Új privát üzeneted érkezett!

Katapetra!

Én is úgy tudom, hogy belefér, de tényleg nézesd meg magad!
Hány hetesre saccolod a várandósságot?

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Lányok!

Egy kérdés?
Mikor kell elmenni védőnőhöz? Lehet választani vagy körzetenként rendelik ki őket?

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Cettia!

A védőnő körzetileg van, nem lehet választani:(
Én Annával 10 hetesen voltam elöször!

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 

 
 

kedves Cettia!

Körül belül 5 hetes, most maradt ki először a menzeszem....de köszönöm a jó tanácsot!

szió: Kata
katapetra
 
 


Üdv az újaknak!

Kata
Szerintem mindenképpen menj el a dokidhoz, mert nem minden esetben jelent jót a pecsételő vérzés! mindenesetre sokat kell feküdnöd!és nagyon vigyázz magatokra!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok kismamák!!!

Hogy vagytok ma??
Luisa: igen, sorstársak vagyunk a terhességi cukorbetegségben, sőt, a gyermekeink kora is közel van egymáshoz ahogyan láttam. Az én Iliaszom most lesz 2 éves, április 2-án született.
Itt is kb. a 7-dik hónaptól csinálnak terhelési tesztet! Én is nagyon szenvedtem a diétával, azt hittem nem bírom ki !! Ahogyan írtam összesen 6 kg-t szedtem fel az egész terhesség alatt. Azért lehet, hogy az új terhességünknél nem is lesz ilyen problémánk, főleg ha már az elejétől vigyázunk egy kicsit!? Remélem. Te császárral szültél? Én igen. Muszáj volt a cukor miatt, plusz a 7-dik hónapban volt egy kis vérzésem és bent tartottak a klinikán 3 napig.

katapetra: nekem még mindig van barnázgatásom-s volt egy pici pecsételésem is az elmaradt menszesz idején. Szóval ez utóbbi normális. A barnázgatásom kb. 2 hete tart, s szedek rá Utrogesztánt. Az útolsó uh-m múlt héten kedden volt és akkor hallottam a kis szivecskéjét is, szóval az orvos nem nagyon foglalkozott a barnázgatással, mert mindent rendben talált.( Azt mondta szedjem a gyógyszert és csak piros vért ne lássak.)
Ráadásul a kisfiammal ugyanezt éltem át. Persze a minnél hamarabbi orvosi vizsgálat nagyon fontos + egy uh, amin most még valószinüleg csak petezsákot lát majd az orvos kb. a 6-dik hétig, amikor megjelenik az embryo is a képernyőn. Szóval gyerünk az orvoshoz minnél hamarabb, hogy lássa minden ok, s így te is megnyugszol majd!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Lányok!

Olyan jó, hogy itt vagytok Nekem, olyan izgulos vagyok:-)
Igyekszem a dokihoz minél előbb, hála Istennek a háziorvosom kiirt, igy itthon tudok pihenni, még legalábbb két hétig....a dokim sajnos csak ÁPRILISBAN ! tudna fogadni, szerdán beszélek majd vele telefonon, és megpróbálom bekönyörögni magam..remélem sikerül.....

szép estét mindenkinek: puszi
katapetra
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is. 13-án lett először zebrás, de ma az első igazán erős csík :)

Páromnak ma este mondom el, kis meglepivel, lassan megyek is csomagoló papírt venni... Ti hogyan mondtátok meg?

Dokihoz jövő hét kedden már mehetek szerintetek? Akkor leszek otthon...

Pont egy hónapja kezdődött az előző ciklusom, ezek alapján nov. 24. lesz...

Képzeljétek, az első hónap, hogy valamiért elraktam az ovu tesztet.

Nagyon boldog vagyok!!!!!!!!!! És baromira várom az estét!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz orsi 2009.03.17 09:36-kor.
sz orsi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Vasárnap teszteltem pozitívat. :) Második baba lesz, van egy gyönyörű kisfiam már. Dokihoz majd április 20 körül szándékszom menni.

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs!

Akkor szinte egyidősek vagyunk. Nálunk első baba.
sz orsi
 
 


Sziasztok! örülök, hogy itt vagytok lányok!

sz orsi: Gratulálok!
én szombaton tudtam meg , hogy kisbabánk lesz, elsirtam magam, mert már 5 hónapja próbálkoztunk, nekem is első babám lesz, és nov 17-én érkezik majd a pici.
Én úgy mondtam meg a férjemnek, hogy pont előző nap (pénteken ) szolgálatban volt, és csak szombat reggel jött haza.Pénteken vendégek voltak nálunk, és hoztak nekem virágot...igy ezt kihasználva egy kis cumit becsomagoltam
a pozitiv teszttel együtt, és ezt adtam oda neki a vendégek ajándékaként:-) Először nem értette miért kapott a vendégektől cumit, de amikor meglátt a tesztet, madarat lehetett vele fogatni:-) Nagyon Boldogok Vagyunk!
Monccs: üdvözöllek körünkben, és szivből gratulálok neked is második babádhoz!
katapetra
 
 


Monccs: egy formázási kérdés:


a beirásaid alatt lévő képek, illetve naptárt honnan, és hogyan tudtad hozzárendelni a szöveghez?
Remélem érthető voltam:-)
Köszönöm
katapetra
 
 


oké, rájöttem:-)

én agyas:-)
katapetra
 
 


Orsi! igen, közel vagyunk! :)

Katapetra: :) Akkor lássuk az eredményt is! :) Egyébként a nagyonbaba.hu-n csinálnak egyedi hátteret is a vonalzóhoz, csak külön levelet kell nekik írni.

Kép

Kép
monccs
 
 


sziasztok!

újra üdv az újaknak! már olyan sokan vagyunk!!!!

Betty:
én rendesen szültem 40 hétre, remélem most is az lesz, kicsit vigyázok már, de nem igazán diétázom, majd a terheléses után, úgyis muszály akkortól :)

én visszamentem januártól dolgozni 6 órában, Laura bölcsis lett, nem hittem volna, hogy ilyen hamar jön a tesó, de nagyon örülünk neki, tegnap voltam dokinál, még csak a petezsákot látt, 2 hét múlva kell visszamennem, remélem minden OK lesz

valaki volt dokinál még?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék ehhez a kis csapathoz. :D
Első baba, ha jól saccolom mostanság hat hetes. Nov. 11.-e környékére várható.
Múlt csütörtökön voltam dokinál, akkor egy 6mm.-es petezsák volt tökéletes helyen. Április 2.-ára rendelt vissza.
Eléggé izgulok, de vigasztal a tudat, hogy nem vagyok egyedül.
Nekem tavaly nyáron derült ki a PCOS, de teljesen spontán jött a ded, a PCOS-el nem igazán volt érkezésem foglalkozni.
traudorka
 
 


Monccs:
bebuktam....
mégsem jött ösze, mármint ez a vonalzós dolog... a babafalva.hu-n találtam, ott megcsináltam, csak, hogy tudom, itt használni.?..mindegy megjön a férjem délután, és ráugrok a témával kapcsolatban:-)

Köszi az ötletet!
katapetra
 
 


katapetra: A www.nagyonbaba.hu-n vannak vonalzók. Ott csináld végig a folyamtot (válassz hátteret..stb), és a végén kapsz két kódot, és a phpbb kódot másold ki, és tedd be a babanetes profilodba, az "aláírás"-hoz. Profilt a Segédletek alatt keresd. Ja, és azt ellenőrizd a profilnál, hogy a phpbb kód be legyen kapcsolva, ezt az aláírás alatt találod. Menni fog, uccu neki, ha nem, akkor részletesebben leírom.

Luisa: Laura hogy bírta a bölcsibe szoktatást?

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is, ugyanis tegnap tudtam meg hogy sikeres volt a lombikunk, így előreláthatólag november 23-án érzekik Bogyónk!
Jövő hét szerdán lesz a Bogyó kukucs! 8)

Monccs
Egyidősek a babáink! :wink:

DY
ÁFONYÁCSKA
Üdv itt is nektek drágaságaim!

dita75
 
 


Nahát, ez egyre "izgisebb". Örülök, hogy többen is vagyunk egyidősek főleg, hogy mi első babásak vagyunk és tapasztalatlanok.

dita 75 szépek a te vonalzóid is!

monccs tényleg lehet kérni egyedi vonalzót? Simán írjak nekik levelet pontos leírással?
sz orsi
 
 


DITA!!!

De jó hogy ide találtál:)) Hogy érzed magad??
Irigykedek....... hamarabb mész uh-ra mint én :roll:

Orsi!
Korábban lehetett kérni egyedi vonalzót a nagyonbabán, én akartam egy frissebbet, és kb 2 hónapja írtam nekik de semmi rakció
:cry:

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


sziasztok,

Szeretnék én is csatlakozni. Kb november 12. körülre vagyok kiírva, nagyjából 5 és fél hétnél járok.
Én is örülök, hogy létrejött a topic.
Én már voltam múlt hét szerdán uh-on, akkor 1,5 mm-es volt a kukacka :D

huszilvia
 
 


Szia Dita! Örül a szivem,hogy itt látlak!!!!!!!! :wink: :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Üdv az úkjaknak! Szépen növöget a topik lakók száma!! :lol:

Dita
Nem kéne Katát is elcsábítanunk ide is? :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Lányok!

Szerintetek, az enm gond, ha nekem szinte semmi babás tünetem sincsen? Ugye, ha gond lenne, annak jelei is lennének?
A köv. UH még annyira soká lesz, április 3-án.

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Sziasztok!

Cettia71:
Nekem sincsenek igazán tüneteim, csak a cicim fáj egy kicsit, meg nőtt egy számot.
Egyébként semmi émelygés, rossz közérzet, bár én ennek egyenlőre csak örülök. Nem hinném, hogy ez bajt jelent, egyik oldalon sem viselték nehezen a terhességet, jóanyámnak sem volt semmi baja.
Egyébként gratulálok a babócához. Első baba?

Kép
traudorka
 
 


Dita! Igen, egyidősek! :D

Cettia: Az nem baj, ha semmi tüneted nincs. Nekem Danival még egy émelygést sem sikerült pordukálnom anno. Sőt mellfeszülés sem volt..
Testvérkével sincs különösebben tünetem, mellfeszülés meg pláne nem, most vagyunk cicileszokóban, úgyhogy nekem egy méretet csökkentek.. :(

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!

Persze, jól gondoltátok, sokáig várt első baba lesz, azért ez a paramamaság. Pedig nem akarok ám folyamatosan aggódni, csak olyan jó lenne tudni, mi zajlik a pocakomban.
Mondogatom is magamnak, hogy bízni kell a babában is és magamban is, de közben meg "irigykedem" azokra, akiknél a klasszikus tünetek egyértelműsítik, hogy van valaki a pocakban.
Bocs a hülyeségemért!

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Nekem sincsenek tüneteim, max. hogy nincs nagyon étvágyam, főleg reggel. Fiammal sem volt egyáltalán semmi tünet, csak pozitív közérzet változás. Szóval ne aggodjatok a tünetmentességét, csak öüljetek :)

Kép
leda2002
 
 


sziasztok!

most hányan is vagyunk? dejó!!! :)

szerintem se izguljon, akinek semmi tünete, nekem is egyenlőre annyi még mindig, hogy a nagyon testhez simuló, szűk ruháim kényelmetlenek, meg megnőtt a cici, de amúgy semmi :)

Monccs,
bölcsi:
októberben kezdtük a beszoktatást, akkor volt Lalu 20 hónapos, mint a te lurkód most, könnyen ment..., viszont ma úgy üvöltött, hogy nem akar bölcsibe menni, hogy zengett az öltöző, rossz szájízzel hagytam ott, remélem nem lesz ez így...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy egyre többen vagyunk! :)

Én ma délután megyek dokihoz, szorítsatok, hogy minden rendben legyen! :)

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Sziasztok lánykák!

Az én Bébi Bogyóm lombikos baba, hosszú éveket vártunk rá.
A sok hormon elég jól felpuffasztott, úgyhogy már a leszívás óta kismamanadrágot hordok, nem akartam, hogy Bogyót bármi bántsa, mert a régi nacikat már alig bírtam begombolni.

Tüneteim az előző terhességemnél semmi nem volt, pedig 14. hétig velem volt. max nagyobb lett a cicim egy kicsit jobban feszült rajta a ruha.

Most enyhe nyomást apró görcsöket érzek, és fájdogál a cici, de elenyészőek a jelek.

Tegnap viszont nagyon rosszul voltam, de szerintünk a borsófőzelék volt a ludas.

Estefelé elkezdett fájni a torkom. bevettem egy homoegene 9-et. ittam teát. aztán már az orromat is éreztem, hogy dugul el. Na mondom király most leszek beteg. Elmentem lezuhanyozni, felvettem egy bundazoknit, algo be, hogy reggelre kiizzadjam. Most jön még a legjobb. Negyed óra múlva úgy éreztem kiszakad a hasam, olyanokat görcsölt hogy csillagokat láttam. Ilyet még életemben nem éreztem, már sírtam a fájdalomtól és attól, hogy valami baja lehet Bogyónak odabent. Végül kimentem a fürdőbe és jött belőlem mindenhonnan. Ugyanaz a szindróma amikor zsírosat eszem, akkor szokott rám ilyen roham jönni, hogy az ájulás szintjén vagyok, és jön mindenhonnan. Ahogy kijött minden jobban lettem, reggelig aludtam folyamatosan. Apa szerint a borsófőzeléktől lehetett, és biztos csak felfújt, Bogyót ez nem bántotta, de nem tudja hogy mennyire görcsölt az egész hasam. Nagyon aggódom miatta. Eddig éreztem ahogy feszíti a pocakot most nem érzem annyira intenzíven, bár igaz most reggel van, és inkább este érzem jobban. Ha baj lenne véreznék, mondják. Hát én is paramami lettem, de azt hiszem jogos. 7 évig vártam a csodára, és mondt vigyázni szeretnék rá nagyon. Jajj én megőrülök még egy hétig amig megyünk az első ultrahangra! :? :? :?

DY
Igen Katának is szólni kéne, hogy már van ilyen topic is!

Szép napot mindenkinek!

dita75
 
 


Sziasztok!

Dita Drága!

Vigyázz az ilyen puffasztós dolgokkal.... Én is szívtam 1x még Annánál a borsófőzelékkel utánna nem is ettem.


Kacsi!
megy a drukk, hogy minden rendben menjen!!


Cettia!

Nem feltétlen kell tünetnek lenni, amúgy még később is előjöhet.
Persze amellett, hogy olyankor az ember azt irigyli akinek nincs, mégis megnyugtató ha van.... Húúúú értelmes voltam...??


Nálam változóak a tünetek jobbára du jön elő az émelygés meg a fáradtság, este már 8 kopr aludni tudnék, viszont éjszaka sokszor felvagyok:(

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Sziasztok!

Tegnap megtudta végre a leendő apuka is, ő is nagyon boldog. Azótan néha többes számban beszél hozzám :)

Szerintetek jövő héten mehetek nőgyógyhoz? Legközelebb húsvét előtt mennék haza, az még olyan messze van! :) Addig nem bírom ki :)

4+1
sz orsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi a betolakodásért, csak láttam, hogy van már 2009 novemberi topik is.....és kicsit benéztem nosztalgiázni! :)

Egy éve még mi is a hányinger ellen adtunk egymásnak tippeket.....most meg már 4 hónapos lurkóink vannak! :lol:

Mindenkinek kíváénok boldog babavárást!!!

Az én is novemberi bébim: :) :) Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


is=kis :oops:

bocsi..

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!!
A múltkor megírtam egy tök nagy levelet s végül ledobott a rendszer a fórumról. Nem is volt már erőm másikat írni!!
Pedig írtam mennyire örülök, hogy ilyen sok boldog kismama gyűlt itt össze: Üdv az Újaknak!!!!!!
Katapetra: olyan szép hosszú tanácsadó jellegű regényt írtam neked, de eltűnt és már csak nagyvonalakban emlékszem arra, mit is írtam. Ja igen, azthiszem hogy erőszakold ki a dokit, mert minnél hamarabb lát, annál jobb, főleg ha a pecsételéseid még mindig tartanak. S ugyanez esetben kerüld a nehéz dolgok emelését, a sportot sőt a nemi életet is! Nekem mikor barnázgatásaim voltak ( s csekély még mindig van) ezeket a tanácsokat kaptam az orvostól. Persze a súly emelésével norm. esetben is vigyázni kell. Ne aggódj, minden rendben lesz, egészséges, szép terhességet és gyönyörű babucit kívánok Neked!!!! :D
Luisa, sorstársam! olyan nehéz megállni, hogy ne egyek édességeket. Pedig sosem voltam édesszájú, Iliasznál nagyon vigyáztam s lám mégis cukros lettem. Bár ez nem mindig attól függ. Most az új babucival annyira éhes vagyok, s hiába vagyok rosszul délutánonként, utána farkasétvágyam van ismét. A diéta kész kínzás volt, csak reménykedem abban, hogy a cukrom normális lesz a terhelési teszten. Nem tudom mennyi esélyem van rá?! :wink:
Ti mikor mentek Uh-ra? Én csak 2 hét múlva...s olyan nagyon távolinak tűnik!! Bárcsak lenne mód arra, hogy hamarabb láthassam a kicsimet!! Gondolom ezzel mindenki ugyanígy van.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Luisa: biztosan csak egyszeri volt ez a bölcsis hiszti, lehet, hogy ma rossz napja volt. Hamarosan én is bepróbálom Danit egy bölcsibe, remélem jól veszi majd az akadályt. :roll:

Kacsi: mi volt az uh-n?

Orsi: szerintem menjél a dokihoz nyugodtan! Legalább azzal nyugtasson meg, hogy jó helyen van a babó. Úristen, húsvétig várnál????????

Ditta76: köszönjük, Ágostonhoz pedig gratula!! :D

Kép

Kép
monccs
 
 


Helló Kismamik!

Köszi a kedves megnyugtató szavakat!
Úgy döntöttem, még a borús rossz idő ellenére is élvezni fogom a kismama létet, annál is inkább, mert nem mehettem dolgozni. Bár szeretem a munkámat, de már régóta vágytam rá, hogy a boldog várakozást itthon tölthessem.

Kacsi mizujs?

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


sziasztok!

Katapetra:
én is elmennék dokihoz, jobb megnyugodni minél előbb! Bár én úgy tudom a barnázás nem gond, csak ha piros...

Betty én is nehezen állom meg, de kicsit visszafogom magam, engem a háziorvos elküldött vérvételre, éhgyomri cukrom 5,4 lett, nem tudjátok, ez nem magas? elvileg a határérték a papíron 4,5-6,1-ig, de nekem olyan magasnak tűnik, terhelésesen meg nem voltam, amugy hála rendben van a többi érték...

ti már voltatok laboron?

én 30.-án megyek UH-ra, már nagyon várom, utána meg fogorvoshoz, valószínű gyökérkezelés lesz, remélem nem árt a babónak...

Monccs:
ma már nem sírt, amikor az apucija beadta :), te mikor akarod beadni? nem kell ahhoz dolgoznod?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos még nem nyugodhattam meg teljesen a tegnapi dokilátogatás miatt... :(
Egyrészről szuper, hogy végre láthattam az én 4 mm-es pöttyömet! :) A doki 4-5 hetesnek mondott.

Viszont mivel PCO-s vagyok, így az elején rendszeresen nézik a progeszteron szintemet. A múlt héten nagyon szuper lett az eredmény, de a doki a biztonság kedvéért ezen a héten is megnézette és a múlt hetihez képest csökkent az érték. Kaptam Utrogestant, elvileg az helyreteszi a dolgokat... Ha a múlt heti érték nem lett volna olyan jó magas, akkor a mostani sem számítana rossznak, csak hát a csökkenés nem túl jó. Jövő héten újra mennem kell vérvételre és UH-ra is. Hát nem ez lesz életem legkönnyűbb hete....

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Jaj, dehogy várnék húsvétig! :) Csak az lett volna a köv. opció...

Azt tudjátok, hogy a doki m ikortól írhat ki?
sz orsi
 
 


kacsi80 Akkor ezek szerint én is láthatom már jövő héten :)
sz orsi
 
 


Sziasztok csatlakoznék én is ha szabad!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


KACSI
inszemnél és lombiknál is utroval segítik a babákat, én is jelenleg 3x3-at nyomok, kicsit undi, de meg lehet szokni. Mindent a cél érdekében. Én ajánlanám neked még a palástfű teát napi két csésze természetes progeszteron-pótló, és ne idegeskedj, minden rendben lesz a babával!

ORSI
Én lombikos vagyok, így pontosan tudjuk, hogy mennyi idős a baba, a leszívás (megtermékenyítés napja utáni 14. napon hívtak vv-re) és a 21-23. napon pedig ultrahangra ami jövő hét szerdán lesz 5 hét 2 naposan, Tehát biztos látnak már akkor petezsákot, ha akkorra hívtak vissza. De szívhang sajnos még legalább egy vagy két hét mire lesz. Azt nem tudom, hogy természetes úton fogant babáknál hogy van a tp, engem azonnal kiirtak veszélyeztetettre, de sztem egy kis zsebpénz minden problémát megold.

Szia VIUS!

Rosszul számol a vonalzód nem? Hisz egyidősek vagyunk! :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.03.19 13:56-kor.

dita75
 
 


Sziasztok!

Üdv Vius!
Mesélj hanyadik baba hogy érzed magad stb.....???


Kacsi!

Nyugi minden oké lesz a jövőhéten is :wink:

Luisa!
Gyökérkezeléssel nem lehet várni még egy kicsit??
Az érzéstelenítés miatt kérdem. Meg nem fog elkapni a hányás ha a szádba turkálnak??


Én is kezdek paramami lenni :cry: Néha tök semmit se érzek.
Egy dolog ami folyamatos az orromba folyton van v.mi amit kifújni nem lehet de kiköpni se, egyszerűen lerakodik a torkomra, de köhögni se tudok. Szóval nem tudom mi a fene lehet ez. Néha ettől van hányingerem de ennyi.
Folyton a cicim vizsgálom nőtt e ???
Még 1 hét van az uh-ig már tökre megőrülök!!!!

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Áfonyácska
én is ezen izgulok, nekem miért nincsenek tüneteim? Csak a fáradékonyság :)

dit75
köszi a tippet!
sz orsi
 
 


Én is most néztem Dita hogy nem jól irtam de javitottam :)
Áfonyácska első baba és köszi meg vagyok

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Áfonyácsak Ditusnak és nekem is egy hét van uhig és mi is majd megörülünk :)
Amúgy nekem nagyon semmi bajom azt leszámitva hogy nem birom az erős illatokat.mint ma is a kórházba voltam a fülészeten és egy nőnek cefre szaga volt olyan rosszul lettem.de kiváncsi leszek hogy a fogorvosnál fogok e öklendezni..

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Áfonyácska te is mesélj valamit magadról:)

Kép

Kép
vius
Baja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: