.
A diéta a következő:
7:00 25g pl.:1 szelet rozskenyér + párizsi
10:00 25g 5 db korpovit keksz
13:00 50g Zöldborsófőzelék (saját magával sűrítve) + 3db sült virsli
16:00 20g 2 db alma
19:00 30g Zöldborsófőzelék (saját magával sűrítve) + 2db sült virsli Kevesebb adag, mint az ebédnél

Ami fontos, hogy a kenyeret, krumplit, rizst, tésztát hanyagolni kell. Ha muszáj, akkor barna kenyér, barna rizs, durum tészta. Ezek a legfontosabbak.
Vendég
 


Adrienne!
Ez tényleg nem semmi...nálam nem müködne...természetesen a baba érdekében igen,de elég kínzókúra jellegü... :roll: Ha tartani tudnám is adott ideig, utána biztosan száguldanának vissza a kilók..na, ezt nagyon nem akarom...úgy szeretnék végre fogyni, hogy egy életmódrendszer legyen belöle...lelki megtámogatással... :wink:

Gabi! A terhességi cukor nem egyértelmü a túlsúlyosoknál, bár biztosan gyakoribb,de nekem sem volt,viszont egy csomó vékony ismerösömnek igen...sok mindentöl függ...hajlam, pszichés tényezök...
De ne riogasd Magad vele, mert bevonzod...
Figyu, én az almától farkaséhes szoktam lenni...Te bírtad vele délig?
A lényeg,hogy mindketten nagyon ügyesek vagytok! Elismerésem!
betti444
 
 


Háát, ezt is smeg lehet szokni, Betti!
Az a helyzet, hogy akinél terhességi cukor jön elő, azoknál igen nagy az esély, hogy késöbb, esetleg kicsit idősebb korban 2-es tipusú diabétesze lesz. Ez időben eltolható, ha az ún. "cukros diétát" a terhesség után is folytatod, (persze nem a 150g-osra gondolok). A terhesség végére már úgyis megszokod, így nem jelent átállást sem, és persze nem ugranak vissza töbszörösen a kilók. (nekem sem lett volna szabad abbahagynom, és akkor nem ugrottam volna fel 94 kg-ra! Sohasem voltam annyi előtte!!!)
Vendég
 


hát, azért remélem, hogy tényleg nem kényszerülök rá! Pedig sajna mindkét nagypapám öregkori cukros, anyukámnak pedig rendszeresen határeset. Úgyhogy :? .
Arra gondoltam, be kéne állnom mondjuk egy 200-asra (remélem az még nem hízókúra), meg tényleg hanyagolni amiket írtál, talán akkor megúszom annélkül, hogy tényleg baj legyen, mire a terheléses vérvétel lesz. (A rizst úgyse bírom, mióta terhes vagyok :D )
Betti: nekem bejött az alma, de lehet, hogy neked más gyümölcs a jó!
Ja, és amit tegnap elfelejtettem: én szoktam szárított, aszalt gyümölcsöket is enni, kompótot is. Persze szigorúan ami édesítővel vagy természetes aszalással - cukor nélkül készül! Ezek rágcsának se utolsók! :lol:

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Most így este felötlött bennem egy kérdés:

Ti hogy vagytok ezzel a kövérség dologgal?
Szóval csak az érdekelne, hogy titeket zavar maga a tény, hogy úgymond teltebbek vagytok, vagy csak az, hogy nem lehet (vagy csak nehezen) normális ruhát kapni nagy méretben, esetleg a környezetetek - állandó - megjegyzései.
Őszintén: számomra mindegyik dolog bántó. Meg főleg az, hogy a legtöbben még név nélkül sem nagyon vállalják fel a kövérségüket.
Nézzetek körül, hogy milyen témák vannak, és milyen sok kismama, anyuka, nagymama stb. szól hozzá. Persze van más fórum, is ami nem megy annyira, de abba nagyon kételkedem, hogy ez a téma, a túlsúly a babavállalásnál csak 3 embert foglalkoztatna!
Szerintem a megoldás ott kezdődik, hogy elismerd a dolgot, és akarj is tenni ellene! Úgyhogy mi jó úton járunk :D
Na, most nagyon okos voltam!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Betti!
Írtad, hogy 4,5 éves a kisfiad, és nagyobb korkülönbségre gondoltál. Mennyire?
Szerintem ez a kb 5 év tök ideális. Remélem legalábbis, hogy be fog jönni.
Bár a lányom is el van kényeztetve, igazi hisztizsák. De bizti sokat fog tudni segíteni!
Ja, és nem tudom, válaszoltam-e: nem tudom, hogy milyen nemű a pocaklakónk. Én reménykedem, hogy kisfiú lesz, de mindenki azt mondja, hogy tuti lány lesz. A kínai naptár szerint is. (BÁR EZ NEM TUDOMÁNYOS HOZZÁÁLLÁS)

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Hendegabi (bocsi, nem tudom hogyan szólítsalak)!
Az a helyzet, hogy engem a kövérség azért zavar, mert nem kapok normális ruhákat, ráadásul alacsony is vagyok, ezért elég kevés holmi áll jól. Mondjuk az is zavar, hogy akármivel megyek orvoshoz, mindig az az első
Orvos: dohányzik???
én: nem!
orvos: akkor le kell fogyni!
Nna, nekem ebből van elegem. Apának pedig így tetszem! :) Ilyennek ismert meg, és ilyennek szeret! (gondolom azért nem hagyna el, ha valami csoda folytán lefogynék!)

Másik: valóban kevesen vállalják a kövérségüket! Ugyanakkor a 20 kg-os plázacicáktól is állandóan azt hallod: "Jaj, fogyiznom kell, olyan kövér vagyok!" Ááááááá, ettől a falnak szoktam menni!
Viszont azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez a babanet-es fórum enyhén szólva sz@r, mert a hozzászólók számából nem lehet messzemenő következtetéseket levonni! Pl. a terhességi cukros topicokból is van néhány, és senki, azaz egyetlen fórumozó sincs ott már vagy fél éve!!! De jó lenne, ha nem lenne egyetlen egy cukros kismama sem!!!
Vendég
 


Adrienne!
Hát persze! Fö az óvatosság!

Gabi!
Hú,annyi mindenre szeretnék reagálni...
Szóval az öt év már aligha jön össze,ui.nekem még hónapok kellenek, mire formába lendülök, meg házátalakítást tervezünk,s nem szeretnék közben babázni...
Ami a kövérséget illeti,volt itt már téma, én több hasonló fórumba is beleolvastam (Ducin babát vállalni,stb),viszont tény,hogy nem épp látogatott fórumokról van szó...
Igen, sokan még maguk elött is szönyeg alá söprik ezt a témát...

Tudod,az igazi evészavar egy nagyon összetett probléma szerintem, s a fogyokúrák korántsem jelentenek rá megoldást,söt, inkább elmélyítik...
Mióta az eszem tudom, ezzel küszködöm, már akkor is fogyóztam, mikor semmi szükség nem volt rá, talán csak a kitartásomat akartam bizonyítani,s nálam bejött,hogy az elhízáshoz vezetö út fogyókúrával van kikövezve...
Az okos szakemberek kalóriákról, megvonásokról, fokozott fizikai igénybevételröl beszélnek, de egyik sem mondja, hogy KEZDD EL SZERETNI ,KÉNYEZTETNI MAGAD,CSODÁLKOZZ RÁ A VILÁGRA,öRüLJ MINDEN ÚJ NAPNAK...élj!!!
A kövérek bekerülnek egy ördögi körbe,az önutálat miatt beszükül körülöttük a világ és persze ez további bánatháj megjelenését okozza...

Hát,sokat lehetne erröl írni...én azért feszegetem a túlsúly ezen aspektusát,mert én már több évtized fogyókúrán,sok-sok ,önkínzó edzéssel töltött órán vagyok túl, s a lényeghez nem kerültem közelebb...
De majd egyszer,talán...

Hogy más mit mond, szntem teljesen másodlagos..Neked mi a megérzésed a kicsi nemével kapcsolatban?
betti444
 
 


Adrienne!
...én még az elöbbire reagáltam, nem vettem észre, hogy közben írtál... :? sajnos lassan haladok, mert a kisfiam állandóan "jelen van".. :)
betti444
 
 


Nem igazán van megérzésem a baba neméről. Reménykedem, hogy fiú. De csak azért, mert annyira más ez a terhességem, mint az előző.
Az elsőnél egyébként én szintén fiúra vágytam, de ugyanakkor végig csak lánynevünk volt...
Ti dolgoztok? Mármint a babanevelésen kívül :D
Én még próbálkozom, de nem olyan a lendület, mint kéne. Pedig állítólag a második trimeszterben nagyon aktívak az anyukák. (Ez alól én tuti kivétel vagyok, mert aludnék egész nap, főleg egy-egy étkezés után)

Gabi

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Ja, és Adri, totál igaz, amit írtál.
Elmégy az orvoshoz, hogy hullik a hajad. Megoldás: fogyjál le!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Nagyon eltűntetek, lányok! Ne máááár!
Én nem dolgozom. A fiam olyannyira hiperaktív, hogy elég az nekem... Főleg most, amikor végig tudnék aludni egy egész hetet! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Adri: Láttam, írtál a terhességi cukrosok rovatba is.
Most néztem ,hogy még 1,5 éves a babód. Gondolhattam volna, hogy nem dolgozol.
:D
Nekem még sajna muszáj, de remélem, már jobb idők következnek, és könnyebb lesz.
Egyébként logisztikán, beszerzőként dolgozom, úgyhogy fizikálisan nem terhel meg, de agyilag néha nagyon.
Meg nem olyan szigorúak a körülmények, tehát nyugodtan felállhatok, mozoghatok, csak a melóm legyen meg.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Ja, és asszem éreztem ma, hogy megmozdult a babám!
:D :D :D :D :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Jaj de jó!!! Ez jó hír! Én annyira várom, hogy érezhessem a kalimpálást a pocakban! Hamarosan menned kell AFP-re, ugye???
Vendég
 


kedden voltam vérvételen.
nagyon izgulok az eredmény miatt, mert a Nócinál túl magas volt, és egy csomó vizsgálatra kellett mennem. Remélem, most megúszom a dolgot.
Keddhez egy hétre pedig Ultrahang!! :D :D :D
Nagyon várom!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Képzeld Adri!
Ugyan a szigorú diétába nem kezdtem bele, mert több ismerősöm is azt mondta, hogy azt csak ha orvos javasolja, akkor csináljam, de most beálltam arra, hogy 5-ször eszek, a tízóraim az mindig minimális (pl.: szeletelt korpás v. rozskenyeret veszek, abból 2 szelet 1-1 szelet felvágottal- tudod, ez az a pici toastszelet), az uzsim gyümölcs, mondjuk kivi, vagy mandarin, tegnap egy ujjnyi vastag karika ananászt ettem meg, és a vacsim is kevesebb, mint szokott lenni.
Mivel esténként főzők, van, hogy elég későn: 8-1/2 9 felé készül el a másnapi kaja, és most 3 nap meg bírtam állni, hogy 6 után bármit is csináltam, ne tömjem tele magam belőle!
Tudom, ezek apró dolgok, de én nagyon büszke vagyok magamra!
És febr. 5. a következő védőnős-dátumom, kiváncsi vagyok, hogy mennyit hízok (az itthoni mérlegem szerint most ugyanannyi vagyok, mint jan 8-án a védőnőnél!)

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


ügyes vagy, Gabi! :) ...szntem csak arra ügyelj,hogy meglegyen a megfelelö tápanyagarány...mi is büszkék vagyunk Rád,ugye Arienne?! :wink:

mi most a férjemmel gyümölcs-zöldség napokba kezdtünk...gyógyteákat,gyümleveket iszunk, s párolt zöldséget eszünk..a nasi egy kis aszalt gyümölcs...ha pár napig sikerül is tartani,máris megérte...a májunk s vele az egész testünk biztosan hálás lesz egy érte :lol:
betti444
 
 


jaj, egy dé kimaradt,bocs, Adrienne! :oops:
no meg a vége is,miket írtam?! :roll:
biztos a kajahiány miatt ... :lol:
betti444
 
 


bután hangzik, de igaz: a szervezetünk meghálálja, ha foglalkozunk vele! :)
Csak egy apró példa: sokkal könnyebben mozogsz, teszel bármit, amikor lefogysz 4-5 kg-ot

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Jajj, de eltűntetek lányok!

Pedig el akartam panaszkodni, hogy eltörték az AFP-s kémcsövem, úgyhogy tegnap újra kellett venni a vért, ami már nem is lehet jó, hisz a 17. hétre értem.

És vettem kismamagatyókat, amik tök jók. Igaz, hogy drágák voltak, de voltak 46-os és 48-as méretben!!! :D
Pedig tudjátok, hogy nekünk alapból sem könnyű szép ruhát venni!

Ha érdekel bennetek, küldök képet. (csak nektek, a másik fórumba, ahol a velem egyidős terhesek vannak, nem merek, mert ők mind nagyon csinik és vékonyak még így "babásan" is.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi!
A várandósság tényleg szépít,mert anno a fiammal - bár akkor sem voltam vékony - kifejezetten csinosnak éreztem magam...vhogy javultak az arányaim :lol:
Szerintem Te is nagyon csini vagy az új gatyóidban... :D

(Az Afp-s dolgot pedig talán a sors akarta így...nagyon sok mamát riogatnak vele feleslegesen...
De ezt a kémcsötörést nem elöször hallom :roll: ...jobban kellene ügyelni...)
betti444
 
 


Sziasztok!
Gabi! Engem érdekelne, milyen gatyókat vettél! És ne légy kishitű, minden kismama csini! :) Én ezért szeretek kismama lenni! :)
AFP: hát, mit mondjak... ez egy elavult módszer, nyugaton már nem is alkalmazzák... Én is el fogok menni, mert kell, de igazándiból én megcsináltatom a kombinált tesztet (nekem a dokim ingyen megcsináltatja :D )
Vendég
 


sziasztok lányok!
bocs, hogy csak most írok, de elkapott megint a fejgörcs. Ma már istenes, de még az erős hangok most is zavarnak.
A kislányom csinált rólam (hasamról) néhány fotót, akkor ezeket felteszem.
A gatyóról: irtó kényelmes. A sima naciim hiába voltak sztreccsesek, de a sok ülés alatt mindig borzasztóan nyomtak.
Kép
Kép

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Szia Gabi!
Nagyon jó ez a gatyó! :) És milyen helyes pocakod van már! Háát, nem igazán látszik a túlsúly rajtad! Nem ez a túlsúly, Gabi! Túlsúly az, ami rajtam van!!!
NAGYON CSINI VAGY!!!
Vendég
 


Gabi, ezeket a képeket nyugodtan felteheted bárhová... :wink: :D ...
Adrienne!...azt hiszem, én nyernék... :wink: :(
De már araszolgatok lefelé... :)
(de jó, túl vagy az elsö trimeszteren... :D ...rosszulléteid voltak?...én anno nagyon megszenvedtem.. :( )
betti444
 
 


Hát, túl vagyok az első trimeszteren... És egy vetélésen... Hétfőn reggel megszültem a magzatomat... Senkinek nem kívánom... Mire beértünk a kórházba, megszültem... Sürgősségi műtéttel, műszeres befejezés... Borzalmas... Azért benézek még, mert a túlsúlyom még adott, a babaproject meg amint engedélyezik, újraindul...
Vendég
 


Hát, én nem találom a szavakat... :cry:



nagyon sajnálom.
És szurkolok nektek.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Istenem...

Veled érzek!

Sajnálom nagyon... :cry:
betti444
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: