Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jobbulást mindenkinek, aki náthás, Argizsu pihenjél, amennyit csak tudsz!

@Szilvi: A csípőm a szülés után már nem a "régi", volt egy-két nadrágom, ami nem ment rám a szülés után sem. Ez van. Ne idegesítsd fel magad a kilókon, egy a lényeg: a babád egészséges legyen.

@Baudry: jó lett a festés.


Ma én is sétáltam egy nagyot, el is fáradtam, a hasam is keményedett. Fogy az energia. Pedig még 10 hét van hátra.

Pihengessetek!



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Köszönöm aranyosak vagytok:)
Tegnap sajnos el kellett menjünk az ügyeletre, mert begörcsölt a bal oldalam. Azt mondták ,hogy vagy izom szorult a bordáimhoz, vagy az epémmel volt gond , mert harmadik napja hogy "sárgás, híg" volt a székletem. Tegnap kicsit kíméletesebben ettem és ma reggelre sokkal jobb is volt a helyzet:)
Leszámítva a 110 feletti pulzust. Szerintem kicsit kikészítenek ezek az időjárás változások.
Mozgás terén meg eléggé más a helyzet mint az elmúlt hetekben , szószerint úgy könyörgöm ki, hogy mocorogjon, de addig jó amíg sikerül, csak idegbajt kapok .:) Elvégre már gondolom neki is alig van helye odabenn. Viktria majd várjuk a képeket, már én is tűkön ülök,hogy legyen jövőhét és láthassam ,hogy minden rendben van vele, meghát már mióta várok erre a 4Dre. :) Kismacko az energia fogy nálam is , mire felmegyek a másodikra alig állok a lábamon és alig kapok levegőt, de gyorsan el fog telni az az idő :)
Vigyázzatok magatokra!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Nah mi tegnap voltunk a 29. heti uh vizsgálaton, amit már nagyon vártam :) Sajnos kép megint nem készült a piciről mert ő annyira szégyenlős volt, csak profilból láthattam, de azt is csak félig meddig, olyan helyesen ásított :) meg a pici pisze orát láttam. jaj meg persze a kukaccát azt mutogatta :P  Már szépen elhelyezkedett,fejjel lefele fordult és reméljük mostmár így is marad :) Minden rendben van vele hála istennek, a doki mondta hogy sokat pihenjek, mivel elég sokszor be szok keményedni a hasam. Már most nagyon várom a következő vizsgálatot, mert már ugye nincs sok hátra nekünk :) De ma csak pihenés lesz, mert tegnap annyit mentem intézkedtem hogy majd be szakad a derakam, sehogy se jó, éjjel is alig aludtam, nah meg a betegség is elkapott már megint nátha meg köhögés, és hát nagyon kellemetlen! :( de kúrálom magam!

Remélem veletek is minden oké, vigyázzatok magatokra :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 

 
 

Sziasztok,


Baudry, kitartast neked!
Edina, örülök, h minden ok a tökössel, a többi már eltelik, valahogy.

Mi ma voltunk dokinál. terheléses vércukorszint mérésen (tudom, kicsit megkéstünk vele), megnézték az én pici fiamat is, aki ügyesen fejlődik és mi is befordultunk már. Ez az édes lötty mekkore egy fos, pfffujjj. NA de letudtuk ezt is. Az eredménytől nem félek, szerintem rendben vagyok. Kicsit kérdezgettem a kórházakról az orvosomat, de sokra nem jutottam vele, kérdezgettem a véleményét a vízben szülésről és még sok-sok hülye kérdést tettem fel, amire ügyesen válaszolt is :D
Nem fáradok egyáltalán és nagyon jó a közérzetem, ha így folytatom még karácsonyig dolgozni fogok. Legkésőbb dec 18. án el kell mennem.
No kitartást mindenkinek és pihanést a hétvégén!
szilvi16
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk ultrahangon, de úgy elbújt a 2 lába közé és a kezét is az arca elé húzta, hogy csak egy ilyen kép sikeredett. A nóziját levágta az uh kép, nem látszik rendesen, csak sejteni lehet, de én láttam mindent tegnap és gyönyörű! <3 Hunor még mindig medencefekvésű, emiatt húzza fel a lábacskáit, nem tudom, hogy szándékozik-e befordulni valamikor. :)Mi is láttuk a kukacát és 31 hetes babának felel meg a mi kis Drágánk az 1800 grammjával. 

Voltam szemészeten is, ahol mindent rendben találtak, nem indokolt a császármetszés, ezért most át kell programoznom az agyam rendes szülésre. Erre lelkileg fel kell még készülnöm.  Persze ha nem fordul be, akkor marad a császár...

Most mosom a fehér babarucikat és a kapott textil pelusokat, tegnap megvettem a mosószert, öblítőt, újszülött pelust, popsitörlőt, a szülés utánra betétet és a maradék apróságokat is.

Örülök, hogy Veletek is rendben vannak a dolgok, jobbulást a náthásoknak!
Vigyázzatok Magatokra, pihizzetek sokat!

Íme a sztárfotónk, ami nem a legjobb, de én ennek is örülök, aztán majd élőben úgyis kigyönyörködöm magam... :)

Hunor 30 hetes
viktria
 
 


Sziasztok!
Edina jobbulást Neked!
Szilvi köszönöm ,aranyos vagy. Kicsit "irigykedem" ,hogy ilyen sokáig tudsz dolgozni, jó lett volna nekem is , de sajnos munkahely válogatja :)
Viktria, így is látszik milyen édes kisbaba :) Én már az utóbbi 3 vizsgálaton kérdeztem az orvost, hogy mikor lesz a 4D-s vizsgálat, annyira be vagyok sózva. Mondjuk tuti idegbajt kapok ha eddig vártam és  hátat fordít!! :)
Sokkal jobban érzem magam, bár tegnap kétszer megint begörcsölt az oldalam ,de lemaszíroztam róla :D Jövőhéten vesszük meg az ágyneműjét, már meg van rendelve, alig várom.
Legyen szép a hétvégétek!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak az én kis maszatkám lustálkodik... napok óta alig alig mozog és akkor sem úgy ahogy szokott, eddig rendszerint kiszakította az oldalamat most meg csak úgy "simogat". de amikor végre rúg 1-2szer akkor megnyugszom! :)
Tegnap megvettük a légzésfigyelőt és a bébiőrt, pár darab zizegő csörgő játékot forgót az ágya felé, amit ma már össze is raktunk, kapott még 1 overált a nagyijától, szóval szépen lassan elkészül a babaszoba! :) a Ruhácskáit a nővérem hozza majd jövőhéten, mivel neki a 20 hónapos kislányáról rengeteg ruhácska jött le. 
Kedden megyünk UH-ra, amit minden hónapban úgy várok mintha még sosem láttam volna, pedig nekünk minden hónapban van UH meg 3-4 képet is kapunk mindig. 15-én megyünk a babaexpora ahol meglesz a 4D UH is aztán dec. 6-án meg pocakfotózás. Szóval eléggé sűrű lesz az év vége, és még bele se vettem a babavárót, amit nemtudom mikor lesz, mert "meglepi" :)
Aludni én sem tudok sokat, meg amikor tudnék akkor arra ébredek, hogy hülyeségeket álmodok, pedig nemigen vagyok az az álmodós fajta. A bal tüdőm eléggé össze lehet préselődve mert érzem h az kicsit nehézkesebben dolgozik meg fájogat is ahogy nyomódik. 

Szilvi16 a terheléses cukor az tényleg pocsék 1 élmény, undorító az a cukros lötty, ráadásul engem úgy elálmosított, hogy majd lefordúltam a székről, nemtudtam nyitva tartani a szememet.

Baudry a lépcsőzéssel nekem is meggyűlik a bajom elég sokszor, mi a 4.en lakunk és nincs lift, néha naponta többször is meg kell tennem a fel le utat, nálam az a taktika h fordulónként megállok, hogy ha érzem, hogy nehezebben megy és elszámolok magamban 10-ig annyi idő elég szokott lenni, hogy kifújjam magam 1 kicsit.

Halgattam a rádiót, hogy influenza ellen a kismamáknak van valami ingyenes védőoltás, nemtudom eldönteni, hogy beoltassam-e magam, mert 1részt nem akarok semit elkapni, mert általában ha elkapok valami betegséget, akkor mindig minden létező tünetet és szövődményt produkálok és nemakarom h baja essen a törpillának, másrészt meg sokszor hallani, hogy vannak bizony gondok ezekkel a védőoltásokkal! :S
Mi a véleményetek? Az orvosotok javasolt már valamit ez ügyben? 

Továbi szép napot mindenkinek! :)

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék! :) Január 25-re vagyok kiírva. Érdekes mód pont két évvel ezelőtt volt egy vetélésem, amit január 25-én műtéttel kellett befejezni. :( Van már két kislányom,7 éves Petra,5 éves Kitti. Ők is császárral születtek. Sajnos most is császározni szeretnének. Nagyon szeretnék hüvelyi úton szülni most! Ti melyik kórházban fogtok szülni?
nyokedli
Tahitótfalu
 
 


Üdv a csapatban nyokedli! :)
Mindennek megvan az oka, annak is, hogy épp akkor jön a kicsi, amikor a másik elment! :)
Én a Szent Jánosban fogok, választott orvosnál, akit nyugodt szívvel tudok ajánlani bárkinek! :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok Kismamik! 
Szia Nyokedli, gratula a kis picúrhoz! Kisfiú lesz vagy kislány?
Csajok, segítsetek nekem légyszi! Ti milyen és mennyi kisruhát vettetek/vesztek a piciknek? Mi egyelőre a body-rugi kombónál tartunk, meg van egy overáll is, de pl az overáll alá mit kell még adnom majd rá, ha kimegyünk mondjuk sétálni, vagy dokihoz? Kis pulcsi, kis nadrág? Már teljesen belezavarodtam, éjjel-nappal kisruhákat vadászok a neten... Már kezd fóbiám lenni, hogy nem tudom majd elég rétegesen meg változatosan felöltöztetni....

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok régi és új kismamik!

@Anncsa: Neked kell eldöntened, hogy kéred-e a védőoltást. Én kihagytam eddig is. Esetleg az orvosodat vagy a védőnődet kérdezd meg erről.

@Minka87: hosszú ujjú kombidresszből és plüss rugdalozóból 5-5 darab, ha "baleset" történne, mindig legyen tiszta. Az overál alá nem kell sok réteg, mert akkor megizzad és könnyen megfázhat. Talán egy vékonyabb pulóvert adtam még rá. A babakocsira még terítettem plédet is, ezért sem volt "túlöltöztetve".

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok kismamik!

Anncsa, mi ugyanakkorra vagyunk kiírva... na jó... mi egy nappal később érkezünk a tervek szerint... :D.
Az én tökösöm sem mocorog, úgy kell könyörögni neki, de nálam ez azért van, mert befordult. és már csak a buksija bökdösését érzem...... viszon állandóan pisilnem kell
Nekem sok rucim van, sokat kaptam a barátnőmtől és nem szándékozom több darabot vasarolni.
Baudry, remélem valóban sikerülni fog addig dolgozni, mert a hétége óta valami megvátozott.... hírtelen elkezdtem fáradni és nagyon nehéznek érzem magam, fene tudja mi van... pocakom még mindig kisebb az átlagnál ezért a mozgás könnyen megy, de azért én is egyre jobban érzem a plussz súlyt. Nekem a vezetőséggel is szerencsém van, mert teljesen megértik a helyzetet és megegyezéssel, sokat könnyítenek a munkámon.
Rámjött a zabálhatnék újabban és csak baromságokat kívánok, mint a palacsinta, mákos guba, szilvás gombóc stb....
Szép napot nektek és kitartást!
szilvi16
 
 


Sziasztok! Üdvözöllek nyokedli, szép babavárást kívánok én is neked :)! Velünk is minden renden van, ahhoz képest hogy befordult már a kis tökös a mozgása nem csökkent, sőt inkább azt veszem észre egyre aktívabb, éjjel nem hagy aludni, meg nappal is annyit mocorog :) de örülök neki, még ki kell használni ezt a kis időt míg a pocakomban érezhetem :) A fáradság nálam is előjött bár ilyen hullámokban mert van amikor megtudnák őrülni úgy pörgök :D. a Lépcsőzés már nemigen megy mert lift az nálunk sincs és a kutyussal sokat le kell járni de felfele már nem olyan egyszerű a dolog. De lassan vége és mindenki a kezében foghatja a picúrt :) már nagyon várjuk!

Legyen szép napotok, vigyázzatok magatokra!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!
Szilvi16 az én babóm 16 hetes kora óta van befordulva, vagyis lehet, hogy egyszer 2szer kifordult onnan de minden vizsgálaton bevolt fordulva és a doki is azt mondta, hogy ő már így szokott lenni s ki sem jön onnan. Ma végre elkezdett ficánkolni, mondjuk lehet azért, mert egész nap feküdtem, aludtam( vagyis próbáltam) és falatoztam, az utóbbi hetem nagyon pörgős volt. Melyik kórházban szülsz majd?

Mi is nagyon várjuk már, hogy kibújjon néha, de van 1 olyan "hülyeségem", hogy nem akarom annyira, hogy kibújjon még, mert így érzem őt biztonságban, hogy ott van bent a melegben, mindig velem és érezhetem ahogy mocorog. :)

Kis ruhát mi a tesómtól kapjuk majd, de overálból mi kettőt vettünk, ha ki kéne mosni és nem sáradna meg időben, a body, rugi az a 2 darab amiből a legtöbb kell, a többiből elég pár darab szerintem, vékony kissapka, amit odabent adsz rá, és vastagabb amikor kiviszed. Nekem olyanok jutottak eszembe, amik még lemaradtak, hogy hajkefe, körömolló, orrszívó amiket mindenféle képpen akarok még venni.

Szép napot :)



anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Hello Mindenki,

Anncsa, én csehországban élek és itt is fogok szülni. Nekem csak most fordult be, de érezhetően kevesebbet mozog.
Én megbeszéltem vele, hogy amint betöltjük a 37. hetet kötelezően ki kell bújni, aztán, h ő megértette vagy sem az majd kiderül :D
Szép estét enektek, vigyázzatok a pocakra :)
szilvi16
 
 


Sziasztok Kismamik!

Üdv. Nyokedli! Gratulálok a Picihez! Kisfiú vagy kislány lesz? :-) Képzeld, én meg inkább császárt szeretnék, mert elég nehezen viselem a fájdalmat, emiatt kicsit tartok a hüvelyi szüléstől, persze ha úgy lesz, akkor sem fogok kétségbe esni.

Baudry, köszönöm! Szerintem is gyönyörű baba, bár én elfogult vagyok. :-) Megvan a kis ágynemű? Azért fotót majd mutass, kíváncsi vagyok rá!

Anncsa, de jó, hogy mentek pocakfotózásra, biztos szép emlék marad majd! Én biztosan nem adatom be az influenza elleni oltást, mert pár éve beadattam és rá pár hétre influenzás lettem, valami másik típusút kaptam el, úgyhogy inkább sok gyümölcsöt eszem és heti 2x kismama vitamint tolok.

Minka! Én minden ruhát megkaptam tesómék gyerekeiről, nekem már nem kell venni, de téli babakelengye listát keress a neten és ha valamit kihagytál eddig, abban majd tudod ellenőrizni. Ollót, hajkefét, hőmérőt, orrszívót, stb. nekünk kellett venni, de már minden megvan.

Az én kis tökim sokat mocorog, de esze ágában sincs befordulni, pedig már 31 hetes. Keresztbe fekszik és tegnap este jól kitérdelt a köldököm mellett baloldalt. Apa úgy simogatta vissza, mert egy pukli lett ahogy kitolta a lábikóját. :shock:

Szilvi! Miért akarod, hogy a 37. héten kibújjon? Végülis a 37. héttől már nem koraszülött. :-)

Szép hetet Nektek!
viktria
 
 


Viktria,

A lehető legkevesebbet akarom, h bent legyen. Jöjjön már ki, lássam a pici pofiját, tartsam a karomban és ahogy te is írtad....akkor már nem koraszülött
szilvi16
 
 


A 39. hét előtt programozott császárt sem csinálnak, buta dolog azt kívánni, hogy 3 héttel korábban szülessen a baba.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hát inkább jöjjön természetesen a 37. héten, mint császárral a 40 héten. Különben amit az orvosok számolnak hozzávetőleges adatok és ha ő úgy döntene, h a 37. héten kibújik, én igenis örülnék.

szilvi16
 
 


Sziasztok! :)

Én amondó vagyok, hogy majd kijön, amikor ő úgy gondolja, hogy a 37. héten vagy a 41. héten... ő tudni fogja ha készen áll és én itt kint fogom várni őt :)

Ma voltunk UH-n, a doki mindent renen talált, szépen fejlődik. Ásítozott, csuklott picit, integetett...nemrég panaszkodtam, hogy a múlthéten nemigen akart mozogni... na ma ezt mind bepótolta :D

Nektek mekkora súlyt mértek a 28 hetesen? Én ma vagyok 28 +4napos és 920 grammot mért, lehet csak azért meg állandóan a netet bújom...de nekem kicsinek tűnik, mondjuk a doki szerint teljesen jó a mérete...de nemtudom:S aggódom kicsit.

Ti hogy vagytok? Hogy telt a hétvége?

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Hát elvégr úgyis ők döntik el mikor akarnak kijönni. :)
Anncsa, ma mi is sokat mocorogtunk, a mi babáink egy ritmusra
"járják".
Nekünk 1-1.2 kg között volt, azt is normálisnak tartotta és szerintem a 920 gr is tök normális.
Nem kell ezen aggódni, mindegyik a maga módján fejlődik és ha minden rendben a doki szerint, én nem aggódnék. Nekünk legutóbb azt mondták, h vissza van maradva, mostanra behozta.
Szép estét nektek!
szilvi16
 
 


@szilvi16:


Egy biztos: a várandósság nem véletlenül tart a 40. hétig.
Nem kellene a császárral szülő nőket negatív színben feltüntetni. Én is természetes úton szültem volna, ha a 7 és félórás vajúdás után a kitolási szakaszban nem döntenek úgy, hogy megcsászároznak. A második gyermekem éppen emiatt császármetszéssel fog világra jönni. Nem kockáztatnak meg egy természetes szülést, hogy aztán szétváljanak a hegek.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


kismacko81

Egy vicc miatt nem kellene senkit lebutázni és nem kell a hőst játszani senkinek, szerintem! Normális,  mindenki azt szeretné, h a lehető legjobb legyen a babának, de én azt mondom, h a 37. hétre normálisan elinduló  szülés sem roszabb mint egy programozott császár. Egy baba lehet, h 37 héten felkészültebben jön ki természetesen, mint 39. héten mások által eldöntve.
Én szültem volna simán császárral, ha választhatnék, de itt nem lehet. És bizony lehet itt osztani az észt.... én nem szeretek terhesnek lenni, egyedül az eredmény az amiért kitartok. Rossz anya leszek azért mert annyira rövidíteném amennyire lehet? megtörténhet, de nem véletlenül vagyunk ennyire különbözőek.
Én sem és más sem mondaná, h kevesebb vagy mert császárral szültél, mint mondtam én is szülnék császárral mindenféle büntudat nélkül.

A részemről ez a téma lezárva! Sajnálom a konfliktust és a  félreértést csajok.
Szép napot nektek és kitartást!
szilvi16
 
 


Sziasztok! Ti már mindent megvettetek? Hogy vagytok? Én napok óta este 8 felé,már alig bírok ébren lenni...
nyokedli
Tahitótfalu
 
 


Sziasztok! Tegnap elérkezett a várva várt nap azóta is teljes a boldogság. :) Rendben vagyunk, jól vagyunk, 2 kg felett vagyunk, van nagy hajunk is. :) A tegnapi uh alapján ma töltöm a 33 hetet, már nem tudom követni , szóval Jézuska előtt felkészülök ,hogy jöhet bármikor az a biztos :D Töltöm a képet is , bár nehéz "szülés " volt amitől féltem is  , mert totál hátatfordított, a szonográfus le is tett róla ,hogy látni fogjuk , aztán láss csodát félig meddig megmutatta magát,morcos is volt amiért felébresztettük, (hozzáteszem egésznap mocorgásba volt) de nekem így is a leggyönyörűbb. :)
3. napja kínlódom ezzel a fránya torkommal, várom a csodát a Tantum Verde- től ,de nem jön, úgyhogy sok - sok C vitamin, meleg tea és pihi. Ami viszont sokat segített: kipróbáltam a citromfű teát. Csak ajánlani tudom, sokkal jobbat alszom tőle ,nem puffadok annyira és a gyomrom se fáj. ;)


@anncsa: Nekünk 1395 g- ot mértek 28 hetesen, én egy picit sokalltam és mindig aggódtam ,hogy a combcsont kisebb a koránál, de ahogy az előbb írtam ahány ultrahang , annyi mérés, most mindent a korának megfelelően mértek.Szóval nincs min aggódni, a netet meg nem szabad bújni, maximum csak extra cuki dolgok után :)
Vitkria, megvan az ágynemű is, nagyon tetszik , majd lefotózom ha berendezkedtünk, kiválogattam egy zsák babruhát már :) Lassan rendelem a kórházba való cuccokat is,gondolkozom az Elefánin, van véleményetek róla?
Nyokedli szia! Nálam ez már 6 órakkor kezdődik, de valahogy 10- nél előbb sose sikerül lefeküdni :)

Csatolom a babócámat :)



Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Rendszeresebben olvaslak, mint ahogyan jelentkezem, de igyekszem:)
Remélem mindenki jól van/jól aludt a körülményekhez képest
A múlt hetem elég vacakra sikeredett, de most jobb napok vannak, leszámítva a pár órás éjszakai virrsztásokat, majd nappali fáratságot...
Aranyosak a Babócák:) Mi hétfőn megyünk uh-ra, egy új helyre, remélem alaposak és mindent megnéznek és rendben van Babóca is. A méretei nagyon érdekelnek, mert vagy 2,5 hónapja mérték legutóbb. Sokat izeg-mozog, tegnap este balett előadáson voltunk, Strauss zenére, hát amit leműveltRemélem örömében és nem felháborodásában a sok, hangos zenétől
@ancsa én szeretném beadatni az influenza elleni védőoltást+nagyszülők és apuka esetén is elvárás részemről, mert téli baba és első 6 hétben nincs még immunrendszere. Én utóbbi 4-5 évben beadattam és nem is voltam influenzás, max náthás 1-2x/tél. A nőgyógyászom is azt mondta, hogy neki eddig nem volt rossz tapasztalata, persze én döntöm el.Házi ovosnál be tudod adatni, én amikor megkérdeztem még nem volt nekik, de már esedékes lenne...
@nyokedli üdy közöttünk

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Baudry nagyon cuki a babócád! :) Mi szombaton a babamama expon kukucskáljuk meg a manókát, ha lesz értékelhető fotó tötöm is majd fel :)
Moncsih2 én is megkérdeztem a nőgyógyászomat a védőoltásról, ő azt mondta, hogy kismamákat feleslegesen nem oltogatunk össze vissza. Meg én is tartok tőle, hogy beadassam, mert lehetett hallani olyat is, hogy a kismama nemigen jól reagált a dologra, és gond lett vele is meg a babóval is. A páromnak meg a nagyszülőknek meg úgy érzem, hogy nincs jogom megmondani, hogy mit adassanak be maguknak és mit nem, mindenkinek szíve joga, hogy mit tesz. Én azt hiszem nem fogom beadatni, mert eléggé megbízom a dokimban, nagyon jó orvos a tesóm is nála szült és eddig csak jót hallottam róla másoktól is. De persze mindneki máshogy látja ezt a szuri dolgot, ki, hogy érzi magát jobban biztonságban :)


anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


@minka én is izgulok kicsit az öltöztetés miatt, de majd anyukám segít+már készül a kérdéssor a védőnőnekegyébként gyakorló anyukáktól azt hallottam, hogy a legfontosobb a body és a rugi. A kezdő méretekből (56) állítólag 4-5 darabot érdemes beszerezni, majd a születésénel derül ki egyébként is, hogy milyen nagy. Illetve január végén, február elején vannak a leértékelések, így majd lehet utántölteniNekem van 56, 62, 68-as sok használt, némi új és vezetek egy táblázatot, hogy milyen méretből hány darab van és aszerint pótolom ki, hogy ne legyen ugyanabból túl sok, pl 15 kiskesztyű és csak 2 kissapi

37-40. hét közötti születés - hát nekem a nőgyógyászati bajaim miatt kötelező a programozott császár+tegnap az ortopéd orvos is megerősítette, hogy ő sem javasolná a természetes szülést a gyerekkori csípőficamom miatt (ki van kopva a jobb csípőm és valszeg nem tágulnék elég jól)...
A lényeg, hogy nekem orvos is és szülésznő is császáros felkészítésen azt mondták, hogy még az utolsó 2 hétben is minden nap számít ahhoz, hogy a baba "érett" legyen. Úgy magyarázták, hogy a szervek utolsó pillanatig fejlődnek, minden nap nagyon fontos a baba egészsége miatt + egy nagyon erős érv, hogy nem tudják 100% pontosan kiszámolni a foggantatás pillanatát, ebből kifolyólag simán előfordulhat, hogy akár 1-3 héttel korábbi vagy későbbi a baba, tehát tulajdonképpen ha pl. lehet kisebb, mint a kiszámolt kora. 1-2-3 hét pedig nagyon sok lehet...Túlhordást nem beszéltem át velük Ja illetve anyuka szempontjából is fontos a természet által beállított 40 hét, a szervezet/hormon termelés stb. miatt.
@szilvi16 szóval a babának sokat számíthat minden bent töltött nap, nekünk meg már ki kell bírni azt a pár napot-hetet. Kitartást Neked

Kép
moncsih2
 
 


@baudry én személyesen vásároltam az Elefáni-ban a budaőrsiben, nekem szimpi mert egy helyen sokmindent kapni és mindenféle árkategóriában...
citromfű teát én évek óta iszom, általában mentával keverve, egyik kedvencem:) Illetve este pl. levendulával érdemes keverni, nekem is szokott segíteni, a levendulától gyorsan bealszom, csak nem mindig jut eszembe inni
Szép napot, megyek valamit ténykedni, legyetek jól és jók

Kép
moncsih2
 
 


Baudry! Gyönyörű babácskád van! Szuper jó kép lett! :-) Nekem úgy tűnik, mintha mosolyogna. Cuki!
Elefániban mi is vásároltunk. Nem rossz, de a honlapjukon lévő választék nincs meg az üzletben. Mi is Budaörsön voltunk.

Lehet már érezni egy kis feszültséget a levegőben, de ez is tuti a hormonok miatt van, illetve Lányok, közeledik a véghajrá! Van egy 14 hetes várandós barátnőm, mostanában jelezzük egymásnak ha ránk jön az 5 perc, mert akkor inkább nem beszélgetünk.

Képzeljétek, azt hiszem a hasamon a bőr lassan eléri a nyúlási maximumát. Sosem voltak még csíkjaim, még mindig nincsenek, de 2 napja csípkedő érzésem van a bőrfelületen. Csak néhány helyen érzem, főleg a köldökömnél és oldalt. Olíva olajjal kenegetem, de szerintem zebra leszek. :?
Az alvás nekem ismét nagyon jól megy, csak a pisilés ébreszt fel kb. 3x, de gond nélkül lehúzom a 10 órát.

Már bepakoltam a kis szekrényébe, nem tudok vele betelni, állandóan nyitogatom és nézegetem. :lol:

Szilvi! Neked boldog névnapot! :-)

Amúgy Mindenkinek szép napot!
viktria
 
 


Tényleg Szilvi, boldog névnapot!

Kép
moncsih2
 
 


Szép jó reggelt kismamik,


baudry... csodaszép baba és én is úgy látom, h mosolyog. :)
moncsih, persze, az a legjobb ha addig marad bent amíg csak kell, de akkor is türelmetlenül várom, h kibújjon.
Viktria, köszönöm szépen, tünemény vagy!

Nekem is lenne egy kérdésem.... ti milyen tejfejőt vesztek, vagy vettetek?
Én most keztem el nézegetni, de az elektromos nagyon drága.... a kézi pedig macerás.
Viktria.... én is így vagyok. Egy- egy darabot előveszek és csak nézegetem és simogatom. Szinte hihetetlen, h babruhár száradnak a szárítón, pelenkát vásárolok és a babaágy helyét méregetem. Néha nem tudom elhinni.... nézem a hasamat is és nem hiszem el, h ez velem történik...
Ezt minden nőnek át kellene élni.... mi szerencsések vagyunk, sok nőnek nem jár ki ez a kiváltság.....!
szilvi16
 
 


Köszi Moncsih !!!!!!!!!!
szilvi16
 
 


Sziasztok!

Remélem jól vagytok!

@Baudry: Nagyon szép a pocaklakód! Jobbulást!

@Szilvi16: Sajnálom, hogy rád mordultam, nem kellett volna felkapnom a vizet a soraidon. Te tudod, hogy mit és hogyan csinálsz, de láthatod, hogy mások is úgy vélik, hogy jobb, ha bent van a baba a várandósság végéig. 40 hét igazán nem nagy áldozat egy egészséges és gyönyörű gyermekért. Boldog névnapot!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


kismacko81. felejtsük el. Maradjunk annyiban, h két hisztérika olyasmin vitatkozik, ami amúgy sem rajta múlik :)
Akkor jön ki mikor eldönti, vagy legroszabb esetben, ha a dokik döntenek így. Valóban az a lényeg, h egészséges legyen minden picike. Egyik barátnőm barátnője szült múlt héten 39. hétre, de oxigénhiányos babát. Későn vették észre, h szennyezett, a magzatvíz. Annyira szíven ütött, h amíg én egy kilógramm plusszon aggódom, az a pici lény az életéjért küzd.
Elnézést, h titeket riogatlak ezzel! Velünk ez nem történhet meg! Csak kitartást!
szilvi16
 
 


Sziasztok! Annyira szeretnék tenni venni tervezgetni , de sajnos 2 napja az ágyat nyomom. Tegnap volt egy kis hőemelkedésem , de hála az égnek (le is kopogom) nem lázasodok. Azèrt kaptam antibiotikumot, bár ez a köhögèsi inger a legborzal

Kép
baudry
 
 
 


Na most látom , hogy csak a fél üzenet jelent meg! Szóval azóta eltelt két nap , egész jól helyrejöttem , csak éjjel akarok megfulladni a köhögéstől , úgyhogy kínomban vettem Stodal-t , kérdeztem is a patikust, hogy ez ugye homeopátiás  mondta ,hogy igen, erre utána nézem ,hogy alkohol is van benne, úgyhogy próbáltam magam mindenféle természetes módon kúrálni, de nincs mese innom kell belőle, mert elég jól fájdogál a hasam alja is a sok köhögéstől. Szerintetek?


 


Egyébként köszönjük a dicséreteket, aranyosak vagytok :)


További maradék szép hétvégét! :)


 


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! 

Baudry remélem jobban vagy, nálam is kezd jelentkezni valami, kezd kaparni a torkom és fájni a fejem (mondjuk migrénbeteg vagyok, de ez most nem oylan fejfájás, ez olyan "betegséges" ) de remélem, hogy megúszom.

Tegnap voltunk végre és meglestük a kicsilányt! Itt 1 gyönyörű fotó róla, elég sok készült, de állandóan az orrocskáját fogta, ezen kivételesen jól látszik! :)
Ja és nemtudom, hogy mit mért a dokim, de ez a doki 1513grammot mért, ami sztem is hihetőbb mert nemhiszem h 5 hét alatt csak 300 grammot hízott volna (24-29 hét között 615g-ról 920g-ra), meg látszik rajta, hogy milyen pufók a kis drágám! :) Az orra olyan mint az apjának de a szája az enyém! :)

Kishableány! :)



anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Hello Lányok!

Remélem jobban vagytok!?
Engem szerencsére eddig elkerült mindenféle betegség, így is mikor félrenyelek valamit és köhögök, minig aggódom, nehogy szétrázzam a babát. :-) Autóban is fogom már, mert azt érzem néha, hogy kanyarban kileng. Vicces dolog ez, de tényleg olyan érzés.

Anncsa, a Te Babókád is gyönyörű szép! Nagyon jól sikerült a fotó! Milyen kis husi, cuki ujjacskái vannak. :-)

Aki volt a baba-mama expon, röviden leírnátok, hogy volt-e valami különleges dolog? Hasznos volt? Mi sajnos nem tudtunk kimenni, mert családi program volt.

Ma kezdek el bepakolni a kórházi táskába, akkor leszek nyugodt, ha minden készen áll. Ma kezdjük a 32. hetet.

Szép napot!
viktria
 
 


Sziasztok!

Remélem, hogy jobban vagytok Baudry, Anncsa! Többi kismami?

Nagyon szép kislányod van Anncsa!

Szerdán megyek az sztk-ba, lehet hogy ott helyben megejti a doki a kötelező UH vizsgálatot, legalábbis remélem, hogy nem küld a kórházba ultrahangra.
A hetek lassan telnek. December már pörgősebb lesz.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok már egy ideje nem voltam fent, mert sajna bekerültem a kórházba! :( Tegnap jöttem ki, nagyon bekeményedett a hasam, meg görcseim voltak, így hát mindjárt bent is fogtak infúziókra! De már hála istennek minden rendben van, de antibiotikumot kell szednem mert vettek törletet és bacim van! Még jó hogy kiderült, de ha nem segít a gyógyszer megint be kell feküdnöm infúziókra :( De mostmár nagyon kell vigyáznom, pedig eddig se erőltettem meg magam!

Ti is vigyázzatok magatokra, mert egy kettő megtörténik a baj! Szép napot :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Hááááát..... sikerült elkapnom 1 "kellemes" vírust ami mondjuk hétfőn volt nagyon durva de eléggé kivoltam még tegnap meg ma sem vagyok még teljesen jól, a lényeg h ez a hányós hasmenős vírus hőemelkedés és láz közötti állapottal, amire csak magne B6-ot szedhettem, eléggé kemény volt, de aránylag gyorsan túllettem rajta. Nem volt rossz az expo, de mondanom sem kell, hogy főleg a pénzesebb népre utaztak, a sok Stokke babakocsi meg a babaszoba berendezések, de nem az olcsóbb fajta. Kint volt még az OTP amire számomra nem volt szükség, aztán sok őssejtes. Voltak cuki meg érdekes dolgok is. Mondjuk vettem cumisüveget, a nagy MAM-os 1050 Ft volt (tescoba 1700 asszem) meg kaptam még 2 másikat promoba de az valami más márka, meg 2 kis cumit is. Vettem szülés utáni betétet, az is jó árban volt. Összességében nem volt rossz, voltak érdekes dolgok, voltak jó árban is babaholmik. 


További szép napot nektek! és Jobbulást a betegeskedőknek! :)

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Edina nagyon vigyázz magadra és pihenj sokat!
Anncsa neked pedig jobbulást, franc megette ,hogy sikerült beleesnünk valamibe így a vége felé. Egyébként aranyos a babád :) Nálam már annyira nem vészes a helyzet, már csak köhögök , végre éjjel nem keltem fulladásra. Sok sok C vitamin, tea..
Hát betöltöttük a 33 . hetet , már igazán nincs sok hátra és elég gyatra a kórházi felszerelésem , szóval a héten mindenképp bele kell húzzak. Ma elkezdtem gondolkozni a szülésen, bár ne tettem volna, de olyan még nem volt ,hogy baba bennmaradjon :)

Van listám a kórházi dolgokhoz, de van amit feleslegesnek tartok, van amit pedig hiányolok. Ti miket pakoltatok össze (persze aki már összepakolt) ?


 


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Jobbulást mindenkinek, vigyázzatok magatokra nagyon. Magamnak is ugyanezt kellene mondanom, de ez nehezebben megy.
Már megint nem tudok aludni 0:35 óta, előtte aludtam 2-3 órát, most megy a virrasztás. Szomjas vagyok, akkor iszom vizet, egy idő után mosdó, némi gyomorégés és várom a reggelt. 
Nekem is nagyon kemény a pocakom, de reggel óta.
Hétfőn voltunk ultrahangon és úgy látják minden szerv szépen fejlődik, a számított koránál 2 nappal kisebb, de az nem igen jelentős, főleg ha nem számolják pontosan a fogantatást 1595 gramm a kislányunk és mindkét kezét ökölbe szórítva, a két karját könyökig egymáshoz téve, boxoló pozban eltakarta az arcát egészen mellkasig. Szerintem nagyon utálja az uh-t és a dokinéni nem is tudta kimozdítani ebből, próbálkoztunk köhögéssel, mozgatással, erős akarata van akárcsak a szüleinek Ja és a tarkójánál hosszú haja van, illetve a fenti részeken kis punk frizu, a magzatmáztól áll így.
Hétvégén elkezdtem a nagy pakolást, lomtalanítást tartani, hétfőn megvettük a babakocsit és vettem 1 csomag textil pelust, meg egy szoptatós melltartót, amit már most hordok:) Ha valaki A kosarat hord, ajánlom az Elefani-t, nagyon kényelmes és olcsó melltartójuk van mindenféle kosárból. Textil pelus kell majd még, de gondoltam körülnézek máshol is, mert nem igen tudtam az árakat. Illetve még a védőnővel akarom átbeszélni, hogy mi az, ami igazán kell.
Hát mi még lehet, hogy 1 héten belül kezdjük a tisztasági festést, szóval még nagyon sok dolgom lesz...
@baudry Kórházi táska még sehol, de pl. ebből a listából fogok A és B tervet készíteni:) ezt is átbeszélem még a védőnővel...
Jaj 7-re bent kell lennem a kórházban, vérvétel, de előtte még beutaló kell a hepatitisz vizsgálatra is (eddig elmaradt) jaj jó lenne még aludni előtte...
Mindekinek egészséges és minél nyugodtabb napokat

Kép
moncsih2
 
 


nem került be a mama-baba kelengye link, ha most sem tenné be, a babaworld.hu-t nézegettem többek között: http://www.babaworld.hu/varandossag/baba-mama-kelengye

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden lábadozónak, vigyázzatok magatokra! Ezt a pár hetet már csak kibírjuk.

@Baudry: Még nem kezdtem el összepakolni, néhány dolog még hiányzik. December közepére talán sikerül. Moncsih2 belinkelt egy listát, több-kevesebb eltéréssel ezeket kell vinni. Ha már tudod, hogy melyik kórházban fogsz szülni, esetleg onnan is kérhetsz kelengyelistát, de a védőnőd is fog adni.

Tegnap voltam orvosnál, Uh-n megnézte a babát, méretei alapján 31. hétben vagyunk és minden rendben. 1700 grammra becsülte a súlyát.

Pihenjetek sokat!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jobbulást aki betegeskedik. Mi jól  vagyunk, vércukor vizsgálat eredménye OK, pocak lassan de biztosan növöget, de egyre inkább idegbajt kapok az idő lassú múlása miatt. Csak én érzem úgy, h nagyon lassan telnek a hetek?
Tegnap teljesen ki voltam akadva, a hormonjaim tombolnak, nem vagyok önmagam.
Kórházi cuccokat még nem kezdtem el összekészíteni. Január végéig lessz időnk, remélem. Készülünk kórháznéző túrára, ahol listát is kapunk, remélem az segítség lessz a tájékozodásban.
Edina, Anncsa vigyázzatok magatokra. Ez a többi kismamára is érvényes :)
Én jövő hét hétfőn megyek házi dokihoz, mert nem tudom mior volt utoljára teljes vérkép készítve és szeretném tudni, h áll a vitaminszintem. Ha a nőgyógyász nem kérta, kérem én külön. Mivel semmi vitamint nem szedek biztosra akarok menni, h nem is kell, ha meg kell, tudjam mi az amit pótolni kell.

Szép napot nektek és kitartást! Még pár hét és a kezünkben tarthatjuk a kis utódokat!
szilvi16
 
 


Sziasztok! Köszi a tippeket, Moncsih szerintem ugyanezt a listát nyomtattam ki. Én is onnan akartam rendelni szopis melltartót, de párom kérdezte ,hogy biztos hogy próba nélkül megrendelem - e. Úgyhogy megint itt állok tanácstalanul, (úgyérzem ,hogy most még fog is nőni a cicim) sőt! De a környékbe nem tudom ,hogy hol nézzek utána na meg persze aranyárban van minden. Szilvi én most totál elkedztem valamiért pánikolni mármint ,hogy sietni kell mindennel,pont azt érzem ,hogy rohannak a napok. A mai nap amúgy is elviselhetetlen vagyok és újra rámtört a "feleslegesen bőgök egy sort ". Éjjel megint szórakoztak velem a beleim, ami miatt nem is aludtam jót, sőt egyszerűen már azt sem tudom ,mit egyek mert semmihez nincs étvágyam. Érzem ,hogy ennék éhes vagyok, de nem tudom mi esne jól. A másik ami kiborít ,hogy egyre jobban romlik a szemem, már vezetni sem vezetek szívesen csak ha nagyon muszáj és akkor még a költözés is a nyakunkon van,meg a stressz hogy időbe végezzünk, szóval most ezt így iszonyú soknak érzem egyszerre.Na mindegy eddig nem volt úgy ,hogy ne lett volna valahogy, de azért már kicsit várom a végét :)
Vigyázzatok magatokra!

Kép
baudry
 
 
 


Baudry, Te Jan elejére vagy kiírva én a végére. Tudom. h sok a feladat, ezek a fura idegbaj érzések rám is rámtörnek néha, de én azt mondom féllábbal is megszülöm ezt a gyereket, csak legyünk túl már rajta :). Szemromlást én most annyiban tapasztalok, h fáj a fejem a napi 9 óra gép előtt ücsőrgéstől. Szoptató melltartót én kaptam 4 db-ot, de nekem még nagyok. Eddig két számmal lett nagyobb a mellem, de szerintem simán nőni fog még legalább 1-2 méretet.
szilvi16
 
 


Sziasztok Lányok!

Én már bepakoltam, kész vagyunk mindennel és így teljesen nyugodt vagyok. Ráírtam egy papiírra, hogy mit kell még induláskor bedobni a táskába ha indulni kell. Teljes dilemmában vagyok, hogy mivel engedik a hüvelyi szülést, akkor vállaljam-e a kockázatot a szemműtétem miatt, vagy beszéljem meg a dokival a császárt? Kedden megyünk hozzá, akkor megpróbálom lefixálni, hogy ne agyaljak állandóan ezen.
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok, de botrányosan rosszul alszom, állandóan szomjas vagyok éjszaka, vagy fél litert megiszom.
Ráadásul, pár napja észrevettem, hogy a hüvelyváladék is megváltozott és nem tudom, hogy ez mennyire jó. Vízesebb lett, mennyiségileg kb. 1-2 evőkanálnyi. Nektek nem változott meg? Remélem nem a magzatvíz szivárog. :roll:
Majd kedden ezt is megemlítem a dokinak...
Szopis melltartót a C&A-ban is kaptok és azt hiszem a Rossmannban is van elég jó áron. Ezt nekem is mondta egy anyuka.

Vigyázzatok Magatokra, pihenjetek sokat a hétvégén!
viktria
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: