Új privát üzeneted érkezett!

Claire: pocakos bohoc,ez jo :))))))))

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mi megjártuk a kórházat megint. Valahogy ez se a mi évünk, volt ugye július végén Dödö férfiasságának gyulladása, rá pár napra az agyalapi törése, most meg Dönci tüdögyulladása lázgörccsel kombinálva. Marha jó. :(
Így persze semmivel se haladunk, szét vagyunk csúszva, a gyerekek tanárjai le se szállnak rólunk. Holnap a félév utolsó szülöiét is letudom végre.

Barbi
maass
 
 


Barbi: nagyon sajnalom a rossz szeriat! Jobbulast Doncinek!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 

 
 

Sziasztok!

Barbi, ezek nem jó hírek, finoman szólva is... :? Úgy várom, hogy egyszer megforduljanak a dolgok, és csupa klassz hírrel gyere!

Mares, bölcsit megszoktátok? Szívesen jár Gergő?

Mit csináltok hosszú hétvégén? Nekünk itthoni munkálatok lesznek, már ma elkezdődnek... Pl. végre lesz az ablakokban tömítőgumi, az élet apró örömei :oops: :-)

bekri
 
 


Barbi :( . A tanárok miért ugrottak rátok? Tüdőgyula hogy áll?
Mindenkinek jó hosszú hétvégét! C
claire
 
 


sziasztok
egyet már írtam de nem tudom hova lett.

Köszönjük a köszöntéseket,gratulációkat,jól vagyunk,itthon vagyunk,hát a császár után szülni nem annyira jött össze,irtam róla a blogban.
http://kisteshow.blogspot.hu/2012/10/alatta.html

nem mondthatnám hogy felemelő élmény volt. Persze a lényeg a vége,de számomra az is lényeg,hogy bizony meg kellett várni a kritikus határt megint...a semmiért veszélyeztetni a babát.Na de hát,eü.

Miki itthon 3 hétig(már csak 2) idilli állapot,talán lassan Tomi is megbocsát nekem,ma már mondta, anya szeretlek :)
Persze úgy jöttünk haza hogy Tomi beteg,majd mi is és most Ádám is,szivni kell az orrát,csúnya dolgok jönnek belőle.1 hetesen... :(
4010 gr-al született,haza hétfőn jöttünk 3840-el,tegnap 4200 volt....no komm :) 120-akat szopik....remélem ezt sikerül tartani is,mármint a tejmennyiséget.
Tomi most már megnézegeti...

Kép

kis újszülöttem :)
Kép

[img]http://2.bp.blogspot.com/-bIyci8yvK9o/UIBJsbFFPFI/AAAAAAAALkY/hCu5Z0ByYNE/s400/Névtelen1.jpg[/img]

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi, gratulálok!!! Kétgyermekes anyuka lettél, éljen!!! És kitartást mindkettőhöz, sok erőt, jókedvet, mosolyt, tejcsit, egészséget!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


De gyönyörű!!! Gratula a hízáshoz, le a kalappal!

S nyugi, a kistesók mindent hamarabb tapasztalnak meg... Ennek van jó és rossz oldala is :oops: :wink:

Kriszti, tervezitek a kistesót ti is, jól látom?

bekri
 
 


Ezt a blogodba szerettem volna, de bénázok...
Szóval, inkább itt írom:


Évi, sajnálom, hogy minden ilyen stresszesre, kaotikusra sikerült. Igazándiból, nem is értem, hogy miért. :-( Most látom, hogy nekem mennyire szerencsések voltak a körülmények az orvossal, aki egész végig bent volt a kórházban (mindig rámnézett), a végig ügyeletben lévő szülésznővel, azzal, hogy nem vizsgáltak fájóan, csak egyszer, hogy nyugodt voltam Kristóf felől, a férjem felől. Picit mekóniumos magzatvíz, köldökzsinór kétszer nyakán, 4000 gramm, elfáradt méh, nálunk ezek játszottak. Szóval, magadat nem szabad hibáztatnod, semmiképp! Szerintem, te mindent megtettél, amit lehetett! Sok puszi és hajrá! Gyönyörűek vagytok!!! bekri

bekri
 
 


Évi elolvastam a blogod, nem volt egy egyszerü menet, mindent rizikóan csináltak, mifelénk ilyesmit nem engedhetnek meg maguknak a kórházi dolgozók. Még szerencse, hogy egyikötökben sem esett - nagy - kár! Nagyon formás nagylegényed lett, büszke lehetsz magadra is és a fiadra is! Szívböl gratulálok, legyetek nagyon boldogok! :)

Hogy miért szálltak ránk a tanárok? Talán mert érzik, észreveszik, hogy teljesen úszok, semmire és senkire semmi idöm és energiám. Mindenkinek megvannak az elvárásai, nekem is magammal szemben és még azoknak se tudok még egy hangyányit se eleget tenni. Pl. 2 hete nem haladok a csempézéssel, mert egy hét kórház és újraberázódás még egy hét, aztán mindig közbejön valami és így tovább. Végre letudtam az összes szülöit, darabonként átlagosan (!) 2-3 órásak.
Annyira bosszant, hogy mindenki a környezetünkben csak piszkál minket, de senkinek se jut eszébe valami segítö szándékot is mutatni. Egyszerü kritizálni, nyakunkra járni, szónokolni, de valós segítséget adni azt nem tud és nem is akar senki.
Ma is pl. átjött a lányom osztálytársa, akik 3 házzal laknak odébb. Ott 3 gyerek van, ö a legidösebb, két növér vette együtt a nagy 3 családos házat 1100 nm gyönyörü védett kerttel. Most újították fel, nagyon sok pénzük van. Az anyja egesz jó fej, legalábbis beszél velem és az már annak minösül. Szóval átjött a kislány spontán. Elötte porszívóztam fel a konyhát és az elöszobát, enyémek bejönnek, leveszik a cipöt, ö nem. Kimentek megint, bejöttek megint, ugyanez a felállás, közben felporszívóztam még egyszer és aztán harmadszor is. A kislány egyszer se köszönt, se amikor jött, még én köszöntem rá, mert átment rajtam, de nem köszönt vissza, se amikor elment és az enyémek hazakísérték. Természetesen kiszolgálta magát a konyhában, amivel nincs is baj, csak úgy az egésztöl dagad be az agyam. Miért nem veszi le a cipöjét? Mert látja, hogy a földszint atombomba állapotban van és leszarja? Náluk is az ajtóban szokás levenni a cipöt, nálunk is, még ha nincs is padlónk...
Szóval olyan elkeserítö az egész helyzetünk. Annyi a meló, hogy bele lehet dögleni, de én nem bírok mindent megcsinálni, pénzünk meg nincsen, az elözö munkások szépen átvertek minket és rengeteg pénzt kivettek a zsebünkböl. A párom is teszi, amit tud, de akkor is, ha nem lenne ez a renoválás is, már túlterheltek lennénk, de így!? Próbálok mindenkinek a kedvére tenni, foglalkozni a gyerekekkel is, több egyszerüen nem megy. Elegem van, hogy az oviban pl. meg kell hallgatnom, hogy Dönci milyen elviselhetetlenül izgága, járassam ergoterápiára. Nem járatom, nekem nem izgága, csak olyan hemzsegös. Döncinek a mozgás kell és hogy szeressék, akkor kenyérre lehet kenni. Érzi, hogy nem szereti a fönéni, ha ott van, bepisil, ha nem, nem. Érdekes. Regö tanárnöje ránk szállt, mert Regö túl gyorsan halad a munkakönyvben, elöre dolgozik és ez öt zavarja. A másik meg, hogy mindig hiányos a tornafelszerelése és nem tornázhat, de könyörgöm mindig én pakolom be neki, nem értem mi lesz vele.
Iminél, hogy nem jó matekból, mert közepes lett csak a dogája, miért nem gyakorolok vele, de húzzam a helyesírást és az angolt is. Nagyon vicces. Nálunk úgy van kitalálva a rendszer, hogy minden nap a házik mellett alapból kell pluszban valamit gyakorolni, mert a rendszeresség nagyon fontos. Belátom, jó is lenne, de 5-en akarnak tölem valamit, egy pár füllel nem telik mindenre. Enivel mi van, nem tudom, ö most önjáró, nem kell nyüstöni, de lehet ennek is böjtje lesz. Nála elkezdödött a kamaszodás egyértelmüen és ez nagyon kikészít mindannyiunkat. Hangulatingadozások, dührohamok és társai...
Aztán megtalált minket 4 egér, hármat elfogtunk a módszeremmel élve, a 4,-et kinyírta az egérfogó, melyet kétségbeesésemben vettem. Nagy teher volt ez is, mert 1. hol jöttek be 2. hányan vannak 3. a károk... Mindenünket be kellett egérbiztos csomagolásba rakni, ami nem egyszerü egy nem kész házban, ami tele építöanyaggal és a saját motyóinkkal... :(
Közben tönkrement majdnem minden nagy technikai eszközünk, le kellett a hütöt, a mosogatógépet cserélni, mivel nincs módom teregetni, szárítógépet venni, de mindenböl a legolcsóbbat. Ennek következtében a leégés fokozódott, a párom közölte, hogy nyomjam le a havi élelmiszerköltségünket a felére, de legalább egy harmaddal... :( Szóval zajlik az élet, jó lenne valami nagyon pozitív szikra végre!

Barbi
maass
 
 


Barbi
Nálatok sose mennek egyszerűen a dolgok. Mintha vonzanátok a bajokat... :cry: :?

Évi
Szépek vagytok! :lol:
Szülésed: vannak részei, amik számomra érthetetlenek :oops: :?

Mi még bírjuk :lol: :lol: :lol: :lol:
Pocakom nagy, időnként nagyon formátlan, időnként fájdalmas, ahogy a gyerekeim rúgják a májamat, a hólyagomat...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi miért legyen az életünk egyszerü, ha lehet komplikált is?
Persze az is lehet, hogy csak mi éljük meg ezt ilyen komplikáltan és valójában minden rendben van!? :?
Nincs egy aktuális pocakképed? Fészekrakás megvolt? Képek az új kuckóról?

Barbi
maass
 
 


Ircsi,melyikek is?
(amőgy,nekem mondod... :? )

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Barbi
Fészekrakás: még nem kapott el... egyébként sem szándékozom nagy feneket keríteni a dolognak... Chloenál is leginkább csak dísznek volt a babaszoba. Most még dísznek sem lesz. Egyenlőre úgyis együtt fogunk aludni...

Évi
Írok PÜ!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Barbi! :( Ha már felhős fölöttetek az ég, próbálok vmi rózsaszín felhőt küldeni fölétek! Különben elszomorító, amit írsz, h piszkálnak, ahelyett, h segítenének!

Évi! A megpróbáltatások ellenére nagyon szépek vagytok! A szülésed elég rémes volt, sztem a dokik is hősként néztek rád, amikor mondtad, h a petefészek buliról szó sem lehet! (remélem jól értettem a dolgot!)
Elképesztően nagy kölyök, szóval biztos jó volt neki bent, max a végén nem, de azt meg a gondos ápolásban remélem kiheveri!
(biztatásul: barátnőm legnagyobbja, aki nagyon rohamos császárral született, mire a dokik végre észbe kaptak, szóval komoly gáz volt, most 3.os gimnazista, x nyelvvizsgával, ösztöndíjas várományos, díjlovagol, és még szép is! Szóval minden külső körülmény ellenére nem sikerült elszúrni!)
Ádám körül is remek család van, lassan a bátyja is megbékél majd :D ! Jó, h Miki otthon tud lenni, örüljetek egymásnak, mind a 4en!

Ircsi! együtt érzek, de azért megszépíti az emlékezet ám ezeket a dolgokat is, szóval kicsit nosztalgiával olvasom! Ráadásul ma volt itt a barátnőm egy 6hós pocakkal :) !

Bekri! Igen, az ember sokszor csak utólag jön rá, h miket úszott meg!

Mi: holnap megyek velük gastrora, drukkoljatok, h csak para-maminak nyilvánítsanak, vagy max vmi elmúlaszthatót találjanak ki, semmi tartós izét!

Claire
claire
 
 


Claire, hajrá holnap, drukkolok!

És én is kérek pozitív energiát... :oops:

A gyerekek az utóbbi időben folyton-folyvást piszkálják egymást, mérgesek egymásra, kiabálnak egymással, nem tudnak meglenni együtt vita nélkül. Mindketten próbálgatják a határokat - elég erőteljesen.

(Pedig most már sokkal nyugisabb az életünk a költözködés után... Lehet, most jön ki a feszültség?)

bekri
 
 


Bekri,jaj ez nagyon rossz lehet :(

Maas,tényleg rátok jár a rúd :((

Claire,köszi a soraid.
Alakulunk,más minden mint Tomi születésekor,na a rutin meg az évek,hehe,no meg hogy Ádám egyenlőre eszik-alszik (kicsit nyüszög) baba. Még van egy hetünk együtt :)

Holnap újszülött fotózás :) (a 4600 gr-os újszülöttemmel...)

Tomi egyenlőre rá se néz a tesóraha nem muszáj,de már legalább 2 napja nem hisztizik mindenen és viszonylag visszatért a normális viselkedéshez.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tesók:féltékenység: az a normális, ha van. Bár van néhán y anyuka, aki boldogan hirdeti, h az ő gyerekei bezzeg nem féltékenyek, de azt mindig kétkedéssel fogadom, illetve inkább sajnálom. Évi, ti olyan szoros, zárt szeretetben neveltétek eddig Tomit, h tök jogos, ha most kivan a kis betolakodótól. (Joni még a nagyobb tesóira is féltékeny, pedig ugye azok születése óta itt vannak, de ha engem ölelgetnek, stb, akkor kiakad. És a nagyobbak is tudnak féltékenyek lenni, csak máshogy!)Persze attól még, h érti az ember, attól még néha nehéz.
Bekri! Jajj, ezt a mieink is nyomják, ha rájuk jön, állandóan piszkálják egymást, falra mászom tőle. Nyilván nálatok az is fontos, hogy most költöztetek, nekik is új a hely, meg ki is akarják vívni a szülőkii figyelmét, emlékszem, amikor lakás-felújítottunk, akkor is csinálták a mieink is. Nehéz, mert az embernek zsong a feje a tennivalóktól, és vmi alkalmazkodó, támogató magatartást várna el a gyerekektől, és olyan, mintha direkt kiszúrnának velünk, persze nem :(

Gastro néni: nagyon elégedett volt a gyerekekkel, csináltat azért labort, néz allergiákat, meg Nonónak vasat, eredmény 3 hét múlva. Lelkes lennék, ha vmi kis vashiánnyal megúsznánk.

claire
claire
 
 


Tegnap a párom már a haját tépte, mert napokig szereltük együtt az autót és az istenért nem akart beindulni, pedig mindent kizártunk. Van üzemanyag, benzin, gyújtás, kompresszió, levegö, minden. Aztán már temetni készült az autót, habzott a szája az idegtöl. Mondtam neki, hogy egy valamit még nem próbáltunk ki és egy másik autónknál volt már ez a hiba: a gyújtáselosztó. Nagy hümmägve, hogy a kedvemért megpróbálhatjuk, de szerinte nincs jelentösége. Mondtam, hogy egy próbát megér és legalább a gyújtási oldalt teljesen kizárhatjuk akkor. Szóval csere és láss csodát, pöcre indult a halottnak vélt verda... Na ennyit erröl. :)
Rögtön kivirult!
Voltunk bent a benvárosban Eni cipöjét nagyobbra cserélni. Hétfön vettem, de passzentos neki. 38-asra kellett cserélni... Mondjuk annyi elönye van a dolognak, hogy felnött méretben nagyobb a választék. :)
Meg 10 év után új télikabátot kellett magunknak venni, mert szó szerint szétesett az elözö. Addig mászkáltunk, amíg kaptunk mindkettönknek. Az enyém 130 euroról lett 45-re leértékelve, ez jól esett. :) Az övé pár euroval volt csak drágább. Nekem meg egy átmeneti kabátot is vettünk, az meg 70-röl 20-ra lett leértékelve. Ez egy nagyon tuti bolt, egy egész szint van tele leértékelt sport- és outdoor ruhákkal.
Ami pedig az idöjárást illeti, félelmetes! Hétfön szép nyarunk volt, 27 fok, ennyi nyáron nem jött egyben össze, ma leesett az elsö hó, minden fehér és fagypont körül van a hömérséklet! Bedugtam a radiátort, mert lent 16,5 fok volt reggel, ami kicsit karcsú.
Az éjszakánk rémes volt, a fiamim mind bepisiltek álmukban, mindent lehúzni, átöltöztetni hajnali háromkor nem egy felemelö élmény, erre reggel a két nagyobbik fiam hányt egyet, tehát ami nem lett lepisilve, az le lett hányva. Jó kis program mára. :(
Megyek délben a szezon utolsó bazárjába, ott segítek is. Kíváncsi vagyok mit találok, bár ez már csak amolyan tejszínhab a tortán, mert igazán nem kell semmi, így relaxosan tudok nézelödni. Jellemzöen könyveket szoktam venni ilyenkor vagy karácsonyra ha találok valamit.
A napokban kifúgáztam a fürdöszoba kész falait, remélem a jövö héten beépítjük a tusolót végre. Most öszi szünet van egy hétig, kéne haladni, de szeretnék a gyerekekkel mozogni is valamerre.
Hát ez van.

Barbi
maass
 
 


sziasztok!

hogy vagytok?

mi jól, bár így hogy dolgozok, nagyon nehéz, mert napi 10-11 órát nem vagyunk otthon, a maradék idő meg semmire nem elég... így úszik a háztartás, és ez az állandó rohanás és kapkodás kikészít.
este meg rendszeresen elalszom a gyerekkel, úgyhogy még az esték is gázosak, mert amikor felébredek morci vagyok, és sose tudom kipihenni magam...
én nem tudom, hogy más hogy csinálja, főleg több gyerekkel (bár ha több gyerek van, akkor azok talán lefoglalják egymást, nekem néha mosogatni sincs időm, mert a gyerekkel is kell foglalkozni...)
tudom, hogy ez eltörpül egyesek problémái mellett, amiket ide leírtok...

Évi nem voltam azóta, hogy 4-en lettetek, de itt is gratulálok!

Maass sajnálom a gondokat, kitartás!

Képzeljétek, Zoé és Kriszti Tamija ugyanabba a családi napközibe járnak! kicsi a világ!

nah, felébredt a gyermek, mennem kell, de most legalább jól kipanaszkodtam magam... :oops: :oops:

Kép
gtunde75
 
 


Én ma a téltöl megihletve Dödövel linzert sütöttem... Van vagy 12 cm hó kint. Szép öszünk van... Szegény almáim a fákon. :(

Barbi
maass
 
 


Sziasztok,

én is csak bejelntkezem, minden rendben, munkás napok zajlanak. Múlt héten volt egy kisebb mélypont, de most megint minden OK.
Munka mellett én egyértelműen segítséget kértem, hogy ne ússzon a háztartás, csak így tudom megoldani.
Amúgy minden rendben.

Barbi:sajnálom a nehézségeket...

Évi: már 4600 gr? Nagyon szépen gyarapszik a kislegény :)




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Tünde! Ez nekem is egy misztérium, hogy 8-10-12 óra munka és gyerekek mellett hogy lehet normálisan háztartást vezetni. :shock:

Maass! Szerintem lassan eljutunk oda, hogy 2 évszak lesz Mo-on (is), nyár és tél. :cry: Engem ez nagyon zavar, mi lesz a gyerekeinkkel 50 év múlva?

Évi, kis vasgyúró Ádám :D Jó mókázást!

Claire, jó olvasni, amiket írsz :D Tényleg mindenki biztat, hogy a féltékenység normális. Mert időközben rájöttem, hogy nálunk is ez a helyzet. Bálint mindenben utánozni akarja Kristófot, szóban és tettekben is. Kristóf ezt egy idő után már nehezen viseli. Úgy tűnik, mindketten azt hiszik, hogy akkor lesz nekik jobb, ha úgy viselkednek, mint a másik. :roll:

bekri
 
 


Ahogy elolvastam, mit írtam, olyan össze-vissza, logikátlan az egész, csak abban reménykedem, már ismertek, mint a rossz pénzt... :oops:

Ircsi, készül a töklámpás? Nagyon el vagy tűnve...
Amikor írtad, hogy együtt fogtok aludni, elképzeltem az öttagúra növekedett családot egy ágyban. :D :lol: :lol:

bekri
 
 


Csak nem vicceskedni az 5en egy ágyban projekten, ok? :D
Nálunk időnként összejön, mivel Ádám fiam is átjön néha hajnalban, és a két kicsi is előfordul, h megjelenik, általában velük visszaszoktam menni a szobájukba, de volt már, h végül maradtunk. Még jó, h anno elég nagy ágyat csináltattunk, :lol: !

claire
claire
 
 


Ja, háztartás: nálunk mi csináljuk, akkpor is mi csináltuk, amikor dolgozni jártam, persze főként én, de azért igyekszem a családot bevonni. sztem a rendrakás a legnagyobb meló, azt meg úgysem lehet külsősre bízni :(

Tegnap látogatóban voltunk egy másik 6 gyereke családnál, a gyerekeink kb párhuzamos korúak, ott az utolsó 2 iker. Na, azt látnotok kellett volna, 2 anyuka-12 gyerek..... A legnagyobbak közel 14 évesek, a legkisebbek, az ő ikreik még nincsenek 2, közte a többi... (Azt hiszem erre mondaná egyik kollégám, hogy ami nem öl meg, az megerősít :lol: ). Szerintetek melyik korosztállyal volt a legnehezebb????
(hát persze, hogy a két kamasz fiúval :roll: ).
De mindent egybevetve azt hiszem mnindenki örült a találkozónak.

Claire
claire
 
 


Claire, megijesztesz :oops: a két kamasz fiú volt a legproblémásabb... Már most őszülök, mi lesz itt később? :lol: :roll:
Gyorsan végig kell gondolnom, milyen opcióim vannak :wink:

bekri
 
 


Évi
Milyen volt az újszülött fotózás? Nincsenek még róla képek?

Claire
Én drukkolok, hogy csak vashiány legyen!!!!

Tünde
Tényleg kicsi a világ!
Zoé hogy viseli a csanát?

Bekri
Öten egy ágyban... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én már próbáltam és nagyon élveztük! Egy ilyen jó dologtól fosszam meg a gyerekeimet? :wink:
Én mániákus költöző voltam, aztán vittem a tesóimat is :oops: :lol: :wink:

Háztartás
Amit lehet, gépesíteni kell! Nálunk, ami megy még... Ádám aktív közreműködése!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi! köszi! Reménykedem én is, a dr néni is azt mondogatta, h ugye én is látom, h tök jól néznek ki. de, ha egyszer para-mami beindul, akkor jobb a végére járni, mint lesni a gyereket és fantáziálni, nem?

Bekri! Nem akarlak félrevezetni, inkább szerezz be jó hajfestéket :lol: , vagy tervezz bent lakásos iskolával, lehetőleg jó távolival :lol: !
egyébként másnap is vendégségben voltunk, és ott pl a szakadó esőben amikor kis szünet volt, kirohantak rollerezni, gördeszkázni, szóval azért biztos sok tényezős, hogy hogy adják elő magukat. ennél a 6 gyerekes családnál is volt úgy, hogy tök jól társasozott az összes nagyobb alkalmas gyerek.
de ami a kamasz kor illeti, hát az nem egyszerű, mindenesetre, ha most azt hiszed, hogy soha nem hallgat rád a gyereked, az csak azért van, mert még nem kamasz, és nem tudod milyen az, amikor egyszerűen nem tudsz jót mondani...ehhez képest a 2 éves dackorszak piskóta. azt hinnéd, h egy 14 évesnek már lehet az eszére hatni, nem úgy, mint a 2 évesnek, na, ez itt a szülői naivitás! :lol: :lol:

Háztartás: teregető-hajtogató-szekrénybe pakoló gépet nem tudtok :lol: ? Különben tényleg nagy áldás a mosógép, mosogatógép, meg ha rá tudod venni a nagyobb gyerekeidet, h néha ők is csináljanak vmit! Segítő férj nálunk is működik, amikor otthon van.
Ja, meg én egyszerüsítek, ahol lehet, pl nem vasalok, csak amit nagyon kell, inkább gyönyörűen teregetek.

Mi is szoktunk 4-5en egy ágyban ébredni, vagy én alszom el a kicsik között, de hát meddig akar egy gyerek hozzád bújva aludni? olyan hamar elmúlik az, úgyis!

claire
claire
 
 


sziasztok

Ircsi,nagyon szépen gömbölyödsz!

(Ádám is,5100 gr...)

Megvagyunk,Miki már dolgozik,ráadásul holnaptól 3 napra kiküldetésben,váááh,na mindegy,segit a mama...
Tomi javulóban,sztem ez a terrible two amit a tesó érkezése felfokozott...nyafog,nyávog,mindenre nem,de azért vannak jó pillanatok is :)

Új blogunk
http://the-imhoffs.blogspot.hu/
vagy ezt már írtam?

Kép

Kép

Kép

Claire,ilyen gépet,de tudok,anyának hívják!

Bea jobban vagytok?

Tündi minden elismerésem,én se tudom hogy oldanám meg/hogy fogom megoldani....

Fotózás,még nincsenek képek :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jaja, Évinek igaza van :-) Azt a "gépet" még nem találták föl. :lol:

Mindenesetre, előbb-utóbb biztos bele fognak jönni a fiúk, hogy melyik ruhadarab hová való és kié. Időnként van némi hezitálás :roll:

Minden nap megy a mosógép, s mégis kupacokban állnak a ruhák... Valami rejtélyes dolog ez, hiszen "csak" négyen vagyunk :lol:

A mosogatógép is minden nap megy. Nem is sütök-főzök - egyelőre nincs is nagyon hol :roll: , szóval, még csak erre sem foghatom.

Talán a rendrakás, a folyamatos pakolás, rakodás az, amivel hadilábon állok-állunk.

Jobban vagyunk, kiütések elmúltak a gyerekekről, nekem van valami nyavalyám, a múltkori meghűléskor, torokfájásnál jött ki, most megint. A torkom fáj, de nagyon oldalt és csak egy helyen, nyelésnél iszonyatosan szúró érzés. Nem vagyok egy fájdalomcsillapító-bekapkodós típus, de most muszáj volt. Egyik ismerősöm javasolta, hogy vizsgáltassam ki magam.

Na, most megyek, leviszem a szemetet :wink:

bekri
 
 


Akiknél már vannak tesók, engem nagyon érdekel, hogy jól kijönnek-e a különböző személyiségek...

Nálunk egyre nyilvánvalóbb a különbözőség. Amit mindenki hihetetlenül gyorsan észrevesz, hogy teljesen más hőfokra van beállítva a két fiú.

Én egyelőre reménykedem, hogy így jó, ahogy van, majd jól kiegészítik egymást az életben.

Még az is eszembe jutott, hogy milyen jó, hogy két ilyen különböző gyerekem van, így még véletlenül sem vonhatok le messzemenő következtetéseket saját magamra nézve... :roll:

bekri
 
 


Gép: :lol:és ráadásul "multifunkci", közben pelenkáz, mesét olvas, leckét kérdez ki, stb.

Évi! Helyesek! Tomi meg majd kiheveri, persze csak több neki futásra, de előbb utóbb fel fogja fedezni az előnyöket (is :roll: ).

Személyiségek: nálunk tök változatos, és az is, h hogy jönnek ki, sőt az is, h mikor ki kivel van jobban-rosszabban. Persze vannak alapból nehezebb és könnyebb egyedek, meg vannak, akik jobban passzolnak, vannak, akik kevésbé. Ja, és sztem fontos, h egész más, amit szülői jelenlétben mutatnak, mint amit akkor csinálnak, ha nem látjuk, illetve akkor, ha egymásra vannak utalva!
Anno mindenki oda volt, h a nővérem meg én mennyire különbözünk, de elég jól kijöttünk. Utóbb kiderült, h nem is különbözünk annyira, csak mondjuk a csendesebb minek nyomuljon, ha a tesó elintézi a dolgot, így csak akkor derül ki, h ő is tud nyomulni, amikor nincs vele a tesó. szóval változnak ezek a dolgok, nyilván az alap természet nem.

Ja, és sztem van a tesóknál egy se vele-se nélküle állapot, még ha nincsenek is látványosan jóban!

Claire
claire
 
 


Mi ma befeezzük az ével szülinapi maratont. Olyan furcsa belegondolni, hogy Eni már 10 kerek éves, átért a tinikorba...
Ö is olyan izgatott volt már tegnap este, hogy alig bírt aludni, ma reggel meg már szinte lebegett. :)
Ma mozgalmas napom lesz, hiszen mindent elö kell még készíteni, a konyhát díszbe öltöztetni, a tortáját megsütni, az ajándékokat becsomagolni (szerencsére megjött a decathlonból a téli csizmája is, remélem jó lesz rá).
Tegnap csempéztem egy kört megint nehezítetten, mert Döncit el kellett vinnem oviba, majd haza, csempézés, mad megszakítás, el Dönciért,középnagy bevásárlás (a hétvégi hármas szülinapi zsúronkra kellett pár dolgot vennem), majd kajagyártás itthon és folytatás. Ez a fal annyiból gáz, hogy ott lesznek a mosdók és rengeteget kellett fúrni a vízkiállásoknak, lefolyóknak és a kapcsolóknak, konektoroknak. ó lenne a héten befejezni, mert akkor végre lenne mosdónk, lenne világosság a fürdöben. Na majd látuk hogy haladok. Csütörtökön biztos sehogy, mert akkor du. dupla zeneiskola van, teljesen felemészti a délutánomat. Talán pénteken, szombaton megint nem, mert akkor sütnöm kell vasárnapra. A kalandpályán leszünk itt nem messze, még meg kell szereznem a kulcsot és kifizetnem a bérletet.
Na lépek is, indul a pezsgés! :)
Pusz

Barbi
maass
 
 


Barbi! Hát te sem unatkozol!
Boldog szülinapot, és nektek is sok örömet bennük!

Tegnap megmutattam dr néninek a kicsiket, semmi gáz, sinupretet javasolt, meg a torkukba tantum verdét. A vashiányt ő is mondta Nonónál, az az igazság, h tavasszal valszeg nem adtam elég ideig a vasat, akkor nagyon alacsony volt.



képzeljétek: autónk téli átnézésen, meg műszaki is kell rá, hát arra, h fék, meg olaj, arra számítottam, de hála a jó utaknak, tönkre ment a hátsó lengéscsillapító.....egy vagyon :cry: .

Claire
claire
 
 


Hozok majd képeket,addig is,

Kép


Kép


Kép

ezt meg messziről hozta apa,(3 nap kiküldetés,uhh)


Kép

http://jana-foto.blogspot.hu/search/label/Ádám


Barbi,isten éltesse Enit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Barbi
Boldog szülinapot Eninek!

Évi
Nagyon jók a képek! Azért látom, hogy Ádám nem élvezte maradéktalanul :wink:
Tomi és a maci :lol: :lol: :lol:

Én meg kezdek magam számára is nyűgös lenni... és a szellemi színvonalam is hanyatlik... non-stop Friends megy :oops: :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hááát,hogy élvezte e... :lol: :lol: Kép ciciért kiabált :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Évi: helyesek a gyerkők a fotókon :) (És nem csak a gyerkők...) Túléltétek akkor az apa nélküli napokat :)

Ircsi: kitartás, már csak néhány nap :) (És amúgy is ha kibújnak a legkisebbek már jóbarátokat sem lesz időd nézni egy darabig :oops: ).

Barbi: tényleg mintha bevonzanátok a rossz dolgokat :(

claire: elképzeltem a 12 gyerekes találkát, hát mit mondjak, lehetett gyermekzsivaj :D

Itt: minden oké, munka megy, gyermek bölcsiben, telnek a napok :)




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Inkább le se írnám mi minden rossz történt hosszútávú kihatással a pénteken-szombaton. Már én is kezdem úgy érezni, hogy az égiek nagyon neheztelnek ránk valamiért. :( Kicsit ki vagyok.

Barbi
maass
 
 


Ircsi! Hú, ez már lassan a célegyenes, én is ilyenkor néztem "Barátok közt"-et, meg "Vészhelyzetet", stb., estére már nincs több agya az embernek :lol:.

Évi! Jók vagytok!, a nagy maci nem semmi, nekem Ábel fiam van megörökítve egy nagy Micimackó ölében :D . vicces lesz, ha 10 év múlva is csináltok egy ilyen képet, h ki a nagyobb :D .

Barbi! :cry: Sztem az extra srtapa és fáradtság teszi.

Claire
claire
 
 


Ircsi, tovább hordod az ikreket, mint anno Chloét? :D Tök jó :-)

Évi, az a maci Tomival, annyira beleszerettem :-)

bekri
 
 


Bmass, azért csak írd le, hátha ez az utolsó...

bekri
 
 


meg hátha jó, ha kiadod, elmondod! :(
claire
 
 


Jól van: szívózik a bak, az új szomszédok ránkszabadították a gyámügyet, a kocsink tönkrement, ketten nem tudtuk betolni a kertnek nevezett dagonyába, a gyerekek szülinapa kútba esett, mert elöttünk bérlök nem takarítottak ki (18. szülinap, millió alkoholos üveg, szemét, stb., ne részletezzük), le kellett mondanom 10 perccel a kezdés elött, nem haladunk kellöképpen, beteg a gyerekem, soroljam? S mindez csak múlt csütörtöktöl kezdve. Valahogy haragszanak ránk az égiek. Jó lenne már valami pozitív vagy vidám dologról mesélni... :(
ircsi sokat gondolok rád, most már akármikor is lehetnek babák. :) Nincs egy aktuális képed?
Tudod mi érdekelne? Ott felétek mennyibe van a betegbiztosítás és van-e mindenkinek?

Barbi
maass
 
 


Dönci változatlanul lerobbanva, tegnaptól antibiotikumot kap, pont egy hónapja is kapott már a kórházban. :( Szóval nem nagy öröm. Fáj a torka (büdös is a szájából), a hasa, de föleg ami nem tetszik, a tarkófájdalma, bár merevnek nem merev, figyelem. Remélem tényleg csak torokgyulladása lesz és nem mondjuk mononucleosisa...

Amíg vele a dokinál voltam, Dödö is kihasználta a hatalmi vákumot és a kreatív kétévesek módjára alkotott. :)

Kép

Kép

Megtlálta a gyereksminkes réteget a komódban és kisminkelte magát, sikeresebben, mint én két hete halloween-kor. Sika, fürdetés és társai. Jó volt.

Döncivel rémes éjszakám volt. Amíg Dödöt sikáltam, Dönci elaludt és bepisilt, pedig reggel húztam fel frissen az ágynemüt. Mindent le, Dönci fürdetés, úrahúzás, mosás be. Kaja. Fektetés. Alig döltem le, üvölt. Fáj a torka, lázas. Na akkor lázcsillapítás, kért inni, alig ért le a cucc, már jött is vissza, ágy lehúz, gyerek átöltöztet, kicsit késöbb másik lázcsillapító, víz és alvás. Óránként kelt, mert hol füstölt, olyam forró volt, hol fájt a torka. Most éppen láztalan, ami nagyon jó.

Barbi
maass
 
 


Évi
Üres hassal én sem bírtam volna a fényképezést! És úgy hiszem, az írásaid alapján nekem úgy tűnik, hogy Ádám "cicista" :lol: :wink:

Betti
Puszi nektek!

Claire
Eljutottam abba a fázisba, hogy komoly szellemi munkára nem vagyok képes... még a főzésnél is nagyon koncentrálnom kell, hogy valami ki ne maradjon... :oops: :wink:

Barbi
Majd teszek képet... csak ahhoz nagyon össze kell kaparni az agysejtjeimet :oops: :wink:
Betegbiztosítás: nincs mindenkinek... sokféle formája van, pénzfüggő a dolog...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Husikám, gyógyuljon meg hamar!!! :?

A kép igen jól sikerült, felkerülhet a falra :wink:

bekri
 
 


Maas,miért történnek veletek mindig ilyenek :(( le kéne venni a rontást :?
Dödö háhá,ügyes gyerek :)
Döncinek jobbulást!

Ircsi,Ádámnál nincs olyan hogy üres has :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: