Új privát üzeneted érkezett!

17 hetes, kettos ikerterhesként levelet kaptam a kórházból, miszerint magas az AFP szint, s jelenjek meg ultrahangon 12 nap múlva. Ikres anyukák, Nálatok is élbol magas volt az AFP? Pontosan mennyi? Mi történt azután? Hogyan zajlott a vizsgálat? Mi lett az eredménye? Köszönöm: Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!

Én az AFP-s vérvételen már elöre mondtam, hogy ikreket várok, mivel tudtam, hogy ikerterhességnél magasabb az AFP szint. Fel is írta a kartonomra, szerintem engem ezért nem értesítettek, nem is tudom, hogy pontosan mennyi volt az érték. Szerintem ne aggódj.

De ha szeretnél elöbb megnyugodni, én a helyedben megkérném az orvosomat, hogy küldjön el elöbb UH-ra, mert azért 12 nap az majdnem 2 hét. De biztos nem lesz baj. Szorítok Neked.
Szia, Andi
Andi
 


Kedves Cicus!
AFP értékét sok minden befolyásolja, pl.: hanyadik héten vették le a vért (ha esetleg elszámolták a fogamzás időpontját, eleve nem vehető figyelembe a kapott érték), ikerterhességben magasabb az értéke,mint egyes terhességben stb. Nem csak az lehet kórjelző, ha magas, hanem ha túl alacsony is. De pl. - ilyen voltam én is- magasabb AFP értéknél is lehet ép gyereked. Én, amikor megkaptam a leletemet, elmentem AZONNAL egy jó ultrahangos nőgyógyászhoz (nem mindegy kihez mégy!), aki megnézte, hogy rendben van-e minden.Azt hiszem, ez az AFP vizsgálat most egy kicsit túl van misztifikálva.
Szia: Dóri
Névtelen
 

 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: