Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Kb. 4 hetes terhes vagyok, most készülök UH-ra és laborba... A doki felírta a Maternát napi 1 adaggal, de hallottam olyasmit, hogy nagy lesz tőle a baba...
Szeretném, ha megosztanátok a tapasztalatokat velem...

Előre is köszi,
Marcsi
Lardee
 


Szia Marcsi!
Én három hónapig napi egy, utána kétnaponta egy vitamint szedtem, a fiam 3400 grammal született, ami teljesen átlag súly. Kérdezd meg az orvost, hogy meddig szedjél naponta egyet. Az én tapasztalatom alapján nem lesz nagy a baba.
Üdv: Judó

Ui: ja, és a szoptatás első hónapjában is szedtem.
Judó
 


Szia Marcsi!

A Maternáról én is hasonlóakat hallottam, bár nem tudom, mennyi igazságalapja lehet az egésznek. Mindenesetre én Elevitet szedtem egy pár hónapig az elején, a végén már semmit, mert jött a nyár, és az akkor szükséges vitaminokat az orvosom szerint jobb volt, ha a gyümölcsböl, zöldségböl szedem össze.

Szerintem nyugodtan szedd, a folsav, ami benne van, nagyon fontos a baba fejlödési szempontjából. És nem kell végig szedni, csak az elején iagzán lényeges.

Puszi:

Dia
Dia
 

 
 

Hello, én nem szedtem, teljesen normális babám lett 3720 g-mal. Egyébként azoknak nem ajánlott, akik amúgy is nagyok. Az én dokim megtiltotta nekem, hogy nehogy lóbébink legyen.
Szandra
Szandra
 


Szia Lardee!
Én eleinte Elevitet szedtem, de miután egyre több éjszakát töltöttem ébren, így átálltam a Maternára. Terhességem alatt végig, a szoptatás első pár hónapjában szintén szedtem. Én a 35. hétre kicsit korán szültem, így lett a lanyunk 2.17 kg és teljesen egészséges.
Akár lóbébi, akár nem én örültem, hogy végig szedtem a vitamint.
Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Sziasztok!

Nekem egy szuleszorvos azt mondta, hogy nem a Maternatol lesz nagy a baba, hanem a vitaminok miatt megno a mama etvagya es esetleg attol, de ez sem biztos. En az elsovel csak folsavat meg vasat szedtem, megis nagyobb volt mint a masodik, akivel vegig szedtem terhesvitamint (nem Maternat, valami speci osszeallitottat).

Mon
Mon
 


Sziasztok!

Én a terhesség elõtt Centrumot szedtem (mint minden télen, tehát nem kifejezetten a leendõ terhesség miatt), amikor terhes lettem, az orvos felírta a Maternát. A védõnõ viszont azt mondta, hogy a Multivitamin terheseknek ugyanolyan jó és olcsóbb (Ft/db), így én azt szedtem végig, napi 1 szemet. Semmi "lóbébi", Vili 3270-nel született.

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Én csak azért vettem meg egy doboz elevitet, hogy a doki nyugodt legyen, szerintem teljesen felesleges bármilyen vitaminkészítmény, ha egészségesen táplálkozol. Ehhez képest végig gyönyörő vérképem volt, a baba meg 3300g. Talán a fólsav ér a vitaminok közül valamit, az A vitamintól kimondottan tiltani szoktak, C vitamin annyi van bennük, mint 1 narancsban, vagy 1-2 pohár Hohes-C-ben. Kalcium, mint 1-2 pohár tejben. Vasat úgyis írnak külön annak, aki vérszegény. Az E vitaminnak nem igazán ismerik a szerepét. A többinek nem néztem utána. Bocs, ez nálam foglalkozási ártalom, de szerintem a multivitaminok legfőbb haszna, hogy gazdagok lesznek a gyártók. Ártani azért valószínűleg nem ártanak.

Fruzsa
fruzsa
 


Szia Fruzsa és mindenki!
Egyetértek, és állítólag így tablettában fel sem szívódik az a sok vitamín. Azt is hallottam, hogy ha sokat eszel belőle, átáll a könnyebb hozzáférhetőségre a szervezet,és akkor már a normál kajában levő egyébként sokkal jobb vitamínt nem tudja hasznosítani.
A Maternától állítólag gyakrabb a hányinger, hányás. Fontoljátok meg!
Ági
 


Fruzsi!

Amit az E vitaminról mondtál, arról én is próbáltam annak idején meggyőzni a vizsgáztatót, de nem vettebe. Repültem is mint a győzelmi zászló! Bár vitaminokkal mindig hadilábon álltam (valahogy mindig az maradt ki), de annyi még rémlik, hogy pl. a megtemékenyített petesejt beágyazódásánál van szerepe.
Marcsi,
saját környerzetemben is sokan vannak, akik szedtek vitamint, és pici lett a baba (barátnőm 3 napja 2650 grammos babát szült Maternával), és ugyanúgy van olyan is, aki minden vitamin nélkül 4kg feletti babát "növesztett".
Amennyiben úgy éezed, hogy elég vitamint eszel, akkor ne vedd be. Viszont ha megnyugtat a bevétele, akkor vedd be. Én szedtem Elevitet (nagyon össze-vissza eszem), és teljesen normális súllyal született Petra (3550g). Ja, és mellette olyan sz*r vérképem volt, hogy az orvosom majdnem hanyatt dőlt...

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Az ELEVIT nagyon jó vitaminkészítmény. NEm tartalmaz jódot,mint a többi hasonló készítmények.
A fogamzás előtt egy hónappal kell elkezdeni.
Üdv MÁRTI
Névtelen
 


Szia Márti!
Miért gondolod, hogy jó, ha egy kismamáknak készülő vitaminkészítményben nincsen jód? Én úgy tudom, hogy Mo. vízei eléggé jódszegények. A jód meg nagyon fontos. Én is Elevitet szedtem. És jódot is. Mivel nagyon sótlanul eszünk, a jódozott sóra sem számíthattam Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Mielött terhes lettem egy hónapig szedtem vastablettát, hogy feltöltsem a vasraktáraimat. Az elso babámmal a California Fitness Terhes vitaminját szedtem + a California Kálcium-Magnézium tabletáját. Ezt a szoptatás alatt is szedtem.

A másodikkal a Multivitamin terheseknek (magyar Gödöllo), ugyan az mint a Materna csak olcsobb + Tovita kalcium tabletta. (Aztán hiántcikk lett a magyar vitamin)
A terhesség utolsó harmadába szintén a Californiás terhes vitamin + kálcium + Ferrofolgamma vas.
Ezt folytattam a szoptatás alatt is.

Szerintem jó szedni vitamint, de csak mértékkel.
Pl. nekem egyetlen egy fogam sem ment tönkre a terhesség és a szoptatások alatt. A hajam sem hullott olyan iszonyatosan.
Az viszont tény, hogy a vitamin meghozza az ember étvágyát is rendesen.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok! Én az első lányommal rendszeresen szedtem a Maternát, a harmadik hónaptól naponta, és egyáltalán nem lett nagy a baba, 3200 g. és 55 cm. volt. A második lányommal egy másfajta multivitamin készítményt kellett szednem, de csak hetente (ha jól emlékszem), emellett diétáznom kellett a cukrom miatt és a baba csak 2540g. lett. Most várjuk a harmadik babánkat (23 hetes vagyok) és mivel most már az elejétől diétáznom kell a cukor miatt már az elejétől elkezdtem szedni a Maternát, amitől olyan rosszul voltam, mint még soha. Mire rájöttem, hogy az egész a Maternától van és abbahagytam, minden rendbejött. Azóta az Elevitet szedem és minden rendben van. Remélem a babát is megnöveli, mert még mindig inkább akarok nagy gyereket szülni, mint kicsit ld. a második kislányom), mivel vele a végén egy hónapig aszaltak a kórházban amiatt, hogy kisebb a súlya az átlagnál.
Nóriévi
Nóriévi
 


szia Malacka!
A sok jód azért nem jó ,mert a vérképben a tsh (pajzsmirigy hormon)szintet emelheti. Akinél ez így van az jód érzékenyÜdv MÁRTI
Névtelen
 


Sziasztok lányok,

Nagyon szépen köszönöm a véleményeteket.. úgy döntöttem, hogy szedem a Maternát és majd meglátjuk.. tegnap voltam UH-on, almamag nagyságú a pici ( még csak 5 hetes vagyok ), de nagyon jó érzés volt... majdnem elsírtam magam örömömben....

Köszi mindenkinek,
Marcsi
Lardee
 


Sziasztok!
Én az elsö babámmal szedtem a Maternát: baba 2360 gr lett és 50 cm, én viszont felszedtem 17 kg-ot. A második babámmal Elevitet szedtem: 2900 gr és 49 cm, felszedtem 8 kg.
Az Elevitet még most szoptatás alatt is szedem. Én erre esküszöm.
Sziasztok:
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Ha valaki akar vitamint szerdni,szerintem is jobb az Elevit. Erről még senkitol nem hallottam hogy rosszabbul érezte magát tőle. A Maternát állítolag az amerikai nok vitamin-igényéhez fejlesztették ki.
En csak az elso harom honapban szedtem Elevitet, azután pedig vasat, folsavat, kalciumot. A baba 3300 grammal született, es en orültem hogy nem többel.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én béta-karotinos Maternát szedek, elmúlt tole a hányingerem, gyönyöru vérképem lett tole (elotte állandó vérszegénységgel küszködtem), a hajam magvastagodott, megdúsult és a terhességem 15. héten eddig 1 kilót szedtem fel. Nem növelte meg az étvágyamat!

Üdv:
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

Én is Maternát kezdtem szedni a terhességem 5. hetétol és folytattam a baba megszületése után is a szoptatás hónapjaiban, ami nálam összesen 2 év vitamin-szedést jelentett. A kisfiam 3370-nel született és egyáltalában nem vagyok biztos benne, hogy a vitamin ezt valamilyen irányban is befolyásolta volna.
Most a második babámat várom és külföldön élek, ahol az orvosok általános véleménye, hogy Maternát (itt is ez a favorit) a terhesség 3. hónapjáig kell szedni és utána pedig érdemes a szoptatás során újrakezdeni.

Sziasztok:
Dóra
Névtelen
 


Sziasztok,

Abba hagytam a Maternát, mert állandó émelygésem volt tőle... most az Elevitet szedem és semmi bajom nincs...
Lardee
 


Sziasztok!
En is Maternat szedtem a terhessegem alatt,de csak a harmadik honap vegetol tudtam szedni,mivel addig vecet "karolgattam".Itt Eszak-Amerikaban a Maternan kivul kulon kellett szedni a folsavat.Az en kislanyom 3685g-al szuletett.
Szerintem a Materna emelygest,es etvagyat is csinal.
sziasztok:
Kriszta anya
Kriszta anya
 


sziasztok!
Nekem már a 3. babám született 2 korházban, 3 orvosnál+ 1 terhesgondozo orvos. Szerintem teljesen mindegy melyik vitamint szeded: 1. baba Materna+FerrogradFolic (nekem ez okozott rosszullétet) 2950g,6kg hizás. 2.baba Elevit+Maltofer,3510g, 11kg. 3.baba Materna,3100g, 8kg. És végig pocsék volt a vérképem! Ennyit az általánositásokrol! Szerintem többek között azért is kellenek a vitaminok,mert a mai "műzöldségekben" sokkal kevesebb a vitamin mint normálisan lehetne, de erről mindegyik orvosom mást mondott.
Mara
 


Lányok, csak tapsztalatként mondom, hogy a lányommal 4-5 hónapig szedtem az Elevit-et és a gyerek 4,35-el született. A dokim szerint sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a Materna és nem lesz tőle nagy gyerek. No comment.
Száva
 


Sziasztok,

Nekem a védönö utasitására kell szednem Elevitet, de csak másnaponta. Igaz nekem még ez sem megy, mert ha hetente egyszer beveszem, másnap rettenetesen rosszul vagyok, és egész nap hányok. A dokim pedig azt mondta, hogy nyáron inkább egyáltalán ne szedjem, inkább egyek sok zöldséget és gyümit. Ezt legalább be tudom tartani. Egyébként az Elevittöl nagyon megnött az étvagyam (az elején naponta szedtem, amíg bírtam), de összel megprobálom újra szedni (kétnaponta), ha nem leszek töle rosszul.
A barátnömmel azért hagyatták abba a Maternát, mert félidősen akkora volt a gyereke, hogy azt hitték ikrei lesznek. A növérem viszont 3. hónaptól végig szedte, és teljesen normális súlyú babái lettek (kb. 3300gr), mindkétszer. Szóval nincs ötletem Kép

Zsuzs
Zsuzs
 


Sziasztok!

Én 3 és fél éve szültem, és császárral, de előtte volt időm bőven beszélgetni a szülésznővel. Tőle tudom, hogy a Materna (én ezt szedtem végig) szedését igazából az utolsó 4 hétben már abba kéne hagyni, mivel a különböző magzatvédő anyagai miatt elhúzódóbbá, nehezebbé teszi a szülést (gyakorlatilag annyira védi a magzatot, hogy megszületni sem "engedi"). Egyébként a kislányom 3950 grammal született.
Biztos, hogy a másodiknál már csak minden másnap fogom szedni, és a végén nem.
vicamama (vicamama)
 


Akkor en biztos ezert hordtam 12 nappal tul a kislanyomat.Kép
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Az els? babával Maternát szedtem összesen 30 szemet f?leg a terhesség elején a baba 3900 grammal született. Most a másodikat várom ( 14. hét) és az elevitet ajánlották de ezt abba kellett hagynom mert olyan székrekedést csinált hogy csak na. Én a Maternával elégedettebb voltam.
tiktakora
 


Sziasztok!

Nem egészen idevágó, de szedett valaki közületek ToVita-t? (Tojáshéj -kalcium- vitamin, csonterõsítõ.) Senkitõl sem hallottam még, hogy szedett volna, nekem viszont -tavaly- felírták.

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Az elsõ két babánál én is Maternát szedtem. Az elsõ 3300g, 16kg hízás. A második baba 4170g, 18kg hízás. Ja és a második baba az elsõ fájást követõ 4. órában született 2 nappal a kiírt után. (Az elsõ baba pedig a 38. héten.) Szóval az "agyonvédi" a magzatot elmélet sem áll meg igazán. Ahány orvos, annyi vélemény és elmélet. Mi kismamák pedig azért vagyunk, hogy az egyikünknél bejöjjön, a másikunk meg rácáfoljon.
Bori
Bori
 


Sziasztok!


Én is csatlakozni tudok hozzátok:terhességem alatt végig Maternát szedtem.Kislányom pár nappal született csak a kiírt idõpont elõtt.Nagyságra még inkább kicsinek is mondható:2780g és 49 cm.
És nyugodt voltam,hogy biztosan megvan a napi vitaminadagunk.Igaz,nagyon sokat híztam,huszonhárom kilót,de ez az étvágynövekedés nem biztos,hogy csak a Maternának tudható be.


Kellemes babavárást mindenkinek!
Pihenjetek sokat,és fontos a nyugalom...

Puszi.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!
Én a terhesség elsõ hat hónapjában Elevitet szedtem, mondván a Maternától lesznek az óriás bébik. Aztán, mivel az UH-os eredmények azt igazolták, hogy pici a baba, átálltam a Maternára. A kislányom idõre érkezett (+2 nap)3000gr 54cm-vel. Szerintem valamiféle adottság lehet a dologban, mert a barátnõm Maternát szedett végig az elsõ gyereke 3500gr, a második 4500gr. Gondolom õ a vitamin nélkül sem szült volna 2000gr-os bébiket...
Moncsúr
moncsúr
 


Sziasztok!

Örök hálám ennek a topicnak! :-) Két hetet végighánytam, mire véletlenül eljutottam ide, merthogy korábban eszembe se jutott, hogy netán a Maternától hányok. Most két napja, hogy nem szedem, és azóta kutya bajom. :-))
Holnaptól kipróbálom az Elevitet, hátha nekem az jön be.

Yohanna
Névtelen
 


Sziasztok!

Én mindkét terhességem alatt Maternát szedtem, mindkét fiam a kiírt napon született 3300 grammal, 56 cm-vel (ennyire egyformák :-) ). Elsõre 14 kg-t, másodszor 12-t híztam, de nem is vigyáztam különösebben, ez igaz. Könnyû és gyors volt mindkét szülésem, egyébként sem hiszem, hogy ezt a vitamin befolyásolhatná...
Székrekedésem ugyan nem volt, viszont annál több émelygés, az elsõ terhesség elsõ hónapjait végig hánytam. Engem is ilyesztgettek, hogy a Maternától nagy lesz a baba, mások szerint csak a feje lesz nagy, úgyhogy az utolsó hónapban csak minden második, harmadik nap vettem be, emiatt viszont vashiányos lettem, külön vasat kellett szednem, + minden nap Maternát. Az orvosomra kellett volna hallgatnom, o szerinte butaság ez a mende-monda a Maternáról...Én egyébként a szoptatás alatt még beszedtem a maradék vitamint. Kicsit hosszú lett, bocs!
Kivi
Névtelen
 


Sziasztok!
Yohanna,
hány hetes terhes vagy? Szerintem itt a nyár közepén teljesen felesleges minden féle pótvitamin (a folsavat kivéve). Egyél sok friss zöldséget, gyümölcsöt, és a napsugárzással együtt épp elég vitaminhoz fog jutni a szervezeted! Ha még õsszel, télen is tart a terhességed, akkor 1-1 szemet pusztíts, ha már szunykos lesz az idõ.
(A barátnõmnél meg pont az Elevit okozott ilyet!)
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Yohanna,
Én mindkét terhességemnél szedtem vitamint, az elsõnél Maternát, most a másodiknál pedig a Multivitamint terheseknek. A Multivitamint azért tartom jónak, mert ha összehasonlítod a többi terhességi vitaminnal az összetételét, akkor meglátod, hogy több vitamin és nyomelem van benne a többinél s az ára is jobb. Én az elsõ három hónapban nem szedtem vitamint, mert a dokim nem javasolta. A 4 hónaptól szedtem minden másnap egyet s az utolsó két hónapban minden nap. A fiaim 2,6 kg-mal és 3 kg-mal születtek, s nem volt nagy a fejük, tökéletesek voltak. Én még az utolsó két hónapban sok halat ettem, mert abban van a legtöbb telítetlen zsírsav, ami kimondottan segíti a magzat idegrendszerének fejlõdését. S hogy emiatt vagy sem, de a fiam még a doki szerint is rendkívül okos és tanulékony kisbaba, nem hisztis stb...
Kellemes babavárást
Üdv
Mona
Mona
 


Leírom a tapasztalataimat, hogy lássátok, mennyire nem jön ki belõlük semmi. :o)
Az elsõ gyereknél nem szedtem semmit, 3900-zal született.
A másodiknál Maternát szedtem, õ 4,5 kg lett. Na, erre a harmadiknál megint nem szedtem semmit, és most jön a csavar: megszületett a kislányom hajszál híján öt kilóval.
A negyediknél, mivel már nem hittem a Materna "bûnösségében", megint szedtem. Ez a kislányom 3900g-os lett. Ja, és mindet túlhordtam egy kicsit.

És én is rendkívül okosaknak tartom õket! :o))
Sziasztok! Vera
vera
 
 


Sziasztok!
Én a Maternát szedtem a 16. hét után (mivel addig minden este hánytam) az elsõ és a második babámmal. Az elsõ gyermekem kislány lett 3600 grammal, a második fiú 4000 grammal. Mindenki azt mondta kellett nekem a Materna csak meghízott a gyerek bennem, még a védõnõ is ezt mondta. Gondoltam, a harmadik gyermekemmel nem szedem, és így megszületett a 4300 grammos kisfiam!
Egyébként a vérképem az elsõ kettõnél teljesen rendben volt és csak a Maternát szedtem! Flóra
Névtelen
 


HÁt ez jó nagy hülyeség. Mármint amit mondtak neked.
A vitaminok nem hizlalnak, legfeljebb jó étvágyat csinálnak.
A baba az utolsó hónapban raktároz azaz hízik, tehát akkor már nem kell feltétlenül szedni a magzatvédõ gyógyszereket, de egészen addig azért ajánlott.
Nagyon sokat számít hogy mkor születik a baba, nem mindegy hogy a kiíráshoz képest 1-2 héttel korábban vagy késõbb.
Nyilván ha korábban születik akkor kisebb súlyú lesz mintha késõbb születne.

Aztán a fiúk mindig nagyobb súllyal születnek.


szóval egye mindenki belátása szerint az elevitet maternát stb, és ha hízik azt magának köszönje, mert sokat eszik :-)

Krisztina
Névtelen
 


Lanyok!

A napokban olvastam egy cikket a Magyar Noorvosok Lapjaban, ahol a terhesvitaminok szuletesi sulyra kifejtett hatasat vizsgaltak. Szoval az eredmeny az volt, hogy a vitaminok nagy babat nem eredmenyeztek, viszont joval ritkabb volt a kissulyu ujszulott. A nagy babak inkabb genetikai okok miatt szulettek (nagyobb termetu szulok). Viszont osszefuggest muattak ki a mama iskolazottsaga (ami az eletmodjat is meghatarozza) es a baba merete kozott. Az alacsonyabb iskolazottsagu mamak koreben, ahol kevesbe figyeltek az etkezesre, tobben dohanyoztak, alkoholt fogyasztottak stb sokkal tobb volt a kissulyu ujszulott, mint a jobban iskolazott mamak koreben. A tanulmany soran foleg Maternat szedoket vizsgaltak.
Szidi
Szidonia
 


Sziasztok!

Amikor a kislányommal voltam terhes 7 éve, akkor az én orvosom a Maternát ajánlotta, szedtem is végig, a 41. héten muszály volt megindítani a szülést, mert 100-as volt a BDPje és így egy gyönyörû, egészséges 4,20 kg-os kislányom lett. Persze mindenki azt mondta, hogy majd leközelebb nem fogok vitamint szedni, de most derült ki, hogy újra terhes vagyok és már meg is vettem a Maternát. Bár az orvosom azt mondta, hogy valószínûleg nagyobb gyermekem fog születni, mert a szülések számával általában nõ a testsúly, azért én szedni fogom.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Laura
Laura
 


Sziasztok!
Én a doktornõm tanácsára a Maternát keztem el szedni,az 5.
héttõl és kisfiam 3380g lett.Csak 13kg-mot szedtem fel.
Teljesen mindegy ,hogy milyen vitamint szed az ember, mind
hizlal.
Kata
Névtelen
 


Tisztelt Kata
Nem igaz az , hogy minden vitamin-készítmény hízlal. Ilyen kijelentést csak akkor tehetünk, ha ún. Kettõsvak-placebókontrolált-multicentrikus vizsgálat igazolja az adott készítménnyel kapcsolatban. A Szakirodalomban az Elevit nevû terhesmultivitamin készitmnnyel találtam ilyet. Ebbõl kiderül, hogy nem volt nagyobb számu 4kg feletti gyerek az Elevitet szedõk között mint az Elevitet nemszedõ kontrollcsoportban. A mi a mamák súlyát illeti ott változó a helyzet. Nagyon befolyásolják a vitaminszedés mellett történõ súlyváltozás a következõ faktotrok: genetikai örökségünk, táplálkozási szokások, életmódbeli szokások.
És ami nagyon fontos egy esetbõl nem lehet levonni következtetéseket.
És végezetül egy szintén nagyon fontos dolog: Már a fogamzás elõtt el kell kezdeni szedni Az Elevitet, hogy a külömbözõ fejlõdési-rendeellenességek kialakulásának kockázatát minimalizáljuk (csak az Elevittel kapcsolatban találtam ilyen tanulmányt)
Kisfiához sok boldogságot kívánok:

Professzor
Névtelen
 


Sziasztok!

Én az elsõ gyermekemmel az 5. héttõl Elevitet szedtem kb 2 hétig, utána a Multivitamin terheseknek tablettára váltottam. Ugyanannyi vitamin van benne mint a Maternában, csak fele annyiba kerül(t). Sajnos már nem gyártják. A 40 héten szültem meg a 3180 grammos kislányomat, én 11 kilót híztam. Az elsõ 4-5 hónapban nagyon sokat hánytam, a vitamintablettát ezért este vettem be. Különben a sok hányásra B6 vitamint lehet szedni, attól elmúlik. Az ötödik hónaptól pedig napi 2*2 MagneB6-ot szedtem, mert sokat görcsöltem. Ettõl elmúlt és kihúztam a negyvenedik hétig.

Szoptatás alatt Maternát szedtem, mert már nem lehetett kapni a Multivitamin Terheseknek tablettát. 10 hónapos volt a kislányom, amikor újra terhes lettem. Most a Maternát szedem. Most is sokat van hányingerem, de nem hinném, hogy ez a vitamintablettától lenne. Az étvágyamat egyáltalán nem növelte, alig tudok enni valamit, úgy, mint az elõzõ terhességemnél (az ételek szagától rosszul leszek). Arra figyelek, hogy ne egyek olyan ételeket, amellyeknek magas az A és D vitamin tartalmuk (olajos hal, tojássárga, vitaminozott gyümölcslevek, májkrém stb), mert ezek túladagolása magzatkárosító lehet. Habár egy szakértõt megkérdeztem errõl és õ azt mondta, hogy felesleges ennyire vigyáznom.
A mostani babám még nem tudom mekkora lesz, majd megírom.
A túlhordásról pedig: az orvosok a menstruáció elsõ napjától számolják a terhességet, 28 napos ciklussal. Akinek hosszabb a ciklusa pl: 32 nap, az orvosilag számított idõponthoz képest 4 nappal késõbb van a tényleges terminusa. Én most a mensruációm elsõ napjához képest a 24. ! napon estem teherbe. Ez több mint egy hetes csúszás az orvosok által számított idõponthoz képest. Tehát én nem hinném, hogy a Materna okozná a túlhordást, csupán sok esetben nem a 14. napon történik a fogantatás.

üdv

Domi
Névtelen
 


Sziasztik!Én Ceizel dr.úrnál jártam pár éve tanácsadáson,és õ azt mondta,h. a materna nem a terhesség egész idõszaka alatt fogyasztandó,hanem a foganás elõtt 3 hónapig(!RITKA! jó dolog a tervezett baba),és a szülést megelõzõ 3 hónapban.Tehát jó esetben a 6.hónaptól a 9.-ig.Én bízom a szavában.Nagy agy.
Hugi
 


Hugi!
Materna, ELevit, mindegy. Vitamin a mamát óvja alapvetően, mert a gyarapodó picúr,mint egy kis élősködő, ha talál bennünk neki fontos anyagot, elveszi, függetlenül, hogy a mamának kell, vagy sem. Szóval lehet, kellhet, szerintem nem árt a mértékletes pótlás folyamatosan pótlás.(én nem bízom Czeizelben, szerintem egy nem túl tehetséges médiasztár-orvos, sok genetikus véleménye hasonló)
Nővérem Maternát szedett végig,4100gos bébi született, ép egészséges. A természet nagyon jól kitalalálja, akkora gyereket növeszt, ami belédfér, és ki is fér. (elnézést a téraránytalanság miatt császározott anyukákltól, őket valahogy félrenézhette a természet Kép ). Miért ne növesszük akkorára, amekkorára lehet??? Úgyis mindenki elfelejti azt a fájdalmat, amit átélt, szinte azonnal. Szóval 3-5óra az életedből, nem olyan vészes. Szerintem ma ennél többet aludtál... KépKépKép
Én émelygek, és zabálok és szorulsában szenvedek a Maternától. Nőgyógyász, védőnő tanácsára, heti 1-2 alkalommal szedem. Azok fura napok, de azóta nem émelygek, nem zabálok, és az utolsó probláma is enyhül.
judit mam'
holophernes
 
 


Akko az hogy lehet lányok, hogy a multivitamin terheseknek ha jól emlékszem megrendelhtő a hazipatika.com-on?
Névtelen
 


Sziasztok!

Én a 14. hétben vagyok, és a 6. héttől Maternát szedek minden este.
Ennek ellenére az étvágyam nem nagyobb, mint a normális, viszont azóta minden nap hasmenésem van, illetve mondhatni állandóan. Annyira nem kórosan, de azért nem elhanyagolható.
Nem tudom emiatt van-e, vagy adottság.
Orsi
gyorsi
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: