Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK!
Hiányzik egy kis beszélgetés.
Voltam védőnőnél, és megint híztam 1,5 kg-ot. És állandóan ennék. Pedig nem is vagyok kívánós, inkább még mindig az "undorodom mindentől" korszakom élem, de mégis mindig azt lesem, hogy mit ehetnék.

Dumáljunk, jó?
Hogy vagytok?- legalább ennyit jelezzetek vissza.
GAbi

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


A lényeg, hogy ne ess pánikba ettöl...nekem is voltak zabis korszakaim a terhesség alatt, föleg mert akkor nem háborgott annyira a gyomrom... :roll:
Próbálj vmi alternatívákon gondolkodni...vmi egészséges rágcsa?...gyümidarabok ,amikhez mindig nyúlni lehet?...esetleg tökmag?... :wink:
Nálam pl. jó "étvágyelvevö" az ízesítetlen zöldtea...
betti444
 
 


Sziasztok!
Háát, tényleg elhanyagoltuk a topicot mostanában! ne tegyük, jó néha dumcsizni itt! :)
Gabi! Én az elsővel ugye terhességi cukros voltam, nem híztam semmit. Annyival mentem szülni, amennyivel a terhességet kezdtem. monjuk ez úgy alakult, hogy eleinte fogytam, utána akármit csináltam, kicsit gyarapodtam... De az egyenleg jó volt! :) És nekem is voltak zabás időszakaim, szinte állandóan az volt... Én olyankor olyan kajákat ettem, amiben szinte alig van szénhidrát. Ha nasira vágytam, akkor ettem gyümölcsös túrót, vagy gyümölcsös joghurtot. Persze én kevertem össze, így nem került belle cukor, de isteni finom volt így is! Ha sósat kívántam, akkor paprikába töltött körözött volt a menü... Nekem a túrós dolgok nagyon bejöttek, mert abban nagyon kevés a szénhidrát, így a cukromat sem bántotta... Vagy ettem egy vékony szelet sajtot... Vagy egy abonettet elrágtam, diab. lekvárral vagy felvágottal... Lehet enni, csak oda kell figyelni! Egyébként nem tudom, hogy mennyire sok az a 1,5 kg??? Szólt érte a védőnő??? Lehet, hogy ez nem is sok!
Vendég
 

 
 

Próbálom visszafogni magam.
Tegnap is rántott halat ettem vacsira köret nélkül, és próbálok 6 után már nem enni.
De mivel dolgozok, ez nem könnyű.
Különben tegnap igen pocsék volt a gyomrom, és kb 2,5 hét után ismét hánytam! Meg ma reggel is.

A 1,5 kg havi szinten szerintem nem lenne rossz, persze ha nem 90-ről indultam volna! Így már 96,5 kg-ot mérlegelt a védőnéni, és előadta a szokásos dumáját a kövérségről, meg a cukorról, meg az én és a baba egészsége címszavút is.... És akkor nagylelkűen 96-ot írt a kartonomra. Tök mindegy. A jövő hónapban ugyis hozzáadódik, nem? :?
Mondjuk engem is zavar, és érzem, hogy már nehezebben is mozgok. És nem szeretnék 3 számjegyű lenni! Pedig még hátra van 4,5 hónap, és havi 1,5 kg-mal számolva.....
Úgyhogy most nagyon kellene vigyáznom.
Pedig milyen finom az a hasábkrumpli....

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Háát, nem könnyű!!!
Azért vigyázz magadra, mert a szénhidrát azért kell a babának is! Nehogy durva fogyókúrába kezdj! Én speciel azzal nem nagyon értek egyet, hogy este 6 után nem eszel. Még 10 óra is sok CH nélkül a babának... Este rágcsálj el egy almát, pl.
A rántott dolgokat én nem ehettem, én párolva, vagy teflon edényben cseppnyi oliva olajon , fűszeresen megsütöttem (halat, bármilyen húst).
Vendég
 


Gabi!

De jó, hogy nálunk (SK) nincsenek védönénik... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
betti444
 
 


Háát, Betti, annak is van előnye meg hátránya is... Bár a mi védőnénink olyan, mintha itt sem lenne ez a szolgáltatás! :D
Vendég
 


Nócival egy jó fej védőnőm volt.
Bármikor elértem, de nem varrta a nyakamba magát, csak egyszer jött el megnézni a babát, meg a kötelező vizsgálatokon látta. De bármikor hívhattam (és hívtam is!)
Kiköltöztünk falura, két nap után beállított egy vén banya, akinek gyereke sincs, a gyereket vagy 5 méterről megsasolta, megitta a kávéját, és elhúzott, többet nem is láttam. Tavaly nyugdíjazták, most van egy kb 40-es védőnénink, aki szerintem piszokul unatkozik, mert állandóan jönni akar, meg mindent látni és tudni szeretne a legapróbb részletekig. Rengeteget kihoz mindenből, azt se tudom, hogy rázzam le, hogy ne legyek bunkó. Amúgy kedves, csak nekem se időm, se kedvem a jópofizásához, meg hogy órákat nálam üljön.
De állítólag akik elsőbe mentek, azokat is végigjárta, hogy megnézze, milyen iskolatáskát vettek a szülők!(a hátmerevítősre esküszik!)

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Hát, azért ez sem lehet egyszerű... Miárt nem tudják megtalálni az arany középutat??? Én gondolkoztam, és ebben az egész védőnői szolgálatban számomra csak az "egészséges rendelés" a jó, amikor a gyermekorvossal együtt havonta 1x megnézik a gyereket...
Vendég
 


Nna, mi van lányok??? Megint eltűntetek... :cry:
Vendég
 


Én vagyok... :D

Eddig 3-3.5 kilót fogytam, de volt közben minden: a sok zöldségtöl vacakolt az epém, a köldöksérvem (lévén a legtöbb zöldség puffasztó)...szóval fel van adva a lecke...mivel vegetáriánus vagyok, szinte alig marad vmi, amit ehetek...
Éhezni viszont gyülölök, úgyhogy nagyon oda kell figyelnem, hogy állítom össze a napi mennyiséget...
Az igazat bevallva, több fogyásra számítottam..bár a heti egy kiló jó arány, remélem, ebben a tempóban tudom is folytatni...de hát ha belegondolok,mennyi ideig tart még, mire némelyest formába lendülök, kicsit elkenödöm :? ...föleg a babaprojekt miatt... :(

De egyben bizakodom is és jelenleg elszánt vagyok! :)
Szeretnék mielöbb megismerkedni karcsú önmagammal ! :wink:

Ti hogy vagytok?
betti444
 
 


Sziasztok!

Ha lehet, akkor csatlakoznék hozzátok. Azt hiszem, sajnos én abszolút a témába illő vagyok. Egyelőre most hagytuk el a 16. hetet, és szerencsére eddig összesen 1 kilót híztam, de azért nagyon foglalkoztat a súlygyarapodás kérdése, mert sajnos nem kevésről indultam. Diétázni nem nagyon próbálok most, bár azért arra odafigyelek, hogy mit eszem, különösen, mert van egy inzulinrezisztancia problémám is. Kerülöm az "üres" szénhidrátokat, no meg a cukrot. Remélem, hogy így sikerül majd elkerülni a nagyobb súlygyarapodást.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Szia Flake76.
Örülök, hogy bővülünk.
Mint látod, kevesen vagyunk, akik felvállalják a problémájukat, pedig jó ezt is kibeszélni, és tényleg jó ötleteket lehet ellesni egymástól.
Nekem pl. Adrienne nagyon jókat adott.
Ja, a cukortól én is rettegek, de ezt úgyis tudod, ha elolvastad az előző hozzászólásokat!

Betti!
Nagyon ügyi vagy! :D :D :D
Én igen büszke vagyok rád, és ne add fel. Igaz, hogy hosszú az idő, és igaz, hogy minden nap meg kell küzdened magaddal, de érdemes, hiszen magadért, és persze a meglévő és majdan születendő gyermekedért teszed!
Csak így tovább!

Bár én is tudnék egy kicsit jobban odafigyelni! :(
Próbálom visszafogni a zabálásom, de nagyon nehéz.....

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Adri, Üdv. itt is! :) Nekem is IR-em van (meg PCOS-m)
Szerintem nem sok az 1 kg. Ügyes vagy!
Betti! Szerintem ne add fel, még akkor sem, ha sokkal lassabbá válik az ütem. :) A lassú fogyás kevésbé jön vissza, mint a hirtelen. Nekem a diabetológus azt mondta, heti 0,5 kg a legideálisabb fogyás (az én túlsúlyomnál, az én diétámra).
Gabi! Te tudod már, hogy fiad lesz, vagy lányod? Úgy izgulok!
Vendég
 


Adrienne,
Jó látni egy ismerős arcot! :) PCOS van nálam is dettó. Egyébként lehet, hogy az 1 kg nem tűnik soknak, de én alapból 87,5ről indultam. Jó, mondjuk olyan kicsi sem vagyok, mert ehhez 175 centim is van, de azért ez messze van az ideálistól. Rettegtem is a védőnőtől, mert mindenkitől azt hallottam, hogy a védőnők szeretik terrorizálni a túlsúlyos kismamákat. Szerencsére, ez azért nem teljesen igaz :lol:

Gabi,
kitartás!!! Szerintem menni fog az odafigyelés. Mondjuk meló mellett tényleg nem egyszerű este 6 után nem enni, én pl az esetek többségében simán haza sem érek 6 előtt. Vigyázz magadra, de szerintem is azért egyél szénhidrátot, mert biztosan kell a babának!

Betti,
A 3,5 kiló nagyon tuti! Gratula!!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Flake!

üdv közöttünk! :D
és gratula a babóhoz!!! :D
Tudni már a nemét?
Gabi is nagyon titkolja... :wink: :lol:

Köszi, lányok a biztatást... :) Lassan araszolgatok, de a lényeg a haladáson van...bár most a Piroska-napok elött a mérleg közelébe se merek menni... :roll:
Adrikám, bizony az a heti fél kiló is realisztikus néha,sok mindenen múlik, mikor mennyi csusszan le...én az egy kilóval kiegyeznék :wink: :)
betti444
 
 


Sziasztok!
Nem én vagyok, aki titkolja a baba nemét, hanem Ő maga, név szerint ufócska, mert mostanában csak így hívom.
Drága anyám és nagyszüleim "szebbnél szebb" nevekkel látnak el minket. Had ne soroljam...
Szóval március 20-án talán kiderül, hogy kit rejtegetek a hájacskám mögött... :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Remélem Mindenki kezd elégedetté válni a súlyával!Illetve az eredménnyel!
Annyira izgulok, kinek milyen nemű a babácskája???? Neveik megvannak már???
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk volt egy UH egy hete, akkor azt mondták, hogy fiú a csemete. Ez szerintem is elég jól látszott, de azóta is sokan mondják, hogy ennyi idősen még mennyit lehet tévedni. Hááát, nem tudom :lol:

Adrienne,
név egyelőre még nem nagyon van, illetve olyan hosszú a lista, hogy azt inkább nem írnám le :)

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Nálunk még több név van a listán, és állandóan változik.
Lánynevek közül pillanatnyilag: Rebeka, Gréta, Liliána
Fiúnevek közül: Ákos, Áron, Róbert a nyerő.
A férjem az Attilát sokszor emlegeti, de az egyik (nem épp legkedvesebb) főnökömet így hívják, úgyhogy rossz érzéseim vannak a név hallatán. Mondtam a férjemnek, hgoy ha majd nem dolgozom már pár hete, visszatérhetünk a dologra.

A súlyommal nem vagyok épp elégedett, de próbálom elfogadni...

Adrienn: neketek most mennyi a várakozási idő?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Jó nevek! :)
Hát ugye febr. 2.-a óta 3 hét absz. szünet. Aztán még 2-3 hónapig védekezni kell, utána mehet élesben! Már nagyon várom az újabb 2 csíkos tesztet... Nagyon félek, hogy megint nehezen fogok teherbe esni.... Nna, de egyelőre nem izgulok ezen! :)
Vendég
 


Adrienne, bölcs gondolat! :D

Addig használd fel arra az idöt, hogy gondolatban megtervezel egy gondtalan, boldog várandósságot...elalvás elött próbálj meg a lehetö legpozitívabb energiákkal rágondolni...
Hisz ismered: kérd és megadatik!

Gabi, az Áron nekem is nagy kedvencem :) Meg a Gréta is...olyan nemesen komoly név...de a többi is szép... :)

Flake, és Te mit érzel?
Én-bár hangoztattam,, hogy lányt akarok-végig éreztem, hogy kisfiú...az is lett!!!! :wink: :)
betti444
 
 


Ez jó, Betti!
Én is épp így voltam a Nócival. Végig hangoztattam, hogy kisfiút szeretnék, de fiú nevünk nem volt, és éreztem belül, hogy kislány.
:D

Adrienne!
Tényleg ne izgulj rajt!
Úgy állj neki, hogy sikerülni fog! A várakozási idő alatt pedig már kezdj szedni terhesvitaminokat, hogy az alap meg legyen, és ha meg van az a bűvös két csík, onnantól szigorú pihi!
Talán van, aki segít a babódat addig istápolgatni.

Itt most megint had meséljek magamról: az én lányom már 5 múlott szeptemberben, de még nagyon igényli az ölbeveszlek-szeretgetlek-odabújok hozzád dolgot.
Amúgy nagy csörfi, és a 12.hét előtt nem akartam elmondani neki a babát, mert féltem, hogy világgá kiabálja (így is lett :D ). De úgy a 7-8 hét tájékán, egy amúgy is hasfájós napon muszály volt közölni a kisasszonnyal a helyzetet, mert állandóan anya-vegyélfel! volt.
És - az én folyton izgő-mozgó, nem éppen szófogadó - kislányom megértette, és azóta csak az apához kéredzkedik fel, oda is ritkán.

Ezt csak azért írtam le, mert féltem, hogy nem így lesz, és bevallom, kellemes csalódás volt.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Betti,
én az elejétől fogva azt éreztem, hogy fiú, és rengetegszer meg is álmodtam ezt. Ez egyébként azért volt számomra is meglepő, mert a terhesség előtt azt hiszem, én mindenképpen azt szerettem volna, ha lányom lesz. Aztán a kétcsíkos teszt után pár nappal már azt álmodtam, hogy fiam van :)

Gabi,
A párom kislánya most lesz 5 éves, és először kicsit tartottam tőle, hogy mit fog szólni a kistesó érkezésének, de azóta csak egyre cukibb dolgokat produkál. A tény, hogy fiú lesz a tesó egy kicsit megárzó volt azért számára, de a múltkor már azt mondta, hogy ha cuki lesz, akkor jöhet a fiú is :lol:

Adrienne,
Sajnálom, ami történt, és tényleg nem szeretnék beleokoskodni a dolgokba, de az tényleg biztosan fontos, hogy az ember pozitív maradjon. Biztos vagyok benne, hogy hamar jön majd a második, hiszen kiegyensúlyozott és harmonikus nőnek tűnsz így távolból is (meg a másik fórumról), szóval tuti, hogy nem fog magára sokat váratni a csemete.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!
Ma voltam kontrollon! Megkaptam a szövettani eredményt, végre kiderült, mi volt a baj. A placenta keringési elégtelensége.... Most majd megyek hormonvizsgálatra, azt mondta a doktorbácsink, aki egy imádnivaló Tündér pasi, hogy ez azért is jó, mert mire minden vérvételt elintézek, és az eredményeket is begyűjtöm, addigra már több mint egy hónap eltelik, és már nem is kell sokat várni a próbálkozásig! :)
Megnyugtatott, nagyon.
Ti is igazán kedvesek vagytok! El sem hiszitek, hogy mennyi, de mennyi erőt adtok nekem! Nagyon köszönöm Nektek! Örülök, hogy vagytok! :)

Nagyon édesek lehetnek azok az 5 éves kislányok! És milyen okosak már! Nem is hittem volna! Hihetetlen!

Adri! Én is így jártam. Nagyon-nagyon lányt szerettem volna. Aztán nem sokkal a teszt eredménye után álmomban nekem is fiam született.... Onnantól kezdve attól tartottam, hogy ez nem véletlen. Próbáltam felkészülni lelkileg, de nem nagyon ment. Amikor kiderült, hogy kisfiú, akkor 3 napig sírtam... Majd megbarátkoztam a gondolattal... Most nem adnám oda a kicsi fiamat 100000 lányért sem! Ő a Mindenem! :)
Vendég
 


Adrienne!

Detto, detto, detto.... :D :D :D

Az enyém is annyi, de annyi örömet ad...és ha ránézek, eltölt vmi földöntúli boldogság...
Az egyik ismerösöm, akinek a 2. lány lett, többször elmondja, hogy "hááát, azért a lány az mégis más, az jobban húz az anyjához,a fiú elrepül, mint a madár,stb"...
Én meg csak bámulok... a gyerekeket nem magunknak, s nem is öregkori ápolásunkra szüljük...szegény lánygyerekek, sok anyuka már bébikorban lelepi öket ezekkel az elvárásokkal...
A gyermek a lényéböl kifolyólag csodás teremtés...akár fiú, akár lány...s egyáltalán nem tudni elöre, melyik milyen életpályát fut majd be...boldogok s elégedettek legyenek, szerintem ez a szülö legnagyobb vágya... a többi mind másodlagos...

Minden rendben lesz, meglátod... :wink: :D

Gabi, nagyon okos kislányod van... :D
betti444
 
 


KÖSZI!
szerintem tényleg nagyon okos, bár gondolom a legtöbb anya így van a csemetéjével... :D
én piszok büszke vagyok rá, még ha néha nagyon nehéz is vele, mert nagyon elkényeztettük.

Ma volt a farsang az oviban.
Majd ha lesz idő, teszek fel képet.
Vegyes csoport van, és nálunk szokás ilyenkor a középsősöknek és a nagyoknak készülni valamivel.
A Nóci pillangó volt, és egy pillangós verset mondott hozzá (4x4 soros), és elsőként állt ki! Nagyon ügyes volt!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Mondom én... :D :D
betti444
 
 


Sziasztok!
Gyorsan felteszek egy képet, ha sikerül.
Nóci nagyon ügyi volt, tök büszke voltam rá (ezt már írtam, tudom).
Itt épp a versét mondja.
Ja, és a jelmezt magunk készítettük (dacára annak, hogy itt most nagyon divat -minél drágább-jelmezt kölcsönözni). Meg is dícsért minket az egyik óvónéni.
Kép

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


És ma rengetegett mocorgott a bébi is. Biztos az ovisok műsora tetszett neki, vagy a miniszéken való kucorgás :D

A múlt hét végén csinált Nóci egy frissebb képet, ezt is becsatolom.
Már kezd egész jó hordó-formám lenni.
:D
Ugyanabban a ruciban csináltuk, hogy legyen összehasonlítási alap.
Kép

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi!
Nagyon ügyes és szép kislányod van! Még szép, hogy büszke vagy Rá! Lehetsz is!!! És a jelmezért is minden elismerésem!:)
Én frászt kapok a vásárolt jelmezektől. Nem is engedném!!!
Vendég
 


Ja! És a lényeg lemaradt! Nagyon szép pocakod van! Nagyon jól nézel ki! :) Tök jó, hogy így tényleg össze lehet hasonlítani a képeket! Látványos a változás! :)
Vendég
 


Gabi!

Nagyon szép a lyány! :D
Meg a pocid is...irigykedem! :wink: :lol:
betti444
 
 


Sziasztok én is csatlakoznék. 32 éves, 165 cm vagyok, első babánkat várjuk, aki rögtön az első próbálkozós hónapban beköltözött a pocimba.

2008.03. hóban voltam 96 kg versenysúly 18 éves korom óta
2008.09. hóban lekínóldtam magam 90 kg ekkor teherbe estem
2008.12. hóban voltam 84 kg 12. hét
2009.02.23 heti mérés 86 kg 26. hét

Túlsúlyos kismamának számítok. Lassan elérek az erőm és az idegösszeomlás határára. Eddig akárhány doki látott mindegyik leordította a fejem a kövérségem miatt. :( A jelenlegi orvosom is meg fog szidni azt hiszem. Ma megyek raportra. :( A védőnőről ne is beszéljük. Mindig mindenkitől kapom a "jótanácsokat", meg hogy így lesz baja a gyereknek, meg úgy, mert kövér vagyok. Csak épp arról nem szól a fáma, hogy mi van akkor, ha egy szó szerint éhező kismama a nyílt utcán esik össze a gyengeségtől. :(

Túl vagyunk a cukorterhelésen is, és eddig minden eredményünk kitűnő lett. A baba másfél-két héttel megelőzi a korát mind méretben, mind fejlettségben. Ennek ellenére az orvos és a védőnő szerint túl nagy a pocakom.

24 hetes pocakfotó. A hasamon és a mellemen kívül semmim nem nőtt meg.
Kép
Vendég
 


Anuk, szia!

Leordították a fejed???? :shock: :shock:
S Te? Hagytad?
Én úgy látom, hogy eleinte fogytál inkább, mint híztál...szerintem gratulálniuk kellett volna, s figyelmeztetni, hogy várandósan csak óvatosan a fogyással...
Milyen bizalom alakul ki így orvos és beteg között?
S mit érez a baba ott bent, hogy az Anyukáját stresszelik ostoba dolgokkal...?
Szerintem fújd ki magad, veregesd meg a vállad azért, amit eddig végigcsináltál, s ha lehet, keress mielöbb egy kedves, empatikus Orvost!
A baba jövöje,lelkiállapota sokban azon múlik, mit él át, mit érez a mamája ez alatt a kilenc hónap alatt, s ha Te folyamatosan lelkileg kínlódsz,azt bizony ö is megérzi...

Gyönyörü a pocakod, szuperul állsz a kilóiddal, s biztosan csodaszép babád születik majd... :D

Küldök sok-sok +++++++++++++++++++++ energiát!
Szeretö üdv :D

Betti
betti444
 
 


Anuk,
Ezt az üvöltés dolgot én sem értem. Mondjuk azt sem, hogyan gondolhatja valaki azt, hogy ha terrorizál és stresszel egy kismamát, azzal bármi pozitívat fog elérni. Ez eléggé félelmetes. Egyetértek Bettivel, az adatokból úgy tűnik, hogy még fogytál is, szóval tényleg nem értem, mint ahogyan azt sem, hogy ha valakinek nagy a pocakja, akkor mit kellene csinálnia, felüléseket?! :shock:

Gabi,
nagyon cuki ez a jelmez és gratula a pocakhoz is! :)

Adrienne,
nálam szerencsére nem is volt sokk abból, hogy fiú, sőt azt hiszem az álmaim és az állandó megérzéseim miatt már akkor lepődtem volna meg, ha a szonográfus azt mondja, hogy lány. Viszont a terhesség előtt tényleg soha nem gondoltam volna, hogy én egy fiút akarjak. Ez furi azért... :) Annak viszont nagyon örülök, hogy itt vannak elégedett fiús anyukák, mert a munkahelyemen állandóan sajnálkoznak, hogy fiam lesz és nem lányom :roll: először azt hittem, hogy vicc, de úgy tűnik, hogy sok nőnek van az az érzése, hogy fiúkkal nehezebb bármit is kezdeni.

Ami a súlyt illeti, úgy tűnik, hogy felcsúszott egy kiló (így ez eddig 2kg-t jelent), de ezt még most nem tekintem véglegesnek, mert már volt olyan többször is, hogy egy fel, egy meg le rögtön utána. Mindenesetre azért továbbra is próbálok odafigyelni, meg egy kicsit aktívnak lenni, de most annyi bent a meló, hogy nem nagyon volt időm a sok számítógép előtt ülést kompenzálni :(

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!
Köszi a dícséreteket, arik vagytok.
Sajnos jócskán szedem fel a kilókat, nem mind Anuk+!

És nagyon boldog vagyok, hgoy ismét bővültünk!

Anuk!
Szerintem nagyon szép a pocakod. (ha az én véleményem számít).
Jobb, mint az enyém. Az enyém inkább hordószerű, a gyomrom is egész kilóg, de viszont a "babás résszel" nem vagyok elégedett. A tied igazi kismamapoci. Bár ez alapján többnek hittelek volna, mint 24 hét. Rám meg mindig azt mondják, hogy elnyeli a szélességem a gyereket.
Hála isten a dokim jó fej, nem tesz megjegyzéseket (na jó, az első hasi UH-n feljebbnyomta a hasamon a hájat, és megkért, hogy "ezt itt fogja meg, jó?", de inkább jópofa volt, mint sértő.
Viszont a védőnőm engem is állandóan szekíroz, ilyeszteget....
Talán már az elején írtam is erről.
Na megyek, mert a Nóci megint nem akar aludni.
Jók legyetek!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt a hétvége mindenkinek!

Csak egy kérdés:
Vettem egy terhes- és kismamatornás dvd-t. Hát, mit ne mondjak, nem jött be. 2 perc után fullra lefáradtam, levegőt se kaptam.
Azt hiszem, ez nem jó nekem, és a babinak se.
Viszont régebben gyakran úsztam, és arra gondoltam, hogy kéne most is. Viszonylag kicsi a sérülés esélye is, viszont parázok, hogy a 20-22 fok körüli vízben nem fázok-e meg, meg esetleges fertőzésektől is tartok.
Mit gondoltok?
Párom szerint kérdezzem meg a dokim, de ha nem muszály, ilyennel nem zaklatom.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Szia Anuk!
Én is túlsúlyos voltam, én ne is szedtem fel egyetlen egy kilót sem szülésig, de így os maradt nagyon sok felesleg sajnos... Ha visszaolvasol, le is írtam ezt anno... A diéta nem egyenlő az éhezéssel. A diéta egyáltalán nem árt a kismamának, de az éhezés igen, az még a babának is. Ahelyett, hogy üvöltenek, inkább küldenének diabetológiára, gondolom azt nem tette meg senki! Pedig ott megtanítanák, hogyan kell diétázni egy kismamának. A terheléses cukrod jó volt? Mennyi volt? Mert a magasabb cukor értéktől is nagyobb lehet a baba...

Gabi! Én sem voltam sohasem elégedett a pocakommal.... Én megpróbálok legalább annyira visszafogyni, amennyivel kijöttem szülés után a kórházból... De ha ügyes leszek, akkor még lejjebb is sikerül menni, mert ahoz már csak -1 kg kell! :D

Előző terhesség kezdete (2006.01.22): 86 kg
Szüléskor(2007.09.12): 86 kg
Kórházból haza szülés után(2007.09.17): 78 kg
6 hónap múlva (2008.05.): 94 kg -> itt elkezdtem diétázni
6 hónap múlva (2008.11): 83 kg
most: 79 kg (most sajnos ellustultam a diétát illetően)


Uszoda: Az én orvosom ajánlani szokta, hogy nyugodtan, mozogjon csak a kismama, ha úszni van kedve, hát ússzon, ha az orvosa nem tiltja... Én azért félnék a fertőzésektől... Ez viszont az én magánvéleményem...

Betti! Én is nagyon irígy vagyok a kismamákra! :D
Vendég
 


Adri...én még jobban a súlyodra :lol: :lol: ...ha annyi lennék, mint Te, már rég a babára gyúrnék...
Ne félj, nemsokára Te is boldog kismama leszel... :D

Gabi, tudom,hogy sok sportos kismama van,de azt hiszem, babásan uszodázni én sem mernék...de csak mert kérdezted...egyébként szívböl irigylem a rugalmasabban gondolkodókat... :)
betti444
 
 


Betti! A súlyomat irígyelheted, de a hozzá tartozó magasságomat (ami már szinte mélység!!!), azt ne... kb. 155 cm vagyok! :D
Vendég
 


HÁt, köszi lányok.
Tényleg nem tudom, mi tévő legyek, mert én is félek a fertőzésektől. viszont ez az egyetlen sport, amit vállalni mernék.

Hát Adrienn: én nagyon örülnék annak a 79 kg-nak.
Sokkal magasabb én se vagyok, bár tudom, hogy ilyenkor 10 cm már sok.

A másik fórumon írta az egyik csaj, hogy amíg várakozott egy vizsgálatra, belibbent egy velünk egykoru (kb 5 hónapos) terhes, elég fiatal, és duci kismama.
Úgymond bájosan csevegett, majd fennhangon megjegyezte, hgoy eddig ő 25 kg-ot hízott: szerintetek az sok.

Na az ilyen sztorik után azért kicsit lenyugszom, bár közel se vagyok elégedett magammal.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Tudod,mit?!...79 kilóval én még azt a 155-öt is bevállalnám...jóból nem adnak sokat,mégha közhely is...én plusz 9-cel vagyok több...persze centiben...kilóban inkább hagjyuk... :roll:
Szóval babásodásra fel!!!

Gabi! Csak az a baj,hogy ök azt a 25-öt hipp-hopp le is adják szülés után...legalábbis a többség...és szoptatás alatt meg fogynak...én akkor híztam a legtöbbet, s a nagyja maradt is...hm... :roll: :)
Ja, mikor is mész arra a nemet feltáró (?) uh-ra? Már úgy izgulok... :)
betti444
 
 


márc 20!
egyre jobban izgulunk!

apa biztos benne, hogy ezúttal pöcsös :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Betti! Én a 94 kg-al is bevállaltam volna a babát, csak nem jött. 86 voltam megint, mikor teherbe estem, de Ő meg nem akart maradni... Így a babásodással ugye még várnom kell, előreláthatólag max. május végéig...
Vendég
 


Biztosan oka van,hogy így alakultak a dolgok... :?
Így viszont meglesz a folytonosság :) ...Gabi épp finiselni fog, mikor Te kezdesz,én meg jövöre jövök(?)...no, ez azért még nem tuti...a fogyim most igencsak vánszorog... :oops:

Adri (Flake),Felétek mizujs?

Gabi,akkor higgy Apának...ö már csak tudja...az Y csakis rajta múlt :lol: :lol: :lol:
Gondolom,Te is vágysze egy fiúcskára... :wink:
betti444
 
 


"vágysz"..."e" nélkül... :roll:
betti444
 
 


Sziasztok!

Kihagytam pár napot, mert elsodort nagyon a munka, de örülök, hogy a topik nem halt ki :) Nálunk semmi újdonság, kivéve, hogy az élet egyre inkább bonyolultabb, mert annyi munkám van, hogy azt szerintem baba nélkül is nehéz lenne bírni. Múlt héten már egyszer teljesen kiborultam a stressz miatt :( Így persze a kilókra sem tudtam annyira figyelni, de ahogy nézem még mindig a +2,5 kg-nál tartok. Ezzel azért annyira nem vagyok megelégedve, mert mindenki azt mondja, hogy félidőig nem nagyon kellene hízni...

Gabi,
a tornán én is gondolkodtam, most a jógára próbálom ráállítani magam, kerestem is helyszíneket, de valahogyan az időpontok nem voltak teljesen jók. Arra gondoltam, hogy a jóga biztosan jó lenne a stresszre is. Drukk a március 20-hoz, mi nemsokára megyünk UH-ra (remélem, hogy hamar kapok időpontot).

Betti,
nekem több barátnőm is volt, aki nem a terhesség, hanem a szoptatás alatt szedett fel kilókat. Ne add fel!!!

Adrienne,
nagyon ügyes voltál, hogy a terhesség alatt nem híztál semmit sem, ezért irigyellek is rendesen :) Néha nagyon félek attól, hogy vajon mennyivel fogom befejezni augusztusra.

Ami a pocakot illeti, én sem vagyok nagyon elégedett. Mivel a terhesség előtt is volt rajtam felesleg, így most olyan érzésem van, mintha az feljebb csúszott volna, hogy lent legyen hely a babának, de ettől valahogyan nem olyan helyes ki pocó lett belőle, hanem szerintem a korához képest eléggé nagy. Ígérem, majd próbálok feltenni képet, hogy lássátok, hogy mire gondolok.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Adri!
Én is csak azért nem híztam a terhességem alatt, mert hetente ellenőrizték, és nem szabadott hízni... De ezt ne irígyelje senki, mert ez azért volt így, mert eleve nagy túlsúllyal kezdtem a terhességet. Ha vékony, csinos filigrán kismama lettem volna, nem ilyen kis boyler, akkor akár hízhattam is volna! :D
Vendég
 


Adri(Flake)!
Most ájulok el...akkor jól emlékeztem...mi a Telkis topicban írtunk egyet anno... :D :D
Tudod, hányszor gondoltam Rád,hogy mi lehet Veled?!...bevált-e a dr-nö,akit találtál ott...nekem is számít,mert jó lenne ott egy másik nönemü dr-nöt lelnem,ha belevágok a buliba...félek, hogy az én drága Varsányim addigra egyáltalán nem lesz ott...
Szóval igencsak örülök Neked újfent! :lol: :lol:
Írsz majd róla, tetszik-e a hely és a kismamagondozás?...akár privin is...
Bocsi, Lányok ez nem épp ducis téma, de úgy megörültem..igaz, kicsit sokára esett le... :? :wink:

Adri,ez a sok stressz nekem nagyon nem tetszik...nem lehet ellene tenni vmit?!...pár nap pihenö,miegymás... :wink:
betti444
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: