Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

December 8-án megszületett Balázs 3700grammal és 50cm-el! :D
Tegnap jöttünk haza, mindenkit puszilok.
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szia Kata Gratulálok Balázskához,nagyon szép kisfiú :lol: Norbikának hogy tetszik ,nem féltékeny?gyere mesélj.Sok puszi nektek

000kata
 
 


Szia Kata!

Köszi! :D hát, elég nehéz, mert ugye Norbi pont beteg, és mióta hazajöttem, nem nagyon volt együtt a 2 gyerek.Első nap odaengettem megsimizte a lábát Bazsinak, puszit is dobott, ari volt.De most Norbi tök köhög...így inkább Bazsi zárt ajtók mögött van.itthon van a férjem inkább ő foglalkozik Norbival.Ez engem lelkileg kicsit meg is visel.
Bazsi meg egyenlőre keveri a nappalt az éjszakával.Remélem jól beindul a tejem is....csak reménykedem mert Norbinál tápszert is kellett adnom.
Kicsit letört vagyok, nagyon rossz hogy most ilyen beteg Norbi mert a 2 gyerekkel nem nagyon lehetek egy légtérben.Norbika csak azt látja hogy én elvonulok Bazsival . :roll:
Lelkifurdalásom van, szegény Norbika látszik rajta hogy rosszul esik neki ez...már bőgök is megint... :cry:
Este én fektettem le, picit játszottunk...egész feloldódott...tuti hiányzom neki.
Egyszer lemértem tegnap Bazsit ...30ml-t szopott összesen a 2 mellemből, hiába próbáltam még szoptatni nem kérte, bealudt. Napközben ha ébresztgetem is, annyira kóma és alszik hogy keveset szopik.Félek nem fog jól hízni, alapból kicsit még sárga is. :roll:
Drukkolj hogy sok tejem legyen.
Amúgy a műtét elég nehéz volt, mert jobban fájt utánna mint az első, a méhösszehúzódás is intenzívebb volt. :( volt a hasfalon összenövés az elsőző császár miatt, azt oldották, valami méhszalagot is varrtak, össze-vissza voltam rángatva, nagyon hosszú és kellemetlen volt a műtét! :( sajna nem tudok jobb szüléstörténetet írni, nem is akarom részletezni.
Lényeg hogy túl vagyok rajta, a sebem gyógyul, Bazsi imádnivaló. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Szia Kata:

Sajnálom hogy nem volt jó a műtét de Bazsika kárpótol mindenért.
Ne legyen lelkiismeret furdolásod hamar meggyógyul Norbika és minden a régi lesz ,fog még eleget babázni,az természetes hogy véded a picit hogy ne legyen beteg.Norbika már okos fiú próbáld elmagyarázni neki hogy beteg és beteg lesz a pici is.De ha meggyógyul babusgathatja a picit még sokat.
Mi is betegek vagyunk Kevin is köhög úgy hogy már éjszaka többször hányt.Kaptunk gyogyót de nem hatott ,tegnap hajnalra tiszta láz lett most kapott antibiotikumot.
Remélem hamar meggyógyul.
Most sok járvány van,pedig nem is nagyon megyünk ki ebbe a hidegbe meg közösségbe se.Nagyon vigyáz a pici el ne kapja.
Te beoltatod Norbikát bárányhimlő ellen?én felirattam és ha meggyógyul beadatom neki bár elég drága 6500 1 oltás és kell .De azt mondják már elég gázos ha elkapja valaki,meg nállunk apa nem volt és felnőttekre veszélyes

000kata
 
 


Kata..szia,akkor nektek is jobbulást, sajnálom. :( Nem is tudom hogy kell kezelni a hányást, mert Norbi még nem hányt.Bár most hogy köhög a huruttol nagyon öklendezik néha...ijesztő. :(
Igen, Norbi éves kora elött megkapta mindkét oltást a bárányhímlőre.Mert 2 éves kor alatt csak 2000 ft-ba kerül.(írtam is neked akkor, biztos nem figyeltél).Sajnos 2 év felett nem támogatja a Tb :evil:
Már 1 hete nem volt kinnt, ma elvitte az apja a Tescoba,vásárolnak és ott van egy kis játszóház szerűség is, de a lelkére kötöttem hogy ne engedjen mindent megtapperolni Norbinak,vagy mossanak kezet, félek még valamit összeszed. :?
Megvetted az ajándékokat???
Én félig-meddig megvagyok velük.Egymásnak csak apróságot veszünk, megbeszéltük, most itt van Bazsi ő a nagy ajándék! :wink: :lol:
Mennem kell, szopi idő van. :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: ó nekem ezt senki se mondta hogy 1éves kor alatt csak 2 ezer ft. :( még a dokim se :?
Na mindegy akkor is beoltatom mert az egészsége fontosabb mindennél.
Mi még karira egy két dolgot vettünk csak hétvégén megyünk vásárolni már várom :D
Kevin fa vasutat kap már van neki de hogy több legyen,meg hozzá vettünk egy távirányitós vonatot tök jó nagyon fog tetszeni neki.
Valami társast szeretnék amivel eljátszunk,meg konyhát akartam mert a játszóházba nagyon tetszett neki de azt kapunk a mamitól :lol: Majd szétnézünk mi jót látunk.
Reméljük nem lesz megint beteg Norbika ,én nem is nagyon vittem társaságba és igy is beteg lett.Még mindig lázas szerda óta szegénykém.Most már hathatna a gyógyszer még mindig ugyan úgy köhög.

Jó hogy igy ketten megmaradtunk :lol:
Milyen újra babázni?mesélj.Jó baba?
Apa most dolgozik?vagy még otthon van veletek?

Puszi

000kata
 
 


Szia, hát igen jól ketten maradtunk :shock: :lol:
mult héten itthon volt még a férjem, most már dolgoznia kell, anyu ma itthon van, utánna meg majd elboldogulok valahogy.
Csak a gond az hogy Norbi még mindíg köhög, de kimenne mindíg.Én meg nem tudok kimenni Bazsival, ilyen hidegben még várok vele. :roll: így le kell foglalni Norbit, külömben tök rosszalkodós. Balázs amúgy is folyton a cicimen lógna.A szoptatós tanácsadó szerint ez jó, hagynom kell, mert így indítja be a tejet, igény szerint szopizzon és meglesz a mennyiség.Nah, most erre gyúrok, remélem lesz hamarosan elég tejem. :)
néha 1 óra szopizás után is még felsír, cicizni akar, sose tudom mikor lakott jól? :roll: Sokkal jobban követhető egy tápszeres baba, Norbinál bekevertem a 60 vagy 90ml-t, benyelte, büfizett aztán 3 órát aludt! Ezért vagyok ilyen kezdő és béna 2 gyerekes anya létemre :oops: :?
Amúgy nagyon jó újra babázni, a szopit leszámítva mindenben magabiztosabb és nyugodtabb vagyok.Imádom ezt a kis szarost! :lol:
Olyan furi ám, egyiket a másik után pelenkázni.
Norbi olyan nagyot nőtt,legalább is nekem úgy tűnik mióta itt van ez a pici öcsi :lol:
Kevin meggyógyult már, vagy még köhög?Felétek nincs sószoba(mondjuk a közeli oviban, orvosnál) vagy nincs sós porlasztós inhalátor a családban? Nagyon jó a felső léguti betegségekre, kruppra, asztmára...stb.Én nagyon filózom, hogy kéne egy ilyet venni.
Ez az: http://soslevego.hu/main.php?f=kiir&oid=11&mid=11

Megyek végre alszanak a gyerekek, én is ledőlök, kemény volt az éjszaka, Bazsi alig aludt. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: Kevin nem gyógyult meg még mindig ugy köhög hogy este is hányt ,most fogy el este az üveg antibiotikum,holnap
visszaviszem az orvoshoz.
Cici: szerintem, azok a baák akik ciciznek nem azért akar egy óra mulva mert éhes csak szeretnek anya közelébe lenni és cicizgetni.Kevin még mindig cicizik,most hogy beteg állandóan cicizne.Nállunk nem volt kicsinek olyan hogy csak 3 óránként adtam igény szerint amikor kérte.
Mi se megyünk ki ebbe a hidegbe,nagyon hideg van kint.
Szerintem Norbika csak azért tűnik olyan nagyfiúnak a kicsihez képest :-)
Karácsonyra sütsz főzöl?jönnek vendégek?

000kata
 
 


Kata..nem nem igazán tervezek nagy sütés-főzést, azért még annyira nem vagyok toppon. :roll:
Majd anyuval valami Karácsonyi menüt összedobunk, de én külön nem készülök.Vendégeket se hívok, én se megyek sehová, kicsi még Bazsi ahhoz hogy emberek közé vigyem ilyen járványos időben. :(
Majd a férjem elviszi Norbikát a keresztanyámhoz, mamákhoz, dédihez hogy kivegye a fa alól az ajándékot, én is úgy küldöm csak el velük a rokon gyerekeknek a kis csomagokat...ennyi.Szerintem ezt mindenki megértheti. :wink:
Igen , tudom valószínű Bazsi az én közelségemre vágyik, de néha azért nagyon fárasztó hogy non-stop cicizne.Mert ugye itt van Norbika is.
Ma lefejtem 60 ml tejet, mert Bazsi bealudt rajtam nagyon.Ugyhogy már valamennyi tejem van, és ennek nagyon örülök! :D
Norbi is csütörtökön megy kontrollra, remélem meggyógyul már addigra.Bazsit ma viszem le mérésre, végre elérte a születési súlyát! :D
Remélem mihamarabb meggyógyultok, kitartást, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: Ismerem ezt a nonstop cicizne :lol: :lol:
Sajnos Kevin még most is ilyen pedig már nagyfiú.
Megértem hogy nem mentek sehova van elég dolgod iigy is
A hasad (seb) fáj még? Raksz még képet a fiúkról?
Mit kapnak karira?

000kata
 
 


Kata..köszi, hát nem mondom hogy nem fáj a sebem, de már tűrhető!Most a sok cicizéstől a mellem jobban fáj :roll: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2011.01.31 14:14-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: édesek a fiúk :lol:

Kellemes Ünnepeket Kívánunk Nektek!!!

000kata
 
 


Köszi Kata!

Én kívánok neked és (ha a többiek olvasnak, nekik is)
BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!!!
Jó pihenést, kellemes közös játékot a gyermekkel vagy gyermekekkel.
:lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

L.Kata:Nagyon édes Balázska :D Sok-sok puszika neki!!!Szegény Norbika.Jobban van már?Mi megint betegek vagyunk kicsit :cry: Sajnálom a rossz élményeket.De mindenért kárpótolnak minket :D

Kata:Kevin hogy van?Mi is hánytunk meg ment a hasunk :cry: De hál istennek már minden oké.De ma újra folyik az orrunk :cry:

Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek!!!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Reni: hogy vagytok?mesélj bővebben.Dolgozol?Krisz bölcsis?

Kata:hogy teltek az ünnepek?

000kata
 
 


Sziasztok!

Kata:Hát most én sajnos nem jól,mert eléggé beteg vagyok :cry: Megvagyok fázva és a fülem is bevan gyulladva :cry: Lázas is vagyok sajna :cry: Krisztián hál istennek csak egyszer volt lázas már jobban van :) Hát elég sok minden történt velünk az elmúlt hónapokban sajnos többnyire nem jó dolgok :cry: Próbálunk már kb.2 hónapja jelzáloghitelt felvenni több kevesebb sikerrel.Most úgy nézki meglessz januárban :) Veszünk egy fornetti üzletet KFT-vel együtt.És akkor végre lessz munkám is :D Krisztián és a bölcsi :D Nagyon szeret járni csak sajnos többet volt beteg mint amennyit járt.Most az ünnepek előtt sikerűlt 2 napot járni.Ő kérte,hogy vigyem :D Már nagyon nem is köszön csak rohan be játszani :D És ti,hogy vagytok?Suli,hogy megy?

Hogy telt az ünnep Kata és L.Kata?Nálunk egész jól telt :D Krisztián nagyon örűlt az ajándékainak :D Kapott Villám Mqveent vagy,hogy is írják :lol: Autóba meg takaró,párna szettben is.Ruhákat is kapott meg szánkót :D A fát hál istennek nem bántja már :lol: :lol:

puszika nektek

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!

Szeretném Veletek megosztani, hogy 2010.12.14-én megszületett Nóri babánk 3540grammal és 51 centivel. Minden rendben zajlott, fájdalmas, de szép és gyors szülés volt.

Visszaolvasni később fogok, és visszakapcsolódok ide hozzátok.
L.Kata: Balázs nagyon szép formás baba.

Mindenkinek BUÉK!
Kép
Kép
Vendég
 


Beagle...Szívből gratulálok!Nagyon jó egészséget és boldogságot a kistesóhoz!Nagyon szépek a gyerekek! :lol:

Sajnos mi pár napja megint betegek vagyunk, de most már Bazsi is! :( Norbi lázas és légcsőgyulladása van!kapott új gyógyszert!
Balázs orrából már sűrű , sárga váladék jön.Óránként kell szívni az orrát és így is nehezen szopizik.
Szegényke úgy megretten a hülye porszívótól, nem sír csak remeg a szája széle is. :(
Ráadásul nagyon hasfájós már egy hete. :roll:
De az alvás kezd beállni, már többet alszik éjjel és kevesebbet nappal. :) alakulunk.

Boldog, baba- és gyermekkacajban gazdag, sikeres Új Évet mindenkinek! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Gyerekek
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: Szépek a gyerekek. Balázs olyan mint Norbika, nagyon hasonlítanak :D Én még nem mertem Dodónak így a kezébe adni a babát. Sajnos nálunk nagyon vegyes a baba fogadtatása. Dóri hol szereti puszilja, de ha épp raplis, és rám mérges akkor odacsap a babának. Eddig 3x fordult elő, de sosem találta el. Nagyon ki van fordulva magából, látszik h megviseli a dolog... remélem egy hónap múlva már jobb lesz.

Nóri is nagyon hasfájós. Espumisant használjuk, de holnap hozatok infacolt is, aztán egy hét múlva gripe watert is megpróbálhatjuk. remélem lesz ami segít.
Vendég
 


Beagle...Nekünk mostanában Norbi nagyon engedetlen!Mint aki haragszik az egész világra! :( De mint olvasom akkor ez nálatok is így van!
Szoptatás nagyon nehéz mellette.Ugra-bugrál az ágyon ahol szopizunk, vagy hangoskodik...elöbb is majdnem az öccsére estt. :( Próbáltam már hogy mesét kapcsoltam be neki, vagy kértem hogy feküdjön mellénk, és simizem a hasát vagy hozzon könyvet addig masélek...stb.Nem akar semmi ilyet. :roll: Csak ugrál és dobálja a párnákat(felénk).ELöbb már kiabáltam vele,próbáltam már szépen elmagyarázni is hogy nem lehet a tesó mellett ugrálni, mert ő még pici baba és ha megüti véletlenül akkor sírni fog, mert fáj neki...bla-bla... de meg se hallja ha rászólok. :cry: Kiakadok tőle.
Mindenre az a válasza hogy -NEM, NEM, NEM!!!! :(
És nem beszél, csak hümmög, és nyökög, mutogat, sokszor nem tudom mit akar.
Nálunk nagyon erős ez a DAC korszak! :( :( :(
Dóri beszél már??? Próbáld rávenni hogy mondja el mit gondol, akkor megnyugszik.
Sajnos Norbika ezért is ilyen zizi néha, mert nem tudja magát kifejezni és dúlnak benne a vegyes érzelmek, nehéz ez nekik is! :(
de majd késöbb örülni fog a tesónak...csak győzzük kivárni. :wink:

Igen hasonlít Norbira Bazsi, főleg a profilja.De szemből már nem annyira, mert Norbi apja, Bazsi meg úgy néz ki rám fog jobban hasonlítani! :)

Mennem kell, puszi, szép napokat!Hasfájás-mentes éjszakát! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: Nálunk dettó ez a helyzet. Nagyon nehéz Dórival. Sokat beszél de csak szavakat. A gondoaltait érzéseit még nem tudja elmondani. Remélem, hogy lassan túl lesz lelkileg a változásokon, mert látjuk, hogy megviseli. Ha Nóri sír esténként a pocakja miatt, akkor Dóri teljesen kivan. Nem érti, látja, h mi is idegesek vagyunk... Te nem érzed hogy szét kellene szakadjál, de nem tudsz, mikor mindkettő sír, és legszívesebben mindkettőnél lennél, de nem megy... Nóri hasfájós, és az én kezemben nyugszik meg leginkább, de Dóri is velem szeretne elaludni, ezért sírva kiabál hogy anya... nagyon nehéz, nem gondoltam volna h ennyire, de nagy öröm is, és imádjuk a csajokat.

mennem kell,.
Vendég
 


Beagle....szia,én is ezt érzem sokszor hogy szét kellene szakadnom hogy mind kettőnek jó anyja legyek. :roll: ....nehéz.
szerencsére mivel Norbi apásabb ezért apjával jól elvan, igazi fiú és fiús dolgokat csak apával lehet. :lol: Ma még itthon van a férjem, most is a pincében vakolnak. :lol:
Norbi imád segíteni neki.Itt fennt a lakásban nagyon unatkozik..ezért ha apja dolgozni fog nem tudom mit fogok vele csinálni.Nagyon rossz hogy ő télen mindíg beteg, és sokat nem lehet levegőn mert tuti akkor kiújul ez a gégegyulladása. :?
Aludni nem akar velem (szerencsére sose aludt közöttünk) így lett szoktatva.De mindenen ugrál, mászik, dobál , zajong...nálunk ez a legnagyobb baj.
A babasírást ő se szereti, álltalában ő is sírni kezd vagy csak hangosan nyügösködik hogy ne hallja.
Muszály lesz valami rokon vagy nagyszülő segítségét igénybe vennem hogy vigyázzon rá, vagy Bazsira és akkor én tudok Norbival elmenni játszóházba vagy összejárni más korabeli gyerekkel, vagy csak nagyot sétálni kettesben.így talán nem lenne annyira féltékeny és érezné hogy őt is úgy szeretem. :)
Majd csak belerázódunk..kitartást nekünk. :wink: :)
Ja, de van egy jó hírem is: végre eszik! Norbi decemberben nagyon rosszul evett, a betegség az ünnepi nasik, és gondolom a lelki dolgok miatt is. :( Tök vékonyka lett. de most 3 napja eszik , nem tól sokat, de eszik főtt ételt,leveseket,tésztás kaját,reggelire rántottát, vajaskenyeret, lekis kenyeret, sajtot. :D Több mint a semmi!
A virslit, felvágottat még mindíg nem szereti, és a főzlék se nagyon csószik sajnos.
Dórika jól eszik???
Csinálhatnál babás vonalzót!!! :wink:

Minden jót, pussz!

Kata hogy vagy???Mesélj magatokról :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: örülök hogy Norbika már eszeget ,Kevin se eszik szinte semmit de ő még mindig cicizik.
Most nagyon beteg Kevin :( tüdőgyulladása van meg arcüreg gyulladása :( :( :( szegénykém kaptunk antibiotikumot de még nem gyógyult meg ma mentünk vissza legközelebb kedden.
Bocsi hogy nem jöttem de nem nagyon volt időm orvoshoz rohangáltunk meg röngenre :(

000kata
 
 


Nem jön senki?,,

Kata jól vagytok?
Te oltatsz az influenza ellen?

000kata
 
 


Szia, én vagyok, csak időm nincs írni..Ma nagyon nyűgös mindegyik. :(
Mondják hogy most már kombinált az influenza oltás.Így 2-öt kapnánk egyszerre, hát nem tudom! :(
Őszintén nem tudom mit tegyek??? Ha én beadatom , az anyatejen keresztül meg tudom védeni Bazsit, de ott van még Norbika is.... :roll:
A férjem be van oltva..a cégnél ahol dolgozik ingyenes volt, de attól még hordozó lehet és átadhatja nekünk.
Húú, mennem kell, Bazsi sír...kaja idő van!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szia Kata: én beadattam Kevinnek az oltást mert nagyon beteges,örülök hogy végre meggyógyult.
Egy oltást kapott a karjába amibe benne van a sima infulenza meg a h1n1 meg még valami.1900ft-volt.
Én nem szeretném végigidegeskedni a ezt az infulenza szezont.
Raksz képet a fiúkról?Mesélj valamit hogy vagytok?

000kata
 
 


Sziasztok!

Hogy van mindenki??

Magamnak tegnap beadattam a kombinált oltást, hogy így Balázs is kapjon ellenanyagot cicin keresztül. :)
Mérges voltam mert 3300ft volt, nem adják ingyen idén a szoptatós anyukáknak. :(
Norbikát nem oltatom, a doki szerint valamennyire véd még a tavalyi.Férjem, szüleim oltva vannak.

Kata, köszi mi jól vagyunk! :) Balázs már 5 kg és 59 cm 2 hét alatt fél kg-ot hízott. :shock: :lol:
Most már nem aggódom a tejem miatt,biztos elég akkor neki.
A doki szerint kicsit az arca még sárgás, de ez már nem vészes.
Még mindíg nagyon hasfájós,hiába bármilyen görcsoldó szer, vagy masszírozás ..nem segít :( !Bár Gripe Water nélkül még rosszabb mert hétfőre elfogyott, és nem vettem csak tegnap délután..hát egy napig ordított Balázs :( napközben se tudok semmit csinálni.
Néha olyan káosz van itthon, el vagyok maradva a munkámmal.
Norbi kicsit jobban viselkedik már, kevesebb a hiszti,velem is más, már odajön, bújik :D
voltam 6 hetes kontrollon is, ott is minden rendben volt! :)
Végre lehet romantikázni apával! :D :oops:

Beagle....ti hogy vagytok, mesélj??? Hány kg Nóri baba???
Éjszakák milyenek?

képek:
Bazsi 1 hónaposan
Kép
Balázs 5 hetesen, Norbi 27 hónaposan:)
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata:köszi a képeket.Nagyon édesek a gyerekek.És hogy fogja Norbika :lol:
Hogy hogy 3300ft volt az oltás?Anya is kiváltotta magának és 1900ft volt.Ezt nem értem.
Örülök hogy minden rendben volt a 6hetes kontrolon.
Mi voltunk tegnao ortopédián és semmi jót nem mondtak :cry: Kevinnek x lába van és bokasüllyedése.Gyógycipőt kell hordania évekig,meg torna.Szomorú vagyok :cry:
Kiszoktatok mozdulni otthonról?Vagy még otthon vagytok,
Norbika hisztis még?Mivel foglalja le magát?babázik sokat?nem szokta csak ugy magától felveni vagy nem kell félteni töle?

000kata
 
 


Kata....az én oltásom kombinált volt(3 féle influenzára való) az 3300ft mindenhol, úgy tudom. :roll: jó piros lett, kicsit begyulladt a helye, borogatni kéne, de nincs időm :?
Sajnálom a bokasüllyedést és az x lábat, de hidd el ez szépen helyre fog jönni, van ilyen ismerősöm.Csak ezek a speciális cipőt nagyon drágák!Jobb ha rákészülsz :( Az unokatesóm kislányának 14 ezer ft-os volt csak a szandál :shock: :(
Bosszantó hogy erre nincs Tb támogatás.

Norbi már nem olyan hisztis, eddig tök apás volt, most anyás lett :shock: , nem is értem :oops: ????????????????????
Azért ma nem volt túl jó fiú, mert nem hagyott szoptatni se, folyton rángatott hogy ez vagy az kell, menjek vele :( Szegény Balázsnak sanyarú csecsemőkora van :( Párszor már voltunk kinnt.Ma is kimentünk sétálni, akartam boltba menni, nem fogadott szót, nem maradt a babakocsi mellett, így fél úton visszafordultunk. :( Balázs elaludt, de mikor hazaértünk Norbika becsapta a kapuajtót és megriadt szegény, tök sajnálom, ha aludna tuti Norbi felkelti a kiabálásával, ha szopizik ott ugrál körülöttem. :roll: Volt pár nap hogy szépen Tv-zett amég szoptattam, de most megint nem bírom lekötni semmivel.Ma már énekeltem neki szoptatás közben, bíztattam hogy mutogassuk el a csip-csip csókát...de nem érdekelte.
Úgy nem akarja felvenni és nem is érdekli annyira a babázás.Lehet ha lány lenne más lenne....szóval vannak nehéz napok! :(
Kösd fel a gatyád ha akarsz egy tesót Kevinnek! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata: adtak receptet a cipőre igy 8000ft de aszem jövöhéten lemondom mert a neten vagy egy csomó hely ahol lehet rendelni azok is 5-10ezer ftok,de szandált vennék a lakásba amit meg felirtak receptre nagyon ártak 3féle közül lehetett választani meg a szint.
De abba belesül a lába és 3hónap mire kész.
kistesó: sokszor nagyon bizonytalan vagyok egyszer nagyon akarom ,máskor meg jó igy :lol: .Ha szeretnék októberbe kéne teherbe esnem és ugy pont kijárnám a sulit mire szülök.Sajnos pénzbe a kicsire csak gyest kapnék mert a fönököm kijelentett gyed alatt igy meg lett szakítva és nem járna csak ha elmennék egy évre még dolgozni.
Kevinnek a legujjabb butasága hogy mindent bekap és nyomja le a torkán :shock: képzeld tegnap feküdt a földön raktam tisztába és nagyon öklendezett gyorsan ferántottam elkezdtem ütni a hátát és egy 10ft-os esett ki a szájába,bele se merek gondolni mi lett volna ha nem rántom fel :( :( nagyon kell vigyázni vele.Próbálom magyarázni neki hogy nemszabad de hiába inkább mindent eldugok ami kicsi.

000kata
 
 


Bilivel próbálkoztok már?Kevin nem nagyon akarja ,bár este belepisilt fürdés elött :lol:

000kata
 
 


Van bilink már egy éves kora óta, nyáron sokat próbálgattam, volt hogy bugyiban volt vagy meztelenül egész nap.Szinte mindíg összepisilta magát, nem szólt.
Néha ráül játékból vagy ráteszi a macit...de nem pisilt még bele sajnos. :( Tavaszig még várok, nem nagyon érett rá.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, hogy megnézem mi van veletek és mit látok! :D Két pici baba! :D
Kata, Beagle! Gratulálok nektek a babákhoz! Nagyon szépek! :D

gwini
 
 


Kata: képzeld ahgy kérdeztem a bilit mintha megértette volna Kevin és azóta bilibe pisil :lol: már itthonra nem is adok rá pelust szól hogyha kell neki.Olyan büszke vagyok rá :lol:
Voltunk ortopédián és kevinnek bokasüllyedése van :( gyógycipőt kell hordania évekig :cry:

Ti jól vagytok?

000kata
 
 


Sziasztok!

L.Kata: Segíts nekem légyszíves. Hogyan adod Balázsnak a gripe watert? A dobozon az van hogy evés közben, vagy után, de én sokaktól úgy hallottam hogy evés előtt a jobb. A másik meg az adagolás... a dobozon 5mili van, nem sok az egy kicsit, na meg hogy kávéskanálnyit, Hát az én kávéskanalam jóval kevesebb mint 5 mili, még a teás kenál is kevesebb, az evőkanál esetleg 5 mili, de azt soknak találom. Köszi előre is.

Most csak ennyire futotta, ezerrel hasfájunk sajnos.
Kata: Grat a bilizéshez, sajnálom a bokasüllyedést.
Vendég
 


Gwini..köszi szépen!Hogy vagytok??

Kata..húú gratulálok, nagyon ügyes Kevin!!! :D

Beagle..igen én is csak lestem, mert az 5 ml az 2 kávéskanálnyibnak felel meg.mindegy én egy kávéskanálnyit adok neki étkezés közben (leveszem a ciciről a felénél, böfizik adom a Gripe watert és folytatjuk)vagy a végén adom oda.Felszívom kis fecskendővel!!Vettem Espumisant is, abból 20 cseppet adok neki, becseppentem a szájába.De egyszerre a kettőt nem jó adni, egy hétig ez volt most egy hétig az..kísérletezem. :roll:
Én már nem tudom mi a jobb, mert igazán semmi se hatott! :( Borzalmas hétvégénk volt, Balázs nagyon szenved, csak kézben vagy babakocsiban alszik el. :? Félek el is fogom rontani.
Na meg a másik hogy 10 napja nem kakilt :shock: :( .Mondták hogy az egy hét is belefér még anyatejes babáknál, de a 10 nap már sok.
Beszéltem a doktornővel is, most levolac szirupot kell adnom neki...remélem nincs szorulása, aggódom! :(
Amúgy ti jól vagytok???
Mennem kell, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


No és egy kép Balázsról, 7 hetesen.
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Megint gyorsan...
L.Kata: levolac jó nagyon, én is használtam. kicsit drága, de tényleg jó. próbáld ki az ánizs amg teát. Én most ezzel kísérletezem, szívesen issza, és eddig nekünk jó, bár még csak 2 napja issza. patikában lehet kapni. Egyébként én kértem a gyerekdokitól kúpot, és nem adom neki mindig csak éjjelre amikor már órák óta szenved, mondjuk mikor 11kor elkezdi a nyűglődést és még éjfél után is sír, szóval ha egy órán át stabilan üvölt akkor beadom. Görcsoldó és enyhe nyugtató van benne, ezért adom én is a legvégső esetben, egyébként 2x1 et lehetne adni. Viszont nekünk ez is bevált. Sztem jobb néha ezt beadni, mint kínlasztani őket, mert a nyugodt alvás nagyon fontos a kis fejlődésük szempontjából. És ha órákon át üvölt az se tesz jót. Érdeklődd meg. 15 kúp van benne alig volt egy ezres, nem is drága. Vmi papaverin lehet nem írom jól, patikában keverik ki.

képetek szupi Bazsiról.
Vendég
 


Van még 2 percem, akkor kicsit magunkról.
Jól vagyunk a pocifájást elszámítva minden ok. Voltunk koponya, has, csipő uh-án, ott is minden ok. Már majdnem 5 kiló a kisasszony, viszont már csak egy cicimben van tej :shock: Dórinál is az egyik mindig jobban működött, de most míg az egyikben van 80 addig a másikban alig 20... szóval én örülök ha 3 hónapos koráig kihúzzuk. Persze csak napi max 3dl anyatej van a többi tápi, de így is működik az immun dolog, mert már két betegségtől megvédte őt. Szóval nem aggódom csak még egy hónapig maradjon így...
Olvastam hogy vannak gondjaid Norbival, ne aggódj életkori sajátosság, enyém csajszi is szeles, kis vadóc. Beszélni msot kezd nagyon sokat, persze még nem mondatokban, de nagyon beindult neki, biliről hallani se akar. Babát szereti, de néha dúrva. Hiszti is van, meg földönfekvés, de kezelem a helyzetet, és sokkal jobb mint pl 3 -4 héttel ezelőtt. Úgy érzem Dóri feldolgozta azt a sokkot amit anya eltűnése, és a baba megérkezése okozott.
Vendég
 


Ja erre a kúpra visszatérve, olyan mint nekünk a nospa. doki így magyarázta. Ja és vettünk a babától egy pisit, hogy kizárjunk más bajt,mert a hasi uh is rendben és a pisi is negatív akkor 100% hogy csak pocifájás nem más.
bocs, h így össze vissza írok, de főzök is közben meg mosok :D
Vendég
 


Beagle..köszi a kúp infót, nem is mondta a dokimhogy van ilyen , pedig ma is voltam nála és panaszkodtam hogy szenved a pocakja miatt.Majd ha elfogyott a Gripe Water akkor iratok fel ilyen kúpot, már keverni nem merem, és kidobni se meret nagyon drágák ezek a görcsoldók. :?
Amúgy a Levolac sziruptól se lett normális kaki csak egy kis híg cucc foly ki neki nagy pukizások közepette!Levittem reggel a dokinőhöz, sok beteg volt, így soron kívül fogadott szerencsére.Jól megnyomkodta a hasát, nem érzett semmi "dugulást"nem lehet túl sok széklet a beleiben. :shock:
Lehet hogy ő ennyire nagyon feldolgozza az anyatejet és minden felszívódik a beleiben. Azért 2 napont kell adnom a Levolacot hátha még kimos valami kakicsomót, ha nem akkor ilyen a Bazsi emésztése és kész!Valószínű a hasfájás nem a kaki hiánytól van, hanem egy alap emésztési nehézség mint a legtöbb babánál. :roll: Túl kell élni, majd elmúlik.
Éjjel 2x kelt, jól evett az elsőnél egyből visszaaludt, így én is aludtam összefüggő 3 órát!Hurrrá :roll: !
De hajnalban már megint görcsök kínoztálk, addigra nyugodott meg mire Norbi felébredt. :?

Néha tök kivagyok, nagyon fárasztó ez a két kicsi.De amúgy meg olyan jó hogy vannak, imádom őket! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, a tejserkentésre reagálva, ne ijedj meg, nekem is van hogy az egyikben sokkal kevesebb tej van.
Balázs is többet eszik pár napja, elégedetlen, nagyon szívja de érzem hogy nehezen jön neki. Most rendeltem a neten ezt a More Milk plussz kapszulát (elég drága de nagyon hatásos) Ma jött meg GLS furár hozta, be is vettem belőle, remélem így még nekem sem fog apadni a tejci! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


igen tényleg nagyon drága minden ilyen szer.
mi is kísérletezünk, mert azt a kúpot csak végső esetben. Ánizsmag teát tegnap ajánlottam ma már nem is adtam, mert tegnap este pokoli esténk volt ill lett volna ha nem adom a kúpot neki. Most megint gripe watert kap, és ha nagyon indokolt akkor éjszakára a kúpot. Egyébként nekem még mindig ez gyógyvíz vált be a legjobban.

Pokoli fárasztó, de én is ugyanezt érzem mint te, mindenképp jó hogy bevállaltuk ezt a kor különbséget. Most enhéz, de nyárra már jó lesz. Én ezzel bíztatom magam.

Kaki dolgot sajnálom, gondolom milyen rossz leeht neki. Felnőttként se jó ilyen gondokkal szenvedni, hát még pici babának...
Vendég
 


Beagle...anyum is azt mondja hogy nyáron jobb lesz, eleve nem kell bundazsák, meg Norbit is beöltöztetni...néha leizzadok mire elkészülünk. :roll:
Tegnap hárman sírgtunk egyszerre, úgy kivoltam tőlük. :? :oops:
Balázs nem biztos hogy a kakitól szenved mert lehet nincs is a beleiben kaki, mert felszívódik minden.A levolac se hajt ki semmit.
Csak eleve hasfájós.Norbi is hasfájós volt , pedig ő minden nap 3x kakil baba korában.

Mennem kell, szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok hogy vagytok?merre vagytok?

Kata?fiúk?jól vannak?jobb már a helyzet?
Mi jól vagyunk.Végre meggyógyúlt Kevin.És képzeld egy hete kb teljesen szobatiszta éjszaka is :lol: :lol: nagyon ügyes

000kata
 
 


Szia Kata, én vagyok.
Nagyon örülök hogy Kevin szobatiszta :D tök ügyesek vagytok!Sajnos, hiába Norbika az idősebb, mi ettől fényévekre vagyunk :( Mégcsak nem is szól ha bekakil. :roll:
Köszi, háát, voltam már jobban is.Nagyon fárasztó a két kisgyerek!
A pihenés hiányzik a legjobban.De nincs segítségem.Anyósék műszakba járnak dologzni, és autójuk sincs, nekem kell hoznom -vinnem Norbit ha akarom hogy vigyázzanak rá.Anyu is dolgozik.Meg ha ők (szüleim)vigyáznak Norbira az ugyanaz mintha itthon lenne, mivel itt mellettünk laknak anyuék(egy házban, mint egy ikerház, csak egy kis mágneszáras ajtó válassza el az én konyhám az ő nappaliuktól)így bármikor "hazarohan"Norbi ha ott is van náluk. :roll:
Tegnap félretettem minden házimunkát, hogy lefekszem én is a gyerekekkel, de mire Norbi elaludt, Balázs felébredt, szopizott, utánna meg fájt a hasa nem aludt semmit.:(

Sajnos kevesebb lett a tejem is, néha nem elég már, mert Balázs nagyon keveset hízott a doktornő szerint is.3 hét alatt csak 21 dkg-ot. :( :( :( így mérnem kell a szopikat, és kiderült hogy csak 80-90grammokat eszik.Eddig nem is gondoltam volna, mert sose sírt hogy éhes.A dokinő szerint csak lusta szopizni! :shock: :? így tejem se termelődik több.Fejni meg nem tudok semmit. :(
Ma is hajnali 3-ig aludtam csak, mert onnantól szopiztunk fél 7-ig! :shock: :? mindíg elaludtunk vagy én vagy ő...így nem lakott jól, nagyed óra után felébredtünk folytattuk...így elhúztuk 5-ig, le akartam rakni az ágyába, de nem akart aludni, kipattant a szeme,nyöszörgött, visszatettem magam mellé, akkor meg kereste a cicit...így megint szopiztunk :roll:
Aztán Nobika is felébredt már 6 órakor!
Totál kész vagyok!:(:(:(:(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kata: irtam és elszállt :? :twisted:
Na újra akkor.Sajnálom hogy nincs segítséged,és nehéz a fiúkkal.Norbika szereti a tesót?babázik?
Mi hasfájásra az infacolt használtuk,meg tornáztattuk a lábikoját ,pocakját minden pancsi után.
Talán ha jön a jó idő könnyebb lesz kicsit könnyebb lesz kimozdulni.Apa sokat dolgozik?szokott segíteni?
Mi jól vagyunk ,sulizok.Kevin is akaratos ,rosszcsont sokszor,de szerintem csak unatkozik.

000kata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: