Új privát üzeneted érkezett!

Mindenkit irigylek aki már volt, vagy hamarosan megy 12 hetes uh-ra.
Én tegnap este kezdtem el azon gondolkodni, hogy ugye minden rendben van? És még két hét az uh-ig. Hogy fogom addig kibírni?
Lehet, hogy azt kérem szülinapomra, hogy menjünk el valahova uh-ra! :)
Akkor már jövő hét szerdán láthatom.

Ikrek: Nálunk a nagyfiam szeretné, ha ikrek lennének. Nála az iker azt jelenti ugyanis, hogy egy fiú és egy lány. Mert ezt látja. Az egyik barátunknak az utcában ugyanis 7 hónaposak a gyerkők. Egy fiú és egy lány. Nagyon örülne, ha nálun is így lenne.
Vendég
 


Na sziasztok!

felfedem magam! Én vagyok/voltam inkognito4. :lol:

Most csak röviden, ígérem, leszek hosszabb is.

Ma reggel elmondtam a munkahelyemen, nagyon örült az ig., de persze hozzátette, hogy feladtam neki a leckét. Szóval egyik fele örül, a másik nem.

Magamról most csak annyit, mert közben mennem kell, hogy sztem több mindenben is leg leszek köztetek, aminek nem nagyon örülök. :wink: :lol: Az egyik, hogy én vok a legidősebb, 37 éves, és nekem van a legtöbb gyerkőcöm, 3, most várom a 4.et, és nekem vannak a legidősebb gyerkőceim: 15 éves fiú, 10 éves és 4 éves lány. Ja és tervezett baba volt.

Várom a kérdéseiteket. :lol:

moni
 
 


Moni :D szia :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Móni :)
Persze nekem semmit sem mond ez az neved sem, de megértem a titkolózást.
Gratulálok a 3 meglévőhöz! És tök jó, hogy még a negyediket is terveztétek.
Munkádról mit lehet tudni?

Cath, ne parázz, nem szabad :)
Mondom én, aki már alig várom, hogy benézzünk Picurihoz délután. De akkor sem szabad!

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:52-kor.
szilly
 
 


Szia Moni :D

Olyan jó olvasni, hogy valaki 37 évesen a 4-et várja :D Szép nagy családod van :)
pláne hogy egész hétvégén azt hallgattam a 39 éves sógornőmtől, hogy nem vállal másodikat mert ő már öreg, és különben is nem találna utána munkát, és a többi.... :? á, majdnem lecsaptam a csajt :(

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Evi!
Ismernem kellene téged? :lol:

Szilly!
Gyerekeket, sőt inkább már kamaszokat okosítok. :lol: Próbálom a fejükbe gyömöszölni a matekot, és az infot, bár ez utóbbit nem nagyon kell. :lol:

xyz!
Köszi! :lol: Sztem ma az nem talál munkát aki nem akar. Van egy 3gyerekes barátnőm, aki egy multinál helyezkedett el, számomra álomfizetésért. Igaz fizetnie kell egy bébiszittert is, de sikerült neki. Sztem minden hozzáállás kérdése.

moni
 
 


Moni,
igen, legalábbis Budapesten szerintem is így van. Vidéken azért lehet más a helyzet, de a fővárosban valamit tuti lehet találni, ha valaki akar... Én is multinál vagyok :D Nem könnyű, való igaz, viszont szerencsére elég rugalmas a munkahelyem meg a főnök, úgyhogy eddig még mindent meg tudtunk oldani....

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Sztem ma az nem talál munkát aki nem akar.


Ezt a mondatot én is vallottam éveken át. Világ életemben ügyfélszolgálatos voltam, és többnyire SAP-s. Bátran vállaltam határozott idejű munkákat is, sosem féltem mi lesz utána. Átlagosan (sőt mindig) ha letelt a szerződésem, frissítettem a CV-t, és elkezdtem jelentkezni neten. Egy nap átlag 10-13 helyre tudtam elküldeni az önéletrajzom, 2 hét alatt pörgött fel úgy a dolog, hogy már minden nap volt 1-2 interjúm, és a keresés kezdetétől egy hónap volt, amikor aláírtam az új szerződést. Így ment ez még 3,5 éve is, amikor csak azért csúsztam le az új helyről, mert épp a két állás között lettem kismama és rögtön veszélyeztetett...
Aztán jött a tavaly nyár. Elintéztük a bölcsikezdést ősztől, és a "biztonság kedvéért" azonnal belekezdtem az álláskeresésbe. Megdöbbentő volt és kétségbeejtő. A napi 10-12 CV küldés lecsökent napi 0-2-re. Az interjúk száma 1-2-re per 1-2 hét. És végül találtam állást, de csak novemberben, majd félév után.

Ezek után persze, ma is igaz, hogy az nem talál állást, aki nem akar. Csak kérdés, hogy aki akar, az talál-e annyi időn belül, hogy közben ne halljon éhen... :?

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:53-kor.
szilly
 
 


Móni!

Azért a munkakereséssel nem értek egyet. Nem mindenhol könnyű állást találni. Néha azért nem veszik fel az embert, mert túlképzett. De egyébként sincs sok munkalehetőség. Neked jó szakmád van. Egy matek szakost tanárt minden középiskolásban tárt karokkal fogadnak, mert kevés van belőlük. És sajnos nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben túlképzés lesz. Nem úgy, mint jogászból, közgazdászból... Ott csak a legjobbak tudnak igazán jól megélni és gyorsan munkát találni.

Egyébként nem hiszem, hogy öreg lennél 37 évesen. Én legalábbis csak kettővel vagyok fiatalabb, de nem érzem úgy, hogy két év múlva már úgy gondolnék magamra, mint aki öreg. Főleg, mert a gyerekek fiatalítanak.
A negyedikhez pedig gratulálok! Azt hiszem mi megállunk majd a háromnál, bár ez nem az én döntésem.

Szilly!

Ez nem olyan igazi para. Tehát nem ez jár folyamatosan az agyamban. Csak néha bevillan, hogy ugye minden rendben van? Túl szépnek tűnik, hogy a harmadik terhesség is rendben legyen. De vissza a pozitív gondolkodáshoz! Egyszerűen ilyen szép az élet. :) Ez az a várandósságom, hogy most tényleg minden rendben lesz.
Vendég
 


Evi!
Ismernem kellene téged? :lol:

hmmmmm nem csak ha már eddig titkozatos voltál,bár nem ismerlek ezen a néven de gondoltam köszöntelek...erre(is)vártam még.De bocsi ha nem kellett volna :roll: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


A másikon anno azt hiszem kb hasonló korú tanárnénivel fórumozok,aki az 5-6-dikat szülte :) dupla kétpetéjű ikresek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Virelle
Gyomorégésre nagyon jó a SALVUS víz, szódabikarbona, natur pattogatott kukorica (stb... nagyon sok savközömbösítő van, sokfélét lehet szedni terhesen is)

Panda
Jobbulást!
Náthára tüneti szerek vannak... vagy a "kalapkúra" :oops: :lol: :wink:

XYZ
Jobbulást a fejednek!

Moni
Akkor nem is tévedtem nagyot :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Munka
Nagyon sok dolog befolyásolja :?
Orvosként is elég nehéz elhelyezkedni :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:
(fizetésekről meg jobb nem is beszélni :evil: .... és akkor miért csodálkoznak, ha mennek külföldre....)

Évi
Dupla ikres :roll: :lol:
Az szép. Spontán, vagy lombikos?
Hogy vagy? Lelked?

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jaaa Evi nem!!!
Ne érts félre. Nagyon örültem a személyes köszöntésnek!!! Jól esett, de mivel nagyon régóta babanetezek, ezért nem tudtam, hogy ismerhetlek-e vagy se. Szóval ne gondolj semmi negatívumra! :lol:

Cath!
Nem tartom magam öregnek. Sokáig csak 22 voltam, most már 25 vagyok. :lol: :lol: :lol: Fiamat sztem senki nem nézi a fiamnak, simán letegeznek együtt minket. Ő már magasabb mint a férjem. :lol: Sokszor ő lepődik meg azon, hogy engem letegeznek. Persze nagyon örülök neki!!!! Nem is olyan régen, egy napon kétszer is bókban volt részem, diáknak néztek. :lol: :lol:

moni
 
 



Évi
Dupla ikres :roll: :lol:
Az szép. Spontán, vagy lombikos?
Hogy vagy? Lelked?

Spontán :) van 2 nagyobb,egy iker(fiú,lány)és szintén most fiú/lány páros :) Tomival egyidősek.
Megvagyok..várakozom...vettem tesztet,ott figyel a polcon,várja az alkalmat :) mielőbb.

Moni,OK :) mióta bnetezel?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szódabikarbónát úgy tudtam nem szabad terhesen... :?: :?: :?:
szilly
 
 


Sziasztok!
Evilany, nagyon sajnálom a veled történteket, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan babázni fogsz!
Hogy ki mennyire öreg? Az szerintem nagyon változó. De tény, hogy a kor előrehaladtával több a rizikófaktor. 4. gyerekemet 39 évesen szültem, 5.-nél 42 voltam, de sajnos, ő koromnak betudhatóan beteg lett. Így le kellett róla mondanunk. És még tervezzük a babaáldást.
Munka? 10 év gyermeknevelés után szeptemberben folyamatosan vadásztam az álláshírdetéseket, okt 11.-én személyi asszisztens lett belőlem. Pedig nem hallgattam el, hogy 4 gyerekem van, és közülük a legífjabb 4 éves.
Az tény, hogy inkább a friss diplomásakat keresik, de lám-lám azért kell az öreg a háznál. Velem együtt 2 start-kártyást is alkalmaztak, de nekem már most megmondta a főnököm, hogy a 3 hó próbaidő csak 1 hónap lesz, mert "kiálltam" a próbát.
Azért elismerem, szerencsém volt, és valóban nem álltunk az "éhhalál" szélén.
De sokszor a hozzáálláson sok múlik. Tényleg vannak olyanok, akik csak sopánkodnak, és várják a sült galambot.
Gratulálok minden babához, örülök, hogy ilyen szépen alakulnak a kis babák. Szurkolok nektek.
Még néha bekukkintok hozzátok is.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Moni!
Öregség :lol: . Én sem érzem magam öregnek, de most, hogy 35 lettem, hirtelen felajánlanak egy csomó vizsgálatot, mintha az elmúlt pár hónap alatt valami időalagútba kerültem volna, és 100 évvel idősebb lennék :roll: . Amúgy nagyon sokszor gondolkodom, hogy hány éves is vagyok :oops: .
Amúgy az én főnöknőm kicsit hasonlóan reagált a terhességem hírére, mint Nálad. Csak éppen ő elsírta magát, mert előző nap mondott fel a kolléganőm egyik percről a másikra, úgyhogy nagy pácba kerültünk... De megnyugtattam, hogy amíg lehet, húzom az igát, így ha minden jól megy, május első pár napjáig fogok dolgozni. az a 38. hét eleje... Remélem, kihúzom addig. Az első gyerekkel is addig melóztam, de ráhúzott egy hetet, így 4 hétig voltam otthon szülés előtt.

Évi!
Hajrá kistesó!!!! Várnotok kell, vagy jöhet, amikor akar? Tudom, nem egyszerű kivárni az időt, ha kell várakozni. Én is alig bírtam...

Jessica!
Az orvosi pálya biztos nem könnyű elhelyezkedésileg. A volt osztálytársam szintén orvos lett, de annyira kevés volt a fizetése, hogy elment egy gyógyszercéghez orvoslátogatónak. Nem is szakvizsgázott, hanem elvégezte helyette a közgázt, így most valami teljesen nem orvosi, viszont jól fizető állása van. Sajnálom, mert 14 éves kora óta azt hangoztatta, hogy orvos akar lenni. De az anyukája egyedül nevelte őt meg a tesóját, az egyetem is necces volt már, muszáj volt segítenie otthon, így más szakma után kellett néznie :cry:.

Amúgy konduktorként sem egyszerű elhelyezkedni, én már 13 éve vagyok ugyanott, még a főiskola alatt kerültem a mostani munkahelyemre. Nagyon szeretek ott dolgozni, egyelőre nem is kacsintgatok más felé. Na jó, most egy kis gyed, aztán megyek vissza :lol: . :oops:

panda
Halásztelek
 
 


Panda,hát a ciklus visszaálltát bizti,egyenlőre még tej is csepereg :? :( nem tudom hogy állhatok hormonilag :? aztán még egy mensit,ez az én tervem.Doki 3 hónapot mondott,ez majdnem annyi is lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi!
3 hónap vagy 3 normál ciklus? Nekem egyszer ezt, másszor azt mondták, bár szerintem inkább a 3 ciklusra gondolt a doki. Aztán végül 2 jó hosszú ciklus lett belőle, ami majdnem 3 hónap volt, és a 3. -ban jött a baba. Kicsit meglepődtem :oops: 8)

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Pfúúú ez az első napom a 12 hét alatt, hogy tovább fel bírok lenni este 9-nél. Remélem így is marad ez az állapot. Bár lehet csak annak tudható be, hogy ugye már táppénzre kellett mennem és hát addig alszok reggel, amíg csak akarok :)

Kukucsi68
Felhívtam Debrecent és ott elmagyarázták, hogy ha a CMV IgG-re és IgM-re is pozitív, akkor sajnos a méhlepény vizsgálat nem megfelelő annak kimutatására, hogy milyen hatással lehet a fertőzés a magzatra, nem ad olyan pontos eredményt, mint a magzatvíz vizsgálat. De azért köszönöm az ötletet, jobb lett volna ha nem kell sokat várni. Így november 21-re kaptam időpontot. Ajjj de messze van az még.

Viszont a szerda az nincs olyan messze, akkor megyek 12 hetes UH-ra, már alig várom!! Remélem adnak majd képet is, elvileg lehet kérni, hát kíváncsi leszek arra is.

Öregség...
Hát akkor lehet későn kezdtünk neki, de én is szeretnék 3 v. 4 gyereket majd. :)

Gyomorégésről
Nem tudom hogy mitől, de kb. 2 hete nekem is rettenetesen égett a gyomrom, minden áldott nap, de nem mertem én sem szódabikarbónát, főleg hogy még soha életemben nem is kellett, nem tudtam milyen hatással lenne rám/ránk.
Aztán vettem a gyógyszertárban egy 10 db-os Normaflore-t, 5 napig ittam teába keverve naponta 2x, reggel és délben. Azóta semmi :) volt gyomorégés, nincs gyomorégés :)
Nem tudom, hogy ettől-e, de hát elmúlt!! :)

Jó éjt mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha, sajnálom. Próbáltam segíteni, de fel a fejjel, csak eltelik az az idő!
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap nődokinál, ééééééés csupa jó híreket kaptam! :) Annyira jókat, hogy nem is kell visszamennem, csak dec. 5-én legközelebb.

UH is volt, Picuri rengeteget ficánkolt, és mindezt végre láthatta Apa is.

Persze, a lányomat továbbra sem vehetem ölbe, doki azt mondta "ne kísértsük a sorsot". Véletlenül se cipeljem a csajt, de talán hetente egyszer felvehetem egy-egy pillanatra. Örömömben meg is történt ez a pillanat tegnap este. Azonnal begörcsöltem. :cry: Nagy baj nem lett, Magnerottal 4-5 óra alatt elmúlt. De ezek szerint nem vehetem fel a lányom egy másodpercre sem.

Azt nem tudja valaki, hogy a második / többedik babát mikortól lehet érezni? Elsőnél tudom, hogy átlagosan 18-20. hét, és azt is, hogy a másodiktól már hamarabb... de mennyivel hamarabb?

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:53-kor.
szilly
 
 


Szódabikarbónát úgy tudtam nem szabad terhesen... :?: :?: :?:



Nagy mennyiségben nem ajánlatos, mert a nátrium-tartalma nagy (az meg vizet köt meg)

Itt is, mint mindennél az ÉSSZERŰSÉG a lényeg! Nem kell túlzásokba esni!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Szilly
Ölbeveheted a lányodat... ülj le mellé... akkor már nem is kell emelni!!!!

Mozgás
Attól függ, hogyan mozog a baba. Akkor érzed, amikor a méhfalhoz ütődik...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Panda
Ismerősöm konduktor, évek óta Új-Zélandon él... :wink:

Évi
Szerintem, 3 ciklust érdemes kivárni... hogy a hormonháztartásod helyreálljon!
Vagy egy hormonpanelt nem tudsz nézetni?

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Szilly!
De jó, hogy jó híreket kaptál. Csak decemberben kell menned legközelebb? Hogy bírod addig ki??? Én a héten is, és 2 hét múlva is megyek. Szívem szerint naponta megkuksiznám. :lol:
Hát én Ramit nagyon sokára éreztem biztosan. Már majdnem 16 hetes voltam, amikor először éreztem, és Vikit már 14 hetesen éreztem. Aggódtam is rendesen, de utána néztem, hogy a placenta helye is befolyásolja ezt. Vikinél hátsó fali volt, Raminál melső fali. Most is melső fali, így sztem még várnom kell min 2 hetet. Sőt eléggé lenn is van... Emiatt próbálok nem parázni, mert Raminál is lenn volt, ezért lettem veszélyeztetett, és a 18 héttől táppénzre kellett mennem, de nem volt semmi, ahogy nőtt a méhem, úgy ment feljebb.

moni
 
 


Szilly
Ölbeveheted a lányodat... ülj le mellé... akkor már nem is kell emelni!!!!


Persze, így ölelgettem-összebújtunk eddig is nagyon sokat. Ági hihetetlenül vágyik az érintésre, rengeteget ölelgetjük egymást, és az ölemben is sokat ül.

Szódabikarbóna: köszi, végre értem a hátterét is a dolognak.
szilly
 
 


Moni! Akkor már ketten vagyunk "legöregebbek" :D , bár a korom engem sem foglalkoztat különösebben.

Évi!
Örülök, hogy jobban vagy. Szorítok, hogy minél előbb újra kismama legyél, amint lehet. Dupla ikres ismerős előtt le a kalappal. Nekem is van ilyen ismerősöm, ott is dupla vegyespáros, ráadásul kis korkülönbséggel. Tegnap amikor bejelentkeztem a védőnőhöz tőlem is rögtön megkérdezte most hány babát várok. A kétszer kettő nekem most egy kicsit sok lenne.

Aneetha! Álomkór nálam is tart még, bíztató, hogy a 12. hét környékén javul majd. Gyere holnap az UH után!

Én is izgulok. 2 hete 6 napig barnáztam, hasam is sokat fájt, 2x ügyeleten kötöttünk ki. Baba szerencsére jól van, szépen növekszik. Kaptam utrot, azóta minden rendben, de nyugodtabb lennék, ha már a 13. hetet taposnám. Doki ágyba parancsolt, de azóta sajnos egy napot sem voltak oviban a gyerekek, végig betegeskedtek, sőt még ezen a héten sem tudnak menni, így aztán nem sok fekvés fér bele a napomba. Csütörtökön UH, már nagyon várom.

Kép

Kép
szofi74
 
 


Dupla ikres
Szép teljesítmény :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Én legszívesebben vennék itthonra egy UH-gépet :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Csak decemberben kell menned legközelebb? Hogy bírod addig ki??? Én a héten is, és 2 hét múlva is megyek. Szívem szerint naponta megkuksiznám. :lol:


Nekem is biztosan hiányozni fog hamarosan, de most megnyugtat a tudat, hogy ennyire jó időszaknak nézhetünk elébe.

UH amúgy pár nappal hamarabb lesz, 1-én vagy 2-án megyek a 18. heti genetikaira. Olyan jó a tudat, hogy már kitűztük ezeket az időpontokat is!
szilly
 
 


Szofi, szorítok nektek! Nem lesz semmi baj!
szilly
 
 


Jess!
Kár, hogy ilyen messze lakunk, betársulnék az UH-ba. :lol: :lol: :lol:

Szofi!
És te melyik hónapban születtél? :P

Dupla iker szép teljesítmény. Igaz a másodiknál, már legalább rutinos! :lol: És jól értettem, hogy van még 2 szimpla gyereke is?

moni
 
 


Én 2 hét múlva megyek doktorhoz. Akkor megint lesz kuksizás :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Kollégáméknál született (még sok éve) két fiú, ikrek. Gondolták bevállalnak még egy harmadikat, hátha lány lesz. Két fiú lett :lol:
szilly
 
 


sziasztok!
hát, én borzasztó rosszat álmodtam ma, rá is nyomta a hangulatomra a bélyeget...rettentő valóságosnak tűnt:(
szokás szerint hányingerrel megspékelve ma lustinapot hirdettem, amire zsófi mondta: anya, feküdj le akkor, takarózz be és kérem a mesém:d
érdekes, én épphogy betöltöttem a 14.hetet zsófival és éreztem :) meg is lepődtünk, mivel első baba,és vékony se vagyok:)) de a szívhangot is védőnéni mindig megtalálta, elég hamartól, már alig várom most ő mit szól hozzá.
akinél van "nagytesó" sokszor kéri,h nézzetek babákat? ő képes összekötni olyan szavakkal ami után egyből mondja,hogy nézzük meg a babáskönyvet, vagy neten:)nagyon várja még..
kor kérdés.... én most 24 vagyok, férjem 32... hát azt hittem a kórházba én leszek a legfiatalabb zsófival szülés után...hát nem :D a legöregebb voltam:)))
csengobarack
Csór
 
 


Jessica,hát,hormonok,ma volt egy pofon,10-es érzékenységű hcg teszteket vettem,kiváncsiságból néztem egyet,még mindig pozitív.Még pozitív teszttől nem keseredtem el de ettől igen.Nem is értem ha a terhesség a 7.héten elhalt,akkor hogy lehet ma is még +.Áhh. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Én úgy tudom, hogy a HCG kiürüléséhez hetek kellenek!
Milyen volt a ciklusod a mostani terhességed előtt? A kisfiad születése után már beállt?

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jess,igen,nagyon szépen beállt 24-25 napra.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi!
Elfelejtettem válaszolni neked, a kezdetektől, azaz 2000től bnetezek. Nem tudom miért csak azt írja, hogy 2002ben csatlakoztam. És én is úgy tudom, hogy a HCG sokára ürül.

moni
 
 


Sziasztok!
Na elszállt amit írtam.
Ma voltam vérvételen. Hányinger még mindig ezerrel van és hányok is rendesen. Mostanában nem is vacsizok, nem kívánok semmit. A hétvégén csináltam egy nagy tál salit és azon éltem.

Jess: Segítséged szeretném kérni. Tályogos a torkom, az én 10 hónapos kisfiamtól kaptam el, aki szegénykém most is nagyon beteg. Én már alig tudok nyelni. Mit lehetne szedni, így várandósan, hogy elmúljon a tályog, mert félek érzem lázas is leszek. Már taknyolok és köhögök is. Egyre rosszabb. Tavaly előtt vették ki a mandulámat, nagyon rossz volt akkor 25 évesen átélni. Azt hittem többé nem lesz bajom, de mégis most meg már a helyére jön ki a trutyi. Pedig engem már nem védett a mandula, hanem már veszélyeztett. Előre is köszi, ha tudsz segíteni.

Ja jövőhét szerdán megyek dokihoz 12. hetes uhura. Ez a doki a régi-új nőgyógyászom. Na addig is morfondírozzatok rajta ez , hogyan lehet. Majd elmesélem legközelebb.
Sziasztok, minden jót!

Zsani

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Zsani!
Bioparox spray? Nekem ezt ajánlották, mikor szoptattam, és a mandulámra nem szedhettem antibiotikumot, pedig kellett volna. De ez már 9 éve volt :oops: , azóta biztos vannak jobb készítmények. Amúgy a háziorvos biztos tud adni olyan gyógyszert ami szedhető terhesen is.

Cengőbarack
Én 23 és 25 voltam, mikor szültem és én voltam a legfiatalabb mindkétszer a kórteremben. Most biztos a legöregebb leszek :lol: .

panda
Halásztelek
 
 


Igen, evilány, a Hcg lassan "ürül ki" a szervezetből.
Sajnálom.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Zsani
Ha valóban tályog van a torkodban, akkor GÉGÉSZET! És antibiotikumot kell szedni! (penicillin-származékok jók szoktak lenni, azok szedhetőek terhesség, szoptatás alatt is)

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Zsani, szerintem is orvos azonnal! S addig is esetleg Tantum Verde spray, azt ajánlotta a doki nekem is két hete a torokgyulladásomra.

Évi, borzasztó lehet ez a sok "emlékeztető": a tejcsöpögés, a teszt. :( :( :(
Az jutott eszembe, amit a nemrég Párizsban szült barátnőm mesélt. Arrafelé az anyák 2-3 hónap után visszamennek dolgozni, ezért többségük egyáltalán bele sem kezd a szoptatásba. Így szülés után a kórházban kapnak egy gyógyszert, ami megakadályozza, hogy beinduljon a tejtermelés. Ez ott annyira elterjedt, hogy ha valaki mégis szoptatni akar, jobb, ha szól, nehogy véletlenül automatikusan kapjon ilyen szert. A gyógyszer ottani alkalmazásától (meg úgy az egész rendszertől) borsódzik a hátam, de itthon milyen jó lenne talán, ha a félbeszakadt terhesség után kaphatnának ilyet a nők, hogy ne kelljen még azt is elviselniük, hogy nap mint nap emlékezteti őket a tejcsöpögés a történtekre.
Nem tudom pontosan, mennyi idő kell a HCG kiürüléséhez ilyenkor. De talán megkíméled magad, ha nem csinálsz újabb tesztet mostanában.

30 voltam, mikor Ági született. És a kórteremben én voltam a legfiatalabb, egyben a legöregebb is :) pedig nem kértem magánszobát, csak nem akadt szobatársam :D

Mától második trimeszter!!! 8) 8) 8)

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:55-kor.
szilly
 
 


Zsanimanó!

Szerintem is orvos sürgősen!
Biztos egyébként, hogy tályog? Mert mostanában nagyon sok gyereknek van olyan torokgyulladása, ami sok kicsi hólyaggal jár. Sokkal jobban fáj, mint egy sima gyulladás. De azt csak orvos tudja eldönteni, hogy Veled mi a konkrét helyzet, és az előnyök és hátrányok mérlegelésével dönt arról, hogy milyen gyógyszer kell.

Én mindkétszer alapítványi szobában voltam a kórházban. Egyedül. Én akartam. A Keleti környékén inkább nem keveredek az "őslakosokkal". Ez nem rasszizmus, egyszerűen amúgy is magamnakvaló vagyok, és szükségem van a saját fürdőszobára is. Nem szeretem, ha egy 8-10 tagú család megzavarja a nyugalmamat, amikor a kisbabámra szeretnék koncentrálni.
Vendég
 


sziasztok!
na,ma reggel én is túlestem az első vérvételen...hát,majdnem el is aludtam megint a kocsiba:)
nektek milyen éjszakátok volt?ágyban fáj a derekam, hason nem tudok már aludni...sajna zsófinak is jönnek a hátsó fogai, így nurofennel is 2szer felzokogott szegénykém...bár hajnalba meg képzeljétek, kacagott, nevetett, nagyon mókás volt:)
kórházi szoba: hát nálunk rendesen bejöttek a kedves rokonok, akárhogy szoltak rájuk, így én voltam a mumus,hogy kizavartam őket a szopizásnál:) most lehet megkérdjük, hogy van e egyszobás szoba, lehet nyugisabb lenne.

a
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok!
Eddig "kukkoló üzemmódban" voltam, de ha lehet, akkor csatlakoznék én is. Az én időpontom május 26. Már vagy egy 2 éves kisfiam és én is a "legöregebbek" táborát gyarapítom. Székesfehérváron fogok szülni és van választott orvosom.
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeznék én is, ha van még tagfelvétel. :lol:

Harmadik babámat várom ( a tegnapi 12 hetes uh szerint ismét fiút), a már meglévő két rosszcsont Marci és Bende mellé. Marci 4, Bendu 2 éves. 29 éves vagyok és a Péterfyben fogok szülni.
Tegnap voltam 12 hetes uhu-n, ahol mindent rendben találtak.

Evilany, vannak homeopátiás bogyók, amik elmulasztják a tejelválasztást. Ha gondolod utána nézek szívesen.

kispiskóta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: