Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hú, nagyon szépek a babák!
Alexnek az a séró :lol: Nekem mindig nagyon tetszik :D

Fogzáshoz kitartást lányok, nem lesz mindig így :wink:

Nálunk őszi szünet van, a fiúk 2-2 napra osztva a nagymamákkal vannak, pénteken meg velem. Norbi tegnap belázasodott. Eszembe nem jutott volna, hogy lázas lesz, mert ugyan köhögnek, mert folyik az orruk, de Norcim pont jött ki belőle. Erre belázasodott. Elmentünk dokihoz, mindként fiúnak vírusos torokgyuszija van. Még jó, hogy az ősziszünet alatt.

Munka: A Magyar Gazdálkodásfejlesztési Központnál dolgozom, a gép előtt kovkulok. De tök jó, mert 8-16-ig vagyunk, pénteken 2-ig, és két metrómegállóra van tőlünk. Vagy lehet, hogy ezt már írtam.

Puszi a babáknak!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Zsuzsi, fényfüzér az ami a karácsonyfán van?Köszi

Csajok, egy hete se éjjelem se nappalom állandóan felsír Domi a foga miatt :shock:

Kép
eve3htv
 
 


én 7 hete nem alszom :D
milyen az a sérv? meg kukkantom googli

Balázsról vidi

http://www.youtube.com/watch?v=9o2Nr_adNSA

beo_
 
 

 
 

beo: megnéztem a videót!Szuper édes! :wink: jól megcsináltátok a videót,és Balázska is meseszép mint mindig!!!Azok a szemek!!! 8) :wink: /Beteg láb felírat a végén szemet szúrt...mi a baj? :oops: ne hari hogy nem tudom,de itt a topikot nem bírom már követni, a blogodba meg nem sikerült beregeljek valamiért... :cry: /

Kép

Kép
mezsó
 
 


Hű, Timi!

Most látom csak, hogy Apa 1 hét múlva végleg hazamehet???? Aztaaaaaa, ez naggyon szuper :D :D :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Évi!
igen!Van szines és fehér 20izzos a szine 50 izzós az zenél meg villog lehet állítani és többféle zenét játszikilletve többféleképpen villog!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Reni: igen hazajöhet jövő szerdán végleg! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D Már épp itt az ideje! 8) :D Veszettül hiányzik már a mindennapokban!Komolyan hétvégén mikor itthon volt/van velünk még a közérzetem is sokkal sokkal jobb! :wink: Most is már megőrülök hogy mikor lesz már holnap... :oops: 8) Nem is értem hogy lehet valakit ennyire szeretni?? 8) 8) 8) 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


végre végre kicsit fellendült a topik.

Mezsó: köszönöm a kérdésedet, voltunk az ortopédián a 4 hós (khm) kontrollon a csípője miatt. az rendben van, de észrevette, h a lábfejével gondok vannak. kifelé tartja őket, ezért ortopéd kiscipőt írt fel. hordania kell éjjel nappal... ma megyünk a dévényeshez, sírva hívtam fel, h nemá' h ilyen nagy baj van a lábával, hisz amikor állítjuk (1-1 pillanatra) olyan szépen a talpára áll, és szerintem nem tartja kifelé... azt mondta szerinte nincs baja, de megnézi ma... hát ennyi...

figyi :) mint online VN :) Bazsi kihányja a krumplit. tehát nem tudom adnii neki sem üresen sem mint sűrítő. vanilliás gyermekálom tejpép? mi a véleményed róla? csak mert imádja. tudom tejet meg gabonát nem szabad, de ez is káros? mert nagyon bejön neki, reszelt almával, egy kis ICIPICI krumplival tömi, falja, csak úgy tátog.

meg tudom egyszerre csak egy fajta kaja, de akkor ez a tejpépre is vonatokoziK? mert adok neki d.e-dél körül, és estefelé. vagy adjak csak gyümit? vagy irassak fel sinlacot, és a pépet üresen? vagy ne adjak pépet?!

és ne kérdezzek ennyit?! :D

köszi ha van időd válaszolni!

beo_
 
 


és ne kérdezzek ennyit?! Very Happy


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Beókám! :lol: A kérdéseid igazán hiányoztak már!De tényleg! :lol:
Nos...Balázska eheti szerintem nyugodtan a gyermekálom tejpépet!!Ha már adtad neki és nem okozott gondot nyugodtan adjad továbbra is! Egyszerre egyet az arra vonatkozik,hogy mit keversz neki a tejpéphez.Milyen új gyümölcsöt.Amíg nem vezetted be neki az összes gyümölcsöt addig mindig csak egyféle újat adj neki.De a tejpép már nem új neki,hisz már adtad neki többször is. Sinlac, vagy a receptre felírhatós tejpép talán csak azért jobb mint a boltban recept nélkül kaphatók,mert természetesebbek nincs bennük cukor pl.meg a hypoallergén/receptes/tejpép,a Sinlac állítólag könnyebben emészthető mint ezek a bolti tejpépek. Gabonafélét már lehet adni nekik 6hós koruk betöltése után.
A krumplit hogy próbáltad neki bevezetni? Mert pl ha húslevesből veszel neki ki pici répával annak finom ízűnek kell lennie.Úgy se eszi meg?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Örülök,hogy a Dévényes azt mondta semmi baja Balázs lábacskáinak! :wink: :wink: Érdekesnek tartom hogy miért kell éjjel nappal a gyógycipő neki, hisz ha igaz,akkor még nem jár,és nem is állt még fel nem?Szerintem nem szerencsés ilyenkor még cipőben tartani,hisz akkor hogy kússzon másszon szegényke??A cipő elvileg akkor fontos ha már használja a talpát,magyarán minimum kapaszkodva jár.

Kép

Kép
mezsó
 
 


na én is itt,csak bekukk!

Hazajöttünk tegnap Izussal...jaj a lakás romokban!!A fiúk semmit nem csináltak...se mosás,takarítás semmi!!!Így most minden a nyakamba szakadt hirtelen....borzasztó!Még az órákat se állították át 8) :roll: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Na megyek is,mert ezer meg 1dolog van még mára......

annus11
 
 


Sziasztok!

Úgy örülök nektek Timi :)

Bocsi, de ellenkeznem kell online védőnéninkkel. Az ortopéd kiscipőt kell hordania, ha valóban kifelé áll a kis lába. Barátnőm kisfia is pár hós korától hordta, kb 1-1,5 hónapig, és helyreállt neki. Sosem zavarta a mozgásban.

Jaj, boldog feledik évet Izának, és Balázsnak!!! Hogy elszaladt az idő!!

Annus! Ezek a fiúk..... Jó munkát otthon :)

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Tényleg!

Balázska is elmúlt fél éves!!!!!!Isten éltesse!!!!!És akkor vmi képet is dobhatnál róla :lol:

annus11
 
 


Reni: nem gond hogy ellenkezel a véleményemmel :wink: :wink: Nem lepődök meg már ilyeneken,tudod minden szakember a saját malmát hajtja a saját elképzelését mondogatja.De nyílván az ortopédus ő vágja a legjobban a láb problémáit és gyógyítását.Viszont a mozgásfejlődésre a védőnőnek kell figyelni.De a Dévényes úgyis nézi követi Balázska fejlődését így tuti semmi gond nem lesz vele!És köszi hogy ennyire örülsz nekünk. :wink:

Izusnak már kivántam,Balázsnak még nem:

Boldog félévet Balázs! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok már csak a fórum címéből kiindulva is úgy érzem meg kell osztanom veletek.....

19 éves vagyok és 5-6 hetes!!!!mikorra szülök már bőven húsz leszek...

tervezett baba,első próbálkozásra sikerült... :D

puszi
mokibuci
 
 


mokibuci: szia üdv itt. gratulálok a bébihez

Mezsó: köszi :) hát krumplit simán főzve, pépesítve. most írom blogra a dévényes tornát, hosszú lesz de majd bemásolom, nagyon megnyugodtam.

hát ma 80 gr alma banán pépet evett meg. így lehet keverni? mert almát már evett, az nem új. de banánt még nem. és ugy egy hétig kell kb várni az új ízzel?!
köszönöm csajok :)

Annus: képet?! van videó :)

beo_
 
 


nah. blogról

Voltunk a Dévényes gyógytornásznál. Rögtön elkpata Bazsit, a lábai közé ültette kezébe adott egy játékot és gyurmázni kezdte a lábát. Első kérdése: Hason alszik? Természetesen. Baj? Nem, dehogy, úgy aludjon ahogy szeret, de a hason alvó babák 99.9%nak így áll a lába. Nem a lábfeje áll kifelé, hanem az egész lába, már a térde is kifelé néz. De ezzel semmi baj, könnyen fog mászni és felállni is. szuper. Ezért teljesen felesleges a cipő, mert nem a lábfejével van a baj.

Az előző baba és anyukája még fél órát ott játszottak, jól elbeszélgettük az időt, Bazsi mint egy nagy fiú ült Katalin lába között és játszott. Semmi sírás, nyüglődés, olyan ügyes volt. Régen mindig pontban fél óra után borzasztó sírásba kezdett, most meg 40 perc után náztem az órára, úgy éreztem, h kb 20 perc telt el. Szerencsére Bazsa nagyon jól bírta, amikor fáradni kezdett elkezdett sikoltozni, meg kiabálni, kicsit panaszosan sírdogálni.

Katalin mondta, h az az ortopéd doki tényleg sok mindenkinek felír sok mindent, és nagyon ellenzi a Dévény módszert, inkább konduktorhoz küldi a beteg gyerekeket, na de egy konduktor nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával. Na jól kibeszéltük a dokit, meg h jóól sírva fakadtam a rendelőben :D

Természetesen most is totál el volt ájulva Bazsitól, milyen ügyes milyen szép és okos. Már egy pillanat alatt áll négykézlábra, és fordul meg. Kérdezte miket csinál, 10 percig csak soroltam. :)

Aztán megjött a következő baba, egy lányka, egy hét múlva lesz 6 hónapos. Viszont nem nagyon mozgolódik, csak forog hátról hasra és azt is csak balra. Na erre Bazsi fogta magát, hasravágódott, fel négykézlábra és már nyúlt is a labda után, szinte megindult. Erre a csaj: na nemsokára az én kislányom is ilyen ügyes lesz.

Katalin: na nem! Balázska nem mérvadó, Ő sokkal ügyesebb mint az átlag, ilyet még nem kell csinálnia egy ilyen korú gyereknek.

beo_
 
 


Beo: nagyon nagyon örülök,hogy a Dévényes szerint semmi gond Balázs-al!!! Most hogy olvastam mit mondott már világos hogy hogy fordul kifelé a lába!De látod azt mondta amit én,akkor csak nem mondtam butaságot. 8) 8) Hogy felesleges egy ilyen korú babának a cipi.Én is így gondolom. :wink: :wink: Szuper hogy meg lehet nyugodni!!Alma-banán mehet együtt persze.Pont így értettem az új íz bevezetését,hogy egy már bevezetett mellé párosítani. Így ahogy a banánt is teszed. A krumplit próbáld meg akkor szerintem húslevesből kivenni.Szerintem sokkal jobban fog neki csúszni,pici répával nyugodtan adhatod együtt. Igazából ezek azon kívül hogy jobban megfogják a kakit más gondot nemigen szoktak csinálni. Szóval szerintem adhatod együtt. És fogadd meg a tanácsot hogy húslevesből vedd ki, mert sokkal finomabb nekik,mint natúran megfőzve. :wink: Új ízzel 3-4 napot kell várni utána jöhet a következő új.3-4napig ha minden nap megkínálod az adott ízzel akkor már simán kijön ha valami bajt okozna.

mokibuci: üdv köztünk,és gratula a babához! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mokibuci!
Üdv itt!!!!!Látom Németországban laksz!Ott is fogsz szülni?Mióta vagytok kinn?Gratulálok h elsőre összejött!!!!Gondolom nagy az öröm akkor!!!


Beo!
Jaj ebben az egészben csak az a gond h akkor kinek higgyen az ember!Nyilván te a legjobbat akarod Balázsnak,de hogy lehet ugyan arról a dologról 2 ennyire különböző vélemény....mert azért ez nagyon a 2 véglet!És hogy döntsön ilyenkor az ember....Most mi vna ha a Dévényes téved???És mi van ha az ortopéd doki téved?És mi van ha te akárhogy is döntesz nem a jó döntés:::Útálom h semmiben nincs egyetértés!!!!!!Pedig ez tök egyszerű dolog,nem???!!!

Na kipuffogtam magam :lol: A lényeg h Te,mint az anyja,észre vennéd ha nagy gond lenne!!!!Néha az ösztöneire kell hogy hallgasson az ember,mert különben gáz van :evil:

annus11
 
 


Annus ááá kihagytad hogy a védőnő a Dévényessel ért egyet!! 8) :lol: 2-1-re lenyomva az ortopédus! :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


mezsó írta: 2-1-re lenyomva az ortopédus! :lol:


hehehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

beo_
 
 


Sziasztok


Csak bekukk..elolvaslak benneteket és este jövök :-)




Patriknak kijött az ötödik foga is :-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Csajok a h1n1 elle beoltassátok magatokat?és a piciket?

000kata
 
 


Kata: Én Nem oltatom be magam sem Patrikot

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni mikor jöttetek le??Mizus Patrikkal??

Kép
kriszpiri
 
 


Szia


Kriszti: Mi már itt vagyunk szentlászlón csütörtök óta!!!!

Patriknak kijött az ötödik foga...jön a hatodik lés nem alészunk éjszaka :( De amugy minden oké,nappal semmi baja,imád kompozni...stb


Veletek??

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Na ezért gáz h nincs msn-nünk lementem volna mi meg itthon unatkozunk!
Milán már tud hátrol hasra fordulni a kis rafinált eddig is tudott csak lusta volt akkor bukott le mikor beakarta huzn egy piros szatyrot a kiságyba! Folyton csacsog nevet,ül még nemsokáig de már elég ügyes!

Kép
kriszpiri
 
 


Most kelt megint csak arra lettem figyelmes h hason van és pukizik ezerrel:D

Kép
kriszpiri
 
 


Nagyon kis ügyi lehet!!!!!

igen szar így,hogy niincs msn-ed,gyertek le vagy ati nincs otthon???

Patrik már rossz is :-) Karmol-amiről egyenlőre nem tudom leszoktatni,eszik esgész nap....de cici nélkül nem bírja ki egy nap ,általában azt eszi amit mi kivéve 1-2 dolgot!! ( Pl bab,káposzta stb)

Egész nap megsem áll a kompjában!
Képeket raktam fel a blogomba meg iwiw-re is ha érdkekel!!!
Én most néztem meg Milánt....nagyon sokat változott:-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Már láttam a képeket onnan tudtam h lent vagytok!meg olvastam Ati dolgozik vitte a kocsit is!Holnap is dolgozik de este biztos lemegyünk gyertyát gyujtani!

Kép
kriszpiri
 
 


Kép
Nem hagyja magát lekapni mostani ahogy kelt

Kép
kriszpiri
 
 


Kép

Kép Ketten :-)

Kép
Kép
Kép Mamival :-)
Kép Játszótéren :-)
Kép

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Nagyon aranyos

Kép
kriszpiri
 
 


Hol van mindenki?????


Kriszti Ti mit csináltok??

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


ritkán járunk már ide!

Mi unjuk magunkat gyerek is szenved lehet ki kéne vinnem sétálni de egyedül nincs kedvem meg még kicsi pedig találtam itt egy nagyon jo modern játszóteret

Kép
kriszpiri
 
 


Ti mit csináltok??

Kép
kriszpiri
 
 


Épp szenvedünk Patrikkkkal ...hamarosan sétálunk mi is!!!!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


na vagyok 4.-re elaludt végre

Kép
kriszpiri
 
 


többiek mit csinálnak??

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: Én is vagyok csak sétáltunk egyet,most értünk haza!!!!!

Anyu alszik,többiek dolgoznak!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni??

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti???

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Patriknak kijött a hatodik foga :)

Most már van 4 felül 2 alul :)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni mikor mentek haza??

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: A 14:53-al...

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Az nemsoká itt van:( na most se tudtatok vmi haj de sokat lent lenni

Kép
kriszpiri
 
 


de m-ár jobb,mint a semmi,csüt óta vok itt

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Hát ja mondjuk!tegnap volt valami otthon miután eljöttünk??

Kép
kriszpiri
 
 


Anyu pont utánnatok kelt fel. de amúgy semmi..este rókát üldöztek krisztiánék az udvaron

Milán megnyugodott?

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Megnyugodott nagyjábol!Elaludt de még fel fel sirt aztán a feren kanyartál kinyilt az ajto pont az ő oldalon akkor én is megijdetem!

Később hivott Timi h semmi kajájuk lementünk ott jo kedve volt beszélgetett nevetett...stb de ha hangosan felröhögtek ott is sirt!

Lehet lent is az volt valaki hangosabban szolt és megijedt csak erre tudok gondolni más mi?Mert utána semmi baja nem volt

Kép
kriszpiri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: