Új privát üzeneted érkezett!

Szeretném megtudni, hogy kinek csináltak már ilyet? Tapasztalatokat, véleményeket és minden ezzel kapcsolatos hozzászólást szívesen várok!

Andi
Andi
 


Kedves Andi!

1995-ben végeztek nálam (unk) ilyen vizsgálatot a szegedi Női klinikán. Az ok az volt, hogy UH-gal a gyermek agyában cystát láttak, és azt mondták, hogy ez bizonyos kromoszóma rendellenességhez szokott társulni, és ezt a rendellenességet igy ki lehet szűrni. A vizsgálathoz nem kellett befeküdnöm. Előtte egy részletes ismertetőt adtak, hogy milyen veszélyei vannak a vizsgálatnak (pl többek között 100:1-hez, hogy elvetélek!), majd alá kellett irni, hogy beleegyezek. Az UH-os szobában UH ellenőrzés mellett minden érzéstelenitő nélkül egy piszok hosszú tűvel átszúrták a hasfalam minden rétegét, majd megnézték, hogy a tű vége jó helyen van-e, majd fecskendővel megszivták. aztán genetikai elemzés történt, ahol tuti biztosan meg tudták mondani, hogy fiu lesz vagy lány. A vizsgálat alatt semmi sem fájt, pár óráig utána nem mozgott a babó, aztán minden rendben volt. Egészséges kisfiunk születettt.
Szia:Dóri
Névtelen
 


Kedves Dóri!

Elöször is köszönöm, hogy válaszoltál. Nem hiába kérdezem, mert sajnos nekem is el kell mennem egy ilyen vizsgálatra. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz velem is, mint Veled!
Arra emlékszel, hogy hányadik hétben voltál? Hány nap alatt volt meg az eredmény? Hány éves voltál akkor? Nagyon izgultál elötte?
Én 26 éves vagyok, az elsö babámat vár(juk)om, amikor levették az AFP-t, akkor néztek egy másik hormonszintet is, ami elég magas lett, ezért kell mennem a vizsgálatra.
Várom válaszod,
Andi
Andi
 

 
 

Kedves Andi!
A kötelező AFP szűrés környékén voltam, tehát kb 18 hetesen. az eredmény kb 1-2 héten belül megvolt. Akkor 27 éves voltam, a második babánkat vártuk. Nagyon izgultam előtte, utána pedig majdnem elájultam az idegességtől, és csak akkor nyugodtam meg, amikor néhány órával később ismét mozgott a babám. UH-gal megnézték a babádat? Nem látnak ott valami eltérést, mint nálam? Azután, hogy jó lett az eredmény, még vissza kellett járnom UH-os ellenőrzésre, hogy mi lett a fejében a cystával ( az néhány hét alatt eltűnt).
Szia:Dóri
Névtelen
 


Kedves Dóri!

Én most a 19.hétben vagyok, és amikor megcsinálják ezt a vizsgálatot, akkor leszek pontosan 19 hetes.
Amikor levették az AFP-t, akkor néztek egy másik hormonszintet is (BétaHCG), ami magas lett nekem, és erre azt mondták hogy ez jelenthet kromoszomarendelleneséget, ezért kell meg csinálni ezt a vizsgálatot. Nézték UH-gal a babát, úgy teljesen rendben volt minden.
Én is izgulok, bár tudom, hogy az sem jó, mert megérzi a baba. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Nekem most még csak esténként mozog a baba, vagyis inkább akkor, ha lefekszem, akkor érzem ŐT.
Gratulálok a kisfiadhoz!

Szia:
Andi
Andi
 


Sziasztok!
Kedves Andi!
Most a 38. héten járunk. A 15. héten csinálták nálunk a vizsgálatot a HIETÉn. Ami kellemetlen volt a lidokain injekció a hasamba. Utána viszont nem éreztem semmit, csupán moziztam, néztük együtt az UH-t. Közben látszott, hogy mocorog a pici. Mindenki nagyon normális volt, tán még kedvesek is. Mellesleg kb. 10 percig tartott. Az eredmény viszont csak 4,5 hétre ért ide. Az a 21. hét.
Az izgalom nem is ennek szólt, hanem az AFP-nek ami teljesen abnomálisra sikerült. Itt a Babaneten kaptam normális választ, vagyis azt, hogy az ilyen AFP nem szokott értékelhető lenni.
Nekem ennyi a tapasztalatom, remélem segítettem, annak aki még előtte van.
Szia
Gabi
nsgabi (nsgabi)
 


Budapesten három helyrõl hallottam: Szabolcs utca, I.sz nõi klinika (Baross u.) és Schöpf-Mérei, ahol ilyet csinálnak. Ki tud még a írni a körülményekrõl, a vizsgálatot végzõk hozzáállásáról, jó és rossz tapasztalatokról, bármirõl, ami ide tartozhat?

Köszönöm - mert nagyon izgulok: 37 éves vagyok, ez a második babánk, de lombikbébi és nem szeretnénk elveszíteni.
Fáma
 


Sziasztok
Nekem a 16.héten csináltán a Schöpf-Méreiben, mert az elõzõ babám sérülten született. Nagyon féltem tõle, hogy elveszítem a kicsimet. Elõzõ este kellett befeküdni a kórházba, s másnak délelõtt csinálták meg. Kb. 8-10 percig tartott az egész, s olyan volt, mintha vért vennének. Semmivel nem volt rosszabb. Utána sokat kell feküdni és pihenni, s az eredmény 1 hét múlva megvolt, még telefonon is megmondták. Az orvosokról annyit, hogy nem voltak se undokak, se kedvesek. Tették a dolgukat. Utána az eligazításon, ahol elmondták mit csinálhatunk és mit nem, már kedvesek voltak,s mondták bátran hívjuk õket, ha bármi probléma felmerülne.
Mona
Névtelen
 


Sziasztok?
Mit értetek azon, hogy kicsit magasabb lett a hormon értéke?(AFP vizsgálattal ezt is nézik)

Lola
Lola
 


Lola!

A Schöpf-Méreiben az AFP vizsgálatnál nézik a BHCG szintet is (ez a lepényhormon egyik frakciója) ez is MOM-ban van meghatározva, általában az 1-es szokott jó lenni, de állítólag 07-2,5-ig elfogadható. Nekem az AFP-m jó lett, a BHCG viszont magas, ezért ajánlották fel ezt a vizsgálatot.

Üdv.:
ANdi
Andi
 


Szia Andi,
mit jelent az, hogy magas? Nekem 1,9 lett a BHGG MoM, ez van aki szerint magas, a te értékhatáraid szerint nem. Az orvosom ennek nem tulajdonított jelentõséget, de a 0,6 AFP MoMnak annál inkább. Az AFP-d mennyi lett? És mi lett a vizsgálat eredménye? Mennyi ideig lehet utána vetélésre számítani?

Köszi választ: Lola
Lola
 


Szia Lola,
a biopszia után szigoru fekvés 3-4 óráig, és 1 hétig kímélõ életmód: semmi emelés, megerõltetés stb... Nekem azt mondták, hogy a vetélés esélye 10%, de az 1 hónapon belüli vetélést is ennek a vizsgálatnak tulajdonítják. Én a biztonság kedvéért az elsõ héten nagyon sokat feküdtem, s a kímélõ életmódot kitoltam az 1 hónapra. Jobb félni, mint megijedni! Mikor én voltam biopszián, akkor 6unknak csinálták meg és szerencsére mindegyikünknél rendben találtak mindent. A vizsgálat után 2 héttel csinálnak egy részletes genetikai UH-t is.

Szia
Mona
Névtelen
 


Kedves Lola!

Nekem az is gond volt, hogy 1 héttel elõbb vették le az AFP-t! Nem ismételték meg, hanem átszámolták(?) 16. hétre, az AFP-m úgy lett 0,9 a BHCG-m viszont még így is nagyon magas volt MOM: 2,9 !!!
Megcsinálták a vizsgálatot, nem volt kellemes, de a babáért mindent! Akkor voltam 19 hetes, 20 hetesen már tudtam az eredményt. Nekem nem mondták, hogy szigorú ágyfekvés kell, a vizsgálat után kb. 4 órát feküdtem, utána hazamehettem. De utána is jó ha legalább 2 hétig pihensz. Én nem feküdtem, és sajnos bevéreztem. Nagyon megijedtünk, de több mint valószínûleg csak 1 eret találhattak el vizsgálat közben, és szért volt barnás színû váladékozásom egyszer, de emiatt bent feküdtem még 1 hetet kórházban. A vetélési kockázat nem 10%, hanem "csak" 1 %.
Ne izgulj!

Üdv.:
Andi
Andi
 


Lányok, nagyon gondoljátok meg - ha a babát megtartanátok akkor is, ha beteg lenne, akkor nem érdemes elmenni ilyen vizsgálatokra. Csak fölösleges kockázatnak teszitek ki.
Névtelen
 


Lányok, még egy másik gondolat: olvassátok el az abortusz topicban a tudott beteg baba esetén elõálló lelki helyzetet (megölni, vagy megtartani). Ott elhangzik a gondolat, hogy amíg a sors intézi könnyebb, mint mikor már tudja valaki.
Ildi
PIldi (pildi)
 


Kedves PIldi!

Akkor nehéz a döntés, ha nem gondol az ember bele, hogy milyen "életre" kárhoztatna egy beteg gyereket, amitõl õ maga is szenvedne.
Pl. egy Down-kóros gyermek várható élettartama 20-25 év és addig "kiélvezheti" õ és a családja a szív-és egyéb belgyógyászati betegségeibõl adódó dolgokat (mûtét, kórházi tartózkodás, rosszullétek, fájdalmak stb.).

Én nem kívánnám ezt egy embernek sem, pláne nem a gyerekemnek.

Szia,
Kata
Névtelen
 


SZia Kata!

Én most nem akartam véleményezni, csak mivel olvastam, hogy abban a topicban pont ilyesmirõl volt szó, gondoltam másoknak is felhívom erre a figyelmét.
Ildi
PIldi (pildi)
 


Mona!

Hogyan lehetséges az, hogy már a következõ héten tudtad az eredményt? Én úgy hallottam, hogy kb. 4 hét. Vagy összekeverek valamit? Van kétféle magzatvízvétel is?
Nekem még kb. 5 hét van hátra addig, nagyon izgulok, és szeretnék tisztán látni.(Nekem is betegen született az elsõ baba)
Mindig azt hittem a korionbiopsziát néhány hetesen csinálják, és a 16. héten pegig a magzatvízvétel van.
Hogy is van ez? Tudsz segíteni?

any
any
 


Kedves any!

Én írtam, hogy már a következõ héten tudtam az eredményt. A méhlepényboholy vizsgálat sokkal célirányosabb vizsgálat, mint a magzatvíz-vizsgálat. (A kettõ vizsgálat korántsem ugyanaz, mert az egyiknél a magzatvízet nézik, a másiknál pedig a méhlepényt). A magzatvíz-vizsgálat azért hosszabb (kb.4hét), mert azt még tenyésztik stb.
A méhlepény vizsgálatot már 12 hetesen is el lehet végezni, és a 16 hét körül pedig a magzatvízvizsgálatot. Nekem azért ajánlották a méhlepényvizsgálatot, mert hamarabb elkészül az eredmény, ugyanis már 19-20. hetes voltam, amikor elvégezték a vizsgálatot.

Üdv.:
Andi
Andi
 


Nekem nov. 19-én csinálták a Schöpf-Méreiben a chorionbiopsziát (ez a méhlepény mintavételes) és már ma reggel felhívtak a genetikai laborból, hogy mehetek az eredményért.
Úgyhogy tényleg nagyon gyorsak. Kép

Sziasztok,
Kata
Névtelen
 


Andi!

Köszi az infót. Már csak azt szeretném kérdezni, hogy a chorionbiopsziát is hasfalon keresztül csinálják, vagy azt hüvelyen keresztül?

köszi

any
any
 


Kedves Any!

Nekem hasfalon keresztül csinálták, nem volt kellemes, de csak pár percig tartott.

Szia:
Andi
Andi
 


Any!
Hasfalon keresztül csinálják és túl lehet élni. Feküdj sokat utána! Nekem azt is mondták, hogy egy darabig ne fürödjek, csak tusoljak.
Ne aggódj semmi baj nem lesz! :-)
Florka
florka
Göd
 
 


Kedves Sorstársak!

Nekem az elsõ nem túl kedvezõ AFP és B-HCG (0,6 MOM és 2,8 MOM) teszt után már felajánlották a SM-ben a chorionbiopsziát. Bár a megismételt eredmény kicsit jobb (AFP 0,8 MOM, B-HCG 2,5 MOM), azt hiszem, tovbbra is fenntartják majd ezt az álláspontot.
Mivel az idõ sürget, friss élménybeszámolókat szeretnék kérni tõletek, lehetõleg SM-beli tapasztalatokról.
Köszi elõre is!
Bejja
bejja
 
 


Sziasztok!

Igaz, hogy nem nagyon él a topik, de én azért leírom az elég friss (tegnapi) élménteimet, hátha egyszer segít majd valakinek.
Szóval nekem tegnap csináltak chorion biopsiát a Schöpf-Merei kórházban. Elõtte nap este be kellett feküdni, bár nem tudom, hogy minek, mert a kutya nem fogalakozott velem. Másnap reggel 8-kor kellett menni a "mûtõhöz". Aznap 8 embernek csinálták a beavatkozást és szerencsére elsõnek behívtak, így nem kellett sokáig izgulnom!Kép
Megvizsgálták a méhszájat, majd kaptam egy érzéstelenítõt és utána egy vékony csövet bevezettek a hasamba, amiben gondolom egy hosszú "tû" szerû valamivel vették a mintát. Igazából nem sokat láttam az egészbõl, mert végig az ultrahangon mutatták és magyarázták, hogy éppen mi történik. Kb. 5 perc volt az egész, nem fájt, de azért nem volt kellemes.
Aztán vissza kellett menni a kórterembe, ahol 1 órát kellett feküdni, de 3-ig megint nem nagyon foglakoztak velem (tehát addíg lehetett pihenni). Majd ekkor volt egy eligazítás, hogy mit lehet, ílletve mit nem lehet tenni az elkövetkezõ 2 hétben.
Itt azt monták eredmény 3 hét múlva lesz. Bár a tanácsadáson 1 hetet mondtak. Úgyhogy most egy hét múlva azt hiszem elég sûrûn fogok oda telefonálni. De kíváncsi vagyok, hogy ténykeg mikor lesz eredmény.
Remélem, hogyha most nem is, de valamikor valakinek lesz hasznos információ abban amit leírtam.Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Ne haragudjatok, hogy belekotyogok, de nem keveritek ti össze a chorionboholy biopsziát a magzatvizvizsgálattal? a chorionboholy vételt a 12-13. héten szokták csinálni, és a méhlepányt szúrják meg, a magzatvizből a 16 hét után vesznek mintát.

Mellesleg én is átestem a 12. héten chorionboholy biopszián mert vastag volt a nyaki redő, a telkiben csináltattam, mert ott nem kell hetekig sorban állni, és az eredmény is a leghamarabb van meg. viszont ára van. szerencsére negatív lett.

Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok!
Ma találtam Rátok, gondoltam, beszállok.
A 12. héten 2,7 volt a nyaki redő. A dokim szerint OK, de a védőnő állítja, hogy Down-kóros a gyerek. Kiborít. Nem tudom, kockáztassak-e maszekban egy magzatvíz vizsgálatot, vagy hagyatkozzak a dokira, de félek, hogy motoszkálni fog bennem a "kisördög", hogy mi va, ha mégis...?
Segítsetek!

Köszi
detti27
 
 


Szia Detti!

A védőnőkre nem kell hallgatni, az egyszer biztos, mert a legtöbb sötét, mint az éjszaka.

Nézd meg ezt: http://www.babanet.hu/publ/down.htm
Ez még nem chorionbiopszia, így nincs kockázata, de mégis egy további lépés, hogy megnyugodj.

Bóbita
bobita
 
 


Köszi Bóbita!
A 16. héten végzendő vérvételről is lecsúsztam már, mert 17. hétbe léptem, csak eddig nem aggódtam, mert a dokim rendben talált. Még "szerencse", hogy védőnőhöz is kell járni. Tényleg! Tudja valaki, milyen gyakran kell?
detti27
 
 


Detti!

Négyszer kell, mert van valamilyen szülés utáni támogatás, amihez fel kell mutatni a terheskönyvet, benne a négy védőnős pecséttel.
Én egy másodperccel sem voltam ott tovább, mint a feltétlenül szükséges bájcsevej a négy pecséthez.
Egyébként engem is bosszantott a védőnő (engem az AFP-vel: "hmm.. elfogadta ezt az értéket a doktor úr?... igen?!... hmmm"). Aztán persze nem volt semmi gond.
Azon egyébként csodálkoznék, ha a 16. heti vérvételről lecsúsztál volna, mert az AFP az abszolút kötelező vizsgálat, és ezt a szűrést, amit fent belinkeltem ugyanabból a vérből végzik. Asszem nekem is a 17. hétre csúszott, de az még valahogy nem volt baj.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
36 éves vagyok, a férjem 41, a 3. babánkat várjuk. Most vagyunk a 7. héten, és egyre inkább hajlunk arra, hogy megcsináltatjuk a korionbiopsziát. Tud valaki ajánlani egy olyan (budapesti)orvost, aki tényleg jó ebben, mert nagy a gyakorlata? Szeretnénk minimálisra csökkenteni a kockázatot, ha tényleg belevágunk, és nagyon félek, hogy elveszítjük a picit!(Ennél jobban csak attól rettegek, hogy Dawn-kóros lesz a baba!)
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde!
Nekem a Baross utcai klinikán csinálták 2 éve (akkor voltam 35) és azt hallottam, hogy ott nagyon jó szakemberek vannak. Ezt én laikusként egy fél perces vizsgálatból nem tudom megállapítani, de sokan mentek oda vidékről is.
Aztán a HIETE-n (Szabolcs utcai kórházban) szültem és itt megismertem Hajdú Krisztina doktornőt. Nagyon jó genetikus és nem csak szakmailag, hanem emberileg is számomra a legjobb. Többször ultrahangozott így elég tapasztalatom van róla és egy barátnőm nála szült. Őt 100%-osan ajánlom. Második babánál csak hozzá megyek genetikai vizsgálatra.

Én ezt a két kórházat ajánlom:
1.
Orvostovábbképző Egyetem, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
H-1135 Budapest, Szabolcs u. 35.
Tel/Fax: (36) 1-270-22-12
Dr. Hajdú Krisztina

2.
Semmelweis Egyetem, I. sz. Női Klinika
H-1088 Budapest, Baross u. 27.
Tel: (36)1-210- 03-15 Fax: (36) 1-114-02-31

nézz be erre az oldalra:
http://www.humangenetika.hu/betegtajekoztato.aspx

üdv.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Kriszta!
Nagyon-nagyon köszönöm a gyors választ!Kép Ma reggel csak "a rend kedvéért" kukkantottam be ide, nem igazán reméltem, hogy valaki máris írt!Kép
Ezek szerint nálad minden rendben volt, ugye? Nem is görcsöltél vagy véreztél a vizsgálat után?
Azt hallottam, hogy utána egy hét szigorú fekvés következik, majd kb. egy hónapig még kímélő életmód javasolt. Ez tényleg így van? Mert akkor még időben segítség után kell néznem, a másik 2 gyerekemet is el kell látnia valakinek (a fiam 9, a lányom 2,5, ő ráadásul még itthon van velem, és a fiamat sem engedjük még egyedül közlekedni).
Neked hányadik héten végezték el a vizsgálatot? Mindegy, hogy a 9-12. hét között mikor megyek? Te is csak a korod miatt szántad rá magad?
Bocs, tele vagyok kérdésekkel, hetek óta ezen rágom magam.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde
Nézz be ide:
Babanet Társalgó / Szülészetek, kórházak / 36 éven felüliek
ebben a topikban már írtam a témáról.
Szerintem is keress segítséget, mert egyedül nem fog menni, főleg a 2ésfél évesed miatt. Az még nekem is rejtély, hogy a második babával hogy csinálom végig, mert 1 hónapig emelgetni nem tanácsos.
Én is csak a korom miatt csináltattam meg a tesztet, nálatok meg még a férjed kora is indokolja, mert az is számít.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
Jól értem, nálatok is úton van már a második baba? Vagy csak tervben?
Tudom, hogy az apa kora is számít, ez csak egy újabb indok, de szerintem 35 fölött mindenképpen jó utánajárni.
Tegnap felhívtam Dr Hajdú Krisztinát, akit javasoltál (a tel.szám megváltozott, de a telefonkönyvben megtaláltam). Tündéri kedves, aranyos volt, jövő pénteken megyek hozzá, akkor töltöm be a 8. hetet.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde!
Már dolgozunk a terven Kép 2 hónapja volt egy abortuszom, mert a baba csak 8 hétig bírta. Akkor beszéltük a dokimmal, hogy a korionbiopsziát csináltatjuk, mert az előbb van. Szóval, ha sikerül összehozni, akkor én is Hajdu Krisztához megyek. Azt nem tudom hogy megy ez a Szabolcs utcában, de kiváncsian várom a beszámolódat.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
Nagyon sajnálom a történteketKép. Én is ettől rettegek, most járok a 7. hét végén. Drukkolok, hogy minél előbb jó híreid legyenek!
A korionbiopsziáról a nőgyógyászoddal beszéltél? Beutalót is adott? Én csak megemlítettem az orvosomnak, hogy utána szeretnék ennek járni, mondta, hogy visszatérünk majd rá, de rendelésre hozzá csak 2-3 hét múlva megyek. Hajdú Kriszta nem említette, hogy beutaló kellene, szerinted szerezzek addig?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde!
Persze beszéltem a dokimmal róla és meg is beszéltük, hogy most a korionbiopsziát csináljuk. Nem tudom, hogy kell e beutaló, de szerintem igen. Hívd fel a nőgyógyászod és írass egyet, az a biztos. De ne várj vele 2-3 hetet, mert lehet, hogy kifutsz az időből. Járj utána, hogy pontosan hányadik héten csinálják. Az tuti, hogy az első harmadban. Doktornő nem említette, hogy mikor csinálják?. Vele csináltatod?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!
A doktornővel csak azt beszéltük meg, hogy jövő pénteken bemegyek hozzá. Akkor még csak a 8. hét végén leszek, tehát még biztos nem késtem el. Úgy tudom, hogy a 9-12. vagy a 10-12. héten csinálják, mindenhol ezt olvastam. Remélem, a doktornő elvállal, én vele szeretném elvégeztetni. Adig szerzek beutalót a nőgyógyászomtól.
Arról nem beszéltetek az orvosoddal, hogy nem magasabb-e a vetélési kockázat a korionbiopsziánál? Úgy tudom, ez valamivel kockázatosabb, mint az amniocentézis, bár lehet, hogy a könyvek, amiket olvastam, régebbi adatokkal dolgoznak. Ez a terület viszonylag újnak számít, gondolom, ahogy egyre több vizsgálatot végeznek, a technika is fejlődik. Legalábbis én ezzel nyugtatom magam.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde!
Beszéltünk a kockázatról és határozottan állítja, hogy egyforma a kockázat azaz 1%. Én viszont azt olvastam az interneten, hogy a korionbiopsziánál nagyobb azaz 2-3% a kockázat. Na most döntsük el, hogy a könyvnek az internetnek vagy a dokinak van igaza. Mindenesetre jobb hamarabb túlleni rajta. Ha laikusként belegondolok a terhesség első harmadában amúgy is nagyobb a vetélések száma és az egyiket az első harmadban a másodikat a második harmadban csinálják így a kockázati % adóthat ebből is. Ebben az esetben a dokinak van igaza, mert azt ugye nem tudni, hogy a vizsgálat nélkül is elvetélt volna vagy a vizsgálat hatására történt.
Csak azért írtam, hogy ne várj, mert nem tudom hány hét az előjegyzés, de én is úgy tudom, hogy a 9-12 hét környékén csinálják.
Annyira azért nem új ez a terület, a barátnőmnek 5-6 éve csinálták. Ne izgulj, hamar túlleszel rajta és legalább nem kell az egész terhességet végigizgulni, hogy egészséges lesz e a baba.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Nyanya!
Itt vagyok.Már előzőleg elolvastam itt,amit lehetett.Azóta próbáltam utánajárni én is a dolgoknak.Egy barátnőm most volt chorionbiopszián 12 hetesen.Neki az első gyereke cisztás fibrózissal született.Negatív lett és valószínűleg lánya lesz.
Én Baján élek.Hozzám közel Szeged,Kecskemét és Pécs genetikai laborok vannak.Még nem döntöttem el,hová menjek.A dokim Kecskemétet,a barátnőm Szegedet,Ti Hajdú Krisztát ajánljátok!!!!!!Nehéz így.
Olvastam,hogy a vetélés esélye 1-3 %,de a nők nagy átlaga jobban fél a beteg gyermek megszületésétől,mint a vetéléstől.
Mi a férjemmel megbeszéltük,hogy mindenféleképpen megcsináltatjuk!Már csak a családi anamnézis miatt is.
Gabi.
gabriela
 
 


Tünde!
Feltétlenül írd meg a tapasztalataidat,mindenre kíváncsi vagyok!
Nyanya!
Milyen a doktornő?Hogy néz ki?Nekem ez is fontos.
Mennyit fizettetek?Kb.mennyi várakozási idő után lehet bejutni hozzá?
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Én a Baross utcai kórházban csináltattam és nem a korionbiopsziát, hanem az amniocentézist. A doktornőt már csak ez után ismertem meg és a következő terhességemnél Őt fogom felkérni a magzatvízvizsgálatra. Személyes tapasztalatom csak annyi van, hogy többször csinált nekem ultrahangot, mert 2 hónapot voltam a terhességi cukrom miatt kórházban és viziteken is legtöbbször ott volt. Barátnőm nála szült és nagyon meg volt vele elégedve. Nagyon szimpatikus és mindenkivel nagyon kedves, segítőkész. Nem a pénzre megy, szakmailag elismert és minden betegével maximálisan foglalkozik. Fényképem sajnos nincs róla Kép de olyan, mint egy hétköznapi háziasszony. Várakozási idő gondolom kórházanként változik, meg attol is függ, hányadik hétben vagy. Én egy hónapot vártam.
Tünde talán többet tud majd mondani.
Ha mégis úgy döntessz, hogy Pesten csináltatod, akkor a Szabolcs utcát azért is ajánlom, mert ott ingyen kaját és szállást kapsz Kép A Baross utcai kórházba meg bemész megcsinálják és rögtön mehetsz haza, ami nem javasolt a vizsgálat után, főleg nem ilyen hosszú utazás. Nézz be a lakóhely szerinti topikokba is, hátha találsz szegedi vagy kecskeméti lányokat, akik már túlvannak a vizsgálaton és az ottani orvosokról tudnak infót.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ez jó ötlet!
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!
Kriszta, köszi a biztatást! Egy ismerősömmel (aki hasonló cipőben jár, mint én)ugyanerre a következtetésre jutotunk, mint amit te írtál: ki tudja, a korionbiopszia utáni vetélésekért mi a felelős, a beavatkozás, vagy az a tény, hogy az első 12 hétben amúgy is gyakrabban megtörténik ez. Valószínűleg mi is a korionbiopszia mellett döntünk majd. Egyrészt nem akarom végigizgulni azt az amúgy gyönyörű időszakot, másrészt ha gond van, derüljön ki minél előbb. Egy 20-22 hetes magzatot már meg kell szülni!!!
Gabi! Mindenképpen beszámolok majd a fejleményekről, én is elég régóta vadászom minden első kézből származó információra!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!
Mi van Veled?Ha jól emlékszem,ma kellett menned a Kriszta doktornőhöz!
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!
Gabi! Köszönöm az érdeklődést, valóban pénteken voltam a doktornőnél. Nagyon emberséges, kedves volt, csak ajánlani tudom!
Sajnos, ami a többit illeti, rettenetes volt. A doktornő csinált egy uh-vizsgálatot, ahol kiderült, hogy a kisbabám szíve nem működik, valószínűleg már 2 hete meghalt. Tegnap meg is műtöttek (saját orvosom, Dél-pesti kórház), délután már itthon voltam. Nem ecsetelem.
Egy biztos: ha legközelebb babát várok (remélem, minél előbb, bár Őt soha nem fogom elfelejteni, a pozitív tesztjét Neki is megőrzöm), mindenképpen elvégeztetem a genetikai vizsgálatot, hiszen valószínűleg Nála is ez lehetett a baj.
Azért, ha rászánod magad a vizsgálatra, mindenképpen írd meg, milyen volt, mert most én szeretnék mások tapasztalataiból meríteni.
Több szerencsét és egészséges kisbabát kívánok nektek!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde!
Nagyon sajnálom,ami Veletek történt,nagyon megdöbbentő.Főleg az,hogy nem vettetek észre semmit,hiszen,gondolom,akkor már hamarabb orvoshoz fordultál volna.Drukkolok,hogy sikerüljön!Remélem,legközelebb nem lesz semmi probléma!
Én már biztos vagyok benne,hogy rászánom magam a vizsgálatra.Majd megírom,hogy milyen volt.
Minden jót,és ezek nem csak szavak!
Gabi.
gabriela
 
 


Tünde
Kép nem is tudom mit momdjak Kép
pihenj sokat, aztán jöhet a következő baba.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az együttérző szavakat, próbálunk talpra állni, ebben szerencsére a család és a barátok is sokat segítenek.
Gabi, tényleg az volt a legrosszabb, hogy derült égből villámcsapásként ért a hír, a mellem ugyanúgy feszült, reggel émelyegtem egy kicsit, mint máskor, stb. A barátnőmmel kétszer történt meg ugyanez, ő javasolta is, hogy a 7. hét előtt ne is menjek orvoshoz, csak persze én nem bírtam kivárni. Egyébként idén márciusban megszületett az egészséges, gyönyörű kisfia, ő ad most reményt (meg persze az, hogy itt a 2 okos, csodálatos gyerekem, akikkel semmi baj nincs).
Gabi, várom majd a híreket!
Kriszta, drukkolok nektek, most még jobban átérzem, te mit éreztél, amikor veled történt mindez!
Tünde
Tünde

Tünde
tünde28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: