Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, most találtam rá erre a topikra és a Dévaisből jönnék át.
Most vagyok 13+5, de a vonalzóm egy kicsit öregít :)
Január elején megyek magzatvíz vételre, ami miatt kicsit izgulok.
A hasam nekem óriási a 3 hónaphoz képest, már fekve is gömbölyödik. :)
Rosszul létek elmúltak, így most mindenféle tekintetben boldog kismama vagyok :):):)

Kép

Kép
boszti
 
 


Sziasztok!

boszti miért kell menned magzatvíz vételre? Úgy látszik most minden kismamának nagyon nő a hasa az elején, először én is meg voltam ilyedve.

Kép
rena12
 
 


Szeretnék mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánni!!! Kép

Kép
rena12
 
 

 
 

Sziasztok!

A táblázat nagyon jó ötlet!
Hajni/23, 17 hetes, Hanna/Álmos, május 31, január 11.- 20 hetes nagy ultrahang, Sopron

Volt mai is orvosnál, mivel valami fertőzés összeszedtem, de nem irtak fel receptet. De legalább mai is láthattam a Babócát! Megdicsérték, hogy milyen szép nagy! Hasam nagyon kicsi, nadrágjaim még jók rám! Estére egy kicsit megnő, de reggelre lelapul. Nektek is reggelre kissebb?

bánóczi hajnalka
 
 


Sziasztok Kismamik :D,

dobok egy táblát, a jelenlegi adatokkal :D Mindenkinek beírtam az összes ismert adatát, de már elég álmos vagyok, úgyhogy lehet, hogy vannak benne hibák, nézzétek át :D
Akik még nem diktáltak adatot, akár priviben is elküldhetik - ahogy jól esik :D:D

Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Ja, amúgy köszönöm az eddig küldött adatokat :D

Verus,
Sajnos nálam még mindig vannak rosszul létek, főleg reggel - délelőtt. Rókakoma ugyan nincs, de hányinger az van :( De persze, amikor nem dolgozom, és sokáig alhatok, akkor semmi bajon :lol:
Nálad most melyik adat jó? Mert mást írtál, mint a vonalzódon van. Én a vonalzó szerint tettelek a táblába, de ha nem jó, jelezd :D

Boszti,
Üdvözlünk a csapatban :D
Tényleg, miért kell neked magzatvíz vételre menned??? Gondolom lombikos vagy Te is, ha a Dévais topikból jöttél :D Én is :D Csak én a BMC-be jártam :P

Hajni,
Én még nem vettem észre ilyet, mármint, hogy reggel kisebb lenne, mint este… De mondjuk még nem is figyeltem :D

Én is gömbölyödöm :D Már kb. 1 hete kismamanaciban járok dolgozni, mert a normál már nagyon nem volt kényelmes… Ti is hordtok már ilyet? Mondjuk én alapvetően eléggé nagy darab vagyok :shock: de még így is észrevettem, hogy nőtt pocó, na meg olyan más már :D:D:lol:

Hízással Ti hogy álltok??? Nekem eddig +2,5-3 kg között ingadozik már jó pár hete… Remélem sikerül tartani ezt az ünnepek alatt is, bár kötve hiszem :lol: :P

Puszi mindenkinek, és szép álmokat!

Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Magzatvíz vétel azért lesz, mert 34 éves elmúltam és nem sima IVF volt, hanem ICSI és AHA is.

+5 kilónál tartok :( és mindig egy forma, vagyis napról napra nagyobb :)

Zsókuci: az a javaslatom, hogy szedd időrendbe a neveket, így jobban követhető.

Beteszel engem is? köv vizsgálat jan 9 amnio
név még nincs
időpont kb júni 25.

Kép

Kép
boszti
 
 


Sziasztok Lányok!
Boszti gartula a babóhoz! Csak 35 év felett szokták javasolni a magzatvíz vizsgálatot és az ICSI erre még nem indok. Nekem is az volt.
Gondold át. Èn úgy tudom, hogy van egy másik fajta vizsgálat is, amikor vérvétel alapján nézik és az veszélytelen, de drága.
molkata
 
 


Mindenképpen megyek, mert a családunk nem bírna el egy beteg gyereket.
Amire te gondolsz, az nem 100%. Sajnos.

Kép

Kép
boszti
 
 


Akkor nagy drukk neked! Minden rendben lesz, ne izgulj nagyon!

Látom, hogy van egy nagyobb gyerkööc is. ÖÖ is lombikkal lett?
molkata
 
 


a fiam spontán jött össze, nulla hónap várakozással :)
csak azóta romlott el valami mindkettőnkben, hogy már csak így lehet. de nem baj, mert már itt van, és itt is marad :)

Kép

Kép
boszti
 
 


Az a lényeg, hogy már a pocakban van :P
molkata
 
 


Sziasztok!

Zsókuci!
Jó, hogy eszedbe jutott, hogy táblát csinálj és köszi, hogy megelőlegezted Nekem és betettél. A hiányzó adatok: 30éves vagyok;szülés várható időpontja: 06.28.;kh:Szt.Imre;köv.vizsgálat:01.22.afp
Neve még nincs szegénynek.
Szeretnék venni egy utónév könyvet. Lányomnál csak kölcsön kaptunk egyet, de igazából már megvolt a neve, csak játszásból olvasgattuk.
Többiek!
Honnan keresgettek (találtatok) nevet?

Hajni!
Hasam nekem is nagyobb szokott lenni estére. Hanyatt fekve viszont olyan lapos, hogy még a csípő csontom is kilátszik.

Gyöngyvirág!
Sztem is jobb ha már az elejétől kezdve egy fix dokihoz jár az ember. Az utolsó két hónapban már nem szívesen szoktak elvállalni. Nekem azért is fontos ez, mert vannak a szüléssel kapcs. elképzeléseim, amikből nem szeretnék engedni, így muszály, hogy legyen egy orvos, akivel ezeket megbeszélhetem és valszeg teljesíti is a kéréseimet.

Ja! Még nem is írtam azóta: a hétfői uh-on minden o.k. Nyakiredő rendben (1,3), crl:6,2cm volt. Olyan nagyokat ugrott, hogy férjem már sajnálta szegénykét. Először aludt, lába törökülésben, kezei az orra előtt, édes volt.
Doki elvállalt minket, így végre ezen már nem kell stresszelnem magam.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok. Engem is betehetsz a tablazatban. 32 eves vagyok, kov.vizsgalat 12.28.AFP., szules idopontja 06.14.2007.
Nekem is sokkal nagyobb a hasam estere, de mondjuk mostmar elegge lathato nappal is, de lehet azert mert ez nekem mar a 2. es azt mondjak hogy akkor nagyobb mar a hasad ha mar szultel. Na mindegy. Sziasztok pinter

Kép
pinter
 
 


Mindenkinek Kellemes Karacsonyi Unnepeket Kivanok. Sziasztok pinter

Kép
pinter
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök mert van egy csomó dolgom, meg a fát is most fogjuk öltöztetni. Remélem mindenki jól van.

Kép
rena12
 
 


Kellemes Karácsonyt, boldog új évet!

_______________________________________________
_________________*___________*_________________
________________*___________*__________________
_*_*_*_*____*_______*___*_*_*_*_*___*______*___
_*______*___*_______*___*___________*_____*____
_*______*___*_______*___*___________*___*______
_*_____*____*_______*___*_*_*_*_____*_*________
_*______*___*_______*___*___________*___*______
_*______*___*_______*___*___________*_____*____
_*______*___*_______*___*___________*_______*__
_*_*_*_*______*_*_*_____*_*_*_*_*___*________*_
_______________________________________________


______________________________________________
______________________________________________
__*_*_*_______*_*_*________*_*_*______*_*_*_*_
_*_____*____*_______*____*_______*_________*__
_______*____*_______*____*_______*________*___
_____*______*_______*____*_______*_______*____
___*________*_______*____*_______*______*_____
_*__________*_______*____*_______*______*_____
_*__________*_______*____*_______*______*_____
_*_*_*_*______*_*_*________*_*_*________*_____
______________________________________________


Kati és Anti
molkata
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, remélem mindenki jól van.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, remélem mindenki jól van.

Kép
rena12
 
 


Kedves Mindenki!

Ezúton szeretnék Nektek NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNNI!!! :D


Kép Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék én is csatlakozni a csapathoz, persze ha csak nem baj! :)

Zsókuci légyszi engem is tegyél be! :)

Adatok:

Elizabeth/27
Hét+nap: 18+2
Gyerkőc neve: Dominik Tamás
Mikorra van kiírva: 2007.05.28 (mensi szerint 06.03-de a doki a gyerek fejlettsége szerint egy héttel korábbra jósolja, úgyhogy ezért a májusi időpont)
Kórház: Kútvügyi Klinika
Köv. vizsgálat: 18-20 hetes genetikai UH

Kép
elizabeth25
 
 


Zsókuci felvettelek msn-re, ha nem baj! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
Ikrekkel jelentkezem a júniusi csapatba.
Bár még csak 12 hét+4 nap, de a sokaság miatt a június közepe valószínűbb, mint a 40 hetes július 8.
35 éves múltam éppen, és ők lesznek az elsők.

Ma voltam komplex genetikai szűrésen az Istenhegyi úton, és mindent rendben találtak. 8 végtag, szuper orrcsontok és vékonyka nyakiredő.
Leközlebb 2 hét múlva AFP szűrés és hepatitis vérvételből, de mivel ketten vannak, ez előbbi úgyis butaságot fog mutatni. Boldogan belekerülnék én is a táblázatba, és ígérem, mostantól rendszeresen jelentkezem.

Mindenkit üdvözlök.

Kata

Kép
egok
 
 


Üdv Elizabeth és Egok!

Tök jó lehet két kis babát várni. Mi is reménykedtünk egy ideig, hogy többen vannak. Nekem lombikkal sikerült és 3 babót kértünk vissza.
molkata
 
 


Sziasztok lányok!

Szia molkata :lol: Mi ismerjük egymást a júliusi topicból.

Szeretnék csatlakozni hozzátok, mivel július 2. re vagyunk kiszámolva, de mi történik teszem azt, ha siet a törpi? :wink: Akkor itt a helyem.
Bár nagyon sűrűn nem tudok jönni a munkám miatt, de ha tudok, mindig itt vagyok.
Gratulálok mindenkinek a babókhoz :lol:
baba24
 
 


Szia Baba! Üdv itt is! :D
molkata
 
 


molkata!

Kerülgetjük egymást! :lol:
Írtam a másikba :lol:
baba24
 
 


Èn is :lol:
molkata
 
 


:lol:
baba24
 
 


Sziasztok,

vagyok, jól vagyunk Kisborsóval, de nem nagyon volt időm a gép elé ülni az elmúlt napokban. Ígérem hétvégén pótolom, + a táblát is befejezem végre :lol: :lol:


Kedves Újak,
üdv itt! :D

Elizabeth
,
nem, dehogy baj, hogy felvettél msn-en. Sokat olvasgattalak a 2007-es babák topikban, úgyhogy még örülök is. :D

Még jövök, puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, remélem mindenki jól van.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok,

nos, itt a várva-várt táblicsku... :D
Akik küldtek adatot, vagy ki tudtam bányászni a sorok közül bekerültek, akik nem, küldjenek adatokat és a következőben már benne lesznek :D
A szülés várható időpontja szerint tettem növekvő sorrendbe, így a finis mindenkinél jól követhető lesz :D


Kép

Szóljatok, ha valakinél valami nem stimmel és javítom :D

Szerintem idén már nem írok, így mindenkinek nagyon-nagyon boldog és egészséges babócával gazdag új esztendőt kívánok :D

Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Zsókuci!
Ez a malac tündéri :)
És köszi a táblát.

Lányok!
Ezek a júniusi babák mind ilyen jól fejlettek? Vagy a mai gyerekek már nem nézik az anyjuk ciklusát? Babásokról, akikről olvasok, majdnem mindenkinek egy héttel idősebbet mutat az uh, mint a mensiből számított kora lenne (nekünk is).
Viszont az afp-re minket a ciklusból számított időpont szerint küldtek, de az uh szerint akkor már 17+4 naposak leszünk. Ez sztetek nem lesz baj? Vagy telefonáljak és kérjek korábbi időpontot?

Mindenkinek Nagyon szép, Boldog Új Évet Kívánok!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba,

szerintem hívd fel a dokidat, és kérdezz rá, az a biztos. Én úgy tudom, hogy fontos, hogy mikor mész, mert emiatt tök fals adatok jöhetnek ki, felesleges pánikot okozva...

Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!!!

:oops: :oops: :oops: Régóta nem jöttem, igyekszem az új évben többet, rendszeresebben...

Mindenki jól van?

Engem csak nagy ritkán egy kis gyomorsav kínos, más nem.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól kezdődött az Újév!

Már szinte csak én hiányzom a táblázatból, úgyhogy itt vannak az adatok: várható születés máj. 3, most 22 hetes, neve valószínűleg Ábel, én 35 vagyok, korház a Baross u-i Női Klinika.

A korom miatt nekem is csináltak biopsziát, a méhlepényből és nem a magzatvízből. Elég kellemetlen, de nem nagyon fáj, az az érdekessége, hogy nem tűnik nagy dolognak, mégis megviseli az embert fizikailag. Fontos, hogy utána egyáltalán nem szabad emelni, ezért valakit be kell rendelni a korházba, hogy segítsen haza vinni azt a kevés kis cuccot is. Utána javasolják, hogy feküdjön az ember, én ezt nem tudtam megcsinálni, de csak ülő munkát végeztem. Másnapra már jól voltam.

Egyébként már akkor is kell, ha még nem vagy 35, de a szülés ideje körül leszel.

Az orvos választásról azt gondolom, hogy ez inkább érzelmi kérdés a kismamák részéről, főleg az első babánál. Akkor még minden ismeretlen, és megnyugtató, hogy "jó kezekben" van az ember. Nekem már van egy lányom, vele volt választott orvosom, aki mindent korrektul megcsinált, de nem éreztem, hogy bármi többet adott volna, mintha nem a választott orvosom lett volna.

Létezik egy szakmai és emberi minimum, amin túl nekem nem kell, hogy a kezemet szorongassa vagy mélyen a szemembe nézzen és bátorítóan mosolyogjon. De hangsúlyozom, ezt most érzem így, az elsőnél az ismeretlentől való félelem miatt jól esett, hogy volt egy biztos ember, aki kézben tartja a folyamatot. Most már tudom, a folyamatot én tartom kézben, már amennyire lehet.

Annyit teszek a magam és a baba biztonsága érdekében, hogy olyan helyet választok, ahol 100 %-ig adva van az a bizonyos emberi és szakmai minimum, és a Klinika szerintem ilyen, ott született a lányom is.

Gondoljatok bele, ha auto baleset ér és életveszélyes állapotban vagyunk, akkor teljesen mindegy, hogy ki műt meg és ki menti meg az életünket. Akkor nem jut eszünkbe ehhez vagy ahhoz az orvoshoz ragaszkodni, mintha a többi nem tudná ugyanazt megtenni.

Persze, be kell vallanom, nem biztos, hogy ebbe az irányba mentem volna el, ha nem hozzák meg az új törvényt. Mivel a lányom indokoltan császárral született, jó esélyem van arra, hogy most is úgy alakuljanak a dolgok. És én azt egy választott orvossal nem tudnám megfizetni (császár + altatás/epidurálás minimum 80 000 + ennyi a dokinak). A Klinikát is úgy oldom meg, hogy bejelentkezem valakihez, hogy így a körzetébe essek.

Amúgy, bár nem ez volt a fő ok, mélységesen felháborít az a szemérmetlen nyerészkedés amit az orvosok megengednek maguknak kihasználva a kismamák érzelmi állapotát (akik sokszor azt hiszik, ha adnak a dokinak rendesen, akkor már minden rendben is lesz). Én ebbe nem akartam beszálni, mert a bicska kinyílt a zsebemben, amikor pl. láttam, hogy a biopszia után a kismamák a dokihoz járultak, és mint valami templomi perselybe nyomkodták a borítékokat a zsebébe, mint utóbb megtudtam általában 10 000 Ft volt bennük. És ha jól tudom, átlag 5 ezer a tarifa a max. tíz perces vizsgálatért. Szerintem ha feleannyit adnának a kismamák, a doktorúr akkor is kitapétázhatja a bankjegyekkel a kacsalábon forgó palotájának a falát, tulajdonképpen mi vagyunk a hibásak, hogy így felvittük az árakat. És aztán csak reménykedhetsz, hogy nem az ablakon dobtad ki a vizsgálatokra adott pénzt, és az orvosod ráér a szülésedkor.

Mielőtt meghoztam ezt a döntést, egy csomó topikot elolvastam itt a babaneten is, főleg beszámolókat. Hát bizony, legalább annyian csalódtak, mint amennyien elégedettek voltak a választott orvosukkal.

Hát ezt akartam még magyarázatként elmondani, talán egy kicsit a magam számára is összefoglalni a gondolataimat. Bocsánat, ha hosszúra sikerült.

Majd beszámolok a végeredményről is!
gyongyvirag
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenkinek kellemesen teltek az Ünnepek és Kívánom, hogy mindannyiotoknak Békességet, Boldogságot és Egészséget hozzon ez az új év, jobb legyen, mind az előző volt!

Holnap megyek a kórházba a 20. hetes genetikai uh-ra...meg beszélek Vida dokival a szemem miatt, tudjátok -8-as, de nem szeretnék csaszit :(, meg találkozom Zachár Erikával, ha sikerül a sima szülés, akkor ő lesz a szülésznőm! :)
Drukkoljatok!

Amúgy párommal vettünk tündéri kisruhákat a Tescoba, hát behaltok olyan aranyosak :))), ilyen kis rugik, pontosan 6 db-ot vettünk, illetve három kiszoknit! Haláliak! :)


Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!

Kép
rena12
 
 


20 héten genetikai? Hogyhogy?

KépKép
evica76
 
 


Evica, az első genetikait 12 héten csinálják, aztán az APF-t a 16-17 héten megcsinálják, és utána csinálják a második uh-ot, azt is genetikainak hívják! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

BUÉK! :D

Elizabeth,
szorítok, hogy rendben legyen minden a dokinál, és hogy jó híreket kapj a sima szüléssel kapcsolatosan. De ha Neked kell döntened, szerintem ne kockáztass!
Milyen rugikat vettetek? Képet nem tudsz feltölteni?? :D Én is úgy várom már, hogy vehessek mindenfélét Kisborsónak, de szerintem megvárom az AFP eredményét - már csak babonából is. De utána retteghet a családi kassza :D :lol: Az első amit szeretnék venni az egy szopipárna, már most is néha jó lenne alváshoz - punnyadáshoz :D

Szonibaba,
remélem még nem pánikoltál be az AFP időpont miatt, ma olvastam, hogy a 16-18. hét között nézik, úgyhogy még akkor is időben leszel. De, ha megnyugtat, akkor inkább kérdezz rá!!! :)

Mi holnap megyünk UH-ra + AFP-re. Remélem minden rendben lesz. Rájöttem, mostantól nincs nyugodt percünk, mindig aggódunk valamiért - ez az élet rendje :D
Amúgy sokkal parásabb lettem, mióta babát várok - Ti hogy álltok ezzel? :D :shock: :roll:

Az összes Kisborsós képet megtudjátok amúgy nézni az aláírásom alatti linkre kattintva :D

Puszi! Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsókuci, mindneképpen jövök és majd megirom, hogy mi volt, remélem fent leszel msn-en! :)

Csinálok majd este képeket és rakok fel.....vagy legkésőbb holnap! :)

Vigyázzatok magatokra!

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok Lányok!

Èn elég sok rosszat olvastam az afp-rööl, ezért amiatt többé nem aggódom. Àllítólag nagy a hibalehetööség a szüürésnél és úgy is csak a genetikai uh ad megbízható eredményt. Esetleg olvassatok bele az afp-s fórumokba.
Egyébként, január 9-re kaptam idööpontot afp-re, de aznap vagy másnap megyek uh-ra is, így nem fogom végig izgulni :D
molkata
 
 


Sziasztok!

Elizabeth!
Drukkolok én is, hogy minden renden legyen a dokinál. És kíváncsian várom, hogy mit sikerül intézned! Én is majdnem a Te dokidhoz járok (vaciláltam a Kútvölgyin is, mert hozzánk nagyon közel van és azt a dokit akartam felkeresni, akihez Te is jársz, de végül a Szt.Imre mellett döntöttem).

Zsókuci!
Köszi, azért pánikról nem volt szó, csak én is úgy tudtam, hogy fontos az afp időpontja (lányomnál is a 16.héten csinálták). Sőt most azt is mondták, hogy még a súlyomat is mérjem le előtte, mert az is fontos. Mindegy, majd a vérvételkor szólok, hogy írja rá
a papírra a "másik" terhességi kort is.

Gyöngyvirág!
Sokmindenben igazad van a dokiválasztással kapcs. Persze mindenki mást tart számára fontosnak, ez nem is baj, nem vagyunk egyformák. Sztem a lényeg, hogy történjen minden a leginkább úgy, ahogy azt előre eltervezi az ember. Jó furán fogalmaztam meg, de remélem érted, hogy mit akartam kihozni belőle. Nekem pont a lányom születése miatt vannak bizonyos elvárásaim és emiatt nem akartam az éppen ügyeletes orvosnál kikötni, így nagyobb az esély, hogy minden az én elgondolásom szerint alakuljon.

Nevekkel kapcs. senkinek nincs ötlete a forrást illetően?
Megyek tanulni...

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok,

voltunk ma UH-n, minden rendben! :D
Sajnos nem derült ki, hogy kislány vagy kisfiú rejtőzik a pociban, talán majd legközelebb, vagy majd a 4D-n.

CRL: 100 mm
BPD: 34 mm

Sajnos nem sikerült fotót kapni, mert nem volt jó a nyomtató :(, de aranyosan boxolt odabent Kisborsó :D

Szép napot mindenkinek!

Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok Mamák!

Boldog új évet mindenkinek! Hogy érzitek magatokat az újév második napján? Csütörtökön megyek az AFP-re. Akinek már van tapasztalata ezzel kapcsolatban, írjon!
A táblázathoz: gyerkőc neve: Lilla/Dávid Kórház: Semmelweis-Miskolc.
Ma járok a 15. hét 2. napban.
Adjatok tippet a Babafalvás vonalzó letöltéséhez! Puszi mindenkinek!

ht
tp://babafalva.hu/tickers/5 qh.png
Kép
BBCode for phpBB Forums Kép
zsuzsanna73
 
 


Sziasztok, megjöttem! :)

Tök ok a kiscsávó, erőteljesen mutogatott a mutatóújjával! :-)

Már 25 cm-ek vagyunk, gyönyörű a gerincünk, a kis szemünkkel már pislogtunk ezerrel....és még mindig fiúk vagyunk! :)

Úgyhogy most én (anyucika :) ) nagyon boldog vagyok!

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth! Én is tudom, hogy azt is genetikainak hívják, csak úgy tudtam, és eddig szinte mindnekinek, akivel beszéltem, hogy a 18. héten csinálják. :wink:

KépKép
evica76
 
 


Evica,

én úgy tudom, hogy ez a 18.-20. hét között bármikor jó - mármint a genetikai uh :D
Bocs, ha belekotyogok :D

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsókuci, nem kotyogsz bele, tényleg igy van, a 18-20 hét között kell elvégezni az a lényeg! :)

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: