Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húsvét gyorsan eltelt, állandóan vendégségben voltunk szóval nem is fáradtam a sütés-főzéssel :)
Mi már voltunk a 3 hónapos állapotfelmérésen és szurin, ahol nekünk is nézték,hogy hason emeli - e a fejecskéjét,de nem igazán..(Kismacko mi nem kaptunk lecseszést ezért) az a baj ,hogy születése óta csak hason alszik (egyszerűen máshogy nem hajlandó) és amikor ébren van nem is erőltettük nála a hasonfekvést... most próbálkozunk több kevesebb sikerrel. legtöbbször az a baj ,hogy amint hasra fektetjük bekapja a kezét és úgy nézelődik. De nem idegeskedem rajta , madj próbálkozunk..amúgy minden másban ügyes. A legnagyobb baj ,az volt,hogy még be se töltötte a 3 hónapot és mindenáron üllni akart és most is ez a helyzet.. A csipővizsgálaton nekünk is rendben volt minden. Frontokat hogy bírják a babák?


Nagyon sajnálnám, ha megállna ez a topic szóval írjatok, ki hogy van :)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a 3 hónapos állapotfelmérésen és hiába emeli a fejét Hunor, így is mennünk kell Dévény tornára, mert hogy ártani nem árt. Oltást még nem kapott a baba, csak születésekor. Érdekes ez a dokinő, de sajnos itt nincs másik. 13 hetesen 6200 gramm és 64 cm a babuci. Ti mekkorák vagytok?
Igaza van Baudrynak! Jó ez a topic, azért ha van időtök, írjatok!

Szép napot!
viktria
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy még megy a topik, szerintem is jó. Többiek nagyon eltűntek.

Baudry: Nálunk a védőnő túlbuzgó, mindent az előírás szerint tekint normálisnak és a múlt heti látogatásán mondta, hogy három hónaposan stabilan kell tudni tartania a fejét, különben elküld minket a konduktorhoz. Nem szeretem ezt a hozzáállást a részéről és nem fogok a konduktorhoz szaladni. Egyébként én is próbálom ébrenléti állapotban minél többet hasra fektetni, most már emelgeti a fejét és kezd nézelődni, úgyhogy nem izgulok.

Viktria: Szépen fejlődik a kisfiad. A hétfői állapotfelmérés után majd megírom, hogy mekkora Zsombor. Az számomra is furcsa, hogy nem kapott oltásokat a kisfiad, pedig mindegyik kötelező. Hm.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 

 
 

Sziasztok!


Az elmúlt nèhány hónapban nagyon eltüntem, de igyekszem visszaolvasni mi van van veletek.
Az első 3 hónapunk kólikával telt,ès nem kertelek,maga volt a pokol.
Már 4 hónaposak vagyunk ès a pocakfájás is elmúlt.
Túl vagyunk 5 szurin is már. Oli baba most 7750gramm ès 67cm. Eddig utált hason feküdni,pár napja viszont ha hasra teszem már nem ordít,hanem nèzelődik,eszi a kezèt emelgeti a popóját ès a buksiát. Rengeteget gagyarászik,nevet. Èjszaka már csak egyszer kel föl,de akkor is hamizunk ès már alszunk is tovább,olyan fèl7ig reggel. Akaratos,folyton ülne,ès mikor most oltáskor felültette a doki,kinyomta magát allásba ès boldogan mosolygott,hogy ő ilyet is tud. A doki erre csak annyit mondott,hogy na ennyit arról hogy ő koraszülött. Kis zsivány,imádom. Nagy tesóval is imádják egymást! Elkezdett jönni a fogacskája is,a doki szerint pár nap ès áttör. Tápszeresek voltunk első napoktól,de mi már hozzátáplálunk lassan egy hónapja. Az almát,alma-őszit,ès a vaníliás tejpèpet imádja. Gyümölcs vagy tejpép evèse után mindíg elègedetten gőgicsèl,nevetgèl ès mesèzik.

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!


Az elmúlt nèhány hónapban nagyon eltüntem, de igyekszem visszaolvasni mi van van veletek.
Az első 3 hónapunk kólikával telt,ès nem kertelek,maga volt a pokol.
Már 4 hónaposak vagyunk ès a pocakfájás is elmúlt.
Túl vagyunk 5 szurin is már. Oli baba most 7750gramm ès 67cm. Eddig utált hason feküdni,pár napja viszont ha hasra teszem már nem ordít,hanem nèzelődik,eszi a kezèt emelgeti a popóját ès a buksiát. Rengeteget gagyarászik,nevet. Èjszaka már csak egyszer kel föl,de akkor is hamizunk ès már alszunk is tovább,olyan fèl7ig reggel. Akaratos,folyton ülne,ès mikor most oltáskor felültette a doki,kinyomta magát allásba ès boldogan mosolygott,hogy ő ilyet is tud. A doki erre csak annyit mondott,hogy na ennyit arról hogy ő koraszülött. Kis zsivány,imádom. Nagy tesóval is imádják egymást! Elkezdett jönni a fogacskája is,a doki szerint pár nap ès áttör. Tápszeresek voltunk első napoktól,de mi már hozzátáplálunk lassan egy hónapja. Az almát,alma-őszit,ès a vaníliás tejpèpet imádja. Gyümölcs vagy tejpép evèse után mindíg elègedetten gőgicsèl,nevetgèl ès mesèzik.

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!


Az elmúlt nèhány hónapban nagyon eltüntem, de igyekszem visszaolvasni mi van van veletek.
Az első 3 hónapunk kólikával telt,ès nem kertelek,maga volt a pokol.
Már 4 hónaposak vagyunk ès a pocakfájás is elmúlt.
Túl vagyunk 5 szurin is már. Oli baba most 7750gramm ès 67cm. Eddig utált hason feküdni,pár napja viszont ha hasra teszem már nem ordít,hanem nèzelődik,eszi a kezèt emelgeti a popóját ès a buksiát. Rengeteget gagyarászik,nevet. Èjszaka már csak egyszer kel föl,de akkor is hamizunk ès már alszunk is tovább,olyan fèl7ig reggel. Akaratos,folyton ülne,ès mikor most oltáskor felültette a doki,kinyomta magát allásba ès boldogan mosolygott,hogy ő ilyet is tud. A doki erre csak annyit mondott,hogy na ennyit arról hogy ő koraszülött. Kis zsivány,imádom. Nagy tesóval is imádják egymást! Elkezdett jönni a fogacskája is,a doki szerint pár nap ès áttör. Tápszeresek voltunk első napoktól,de mi már hozzátáplálunk lassan egy hónapja. Az almát,alma-őszit,ès a vaníliás tejpèpet imádja. Gyümölcs vagy tejpép evèse után mindíg elègedetten gőgicsèl,nevetgèl ès mesèzik.

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Ès persze segít írni meg küldeni! Bocsi.
De nem untatlak benneteket tovább.
Írjatok mi újság veletek!

Sziasztok!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Ès persze segít írni meg küldeni! Bocsi.
De nem untatlak benneteket tovább.
Írjatok mi újság veletek!

Sziasztok!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!
Viktria tényleg olyan horribilis összeget elkérnek a Dévény tornáért (legalábbis úgy hallottam)!?
Kismacko én nagyon szeretem az új védőnőnket egy percig nem bánom ,hogy hozzákerültünk. Soha semmiért nem morgott még , amiért más már morgott volna (akik a tankönyvekből magolták a tudnivalókat). Mi is gyakorolunk mindennap. De úgy veszem észre a lustaság nagy úr nálunk, ja és extra hisztisek is vagyunk néha. :) Olyan mintha már a fogacskája is bántaná.Újabban kétszer kel éjjel enni is. Argizsu nagyon szépen fejlődtök:) A hasfájásról annyit ,hogy nem csak nálatok okozott problémát és valóban maga volt a pokol. Az folytonos ülés nálunk is problémát okoz, idegesít, hogy folyamatosan görnyed, mert mindig a föld fele nézelődik, ha meg nem úgy fogjuk ahogy neki tetszik akkor itt a világvége :) Az oltásokkal kapcsolatban nekünk is változtás volt, a 3 hónaposnál mást is adtak most, mert oltóanyaghiány van, de a következőnél pótolják.

Várom már az igazi "szélmentes" jó időt.
Írjatok!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Argizsu: Jó újra hallani rólatok is! Örülök, hogy minden rendben van veletek!

Baudry: Nálunk a tanácsadáson egyszerre 3 védőnő is ott lebzsel és mindegyik mondja a magáét. Régen csak a védőnőm és a gyerekorvos volt ott, mostanában valamiért mindig többen vannak, egyszerre háromfelé kell figyelnem, ami nem jó.
Hétfőn voltunk a 3 hónapos állapotfelmérésen. Zsombi már 6100 gramm és 65,5 cm. Ez volt a jó része. A vizsgálatnál kitalálták, hogy a lábfeje befelé áll, miért nem tornáztatom (ortopédián a szakorvos a csípőszűrés alkalmával a kérésemre megnézte és azt mondta, hogy nem kell tornáztatni), hasra fektetve sajnos nem akarta emelni a fejét, rögvest írták a papírt a konduktornak. Nem volt jó élmény. Itthon tudja emelgetni a fejét, de ezt hiába mondtam. A konduktor helyett kerestem egy dévényes gyógytornászt, szerencsére van itt egy a közelünkben és hétvégén meg is nézi. 5000 forint a kezelés a vizsgálattal együtt, nem tudom, hogy máshol is ennyi-e, ez a gyógytornász ennyit kér. Remélem ha megnézi, kiderül, hogy nincs nagy baj.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy szépen fejlődnek a babák. Jó hallani felőletek!
A Dévény torna nálunk 4000 Ft/50 perc, de ez nem Budapest, hanem Pest megye. Egyszer voltunk, de közölte a nő, hogy szerinte nincs probléma, azért megkezeli, mert ártani nem árt. Kb. már egy percig tudja tartani a fejecskéjét, de csak amikor kedve tartja és nem üvölt, mert nem szeret hason lenni, csak alváskor. Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de Hunor újjabban 2 óránként kér enni, ami annyit jelent, hogy ismét napi 7x eszik. Éjszaka nem ébred. Este fél 8-kor leteszem és reggel 5-6 között ébred. A meleg miatt lenne, vagy növekedési ugrása van? Már egy hete ez van és 130 ml eszik. Nem mindig adok annyit, van amikor csak 100-at, ha pl. másfél óra múlva éhes lenne. Vízzel is itattam, de nem vált be. A Milumil Peptit eszi az ekcéma miatt, de azon is gondolkodtam, hogy nem elég tápláló neki és így 4 hónaposan el kéne kezdeni a kóstoltatást almalével, baracklével stb. Ti mikor tervezitek?Jövőhéten kedden megyek a dokihoz és megmondom neki, hogy oltsa be végre a gyereket. Már idegesít...

Szép napot Nektek!
Írjatok!
viktria
 
 


Sziasztok!
Hát én a mai napot végigbőgtem... Tény ,hogy kevesebbet nyomom az internetet, mert kivételesen most a google is segített volna.3 hónaposan napi egy tápszerrel kellett egészítenem az étrendjét mert stagnált a súlya 5 kg - nál, akkor két hét alatt 500 g !-ot meghízta, ( gondolom ez volt a növekedési ugrása) ,aztán lassan egy hete már nem alszunk olyan jól, sőt 3x is kel éjszaka. Amikor elkezdtem olvasni ,hogy ti mennyit híztatok, kezdett gyanús lenni ,hogy elég e neki amit kap. (hozzáteszem még van amikor fejni tudok szopizás után).JA és azt is hozzáteszem,hogy doktor nénink valami alapján kiszámolta a 80ml/ evést , így persze ,hogy arra nem is gondoltam ,hogy a 100 kevés lesz neki.Ja a kaki még mindig szélcsővel jön ki, így  amikor éhes maradt , mindig "kaki bajt" hittünk. Ma reggelre begurultam konzultáltunk egy másik gyerekorvassal és a védőnőmmel (aki nagyon rendes),mert a tegnap esti a szokásos altatás után egy órára ordítva ébredt, fél óráig szélcsöveztük amíg szegénykém "megkönnyebült", gondoltam ez nem normális. Erre mint megtudtuk a gyerek éhes.. Olyan harag van bennem... főleg saját magam iránt.. És jött az önsanyargatás: sz*r anya vagyok stb.. 
Viktria az előzményekhez hozzáfűzve, mi ma kezdtük őszibaracklével :) Nagyon vicces volt, le is videóztuk. Legalább egy kicsit felvidított.Mostantól tuti mindent saját belátásom szerint fogok tenni..A dévény torna Pest megyén belül merre?
A fejemelést pedig levideoztam bizonyítékként,mert ha olyanja van úgysem csinálja :)

Sziasztok!

Kép
baudry
 
 
 


Baudry! Nem vagy rossz anya, ne hibáztasd Magad! Én is követek el olyan dolgokat, hogy magam sem hiszem el... Én nem tudtam, hogy a cumik között pl. van olyan, hogy főzelékes cumi, én meg volt, hogy olyannal adtam neki a tápszert. Csak azt figyeltem, hogy ömlik a gyerekbe a kaja. Gondoltam is, hogy ennyire szívja, ilyen éhes? Utána ordítás, mert úgy megfájdult a hasa. Na aztán persze rájöttem, hogy mi van, de nem tudhatunk mindent, pláne akinek első babája. Én Zsámbékon voltam a babával Dévény tornán, de minden településnek megvan a maga tornásza. A Dévény alapítvány honlapján meg tudod nézni szerintem, mert régiókra van osztva. Egy emberre jut náluk kb.3-4 település.
Hunor napközben fél órákat alszik, este 6 körül meg már nyűgös. Besötétítek, szellőztetek, mégsem alszik 30 percnél tovább...
Nálatok ez hogy van?

Mi is majd 2 hét múlva már kezdjük az almalevet kóstolgatni. Most vagyunk 14 hetesek. :-) Kíváncsi leszek, hogy milyen fejet vág majd. :D
viktria
 
 


Sziasztok!

Viktria: Lehet, hogy azért kér gyakrabban enni, mert a meleg miatt szomjas. Elvileg az anyatej is szomjoltó. Az almalé kóstoltatásával még várok. Az alvás hossza nálunk változó, van, hogy több órát alszik napközben, van, hogy alig. Egyre többet lesznek ébren a babák, ahogy nőnek, ezt is meg kell szokni.

Baudry: Tényleg ne hibáztasd magad, az orvos mondott hülyeséget. Fel a fejjel!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Köszönöm Nektek nagyon aranyosak vagytok! :) Most aztán behozzuk a lemaradást :)


Viktria az alvások napközben nálunk is fél órásak, felkel eszik, játszik általában egy- másfél órát, aztán alszik egy keveset. Mondjuk nem tudom most mi történt vele , mert mostmár 2 órája szundít  (lehet a front) ;) Aztán mostmár sikerült kitolni a fürdetést 9 - ig , van amikor előtte alszik még egy fél órát van amikor ébren marad akkor már nekünk is nyűgös szokott lenni. Legkésőbb 10-kor pedig lerakom aludni, ha álmos akkor elalszik az ágyban magától. ha nem akkor a babkocsiban szoktuk elringatni aztán egy jó negyed- fél óra és átrakom az ágyba. Aztán (mostmár ,hogy eleget eszik ) felkel 3- 5 között; ez változó ,eszik aztán még alszik 8-9 ig.Szóval egy szavam sem lehet úgy gondolom
Nekünk az őszibaracklé nem nagyon jött be, öklendezett is tőle , viszont a sütőtökös ivólé annál inkább. Azt nem kaptunk csak Szentkirályit. Tegnap pedig kapott pár kanál almapürét, attól nem viszolygott annyira, ma pedig próbálom az almaleves ivólevet neki. 6- án jön a következő oltás, ott megkérdezek mindent a-tól z-ig.. kérnem kell igazolást is ,hogy mehessünk babaúszásra. 10-én lesz a keresztelőnk, ezt is macerás volt elintézni ,de miért is ment volna könnyen.


Sziasztok!


Kép
baudry
 
 
 


     Sziasztok

Ekkorák vagyunk mi most. Gondoltam megmutatom az én 4 és fél hónapos nagy fiam.

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Túl vagyunk a 3. oltáson, már nem tudom követni, de gondolom ők tudják ,hogy mit csinálnak. Vasárnap megkeresztelkedtünk, nagyon ügyesen viselte az egészet, inkább utána a buliján volt nyűgösebb. :) Szépen fejlődünk, növekedünk, egyre többet játszunk egyre ügyesebben :) Jövőhéttől mennénk babaúszásra is :) Argizsu nagyon aranyos a kisfiad!:) Mi így örülünk a jó időnek:  :)

Kép
baudry
 
 
 


A kép lemaradt:

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, azok is, akikről rég hallottunk!

Argizsu, Baudry: nagyon édesek a babák!

Zsombi hétfőn megkapta a 3 hónapos oltásokat, az új oltási rend miatt 4 hónaposan. A bcg oltás hege miatt el akarnak küldeni pulmonológiára, pedig a nagyobbik fiamnak is csúnya volt a hege, aztán szépen leszáradt. Súlymérésnél kiderült, hogy csak 70 grammot hízott a 3 hónapos mérés óta (akkor 6100 grammot mértek), amit nem akarok elhinni, hogy tényleg így van. Még van tejem, bár lehet, hogy kevesebb, de ez a 70 gramm azért sokkolt. Jövő héten újra megmérik. Hosszra nőtt, már 67 cm. Képet majd csatolok.

Viktria: Ti rendszeresen jártok a dévényes gyógytornászhoz? Mi eddig 3 alkalommal voltunk, de még kell menni, viszont látható a javulás, már átfordítja a fejét hason és háton is, sőt, már hasról átfordult a hátára.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen jelentkeztem, de nem azért mert elfelejtettelek volna:)
Nagyon súlyosan lebetegedtünk, a többes szám engemet és a férjemet jelöl. Egy ritka betegség áldozatai lettünk, mérgezés (mai napig nem derült ki milyen ételtől), ami az idegeket támadja meg és bénulással jár - arctól halad tovább, lassan nem tudod kinyitni a szemeidet, majd mozgatni a szádat, nyelni, járni...Én február 28-án betegedtem le, egy héten belül már nem tudtam enni, járni, a férjem enyhe nyelési nehézséggel küzdött majd elmúlt neki, majd március 18-án sokkal gyorsabban produkálta ugyanazokat a tüneteket mint én lassabban. Pecchemre a szülés időpontjának közelsége miatt (+mivel ritka betegség és nehezen ismerik fel) az orvosok folyton affelé tolták a dolgot, hogy biztos "nem akarok enni", biztos depi...A lényeg, hogy a komplikációk miatt a férjem lélegeztetőre került, mélyaltatásba, én hetekig alíg tudtam felállni, nem tudtam egyedül öltözni, babát ellátni stb. 9 hét kórház után, péntek óta vagyunk újra hármasban itthon
Hannah baba 6 hetes kora óta egész éjjel alszik, hetek óta 10 órákat, gyorsan nő, bár nem egy hústömeg. 9-10 hetes kora óta nem szoptatom, 1 hónapig szoptattam betegen mivel nem tudtuk, hogy a betegség toxintól van. Így hálát adok, hogy ő nem betegedett le és remélem, hogy később sem fog semmi kiderülni. Mert elméletileg a méreg átmehetett az anyatejbe, mint mindenféle más molekula is. Nagyon mozgékony születése óta, mindig mosolyog ébredés után, sokat gagyog, "kiabál", hasról lendületesen fordul a hátára. Próbálok egy képet is csatolni:)
Remélem, hogy mindenki jól van és továbbra is szívesen olvasok híreket, mostantól remélem rendszeresen. Hannah

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Moncsih2: Döbbenetes, ami veletek történt. Örülök, hogy már jobban vagytok! Nagyon édes a kislányod!

Többi anyukával és babával minden rendben? Remélem igen.

Tegnap voltunk újabb súlymérésen, mivel, ahogy fentebb is írtam, a 4 hónapos mérésen elvileg csak 70 gramm súlygyarapodást jelzett a mérleg. Tegnap 110 gramm gyarapodást mutatott (1 hét alatt), ezért felmerül bennem a gyanú, hogy a múltkor valami nem stimmelt a méréssel. Egyébként Zsombi is mosolygós baba és egyre többet fordul át hasról a hátára. Képet még mindig nem tudok csatolni, mert olyan béna telefonom van, hogy nem lehet csatlakoztatni a számítógéphez, de majd más úton megpróbálom.

Ti már elkezdtétek a hozzátáplálást?

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Elnézést a zavarásért. Marikó és egyben Tapsi Mama vagyok. Szeretném felajánlani Nektek tudásomat és termékeimet, amit a mellékelt linken nézhettek át: http://www.meska.hu/Shop/index/4997 Egyedi igény szerint is készítek baba szobába textilből ágyneműt, fejvédőt, játék tárolót, zsebes- és pelenka tárolót, szalagos-matatós fejlesztő textil játékot, egyedi baba takarót -pihe-puha wellsoftból, babád nevével is. Patchwork rátéttel is. Baba kocsiba 100% pamut betétet - nedv szívó, nyáron izzadás ellen, ovis méretű szettekeket és takarókat is készítek. Pelenkázó táskát, Szépséges, választható gyerekmintás design textilekból, a Te elképzelésed, ötleteid alapján is. Kérlek tegyétek ki ezt a pár sort. Elérhetőségem: t.mariko@freemail.hu. Jó egészséget és vidám baba várást kívánok Nektek! :) Köszönöm szépen! Marikó

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Mi is régen jelentkeztünk, de most örömmel látom, hogy él a topic és így mi is hírt adunk magunkról. Fotót sajnos nem tudok csatolni, mert tabletről netezek, de azért majd a férjem tabletjéről valamelyik nap megpróbálok.
Moncsih, döbbenetes, hogy ez történt Veletek. Nagyon ijesztően hangzik, tulajdonképpen mondhatni életveszélyben voltatok! Arra nincs valami tippetek, hogy mit ettetek? Tengeri herkentyűt, mosatlan gyümölcs, stb? Nagyon durva, de örülök, hogy már jól vagytok!
Kismacko! Mi csak egyszer mentünk a Dévény tornára, mert nem volt annyira szimpi a nő és igazából Hunor, 4 hónapos kora óta stabilan, percekig hasal, sőt már állandóan ülésbe akarja húzni magát az ölemben. Már többször átfordult, de nem mindig sikerül, mert a kis kezét nem előre teszi, hanem a teste mellé leszorítja és emiatt küzd egy csomót. Minden nap tornáztatom, hasra teszem, gyakoroljuk az átfordulást, de annak vagyok a híve, hogy nem szabad erőltetni, mert makk egészséges és fogja tudni önállóan is, csak lehet, hogy 2 hét csúszással. :-)
Ártani nem árt a Dévény torna, de ha egészséges a kisfiad, nem volt koraszülött, vagy oxigénhiányos, akkor nem muszáj. Eredetileg ezeknek a babának fejlesztették ki.

Hunor egy gyönyörű, mosolygós csibész, már 21 hetes lesz szerdán és almát minden nap eszik délelőtt. Egy teljes étkezést nem váltottunk le vele, mert ez annyira nem laktatja, de majd talán a zöldségek. Őszibarack nem ízlett neki, fintorgott, nem is erőltetem, sütőtöktől talán picit fájt a pocak, de sárgarépát is adok neki az alma mellé és imádja. Most cukkini főzeléket vettem babaételben, lehet, hogy megkóstóljuk azt is, illetve birsalma, körte kombó is van itthon. Ezeket még nem mertem adni. Ti hogy álltok vele?

Már 68 cm és 7500 gramm, hatalmas baba, akkora, mint egy féléves. 74-es rucikat hord. :-)

Jó egészséget Mindenkinek és írjatok ha időtök engedi!
viktria
 
 


Képek Hunor babáról 



viktria
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a nagy meleget? Mi egész jól. Zsombi múlt héten volt utoljára mérésen, 6660 gramm. Mást akkor nem mért a védőnő. Hozzátáplálást még nem kezdtük el, mivel a heti súlygyarapodása 380 gramm volt.

Viktria: Mi már 6 alkalommal voltunk, mert elég "feszes" az izomzata, de szépen fejlődik. Remélem nem kell már sokáig járni, mert a születési állapota amúgy nem indokolta volna. Hasáról többször is átfordul, hátáról hasra még nem. De még van idő a 6 hónapos státuszfelmérésig.

Én is csatolok két képet Zsombiról.

Írjatok, ha van időtök!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!


Moncsih engem is ledöbbentett ami veletek történt... örülök ,hogy nem lett komolyabb baj és jól vagytok! Hannah nagyon aranyos baba :)
Nagyon aranyosak a babák! Kismacko mekkora hajatok van :D
A meleget mi nagyon nehezen bírjuk, amióta ilyen az idő 3-4 -szer sőt van hogy ötször is felébred, szopizik keveset és visszaalszik. Engem kicsit megvisel , mert hozzá voltam szokva ,hogy 8-10 órákat alszunk egy keléssel , de remélem ,hogy ez tényleg  csak a melegnek tudható be és szomjas.

Nekünk is az a baj Viktria , hogy mindjárt hátracsapja a kezét maga mellé és nehezebben megy az átfordulás , igazából szerintem mindennel késünk egy kicsit ami úgymond "kötelező" , helyette sok minden mást csinál amit még nem kéne. Én már beletettem a bébikompba is , abban nagyon szépen ül, sőt volt már ,hogy picit lökött magán, ahogy épp csak leér a lábujja :) Mondjuk engem a védőnő soha nem csesz le semmiért. Eljön mindennek az ideje!
Egyébként most vagyunk 7100 g körül , 68 cm és mi is a 74-es rucikat hordjuk már :)
20-án indulunk nyaralni 8 napra, kíváncsi vagyok ,hogy milyen lesz :) Ti strandra mentek a tökmagokkal idén? Nekem azt mondták vihetem. Kaptam egy rakat receptet is az útra :)
Szúnyogriasztóval voltam bajban, de a Brendonban találtam ezt a galaktiv Bio -t , remélem jó lesz, mert tópartra megyünk!

Mi már elég sok félét eszünk az anyatejcsin kívül. Egy főétkezésre mindig főzeléket kap. A védőnőnk azt mondta ,hogy krumpli az alapja mindennek. Ehhez főztem már sóskát, sárgarépát ( nekünk van a kertbe) Sütőtököt és almát pedig termelőtől veszem biokertészetben. De ha elfogy  akkor néha veszek Hippeset. Általában sütőtököt almával. Almát két étkezés között kap. Ez melett ivólében kap őszibarackot. Szóval változatos:) Egy a baj, a krumplitól nem nagyon megy a kakilás.

Bocsi lányok ez hosszúra sikerült, írjatok! Sziasztok!



Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Remélem minden baba és mama jól van!

Baudry: Mekkora legény már a Kristóf! Szépen fejlődik!
Zsombinál ma 7190 grammot mértek, aminek nagyon örültem. (az igazsághoz hozzátartozik, hogy tápszert a múlt hétig nemigen adtam neki, csak néha, az anyatej viszont már nem volt elegendő mennyiségű neki, ezért azóta tápszert is kap) Az almalével már megismertettem, most kezdjük az almapürét, aztán a sütőtök és burgonya is sorra kerül. Nálunk a védőnő szigorúan veszi a fejlődési "szabályokat", ezért kellett anno gyógytornászt keresnem. Szerencsére már múlt héten nem kellett vinnem, mostantól remélem minél ritkábban, bár az lenne a legjobb, ha már egyáltalán nem kellene mennünk, mert az azt jelentené, hogy minden rendben van vele. Kérdezted a nyaralást. Két kisgyerekkel - egy örökmozgó 1,5 éves és a féléves kistestvér- igen nehéz lenne vízpartra menni, egyelőre kihagyjuk. Nektek viszont jó pihenést kívánok, remélem szép időtök van.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Nagyon kihalt a topik. :-(
Mindenki nyaral?
Hogy bírjátok ezt a hőséget?

Nálunk megvolt tegnap a 6 hónapos státusz. Zsombi 7730 gramm és 69 cm. Ügyesen fordul hasra is, remélem már nem kell gyógytornára vinnem.


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Már olyan régen akartam írni én is csak nem jött össze :) Hogy vagytok?
Voltunk nyaralni (még júniusban) eléggé rossz időnk volt. De azért fedett részre mentünk fürdeni,hogy meg legyen a varázs, Kristóf nagyon élvezte :)
Aztán sikerült benyalnunk egy vírustfertőzést, 3 napos lázzal járt és a 4. napon kipöttyösödött. Hab a tortán volt, ohgy kijött az első foga :) és azóta már négy is van :) Most pedig az ötödikkel kinlódunk. Belehúzott. Vannak rossz éjszakáink is , hisztis nappalok , de talán szerencsénk lesz ha hamar túl lesz rajta.


Kismacko a meleget mi nagyon nehezen bírtuk, naponta többször is pancsiztunk,medencéztünk.

Írjatok!


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!


Kivel mi újság? Elég sűrűn ránézek a topicra hátha van új hír felőletek, de sajnos nincs. Gondoltam írok, hátha valaki még jár erre.:)

Hihetetlen,hogy kedden már 8 hónapja ,hogy megszületett! Rohan az idő és nevetve gondolok vissza a nehézségekre is. Na nem mintha most nem lenne. Kristófnál  a kúszás-mászás valahogy elmaradt, újabban roskadó derékkal vezetgetni kell fel le a lakásban, nem kímél minket! :) Úgy teker, hogy az nem is igaz. :) Néha extra hisztis , néha pedig a legjobb gyerkőc a világon. Az 5. fogunkat még mindig várjuk, jobban megszenvedünk vele, mint az elsőkkel! Újra itt a meleg, nem bánnám , ha már idén az utolsó kánikula lenne.Nem a kedvencünk!

Közben kíváncsi lennék a véleményetekre is! Elsősoban írtózatos székrekedéssel küzdünk. Még mindig... Sem szilva, sem barack,sem kamilla tea semmi nem segít már. 2 hónapig nem volt hajlandó csak bilibe kakilni akkor napi szinten, most pedig már oda sem.
A másik pedig az éjszakai kelések..Van ,hogy óránként, fél óránként jobb esetben két  három órát alszunk egybefüggően.. cicizik valamennyit és visszaalszik. Szerintetek ,hogy szoktassam le róla és egyátalán miért kel fel?? Ez megy két hónapja! Tápszer nem kell neki éjjel, mellettem alszik.
Hoztam képeket is magunkról, egyszerűen imádjuk:)

Írjatok!



Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van.

Baudry: Milyen nagy már a Kristóf! Székrekedés nálunk szerencsére nincs, talán jobb lenne erről egy szakembert megkérdezned. Az éjszakai kelések lehetnek a 8 hónapos korban kialakuló úgynevezett "szeparációs szorongástól", amikor a baba rájön, hogy nincs már összenőve az anyjával. Vagy a nagy meleg, esetleg a fogzás. Jobb ötletem nincs.  

Zsombi már 8590 gramm és 72 centi. Járókában feltérdelve hintázik. Lassan jön a kúszás-mászás. Gyógytornára augusztus óta nem kellett vinni, mert nagyon szépen fejlődik.
Én is hoztam képeket Zsombiról.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


A képek lemaradtak.

Kép

Kép
kismacko81
 
 



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Kismacko mi is erre gondolunk!Mármint a fogzás+szeparációs szorongás. Mostmár az is lehet ,hogy megszokásból kel. Mert a júniusi nyaralás óta csinálja:/ Na mindegy , azért reménykedem a 9 hónapos fordulásban :D
Ti is jó nagyot nőttetek! Fogacskákkal hogy álltok?

Kép
baudry
 
 
 


Szia Baudry!

Egyelőre négy foga jött ki. Ti hányadik fognál jártok?

Itt az ősz. Nem szeretem a hideget.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Szia Kismacko!
Mi is 4 fognál tartunk..mondjuk az mind 6 hósan bújt ki két hét alatt.. azóta küzdünk az 5.- kel. Én jobban szeretem ezt az időt , mint azokat a kánikulákat. Csak Kristóf utál öltözködni :D Mondjuk szél nélkül jobban örülnék. A szeles idő nagyon meg szokott viselni.

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Jol eltuntunk! Annyi minden volt, hogy nagyon nem volt erkezesem. Inkabb fb-n aktivkodtam.
Viki holnap tolti a 8 honapot. Mar van 2 foga (5,5 honaposan jott ki neki) mar ul, maszik, felall ha van miben megkapaszkodni es lepeget is az agyba-kanapeba kapszkodva. Telorol nem tudom sajnos, hogy kell kepet feltenni.
Igyekszem visszaolvasni majd, miket irtatok, de sajnos meghalt a gepem es telorol kicsit macerasabb, lassabban megy.

Mas tema: teson gondolkoztok mar? Akik csaszarosak voltak? .... Nekunk most fel van adva a lecke elegge es erdekelne a velemenyetek.
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Anncsa!

Örülök, hogy hallani felőletek is, remélem jól vagytok! Mi harmadik gyereken nem gondolkozunk (egyelőre). A nagyobbik fiam császárral született és rá kb. 4 hónapra megfogant Zsombi. Mi lenne a konkrét kérdésed? Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok. Ilyen kis korkülönbséggel is lehet gyereket vállalni. A heg miatt a legtöbb orvos császármetszést javasol. (bár játszótéren találkoztam olyan anyukával, aki császár után 6 hónappal lett ismét várandós és a dokija megengedte neki a természetes szülést.)

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hat igazabol meg nem tudjuk, 2 het mulva csinalok tesztet kb.
Meg nem menstrualok, de azt hiszem sikerult pont akkor vedekezes nelkul egyutt lennunk amikor peteeresem volt.... Termeszetesen ha teherbe estem megtartjuk!!
Igazabol attol tsrtok kicsit, hogy a lanykamat meg igen gyakran kel ugye emelegetni(kb egesz nap) es ez pocakkal hogy menne. Meg aztan meg cicis.... Szval az egesz logisztika erdekelne....
Mindennel jobban szeretnek termszetes uton szulnim...vagy legalabb megprobalni... Mert ez nem adatott meg. Olyan orvost keresnek sztem aki VBAC parti.... Remelem az elozo orvosom az... Ragaszkodom hozza...
Roviden ennyi. Nagyon kusza nost minden... Kicsit felek, kicsit izgulok, kicsit remenykedek, kicsit remelem h nem lesz baba meg... Nem tudom mit gondoljak....
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Anncsa: A második gyermekvárás alatt elapadt a tejem, pont a hozzátáplálás kezdetén jártunk szerencsére. Van, aki végig szoptat, van aki nem, mert állítólag méhösszehúzódást okozhat, ezt embere válogatja. A kisfiam emelgetése pocakkal a vége felé volt a legmegterhelőbb és próbáltam kevesebbet is emelgetni.

Remélem, hogy a lehető legjobban alakulnak nálatok a dolgok! Majd írd meg, hogy mi újság.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Anncsa örülök ,hogy hallani felőletek, bár a témához nem nagyon tudok hozzászólni csak annyit, hogy én is vegyes érzelmekkel állnék a dolog előtt. Párom sokat emlegeti a hugit, bár én nem érezem készen magam..

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok Lányok! Nagyon jó, hogy írtatok! Nálunk is minden rendben, Hunor már 75 cm és 8800 gramm. Kúszik, mint a kommandósok, de ülni még nem ült fel, emiatt nem is ültetem. A popsit emelgeti a magasba, ezért gondolom, hogy nemsokára mászás is lesz. Felállnak a babáitok? Ez nem semmi, nagyon meglepődtem! :-) Van már 5 fogunk és a 6. most bújik, a csücske kint van és bizony vannak kellemetlen percek miatta. Éjszaka ritkán ébred, megsimogatom, adok Neki inni és alszik tovább. Sokszor engem hív, azt mondja, hogy Maaam. Nagyon édes. Már sok mindent eszik, napi 5x még. 3x tápszert és délelőtt zabkása gyümölccsel, délután főzelék, természetesen nem berántva és legtöbbször valami husi. Már volt csirke, pulyka, sertés, marha. A halat nem merem még. A túró rudi belsejét már megkóstolta és rajong érte. :-)
Mi is szeretnénk kistesót, de majd decembertől fogjuk elkezdeni a próbálkozást. Szeretnék még addig Hunorra koncentrálni, utána már talán kevesebbet kell emelgetni. Gondolok arra, hogy én még büfiztetem pl. Ha majd ül, akkor már nem kell úgy tudom.
Ti már elkezdtétek a savanyított tejtermékeket? Joghurt, túró, sajt? Várjak még szerintetek?
Képet sajnos ma nem tudok mutatni, mert tableten nem engedi, de valamelyik nap gépről teszek fel.

Puszi, írjatok!
viktria
 
 


Sziasztok!

Mi van veletek?

Viktria: Örülök, hogy te is jelentkeztél! Zsombi még nem áll fel, a felülést próbálgatja. Savanyított tejterméket még nem adtam neki, bár elvileg már lehetne. Lassan kipróbálom. Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezd meg a védőnőt erről.

Nálunk most nincs semmi különös. Ronda, esős idő van.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok? Viktria örülõk hogy hallunk felõletek!
Kicsit nehèz most Kristóffal mert mindig csak menne,szóval a derekunk már nagyon várja , hogy elinduljon. Az ágyba kapaszkodva a szèlèn szèpen lèpked ès egy kèt lèpèst is megtett màr egyedül. Kúszni csak hátrafelé. Előre fele úgy megy a dolgok után hogy a fenekèn " pattog" elõre :D Kaja ügybe sokat szenvedünk vele. Semmit nem hajlandó megenni konkrètan amit neki lehet így màr kapja azokat is amit mi eszünk. Vajas kenyèr , pöri, levesek minden mennyisègbe :) ez van. Jòl esik neki ez a lènyeg.

Kép
baudry
 
 
 


Nem sokàra karàcsony. Már alig várom.Ti mit vesztek a tökmagoknak? Mi ezt a hipp hopp zebrát nèztük ,mert ha játszótèrre megyünk ott is meg van õrūlve a rugós lovakèrt :) írjatok!!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Mi újság?
Nálunk annyi, hogy Zsombi már egyedül tud ülni és térden állva kapaszkodik a járókában. Szeretné a bátyját hamar utolérni, hogy együtt játszhassanak.

Baudry: Milyen aranyos kisfiad van! A zebrás képet nem láttam, de egyébként még messze van a Karácsony, így november vége előtt nem fogok ajándékon gondolkodni, van így is min agyalni.

Írjatok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Kismacko kepet nem linkeltem :) Hát sajnos mi is majd csak december elején vennénk meg , nagyon remélem , hogy akkor is találunk használtan. Általában mindig hirdet valaki a facebookon a Fisheres csoportban. Újonnan nagyon drága mulatság.

hogy vagytok? Csúnya esős időt már nagyon unjuk.. rossz mindenkinek ,hogy nem lehet kimenni sétálni..
Kristóf folyamatosan menne , már pár lépést megtesz egyedül is úgyhogy nincs megállás :)

Írjatok!!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Mi újság van veletek? Alig van már élet a topikban.

Zsombi szépen mászik a lakásban, járókában sokszor feláll. Lehet, hogy köldöksérve van, ezért meg kell mutatnom a gyermeksebészeten. Egyébként ő is és a bátyja is jól vannak, kezdenek egymásra hangolódni.

Írjatok, ha még erre jártok!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Hunor is térdre húzza magát, már egyszer állásba is sikerült, de még nehéz neki úgy látom. Az ülés még nem megy magától, mármint nem ült fel magától. Az etetőszékben egy kicsit hátradöntve etetem, pont emiatt. Holnap megyek a védőnőhöz, ott lesz a doki is, megkérdezem, hogy nem-e késői ez.

Decemberben elkezdünk próbálkozni a kistesóval, remélem hamar összejön. Hunor nagyon édes, kúszik, minden fiókot kipakol és ha tologatja a kis autóját, azt csinálja, hogy Brrrrr. :-) Amikor kérdezem, hogy hol a lámpa, felnéz rá, kérdezem, hogy fúj-e a szél, akkor kinéz az ablakon. Nagyon sokmindent megért. Evett már kifli csücsköt is a babakocsiban a közértből hazajövet azzal a 8 fogával és szerencsére nem volt fuldoklás.

Anncsa, végül mi lett a teszteléssel? Többieknél lesz tesó mostanában?
Az utcánkban van egy anyuka, majdnem 1 éves kis babával és rengeteget találkoznak a gyerekeink. Jó kis haver, örülök, hogy tudunk kicsit szocializálódni. :-)

Írjatok ha tudtok!
viktria
 
 


Sziasztok!

Kismacko miújság? Mi volt a gyermeksebészeten?

Viktria, nálunk apa sokat mondogatja a kistesót ,de én valahogy nem érzem magam még készen..
Mit mondtak a felülésre? Egyébként szerintem mindent a maguk idejében csinálnak.. Kristóf előbb felállt és totyogott, utána kezdett el mászni. A forgásokat is későn kezdte, viszont nekem pl hamar fel akart ülni. Meg van a maga kis tempója.

Hogy vagytok?
Mi szépen totyogunk, estünk is már jó nagyokat , sírtunk is együtt , de sajnos ez benne van a pakliban. Ezerrel készülünk a karácsonyra. Elég sok díszt csináltam, amit előszeretettel rongálnak meg apájával :) Már nagyon várom :) Ti készülődtök?

Jó lenne ha nem halna ki a topik :/

Írjatok!!

Kép
baudry
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: